HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Spolupráca / RSS
KONTAKT
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18155
5439
5063
1423
1592
6753
4935
9797
1687

Online 18773 užívateľov
PARTNERINávody > Assassins Creed 3


Zobrazení:146301
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

1. časť | 2. časť


Vedľajšie úlohy

1. Usadlosť

V piatej sekvencii sa dostanete do oblasti Davenportu, kde je stará usadlosť, ktorú obýva Achilles. Táto usadlosť sa stane vašou domovskou základňou. V tajnej miestnosti pod schodmi budete mať vašu zbierku zbraní a oblekov. V miestnosti na prízemí je účtovná kniha, cez ktorú budete môcť spravovať nákupy a predaj surovín a výrobkov. Na poschodí budú zas rôzne memorabílie z misií a vašich úspechov.


1.1. Obyvatelia usadlosti

Obyvateľov získate do oblasti Davenportu cez ich drobné, vedľajšie úlohy. Keď splníte úlohu nového obyvateľa, nasťahuje sa do usadlosti a postaví si dom a príslušné okolie (drevorubači pílu, farmári vybudujú farmy, atď).
Cez účtovnú knihu vo vašom sídle môžete od nich nakupovať produkty ich práce (kovy od baníka, potraviny od farmárov, atď.) a tie potom môžete predať, alebo použiť na výrobu výrobkov, ktoré zas predáte ďalej.
Obyvateľov môžete povyšovať na vyššie úrovne, čo robíte zas prostredníctvom drobných úloh, ktoré sa vám postupne sprístupňujú. Čím vyššia úroveň, tým viac surovín poskytuje na predaj a tiež od výšky úrovne závisí, čo všetko dokáže osoba vyrobiť. Niektorí, ako farmári, či lovkyňa, len produkujú suroviny. Ale ďalší, ako tesár, či krajčírka, môžu vyrábať predmety. Na tie najprv musíte nájsť v truhliciach návody, potom nakúpiť suroviny a môžete ich nechať za malý poplatok vyrobiť u vašich remeselníkov, no ako som spomínal, čím kvalitnejšie výrobky, tým vyššiu úroveň potrebujú.
V každej sekvencii môžete najať a aj povýšiť na vyššiu úroveň len pár ľudí. Všetky ich úlohy sú uvedené podľa sekvencií.
Občas máte na mape symboly interaktívnych konverzácií. Vždy si zbehnite pohovoriť s ľuďmi, keď je to možné, aby sa vrátili do práce, ak ich potrebujete oskenovať do encyklopédie, či čakáte na ich ďalšiu úlohu.
Hoci sú tie úlohy úplne triviálne, postavy pôsobia skvelo (keď je už hlavný hrdina nevýrazný a nezaujímavý). Cez ich úlohy, rozhovory, ale aj ich samostatné činnosti pôsobia naozaj živo a hoci by z herného pohľadu toho mohlo byť na budovanie vlastného panstva viac, z pohľadu charakterov to prekonáva všetky vlastné sídla, hrady a panstvá z iných hier.


Sekvencia 5 ---

Godfreye a Terry (Drevorubači)
Záchrana pri rieke

Touto úlohou ich dostanete do usadlosti, úloha je súčasťou hlavného príbehu. Godfreye a Terry sa usadia v oblasti. Môžete si potom pohovoriť s ich ženami Dianou a Catherine.
Môžete nakupovať: Dubovú kôru, Dubové drevo, Drevené uhlie.

Lance (Tesár)
Whistlerove zbrane

Na juhu Davenportu sú na brale štyria muži, ktorí piateho zhodia zaveseného na lane, keď sa priblížite. Sú to banditi, tak ich zabite a potom Lancea O´Donnella vytiahnite hore. Tým ste do usadlosti pozvali stolára.
Sprístupní sa vám návod na výrobu Sudu. Môžete vyrobiť aj pozemný konvoj a zvýšiť jeho kapacitu.

Warren a Prudence (Farmári)
Zneužitie

Títo sú v oblasti Hranica, na juhozápade v časti Monmouth. Pri ich dome ich napadli britskí vojaci, tak ich pobite, aby ste ich ochránili. Potom im ponúknite, že sa môžu usadiť pri vás, aby ste tam mali zásoby čerstvých potravín. Po návrate do Davenportu si s nimi môžete pohovoriť na ich farme.
Môžete nakupovať: Med, Včelí vosk, Mlieko a Vajcia.

Godfreye a Terry (Drevorubači)
Lupič v usadlosti

Opustite oblasť, pomôžte Warrenovi a Prudence a keď sa vrátite do Davenportu, môžete ísť za drevorubačmi. Poniže ich domu na vás volá Diana, že je pri ich dome zlodej. Je len jeden a keď sa objavíte, dá sa na útek. Len ho dostihnite a vyraďte. Za pomoc postupujú drevorubači na druhú úroveň.
Môžete nakupovať: Drevo na kúrenie, Jaseňové drevo, Orechové drevo.


Sekvencia 6 ---
V tejto sekvencii môžete začať aj Achillovu úlohu „Encyklopédia prostého človeka“, no tú môžete dokončiť, až keď budete mať všetkých ľudí v oblasti.

Myriam (Lovkyňa)
Tichý lovec

Poniže vášho sídla nájdete pri ceste Myriam, ktorú poranili pytliaci. Vezmete ju na ruky a odneste ju do sídla za Achillom. Potom choďte na jej posiedku, aby ste našli pytliakov. Tu dostanete malý typ na oštep na lane, ktorý môžete od šiestej sekvencie používať. Keď ste nad nepriateľom, podržte hod oštepom (Q) a uškrtíte ho zhora. Zabite takto dvoch pri vás. Choďte k tretiemu a kryte sa v kríkoch za ním. Zasiahnite ho oštepom (držte Q) a pritiahnete ho k sebe, aby ste ho mohli hneď zabiť.
Potom sa objavia ešte dvaja, tak ich zabite, ako vám vyhovuje. Objaví sa posledný, tak ho len dožeňte, aby ste ho s varovaním poslali preč. Vráťte sa do sídla za Achillom a Myriam. Myriam sa u vás usadí ako lovkyňa prvej úrovne.
Môžete kupovať byliny: Hadí koreň a Kocúrnik obyčajný (Šanta kočičí).
Môžete kupovať veci z lovu: Bobriu kožu, Jelenicu, Zajačiu kožu, Zajačie mäso.


Godfreye a Terry (Drevorubači)
Boj

Pri lese povyše ich domu nájdete deti drevorubačov, ktoré vám povedia, že Godfreye a Terry spolu bojujú a treba ich zastaviť. Bežte za deťmi, ktoré vás k nim dovedú. Tam ich oddeľte stláčaním príslušných kláves. Po boji si s oboma pohovorte a je to. Tým postupujú na tretiu úroveň.
Môžete nakupovať: Borovicové drevo, Smrekové drevo.

Warren a Prudence (Farmári)
Prudencina prvosienka

Na farme vám Warren povie, že Prudence bola zbierať prvosienky a nevrátila sa. Choďte s ním na okraj lesa, kde si pozrite prvú stopu, prvosienky. Rozdelíte sa, aby ste ju skôr našli. V označenej oblasti nájdite ďalšie dve stopy, na konári kus jej šiat a poniže pri stromoch vrecko na kvety. Pod stromom začujete Prudence, napadol ju medveď, tak tam bežte a zabite medveďa. Vezmete Prudence na ruky (môžete ju položiť a stiahnuť medveďa z kože) a odneste ju za Warrenom. Farmári postupujú na druhú úroveň.
Môžete nakupovať: Jablká, Zeleninu, Sladkú vodu, Vlnu.

Norris (Baník)
Bitkár

V severnej časti Bostonu nájdite Norrisa. Napadli ho dvaja vojaci, tak ich zabite, aby ste ho zachránili. Odporučíte mu ako baníkovi nájsť si prácu u vás v Davenporte.
Môžete nakupovať: Hlina, Piesok, Železná ruda.

Myriam (Lovkyňa)
Biela Trofej

Keď sa vrátite z Bostonu po prilákaní Norrisa, tak choďte za Myriam, ktorá stopuje bielu pumu, ktorá jej ničí pasce. Ponúknite pomoc a preskúmajte oblasť. Nájdite v nej tri stopy, aby ste zmenšili oblasť pátrania a po tretej stope nájdete aj pumu. Dá sa na útek, tak ju prenasledujte. Nebežíte ďaleko, puma vbehne do bane. Pred vchodom oslovte Norrisa, ktorý vám otvorí vstup do bane. Vojdete dnu a Myriam ju v scénke zastrelí. Tým postupuje na druhú úroveň.
Môžete kupovať byliny: Rozmarín, Ľubovník Bodkovaný (Třezalka Tečkovaná).
Môžete kupovať veci z lovu: Líščiu kožu.


Achilles
Encyklopédia Prostého Človeka

Túto úlohu od neho prijmete a môžete časť z nej aj splniť, ale celú ju môžete splniť až neskôr, keď budete mať všetkých ľudí v oblasti. Popísaná je podrobnejšie nižšie.


Sekvencia 7 ---

Oliver a Corrine (Krčmári)
Izba v krčme

Oproti Lanceovmu domu predávajú vašim ľuďom alkohol Oliver a Corrine, ktorí prechádzajú, keďže prišli o svoju krčmu. Godfrey, Norris a Myriam by ocenili taký podnik v okolí a podporia váš návrh, aby tu zostali. Podporia len morálne, ak chcete, aby sa usadili, treba im zainvestovať. To je celá úloha, dajte im 1000 £ a vybudujú tu krčmu.
Môžu vyrábať jedlo a alkohol. Poskytnú návod na výrobu Soli.

Achilles
Záhady panstva

Choďte za Achillom v sídle. Nasledujte ho po aktivovaní úlohy dole do tajnej miestnosti. Požiada vás o truhlicu zo zasypanej jaskyne. Choďte za baníkom Norrisom a oslovte ho. Odnesie sud s pušným prachom k vstupu do jaskyne, tak ho nasledujte a keď položí sud k stene, tak ho odpáľte pištoľou.
Vojdite do jaskyne a stále sa držte vľavo, kam vám ukazuje zobrazenie cieľa. V jaskyni na konci popreskakujte po stĺpoch na rímsu a po nej prejdite k truhlici, ktorú vypáčte. Keď vezmete balíček, máte dve minúty na útek z jaskyne, ktorá sa začína rúcať. Skočte pri vás na stenu, kde sa zachyťte drobnej rímsy a len rúčkujte doľava až na miesto, odkiaľ ste vošli. Potom utekajte naspäť von. Niektoré cesty vám zablokujú padajúce kamene, tak si ich len obehnite.
Keď sa dostanete von, vráťte sa do sídla a odovzdajte Achillovi.

Norris (Baník)
Norris sa ide dvoriť

Choďte za Norrisom, ktorý by rád dal nejaký darček Myriam. Už keď šiel s vami k jaskyni pre Achilla, tak spomínal, že sa mu páči. Choďte za farmárkou Prudence, aby ste sa jej spýtali, aký darček by potešil ženu. Odporučí vám pekné kvety, ktoré rastú na severozápade na skalnom kopci. Zdola vidíte pod skalami zásek v skalách (nič tam nie je, len stromy, no hore nad zásekom vidíte padnutý kmeň), no napravo od záseku sa dá vyliezť z kameňa na stenu brala (poniže sú vlky, pozor na ne). Vlezte hore na plošinu a po padlom kmeni preskočte na stenu oproti. Po nej rúčkujte doľava a vylezte hore na malú plošinu. Z nej skočte na stenu oproti, z ktorej môžete rovno vyliezť na plošinu nad ňou a na nej rastú kvety, ktoré natrhajte (je tu aj krabička s Čačkou pre Drevenú Nohu).
Potom len zaneste Norrisovi kvety, ukončíte úlohu a povýšite ho na druhú úroveň.
Môžete nakupovať: Medená ruda, Kamenná soľ, Vápenec.

Warren a Prudence (Farmári) / Lyle White (Doktor)
Šťastné očakávania

Prudence je konečne tehotná, no majú obavy, pretože v tejto oblasti nie je doktor. Skočte do Bostonu za ich známym doktorom. Napadne ho skupina mešťanov, tak ich zmláťte päsťami aby ste doktorovi pomohli a ten súhlasí, že pôjde do vašej oblasti, aby pomohol Prudence s pôrodom.
Doktor Lyle White sa týmto nasťahuje do Davenportu a farmári postupujú na tretiu úroveň.
Môžete nakupovať: Kuracie mäso, Kravskú kožu, Bravčové.

Godfreye a Terry (Drevorubači)
Zelenáč v Bowls

Skočte za drevorubačmi a celá úloha spočíva v tom, aby ste si s nimi zahrali jednu hru Bowls, pre ktorú vybudovali priestor pri krčme. Snažte sa hodiť gule čo najbližšie k malej, hlavnej guličke. Je jedno či vyhráte, či nie, zato, že si s nimi zahráte, postúpia na štvrtú úroveň.
Môžete nakupovať: Drevo z orechovca (Hikorové dřevo); Ružové drevo; Javorové drevo.

Warren a Prudence (Farmári)
Pasák bravov

Prudence vás poprosí aby ste zahnali prasce do ohrady, keďže je tehotná a nevládze ich naháňať. Len zažeňte tri prasce do ohrady a je to. Farmári postúpia na štvrtú úroveň.
Môžete nakupovať: Jačmeň, Ľan, Pšenicu, Žito.

Norris (Baník)
Norris to skúša znova

Na Myriam kvety veľmi nezapôsobili a tak jej chce Norris darovať niečo lepšie. Choďte k Myriaminej chate a prezrite si to tam. Keď Myriam nebude pri dverách, tak analyzujte stopu a zistíte, že by sa jej hodil nový nôž. Choďte to povedať Norrisovi. Povýšite ho na tretiu úroveň.
Môžete nakupovať: Olovnatá ruda, Síra.


Sekvencia 8 ---

Norris (Baník)
Surové materiály

Choďte za Norrisom, chce získať nové materiály na výrobu noža, ale baňa, v ktorej sa nachádzajú, je v správe Britov, tak potrebuje, aby ste ho postrážili, kým bude ťažiť. Choďte do Hranice a na severovýchod oblasti Packanack, kde vyhľadajte pri bani Norrisa. Trikrát pôjde odpáliť výbušninu do bane a trikrát tým priláka skupinu nepriateľov, ktorých pozabíjajte a dávajte pozor na Norrisov život, keďže vám bude v boji pomáhať. Než prídu, môžete si pomôcť sudmi s pušným prachom, ktoré tu má. Položte ich na miesto, odkiaľ prídu nepriatelia (alebo tri sudy, každý na jednu stranu) a keď sa priblížia, odpáľte sud, aby ste ich preriedili. Keď porazíte poslednú skupinu, bude mať čo potrebuje a vráti sa do Davenportu. Postupuje na štvrtú úroveň.
Môžete nakupovať: Zlatú rudu, Striebornú rudu.

David Walston (Kováč)
Choďte na juhozápad oblasti John´s Town v Hranici. Vojaci tam mlátia dezertéra, tak ich zabite a zachráňte ho. Keď ich pobijete, posledného, ktorý drží Davea, len zastreľte. Pomohli ste Daveovi, kováčovi a tak sa pridá do vašej komunity.
Môžete vyrábať železné predmety.


Sekvencia 9 ---

David Walston (Kováč)
Poriadne náradie

David vyrába nôž pre Norrisa, ktorý chce darovať Myriam, no nemá poriadne nástroje na kov, ktorý ste mu pomohli zohnať v Packanacku. Skočte preto do New Yorku a kúpte tam obe časti kladiva v bežnom obchode a zaneste ich Daveovi. Postúpi tým na druhú úroveň.
Sprístupní návod na: Opaskové spony.

Ellen (Krajčírka)
V New Yorku vás Maria poprosí, aby ste pomohli jej matke. Za rohom ju obťažuje nejaký hulvát, tak ho zmláťte päsťami. Potom Ellen presvedčíte, že by bolo lepšie začať niekde inde a tak sa do vašej usadlosti nasťahuje krajčírka.
Môžete vyrábať odevy a tiež vaky pre viac zásob a výbavy na cesty.

Myriam (Lovkyňa)
Dvakrát do rovnakej rieky nevstúpiš...

Choďte k Myriam a poniže jej chaty oslovte Norrisa, ktorý tam postáva. Ide jej darovať nôž, ktorý konečne vyrobil za pomoci Davida. Choďte s ním k Myriam. Daruje jej nôž, no tá sa ponáhľa na lov, pretože sľúbila kožušiny krajčírke Ellen. Ponúknete jej pomoc, tak vyrazte do lesa a za riekou zabite troch vlkov. Stiahnite ich z kože a choďte na označenú postriežku, aby ste sa rozhliadli po Myriam. Uvidíte, ako ju napadol pytliak, ktoré ste nechali žiť, keď ste sa s Myriam zoznámili. Bežte k nim, než Myriam zabije. Keď sa dostanete dosť blízko, dá sa pytliak na útek, tak ho len prenasledujte a zabite. Myriam postúpi na tretiu úroveň.
Môžete kupovať byliny: Farbiarsku Morenu.
Môžete kupovať veci z lovu: Medvediu kožu, Vlčiu kožu.


Ellen (Krajčírka)
Zháňanie hodvábu

Ellen je už u vás, má dom medzi krčmou a kováčom. Potrebovala by k práci hodváb, ale zabudla si ho v New Yorku, kde bývala predtým, kde ste ju aj našli. Veľmi prosté, len zájdite do New Yorku, do vyznačenej oblasti, kde jej jej manžel, ktorý ju predtým obťažoval povyhadzoval veci na ulicu. Preverte krabicu za plotom a spred plotu si potom vezmite hodváb. Len ho zaneste Ellen, ktorá postúpi na druhú úroveň.
Sprístupní návod na: Hrubá tkanina.

Otec Timothy (Kňaz)
Našiel svoje stádo

Zájdite do krčmy, kde je práve viacero vašich osadníkov a oslovte Olivera s Lanceom. Do krčmy vojde kňaz a všetci prejavia o kostol rovnaký záujem, ako kedysi o krčmu. Úloha veľmi prostá, darujte otcovi Timothymu na kostol 1000 £ zo svojho (všetci sa hneď po vašom súhlase rozpŕchli) a nasťahuje sa do vašej rozrastajúcej sa dedinky, v ktorej vám vyrastie kostol.

Lance (Tesár)
Nevyhnutné veci

Pre výrobu kvalitnejších výrobkov by Lance potreboval svoje staré nástroje, takže vás poprosí, aby ste sa s ním stretli v Bostone pri jeho starom obchode pre prípad, že by ho tam niekto obťažoval. Len skočte k cieľovému miestu do Bostonu a odprevaďte Lancea k jeho obchodu, ktorý v jeho neprítomnosti jeho učeň Patrick O´Hara predal. Skočte teda za Patrickom a tvári sa, akoby sa nič nedialo. Zmlátiť ho vás nenapadne, hoci ste v práve, takže ho sledujte. Schovávajte sa za rohy (v dave ma zvykol odhaliť), ako pri klasickej sledovačke a sledujte ho až k malému dvorku, kde sú Lanceove nástroje. Keď odíde (vôbec sa mu nepomstíte), tak vezmite z truhlice nástroje a úloha je splnená. Lance konečne postúpi na druhú úroveň.
Nový návod: Námorný konvoj.

Lyle White (Doktor)
Zožeňte mi doktora!

Úloha je síce doktorova, ale začínate ju s Prudence. Tá je na okraji lesa poniže vášho sídla a práve začína rodiť. Máte 3 minúty, aby ste zohnali doktora a jej manžela. Naskočte na koňa a vyrazte, k doktorovi je to len priamo po ceste a za mostom doprava. Vyzdvihnite ho a spolu choďte na farmu, aby ste vyzdvihli Warrena. Všetci traja sa potom vráťte za Prudence, ktorá porodí malého Huntera.
Doktor postupuje na druhú úroveň.

Ellen (Krajčírka)
Posledná kvapka

Poniže Elleninho domu na vás čakajú Norris, Myriam, David, Terry a Godfreye. Ellenin manžel Quincent si zavolal na pomoc svojich kumpánov a chcú sa dobyť do jej domu. Spolu so svojimi spoluosadníkmi tam bežte a zmláťte ich všetkých skôr, než prerazia okno, či dvere. Používajte päste a sústreďte sa len na tých, ktorí sa dobýjajú do domu a vašich druhov nechajte zdržiavať ostatných v boji. Postupne budú po jednom odbiehať z boja, aby sa dobyli do domu, tak ich takto pekne po jenom likvidujte. Keď porazíte aj Quincenta, tak mu dáte najavo, aby sa tu už neukazoval, Ellen je zachránená a postupuje na tretiu úroveň.

Otec Timothy (Kňaz) / Myriam, Norris/ Všetci
Svadba

Choďte za Myriam, ktorá stojí pri kostole. Norris vám radostne oznámi, že sa budú brať. Odprevaďte potom otca Timothyho cez rieku a porozprávate sa. Presuniete sa o pár dní neskôr, keď je všetko pripravené. Vojdite do svojho domu a oslovte Norrisa. Nevie nájsť Myriam, tak choďte hore na poschodie a prezrite stopy, svadobnú kyticu pri stole a zrkadielko v rohu.
Choďte za Myriam, ktorá je na posiedke pri svojom dome. Vylezte za ňou a keď sa dá na útek, tak ju len dobehnite a vyhovoríte jej predsvadobnú hystériu. Potom už len nasleduje obrad, na ktorom sa zúčastnia všetci osadníci a následne oslava v krčme. Tam si len pohovorte s drevorubačmi a ich manželkami a potom s Ellen a Davidom.
To je celé. Ani nie tak misia, ako zadosťučinenie za všetky drobné úlohy. Vyzerá to, akoby otec Timothy postúpil na druhú úroveň, no jeho prácou je poskytovať morálnu oporu ľuďom vo vašej komunite, takže sa to netýka vašich potrieb výroby a predaja, skôr ide o váš pocit, ak vás tieto drobnosti bavia.

Lyle White (Doktor)
Ohováranie

Doktora trápi, že v Bostone zahájili ohováračskú kampaň voči nemu, pretože odmietol Britov, keď mu prikázali neliečiť patriotov. Choďte do mesta a pohovorte si s kuriérom, od ktorého sa to dozvedel. Povie vám o mieste, kde predávajú noviny s ohováračskými článkami. Choďte do oblasti a nájdite päť detí, ktoré ich predávajú a každé podplaťte. Každé stojí na krabici a vykrikuje, takže ich nájdete ľahko, nepotrebujete ani orlí pohľad.
Keď podplatíte všetky decká, tak zapnite orlí pohľad a hľadajte vo vyznačenej oblasti muža, čo tlačí tie svinstvá. Keď ho nájdete, tak ho buď okradnite, alebo zbite, čo chcete, oboje ukončí úlohu a posunie doktora na tretiu úroveň.

Achilles
Záhady panstva 2

Choďte za Achillom do sídla. Poprosí vás, aby ste mu priniesli z New Yorku jeden obraz. Úplne jednoduché, len zájdite na označené miesto v New Yorku, vo vzduchu pri ničom zahájte misiu a choďte do spáleného domu, kde na zvyšku poschodia nájdete, úplne intuitívne, bez toho, aby vám o tom niekto povedal, obraz skrytý v stene. Zaneste ho Achillovi.

David Walston (Kováč)
Nos na problémy

Za krčmou chytili Veľký Dave a Oliver britského špeha. Kým ho vypočúvajú, objaví sa druhý. Prenasledujte ho a zabite ho, aby nemohol zavolať posily. Keď dobehne ku koňom, naskočí a ak nie ste rýchly, musíte ho prenasledovať na koni, takže najlepšie je ho, než nasadne, pri koňoch rovno zastreliť. Potom sa len vráťte za Daveom. Ten, ktorého držali, ušiel. No úloha je splnená a Dave postupuje na tretiu úroveň.


Sekvencia 10 ---

David Walston (Kováč)
Návrat

Vracajú sa Britskí vojaci, aby odviedli Davea a súdili ho za zradu. Než dorazia nepriatelia, môžete položiť na cestu sudy s pušným prachom, ktoré vám Dave ukázal a keď k nim dôjdu, tak ich len odpáľte. Tých, čo prežijú, dorazte, alebo sa rovno vrhnite do boja. Sú to len dve klasické čaty vojakov, takže žiadny problém a ak ich vyradíte rýchlo, nemusíte sa ani báť o životy Davea, Terryho, Godfreyea a Myriam, ktorí vám pomáhajú. Veľký Dave postúpi na štvrtú úroveň.

Lance (Tesár)
Nápad za všetky peniaze

Lance si objednal nejaký balíček a stále nedorazil, tak vás poprosí, aby ste sa v New Yorku spýtali, či nevedia, čo s ním je. Chlapík v prístave v New Yorku vám povie, že plány, ktoré si Lance objednal, už vyzdvihol jeho učeň Patrick (ktorý mu už predal obchod, že ste ho predtým nezabili, ej!). Stránky rozdal svojim kumpánom, tak nájdite všetkých troch, zabite ich a potom oberte ich telá, aby ste vzali stránky. Môžete ich aj ukradnúť, ak sa vám to podarí. Potom ich len zaneste Lanceovi a ten postúpi na tretiu úroveň. Budete s ním mať potom dva interaktívne rozhovory. Pri druhom vám dá vyskúšať rogalo, ktoré zostrojil podľa plánov Leonarda Da Vinciho, no žiaľ nefunguje.


Sekvencia 11 ---

Lyle White (Doktor)
Čakacia doba

Keď sa po prvej hlavnej úlohe tejto sekvencie vrátite do Davenportu, v prístave doktor Lyle ošetruje raneného námorníka. V priebehu minúty dobehnite po Dianu, Terryho manželku, ktorá stojí kúsok pri prístave a odveďte ju za doktorom. Potom za 2 minúty ošetrite piatich námorníkov tu v prístave a vráťte sa za doktorom, ktorý vám poďakuje za pomoc a Dianu požiada, aby mu pomáhala pravidelne. Doktor postupuje na štvrtú úroveň.

Achilles
Dedičstvo

Choďte do sídla a tam nájdete Achilla, ktorý podľahol svojmu veku. Len choďte za otcom Timothym, aby pripravil pohreb. Kým budete kopať hrob, vypočujete si jeho list na rozlúčku. Potom nasleduje pohreb, na ktorom sa zúčastnia všetci z komunity. Keď sa rozídu, úloha je splnená. Ešte môžete aktivovať jeho hrob, aby ste sa s ním rozlúčili osobne.
Po úlohe získavate jeho pôvodný odev vraha a trofej za splnenie všetkých úloh usadlosti.

Achilles
Achillov obraz

Po Achillovom pohrebe choďte do jedálne vo vašom sídle a nad krb môžete zavesiť obraz, ktorý ste predtým Achillovi priniesli. Je to portrét jeho s jeho ženou a synom.

Encyklopédia Prostého Človeka
Achilles chce, aby ste zdokumentovali život vašej doby, záznamy o skutočnom živote na usadlosti. Pre splnenie úlohy treba analyzovať/ zaznamenať tri každodenné činnosti bežných ľudí v Davenporte. Keď vykonávajú nejakú činnosť, len k nim podíďte a zamerajte sa na nich pohľadom (F). Ak je to katalogizovateľná činnosť, dostanete oznam o jej zaznamenaní. Môžete sa na postavy pozrieť orlím zrakom a keď budú svietiť zlato, viete, že vykonávajú katalogizovateľnú činnosť, pretože robia aj iné veci, ktoré však zaznamenávať netreba/ nemožno (rybárčia, fajčia, umývajú okná, perú, farmári plašia zajace).
Pri každej novej sekvencii si hneď poplňte ich úlohy a tiež aktivujte všetky interaktívne rozhovory, pretože pri nich ľudia čakajú a potom nejdú pracovať. Z uvedených činností tiež nie sú všetky hneď dostupné, ako získate nový prírastok do oblasti. Niektoré činnosti sa sprístupnia, až keď povýšite osoby na vyššiu úroveň. Taktiež niektoré nemôžu vykonávať v zime.

Farmári (Warren a Prudence)
Prudence dojí kravu; Warren orie pole; Prudence/ Warren pleje zeleninu v záhonoch; Warren sa stará o kukuričné pole; Prudence drví obilie, Warren sype zrno sliepkam; Prudence pečie chleba; Warren sa stará o včely; Prudence zalieva zeleninu.

Drevorubači (Godreye a Terry)
Godfreye a Terry sekajú drevené polená; Obaja spolu pília brvno; Obaja nakladajú drevo na voz; jedna z ich manželiek vyrába maslo.

Tesár (Lance)
Kontroluje drevo s drevorubačom Godreym na jeho píle, Premeriava drevené výrobky (plot, vozík) buď u seba, alebo aj u susedov; Hobľuje dosku; Kontroluje stoličku, ktorú vyrobil; Pomáha Norrisovi spevniť trámy v bani.

Lovkyňa (Myriam)
Čistí mušketu pri ohnisku; Opeká zajace nad ohňom; Hliadkuje na postriežke; Strieľa na zvery v lese; Kladie pasce v lese; Predáva kožušiny krajčírke Ellen.

Baník (Norris)
Zapaľuje lucernu pri bani; Kope v bani; Stojí pred svojím domom (?); Ryžuje zlato pri rieke.

Krčmári (Oliver a Corrine)
Corrine poháňa kravu, ktorá ťahá kruh na drvenie obilia; Oliver porcuje prasa; Corrine otáča srnca na ražni nad ohniskom; Oliver sa chová ako krčmár (teda nestojí a nefajčí za pultom, ale sa oň opiera, ponúka veci a leští ho); Corrine šliape hrozno v kadi; Oliver vymení sud na pulte za nový.

Doktor (Lyle White)
Študuje knihu; Kontroluje rastliny v záhradke; hrá Bowls (zaujímavá náplň práce); Zhovára sa so susedmi; Vyšetruje pacienta (konkrétne som ho našiel prehliadať Ellen).

Kováč (David Walston)
Brúsi sekeru; Pracuje vo vyhni; Opravuje koleso; Podkúva koňa.

Krajčírka (Ellen)
Obšíva šaty na figuríne; Vyšíva kreslo; Perie šaty vo vedre pri studni.


2. Lovecký spolok

Keďže už máte z tréningu za sebou nejaký lov, tak vás v piatej sekvencii pozvú za člena loveckého spolku a máte k dispozícii hneď prvú úroveň výziev.
Ak chcete plniť ich úlohy, tie môžete prijímať len v ich budove. Budova loveckého spolku je v malej dedinke pri rieke v severovýchodnom cípe oblasti Troy´s Wood a ďalšia v juhovýchodnej časti oblasti Black Creek.


2.1. Úlohy Loveckého spolku

Ľudojed
Máte nájsť medveďa, ktorý útočí na ľudí. Choďte do oblasti na juhovýchode Packanack a analyzujte stopy. Krvavé škvrny pri drevenici, pri stane, na skale nad stanom a napokon unikátne medvedie stopy pred jaskyňou. V oblasti sú aj bežné medvede, tak pozor na ne. Vojdite do jaskyne. Poniže vstupu je mŕtve telo civilistu a na konci jaskyne mŕtve telo vojaka. Pri ňom zistíte, že treba medveďa vylákať, tak vezmite mŕtve telo civilistu a odneste ho do jaskyne k telu vojaka. Zhoďte ho a medveď sa objaví. Zabite ho, je silnejší, takže to bude šesť ČSSK.

Mačacie packy
Máte vystopovať červeného rysa. Choďte k jazeru v oblasti Black Creek a na východnej strane jazera analyzujte stopy rysa. Keď ho objavíte, tak ho len zabite. Dá sa na útek a nenapadne vás hneď, tak ho buď prenasledujte, alebo ho zastreľte.

Patriarcha
Máte uloviť unikátneho jeleňa. Choďte na juhovýchod oblasti Kanien:keh do vyznačenej oblasti. Analyzujte stopy, alebo rovno použite orlí zrak. Je tu viacero sŕn, vy zaznamenajte v orlom pohľade zlatého jeleňa. Je to rýchla mrška, takže je vhodné počkať si na skalách, kým pôjde popod vás a zabiť ho skokom so skrytou čepeľou. Síce mu trvá, než sa presunie, keď zastane, ale je to bezpečnejšie, ako ho prenasledovať, lebo riskujete, že sa vám stratí a budete musieť začať so stopovaním odznova.

Vodca svorky
Máte vystopovať alfu, vodcu vlčej svorky. Choďte na juh oblasti Black Creek, analyzujte vlčie stopy, aby ste zúžili pátraciu oblasť a v nej zabite troch bežných vlkov, aby ste vylákali vodcu. Ten je ako bežné vlky, takže ho nemusíte naháňať, stačí sa priblížiť a napadne vás. Zabijete ho jednou ranou, ako ostatných vlkov.

Bystrá mačka
Máte uloviť pumu, ktorá spôsobuje problémy na obradnom mieste, na severe oblasti Kanien:keh. Na východnej strane rieky je vhodný prístup po trčiacom brvne, po ktorom prejdite ponad rieku na skalné bralo a tam už len vylezte hore po skalách. Tiež sa dá vyliezť zo západnej strany po skalách. Hore je oblasť, kde bežne žijú pumy v Kanien:keh. Nájdite tam pumu a keď vás napadne, tak ju zabite.

Staromládenecký los
Poslednou úlohou je dostať losa, ktorý sa zdržiava pri jazere v oblasti Valley Forge. Choďte do vyznačenej oblasti a identifikujte zlatého losa v orlom pohľade. Priblížte sa k nemu a zabite ho, alebo si ho vystriehnite na stromoch a skočte na neho, prosté.


2.2. Výzvy Loveckého spolku

Výzvy sú vo väčšine jednoduché, ale započítavajú sa vám aj spätne, takže uvádzam ich výpis.

Prvé kolo
- Zbite jeleňa (5x).
Ľubovoľným spôsobom zabite 5 sŕn, jeleňa som nikde nenašiel.
- Zabite vlka (1x).
Ľubovoľným spôsobom zabite vlka.
- Stiahnite zviera (10x).
Ľubovoľným spôsobom zabite desať zvierat a vypitvite ich.
- Predajte loveckú korisť v hodnote 500 £.
Ráta sa čokoľvek zo zvierat, čo ste ulovili. Najdrahšie sú kože z medveďa a bobra.
- Použite návnadu spolu s okom (5x).
Na drobné zvery použite oko, ku ktorému hodíte návnadu.
- Zabite medveďa skrytou čepeľou (1x).
Buď pri priamom útoku, alebo skokom z výšky. Medvede sú v oblastiach Packanack a John´s Town, jedného máte zabiť aj pri prvej úlohe loveckého spolku.

Druhé kolo
- Nenápadne zabite zviera s použitím návnady (5x).
Keď ste skrytý v kríkoch, hoďte k sebe návnadu a keď sa priblíži zviera, tak ho zabite.
- Stiahnite zviera (25x).
Zabite dvadsaťpäť zvierat a vypitvite ich.
- Zabite zviera skrytou čepeľou (10x).
Automaticky ju používate pri boji s dravcami, pri skokoch z výšky, alebo keď dobehnete zviera. V podstate dobrý lovec nepoužije nič iné okrem občas luku.
- Chyťte zviera do Oka (25x).
Môžete ho spojiť s návnadou, alebo umiestniť na potravu zveri, ktorú preskúmate. Ak to chcete urýchliť, nájdite si miesto, kde je dosť drobnej zveriny. Oká som obvykle nepoužíval a pre túto výzvu som si zvolil cintorín pri Lexingtone. Z oboch vstupov k hrobom chodievajú na cintorín zajace a mývali.
- Zabite zviera lukom (15x).
Keď ste na dostrel lukom, zviera vás ešte nevidí, aby sa dalo na útek, tak sa len priblížte, keď neuteká a zastreľte ho.

Tretie kolo
- Stiahnite každý zvierací druh.
Zabite každý druh zvieraťa, ľubovoľným spôsobom a získajte z neho suroviny. Celkovo sú k dispozícii zajac, mýval, bobor, líška, puma, rys, vlk, medveď, los, srna.
- Zabite zviera z koňa (5x).
Tak, ako môžete skákať zo skál a zo stromov, môžete skočiť a automaticky zabiť zviera aj z koňa, len vtedy môžete skôr minúť, keďže je v pohybe, ale zas na koni ho rýchlejšie dostihnete.
- Predajte loveckú korisť v hodnote 2000 £.
Ak ste plnili všetky výzvy, mali by ste mať dosť zabitých zvierat a ak ste všetky obrali o trofeje a kože, tak ich len popredajte v dostatočnej hodnote.
- Zabite zviera v boji zblízka (10x).
Myslí sa tým zabiť zviera pri ČSSK (časovo stanovené stláčanie kláves), keď vás napadne zviera. Napádajú vás obvykle vlky, medvede, rysy, pumy a občas aj losy.
- Dokončite loveckú mapu.
V každej loveckej oblasti zabite, alebo vystopujte všetky druhy, ktoré tam žijú. Na mape si môžete dať loveckú šablónu a vtedy vidíte zvieratá pri každej oblasti (alebo otázniky, ak ste ich neodhalili). Popis zvierat je pri popise oblasti Hranica.
- Získajte nepoškodenú kožu (50x).
Získate ju, ak zviera zabijete čepeľou, lukom, alebo chytíte do oka. Pištole, muškety a oštep na lane kožu poškodzujú.


3. Klub zlodejov

Keď nakradnete od postáv viac než 100 zlatých, tak vás osloví malý chlapec s pozvánkou do klubu zlodejov. Nemajú žiadne úlohy, ale získate ich výzvy.

Výzvy zlodejov
Výzvy sú vo väčšine jednoduché, ale započítavajú sa vám aj spätne, takže uvádzam ich výpis.

Prvé kolo
- Okradnite mŕtvolu (10x).
Proste oberte zabitých nepriateľov.
- Vykonajte zabitie zo vzduchu (25x).
Keď ste na vyvýšenom mieste a pod vami sú nepriatelia, môžete so skrytými čepeľami na nich skočiť a automaticky ich zabiť.
- Dostihnite kuriéra.
V meste sa počas dňa občas náhodne vo vašom okolí objaví kuriér, ktorý sa dá hneď na útek, proste telepat, vie, že ste nebezpečný. Dobehnite ho a skočte na neho („E“ počas behu, musíte mať skryté zbrane, nastavené päste pre útok, aby ste ho nezabili). Oberiete ho o veci, čo má u seba.
- Nakradnite si vreckárstvom hodnotu 200 £.
Tak, ako ste sa dostali vôbec k zlodejom, chodievajte poza ľudí a okrádajte ich.
- Zabite nepriateľa z úkrytu (25x).
Skryte sa v kope sena, voze, či studni a keď k vám príde nepriateľ, tak ho môžete automaticky zabiť. Ak vás aj odhalia, jeho zabitie sa ráta. V meste si môžete nájsť nejaký osamotený voz so senom, okolo ktorého chodia stráže a zapískať na nich, aby vždy jeden podišiel k vám (ak sa vám nechce čakať na misie, v ktorých na to budete mať príležitosť).

Druhé kolo
- Utečte z otvoreného konfliktu a buď sa schovajte, alebo splyňte s davom (10x).
Prosté, vyvolajte konflikt, aby vás vojaci začali prenasledovať, straťte sa im z dohľadu a buď sa zamiešajte medzi ľudí, alebo využite úkryt (voz, seno, studňa, stánok).
- Odlákajte strážneho psa pomocou návnady (3x).
Pár strážnych psov stráži truhlice, nejaké sú aj v mestečkách na Hranici. Hoďte návnadu, aby ste psa odlákali z jeho miesta, alebo keď vás pes prenasleduje, tak hoďte návnadu, aby ste sa ho striasli.
- Ukradnite všetok majetok strážcovi (3x).
Keď stojíte za osobou, môžete ju okradnúť (E). To viete, inak by ste nemali tieto úlohy. Ak držíte kradnutie, môžete im toho ukradnúť aj viac, niektoré majú dva, až tri predmety, či mešce. Takto okradnite o všetko troch vojakov.
- Ukradnite všetok majetok bohatému občanovi bez odhalenia (1x).
To, čo predošlá výzva, len si nájdite bohatého občana (posúdite podľa oblečenia) a okradnite ho bez toho, aby si vás niekto všimol. Buď nejakého stojaceho bokom, alebo kráčajúceho.
- Zabite vojakov nenápadne bez odhalenia (30x).
V priebehu hry sa k tomu skôr, či neskôr dostanete. Zabíjajte čepeľou stojacich, osamotených, alebo kráčajúcich vojakov, keď vás nik nevidí (civilisti sa nie vždy rátajú) a zmiznite.

Tretie kolo
Ak splníte druhé kolo mimo mesta, musíte sa vrátiť do mesta, tam vás osloví chlapec a poskytne vám posledné kolo výziev. Trochu divné, keďže pri ostatných ich získavate automaticky.
- Otrávte nepriateľa (5x).
Použite na päť nepriateľov otrávené šípky, ktoré môžete zakúpiť v obchode.
- Nájdite a vyprázdnite truhlice v New Yorku (10x).
Truhlice v New Yorku sú popísané v návode spolu s ostatnými truhlicami v samostatnej časti.
- Vyhrajte 500 £ hraním hier.
Môžete si zahrať dva typy hier. Tu je to síce prosté, vyhrať danú sumu, no hry sú dosť náročné.
- Získajte vreckárstvom a okrádaním hodnotu aspoň 1500 £.
Proste okrádajte ľudí ako predtým, až kým nedosiahnete stanovenú čiastku.
- Úspešne zaútočte na nepriateľský konvoj a vykradnite ho (3x).
V oblasti Hranica sa náhodne môžu objaviť na cestách britské konvoje. Tak ako kuriér v meste, aj tieto vozy sa objavujú náhodne, takže treba len čakať. Keď ho objavíte, zabiť všetkých vojakov (tých vzadu môžete jednoducho nenápadne, skrytou čepeľou) a potom aktivujte zadnú časť voza, aby ste ho ukradli a získate 750 £.


4. Bostonskí bitkári

V piatej sekvencii porazte protivníka v otvorenom súboji holými päsťami a dostanete pozvánku k bitkárom. Môžete sa zúčastniť súbojov a tiež získate ich výzvy. Pivovar, v ktorom usporadúvajú turnaj, je na juhu severnej časti Bostonu, mierne juhozápadne od dolného správcu prístavu severného Bostonu.


4.1. Úlohy

Pri pivovare stojí Harold Ring, ktorý vám povie, že ak chcete bojovať v ich turnaji, musíte najprv poraziť hráčov na zozname, ktorý vám dá.

Peter Bunyon
Ten je v časti Hranica, v severovýchodnej dedinke oblasti Troy´s Wood. Oslovte ho a napadne vás on a traja jeho kumpáni. Tých zlikvidujte a potom si podajte aj jeho. Používajte protiútoky, keď na vás zaútočí, bežné útoky dokáže vykryť (E a medzerník, E a E).

Námorník
Táto časť vás zbrzdí, pretože Námorník je v New Yorku, kam sa dostanete až v deviatej sekvencii. Je na lodi pri pevnosti na západe mesta. Porazte jeho a troch jeho spoločníkov. Na neho najviac platí odzbrojovací útok (E a medzerník).

Pašerák
Tretí súboj je opäť v Bostone, severne pri vode. Opäť porazte trojicu bežných nepriateľov a pašeráka, na ktorého používajte hod a odzbrojenie. Keď už bude mať minimum života, príde ďalšia trojica bežných nepriateľov a druhý pašerák, tak rýchlo dorazte prvého a týchto si podajte rovnako ako jeho.

Žihadlo
Štvrtý súper je na Hranici, na brale nad jazerom v oblasti Diamond Basin. Vyraďte troch poskokov a vykrytím a prehodením a odzbrojením ho porazte.

Povrazník
Tento je v povrazárni nad pevnosťou na západnej strane Bostonu. Zmláťte jeho troch poskokov a potom si zacúvajte k stolu na boku. Neplatia na neho útoky, ani protiútoky, takže musíte využiť prostredie. Pri stole použite prehodenie (E a E), keď zaútočí a omlátite ho o stôl. Krúžte okolo, aby ste boli stále pri stole a opakujte to, kým ho neporazíte.

Obchodník
Ten je na severovýchode New Yorku pri mlyne. Vyraďte jeho troch poskokov a jeho si podajte prehadzovaním (E a E). Keď ho prehodíte a spadne, nemôžete ho mlátiť ako iných, ale keď vstáva, dajte mu pár rán a keď sa vykryje a zaútočí, zase ho vykryte a prehoďte a dajte mu pár rán.

Turnaj
Keď porazíte predošlých súperov, vráťte sa k pivovaru do Bostonu. Nemal som ho zobrazený na mape, je v severnej časti mesta a v nej na juhovýchode, posledný dom v rohu pri móle, poniže dolného správcu prístavu.
- Prvé kolo: Brit a traja patrioti. Zbavte sa najprv ich a potom sa sústreďte na neho. Platia na neho aj prehody, aj odzbrojenia, takže po predošlých súbojoch by nemal predstavovať problém. Keď mu odoberiete dosť života, tak mu dajú meč. Odzbrojenie funguje stále, tak len pozor, aby vás ním nezasiahol, odzbrojte ho a dobite.
- Druhé kolo: Dokár a traja jeho pomocníci. Keď mlátite ich, majú tu fanúšikov a ak presuniete boj príliš k davu, vrazí vám niekto z divákov. Zbavte sa poskokov a dorazte dokára, stačí dávať odzbrojenie na prelomenie jeho obrany a vraziť mu sériu úderov.
- Tretie kolo: Chirurg a traja asistenti. Chirurg vás otrávi a budete mať rozmazaný pohľad, no bojujete stále plynulo, tak vyraďte poskokov. Na neho zaberá aj bežné prelomenie obrany, aj odzbrojenie po vykrytí, sťažuje to jedine ten hmlistý pohľad, inak nie je problémový.
- Štvrté kolo: Lovkyňa, hoci je oblečená ako bežná meštiačka. Na ňu zaberajú prehody, aj odzbrojenia a prelomenia obrany, prekvapivé na šampiónku. Keď ju občas dosť zmlátite, objaví sa jej komplicka a hodí k vám dymovnicu, čo vám preruší útok, tak sa stiahnite. Keď vyjde z dymu, tak ju mláťte ďalej.
Po výhre ste menovaný šampiónom a to je všetko. S týmto sa teda moc nevyhrali, súperi bez výraznejších oblekov, či osobností, alebo aspoň spôsobov boja, trochu sklamanie.


4.2. Výzvy klubu bitkárov

Prvé kolo
- Stretnite sa pri starom pivovare v Bostone s Haroldom Ringom.
Len začnite prvú úlohu Bostonských bitkárov, ktorá vám zadá Ring.
- Odzbrojte nepriateľa (5x).
Pri boji použite protiútok (E) a odzbrojenie (medzerník).
- Pomocou dymovnice zabite do 10 sekúnd 5 nepriateľov.
Dymovnice máte k dispozícii až od siedmej sekvencie. Nájdite si pochodujúcu jednotku s viac členmi (ak by ste sa snažili vyprovokovať a nalákať viac vojakov, mohli by sa rozptýliť, oddiely sú pekne spolu), hoďte im dymovnicu a kým sú z nej rozkašľaní, tak piatich zabite skrytou čepeľou.
- Zabite 25 nepriateľov skrytými čepeľami.
To je úplne jasné, priame a ľahké.
- Zabite nepriateľa nenápadne bez spozorovania (10x).
Častá vec, ktorú robíte pri misiách, alebo prieskumoch oblastí. Nemusíte byť nijak skrytý, len vás nesmú zbadať.
- Zabite dôstojníka (10x).
Sú trochu odlišne oblečení od vojakov, majú meč, nie muškety, dokážu na vás robiť protiútok a často sú v čele oddielov vojakov. Narazíte na nich aj v priebehu misií.
- Dosiahnite sériu piatich zabití.
Keď zabijete nepriateľa po použití protiútoku, tak útočte hneď na najbližšieho v dosahu a smerujte sa na neho (aby ste ho mali označeného pre útok) a zabijete ho. Takto v rade zabite piatich.

Druhé kolo
- Zabite v boji granátnika (10x).
Granátnici sú vojaci s batohmi na chrbte, v škótskych sukniach a bojujú najmä so sekerou.
- Zabite aspoň jedného nepriateľa každým typom zbrane.
Použite jednu zbraň zo všetkých dostupných typov. Teda skryté čepele, pištoľ, mušketu, normálne zbrane (meče), tupé zbrane (kyjaky), malé zbrane (tomahawk, dýka), ťažké zbrane (sekery), oštep na lane, luk, otrávenú šípku a zrejme aj nástražnú mínu a päste (tie iste použijete tak či tak počas hrania).
- Vykonajte dvojité zabitie (5x).
Najlepšie pri nepriateľoch, ktorí o vás nevedia. Môžete zabitím zo vzduchu, keď stoja, alebo kráčajú spolu v dvojici, proste na nich skočte, ako keď skáčete na osamoteného a skrytými čepeľami ich dostanete oboch naraz. Môžete tiež v rozbehu, keď bežíte oproti dvojici.
- Povolajte si v boji na pomoc svojich vrahov (10x).
Prosté, bojujte a v boji zavolajte na pomoc vraha. Musíte začať boj vy, nie ich len poslať na nič netušiacich nepriateľov.
- Osloboďte tri pevnosti.
Tri máte v oblasti Hranica, dve v Bostone a dve v New Yorku. Bližší popis v samostatnej sekcii.

Tretie kolo
- Použite oštep na lane pre pohyb dravca (5x).
Buďte nad nepriateľom, najlepšie na strome, keď je pod vami a použite oštep na lane. Začnete ho škrtiť, môžete skočiť dole a obesíte ho, čím to celé urýchlite, čo sa hodí, ak o vás nepriatelia vedia, aby ste mohli prípadne celý proces zopakovať pre výzvu, alebo utiecť.
- Dosiahnite sériu siedmich zabití.
To, čo v prvom kole, keď stačilo päť zabití. Najlepšie je nájsť si skupinu bežných, obyčajných vojakov, aby vám silnejšie typy nerobili problémy.
- Získajte všetky zbrane dostupné v obchodoch.
To je jasné, získavajte peniaze a utrácajte ich za zbrane. V deviatej sekvencii som nakúpil všetky a výzva bola splnená.
- Odzbrojte a zabite jagera jeho vlastnou zbraňou (10x).
Jageri sú napríklad velitelia pevností, takže keď oslobodíte pevnosti v Bostone a na Hranici, môžete si výzvu hneď splniť. Neskôr budú ďalší aj v New Yorku. Používajú meče ako dôstojníci a majú špecifické čiapky kryjúce celú tvár. Odzbrojte ich (buďte bez zbrane, protiútok a medzerník) a zabite ich vlastným mečom. Po boji sa stačí rýchlym cestovaním presunúť inam a vrátiť sa do pevnosti, ak to chcete spraviť čo najskôr.
- Bráňte sa pred palebnou líniou ľudským štítom (10x).
Keď bojujete s viacerými nepriateľmi, tak vojaci s mušketami, ktorí postávajú opodiaľ, zvyknú po vás vypáliť. Keď sa to deje, tak sa kryte jedným z nepriateľov, ktorí sú pri vás (stlačte medzerník) a použite ho doslova ako ľudský štít, nie sa iba postaviť za neho.


5. Hraničiari

K nim sa môžete pridať v piatej sekvencii. Po prijatí prvej úlohy sa vám sprístupnia aj ich Výzvy. Úlohy prijímate od hraničiarov, ktorých máte zobrazených na mape, majú niekoľko táborov v divočine Hranice a pár skupín je aj v tavernách v Bostone. Úlohy sú v podstate len vyriešenie záhad, ktoré kolujú ako historky medzi Hraničiarmi a za každú splnenú úlohu dostanete ako odmenu príbeh o danej záhade v databáze Animu.


5.1. Úlohy hraničiarov

Chlapec, ktorý kričal „vlk“
Hraničiar pospomína na čas, keď ich zahnali Indiáni a prišli o svoj úlovok. Choďte k značke, ktorá je na hranici Great Piece Hills a Diamond Basin. Na kopci nájdete starý tábor hraničiarov, v ktorom preskúmajte stopy, teda jedinú, prezrite si telo a napadne vás vlk. Zabite ho a úloha je skončená. Fakt divná úloha, ktorá nedáva zmysel. Odmenou vám je správa v databáze Animu, ktorá by dávala úlohe zmysel, keby vám ju v tomto zmysle niekto zadal.

Pátranie po Sasquatchovi
Idete preveriť zvesti o Sasquatchovi, takže choďte k značke, ktorá je až v severozápadnom rohu mapy, oblasti Black Creek. Pri rieke poniže vodopádu analyzujte stopu a pri vodopáde vojdite do jaskyne. Narazíte tam na samotárskeho muža, takže žiadna beštia.

Strašidelný maják
V majáku na severovýchode Great Piece Hills vraj straší, tak to choďte preveriť. Vylezte na vrch majáku a tam si prezrite strašiaka. Maják je opustený a niekto tam nechal umelého strašiaka, žiadny duch.

Bezhlavý jazdec
Klasický príbeh o jazdcovi, ktorý prišiel vo vojne o hlavu a kým po nej pátra, zabíja nevinných. Choďte to preveriť na východnú stranu Troy´s Woods. Vo vyznačenej oblasti nájdite bezhlavé telo a prezrite si ho. Uvidíte na pár sekúnd jazdca s dyňou na hlave a len z tých pár sekúnd usúdite, že je to človek, čo seká iným hlavy a neobťažujete sa ho hľadať, proste sa tým považuje záhada za vyriešenú.

Morská príšera
Túto úlohu prijmite od Hraničiarov v krčme v Bostone. Tu kolujú zvesti o morskej príšere. Choďte si vypočuť tri rozhovory mešťanov na severe Bostonu pri prístave. Je to klasické odpočúvanie, vypočuť si ich, aby vás nevideli. Zistíte, že v prítomnosti beštie videli istého starca, ktorý zomrel, tak choďte na cintorín pohovoriť si s jeho vdovou. Povie vám len, že to bol dobrý človek, takže choďte preveriť jeho dielňu a tam analyzujte stopu, archaickú potápačskú masku, čo objasní túto záhadu.

Neidentifikovateľný lietajúci objekt
Aj túto úlohu prijmite v krčme v Bostone. Je to chýr o UFO, tak ho choďte preveriť na západ mesta. V označenej oblasti na kopci vyskočte na latrínu a z nej na strom. Preskočte cez štyri stromy dookola a na piatom je na hornom konári dáždnik, ktorý odrážal svetlo. Preskúmajte ho pre objasnenie záhady.


5.2. Výzvy hraničiarov

Prvé kolo
- Vykonajte skok viery (10x).
Skok do kopy sena, alebo do vody, klasika tejto série.
- Objavte vstup do podzemnej siete (5x).
Nerátajú sa dva vstupy ktoré odhalíte pri hlavnom príbehu, ale v Bostone je osem ďalších a ďalšie sú v New Yorku, takže stačí preskúmavať podzemie a nájsť dostatok vstupov.
- Aktivujte rozhľadne (5x).
Vylezte na označené miesta, aktivujte synchronizáciu a odhaľte si tým časť mapky.
- Zistite, kde sa nachádzajú všetky pevnosti (7).
Dve pevnosti sú v Bostone, tri na Hranici a dve v New Yorku a práve tie vás budú blokovať s touto výzvou, keďže sa tam dostanete až v deviatej sekvencii.
- Preskúmajte koruny stromov tak, že nimi prebehnete 100 metrov.
Pri prieskume Hranice, zvlášť, ak si budete chcieť odhaliť mapu, alebo skrátiť cestu, to iste dosiahnete.
- Získajte pero (5x).
Päťdesiat pierok máte v oblasti Hranice. Ich popis je v samostatnej časti.

Druhé kolo
- Skočte do vody šípku z výšky 50 metrov.
Presne to, na čo to vyzerá. Treba si nájsť vysoké miesto, ja som skákal na hranici, konkrétne v oblasti John´s Town. Ako do nej vojdete z Davenportu, tak choďte po ceste na západ, prejdite ponad vodopád (tam sa skočiť nedá) a choďte dole po okraji brala. Kúsok južne trčí z brala kmeň stromu, po ktorom sa dostanete nad vodu a môžete skočiť.
- Dokončite almanach.
Stačí pozbierať štyri stránky konkrétneho almanachu.
- Našplhajte celkovo 1500 metrov.
Ráta sa to priebežne, takže to skôr či neskôr dosiahnete, či chcete, či nechcete.
- Nájdite na Hraniciach všetky obchodné stanice.
Obchody sú v troch mestách, Lexington, Concord a Monmouth. Tiež tam chodieva po cestách potulný obchodník s kočom – neviem, či sa ráta aj ten, mal som splnené, než sa mi sprístupnilo toto kolo.
- Vypočujte si všetky rozhovory s Washingtonom.
Dvakrát si s ním môžete pohovoriť počas úlohy „Chýbajúce zásoby“ v deviatej sekvencii. V desiatej sekvencii ho stretnete pri hlavných úlohách. Táto úloha vás ako jediná zdrží až do konca hry, pretože posledný rozhovor je možný až po prejdení celej hry, potom nájdete Washingtona na juhozápade New Yorku, kedy ho môžete znova osloviť. Na mape bude malé „W“.

Tretie kolo
- Odkryte celú mapu Bostonu.
- Odkryte celú mapu New Yorku.
- Odkryte celú mapu Hraníc.

Síce pracné, ale prosté. Využite najprv všetky rozhľadne, aby ste si pomohli, no na rozdiel od predošlých hier, tie vám tu odkryjú len malú časť mapy. Potom zvyšok preskúmajte sami, pomôžte si cestou po vysokých miestach, budovách a na Hranici po stromoch, aby ste odhalili väčšiu časť mapy. Môžete sa do toho pustiť aj skôr. Že ste odhalili mapu, budete vedieť, keď dostanete do svojho sídla odmenu; za každú oblasť dostanete zlatý tanier k trofejam. Hranicu a Boston som si odhalil už v šiestej sekvencii, keď bola na to príležitosť a čas a New York samozrejme v desiatej. Hráč predsa chce vedieť, kde pôsobí. Pre splnenie nemusíte mať odokrytých 100% mapy, veľmi hrubým odhadom tak 85-90%, pretože keď som získal trofeje, stále bolo dosť zakrytých plôch.
- Dostaňte sa na všetkých 30 rozhľadní.
Prosté, máte ich zobrazené na mape, tak na ne len vylezte a synchronizujte, aby ste si odokryli časť mapy.
- Objavte v New Yorku a Bostone všetky vstupy do podzemia.
Proste preskúmajte podzemné tunely v oboch mestách a nájdite a odomknite z nich všetky východy. Po vstupe máte vždy napísané, koľko ste už sprístupnili a koľko ich je celkovo.
- Navštívte všetky taverny na Hraniciach, v New Yorku a Bostone.
Taverny sú na mape znázornené hracou kockou. Nestačí ich len mať na mape, ale musíte do každej aj vojsť.


6. Poklad kapitána Kidda

Keď na konci piatej sekvencie spojazdníte prístav pri vašom sídle, môžete v piatej sekvencii prijímať tieto úlohy od Drevenej nohy, čo je starý námorník v prístave a pátrať tak po poklade kapitána Kidda.
Vymení s vami listy za čačky a každý list vás dovedie na misiu s časťou mapy. Prvú úlohu vám dá hneď, pre druhú musíte nájsť 6 čačiek, pre tretiu 14, pre štvrtú 24.


1. Pevnosť Wolcott
Vykonajte 3 zabitia z rímsy.

Vylezte po skalách, prerúčkujte trochu doprava za roh a pokračujte v lezení hore. Vylezte na vežu a nad vami je vojak, tak ho zabite, kým visíte na rímse (pre výzvu, 1/3). Vylezte na vežu a spustíte sa do susednej budovy.
Za rohom zabite vojaka, ktorý stojí chrbtom k vám. Skočte na trám pred zábradlím a z neho zo vzduchu zabite vojaka pod vami. Z krabíc uprostred skočte na stĺp pri balkóne, z ktorého ste prišli a napravo skočte na plošinu za stenou vedľa balkónu, je tam krabička s peniazmi (1250 £). Skočte dole, prejdite do susednej časti a vylezte hore. V ďalšej hale sú dvaja vojaci. Preskočte vpred za drevenú stenu a pri nej dostaňte prvého, pretože nesmiete vyvolať poplach. Na opačnej strane hliadkuje druhý, keďže je už sám, ľahko si ho vystriehnete. Naľavo vylezte na balkón a čakajte pod zábradlím. Keď bude nad vami vojak, tak ho zabite (2/3). Zo zábradlia skočte na hlavne visiace pod stropom. Na prvej prerúčkujte chrbtom k druhej, skočte na ňu, z nej rovnako na tretiu a z nej na trám za vami, za ktorým je otvorené okno a z trámu do okna.

Skočte do okna oproti a dnu do susednej budovy. Zoskočte dole do miestnosti, vylezte na okno a na druhé nad ním. Z neho skočte vzad do diery v stene. Prejdite po tráme a skočte na luster nad skupinou vojakov. Prerúčkujte dookola a skočte vzad na druhý luster, prerúčkujte na ňom a skočte vzad na trám pri okne a cez okno vojdite do ďalšej budovy.
Len prejdite miestnosťou (naľavo pri posteli je krabička s peniazmi, 1500 £) a oknom vyskočte von. Preskočte na trám a na plošinu s vojakom, ktorej sa zachyťte a zabite ho, kým na nej visíte (3/3).
Vojdite do miestnosti, kde sú štyria vojaci, ktorých treba nepozorovane zlikvidovať. Prvý postáva hneď pri vás, keď ste za rohom, tak ho zabite čepeľou. Schovajte sa za roh, zapískajte na druhého a zabite ho tiež spoza rohu. Na zvyšných dvoch dole pri stole môžete skočiť a zabiť ich naraz skrytými čepeľami. V jeden z ciel je krabička s peniazmi (2000 £). Potom preskúmajte stopu v inej cele väzenia a nájdete časť mapky.

Nestraťte viac, ako 33% života.
Vykonajte sériu 3 zabití.

Zabite vojaka, čo sa objaví a máte 3 minúty na útek. Vybehnite po troskách cez strechu na terasu, po krabiciach a trámoch na povalu susednej budovy, cez okno do ďalšej budovy a do miestnosti so skupinou vojakov. Zabite ich a ak chcete splniť výzvy, dávajte si pozor na život a pokúste sa zabiť troch jednou sériou zabití.
Potom vybehnite dverami, na striešku budovy, po trámoch naľavo a už len priamo von a skočte do vody, aby ste sa vrátili na svoju loď.


2. Poklad ostrova Mŕtva truhla
Preskočte na vrak lode a z neho na pevninu. Napravo je malá truhlička s peniazmi (3000 £). Naľavo vylezte na skaly, prerúčkujte hore doprava, skočte vzad ponad stromček, tam vylezte vyššie a rúčkujte doľava až za roh, kde uvidíte vrak lode. Prerúčkujte na plošinu, vylezte na ňu a skočte na vrak. Tam uvidíte vykrádača, ako sa zmocnil mapy a dá sa na útek.

Vykonajte 3 zabitia v behu.
Držte sa svojho cieľa v dosahu 40 metrov.
Zabite muža skôr, než vbehne do jaskyne.

Teraz ho len prenasledujte. Ak chcete splniť bonusy, tak sa ho proste držte. Ak nezazmätkujete, tak by sa vám nemal vzdialiť na viac ako 30 metrov. Cesta vedie cez rôzne prekážky, ale je v podstate intuitívna, zvlášť pre hráčov tejto série. Cestou narazíte na štyroch nepriateľov. Pre druhý bonus troch z nich v behu zabite.
Ku koncu cesty poleziete na sťažeň, ktorý s vami spadne. Len lezte ďalej, padne šikmo a vy vybehnete po ňom. Vtedy máte možnosť zabiť muža skôr, než sa dostane do jaskyne. Len čo vyleziete po stĺpe (nie skôr, lebo skočíte na dvojicu pod vami) a začnete sa šmýkať po palube nadol, vtedy aktivujte útok a keďže je muž pod vami, automaticky skočíte a zabijete ho skrytou čepeľou.
Ak to nestihnete, tak síce výzvu nesplníte, ale už len vbehnite za ním a zabite jeho aj skupinu žoldnierov.


3. Loď duchov
Nespadnite do vody.
Dostaňte sa k lodi do 1 minúty.

Len prejdite krátky úsek snehu a uvidíte loď. Pre výzvy sa tam máte dostať do minúty a nespadnúť do vody, čo nie je problém. Zošmyknite sa po ľade pri vás dolu k vode (na kryhe pri vás je stan a pred ním je truhlička s peniazmi, 1750 £, stíhate ju vziať, aj preskákať v časovom limite) a tam len popreskakujte po ľadových kryhách k lodi. Čas odpočtu minúty sa zastaví, keď budete na kryhe pri lodi, že nemáte spadnúť do vody platí stále. Ak vyslovene omylom neskočíte do prázdna, tak je cesta po kryhách priama a ľahká.
Pri lodi choďte najprv k stanu napravo, je tam truhlička (1250 £), potom vylezte na ľadový kus pred vami, z neho skočte ešte na väčší ľadovec, ktorého sa zachytíte. Rúčkujte odprava pokiaľ to ide a potom hore. Zvrchu skočte na sťažeň, po ktorom prejdite na loď. Naľavo na palube povyše kormidla je krabička s peniazmi (1000 £). Druhá krabička je na kryhe pod bokom lode (2500 £). Stačí na ňu skočiť a vyliezť naspäť na palubu po boku lode. Vojdite do podpalubia a vezmite si mapu.

Keď sa vydáte naspäť, loď sa začne rúcať a vy musíte utiecť podpalubím, než sa ponorí. Bežte napravo popod prádlo a napravo hore po krabiciach, scénka, prebehnite rovno, scénka, prebehnite rovno, vylezte hore, skočte na laná na strope a prerúčkujte smerom, z ktorého ste prišli, vylezte hore po sudoch a skočte dozadu (stále nepadnite do vody). Tu vylezte do otvoru napravo a v ňom len trochu na stenu vedľa, aby ste sa z druhej strany dostali nad tento otvor a po ňom už len vylezte hore. Loď sa potopí a vy vyliezate z vody (to už na výzvu nemá vplyv) aj s mapou.


4. Hrad šialeného doktora
Vyrážate na Jamajku do sídla zvaného Hrad Edinburgh. Vojdite popod trosky do prvej miestnosti a naľavo po troskách vylezte na stenu na drevený obklad. Rúčkujte po ňom doľava na stĺp, po stĺpe vylezte hore a skočte vzad na luster. Na lustri sa dajte chrbtom k balkónu a skočte vzad na balkón. V rohu balkóna je truhlička (750 £).
Prejdite popri nej cez vyrazené dvere, prejdite o miestnosť ďalej a zoskočte dole. Pod balkónom, z ktorého ste zoskočili, je truhlička (1500 £). Prejdite popod trosky oproti balkónu do múzea. Analyzujte tri stopy. Druhú vitrínu naľavo, krvavú škvrnu na zemi a rozbitú vázu pri dverách, ktorými ste prišli. Tam určíte, že tu bol lupič, ktorého niekto zastrelil z balkónu.

Dostaňte sa na miesto s útočníkom do 1 minúty.
Vylezte na balkón, pre výzvu do jednej minúty, takže hneď bežte od vázy k medveďovi napravo. Vylezte po ňom hore na trám, z trámov skočte na balkón, prebehnite ním na koniec k doske opretej o zábradlie, z nej skočte na dva rohy, po ktorých preskočte na lustre. Skočte z lustra na susedný luster a z neho vylezte na trám nad ním, na ktorom je zavesený. Z neho skočte na susedný trám (z ktorého visí druhý luster, cez ktorý ste prišli) a odtiaľ už len po tyči na cieľový balkón.
Tu najprv choďte napravo k vitríne s krokodílou hlavou. Vylezte na ňu, na trám nad ňou, skočte vzad a z trámu, ktorého sa zachytíte, skočte na časť terasy. Je tam truhlička (2500 £). Skočte naspäť dole na balkón.

Tam analyzujte masku napravo. Vylezte k vypchatým vlkom a poza nich prejdite do zadnej miestnosti, kde si prezrite muškety. Vráťte sa na balkón a odtlačte vitrínu s krokodílou hlavou. V miestnosti za ňou vylezte po organe a prejdite po trámoch. Z posledného sa najprv spustite, podlezte trosky pod ním a za nimi je truhlička (2000 £).
Vráťte sa hore na trám, kam ľahko vyleziete po týchto troskách a prejdite po ňom doľava. Prejdite na koniec trámu, skočte dole a v tajnej chodbe aktivujte diery v obraze. Vráťte sa do štartovacej miestnosti. Tu analyzujte tri stopy. Mušketu opretú o stĺp, krvavú škvrnu na zemi a hodiny pri stene. Uvidíte celú scénku toho, ako to prebehlo so zlodejom.

Vyriešte hádanku do 1 minúty.
V scénke ste videli, že útočník prešiel tajnou chodbou za hodinami. Aktivujte hodiny a môžete na nich nastaviť čas. Scénka končila priamym záberom na hodiny, takže viete, že na nich bolo 5 hodín a 50 minút. Nastavte tento čas, čím vyriešite hádanku a otvorí sa vám tajná chodba. Už ňou len prejdite a na konci skočte do jaskyne s kosťami. Z kostry zlodeja získate štvrtú časť mapy.


5. Ostrov Oak
Vyriešte hádanku v limite 5 minút.
Keď ste splnili predošlé štyri misie, získali ste všetky štyri časti mapy a môžete sa vydať po poklad kapitána Kidda. Prejdite s Robertom Faulknerom vpred a po chvíli vám začne bonusový časový limit päť minút. V štyroch vyznačených oblastiach musíte nájsť štyri stopy. Pomôžte si orlím pohľadom.
Aktivujte každú stopu, ktorú nájdete a budete mať v orlom pohľade záber na priestor pod vami a symbol s kruhmi. Symbol musíte natočiť tak, aby kruhy pasovali na predmety v prostredí. V podstate ľahko odhadnete ako ich nasmerovať, malé kruhy na malé predmety, ako sú stromy, veľké na kamene, niektoré majú viac kruhov vedľa seba, to je viac stromov pri sebe. Vysvietené máte aj objekty, na ktoré ich máte napasovať, takže je to vážne otázka chvíle. Keď nastavíte symbol správne, automaticky to hra prijme.
V jazierku pred vami je stopa na skalu uprostred vody. Druhá je povyše jazierka, na spálenom strome na kopci. Tretia je na skalnom výčnelku medzi stromami. Štvrtá na veľkom strome, po ktorom musíte vyliezť až na horný konár. Keď nastavíte všetky štyri symboly, tak sa vám zobrazí miesto s pokladom.

Nepoužite strelné zbrane.
Nestraťte viac, ako 30% života.

Bežte k miestu s pokladom a napadnú vás tri vlky, či traja vlci, tak ich zabite. V rámci výzvy ich chcete zabiť čepeľou, no sú to potvorky. Ak to chcete skúsiť zo stromu, nechodia dosť blízko na to, aby ste ich zabili zo vzduchu a pri priamom boji je to rovnaké, ako pri ostatných vlkoch, akurát tu musíte klávesy stláčať rýchlejšie, než bežne; ak zaváhate, už sa stlačenie neráta. Ale ak ste už nalovili dosť zvierat, tak ste zvyknutý na ČSSK (časovo stanovené stláčanie kláves).

Po boji s vlkmi analyzujte stopu, ktorú vám určili symboly ako miesto pokladu. Faulkner tam nanosí sudy s pušným prachom, tak ich odstreľte pištoľou a skočte do diery, ktorá vznikne. Preplávajte vodou, ponorte sa pre prvú skalu (E) a popreskakujte na kamenný stĺp. Vylezte hore, prerúčkujte doľava, kde vylezte na rímsu a popreskakujte vpred priamou cestou po stropných trámoch a stĺpe na stenu na konci. Po nej prerúčkujte trochu doprava a skočte vzad. Prebehnite po trámoch na koniec.
Tam vylezte po povrazovom rebríku na stene, prerúčkujte doľava na druhý rebrík, vylezte ním hore a už len prejdite k pokladu. Keď si ho vezmete, máte po scénke 25 sekúnd na útek z rozpadajúcej sa jaskyne. Je to len priamy beh cez prekážky pre efekt, tak len držte beh vpred a utekajte.
Záverečná scénka a vraciate sa do Davenportu. Získavate prsteň „Úlomok raja“, ktorý odpudzuje kovy, takže znižuje šancu na zásah guľkou. Získavate trofej, model lode Aquila. A získavate oblek kapitána Kidda.


7. Námorné misie

Tieto misie prijímate od Roberta Faulknera, vášho správcu prístavu pod vaším sídlom v Davenporte. V každej novej sekvencii sa vám sprístupní jedna nová.

Nepriatelia majú obvykle tri typy lodí. Delové člny sú malé plavidlá s jedným delom. Slabé, mierne ohrozujú, len keď sú v presile. Samozrejme neodolajú delá, ale zničíte ich jednou ranou otočným delom, takže sú ľahké ciele a netreba sa za nimi otáčať. Škunery sú o niečo väčšie a silnejšie, už predstavujú väčšiu hrozbu, zvlášť vo väčšom množstve, menej je stále zvládnuteľných. Podľahnú tiež jednej rane z delovej paluby (extra delá som kupoval hneď, ale mali by ich zvládnuť aj základné), alebo ich zničíte dvoma strelami (vylepšené strely) z otočných diel, takže tiež odpadá nutnosť sa za nimi naháňať a smerovať sa bokom. Fregaty sú už vyrovnaní súperi, majú poriadne delové paluby a otočné delá na nich nezaberajú, takže musíte používať vaše hlavné delá a natočiť sa na nich správnym uhlom. Napokon sú tu bojové lode, majú bočné aj predné dela, baranidlá, celkovo sú to silné a rýchle mršky. Ak im odpálite delami prednú časť lode, môžete potom na slabé miesto zamieriť otočnými delami a potopiť ich, aby ste si uľahčili boj Ak ste ich zasiahli inam a neodkryli slabé miesta, treba pokračovať v boji.
Taktiež môžete na boj používať aj predok vašej lode a vrážať do nepriateľov. Delové člny nemajú šancu, fregaty znesú viac, ale narazenie do nich sa podpíše aj na vás (môžete si kúpiť vylepšenie baranidla).

Prenasledovanie
Obmedzte škody na obchodnej lodi na 50%.
Použite mínu na likvidáciu delových člnov.
Obmedzte poškodenie vašej lode na 50%.

Najprv len preplávajte pomedzi útesy a choďte do označenej oblasti. Tam nepriateľské lode prepadnú obchodnú loď, takže ju musíte chrániť. Sú to malé člny, ktoré ľahko zničíte otočnými delami, ale zas musíte byť rýchly, aby vám nezničili obchodnú loď, na ktorú neustále útočia. Loď je hneď mierne poškodená a vašou výzvou je zabezpečiť, aby nebola poškodená pod 50%. Len ju sledujte a likvidujte všetky člny, ktoré sa objavia.
Po chvíli dorazíte k mínam. Tie tiež zničte otočnými delami. Pre bonus máte zničiť aspoň jednu loď odpálením mín. Zničte míny pred vami, aby ste mohli pokračovať. Odpáľte čln napravo a naľavo je jeden pri mínach, ak ste rýchly, stihnete ich odpáliť, aby ho zničili, než sa od nich vzdiali. Ďalší bude o chvíľu pred vami pri mínach, pretože pred vami budú ešte dva rady mín.
Keď sa dostanete za míny, obchodná loď by už mala byť v bezpečí, takže začnite prenasledovať útočníkov, ktorí sa dajú na útek. Choďte za nimi do hmly a zostreľujte ich jednu po druhej. Napokon dorazíte k pevnosti. Musíte zničiť tri veže delostrelectva. Na veže sú otočné delá zbytočné, takže sa musíte natočiť bokom a vypáliť z vašich diel. Stačí aby vaše zameranie smerovalo na pevnosť, nemusíte byť príliš blízko, delové gule doletia, ale zas nesmiete byť ani príliš ďaleko. Pre bonus musíte obmedziť poškodenie vašej lode na polovicu, takže sa snažte trochu kľučkovať. Môžete spomaliť, zrýchliť, prípadne aj zastaviť a často meňte smer, neplávajte proste dookola s nádejou, že ich zničíte skôr ako oni vás. Zničením pevnosti Fénix je misia splnená.

Záchrana
Neutrpte z veľkých vĺn poškodenie väčšie, než 25%.
Pri paľbe nemiňte viac než raz.
Zničte obe fregaty strelou do ich slabých miest.

Na začiatku len vylezte na sťažeň, aby ste sa pozreli ďalekohľadom čo sa deje. Potom sa chopte kormidla a vyrazte na pomoc lodi, ktorú ostreľujú. Najprv prejdite pomedzi pár útesov, pozor na silný bočný vietor a potom vyrazte k lodi. Je búrka, tak cestou sa môžu rozohnať obrovské vlny. Aby ste zmiernili škody, ktoré by spôsobili, musíte sa kryť (rovnako ako keď na vás vypália). Vždy keď sa vlna blíži, niekto zakričí „Pozor vlna“ a zazvoní na zvon, takže viete, že sa máte kryť.
Keď dorazíte k obchodnej lodi, tak zničte štyri lode, ktoré na ňu útočia. Veľké vlny vám môžu vojsť do dráhy strely, takže s tým treba počítať. Ak sa dostanú medzi vás a nepriateľa, tak miniete, ale zas môže minúť aj on. Kvôli bonusovej výzve sa snažte neminúť viac, než raz.
Keď zničíte všetky štyri lode, prenasledujte loď, ktorá sa predtým vzdialila. Cestou však dorazia dve fregaty, takže sa pustite do nich. Pre výzvu ich musíte zničiť strelou do slabých miest, čo sú ohnivé boky v prednej časti lode. Dostaňte sa teda blízko lode, najprv vystreľte z hlavných diel, aby ste poškodili trup a potom vypáľte z otočných diel a streľte na odhalené, slabé miesto. Keď zničíte obe, misia je splnená.

Angažovanie Francúzov
Obmedzte škody na La Belladone na 50%.
Zničte 11 nepriateľských lodí.
Zabite dôstojníka do 1 minúty.

Stretnete sa s loďou La Belladona, ktorá podporuje patriotov a cestou ju opustil sprievod, tak máte zaistiť, že sa dostane do prístavu. Napadnú vás nepriateľské lode, tak ich likvidujte. Výzvy sú tu ľahké, v podstate chráňte La Belladonu, ktorá sa celkom o seba dokáže postarať a máte zničiť aspoň 11 lodí, no zničiť ich môžete aj viac, je tu hromada delových člnov, ktoré zničíte otočnými delami a veľkými delami páľte, keď je pred vami viac lodí.
Potom dorazí veľká bojová loď a zničí sťažeň Belladone. Dostaňte sa medzi túto loď a Belladonu, aby ju nezničili a vypáľte na ňu reťazové strely (nastavíte si pri podržaní „R“, ako keď si meníte bežné zbrane). Zničte týmito strelami jej hlavný sťažeň, aby sa nemohla hýbať.
Potom len priplávajte k tejto lodi a nalodíte sa, aby ste ju obsadili. Vy máte zabiť dôstojníka a v rámci bonusu do jednej minúty, tak hneď vyskočte na krabice pri vás a po nich prejdite za oheň. Potom ho len prenasledujte. Za rohom bude pár nepriateľov, ale môžete ich ignorovať a len bežať za ním, popreskakujte za ním dookola a na palube, kde zastane, ho zabite. Budete mať na to okolo dvadsať sekúnd po naháňačke, tak sa sústreďte na neho a ignorujte ostatných.

Biddleov úkryt
Zničte dve vojnové lode do 3 minút.
Zničte Biddlovi sťažeň reťazovými strelami na jeden výstrel.

Vaším cieľom je Nicholas Biddle. Tu nie sú žiadne finty, ani zdržiavanie, len priama akcia a pre bonusy vaša šikovnosť. Plávajte pomedzi útesy a keď narazíte na Biddlea, tak ho sledujte. Na otvorenom mori mu prídu na pomoc dve bojové lode. Zničte ich, použite najsilnejšie strely a ak im odhalíte slabé miesta, môžete ich rýchlo doraziť otočnými delami. Pre bonus do troch minút, ale ak ste robili aj korzárske misie, máte dosť skúseností, aby to nebol problém. Biddleovej lodi potom odpáľte sťažeň reťazovými strelami a pre bonus jednou ranou, takže vypáľte, len keď budete strieľať na istotu. Tým boj lodí končí, tak kľudne aj zariskujte, že schytáte zásah, aby ste dobre trafili.

Zabite len Biddlea.
Keď zničíte sťažne, doplavte sa k jeho lodi Randolph a nalodíte sa. Pre bonus kašlite na ostatných a len prebehnite na zadnú palubu za Biddleom. Klasické protiútoky nezaberajú, takže použite vykrytie (E) a potom odzbrojenie (medzerník), alebo prehodenie (E). Keď mu odoberiete trochu života, prepadnete sa do podpalubia. Tam len pokračujte v rovnakom štýle boja, až ho zabijete.
Tým ste ukončili námorné misie. Žiaľ, ani po ich ukončení nemôžete používať kapitánsky odev, ktorý máte na sebe počas týchto misií. Získate len trofej, zlatý tanier „Kotvy z dna“ a Biddleov ďalekohľad.


8. Korzárske kontrakty

Tak ako námorné misie, aj tieto prijímate u Roberta Faulknera v prístave pod vaším sídlom v Davenporte. Sú to kratučké misie, len aby ste sa mohli vyšantiť s loďami.

Henderson v problémoch
Obmedzte stratu spojencovho života na 50%.
Máte brániť Hendersonovu loď a zničiť 11 nepriateľských lodí. Zamerajte sa najprv na tie, čo sú pri ňom najbližšie, ak nechcete, aby stratil priveľa života kvôli bonusu a potom sa dostaňte medzi neho a zvyšné lode. Len ich likvidujte delami aj otočnými delami jednu po druhej.

Príprava pôdy
Zničte 3 lode tak, že do nich vrazíte.
Choďte preveriť oblasť pri majáku, tak pozor na útes a tam sa objaví 10 nepriateľských lodí. Sú to delové člny, ktoré sú slabé, takže ich pár zničte, nech ich neotravuje veľa naraz a potom si môžete splniť bonus, takže naraziť do troch. Keď tri zničíte narazením, tak ostatné už dorazte ľubovoľne.

Hrozná noc
Nech poškodenie prostredím nepresiahne 25%.
Máte zničiť loď Saint James, ktorá je neďaleko vás, no pláva pomedzi množstvo útesov. Zo začiatku ju teda len prenasledujte, majte ju na dohľad a nemusíte sa snažiť na ňu páliť, len sa preplavte pomedzi útesy, aby vás nepoškodili a keď sa dostanete za útesy na otvorené priestranstvo, tak zaútočte na loď. Príde jej na pomoc 12 menších lodí. Ak začnete páliť po nej, tak sa na ňu sústreďte a hneď ju aj zničiť. Potom len krúžte po otvorenom priestranstve a dorazte ostatné lode.

Úlohy prístupné od siedmej sekvencie.

Nepokojné vody
Neutrpte viac, než 50% poškodenia.
Priamočiare, choďte do vyznačenej oblasti a tam zničte tri nepriateľské fregaty. Na mori pozor aj na veľké vlny a samozrejme na nepriateľskú paľbu. Vlny môžu zablokovať vašu paľbu, ale aj nepriateľskú. Žiadne útesy, takže len využite to, čo ste sa naučili z námorných misií doteraz.

Útok na Prospector
Potopte flotilu v čase 1:30.
Najprv zničte 8 lodí, sú to delové člny, takže žiadny problém. Preplávajte pomedzi útesy do označenej oblasti a tam sa objaví väčšia skupina nepriateľov. Ak chcete splniť výzvu, musíte všetky lode zničiť za minútu a tridsať sekúnd. Preto je dobré mať vylepšenú vašu loď, najme kúpiť ohnivé strely, aby ste čo najskôr zničili fregatu. Malé delové člny zničíte otočným delom bez problémov, aj keď zastanete, aby ste lepšie mierili, veľa škody vám nenarobia. Nehýbte sa príliš, aby ste sa nevzdialili od lodí, kvôli časovému limitu nemáte čas krúžiť.

Jedinečný
Zničte fregatu.
Najprv sa preplavte pomedzi útesy a likvidujte člny, ktoré vás ostreľujú. Za útesmi máte 4 minúty, počas ktorých sa musíte brániť pred presilou nepriateľských lodí. Bonusovou úlohou je tu len zničiť jednu z pár nepriateľských fregát. Dve smerujú rovno k vám, keď vyplávajte spomedzi útesov, tak si ju podajte. Potom len krúžte vo vyznačenej oblasti, likvidujte lode a snažte sa prežiť, čo nie je príliš ťažké.

Úlohy prístupné od ôsmej sekvencie.

Vražedný úsvit
Obmedzte poškodenie vašej lode na 25%.
Priamočiara a ľahká úloha. Zničte štyri lode, dva škunery a dve fregaty.

Volanie o pomoc
Obmedzte poškodenie lode Independence na 75%.
Najprv sa preplavte pomedzi útesy a na otvorenom mori dorazíte k lodi Independence, ktorú napadli nepriatelia. Poškodia ju tak či tak, takže sa ju nesnažte nejako moc kryť, ale radšej čo najskôr zničiť nepriateľské lode. Je ich asi sedemnásť, delové člny a škunery.

Pátranie po Somerset
Nech poškodenie prostredím nepresiahne 25%.
Najprv preplávajte pomedzi útesy a pre výzvu sa snažte minimalizovať poškodenie narazením. Keď vyplávate na otvorené more, plavte sa do označenej oblasti a tam vás napadne päť delových člnov a fregata Somerset. Zničte ich.

Úlohy prístupné od deviatej sekvencie.

Morskí vlci
Nestraťte viac ako 4 spojencov.
Misia ťažká alebo ľahká podľa toho, ako ste si osvojili námorné boje. Máte 8 spojencov a tri nepriateľské fregaty. Máte ich zničiť a pre bonus skôr, než vám zničia štyroch spojencov. O spojenca som prišiel len o jedného a aj to som ho omylom rozstrieľal ja, keď sa dostal medzi mňa a nepriateľa. S vylepšením lode (extra delá, ohnivé strely, posilnený trup), by to nemal byť problém.

Polnočný útok
Nech poškodenie prostredím nepresiahne 25%.
Najprv prenasledujte loď Šedý pes pomedzi útesy a dávajte si pozor kvôli bonusu, ale aj pre následný boj na útesy. Potom musíte zničiť túto fregatu a päť škunerov v boji na otvorenom mori.

Obor a búrka
Potopte 3 bojové lode strelou do skladu pušného prachu.
Zničte najprv päť škunerov, aby ste prilákali loď Orfeus a jej doprovod. Celkovo sú to tri bojové lode a v rámci bonusu ich máte zničiť zásahom do muničného skladu, takže ich treba z prednej časti poškodiť delami a potom otočnými delami streliť do odhaleného, slabého miesta. To vás môže zdržať a aj úlohu sťažiť. Samotné lode sú dosť silné a navyše je búrka, takže sa môže prihnať aj ničivá vlna. Navyše nepoužívajte vylepšené strely (ak nemierite naozaj presne), aby ste lode nezničili skôr, než im odhalíte slabé miesta. Práve to, že ich môžete zničiť skôr, je najhorším a najťažším prvkom pre dosiahnutie bonusu. Ak ste kúpili baranidlo, môžete im skúsiť do predných častí narážať.
Najvhodnejší spôsob mi prišlo ich najprv znehybniť tým, že im zničíte sťažne reťazovými strelami. Potom do nich (zakúpené baranidlo) napárate spredu, alebo zastaňte v uhle, kedy na vás nedostrelia ich bočné delá a rozstrieľajte im predok (teraz môžete použiť aj silnejšie strely, nech ho skôr odhalíte). Potom ich odpálite otočnými delami strelou do skladu s pušným prachom.
Za prejdenie korzárskych misií získate do sídla obraz, stále nie kapitánske šaty.


9. Pevnosti

Môžete nájsť sedem pevností a zbaviť ich britských vojakov. Zníži to daňové zaťaženie vašich obchodov, sprístupní vám pevnosti na rýchle cestovanie a nebudú samozrejme zakázanými oblasťami.
Pre oslobodenie každej pevnosti musíte spraviť štyri veci. Najprv sa treba dostať dnu. Ak vás zbadajú a začnete boj, vyhlásia poplach a zatvoria brány. Môžete tam vraziť rýchlo, než ich zavrú, alebo zvoliť tichý prístup mimo hlavnej brány. Vnútri je na vás, či všetkých pozabíjate, alebo budete postupovať tichšie, prípadne využijete pomoc vašich vrahov. Ako druhú vec musíte zabiť veliteľa pevnosti. Je jedno ako, či si ho vystriehnete, dostanete ho v otvorenom boji, alebo nejakou fintou. Za tretie musíte zničiť sklad s pušným prachom. Buď aktivujte dvere skladu, aby ste ho podpálili, alebo streľte do suda s pušným prachom pri sklade. Napokon už len vyveste americkú vlajku na stožiari namiesto britskej.

Pevnosť Hill (Boston): V Centrálnom Bostone, na východnom brehu. Hlavný vchod je strážený a zle prístupný, ale na severnej strane je bočný vchod cez podzemie (popri truhlici).
Pevnosť Independence (Boston): Je v Južnom Bostone, na juhozápadnom brehu. Na juhovýchodnej strane je naskladaný tovar, po ktorom môžete vyliezť na hradby.
Pevnosť St.Mathieu (Scotch Plains, Hranica): Je na juhozápade oblasti. Z južnej strany môžete vyliezť od mora k hradbe a vliezť cez otvor pre delá, alebo preskočiť zo stromu hradbu.
Pevnosti Monmouth (Monmouth, Hranica): Je na juhozápade oblasti. Na juhozápade má vstup s mólom, kadiaľ sa môžete ľahko dostať dnu.
Pevnosť Duquesne (Black Creek, Hranica): Je v strede oblasti. Zo západnej strany sa ľahko dostanete dnu ponad hradby po konároch.
Pevnosť Washington (New York): Je na západnej strane New Yorku. Zo severozápadu od móla môžete preliezť hradby.
Pevnosť Division (New York): Je na severovýchode severnej časti New Yorku. Z pravej strany môžete preplávať dierou v hradbe.


10. Truhlice

Severný Boston
Sú tu len dve, v obchode kúpite mapu za 1000 zlatých.
1. Na západnej strane, za plotom budovy, na mape druhej budovy zľava od bieleho múru (kamenná hrádza s delami pri móle s loďami). Povyše budovy je za ulicou cintorín. (1250 £).
2. Na východnej strane je pod správcom prístavu kamenné mólo s delami. Pod ním je klasické drevené medzi dvoma kotviacimi loďami. Na jeho konci strážia dvaja vojaci truhlicu. (750 £, Návod: Námorná Viachlavňová Pištoľ).

Centrálny Boston
Sedem truhlíc, mapa je za 1500 zlatých.
1. Nad severným správcom prístavu je dlhé mólo. Choďte po ňom vpred, doľava a doľava, na konci tejto odbočky móla je truhlica na lodi stráženej vojakmi. (1250 £).
2. Na východe je pevnosť Hill. V severnej časti (v podzemnej časti) pevnosti je truhlica. (7500 £).
3. Východne (kúsok) od pevnosti Hill pri hradbách s delami. Pri kamennej hradbe pod drevenou ochodzou. (750 £, Návod: Nôž „Zlomený meč“).
4. Mierne na juhozápad od pevnosti Hill je medzi budovami dvorové priestranstvo, kde chovajú kravy, hydinu a pestujú zeleninu na políčku. Taká farmárska časť v meste. Na južnej strane tohto dvora je na plošine pod budovou pri psovi truhlica. (1250 £, Návody: Destiláty; Liek proti nachladnutiu; Prešívané deky; Kvalitný nábytok; Zajac na čierno; Hracie karty; Sirup proti kašľu; Parochne; Fakle; Prívesok s medveďom).
5. Pri najjužnejšom správcovi prístavu v centrálnom Bostone (poniže tlačiara), na konci bežného móla nad ním za pár vojakmi. (1250 £).
6. Na západnej strane, severne od prázdneho kopca s majákom (Beacon Hill) je skupina budov (východne od tlačiara), ktoré majú medzi sebou vnútorný dvor (je tam studňa a ohrada s prasatami). V juhozápadnej časti dvora je truhlica. (750 £, Návod: Kresadlová pištoľ kráľovského námorníctva).
7. Na západnej strane, severne od predošlej truhlice je Taverna u Zeleného Draka (na mape je tam symbol rýchleho cestovania a hracej kocky). Vnútri na poschodí je truhlica. (756 £, 750 £).

Južný Boston
Štyri truhlice, mapa je za 1000 zlatých.
1. Na západnej strane Bostonu, je tam oblasť polí na brehu, severne je dlhá, prírodná hrádza. Je tam pár domov, ku ktorým podľa mapy vedie cesta (ostatné pod hrádzou sú len tak roztrúsené). Pri jednom z týchto domov je truhlica (1250 £).
2. Južne pod prázdnym kopcom s majákom (Beacon Hill), povyše pevnosti Independence je malý tábor zo stanov. Medzi stanmi je truhlica (750 £, Návod: Lincolnov meč „replika“).
3. Na juhozápade, v pevnosti Independence, pod drevenou ochodzou pri hradbe. (7500 £).
4. Na juhu Bostonu, chrbtom od prechodu do oblasti Hranica choďte k hradbe pred vami, naľavo na hradbu a pod drevenou ochodzou. (1250 £).

Východný New York
1. Od horného správcu prístavu choďte na sever a do druhej ulice naľavo. Truhlica je pod krytým trhom, strážená psom. (750 £, Návody: Meče; Dôstojnícke meče; Nasolené losie mäso; Vlasový doplnok; Liek na hystériu; Palné zbrane; Hrubá tkanina; Lodné plachty; Bandáže).
2. Juhovýchodne od trojuholníkového parku, prvý blok na východ od spodnej časti trojuholníkovej skupiny budov pod parkom, južne pod krčmou. Truhlica je na dvore pri bočnej uličke, oproti strážia vojaci dvere. (1250 £).
3. Od trojuholníkového parku na severozápade choďte hlavnou ulicou na juh. Uprostred ulice je strážený prístrešok s materiálom a pod ním je aj truhlica. (1000 £).
4. Hneď poniže dolného správcu prístavu je prístrešok, pod ktorým je trh a aj truhlica (750 £, Návody: Kvalitné šaty; Sklenené okná; Prívesok s vlkom; Chlieb; Kvalitné topánky; Lucerny; Vodný bubon; Banské nástroje; Liek na podráždenú kožu).
5. Na palube lode, štvrtá loď severne od dolného správcu prístavu. (750 £, Návody: Polievka z jelenieho morku; Pomáda; Opaskové spony; Soľ; Prívesok so zajačou packou; Mäsové pirohy; Daffyho elixír; Prívesok s Rysom).

Západný New York
1. Na južnej strane, južne pod zničeným kostolom je blok spálených budov a pod ním je jedna zachovalá s tehlovým múrom. Pri budove je truhlica. (1250 £).
2. V pevnosti Washington, pri hradbe za hlavnou budovou. (7500 £).
3. Pod trojuholníkovým parkom je zachovalý kostol. Východne od jeho zadnej brány je truhlica na poschodí v druhom zničenom dome. V uličke pred ním zvyknú stáť vojaci a za ním je pri ohnisku pár civilistov. (750 £, Návod: Washingtonov bojový meč „replika“).
4. Od pevnosti choďte po ceste pri brehu na sever a povyše pri mólach s loďami je pár stanov a vo zvyškoch zničených domov napravo je truhlica pri psovi a ohnisku s pár civilistami. (750 £, Návod: Kráľovská pištoľ).

Severný New York
1. Na severe je jazero a na ňom je jeden dom. Truhlica je priamo pri ňom. (750 £, Návody: Mydlo; Strieborné prstene; Fašírka s kašou; Liek na trávenie; Opasok na nástroje; Drevorubačské nástroje; Prívesok s pumou; Mušty; Bábiky).
2. Na juhovýchode je obchod a o dve budovy severozápadne je kostol, pri ktorom je truhlica. (750 £, Návod: Francúzska pištoľ).
3. V pevnosti Division, na drevenej ochodze hradby pri hlavnej budove. (10000 £).


11. Stránky Almanachu

Boston
Almanach 1733 (zväzok 1) Stránky 6, 11, 14, 15. Návod na vynález: Sklenená harmonika.
Almanach 1733 (zväzok 2). Stránky 1 – 4. Získate návod na vynález: Franklinova pec.
Almanach 1736 (zväzok 1) Stránky 5, 7, 9, 10. Získate návod na vynález: Elektrický generátor.
Almanach 1736, (zväzok 2). Stránky 8, 12, 16, 19. Získate návod na vynález: Leydenská fľaša.
Almanach 1737, (zväzok 1). Stránky 13, 17, 18, 20. Získate návod na vynález: Planetárium.
1. Od najsevernejšieho správcu prístavu choďte na západ, stránka je na streche druhého štvorca budov, povyše obchodu.
2. Mierne juhozápadne od najsevernejšieho správcu prístavu, pri druhom štvorci budov pod ním.
3. Južne od obchodu, nad ktorým bola prvá stránka, o dve budovy nižšie od obchodu.
4. Západne od dolného správcu prístavu severného Bostonu, na streche predposlednej budovy, za ňou je už voľné priestranstvo pri brehu.
5. Na prvom štvorci budov poniže dolného správcu prístavu severného Bostonu. V podstate západne od štvrtej stránky.
6. Pred Tavernou u Zeleného draka (kde máte aj rýchle cestovanie), západne od horného správcu prístavu Centrálneho Bostonu.
7. Na budove za Tavernou u Zeleného draka, teda kúsok od predošlej stránky.
8. Južne pod Tavernou u Zeleného draka je pár budov, medzi ktorými je veľký dvor. Stránka je na prvej budove juhovýchodne.
9. Južne pod Tavernou u Zeleného draka je pár budov, medzi ktorými je veľký dvor. Stránka je na druhej budove juhozápadne (kostol).
10. O dve budovy na západ od horného správcu prístavu centrálneho Bostonu, pri námestí, kde je aj misia kuriéra a obchod.
11. Západne od východnej pevnosti, na prvých budovách za povrazárňou, ktorá je hneď pri pevnosti.
12. Povyše predošlej stránky sa stavala loď. Postavte sa chrbtom k špicu stavby a choďte vpred. Od dve rady budov je na streche stránka (mierne juhozápadne od správcu prístavu). Pod budovou je námestie s kostolom.
13. Južne od predošlej stránky, o tri budovy poniže za ulicou pod kostolom.
14. Juhozápadne od predošlej stránky, pod touto budovou je zase veľký dvor medzi skupinou budov.
15. Východne od trinástej stránky, povyše je symbol hracej kocky, budova nad námestím s tavernou.
16. Východne od predošlej stránky, pri budove pri prístave, medzi dvoma malými mólami.
17. Južne od predošlých dvoch, prostredná z troch budov na brehu poniže móla (nad ktorým bola šestnásta stránka).
18. Západne od predošlej, na streche budovy z pár budov, medzi ktorými je priestranný dvor.
19. Severovýchodne od dolnej pevnosti, prvé budovy nad pevnosťou, povyše taverny.
20. Severne od taverny (ktorá je poniže devätnástej stránky), na dolnej budove skupiny budov s veľkým dvorom.

New York
Almanach 1737, (zväzok 2). Stránky 1, 2, 7, 8. Získate návod na vynález: Všetečné trojzrkadlo.
Almanach 1738, (zväzok 1). Stránky 4, 6, 9, 12. Získate návod na vynález: Wattov parný stroj.
Almanach 1738, (zväzok 2). Stránky 10, 14, 15, 16. Získate návod na vynález: Drak a kľúč.
Almanach 1756. Stránky 3, 5, 11, 13. Návod na vynález: Prístroj na sódovku Josepha Priestlyho.
1. Jediná stránka v Severnej časti mesta. Je severovýchodne od obchodu na severovýchodnej strane východného New Yorku. O dve ulice vyššie, na streche budovy nad brehom.
2. Choďte východne od obchodu spomínaného vyššie a za križovatkou je na tretej budove naľavo.
3. Od predošlej stránky pokračujte na západ tou istou ulicou. Za krčmou je trojuholníkové zoskupenie budov. Stránka je na dvore medzi nimi.
4. Povyše predošlej stránky je trojuholníkový park. Na jeho západnej strane sú zničené budovy. Na hornej v prostrednom rade prvých budov pred parkom je stránka.
5. Od trojuholníkového zoskupenia budov so stránkou 3 choďte k zoskupeniu budov rovno pod ním. Na strechách je tam táto stránka.
6. Od predošlej stránky choďte o dva bloky budov na západ a o jeden na juh. Na streche zachovalej budovy medzi skupinou zničených.
7. Dva bloky východne od predošlej stránky je obchod. Od neho pokračujte ulicou na východ a na severnej strane ulice je stránka na streche budovy tretieho bloku budov.
8. Od predošlej stránky choďte na juh o dva bloky budov a na ich streche je stránka. Je to mierne severozápadne od správcu prístavu.
9. Od predošlej stránky choďte na západ k zničenej štvrti. Pod cintorínom je vypálený kostol, na ktorom je táto stránka. Stačí vám ísť od horného správcu prístavu po ulici stále na západ.
10. Od horného správcu prístavu sa vydajte na západ po ulici. Za trhom je stránka na streche prvej budovy naľavo.
11. Pokračujte ulicou od správcu prístavu na západ, až na námestie (za ním už vidíte zničený kostol so stránkou 9). Z námestia choďte do ulice na juh a na druhej budove pod námestím je stránka.
12. Od námestia s predošlou stránkou choďte o ulicu na západ a v nej na juh, v podstate od zničeného kostola choďte na juh, za prvý blok zničených budov, za zachovalú budovu s múrom a na zničených budovách pod ňou je stránka.
13. Táto stránka je na streche budovy rovno oproti budove so stránkou dvanásť. Východne cez ulicu.
14. Od predošlej stránky východne je krčma a východne od nej, na streche budovy na južnej strane šikmej ulice (smerom na severovýchod) je táto stránka.
15. Na prednej časti lode nad dolným správcom prístavu.
16. Južne pod dolným správcom prístavu je obchod a stránka je na streche susednej budovy.


12. Čačky

Potrebujete ich pre Drevenú Nohu, ktorý vám za ne dáva listy, ktoré zas predstavujú stopy k pokladu kapitána Kidda. Krabičky s čačkami sú Bostone, New Yorku, Davenporte a v jednotlivých častiach Hranice. Čačky v Hranici sú uvedené pri popise oblastí Hranice.

Davenport
1. Južne pod správcom prístav, na konci pevniny, na okraji brala.
2. Druhá krabička je presne oproti predošlej, akurát na opačnej strane vody. Choďte na juhovýchodné bralo zátoky, popod sídlo.
3. Na juhozápade južnej oblasti. Na západe je vodopád, z ktorého padá voda do rieky. Krabička je na ľavej skale pri vodopáde.
4. Na severozápade na skalnom kopci (z dolnej strany, severozápadne od farmy, nie až hore pri rieke). Zdola vidíte pod skalami zásek v skalách (nič tam nie je, len stromy, no hore nad zásekom vidíte padnutý kmeň), no napravo od záseku sa dá vyliezť z kameňa na stenu brala (poniže sú vlky, pôjdete sem pri úlohe „Norris sa ide dvoriť“). Vlezte hore na plošinu a po padlom kmeni preskočte na stenu oproti. Po nej rúčkujte doľava a vylezte hore na malú plošinu. Z nej skočte na stenu oproti, z ktorej môžete rovno vyliezť na plošinu nad ňou a na nej je už na konci krabička.

Severný Boston
1. Choďte po brehu dole od najsevernejšieho správcu prístavu. Povyše móla začína trh a na jednom z prvých stánkov je truhlička.
2. V juhovýchodnom rohu severnej časti, južne od severného obchodu, pri rohovej budove, za ktorou už je voľné priestranstvo. Povyše je misia kuriéra a východne je správca prístavu. Krabička je na lavičke za domom.

Centrálny Boston
1. Južne pod Tavernou u Zeleného draka je pár budov, medzi ktorými je veľký dvor. Od spodných budov je na ulicu smerom na západ trh. Na konci trhu je na stánku skrinka.
2. Z Centrálneho Bostonu vedie na východnom brehu do mora najdlhšie mólo Bostonu. Krabička je pri náklade balíkov na konci móla.

Južný Boston
1. Poniže pustého kopca na západnej strane (Beacon Hill) choďte k oplotenej trojici budov na juhozápade (prvé budovy povyše pevnosti). Na dvore pri dome je krabička.

Východný New York
1. V strede je trojuholníkový park. Pod ním je trojuholníková skupina budov a pod ňou je normálna, štvorcová skupina budov, ktoré pretínajú miniuličky a na takej je na vozíku pod stromom skrinka.
2. Od horného správcu prístavu choďte hore po brehu k taverne. Oproti nej je loď. O jednu loď nižšie je na jej palube krabička.

Západný New York
1. Pred vstupom do pevnosti Washington je blok zničených budov. Južne pod ním je druhý blok zničených budov a v jednej je pár lôžok (v rámci oslobodzovacích misií ste sem nosili chorých na očkovanie) a pri nich na stole je krabička.

Severný New York
1. Na severozápade tvoria cesty štvorcové parcely. Na prostrednej v prvom rade je v ľavom dolnom rohu parcely krabička za malou budovou.
2. Na severovýchode je to rovnaké, cesty tvoria štvorcové parcely. V prvom rade je prostredná parcela preťatá ešte na dve. Krabička je v dolnej, v ľavom dolnom rohu, v stánku rovno pri ceste.


13. Hranica – Perá, Truhly, Čačky, Zver

Pre odhalenie mapy používajte samozrejme rozhľadne (budovy, stromy), ale tie vám pokryjú len malú časť územia. Behom po zemi odokrývate sami mapu, ale len minimálnu časť. Najlepšie je pri odkrývaní mapy vždy behať po stromoch. Keď ste vo výške, odhaľujete okolo seba väčšiu časť mapy. Vždy sa len poobzerajte po ceste nahor (strom s drsným kmeňom, Véčkový strom, padnutý strom, ktorého časť trčí do výšky) a vylezte na konáre. Dosah konárov je vždy limitovaný, ale neraz sa na po nich dostanete do dosť veľkej časti, stačí si všímať, kam vedú, vracať sa na „križovatky“ a pochodiť smer. V mestečkách môžete vyliezť na budovy a na lúkach či poliach, kde nemáte stromy, po ktorých by ste behali, si nájdite aspoň suchý kmeň trčiaci do výšky a vylezte naň.
Takto nielen odhaľujete mapu, ale aj polohy pier. Na perá si môžete kúpiť mapy u obchodníkov, ale mapy sú drahé a len pre pár oblastí. Pero odhalíte (zobrazí sa vám na mape), len keď ste v jeho výške, ak pobeháte sami dole popod strom s perom, tak sa vám na mape nezaznačí, pokiaľ si ho nejako konkrétne nevšimnete. Podľa uvedených popisov polôh pier síce nemáte uvedený presný strom, ale máte takto dosť zúženú oblasť, kde stačí vyliezť na stromy a pobehať po nich.
Zvieratá lovíte tak, ako ste sa naučili v hlavnom príbehu. Keď preskúmate stopu a zviera, ktoré ju zanechalo je v okolí, tak sa vám objaví aj malý symbol nad hlavou zvieraťa, aby vedeli, kde presne je a mohli ho uloviť. Pre zistenie toho, aké zviera žije v danej loveckej oblasti, stačí buď analyzovať stopu daného zvieraťa, alebo zviera zabiť, nestačí ho len vidieť. Zvieratá, ktoré žijú v danej loveckej oblasti, v nej môžu byť na viacerých miestach, ale uvádzam len miesta, kde sú najčastejšie, alebo v hojnejšom množstve.

John´s Town

Lov
Medveď: V stredovej časti, na brehu v okolí zálivu a popri rieke južne pod zálivom.
Zajac: V okolí usadlosti pár domov (na západnej strane oblasti) a pri rieke pod usadlosťou.
Líška: Južne pod usadlosťou (na západnej strane oblasti), v okolí drevorubačskej čistiny.
Los: V severovýchodnej časti, poniže prechodu do Davenportu.

Perá
1. Od prechodu do Davenportu choďte po ceste na západ a pri jej najužšej časti (zásek zálivu) je pero na stromoch pod plošinou pod vami.
2. Na južnej strane sa rieka rozlieva dvoma smermi, pero je na strome pri dolnom, južnom toku.

Truhlice
1. Pri hlavnej budove malej usadlosti na západnej strane.
(750 £, Návody: Klobúk z kože mývala; Čaj; Lekárske záznamy; Topánky; Mosadzné prstene; Rukoväť zbrane; Múka; Šaty; Lekárske nástroje; Pluhy; Šál z líščieho chvosta).

Great Piece Hills

Lov
Vlk: V severnej, severozápadnej časti v okolí hraníc so susednými oblasťami. Na juhozápade, povyše Lexingtonu.
Rys: Na kopcoch na severozápade oblasti.
Zajac: V strednej časti, v okolí cesty do Lexingtonu.
Los: Na viacerých miestach v oblasti.

Perá
1. Na severe, severozápade, v strede tejto časti, Medzi Diamond Bashin a John´s Town, poniže hranice s Kanien: Keh, na strome pri tábore hraničiarov.
2. Na západe, pri hranici s Diamond Bashin.
3. V strede, na konári nad cestou, ktorá vedie cez oblasť do Lexingtonu, povyše hranice s Lexingtonom.
4. Na východe, poniže zálivu (ktorý zasekáva zo severnej strany), nad ktorým je maják.

Čačky
1. Choďte na cestu z Lexingtonu. Za poslednou budovou dediny pri moste (stále ste v Lexingtone) je vstup do jaskyne, ktorá sa už nachádza v tejto oblasti. Vnútri je krabička.
2. V strede, od cesty z Lexingtonu, vedie odbočka na východ k osamotenej budove s pár civilistami okolo. Za budovou.

Truhlice
1. Na severovýchode je maják, truhlica je stole na plošine pod ním, na západnej strane.
(2500 £, Návody: Pivo; Tonikum na trávenie; Opasky, Nábytok; Trofej z losieho parožia; Papier; Vysoké topánky; Kvapky do očí; Krabice; Sudy; Rohože z medveďa).

Lexington

Lov
Zajac: V okolí mesta, najčastejšie na západnej strane, od lesa až po cintorín.
Srna: Na západnej a východnej strane, v lesoch okolo mesta.
Mýval: Juhozápadne pod mestom, v lesoch pod cestou, západne od mesta v lese.
Líška: V lese pri východnej hranici oblasti.

Perá
1. Keď prídete po ceste z Bostonu (z Scotch Plains), tak na prvom dome naľavo pri ceste (juhovýchodný roh oblasti).
2. Od domu s prvým perom choďte cestou na juhozápad, dorazíte k štyrom budovám. Pero je na tráme v stajni.
3. Od predošlého pera choďte cez dve polia na západ až k rieke. Pero je na stromoch na brehu.
4. Choďte do mesta po hlavnej ceste (na sever od križovatky na juhu) a ako vchádzate do mesta, naľavo je pod prvou budovou skalnatý kopec (v ňom je truhlica). Pero je na strome pred ním.
5. Na severovýchode oblasti je na kopci malá lovecká chatka. Pero je na strome pri nej.

Truhlice
1. Choďte do mesta po hlavnej ceste (na sever od križovatky na juhu) a ako vchádzate do mesta, naľavo je pod prvou budovou skalnatý kopec (pri ňom je pero). Na vrchu kopca je diera, ktorou skočte do jaskyne, v ktorej je truhlica.
(750 £, Návody: Munícia; Údené lososie mäso; Farbivá; Liek na stuhnutosť; Čepele zbraní; Artiléria; Srdce zo zveriny; Dezinfekcia; Mokasíny; Pazúriky; Lodné sťažne).
2. Na západe oblasti, pri ceste z Diamond Basin je kostol. Vo vežičke je truhlica.
(750 £, Návody: Sedlá; Atramenty; Univerzálny liek; Klobúky; Rybárske prúty; Nôž s bobrím zubom; Sušené jelenie mäso; Gombíky; Jedy; Strelný prach; Zlaté prstene).

Scotch Plains

Lov
Mýval: V stredosevernej časti, poniže hraníc s Lexingtonom.
Zajac: Na východnej strane pri pobreží a hojnejšie v severozápadnej časti, medzi jazerom a riekou.
Srna: V severozápadnej časti, medzi jazerom a riekou.
Puma: Juhovýchodná oblasť západnej časti, medzi pevnosťou a jazerom.

Perá
1. Ako vojdete z Bostonu, tak z cesty odbočte doľava, hneď ako to bude možné. Na prvých stromoch je pero, na stromy doskočíte z kopca nad nimi.
2. V strednej časti je jazero (povyše pevnosti). Na jeho západnej strane je pero na strome vo vode pri brehu.
3. Južne pod pevnosťou je v mori mini ostrovček. Na jeho vrchu je pero.

Truhlice
1. V pevnosti St.Mathieu, na juhovýchodnej hradbe. (7500 £).

Concord

Lov
Zajac: V lesoch v okolí mesta, je ich tu dosť, najmä na juhovýchode oblasti.
Bobor: Na brehoch rieky pri hranici s oblasťou Valley Forge.
Mýval: V blízkosti budov mesta, na severozápade, severovýchode, východe.
Srna: V severovýchodnom cípe lesa.

Perá
1. Mestom preteká rieka a pretínajú ju dva mosty. Pero je na mlyne pri západnom moste.
2. Ako pôjdete dolnou cestou z Lexingtonu do Concordu, tak pri prvej odbočke vľavo choďte doprava k plotu. Pero je na strome za plotom.

Troy´s Wood

Lov
Zajac: Na severovýchode a východe oblasti.
Srna: V južnej oblasti.
Los: Na hornom juhozápade, v okolí vody.
Vlk: Na západe, severozápade.

Perá
1. Severozápadne od vodného zdroja, juhozápadne od červenej oblasti s truhlicou. Na konári nad posiedkou. Strom je v oblasti s vlkmi.
2. Západne od mostu do Concordu, pod hranicou s Valley Forge, východne od červenej stráženej oblasti s truhlicou. Na stromoch rovno poniže tábora s truhlicou.
3. Od mosta z Concordu choďte po ceste na juh. Po ľavej strane budete mať skalnaté bralo. Pero je na strome hore na kopci.
4. Od mosta z Concordu choďte po ceste na juh, prejdite priesmykom so skalným bralom a choďte na kopec napravo. Je tam malý prístrešok pri kope ihličia, posed na strome a na strome pri nich je pero.
5. Na juhu je pod farmou, nad brehom veterný mlyn. Pero je hore na ňom, musíte vyliezť po točiacej sa lopate mlynu.

Truhlice
1. Západne od mosta do Concordu, pod hranicou s Valley Forge, červená strážená oblasť v stanovom tábore vojakov, na konci cesty vedúcej z Packanack.
(750 £, Návod: Talianska Kresadlová Pištoľ).
2. Na západnej strane je zdroj vody, pri ktorom pijú losy. Voda odteká malým vodopádom. Poniže vodopádu sú dva domy. V stodole je truhlica.
(750 £, Návod: Anglická Kresadlová Pištoľ).

Čačky
1. Na západnej strane je zdroj vody, pri ktorom pijú losy. Voda odteká malým vodopádom. Za vodopádom je jaskyňa, v ktorej je krabička. Jaskyňa má aj druhý vchod z lesa, ale vodopád je lepší orientačný bod.

Monmouth

Lov
Los: Pri rieke na severovýchode.
Zajac: Severne nad budovami, medzi riekou a poľom, na oboch stranách rieky. Ale aj inde v blízkosti budov.
Mýval: Severne nad budovami, medzi riekou a poľom, na oboch stranách rieky. Ale aj inde v blízkosti budov.
Líška: Na juhu, medzi pevnosťou a riekou.

Perá
1. Severovýchodne od pevnosti na strome na kopci, poniže trojice budov.
2. Choďte k stodole pri trojici budov nad predošlým perom. Od nej na západ a za cestou je pero na suchom strome.
3. V meste na východnej strane oblasti je hore na severe kostol. Pero je hore na veži s krížom.
4. Pod mestom je južne pri brehu maličký ostrovček. Na strome na ňom je pero.

Truhlice
1. V pevnosti Monmouth, pri hlavnej budove.
(7500 £).
2. Choďte po brehu východne od pevnosti. Na brehu, kde sa rieka vlieva do mora, je vstup do jaskyne. Vnútri je truhlica.
(750 £, Návod: Sekera Francúzskeho Námorníctva).
3. Na južnej strane mesta, pri stráženom dome povyše správcu prístavu.
(750 £, Návod: Vojnový Tomahawk).

Čačky
1. Severovýchodne od pevnosti je trojica budov (poniže je pero). Nad nimi je kostol a vo vežičke je krabička.

Packanack

Lov
Zajac: V juhu, v okolí mosta a pri rieke (spolu s mývalmi, ktoré tu nežijú) a aj na severozápade nad hornou riekou.
Medveď: Na západe, juhozápade, pod riekou a aj na ostrovčeku v rieke.
Rys: Na západe, pod skalami západnej hranice mapy medzi dvoma riekami.
Bobor: Na východnej strane oblasti, na brehoch rieky.

Perá
1. Na juhu, kde sa rieka vlieva do Monmouthu, je vodopád. Pero je na brvne trčiacom pred vodopádom.
2. Západne od stráženej oblasti, v oblasti s rysmi, na kopci na strome.
3. Choďte hore cestou od stráženej oblasti a po ľavej strane bude neďaleko strom s perom.
4. Severne, popri ceste nad riekou (na východnej strane, nie pri ceste s mostom).
5. Na západe je pod mostom vodopád. Pero je na plošine skál pri vodopáde.

Truhlice
1. Popri ceste medzi riekami je strážená oblasť. Dom, pri ktorom je pár vojakov a na stole pred domom je truhlica.
(750 £, Návody: Podkovy; Sviečky; Repelent; Kvalitné klobúky; Vedrá; Nite na šitie; Sklenené fľaše; Hadí protijed; Pokrývky; Tehly; Klince).

Valley Forge

Lov
Bobor: Na ostrovčeku prostred jazera.
Zajac: V okolí jazera a na východnej strane medzi cestou a riekou.
Los: Najmä na východnej strane, v okolí jazera a pri rieke.
Mýval: V okolí jazera a štyroch zničených dreveníc nad ním.

Perá
1. Na strome na ostrovčeku uprostred jazera.
2. Za mostom vedúcim z Concordu sú nad cestou dva domy. Pero je na strome medzi nimi.

Čačky
1. Za mostom vedúcim z Concordu je pod cestou jeden dom na kopci. Krabička je za domom.

Diamond Basin

Lov
Bobor: V okolí rieky.
Vlk: Na západnej strane oblasti.
Srna: Tých je tu dosť južne aj severne od rieky.
Puma: Na severe, na vysokom kopci, ktorý je nad riekou, medzi domami a cestou, hore až na plošine nad útesmi.

Perá
1. Na strome na okraji útesu, hore na kopci s pumami, na východnej strane kopca.
2. Na brale na kopci ako predošlé pero, len na západnej strane (severne od dvoch budov).
3. Na strom na malom ostrovčeku na západnej strane rieky.
4. Na juhovýchode je popri ceste malá chatka (takmer na hranici s Concordom). Pero je na strome nad chatkou.

Čačky
1. Povyše rieky, severne, sú dva domy. Pod ľavým je vstup do bane, na konci ktorej je truhlička.

Kanien:keh

Lov
Srna: V lesoch ich je tu dosť, najmä západne od dediny a juhovýchodne pod riekou.
Líška: V západnej časti oblasti.
Zajac: V západnej časti oblasti, v blízkosti dediny a juhovýchodne pod riekou.
Puma: Na plošine nad skalnatými bralami severne nad riekou. Na východnej strane rieky je vhodný prístup po trčiacom brvne, po ktorom prejdite ponad rieku na skalné bralo a tam už len vylezte hore po skalách.

Perá
3 perá, môžete získať pri hlavnej misii, alebo sa po ne vrátiť neskôr, sú na stromoch blízko seba v loveckej oblasti poniže dediny.

Čačky
1. Na severe pod plošinou s pumou. Na východe rieky prelezte po trčiacom brvne, na konci cesty prelezte skaly a než by ste šli na strom a preskočiť k pume, pozrite sa dolu do trhliny. Na malej plošine je tam mŕtvola a krabička.
2. Na juhovýchode oblasti (pri hranici s Great Piece Hills, ktorá už hneď vedľa hraničí s Diamond Basin, takže tá trojhranica je ako orientačný bod a kúsok východne od nej) je pod kopcom skalnatý vstup do jaskyne, v ktorej je krabička.

Black Creek

Lov
Bobor: V okolí potoka a rieky.
Zajac: V okolí pevnosti, na kopcoch východne a západne od nej.
Rys: Severovýchodne od pevnosti, na skalnatom kopci nad jazerom, viacero v priestore medzi dvoma cestami, ale aj v okolí. Pár ich je aj na juhozápade.
Los: Na východe a severovýchode, juhozápade.

Perá
1. V severovýchode oblasti, v jaskyni. Vstup je z oblasti Kanien:keh, stačí sa vám držať popod skaly tvoriace severnú hranicu Black Creek, prejsť popri nich do Kanien:keh a hľadať v skalách vstup do jaskyne.
2. Na strome na severe, na brehu poniže jazera. Doskočíte tam pekne zo skaly pod táborom s truhličkou s čačkou).
3. Na ostrovčeku uprostred jazera.
4. Na strome na západnom brehu jazera.
5. Na strome pri pevnosti, na západnej strane, povyše mláky.
6. Západne (mierne juhozápadne) od pevnosti, až za riekou, skoro pri hranici oblasti je pero na strome. Povyše je skalná vyvýšenina neďaleko skál hranice oblasti.
7. Choďte z pevnosti po ceste na východ. Na rázcestí je pero na strome povyše rázcestia.
8. Choďte z pevnosti po ceste na východ. Kúsok od pevnosti je pero na strome pri ceste.
9. Poniže predošlého pera, na strome pri rieke, pod cestou.
10. Choďte z pevnosti po ceste na východ. Na rázcestí doprava po hlavnej ceste. Po ľavej strane bude po chvíli strom s perom.
11. Choďte k rieke pod pevnosťou. Kúsok na východ od malého vodopádika je na južnom brehu vyschnutý strom s perom.

Truhlice
1. V pevnosti, pri hlavnej budove.
(7500 £).
2. Od pevnosti choďte po ceste na východ, na rázcestí menšou cestou naľavo, vedie k loveckému spolku. Z cesty bude malá odbočka (na mape ani nie je) naľavo, ale už zdola z cesty vidíte, že povyše je prístrešok a pod ním je truhlica.
(750 £, Návod: Vojnový kyjak so železnou čepeľou).

Čačky
1. Popod severné jazero vedie cesta a pod ňou je na kopci ešte jedna, slepá. Na jej konci (pod jazerom) je malý tábor, v ktorom je krabička.
2. Na juhozápade oblasti je na kopci nad riekou malý tábor. Krabička je na stole v ňom.

Davenport (Usadlosť)

Toto je samostatná oblasť susediaca s Hranicou. Žiadne truhlice, ani perá.

Lov
Bobor: Na brehu rieky, najme na severnom brehu rieky pod vaším sídlom, od mosta ponad pílu drevorubačov.
Vlk: Pri brale južne od správcu prístavu a aj severozápadne od farmy Warrena a Prudence.
Líška: Pár ich je na juhovýchodnom cípe pod zálivom (poniže vášho sídla, nad riekou) a pár severovýchodne nad hornou riekou.
Srna: Pár ich je na severozápade, v okolí rieky pri Myriaminej chate a západne od chaty, ďalšie v juhozápadnej časti oblasti v lese povyše rieky a Norrisovho domu a niekoľko aj juhozápadne pod riekou.
Zajac: Západne od vášho sídla.
Mýval: Severne od Myriaminej chaty (výnimočne) a na juhozápade, nad riekou, poniže Norrisovho domu, na ceste popri jeho bani.
Los: Západne, juhozápadne od farmy Warrena a Prudence, západná časť oblasti a aj severne od vášho sídla.

Čačky
1. Južne pod správcom prístav, na konci pevniny, na okraji brala.
2. Druhá krabička je presne oproti predošlej, akurát na opačnej strane vody. Choďte na juhovýchodné bralo zátoky, popod sídlo.
3. Na juhozápade južnej oblasti. Na západe je vodopád, z ktorého padá voda do rieky. Krabička je na ľavej skale pri vodopáde.
4. Na severozápade na skalnom kopci (z dolnej strany, severozápadne od farmy, nie až hore pri rieke). Zdola vidíte pod skalami zásek v skalách (nič tam nie je, len stromy, no hore nad zásekom vidíte padnutý kmeň), no napravo od záseku sa dá vyliezť z kameňa na stenu brala (poniže sú vlky, pôjdete sem pri úlohe „Norris sa ide dvoriť“). Vlezte hore na plošinu a po padlom kmeni preskočte na stenu oproti. Po nej rúčkujte doľava a vylezte hore na malú plošinu. Z nej skočte na stenu oproti, z ktorej môžete rovno vyliezť na plošinu nad ňou a na nej je už na konci krabička.

Špeciálny železný ingot
Choďte za stajňu pri vašom sídle. Za ňou na okraj útesu a pod vami vidíte malú plošinu. Spustite sa na ňu a v krabici na nej je 5 kusov Špeciálneho železného ingotu, čo je materiál potrebný pre výrobu niektorých predmetov.


14. Podzemie

Podzemie je bludisko chodieb pod mestom. Zvnútra sú zablokované niektoré východy von, ktoré keď odblokujete, tak sa vám na mape sprístupní bod pre rýchle cestovanie. Prvé dva body v Bostone si sprístupníte počas hlavného príbehu, ostatné v Bostone a v New Yorku musíte nájsť sami.
Podrobný popis by bol zbytočný, je to sieť chodieb s množstvom slepých chodieb, ako v každom bludisku. Ak aj zablúdite, prinajhoršom sa len trochu zdržíte. Pomáhajte si mapou a sledujte miesta, kde ste ešte neboli, aby ste sa vyhli frustrácii z pátrania.
Pár drobností pre orientáciu vám poskytuje samotné bludisko. V prvom rade so sebou nosíte lucernu. Tú vždy musíte položiť, keď vykonávate nejakú akciu, tak si ju nezabudnite potom vziať, aby vám osvetľovala cestu. V chodbách ňou môžete zapaľovať ďalšie svetlá. Môžete si osvetliť všetko alebo len cesty, ktoré chcete, ako pripomienku.
Sledujte krysy, ak sa nejaké objavia. Vždy smerujú k najbližšiemu východu. Niekedy narazíte na zemi na kruh so šípkami na všetkých stranách. Ak je pri ňom svetlo, tak ho lucernou zapáľte a rozžiaria sa šípky správneho smeru. Občas narazíte na obyčajnú šípku na stene, tabuľu so šípkou. Použite na ňu orlí pohľad, aby ste vedeli, kam má správne ukazovať.
Na prekážky veľmi nenarazíte. Občas môžete naraziť na nepriateľskú dvojicu. Občas na zamknuté dvere. Vtedy sa poobzerajte po miestnosti pred nimi. Buď je pri vás zábradlie, cez ktoré môžete skočiť nižšie a prejsť popod dvere a otvoriť ich z druhej strany. Tiež môže byť prechod nad dverami. Vylezte hore po puklinách v stene, prerúčkujte po obvode, preskočte na plošinu, z ktorej skočte za dvere a otvorte ich.
Pri niektorých východoch je hádanka s projektorom. V miestnosti nájdete aj knihu, ktorá by vám mala napovedať správny postup. Projektor zobrazuje štyri symboly a vy ich máte usporiadať v správnom poradí.

Tipy k Bostonu
Cestou k bostonskej bráne musíte odpáliť za doskami sud s pušným prachom pre uvoľnenie cesty.
Juhovýchodne od brány k Taverne u Zeleného Draka je tiež sud s pušným prachom, ktorý odpáli zamurovanú stenu a neskôr ďalšiu. Táto cesta vedie ku kaviarni u koruny a popri nej aj ďalej.
Cestou na sever k South Commons musíte v jednom bode položiť lucernu na výťah, kolesom ho vysunúť hore a vyliezť tam sami po stene, ak nechcete prísť o lucernu. Hore potom musíte v susednej časti vyliezť vyššie a neskôr odpáliť sud s pušným prachom.
Cestou k pevnosti Hill na juh musíte vyliezť po stene s dvoma prerušovanými vodopádmi. Nechoďte rýchlo hore, musíte byť vždy na tej strane, kde voda nepadá, takže vylezte len o kus a presuňte sa vedľa, keď vedľa vás prestane padať voda. Napokon vylezte hore a z tyče skočte za stenu, aby ste sa dostali za zamknuté dvere.
Pri východe k Bostonskej bráne je projektor a kniha „O lóžach“. HORE: Symbol slobodomurárov. DOLE: Váhy. VPRAVO: Symbol muža. VĽAVO: Symbol ženy.
Pri východe ku Kaviarni u Koruny je projektor a kniha „O Bohu a náboženstve“. HORE: Glóbus. Dole: Váhy. VPRAVO: Koleso. VĽAVO: Kríž.
Pri východe k South Commons je projektor a kniha „O občianskej vrchnosti, najvyššej a podriadenej“. HORE: Koruna. DOLE: Symbol slobodomurárov. VPRAVO: Človek (Vitruviánsky muž). VĽAVO: Pero.

Tipy k New Yorku
Vstup do podzemia je na juhovýchode mesta, neďaleko správcu prístavu. Medzi južnou a severnou časťou podzemia musíte popreskakovať cez zatopenú miestnosť. Skočte rovno zo zábradlia na dosky pred vami, po nich vpred na stenu na konci, za roh, vpred na dosky rozpadnutej steny, z nich skočte na bok na stĺp, prerúčkujte dookola a skočte na druhú terasu. Za ňou je vstup k Pivovaru a pri ňom je aj sud s pušným prachom, ktorým odpálite dosky blokujúce cestu poniže.
V severnej časti, cestou k presbyteriánskemu kostolu sú pri zamknutých dverách na bočných stenách úchyty a stekajúca voda, ľahko popreskakujte hore, stačí vyliezť, kam sa dá a skočiť na opačnú stenu, keď na nej dotečie voda.
V stredovej časti je pri zamknutých dverách jaskyňa. Vylezte hore po skalnej stene, skočte vzad, vylezte vyššie a ešte dvakrát takto skočte vzad a vyššie. Hore prerúčkujte doprava na kus skaly nad prechodom a skočte z neho vpred na rímsu, ktorej sa zachyťte. Z nej skočte doprava a odtiaľ za seba a nahor. Je to cesta ku kostolu svätej trojice a kostolu svätého Paula.
Cestou ku kostolu svätej trojice prídete k zamknutým dverám. Otočte kolesom, aby ste si spustili plošinu. Skočte za dvere na ňu a odomknite ich. Preskočte druhé dvere, za ktorými je voda, no na plošine za ňou je koleso, ktorým spustíte plošinu aj na túto vodu, aby ste mohli otvoriť druhé dvere. Za tretie dvere sa dostanete z plošiny za druhými, skočte za vodu, z plošiny za ňou na trám a vylezte hore na stenu. Z neho skočte na trám na stene oproti, z neho doprava a hore preleziete za tretie dvere.
Na ceste ku kostolu svätého Paula vylezte na plošinu pri zamknutých dverách, skočte na plošinu oproti a odtiaľ máte výhľad na kopu vecí na predošlej plošine, kde je aj sud s pušným prachom, ktorý odpáľte a cez dieru v stene sa dostanete za dvere.
Pri východe k Severnému Holandskému Kostolu je projektor a kniha „O chovaní, Viz.“. HORE: Oko. DOLE: Šašo. VĽAVO: Kríž. VPRAVO: Váhy.
Pri východe ku Kostolu svätej trojice je projektor a kniha „O ministroch, dozorcoch, o tovarišoch a učedníkoch“. HORE: Oko. DOLE: Symbol slobodomurárov. VĽAVO: Dvojhlavý orol. VPRAVO: Koruna.
Pri východe ku Kostolu svätého Paula je projektor a kniha „Ako si počína bratstvo pri prácach“. HORE: Slnko. DOLE: Váhy. VĽAVO: Symbol muža. VPRAVO: Symbol slobodomurárov.


15. Drobné misie

Kuriér
Na rozdiel od predošlých dielov, tu nemusíte nič doručovať v časovom limite. Proste prijmite listy od kuriéra a doručte ich, keď sa vám to hodí. Stačí doručiť štyri listy a dostanete 500 £.
Hranica: Kuriér je v Concorde.
Severný Boston: Kuriér je v juhovýchodnej časti severného Bostonu, južne od obchodu, západne od správcu prístavu.
Centrálny Boston: Kuriér je kúsok na západ od horného správcu prístavu.
Východný New York: Kuriér je mierne severozápadne od dolného správcu prístavu, v bočnej uličke.

Vraždy
Toto pôsobí ako úplná zbytočnosť. Bez poriadneho zadania a aj vykonania. Oslovte označenú osobu, ktorá je Achillov kontakt a tá vám dá zoznam s templármi v danej oblasti. Objaví sa vám na mape 5 cieľov a vy ich len musíte všetkých zabiť. Sú síce v pohybe, ale stále na svojom mieste, kde len hliadkujú okolo nejakej budovy. Sú ozbrojení, takže vás napadnú, ak sa dostanete s niekým do konfliktu v ich blízkosti, ale inak o vás nevedia, takže stačí k nim len prísť a bodnúť ich čepeľou. Za zabitie všetkých cieľov v oblasti je 2000 £.
Hranica, oblasť Monmouth, pri prvom dome nad pevnosťou.
Severný Boston, o dve budovy na juhozápad poniže dolného správcu prístavu.
Východný New York, od dolného správcu prístavu choďte po brehu na sever. Pri druhom krytom trhu.

Doručovanie
Zabávanie sa s výrobkami vo vašom sídle. V oblastiach narazíte na pár ľudí, ktorí potrebujú doručiť konkrétne predmety. Sú to veci, ktoré môžete vyrábať pomocou vašich remeselníkov a získaných zdrojov a surovín prostredníctvom vašej účtovnej knihy vo vašom sídle. Na výrobu predmetov potrebujete mať vo vašej komunite konkrétnych remeselníkov a ešte ich aj mať na konkrétnej úrovni, ktorú dané predmety vyžadujú. Musíte nakúpiť, ukradnúť, alebo nájsť suroviny a potom zaplatiť remeselníkom, aby z nich vyrobili predmety. Tie následne doručíte.
Keď prijímate úlohu, uistite sa, že ste ju dostali. Niekedy sa po aktivácii naozaj neaktivuje, jednoducho si to overíte v menu mapy, kde si môžete pozrieť všetky aktívne úlohy a v rámci nich aj zoznam toho, čo pre danú oblasť máte zohnať. Ak ste nedostali zoznam predmetov, proste opustite oblasť a po návrate môžete zadávateľa úlohy osloviť znova.
Za každé doručenie dostanete 1000 £.

Centrálny Boston: Chlapík stojí na severovýchode tejto časti mesta, pri budove na ohybe prístavu, poniže hranice so severnou časťou mesta.
Vyžaduje: Papier (3x); Vlasový doplnok (3x); Bábiky (2x); Zlaté prstene (1x); Mydlo (2x).
Južný Boston: Chlapík stojí na severovýchode oblasti pri hranici s centrálnou časťou. Rovno nad bodom rýchleho cestovania z podzemia.
Vyžaduje: Koža mývala (5); Jelenica (5); Bobria koža (5); Gombíky (2); Líščia koža (3).
Lexington, Hranica: V meste, poniže obchodu, pri veľkej budove.
Vyžaduje: Medvedia koža (3); Vlčia koža (3); Bobrie zuby (5); Rysia koža (3); Koža pumy (3).
Troy´s Wood, Hranica: Na severozápade oblasti, v malej dedinke pri rieke, kde je aj lovecký spolok.
Vyžaduje: Medvedie pazúre (3); Rysie pazúry (3); Vlčie tesáky (3); Tesáky pumy (3); Losie parohy (3).
Valley Forge, Hranica: Na západe oblasti, pri vodnom mlyne na západnom brehu pod vojenským táborom (dostanete sa sem až v deviatej sekvencii).
Vyžaduje: Medvedí tuk (1); Jelení morok (3); Zajačia packa (5); Losie srdce (1); Líščí chvost (1).
Severný New York: Na východnej strane, v prístave, poniže posledného móla.
Vyžaduje: Sirup na kašeľ (1); Kvapky do očí (1); Pomáda (1); Univerzálny liek (1); Liek na trávenie (1).
Východný New York: Západne od horného správcu prístavu (mierne juhozápadne v uličke poniže hlavnej ulice), povyše bodu rýchleho cestovania – prechodu z podzemia.
Vyžaduje: Pivo (3); Mušt (2); Destiláty (2); Čaj (2); Sušené jelenie mäso (2).
Západný New York: V prístave na západnej strane, pri prvej budove nad pevnosťou.
Vyžaduje: Soľ (1); Zverina (5); Zajačie mäso (5); Losie mäso (5); Chlieb (2).


16. Misie oslobodenia a Vrahovia

Po druhej úlohe šiestej sekvencie, kedy v rámci hlavného príbehu oslobodíte Centrálny Boston a najmete prvého vraha, máte k dispozícii misie oslobodzovania. Dve ďalšie v Bostone a tri neskôr v New Yorku. Za oslobodenie každej časti získate nového vraha, takže celkovo 6 vrahov.
Na mape máte zobrazené symboly rôznych konfliktov v meste, ktoré treba vyriešiť. Z každého typu musíte vyriešiť po tri konflikty v danej oblasti. Keď splníte všetky bežné oslobodzovacie misie v jednej oblasti, máte potom verbovaciu misiu vraha.

Južný Boston
Branná povinnosť – Eskorta: Len pobite skupinu vojakov eskortujúcich dvoch odvedencov.
Branná povinnosť – Prenasledovateľ: Dôstojník na koni bude prenasledovať civilistu, tak ho zabite. Buď ho zastreľte, alebo ak sa vám vzďaľuje, tak ho prenasledujte na koni a zabite skokom čepeľami z koňa.

Stanné právo
Keď splníte oslobodzovacie misie v Južnom Bostone, choďte za svojím kontaktom. Máte zabiť templárskeho vodcu, ktorý pre armádu zhromažďuje nasilu odvedených regrútov. Môžete to obehnúť odzadu, vyliezť na hradby a sami zabiť cieľ, ale môžete tiež využiť nového vraha. Bežte k skupine ľudí, ktorá začne vchádzať do stráženej zóny. Pomedzi nich si vás vojaci nevšimnú, tak prejdite s nimi k pódiu, prejdite bližšie pomedzi ostatných, aby ste mali cieľ na dohľad, zvoľte si v menu vrahov streľbu a prikážte im strieľať. Keď zastrelia váš cieľ, len sa vytraťte spolu s ostatnými ľuďmi. Clipper Wilkinson je váš nový vrah.

Severný Boston
Gangy – Výpalník: Skupina darebákov obťažuje obchodníka. Keď sa priblížite, napadnú vás a ich šéf sa dá na útek. Musíte ho zabiť. Beží na koňa, tak ho dohoňte než sa tam dostane, alebo ho potom zastreľte, aby ste si ušetrili prenasledovanie.
Gangy – Zajatec: V kladine držia zajatca, tak zlikvidujte pár stráží a zajatca osloboďte.

Gangy Bostonu
Keď splníte oslobodzovacie misie v Severnom Bostone, choďte za svojím kontaktom. Máte zabiť templárskeho vodcu, ktorý sa zdržiava na móle. Mólo je teraz stráženou oblasťou. Pred mólom si zvoľte v menu vrahov novú schopnosť „telesná stráž“, čím privoláte troch svojich vrahov. Tí vás budú sprevádzať a zabíjať stráže, ktoré vás budú prešetrovať. Na konci móla je väčšia skupina s templárom, tak kým budú vaši bojovať, zamerajte sa na neho a zabite ho. Duncan Little sa pridal k vašim vrahom.

Východný New York
Stanné právo – Poprav: Zabite päťčlennú skupinu vojakov z popravčej čaty, ktorí sa chystajú popraviť pár civilistov.
Stanné právo – Veliteľ: Je to bežná čata vojakov s veliteľom. Všetkých zabite a veliteľ sa napokon vzdá, aby ste ho mohli skúsiť vypočuť.
Stanné právo – Udavač: Pri tomto symbole nepokojov najprv narazíte na spojenca, ktorý vám dá falošné dokumenty a označí vám udavača. Udavačovi podstrčte falošné dokumenty. Spravíte to rovnako, ako keď okrádate ľudí.

Vo vlčom brlohu
Keď splníte oslobodzovacie misie vo Východnom New Yorku, choďte za svojím kontaktom. Máte zabiť templárskeho vodcu, ktorý je na lodi, ktorá je teraz stráženou oblasťou. Pred mólom si môžete zvoliť v menu vrahov novú schopnosť „tajná eskorta“, pri ktorej sa dvaja vaši vrahovia prezlečú za vojakov, vy predstierate, že ste väzeň ovešaný zbraňami a odvedú vás do stráženej zóny bez protestov pravých vojakov. Tam môžete zabiť svoj cieľ. Ale môžete kľudne oboplávať mólo a vyliezť na loď sami. Prípadne sa im ukázať zboku, väčšina vojakov sa za vami rozbehne a popadá do vody. Tak či tak vás na konci čaká boj a môžete si do neho povolať všetkých svojich vrahov. Jacob Zenger je novým členom vášho spolku vrahov.

Západný New York
Kiahne – Prikrývky: Skupina sabotérov chystá prikrývky infikované kiahňami. Zabite ich a potom spáľte prikrývky.
Kiahne – Besný pes: Úplne jednoduché, len nájdite psa s besnotou a zabite ho. Ak je pes pri strážach, stačí zabiť len psa.
Kiahne – Nakazení: Odneste chorých ľudí na očkovanie. Narazíte na ležiacich chorých, niekedy vás ich príbuzní informujú, či by ste ich neodniesli. Vezmite ich a miesto, kde sa očkuje, je označené symbolom misie oslobodenia, kde je pri ohnisku aj Jamie Colley, váš miestny kontakt.

Chráňte kliniku
Keď splníte oslobodzovacie misie v Západnom New Yorku, choďte za svojím kontaktom. Máte brániť „kliniku“ pred útokom vojakov. Môžete využiť novú schopnosť vrahov „Prepadnutie“. Jej aktivovaním označíte na zemi plochu, do ktorej keď vstúpi nepriateľ, vrhne sa na neho váš vrah. V podstate to isté, čo klasické povolanie vraha na zabitie, akurát zamerané na miesto. Je na vás, či to použijete, môžete proste do boja povolať viacerých vrahov, môžete odpáliť rozmiestnené sudy s pušným prachom, alebo proste bojovať sami. Keď zničíte všetky vlny útokov, príde s posilami vodca templárov tejto oblasti. Zabite ho a je to. Jamie Colley je ďalším vrahom vášho bratstva.

Severný New York
Prídely – Ohrozený farmár: Nájdite farmára, ktorý potrebuje pozbierať úrodu, v čom sa mu snažia zabrániť vojaci. Začne ju zbierať (čo je podarené, ak plníte úlohu hneď po sprístupnení New Yorku, teda v zime) a vy len likvidujte všetkých vojakov, ktorí sa objavia, aby farmára zabili.
Prídely – Vysťahovanie: Zabite úradníka a vojakov pri dome, z ktorého sa snažia násilne vysťahovať rodinu, ktorá tam žije.
Prídely – Hladujúce deti: Najprv nájdite deti, ktoré hladujú a na ich žiadosť zbite pár obchodníkov pri tovare, aby si mohli niečo ukradnúť.

Hromadenie proviantu
Keď splníte oslobodzovacie misie v Západnom New Yorku, choďte za svojím kontaktom. Máte brániť zabiť vodcu templárov, ktorý je zodpovedný za skupovanie jedla a jeho nadhodnotený predaj. Choďte do stráženej oblasti k jazeru a tam môžete vyskúšať novú schopnosť vrahov „Nalákanie“. Na označeného nepriateľa pošlete vraha, ktorý ho vyprovokuje a dá sa na útek, takže nedôjde k boju a stráž sa vzdiali. Môžete sa samozrejme aj prebojovať, podstatné je zabiť váš cieľ. Potom sa Deborah „Dobby“ Carterová, ako jediná žena, pridá k vášmu bratstvu vrahov.

Vrahovia
Vašich vrahov môžete potom povyšovať cez jedenásť úrovní až na hodnosť Vrah. Čím vyššia úroveň, tým je osoba výkonnejšia, postupne používa pištoľ, dymovnice a je lepšia v boji. Na najvyššej úrovni už dvaja zvládnu celú čatu, viacerí aj poriadny frmol v pevnosti, či na ulici pri viacerých skupinách vojakov a vy nemusíte ani pohnúť prstom (teda okrem ich povolania do akcie).
Na výber máte viacero pokynov, priamo niekoho zabiť, odlákať a podobne, uvedené sú vyššie, pretože nové možnosti získavate s novými regrútmi.
Svojich ľudí máte k dispozícii len v mestách Boston a New York, pri vašom sídle, ani v oblasti hraníc ich nemôžete povolať.
Skúsenosti získavajú za priamu akciu, keď úspešne zabijú nepriateľov a utečú, alebo jednoduchšie, keď ich pošlete na akciu inam. Vyberte si menu vrahov (T) a tam kliknite na Kontrakty a môžete ich posielať na misie do iných štátov. Za každú splnenú misiu získajú skúsenosti a pre vás nejaké predmety a peniaze. Kvôli peniazom je dobré ich posielať na misie aj keď už sú na najvyššej úrovni a skúsenosti nepotrebujú, peniaze sa hodia vždy.
Pri každej misii vidíte percentuálne vyjadrenú šancu na úspech. Čím má vrah vyššiu úroveň, tým má väčšiu šancu uspieť, no najistejšie je poslať proste viacerých, aby bola šanca na úspech vždy 100%. Skúsenosti získavajú vždy všetci, takže môžete posielať skúseného s nováčikmi a neskôr skúsených na ťažké misie pre peniaze.
Kým sú na misiách, tak ich samozrejme nemáte k dispozícii. Vhodné je preto posielať ich tam, keď viete, že ich nebudete potrebovať, teda keď napríklad plníte námorné misie, úlohy pri vašom sídle, zbierate perá, alebo truhlice, či lovíte v hranici.Spotrebné predmety

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Dymovnica Dave 3 Hlina
Baník 1
Strelný prach
Materiály
Farbivá
Materiály
Nástražné míny Dave 4 Hlina
Baník 1
Pazúrik
Materiály
Strelný prach
Materiály
Návnada Oliver 1 Zelenina
Farmár 2
Zajačie mäso
Lovkyňa 1 / Lov
Kuracie mäso
Farmár 3
Oká Lance 2 Drevo na kúrenie
Drevorubač 2
Kravská koža
Farmár 3
-
Otrávené šípky Dave
Lyle
1
2
Olovnatá ruda
Baník 3
Síra
Baník 3
-
Oštep na lane Dave
Ellen
2
1
Čepeľ zbraní
Materiály
Ľan
Farmár 4
Kravská koža
Farmár 3
Náboj Dave 1 Olovnatá ruda
Baník 3
- -
Šípy Dave
Lance
1
1
Drevo na kúrenie
Drevorubač 2
Železná ruda
Baník 1
-

Vynálezy

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Drak a kľúč Ellen 2 Drevo na kúrenie
Drevorubač 2
Hrubá tkanina
Materiály
-
Elektrostatický generátor Dave
Lyle
4
3
Piesok
Baník 1
Železná ruda
Baník 1
Medená ruda
Baník 2
Franklinova pec Dave 3 Železná ruda
Baník 1
Strieborná ruda
Baník 4
-
Leydenská fľaša Dave 2 Sklenené fľaše
Materiály
Sladká voda
Farmár 2
Medená ruda
Baník 2
Planetárium Lance
Dave
2
1
Ružové drevo
Drevorubač 4
Medená ruda
Baník 2
-
Prístroj na sódovku od Josepha Priestlyho Oliver 1 Sklenené fľaše
Materiály
Sladká voda
Farmár 2
-
Sklenená harmonika Dave 4 Piesok
Baník 1
Drevené uhlie
Drevorubač 1
-
Všetečné trojzrkadlo Dave 2 Piesok
Baník 1
Železná ruda
Baník 1
-
Wattov parný stroj Dave 3 Železná ruda
Baník 1
Sladká voda
Farmár 2
-

Špeciálne predmety

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Anglická kresadlová pištoľ Dave
Lance
2
2
Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Dubové drevo
Drevorubač 1
Francúzska pištoľ Dave 2 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Železná ruda
Baník 1
Talianska kresadlová pištoľ Dave
Lance
3
3
Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Javorové drevo
Drevorubač 4
Kráľovská pištoľ Dave 3 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Strieborná ruda
Baník 4
Kresadlová pištoľ kráľovského námorníctva Dave 4 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Zlatá ruda
Baník 4
Námornícka viachlavňová pištoľ Dave 3 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Pazúrik
Materiály
Olovnatá ruda
Baník 3
Washingtonov bojový meč (Replika) Dave 4 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Strieborná ruda
Baník 4
-
Nôž „Zlomený meč“ Dave 2 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Čepele zbraní
Materiály
-
Vojnový kyjak so železnou čepeľou Dave
Lance
1
2
Špeciálny železný ingot
Nájsť
Jaseňové drevo
Drevorubač 2
-
Vojnový tomahawk Dave 2 Špeciálny železný ingot
Nájsť
- -
Lincolnov meč (Replika) Dave 3 Špeciálny železný ingot
Nájsť
Farbivá
Materiály
-
Námornícka sekera Dave
Lance
3
3
Špeciálny železný ingot
Nájsť
Hikorové drevo
Drevorubač 4
-
Pozemný konvoj Lance 1 Dubové drevo
Drevorubač 1
Dubová kôra
Drevorubač 1
-
Vylepšenie kapacity pozemného konvoja Lance 1 Borovicové drevo
Drevorubač 3
Drevo na kúrenie
Drevorubač 2
-
Námorný konvoj Lance 2 Smrekové drevo
Drevorubač 3
Dubová kôra
Drevorubač 1
Medvedí tuk
Lov
Vylepšenie kapacity námorného konvoja Lance 3 Javorové drevo
Drevorubač 4
Drevo na kúrenie
Drevorubač 2
-
Malá kapsa Dave
Ellen
4
3
Šicie nite
Materiály
Medená ruda
Baník 2
-
Stredná kapsa Dave
Ellen
4
3
Šicie nite
Materiály
Strieborná ruda
Baník 4
-
Puzdrá na dve pištole Ellen 2 Vlčia koža
Lovkyňa 3 / Lov
Ružové drevo
Drevorubač 4
-
Tulec na šípy Lance
Ellen
2
1
Kravská koža
Farmár 3
Jaseňové drevo
Drevorubač 2
-
Vak na náboje 1 Ellen 1 Zajačia koža
Lovkyňa 1 / Lov
- -
Vak na náboje 2 Ellen 2 Jelenica
Lovkyňa 1 / Lov
Šicie nite
Materiály
-
Vak na náboje 3 Ellen 3 Líščia koža
Lovkyňa 2 / Lov
Šicie nite
Materiály
-
Vak na oká Ellen 1 Vlčia koža
Lovkyňa 3 / Lov
Šicie nite
Materiály
-
Vak na oštepy na lane Ellen 1 Zajačia koža
Lovkyňa 1 / Lov
Šicie nite
Materiály
-
Vak na dymovnice Ellen 1 Kravská koža
Farmár 3
Šicie nite
Materiály
-
Vak na otrávené šípky Ellen 1 Bobria koža
Lovkyňa 1 / Lov
Zajačia koža
Lovkyňa 1 / Lov
Šicie nite
Materiály
Vak na nástražné míny Ellen 2 Kravská koža
Farmár 3
Líščia koža
Lovkyňa 2 / Lov
Šicie nite
Materiály

Materiály

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Farbivá Ellen 2 Zelenina
Farmár 2
- -
Dezinfekcia Lyle 1 Jablká
Farmár 2
- -
Hrubá tkanina Ellen 1 Ľan
Farmár 4
Vlna
Farmár 2
-
Klince Dave 1 Železná ruda
Baník 1
- -
Atrament Ellen
Lance
2
3
Farbiarska morena
Lovkyňa 3
- -
Gombíky Lance 2 Hikorové drevo
Drevorubač 4
- -
Múka Oliver 1 Pšenica
Farmár 4
- -
Opaskové spony Dave 2 Medená ruda
Baník 2
- -
Papier Lance
Ellen
2
1
Dubová kôra
Drevorubač 1
Ľan
Farmár 4
-
Pazúrik Dave 2 Vápenec
Baník 2
Železná ruda
Baník 1
Olovnatá ruda
Baník 3
Rukoväť zbrane Lance 2 Javorové drevo
Drevorubač 4
- -
Sklenená fľaša Dave 1 Piesok
Baník 1
- -
Strelný prach Dave 3 Síra
Baník 3
Kamenná soľ
Baník 2
Olovnatá ruda
Baník 3
Sud Lance 1 Dubové drevo
Drevorubač 1
- -
Sviečky Ellen 1 Včelí vosk
Farmár 1
- -
Čepeľ zbrane Dave 2 Železná ruda
Baník 1
Drevené uhlie
Drevorubač 1
-
Šicie nite Ellen 1 Vlna
Farmár 2
- -

Alkohol

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Destilát Oliver 1 Žito
Farmár 4
Sud
Materiály
Jačmeň
Farmár 4
Mušt Oliver 1 Jablká
Farmár 2
Sud
Materiály
-
Pivo Oliver 1 Jačmeň
Farmár 4
Sud
Materiály
-

Šaty

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Topánky Ellen 1 Zajačia koža
Lovkyňa 1 / Lov
Opaskové spony
Materiály
-
Klobúk z kože mývala Ellen 2 Koža mývala
Lov
Šicie nite
Materiály
-
Klobúky Ellen 2 Bobria koža
Lovkyňa 1 / Lov
- -
Kvalitné topánky Ellen 3 Bobria koža
Lovkyňa 1 / Lov
Opaskové spony
Materiály
-
Kvalitné klobúky Ellen 3 Bobria koža
Lovkyňa 1 / Lov
Zajačia koža
Lovkyňa 1 / Lov
-
Kvalitné šaty Ellen 3 Hrubá tkanina
Materiály
Gombíky
Materiály
Vlčia koža
Lovkyňa 3 / Lov
Mokasíny Ellen 2 Losia koža
Lov
Šicie nite
Materiály
-
Opasok na nástroje Ellen
Lance
2
1
Opaskové spony
Materiály
Kravská koža
Farmár 3
Klince
Materiály
Opasok Ellen 1 Kravská koža
Farmár 3
Opaskové spony
Materiály
-
Parochňa Ellen 2 Vlna
Farmár 2
Farbivá
Materiály
Šicie nite
Materiály
Prešívané deky Ellen 2 Hrubá tkanina
Materiály
Šicie nite
Materiály
Farbivá
Materiály
Vysoké topánky Ellen 2 Líščia koža
Lovkyňa 2 / Lov
Opaskové spony
Materiály
-
Šaty Ellen 1 Hrubá tkanina
Materiály
Gombíky
Materiály
-
Šál z líščieho chvosta Ellen 2 Líščí chvost
Lov
Šicie nite
Materiály
-

Jedlo

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Chlieb Oliver 1 Mlieko
Farmár 1
Múka
Materiály
Vajcia
Farmár 1
Mäsové pirohy Oliver 1 Bravčové
Farmár 3
Múka
Materiály
Zajačie mäso
Lovkyňa 1 / Lov
Nasolené losie mäso Oliver 1 Losie mäso
Lov
Kamenná soľ
Baník 2
-
Polievka z jelenieho morku Oliver 1 Jelení morok
Lov
Zelenina
Farmár 2
Sladká voda
Farmár 2
Poutine Oliver 1 Zelenina
Farmár 2
Mlieko
Farmár 1
Medvedí tuk
Lov
Fašírka s kašou Oliver 1 Bravčové
Farmár 3
Kuracie mäso
Farmár 3
Zelenina
Farmár 2
Srdce zo zveriny Oliver 1 Jelenie srdce
Lov
Zelenina
Farmár 2
-
Sušené jelenie mäso Oliver 1 Zverina
Lov
Kamenná soľ
Baník 2
-
Soľ Oliver 1 Kamenná soľ
Baník 2
- -
Údené losie mäso Oliver 1 Losie mäso
Lov
Javorové drevo
Drevorubač 4
-
Zajac na čierno Oliver 1 Zajačie mäso
Lovkyňa 1 / Lov
Zelenina
Farmár 2
-
Čaj Oliver 1 Rozmarín
Lovkyňa 2
Med
Farmár 1
-

Lieky

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Bandáž Ellen
Lyle
1
1
Hrubá tkanina
Materiály
Dezinfekcia
Materiály
-
Daffyho elixír Lyle 2 Jačmeň
Farmár 4
Sklenená fľaša
Materiály
Žito
Farmár 4
Hadí protijed Lyle 2 Sklenená fľaša
Materiály
Hadí koreň
Lovkyňa 1
-
Jed Lyle 2 Sklenená fľaša
Materiály
Síra
Baník 3
-
Kvapky do očí Lyle 3 Rozmarín
Lovkyňa 2
Sklenená fľaša
Materiály
-
Liek na hystériu Lyle 4 Pižmo
Lov
Sklenená fľaša
Materiály
-
Liek na podráždenú kožu Lyle 3 Sklenená fľaša
Materiály
Rozmarín
Lovkyňa 2
Ľubovník bodkovaný
Lovkyňa 2
Liek na trávenie Lyle 1 Sklenená fľaša
Materiály
Kocúrnik obyčajný
Lovkyňa 1
Drevené uhlie
Drevorubač 1
Liek na stuhnutosť Lyle 3 Losie srdce
Lov
Losie parohy
Lov
-
Liek proti nachladnutiu Lyle 1 Sklenená fľaša
Materiály
Kocúrnik obyčajný
Lovkyňa 1
Jačmeň
Farmár 4
Lekárske nástroje Lyle
Dave
4
2
Dezinfekcia
Materiály
Železná ruda
Baník 1
-
Lekárske záznamy Lyle 4 Papier
Materiály
Atrament
Materiály
-
Mydlo Oliver 1 Medvedí tuk
Lov
Drevené uhlie
Drevorubač 1
Rozmarín
Lovkyňa 2
Pomáda Lyle 1 Medvedí tuk
Lov
Jelení morok
Lov
-
Repelent Lyle 1 Sklenená fľaša
Materiály
Kocúrnik obyčajný
Lovkyňa 1
-
Sirup na kašeľ Lyle 2 Sklenená fľaša
Materiály
Med
Farmár 1
-
Tonikum na trávenie Lyle 2 Ľan
Farmár 4
Sklenená fľaša
Materiály
-
Univerzálny liek Lyle 2 Sklenená fľaša
Materiály
Ľubovník bodkovaný
Lovkyňa 2
-

Kovové výrobky

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Drevorubačské nástroje Lance
Dave
1
1
Hikorové drevo
Drevorubač 4
Železná ruda
Baník 1
-
Banské nástroje Lance
Dave
1
1
Javorové drevo
Drevorubač 4
Železná ruda
Baník 1
-
Lucerna Dave
Ellen
2
1
Sviečky
Materiály
Železná ruda
Baník 1
-
Mosadzný prsteň Dave 3 Medená ruda
Baník 2
Sladká voda
Farmár 2
-
Pluh Dave
Lance
1
1
Železná ruda
Baník 1
Orechové drevo
Drevorubač 2
-
Strieborný prsteň Dave 3 Strieborná ruda
Baník 4
- -
Zlatý prsteň Dave 4 Zlatá ruda
Baník 4
- -

Rôzne

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Tehly Lance 1 Hlina
Baník 1
- -
Hracie karty Oliver 1 Papier
Materiály
Farbivá
Materiály
-
Nôž s bobrím zubom Lance 1 Bobrí zub
Lov
Jaseňové drevo
Drevorubač 2
-
Bábika Ellen 2 Vlna
Farmár 2
Farbivá
Materiály
-
Pokrývky Ellen 2 Hrubá tkanina
Materiály
- -
Prívesok s medveďom Ellen
Dave
3
4
Medvedí pazúr
Lov
Losia koža
Lov
Zlatá ruda
Baník 4
Prívesok s pumou Dave 3 Tesák pumy
Lov
Medená ruda
Baník 2
-
Prívesok s rysom Dave 3 Rysí pazúr
Lov
Medená ruda
Baník 2
-
Prívesok s vlkom Ellen
Dave
2
4
Vlčí tesák
Lov
Losia koža
Lov
Strieborná ruda
Baník 4
Prívesok so zajačou packou Dave 3 Zajačia packa
Lov
Strieborná ruda
Baník 4
-
Rohož z medveďa Ellen 3 Medvedia koža
Lovkyňa 3 / Lov
- -
Sklenené okno Lance
Dave
2
1
Piesok
Baník 1
Borovicové drevo
Drevorubač 3
-
Trofej z losieho parožia Lance 2 Losie parohy
Lov
Smrekové drevo
Drevorubač 3
Včelí vosk
Farmár 1
Vlasový doplnok Ellen 1 Jelení chvost
Lov
Šicie nite
Materiály
-
Vodný bubon Lance 3 Jaseňové drevo
Drevorubač 2
Losia koža
Lov
Medvedí tuk
Lov

Vojnové zásoby

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Artiléria Lance
Dave
3
4
Železná ruda
Baník 1
Dubové drevo
Drevorubač 1
Pazúrik
Materiály
Dôstojnícke meče Dave 4 Čepeľ zbrane
Materiály
Rukoväť zbrane
Materiály
Strieborná ruda
Baník 4
Lodné plachty Ellen 2 Hrubá tkanina
Materiály
Šicie nite
Materiály
-
Lodné sťažne Lance 1 Smrekové drevo
Drevorubač 3
- -
Meče Dave 3 Čepeľ zbrane
Materiály
Rukoväť zbrane
Materiály
-
Munícia Dave 3 Strelný prach
Materiály
Železná ruda
Baník 1
-
Palné zbrane Dave 3 Rukoväť zbrane
Materiály
Železná ruda
Baník 1
Pazúrik
Materiály
Podkovy Dave 1 Železná ruda
Baník 1
Klince
Materiály
-
Sedlá Ellen 3 Kravská koža
Farmár 3
Bobria koža
Lovkyňa 1 / Lov
-

Výrobky z dreva

NázovVýrobciÚr.Surovina 1Surovina 2Surovina 3
Krabice Lance 1 Orechové drevo
Drevorubač 2
- -
Vedro Lance 1 Borovicové drevo
Drevorubač 3
- -
Kvalitný nábytok Lance 3 Orechové drevo
Drevorubač 2
Borovicové drevo
Drevorubač 3
Hikorové drevo
Drevorubač 4
Nábytok Lance 2 Orechové drevo
Drevorubač 2
Borovicové drevo
Drevorubač 3
-
Fakľa Dave
Lance
3
1
Strelný prach
Materiály
Borovicové drevo
Drevorubač 3
-
Rybárska udica Lance 1 Smrekové drevo
Drevorubač 3
Šicie nite
Materiály
-


Delux Bonusy

A. Ukryté Tajomstvá

Balíček Ukryté tajomstvá vám prináša štyri misie, dva odevy a jednu zbraň. Jeden odev je priamo z hry, je to uniforma kapitána lode Aquila, ktorú ste nosili vždy pri námorných misiách, keď ste kormidlovali svoju loď Aquila a ktorú len vďaka prídavku môžete nosiť aj mimo. No je to fér? Druhá je uniforma koloniálneho vraha, červená rovnošata s prilbou, vďaka ktorej mi dosť pripomína rímskeho legionára. Obe získate automaticky v šiestej sekvencii, kedy môžete začať plniť aj misie. Tri misie sú proste len ďalšie korzárske kontrakty, ktoré bez nejakej námahy prejdete za pár minút. Štvrtá misia tiež zaberie len chvíľočku, ale aspoň vás hodí do Mayskej hrobky.

Potopené tajomstvo
Plavíte sa dlhým prieplavom. Len smerujte vpred a na troch miestach narazíte na trojicu škunerov. Fungujú tu ako strážne lode a musíte ich zničiť do 30 sekúnd, aby nevyvolali poplach. Vždy sa objavia vedľa vás, tak majte prichystané delá s vhodnou muníciou a ak nejaký čln miniete, tak ho dorazte otočným delom. Dvakrát sa objavia zľava a posledná trojica bude napravo, keď vplávate do priestrannejšej vodnej plochy.
Potom sa máte nenápadne dostať k lodi Dartmoor. Nik tu nie je, takže žiadne nenápadne, proste k nej priplávajte, jej sťažne už vidíte za útesmi povyše vás. Keď sa priblížite, dá sa na útek. Hra vám síce píše, aby ste loď dostihli, než unikne, ale nemusíte sa snažiť ju nejako spacifikovať, proste ju prenasledujte a keď vyplávate spomedzi útesov, tak sa k nej na otvorenom mori pridá 6 menších lodí. Všetkých 7 lodí, teda vrátane Dartmoora, máte zničiť. Menšie lode nie sú problém. Dartmoora môžete reťazovými strelami znehybniť a potom ho len doraziť. Je to bojová loď, takže ak ju zasiahnete párkrát spredu, tak jej môžete otočnými delami odpáliť muničná zásoby a potopiť ju. Keď potopíte všetky lode, úloha je splnená na 100%, bez vedľajších podúloh.

Tieňová vojna, Akt 1
Plavte sa k ostrovom, aby ste našli loď Windermere. Povyše ostrova vás napadne 6 korzárskych lodí, člny a škunery, ktorých sa rýchlo zbavíte. Korzári vás zasiahli oslepujúcim práškom, takže choďte pomedzi útesy až k ostrovu do vyznačenej oblasti, aby ste tam hľadali veľkú loď, ktorú by ste nemali ako prehliadnuť. Nie je tam, tak plávajte vyššie mimo pobrežia a napadne Windermere a jej loďe. Windermere je vojnová loď, zvyšných 7 lodí sú člny a škunery, tak ich všetkých zničte. Ich zničením je úloha splnená na 100%, bez vedľajších podúloh.

Tieňová vojna, Akt 2
Po prejdení Aktu 1, sa vám sprístupní táto misia. Len vyplávajte spomedzi útesov a zničte päť menších lodí. Potom sa plavte k mysu a keď budete blízko, spoza neho vypláva Leviathan a dve fregaty. Proste ich všetkých zničte. Máte otvorené more bez búrky, takže môžete manévrovať a strieľať. Ich zničením je úloha splnená na 100%, bez vedľajších podúloh.

Ruiny na Cerrose
Keď vás Faulkner vysadí člnom pri chodbe, len ňou prebehnite a na konci za vodou vylezte po stene hore. Skočte na susednú skalu a vylezte do džungle. Je to uzavretá oblasť, kde nemáte kam ísť, len tam, kam potrebujete. Prejdite vpred a pri okraji útesu vylezte na veľký strom. Prejdite po konári, ktorý trčí nad útes a skočte na plošinu s chrámom.
Tam vybehnite hore prvou časťou schodiska. Ďalej sú schody narušené, tak choďte doľava popod strom, preskočte trhlinu, zachyťte sa rímsy a rúčkujte doľava až na koniec, kde vylezte o plošinu vyššie. Po nej prejdite zas ku schodom a vylezte hore ku vchodu. Prejdite dieru. Krepáň, pred chvíľou skoro spadol, keď podliezal strom a teraz spadne, lebo nemôže proste preliezť pomaly.
Dole choďte doľava a po kuse spadnutej steny vybehnite na stĺp. Vylezte hore po stĺpe na plošinu. Po konároch prejdite na plošinu oproti. Preskočte pár dier a na konci skočte na stenu, z ktorej vyteká voda. Prerúčkujte doprava a skočte vzad. Tu rúčkujte doľava, vylezte na hlavu hada. Z nej skočte doľava a vylezte hore. Prejdite chodbou a po konároch nad vami sa poprehupujte na opačnú stranu. Na konci tejto chodby len skočte na popukanú stenu a vylezte po nej hore.
Hore len otvorte kamennú truhlicu, v ktorej je hromada zlatých mincí a meč. Keďže si Connor nezaplatil delux cestu na Cerros, ale len sem tak vpadol, tak si zo zlata nič nemôže vziať, ale aspoň získava Zubatú šabľu kapitána Kidda.


B. Misie Benedikta Arnolda

Druhá bonusovka prináša štyri misie a jednu sadu výziev. Misie sú extra prosté, hoci majú aspoň pár scénok a nejaké to príbehové pozadie. Nemajú ani synchronizačné podúlohy. Na severe New Yorku oslovte Washingtona. Môžete to začať od príchodu do New Yorku, teda od deviatej sekvencie, hoci Connor sa s Georgeom rozpráva o udalostiach z konca desiatej sekvencie. Washington vás pošle do Westpointu, pretože má obavy, že chcú zavraždiť generálmajora Benedikta Arnolda. Vtedy sa vám sprístupní prechod z New Yorku do Westpointu, čo je malá oblasť, kde budete plniť úlohy. 1. Zradca medzi nami
Choďte po ceste od vstupu do oblasti a narazíte na pochodujúci oddiel. Orlím zrakom v oddieli nájdite zradcu a nenápadne ho zabite. Je na konci oddielu, tak ho odpracte skrytou čepeľou, alebo z diaľky otrávenou šípkou. Potom sú poniže cesty dva tábory a v oboch je po jednom zradcovi a oboch nájdite orlím zrakom. V prvom tábore je zradca v stane, stačí k nemu prísť a vyradiť ho čepeľou. V druhom tábore zradca zájde do kríkov, keď mu tam odbehne pes, takže sa ho tam tiež môžete nenápadne zbaviť.
Posledného zradcu máte nájsť v pevnosti. Je to síce zakázaná zóna, ale v pohode vojdite hlavným vchodom. Zradca prebehne bránou za vami, zhodí vás a rozbehne sa k Arnoldovi. Môžete ho čakať a bodnúť skôr, než vás zhodí na zem, alebo sa proste postavíte, dobehnete k nemu a zložte ho, než ublíži Arnoldovi.

2. Ukážte zradcom ako na to
Arnold vám rovno dal rozkaz pomôcť jeho mužom so zásobami. Oslovte vojaka, aby ste sa do toho dali. Vezmite krabicu (označenú, nie hocijakú z kopy) a choďte do tábora neďaleko pevnosti. V tábore len zhoďte krabicu na označené miesto ku krabiciam pri ohnisku a vtedy sa dá z ničoho nič na útek zradca. Prenasledujte ho, aby vám neušiel a skočte na neho. Zajmete ho. Potom ho len odveďte po scénke s namierenou zbraňou dole k mólu.

3. Špeh medzi nami
Oslovte v pevnosti Arnolda, ktorý vás pochváli za pomoc a rovno vám dá ďalší pokyn. Hoci je pevnosť plná vojakov, ktorí nemajú čo robiť, máte odniesť sud s pušným prachom k skladu s pušným prachom. Vezmite sud a zhoďte ho k skladu, čo je asi tak dvadsať metrov od vás. Tam zbadáte Arnolda s vojakom, ako sa bavia v tajnosti.
Sledujte ich a vypočujte si ich rozhovor, takže sa nesmiete vzdialiť z dosahu. Máte tam kríky, tak do nich vlezte, potom sa za nimi preplížte cez bránu a za hradbou sa opäť schovajte v kríkoch. Benedikt pošle Johna Andersona s listom na tajnú misiu a vráti sa do pevnosti.
Vy sledujte Johna. Všade máte dosť kríkov, v ktorých sa dá schovať, takže len ho sledujte a keď prejde za kríky, proste prebehnite do nich a tam sa trochu plížte. Povyše sa stretne s dvoma vojakmi, tak ich sledujte všetkých troch. Môžete využiť aj stromy, ale postačia opäť len kríky. Pri kukuričnom poli sa rozídu. Sledujte Johna cez kukuricu, tá vás kryje, takže sa nemusíte ukrývať inde. Pôjde doprostred poľa, kde skočí do sena a prezlečie sa za červenokabátnika.
Odtiaľ ho len ďalej sledujte cez kríky. Pôjde k ceste, kde si počká kým prejde hliadka a pôjde k neďalekému domu, kde sú dvaja vojaci. Len dobehnite k domu. Očakáva od nich pomoc britskému vojakovi a keď ho chcú zatknúť, povie, že to bol len test. Vtedy zakročíte vy, prezriete ho a nájdete list od Arnolda. Zistíte, že naozaj patrí k Britom a pracuje pre Arnolda. Necháte ho zatknúť a misia je splnená.

4. Boj o West Point
Vráťte sa do pevnosti a oslovte na hradbe nad bránou Benedikta Arnolda. Je to naozaj zradca a utečie. Nemôžete ho prenasledovať, pretože Briti zaútočia na pevnosť. Len ju bráňte, takže bojujte s vojakmi, ktorí vtrhnú do pevnosti. Misia je prostá a priama. Bojujte a likvidujte nepriateľov. Po chvíli sem vtrhne ostreľovač, máte ho označeného, aby ste sa na neho mohli zamerať. Musíte ho zabiť skôr, než odpáli zásoby pušného prachu. Stačí k nemu dobehnúť, alebo ho len zastreliť, aby ste sa nezdržiavali. Ostreľovač pobeží cez bránu a na nejaké vyvýšené miesto v pevnosti.
Potom zas bojujte s Britmi. Postupne počas boja prídu po sebe ešte ďalší traja ostreľovači, takže len likvidujte vojakov a potom prioritne ostreľovačov. Po štvrtom ostreľovačovi len dorazte zvyšných vojakov v pevnosti a pevnosť je zachránená. Potom vám už len na záver poďakuje Washington a to je všetko. Ani len trofej do svojho sídla nezískate za záchranu pevnosti a odhalenie zradcu.


Výzvy West Pointu

Po prejdení prvej úlohy „Zradca medzi nami“ vás rovno osloví jeden vojak patriotov a zadá vám zoznam výziev.

- Dvakrát použite všetky schopnosti vašich vrahov.
Od prijatia výzvy využite všetky schopnosti vašich vrahov, každú aspoň dvakrát. Máte tam priame zabitie Vražda, Výtržnosti, Tajná eskorta, Nalákanie, Prepadnutie, Strelci a Telesný strážca.
- Nenápadne zabite vojaka odlákaného výtržnosťou (5x).
V mestách sú skupinky ľudí, ktorých môžete podplatiť, aby vyvolali výtržnosti (podobne ako ste v predošlých dieloch mohli najímať cigánky, či zlodejov na odlákanie pozornosti). Keď príde vojak k takejto skupine, tak ho len nenápadne zabite. Ak vás potom odhalia, nevadí. Rovnako môžete použiť svojich vrahov, keď ich máte viac a získate aj schopnosť výtržností. Vtedy nemusíte hľadať dav ľudí, proste pošlete vraha na vojakov a ten sám zburcuje pár ľudí z okolia a vy môžete vojak zabiť.
- Vykonajte dvojité zabitie mušketou (1x).
Vezmite si mušketu a nájdite si pár vojakov. Neutrálnych, aby ste neboli v konflikte. Zabite odzadu jedného a pokračujte v útoku. Prebodnete ho mušketou a druhého zastrelíte, čo sa ráta ako dvojité zabite mušketou pre túto výzvu a aj pre úspech „Spit Roast“.
- Donúťte ostreľovača, aby spadol a zabil sa (5x).
Divný popis, nemáte ako ho donútiť, aby spadol, môžete ho len zhodiť. Ostreľovači sú všetci vojaci, ktorí hliadkujú v mestách na strechách. Nájdite si ich, rozbehnite sa a udrite (nemajte zbraň v ruke) a zhodíte vojaka zo strechy. Musíte ho zhodiť takto, ak ho zhodíte udieraním pri pästnom súboji, tak sa to pre výzvu neráta.
- Zabite bonzáka pri úteku (5x).
Tu je tiež veľmi hmlistý popis. Bonzák je bubeník. V mestách, ale aj na hranici, si nájdite plný oddiel vojakov, ktorých doprevádza bubeník. Vďaka nemu ich aj z diaľky zaregistrujete, keďže počujete bubnovanie. Napadnite nejakého vojaka zo skupiny a potom zabite bubeníka. Ten sa obvykle dá na útek, ale ak ho zabijete aj rovno na mieste, len nie ako prvého pri útoku, tak sa to pre výzvu ráta.
- Vyrobte delostrelectvo (4x).
Tiež sa tu sekli pri preklade. V rámci spravovania vášho sídla v Davenporte môžete vyrábať rôzne predmety a pre splnenie tejto výzvy vyrobte 4x Artilériu. Treba nájsť na jej výrobu návod (Truhlica v Lexingtone) a mať splnené misie Davenportu, aby ste mali Tesára na tretej úrovni a kováča na štvrtej. Na výrobu potrebujete potom už len železnú rudu, dubové drevo a pazúrik.

1. časť | 2. časť

Súvisiace hry: Assassin's Creed: Origins - The Curse of the Pharaohs
Assassin's Creed: Origins - The Hidden Ones
Assassin's Creed: Origins
Assassin's Creed Chronicles: Trilogy
Assassin's Creed Chronicles: Russia
Assassin's Creed Chronicles: India
Assassin's Creed: Syndicate - Jack the Ripper
Assassin's Creed: Syndicate
Assassin's Creed Chronicles: China
Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: Unity - Dead Kings
Assassin's Creed: Unity
Assassin's Creed: Birth of a New World - The American Saga
Assassins Creed: Liberation HD
Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry
Assassin's Creed IV: Black Flag
Assassins Creed: Heritage Collection
Assassins Creed 3: The Tyranny of King Washington - The Redemption
Assassins Creed 3: The Tyranny of King Washington - The Betrayal
Assassins Creed 3: The Tyranny of King Washington - The Infamy
Assassins Creed Anthology
Assassins Creed: Revelations
Assassins Creed: Brotherhood
Assassins Creed 2
Assassins CreedDiskusia Príspevkov: 2 Hodnotenie
83 hlasov

100
60
20

80
40
0
66
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2018 ABCgames.sk 
Facebook   Google+
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |