HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18750
5448
5063
1423
1599
6935
5078
10394
1687

Online 51606 užívateľov

Návody > GUN


Zobrazení:60760
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Hlavný príbeh


1. The Hunt
Ako Colton White sa prebúdzate do krásneho rána Montany v roku 1880. S vaším otcom Nedom sa chystáte na tutorial. Nasledujte ho za použitia W,A,S,D a myši, až na skalu. Tam si počkáte, kým zastrelí jeleňa. Zbehnite za ním dole. Tam máte zastreliť zopár vtákov. Vytiahnite zbraň a keď Ned vyplaší vtáky, tak tri zastreľte. Potom máte zastreliť ďalšie v quickdraw móde. Je to presná streľba z pohľadu vlastných očí, tak sa do nej prepnite (C) a postrieľajte zopár ďalších vtákov. Tu sa aj naučíte, že si môžete automaticky prehadzovať ciele (A,D). Keď je Ned spokojný, tak ho nasledujte ďalej, no cestu vám skríži zopár vlkov, tak ich postrieľajte. Keď je po nich, choďte ďalej s Nedom na kopec, vymeňte si pištoľ za pušku (alt) a vyjdite až na okraj brala. Tam si dajte presnejšie mierenie s puškou (Y) a zastreľte dva jelene, ktoré sa pasú na lúke pod vami. Potom zbehnite s Nedom dole po skalách a choďte k vašej koristi. K jeleňom sa však už prihnalo zopár vlkov, tak ich všetkých postrieľajte. Keď padnú, idete si po svoju korisť, no napadne vás grizly. Zraní Neda. Vezmite si jeho zbraň a bojujte s ním. Stačí do neho stále strieľať a uhnúť sa, keď sa na vás rozbehne. Keď medveďa zabijete, Ned sa dá do poriadku a nastupujete na prichádzajúcu loď.


2. Steamboat Massacre
Ned má rozhovor s neznámou slečnou, ktorú onedlho pošle neznámy kazateľ tomahavkom do večných lovísk. Na jeho príkaz vašu loď napadnú jeho muži. Prebojujte sa s Nedom palubou na opačnú stranu lode, až ku kolesu, ktoré zablokovali doskou. Odstráňte ju, aby sa loď mohla pohnúť ďalej. Potom sa len vráťte pár krokov naspäť k Nedovi a nastúpte na susednú loďku, na ktorej použite delo. Delom likvidujte všetky lode naokolo, ktoré vás ohrozujú. Keď všetky zničíte, odstrelia mostík a loď nekontrolovateľne narazí. Prestrieľajte sa cez nepriateľov naspäť, na prednú časť lode, kde ste začínali a tam po spustenom mostíku vybehnite na hornú palubu. Na nej prebehnite k Nedovi. Tam sa už len postavte za bedňu, ktorá vám poskytne nejaké to krytie a likvidujte nepriateľov. Keď vám Ned povie, choďte k nemu a dorazte posledných, ktorí prichádzajú z jeho strany. Potom vám dá medailón, ktorý máte odniesť do Dodge City, povie vám, že nie je váš otec a zhodí vás do vody, čím vám zachráni život, pretože o chvíľu celá loď aj s ním exploduje.


3. Honest Tom
Preberáte sa zničený v tráve a práve sa vás pokúša niekto ošklbať. Keď zistí, že nie ste mŕtvy, predstaví sa a ponúkne vám závod o svojho koňa. Súhlasíte, takže sa posaďte do sedla voľného koňa a nasledujte ho. O chvíľu vám vysvetlí ako jazdiť. Najprv sa rozbehnite (Shift), takže stlačte šprint a držte tlačidlo. Keď ho stláčate častokrát, tak začne vášmu koňovi ubúdať život. Ak chvíľu nešprintujete, alebo viac spomalíte, tak sa mu zas dopĺňa. Potom si párkrát skočte a nasledujte Toma na štart. Keď to odpočíta, vyrazte a samozrejme sa ho snažte predbehnúť. Sledujte cestu za zákrutou popri pobreží k rieke. Tu je nízka hladina, takže nemusíte skákať. Potom preskočte cestou dva padnuté stromy a za nimi ešte rieku s vodopádom. Za ním si môžete trochu nadbehnúť, keď pôjdete krížom cez lúku a nie priamo po ceste. Keď dorazíte na štart ako prvý po troch kolách, zvíťazili ste. Potom nasledujte Toma na lúku. Máte zabiť 5 bizónov. Aby mali hodnotu, tak bez guliek, čiže kopytami vášho koňa. Jednoducho sa rozbehnite na bizóna a stlačte pri ňom pravé tlačidlo myši. Potom máte ukázať, ako viete strieľať z koňa, takže zájdite za Tomom a rozstreľte viac fliaš naukladaných na skale než on. Stačí si dať quickdraw mód a nemáte problém. Napokon ešte máte zabiť niekoľko vlkov. Je jedno, čo použijete, či kopytá koňa (vlkov zabije aj šprint cez ich telá), alebo svoju zbraň, takže do toho. Keď zabijete všetkých vlkov, kôň by mal byť váš, no dorazia ďalší dvaja Tomovi kumpáni, ktorí k vám rozhodne nechcú byť féroví. Takže ich musíte zabiť. Môžete na nich používať aj útoky koňa, aj staré dobré strelivo. Keď všetkých troch zabijete, misia je hotová a kôň je už váš.


3. Find Jenny
Keď máte koňa, treba splniť to, čo od vás chcel pred smrťou Ned. Vydajte sa podľa mapky na cestu do Dodge City. Po krátkej ceste dorazíte k rieke, cez ktorú vás v animačke dostane prievozník. Na druhej strane nasadnite a zájdite do mesta. V ňom zájdite do salónu Alhambra a oslovte barmana. Zavolá vám Jenny, ktorú spomínal Ned. Je to šľapka, ktorá pracuje v tomto salóne. Zavolá vás k sebe, aby vám povedala, čo vie, no nedočkavý zákazník odmieta čakať a ísť až po vás.


4. The Red Hand Gang
Musíte Jenny zachrániť. Postrieľajte podliakov pri vás a vybehnite hore schodmi, cez miestnosť na balkón a ním do vedľajšieho krídla. Tam sa prebojujte chodbou do poslednej miestnosti, kde zachráňte Jenny a zabite jej únoscu. Jenny vám dá Nedov starý Schofield, šesťranový revolver, ktorý má väčšiu silu a rýchlejšie prebíjanie. Vtedy salón vzbĺkne. Zabili ste člena gangu, brata ich vodcu Cruda, ktorý sa rozhodol to tam s vami spopolniť. Zbehnite dole schodmi naspäť do hlavnej sály salónu a likvidujte tam nepriateľov. Prednostne likvidujte tých s fakľami, pretože okrem života Jenny máte zobrazený aj život salónu, ktorý ohrozujú práve horiace fakle. Keď pobijete všetkých, bude vám oznámené, že interiér je už zabezpečený, no nebezpečne je ešte vonku. Takže vyjdite von a nasadnite na koňa. Likvidujte nepriateľov okolo. Cruda, ktorý sa tu preháňa na koni, zatiaľ ignorujte. Musíte chrániť Jenny, ktorá strieľa z balkóna a samozrejme aj salón, ktorý sa zvonku snažia podpáliť, takže zase likvidujte prednostne chlapov s fakľami a potom ostatných. Najprv útočia najmä zo západu, potom zo severu, z východu a z juhu. Keď ich všetkých dostanete, tak sa vráťte do salónu, len aby ste v animačke mohli frajersky vyjsť opäť von, kde vás čaká Crude. Najprv sa zbavte posledných členov jeho gangu, ktorí sú na strechách okolitých domov a napokon sa zbavte aj jeho. Keď padne, objaví sa šerif Patrick Denton, ktorý má pre vás nejakú prácu. Jenny si dá po poriadnej prestrelke kúpeľ a povie vám o kazateľovi Reedovi, ktorý tu hľadal Nedovu priateľku. Ako odmenu získavate Brokovnicu 1887 (silnejšia než vaša Winchestrovka, no s pomalším prebíjaním) a tiež zápalné bomby.


5. Quick Killer at the Bridge
Zájdite na západnú stranu mesta k mostu, kde je šerif Pat Denton a oslovte ho. Musíte ochrániť most, ktorý sa pokúšajú zničiť Indiáni. Zbehnite dole na most a likvidujte nepriateľov. Strelia zapálený šíp do neďalekých výbušnín, čím zničia časť mostu. Prejdite ľavou časťou na druhú stranu a prestrieľajte sa až na koniec mostu. Tam zbehnite napravo cestičkou dole, až pod most, kde sa zbavte ďalších nepriateľov. Zájdite k nim na plošinu a tam máte lanovku, ktorou sa presuňte k pilieru mosta. Tam je niekoľko sudov s TNT a Indiáni s fakľami. Musíte ich všetkých rýchlo zabiť, aby neodpálili výbušniny a tým nezničili most. Keďže smerujú priamo k výbušnine, stačí na nich aj nôž, alebo ich odstreľte, ešte keď lezú nahor. Výbušniny chyťte a hoďte do vody. Po pár hodoch sa objavia ďalší Indiáni. Keď zhodíte všetky výbušniny do vody, opäť sa postavte na lanovku a presuňte sa ňou ďalej, na druhú stranu mosta (respektíve opäť na prvú, len o úroveň nižšie). Tam pozor na ďalších Indiánov pod vami. Keď ich pobijete, vybehnite cestou nahor, k mostu, kde oslovte šerifa Dentona. Odrazili ste útok Indiánov, takže treba dokončiť most, no pre istotu ochraňujte robotníkov. Bežte s čínskymi robotníkmi opäť dole, na nižšiu úroveň mosta a oni sa v strede mosta dajú do práce. Vy ich ochraňujte. Z oboch strán budú prichádzať Indiáni, takže len sledujte mapku, aby ste vedeli, kde momentálne sú a buďte pripravený a likvidujte ich. Po čase zabíjania Indiánov Číňania dokončia prácu a automaticky sa presuniete hore, kde dokončia most. No prichádza ďalší útok. Vzhľadom na to, že Indiáni most chceli zničiť, bolo veľmi prezieravé umiestniť naň ďalšie výbušniny. Preto sa pripravte a keď začnú lietať ohnivé šípy, prepnite sa do quickdraw módu a ničte ich. Pokým prichádzajú šípy, máte mód neobmedzene. Po chvíli ich to prestane baviť a zaútočia sami, takže likvidujte Indiánov s fakľami. Po dvoch nájazdoch zaútočí ich vodca Quick Killer. Strieľajte do neho koľko sa dá a zabite ho. Potom získate jeho zbraň - Quick Killer´s Tomahawk, ktorý môžete používať miesto vášho noža.


6. Whore Coach
Jenny opúšťa mesto a vy sa podujmete chrániť jej dostavník. Vyrazte dostavaným mostom preč z mesta. Držte sa cesty, popri ktorej na vás bude číhať niekoľko Indiánov, ktorých sa zbavte. Po nejakom čase dorazíte k zátarase, ktorú treba prekonať. Zosadnite z koňa a prejdite za ňu. Tam postrieľajte Indiánov, ktorí za ňou číhajú. Keď je kľud, tak si vezmite sud s pušným prachom a odneste ho k barikáde. Z diaľky ho odpáľte, čím barikádu zničíte. Môže sa pokračovať, takže nasadnite na koňa a ide sa. Opäť pozabíjajte cestou niekoľko nepriateľov, kým vás zase niečo nezbrzdí. Indiáni zabijú strážcu na koči, ten spadne pod koleso a zlomí ho. Kočiš má našťastie rezervu, no kým ju vymení, tak potrebuje nejaký čas. Preto likvidujte nepriateľov, ktorí na vás útočia. Máte život Jenny, aj koča, takže sa príliš nezdržujte a strieľajte. Ku koncu dobehnú traja na koňoch, tak pozor, nech vás neudupú. Keď všetkých pobijete, koleso je vymenené a ide sa ďalej. Keďže ste prišli o strážcu, tak ho nahradíte a ocitáte sa na streche dostavníka. Streľte do výbušnín pred vami, aby ste odstránili ďalšiu zátarasu. Teraz sa už len nechajte viezť a likvidujte nepriateľov, kým nedorazíte do mesta. Tam už len šťastlivo zaparkujete a zoznámite sa so starostom, ktorý sa ujme vašej krásnej Jenny.


7. Law and Order
Zájdite do kasína Hoodoo´s Palace a oslovte chlapíka (Hoodoo´s Deputy), ktorý tam na vás čaká. Zavedie vás za starostom. Ten vám prisľúbi pomoc pri nájdení kazateľa, ktorého hľadáte, no požaduje tiež niečo od vás a tak sa stávate zákonom. Nasadnite vonku na koňa a sledujte dvoch šerifov k neďalekému salónu. Tam zosadnite, vstúpte dovnútra a oslovte barmana. Zistíte, že Chavez, ktorého chce dostať starosta, je už preč, no ako predstaviteľa zákona vás tu miestni nemajú príliš v láske, takže dnu vtrhne parta ozbrojencov, ktorých pobite. Po boji dorazí Chavez, no zbadá vás a dá sa na útek. Vaši kolegovia ho už sledujú, takže sa nezdržujte, hop na koňa a za ním. Nesmie sa vám príliš vzdialiť, tak trocha štvite koňa. Po krátkom úseku vás za ohradou napadne pár jazdcov. Vtedy nechajte utekajúceho utekať ďalej a postarajte sa o týchto nepriateľov. Keď padnú, vybehnite s partnermi za kopec, kde majú banditi ranč. Napadnite ho a likvidujte banditov. Keď všetci padnú, nájdete dvoch neozbrojených, ktorých vaši spoločníci surovo zabijú. Zistíte, že starosta a šerifovci nie sú úplní dobráci a chcete to dať do poriadku. Takže sa musíte postarať o oboch falošných mužov zákona. Rudbaugh a Webb vás napadnú, takže s nimi bojujte. Jeden je na koni, druhý pešo. Vy ste zatiaľ v stajni, kde sa trochu môžete kryť. Takže najprv odporúčam dostať Rudbaugha a potom len vykúkať a strieľať po Webbovi, ktorý sa preháňa na koni okolo stajne. Keď padnú, misia je hotová a získate ich zbrane, od Webba novú pištoľ Volcanic 10 a od Rudbaugha novú brokovnicu Colt Double Barrel, ktorá má poriadnu silu a aj rýchlejšie prebíjanie.


8. Escape From Jail
Vráťte sa do kasína Hoodoo´s Palace, kde stretnete kazateľa Reeda, ktorého hľadáte. No nedopadne to podľa vašich predstáv. Zabije vám pred očami Jenny a vy skončíte v base za jej vraždu. V base oslovte vášho spoluväzňa Porta a ten vám poradí chytiť cez mreže strážcu, keď bude nablízku. Vás by to nenapadlo. Keď pôjde okolo k cele, v ktorej je Soapy, tak ho chyťte odzadu a zbavíte sa ho. Vzali ste mu odznak a Soapy vám povie, ako ho použiť. Párkrát kliknite na dvere a otvoríte ich. Zo stola si vezmite svoje veci a získate navyše Apačský luk - zbraň dobrá na diaľku, so zameriavaním a najmä tichá. Na tuto misiu ho používajte. Vyjdite von. Potrebujete kone, máte ich priviesť pod most, kam sa Port vyberie vás počkať. Máte označené miesta v meste - na každom je jeden kôň a pár strážcov. Ostatných nemusíte rušiť, lukom potichu zastreľte vždy toho, ktorý je pri koňovi a nasadnite. Nešprintujte preč, ale pomaly odklusajte pod most. Označené máte celkovo štyri miesta, no stačia vám len tri kone, tak si vyberte tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Vždy odveďte koňa pod most a zosadnite. Keď máte tri kone, choďte k označenému miestu v meste. Je to stajňa. Hoďte na jej dvere zápalnú fľašu, aby ste ju podpálili. Tým zamestnáte stráže v meste a odvrátite ich pozornosť. Potom choďte k obchodu za ktorým je pušný prach. Vezmite si jeden súdok a bežte s ním naspäť k väznici. Položte ho na označené miesto pri stene a z diaľky odpáľte. Cez zničenú stenu vyjde von zachránený Soapy. Bežte pod most, nasadnite na koňa a s vašimi spoluväzňami utekajte z mesta. Ignorujte strážcov, len sa dostaňte preč. Na rázcestí koľajníc vás opustí Soapy, vydá sa do Dodge City. Vy potom nasledujte Porta do jeho skrýše, ktorú spomínal. Je to malý tábor v horách, keď tam dorazíte, tak vás privítajú ako nového člena odporu voči Magruderovi, bossovi, pre ktorého pracuje aj Reed. Ako odmenu získate dynamit a zvýši sa vám život.


9. Ambush the Train
Oslovte Claya v tábore a povie vám o Magruderovom vlaku. Nasadnite na koňa a sledujte ho. Dorazíte na miesto, kde vás už čaká Port aj s nákladom výbušnín. Odneste na označené miesto tri sudy s TNT. Potom dorazí posol a musíte sa presunúť. Nasadnite na koňa a sledujte Claya. Dorazíte k mostu vedúcemu k Dodge City. Tam stojí vlak, ktorý prepadli Chavezovi muži. Pomôžte im a pobite nepriateľov na vlaku. Keď je po nich, dorazia nepriateľskí jazdci, tak sa preháňajte popri vlaku a likvidujte ich, pokým sa vlak nepohne. Vtedy sa rozbehnite naspäť, sledujte Claya, aby ste nezablúdili a vráťte sa naspäť na miesto, na ktorom ste prichystali pascu. Od voza odneste na miesto pri tuneli posledný sud s TNT a vybehnite hore na bralo nad tunelom. Keď bude prichádzať vlak, počkajte na Clayovo znamenie a odpáľte TNT. Výbuch uvoľní skaly, do ktorých narazí vlak. Ešte musíte pobiť všetky stráže z vlaku a zároveň dávať pozor, aby nezabili Porta a Claya. Na pomoc môžete použiť guľomet, čo je na vlaku. Má neobmedzene nábojov, ale na druhú stranu má obmedzený priestor, kvôli krabiciam. Keď všetkých pobijete, misia je hotová.


10. Defend the Hideout
Vráťte sa späť do skrýše a oslovte stráže pred vstupom. Zabávate sa po úspešnej akcii a vy sa konečne dozviete niečo viac o tom, čo spája Claya, Neda a Magrudera. Po rozhovore vás napadnú nepriatelia. Dostanete do daru Sharps 1874, ostreľovaciu pušku. Bežte s Chavezom na most. Tam si nájdite vhodnú pozíciu a likvidujte nepriateľov, no hlavne sledujte, aby nezabili Claya. Keď všetci padnú, Clay vás zavolá k sebe, tak za ním zájdite pod most. Niekam sa vytratí, tak použite guľomet a likvidujte ďalšiu vlnu nepriateľov. Keď padnú, jeden z rebelov vám oznámi, že vás chce vidieť Port. Je kúsok za vami, tak ho skočte osloviť. Upozorní vás, že si nepriatelia dotiahli delo. Tie výbuchy by ste si zrejme nevšimli. Takže bežte vpred, kľučkujte, aby vás delo nezasiahlo, likvidujte cestou nepriateľov a vybehnite až na kopec k delu, kde zabite jeho posádku. Potom ho použite a dorazte s ním zvyšok nepriateľov. Hotovo. Úspech, až na to, že zajali Claya.


11. Take Down Hoodoo
Zájdite naspäť do tábora rebelov a oslovte Porta. Nasadnite na koňa a sledujte ho. Dojdete až k Empire City. Tam zosadnite a choďte s Portom k delu, ktoré sem dotrepali z tábora. Port sa ho podujme tlačiť, tak ho kryte, kým ho nedotlačí na kamenný most spájajúci západnú a východnú časť Empire. Je to dosť dlhá cesta a je tam aj hromada nepriateľov, tak buďte pohotový. Keď konečne dotlačí delo pred most, tak sa ho chopte a likvidujte s ním nepriateľov prichádzajúcich spoza mosta. Pozor tiež na voz s výbušninami, ktorý na vás pošlú, ten sa snažte zničiť čo najďalej od vás. Keď väčšinu z nich odrazíte, pošle vás Port do tajnej chodby. Bežte kúsok naspäť do práčovne (Laundry) a tam nájdete podzemný tunel vedúci k Hoodooovi. Prebojujte sa chodbou, až k zavretým dverám naľavo. Za nimi je ďalej už len jedna miestnosť, v ktorej sú výbušniny. Jedny prineste pred dvere a odpáľte. Pokračujte novootvorenou chodbou, až na miesto, kde nájdete zajatého Claya. Osloboďte ho a pošlete ho do bezpečia. Teraz je pred vami už len Hoodoo. Vybehnite za ním a páľte do neho, koľko sa dá. Uteká pred vami postupne po poschodiach vyššie a vyššie, až do svojej kancelárie. Tam ho po krátkom rozhovore dorazte. Mimo zvýšenia života ste ako odmenu získali jeho Dual Peacemakers - Hoodooove revolvery Colt 45.


12. Save Soapy
Vráťte sa do Dodge City. Na moste do mesta nájdete zviazaného šerifa Dentona, tak mu pomôžte. Zistíte, že Soapyho, ktorého chcete nájsť kvôli potopenému trezoru, chcú práve obesiť. Denton vám poradí zachrániť ho z veže, tak bežte poza domy k veži s vodnou nádržou. Pobite tam pár nepriateľov a vylezte rebríkom na vežu. Tam dostanete Remingtonku, silnejšiu a lepšiu ostreľovačku. Zamerajte si s ňou šibenicu, počkajte si, kým zhodia Soapyho, aby sa lano natiahlo a potom ho prestreľte, čím Soapymu zachránite život. Soapy sa bude pomaly plaziť ulicou, tak likvidujte všetkých nepriateľov naokolo, pokým nenasadne na koňa. Keď je na koni, zlezte z veže, nasadnite tiež na koňa a choďte k rieke. Tam nasadnite na plť a nechajte sa aj so Soapym previezť na druhú stranu. Než tam dorazíte, likvidujte posledných nepriateľov, ktorí vás ohrozujú. Na druhej strane misia končí.


13. Hollister´s Fort
Postupujte cestou so Soapym a na konci zahnite doľava za drevenú bránu. Smola, chytili vás. Po animačke ste nútenými hosťami v pevnosti. Aby ste sa dostali von, budete potrebovať pomoc. Všimnite si na severozápade, v rohu jeden z vojakov tlčie Indiána. Zbrane vám síce vzali, no nejakým zázrakom vám zostal tomahavk. Zabite vojaka a Indián je s vami. Pozná cestu von, no pomôže vám, len ak zachránite aj jeho bratov. Na severe, pod plošinou, na ktorej sú vojaci, tlčie vojak druhého Indiána. Zopakujte proces a zabite ho. Potom sa otočte na východ. Tam pod plošinou pri dome je tretí vojak mlátiaci Indiána (to tu musí byť veľmi obľúbená zábava). Zabite ho a zachráňte aj tretieho Indiána. Potom sa zhromaždíte pri bráne. Počkajte si, kým odídu vojaci a pri bráne zostane len jeden. Zbavte sa ho. Vaši spojenci sa plížia preč, tak ich nasledujte. V ceste bráni vojak opierajúci sa o krabice, tak keď je čistý vzduch, zbavte sa ho. Nasledujte Indiána do budovy, kde zabite vojaka vnútri a ďalšieho vo dverách. Nasledujte ho poza susednú budovu, kde zabite močiaceho vojaka. Potom ešte posledného vojaka spiaceho pri krabiciach a Soapy sa vyberie vypáčiť zámku na ceste preč. Keď ju otvorí, skočte do jaskyne a nasledujte Indiánov. Za jaskyňou nájdete mŕtveho prieskumníka, tak mu vezmite luk. Nad vami je vojak a začujete, že má všetky vaše veci. Počkajte si, kým druhý strážca odíde a toho čo zostane, zabite lukom. Nezabudnite si vziať späť svoje veci, ktoré sú pri jeho tele. Prejdite kúsok ďalej a zabite aj toho druhého strážcu, čo odišiel. Stále používajte tiché zbrane. Tu pred bránou je ešte zopár strážcov, no sú tak rozmiestnení, že nie je žiaden problém ich všetkých potichu vyradiť s lukom a šípmi. Keď je po nich, nasadnite na koňa a choďte po ceste za Indiánmi. Keď ich stretnete, povedia vám, že sa stretnete v ich dedine, tak pokračujte cestou ďalej. Na konci vyrazte dvere konskými kopytami. Pokračujte až do indiánskej osady, ktorú napadli vojaci. Použite už svoje obľúbené strelne zbrane a všetkých ich zlikvidujte.


14. Attack the Fort
Nemáte čas si ani vydýchnuť a už útočíte na pevnosť, z ktorej ste len pred chvíľočkou utiekli. Bežte cestou popri pevnosti až k vode a naskočte do kanoe. Likvidujte z neho nepriateľov na brehoch, až kým sa nepreplavíte pred jaskyňu, ktorou ste ušli. Teraz sa ňou prestrieľajte naspäť do pevnosti. Na konci vylezte po rebríku a ste späť. Prebojujte sa k veži s prvým delom. Všetkých pobite a použite delo. Zničte ním štyri bunkre pred pevnosťou. Potom sa vám otvoria dvere, tak prebehnite k druhému delu, zabezpečte ho, použite ho a zničte ním všetky lode na vode. Keď sú zničené, otvoria sa dvere, vybehnite na nádvorie, všetkých pobite a použite tu tretie delo, ktorým zničte ich sklad, budovu kúsok od vás. Jej výbuch vyvalí stenu, ktorou pokračujte ďalej. Pôjdete popri krabiciach s dynamitom, ktorý sa o chvíľu hodí. Keď vybehnete hore, neďaleko vás je posledné delo, no nemôžete sa k nemu dostať, takže ho treba zničiť. Práve nato je dynamit. Hádžte ho tam, kým delo nezničíte a keď vám dôjde, doplňte si zásoby pod schodami. Keď delo zničíte, je pevnosť dobytá.


15. Battle at Steamboat
Oslovte Indiána "Fights at Dawn". Plavíte sa za Hollisterom, ktorý musí zomrieť. Napadne vás dynamitom. Je to na vás. Väčšinou po vás hádže dynamit, tak sa k nemu priblížte a keď hádže, strieľajte do neho a uhýbajte sa dynamitom. Nepriblížte sa k nemu zase moc blízko, jeho šabľa je smrteľná. Napokon sa sám pripraví odpáliť. Len choďte k nemu, aby spravil, čo zamýšľa a potom ho nepustite k sebe. Bum a je po ňom. Vezmete si z jeho pozostatkov Ferguson, Nedovu pušku kalibru 69. Potom pokračujte už len so Soapym k vraku lode. Tam na vás čaká pár jazdcov, tak sa ich všetkých zbavte. Potom zaveďte Soapyho na palubu a otvorte trezor. Nájdete časť zlatého kríža a zároveň aj kazateľa Reeda. Nič špeciálneho, proste nasadnite na koňa, prenasledujte ho a dorazte silnou zbraňou. Tak, pomstili ste Jenny. Zároveň ste získali niečo naviac zdravia a zbraň - meč kavalérie.


16. Across the Badlands
Zájdite do kaňonov, nájdite Soapyho a oslovte ho. Zajmú vás Indiáni a konečne zistíte pravdu o sebe. Prekvapko, ste Indián. Po animačke zbehnite dole, kde na vás čaká Many Wounds. Nasadnite na koňa a nasledujte ho. Zavedie vás na pastviny bizónov, kde je váš rodný dom- tie trosky, čo ste tu furt míňali. Napadnú vás Magruderovi muži, tak ich likvidujte a ochraňujte Indiánov a Soapyho. Keď všetkých pobijete, nasledujte Soapyho. Dovedie vás ku kopcu nad Piperským jazerom. Keď zosadne, zosadnite aj vy a nasledujte ho. Úplne hore je misia splnená a získate Loco Dynamite Bow. Mimo toho to skončí vašim prezradením a Soapyho zajatím.


17. Escape the Ambush
Pobite všetkých chlapov, čo dobehli k vám na kopec. Potom uvidíte, ako mučený Soapy prezradí Magruderovi, kde má hľadať, no našťastie sa mu podarí utiecť. Potom sa prebojujte dole pod kopec. Nezabudnite využívať výbušné sudy, ktoré môžete aj odpaľovať, aj hádzať k nepriateľom. Keď zídete dole, tak zbehnite k Soapymu, ktorého pošlete do bezpečia k Indiánom. Potom dorazí vlak Magruderových chlapcov. Schovajte sa niekam bokom a pobite najprv všetkých vojakov. Potom sa sústreďte na Dutchieho, ktorý je pri dele. Len sa uhýbajte jeho strelám a páľte po ňom.


18. Magruder´s Mine
Získali ste vlak, takže sa vydávate k Magruderovej bani. Pridáva sa k vám aj Clay. Pridáte obrátky a vyvalíte bránu. Za bránou bežte k delu a likvidujte ním všetkých naokolo. Posúvate sa po koľajniciach, no po chvíľke treba prehodiť výhybku, tak k nej skočte, prehoďte ju a vráťte sa na vozík k delu. Likvidujte ním všetko naokolo. Keď zahnete za budovu, tak ním odpáľte bránu do bane. Naľavo, na kopci, môžete odpáliť drevenú konštrukciu, ktorá zasype strelcov na kopci a nemusíte sa s nimi zabávať. Po vstupe do bane opäť prehoďte výhybku a za rohom odpáľte delom blokádu. Povyše odpáľte ďalšiu blokádu a potom ničte sudy s výbušninami, ktoré na vás spúšťajú. Postupujte ďalej, k ďalšej výhybke a ďalším blokádam. Proste dlhá cesta plná nepriateľov. Samozrejme, nepoužívajte stále len delo, je pomalé a menej účinné, než by človek predpokladal. Na konci prehoďte výhybku na veľkej otáčacej ploche a potom chráňte svojich, kým ju neotočia, aby ste mohli pokračovať. Keď je správne natočená, tak delo tlačíte ďalej. To celé len kvôli pár metrom, za ktorými ešte odpáľte poslednú blokádu a končíte, pretože končia koľajnice. Clay sa stiahne, vy pokračujte pešo vpred. Prebojujte sa hromadou nepriateľov až na koniec, kde čaká samotný Magruder.
Bojujte s ním. Najprv po vás hádže dynamity, tak len utekajte. Pripravte si luk s dynamitmi. Keď po vás začne strieľať, tak sa uhýbajte a sledujte ho. Na zemi si všimnite tmavé škvrny. Streľte do nich dynamit tak, aby vybuchol, keď sa k nim priblíži Magruder. Výbuch spôsobí únik ohňa zo škvrny, čo Magrudera zraní. Inak je nezraniteľný. Keď mu takýmto spôsobom odoberiete väčšinu života, utečie na vyvýšenú plošinu. Uhýbajte sa mu a strieľajte po ňom. Nie že by to malo význam, ale občas po vás v hneve hodí dynamity. Vtedy sa rýchlo prepnite do quickdraw módu a trafte ich nad ním. Výbuch dynamitu nad ním spôsobí kolaps jaskyne a zavalia ho skaly.
Tak a máte to hotové. Podliak dostal, čo si zaslúžil, vy ste vyriešili záhadu svojej minulosti a všetci sú spokojní. Len náruč pekného dievčaťa chýba. Mimo toho ste získali medzi brokovnice novú zbraň, Nock Gun.


Ak ste prešli celú hru na 100%, teda všetky príbehové misie, aj všetky vedľajšie misie, získali ste bonusovú odmenu: Cannon Nock Gun - super silná zbraň medzi brokovnicami. Reverend Reed´s Horse - koňa kazateľa Reeda. Silnejší a rýchlejší, než ostatné kone a kedykoľvek o neho prídete, nájdete ho opäť pri Magruderovej bani.
Vedľajšie misie


Jednotlivé časti vedľajších misií sa vám sprístupňujú postupne, ako prechádzate misie hlavného príbehu. Za plnenie misií získavate peniaze a zvyšujú sa vám štatistiky. Mimo toho vám prispieva ich plnenie k percentuálnemu podielu prejdenia hry.


Poker tournament
Turnaj v pokri je spestrenie pre zábavu. Celkovo je šesť turnajov, tri v Dodge City a tri v Empire City. Dáte vklad, za ktorý získate 100 bodov, s ktorými hráte a keď zvíťazíte, vyhráte vklady súperov. Na výhru musíte zvíťaziť kompletne, takže ošklbať súperov o všetko, čo majú, ak ukončíte hru skôr, nič ste nezískali a daný turnaj musíte opakovať. Tento poker je trochu odlišný. Vy máte na ruke len dve karty a päť sa ich vyloží na stôl. Máte možnosti zvyšovať stávku, vsadiť všetko naraz, zložiť karty, alebo posunúť jednoducho ďalej. Keď posúvate, odokrývajú sa postupne karty na stole. Štyria súperi buď dorovnávajú vaše stávky, zvyšujú, alebo skladajú. Keď sa odokryjú všetky karty na stole, vykladáte aj svoje na ruke a ukáže sa, kto zvíťazil. Pri výsledku ide o to, že sa vám dávajú dohromady karty na ruke a karty na stole. Takže už počas odkrývania kariet na stole môžete vidieť, ako to s vami vyzerá a podľa toho zvyšovať stávky. Proste, ak máte na ruke "osmičku" a aj na stole je "osmička", tak máte pár. Stačí poznať zostavy, trochu strategizovať, riskovať a hlavne mať šťastie.


Bounties
Ako sme zvyknutí zo všetkého westernového, tak na divokom západe sú bežné plagáty "Hľadá sa: Živý, alebo mŕtvy". Ani tu to samozrejme nechýba a je to možnosť, ako si privyrobiť a prilepšiť k štatistikám. Plagáty sú rozmiestnené na rôznych miestach po celom kraji, ale je jedno, kde si plagát pozriete, vždy idú hľadané osoby v rovnakom poradí. Uvediem len pár najľahšie nájditeľných miest, kde sú plagáty:
 • V Dodge City, na budove, ktorá je oproti vám, keď prvýkrát vchádzate do mesta.
 • Napravo na búde za mostom vedúcim z Dodge City.
 • Na budove naľavo pred mostom vedúcim z East Empire do West Empire.
 • Vo West Empire na kasíne Hoodoo´s Palace.
Hľadané osoby môžete chytiť samozrejme živé, alebo mŕtve. Keď vám ide o druhý spôsob, je to jasné; treba ich prevŕtať olovom. Ak ich chcete živých, tak ich raňte streľbou do rúk / nôh, alebo ranu nožom a potom ich chyťte (F) (chytať môžete aj bežne nepriateľov a použiť ich ako štít). Keď ich chytíte, tak ich už len omráčte a je to. Pokiaľ je hľadaná osoba na koni, tak ju samozrejme musíte najprv zhodiť, alebo zastreliť koňa.

1. Geroge "Whisker" Mahonee
Miesto: Alhambra Salón v Dodge City.
Odmena: Mŕtvy $10, živý $15.

2. Butch Mainard
Miesto: Severovýchodne od Piperského jazera. Neďaleko miesta, kde je indiánsky lovec.
Odmena: Mŕtvy $10, živý $15.

3. John H. Greed
Miesto: V blízkom okolí mesta Empire.
Odmena: Mŕtvy $10, živý $15.

4. Shifty Sholz
Krádež koní. Treba ho zabiť. Má so sebou pár spoločníkov. Po boji vráťte koňa majiteľovi v Dodge City.
Miesto: V kaňonoch severozápadne od Dodge City. Prechádzali ste tadiaľ počas misie Whore Coach.
Odmena: $15 za navrátenie ukradnutého koňa.

5. Lee Hop Dong
Jednoduché. Pobite jeho ochranku a jeho môžete zajať živého, lebo sa nebráni.
Miesto: Západne od Piperského jazera. Neďaleko tábora členov odporu.
Odmena: mŕtvy $10, živý $20.

6. Lulabell Siddens, alias Bloody Belle
Keď nájdete Bellu a jej gang, tak sa najprv vydajte za ňou a dorazte ju, aby vám neušla. Potom sa postarajte o zvyšok jej gangu.
Miesto: Je na železnici medzi mestami Dodge City a Empire City. Kúsok od Dodge City.
Odmena: $ 15 - za mŕtvu.

7. Tobias Wood, alias Toby the Torch
Oslovte ho a môžete to začať. Aby ste ho mohli zajať, musíte zabiť celú jeho bandu. Ak ho teda aj chytíte hneď na začiatku, tak ho omráčite, no aj tak musíte pobiť jeho kumpánov.
Miesto: Dodge City. Priamo na ulici.
Odmena: Mŕtvy $15, živý $20.

8. Mad Dog McGrady
Miesto: Pri bani na sever, západne od kaňonov.
Odmena: $ 20 - za živého.

9. Wayland Payne
Miesto: Malý tábor Indiánov, oblasť, kde ste začínali hru.
Odmena: Mŕtvy $20, živý $30.

10. Bandit Brothers - James Booth a Bob Booth
Miesto: Pohybujú sa, sledujte mapku.
Odmena: $20 - James mŕtvy, Bob živý.

11. Blackbird Boys
Miesto: Choďte smerom do Empire City a za rančom je naľavo medzi skalami malá oblasť, v ktorej sú banditi.
Odmena: $30 - za mŕtvych (celý gang).

12. Bob McCarty, alias Bob the Blade
Ako posledný hľadaný má vlastný život, tak s ním bojujte, no bez ohľadu na to ho párkrát seknite nožom, chyťte a zajmite.
Miesto: V kaňonoch.
Odmena: $30 - za živého.


Law Man
Tieto misie vám zadáva šerif Dodge City menom Patrick Denton, ktorého ste spoznali počas misie Quick Killer. Môžete mu pomôcť vniesť zákon a poriadok do mesta. Aj keď zákon tu znamená každého darebáka zabiť. Zarobíte si pár šupiek a tiež si zvýšite štatistiky.

Prvá úloha - odmena $10
 • Zabi pár banditov, ktorí sa preháňajú na konci mesta.
 • Zastav bitku hráčov pokru za salónom pri moste. / Proste ich tam všetkých pobite.
 • Nájdi a zabi ópiového dílera. / Zájdite do salónu pri vlakovej stanici a oslovte barmana, ktorý vám povie, kde ho nájdete. Je neďaleko za barom, na kraji mesta, aj so svojimi kumpánmi, tak ich všetkých pobite.
Druhá úloha: - odmena $10
 • Zachráň šľapku v salóne. / Bežte do salónu Alhambra a buďte tam skôr, než násilníci zabijú šľapku. Keď tam dorazíte, jednoducho ich zabite.
 • Zachráň rukojemníka pri veži. / Bežte odzadu k veži a tam zastreľte pár chlapcov, ktorí ako rukojemníka držia ďalšiu štetku.
 • Zastav prepad v uličke. / Zabite lúpežníkov a ochráňte prepadnutého.
Tretia úloha: - odmena $10
 • Eliminuj Campfire Gang. / Zabite všetkých členov gangu na kraji mesta.
 • Doruč zásielku čierneho prachu. / Zájdite k rieke, kde na móle je sud s pušným prachom. Vezmite ho a odneste do mesta na označené miesto. Cestou sa vám to pokúsi prekaziť zopár banditov, ktorých odstreľte.
 • Obráň mesto pred nájazdníkmi. / Dorazí pár banditov na koňoch, tak ich pobite.
Štvrtá úloha: - odmena $10
 • Ochráň bohatú občianku. / Choďte k mostu a oslovte bohatú ženu. Potom ju odprevaďte na druhú stranu mesta. Cestou likvidujte banditov, ktorí sa ju pokúšajú zabiť. Využívajte quickdraw, pretože vaša chránenkyňa toho veľa neznesie.
 • Zastav lúpež v Alhambre. / Choďte do salónu Alhambra, vybehnite v ňom na poschodie a postrieľajte lupičov.
 • Zastav súboj gangov. / Na ulici je prestrelka a vy ju môžete vyriešiť jedine likvidáciou všetkých členov. Keď ste už v salóne, tak ich môžete postrieľať rovno odtiaľto, z balkóna.
Piata úloha: - odmena $10
 • Získaj späť dva sudy pušného prachu. / V meste na dvoch označených miestach sú sudy. Zoberte ich a odneste do označenej budovy. Cestou likvidujte banditov, ktorí sa vám v tom snažia zabrániť.
 • Zabi banditov a zachráň unesenú rodinu. / Bežte na východný koniec mesta a tam pri krabiciach zabite pár banditov, ktorí tam držia jednu rodinu ako rukojemníkov.
 • Získaj späť vodnú nádrž. / Vežu s vodnou nádržou obsadili banditi. Všetkých ich pobite. Puška sa hodí fajn, nemusíte sa ani moc hýbať.
Šiesta úloha: - odmena $20
 • Zachráň rukojemníkov. / Máte označené tri miesta v meste, kde sú rukojemníci. Každého drží nepriateľ ako štít, takže ich musíte streliť do hlavy. V jednom prípade pozor, aj rukojemník je bandita a napadne vás. Pobite banditov a zachráňte teda dvoch rukojemníkov.
 • Ochráň Snitcha. / Choďte k plti pri rieke, čaká tam Snitch. Eskortujte ho k mostu vedúcemu z mesta a cestou likvidujte banditov, ktorí sa ho snažia zabiť.
 • Znič Red Hand Gang. / Zrejme ste ho pri prvom stretnutí nezničili, tak nabehnite do salónu Alhambra a pobite všetkých členov gangu.

Pony Express
Dvaja bratia, Earl a Daryl majú doručovateľskú službu a ak máte záujem, môžete si privyrobiť a zvýšiť štatistiky súvisiace s vašou jazdou na koni. Ide vždy o jednoduché úlohy, niečo preniesť z miesta A na miesto B v časovom limite. Väčšinou máte k dispozícii na zastávkach nové, čerstvé kone, takže sa nemusíte príliš obávať často šprintovať na vašich koňoch. Cesty vám sťažuje aj to, že na vás čakajú na cestách banditi a Indiáni. No vy sa im len snažte vyhýbať, alebo ich ignorovať, nejako sa s nimi nezdržujte, aby ste stihli časové limity.

1. Earl v Dodge City - odmena $10
Na konci mesta žije Tiny Tubbs. Oslovte ho, potrebuje niečo od obchodníka. Tak v časovom limite choďte za obchodníkom tu v Dodge City a vráťte sa naspäť za Tinym.

2. Daryl v Empire - odmena $10
Neďaleko Daryla stojí Johnny. Oslovte ho, potrebuje zaviesť svoju kobylu ku kováčovi, tak na ňu naskočte a uháňajte. Hneď pri moste zahnite doľava a stajne máte pred sebou na dohľad.

3. Daryl v Empire - odmena $10
Vo východnej časti mesta nájdite Stumpyho. Pošle po vás zásoby pre robotníkov na trati. Vyrazte napravo od mosta vedúceho z mesta a držte sa koľajníc. Na rázcestí choďte popri koľajniciach naľavo, cez tunel. Už len smerujte popri nich až k robotníkom, kde predákovi odovzdajte zásoby.

4. Earl v Dodge City - odmena $10
Zájdite kúsok od Earla za zbrojárom. Ten potrebuje aby ste na ranč doručili muníciu, tak vyrazte z mesta cez most, popri koľajniciach a doľava na ranč. Rančerovi odovzdajte dodávku, no ten vás ešte pošle za doktorom. Ten je pri Piperskom jazere. Vyrazte z ranča a po koľajniciach si to k jazeru skráťte cez tunel. Za ním už len dorazte k doktorovi, oslovte ho a vráťte sa s medicínou naspäť za rančerom tak, ako ste prišli.

5. Earl v Dodge City - odmena $10
Zájdite do Empire City a oslovte chlapíka menom Cletus. Požičal si veci od Bartona Henryho a musí mu ich vrátiť. Ponáhľajte sa za chlapíkom, ktorý robí v baniach, v horách na severe, ten vám dá veci pre Bartona. Napokon sa vydajte za Bartonom, je v baniach neďaleko kaňonov.

6. Earl v Dodge City - odmena $10
Na opačnej strane mesta je Marcus Billings. Oslovte ho. Edgar Meriwhether potrebuje dostať urgentnú správu. Zájdite okamžite na ranč, kde si vymeňte koňa a potom do Empire City za Edgarom.

7. Earl v Dodge City - odmena $10
Neďaleko vás je Jesse, ktorý potrebuje, aby ste našli balíček, čo viezol kuriér pred vami. Vyrazte teda po trati z Dodge City do Badlands a na pláni pod rančom je jaskyňa, v ktorej sa ukryl predošlý kuriér. Je kúsok za zničeným domom. Vbehnite dnu a oslovte ho. Tak, ako vám kázali, kuriéra necháte napospas Indiánom, vezmite jeho balíček, jeho koňa a vyrazte vpred. Strihnite to cez úzky priesmyk v horách nad vami a švihajte do baní na kraji kaňonov, kde už čaká Lucas Gordon. Odovzdajte mu balíček.

8. Daryl v Empire - odmena $15
Oslovte neďaleko stojaceho muža menom Speedy Pete. Pracuje pre Pony Express už nejaký čas a chce si dokázať, že je najlepší, tak vás vyzval, aby ste porazil jeho čas. Vyštartujte do Magruderovej bane na severe, tam si vezmite nového koňa a choďte do Dodge City. Tam oslovte Petea, ktorý tam už na vás čaká a on uzná, že ste lepší.

9. Earl v Dodge City - odmena $20
Zájdite za miestnym obchodníkom (Shopkeeper). Ten potrebuje, aby ste doručili medicínu jednej rodine. Smerujte do kaňonov, kde si máte vziať čerstvého koňa. Tam oslovte muža, ktorý tam na vás čaká. Je ranený a povie vám, že vášho koňa ukradli Indiáni. Bežte teda pešo vpred, pobite Indiánov, vezmite si koňa a uháňajte s vetrom o preteky preč. Pri baniach za kaňonmi oslovte muža čakajúceho pre splnenie úlohy.

10. Daryl v Empire - odmena $20
Councilman Webster sa objaví hneď kúsok od vás, tak zistite, čo potrebuje. Musíte doručiť plány na dostavbu železnice. Z Empire bežte k železnici a stále sa držte trate. Musíte sa zastaviť u piatich robotníkov. Pri každom máte nového koňa, tak sa nebojte štvať svoje kone až na doraz. Je to posledná misia, takže časové úseky sú naozaj krátke. Držte sa trate a dovedie vás až na koniec do Dodge City, kde odovzdajte plány poslednému robotníkovi. Ešte zabehnite v ďalšom časovom limite do salónu Alhambra a oslovte barmana. Vyjadrí vám vďačnosť celého mesta a zároveň oznámi, že dokončením trate už nie je Pony Express potrebný.


Hunting
V horách severne od Empire žije starý indiánsky lovec, ktorému môžete dokázať, že aj vy patríte medzi dobrých lovcov, zvýšiť si trochu štatistiky a zarobiť ($10 - 20). Zakaždým má pre vás nejaké výnimočné zviera, ktoré treba uloviť. Zvieratá musíte nájsť, nemáte ich priamo vyznačené na mapke, ako ostatné ciele. Postup je rovnaký. Keď nájdete zviera a máte ho na dohľad, tak dolu z koňa. Zohnite sa a plížte sa k nemu. Ak ho vyplašíte, utečie a môžete ho opäť hľadať. Pripravte si luk, zamierte (Y) a pomaly sa k nemu približujte. Keď budete dostatočne blízko, streľte zvieraťu do hlavy a máte ho.

1. Grey Wolf (Sivý vlk)
Nachádza sa na západ od Dodge City. Za mostom, medzi cestou do kaňonu a do Badlands.

2. Great White Buffalo (Veľký Biely Bizón)
Nachádza sa na pláňach južne od veľkého ranču, západne od Dodge City.

3. White Wolf (Biely vlk)
Nachádza sa pri vodopádoch nad Piperským jazerom. Je to neďaleko Indiána.

4. Great Mountain Lion (Veľký Horský lev)
Juhovýchodne od Indiána. Na ceste pred vstupom do Devil´s Canyons, kde je ťažobná budova, aj s plagátom "hľadá sa...". V podstate pred Indiánom za veľkým kopcom , cez ktorý ide trať.

5. Great Black Wolf (Veľký čierny vlk)
Planina v horách. Keď pôjdete popri koľajniciach z Dodge City, do Empire City cez Badlands, tak krátko pred Empire City je napravo tunel a koľajnicová odbočka. Na ľavej strane je zas na kopci prechod medzi skaly na tamojšiu uzavretú planinu.

6. Grizzly (Grizly)
Posledný zver, ktorého treba nemilosrdne vyhubiť, je veľký Grizly. Je v okolí Empire City, na ceste z Badlands. Tohto už netreba zabíjať potichu, lukom do hlavy. Grizly má svoj vlastný ukazovateľ života, tak ho proste dostrieľajte, kým neskape. Dávajte si pozor, aby vám nezabil koňa, pretože, keď mu odoberiete dosť zo života, tak sa dá na útek a ak utečie dosť ďaleko, misia je nesplnená. Takže ho prenasledujte a dostrieľajte. Keď padne, tak vás Indián uzná za jedného z najstatočnejších z ich kmeňa.


RESCUE
V Empire City je Federálny maršal a má pre vás v ponuke zopár úloh, ktoré vám - ako inak - zvyšujú štatistiky aj obsah peňaženky.

1. Poraz Millerov gang - odmena $10
Choďte v Empire City na označené miesto a vybehnite na strechu budovy. Tam máte sudy s pušným prachom. Na susednej streche je maršal. Hádžte sudy na križovatku pod vami, na cestu medzi vami a maršalom. Onedlho dorazí gang banditov a vy ich máte všetkých zabiť. Ak ste dobre nahádzali sudy, tak do jedného z nich streľte a výbuch všetkých banditov rozmetá.

2. Nájdi ukradnutú vakcínu - odmena $10
V meste je pár zlodejov, ktorí sa ukrývajú na strechách. Zájdite k nízkym budovám a vylezte na prvú z nich po rebríku. Po doskách behajte zo strechy na strechu, cestou likvidujúc nepriateľov a na poslednej budove vylezte rebríkom vyššie a vezmite si vakcínu.

3. Zachráň rukojemníkov z bane - odmena $10
Choďte do Badlands a na planinu poniže ranča, kde sa preháňajú bizóny. Tam je neďaleko zničeného domu vchod do bane. Vstúpte do nej a zlikvidujte všetkých banditov. Využívajte quickdraw mód, pretože baňa je plná výbušnín a ak ich zasiahnete, výbuch zabije rukojemníkov. Keď pobijete banditov, rukojemníci sú zachránení.

4. Zachráň dostavník - odmena $10
Do mesta mal doraziť dostavník, no mešká. Choďte pred most do Dodge City a tam sa vydajte cestou do kaňonov, kadiaľ ste aj vy išli, keď ste šli s dostavníkom prvýkrát do Empire. Tam nájdete koč odstavený, tak oslovte kočiša. Zistíte, že sú to banditi, tak ich všetkých postrieľajte. Keď je po nich, objavia sa cestujúci a pravý kočiš, tak ho oslovte. Poďakuje, no ešte vás potrebuje. Musia sa po prepade vrátiť do Dodge, no cestu blokuje balvan. Vybehnite na bralo nad balvanom, je tam výbušnina. Odneste ju k balvanu, položte a z bezpečnej vzdialenosti odpáľte.

5. Nájdi karavánu a ochráň osadníkov - odmena $10
Vyrazte z mesta po železničnej trati smerom do Dodge City. V Badlands, na pastvine pod rančom sú osadníci zabarikádovaní vozmi a pod náporom banditov. Pobite banditov a je to.

6. Odveď Wachovskeho do väzenia - odmena $20
Zájdite k stajni (Livery) a tam vás čaká Wachovski. Odprevaďte ho do väzenia. Tesne pred väzením si to rozmyslí a začne spätkovať. Dorazí pár jeho kamošov, tak ich všetkých postrieľajte. Chyťte Wachovskeho a odveďte ho do väzenia, do otvorenej cely a tam ho pustite. Pripravte sa na niekoľko vĺn nepriateľov, ktorí sa pokúsia väzenie dobyť. Všetkých ich zlikvidujte.

7. Zachráň osadníkov - odmena $20
Vydajte sa k Dodge City. Neďaleko mostu je parta osadníkov, ktorým vlky zabili kone. Pomôžte im a likvidujte všetkých vlkov, ktorí sa objavia. Keď je po nich, tak máte ešte jednu povinnosť. Podpáľte všetky stohy slamy, ktoré sú okolo osadníkov. Pri osadníkoch sú zápalné fľaše, takže sa netreba báť, že by došli. Keď horia, oheň vlkov zaplaší a osadníci sú v bezpečí.


Ranch Hand
V Badlands je veľký ranč, na ktorom sa určite nájde nejaká práca aj pre vás. Pomôže vám to zlepšiť štatistiky s koňmi a privyrobiť si.

1. Zažeň stádo - odmena $10
Máte zahnať tri teľatá do ohrady. Vezmite si koňa zo stajne a bežte za nimi. Teľa vždy beží na opačnú stranu, ako ste vy, takže to využite a nažeňte ich všetky do ohrady. Keď ste hotoví, tak nasledujte Rančera. Odvedie vás na pastvinu pod farmou. Tam je býk a štyri kravy. Máte ich nahnať k býkovi, ten ich už sám zavedie domov. Keď sú všetky kravy pri býkovi, dorazí Rančer a vedie ich do ohrady. Dozerajte na to, aby sa žiadna krava neodtrhla od stáda. Ak sa tak stane, nažeňte ju naspäť k býkovi. Keď sú všetky kravy v ohrade na farme, úloha je hotová.

2. Nájdi ukradnuté kone - odmena $10
Vydajte sa k Empire city. Tam choďte na koniec vyschnutého koryta pri meste a nájdete ukradnuté kone. Prerazte ich ohradu kopytami svojho koňa a kone sa rozbehnú domov. Zastanú neďaleko ranča. Tam ich nažeňte, rovnako ako kravy do maštale. Sú len dva, takže to dlho nepotrvá.

3. Ochráň stádo - odmena $10
Rančerove stádo býkov napádajú v noci vlci. Vyberte sa teda na pastvinu, kde ste zháňali kravy. Tam za baňou je rančerovo stádo. Jednoducho postrieľajte všetky vlky, ktoré stádo ohrozujú.

4. Zachráň teľce - odmena $10
Pár banditov ukradlo teľce, tak ich máte zachrániť. Choďte smerom do Empire City a naľavo je medzi skalami malá oblasť, v ktorej sú banditi. Pobite ich a vyrazte plot, aby ste teľce oslobodili. Potom ich odveďte na ranč. Stačí smerovať vodcu stáda a ostaní pôjdu za ním.

5. Zažeň teľce - odmena $10
Jednoduchá opakovačka. Vezmite si koňa zo stajne a zažeňte teľce do ohrady. Rančer vám pri tom asistuje.

6. Vývoz stáda - odmena $10
Rančer potrebuje dostať stádo do Dodge City, kde pôjde vlakom ďalej. Vezmite si koňa zo stajne a choďte za rančerom dole na pastviny pod farmou. Zažeňte kravy k vedúcemu býkovi a potom celé stádo smerujte do Dodge City. Cestou vás napadne pár banditov, tak chráňte stádo a pobite ich. Keď dorazíte k mostu do mesta, tak je zablokovaný. Jednoducho prerazte barikádu kopytami svojho koňa. Potom už len doveďte stádo do mesta.

7. Eskortuj rančera - odmena $20
Rančer cestuje do Emprie City a požiada vás o doprovod. Jednoducho si vezmite koňa zo stajne a vydajte sa s ním do mesta. Cestou vás prepadne pár nepriateľov, tak ich všetkých pobite.


Lokácie zlata
Po celej hernej oblasti sú na rôznych miestach kusy zlata, ktoré môžete získať. Stačí si u obchodníka v Dodge City kúpiť krompáč (Pickaxe) a už len nájsť kus zlata a vykopať z neho zlatý nuget. Každý kus zlata má hodnotu $10. Zlato môžete získavať v ľubovoľnom poradí, ja som spísal najpriamejší postup, ako sa príliš nenabehať. Päť kusov, ktoré uvádzam ako prvé, môžete získať až ku koncu hry, keď sa v rámci príbehových misií opäť vrátite do začiatočnej oblasti.

Začiatočná oblasť
1. (obr) Hollisterova pevnosť - pred vstupom do jaskyne, ktorou ste z pevnosti utiekli, na pláži.
2. (obr) Hillisterova pevnosť - vnútri v jaskyni, ktorou ste utiekli.
3. (obr) V oblasti, v ktorej ste na začiatku hry súťažili s Tomom o jeho koňa. Pri skalách, kde sa potok vlieva do rieky.
4. (obr) V oblasti, v ktorej ste na začiatku hry súťažili s Tomom o jeho koňa. Za skalou na kopci nad padnutými stromami, ktoré ste preskakovali, keď ste súťažili na koňoch.
5. (obr) Keď pôjdete z oblasti, v ktorej ste začínali hru a súťažili ste tam s Tomom po ceste k pltníkovi, tak si všímajte skaly naľavo (už keď je rieka na dohľad).

Dodge City
6. (obr) Keď sa preplavíte cez rieku plťou do Dodge City, tak sa vydajte hneď po pláži napravo a pri útesoch nájdete zlato.
7. (obr) Pod mostom vedúcim z Dodge City. Za nápadnej strane, na pláži, úplne pod mostom.
8. (obr) Pod mostom vedúcim z Dodge City. Od zlata č. 7 choďte po pláži na opačnú stranu a nájdete malú jaskyňu, v ktorej je zlato.
9. (obr) Pod mostom vedúcim z Dodge City. Od zlata č. 8 choďte naspäť na most a cestou ho nájdete napravo pri skalách.

Cesta z Dodge City do Empire City
10. (obr) Keď prejdete mostom z Dodge City a budete smerovať po koľajniciach do Empire, tak choďte naľavo k skalnej stene a nájdete tam zlato.
11. (obr) Pokračujte ďalej od zlata č. 10, popri koľajniciach do Badlands a na ľavej strane nájdete pri skale ďalší kus zlata.
12. (obr) Neďaleko zlata č. 11. Keď pokračujete po koľajniciach do Empire City, tak je napravo odbočka do tunela. Nad vstupom do tohto tunela je zlato.
13. (obr) Pokračujte po koľajniciach ďalej. Ste v Badlands, naľavo je farma, napravo je pastvina s bizónmi. Na nej je zničený dom. Choďte k skalnej stene oproti nemu, ktorá uzatvára túto pastvinu. Pri stene nájdete zlato, severovýchodne oproti domu.
14; 15.
(obr)
Na pastvinách, kde ste našli zlato č. 13, choďte kúsok na západ od zničeného domu a nájdete vchod do jaskyne. Preskúmajte ju.
16. (obr) Pokračujte ďalej po koľajniciach do Empire City. Kúsok za rančom je priamo na zemi v tráve, na pravej strane kus zlata.
17. (obr) Pokračujte po koľajniciach do Empire City. Napravo bude tunel a naľavo je prechod medzi skalami do malej uzavretej oblasti (tu ste mohli loviť pre Indiána veľkého čierneho vlka, alebo hľadať za odmenu gang Blackbird Boys, či zháňať ukradnuté teľce pre rančera). Hneď pri vstupe do nej je napravo zlato.
18. (obr) Choďte k zlatu č. 17. (Pokračujte po koľajniciach do Empire City. Napravo bude tunel a naľavo je prechod medzi skalami do malej uzavretej oblasti.) Zlato nájdete na konci tejto uzavretej oblasti, za veľkou skalou.

Empire City
19. (obr) Zájdite konečne do Empire City. Cez mesto preteká malý potok. Vstúpte do neho a choďte na jeho južnú stranu. Dorazíte pod most s koľajnicami, pri ktorom nájdete zlato.
20. (obr) V Empire City choďte na opačnú stranu potoka, na severnú a tam, medzi skalami, z ktorých potok vyteká, je zlato.
21. (obr) Choďte von z Empire City a prejdite dreveným mostom. Hneď za ním zahnite doľava. Prejdite pár metrov a pred veľkým skalným oblúkom vyskáčte na rímsy napravo. Úplne hore je zlato.
22; 23;
24.
(obr)
Zbehnite pri Empire City dole pod drevený most a choďte popred mesto týmto korytom až na koniec, na severozápad (kúsok od miesta, kde ste našli mustangy pri vedľajšej misii na ranči). Tam sú napravo pod skalným previsom tri hrudy zlata.

Od Emprie City k jazeru. Piperské jazero.
25. (obr) Prejdite dreveným mostom z Empire City a pokračujte cestou vpred. Po pravej strane budú dve menšie skalné rímsy. Za druhou z nich je zlato.
26. (obr) Pokračujte cestou od zlata č. 26. Po krátkom úseku zabočte doprava, do malého priesmyku medzi skalami. Vyjdete na skaly nad Piperským jazerom. Je tam úzka cestička, tak ňou choďte doprava a pri prvom strome nájdete zlato.
27. (obr) Od zlata č. 26 zbehnite dole k chatrči pri jazere. Naľavo od nej, je vo vode medzi skalami zlato.
28. (obr) Len pár metrov od zlata č. 27 (smerom k indiánskemu obchodníkovi) je naľavo skalný útvar, na ktorý sa dá vyjsť. Na ňom je zlato.
29. (obr) Choďte smerom k indiánskemu obchodníkovi. Kúsok pred ním je vodopád. Zlato je pod vodopádom.
30. (obr) Od indiánskeho obchodníka choďte cestou na východ. Jazero máte po pravej strane. Než dorazíte ku koľajniciam, sledujte ľavú stranu a pri skale na kopci je zlato.
31. (obr) Kúsok povyše zlata č. 30 je na kopci vstup do jaskyne. V nej je ďalšie zlato.

Tábor rebelov (River Canyon)
32. (obr) Od indiánskeho obchodníka prejdite cez rieku s vodopádom a zahnite doprava. Tam zahnite opäť doprava. Pokračujte cestou vpred až do malej rieky. V nej zahnite doľava, na juh a choďte na jej koniec, kde je pod skalou zlato.
33. (obr) Od zlata č. 32 vybehnite hore na most s koľajnicami. Prejdite ním na druhú stranu a tam zahnite doprava. Za prvými skalami je zlato.
34. (obr) Vráťte sa naspäť dole pod most a do rieky. Choďte ňou na opačný koniec, než predtým, popri ceste do tábora až k malému vodopádu. Pod ním je zlato.
35. (obr) Vybehnite hore nad vodopád, kde ste vzali zlato č. 34. Tam rieka vyteká z jaskyne pod táborom. Je pred ňou kamenný brod. Vlezte do nej a tam nájdete aj zlato.

Medzi jazerom a kaňonmi
36. (obr) Od indiánskeho obchodníka choďte smerom k indiánskemu lovcovi, pre ktorého ste mohli plniť vedľajšie misie. Krátko pred ním je na ľavej strane ošarpaná banícka budova. Hneď za ňou je za skalou zlato.
37. (obr) Od indiánskeho lovca postupujte ďalej na východ smerom k opevnenej budove. Keď dorazíte ku koľajniciam, tak máte pár metrov napravo tunel. Tu ste prepadli vlak v misii Ambush the Train. Vybehnite na skaly nad tunelom a tam máte zlato.
38. (obr) Pokračujte ďalej k opevnenej budove (Magruderova baňa), v smere koľajníc a naľavo za budovou, pri skalnej stene je ďalší kus zlata.

Z Dodge City cez kaňony
39. (obr) Pre ľahší popis sa vráťte do Dodge City. Pôjdeme cestou, ktorou ste šli s dostavníkom ku začiatku hry v misii Whore Coach. Takže vyrazte na severozápad z mesta do kaňonov. Hneď nazačiatku vybehnite napravo hore na kopec. Nad kaňonom je rozlomený skalný previs. Na jeho druhej strane je zlato, takže k nemu preskočte.
40. (obr) Pokračujte kaňonom až k malému drevenému mostu, za ktorým sa cesta stáča popodeň. Neprekračujte však most, ale zahnite hneď doprava. Je tam cesta nahor medzi skalami. Na jej začiatku nájdete zlato.
41. (obr) Keď pôjdete nahor cestou, kde ste našli zlato č. 40, tak nechoďte úplne hore, ale popri pravej stene skočte na skalnú plochu pod vami. Na nej nájdete ďalšie zlato.
42. (obr) Pokračujte ďalej cestou, ktorou šiel kočiar, až na miesto, kde sa vtedy kočiar zatavil, aby kočiš opravil zlomené koleso. Tam choďte do severného rohu, kde je za suchými stromami, pri špinavom vodopáde zlato.
43. (obr) Postupuje ďalej cestou. Pôjdete do kopca, popri dvoch domoch a dvoch banských budovách. Za tou druhou sledujte pravú stranu. Je tam skalná rímsa (v podstate nad tými domami poniže). Vyskočte na ňu a vezmite si zlato.
44. (obr) Teraz pokračujte cestou ďalej už len malý kúsoček a sledujte pravú stranu. Bude tam banská budova. Na skalnej rímse nad ňou je posledný kus zlata.

Diskusia Príspevkov: 46 Hodnotenie
604 hlasov

100
60
20

80
40
0
58
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |