HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18750
5448
5063
1423
1599
6935
5078
10394
1687

Online 3022 užívateľov

Návody > Sam & Max Episode 202: Moai Better Blues


Zobrazení:10703
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Trojuholník

Po dobrodružstvách so Santa Clausom na Severnom Póle sa Sam a Max práve vracajú domov. Po príchode zistia, že opäť sa niečo deje, veľký červený trojuholník naháňa po ulici ich susedku Sybil. Zatiaľ netušia, ako jej pomôcť. Naľavo pri vašom dome je zničený vraždiaci robot, ktorého ste dostali od Santa Clausa. Na jeho troskách sídli Jimmy Dvojzubec. Môžete navštíviť aj svoju kanceláriu, kde došlo k drobným zmenám a v šatníku vaše spomienky na predošlé prípady obohatila boxujúca bábika Betty z minulého dielu.
Na ulici zájdite napravo do obchodu k Boscovi. Ten po vašich predošlých nákupoch má dosť peňazí a obchod ruší, no stále je ochotný si s vami pohovoriť. Popýtajte sa ho na trojuholník. Zistíte, že je to bermudský trojuholník a komunikovať sa s ním dá len prostredníctvom predmetov istých tvarov a farieb. Keď sa dorozprávate, všimnite si ešte naľavo od pultu konzervy s banánmi a potom vyjdite von na ulicu. Teraz choďte do Stinkynej reštaurácie.
Na tabuli nad pultom si všimnite špeciality. Ponúka Camp David Granite Grinder a Li´l Tykes Grinder with Basalt. Prvé jedlo si môžete objednať, no druhé je len pre deti. Pri okne sedí Flint Paper, váš sused. Môžete si s ním pohovoriť, sleduje Bosca, pretože sa mu zdá podozrivý. Za Flintom je na stene autoznačka Stop. Vezmite si ju. Vráťte sa na ulicu a hoďte značku do trojuholníka. Ten tým zastavíte. No Abe Lincoln aj Sybil predsa napokon skončia v trojuholníku, tak ich tam ako statoční záchrancovia nasledujete.


Ostrov

Objavíte sa na Rapa Nui, alias na Veľkonočnom ostrove. Zistíte, že Abe a Sybil sú v poriadku a užívajú si tu prázdniny. Stretnete tiež veľké sochy hláv Moai, ktoré vám povedia o prastarom proroctve, ktoré hovorí o tom, ako bude ich civilizácia zničená výbuchom sopky, ktorému máte zabrániť. Pohovorte si s nimi a zistite o proroctve viac. Tiež zistíte, že tieto hlavy majú isté špecifické prírodné sily, no hlava so ženským hlasom ich odmieta predviesť, lebo nemá náladu a druhá je zas veľmi rozmrzená. Tretia hlava je zahrabaná v zemi a nie je jej dobre rozumieť a ak si z nej spravíte srandu, ľahko sa naštve. Po rozhovore to tu môžete preskúmať. Napravo je jazierko s vodou mladosti, no strážia ho pirane. Tiež tu nájdete pár malých trojuholníkov (cez ktoré môžete presúvať ruku) a gongy. Keď strelíte do gongu, presunie sa malý trojuholník nad daný gong. Naľavo je vstup do tajnej jaskyne, ktorú hľadáte v rámci proroctva, no nevpustí vás do nej Jimmy Hoffa, stratená legendárna postava. Je z neho dieťa, lebo veľa chlastal z vody mladosti. Keďže vás do jaskyne nevpustí, choďte ďalej doľava, kde nájdete bar.

Pri bare nájdete ďalšie deti, ktorými sú Amélia Earharthová, Charles Lindberg Jr., D.B.Cooper a Glenn Miller. Je tu aj nová minihra so surfom. Treba sa na ňom udržať a nenechať sa zhodiť fľašami, ktoré sú na vás hádzané. Fľaše chodia stredom, takže je to ľahké. Pohovorte si s Millerom. Povie vám, že skladá novú pieseň a potreboval by zvuk vlaku a chytľavú melódiu. Než odídete, vezmite si paličku na gong. Prácu na ostrove začneme tým, že tejto postave pomôžeme.


Pieseň pre Glenna

Najrýchlejšie môžete zohnať zvuk vlaku. Vezmite si z pultu pohár a použite ho na stroj s vodou (jeden z troch strojov na pulte). Potom vodu vlejte do čajníku, ktorý visí nad ohňom. Ešte potrebujete zosilnieť oheň. Použite pohár na prostredný stroj (pálivé koreniny) a potom jeho obsah vysypte do plameňov. Voda zovrie a máte pískanie vlaku.
Vráťte sa cez trojuholník naspäť na vašu ulicu. Choďte za Stinkyn obchod, kde majú svoju autodielňu Pimplecar vaše známe stroje C.O.P.S.. Pohovorte si s nimi a ponúknite sa, že vyskúšate ich novú hru. Budete jazdiť vo svojom aute a vašou úlohou je zraziť všetky gajdy, ktoré sú na ceste, no nezrážať harmoniky. Prvá jazda je ľahká, málo prekážok a väčšina gájd je priamo na ceste. Neskôr môžete hru so zrážaním gájd opakovať. Keď vyhráte a udržíte počas jazdy ukazovateľ napravo zaplnený, tak vyhráte klaksón s melódiou. Vráťte sa bermudským trojuholníkom na ostrov a pustite melódiu z klaksónu Glennovi. Ten je spokojný a zostrojí nový hit. Dá vám aj jeho nahrávku.


Cesta do tajnej jaskyne

Vráťte sa k trom hlavám Moai. Najprv si na drobný trik pripravte prostredie. Streľte do gongu pri fontáne mladosti a zlatý trojuholník sa objaví nad fontánou. Potom streľte do gongu pri hlave, ktorá má ústa zakopané v zemi a nad hlavou sa objaví strieborný trojuholník. Keď máte pripravené trojuholníky, tak začnite s hlavami. Tej prostrednej pustite nahrávku od Glenna. Je potešená a začne si pískať, čím vytvorí vietor, keďže ovláda túto silu. Oslovte tú naľavo, čo je zakopaná v zemi. Je to strážca búrky a keď mu nerozumiete, alebo si ho doberáte, tak sa naštve a vytvorí malú búrku. Buďte rýchly, aby ju vytvoril, ešte kým prostredná socha píska. Ak to nestihnete, tak jej len znova pustite z mušle Glennovu nahrávku. Keď to stihnete, tak odfúkne hlava búrku do trojuholníka a tak sa búrka cez druhý dostane priamo nad fontánu mladosti a bleskom usmaží pirane.
Naberte si do pohára vodu z fontány a skúste ju ponúknuť Jimmymu Hoffovi. Odmietne ju s tým, že prijíma len čašníkov z čašníckej únie. Zájdite na pláž k baru. Cestou zistíte, že voda z fontány sa vyparí, ak sa príliš vzdialite od fontány. Tu si musíte zahrať surf hru. Ak ste ju už hrali, tak teraz bude ťažšia. Použite na surf tácku, čo ste dostali od Hoffu. Ste na surfe a na hlave máte tácku s pohárom. Nesmiete ho zhodiť a ani schytať poháre na vás hádzané. Nestačí sa držať len bokom, pretože keď ste dlhšie naklonení, tak vám pohár z hlavy spadne. Takže sa snažte držať stále v strede a keď poletí na vás pohár, tak sa len na chvíľu uhnite. Keď to zvládnete, vráťte sa do predošlej oblasti. Dajte Hoffovi tácku a on vás prijme do únie čašníkov. Znova naplňte pohár vodou z fontány a pohár dajte Hoffovi. Toho ďalšia dávka mladosti úplne odrovná a vy môžete vstúpiť do jaskyne.


Prastará jaskyňa

V jaskyni nájdete podivnú rasu morských opíc a ich vrchného kňaza, ktorým je prekvapivo – pán Spatula. Duch vašej domácej rybky. Opice uctievajú Mocné Nohy, čo sú nohy trčiace z povaly a teda nohy hláv na povrchu a vás chcú za zneuctenie popraviť. Pohovorte si s nimi a potom im povedzte, že Max je veľký prorok. Musíte to dokázať troma skutkami. Musia vás rozpoznať veľké nohy, musí sa na ostrove objaviť Maxova podoba a Max musí nakŕmiť svoj ľud premenením vody na jedlo.


Tri skúšky

Choďte napravo a na zemi pri červenej mláke nájdete morského slimáka. Vezmite si ho. Teraz choďte naľavo k vraku lietadla. V ňom nájdete rádio. Navoľte stanicu na 7175 kHz. To je Boscove rádio. Zahrajte sa na mimozemšťanov a povedzte mu, že pozorujete Zem (We are observing your Earth), čo ho vydesí a on utečie. Vypnite rádio. Na zemi pri lietadle tiež nájdete knihu – turistického sprievodcu. Vezmite si ju a zistíte, že Moai majú radi Basalt (čadič). Viete, že to je súčasť detského menu u Stinky. Vráťte sa na povrch a prejdite portálom naspäť na vašu ulicu. Zájdite k Boscovi a zistíte, že ste ho tak vydesili, že ušiel. Takže si kľudne vezmite krabicu banánov. Zájdite k Stinky. U nej nájdete na stene gong. Hoďte na neho morského slimáka, ktorý tak gong nafarbí na červeno. Aktivujte gong a objaví sa pri vás hlavný portál. Vráťte sa ním na ostrov, do pohára naberte vodu mladosti, napite sa a prejdite portálom. Podstatou tejto činnosti bolo to, aby ste mali portál bližšie pri Stinky, pretože keby ste ako deti bežali z pôvodnej pozície portálu, tak by účinky vody mladosti vyprchali. Teraz ako deti oslovte Stinky a vypýtajte si detské menu.
Vráťte sa naspäť na ostrov. Dajte sendvič od Stinky Moai napravo a keď ho zje, tak hlave niečo povedzte. Má tak dobrú náladu, že sa zasmeje, čo spôsobí menšie zemetrasenie a to uvoľní jeden stalaktit v jaskyni. Ešte použite gong pri prostrednej soche, aby sa nad ním v blízkosti jej uší objavil strieborný trojuholník.
Vráťte sa do podzemnej jaskyne a použite paličku, čo ste našli pri Glennovi na zlatý gong uprostred a objaví sa tam zlatý trojuholník. Vezmite zo zeme (pri gongu) stalaktit a ten použite na mušľu pri vstupe do jaskyne. Tá sa podobá na Maxa a pomocou stalaktitu vytvoríte Maxovej podobizni druhé ucho.
Ste pripravený. Povedzte opiciam, že ste pripravený na test. Najprv treba, aby vás nohy rozpoznali. Max sa postaví pod nohy. Vy použite na zlatý trojuholník mušľu s Glennovou nahrávkou. Zo strieborného trojuholníku na povrchu začuje melódiu prostredná hlava a začne pohupovať nohami. Druhá skúška. Nakŕmiť svojich ľudí. Len do ceremoniálnej urny vsypte Banang z Boscovho obchodu. Tým ich nakŕmite. Napokon už len vložte stalaktit do podobizne Maxa a keď je tá hotová, splnili ste aj tretiu časť proroctva.


Sopka

Opice menujú prezidenta Maxa vrchným kňazom. No Spatula už má svoju pomstu skazy na dosah, pretože sopka práve začína vybuchovať. Vy sa vyveziete na vrchol stroja, no láva je už v pohybe. Stlačte za vami červené pohotovostné tlačidlo. Potom sa zvezte dole. Choďte napravo k prevrhnutej nádrži so Spatulom. Vezmite si zo zeme jeho medailón vrchného kňaza a ten namočte do červenej kaluže na zemi (kde ste vzali slimáka). Ešte si môžete vziať ponožkovú korunu a nasadiť ju Maxovi ako symbol jeho postavenia kňaza (to len pre zaujímavosť). Vráťte sa na povrch. Na ostrove v pozadí je sopka a pri nej sa objaví aj zlatý gong. Streľte do neho z pištole a objaví sa tam zlatý trojuholník. Medzi sochami Moai a medzi fontánou mladosti aktivujte strieborný gong (ten najnižší, aby ste doň dočiahli) a objaví sa tam strieborný trojuholník. Do neho vložte medailón vrchného kňaza natretý na červeno. Zabránili ste nešťastiu. Potom už len nasledujú titulky, ktoré si dopozerajte do konca, aby ste videli, čo sa stalo s Moai.

Súvisiace hry: Sam & Max: The Devil's Playhouse: The City That Dares Not Sleep
Sam & Max: The Devil's Playhouse: Beyond the Alley of the Dolls
Sam & Max: The Devil's Playhouse: They Stole Max's Brain!
Sam & Max: The Devil's Playhouse: The Tomb of Sammun-Mak
Sam & Max: The Devil's Playhouse: The Penal Zone
Sam & Max Episode 205: What's New, Beelzebub?
Sam & Max Episode 204: Chariots of the Dogs
Sam & Max Episode 203: Night of the Raving Dead
Sam & Max Episode 201: Ice Station Santa
Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon
Sam & Max Episode 5: Reality 2.0
Sam & Max Episode 4: Abe Lincoln Must Die!
Sam & Max Episode 3: The Mole, the Mob and the Meatball
Sam & Max Episode 2: Situation: Comedy
Sam & Max Episode 1: Culture Shock
Sam & Max: Hit The Road
Sam & Max: Freelance PoliceDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
414 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |