Layers of Fear | ABCgames.sk

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20239
5454
5063
1430
1599
7256
5629
11947
1687

Online 60523 užívateľov

Layers of Fear


Žáner:Adventúra
Dátum vydania:27. August 2015
Stránky hry:layersoffear.com
Výrobca:Aspyr Media, Bloober Team
Kúpiť hru Layers of Fear
Kúpiť hru

Layers of Fear je psychedelický horor, ktorým nás sprevádza myseľ šialeného maliara. Umelec žije vo veľkom dome s architektúrou 19. storočia a množstvom hodnotných obrazov a... Evidentne tu predtým nežil sám. Teraz je však dom prázdny, ani bývalí priatelia sa už nedokážu tváriť, že znesú pohľad na jeho obrazy a dom sa mení. Občas sa niečo rozbije, občas počuť zvuky, ale najviac zaujmú náhle zmeny celej miestnosti a predovšetkým obrazy zásadne menia svoju podobu. Čo majú znamenať odkazy namaľované na stenách? Čo sa tu stalo a k akému cieľu umelec smeruje?
Alternatívne názvy
LOF

HW požiadavky Layers of Fear
Minimálne požiadavky
 • Windows 7 / novší
 • Intel Core2 Quad Q8400 / ekvivalent
 • 4 GB RAM
 • 3 GB miesta na disku
 • 1 GB grafická karta NVIDIA GeForce GTX 550 Ti / ekvivalent
 • DirectX 11
Odporúčané požiadavky
 • Windows 7 / novší
 • Intel Core i5 3470 / ekvivalent
 • 4 GB RAM
 • 3 GB miesta na disku
 • 2 GB grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 Ti / ekvivalent
 • DirectX 11

Ďalšie videá »


Layers of Fear - screenshot
screenshoty »Hodnotenie hry
75%

Recenzie
Sector.sk80%
Layers of Fear je čarovným ponorením do utrápenej a šialenej mysle, ktoré má čo ponúknuť a vie navodiť veľmi dobrú atmosféru. Je to ale veľmi krátka hra. O 2-3 hodiny sa už pozeráte na záverečné titulky. A možno si hru zahráte znova, aby ste skúsili nájsť niečo, čo vám predtým ušlo, no na to autori nevedia hráčov dobre navnadiť a možno si ani neuvedomíte, že tu je ešte niečo viac. Je to taktiež remeselne výborne odvedená práca, ale s niekoľkými nedostatkami či ešte stále aj bugmi. Nájdete tu aj nejaké to klišé, zvlášť čo sa týka práce s témou dieťaťa, v zásade je to ale slušný horor, ktorý vás stále drží v napätí. Ak si ale radi meníte plienky každých 20 minút a pri hádankách sa chcete potiť, nemusí to pre vás byť to pravé.
Tiscali Games70%
Hororový příběh duševně narušeného malíře vás osloví atmosférou i napětím. Prim hrají především nečekané proměny prostředí, kterému v některých momentech chybí větší míra interakce.


Moje hodnotenie
Ohodnotiť


Užívatelia
martin985470%
Čo to sakra bolo?.. Takže takto vyzerá myseľ šialenca.. Celkom zaujímavá jednohúbka, nadchne, vydesí, ale nezaujme natoľko aby sme sa opäť odhodlali vstúpiť do onej miestnosti. Je to v podstate prechádzka temnými zákutiami chorej mysle. Interaktívny film v ktorom vo väčšej miere interakcia s prostredím chýba, logické úlohy typu nájdi cestu k syru až ma človek pocit, že to bol zámer, že ide hlavne o príbeh, ako by vás tvorcovia nechceli zmiesť z cesty, cesty k pravde. Pravda je, že to čo ma na hre lákalo najviac je zároveň aj to, čo ma od hrania odrádzalo.
sekin85%
Tahle hororová hra nepostrádá nic důležitého, jelikož správný horor musí mít pořádnou atmosféru, kterou hra rozhodně má.
NORD_KING72%
-: menšie bugy, slabá interaktivita prostredia, obtiažnosť hlavolamov, herná doba
+: grafika, audio, dabing, prostredie a jeho zmeny, atmosféra, zábava, príbeh, nepriatelia - halucinácie, motivácia k preskúmavaniu, možnosť viacerých koncov, dizajn
Verdikt: Myseľ umelca a predovšetkým jeho kreativita dokáže vytvoriť ozajstné divy. Hlavný nepriateľ v hre Layers of Fear nie je materiálny, sú ním však halucinácie hlavnej postavy, ktorej pokrivená minulosť sa postupne odhaľuje prostredníctvom rôznych predmetov a zmienok nájdených v starom viktoriánskom sídle. Mení sa podľa postupu hrou ako aj samotná maľba na plátne pretože maľba je príbehom a príbeh je maľbou. V hre možno naraziť na hlavolamy so spornou obtiažnosťou. Buď sú úplne jednoduché alebo naopak fakt náročné. Hra si po celú dobu udržiava celkom slušnú atmosféru a v niektorých momentoch vie skutočne pripraviť príležitosť na výmenu spodného prádla. Škoda len, že celé predstavenie straty kontaktu s realitou trvá maximálne tri hodiny. Ináč sa jedná o kvalitný horor v rámci daného žánru.
trancentraal70%
Horrorová adventurní jednohubka inspirovaná mimo jiné románem Oscara Wildea "Obraz Doriana Graye", v níž se vžijete do role vyšinutého malíře, který nezadržitelně propadá šílenství.
+ zajímavý koncept neustále se proměňujícího domu
+ výborně podaná dekonstrukce těžce narušené lidské psychiky
+ je dobré se často otáčet - za vašimi zády se kolikrát děje víc, než před vámi
+ všudypřítomný rozklad a postupující šílenství spějící k nevyhnutelnému konci
+ některé lekačky jsou fakt husté (hráno potmě a se sluchátky - vřele doporučuji)
+ čím blíže konci, tím větší psycho
+ 3 různé konce
- málo adventurních prvků - jen chodíte po domě, čtete útržky, hledáte obrázky a necháte se téměř permanentně děsit prostředím
- žádné puzzly (kromě hledání čísel, která se náhodně generují)
- pokud něco minete a dům se mezitím změní, nemáte šanci se pro to vrátit
- podivné ukládání po kapitolách
- zrcadla neodráží váš obraz
- "normální" obrazy se opakují příliš často
- krátké (cca 5-6 herních hodin)


všetky (12) »

Súvisiace hry Layers of Fears
Layers of Fear 2
Layers of Fear: Inheritance

Diskusia o hre Layers of Fear Pridať príspevok
27.02.2016 14:43 - https://youtu.be/btbiVLp-e38
25.02.2016 21:36 - čeština na Ulož.to
Zobraziť všetky príspevky (2) »

| Hry |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |