HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18807
5447
5063
1423
1599
6943
5090
10451
1687

Online 37998 užívateľov

Návody > Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy


Zobrazení:48160
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

V každom leveli môžete nájsť jedného, alebo dvoch záhradných trpaslíkov (Evil Garden Gnome). Nie je vôbec nutné ich hľadať, ale môžete, ak chcete niečo naviac. Za každého získaného Gnóma sa vám sprístupní jeden bonusový level. Celkovo môžete nájsť 13 Gnómov, čo je trinásť bonusových misií a po získaní všetkých trinástich sa vám ešte sprístupní štrnásta bonusová misia „Gnomotron“. Tieto misie nie sú samostatné levely, obsahujú zväčša len pár miestností, v ktorých musíte využiť schopnosti vašej postavy a aj svoje vlastné, aby ste to zvládli (niečo spustiť, niekam sa dostať a podobne).

Nick Scryer sa postupne učí nové Psi schopnosti. Celkovo ich môže ovládať 6:
TK - Telekinéza: umožňuje vám pohybovať predmetmi (krabice, sudy, ale aj zbrane, či výbava), čiže si môžete pritiahnuť čo potrebujete, alebo hádzať ťažké kusy po nepriateľoch; a ľuďmi (len bežnými vojakmi, ostatné postavy sú imúnne), čiže ich môžete trieskať o steny a tak ich zabiť, alebo ich zhadzovať z výšok, či si pritiahnuť k sebe a zblízka zabiť, či vysať. Taktiež môžete nepriateľov v držaní pomocou TK zastreliť, alebo zblízka biť päsťou.
RV - Remote Vision: umožňuje vám opustiť svoje telo a takto si prezrieť bezpečne okolie. Tento vizionársky pohľad nič neohrozuje, takže sa môžete pozerať, kam chcete. Spravíte si tak prehľad o tom, čo vás čaká a tiež si môžete naplánovať útok, alebo postup ďalej, keď uvidíte, kedy sú práve nepriatelia za dverami otočení chrbtom k vám. Nezabudnite však, že vaše hmotné telo môže byť stále objavené, alebo zabité.
MD - Mind Drain: umožňuje vám vysávať psi energiu z ľudí. Každý má nejakú jej zásobu, aj keď ju nevyužíva a keď im ju vezmete všetku, tak ich to zabije. Vysávať môžete robotníkov a vojakov prvých dvoch úrovní. Keď vás nevidia, tak sa prikradnite a môžete im ju bez problémov vysať. Ak vás zbadajú, tak jediná šanca je ich chytiť pomocou TK, hodiť na zem a kým vstanú, použiť MD. Inak, môžete vysávať aj mŕtve telá, no v tých je energie podstatne menej, než v živých.
MC - Mind Control: umožňuje vám ovládať robotníkov a vojakov prvých dvoch úrovní. Toto sa hodí, ak ste napríklad za zavretou bránou a jej otváranie je na druhej strane, tak použijete niekoho z nepriateľov, nech ju otvorí. Taktiež môžete takto ovládnutého jedinca použiť na boj proti ostatným. Ak ho zabijú, nič sa nedeje a ak ho zabijete vy (jeho samovraždou), tak sa tiež nič nedeje, proste sa vrátite do svojho tela. Tak, ako pri RV, aj tu je vaše telo stále viditeľné a zraniteľné.
PK - Pyrokinéza: jednoduché, umožňuje vám stvoriť mysľou prúd ohňa, ktorý môžete vrhať po svojich nepriateľoch, alebo ním podpaľovať horľavé predmety, či odpaľovať výbušniny.
AV - Aura View: tento astrálny pohľad vám umožňuje vidieť veci, ktoré bežným okom nie sú viditeľné. Čiže nejaké špeciálne označené predmety, skryté prechody, nástrahy, či niektorých nepriateľov.1. Welcome to the Movement

- unikni zo samotky a stretni sa s agentkou v sklade
V chodbe pred vami je jeden vojak, ktorého sa zbavte. Keď je na obchôdzke, môžete ho ovaliť. Prejdite na koniec chodby, kde sú dvere chránené laserom. Pri nich vstúpte do miestnosti naľavo, v ktorej sa zbavte druhého vojaka. Keď sa venuje monitoru, tak ho môžete ovaliť. Máte tu náboje do pištole a Medikit. Na paneli stlačte červené tlačidlo a deaktivujete lasery pred dverami na chodbe. Vráťte sa ešte prezrieť cely, z ktorých si poberte tri Medikity a potom prejdite dverami, na ktorých ste odstavili lasery.
V tejto miestnosti sú traja vojaci. Tichý postup nie je veľmi možný, takže ich postrieľajte. Pomôžte si streľbou do výbušných sudov. Keď je po nich, poberte si muníciu. Môžete si prezrieť cely po bokoch. V prvej naľavo od dverí s laserom je Medikit, ostatné sú prázdne. V strede miestnosti stlačte červené tlačidlo a deaktivujete lasery na dverách. Prejdite nimi.
V chodbe si počkajte, kým príde vojak k sudu a streľte do neho. Výbuch zabije vojaka a zničí aj kameru na stene. Pribehne druhý, ktorého zastreľte. Naľavo pri moste (pri dverách, ktorými ste vošli) je rebrík, ktorým môžete zliezť dole. Oproti preskočte na plošinu, kde sú náboje do pištole. Ak zleziete ešte nižšie, k vode, tak tam nájdete brokovnicu (no môžete mať len jednu hlavnú zbraň). Vráťte sa naspäť hore. Zájdite k schodom a prejdite dverami naľavo.
Po vstupe máte napravo dvere, za ktorými je Medikit. Sú tam ďalšie dvere, no vyžadujú bezpečnostnú kartu. Prejdite ďalej chodbou a naľavo uvidíte za oknom strážcu. Do miestnosti s ním vedie chodba naľavo, tak prejdite k dverám, otvorte ich a keď bude chrbtom k vám, tak ho môžete ovaliť. Vezmite si jeho bezpečnostnú kartu a vráťte sa do miestnosti s medikitom na začiatku chodby. Vstúpte, prejdite dvere, ktoré si otvoríte kartou a stretnete sa s dvojitou agentkou menom Sara Blake.

Vtedy sa vám vráti spomienka na výcvik vašich Psionických schopností. Najprv precvičujete telekinézu (TK). Pravým tlačidlom myši chytíte predmet. Kolieskom ním posúvate hore a dole, myškou ním pohybujete do smerov. V prvej miestnosti len popresúvajte krabice. V druhej ich presuňte k stene, vylezte po nich a prelezte stenu. Potom ešte preneste krabice cez tri otvory. Najprv do najnižšieho, do stredného a do najvyššieho. Na ten musíte krabicu chytiť dvakrát. Zdvihnite ju najvyššie, pustite a hneď ju opäť rýchlo zachyťte a bude vyššie. Potom si ešte precvičte hod krabíc na živé terče a v poslednej miestnosti to už ide na ostro – zabite pár vojakov pomocou vašej schopnosti, no môžete si pomáhať aj zbraňami.

- nájdi generátor tejto oblasti a vypni ho
Po spomienkovom tréningu sa preberáte naspäť v sklade. Máte kartu, ktorú ste od nej dostali a v miestnosti pri vás si vezmite dve Psi energy. Vyjdite naspäť na chodbu, vráťte sa cez dvere naľavo na predošlú chodbu a zbehnite dole schodmi. Tam je v chodbe len jeden vojak, tak sa ho zbavte, buď ho ovaľte, zastreľte, alebo využite vaše nové schopnosti. Prejdite dverami na konci.
Na plošine, kam sa dostanete je Psi Vial. Pod vami sú dvaja vojaci. Môžete ich zhodiť pomocou TK z mosta, či odstreliť pri nich výbušné sudy. Zbehnite nižšie, pod vašou plošinou je na krabici munícia do pištole a za krabicami Psi Rejuvenator. Prejdite na most. Z dverí, ktorými ste vošli, sa za vami vyrútia dvaja vojaci – z tej výšky pekne poletia dole. Za mostom je oproti vám Psi Vial a naľavo pri krabiciach Psi Rejuvenator a Medikit. Zlezte po rebríku dole na menšiu plošinu, kde prehoďte dva spínače, čím vypnete generátor.

- dostaň sa do sila a použi výťah
Vráťte sa naspäť hore a naspäť do chodby. Pod schodmi vás čaká vojak, no sú pri ňom aj výbušniny, takže sa ho ľahko zbavte. Vráťte sa po schodoch nahor, tam pozor, čaká vás tam ďalší vojak. Hore vstúpte do dverí napravo (kde ste predtým získali kartu a stretli aj Sáru). Tu sú ďalší dvaja vojaci. Jeden hliadkuje rovno pred vami a druhý v chodbe naľavo, kde ste získali prvú kartu. Oboch môžete ľahko omráčiť. Keď sa ich zbavíte, prejdite na koniec chodby a vstúpte do dverí, ktoré boli pri vašej tunajšej poslednej návšteve chránene lasermi.

Predtým sa vám však vrátia spomienky na ďalší tréning Psi schopností. Naučíte sa používať Remote Vision (RV). To vám umožní opustiť svoje telo v astrálnej forme a sledovať okolie. Prvý test je jednoduchý, použite RV a prejdite v astrálnej forme cez dvere a chodbou až k terminálu. V ďalšej časti zájdite za jednu zo stien, ktoré lemujú chodbu a použite RV. Presuňte sa k robotníkovi, ktorý sa pôjde pozrieť do chodby. Ak by ste neboli skrytý, tak vás zbadá (vaše telo je stále viditeľné aj v ohrození pred útokmi, aj keď používate RV) a opakujete to. Môžete zrušiť RV. Potom sa prikradnite a omráčte ho. V ďalšej časti ste pred zavretými dverami. Len použite RV a nazrite do miestnosti. Keď sa robotník otočí chrbtom k dverám, tak zrušte RV a vo svojom tele vstúpte do miestnosti a prejdite do dverí napravo. Robotníka nechajte tak. Teraz máte za pomoci RV si pozrieť, ako sa pohybuje vojak a robotník a oboch ich omráčiť. Spravte to, ako chcete, no kľudne to môžete spraviť aj bez RV. V poslednej časti sa cez vojakov dostaňte k pultu, na ktorom aktivujte spínač a potom sa dostaňte k dverám, ktoré ste ním otvorili a prejdite nimi.

Po získaní tejto schopnosti ste naspäť. Takže teraz prejdite dverami a v chodbe za nimi sa zbavte dvoch vojakov. Prejdite dverami na konci chodby a zabite dvoch vojakov, keď budú pri výbušnom sude. Tretí zlezie rebríkom dolu k vám, tak sa ho cestou zbavte. Vylezte hore a vezmite si Psi rejuvenator. Zlezte naspäť dole a prejdite dverami oproti.
Tu máte v chodbe dvoch vojakov. Keď sa ich zbavíte, ešte nechoďte preč. Všimnite si plot po ľavej strane. Preskočte ho a zlezte dole do tmy. Tam nájdete Gnóma. Vráťte sa naspäť hore. Dvere napravo sú chránené lasermi, tak prejdite tým na konci chodby.
Za nimi je vojak (môžete použiť novú schopnosť RV, aby ste videli, keď bude chrbtom). Zbavte sa ho a otvorte ďalšie dvere. Za nimi je robotník. Zabite ho a vezmite si od neho kartu. Napravo na stole je Medikit a naľavo na skrini Psi Rejuvenator. Za oknom vidíte vojaka, ktorého sa takto môžete bezpečne zbaviť pomocou TK. Potom ešte stlačte červené tlačidlo na pulte a vráťte sa cez chodbu do predošlej miestnosti. Pozor, objavili sa traja noví nepriatelia. Keď ich zbadáte, tak prejdite dverami naľavo, na ktorých ste práve deaktivovali lasery. Než ich otvoríte, pritiahnite si kovovú krabicu sprava. Keď otvoríte dvere, tak vás čaká na opačnej strane automatické delo. Práve nato použite pomocou TK kovovú krabicu a použite ju ako štít pred strelami. Takto krytý krabicou prejdite až pod delo. Keď ste pod ním, tak na vás nedostrelí, zato vy naň áno, tak ho zničte. Napravo za kontajnermi máte Medikit, ak potrebujete. Potom len prejdite dverami k výťahu.

Bonus
 • Gnóm 1. (obrázok) V tejto misii môžete získať prvého Gnóma. Ku koncu levelu sa dostanete do miestnosti, kde sú po ľavej strane zábradlia a za nimi tmavý priestor vedúci pod plošinu, na ktorej stojíte. Pôjdete z tej miestnosti ďalej získať prístupovú kartu od výťahu. Než tam pôjdete, preskočte ten plot a dopadnite dole, do priestoru pod plošinou. Tam je gnóm.
  Sprístupní vám bonusový level Tip the Idol.


2. Something´s Gone Wrong

- preskúmaj oblasť a nájdi zvyšok svojej jednotky
Vstúpte do miestnosti pred vami a vtedy sa vám vráti ďalšia spomienka. Naučíte sa, ako vysávať psi energiu z ľudí (Mind Drain – MD). Zbavte sa vojaka pred vami ľubovoľným spôsobom. Potom prídite k jeho telu a použite MD (E), doplní vám to časť vašej Psi energie. Prejdite do ďalšej miestnosti. Tam sa prikradnite k vojakovi, aby vás nezbadal a použite MD (na živé ciele môžete, len keď o vás nevedia). Držte „E“, až kým z neho nevysajete všetku túto energiu, čo ho zabije. V ďalšej miestnosti sú dvaja vojaci. Musíte sa k nim priplížiť a vysať z nich energiu. Keď to spravíte, čaká vás posledný test. V miestnosti sú s vami dvaja vojaci a vy máte Psi energiu úplne minutú. Musíte ju doplniť na maximum. Máte dve možnosti. Zabijete vojakov a vysajete ich telá, no to doplní len kúsok energie. Budú sa objavovať ďalší vojaci, s ktorými budete musieť bojovať, aby ste vysali ich telá. Rýchlejší je druhý spôsob. Priplížiť sa k nim, aby o vás nevedeli a vysajte ich tak. Zo živých tiel získate omnoho viac energie. Keď si doplníte energiu na maximum, vraciate sa naspäť.

Vstúpte do miestnosti pred vami. Na stene naľavo je Medikit. Vstúpte na výťah naľavo, aktivujte ho a vyvezte sa hore. Hore vás čakajú traja vojaci. Dvaja po vás začnú páliť ešte keď ste na výťahu. Môžete ich pomocou TK hodiť pod vás na zelektrizovanú plochu, ktorá ich zabije. S tretím môžete spraviť to isté, alebo ho jednoducho zastreliť. Hore si vezmite Medikit a stlačte červené tlačidlo na pulte. Vráťte sa na plošinu a zvezte sa ňou dole. Z dverí, ktoré ste otvorili tlačidlom vybehnú traja vojaci, tak ich z plošiny buď postrieľajte, alebo zhoďte pod plošinu do elektriny. Potom prejdite tými otvorenými dverami.

Po bokoch sú tri malé miestnosti. Nechoďte do nich, inak po vstupe sa za vami zatvoria sklenené dvere a pustí sa plyn, ktorý vám bude odoberať zo života. Za dverami sa objaví vojak, tak ho potom chyťte pomocou TK a rozbite ním sklo na dverách. No nepotrebujete do tých miestností chodiť. V druhej miestnosti na boku je robotník, ktorého môžete zabiť, alebo mu vysať energiu a vezmite si z miestnosti bezpečnostnú kartu a Psi Vial (použite TK, nemusíte vôbec vstupovať). V tretej miestnosti je Medikit. Pokračujte ďalej dverami naľavo.

Prejdite mostom k ďalším dverám. Otvorte ich kartou, ktorú ste pred chvíľou získali. Za dverami na vás čaká jeden vojak, tak buďte pripravený. Keď sa ho zbavíte, tak prejdite ďalšími dverami, kde v animačke nájdete svojho kolegu. No Movement ho zmenil a napadne vás, takže ho budete nútený zabiť.

- prejdi cez kryo skladovacie zariadenie a vstúp do kontrolnej miestnosti
Naľavo za krabičkou máte Psi vial a napravo na stene Medikit. Prejdite dverami ďalej. Ste v chodbe a po oboch stranách sú dve miestnosti. Tá naľavo je prázdna, v tej napravo je vojak a robotník. Ak vás zbadajú, vojak vás samozrejme napadne a robotník vyhlási poplach a dobehnú ďalší vojaci. Môžete sa preplížiť popod okno a potichu sa zbaviť vojaka a robotníka už potom ľubovoľne. Ak aj zapne alarm, tak vy ho môžete vypnúť. Prejdite na koniec chodby a vstúpte do dverí napravo. Za nimi sú dvaja robotníci, ak vás zbadajú, pokúsia sa spustiť poplach. Zbavte sa ich. Naľavo máte na stole a na skrinke lekárničku, napravo za skrinkou je Psi Rejuvenator. Napravo si zo stolíka pri mŕtvole vezmite Implant Device. Vtedy vtrhnú do miestnosti dva vojaci. Zabite ich (môžete ich pomocou TK strčiť do horiacej pece). Vráťte sa na chodbu a prejdite do dverí oproti. Za nimi je vojak s brokovnicou, tak pozor (použite RV, aby ste ho videli). Pomocou Implante Device si otvorte dvere a vstúpte. Prejdite ďalšími dvojo dverami k vstupu do kontrolnej miestnosti, no tá je zatvorená.

- získaj vstupný kód k dverám vedúcim do kontrolnej miestnosti
Prejdite dverami na konci chodby a v susednej chodbe k dverám s menovkou Jov Lenov. Uvidíte krátku animačku. Potom použite RV a vstúpte do kancelárie. Zájdite za stôl a na monitore si pozrite kód k dverám. Zapamätajte si ho, zrušte RV a vráťte sa do svojho tela. Môžete si zobrať Psi Vial pred vami. Vráťte sa do predošlej chodby, kde vás čakajú traja vojaci. Zbavte sa ich a použite kód, ktorý ste práve zistili na dvere. Vstúpte do kontrolnej miestnosti a zbavte sa v nej ďalších troch vojakov. Na tých dvoch vzadu môžete zhodiť výbušniny, ktoré sú na trámoch nad nimi. Napravo od dverí je na skrinke Medikit. Tiež môžete zliezť po rebríku dole do vody po Medikit a Psi Vial. Potom zájdite k terminálu s plánmi budovy.

- prejdi cez ventilačný systém do skladu s výbušninami, kde sa stretni so Sárou
Naľavo od terminálu s plánmi použite TK na kryt ventilačky a odrazte ho. Vylezte dnu, buď po troskách krytu, alebo si prisuňte krabicu. Hore si premiestnite k stene oproti tunajšiu krabicu a pomocou nej prelezte stenu. Tam bežte rovno popri ventilátore do prvého výklenku napravo a stlačte tam tlačidlo. To spustí ventilátor, popri ktorom ste bežali a vcucne vojaka. Môžete predeň pomocou TK dotiahnuť aj zvyšných vojakov, ktorí boli za vami. Prebehnite do ďalšieho výklenku, kde tiež aktivujte tlačidlo. Spustí sa ventilátor na konci chodby. Dotlačte k nemu pomocou TK vojaka. Potom ho vypnite a opäť zapnite, keď dobehnú ďalší vojaci. Toto opakujte, kým sa ich nezbavíte. Napokon môžete oba ventilátory vypnúť. Pri druhom tlačidle máte Psi Vial. Prejdite na koniec chodby (nech je ventilátor vypnutý) a tam máte lekárničku. Prejdite na koniec chodby. Ak preskočíte na plošinu oproti, máte tam Psi Vial. Inak pozoskakujte dole a prejdite cez dvere. V hale si otvorte bránu napravo a vstúpte. Stretnete sa so Sárou.

- umiestni tri výbušniny na zničenie celého komplexu. Umiestni prvú výbušninu do Implant Ops
Automaticky ste získali tri výbušniny. Tiež tu máte Psi Rejuvenator, Medikit a muníciu do pištole. Vráťte sa do haly. Je tam pár vojakov, tak ich pozhadzujte dole. Najprv snipera nad vami, potom ostatných. Prejdite po moste. Tam sa môžete plošinou vyviezť hore, zbaviť sa pár vojakov a dojsť do skladu, kde máte muníciu, Medikit a Psi energiu. Inak prejdite dverami oproti mostu. Ste opäť v časti, kde ste boli na začiatku. Prejdite až do miestnosti, kde bola animačka, v ktorej ste museli zabiť svojho bývalého kolegu. Je tam robotník, tak sa ho zbavte, aby nevyvolal alarm. Potom choďte k stĺpu, pri ktorom je na zemi kruh. Vstúpte do neho a umiestnite výbušninu.

- umiestni tri výbušniny na zničenie celého komplexu. Umiestni druhú výbušninu do Kontrolnej miestnosti
Pokračujte ďalej známou cestou, na ktorej vás čaká pár nových vojakov a robotníkov. Dostaňte sa opäť do kontrolnej miestnosti, z ktorej ste naposledy odchádzali ventilačným systémom. Tu sa zbavte posledného robotníka, ktorý by rád spustil alarm a postavte sa do kruhu pri potrubí, aby ste umiestnili výbušninu.

- umiestni tri výbušniny na zničenie celého komplexu. Umiestni tretiu výbušninu do kryo skladu
Vráťte sa cez pár dverí do veľkej haly, v ktorej umiestnite do kruhu poslednú výbušninu. Tam sa stretnete s prvým bossom.

- Jov Leonov
Objaví sa Leonov, ktorého ste už v animačkách videli. V hale, v ktorej ste, je aj osem kryoboxov, ktoré teraz spustí. Začnú z nich vychádzať vojaci. Nesnažte sa ich ničiť, budú chodiť stále. Radšej vy buďte rýchly. Leonov občas vystrelí do niektorého vojaka prúd červenej energie. Takýto vojak vybuchne, tak ho k sebe ani nepúšťajte. Použite TK, chyťte takého vojaka a hoďte ho na jeden z kryoboxov. Vojakov výbuch box zničí. Takto postupne zničte všetky boxy a zastavíte tak príval vojakov. Vtedy k vám skočí aj samotný Leonov. Ten po vás strieľa hromadu energetických gúľ, alebo vytvorí prstenec z energetických gúľ, ktoré sa rozprsknú do okolia. Nebuďte teda pri ňom veľmi blízko, aby ste sa mohli uhýbať. Občas vás tiež zasiahne energiou, ktorá vás trochu zmätie (máte poprehadzované ovládanie, no len na chvíľu). Vy použite kovovú krabicu, ktorá je tu v hale a pomocou TK ju hádžte na Leonova. Môžete tiež použiť svoju zbraň, no dobrý zásah krabicou odoberá viac.

- dostaň sa k pristávacej ploche, aby si unikol z komplexu predtým, než vybuchne
Vráťte sa po boji naspäť do centrálneho sila a použite plošinu hneď za dverami (pred mostom). Vyvezte sa ňou úplne nahor (nie na poschodie so skladom, ale do dverí ešte vyššie). Tam prebehnite hore schodmi napravo, na druhú stranu a dole schodmi. Cestou vás všade budú obťažovať vojaci, tak pozor. Používajte TK, len aby ste ich odpratali z cesty, nezdržujte sa s nimi. Keď zbehnete dole schodmi, ste už na pristávacej ploche. Len dobehnite ku generálovi, ktorý v animačke odletí. Po vás v poslednej chvíli príde Sára a odvezie vás preč z vybuchujúceho komplexu.

Bonus
V tejto misii môžete získať dvoch gnómov. No oboch až na konci, po boji s bossom, keď vám začne odpočet, takže musíte byť veľmi, veľmi rýchly.
 • Gnóm 2. (obrázok) Prvý gnóm je v miestnosti s kryoboxami, kde aj bojujete s bossom. Medzi dverami, ktoré vedú z miestnosti, je na poschodí rozbité sklo. Po boji rýchlo použite TK a preneste k nemu sud a krabicu. Krabicu dajte úplne k stene a na ňu položte sud. Vylezte po nich na poschodie. Hore si to obehnite celé dookola, k miestu, kde stál na začiatku boja Leonov. Je tam predeľujúca stena, za ktorou je gnóm. Keď ho vezmete, na ktoromkoľvek mieste, kde je prerazené sklo, zoskočte dole a utekajte preč.
  Sprístupní vám bonusový level TK Alley.
 • Gnóm 3. (obrázok) Druhý gnóm je úplne na konci. Keď zbehnete dole schodmi, ste na priestranstve, kde je už napravo pristávacia plocha. Keď k nej prídete, spustí sa záverečná animačka. Choďte najprv naľavo, kde je časť mostu. Vyskočte naň a vybehnite kúsok nahor. Úplne hore sa nedostanete, ale stačí kúsok, aby ste dovideli na gnóma vo výklenku. Použite naňho TK, pritiahnite si ho a vezmite ho. Potom už len dobehnite na pristávaciu plochu.
  Sprístupní vám bonusový level Bouncy, Bouncy.


3. Unfinished Business

- stretni sa so Sárou na druhej strane montážnej haly
Za kovovou krabicou za vami je sniperka a Medikit. Tu môžete postupovať priamo a všetkých rovno postrieľať, no môžete ísť aj bez poplachu. Keď prejde reflektor cez vrtuľník, schovajte sa zaň, odtiaľ sa presuňte za krabice napravo. Keď prejde reflektor, prelezte ich a bežte k ďalším krabiciam, stále na pravej strane. Na ne vylezte a z nich skočte na malú striešku. Na nej máte ďalší Medikit. Prejdite na jej druhú stranu a zoskočte na zem. Tam vstúpte do dverí pod strieškou.
V miestnosti sú traja vojaci. Prvého na prízemí môžete zlikvidovať potichu. Ďalších dvoch si podajte. Máte tu aj kanistre s benzínom, ktoré po nich môžete hádzať, čo samozrejme buchne.
V miestnosti máte dva Medikity a dva Psi Rejuvenatori. Vybehnite hore po schodoch a prejdite do susednej miestnosti. Vojakov pod vami si nemusíte všímať, no je to na vás. Prejdite do dverí na konci, zbavte sa dvoch vojakov a pohovoríte si so Sárou.

- choď do komunikačného centra a kontaktuj Mindgate
Dostali ste od Sáry vstupnú kartu. Máte tu tiež na zemi Medikit a Sniperku. Zlezte dole rebríkom a vráti sa vám ďalšia spomienka. Teraz si nacvičíte Ovládanie mysle (Mind Control – MC). Najprv ovládnite vojaka za sklom (X) a použite ho, nech aktivujte tlačidlo na panely. Zrušte jeho ovládanie a vráťte sa do svojho tela. Prejdite vedľa. Tam ovládnite vojaka a zabite druhého. V tretej miestnosti sú traja vojaci. Ukryte sa, aby vás nevideli, jedného z nich ovládnite a zabite zvyšných dvoch. Potom s ním choďte k výbušnému sudu a streľte do neho. Keď sa takto zabijete, zabijete len vojaka a vy sa vrátite do svojho tela. Posledný tréning je podobný. Ovládnite jedného z vojakov, pobite všetkých ostatných a nakoniec aj seba (teda vojaka).
Po tréningu ste opäť na dvore. Za dverami pred vami sú útočné pušky, dva Medikity a dva Psi Rejuvenatory. Za bránou napravo je pár vojakov. Jedného z nich ovládnite a otvorte bránu. Môžete s ním ešte zlikvidovať ostatný. Keď prejdete bránou, ovládnite rýchlo snipera na streche. S ním aktivujte spínač a zosunie sa vám dole rebrík. Potom so sniperom skočte dole, aby ste sa ho zbavili. Vylezte rebríkom na strechu. Cez strešné okno vidíte do budovy. Pod vami je robotník. Ak vás zbadá, tak vyvolá poplach. Môžete ho ovládnuť, prebehnúť s ním vedľa a napadnúť vojaka, aby ho zabili. Potom rozstreľte sklo na strešnom okne a zoskočte dole do haly pod vami. Máte tam Medikit a Psi Rejuvenator. Prejdite do vedľajšej miestnosti, kde pobite vojakov. Vyjdite hore schodmi a v miestnosti použite monitor za hologramom zeme.

- stretni sa so Sárou v súkromnej pracovni Edgara Barreta
Zabite vojaka a vezmite si z neho kartu. Otvorte ňou dvojkrídle dvere a vstúpte. Tam stretnete Sáru, ktorá práve vyrabovala Edgarov sejf. Dá vám Luna 1, ktorý z neho získala, nevie presne čo to je, ale chcú to. Tiež zistíte, že jeden z dôvodov, prečo sa infiltrovala do Movementu bolo, že tu chce nájsť svoju sestru.

- prejdi cez doky a nájdi Barreta na vrchnom poschodí v kancelárii
Vráťte sa do predošlej miestnosti, zbehnite dole schodmi a cez dvere oproti sa vráťte na dvor. Tam zabite vojaka, ktorému vezmite prístupovú kartu. Otvorte si ňou bránu napravo od dverí, z ktorých ste teraz vyšli na dvor. Ňou prejdite do dokov. Pobite vojakov a môžete presnoriť okolie. Nájdete dva Medikity pri kontajneri a jeden v žeriave, na kontajneri Psi Rejuvenation, na móle Psi Vial. Keď ste sa tu poobzerali, vylezte do žeriavu a aktivujte ho. Prenesie jeden kontajner, čo vám umožní dostať sa do vedľajšej časti. Tam opäť pobite vojakov. Zájdite do zadnej časti, kde je kontajner zaháknutý na žeriav. Momentálne je na zemi, tak na ten kontajner vylezte. Použite MC na nejakého vojaka, vylezte s ním do žeriavu a aktivujte ho. Kontajner aj s vami sa zdvihne do výšky. Tam len prejdite na plošinu pri okne a vlezte do budovy. Prejdite k dverám. Uvidíte, ako generál spucuje Berreta zato, že stratil Lunu 1. Ten od zlosti zabije dvoch svojich strážcov a odíde. Vstúpte dnu a vezmite si bezpečnostnú kartu, ktorá zostala po strážcovi.

- vráť sa cez doky a výrobnú halu na pristávaciu plochu a cez ňu vstúp na vlakovú stanicu
Teraz sa jednoducho vráťte úplne na začiatok. Teda cez okno von. Tu môžete zoskočiť, alebo znova ovládnuť vojaka a nechať ho použiť žeriav, aby vás to zviezlo dole. Cez doky na vedľajší dvor, tam hore rebríkom na strechu, cez dvere do veľkej haly a vonku na pristávaciu plochu, kde ste začínali level. Tam sa presuňte k dverám úplne napravo (oproti vrtuľníku). Ak ste na začiatku postupovali potichu, tak sa nezabudnite opäť vyhnúť reflektorom. Po vstupe sa stretnete so Sárou.

Bonus
 • Gnóm 4. (obrázok) Prvého gnóma môžete získať na nádvorí, kde ste mali spomienku na Mind Control – ovládanie mysle. Keď sa postavíte do brány, ktorú ste otvorili ovládnutím vojaka, tak napravo vidíte budovu, na strechu ktorej sa dostanete pomocou rebríka, ktorý vám tiež spustil ovládaný vojak. Naľavo je susedná budova, ktorej strecha je o kúsok vyššie, než strecha s rebríkom. Medzi nimi je plošina, poniže oboch striech. Preneste na túto plošinu pomocou TK aspoň zo tri krabice a naukladajte ich na seba. Vylezte na pravú strechu rebríkom, skočte a zachyťte sa na krabicach. Z nich vyleziete na tú vyššiu strechu. Prejdite na jej koniec. Tam uvidíte pri streche ďalšiu striešku, na ktorej už zbadáte Gnóma a sniperku. Len si po tie veci doskočte.
  Sprístupní vám bonusový level Panic Room.
 • Gnóm 5. (obrázok) Druhého gnóma môžete získať v dokoch. Keď použijete žeriav a premiestnite jeden kontajner, dostanete sa do druhej časti dokov. Tam je v strede štvorec z naskladaných kontajnerov. Použite krabice (ak nie sú, prineste si s TK) a vylezte na kontajnery. V strede štvorca, medzi tými kontajnermi je gnóm.
  Sprístupní vám bonusový level Gearshift.


4. Assembling the Pieces

- prenikni do fabriky a stretni sa s Barretom
Zlikvidujte všetkých vojakov v oblasti. Prioritne sa zbavte dvoch sniperov vo vežičkách. V oboch vežiach a v odkrytom vozni máte Medikity. Pri krabiciach neďaleko miesta, kde ste začínali, je Psi Rejuvenation. Medzi vlakmi prehoďte červene blikajúcu výhybku, čo odpojí vozeň, ktorý vám prerazí cestu ďalej.
Zájdite k vchodu a použite MC na niektorého z vojakov. Najlepšie na snipera vzadu na balkóne. S ním môžete pekne zlikvidovať zvyšných dvoch vojakov. No hlavne zničte automatické delo na stene, ktoré by vám osobne robilo problémy (ak ho nezničíte, zas môžete využiť predmety pomocou TK, ako štít). Potom ovládanú postavu zabite a vstúpte. Na balkóne, kde bol sniper je Psi Rejuvenation a pod ním pri krabiciach je Psi Vial. Jeden Medikit je pod balkónom a druhý za posledným kontajnerom naľavo od dela. Napokon prejdete cez dvere, ktoré sú pod automatickým delom.
V ďalšej miestnosti buď vyjdite hore rebríkom, zabite robotníka a aktivujte spínač, alebo ho jednoducho zdola ovládnite, aktivujte spínač ním a skočte s ním dole, aby ste ho mohli doraziť. Spínačom ste si otvorili cestu ďalej. V ďalšej hale s výrobným pásom a strojmi pobite vojakov, ktorí vás už čakajú. Môžete ich popresúvať aj na pás a nechať stroje, nech spravia prácu za vás. Potom prejdite na koniec haly, popri páse a tam vylezte po rebríku nahor. Hore sa zbavte dvoch robotníkov, než stihnú vyvolať poplach. Prejdite dverami vedľa.
Tu ste už boli, no len na prízemí. Aktivujte spínač pri vás, čo spustí štyri drviče. Neprebiehate pomedzi ne. Ak niečo vložíte do drviča, tak sa pokazí. Môžete byť telo, alebo krabica. Máte tu kovové krabice, takže sa aspoň nezničia. Použite TK a presuňte krabicu do stroja. Ten, keď na ňu narazí, sa pokazí. Takto vyraďte všetky štyri stroje. Potom prejdite do dverí za poslednou časťou stroja.
Vybehnite na strechu. Hore zabite ešte pár vojakov, no pozor najmä na dvoch sniperov nad vami. K nim sa nedostanete, tak ich zhoďte pomocou TK. Obíďte si strechu dookola. Zbehnite pár schodmi a vstúpte. Tu už zabite len posledných dvoch vojakov. V zadnej miestnosti je Psi Vial. Vy pokračujte k rebríku, ktorým vylezte hore k Medikitu a Psi Vialu. Tam vstúpte do dverí.

- Edgar Barret
Váš starý známy z Mindgate vám ponúkne, aby ste sa k nim pridali, no vy ste predsa hrdina, takže žiadne také. Začína sa váš súboj. Edgar bude po vás hádzať kusy kovového odpadu, ktorý je prevážaný po dopravnom páse. Streľba nezaberá, tak robte to isté. Vyhýbajte sa jeho útokom a hádžte po ňom veci. Keď mu odoberiete časť života, tak vám povie, že to dokončíte vonku a odíde. Keď získate kontrolu, v rohu si môžete zobrať Medikit a Psi Rejuvenation. Vybehnite von. Na dvore po vás bude Edgar hádzať naozaj, čo mu príde pod ruku, takže buďte radšej v pohybe. Dážď krabíc, kontajnerov, cisterien sa začína. V boji pokračujte stále rovnakým štýlom. Vyhýbajte sa jeho útokom a pomocou TK po ňom hádžte, čo nájdete. Keď už bude mať minimum života, tak sa vás jednoducho zbaví (prečo nie skôr?) a odíde. Sledujete ho na vrtuľníku.

Bonus
 • Gnóm 6. (obrázok) Prvý Gnóm je k dispozícii, keď dorazíte do haly, cez ktorú prechádza výrobný pás. Je tu veľa strojov, niektoré drviace, ďalšie vypúšťajú oheň. Keď si obehnete výrobný pás dookola, môžete všetky tie stroje vypnúť (drviče modrými panelmi, oheň pákami). Potom naskočte na pás a nechajte sa viezť. Keď budete na prvej zatáčke, tak uvidíte pred sebou dva rebríky. Tým napravo pokračujete normálne ďalej, k tomu naľavo preskočte. Inak sa k nemu nedostanete. Vylezte hore a máte tam Gnóma, Medikit a Psi Rejuvenation. Potom len zlezte opäť dole a skočte na plot, ktorý prelezte. Ste naspäť v hale.
  Sprístupní vám bonusový level Up & Over.
 • Gnóm 7. (obrázok) Druhý Gnóm. Krátko po zobratí prvého gnóma sa dostanete do haly, kde poškodíte štyri veľké drviče, aby ste po ochodze mohli prejsť na druhú stranu. Keď všetky poškodíte, nechoďte ešte hneď ďalej, ale najprv zlezte dole. Keďže ste stroje poškodili, otvory majú teraz priamo na prízemí. Dole prejdite cez posledný stroj a nájdete Gnóma a Psi Vial.
  Sprístupní vám bonusový level Bottomless Pitt.


5. Fears Don´t Lie

- preskúmaj severnú vežu a skontaktuj sa s vedkyňou
Za krabicami, za vami je Medikit a Psi Rejuvenator. Na pristávaciu plochu k vám dobehne pár vojakov, tak sa ich zbavte. Môžete ich s TK pozhadzovať dole. Potom vstúpte do dverí, z ktorých vybehli. Vľavo na konci chodby je Medikit a Psi Rejuvenator. Sú tu dvaja vojaci. Jedného zabite a jedného radšej ovládnite s MC. S ním zničte automatické delo na stene. Ak aj nie celé, aspoň ho poškodíte a dorazíte už sami. Potom vstúpte dverami pod delom. Tam vás čaká Dr. Kamiko Jonesová, ktorá síce nemôže ísť s vami, ale aspoň vám poskytne informácie a nejakú tú pomoc.

- vstúp do data archívu, aby si zistil niečo o plánoch Movementu s Monolitom
Pokračujte chodbou na opačnú stranu a vstúpte do dverí medzi dvoma levmi. Tam sa zbavte troch vojakov, ktorí vás napadnú. V miestnostiach napravo máte Medikit a Psi Rejuvenator a v miestnostiach naľavo len Medikit. Tiež sú tam dvaja robotníci. Zatiaľ ich nezabíjajte. Všimnite si, že naľavo, aj napravo, sú dve tlačidlá. Keď jedno stlačíte, máte 5 sekúnd na stlačenie druhého, takže to nestíhate. Ovládnite s MC jedného pracovníka a bežte s ním do druhej miestnosti. Tam s ním stlačte červený spínač. Vráťte sa do svojho tela a sami stlačte druhý spínač. To otvorí dvere ďalej. Prejdite novootvorenou bránou. Vnútri si môžete sprava zobrať Psi Rejuvenator a nad oboma bočnými chodbami máte Medikity. Inak stlačte červený spínač. Zistíte, že svetové vojny boli vedené práve kvôli monolitu. Ten získali Rusi a Usáci a začali svoj Psi program. Po animačke sa vráťte k bráne. Cestou získate ďalšiu spomienku a schopnosť.
Naučili ste sa podpaľačstvu. Prvý test je jednoduchý. Použite Pyrokinézu (PK) a spáľte sudy a krabice pred vami. V druhej miestnosti prejdite pred krabice a zapáľte ich. Sledujte, ako sa oheň rozšíri až za stenu, kam nesmiete a zabije muža. V tretej miestnosti si to skúsite na živých terčoch. Proste spáľte všetkých, ktorí vybehnú. V poslednej miestnosti je už tradičný test s vojakmi. Môžete si pomôcť aj zbraňou. Všetkých zabite a test je kompletný.

- získaj od nepriateľov prístupovú kartu k výťahu. Dostaň sa na ďalšie poschodie.
Vráťte sa cez dvere do chodby. Tam vás čaká nový nepriateľ, obrnený vojak. Je imúnny voči psychickým útokom. Môžete ho zastreliť, alebo použiť práve získanú PK. Keď horí, tak je dezorientovaný a vtedy na neho môžete použiť aj TK. Mimo neho vás tu čakajú traja obyčajní vojaci. Keď je po nich, vybehnite na hlavnú chodbu, na začiatku tejto časti budovy. Tam zabite vojaka, od ktorého si vezmite kartu. Vstúpte do výťahu, ktorý je kúsok od dverí, z ktorých ste vyšli a odvezte sa ním.
Dole máte pár vojakov a robotníka. Na začiatok použite MC a zbavte sa robotníka (aby nevyvolal poplach) a aj pár vojakov. Potom to tu dočistite. V slepej chodbe naľavo a aj vo výklenku napravo od výťahu máte Medikity a v svätyni so sviečkami máte Psi Rejuvenation.
Teraz máte dve cesty. Jedna sú dvere oproti výťahu. Zoberte s TK jednu guľu z podstavca a roztrieskajte s ňou dvere. Cesta je voľná. Druhý spôsob je ísť doprava. Tam je oproti zamknutým dverám ventilačka. Rozbite ju a vlezte. Cestou môžete cez nerozbitný kryt použiť MC a zbaviť sa vojaka a robotníka v miestnosti. Tiež tu máte Gnóma. Na druhom konci ventilačky opäť rozbite kryt a ste v chodbe, do ktorej by ste sa dostali, aj keby ste rozbili tie dvere oproti výťahu.

- nájdi cestu cez ilúziu kancelárskeho bludiska
V ilúzii, ktorú vytvorila Wei Lu, sa musíte dostať na druhú stranu. V niektorých otvorených kanceláriách nájdete nejakú výbavu a ilúzie rôznych postáv, vrátane samého seba. Je jedno, či sem vstúpite cez dvere, alebo cez šachtu. Choďte doľava a rovno, tam stretnete Wei Lu. Keď zmizne, zahnite do chodby vľavo, kde je ilúzia Kamiko. Keď sa rozplynie, napadne vás vojak. Zabite ho a prejdite dverami za ním. Tam je zas ilúzia Sáry, ktorá keď sa rozplynie, napadne vás vojak. Zbavte sa ho a zase zahnite doľava, kde opäť stretnete Wei Lu. Prejdite na koniec chodby, kde vás čaká ilúzia Barreta. Tá nemizne, tak sa k nej priblížte, no hneď potom cúvajte späť, pretože keď sa rozplynie, zostane po ňom mína, ktorá o chvíľu exploduje. Prejdite dverami, pred ktorými stál. Za nimi vstúpte do prvých dverí naľavo, kde je opäť vízia Wei Lu (pre postup ju musíte vždy stretnúť, inak sa vám nesprístupnia dvere). Vráťte sa na chodbu.
Pokračujte touto chodbou, pokým sa na ňu nebude napájať ďalšia vľavo. Prejdite ňou a na konci vstúpte do dverí (miznú, ak ste nestretli zakaždým Wei Lu). Tu vás čaká ilúzia Leonova. Keď zmizne, zlikvidujte dvoch vojakov. Zahnite doľava, kde zase stretnete Wei Lu. Pokračujte chodbou k ďalšej ilúzii, ktorá sa zmení na opancierovaného vojaka. Pokračujte chodbou, až k ilúzii generála, ktorý sa zmení na ďalšieho pancierového vojaka. Zabite ho a vráťte sa kúsok naspäť. Máte prístupnú novú chodbu napravo, tak do nej vojdite (máte tu Medikit a Psi Vial) a na konci prejdite dverami.

- tvoja minulosť sa vracia pomstiť. Osloboď ich duše oslobodením ich mysle...
Ste na cintoríne, kde vás napadnú nemŕtvi vojaci. Aby ste sa ich zbavili, musíte im vysať všetku energiu pomocou MD. Druhý spôsob je odstreliť im hlavy brokovnicou. Ak si chcete pobrať výbavu rozmiestnenú po cintoríne, spravte to skôr, než zabijete posledného vojaka, inak zmizne. Všetkých ich zabite a ocitnete sa v prázdnej miestnosti. Máte tu dva Medikity, jeden pri dverách vedúcich ďalej a druhý nad dverami, ktorými ste vošli.

- získaj prístupovú kartu k výťahu. Stretni sa s Wei Lu.
Ozve sa vám Kamiko a informuje vás, čo treba spraviť. Prejdite dverami, pri ktorých je Medikit. Ak ste pri lezení ventilačkou nezabili pár vojakov a robotníka pomocou MC, tak sa ich tu zbavte teraz. Tak či tak, je tu aspoň jeden vojak, ktorého zabite a vezmite si od neho kartu. Prejdite dverami na chodbu. Ste naspäť na začiatku tohto podlažia. Čakajú vás tu dvaja noví vojaci. Keď sa ich zbavíte, nastúpte do výťahu, ktorým ste sem prišli a zvezte sa na deväťdesiatesiedme poschodie.
Tu pozor na bezpečnostné kamery. Jedna je hneď pred vami, tak ju vyraďte pištoľou. Ešte sú tu štyri. Dve sú po bokoch miestnosti nad vami, tam sa dostanete až po schodoch, no kamery môžete vyradiť už odtiaľto. Posledné dve sú na schodoch, na oboch stranách, tiež ich môžete odpojiť z diaľky pištoľou. V miestnosti nad výťahom je jeden robotník a automatické delo.
Môžete zabiť robotníka a zničiť delo a ísť tam osobne. No pokiaľ odtiaľ nechcete Medikit, nemusíte sa s delom obťažovať. Ovládnite robotníka s MC a použite ho, nech aktivuje červené tlačidlo na panely. To otvorí bránu. Vybehne z nej pancierový vojak, tak sa ho zbavte. Napokon prejdite odomknutou bránou do miestnosti za ňou. Tu vás čakajú Medikity. Keď ste pripravený, prejdite poslednou bránou k bossovi.

- Wei Lu
Na začiatku vstúpite do miestnosti so šiestimi sochami. Ožijú a budú vás napádať svojimi mečmi. Použite na sochu oheň (PK) a ona sčervenie, keďže ju trocha rozžeravíte. Vtedy použite TK, chyťte jeden z džbánov, ktoré sú v miestnosti a hoďte ho do sochy. Po dobrých zásahoch sa rozpadne. Džbány do nich hádžte len keď sú rozžeravené, inak to nemá zmysel. Taktiež môžete na ich rozbitie použiť miesto džbánov streľbu, no načo si míňať muníciu. Prípadne môžete použiť viackrát PK a roztavíte ich úplne, no dosť do žerie Psi energiu. Takto postupujte, kým nezničíte všetky sochy.
Potom na vás zaútočí samotná Wei Lu. Zemní sa na démona s tromi hadími hlavami. Musíte ich všetky zničiť. Môžete aj strieľať, ale nábojov nie je veľa. Hádžte po hlavách vázy, alebo kusy skál, ktoré padajú zo stropu (pozor na ne, vyhýbajte sa im). Využívajte automatické zameranie (Ctrl), inak je problém trafiť sa do hláv. Každá hlava má vlastný život. Keď zničíte všetky tri hlavy, padne aj Wei. Ešte je tu možnosť, ak ste si pri boji so sochami ušetrili Psi Elixíry, tak používajte na Wei PK. Oheň zasiahne všetky tri hlavy naraz. Je to účinné a rýchle a ak máte dosť zásob energie, tak si ich len dopĺňajte a ničte ju.

- vráť sa cez Veľkú halu na spojový most a prejdi do Fusion Tower
Len sa vráťte do veľkej haly, kde ste zničili kamery. Tam prejdite dverami napravo od výťahu.

Bonus
 • Gnóm 8. (obrázok) Keď sa na začiatku zveziete výťahom, tak tu môžete získať prvého Gnóma. Keď sa zbavíte vojakov, choďte doprava. Je tam chodba, ktorá končí zamknutými dverami. Oproti nim je kryt ventilačky, popri ktorom prechádzate. Rozbite ho a vo ventilačke pohľadajte Gnóma.
  Sprístupní vám bonusový level Floor of Death.
 • Gnóm 9. (obrázok) Druhý Gnóm je na cintoríne. Keď tam budete, zoberte ho skôr, než zabijete všetkých vojakov, inak ilúzia zmizne. Za sochou uprostred je napravo suchý strom medzi dvoma hrobkami. Za tým stromom je Gnóm.
  Sprístupní vám bonusový level Survival.


6. Everything We´ve Worked For

- vnikni do veže a zastav proces fúzie
Vojaci pred vami zničia granátom most. Máte tu pri sebe lekárničku, muníciu do pištole, Psi Rejuvenator a za krabicami sniperku. Zbavte sa ich. Najjednoduchšie je použiť na jedného z nich MC, zabiť ostatných a skočiť z mosta. Keď je po nich, použite TK a preneste kus plechu, čo je na moste nad dierou. Umiestnite ho na tyče a trochu ďalej od vás, nemusíte naň doskočiť z okraju mosta, hlavne, aby ste doskočili na druhú stranu. Potom vyskočte na potrubie napravo, prejdite na jeho koniec a z neho skočte na plech. Odtiaľ preskočte na druhú stranu mostu, pri dverách si môžete vziať Medikit a potom vstúpte do dverí.
Na policiach pred vami máte Medikit, muníciu do pištole a Psi Rejuvenator. Zbehnite dole po schodoch. Pred vami je zelektrizovaná podlaha, ktorú napájajú tri stroje. Na opačnom konci je vojak, tak ho buď ovládnite (MC), alebo preneste (TK), no tak, či tak, zariaďte, nech skončí na tej podlahe. Elektrina ho samozrejme zabije, no spôsobí skrat, ktorý zničí stroj. Takto pošlite do elektriny ďalších dvoch vojakov a zničte zvyšné dva stroje. Posledného vojaka už len ľubovoľne zabite a prejdite do dverí na druhej strane. Rebríkom vylezte hore. Dole je len Medikit a Psi Rejuvenator.
Vstúpte do miestnosti. Zabite vojaka a z robotníka si môžete doplniť energiu. Prehoďte páku v miestnosti. Máte tu aj Psi Rejuvenator. Otvorte dvere a pozrite sa do tunela. Tu si dávajte pozor, cez tunel prechádza prúd energie, ktorý ak vás zasiahne, tak vás zabije. Musíte v štyroch miestnostiach po bokoch tunela prehodiť štyri páky. Jednu ste práve prehodili. Keď prejde energia popri vás, bežte doprava. Schovajte sa vo výklenku naľavo a keď opäť prejde energia, bežte ďalej a do dverí napravo s označením K4. Zbavte sa osadenstva a prehoďte tu druhú páku. Máte tu tiež lekárničku. Prúd energie sa teraz pohybuje rýchlejšie. Rovnakým spôsobom ako sem, bežte opäť doprava a do ďalších dverí s označením K3 (cestou samozrejme sa zastavte vo výklenku naľavo). Tu zabite pancierového vojaka, no robotníka nezabíjajte. Ani zatiaľ neprehadzujte páku. Ovládnite robotníka s MC a bežte s ním na chodbu a ďalej doprava do ďalšej miestnosti s označením K2. Tam prehoďte páku a vráťte sa do svojho tela. Teraz sa už nemusíte vonku naháňať s prúdom energie a pokojne si tu prehoďte poslednú, štvrtú páku. To energiu na chodbe odstaví a zároveň vám to otvorí dvere ďalej, ktoré sú práve tu, v K3. Máte tu aj lekárničku aj Psi Rejuvenator, ktorý sa zrejme po ovládaní robotníka hodí. Prejdite dverami a vylezte po rebríku (ak zleziete, nájdete Gnóma).
Vstúpte. Máte tu vojaka a robotníka, tak sa ich zbavte. Pri vstupe je Medikit a dole pri krabiciach je Psi Rejuvenator. Choďte do miestnosti, kde bol robotník a aktivujte červené tlačidlo, čo vypustí nejaké chemikálie. Prejdite do susednej miestnosti.
Tu zlikvidujte všetkých vojakov. Môžete ich pohádzať do bazéna, čo ich zabije. Dvere z pletiva vám bránia prejsť na ochodzu za bazénom. S TK chyťte nádobu so zelenou chemikáliou, ktoré ste vypustili v predošlej miestnosti a hoďte ňou do dverí. Tie vybuchnú. Takto môžete zničiť oboje dvere. Prejdite teda za nádrž a tam zabite ďalších dvoch vojakov. Odtiaľ sa dostanete do kontrolnej miestnosti, ktorú ste cez okno videli už pred nádržou. Tam pokračujte ďalej chodbou.

- vstúp do zbrojnice a do komunikačného centra a získaj prístupovú kartu k výťahu
V animačke sa stretnete so Sárou (ak sa vám spustí animačka s generálom, tak sa loadnite), ktorá sa čuduje, prečo ste ju nechali v Čiernom mori. Dá vám kartu od zbrojnice. Po animačke vás napadne asi šesť vojakov, tak sa o nich postarajte. Potom si vezmite Medikit, Psi Rejuvenator a kartu od Sáry. Prejdite von a dverami napravo na chodbu. Tam uvidíte v animačke Marlenu, ktorá sa venuje pyrokinéze. Pošle na vás dvoch horiacich vojakov, ktorých sa hneď po animačke zbavte.
Na chodbe sa dajte doprava. Čaká vás tam automatické delo. Použite kovovú krabicu ako štít. Skryte sa za ňu a hoďte na delo neďaleké výbušniny. Ak ho nezničíte, tak ho dorazte vlastnou zbraňou. Vstúpte do dverí, kde zabite dvoch pancierovaných vojakov. Napravo si kartou od Sáry otvorte zbrojnicu. Vezmite si odtiaľ, čo potrebujete, no najmä prístupovú kartu. Vráťte sa na chodbu a choďte na jej opačnú stranu. Na jej konci sú ďalšie dvere. Nad nimi je kamera, ktorú z diaľky zničte pištoľou. Potom si dvere pod ňou otvorte kartou zo zbrojnice. Vnútri zabite vojaka a získate kartu k výťahu.

- použi výťah a zastav proces fúzie
Vráťte sa naposledy na chodbu a choďte do výťahu. Čaká vás tu jeden nový vojak. Výťahom sa vyvezte hore. Naľavo je bezpečná chodba, na konci ktorej vás čaká Medikit, Psi Rejuvenation, Sniperka a Assault Rifle. Napravo sú dva Medikity, dva Psi Vial a Gnóm, no strážia to tam tri automatické delá. Keď skončíte s prehliadkou, vstúpte do dverí oproti výťahu.

- Marlena Kessler
Marlena pomocou svojej pyrokinézy podporuje urýchlenie fúzie. Keď vtrhnete, generál si vezme lunu a prikáže jej zničiť vás. Marlena sa zatiaľ neobťažuje ísť s vami bojovať osobne a používa stroj, v ktorom je zahniezdená. Buď po vás strieľa spŕškou striel, alebo prúdom laserového lúču. Pravidelne zaznie hláška, aby sa všetok personál stiahol. Vtedy použije explóziu energie z prehriateho stroja, ktorú nemáte šancu prežiť. Vtedy sa bežte schovať za ochranné sklo, ktoré sa vysunie zo zeme. Pred strojom sú stojany s tlakovými nádobami. Tie nádoby hádžte na delo stroja. Toto je naozaj pekelný súboj. Poriadne vždy hoďte nádobu, aby doletela až k delu. Celkovo je to dosť zdĺhavé. Keď konečne zničíte stroj, zaútočí na vás samotná Marlena. Likvidujte ju tak ako stroj, teda hádžte po nej tlakové nádoby. Marlena po vás hádže spŕšku ohnivých gúľ, alebo jednu väčšiu, ktorá má účinok asi ako bazuka. Ak sa k nej priblížite a útočíte päsťami, tak po chvíli použije nejaký ohnivý vír, ktorý vás odhodí. Stále buďte v pohybe a hádžte na ňu nádoby. Keď ju napokon dostanete, generál opäť utečie. Vy sa ho opäť vydáte sledovať a Kamiko nechávate za sebou vo vybuchujúcej budove.

Bonus
 • Gnóm 10. (obrázok) Prvý gnóm. Keď prehodíte všetky štyri páky, ktorými odstavíte energiu v chodbe naokolo, tak budete pokračovať rebríkom nahor. Zlezte najprv dole a tam vo vode nájdete Gnóma.
  Sprístupní vám bonusový level Gasoline.
 • Gnóm 11. (obrázok) Druhý gnóm. Keď sa na konci levelu vyveziete hore výťahom, tak choďte chodbou napravo. Strážia ju tri automatické delá. Keď ich zničíte, čaká vás za nimi vybavenie a Gnóm.
  Sprístupní vám bonusový level Psi Pool.


7. From the Ether And Beyond

- vstúp do chrámu a nájdi väzenie, aby si mohol pomôcť Sáre
Pred vami pri výbušnom sude je Medikit, ďalší je napravo od vchodu, pod kamennou doskou, tretí je naľavo od vchodu, pri kamennej doske, neďaleko stĺpu. Za sochami, za vami je Medikit a Psi Rejuvenator. Taktiež tam máte brokovnice a sniperky. Ak sa chcete zbaviť dvoch sniperov, ktorí sú hore na budove, tak si vezmite sniperku a choďte napravo, pod striešku. Tam na vás nedostrelia (pod strieškou, za vrtuľníkom). Odtiaľ si ich zamerajte a zabite ich (ak ste nemali sniperku, tak vám tieto náboje vystačia len tak, tak, takže mierte presne). Potom vstúpte do chrámu. Tesne pred vstupom získate poslednú spomienku.

Naučíte sa Aura View (AV), astrálny pohľad. V prvej miestnosti len zapnite AV (V) a pozrite si sudy. V druhej použite AV a nájdite označenú stenu s puklinou. Tú rozbite a prejdite do vedľajšej chodby, v ktorej s týmto pohľadom nájdite ďalšiu stenu s puklinou, ktorú rozbite a prejdite. V štvrtej miestnosti si len zapnite AV a prezrite si tabule s nápismi. Teraz vás čaká niečo ťažšie. Zapnite si AV a prejdite chodbou s mínami. Zohnite sa a postupujte tak, aby ste sa nemuseli vyhýbať tým horným. Obíďte si pekne prízemné míny a prejdite do dverí na konci chodby. V poslednej miestnosti si len zapnite AV a pozrite sa na miestnosť pred seba. Tam uvidíte dvoch vedcov. Ten, čo vás nevidí, má modrú auru, ten, čo vás zbadá, má červenú. Vypnite AV a je to.

Opäť naspäť, tak vstúpte do chrámu. Tu použite AV a uvidíte potvory, ktoré sú pre vás v normálnom móde neviditeľné. Keď vás zbadajú, vtedy vás napadnú. Keď vás napadnú, sú viditeľné, tak môžete AV vypnúť. Prebojujte sa až za most, cestou nájdete šesť samopalov. Za mostom prejdite do dverí naľavo. Tam vstúpte za mreže naľavo a spustí sa pasca.

- osloboď seba a Sáru z väzenia
Po scénke zabite potvoru, ktorá vás napadne. Za mrežami sa objaví vojak, tak ho ovládnite s MC. S vojakom choďte do susednej miestnosti, kde prehoďte spínač na pulte. To otvorí mreže a spustí ďalšiu animačku.

- preskúmaj chrám a nájdi vežu
V cele, v ktorej ste, máte dve Psi Vial a Psi Rejuvenator. V miestnosti, kde ste s vojakom otvorili mreže, máte Medikit. Vráťte sa na chodbu, ktorou ste sem prišli a choďte cez dvere naľavo (predtým boli zamknuté). V tejto hale môžete ísť do dverí naľavo, za ktorými je Medikit, Psi Rejuvenator, Psi Vial a samopaly. Dvere napravo sú zamknuté, no pri pohľade s AV si všimnite, že podstavec pri dverách je vyznačený červene. Prejdite dvojitými dverami do susednej haly.
Ak si dáte AV, tak uvidíte naľavo poškodenú časť steny. Môžete ju rozbiť a spoza nej si vziať muníciu, Medikit a Psi Rejuvenator. V tejto hale si všimnite pri stene oproti dverám podstavec, pri ktorom je zrútená socha. Pomocou TK ju umiestnite opäť na podstavec a napravo od nej sa vám otvoria tajné dvere, prejdite nimi. Ozve sa vám Sára.

- stretni sa so Sárou na terase chrámu
Za dverami nájdete vo výklenku malý ihlan. Nechoďte cez ďalšie dvere, ale vezmite si ihlan a vráťte sa s ním do predošlej haly, kde boli napravo zamknuté dvere. Ešte v prvej hale vás napadnú noví vojaci. Zabite ich, môžete si pomôcť zvonom v strede (TK). Keď je po nich, preneste ihlan do druhej haly a položte ho na podstavec vedľa dverí. Tie sa otvoria, tak nimi prejdite.
Ak treba, vezmite si Medikit a Psi Vial a vyjdite hore schodmi. Pred dverami vás čaká potvora. Za dverami použite AV a na stene oproti si všimnite puklinu. Tiež pred ňou lieta potvora. Zabite ju, aj ďalšie, čo sa objavia a rozbite puklinu. Za ňou máte Medikit, dve Psi Vial, Psi Rejuvenator a sniperku. Vráťte sa na chodbu a prejdite bránou pri dverách, ktorými ste vošli na toto podlažie.

- nájdi tajnú cestu do chrámu, do satelitnej stanice
Keď Sára odíde, zabite dve potvory, čo vás napadnú a pár vojakov, čo vybehne z dverí. Poobzerajte sa po terase. Za sochou je Medikit. Všimnite si štvorec z odlišných dlaždíc v strede terasy (sú iné aj v AV). Zničte tie štyri dlaždice a pod nimi nájdete Medikit, dve Psi Vial a ihlan. Vezmite ho pomocou TK a preneste do chodby. Choďte napravo k zamknutým dverám a položte ho na podstavec naľavo. Potom sa vráťte dolu schodmi a vezmite si ihlan, ktorým ste otvorili dvere k veži so schodmi. Odneste ho tiež hore a položte na pravý podstavec. Keď sú oba ihlany na podstavcoch, vstúpte dverami.
V miestnosti sa zbavte pár astrálnych potvor. Potom si zapnite AV a poobzerajte sa. V rohoch sú štyri gule a okolo oltára v strede sú štyri misky. Vďaka AV vidíte ich farby. Umiestnite vždy guľu jednej farby na misku rovnakej farby. Modrá (guľa v ľavom hornom rohu, miska v ľavom dolnom rohu), Biela (guľa v pravom hornom rohu, miska v pravom hornom rohu), Červená (Guľa v pravom dolnom rohu, miska v ľavom hornom rohu), Žltá (guľa v ľavom dolnom rohu, miska v pravom dolnom rohu). Keď všetky gule umiestnite správne, choďte hore a stlačte klávesu Use (medzerník).

- použi psychotronické zariadenie na satelitnú stanicu
Zabite vojaka, ktorý tu zostal po animačke a prejdite novootvorenými dverami. Ovládnite Snipera na moste a skúste s ním zabiť ostatných vojakov, ak to nejde, nech ho zabijú, alebo s ním skočte dole, aby vás neotravoval. Pobite ostatných a vylezte po rebríku hore, kde bol sniper. Máte tu Medikit a Psi Rejuvenator. Zlezte opäť dole.
Prejdite k satelitnej stanici, kde vás čaká tuhý súboj s pár opancierovanými vojakmi. Na stene pod stanicou je Medikit, pod schodmi vedúcimi k satelitu je Psi Vial a druhý je za krabicami naľavo pri Satelite. Keď pobijete vojakov, vojdite do veže, vylezte hore rebríkom a použite zariadenie. Po animačke si tu môžete vziať Medikit.

- vráť sa do chrámu a vstúp do veže
Vráťte sa naspäť do chrámu, dolu schodmi a do druhej haly. Tam vstúpte do malej, prechodovej miestnosti, kde ste našli prvý ihlan (ktorým ste otvorili prvé zamknuté dvere). Teraz tam prejdite druhými dverami. Predtým by tu na vás čakala hromada astrálnych potvor, no vďaka satelitu a svojim schopnostiam ste ich všetky zničili. Cestou vás čaká nová hromada nepriateľov. Cestu už poznáte, takže len postupujte do veže a likvidujte nepriateľov. Vo veži už len vybehnite hore schodmi.

Bonus
 • Gnóm 12. (obrázok) Gnóm v tomto leveli je k dispozícii hneď na začiatku. Zbavte sa najprv sniperov v oknách na vrchu chrámu. Potom si naukladajte krabice k drevenej strieške pri múre. Vylezte po nich na striešku, prejdite k rozvalenej bráne, aby ste mali výhľad a pozrite sa na chrám. Gnóm je za stĺpom úplne naľavo v najhornejšej rade. Naľavo od okien, z ktorých strieľali sniperi.
  Sprístupní vám bonusovú misiu Stoplights.


8. The Ultimate Power

- nájdi frekvenčný kód pre zabitie astrálnych potvor v jednom z laboratórií
Napravo máte Medikit. Ako ste videli v animačke, ďalší zasypali skaly za vami, tak, ak ho chcete, odhádžte ich pomocou TK. Ak použijete AV, tak na stene oproti vstupu uvidíte nápis Hello Scryer (a pár ďalších môžete nájsť na stenách v leveli). Prejdite dverami napravo.
Na poličkách na pulte tu máte Psi Vial a Psi Rejuvenator, na stene oproti nim Medikit. Zabite vojakov, vyjdite na chodbu a zlikvidujte ďalších vojakov. Využívajte výbušniny na pancierováčov. Na chodbe choďte do dverí naľavo.
Tu máte dve Psi Vial na poličkách a Medikit za vozíkom napravo. Použite AV a pozrite si tabule na stene. Na jednej z nich je napísaný kód, tak si ho zapamätajte a vráťte sa na chodbu. Prejdite do susednej miestnosti, kde vstúpte do Psi regenerátora.

- nájdi vstupné frekvenčné zariadenie a zadaj frekvenčný kód, pre zbavenie sa astrálnych potvor - aspoň na chvíľu
Za poslednými dverami na chodbe je hromada astrálnych beštií. Ak sa chcete cez ne prebojovať, tak kľudne. Ak nie, tak ovládnite vojaka na chodbe s MC. Prejdite ním do susednej chodby, jeho beštie nechajú tak. Na konci chodby zahnite doľava a vstúpte tam do miestnosti s veľkou obrazovkou. Použite panel a zadajte tam kód, ktorý ste si prečítali na tabuli. Zapne sa vám odpočet štyroch minút, po dobu ktorých na vás astrálne beštie nebudú útočiť.

- stretni sa so Sárou v miestnosti s mapou
Či už ste kód nahodili sami, alebo pomocou ovládaného vojaka, vojdite opäť do chodby, kde vás čaká pár vojakov. Zbavte sa ich. Keď je kľud, choďte do chodby napravo a na jej konci vstúpte do dverí. Tu sa v animačke stretnete so Sárou aj s jej sestrou Tanyou.

- nájdi Wrightsonovu vnútornú komnatu a zachráň Sáru
Vráťte sa na chodbu a choďte k dverám na jej konci. Sú zamknuté, ale všimnite si vojaka za sklom. Ovládnite ho pomocou MC. Stlačte s ním spínač na pulte, čo odomkne dvere. Prejdite nimi. Máte tu tri Medikity a Psi Rejuvenator. Za sklom napravo ovládnite s MC druhého vojaka a tiež s ním stlačte spínač na pulte. To vám odomkne dvere na konci tejto chodby. Prejdite nimi.

- Nicolas Wrightson
Nicolas má pred sebou osem monitorov, otočených obrazovkami k nemu. Otáča ich aj k vám, no vtedy z nich strieľa laserové lúče. Nepribližujte sa tesne k monitorom, tam sa preháňajú astrálne beštie. Občas nejaké pošle na vás, aj keď stojíte ďalej. Inak je to celkom ľahké. Keď sa monitor otočí k vám, je zraniteľný, tak do neho môžete niečím udrieť, alebo strieľať. Ešte jednoduchšie je chytiť s TK kovovú krabicu, presunúť ju za monitory a udierať s ňou smerom k sebe, čiže priamo do monitorov. Chce to chvíľku, kým tam krabicu pekne nasmerujete, no keď sa monitory nehýbu, sú už potom jednoduchým cieľom. Keď zničíte všetky, Nicolas prehral. Zachránite Sáru a vydáte sa ďalej.

- preskúmaj vykopané tunely a stretni sa s Barretom a Generálom
Prejdite dverami pred sebou a dobehnite do jaskyne s vojakmi. Zbavte sa ich, môžete si pomôcť rozkývaním žeriavu v strede. Keď je po nich, zapnite si AV a všimnite si množstvo mín. Skočte do jamy v strede, hneď skraja, na balvany pod vami, kde nie sú míny. Tu dole je ešte jeden vojak, mohli ste ho zabiť už zhora. Pred vami je mína, tak si pritiahnite jeho telo a nasmerujte ho do míny, aby vybuchla. Prejdite na rázcestie. Napravo sú dve míny a za nimi Psi Rejuvenator a dve Psi Vial. Nemusíte míny obchádzať, stačí si tie veci pritiahnuť s TK. Inak choďte doľava. Tam vám do cesty vyrastie nejaký stĺp. Zničte ho pomocou PK. Pokračujte nahor a prejdite dverami.
Zabite vojaka pred vami. Použite AV a uvidíte ďalšie míny. Pokračujte cestou dole k jazierku a vyhýbajte sa im. Pri vode zabite dvoch vojakov a tretieho za zábradlím nad vodou. Opäť si dajte AV a uvidíte, že cestu nahor vám blokujú dve míny. Pomocou TK do nich preneste mŕtve telá vojakov a tak sa mín zbavíte. Vybehnite hore. Tam na vás čakajú ďalší vojaci. Môžete si pomôcť tým, že budete na nich hádzať balvany, alebo ich granáty, čo po vás hádžu (s TK). Zájdite k mostu. Za skalami pri ňom je Gnóm.
Použite AV a uvidíte na moste míny. Zohnite sa a prejdite na druhú stranu, kde si pokecáte s Barretom. Potom len prejdite pár krokov vpred. Tu sa stretnete s generálom. Ten je celkom potešený, že ste sa zbavili jeho Psi Agentov, takže sa nemusí deliť o moc. Jeho túžba po moci je tak silná, že len čo Barret spraví svoju prácu a pohne mesiacom, tak sa sám zbaví aj jeho.

- Generál Kriegar
Po animačke bežte ku generálovi a pomocou PK zničte šesť pilierov, ktoré sa točia okolo neho. Keď padnú, z každého vypadne jeden Orb. Než sa generálovi úplne doplní život, pozbierajte všetkých šesť orbov. Keď sa mu doplní život, alebo keď zozbierate všetkých šesť orbov, zaútočí na vás. Hádže po vás predmety a strieľa energiu, či spŕšku ohnivých gúľ. Občas sa zneviditeľní. Vtedy použite AV a uvidíte ho. Strieľajte po ňom orbami, ktoré ste zozbierali. Ak si potrebujete doplniť Psi energiu, alebo Orby, tak choďte na plošinu v strede a budú sa vám dopĺňať. No nezdržujte sa tam príliš dlho, pretože po chvíli tam dôjde k explózii nahromadenej energie. No stačí zoskočiť z plošiny a vyhnete sa jej a potom sa tam zas môžete kedykoľvek vrátiť. Celkovo buďte stále v pohybe, vyhýbajte sa jeho útokom a útočte na neho. Uzamknite si na neho zameranie, no aj tak sa snažte byť pri ňom dosť blízko, keď strieľate, lebo orby sú pomalé a môže sa im vyhnúť. Je to trocha zdĺhavé, ale nie príliš náročné.
Keď generál padne, tak nasleduje animačka, ktorá je veľmi krátka, drzo nič nevysvetľujúca a bezohľadne otvárajúca nové pokračovanie.

Bonus
 • Gnóm 13. (obrázok) Posledný Gnóm je kúsok pred posledným Bossom. Keď budete v jaskyniach pri vode, vybehnete hore k pár vojakom. Keď ich zabijete, prejdete na koniec chodby k mostu. Napravo pred mostom je pár skál, za ktorými je Gnóm.
  Sprístupní vám bonusový level Aura Pool.


Potom si môžete hru spustiť znova na iných obtiažnostiach, alebo sa pozabávať s bonusovými záležitosťami. Máte tam bonusové misie (ak ste zbierali gnómov), môžete si zvoliť boj s ktorýmkoľvek z bossov, pozrieť všetky animačky, alebo si spustiť ktorúkoľvek z misií (a tam si môžete vybrať aj inú postavu, za ktorú môžete hrať. Na výber sú vaši nepriatelia, bossovia, ale aj spojenci. Dostupné postavy sa odomykajú prejdením hry. Za každé prejdenie na inej obtiažnosti sú nové postavy).
Diskusia Príspevkov: 34 Hodnotenie
657 hlasov

100
60
20

80
40
0
58
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |