HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Spolupráca / RSS
KONTAKT
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18221
5441
5063
1423
1592
6775
4949
9858
1687

Online 31515 užívateľov

Návody > Swat 4: Special Weapons and Tactics


Zobrazení:65378
Autor návodu:Ján Hamlík

Návod zatiaľ nie je kompletný, bude postupne dopĺňaný.
(Posledná aktualizácia: 10.9.2006)


Vítam vás pri kompletnom návode na realistickú akčnú hru SWAT 4. Hra mi dala dosť zabrať, tak som spísal prejdenie misiami a nejaké užitočné rady. Spôsobov na prejdenie je však veľa, pretože hra náhodne generuje umiestnenie teroristov a cieľov. Zmeny sú však väčšinou minimálne, takže návod sa určite hodí. Nedajte sa odradiť zložitým ovládaním, pretože hra vám poskytne skvelý zážitok z prostredia špeciálnej jednotky - Special Weapons and Tactics. Dovolím si tvrdiť, že ide o najrealistickejšiu strieľačku roka 2005. Takže akcia a lá Doom sa tentoraz nekoná.

Uvidíte ako sa líši rýchlosť pohybu, prebíjania, presnosť streľby a miera zranenia v reálnej hre a strieľačke typu - bež a strieľaj všetko, čo ti príde pod hlaveň. Najsilnejšou stránkou hry je úroveň A.I. (umelej inteligencie) nepriateľov a vášho komanda. Nepriatelia tentoraz taktizujú, využívajú vašu nepozornosť a nedôslednosť, prepadajú vás aj zo zálohy a niekedy vás aj pekelne prekvapia svojim nečakaným správaním (napr. terorista sa vzdáva, už odhadzuje zbraň, ale zrazu ju zdvihne a odbachne vás). Komando plní dôsledne vaše príkazy a môžete sa na neho plne spoľahnúť. Hra je vyhotovená v nádhernej grafike (čo iné čakať od vývojarov hry F.E.A.R.), ktorá si berie svoju daň na hardwarových nárokoch, ale majitelia silných mašín sa majú načo tešiť.1) Tipy
 • Hra nemá save, takže musíte celú misiu prejsť na jeden raz.
 • Misie sú krátke, takže to až taký problém nie je, horšie je, že sú veľmi ťažké.
 • Väčšinu misií budete pravdepodobne prechádzať viackrát, pretože sú značne ťažké.
 • Keď vás zabijú je koniec misie.
 • Keď zabijú, čo i len jedného civilistu, tak nemôžete splniť ciele misie.
 • Hra je veľmi reálna, takže dva zásahy znamenajú väčšinou vašu smrť.
 • Ak vás viac zrania, nebudete môcť bežať.
 • Ak vám zabijú vašich parťákov, tak misiu môžete dokončiť sami (ak ste samovrahovia).
 • Určite si prejdite tutoriál, je veľmi dôležitý a oboznámi vás s ovládaním hry.
 • Sami zbytočne neriskujte, je lepšie prísť o jedného člena komanda, ako o celú misiu.
 • Neskúšajte všetko rýchlo vystrieľať, postupujte pekne pomaly z miestnosti do miestnosti.
 • Využívajte služby sniperov alebo možnosť rozdelenia týmu, je to niekedy jednoduchšie.
 • Dôkladne si prečítajte briefing, ktorý je pred každou misiou.
 • V predaji je už aj česká verzia hry, ak ju nemáte, tak na nete je k dispozícii slovenský preklad.


2) Špeciálne veci v hre

A. Pohyby
Vaša postava nemôže skákať ani rýchlo utekať. Proste iba utekáte pokojným tempom a keď vás značne zrania, tak sa iba pomaly vlečiete. V hre využívajte možnosť nazerania za rohy, klávesy [Q], [E]. Aby ste lepšie videli a zamierili, máte aj možnosť priblíženia [Z].

B. Príkazy komandu
Stisnutím klávesy [Space] dávate automaticky príkaz, ktorý je najvhodnejší. Napríklad pri vstupe do miestnosti je to príkaz - Choď a vyčisti! Ináč si môžete vybrať spomedzi množstva príkazov stisnutím pravého tlačidla na myši. Príkazy sa menia podľa toho, načo práve mierite, keď ich vyberáte. Napríklad pri nezviazanom rukojemníkovi máte možnosť nakázať komandu, aby ho spútalo.

Výpis príkazov:
 • Fall In
 • Move To
 • Cover
 • Deploy
 • Move and Clear
 • Open and Clear
 • Breach and Clear
 • Stack Up
 • Pick Lock
 • Mirror Under Door
 • Mirror Room
 • Open and Make Entry
 • Open, Gas, Clear
 • Open, Bang, Clear
 • Open, Sting, Clear
 • Restrain


3) Zbrane

A. Primary Weapon

1) Colt M4A1 Carbine
Základná zbraň vášho vybavenia. Berte si ju takmer do každej misie. Je presná a má implantovanú baterku, tak ako aj všetky zbrane. V manuáli k hre tvrdia, že ide o vašu najlepšiu zbraň. Názor si musíte utvoriť sami, ja osobne som uprednosťoval Suppressed 9mm SMG. (To s tou implantovanou baterkou nemohlo niekomu napadnúť aj v Doomovi 3? Možno by som mal ešte doteraz v poriadku nervy :-))

2) . 45 SMG
Veľmi podobný samopal ako GB36s Assault Rifle. Je to presná a tichá zbraň. Len tá účinnosť streľby by mohla byť lepšia.

3) Suppressed 9mm SMG
Výborný tichý samopal, ktorý je presný a účinný. Moja najobľúbenejšia zbraň v hre. Perfektná zbraň na rozľahlejšie priestory.

4) 9mm SMG
To isté, čo zbraň vyššie, len bez tlmiča.

5) Pepper - Ball Gun
Strieľa painballové guličky, ktoré majú podobný účinok ako pepper spray. Vhodná na nepriateľa, ak ho chcete iba zneškodniť a nechcete ho zabiť.

6) Less - Lethal Shotgun
Touto zbraňou iba vystrašíte teroristu, ktorý sa vzdá alebo ňou uzemníte neposlušného civilistu. Ako z názvu vyplýva, strieľa iba slepé náboje.

7) Nova Pump
Zblízka výborná, takých situácii je v hre dosť, ale takisto je pravdepodobné, že sa vám terorista nevzdá a utečie. A vtedy je vám brokovnica na nič. Radšej preferujte samopaly.

8) M4 Super 90
Táto brokovnica je o niečo lepšia ako predošlá, ale stále je to s ňou v misiách veľké riskovanie. Zaujímavosťou je veľký zásobník, ktorý je prirobený na bočné strany brokovnice.

9) GB36s Assault Rifle
Presný a rýchly samopal, v hre sú však aj lepšie. Ak máte radi zmenu, rozhodne ho vyskúšajte, možno sa vám zapáči.

10) AK - 47
Výborná zbraň, najznámejší a najrozšírenejší samopal, ktorý bol vyrobený už v roku 1947. Je pomalšia a menej presná ako Colt M4A1 Carbine, ale zato má väčšiu silu. V hre ju nemáte k dispozícii, je iba výbavou teroristov.

11) Gal Submachine Gun
Teroristická zbraň, malá, ľahko schovateľná, s obrovskou kadenciou, i keď presnosť nie je zrovna najlepšia. Nemáte ju k dispozícii, iba teroristi vás s ňou otravujú :-)


B. Secondary Weapons

1) M1911 Handgun
Premakaná pištoľka s implantovanou baterkou, je veľmi presná, má dobrú kadenciu streľby a i účinnosť nie je na zahodenie.

2) Colt Python Revolver
Klasický bubienkový revolver s malým zásobníkom, je pomerne presný, ale i tak by som si ho bral do misie ako poslednú voľbu. Používa . 357 Magnum muníciu, čo je poriadne veľká ráž.

3) Taser Stun Gun
Omračujúca pištoľ, znervózni nepriateľa a ten sa vzdá. Máte iba jeden pokus, ak sa netrafíte, tak vás pravdepodobne odbachne. Lepší je pepper spray.

4) 9mm Handgun
Presná a silná pištoľ, ak nemáte nič lepšie, tak sa hodí.

5) Pepper Spray
Sprej s obrovským dostrelom, ktorý na chvíľu zneistí nepriateľa a vy ho máte šancu odzbrojiť. Berte si ho pravidelne do misií.

6) Stinger Grenade
Výbušný granát, čo dodať. So všetkými granátmi sa výborne hádže, čo nie je až také časté pravidlo pri akčných hrách. A takisto tu granáty zohrávajú základnú úlohu pri eliminácii nepriateľov. Používajte ich často.

7) Flashbang
Oslepujúci granát, najlepší granát v hre. Oslepenie trvá iba niekoľko sekúnd, ale je kolosálne, takže nepriateľ nič nevidí a to je chvíľa, aby ste sa o neho postarali. Pri jeho hádzaní sa vždy odvráťte.

8) CS Gas
Klasický plynový granát, slúži na chvíľkové zneistenie nepriateľa, ktorého potom môžete prekvapiť a odzbrojiť. Vám plyn nič neurobí, takže pokojne vojdite do zaplynenej miestnosti.


C. Špeciálne vybavenie

1) Door Wedge
Táto vecička sa dáva pod dvere, aby sa nedali otvoriť.

2) Optiwand
Špiónska hračka, nazeráte pomocou nej poza rohy budov, miestností a overujete si, či je čistý vzduch. Takisto sa s ňou pozeráte popod dvere, či je miestnosť bezpečná.

3) Shotgun
Napumpovaná brokovnica, pomocou nej rozstrieľavate dvere. Nie je určená na boj.

4) C2 Explosives
Priložíte ju na dvere, stlačíte odpálenie a môžete vojsť do vnútra. Pri odpale nestojte príliš blízko, ináč vás to zraní.4) Návod - Career (obtiažnosť Normal)

1) Food Wall Restaurant

Ciele:
Zneškodni Alexa Jimeneza
Zneškodni Lian Niu
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zabezpeč zbraň Mac - 10

Splnenie:
Popri dodávke dôjdite k zadnému vchodu do reštaurácie. Ak ste boli rýchly, tak na prízemí sú zatiaľ iba civilisti. Ak sa chvíľu zdržíte, tak v kuchyni by mal byť jeden zo zabijakov. Postarajte sa o civilistov a choďte hore na poschodie. Tesne hore pri schodisku je Lian Niu, tak ho odzbrojte alebo odbachnite. Jimenez je vľavo v miestnosti, pozor, je dobre ozbrojený, ale keď mu sem hodíte flashbang granát a nabehnete sem s jednotkou, tak sa vzdá. Teraz vám už stačí len zobrať zo stola zbraň Mac - 10.


2) Fairfax Residence

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Melinda Kline
Zneškodni Lawrenca Fairfaxa

Splnenie:
Do domu nabehnite hlavným vchodom a pozrite sa do všetkých miestností na tomto poschodí. V jednej z nich môže byť zabijak, ale nemusí, pretože niekedy je dole v pivnici. Naďabili ste aj na starú majiteľku domu, ak sa nedá prehovoriť k spútaniu, tak do nej streľte taser stun gunom a potom to už pôjde. Bežte dole po schodisku do pivnice, pozor si tu dajte vľavo na Lawrence Fairfaxa, ktorý sa schováva za policami a je ozbrojený brokovnicou. Hoďte mu sem plynový granát a potom ho odzbrojte. V pivnici ďalej objavíte spútané dievča, od neho vojdite do zamknutých dverí a na konci chodby nájdete Melindu.


3) Qwik Fuel Convenience Store

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Heidi Rosenstein
Zachráň Willisa Fischera
Zachráň Kim Dong Yina
Zneškodni Alice Jenkins

Splnenie:
1. variant: Prvá ťažšia misia. Červený tým nechajte pri zadnom vchode a s modrým bežte vpred. Ak ste rýchly, tak hneď za rohom zlikvidujete prvého zabijaka. Niekedy je už vo vnútri. Pripravte si obidva týmy k výpadku do miestnosti. Červený samozrejme riadite iba diaľkovo, pomocou kamery. Musíte byť veľmi opatrný a rýchly. V skladisku, ktoré obsadíte červeným týmom sú maximálne dvaja zabijaci a jeden civilista. S modrým týmom vbehnite do dverí a bežte rovno do dverí. Medzi regálmi sú dvaja zabijaci a jeden civilista. Postarajte sa o nich. Prebehnite cez predajňu a vľavo do dverí, a potom do ďalších. Ešte predtým sa však pripravte, sú za nimi dvaja zabijaci a civilista. Pomocou plynového granátu a vášho vpádu sa vzdajú, ak nie tak ich odstreľte. Čo sa týka Alice Jenkins, tak ta býva väčšinou hneď vo dverách vpravo, ako ste vpadli s modrým týmom. The End.
2. variant: Bežte s celým týmom vpred. Otvorte dvere a rozdeľte sa. Vy choďte do dverí vľavo, červený tým nechajte ísť do dverí vpravo a modrý nech vpadne rovno dverami do predajne. Potom skompletizujte tým a bežte za červeným týmom vpravo a vystrieľajte skladisko. The End.

Tip: Ak sa vám nedarí, tak skúste hneď na začiatku vystrieľať teroristov pomocou snipera (klávesa Page Up), dajú sa takto zabiť až traja.


4) A - Bomb Nightclub

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov

Splnenie:
Vcelku pohodová misia, až nato, že tu je kopa teroristov. Okolo 15 ozbrojených parchantov. Vojdite do vnútra, je tu zranený civilista. Vo dverách pred vami je tanečný parket a na ňom 3 zabijaci. Hoďte sem flashbang granát a vzdajú sa. Rozdeľte si tým, s časťou bežte vpravo a zvyšok pošlite vľavo. Dajte si pozor hlavne na druhé poschodie, pretože tu je viac zabijakov pokope. Ináč sú väčšinou roztrúsený v okolitých miestnostiach a keďže sú samy, nie je problém ich spacifikovať. Ak ste to tu celé vyčistili, tak pobehajte po celej mapke, zabavte všetky zbrane, ohláste všetko, spútajte civilistov a teroristov, čo prežili. Tým splníte ciele a môžete sa vybrať stále vpravo z tanečného parketu a prídete k exitu. Aj v tejto misii máte podporu snipera, ale je zbytočná.


5) Victory Imports Auto Center

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Gary Altmana

Splnenie:
Ťažká a nepríjemná misia. Je tu množstvo teroristov a veľa miestností, kde sa skrývajú. Preto buďte maximálne opatrný. Najprv vystrieľajte prízemie, čiže garáže. Nezabudnite na chlapíka na záchode pri schodisku a jeden je dobre ukrytý aj za kopou pneumatík, za plotom. Dokopy sú tu štyria rukojemníci, jeden hneď na začiatku zranení pri aute a traja sú väčšinou hore. Hore, na druhé poschodie, vybehnite radšej až druhým schodiskom, nie tým, ktoré je hneď v prvých dverách vľavo. Pozor si tu dajte hlavne na chlapíka, ktorý vás ostreľuje spoza hracích automatov. Potom choďte na strechu, niekedy tu teroristi nie sú a niekedy ich tu je viac.

Tip:
Pokiaľ ste doteraz boli iba pasívny člen týmu a len ste sa prizerali, ako všetko rieši vaše komando, tak teraz sa aktívne zapojte. Váš tým to bude potrebovať, lebo pokojne sa vám stane, že vám ich všetkých zabijú.


6) Red Library Offices

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Warrena Rooneyho

Splnenie:
Najprv si navoľte sniperov (máte k dipozícii až dvoch) a počkajte si kým zaznamenajú nejaké ciele. Skôr než ich odstrelíte sa presvedčite, či to nie sú civilisti. Dá sa takto krásne zbaviť tretiny teroristov. Dokopy ich tu je 15 a civilistov je 10. Najprv vystrieľajte prvé poschodie, nezabudnite že aj na schodisku a záchodoch sú teroristi. Zbehnite aj dole do garáže a vyčistite to tu. Vybehnite na druhé poschodie a na druhej odbočke vľavo, v posledných dverách oslobodíte Rooneyho. Stalo sa mi, že bol aj inde, ale väčšinou je tu. Pozor, stráži ho terorista, ktorý sa nechce vzdať, takže ho vždy odstreľte.
Keď tu vyčistíte všetky miestnosti, zbehnite na medziposchodie a vojdite do najťažšieho úseku. Je tu množstvo zákutí a leží tu zranený civilista v kaluži krvi. Vedľa neho býva tučný terorista s brokovnicou, ktorý sa robí, že sa vzdáva, ale potom vám nečakane odstrelí vášho parťáka z komanda. Aby ste ho spacifikovali, tak ho hneď postreľte alebo mu streknite pepper spray do ksichtu a vzdá sa. Už iba dokončite oslobodenie rukojemníkov.


7) Northside Vending and Amusements

Ciele:
Prines poriadok do chasu
Zachráň všetkých civilistov
Uväzni Louia Baccusa
Zneškodni Simona Gowana
Zneškodni Allena Krusea
Zachráň detektíva Walsha
Vypátraj práčovňu

Splnenie:
Auto vám uvoľní cestu do vnútra. Hneď v prvých dverách vpravo býva niekedy Loui Baccus. Ak tam nie je, tak si dávajte iba pozor na chlapíka v bielom, aby ste ho neodbachli. Baccus je totižto celý oblečený práve v bielom. Pokračujte až k dverám, ktorými zídete dole do pivnice. Teraz už očakávajte za každými dverami tvrdý boj. Pozor si dajte na miestnosť, ktorá vyzerá ako kasíno a je v nej plno biliardových stolov. Vojdite do ďalších dverí a v miestnosti s počítačmi vás čaká opäť pekná prestrelka. Stadeto bežte rovno, potom vľavo do miestnosti a tu hore po schodoch. Vľavo je v miestnosti zmlátený detektív Walsh a pred vami ešte traja teroristi. Dostať ich do chládku už nie je vôbec ťažké. Jeden granát a vaše búchačky ich prinútia vzdať sa.


8) DuPlessis Wholesale Diamond Center

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov

Splnenie:
Pekne tvrdá misia. Tentokrát musíte zneškodniť po zuby ozbrojených teroristov, ktorí sú značne odolní a špeciálne vycvičení. Rýchlo vybehnite po mramorových schodoch hore a spravte tu poriadok. Nepokračujte ďalej, ale vráťte sa dole a choďte vľavo do dverí. Je to spodné podlažie s trezorom a ide o najťažší úsek. Takže zabite tu jedného teroristu a pri ďalších dverách sa pripravte. Nechajte komando nech sem hodí flashbang granát a vbehnite do vnútra. Pri troche šťastia to zmáknete bez strát. Vyčistite aj okolité miestnosti. Pokračujte ďalej, až narazíte opäť na schodisko hore. Je tu však aj schodisko dole k trezoru, takže zbehnite najprv tam. Je to tu strašne ťažké, lebo musíte zvládnuť medzi neprehľadnými depozitmi 4 teroristov. Nahádžte sem, čo najviac flashbang a smoke granátov a potom sem nabehnite. Ak ste to zvládli, tak vás už čaká iba horné poschodie, kde je tiež množstvo teroristov, ale pomôžu vám sniperi a teroristi sú roztrúsení väčšinou po jednom, takže nie je ťažké dokončiť ciele a vypadnúť stadeto.

Tip:
Do tejto misie si zoberte zbraň Suppressed 9mm SMG.


9) Children of Taronne Tenement

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zneškodni Andrew Taronne

Splnenie:
Oproti predošlej misii ide o oddychovku, v ktorej nie je problém dosiahnuť plné hodnotenie, ak sa budete snažiť. Obytný dom, ktorí okupuje fanatická sekta, má prízemie, prvé poschodie a pivnicu. Začínate na prízemí, tu si dajte pozor na posledné dvere na konci chodby. Tam vás čaká húf teroristov, takže sem nahádžte granáty. Je to najťažší úsek misie. Potom pekne postupne vystrieľajte všetky miestnosti v misii, odporúčam sa vždy pozrieť optiwandom popod dvere, kde práve číhajú. V miestnostiach zbytočne nestrieľajte ani nehádžte výbušné granáty, lebo teroristi tu skladujú veľké množstvo výbušnín. Andrew Tarrone je väčšinou hore na prvom poschodí, takže ho tu spacifikujte. Pomoc sniperov máte, ale keďže v misii prší, tak s nimi nič neuvidíte.


10) St. Michael ´s Medical Centre

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Hyun - Jun Park

Splnenie:
Zachránením kórejského diplomata Parka odvrátite medzinárodný konflikt. Výborná a ťažká misia, v ktorej zúročíte všetko, čo ste sa v priebehu hry naučili. Opäť čelíte špeciálne vycvičeným teroristom, ktorý sú vyzbrojení a chránení podobne ako vaše komando. Budete si pripadať ako na nejakej mapke z Counterstrike :-). Podporu sniperov nemáte, takže je to iba čisto na vašom komande. Opatrne vykuknite napravo spoza rohu a odstreľte teroristu za stĺpom. Teraz sem pravdepodobne nabehne ešte jeden, tak sa o neho postarajte. Bežte dopredu a čistite postupne všetky miestnosti od teroristov. V jednej miestnosti je aj obviazaný Jun Park. Potom sa vráťte na začiatok levelu a choďte vľavo, je tu schodisko do pivnice. Tu si dajte pozor na sprchy a miestnosť vľavo. Väčšinou tu dole narazíte na maximálne 3 teroristov.


11) The Wolcott Projects

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zneškodni Hadeona Koshku
Stretni sa s Jenningsom

Splnenie:
Jedna z najťažších misií. Pred vami stojí jeden veľký problém, v podobe polozbúraného baraku. A ako ste už zvyknutí, privíta vás tu takmer 20 parchantov s veľkými búchačkami. Najprv rozdeľte tým, s časťou vbehnite hneď do prvých dverí a spravte tu na chodbe poriadok. S druhou časťou pokračujte rovno a vyčistite okolie hotela. Dvere v celej budove zásadne otvárajte za účasti granátov. Na civilistov tu veľmi nemusíte brať ohľad, sú tu len dvaja. Všímajte si aj či vám sniperi nehlásia spozorovanie nepriateľa. Ak áno, tak musíte väčšinou rýchlo zareagovať, lebo sniper ich tu rýchlo stráca z dohľadu. Pred výstupom na prvé poschodie sa psychicky pripravte, je to tu naozaj husté. Potom vás ešte čaká pivnica, do ktorej vonku nájdete vchod. Alebo sem môžete zísť po schodisku. Kúsok vbehnite do vnútra a hneď vybehnite späť von. Je plná vody, teroristi vás začujú, vylezú pekne zo svojich úkrytov a to je vaša chvíľa. Čo sa týka Koshku, tak ten je tu na prízemí a Jenningsa nájdete buď na prízemí alebo vonku. Hneď odhodí zbraň a vzdá sa, takže nie je problém ho spoznať.


12) Old Granite Hotel

Ciele:
Nájdi a deaktivuj bomby
Zachráň Lawrenca Adamsa
Zachráň Jamesa Betincourta
Zachráň všetkých civilistov
Prines poriadok do chaosu

Splnenie:
Obehnite chodbu a pekne vystrieľajte po rade hotelové izby, teroristi sú v tej úplne naľavo a napravo. Potom bežte do chodby, kde je aktivovaný protipožiarny systém a tu nájdete schody na 6. poschodie. Na medziposchodí nájdete bombu, ktorú deaktivujte. Dostali ste inštrukcie do 9 minút a 13 sekúnd nájsť 3 ďalšie bomby a zneškodniť ich. Hore bežte vpravo do dverí, tu postupujte vždy podľa tikania a bomby určite nájdete. Zneškodníte ich stlačením ľavého tlačidla myši. Samozrejme sú na tomto poschodí aj teroristi, ktorí sú zase veľmi odolní a vyzbrojení. Využite preto služby snipera a nezaplatiteľnú službu CS gas granátov. Nájdete tu aj uväznených rukojemníkov Adamsa a Betincourta. Pobehajte všetky miestnosti a spacifikujte všetkých teroristov. Snažte sa vstupovať do miestností buď ako prvý, alebo maximálne druhý v poradí. Ináč je pravdepodobné, že vám zabijú postupne takmer celé komando. Po pár reštartoch by ste mali túto misiu prejsť.

Tip:
Ak sa vám nedarí, tak skúste najprv vystrieľať horné poschodie a potom sa vráťte dole, kde už to je oddychovka. A ešte jedno upozornenie, do tejto misie si neberte brokovnicu!!!


13) Mt. Threshold Research Center

Ciele:
Prines poriadok do chaosu
Zachráň všetkých civilistov
Zachráň Dr. Theodora Sturgeona
Zneškodni Jeana Trouffanta
Zabezpeč aktovku s dokumentmi

Splnenie:
V rozľahlých priestoroch vás čaká zatiaľ najtvrdší a najlepšie vyzbrojený nepriateľ. Ide o teroristickú frakciu "Army of Faith", ktorá má neprestreľné vesty, pištole ťažkého kalibru a na ksichtoch masku Jasona Vorheesa z filmu Piatok Trinásteho. Nezľaknite sa rozľahlej haly, sú tu iba civilisti. Za dverami vás však už čaká jeden "motherfucker". Až pozoruhodne rýchlo sa teroristi na prízemí vzdávajú, čo využite na nahrabanie vysokého skóre. Opäť tu behajte všade, kde sa dá a čistite miestnosti. V niektorej z miestností zneškodníte aj Jeana Trouffanta. Teraz vás čaká veľmi ťažké horné poschodie. Tu sa teroristi už tak ľahko nevzdávajú, ale bojujú ako o život. Veľmi efektívne je vhadzovať do miestnosti CS gas granáty. Flashbang granáty tu nemajú využitie, lebo väčšinou musíte čistiť rozľahlé miestnosti. Dr. Sturgeona nájdete na prízemí a tu je i Jean Trouffant. Spoznáte ho ľahko, ako jediný z teroristov nemá masku. Aktovka s dôležitými dokumentmi je vlastne karbónový kufrík, ktorý som našiel v miestnosti na prízemí. Od začiatku misie pôjdete rovno do dverí a v chodbe doprava. Je tu aj vyššie spomínaný Jean Trouffant.

Tip :
V tejto misii je obrovský počet civilistov (okolo 30), takže najprv vystrieľajte všetkých teroristov (spoznáte to podľa splneného cieľu - prines poriadok do chaosu). Ušetríte si tak more času, ak vás prípadne zabijú.


!!! Týmto ste úspešne dohrali SWAT 4 (a dočítali môj návod, ďakujem :-)), ešte tu je však sľubný multiplayer a možnosť tvorby vlastných mapiek. Tešme sa na ďalší diel, pretože táto séria má pred sebou budúcnosťou. Ešte predtým by však mal v prvom štvrťroku roku 2006 vyjsť datadisk s veľmi príjemnými zmenami (napríklad zadanie viacerých príkazov za sebou) !!!

Súvisiace hry: SWAT 4: The Stetchkov Syndicate
Swat: Urban Justice
SWAT: Generation
SWAT 3: Tactical Game of the Year Edition
SWAT 3 - Close Quarters Battle: Elite Edition
SWAT 3 - Close Quarters Battle
Police Quest: SWAT 2
Police Quest: SWAT
Police Quest: Collection Series
Police Quest 4: Daryl F. Gates Open Season
Police Quest 3: The Kindred
Police Quest 2: The Vengeance
Police Quest: In Pursuit of the Death AngelDiskusia Príspevkov: 24 Hodnotenie
795 hlasov

100
60
20

80
40
0
64
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2018 ABCgames.sk 
Facebook   Google+
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |