HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18750
5448
5063
1423
1599
6935
5078
10394
1687

Online 2589 užívateľov

Návody > Half-Life 2: Episode One


Zobrazení:81103
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Príbeh

Pred mnohými rokmi, keď zemi vládli ľudia tak v tajnom, vládnom, výskumnom komplexe zvanom Black Mesa Research Facility prebiehali teleportačné pokusy. Mimo iného samozrejme. Black Mesa bol rozsiahly, sebestačný komplex s výskumnými stanicami, ubytovňami a všemožným zariadením. Zamestnával množstvo vedcov, doktorov, technikov a samozrejme bezpečnostný personál. Jedným z vedcov bol aj fyzik Dr. Gordon Freeman Ph.D. Pri práci používal špeciálny oblek pre prácu v životu nebezpečnom prostredí, takzvaný HEV (Hazardous EnVironment), ktorý mu neskôr pomohol prežiť udalosti, ktoré nastali. Práve sa účastnil teleportačného pokusu, pri ktorom sa niečo pokazilo, niečo nevyšlo a nastalo porušenie časopriestoru, ktoré umožnilo spojenie s mimozemskou planétou Xen. Hordy monštier napadli Black Mesu a zabíjali každého, na koho narazili. Keď vláda zistila, že došlo k nehode, vyslala do oblasti špeciálne jednotky, aby problém definitívne vyriešili, čiže mali za úlohu zabiť všetkých votrelcov aj všetkých svedkov. V tomto nebezpečnom prostredí bojoval Gordon o holý život. Za pomoci pár preživších vedcov bol teleportovaný na samotný Xen, kde ho čakal ťažký boj s Nihilanthom. Bola to obrovská beštia, ktorá velila jednotkám Xenu a o ktorej vedci verili že je zdrojom teleportačných presunov. Po náročnom boji ho Gordon zabil. Vtedy sa objavil záhadný úradník zvaný G-Men, ktorý mu ponúkol prácu. Keďže odmietnutie znamenalo istú smrť, Gordon ju prijal a G-Men ho umiestnil do statickej dimenzie k večnému spánku.
Ďalšou postavou, ktorá prežila situáciu v Black Mesa bol bezpečnostný dôstojník strednej triedy, Barney Calhoun. Nemal také vysoké ciele ako Gordon, nesnažil sa zachrániť ľudstvo, ale len prežiť. Za pomoci pár vedcov zaktivoval jeden z vedľajších teleportačných programov (počas tejto práce sa tiež dostal na krátky čas na Xen) a keď to po boji s množstvom mimozemských a ľudských nepriateľov zvládol, všetci sa teleportovali za komplex, kde sa im podarilo utiecť.
Svoju rolu zohral aj desiatnik Adrian Shephard, vojak poslaný s ďalšími, aby vyhladili v Black Mesa votrelcov, aj všetkých svedkov. Potom, čo bolo jeho lietadlo zostrelené, poruší rozkazy a pomáha personálu, aby sa spoločnými silami dostali z komplexu. Deaktivoval nukleárnu hlavicu, ktorú priniesli tajné jednotky a zničil jednu z významných potvor Xenu. No napriek jeho úspechu ho napokon chytil G-Men, znovu aktivoval hlavicu a Adriana odpratal nevedno kam.

Ubehlo mnoho rokov a zem dobyli mimozemšťania. Ľudia žijú v zničených mestách pod cudzou vládou. Mier s cudzincami vyjednal doktor Wallace Breen, ktorý pracoval ako administrátor v komplexe Black Mesa. Je faktom, že tak zabránil vyhladeniu ľudstva, no viedli ho aj sebecké motívy a momentálne slúži ako vládca zeme a hoci je len figúrkou cudzincov, má značnú moc. Napriek tomu všetkému sa však ľudia stále nevzdávajú. Vzniklo hnutie rebelov, ktoré vedú Doktor Eli Vance (ďalší bývalý zamestnanec z Black Mesa. Práve on nadviazal kontakt s Vortigauntmi a presvedčil ich, aby spojili svoje sily), Doktor Isaac Kleiner (taktiež zamestnanec z Black Mesa, vedie podzemné laboratórium zamerané na výskum technológií v boji s mimozemšťanmi) a vyššie spomínaný Barney Calhoun. S rebelmi do istej miery spolupracuje tiež rasa Vortigauntov, ktorí sú otrokmi mimozemšťanov (hoci pri udalostiach v Black Mesa boli nepriateľskí). Taktiež s nimi pracuje Eliho dcéra Alyx Vance, ktorá je významnou pomocou pre znovu oživeného Gordona. Toho totiž z vlastných dôvodov prebral G-Men a poslal ho do mesta City 17. Tam sa Freeman stretáva s Alyx a rebelmi a púšťa sa do boja proti diktátorovi Breenovi. Po mnohých bojoch sa dostanú až do hlavnej pevnosti nepriateľov zvanej Citadela, ktorú sa im podarilo zničiť aj s Breenom. Nasleduje výbuch pohlcujúci Alyx a Freemana. Objavuje sa G-Men a Freemana opäť odkladá do statickej dimenzie.

Na scéne sa však objavuje skupina Vortigauntov, ktorí zachránia Alyx. Taktiež sa spojenými silami postavia G-Menovi a oddelia ho od Freemana. V troskách prebratá Alyx za pomoci svojho robota Psa zachraňuje Gordona.Misie

1. Undue Alarm

Keď vás vytiahnu, Pes vám dá Gravity Gun. Po pár slovách od Alyx sa vám ozve jej otec Eli. Alyx vyskočí na trosky. Vy šplhať neviete, tak gravity gunom odstreľte dosky držiace pletivo, ktoré spadne. Vybehnite po ňom hore a spojíte sa s Elim a Kleinerom. Zistíte, že jediná cesta preč je vrátiť sa naspäť do Citadely, ktorá môže každú chvíľu explodovať. Keď vám Pes nadvihne trosky, tak nimi podlezte za Alyx a zoskočte na skalnatú rímsu pod vami. Prejdite po nej. Cestou preskočte jednu priepasť a odstreľte vrak auta. Na konci cesty si počkajte, kým vám Pes hodí vrak auta. Nastúpte si na miesto spolujazdca a Alyx nasadne na miesto šoféra. Pes vás prehodí na druhú stranu priepasti. Po bláznivej jazde vystúpte. Choďte doľava, prejdite mostom a postupujte chodbou ďalej.

Prejdite na koniec plošiny a skočte na plošinu pod vami naľavo. Tam pokračujte chodbou k oknu, za ktorým sú dvaja Stalkeri, blokujúci silové pole, ktoré vám bráni v ceste. Alyx zruší pole na druhej strane a poradí vám, aby ste priniesli mínu. Prelezte šachtou naľavo a na jej konci zoskočte dole. Skočte na malú kovovú plošinu pod vami. Tá sa za chvíľu prepadne pod vami, tak z nej zoskočte dole na rímsu pod vami. Po nej choďte doprava k poškodenému výťahu, ktorý chodí hore a dole samovoľne. Prejdite na rímsu za ním a pokračujte až k ovládaciemu panelu, ktorý aktivujte. Vysype sa na vás hromada mín, ktoré zaútočia. Cúvajte a odstreľujte ich. Poslednú si nechajte a zachyťte ju sekundárnym módom vašej zbrane. Držte ju takto a choďte na ten pokazený výťah a nechajte sa ním vyviezť hore. Vráťte sa k Alyx. Mínu držte, kým ju neprestaví a potom ju pustite. Zabije oboch Stalkerov a Alyx deaktivuje silové pole. Pokračujte ďalej jedinou možnou cestu, hore schodmi na most, kde výbuch zabil vojakov. Cestu vám blokujú trosky, tak ich poodhadzujte Gravity Gunom. Pokračujte a na konci preskočte zábradlie a dopadnite na rímsu pod vami. Prejdite po nej k mostu, ktorý tvorí silové pole. Na pravej stene je porucha, ktorá do seba v pravidelných intervaloch všetko vťahuje. Načasujte si to a prebehnite (Shift) na druhú stranu mostu. Tam pokračujte ďalej a na konci zoskočte do haly so sklenenou podlahou. Po chvíli skúmania Alyx zruší ďalšie silové pole, tak pokračujte. Dorazíte do miestnosti, kde vám zariadenia po bokoch vytrhnú z rúk Gravity Gun a vylepšia ho, tak ako na konci predošlého dielu. Takže ho môžete používať aj na ťažšie objekty aj na nepriateľov.

Pokračuje k neaktívnemu mostu. Na opačnej strane pod mostom sú dve zariadenia. To napravo je aktívne. Z pravej steny vylietajú energetické gule. Jednu zachyťte Gravity Gunom (nedržte ju pridlho, inak vybuchne) a streľte ju do zariadenia naľavo. Tým mu dodáte energiu a zapnete most. Prejdite po ňom a zbavte sa prvých nepriateľov. Keď je po nich, obíďte si plošinu a ste pri ďalšom moste. Ten je úplne neaktívny. Tak ako predtým, tak zachyťte energetické gule a streľte ich do oboch zariadení oproti vám, pod mostom. Prejdite ním a aj na tejto plošine vás napadne pár vojakov. Keď sa ich zbavíte, opäť vás čaká neaktívny most. V energetickom prúde pod vami plávajú energetické gule, tak si ich len pritiahnite a streľte do zariadení na opačnej strane. Jedno je v pohode, no druhé je kryté sklom. Musíte guľu trafiť tak, aby sa odrazila od steny do skla a od neho do zariadenia. Keď trafíte obe, opäť sa vám zapne most, po ktorom prejdite. Za ním už len pokračujte jedinou možnou cestou. Keď budete prechádzať mostom, môžete si pozrieť haváriu vznášadla so Striderom. Pokračujte až k dverám napravo, ktoré vám Alyx otvorí.

Pokračujte k výťahu. Pred výťahom je energetický prúd, z ktorého vytiahnite jednu guľu a streľte ju do zariadenia za výťahom. Tým sa s vami spustí dole. Dávajte si pozor, z hora budú padať trosky. Môžete do nich strieľať energetické gule, alebo ich odhadzovať priamo Gravity Gunom. Najmä tie veľké nesmú dopadnúť na výťah, inak ho strhnú s vami dole. Po chvíli jazdy zastanete. Všimnite si spúšťacie zariadenie za sklom. Vedľa neho je počítač, ktorý vytrhnite Gravity Gunom a do otvoru, čo po ňom zostane streľte energetickú guľu. Keď spojazdníte výťah, tak cesto ďalej nadol znovu dávajte pozor na padajúce trosky (je milé, že nepadali, kým ste stáli). Keď opäť zastanete, tak znova poodhadzujte počítače z pred zariadenia a streľte doň energetickú guľu. Pohnete sa a zastanete. Za sklom naľavo je Stalker, ktorý váš výťah blokuje. Streľte energetickú guľu tak, aby odrazom zašla za sklo a zabila Stalkera. Potom ďalšiu opäť streľte do zariadenia a už sa s vami výťah pohne. Keď vás zvezie dole, tak rýchlo utekajte preč, pretože dopadnú veľké trosky, s ktorými by ste si už neporadili. Prejdite veľkými dverami.


2. Direct Intervention

Prejdite vpred, kde pobite pár vojakov. Alyx zistí, že sa pokúšajú vyhodiť do vzduchu reaktor. Keď otvorí susedné dvere, prejdite tam. Privolá vám výťah a pošle vás dole to dať do poriadku. Takže nastúpte a hor sa dole. Keď zastanete, vstúpte do haly. Energetickými guľami zabite dvoch Stalkerov na plošinách v rohoch. Potom guľami streľte do zariadenia nad vami a do druhého oproti. Tým zapnete most, ktorým prejdite na plošinu oproti. Z nej streľte guľu do zariadenia nad plošinou oproti. Tým zapnete druhý most. Prejdite po ňom a tam aktivujte ovládací panel. Tým presmerujete mosty do centrálnej časti. Tam vylezte hore po rebríku na most nad vami. Prejdite po ňom k zavretému krytu a choďte doľava. Prejdite do miestnosti, kde pobite vojakov. Všimnite si nad zavretým krytom energetické zariadenie. Vráťte sa teda do centrálnej haly, vezmite si energetickú guľu a než vám vybuchne tak s ňou zabehnite naspäť do miestnosti a streľte ju do zariadenia. Tým otvoríte kryt, spustíte nejaký stroj a otvoríte si dvere ďalej. Na konci odrazte Gravity Gunom poklop na šachte, v ktorej sú vystreľované energetické gule. Prejdite ňou a pozor na gule. Vyjdite ňou hore, kde sa zbavte ďalších vojakov. Tu vytiahnite guľu z energetického prúdu, čím zrušíte silové pole. Vyjdite ním a ste opäť v jadre, no ste v jeho hornejšej časti, konkrétne priamo pri jadre. Musíte prejsť popri ňom. Jadro pulzuje a ak sa vás dotkne, tak vás zabije. Takže pozor. Musíte vystriehnuť keď sa sťahuje do seba a vtedy vyrazte. Prejdite popri ňom a po moste do ďalšej časti. Tam opäť streľte guľu do zariadenia č.2 nad uzavretým krytom. Tým sa kryt otvorí a spustí sa ďalší stroj. Taktiež vám to otvorí dvere k výťahu. Vyvezte sa ním hore, prebite sa cez pár vojakov a dostanete sa opäť do miestnosti s jadrom, no teraz ste nad ním. Skočte na jedno z otáčacích sa ramien, nechajte sa odviezť na susedný balkón a skočte naň. Tam prejdite k šachte, kde vyrazte kryt a vlezte do nej. Prejdite ňou až do tretej miestnosti s krytom a zriadením č. 3. Zo šachty, ktorou ste preliezli vytiahnite guľu a streľte do zariadenia. Stroj sa vysunie, no ku krytu už nedorazí. Skočte dole do diery, z ktorej vyšiel stroj a uvidíte tri neaktívne energetické prúdy. Ste rovno pod šachtou, cez ktorú prúdia gule a v strope (podlahe) je otvor, tak si ním pritiahnite tri gule a jednu streľte do každého prúdu. Tým spustíte stroj. Keď strelíte poslednú, stojte na mieste, kde bol stroj, aby vás plošina vysunula hore (ak ste stáli inde, jednoducho vytiahnite guľu z prúdu, plošina sa zosunie dole, postavte sa na ňu a vráťte guľu na miesto). Keď sa stroj zapojí ako predošlé dva, otvoria sa vám dvere, ktorými sa dostanete naspäť k Alyx. Taktiež ste stabilizovali jadro a (žiaľ) normalizovali Gravity Gun. Alyx vám povie, že stiahla nejaké údaje a ukáže vám správu od doktorky Judith Mossmanovej, spolupracovníčke jej otca. Keď zaznie alarm, tak utekajte s Alyx na výťah, ktorým sa zveziete dole.

Ako budete postupovať chodbou, objaví sa pár vojakov. S obyčajným Gravity Gunom a bez normálnej zbrane nemáte šancu, tak utekajte a Alyx za vami zavrie dvere. Tu vás čakajú dve míny. Chyťte ich Gravity Gunom a podržte pri Alyx, aby ich mohla preprogramovať. Teraz poslúchajú vás. Vo vedľajšej miestnosti sa objavia vojaci, no míny si s nimi už poradia. Potom nastúpte do vlaku. Máte smolu, je to vlak so Stalkermi a ešte k tomu sa s vami o chvíľu vykoľají. Len čo sa preberiete po zrážke, tak choďte k Alyx a Gravity Gunom od nej odtiahnite dotieravého Stalkera. Vyrazte dvere a skočte dole na zem. Podlezte trosky pred vami.


3. Lowlife

Počkajte si, kým sa Alyx spamätá a kým vám otvorí cestu ďalej. Postupujte pomaly chodbou a ukážte Alyx, že ako moderný muž nechávate žene možnosť sebarealizácie a schovajte sa za ňu, kým bude likvidovať zombíkov. Ale vážne, môžete jej pomôcť hádzaním čohokoľvek, čo nájdete pomocou Gravity Gunu. Na konci vstúpte do bočnej, tmavej chodby napravo. Na konci sú zamknuté dvere. Všimnite si pri nich ventilačku. Otvorte ju a vlezte. (Alyx hodí poznámku, že Dr. Kleiner jej spomínal ako sa neraz omylom zamkol a vy s Barneym ste ho zachraňovali z kancelárie cez ventilačky). Prelezte ventilačkou na jej koniec, vyrazte mriežku a než skočíte dole, zabite impulzmi z Gravity Gunu Headcraba. Potom skočte dole. Za pletivom si všimnite nejaké zásoby. Môžete si ich pritiahnuť cez odchýlený kus pletiva pri strope. Konečne získate zbrane. Máte tam brokovnicu a pištoľ. Prehľadajte celú miestnosť a získate aj nejakú energiu a život. Potom pištoľou odstreľte zámku na dverách. Za nimi spustite generátor na stene naľavo. Tým sa k vám dostane Alyx a otvoria sa dvere. Odrazte Gravity Gunom vrak auta. Opäť ste v absolútnej tme (keď pri postupe zhasnete, tak vás Alyx zo srandy nastraší). Nábojov máte málo a zombíkov je tam dosť, tak fungujte hlavne ako osvetľovač, aby Alyx videla, na čo má strieľať. No nič vám nebráni pomôcť jej a hodiť po zombíkoch nejaké to autíčko. Takto sa prebojujte až na koniec, kde vás čaká konečne nejaké svetlo. Nájdete tu vojakov Combanov, z ktorých sú zombíci (Zombani, ako poznamená Alyx). Jeden, ktorý je za dverami sa na vás rozbehne s granátom. Stačí ustúpiť a zničí dvere, aj seba. Za dverami vstúpte napravo do temnej chodby. Tu už to bude so zombíkmi podstatne tuhšie. Využite autá a výbušné sudy a často ustupujte a už rozhodne viac Alyx pomáhajte. Postupujte touto tmavou chodbou a pôjdete popri zavretých dverách naľavo. Postupujte ďalej a narazíte na ďalšie dvere naľavo, za ktorými je generátor. Nahoďte ho a vráťte sa k tým predošlým dverám, ktoré sú teraz otvorené. Pozor, objavia sa ďalší zombíci. Prejdite týmito otvorenými dverami a vybehnite hore schodmi.

Dobehnete do garáže, kde je diera v zemi. Z nej budú vyliezať Antilioni. Budú vyliezať stále, takže im v tom treba zabrániť. Gravity Gunom odsuňte auto nad dieru a viac sa sem nedostanú. Na stene oproti diere je ventil, ktorým otáčajte a tým budete zároveň otvárať dvere naľavo. Keď ich pootvoríte, vybehnú dvaja headcraby. Buď to nechajte na Alyx, alebo jej pomôžte a potom dotočte ventilom. Prejdite otvorenými dverami. Tam pokračujte ďalej chodbami a pripravte sa na Barnaclov (jazyky zo stropu) a ďalšiu várku zombíkov. Na konci prejdite dverami s nápisom Exit a vybehnite hore schodmi.

Teraz nasleduje náročnejšia časť. Ste vo veľkom, zničenom, podzemnom parkovisku. Sú v ňom tri diery, z ktorých vyliezajú Antilioni. Pri vás je len jedno auto. Rýchlo ho Gravity Gunom dostrkajte na jednu z dier. Vybehnite po trámoch na poschodie. Tam je druhé auto vo dverách. Naľavo vyrazte krabicu z menších dvier, prejdite za auto, zhoďte ho dole a rýchlo ho dostrkajte na druhú dieru. Konečne trochu menej hmyzu. Potom sa vráťte na poschodie a z neho po trámoch vylezte na najvyššie poschodie. Tam skočte za mreže, ktoré blokujú auto pod vami. Pozor, je tu zombík. Keď je po ňom, otočte ventilom na stene, čím otvoríte mreže. Potom už len dostrkajte posledné auto na poslednú dieru Antilionov. Keď ste sa ich zbavili, tak sa vráťte na najvyššie poschodie za Alyx a ventilom na stene otvorte ďalšie mreže, za ktorými pokračujte ďalej. Zbehnite dole schodmi do miestnosti s vodou. V nej vás čakajú ďalší zombíci. Prebojujte sa na jej koniec a tam vybehnite hore schodmi. Prebojujte sa tmavou halou k výťahu. Alyx ho privolá, no nemá šťavu. Otočte sa chrbtom k výťahu a choďte popri ľavej stene. Nájdete zase pár zásob, ktoré môžete vytiahnuť z poza mreží. Za nimi v rohu haly sú dvere zavreté na závoru. Odstráňte ju Gravity Gunom a za ňou zapnite generátor. Teraz sa pripravte na peklo, alebo na zábavu, záleží od uhla pohľadu. Musíte likvidovať armádu zombíkov, kým nedorazí výťah. Baterka vám pravidelne zhasína, keďže nemôže svietiť neustále, takže v tme unikáte pred zombíkmi, zombíkmi s granátmi a inými ohavami. Tu sa mi prvýkrát stalo, že Alyx zabili (a tým končíte aj vy), takže dosť bolo feminizmu, vezmite do rúk brokovnicu a pomáhajte, čo vám sily stačia. Len čo dorazí výťah, bežte doň a utečte zombíkom. Konečne sa zaslúžene dostanete na povrch.


4. Urban Flight

Alyx sa rozbehne k východu, no ten je zavretý. Vráťte sa k výťahu a pri ňom na stene otočte ventilom, čím otvoríte mreže, za ktorými nájdete hromadu krabíc a nejaké vybavenie. Prehľadajte to tam poriadne a nájdete pohodený ventil. Vezmite ho k Alyx a umiestnite na stenu pri mrežiach pred schodmi. Otáčajte ním, kým neotvoríte mreže blokujúce schody. Vybehnite nimi konečne von. Napravo je na obrazovke nahratá správa od Dr. Kleinera, kde hovorí k obyvateľom zeme (a tiež zistíte, že to prežil aj jeho miláčik Lamarr). Choďte naľavo, kde strhnite pár plechov a prejdite za budovu. Napadne vás pár lietajúcich robotov. Strhnite ďalšie plechy a pokračujte jedinou možnou cestou a napadnú vás vojaci, od ktorých získate samopal. Pokračujte na susednú ulicu, kde bojuje s Antilionmi osamelá medička. Sú tu tri diery a aj autá, tak ich dostrkajte na diery Antilionov. Objaví sa aj pár Combinov. Na konci ulice strhnite z dverí dve dosky a vstúpte do budovy. V budove je pár vojakov a nastražené míny. Hoďte do mín nejaký predmet a ustúpte. Míny by sa mali postarať o vojakov. Ak prežijú, dorazte ich a vstúpte. Na schodoch uniká plyn, preto tam stále horí. Obďaleč vidíte regulátor plynu, no nemôžete sa k nemu dostať. Vedú k nemu tyče, no pod vašou váhou sa vždy prevážia. Nanoste na opačný koniec tyčí rôzne veci a keď budú dostatočne zaťažené, tak nimi prebehnite k regulátoru (niečo ako bojler) a vypnite ním plyn. Prípadne nahádžte veci pod tyče, aby sa nemali kam prevážiť (na dobré podloženie stačí jediná bednička).
Keď je oheň uhasený, tak vybehnite s Alyx hore schodmi. Prejdite hornou časťou so zombíkmi a mínami (zmeňte ich na svoje) a druhými schodmi dole. Pozor, ulicu pokrýva sniper. Vybehnite naľavo za nákladiak, napravo za budovu. Doľava poza dve autá a až k vojakovi pri guľomete pod ostreľovačom. Môžete tam hodiť mínu, aby sa o vojaka postarala. Dole nájdete pár granátov, takže nejaké hoďte hore do okna sniperovi, no najlepšie je mu tam hodiť mínu, ktorá si už cieľ nájde (granáty sú pre prípad, že vám míny zničia). Keď je ulica čistá, pribehne Alyx a vyšplhá hore do okna snipera, aby sa rozhliadla, čo vás čaká. Zostrelí vám rebrík na požiarnom schodisku susednej budovy. Vylezte ním hore a skočte za plot. Tam sa na vás vrhne hromada zombíkov. Môžete šetriť muníciu a nechať Alyx, aby ich ostreľovala, no niektorých vyraďte aj sami. Potom vstúpte do budovy napravo a vybehnite na poschodie. Poodstreľujte Gravity Gunom dosky zo steny, aby mala Alyx lepší dosah na chodbu pred vami, v ktorej sa objavia ďalší zombíci. Prejdite chodbou a na druhej strane zbehnite dole schodmi. Na ulici bežte k stanovisku obitom plechmi a strhnite ich. Je tam vojak s guľometom, ktorý by vám to riadne znepríjemnil a takto ho Alyx ľahko dostane. Dobehnite až k bariére a keď sa otvorí, postrieľajte vojakov a než sa zatvorí vbehnite dovnútra (inak budú vychádzať stále ďalší). Tam likvidujte pár nepriateľov, než dorazí Alyx. Odstráni silové pole, tak vstúpte do budovy.

Prebojujte sa cez pár vojakov do zadnej miestnosti. V nej ešte nechoďte doplňovať si život k dverám. Alyx začuje nejaké zvuky a varuje vás. Vojaci odpália dvere a vtrhnú dnu, tak opäť bojujte. Získate do zbierky ďalšiu zbraň, Pulse Rifle. Pokračujte jedinou možnou cestou von. Na ulici bojujú vojaci s veľkým Antilionským bojovníkom a zjavne nemajú šancu. Využite výbušné sudy v oblasti a hádžte ich do neho. Snažte sa všetky trafiť, lebo toho znesie naozaj dosť. Potom ho už len dorazte zbraňami. Pokračujte k barikáde a Gravity Gunom dotlačte autá nad dve diery, z ktorých stále vyliezajú otravní Antilioni. Spolu s Alyx zlikvidujte vojakov pri bariére a prejdite za ňu. Skočte dole do diery a vstúpte do budovy. Pozor na obyčajnú (no nie tak celkom, ale nelietajúcu) mínu, no Gravity Gunom z nej môžete spraviť vašu mínu. Dvere sú zamknuté, ale naľavo je stará dobrá ventilačka. Vlezte do nej. Na rázcestí môžete ísť hore doprava, no nájdete len nejakú výbavu a ak pôjdete ďalej, tak sa prepadnete naspäť k Alyx (Ktorá poznamená "Tak skoro naspäť?").
Proste pokračujte šachtou ďalej, až sa prepadnete do miestnosti s nástennými mínami. Odpáľte ich a vstúpte do výťahu. Ten sa s vami prepadne do vody, takže vyplávajte hore otvorom v streche kabínky. V neďalekej miestnosti vidíte nástenné míny a výbušné sudy. Môžete ich odpáliť a vliezť tam. Preskočte okienkom do malej miestnosti, kde zabite headcraba. Nastavte si sud pod šachtu a vylezte ňou hore. Inak celú túto cestu ste si mohli ušetriť, ak by ste sa nechali vytiahnuť hore jazykom stropného prísavníka, tesne pred zožratím by ste ho zabili a dopadli k rebríku. Ak ste prišli zdola, tak vylezte po rebríku. Proste sa dostaňte na konštrukciu nad miestnosťou, z ktorej ste vstúpili do výťahu. Vidíte tu ďalšiu šachtu, tak jej odstreľte kryt a vlezte do nej. Pokračujte touto šachtou až ku krytu pod vami. Odpáľte ho a cúvnite pred výbuchom nástenných mín. Dole sú aj prízemné míny, ktoré však môžete zmeniť na svoje. Skočte dole a nahoďte generátor, čím otvoríte dvere Alyx. Spolu pokračujte ďalej.

Prejdite do ďalšej miestnosti a zo schodov napravo sa vyrúti pár vojakov. Zbavte sa ich. Naľavo je silové pole, tak vybehnite hore schodmi. Je tu menší sklad tak si oberte veci a nezabudnite na kušu. Naľavo hore vytiahnite zo steny napájací kábel Gravity Gunom. Tým vypnete silové pole, takže sa vráťte dole schodmi a vyjdite von. Vyčistite ulicu za pomoci Alyx a rebelky s bazukou. Potom sa vráťte k bočnej bránke, kde čaká rebel, ktorý vám povie, že pozná cestu von, tak ho nasledujte. Dovedie vás do budovy s ďalšími rebelmi. Vybehnite hore schodmi pokiaľ sa dá a keď je cesta ďalej zablokovaná, odpáľte dosky blokujúce dvere a prejdite nimi. Zabite dvoch zombíkov a pokračujte. Prepadnete sa podlahou k hromade zombíkov, takže si pripravte niečo silné, napríklad brokovnicu a pobite ich. Potom Gravity Gunom odblokujte dvere, za nimi ďalšie a vráťte sa na chodbu. Vybehnite naspäť hore do miestnosti, kde ste sa prepadli a prejdite po jej ľavej strane. Pozor na ďalšieho zombíka. Vybehnite hore schodmi a stretnete Barneyho. Spustí vám most pre cestu ďalej a vráti vám vašu najobľúbenejšiu zbraň - páčidlo. Prejdite mostom a pokračujte cez zničenú budovu jedinou možnou cestou až k ďalšiemu mostu. Odstráňte dosku blokujúcu jeho ovládanie a tým ho uvoľníte. Pozor na prelietajúcu loď. Zlikvidujte vojakov na moste a na streche za ním. Keď je kľud, prejdite mostom do nemocnice.

Prebojujte sa jedinou možnou cestou cez vojakov a zombíkov. V chodbách s oknami sa držte pri stene pod oknami, aby vás nezasiahla loď lietajúca po okolí. Napokon vybehnite schodmi na povalu, kde je rebelka s bazukou. Loď ju zabije. Ak ste nezískali bazuku predtým, tak si ju vezmite teraz a použite ju na zničenie lode. Keď vám dôjdu rakety nevadí, na povale máte krabicu v ktorej ich je hromada. Keď loď zostrelíte, zbehnite dole za Alyx. Dvere, pri ktorých stojí opäť vyrazia vojaci. Prebojujte sa do miestnosti, kde Alyx deaktivuje silové pole a vezme si z poličky brokovnicu (ak chcela lepšiu zbraň, čo to nepovedala už dávno, veď ich máte hromadu). Ďalej sa prebojúvajte lineárnou cestou cez vojakov a zombíkov. Takto sa prebojujte až na koniec chodby, kde je slepá cesta. Pôjdete popri zavretých dverách chirurgie, za ktorými sa snaží dostať von parta zombíkov. Keď vyčistíte okolie, tak vyvalia dvere. Zbavte sa ich a vojdite do miestnosti, z ktorej vyšli. V podlahe tam nájdete dieru, tak do nej skočte. Prepadnete sa do vody. Podplávajte vedľa a vynoríte sa v zatopenej hale. Preplávajte na jej opačnú stranu, kde je na stĺpe páka generátora. No predtým si všimnite pri ňom plošinu na vode, po ktorej keď chcete prejsť, tak sa jej koniec naváži do vody. Zatiaľ to nevadí, no keď zapnete prúd, tak pôjde elektrina do vody. Takže pozor na to. Prineste si z rohu haly modrý sud, ktorý si nastavte pod túto plošinu. Potom prehoďte generátor. Teraz sa vody nedotýkajte. Prejdite po plošine, ktorú ste si zafixovali sudom, preskočte na plošinu oproti, z nej na potrubie napravo, z neho do malej miestnosti a cez okno na ochodzu, pri ktorej sú dvere, ktoré sú teraz otvorené. Prejdite nimi, vybehnite hore a opäť sa stretnete s Alyx. Pokračujte spolu ďalej a zoskočte dole do haly k veľkému zombíkovi. Zbavte sa ho, prejdite na koniec haly a zombíci vyrazia dvere naľavo aj napravo. Pomôžte Alyx sa ich zbaviť a vyjdite na chodbu. Pokračujte až k zombíkom, ktorých zo susednej chodby rozframforcujú automatické vežičky. Musíte sa dostať až tesne k silovému poľu pred vežičkami. Prebiehajte po bokoch chodby a kryte sa za stĺpy. Sťažuje to fakt, že z bočných miestností vyliezajú zombíci. Síce ich likvidujú aj vežičky, aj Alyx, no aj tak vám narobia isté problémy. Keď sa dostanete tesne k silovému poľu, tak vytiahnite Gravity Gunom napájací kábel nad bránou, čím zrušíte silové pole a zablokujete aj vežičky. Môžete do nich skúsiť hodiť míny, no zdá sa mi to viac riskantné, než prebiehanie po bokoch. Potom prejdite ďalej.


5. Exit 17

Vyjdite von z budovy a stretnete opäť Barneyho. Zavedie vás k jednej skupinke, ktorú máte dopraviť k vlaku. Cesta je jednoduchá, vyjdite von na dvor, prejdite do budovy oproti, prejdite stanicou až k ďalšiemu rebelovi, pri ktorom skupina zostane. V krabiciach tu nájdete Magnum. Vráťte sa do stanice. Alyx sa postaví ku guľometu kryť vchod a vy máte priviesť ďalšiu skupinu. Vráťte sa za Barneym. Odveďte druhú skupinu tam kde prvú. Nemusíte sa zdržiavať likvidáciou nepriateľov, len utekajte. Skupina pobeží s vami a o zvyšok sa postará Alyx. Potom choďte po tretiu skupinu. Vonku na vás čaká sniper. Streľte mu do okna raketu z bazuky a tak sa ho zbavte. Vezmite tretiu skupinu od Barneyho a vráťte sa na stanicu. Tam nepriatelia zostrelia vlak, popod ktorý ste chodili, takže vybehnite po rampe napravo a prejdite si to ponad vlak a trosky. Odveďte tretiu skupinu do bezpečia. Vráťte sa za Barneym po štvrtú skupinu. Vonku vás čaká nepriateľský tank. Našťastie kúsok od miesta, kde vystupujete na dvor máte truhlicu s raketami, takže ho zničte bazukou. Vezmite štvrtú skupinu a odveďte ju za Alyx. Chráňte ich, odkedy nemôžete prebehnúť popod vlak, tak je väčšia pravdepodobnosť, že vám skupinu zlikvidujú. Keď ich odvediete, vráťte sa znova za Barneym. Na dvore už čakajú ďalší nepriatelia, no tentokrát len obyčajní vojaci. Vezmite poslednú skupinu, pridá sa k vám aj Barney. Spoločne sa prebojujte za Alyx.

Barney vezme ľudí do vlaku a odídu. Vy na radu Alyx sa pokúsite odviezť pozornosť. Bežte s ňou k zavretej bráne. Začnite otáčať ventilom, čo zdvihne bránu, ktorú Alyx podlezie. Objaví sa Strider a vy už to nestihnete. Schovajte sa a keď dostrieľa, prejdite novovzniknutým otvorom ku kontajnerom. Cestou si odhadzujte drevené prekážky Gravity Gunom. Prejdite kontajnerom napravo a za ním ďalším napravo, ktorým sa dostanete vyššie. Hore prejdite doľava a cez ďalší kontajner na vrch kontajnerov, ktorými ste išli predtým. Tam zahnite doľava a vyskočte na kontajner, ktorým ste sa dostali na túto vyššiu pozíciu. Teraz sa ním dostanete opäť vyššie (akurát že predtým ste šli cezeň a teraz po jeho streche). Teraz ste na najvyššej úrovni kontajnerov. Prejdite po nich k neďalekej ochodze, na ktorú skočte. Po nej prejdite na jej koniec, skočte na plošinu oproti a z nej dole. Tu sa zbavte vojakov a odrazte horiace sudy rútiace sa na vás. Prejdite popri vlaku a sledujte jeho ľavú stranu. Pri jednom vozni môžete prejsť na druhú stranu. Tam máte rebrík, ktorým vylezte na plošinu hore. Tu máte truhlu s raketami, takže dosť bolo utekania, zlikvidujte Stridera bazukou. Po boje zlezte dole rebríkom a stretnete sa opäť s Alyx. Nastúpte na vlak, Alyx sa pridá a konečne odchádzate z mesta. Nasleduje výbuch Citadely, ktorý zasiahne aj vás.

Po titulkoch ešte uvidíte animačku, v ktorej zistíte, že vás aj Alyx zachránili Vortigaunti a tiež uvidíte zábery z druhej epizódy, v ktorej sa chystá ďalší boj o oslobodenie Zeme.

Súvisiace hry: Half-Life 3
Half-Life 2: Episode Three
Black Mesa
Fistful of Frags
They Hunger: Lost Souls
The Orange Box
Team Fortress 2
Half-Life 2: Episode Two
Fortress Forever
Poke646: Vendetta
Half-Life 2: Lost Coast
Half-Life 1: Anthology
Half-Life: Survive in Catacombs 2
Half-Life: Survive in Catacombs 1
Half-Life 2: Deathmatch
Half-Life 2
Codename: Gordon
Half-Life: Cthulhu
Half-Life: Invasion
Half-Life: Generation
Half-Life: Poke646
Sweet Half-Life
Half-Life: Blue Shift
Half-Life: Opposing Force
Half-Life: Game of the Year Edition
Half-Life
Team Fortress Classic
Half-Life: Vampire Slayer
Half-Life: USS Darkstar
Half-Life: They Hunger 3: Rude Awakening
Half-Life: They Hunger 2: Rest in Pieces
Half-Life: They Hunger 1
Half-Life: The Specialist
Half-Life: The Gate
Half-Life: Sven Co-op
Half-Life: Science And Industry
Half-Life: Redemption
Half-Life: Mistaken Identity
Half-Life: Life/2 Add-On
Half-Life: Chickenmix
Half-Life: Half-Time Level CD
Half-Life: Further Data
Half-Life: Conundrum
Half-Life: Bestseller Series
Half-Life: Azure Sheep
Half-Life: 1986
Action Half-LifeDiskusia Príspevkov: 40 Hodnotenie
651 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |