HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18750
5448
5063
1423
1599
6935
5078
10394
1687

Online 49955 užívateľov

Návody > Command & Conquer: Renegade


Zobrazení:36909
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Toto je stručný sprievodca hrou. Mnoho úloh je úplne jednoduchých, ale popíšem ich, aby ste na žiadnu nezabudli. Primárne úlohy sú označené zelenou farbou, sekundárne modrou a terciálne červenou. Hlavné treba plniť, to je jasné, druhoradé nie je potrebne pre dohratie splniť, a treťoradé vám hra ani nezadá, je len na vás, aby ste ich objavili. Pod názvom levelu je prvotná úloha, ktorú väčšinou splníte až neskôr v misii, ostatné úlohy popisujem tak, ako sa priebežne, postupom misie objavujú.


1. The Scorpion Hunters (Lovci škorpióna)

Locate the Secret NOD Base

Jednotka GDI je napadnutá Nodmi a pár vojakov s vozidlami si s nimi neporadí, takže povolajú vás. Prichádza kapitán Nick Parker, krycie meno Havoc. Najprv vbehnite do kaňonu, tu budú vybiehať z jaskýň vojaci, stále ich zabíjajte. Dvakrát príde výsadok z vrtuľníkov. Na tie neplytvajte náboje, je to zbytočné, stačí ničiť výsadkárov. Po čase priletia dvaja opravári, ktorý dajú dohromady zničený tank. Nasadnite do tanku a vyrazte po otvorenej ceste. Vozidlá v hre majú nekonečne nábojov, takže cestou spokojne môžete zlikvidovať harvester a ostatných nepriateľov. Na konci pred základňou zničte v prvom rade dve protiletecké veže SAM Site, po zničení ktorých vaša vzdušná podpora zničí obelisk. Potom len dorazte zvyšok a počkajte si, kým vaši nezničia základňu Nodov.


2. Rescue and Retribution (Záchrana a Odveta)

Locate Detention Center

Po pláži dobehnite k rebríku. Hore pomôžte vojakovi, ktorý vám oznámi:

Rescue Prisoners
že zajali pár vojakov. Bežte za vojakom, dobehnete na priestranstvo, kde pár Nodov stráži väzňov. Pobite ich, tým väzňov zachránite.

Contact GDI Commander
Vojaci, s ktorými ste zachránili väzňov, bežia s vami za komandérom, ktorého máte kontaktovať. Dobehnete k domčeku, ktorý je ostreľovaný Nodmi. Vnútri je komandér. Pomôžte mu, dostanete dobrú zbraň. Pokračujte kaňonom ďalej.

Eliminate NOD Officers
Máte príkaz zlikvidovať dôstojníkov Nodu. Sú vo veži pri východe z kaňonu. Tiež tu získate ostreľovačku.
Ďalej sa cestou dostanete na otvorené priestranstvo. Dve veže tu ostreľujú pláž. Na pláži pod nimi sú C4-ky, aby ste si nemíňali náboje. Zničte veže a vaši vám na pláž pristavia Medium Tank. Uprostred ešte môžete zachrániť civilistov. Potom pokračujte tankom jedinou možnou cestou. Za tunelom zničte Light tank a pár veží. Na moste cesta končí. Tu musíte pešo. Na moste zabite dôstojníka, má security card. Za mostom sa dá ísť cestou vľavo, alebo vpravo, poza vodopád. Obe vedú na jedno miesto, len na ceste za vodopádom je nejaké vybavenie, vrátane plameňometu. Po východe z oboch ciest uvidíte harvester, ktorý vám velenie navrhne zničiť. Má značný pancier, ale nebráni sa. Najlepšie je naň použiť , keďže nemáte nič silnejšie, plameňomet. Od harvestera smerom nahor je veža a v nej dôstojník so security card.

Rescue Clergy
Na pláži západne od harvestera je kostol. Pobite Nodov v kostole, zvonici (sú tu plameňomety) a vo vedľajšom domku (tretí security card) a počkajte, kým civilov vyzdvihne vrtuľník. Potom sa vydajte severne.

Disable Hand of Nod
SAM Site zničte C4-kou. V budove na nižšom poschodí nájdite Master Control Terminal a C4 ho vyraďte. Tým je zničená celá budova. Pokračujte ďalej.
Ste pri cieli. Odstráňte ďalšie SAM Site a dostanete posily. V komunikačnom centre zničte znova kontrolný terminál, potom otvorte bránu na väzení, ktoré je rovno za komunikačným centrom a splnili ste všetky úlohy.


3. Armored Assault (Obrnený útok)

Locate Missing Scientists

Máte nájsť istých vedcov. Objavíte sa na zasneženom teréne, kde hneď po leteckom zásahu vašich kolegov dostanete Humm-Vee.

Destroy Helipad, Secure Guard Tower
Na kopci oproti vám zničte Helipad vrátane vrtuľníka a všetkých Nodov. Nie je to nič ťažké, len si dajte pozor na pár bazukárov. Ak vám poškodia, či zničia vozidlo, nevadí, za kopcom vás čaká ďalšie.

Secure First, Second, Third House, Acquire Mammoth Tank
Za tunelom treba zaistiť prvý dom napravo. Stačí len vystrieľať všetkých nepriateľov a vbehnúť dnu. Za mostom je ďalší dom, vedľa ktorého je Nod Buggy, ktorý máte k dispozícii. Tento dom tiež zabezpečte. Za ďalším tunelom je Mammoth tank. Nasadnite a pokračujte. Na pravej strane je ešte tretí dom, ktorý treba zaistiť.

Destroy NOD Convoy, Disable First SAM Site
Pokračujete tunelom smerujúcim do kopca. Pred východom doporučujem ostreľovačkou zničiť bazukárov na kopci. Potom kľudne vojdite s tankom, zničte SAM a tri Cargo Tracky. Na kopci hore je križovatka. Dajte sa ľavou cestou.

Secure Ski Resort, Disable Second, Third, Fourth SAM Site
Pri tejto úlohe jednoducho zabezpečte budovu a celú oblasť. Pri pokračovaní cestou zničte ďalšie tri SAM Site. Nakoniec dôjdete k priehrade.

Disable Obelisk, Disable Power Plant, Disable Master Control Terminal
Na konci priehrady je Obelisk, ktorý vám v pohode zničí aj tank, takže vstúpte do prvých dverí v budove na priehrade. Z výťahu prebehnite cez spojovací most. V nasledujúcej miestnosti sú dvere, ktoré vedú ku kontrolnému panelu - zničiť. Pokračujte v budove ďalším mostom do miestnosti s nejakým generátorom. Naľavo aj napravo sú výťahy. Ten naľavo vedie na povrch, na priehradu, pred obelisk. Vstúpte do výťahu napravo. Ste na spodku priehrady. Úplne lineárnou cestou sa dostanete do elektrárne. V nej zničte kontrolný terminál, čím zastavíte prísun energie do obelisku. Vráťte sa na priehradu. Teraz stačí zničiť obelisk. Buď v jeho centre nájdete zase kontrolný terminál, alebo ho rozfaklíte tankom. Potom vstúpte do veľkých vrát na konci priehrady.

Destroy Tiberium Alpha, Beta, Gamma. Disable Hand of NOD
Tu v podzemí dorazíte do jaskyne, v ktorej sú tri prístroje okolo jazera tibéria. Zničiť. Potom, keď na druhej strane znova vyleziete na povrch, je tu Hand of NOD. Vybehnite na strechu budovy, tu získate Security Card a zároveň uvidíte, ako odvážajú unesených vedcov. O poschodie nižšie si otvorte kartou dvere a tam je kontrolný terminál budovy.

Infiltrate Cargo Plane
Vybehnite z budovy. Tu vás čaká Menóza. Máte dosť priestoru na manévrovanie. Keď mu odoberiete viac než polovicu života, príde po neho vrtuľník a on zbabelec zdrhne. Nebojte sa, ešte sa s ním stretnete. Potom vstúpte do lietadla. (Ak chcete, môžete zničiť terminál budovy letiska, ale na Silá si ani neskúšajte míňať náboje.)


4. The Plot Erupts

Locate Communications Center

Secure Beachhead
Prebojujte sa k bunkrom na kopci, všetkých vybite a zničte vežu. Potom pokračujte cestou spoza zničenej veže.

Disable Lower SAM Sites, Disable Upper SAM Sites
Dobehnite na ďalšiu pláž, v zrúcaninách budov sú ukryté dve SAM. Zničiť. Pokračujte ďalej. Na kopci je obrovský kanón. Zničte pri ňom stojace dve SAM Sites a kanón zničí vaše letectvo. (Cestu k nim si môžete skrátiť od zrúcanín jaskyňou, stačí rozstreliť dosky blokujúce vchod za zrúcaninami. No pozor, je zamorená!) Pokiaľ ten kanón zničíte sami, splnili ste Destroy Defence Cannon. Pokračujte k základni Nodov.

Hack Communications Mainframe
Najprv zabezpečte povrch. Vbehnite do rafinérie. Tam zabite dôstojníka a vezmite si security card. Potom do komunikačného centra. Tam uprostred v hlavnej sále vojdite do dverí napravo. Tu sa nachádza počítačový terminál Mainframe, len naň kliknite. (V tejto miestnosti je aj dôstojník s ďalšou security card, ak by ste neskôr chceli zničiť kontrolné terminály budov v základni). Von vás čaká Sakura vo vrtuľníku. Stačí si dať bazuku, počkať, kým nezastane na mieste, kým sa jej nevysunú raketomety, párkrát vypáliť a uhnúť.

Escape Via Submarine
Havária jej vrtuľníka spôsobila nestabilnú reakciu ostrova, ktorému hrozí výbuch. Stačí druhým východom zo základne dobehnúť k ponorke. Ak ešte predtým zničíte všetky tri budovy, splnili ste Disable Tiberium Rafinery, Disable Communication Center, Disable Power Plant.


5. Stowaway (Čierny pasažier)

Rescue Prisoners

S ponorkou ste sa dostali na loď, kde sú zajatí vaši kamoši GDI. Treba ich zachrániť. Keď preskúmate halu, v ktorej ste sa vylodili, dostanete hneď úlohu, pretože niektoré dvere sú zaistené.

Acquire Deck Security Card, Sabotage Missile Rack, Disable Critical Engine Areas
Zbehnite do najnižšej časti haly s ponorkou a prejdite jedinými voľnými dverami. V prvej miestnosti je pár vojakov, v druhej sú rakety pre jednu z úloh. Stačí len prísť k štyrom sadám rakiet uloženým v stenách (SAM Missile Rack) a stlačiť Action Key. Vbehnite do ďalšej miestnosti, je tu strojovňa. Nájdite tu štyri svetlé počítačové panely. Pri každom stojí chlapík. Zničte ich. Potom sa vyvezte výťahom na vrchnú časť strojovne a prejdite ďalej, popri nádržiach s tiberiom cez dva výťahy až na palubu. Vbehnite dovnútra z pravej strany. Sú tam schody a dvere. Najprv v miestnosti za dverami zoberte od vojaka Security Card a potom bežte dole schodmi. Tu oslobodíte väzňov. Potom sa vráťte na palubu a z druhej strany vybehnite na najvrchnejšiu časť tejto časti tejto paluby. Tu zbite prvého dôstojníka (First Mate) a zoberte mu Security Card.

Acquire Submarine Security Card, Sabotage Torpedo Racks, Destroy Apache
Teraz potrebujete kartu, aby ste mohli odísť z lode. Vráťte sa k ponorke, ktorou ste prišli na loď. Teraz môžete prejsť cez dvere za ňou.
Tu na spodku veľkej haly sú dvere. Za nimi v jednej miestnosti sú torpéda. Zničte ich tak ako rakety predtým. Kliknite na Torpedo Racks. Potom vybehnite po schodoch, ktoré sú pred miestnosťou s torpédami úplne hore. Ste zasa na palube, ale z druhej strany ako predtým. Tu jedinou možnou cestou bežte hore na veliteľský mostík. Zabite kapitána a zoberte tretiu Security Card. Potom zídite znova na palubu a obíďte časť s veliteľským mostíkom. Za ňou sú dvere, cez ktoré sa dostanete do vrchnej časti veľkej haly, cez ktorú ste prichádzali. Pripravte si bazuku. Zaútočí na vás vrtuľník. Jeho zničením ste splnili úlohu zničiť Apache. Potom sa vráťte k ponorke. Tu sú väzni, ktorých ste oslobodili.

Protect Prisoners
Máte ich ochrániť pred útokmi vojakov, no úplne stačí, keď k nim dobehnete. Hotovo.


6. Deadly Reunion (Vražedné stretnutie)

Recover Your Team

Ste v meste, takže si dávajte pozor na ostreľovačov a bazukárov skrytých na balkónoch. Pozor tiež, aby vás nenapadli od chrbta vojaci, ktorý pribehli cez inú spojovaciu uličku, alebo vyliezli z okna, to sa stáva častejšie. Máte sa spojiť s členmi svojho tímu, to sú: Hotwire, Gunner, Deadeye a Patch.

Locate Hotwire
Rovno ulicou dôjdete k domu, ktorý je zatarasený troskami. Dve rany z niečoho výbušného a ste vnútri. Tu na vás čaká slečna Hotwire. Pošlete ju do katedrály. Pokračujte ďalej. Kontaktuje vás Gunner.

Contact Gunner, Secure Town Square
Cestou pozor, spoza barikády sa vyrúti Flame Tank. Dobehnite na námestie. Likvidujte vojakov aj parašutistov a snažte sa chrániť civilov. Potom kontaktujte Gunnera v kryte na námestí, odkiaľ tiež pálil po Nodoch. Tiež ho pošlete do Katedrály. Za krytom prejdite cez dom. Ozve sa vám Deadeye.

Locate Deadeye, Escort Resistance, Contact Escapee
Keď z domu prebehnete cez most, využite Gun Emplacement na prichádzajúcich Nodov. No tank doporučujem zničiť už z mosta. Cestou ďalej pred vrakom tanku je v bočnom podchode civilista, ktorý vás dovedie k hnutiu odporu. Aby vám ho cestou nezabili, vyčistite si cestu až po vrak helikoptéry a potom sa po neho môžete vrátiť. Keď sa dostanete do budovy odporu, tu si pohovorte s ostatnými členmi. Chcú veci z havarovaného vrtuľníka. Len ich tam bezpečne doveďte. Cestou okrem pár vojakov vás znova napadne Mendóza, no zase po istej dávke odobratého života zdrhne.
Cestou od vraku vrtuľníka narazíte na prázdny Light Tank. Za ním je budova, do ktorej sa dá vstúpiť. Tu si pohovorte so starým mužom a ochráňte ho od následne prídúcich útočníkov. Dostanete novú zbraň. Ďalej chvíľu pokračujte radšej peši, je tu ulica plná Sniperov. Po ich likvidácii si vezmite tank a v plnej paráde vyčistite okolie veľkého osamoteného domu, ktorý je ostreľovaný Nodmi. V tom dome kontaktujte Deadeya.

Locate Patch, Rescue Babushka
Ozve sa vám aj posledný člen tímu Patch. Pokračujte cestou ďalej. Na zákrute máte k dispozícii Flame tank, ak vám zničili Light. Tu si dávajte pozor, lebo vás Deadeye na rozdiel od ostatných sprevádza osobne a má tendenciu utekať v ústrety nepriateľom, aj keď vy by ste stáli. Na poslednej zákrute vás zas napadne Mendóza a zas ujde. Na konci najprv bežte za katedrálu a v poslednej budove zachráňte babku. Potom kontaktujte v katedrále Patcha.

Eliminate Black Hand
Teraz spolu so svojím tímom jednoducho vybite všetko okolo katedrály. Ak ste si odparkovali pri katedrále vaše vozidlá, zničte najprv dotieravé Apache helikoptéry, vaši si chvíľu poradia aj sami a potom sa vysporiadajte s pešiakmi a Mobile Artilery.


7. The Grip of The Balck Hand (Stisk Čiernej Ruky)

Evacuate Scientists

Budovy tu budú sledované kamerami. Môžete sa im vyhýbať, alebo ich nepozorovane zničiť. Ak vás aj zbadajú, síce vyvoláte poplach, ale nič sa nedeje, hra beží ďalej.

Acces War Room Computer, Disable Alarm
Dobehnete na námestie, kde je pár bazukárov na strechách a je tu aj tank. (Ak sa vám nepáči generálova socha na námestí, môžete jej odstreliť hlavu.) Na námestí vbehnite do úplne prvých dverí, ktoré vedú do záhrady, kde je bludisko zo živého plota. Vpravo sú ďalšie dvere. Tu nájdete dedka, ktorý vám dá granátomet. Za ním sú dolu vedúce schody, kde deaktivujte master control terminal. Vráťte sa na námestie. Sú tu dva malé domky. V jednom z nich je členka domobrany. Povedzte jej, že môže bezpečne odísť, tým splníte Rescue Resistance. Potom vbehnite do dverí neďaleko tohto domčeka. Sú vedľa zavretej brány. Tu sa dostanete na dvor s helikopter padom. Dvere na severovýchode dvora vedú do záchodov, kde môžete deaktivovať ďalší terminál. Potom buď z dvora, alebo z námestia vbehnite do hlavnej budovy. Tu z centrálnej sály vedie na poschodie veľké schodisko. Keď vybehnete hore a ste chrbtom k schodisku, v dverách napravo je knižnica. Tu na jednej skrinke je tajný panel. Kliknite naň a otvorí sa tajná miestnosť, kde získate Laser rifle. Tým splníte Infiltrate Secret Cache. Keď vyjdete z tejto miestnosti, prejdite na koniec tohto poschodia a chodbou vpravo. Ste v miestnosti, kde o poschodie nižšie je miestnosť s drevenými lavicami. Tu bežte na východ, za stenou sú schody vedúce nahor. Tam kliknite na počítač a získate Security Card. Teraz zbehnite o dve poschodia nižšie, do tej miestnosti s lavicami. Tu na východe, tak ako boli hore schody vedúce k počítaču, tu sú za stenou schody vedúce dole. Tam prejdete cez dvere vďaka security card. Tu máte lineárnu cestu až k Sydney. Cestou budete míňať cely, kde v jednej osloboďte vojaka - tým je hotovo Rescue Prisoner.

Escort Sydney
Uvidíte animačku, po ktorej musíte vyviesť Sydney z budovy. Niektoré východy sú síce zavalené, ale nikto na vás neútočí, takže v pohode nájdete východ. Tu na vás zaútočí Mendóza. Konečne ho môžete dostať.


8. Obelisk of Oppression (Obelisk útlaku)

Escort Sydney,

Protect Tam Members, Escape Nuclear Strike, Escort Hotwire to SAM Sites

Začínate v katedrále, v meste, kde ste boli v misii 6. Len bežte cestou so svojim tímom, ochraňujte svojich a ostatných likvidujte. Viac sa k tomu nedá. Na konci treba rýchlo zničiť vojakov okolo budovy, kde ste predtým našli Deadeye, pretože Hotwire sa rozbehne zlikvidovať SAM a samozrejme ju nesmú zabiť. Zaútočí tu na vás aj helikoptéra, ktorá dobre manévruje, na likvidáciu je vhodný laser.

Destroy SSM Launchers
Destroy Radar Installations
Cestou budete prechádzať cez námestie, kde je v kryte (minule ste tu našli Gunnera) delo a za ním sú dva radary. Zničiť.

Rescue Resistance
Keď dobehnete na zákrutu, kde ste prvýkrát zachránili Hotwire, v malom domčeku sú dvaja členovia domobrany. Kontaktujte ich však, až keď nebude v okolí nik, kto by ich ohrozoval.
Dobehnite na miesto, kde ste začínali misiu 6, pri havarovanom vrtuľníku. Tu prejdete chodbou a získate tank.

Destroy Napalm Stockpile
Keď dorazíte k ulici, kde je väčšia koncentrácia tankov, na zemi sú rakety Surface-to-Surface Missile Launcher. Zničte ich.

Disable Obelisk, Destroy Stealth Tank
Na konci dorazíte k Obelisku, pri ktorom sú zaparkované SSM Launchery. Obelisk buď zničte tankom z diaľky, alebo mu zničte vnútri kontrolný terminál. Zničte Stealth Tank a SSM Launchery.


9. Evolution of Evil (Rozvoj zla)

Escape Prison

Disable Helipad
Ste zavretý v base a Sakura vás zachráni. Najprv zlikvidujte len osadenstvo väznice. Na poschodí v miestnosti s celami aktivujte počítač a tým vypustíte ostatných väzňov. Než opustíte väzenie, všetkých pobite a získajte dve Security card. Vždy, keď narazíte na neozbrojeného väzňa, kliknite na neho a ozbrojíte ho. Von zničte Helipad a presnorte ostatné budovy kvôli zbraniam. Za hlavnou budovou, za ihriskom, je voľný NOD Buggy. Všetko hotovo? Opustite komplex bránou na východe. Tu máte voľný tank.
Pokračujte kaňonom. Ani sa nesnažte všetkých ničiť, pretože helikoptéry budú privážať posily donekonečna. Ničte len tých, čo vás bezprostredne ohrozujú. Môžete ísť tankom hlavnou cestou, alebo pešo cestičkou popri, kde ste viac krytý. Tak, či tak, dostanete sa na konci k veľkej budove.

Infiltrate Research Facility, Rescue Scietists, Disable Station Alfa, Disable Station Beta
Vniknite do budovy. Vnútri zbehnite o poschodie nižšie. Tu v jednej miestnosti zničte kontrolný terminál na stĺpe uprostred miestnosti. Tým splníte Disable Cultivation Center.
Zbehnite nákladným výťahom o poschodie nižšie. Tu máte ďalší voľný tank. Tu pokračujte chodbou, až dôjdete do priestrannej haly, kde sa na prízemí preháňa Nod Buggy. Z hlavnej cesty sa tu odpájajú dve cestičky k plošinám s počítačmi. Z každej vedie výťah dole, zvezte sa. Za jednou z plošín je dole ďalší výťah, ktorý smeruje zase dole. Zvezte sa. Tu pokračujte do miestnosti s automatmi. Dajte sa doprava a pokračujte na západ až do miestnosti s holografom. Po oboch stranách sú dvere a v strede výťah. Najprv preskúmajte miestnosti za dverami a v oboch zničte Master Control Terminály. Potom sa zvezte výťahom. Tu v animácii odhalíte zradcu a zoznámite sa s vylepšeným protivníkom. Po animácii je len váš, hurá.

Eliminate Ravenshaw
Rozhodne na neho nepoužívajte tibériové zbrane, len mu dopĺňajú život. Je dosť tuhý, tak na neho použite najsilnejšie veci, ale je aj dosť rýchly, takže bazuky majú malé využitie.


10. All Brains, No Brawn (Samé mozgy, žiadne svaly)

Protect Mobius

Acquire Power Suit, Escort Mobius to Surface

Pri úteku chráňte Mobiusa. Je to blázon, vbehne tam, kde je veľa vojakov a nepočká, kým ich z diaľky nezničíte. Vyvezte sa výťahom hore. V oboch bočných miestnostiach, kde ste predtým ničili terminály, zoberte dve Security Card. V jednej z nich nájdete aj Power Suit pre Mobiusa. Potom prejdite ďalej otáčavými dverami. V podstate sa vracajte stále cestou, ktorou ste prišli v predošlej misii, akurát, že vás tu obťažujú nepriatelia a Celling Guny na stropoch.
Keď vyjdete výťahom,dostanete sa do miestnosti, z ktorej ste predtým vstupovali do úplného podzemia, neviem ju dobre popísať, ale tá, kde sa od hlavnej cesty oddeľujú dve plošiny. Výťahy, ktorými ste sa zviezli, nejdú. Nevadí. Jediná cesta, ktorá stadeto vedie, je cez tunel, na konci ktorého je výťah. Potom pokračuje cesta normálne.

Escort Mobius to GDI
Keď vybehnete z budovy, máte eskortovať Mobiusa k evakuačnému vrtuľníku. Len sledujte šípku. Pred vrtuľníkom je pár nepriateľov. Rýchlo som všetkých zlikvidoval a splnil som Eliminate NOD Resistance. Popis k tejto terciálnej úlohe bol niečo v tom zmysle, že Nodi zabrali kaňon a vaša rýchla práca vyriešila problém. Potom len dobehnite k transportu.


11. Tomorrow's Technology Today (Technológia zajtrajšku dnes)

Sabotage Temple of NOD

Access Southeastern Gate, Acquire Base Security Card, Disable Southern SAM Site, Disable Hand of NOD
Prebehnite kúsok k vášmu tanku, ktorý ostreľuje nepriateľov. Zničte SAM Site a vbehnite do barákov zničiť ich. Keď nájdete kontrolný terminál, tak naň rovno použite C4, pretože budovy sa opravujú a strieľať sa neoplatí. Pred terminálom zoberte Security Card. Tiež môžete prezrieť budovu kvôli zbraniam. Keď vyjdete von, Mammut Tank máte k dispozícii. No zatiaľ sa s ním nikam nedostanete.

Disable Tiberium Rafinery
Spoza Hand of NOD vedie cesta k rafinérii. Klasicky ju zničte. Po jej zničení sa bude okolo rafinérie potulovať neviditeľný vojak. Zabite ho a zoberte si Security Card. Na východ od rafinérie je za stenou prechod k bráne. Otvorte ju spínačom Za ňou sa môžete vrátiť po tank. Cestou ďalej narazíte na obelisk. Zničte ho z diaľky mamutom - Disable Obelisk.

Disable Eastern SAM Site, Disable Power Plant
Zničte dve SAM Site. Jedna je pri obelisku a druhá na kopci za ním. Potom dobehnite k Templu, ten je chránený laserovým plotom. Treba zničiť elektráreň na jeho deaktiváciu. Cesta ďalej je však pre tank uzavretá. Prvú bránu otvorte, druhá má však otváracie zariadenie z druhej strany. Medzi bránami je prechod, dajte sa tade. Cestou uvidíte havarované UFO.

Disable Construction Yard, Access Northwestern Gate, Disable Western Helipad, Disable Tiberium Silos
Vstúpite do údolia, kde máte výhľad na malú základňu. Buď to tu môžete všetko zničiť teraz, alebo sa sem neskôr vrátiť s mamutom. Hneď napravo ako vstúpite do údolia, je brána, ktorú môžete otvoriť. Tu v údolí treba zničiť Construction Yard, Helipad a obe Silá. To je jasné zo zadania. Ak tu zničíte aj obe SAM Sites, dostanete vzdušnou podporou Hum-Vee. V Construction Yarde získajte tretiu Security Card.

Disable Turrets, Disable Communications Center, Access Northeastern Gate, Disable Northern Helipad
Prejdite cez bránu, ktorú ste otvorili a ste v údolí s ďalšou základňou. Tu treba zničiť tak, ako je napísané, dve vežičky, komunikačné centrum, helipad a tu je aj elektráreň, ktorej zničenie už máte zadané dlhšie. Buď to môžete všetko spraviť ručne, alebo prebehnite na kopec oproti, otvorte bránu a za ňou by ste mali mať odparkovaného mamuta zo začiatku. Keď to tu všetko zničíte, stačí dobehnúť pred Temple of NOD a zobrať Ion Cannon Beacon. Hotovo. (Pozor, stalo sa mi, že po loadingu Ion Beacon zmizla a bolo si treba nahrať staršiu pozíciu.) Ion Cannon zničí Chrám Nodu.
Než to však spravíte, zbehnite ešte do havarovaného lietajúceho taniera. Tam sa dostanete s treťou security card. Stačí len vstúpiť a splníte Infiltrate Spacecraft. Ak ho trochu prehľadáte, nájdete zbraň Volt Auto Rifle.


12. Stomping On Holly Ground (Dupanie na svätej pôde)

Rescue Sydney
Infiltrate Temple Bunker
Infiltrate Temple Power Core


Zostúpte úplne dole, do galérie a za ňou nižšie, do niečoho ako bar. Tu vstúpte najprv do dverí na východe, keď ste čelom k baru, tak naľavo. Tam získate prvú Security Card. Potom vstúpte do dverí za barom. Pôjdete o poschodie nižšie. Tu je dvojo dverí, ale oboje vedú do jednej miestnosti. Do miestnosti s ďalšími dverami. Nižšie v posledných dverách naľavo zabite Visceroidov a zoberte druhú Security Card. S tou vstúpte do dverí nad vami. Cez točité dvere vstúpte do ďalšej miestnosti, tu sa pripravte na hotové peklo. Templary útočia ako šialení. Keď sa s nimi vysporiadate, je tu výťah vedúci dole. (Taká diera, z oboch strán má plošiny slúžiace ako výťah.) Nezavezie vás úplne dole, tak zoskočte do jazierka. Potom prejdite bludiskom, v ktorom na vás útočia mutanti, až sa dostanete do vežovitej budovy. Po palisádach vyjdite úplne hore. Tu vás čaká trochu zmutovaná Dr. Petrova. Najprv zničte jej pomocníkov, ktorí jej dopĺňajú život a potom aj ju. Zoberte si tretiu Security Card. V animačke zachránite Sydney.

Escort Sydney, Sabotage Nuclear Missile
Teraz prejdite cez dvere (tu hore, ako ste zachránili Sydney) a vrátite sa do miestnosti, kde na vás útočili Templary. V tejto miestnosti sú ďalšie dvere, ktoré ste predtým nemohli otvoriť. S treťou security card ich otvoríte. Vstupujete do odpaľovne nuclear missile. Jednoducho pomocou výťahov postupujte až na najvyššie poschodie, cestou likvidujte Nodov. Hore chvíľu chráňte Sydney, než nastaví počítač, a hurá, je to hotovo. Doznievajú výstrely, utícha rachot motorov, ste víťaz.


A ešte môj subjektívny popis zbraní. (netestované na obtiažnosti Commando)

Automatic Pistol
Ako v každej hre, prvotná, základná zbraň. Ale tu má isté využitie, pokiaľ proti vám nie je väčší počet nepriateľov. Presná strela do hlavy spraví svoje. Samozrejme používať len proti pechote.

Automatic Rifle
Štandardná zbraň. Najmä zo začiatku najviac používaná, ale len proti pechote. Proti slabým vozidlám, či vežiam, len ak nie je nič iné. Proti silnejším veciam než pešiak dosť neúčinná.

Chain Gun
Dobrá na mäsové popravy. Výborná proti pešiakom a dosť dobrá aj proti vežiam a ľahším vozidlám. V budovách je dobrá kombinácia Automatic Rifle - pechota, Chain Gun - automatické strieľne na strope (Celing Gun).

Grenade Luncher
Granátomet. Využite tak proti pechote, ako proti vozidlám. Osobne dávam prednosť raketometu, granátomet sa mi zdal dosť nepresný.

Ion Cannon Beacon
Je to zariadenie, ktoré umiestnite niekam, najlepšie do budovy, potom vyšle zameriavací signál, Ion Cannon z obežnej dráhy vypáli a dobrú noc. Ak ho máte, nemusíte hľadať v budovách kontrolný terminál na ich zničenie. Nezabudnite sa však pri jeho použití stiahnuť.

Personal Ion Cannon
Ak ste videli nejaký Ion útok, tak viete, že ide o super vec. Má takmer okamžitý zásah, takže je vhodná proti letectvu. No účinná proti všetkému. Veľmi obmedzené náboje, takže neplytvať.

Remote C4
Klasická bomba odpaľovaná na diaľku. Spraví asi to, čo bazuka, či granátomet, ale máte istý zásah, keďže ju treba na cieľ pripevniť. Proti budovám a vozidlám.

Rocket Luncher
Raketomet, čo dodať. Vozidlá všetkého druhu traste sa. Tiež sa dá využiť proti letectvu, ale skôr proti transportným vrtuľníkom, ako proti bojovým. Tie dosť manévrujú a tu treba rátať s istým časom doletu strely.

Sniper Rifle
Ostreľovačka, niet o čom písať. Sniperi, bazukári a dôstojníci v diaľke, píšte závet.

Flame Thrower
Plameňomet - využite proti skupinám pechoty, vežiam, ľahším vozidlám. Proti skupinám má účinnejší zásah, než Chain gun. Taktiež veľmi využívaná proti tibériovým mutantom. Málo účinná proti nepriateľským plameňometčíkom.

Chem Sprayer
To isté, čo plameňomet, až na to, že keď ním zlikvidujete pešiaka, môže sa z neho stať Visceroid (tá zmutovaná guča slizu) a musíte ho zabiť znova a inou zbraňou. Žiadnu zbraň založenú na tibériu nepoužívať proti tibériovým mutantom.

Tiberium Auto Rifle, Tiberium Fletchette Gun
Sú založené na tibériovom základe, ako Chem Sprayer. Akurát, že nesprejujú, ale strieľajú sprej do diaľky. Fletchette Gun rýchlo dostane pešiakov. Menšia pravdepodobnosť vzniku Visceroida (aspoň sa mi tak zdá). Ja som ich však vôbec nevyužíval.

Volt Auto Rifle
Zbraň založená na báze elektriny. Je úplne super. Akýkoľvek pešiak sa s ňou likviduje jedna radosť. Využitie proti vozidlám sa nedá posúdiť, lebo v hre sa získa až ku koncu predposlednej misie.

Laser Rifle, Laser Chain Gun
Laserové obdoby Automatic Rifle a Chain Gun, no na rozdiel od nich sú efektívne aj proti vozidlám a letectvu. Proti pešiakom a mutantom taktiež. L.Chain Gun od polovice hry prakticky najčastejšie využívaná zbraň.

Nuclear Strike Beacon
Našiel som ho len v jednej misii a ani som ho nepoužil. Len skúšobne, niečo ako Ion Strike Bacon, akurát nukleárneho charakteru.

Súvisiace hry: Renegade X: Black Dawn
Command & Conquer: Generals 2
Command & Conquer: The Ultimate Collection
Command & Conquer: Tiberium Alliances
Command & Conquer 4: Tiberian Twilight
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising
Command & Conquer: Red Alert 3
Command & Conquer 3: Kane's Wrath
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Command & Conquer: The First Decade
Command & Conquer: Generals Deluxe Edition
Command & Conquer: Generals: Zero Hour
Command & Conquer: Generals
Command & Conquer: Theater of War
Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge
Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Red Alert 2
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm
Command & Conquer: Worldwide Warfare
Command & Conquer: Red Alert: The Arsenal
Command & Conquer: Sole Survior Online
Command & Conquer: Red Alert: The Aftermath
Command & Conquer: Red Alert: Counterstrike
Command & Conquer: Gold Edition
Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: The Covert Operations
Command & Conquer
Toolkit for Red Alert
Command & Conquer: Tiberium Massaker War's
Command & Conquer: Tiberium Conflict
Command & Conquer: Tiberian Sun: Platinum Edition
Command & Conquer: Red Alert: Retaliation
Command & Conquer: Red Alert: Red Down
Command & Conquer Mission CD 2
Command & Conquer Mission CD
Command & Conquer Level: The Temple of the Conquerer
TiberiumDiskusia Príspevkov: 6 Hodnotenie
1189 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |