HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19299
5452
5063
1426
1599
7074
5267
10961
1687

Online 32198 užívateľov

Návody > No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way


Zobrazení:37798
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

V hre je množstvo predmetov, ktoré potrebujete na dokončenie hlavných, či vedľajších úloh. No ich umiestnenie sa niekedy mení. Každý level som si prešiel viackrát, aby som našiel ich lokácie, ktoré som popísal, no aj tak sa môže stať, že daná vec na žiadnom z uvedených miest nebude (sme len ľudia).
K jednotlivým predmetom vedú aj iné cesty než popisujem, niekedy aj jednoduchšie, alebo kratšie, no ja som si volil taký štýl, aby sa mi potom z tej mojej cesty ľahšie popisovali umiestnenia odkazov a predmetov, či už povinných, či nepovinných.
Názvy levelov uvádzam aj v origináli, aj v preklade, podľa toho, ako to bolo preložené v češtine. Angličtinu pomerne ovládam, ale aj tak doporučujem stiahnuť si češtinu, lebo mnoho rozhovorov a textov naozaj stojí za to, sú vtipné a nie je to násilný humor. A ak chcete poriadne sledovať príbeh, stáva sa, že niektoré listiny aj v priebehu niekoľkých kapitol na seba nezáväzne nadväzujú.
Ak už listiny nečítate, aspoň sa ich snažte nájsť. V každom leveli sú poskrývané na rôznych miestach. Buď v zložkách, ktorými sa prehrabujete v šuplíkoch, v skriniach, pripnuté na stene, alebo porozhadzované kdekoľvek. Za každý list máte 20 skúsenostných bodov. Nie je to veľa, ale časom to spraví svoje. V leveloch sa nachádza aj po jednej špionážnej príručke (Spy training manual), ktorá je za 200 bodov.
V hre sa tiež dá pekne využívať prostredie. Do budov môžete vliezť zadným oknom a vyhnúť sa strážcom, môžete zhasínať svetlá, aby ste sa mohli ukryť v tme, môžete prevrhnúť fľašu, aby ste prilákali vašu obeť. Môžete streliť do hasiaceho prístroja na stene, pokiaľ sa v jeho blízkosti nachádzajú nepriatelia, ktorý po zásahu parou sú chvíľu omámení (a aj vy, ak ste v blízkosti zásahu).
A ešte chcem povedať, že viem, že ninjovia, ktorí na vás útočia, sú ženy, ale slovo ninja neviem tvarovať v ženskom rode, tak to píšem v mužskom.Chapter 1: Cate Archerová musí zomrieť (Cate Archer must Die)

Hovor tomu predtucha (Call it a Hunch)

V Inotakimure musíte nájsť agenta menom Isam Hatori, aby vám pomohol dostať sa na tajnú schôdzu HARMU a aby ste mohli vyfotografovať jej účastníkov.

Prvý level je ako obvykle v podstate tréningový. Na kapote auta za vaším kolegom je špionážna príručka - 200 bodov. Vedľa auta sú nejaké info v kufríku za 20 bodov. Na stĺpe v podchode, ktorý je pár krokov pred vami, je pripevnený ďalší list. Info od agentúry. Prvá nepovinná úloha: V oblasti je rozmiestnených šesť stránok z príručky UNITY a vy ich všetky máte zozbierať. Hneď zároveň získate aj prvý dokument.
O pár metrov ďalej stretnete Santu (Mark VII - mechanizovaný vták). Môžete sa ho spýtať na tri témy. Aspoň sa niečo dozviete a za každú odpoveď, čo si vypočujete, je 20 bodov.
Pokračujte hore kopcom, na druhom strome je ďalší list. O niečo ďalej je pred mostom balíček. V ňom nájdete list (info o tom, že v každom leveli budú schované nejaké balíčky, čo vám môžu pomôcť) a mince, ktoré môžete neskôr využiť. Na moste je ďalší list.
Keď dorazíte na kopec, na skale pred vami je ďalší Santa. Vypočujte si jeho radu o tom, ako sa plížiť (20 bodov) a zlikvidujte ninju za skalou. Prehľadajte telo, získate šurikeny, katanu a list. Jeden list je aj na dverách. Po prečítaní vstúpte - 100 bodov za infiltráciu. Vypočujte si ďalšiu radu od Santu na plote o tom, že je lepšie ukrývať mŕtve telá a zabíjať potichu.
Za prvým domčekom je balíček. Na treťom domčeku je ďalší list. Za tretím domčekom získate od Santu ďalšie rady o vykláňaní sa (20 bodov). Za rohom vás čakajú dvaja ninjovia. Pri dvoch automatoch je ďalší list a nepriestrelná vesta. Ďalej vám v ceste stoja už len dvaja ninjovia a list zavesený na stene tesne pred odchodom z levelu. Všetkými listami získate 300 bodov za nepovinnú misiu.


Mám zlé správy (I Have Bad News)

Hneď naľavo od vás je list s pokynmi. Musíte nájsť štyri časti zakódovanej správy a pri automate si vyzdvihnúť balíček. Zakódované správy sú rovnako ako bežné správy porozvešiavané listy, tieto sú však označené otáznikom.
Na konci ulice v ktorej začínate, je jediná križovatka v leveli. Dajte sa doprava. Na konci ulice pri dvoch automatoch je balíček a v ňom je dekóder. Teraz treba nájsť štyri správy.
Prvá správa sa nachádza hneď na ľavej stene v prvej ulici, kde začínate.
Z križovatky doprava (ako sme šli po dekóder) a na druhom dome vľavo je druhá správa.
Pokračujte rovno a pred miestom, kde bol dekóder, doľava. (tu sa nachádza jarok, alebo šachta, do ktorej môžete vliezť. Nachádza sa tam robomačka). Pokračujte za zatvorené dvere (tu pobite pár ninjov a v budove si môžete vziať zo šuplíka zameriavač na kušu) a stále ďalej cesta sa tu otáča a vlastne smeruje znova na začiatok, z druhej strany križovatky. Keď vyjdete z tejto otočky a otvoríte druhé zavreté dvere, na prvom dome vľavo je tretia správa.
Na pravej strane ulice, asi o dva domy ďalej, sa dá do jedného domu vstúpiť. Vojdite, otvorte si zadné dvere a vstúpte. Tu v zadnej uličke je štvrtá správa.
Zo správ, ktoré ste dekódovali, ste sa dozvedeli, že Hatori San vás čaká v cukrárni, pred ktorou sú tri schránky. Modrá a červená musia byť otvorené, šedá zavretá. Schránky sú na budovách, za ktorými sa nachádzate, keď ste dočítali štvrtú správu.
Nastavte ich správne a Hatori vám otvorí. Máte zistiť, kam sa presunulo miesto stretnutia. V obchode má lekárničku, vestu a špionážnu príručku. List s touto informáciou sa nachádza na ohybe, kde ste našli zameriavač na kušu. No sú tam aj noví ninjovia. Keď ho dekódujete (400 b.), stačí sa už len vrátiť za Hatorim, ktorý vám nakreslí mapu a hurá do ďalšieho levelu.

Je ešte jeden spôsob, ako zistiť miesto schôdzky. Keď sa k ohybu nevydáte rovno od cukrárne, ale dookola. Cestou zabijete len pár ninjov a skočíte do šachty, kde ste predtým našli robomačku. Tu si vypočujete rozhovor ninjov a zistíte miesto stretnutia - 400b. ako predtým. Ak aj potom dekódujete správu, získate síce len 20 b, ale sú to body navyše.

Druhá lokácia, kde môže byť dekóder. Keď sa vydáte z križovatky vľavo, tak za obchodom s výkladom (tam je Hatori, ale to ešte neviete) je automat a pri ňom je dekóder.


Nepovinné misie:

Hatoriho kufrík

V leveli sa nachádza kufrík, ktorý keď zoberiete, dostanete info, odovzdať ho Hatorimu. Keď sa s ním stretnete, dáte mu ho automaticky a je to za 300b.
Kufrík sa nachádza na rôznych miestach.
V zadnej uličke, pri štvrtej kódovanej správe.
Oproti stromu, na ktorom je list z druhej nepovinnej misie.
Z križovatky naľavo a hneď do prvého výklenku naľavo.


Stránky z príručky

Máte nájsť štyri stránky zo špionážnej príručky.
Z križovatky doprava a na dome, za ktorým môžete zahnúť doľava je prvý list. Pokračujte týmto smerom a o pár krokov ďalej je osamotený strom. Na jeho kmeni je druhý list. Na zadnej strane budovy, kde bol zameriavač a list s informáciou o novom mieste stretnutia je tretí list. Štvrtý list je v dome, cez ktorý sa dostanete do zadnej uličky, kde je štvrtá kódovaná správa. - 300 b.Chapter 2: Zbohom, špión (Goodbye, Spy)

Je tu špión! (The Spy is Here)

Konečne ste pred cieľom. Treba sa dostať k oknu, cez ktoré vyfotíte Riaditeľa na jeho stretnutí.

Rovno pred vami je na stene list a na zemi balíček s multifunkčnou zbraňou. Zatiaľ do nej máte len sledovacie šípky. O pár krokov ďalej je list s informáciami o vedľajšej misii. Od neho sa dajte doprava a na konci prejdite cez zavreté dvere. Za nimi pokračujte rovno a doľava. Tu sa dostaňte až k západnej bráne, za ktorou sa dvaja ninjovia rozprávajú o hodinkách. Po rozhovore jedna vyjde, takže ich môžete v pohode zlikvidovať. Potom vstúpte - 400 bodov za infiltráciu. (Hneď napravo je domček s listinou). Prejdite cez zavreté dvere oproti. Hneď naľavo je domček, do ktorého sa dostanete, keď zvolíte druhý spôsob infiltrácie. Prejdite za dom pred vami a pravou cestou popri ďalšom dome oproti. (v ňom je jedna z listín). Obíďte tento dom a v dome hneď oproti je samopal Tichý Gordon a v dome oproti tomuto je omračovací granát. Potom pokračujte pomedzi domy až k prechodu do ďalšej časti záhrady. Pri vstupe do tejto časti je na stene list s upozornením, aby ste v tejto časti nevyvolali žiadny poplach. Obíďte si hlavnú budovu v strede a dostaňte sa z boku na plošinu pred oknom. Cez okno si odfoťte na pamiatku riaditeľa - 800 bodov. Pozor, po fotení sa v oblasti objavia noví ninjovia (aj pár nových listov, ak naháňate body). Odchod si tu môžete skrátiť otvorením vrát so závorou, ktoré sú oproti hlavnej budove. Vráťte sa na miesto, kde ste začínali level. Tam máte len odkaz, aby ste sa vrátili k mostu.

Druhý spôsob infiltrácie
Na začiatku sa dáte doľava. Na pravej strane je medzi domami prechod. Tu máte jedinú možnú cestu, ktorou sa dostanete k domu s otvoreným oknom. Skočte dnu. Ďalej môžete pokračovať podľa hlavného návodu, je tam tento dom spomenutý. Touto cestou sa len vyhnete zopár ninjom, ale ak zbierate všetky veci, aj tak sa budete musieť vracať.


Nepovinné misie:

Kriedové značky

Musíte nájsť a zmazať tri kriedové značky, ktoré označujú vstup do budov. Keď stojíte čelom k zadaniu tejto misie, tak pred vchodom do domu, ktorý je oproti vám je prvá značka. (Dom oproti, nie ten, na ktorom je zadanie).
Keď sa vydáte naľavo od zadania, na konci ulice je vchod, brána do Riaditeľovho sídla (vchod je zamknutý zvnútra). Značka je pred dverami do domu oproti.
Tretia značka je pred vchodom do domu, ktorý je oproti západnej bráne, za ktorou sa bavia ninjovia o hodinkách a kade idete pri prvom spôsobe infiltrácie. - 400 bodov.


Štyri strany správy od Isako

Za západnou bránou, za ktorou sa ninjovia bavia o hodinkách, je jediný dom. Vnútri pod stolom je prvý list.
Za domom s prvým listom je brána a dva ďalšie domy. V tom druhom je vedľa postele druhá strana.
Keď sa vydáte po pravej strane tohto domu, za pár krokov je tu ďalší dom, pred ktorým hliadkujú dvaja ninjovia. Vnútri v skrinke je tretí list.
Keď obídete tento dom, smerom k hlavnej budove, napravo sú ďalšie dva domy. V tom druhom je v skrinke štvrtá strana. - 300 bodov.

V leveli je aj špionážna príručka. Buď sa nachádza v budove so štvrtou stranou správy od Isako, alebo v budove, kde je omračujúci granát.Chapter 3: Projekt Omega (Project: Omega)

Vitajte na Sibíri (Welcome to Siberia)

Z predošlých animácii Smrť Cate Archerovej a Strašidlo vojny (The Death of Cate Archer a The Specter of War) ste zistili, že Isako Cate poranila, no ona aj Riaditeľ si myslia, že je mŕtva. Medzitým sa Cate lieči v tajnej základni UNITY. Len čo sa však objavia správy o tom, že Rusi chystajú tajnú a evidentne nekalú operáciu, opúšťa práceneschopnosť a vydáva sa po stope. S pilotom, ktorý sa v oblasti vyzná, pristávate neďaleko ruskej základne. (Ak môžem poradiť, nechajte si pár nábojov do ostreľovačky na koniec piatej kapitoly. Nie je to nutné, len to uľahčí prácu).

Pakľúčom otvorte budovu a za budovou spustite generátor. Potom sa vráťte do budovy a aktivujte rádio. (tiež pozbierajte pár užitočných vecí). Vaši vám prezradia kód k dverám na kôlni za budovou. Tiež vás napadnú dvaja rusáci, ktorí objavili lietadlo. Po ich likvidácii si vezmite vybavenie z kôlne: Letlampu, kľúče od skútra a odpaľovač zariadení. Potom sa vydajte ďalej, za kôlňou je cesta. Síce sa rozdvojuje, ale obe cesty vedú na to isté miesto, na malú ruskú základňu. Všetkých zlikvidujte a vezmite si kanister benzínu. Je v zamknutom sklade, aby ste sa tam dostali, letlampou odpáľte visací zámok. S benzínom sa vráťte po skúter a zo skútrom naspäť do základne. Pozor, obživli tu dvaja vojaci. Keď už odpočívajú, preskočte ohradu, za ktorou vedie cesta ďalej. Za nákladným autom sú o cisternu opreté dosky, ktoré použite ako odrazový mostík pre skúter. Potom dojdite až za most. Cestou vám Santa povie, že naľavo od mostu je cestička, ktorá vedie k pilierom. Tak keď odparkujete, zbehnite pod most. Tam zohnutý lozte cez dosky a na tri vyznačené miesta umiestnite výbušniny. Pozor, dve dosky prasknú, ale podľa zvuku sa stíhate stiahnuť. Umiestnenie všetkých troch výbušnín - 500 bodov. Pokračujte ďalej od mosta, je tam už len strážnica s dvoma vojakmi. Prejdite cez ňu.


Zariadiť pár problémov (Causing Trouble)

Toto je len prechodný level, ktorý vám umožní odchádzať a vracať sa cez pár levelov. Choďte rovno, až dorazíte k pokazenému náklaďáku s dvoma vojakmi. Napravo od auta je cesta k rádioveži. Je tam aj značka s vežou, aby ste si boli istý. Dajte sa tade.


Vysielačka (The Communications Tower)

Tu choďte rovno (cestou stretnete strážnika), až dorazíte k malému táboru. Všetkých tu vybite. Preskúmajte budovy. Nájdite výbušninu a pár ďalších užitočných vecí. V malej budove pri bráne je zariadenie na otvorenie brány (použije sa neskôr) a tiež prvá časť hlásenia (nepovinná misia). Pokračujte potom cestou za táborom, ktorá vedie do kopca. Hore sú dve budovy. V jednej nájdete druhú časť hlásenia (nepovinná misia) a na poličke Sniperku. Preskúmajte aj druhú budovu a pakľúčom vypáčte zámku na dverách vedúcich k vysielacej veži. Následne na ňu umiestnite výbušninu - 500 b. Keď ste sem hore vybehli, mohli ste začuť hlásenie, ako niekoho zajali. Je to váš pilot. Potvrdí vám to aj Santa pri odchode z kopca. Vráťte sa dole do tábora a všetkých vybite. Keď si pohovoríte s oslobodeným pilotom, začne sa presúvať smerom k bráne, no vždy sa posunie len o kus a potom sa spoza budovy oproti objavia vojaci. Takto zlikvidujte niekoľko hliadok a jeho zakaždým presvedčte, aby sa presunul až k bráne. Potom len zbehnite do malého domčeka pred bránou a pákou ju otvorte - 500 b. Vráťte sa do predošlého levelu.


Nepovinná misia:

Zozbierať dve časti hlásenia o generálovi Zukovi.

Sú popísané v návode. Jedna je v budove pri bráne, druhá časť v budove na kopci oproti vysielačke - 300 b.


Zariadiť pár problémov (Causing Trouble)

Vráťte sa k náklaďáku a pokračujte ďalej hlavnou cestou po ktorej prišiel. Prejdite cez drevený most a za ním po pár metroch zabočte doprava. Prejdite po ceste, ktorá sa stáča nad hlavnú cestu a preskočte ju. Potom pokračujte až na rázcestie (tu tiež preskočte previs, až potom odbočujte). Vpravo je chata s vybavením. Dajte sa vľavo. Až dorazíte ku kope kamenia, zosadnite zo skútra a vydajte sa pešo.


Elektráreň (The Power Station)

Napredujte cestou a likvidujte hliadky až dorazíte k táboru s elektrárňou. Tu samozrejme všetkých pobite. Vojaci v budove sú zrejme klonovaní s radarom a začujú vás, aj keď používate pištoľ s tlmičom, či omračovač. Inak som nevedel, tak som ich vystrieľal štýlom Rambo. Keď už máte voľný pohyb, nájdite v budove výbušninu (mala by sa tam povaľovať aj špionážna príručka). Potom sa dostaňte do budovy elektrárne. Na zemi medzi dvoma turbínami je zamknutý poklop. Otvorte ho pomocou pakľúča a umiestnite dovnútra výbušninu. Potom vybehnite z budovy, lebo sa spustí desaťsekundový odpočet, kým to vyletí do luftu - 500 b. Potom sa už len vráťte do predošlého levelu tak, ako ste prišli. Cestou narazíte na jednu trojčlennú hliadku so skútrom.


Zariadiť pár problémov (Causing Trouble)

Tu sa už len vráťte na miesto, z ktorého ste odbočovali k elektrárni a vydajte sa druhým smerom. Dorazíte k chate - 100 bodov za jej objavenie. Vnútri si poberte veci, čo môžete využiť a aktivujte rádio.Chapter 4: Agent ktorý stál H.A.R.M.u v ceste (A Spy In H.A.R.M.´s Way)

Vonkajšia zóna (Outer Yard)

Predpokladáte, že hlavné sídlo projektu Omega je v budove hlavného archívu v tomto areáli, tak to tam idete trocha presnoriť. (Doporučujem splniť nepovinné misie s umiestnením náloží, lebo pri úteku ich budete mať ako povinné. Ostatné vedľajšie misie sú na báze dobrovoľnosti).

Začínate pred vchodom do komplexu. Dnu sa môžete dostať dvoma spôsobmi. Buď vleziete do bunkra pred vami (sú tam nejaké zbrane) a na konci odpálite letlampou oba úchyty dverí, alebo vstúpite dovnútra strážnicou vedľa hlavnej brány. Buď si počkajte na vojaka, alebo použite pakľúč. Vnútri v budove napravo je balíček s výbušninou. Tú hneď môžete umiestniť na hlavnú bránu (samozrejme zvnútra). Potom preskúmajte druhú časť tábora. Tam naľavo (na západe) je Palivová nádrž a za ňou jedna budova. V budove nájdete výbušninu, ktorú vezmite, vylezte po rebríku na nádrž a tam ju umiestnite. Potom len prejdite zadnou bránou za budovou uprostred druhej časti tábora.


Nepovinné misie:

Umiestniť výbušninu na hlavnú bránu - 400. Umiestniť výbušninu na palivovú nádrž - 400


Starý Archív (The Old Records Building)

Keď vstúpite, všimnite si napravo schody, tie dole vedú ku generátoru, tam bude treba ísť neskôr. Pred vstupom ku schodom vypáčte dvere a vezmite si darček vnútri. Je tam Odpaľovač zariadení s muníciou, s ktorou vyradíte kamery tak, aby nespustili poplach. Inak tento level je tiež len taký prechodný a podstatné je dostať sa do Vnútornej zóny. Buď prejdite cez zadnú chodbu na prvom poschodí, alebo cez okno na druhom poschodí. Na prvé poschodie sa môžete dostať buď výťahovou šachtou, alebo po schodoch, na druhé len po schodoch. Výťahová šachta je na prízemí. Úplne na konci povyskakujte po krabiciach a hore je už rebrík. Ak tu aj všetkých zlikvidujete, pozor, vždy tu bude jeden pochôdzkár. Jeho trasa je výťahová šachta na prízemí, až prvé poschodie, po schody vedúce na druhé poschodie. Ako sa dostanete do druhého levelu je jedno, vrátiť sa sem môžete len cez dvere z prvého poschodia. Pozor, tu keď budete vychádzať z dverí v druhom leveli, nad dverami je kamera.


Nepovinná misia:

Trezor

Vybrať tajné dokumenty z trezoru, ktorý je v stene na druhom poschodí. Na jeho otvorenie potrebujete číselný kód z ďalšieho levelu. Keď v leveli Vnútorná zóna spravíte čo treba, dostanete sa pred Hlavnú budovu, do ktorej potom vniknete. Pred touto Hlavnou budovou je naľavo vysielacia veža a pri nej aj malá budova. V nej nájdete kód, s ktorým sa následne vráťte do tohto levelu (starý archív) a vyberte trezor. - 300.


Vnútorná zóna (Inner Yard)

Sú tu štyri budovy, dve naľavo, dve napravo, keď ste chrbtom k budove, z ktorej ste sem prišli. Je vhodné preskúmať ich jedným ťahom. Strážnici tu chodia zväčša traja. Jeden fajčí chvíľu pred skladom, chvíľu za skladom. Jeden behá do spŕch a ďalší do jedálne na sódu z automatu. Prvá budova naľavo sú sprchy, druhá sklad, prvá napravo jedáleň s kuchyňou, druhá ubytovňa. Preskúmať budovy úplne potichu (prípadne potichu v nich niekoho zlikvidovať) nie je problém, horšie je sa presúvať pomedzi ne, pretože na oboch stranách tábora sú strážne veže s ostreľovačmi. Tiež je problém, že keď budete týchto strážnych likvidovať, aj tak budú prichádzať na ich miesta ďalší. Sklad preskúmať nie je problém, tam nájdete výbušninu. Potom sa presuňte do jedálne a v nej do kuchyne. Ak tam nik nie je, zhasnite, aby vás nevideli zvonku, ak je, tak potichu ho zlikvidujte a zhasnite. V kuchyni otvorte pakľúčom poličku a z nej zoberte cukor. Ešte vyjdite dverami z kuchyne a hneď napravo od tejto budovy je cisterna, na ktorú máte umiestniť výbušninu. Pozor na strážnu vežu, umiestniť bombu stačí odzadu cisterny, tak trocha plíženia a je to - 400.
Potom sa vráťte do levelu Starý archív a zbehnite z prízemia dole schodmi (spomínal som ich v návode vyššie) a do generátora úplne dole nasypte cukor. Tým vyradíte elektrickú obranu. Potom sa vráťte znova do levelu Vnútorná zóna, teraz najlepšie oknom.
Jedno, ako ste sa vrátili, ale dostaňte sa úplne napravo, za sklad a sprchy. Vydajte sa rovno smerom k múru oproti. Na konci napravo vyraďte špeciálnym strelivom kameru a odtiahnite dosku, ktorá vám bráni v prechode.
Je tam brána, ktorú už teraz môžete otvoriť (tá menšia, veľká brána je zavretá). Ak stále chcete zachovať tichý chod a nevyvolať poplach, tak zlikvidujte špeciálnym strelivom kameru nad vchodom do hlavnej budovy. Uspávacou šípkou fajčiaceho strážcu a aj toho, čo ho pribehne skontrolovať. Telá schovajte za náklaďák. Napravo je Rádiobudova, v ktorej je kód k trezoru. Ak zabijete technika, tak zlikvidujte telo. (Ak chcete, tak sa vráťte vybrať trezor). Potom obíďte hlavnú budovu zľava, je tam už len jeden strážnik a postranný vchod, ktorým vojdite.


Nepovinná misa:

Dokumenty o vzbure

Získať tri časti dokumentov o pripravovanej vzbure. Jedna časť je v skrini v sklade, druhá v skrinke v sprchách, tretia v ubytovni pri posteli. - 300.


Sklady (The Basement)

Napravo v kuchyni máte balíček s likvidátorom kamier. Potom dekóderom otvorte mreže pred spiacim strážnikom a zo stola vedľa neho si zoberte mapu tohto levelu. Level nie je veľký a stačí sa dostať ku schodom na prvé poschodie, ale predtým tu musíte získať počítačovú elektrónku. Nachádza sa na severovýchode v sklade (storage), ktorý je spojený s kúpeľňou (bath). V tomto sklade tiež môžete v skrinke s papiermi získať nepovinnú misiu, elimináciu Zukova. V prostrednej miestnosti by mala byť špionážna príručka. V laundry room je nejaké vybavenie (zápalný granát a minca). Po zobratí elektrónky len vybehnite po schodoch hore.

Dodatok: Mapa sa môže nachádzať aj v miestnosti za spiacim strážnikom. Elektrónka sa môže nachádzať aj v miestnosti za spiacim strážnikom, aj v práčovni (Laundry Room). To je miestnosť vedľa skladu, v ktorom sa tiež môže nachádzať a je popísaný vyššie.


Nepovinná misia:

Likvidácia Zukova

V Sklade, ktorý je spojený s kúpeľňou, si môžete prečítať zložku od Santu, kde stojí, že máte zlikvidovať generála Zukova za jeho zločiny. Na prvom poschodí, keď získate mapu, uvidíte, kde je jeho pracovňa. Tam si na neho môžete počkať a zabiť ho. Môžete samozrejme aj skôr na jeho pochôdzke. - 400.


Hlavný archív (Main Records Building)

Ako vstúpite, tak naľavo v jedálni je na stole mapa tejto oblasti. Ako na nej vidíte, kamere v strednej miestnosti (Foyer) sa dá v pohode vyhnúť. V storage (nad kúpeľňami) za zamknutými dverami je vesta a lekárnička. V kancelárii (office) pred generálovou pracovňou je mapa druhého poschodia. V jeho pracovni je špionážna príručka. Tu si tiež môžete počkať na Zukova. Hneď naľavo, ako vstúpite na toto poschodie, je kancelária a za ňou chodba, ktorá vedie k počítačovej miestnosti, na mape je označená ako F1. Sem treba až neskôr, ale aby ste vedeli potom, kde to je. Na druhé poschodie vedie dvoje schodísk. Jedno je na východe, vedľa pokazeného automatu na sódu (vedľa sú kúpeľne), druhé je vedľa prostrednej miestnosti (Foyer).
Keď vyjdete prvým schodiskom, naľavo v kancelárii je kód k počítaču (M-9 Bezpečnostný kód). Inak môže byť ešte v kancelárii na západe, nad ktorou je kamera. Keď máte kód, vráťte sa do počítačovej miestnosti na prvom poschodí. Z boku do počítača dajte elektrónku a potom zadajte kód. Miestnosť sa uzavrie a vyvezie vás na druhé poschodie, do tajnej časti, do Hlavného archívu. Sú tu len traja vojaci, z toho dvaja spia, takže pohoda. Po vstupe je pred vami hlavný počítač. Môžete na ňom 5x zadať ľubovoľné číslo. Získate síce samé nepodstatné správy, ale ako iste viete, za každú správu je 20 bodov. Potom tu pohľadajte M-9 páska 689: Projekt Omega. Je buď v prvej kancelárii napravo (za počítačovou vitrínou), alebo v druhom, alebo v treťom kancli naľavo. (alebo aj inde, ale je tu len 6 malých kancelárií). Potom zadajte kód do počítača a dostanete informácie o projekte Omega. No, to spustí poplach a musíte preč. Otvoria sa tajné dvere na tomto podlaží a dorazia noví nepriatelia. Zbehnite na prvé poschodie, ku schodom, ktorými ste sa dostali sem. Dvere ku schodom sú však zavreté. Vbehnite hneď do vedľajšej miestnosti (Laundry Room) a skočte otvorom dole.


Nepovinná misia:

Získajte informácie o agentovi pôsobiacom v USA menom Anatolij.

Prvý list o agentovi sa nachádza na prvom poschodí v kancelárii generála Zukova.
Ostatné listu sú na druhom poschodí. Orientovať sa budem podľa schodov, ktoré vedú od automatu so sódou.
Druhý list je teda na druhom pochodí, v kancelárii na konci (na juhu), naľavo od schodov. Prejdete tam aj cez kanceláriu hneď vedľa schodov, poza chodbu s kamerou.
Tretí list je na západ od schodov, v poslednej kancelárii. Naľavo od nej je kamera.
Štvrtá a posledná listina je od tej s tretím listom o jednu kanceláriu ďalej smerom na juh. Office so vstupom z chodby, vedľa miestnosti, nad ktorou je kamera.Chapter 5: Nočný Let (Night Flight)

Sklady, Vnútorná zóna, Vonkajšia zóna

Toto sú samozrejme tri levely, ale sú v podstate dosť krátke. Ako ste iste pochopili, treba sa so získanými informáciami o projekte Omega ešte dostať preč. Takže treba cez tieto tri levely, ktorými ste sa dostali dovnútra, dostať znova na začiatok. Nemusíte sa zdržiavať prehľadávaním šuplíkov a regálov s papiermi, pretože teraz tam nič nenájdete. Jediné body získavané čítaním sú za niekoľko nových listov rozvešaných po leveloch (rozkazy k vášmu zatknutiu). Zbrane, lekárničky a vesty sú znova k dispozícii na rôznych miestach, je ich celkom dosť. Teraz, keď utekáte, môžete levely prejsť, ako chcete; buď potichu (vojakov nie je zas tak hrozne veľa), alebo si len prestrieľajte cestu a ste von za pár minút.

Sklady
Cez skladište len prebehnite. V kuchyni by mala byť špionážna príručka.

Vnútorná zóna
Vchod do starého archívu je uzavretý. Ak ste umiestnili výbušninu na nádrž pri bráne, tak vybuchne a urobí vám prechod. Ak nie, tak to učiňte teraz. Jedna výbušnina je v sklade (ak ste ju nevzali predtým) a druhá v sprchách. Tam by mala byť aj príručka.

Vonkajšia zóna
Tu presne to isté. Ak ste umiestnili výbušniny, explodujú a otvoria vám hlavnú bránu, ak nie, tak ich umiestnite teraz. Palivovú nádrž už zničiť nemôžete, ale treba zničiť bránu. Jedna výbušnina je v budove za palivovou nádržou, ak ste ju nepoužili predtým a druhá v budove naľavo od hlavnej brány (no aj tam nemusí byť). Jedna výbušnina je aj pri skútroch. Keď sa vám teda brána otvorí, vezmite si skúter. Je naľavo pri Palivovej nádrži. Potom prejdite cez zničenú bránu a cez kopček pred plotom preskočte za plot.


Exfiltrácia (Exfiltration)

Pokračujete v starom známom prostredí. Vydajte sa k búdke (mýtnej?) za mostom, ktorý ste podmínovali. V ceste vám budú brániť vojaci a agenti HARMu. Môžete ich zrážať (keď idete priamo proti nim, ich streľba vám odoberá menej zo života), alebo strieľať. Aj keď dosť zle sa prikráda na otvorenom priestranstve, tak je vhodné použiť ostreľovačku. V strede, kde bol kedysi pokazený nákladiak, sú teraz dva, ktoré vám blokujú cestu, ale nie je problém ich obísť aj so strážcami. Stačí keď dorazíte k búdke. Ak chcete, ešte na začiatku skočte do vašej chaty, je tam jedna špionážna príručka. Na ceste k chate vás nikto otravovať nebude.

Prekvapenie (Suprise, Suprise)

Preskočte most, ktorý podľa očakávaní vybuchol a trosky vám úplne náhodou poskytli odrazový mostík pre skúter. Tu to tiež poznáte, tak dobehnite do malej vojenskej základne, teraz je už brána otvorená. Tam v menšej budove je špionážna príručka. Potom sa presuňte k chatke, kde ste celé toto dobrodružstvo začínali. Pozor, okolo chatky sú nepriatelia, ktorých zlikvidujte. To vám inak už cestou oznámil Santa, že obsadili chatu a pilot sa ukryl a tiež, že chcú zničiť lietadlo. Keď zlikvidujete všetkých pri chate a v chate, nájdite pilota. Je schovaný v priestore pod schodami. Po záchrane má chuť na šálku kávy, tak ho musíte obslúžiť. Len zoberte kanvicu, ktorá je v kuchyni na sporáku a nalejte z nej kávu do hrnčeka na stole. Pilot sa už napije sám. Teraz už len musíte zabezpečiť lietadlo. Vydajte sa k miestu, kde parkuje a sniperkou zabite dvoch chlapíkov. Môžete aj z blízka, ale keď sa priblížite, máte minútu na to, aby ste deaktivovali výbušninu, ktorú umiestnili na lietadlo. Jednoducho na ňu kliknite akčným tlačidlom a držte. Hotovo, odlietame.Chapter 6: Denník dvojitého agenta (Diary of a Double Agent)

Dom, kde žil Melvin (The House Where Melvin Used to Live)

Z animácie Hľadanie iskričky nádeje vyplýva, že nie úplne všetko okolo projektu Omega je jasné. Tiež sa spomínajú udalosti z minulosti, z posledného stretnutia s HARMom. Cate dostane nápad, že by sa mohla porozhliadnuť po mieste, kde žil Melvin Blitzny, ktorý sa vydával za agenta UNITY Toma Goodmana. Aj keď jej šéf pripomína, že ich ľudia to tam už prezreli, odlieta do Akronu v Ohiou. (A musím prezradiť, že ostatní agenti sú hrozní babráci, keď si nevšimli to všetko, čo tam nájdete).

Začínate v pivnici domu. Po dome sa pohybujte úplne kľudne, nikto vás nebude vyrušovať. Naľavo od vás je na stene plagát, ten sa dá strhnúť. Pod ním je tlačidlo, ale aby sa mohlo aktivovať, sú potrebné batérie. Tie nájdete na poschodí v troch možných miestach. Buď v poslednej miestnosti naľavo (za kúpeľňou),ďalej tam v nočnom stolíku pri posteli, alebo v šatníku, ktorý je napravo od dverí. Tretia možnosť je v miestnosti s dierou v podlahe.
Keď získate batérie, aktivujte nimi tlačítko v pivnici. Otvorí sa tajná miestnosť. V nej si zoberte špionážnu príručku, samopal, ale hlavne dokumenty týkajúce sa projektu Omega. Len čo ich vezmete, nahrnú sa do domu ninjovia. Môžete, ale nemusíte ich zabíjať. Podstatné je dostať sa na poschodie do kúpeľne. Tam je prebúraná stena do vedľajšej miestnosti, v ktorej je otvorené okno, cez ktoré vyskočte.


Nepovinné misie:

Magnetofónové kazety

Treba zozbierať šesť magnetofónových kaziet, na ktorých je Goodman.
V pivnici, v miestnosti so strhnuteľným plagátom. V šuplíku.
Len čo vyjdete na prízemie, ste v kuchyni, kde v šuplíku oproti je druhá kazeta.
Tretia kazeta je na kozube v obývačke (vedľa jedálne).
Štvrtá je na poschodí v kúpeľni, vo vani.
Piata je na poschodí, v kumbále, oproti kúpeľni.
V miestnosti s dierou v podlahe na poschodí vedľa kumbálu s piatou kazetou je šiesta. - 400b.


Korešpondencia

Treba zozbierať šesť listov, ktoré si medzi sebou písali Goodman a pán Smith.
V pivnici, v miestnosti so strhnuteľým plagátom, v skrinke.
Druhý list je v kuchyni na prízemí, v šuplíku.
Tretí list je vedľa v jedálni na malom stolíku s lampou.
Štvrtý list je v kumbále, ktorý je na poschodí, hneď napravo od schodov.
V poslednej miestnosti naľavo na poschodí, za kúpeľňou je piaty list.
Posledný, šiesty list je na stolíku v tajnej miestnosti. Tam sa dostanete, až keď dáte baterky do spínača.


Búrka prichádza (Storm Rolling In)

V tomto leveli sa objavujú nepriateľskí ninjovia do nekonečna, takže nemá cenu sa s nimi zdržiavať. Najvhodnejšie je len utekať až na koniec levelu, zobrať v rýchlosti, čo sa dá a vypáliť, len na tých, ktorí vás bezprostredne ohrozujú.
Zoskočte zo striešky domu a utekajte doprava pred dom. Tu po ľavej ruke budete míňať malú drevenú búdu, v ktorej je brokovnica a vesta. Oproti tejto búde je na verande, pred zabednenými dverami špionážna príručka (v tomto leveli už celkovo oveľa viac bodov sa získať nedá. Jedine si môžete zobrať pár listov, ktoré sú rozmiestnené na prahoch okolitých domov a v schránkach). Potom vbehnite do ulice a pokračujte až na miesto, kde búrka strhla elektrické vedenie. Tu zahnite k domu vľavo. Tam vbehnite do záhrady a na jej konci skočte do okna malej drevenej búdky a pokračujte ďalšou záhradou. Ignorujte naľavo plot prerazený stĺpom, kade by ste sa dostali len na ulicu, ktorou ste prišli, ale bežte na koniec tejto záhrady. Tam je diera v plote na pravej strane, cez ktorú sa dostanete ďalej.


Problémy s tornádom (Tornado Trouble)

Ste v malej lokalite niekoľkých domčekov, kde sa to hemží ninjami. Tu je to čisto bojová záležitosť. Likvidujte ninjov. Po istom počte zabití sa objaví Isako, s ktorou musíte bojovať tiež. Po niekoľkých zásahoch vbehne do jedného z domov a vy tam vbehnite za ňou.
Naľavo od domu, za ktorým začínate, pri aute by mala byť špionážna príručka. Pred domčekmi sú rozmiestnené vesty a lekárničky. Z pravej strany pozor, po istom čase sa tam priblíži tornádo a bude robiť šarapatu.


Odnesenie (Carried Away)

Dom, do ktorého ste spolu s Isako vbehli, odnieslo tornádo. Dom sa síce točí vo víchre, ale podlaha je stabilná. Tu vás už čaká len súboj s Isako. Bojujete s katanou a vždy po pár zásahoch sa Isako skryje v dyme, aby na vás mohla o chvíľu znova zaútočiť. Máte tu dve vesty, takže sekajte a sekajte. V spodnej skrinke sa nachádza špionážna príručka.Chapter 7: Dvojitý kríž (Double Cross)

Heslo (Password)

Z animácie Nôž v chrbte (Knife in the Back) sme sa dozvedeli, že napriek tomu, že Cate bola v rozpadajúcom sa dome vo víre tornáda, dostala sa z toho len mierne doudieraná a za pár dní vyrazila znova na misiu (je to silný chlapík, tá Cate). Vydala sa nájsť svojho starého škótskeho známeho Mangusa Armstronga, ktorý jej pomôže skontaktovať sa so svojim známym Kamalom v Indii, aby sa mohla dostať priamo do organizácie HARMu. Tiež sa dozviete, že Dimitrij Volkov si najal agenta Piera, aby zabil Cate.

Ocitáte sa v Indii, kde práve zabili vašu kontaktnú osobu, takže je na vás, aby ste našli Kamala. Magnus sa zatiaľ stará o políciu. Poliši vás podozrievajú z vraždy vášho kontaktu, tak sa im radšej vyhýbajte a v žiadnom prípade ich, ani civilov, nezabíjajte. Tiež je dobré, pokiaľ si označíte policajtov sledovacími šípkami. Potom ich budete mať zobrazených na mape a ľahšie sa im budete môcť vyhnúť. Vpravo od vás sa bavia dvaja policajti. Keď sa rozídu, vydajte sa doprava aj vy a cez bránu vpravo. Tam si pohovorte s kvetinárom, ktorý vám dá list od Kamala. Toho niekto vydiera a stretne sa s vami, až získate dôkazy, čo majú proti nemu. Od kvetinára pokračujte stále doprava. Na konci ulice sú zamknuté dvere. Vypáčte ich a hneď za nimi sú schody vedúce dole. Tam sa tiež vlámte a zabite chlapíka s Tulwarom. Schovajte mŕtvolu, ak predtým vybehol von. Vnútri sú ešte jedny zamknuté dvere. Dostaňte sa cez ne a zo stola si vezmite list a Kamalovu fotku. Potom sa vráťte na miesto, kde ste začínali a dajte sa doľava. Pri stolíkoch stojí Kamal, chlapík v bielom. Dá vám mapu a päťdesiat rupií. Vráťte sa pred prvú bránu, ktorú ste otvorili pakľúčom (napravo od kvetinára). Oproti, na východ, je Harij, ktorému dáte tých 50 rupií a on vás pustí cez bránu. Pri dome oproti je novinová schránka, v ktorej nájdete ďalšie inštrukcie, odpočúvacie zariadenie a fotku Balajiho Malpaniho. Máte od neho zistiť heslo. Vráťte sa na miesto, kde ste sa stretli s Kamalom a pokračujte ulicou, až po pravej strane bude vstup do hotela Happy Guests. Tam vypáčte dvere na poschodí a do telefónu umiestnite plošticu. (v izbe je aj špionážna príručka). Toto musíte spraviť, skôr než dorazí Malpani a taktiež pri ceste do hotela nesmiete vyvolať poplach u policajtov. Keď umiestnite plošticu, schovajte sa za záves vo vedľajšej izbe a vypočujte si telefonát. Potom si ho znova prehrajte z ploštice a máte heslo. Inak druhý spôsob získania hesla je jednoducho si počkať na Malpaniho, zabiť ho, zobrať mu kľúče a v jeho izbe otvoriť trezor, kde je heslo na liste. Ak splníte prvý spôsob, môžete ho zabiť aj potom a máte aspoň 20 bodov naviac.


Umiestnenie ploštice (Planting a Bug)

Dostali ste sa do vnútra ogranizácie. Prezrite si v dome miestnosti a poberte, čo sa dá (zopár mincí). Potom vbehnite do záchodov a vyskočte cez okno do záhrady. Ak vás v záhrade, alebo v miestnostiach, kam idete, nachytajú, nič vám nespravia, len vás odvedú na začiatok levelu a musíte pokračovať odznova. To, že po vás nestrieľajú, sa dá využiť. Nemusíte sa plížiť, ale stačí prebehnúť kam potrebujete, prípadne do inej miestnosti a skryť sa. Keď sa strážci upokoja, pokračovať ďalej.
V záhrade pokračujte popri ľavej stene k prvým dverám do ktorých vstúpte. Neďaleko dverí sedí strážca, no občas sa postaví a otočí chrbtom. Akonáhle vás však raz zadržia, strážca v záhrade zmení svoje stanovisko. Tu sa musíte dostať na poschodie do Banerjeho kancelárie. Po schodoch doprava a na poschodí zase vpravo. Posledné dvojkrídlové dvere. Tam umiestnite plošticu na telefón a schovajte sa za paraván. Po umiestnení ploštice vás už zadržať nesmú, lebo misia skončí. Banerjee príde prevziať hovor a keď odíde, len si ho prehrajte (na druhej strane poschodia je príručka).


Hľadaná osoba (Wanted)

Uzavreli ste istú dohodu s Banerjeem a idete nájsť Alianciu Zla. Vonku vás čaká Magnus, ktorý vám vracia vašu kabelku so sledovacími šípkami. Pred splnením úlohy sa musíte vysporiadať ešte s jednou vecou. Policajti rozvešiavajú po meste vaše podobizne a musíte pozbierať všetkých deväť. Od Magnusa sa dajte hneď doľava. Je tam prvý plagáta a kúsok obďaleč je policajt, ktorý ich rozvešiava. Stačí ho opatrne sledovať a všetko, čo zavesí ,strhnúť. Po strhnutí posledného vám Harij oznámi, že vás hľadá Kamal. (V oblasti posledného plagátu je novinová schránka s príručkou). V ulici oproti druhému plagátu, v prechode napravo je Kamal, ktorý vás informuje, že vám nechal veci v telefónnej búdke oproti starému kinu. Je to modrá budova v južnej časti mesta. Oproti nemu je búdka, v ktorej sú vaše veci, vrátane letlampy. Napravo od kina sú dvere, kde roztavte zámku a vstúpte.


Aliancia Zla (Evil Allinace)

Aliancia chystá akciu proti HARMu a vy im preto vyhodíte sídlo do vzduchu.
Ako vstúpite do kina, dostanete sa za oponu. Napravo sú schody vedúce pod pódium, zbehnite nimi (tu dole si môžete zobrať z truhlice kušu). V miestnosti naľavo sú výbušniny a nepovinná misia, napravo v skrini je vaša omračujúca elektrozbraň. V poslednej miestnosti otvorte skriňu a v nej je prechod do miestnosti, kde treba umiestniť jednu z výbušnín. Tiež sú tu schody, ktorými sa dostanete za hľadisko a k premietačke. Inak tam sa môžete dostať aj normálne - vrátiť sa na pódium a prejsť cez hľadisko. Ešte treba umiestniť dve výbušniny. Hneď, ako ste na začiatku levelu vstúpili na pódium, naľavo od vás bol rebrík. Vylezte hore nad pódium a sem umiestnite ďalšiu výbušninu. Tretiu treba dať k premietačke, ktorá je samozrejme v premietacej miestnosti. Tá sa nachádza za hľadiskom, úplne hore.
Ešte musíte získať veci z trezoru. Ak ste si na začiatku vypočuli rozhovor dvoch strážcov, tak sa zmieňovali o modrej obálke no nevraveli, čo je v nej. Je v nej kombinácia k trezoru. Obálka sa môže nachádzať na viacerých miestach: Keď vojdete z hľadiska ľavými dverami do zadnej časti, tak na umývadle v záchodoch naľavo;
Hneď ako vojdete na pódium, na kraji na zábradlí pri schodoch vedúcich pod javisko;
Na stolíku v prvej miestnosti, do ktorej zostúpite schodmi z javiska;
Na stole v miestnosti pod javiskom, v ktorej sa nachádza tajný vchod v skrini, ktorým sa dostanete k uloženiu výbušniny;
V prvej miestnosti za hľadiskom, na stole pred rozbitými vitrínami.
Keď získate obálku, vybehnite hore do premietacej miestnosti, hneď vedľa má kanceláriu riaditeľ. Za obrazom je ukrytý trezor, ktorý teraz môžete otvoriť a vezmite z neho dokumenty. Potom sa len vráťte, kadiaľ ste prišli.


Nepovinná misia:

Zničiť tajný filmový archív

V hľadisku sú v prvej rade dve samostatné stoličky. Jedna má sklopené sedadlo. Sklopte ho dole a otvorí sa tajný prechod. Je tam v skrini príručka a v archíve miesto na umiestnenie výbušniny. - 300.Chapter 8: Umenie vraždy (The Art of Murder)

Sídlo (The Vault)

Ste v sídle HARMu, kde ste už boli, no teraz sa tu môžete pomerne slobodne pohybovať. Potrebujete sa dostať do trezoru, aby ste získali ďalšie informácie o projekte Omega. Kamal vám odporučí ísť si umyť ruky teplou vodou. Choďte na záchod, z ktorého ste sa minule dostali do záhrady. Pustite teplú vodu a para vám na okne zjaví nápis Corner Stall. Podstata je v tom, že v záchode vedľa umývadla je balíček s vyraďovačom kamier, sledovacími šípkami a list, v ktorom sa Kamal zmieňuje o nejakých lampách na stene.
Potom sa dostaňte do južnej časti sídla na prízemí a dekóderom otvorte jediné dvere, kam nemáte prístup. Zíďte dole, špeciálnou strelou vyraďte kameru, uspite dvoch strážcov a príďte k miestnosti s pascou (naľavo).
Tu po vstupe na prvú dlaždicu hneď spoznáte o akú pascu ide. Zo stropu sa spustia bodce. Na tejto prvej dlaždici ste v bezpečí. Ak chcete mať pohodovú cestu, tak sa nahnite a otočte lampu z druhej strany prvého ľavého stĺpu. Tým zabezpečíte aj strednú dlaždicu. Ak otočíte aj lampu napravo, vedľa východu, zabezpečíte si aj túto poslednú dlaždicu. Ak sa vám však nechce, môžete jednoducho po prvom spustení mreží pri ich dvíhaní sa, prebehnúť. Na konci otvorte dekóderom trezor, vezmite si zbrane a listinu. To spustí poplach a musíte sa prestrieľať cestou späť. Dostaňte sa do severozápadnej časti záhrady a tam vám aj Santa oznámi, že tadiaľ sa cez vrátka dostanete preč. (V miestnosti s pascou si nezabudnite príručku)


Nepovninná misia:

Umiestnenie ploštíc

V záhrade inak nájdete balíček s troma plošticami a inštrukcie, že nimi máte napichnúť telefóny v budove. Telefóny sú v oblasti, kde sa môžete voľne pohybovať, takže ich pokojne nájdite a umiestnite ploštice. Môžete to spraviť na začiatku misie, alebo aj neskôr. Jeden telefón je oproti Banerjeeho kancelárii, druhý vedľa jeho kancelárie a tretí v jednej z kancelárií pri vstupe do podzemia s trezorom. - 200.


Pod paľbou (Crossfire)

Tu ste znova v známych uličkách Indie. Máte nasledovať Magnusa pri úteku, no nemusíte sa ponáhľať. Ulice sú plné nepriateľov a na balkónoch a v oknách sú ostreľovači, takže si pekne pomaly postupujte ulicami a likvidujte ich. Nemáte kam zablúdiť, lebo zablokovali všetky ulice tak, aby ste mohli ísť len jedinou možnou cestou. Keď dorazíte na koniec, Magnus vbehne do dverí a vy sa dajte za ním. Ešte predtým môžete skočiť na severovýchod od tohto miesta, je tam na zemi pri trojkolke príručka.


Neviditeľné steny (Invisible Walls)

Tu budete dosť strieľať a v leveli sa na niektorých miestach nachádzajú vesty (ako ostatne v každom), tak vám poradím, nechať si jednu na koniec, tesne pred opustením levelu.
S Magnusom spadnete do pasce. Keď získate kontrolu, musíte sa do minúty dostať z kocky. Stačí roztaviť letlampou šraubu, ktorá je rovno nad vami (času je nato až, až). Potom sa Armstrong pokúsi vyraziť jedny dvere, ale zasype ho to v chodbe a vy musíte otvoriť dvere z druhej strany. Prejdite jedinými možnými dverami a pokračujte, kade sa dá. Na konci vyjdite o poschodie vyššie po spadnutej doske. Tu pokračujte až na balkón a stade k oknu. Prejdite cez dosky do okna oproti a pokračujte až k rebríkom. Dole je príručka, dajte sa hore. Na konci tohto poschodia skočte dierou do miestnosti pod vami a cez okno von na nádvorie s maringotkami. Tu otvorte dvere, za ktorými je Magnus. Teraz ide tá ťažká časť. Zo všetkých strán sa na vás začnú sypať mímovia a vy ich musíte likvidovať. To by nebol problém, ale musíte chrániť Magnusa, ktorý sa zatiaľ pokúša otvoriť hlavnú bránu. Keď ich všetkých eliminujete, otvorí bránu a môžete do ďalšieho levelu. Ako som spomínal, je dobré mať plnú vestu.


Útek (The Geteaway)

Pokúsite sa chytiť Piera, ale unikne vám na bicykli s jedným kolesom. Magnus zoženie naozaj originálny dopravný prostriedok, ujme sa riadenia a vy budete strieľať. Na Piera si nemusíte míňať náboje, teraz ho zabiť aj tak nemôžete. Ale strieľajte po všetkých nepriateľoch okolo. Budete jazdiť po meste a strieľať, až kým vám neutečie.Chapter 9: Ľadová základňa ZLO (Ice Station Evil)

Antarktída (Antarctica)

Z animácie Charaktery (Characters) je jasné, že vaši nadriadení sú netrpezliví, aj keď váš šéf z UNITY má vo vás dôveru a informuje, že ste na stope. Letíte s Magnusom do Antarktídy, kde by sa mala nachádzať základňa o ktorej ste sa dozvedeli z trezoru indickej pobočky Harmu. Cate cestou vyčíta Magnusovi, že nechytil Piera a ten si z toho evidentne nič nerobí.

Keď vybehnete na chodbu, ktorá je napravo zabarikádovaná, tak naľavo povyskakujte po popadaných veciach a cez dieru v strope až o poschodie vyššie. Tu po pár metroch za zákrutou skočte cez dieru znova dole. Tu na konci chodby sú všetky dvere neotvoriteľné, kým nenahodíte prúd. Ako vstúpite, naľavo od vás je zas skriňa a krabice, ktoré blokujú cestu, ale dá sa po nich povyskakovať. Keď sa dostanete za ne, buď v skrini oproti, alebo na poličke vedľa je montážny kľúč, ktorý vezmite. Na konci tejto chodby naľavo je miestnosť v ktorej je poistka, ale dopadá na ňu para, ktorá by vás zabila, ak by ste sa ju pokúsili vziať. Pár krokov oproti tejto miestnosti sú na stene trúbky s nápisom Emergency Steam Bypass. Použite na ventil kľúč a uzavriete tým paru. Vezmite poistku a vstúpte do miestnosti oproti. Tam poistku vložte do zariadenia, aby ste spustili prúd. Za touto miestnosťou je prechod, na opravu ktorého však potrebujete drôt, vrátite sa sem neskôr. Nájdite vedľa druhý prechod, ktorý je funkčný a pomocou dekódera ho otvorte. Tu sa dostaňte na dvor buď tak, že popreskakujte veci v chodbe vedľa jedálne, za ktorými sú dvere, alebo za kuchyňou skočte cez dieru v podlahe a vyjdite hore na dvor. Na dvore vojdite do budovy oproti cez prebúranú dieru. V miestnosti na stene dekóderom aktivujte spínač a otvorte hlavné dvere a vstúpte. Vnútri zoberte kľúče. Sú buď na pingpongovom stole, alebo na poličke vedľa prostrednej miestnosti, alebo v prostrednej miestnosti na poličke. S kľúčmi otvorte zadnú miestnosť, kde zo stola zoberte info o projekte Omega.
Vzápätí nato sa prebúra super vojak, ktorých výroba je podstatou projektu. Dostaňte sa do miestnosti za ním, cez dieru, ktorú spravil. Tam po spadnutej rúre vybehnite hore. Postupujte po rúrach, až sa dostanete za syčiacu paru, ktorá by vám bránila v ústupe, keby ste šli po zemi. Potom skočte dole a na dvor, z ktorého ste prišli. Na dvore naľavo sú schody vedúce nahor. Vybehnite a otvorte kľúčmi dvere, za ktorými zoberte kľučku. Vráťte sa na dvor a s kľučkou otvorte prostrednú budovu, sklad. Zoberte výbušniny a vráťte sa hore, kde ste získali kľučku. Na podlahu umiestnite výbušninu a po výbuchu skočte do diery. Ste opäť v hlavnej budove, kde to poznáte, tak sa vráťte k miestnosti, kde ste získali poistku. Otvorte kľúčmi vedľajšiu miestnosť, kde je drôt. S ním bežte za miestnosť, kde ste spustili prúd, opravte drôtom prívod energie a dekóderom otvorte dvere. Teraz už len dobehnite k Armstrongovi. Pred posledným závalom, za ktorým vás čaká, umiestnite výbušninu a prejdite. Pozor, super vojak na vás bude celú dobu útočiť.
(V miestnosti, kde za zapretými dverami vidíte projektor, je príručka. Dostanete sa tam, len pri ceste späť, keď tam supervojak prebúra dieru do steny).


Nepovinná misia:

Informácie o poručíkovi Andersonovi

Sú to tri listy. Prvý je v chodbe, kde ste získali montážny kľúč. Buď v skrini, alebo na krabici. Druhý je v jedálni na stole. Sem sa dostaňte, hneď po zapojení prúdu. Tretí je v budove za dvorom. Na poličke hneď za hlavnými dverami, ktoré otvoríte dekóderom.Chapter 10: Prekliatie Kali (The Curse of Kali)

Testovanie terénu (Proving Ground)

HARM sa rozhodol zničiť pobočku v Indii, ako test supervojakov a odplatu za to, že vám dovolili získať informácie z trezoru. Vy sa tam vydávate zabrániť vražde nevinných civilistov. Super vojaci sú nezničiteľní, tak si na nich ani nemíňajte strelivo, pokiaľ ich len nechcete vylákať.

Pred horiacim vozíkom umiestnite na stenu výbušninu, ktorá prerazí stenu. Prejdite otvorom a dverami za ním. Preplížte sa poza supervojaka a pakľúčom otvorte bránu, cez ktorú prebehne prvý civil.
Prejdite cez tieto dvere aj vy a pokračujte cez ulicu okolo, aby ste obišli zátaras. Oproti uvidíte ďalšieho supervojaka, ako kráča k zátarasu z tejto strany. Keď bude vo vhodnej pozícii, preplížte sa poza neho. Naľavo tiež zbadáte Harija, ktorý je uväznený za ohňom.
V ďalšej ulici musíte zobrať vedro, okolo ktorého sú vaši ozbrojení priatelia. Keď prejdete bránou do tejto ulice, je vhodné si ju obísť cez uličku naľavo. Tam je aj zdroj vody, ktorú budete napúšťať do vedra, aby ste uhasili požiare. Na tie podstatné treba dve vedrá vody. Zoberte vedro a pokračujte ďalej na sever a na konci doprava. V ulici je tu ďalší civilista a brána, pred ktorou horí. Uhaste oheň, civilista prebehne a bránou prejdite aj vy. Pokračujte k zátarasu, ktorý je tiež v plameňoch (naľavo od neho sa dá vojsť do budovy, kde na balkóne je príručka). Uhaste oheň na zátarase a preskočte ho. Tu vás napadne zopár ľudí HARMu. Na konci ulice je pred barikádou posledný civil, ktorému v úniku bráni oheň. Na tejto ulici je ďalší zdroj vody, tak oheň uhaste. Potom sa už len vráťte do tejto ulice, kde vás čaká Kamal. Okrem spomínaných supervojakov budú po vás pátrať ďalší aj v týchto oblastiach.


Nepovinná Misia:

Záchrana Harija

V texte je spomínané, kde nájdete Hariju. O ulicu naspäť, kde získate vedro. Stačí ho zachrániť tak isto, ako ostatných civilov, zahasením ohňa. Potom sám utečie a už sa o neho nemusíte starať. - 400.Chapter 11: Votrelci (The Interlopers)

Ústredie UNITY (UNITY Headquarters)

Vrátili ste sa do hlavného stanu, aby ste konzultovali s Dr. Schenkerom informácie o supervojakoch, no doktor potrebuje okuliare, ktoré si pravdepodobne zabudol v kaviarni. Zbehnite na prízemie, kaviareň nie je ťažké nájsť, tak sa trochu potúlajte po budove. V kaviarni zoberte dekóder, ďalšie vybavenie na stoloch a potom doktorove okuliare. Hneď ako ich vezmete, bude vyvolaný poplach a ústredie napadnú Pierovi mímovia. Musíte ich všetkých zlikvidovať a tiež zneškodniť výbušniny, ktoré nastražili.
Z kaviarne máte len jediný možný východ, k mrežiam, ktoré otvoríte dekóderom. V miestnosti za nimi naľavo je prvá výbušnina. Potom sa dajte doprava a hore po schodoch. Tu to obíďte na druhú stranu balkónu, v strede na dverách zneškodnite druhú výbušninu. Potom pomedzi kancelárie sa vráťte hore ku kancelárii dr. Schenkera. Máte tam odkaz, že sa ukryl. Bežte do dverí oproti jeho kanclu s nápisom Security office, predtým boli zavreté. Nahoďte znova generátor, zbehnite dole schodmi a potom rovno oproti nim na koniec chodby. Je tam tretia výbušnina. Napravo zbehnite dole. V hlavnej vstupnej sále je posledná výbušnina pod logom UNITY. Čelom k logu je napravo prechod do miestnosti s dvoma modrými stĺpmi. Medzi nimi je naľavo vstup do kancelárie, v ktorej sa skrýva doktor. V animačke vás informuje o tom, že je možné niečo s tými supervojakmi urobiť, ale potrebuje čas. Vy sa zatiaľ vydáte zachrániť Magnusa Armstronga.
(Vo vstupnej hale na jednom z dvoch gaučov je príručka)
Výbušniny môžu byť uložené aj na týchto miestach:
Z balkóna (myslím tú terasu, na ktorej je podľa popisu vyššie druhá výbušnina) na koniec chodby ku gauču a napravo, na malej stene oddeľujúcej kanceláriu od chodby.
Hneď ako vyjdete zo spoločenskej miestnosti so stromom, oproti pred balkónom.
Hore v miestnosti, kde zapnete prúd.
V miestnosti pred úkrytom dr. Schenkera. Za vstupnou halou.Chapter 12: Pod morom (Undersea)

Ponorkový dok (Submarine Bay)

Magnusa hľadáte v podmorskej základni HARMu v Egejskom mori.

V ľavom rohu haly je na stole kľúč, severozápadne od začiatku. Naľavo od začiatku potom vybehnite hore schodmi a nastúpte do žeriavu, ktorý aktivujete získaným kľúčom. Prevezie vás na druhú stranu. Než vstúpite do zadnej časti, zbehnite z tejto plošiny ešte dole schodmi a vezmite balíček (vypínač kamier). (Naľavo od vás, na druhej strane, na rovnakej plošine je príručka. Dostanete sa tam cez kontrolnú miestnosť, alebo po chodbe). Keď vstúpite z tejto plošiny do dverí, naľavo je vchod do riadiacej miestnosti, napravo prechod ďalej. Pokračujte tade. Pozor, v chodbe čaká kamera. Oproti kamere je presklená miestnosť so strážcom. Ak ste doteraz nevyvolali poplach, a chcete to udržať, tak si to obíďte, aby ste sa sem dostali, z druhej strany chodby. Za touto miestnosťou je prechod ďalej. Ďalej od tejto miestnosti je naľavo sklad a v ňom tichý Gordon.


Nepovinná misia:

Nájsť nové firemné motto

Prvý list sa nachádza na kovovom mostíku pod riadiacou miestnosťou, kde je na začiatku strážca. Z plošiny od žeriavu do dverí a dole schodmi.
Druhá časť je hore v riadiacej miestnosti nad dokom. Na stoličke pri počítačoch.
Tretí list je v presklenej miestnosti oproti kamere, za ktorou je odchod z levelu.


Veliteľská paluba (Command Deck)

Chcete zistiť, kde držia Armstronga. Napravo získate náboje do odpaľovača zariadení (na kameru a elektrostrely), naľavo je miestnosť, ktorú treba otvoriť kartou, ale to až neskôr. V leveli sú dva roboty, ktoré zničíte jedine elektro strelami, ničím iným. Vyčistite si to tu. Nad schodmi vedúcimi na poschodie je kamera. Druhá ja na prízemí úplne napravo. Oproti nej je rebrík, ktorý tiež vedie na poschodie. Na poschodí vojdite do miestnosti s počítačmi, ktorá má dva vchody, po bokoch schodišťa vedúceho na poschodie. Na pulte pri počítačoch nájdete výdajný lístok 207-B. (Môže byť na jednom, alebo druhom pulte. No raz sa mi stalo, že nebol v celom leveli, Hm...) Na poschodí je jediná chodba, ktorá nemá dvere. Tam nájdete druhú strelu na kameru a na stene Interkom. Použite naň výdajný lístok a dostanete prístupovú kartu a info, že manuál k superpočítaču si požičal Chris, ktorého miestnosť je na prízemí. Bežte tam, otvorte ju kartou a zoberte manuál. Teraz znova na poschodie a do miestnosti Supercomputer room. Tam síce spustíte počítač, ale požaduje od vás novšiu verziu spúšťania. Pri Interkome nájdete lístok s odkazom, že Spencer si odskočil. Nájdete ho na záchodoch na prízemí. Tam ho zastreľte a vezmite si jeho kartu. S ňou sa dostaňte do miestnosti Supercomputer Services Department. Tam nájdete návod k superpočítaču dodatok 2.0 a špionážnu príručku. Potom aktivujte znova superpočítač. Zistíte, že z Magnusa chcú spraviť supervojaka na spodnej palube. Vydajte sa k dverám, ktoré sú pod kamerou na prízemí.


Paluba posádky (Crew Deck)

Tento, aj nasledujúci level, sú naozaj hrozne krátke. V tomto stačí nájsť magnetofón s nahrávkou hlasu, pomocou ktorého sa dostanete nižšie cez dvere s hlasovou identifikáciou. Ako vstúpite, naľavo v prostredných dverách je prechod nižšie. Tu je laboratórium na výrobu robotov. Čelom k rebríku, ktorým ste sem zliezli, sa dajte do dverí naľavo, tu na stole je magnetofón. V miestnosti úplne napravo je prechod z levelu. Od začiatku doprava a pred kamerou doprava. Tu na konci je druhý odchod z levelu. Obe vedú do laboratórií. Magnetofón sa môže nachádzať aj inde:
Zo začiatku napravo. Pod kamerou sú dvere, za ktorými je nejaký sklad. Z neho zlezte do miestnosti pod ním a tam na stole je magnetofón.
Od začiatku doprava, popred kameru doprava a prvá miestnosť napravo.
Zo začiatku doľava. Druhá miestnosť, tretie dvere.


Laboratóriá (Laboratories)

V tomto leveli toho nie je veľa. Zabíjajte nepriateľov a dostaňte sa k výťahu, nad ktorým je kamera. Stlačte tlačidlo a je to. (Keď sa do tohto levelu dostanete prvým spôsobom, čo popisujem vyššie, tak keď dorazíte do haly, kde sa cesta zužuje a napravo sa dá zliezť nižšie, na jednom zo sudov je príručka.)Chapter 13: Hrôza v hlbine (Terror in the Deep)

Armstrong v nebezpečenstve (Armstrong in Peril)

Konečne ste našli Armstronga a v jeho zachránení vám bráni už len ten trpaslík Pier. Bude loziť popod podlahu a vykukovať z malých otvorov. Na jeho likvidáciu máte dve minúty. Sťažovať to bude aj častý príval jeho ozbrojených mímov. Sú tam síce na pomoc aj ventily vypúšťajúce paru, ale vzhľadom na riziko od mímov je lepšie jednoducho len strieľať.
Keď porazíte kráľa mímov, máte možnosť sa rozhodnúť medzi dvoma levelmi. Naľavo je Diabol a hlboké modré more (The Devil and the Deep Blue Sea), napravo je level Čakanie na vodu (Expect Flooding).
Z oboch sa dostanete do levelu Oheň v šachte (Fire in the hole).


Čakanie na vodu (Expect Flooding)

Ako vojdete do miestnosti, ktorá je sčasti zatopená, na kraji pri vode máte nápis Bilge Pump. Skočte do vody a podplávajte smerom doľava. Tam pod vodou otočte ventil, ktorý zdvihne hladinu vody. Doplávajte na opačný koniec miestnosti, kde je zlomený rebrík. Teraz, keď stúpla hladina, vylezte po jeho vrchnej časti hore. Prebehnite na koniec a po rebríku hore. Tu v niektorom šuplíku v stoloch nájdite šraubovák. S ním otvorte panel na stene s nápisom Sprinkler Access a aktivujte páku za ním. Tým uhasíte oheň za neďalekými dverami. Potom len pokračujte jedinou možnou cestou.


Diabol a hlboké modré more (The Devil and the Deep Blue Sea)

Vo vedľajšej miestnosti zoberte zo stola bezpečnostnú kartu. Vylezte hore, pozor na robota. V miestnosti naľavo, kam sa dostanete s kartou, vypnite počítač. Potom pokračujte chodbou ďalej a o podlažie vyššie. Tu podlezte elektrizujúci zátaras a oheň si obíďte cez miestnosť vedľa. Na konci, keď nebude kade ďalej, sa musíte ponoriť do zatopeného nižšieho podlažia. Tam preplávajte do vedľajšej miestnosti a rýchlo roztavte reťaz držiacu tlakové nádoby blokujúce dvere. Keď sa dvere uvoľnia, preplávajte ďalej a vynorte sa. Tu už len pokračujte jedinou možnou cestou.


Oheň v šachte (Fire in the Hole)

Prejdite cez miestnosť poza prvý zátaras až k druhému, pred ktorým niečo montuje vojak. Zabite ho, ale pod podlahou pred ním je unikajúci oheň. Cez miestnosť vedľa si prejdite až k nemu a otočte pákou, na ktorej pracoval, tým zastavíte oheň. Vráťte sa na začiatok tejto chodby a skočte vľavo do šachty. Ňou prejdite popod zátaras. Keď vyleziete, po pár metroch je ďalší zátaras a ďalší vchod do šachty, tak hop dole. Na konci vyjdite zo šachty, znova na chodbu a prejdite do vedľajšej kancelárie. Tam je preborená stena. Po jej troskách vyskáčte o podlažie vyššie. Cez počítačovú miestnosť vybehnite von. Tu niekde by ste mali nájsť list od riaditeľa, z ktorého zistíte, že jeho súkromný salón je únikový modul. Stlačte ruku Riaditeľovej sochy a otvorí sa tajný prechod. Dobehne aj Magnus, tak môžete vstúpiť spolu. (Oproti soche je na schodoch príručka.)Chapter 14: Finále (Endgame)

Man-Handled (Manhandled)

Z animácie Musíme predpokladať, že zlyhala (I think we shoul presume she failed) vyplýva, že vedenie UNITY predpokladá, že Cate misiu neprežila a začínajú plánovať, ako zabrániť invázii na ostrov Khios. V únikovom module z podmorskej základne sa Cate a Magnus rozdelili a Magnus dorazil do UNITY. Cate sa zmocnil Riaditeľ a chce ju nechať zlikvidovať vo svojom kockovači.

Cate je hodená do stroja, no ten je nastavený na maximálny výkon, porúcha sa a mierne exploduje. To zabije vojaka v blízkosti a umožní vám vypadnúť zo stroja. Od mŕtvoly si môžete zobrať zbraň a bráňte sa niekoľkým vojakom, ktorí pribehnú. Chodba západne od vás vedie do jaskyne s počítačmi. Chodba na východe tiež, ale cez riaditeľovu kanceláriu. Od počítačov prejdite cez strelnicu (je tu príručka a zbrane), cez jaskyňu s dvoma automatmi na sódu až do jaskyne s lávovým jazerom. Tam je balíček s dvoma výbušninami. Dajte sa cestou naľavo, vedie ku generátorom. Tam sú dvaja vojaci a robot. Vojakov môžete zabiť z mosta, ale hlavne rýchlo dobehnite za generátory. Je tam ukrytá taška s elektrostrelami, ktorými jedinými zničíte robota (nachádza sa tu aj raketomet). Potom umiestnite výbušninu na generátor a vyrazte naspäť. Cestou vás budú napádať nové skupiny nepriateľov. V miestnosti s počítačmi vedľa chodby, ktorá vedie ku kockovaču, je brána, ktorá bola predtým zavretá. Prejdite cez ňu.


Nepovinné misie:

Získajte marketingový plán HARMu

Sú to tri strany. V jaskyni s počítačmi sú tri kopy krabíc pri sebe. Na jednej z nich.
Z jaskyne s počítačmi v prvej jaskyni napravo v skrinke. (pravdepodobne je to Isakina miestnosť, nájdete tam aj Katany a šurikeny)
Na stole v strelnici (jaskyňa s terčami) - 300.


Plán pre inváziu na Khios

Tiež tri listiny. K prvej sa dostanete po schodoch, nad strojom, z ktorého ste na začiatku ušli.
Z jaskyne s počítačmi v prvej jaskyni napravo pri ohnisku (zrejme Isakina miestnosť)
Pri superpočítači. Od lávového jazera napravo. - 300.


Zničenie superpočítača

Od lávového jazera cestou napravo sa dostanete k superpočítaču. Z jeho zadnej strany otvorte panel a umiestnite naň výbušninu. - 400.


Pomsta je sladká (Sweet Revenge)

Naľavo od vás sú len dvaja vojaci, ktorých zlikvidujte. (Je pri nich aj príručka.) Potom dojdite na mosty nad lávou. Most spájajúci ich s prechodom ďalej, je zatiaľ uzavretý. Po bokoch máte dostatok munície. Keď dorazíte pred zdvihnutý most, zaútočí na vás Dimitrij Volkov na svojom kolieskovom kresle, z ktorého strieľa rakety. Máte dosť priestoru na manévrovanie, tak útočte z diaľky. Keď ho dorazíte, spustí sa most a vybehne ešte zopár vojakov. Po ich likvidácii opustite jaskyne.


Dlh Isako (Isako´s Debt)

Začínate v budove, v ktorej ste kedysi fotografovali Riaditeľa a Isako. Len čo vyjdete z budovy, zaútočí na vás Isako a jej ninjovia. Čo viac dodať, likvidujte ich. Mne sa oplatila stratégia postaviť sa hneď vľavo za dom a tam len čakať a strieľať. Vždy keď odoberiete Isako časť života, tak zmizne, aby sa za chvíľu zase objavila. Tu na boku vás nemôžu obkľúčiť a väčšina ninjov pribieha sprava. Keď jej ukazovateľ života dôjde na nulu, máte animáciu a idete do poslednej misie.Chapter 15: Preventívny úder (Preventive Strike)

Osud Khiosu (The Fate of Khios)

Amerika sa chystá na vojnu (zdá sa, že oni sa na vojnu chystajú stále) a supervojaci práve dorazili na Khios. Na ostrove už čaká Armstrong a v mori ponorková flotila NATO. Práve uvažujú čo a ako, keď dostanú signál z neznámeho lietadla. Váš šéf Bruno Lawrie si je istý, že ste to vy.

Pred pevnosťou zlikvidujete vojakov HARMu a poberte všetko vybavenie naokolo. Potom sa dajte dole cestou za pevnosťou. Už z kopca si môžete všimnúť malú zrúcaninu akejsi budovy, pred ktorou je padák. Tam vám zhodili antisérum proti supervojakom. Tiež je tam aj ďalšie vybavenie a výbušnina. Vojakov zničte radšej už z kopca, lebo dole okrem nich sú už aj traja Supervojaci. Za úlohu máte zničiť osem Supervojakov. Prebehnite popri nich a vezmite sérum a zničte ich. Supervojakov zničíte jedine tak, že do nich strieľate čímkoľvek silným, až kým sa z nich nezačne dymiť. Potom si rýchlo prepnite na Odpaľovač zariadení s nastavenou muníciou séra a vypáľte. Stačí jeden náboj a Supervojak skončil. Keď zničíte týchto troch, za zrúcaninou je skala, na ktorú pripevnite výbušninu. Pod ňou totiž kotví supertajná ponorka. Po výbuchu ju skala zničí. Potom pokračujte cestou ďalej a ničte obyčajných vojakov a supervojakov. Pri zrúcaninách pred vežou vám zhodia padákom ďalšie antisérum. Keď zničíte posledného Supervojaka, vráťte sa pred pevnosť. Tam vás napadne ešte jeden supervojak, ktorý je trochu silnejší než ostatní. Zničte ho osvedčeným spôsobom a už sa len kochajte záverečnou animáciou, titulkami a songom No one lives forever.A ešte môj subjektívny popis zbraní:

Zbrane prvej skupiny:

Zbrane druhej skupiny:

Zbrane tretej skupiny:

Zbrane štvrtej skupiny:

Zbrane tejto skupiny sú hlučné, tak ich nepoužívajte, ak chcete ísť potichu, bez poplachu.

Zbrane piatej skupiny:

Zbrane šiestej skupiny:

Súvisiace hry: No One Lives Forever 2: Contract J.A.C.K.
No One Lives Forever: Game of the Year Edition
No One Lives ForeverDiskusia Príspevkov: 3 Hodnotenie
1134 hlasov

100
60
20

80
40
0
53
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |