HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20939
5455
5063
1438
1600
7330
5949
12672
1687

Online 46158 užívateľov

Návody > Splinter Cell 4: Double Agent


Zobrazení:129233
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Návod som písal podobne, ako na predošlé diely Splinter Cell, takže robiť veci v čo najväčšom utajení. Proste používať čo najmenej výbavy, prísť do kontaktu s čo najmenej ľuďmi. Ono je podstatne jednoduchšie, ak sa s tým netrápite a každého odstrelíte, alebo aspoň v tichosti omráčite, no na taký postup návod nepotrebujete. Že vám hodnotenie kazí zabíjanie a vyvolávanie poplachu je snáď samozrejmé. V štvrtom dieli trochu priostrili a hodnotenie kazí už aj viac drobných prehreškov. V návode píšem postup čo najväčšieho utajenia (od čoho sa odvíja aj plnenie rôznych vedľajších úloh). Niekedy spomínam aj iné možnosti, vrátane tých agresívnejších, no vždy je to len potenciálna možnosť a hlavný popis je pre tichý postup.
Mnohé pasáže sa dajú prejsť viacerými spôsobmi, možno niekedy aj jednoduchšie, ja som spísal tie, ktoré sa mi zdali najvhodnejšie pre tichý postup.
Novinkou je tu dôvera u vašej organizácie NSA a zločincov JBA, keďže budete ako dvojitý agent pracovať v utajení. Niektoré úlohy, ktoré v danej misii máte, vám u jednej z týchto organizácii môžu zvýšiť dôveru (no prípadné nesplnenie misie vám zas dôveru zníži) a voči druhej sú neutrálne, no niektoré sú tiež dvojaké a tak vám splnenie úlohy u jednej z organizácií dôveru zvýši a u druhej zároveň zníži, takže voľte vhodne plnenie úloh. Ak vám u jednej z organizácií klesne dôvera na nulu, tak hra končí. K úvodu viac netreba. V podstate platí to, čo v predošlých dvoch dieloch.1. Geotermálna elektráreň
Island, 20 kilometrov od Akureyri

- Infiltrate Plant Without Alert.
Po vyskočení z lietadla dopadnete do vody neďaleko základne. Nasledujte kolegu, ktorý čaká pri dvoch turbínach v stene. Jedna je funkčná, druhá chýba, tak cez jej otvor preplávajte dovnútra. Tam kolega vylezie hore cez dieru v ľade a zlikviduje jedného strážcu. Môžete vyliezť rovnakou dierou, alebo pár metrov od nej, kde je priesvitnejší ľad môžete preseknúť vlastnú dieru. Hore po ľade sa prechádza jeden strážca. Keď sa zastaví na okraji diery v ľade, môžete sa vynoriť a rýchlo ho stiahnuť dnu, čo ho potichu zlikviduje. No ak chcete prechádzať klasickým Samovým štýlom, tak vylezte von, keď nebude nablízku (termálnym videním ho môžete cez ľad lokalizovať) a hore si obíďte potrubie pred vami. Za ním je malá budova. Keď sa strážca nebude pozerať vaším smerom, vstúpte do nej. Vnútri je ďalší strážca, ale spí. Zo zeme si môžete vziať sonický granát a môžete si pozrieť mail v počítači (nič podstatné). Na stene oproti dverám je kábel, ktorý prerežte. Tým prerušíte prísun elektriny do plota. Strážca vonku to zbadá a pôjde to skontrolovať k budove. Nie vždy vstúpi dovnútra, ale niekedy zostane dlhodobo stáť pred vchodom. Vtedy mierne vykuknite, aby vás nezbadal a zapískajte na neho. Pôjde sa pozrieť dovnútra. Schovajte sa medzi dve turbíny a keď vyjde von a bude chrbtom k vám, vyjdite von aj vy. Choďte napravo, kde už kolega čaká pri plote. Pomôžte mu preliezť plot. Potom ho prelezte aj vy, normálne po pletive. Na druhej strane vylezte hore po rebríku. Hore vyskočte a zachyťte sa lana, po ktorom sa presuniete do komplexu.

- Infiltrate Base Without Alerts.
Na ochodze pod vami je strážca. Počkajte si, kým pôjde opačným smerom od schodov, zoskočte dole a zídite po schodoch. Na medziposchodí môžete preskočiť zábradlie a spustiť sa na kontajner pod vami, odkiaľ máte dobrý prístup do viacerých strán. Môžete zbehnúť takmer dole schodmi a tam preskočiť zábradlie a dostať sa pod schody. Nie je vhodné zísť úplne dole po schodoch, lebo priestor je tam osvetlený. Dole sa musíte dostať k transformátorom za plotom. Môžete chytiť vojaka pri kontajneri pod schodmi a získať od neho kód (u mňa 1977) k bráne a tú tak otvoriť. Telo samozrejme schovajte do kontajnera.
Máte na výber aj dva tichšie postupy. Keď ste na kontajneri a napravo máte plot a transformátory, tak pred vami je budova, na stene ktorej je elektrické vedenie a naľavo je strážnica. Jedna možnosť je preplížiť sa do strážnice naľavo. V nej stojí strážca, no stojí chrbtom k dverám a sleduje monitor, takže sa môžete poza neho preplížiť k počítaču a pomocou neho otvoriť bránu v plote. Zo stola si tiež môžete vziať Flash granát. Druhá možnosť je ísť k stene tej budovy oproti kontajneru a prerezať nožom elektrické vedenie, čo odstaví elektrinu v plote. Potom môžete hneď pri vás preliezť plot a dostanete sa ku transformátorom.
Pri transformátoroch pozor na svetlomet zo susednej budovy. Preplížte sa pomedzi transformátory a na konci, oproti bráne je silo. Vylezte k nemu po rebríku. Musíte sa dostať na neďalekú ochodzu. Môžete prejsť po zemi a hore schodmi, no jednoduchšie je vyliezť po rebríku hore na silo, tam sa zachytiť potrubia a po ňom preliezť priamo k ochodze, kde prelezte na zábradlie a vylezte na ňu. Tam len zbehnite pár schodíkmi a vlezte do ventilačnej šachty oproti vám.

- Investigate Geothermal Plant.
- Prevent Missile Launch

Uvidíte, ako na ochodze pod vami zastrelia kolegu Johna. Spustí sa odpočet k odpáleniu rakety a máte sedem minút to zastaviť. Zbehnite k vzdialenejším schodom a zbehnite nimi dole o dve poschodia. Tam prejdite priamo k rakete a otočte na nej ventilom pod nápisom „Manual Release“. Vráťte sa o poschodie vyššie. Ak je na schodoch strážca, tak použite plošinu výťahu, ktorý je rovno oproti rakete a ten vás vyvezie o poschodie vyššie, ku kabínke, v ktorej je robotník. Ak ho nechcete omráčiť, či zabiť, musíte ho vylákať, aby ste mohli použiť ovládací pult v kabínke.
Vyraďte druhým módom pištole svetlo v kabínke a robotník vyjde von zistiť, čo sa deje. Vyraďte svetlo aj pred kabínkou, aby odišiel ďalej. Tiež ho môžete odlákať hvízdaním. Ak sa v kabínke opäť zapaľuje svetlo (ak ste rýchly, stihnete to predtým, alebo to môžete risknúť aj za svetla), tak ho znova vyraďte, vstúpte do kabínky a použite ovládací panel, čím presuniete plošinu, na ktorej ste bližšie k rakete. Vyjdite z kabínky skôr, než sa vráti robotník. Takto ste ho oklamali a udržali si dobré hodnotenie.
Prejdite k rakete (priamo na tej plošine, kde ste) a použite na nej ovládací panel. Hacknite ho (vždy označte to číslo v stĺpci, ktoré sa momentálne nehýbe a keď označíte v časovom limite správne čísla vo všetkých štyroch stĺpcoch, hack je úspešný), čím ste raketu zablokovali.

- Reach Helicopter for Extraction.
Teraz máte minútu, aby ste utiekli skôr, než vybuchne. Napravo pri rakete vylezte hore rebríkom na plošinu nad raketu. Tam choďte doľava priamo nad raketu a zachyťte sa lana, ktoré máte cez strop spustené z vášho vrtuľníka. Vylezte po lane hore a misia je úspešne zdolaná.2. Ellsworthská Federálna Väznica
Ellsworth, Kansas, USA

Sam bol zdrvený smrťou kolegu. Naviac mu pán Clancy nechal zabiť dcéru opitým šoférom. Po týchto udalostiach upadol do depresie a dostal sa až na dno. Aby toto obdobie prekonal, prijal náročnú misiu, kde má pracovať v utajení. Nechajú ho zavrieť do väzenia, kde má pomôcť k úteku Jamiemu Washingtonovi, členovi teroristickej skupiny John Brown´s Army, aby si získal ich dôveru a infiltroval sa do ich skupiny.

- Cesta do centrálnej veže.
Začínate vo vašej cele. Za mrežami je Jamie, ktorý vám dá nejakú výbavu. Keď odíde, strhnite plagát na stene vo vašej cele a objavíte za ním dieru. Prelezte ňou a v šachte vylezte hore po potrubí. Hore prelezte na plošinu. Z nej vlezte do ventilačnej šachty a vyleziete na ventilačné potrubie v hale, kde už začínajú pod vami nepokoje. Prejdite po potrubí na druhú stranu haly a tam po ďalšom, ktoré sa napája na vaše potrubie prejdite k stene, kde svieti červené svetlo. Tam nožom odstráňte kryt z ďalšej šachty a prelezte ňou dovnútra. Vnútri zdvihnite poklop a skočte do miestnosti pod vami.
V miestnosti si dávajte pozor na strážcu. Na stole je počítač a môžete z neho zistiť kód (1403). S kódom môžete otvoriť dvere k výbave, za ktorými si môžete z poličky vziať tri dymové granáty. Pred strážcom sa môžete schovávať za stolom, alebo byť bližšie k nemu a zaliezť si pod stôl. Zájde si napravo k oknu a potom ide doľava a dvakrát sa zdrží pri stole. Za ten čas sa môžete presunúť k dverám, vypáčiť ich a vyjsť von. Ak máte problém s časom, tak si vezmite fľašu zo stola, presuňte sa k dverám a potom hoďte fľašu na stôl. Strážca to odbehne skontrolovať a vy môžete prejsť dverami. Za nimi je na chodbe jeden strážca, ktorý však hneď smeruje do dverí oproti, takže by ste s ním ani nemali prísť do kontaktu. Na chodbe zbehnite dole schodmi, prejdite dverami, chodbou a ďalšími dverami. Ďalšie dvere hacknite, alebo otvorte kódom, ktorý poznáte z počítača z miestnosti povyše (1403).
Za dverami je detektor kovov a za ním ďalšia chodba. Naľavo môžete detektor deaktivovať, alebo napravo prerezať na stene kábel vedenia, čím detektor tiež vyradíte. Schovajte sa za stôl naľavo od dverí. Príde z chodby strážnik a pôjde skontrolovať dvere, ktoré ste nechali otvorené. Keď odíde, odpojte detektor (ak ste to už nespravili) a prejdite do chodby za ním a tam sa schovajte napravo za stôl. Keď strážca opäť vyjde a prejde za detektor, presuňte sa narýchlo na koniec chodby a tam vypáčte dvere. Prejdite nimi.
Vstúpite do miestnosti, kde bojujú väzni a stráže. Nemusíte sa do boja zapájať. Len sa preplížte po obvode miestnosti, popri pravej stene. Prejdite miestnosť dookola, až pod schody. Pri schodoch prejdite dverami (tým ste vnikli do centrálnej veže. Ak ste cestou nevyvolali žiadny poplach, splnili ste úlohu „Reach Central Tower without Alerts“; +NSA).

- Centrálna veža. Záchrana Jamieho a útek.
Za nimi vybehnite pár schodmi a hore vstúpte do veže. Pred vežou si dajte pozor na strážcu s baterkou. Môžete preliezť cez zábradlie, keď on pôjde dolu schodmi a tak sa mu bezpečne vyhnete. Vypáčte dvere do veže a vstúpte.
Vo veži postupujte nahor. Cestou môžete stretnúť ďalšieho strážcu s baterkou, tak sa môžete na prvom poschodí schovať pod stôl. Keď prejde okolo vás, vybehnite na druhé poschodie. Tu môžete použiť počítač a otvoriť cely s väzňami, aby vypukla vzbura, čím si získate dôveru JBA a stratíte od NSA (Ak cely otvoríte, splníte tým úlohu „Open Cells to Start Riot“; +JBA / -NSA). Rozhodnutie je vaše.
Pokračujte nahor, až k výťahu. Hacknite dvere (alebo otvorte kódom z počítača 1403), vstúpte do výťahu a vyvezte sa hore. Na vrchole veže sú dvaja strážcovia, tak pozor na nich. Z výťahu choďte doľava a tam je na kraji rozbité okno. Vyjdite z neho na rímsu a z rímsy vylezte hore po tyči. Hore prerúčkujte na okraj strechy veže a vylezte na ňu. Zo strechy veže prejdite po kovovom tráme na strechu susednej budovy. Tam uvidíte, ako strážca odvádza Jamieho.
Môžete sa rozbehnúť, chytiť strážcu a omráčiť ho, alebo ho zabiť. Tým pomôžete Jamiemu a získate dôveru JBA (a nestratíte dôveru NSA, ak teda strážcu nezabijete). (Ak mu pomôžete, splníte tým úlohu „Rescue Jamie from Guards“; +JBA). Ak nespravíte nič, Jamie si poradí sám a vy ste bez bonusu dôvery.
Dobehnite k nemu a objaví sa vrtuľník. Zbehnite dole schodmi a zozadu vstúpte do budovy pred vami. V nej vylezte hore rebríkom na strechu. Zo strechy už automaticky skočí Sam na spravodajský vrtuľník, čím zabezpečí únik pre seba aj Jamieho. (Tým ste splnili úlohy „Hijack News Helicopter“; +JBA; a „Help Jamie Washington Escape“; +JBA. Ak ste v misii nezabili žiadneho strážcu, splnili ste tiež úlohu „Don´t Kill Guards“; +NSA)3. Centrála JBA
New York City, USA

- Test obratnosti.
Keďže ste pomohli Jamiemu Washingtonovi utiecť z väzenia, vzal vás so sebou do organizácie, pre ktorú pracuje. Na začiatku ho len nasledujte do izby, v ktorej by ste mali bývať. Tam si vás vyzdvihne vedúci Moss. Máte ho nasledovať, tak sa za ním vydajte. Otestuje si vaše kvality. Otvorí vám tréningovú miestnosť, ktorú máte prekonať. Na jej konci na vás čaká trezor, ktorý máte otvoriť. Máte na to 25 minút a za ten čas musíte stihnúť aj ďalšie vedľajšie úlohy, takže buďte obozretný, ale aj rýchly.
Vstúpte do chodby. Pri prvom lasere sa len zohnite a pri ďalších, ktoré sú nad sebou si počkajte, kým na chvíľu zhasnú a potom prejdite. Vypáčte dvere a pri dvoch ďalších laseroch si opäť načasujte prechod, keď zhasnú. Za nimi vylezte hore po rebríku. Hore prejdite po úzkej rímse. Na jej konci si zaháknite lano a zlezte po ňom dole na plošinu pod vami. Tam prejdite cez otvor v stene.
Prejdite úzkym prechodom napravo medzi pletivom a stenou. Zoskočte dole a medzi pletivami vylezte hore po lane. Hore na plošine sa opäť zachyťte lanom a na druhej strane zlezte dole. Cestou dole si dajte pozor na dva pohyblivé lasery.
Dole vás v chodbe čakajú dva pohyblivé lasery. Jeden hore nad kockou a druhý dole. Stačí si to dobre načasovať a dolný prejsť hornou cestou a pred druhým opäť zoskočiť dole. Ďalšia chodba má pre vás tri prekážky a jeden pohyblivý laser v ich hornej úrovni. Stačí sa rozbehnúť a popreskakovať k tretej prekážke, keď ide laser od vás, tam si počkať a vyliezť, keď pôjde za vás. Potom už len pokračujte k trezoru.
Vypáčte trezor. Tu vás čaká nová minihra. Musíte otáčať troma kolieskami tak, aby zapadli do radu na otvorenie. Keď kruh zapadne na správne miesto, tak sa rozsvieti. Kruhy sa točia postupne, takže ak začnete stále otáčať jedným smerom, najprv sa začne otáčať prvý, potom druhý a napokon tretí. Točte, kým nezapadne na správne miesto tretí. Potom točte na opačnú stranu, aby ste už nehýbali s tým tretím a točte teda druhý a prvý kruh na opačnú stranu, kým správne nezapadne druhý kruh. Potom opäť točte do druhej strany, aby ste hneď nehýbali s druhým kruhom a točte, kým nezapadne správne prvý. Keď sú v správnej pozícii všetky tri, trezor je otvorený.
Pokračujte dverami a hore rebríkom. Dostali ste a na miesto, kde ste začínali tento test. (Tým ste splnili túto hlavnú úlohu „Complete Training Course“; +JBA).

- Strelecký test.
Máte (zrejme) ešte hromadu času, takže hor sa do ďalších úloh. Ak chcete, prejdite do susednej miestnosti, tak tam na vás čaká strelecký tréning, ktorý tvorí sekundárnu úlohu, ktorá vám mierne zvýši obľúbenosť u JBA. Musíte nastrieľať minimálne 75 bodov na jeden zásobník (30 striel). Mierite do terčov a čím viac do stredu, tým samozrejme aj viac bodov. Pravým tlačidlom si môžete na chvíľu stabilizovať zbraň a presnejšie tak mieriť. Využívajte to a snažte sa o čo najpresnejšie zásahy, aby ste nazbierali požadovaný počet bodov. Času máte dosť, takže radšej to spraviť hneď, no opakovať to tiež môžete koľkokrát chcete. (Ak nastrieľate dostatok bodov, splníte sekundárnu úlohu „Practice at Fire Range“, +JBA).

- Lekárske záznamy.
Vyjdite zo strelnice na chodbu a choďte do centrálnej haly. Tam zabočte doprava a v miestnosti napravo stretnete Enricu. Keď vás osloví vyjdite von, chvíľu počkajte a zájde do susednej miestnosti. Prikrčte sa a nasledujte ju. Ak ste rýchli, zachytíte zatvárajúce sa dvere. Ak nie, tak ich vypáčte. Vstúpte a vplížte sa tam za ňou. Nech vás nezbadá, vstupujete do zakázanej zóny (kde ak vás nájdu, začne vám klesať dôvera a musíte zónu opustiť. Ak vás prichytia pri nevhodnej činnosti, tak vám dôvera klesne rovno na nulu), takže opatrne. Prezrite si šuflík v jej stole a získate lekárske záznamy, čím splníte jednu z úloh (splnili ste voliteľnú úlohu „Get JBA Member Medical Files“, +NSA). Tiež môžete hacknúť jej počítač a získate z neho kód (6278). Vráťte sa do predošlej miestnosti a ste opäť vo voľnej zóne.

- Anténa na streche.
Keď vyjdete opäť do centrálnej haly a v nej sa dajte doprava. Je tam rebrík, tak ním vylezte hore a prejdite po ochodze k otvorenej šachte. Ňou prelezte na koniec a tam vylezte hore rebríkom. Dostanete sa na strechu. V rohu uvidíte vysokú vysielaciu anténu. Preplížte sa k nej a vyhnite sa samozrejme strážcom. Je vhodné ísť popri plote poza krabice a potom tadiaľ aj naspäť. Pri anténe vypáčte rozvodovú skrinku a umiestnite do nej sledovacie zariadenie (Tým splníte hlavnú úlohu „Bug Antenna on the Roof“; +NSA). Opäť sa nepozorovane vráťte dole rebríkom a druhým rebríkom do centrálnej haly.

- Server, jeho hacknutie a získanie informácií.
V centrálnej hale zbehnite dole schodmi do priestoru uprostred a prejdite dverami oproti schodom popri presklenej miestnosti. Tam sú napravo ďalšie dvere. Tie hacknite, alebo otvorte kódom (6278). Pozor na prípadných návštevníkov. Prejdite k schodom, zbehnite nimi dole a držte sa pri stene, kvôli kamere nad dverami. Prejdite k dverám popri stene, aby ste sa vyhli kamere a vstúpte nimi do miestnosti so servermi. Preplížte sa pomedzi ne a vyjdite schodmi. Pri počítači by mali byť dvaja ľudia, no jeden o chvíľu odíde a druhý si sadne za počítač. Môžete sa preplížiť poza neho, alebo naľavo od schodov otvoriť poklop a vliezť pod plošinu, na ktorej sú servery a počítač s chlapíkom. Prejdite popod plošinu, otvorte na konci druhý poklop a vyleziete pri hlavnom serveri. Hacknite ho a vložte doň trójskeho koňa (tým ste splnili hlavnú úlohu „Upload Trojan to JBA Server“; +NSA). Ešte by ste mohli získať informácie zo šuplíka stola, na ktorom je počítač. To môžete buď na začiatku, kým sú obaja muži chrbtom, no je to dosť náročné na čas. Ak je už chlapík sám a sedí pri počítači, tak zhasnite svetlo pri dverách, ktorými ste vošli. On ho pôjde zas zapáliť. Vy sa vtedy presuňte rýchlo k počítaču, prezrite si šuplík, získajte potrebné údaje a než sa vráti, tak sa stiahnite. (Získaním týchto údajov ste splnili vedľajšiu úlohu „Get Professional Background Info“; +NSA). Potom sa z tejto zakázanej zóny vráťte naspäť do voľnej, presne tak, ako ste prišli. Nezabudnite znova na kameru nad dverami a druhými vstúpte do voľnej zóny.

- Rozhodnutie.
Keď ste splnili minimálne hlavné úlohy, môžete sa vrátiť na miesto, kde vám Moss zadal test obratnosti a vypáčenie trezoru. Keď tam dorazíte, zhodnotí test ako splnený a máte ho opäť nasledovať. Choďte za ním do miestnosti, kde držia zajatého reportéra z vrtuľníka, ktorý ste obsadili, aby ste s Jamiem ušli z väznice. Svoju lojalitu máte dokázať jeho zastrelením. Mierite na neho a máte len jeden náboj. Môžete ho len zastreliť, alebo streliť mimo, no aj tak zomrie, keďže ho potom zastrelí Jamie. Ide o to, u koho si zvýšite svojím činom dôveru a u koho si ju znížite (buď splníte úlohu voľby „Kill Cole Yeager“; +JBA / -NSA; alebo splníte „Don´t Kill Cole Yeager“; +NSA / -JBA).4.A. Ochotské more
Tichý oceán, 200 km od pobrežia Sibíri

- Získanie výbavy.
Keď vyskočíte z lietadla, padajte dole a keď sa objaví ikona padáku, tak otvorte padák. Zamotá sa vám, tak ešte chvíľu voľne padajte a potom použite záložný padák. Dopadnete na ľadovec kus od miesta, kde dopadla vaša výbava. Len čo získate kontrolu, bežte vpred smerom ku krabici s vašou výbavou. Tam pristáva vrtuľník s dvoma nepriateľmi, takže ak ste rýchly, dostanete sa z ľavej strany pod ľadovec, na ktorom je vaša výbava a aj obaja nepriatelia, skôr, než si vás všimnú. Počkajte si a hlavne ich nezaujmite inak, jeden zostane pri výbave. Po chvíli sa obaja rozídu vás hľadať, každý iným smerom. Vtedy to využite, preplížte sa ku krabici a vezmite si vašu výbavu roztrúsenú okolo krabice (Tým splníte hlavnú úlohu „Retrieve Equipment“; +JBA). Potom, než si vás všimnú nepriatelia, choďte na okraj ľadovca a skočte dole do vody.

- Cesta k Rublevu.
Vo vode preplávajte popod ľadovec a dostanete sa do ďalšej zatopenej časti pod tenším ľadom. Tu je tenká časť ľadu, po ktorej prechádza vojak. Môžete tam spraviť dieru do ľadu a vojaka tak aj priamo zabiť a získať prístup na povrch. No môžete plávať ďalej popod ľad a dostanete sa k otvorenej hladine, kde môžete vyplávať. Na ľade za sebou uvidíte malý tábor. Podplávajte priamo podeň. Pôjdete popri ďalšiemu miestu s tenkým ľadom, kde môžete zabiť vojaka nad vami. Inak plávajte ďalej a obďaleč narazíte už na hotovú dieru v ľade, ktorou vylezte z vody. Ste pri stane, v ktorom je generátor. Keď sa od neho vojak vzdiali, môžete ho vypnúť, čím zrušíte svetlá, no aj tak vám to príliš nepomôže. V stane s generátorom a aj v neďalekom, uzavretom stane pri skútroch, máte náboje do SC20ky.
Medzi stanom s generátorom a susedným, v ktorom je čln, sa nachádza detonátor, ktorý je napojený na výbušniny umiestnené v ľadovej stene, ktorú chcete zničiť. Ak to chcete potichu, tak sa preplížte z pravej strany popri stane s generátorom, aby vás nevidel vojak vnútri. Choďte smerom k brehu a po brehu sa preplížte za krabice, ktoré sú pred počítačom detonátora. Jeden vojak stojí pri počítači, no stojí chrbtom k brehu, tak vás nevidí. Vystriehnite si druhého, ktorý chodí popri stane s generátorom smerom k počítaču. Keď pôjde naspäť, preplížte sa k počítaču, hacknite ho a potom odpáľte výbušniny (ak máte problémy, môžete hodiť k počítaču dymovnicu). (Odpálením ste splnili hlavnú úlohu „Use Detonators to Blow the Ice Wall„; +JBA). Stiahnite sa naspäť na breh.
Potom sa po brehu presuňte popri stane k skútrom a od nich k miestu výbuchu. Je tam diera v ľade, ktorá odhaľuje časť vodnej hladiny. Skočte do vody a preplávajte popod ľadovec (Ak ste cestou nevyvolali poplach, splnili ste úlohu „Reach the Rublev Without Alerts“; +JBA).4.B. RSS Rublev
Ochotské more, Tichý oceán

- Cesta na tanker.
Vyplávali ste opäť pod ľadom. V ľade nad vami sú dve miesta, kde môžete ľad preboriť. Pri mieste naľavo je väčšinou jeden vojak, tak si zvoľte to druhé. Ak teda vojakov nechcete zabiť, tak si pomocou termálneho pohľadu vystriehnite, keď pôjde preč a vtedy preborte ľad. Vylezte hore a hneď sa presuňte neďaleko na otvorené more.
Neďaleko vás už parkuje tanker, tak plávajte smerom k nemu. Na člne medzi brehom a tankerom je jeden vojak. Môžete ho efektne zlikvidovať z vody, no nie je to nevyhnutné. Choďte k plošine tankeru, na ktorej sú krabice a svetlo. Vylezte na plošinu a na krabiciach si ovládaním privolajte čln. Spustí sa čln, tak naň naskočte a na ňom ovládaním ho nechajte opäť vytiahnuť hore. Hore už len prelezte z člna na palubu.

- Čistenie zadnej paluby.
Doteraz bol možný tichý pohyb (ak nerátame hluk výbuchu), no teraz máte za úlohu vyradiť celú posádku. Moss vám káže ich zabiť, no stačí ich vyradiť, teda omráčiť. Je to na vás. Tu sa priam ponúka cesta agresie a zastreliť každého, na koho narazíte. To je ten jednoduchší spôsob. Preto spíšem tichý postup omračovania nepriateľov, bez poplachu a zmätku.
Prvý vojak je hneď napravo od vás, prechádza sa pod ochodzou. Stačí sa k nemu priplížiť a zložiť ho. Telo ukryte pod ochodzu, aby si ho nevšimol vojak nad vami. Keď vojak na ochodze nad vami pôjde za schody, vyskočte, zachyťte sa ochodze, prelezte k nemu cez zábradlie, obíďte si schody z druhej strany a keď pôjde naspäť, tak ho chyťte. To je druhý. Teraz zlezte opäť dole pod ochodzu, nechoďte schodmi za rohom. Dole choďte vpred popri pravej strane, pomedzi zábradlie lode a krabice. Tam v zadnej časti lode je pri krabiciach tretí vojak, ktorého sa tam potichu zbavte. Nezabudnite schovávať všetky telá.
Uprostred tejto zadnej časti je veža, ktorá drží malú loď. Schody na ňu sú z tejto strany, na ktorej ste. Vyčkajte si za krabicami, kým štvrtý vojak zíde dole schodmi a vtedy sa k nemu priplížte a zložte ho.
Prejdite po zadnej časti lode na jej druhú stranu, kde medzi krabicami hliadkuje piaty vojak, rovnako osamotený, ako aj tretí. Zložte ho a odtiahnite telo. Pri schodoch na ochodzu sú šiesty a siedmy vojak. Jeden lozí vyššie hore rebríkom a druhý sa prechádza poniže. Keď nie sú spolu, tak si vystriehnite jedného, zložte ho a potom aj druhého.
Vyjdite schodmi na ochodzu a choďte napravo za roh, kde sú ďalšie schody nahor. Vyjdite nimi hore. Úplne hore je ôsmy vojak. Je tam sám, tak sa dá k nemu ľahko priplížiť. Niekedy však sleduje stále schody a inokadiaľ sa k nemu nedá dostať, tak choďte pod neho a zahvízdajte. To ho prinúti pohnúť sa a vy môžete vyliezť hore.

- Mostík a cesta na prednú palubu.
Keď ste sa zbavili osmičky, vylezte od neho hore rebríkom. Dostali ste sa k mostíku. Tu dostanete ďalšiu úlohu a to vyradiť posádku na mostíku. Nevstupujte zatiaľ na mostík. Vylezte hore rebríkom a ste na najvrchnejšej časti. Tu je naľavo od rebríka pri zábradlí deviaty vojak, ku ktorému sa priplížte a zložte ho. Taktiež tu môžete rebríkom vyliezť na stožiar k anténe. Tam vypáčte skrinku na anténe a potom anténu hacknite, čím sa napojíte na komunikačné kanály a spojíte sa s Lambertom (tým splníte hlavnú úlohu „Contact Lambert“; +NSA). Keď s ním dohovoríte, znovu vstúpte do systému a teraz odpojte anténu, čo je zas úlohou od JBA (vyradením komunikácie splníte úlohu „Disable Communications“; +JBA).
Teraz sa presuňte na susednú strechu. Buď rebríkom, alebo sa na ňu spustite po lane z veže s anténou. Z tejto strechy zlezte poniže po potrubí a dostanete sa z druhej strany lode k mostíku.
Posádky na mostíku sa môžete zbaviť plynom, ako vám radí vaša vedúca. Na streche, z ktorej ste zliezli po potrubí, je poklop, ktorým môžete vliezť k ventilácii. Druhá strana ventilačky je pod oknami pri mostíku a vliezť sa dá aj tadiaľ. Vnútri máte pri ventilátore možnosť vhodiť doň plyn, čo uspí posádku. Druhá možnosť je z tejto strany, na ktorú som vás naviedol, proste vojsť na mostík a vyradiť ich jedného po druhom. Prvý občas zájde ku dverám, tak vám stačí počkať za rohom a chytiť ho. Potom, keď pôjde tretí dozadu, tak sa prikradnite k druhému a tiež ho vyraďte a napokon k tretiemu. Možno bude jednoduchšie vrátiť sa vrchom na druhú stranu lode a tam k nemu vojsť cez druhé dvere na mostík. Tým sa k nemu dostanete bližšie. (Keď sa zbavíte všetkých troch členov posádky na mostíku, splnili ste úlohu „Take Out Bridge Crew“; +JBA).
Kapitán zistil, že ste vyradili ľudí na mostíku a tak uniká do podpalubia. Na jeho príkaz zdvihne žeriav kontajner, ktorý blokoval cestu na prednú palubu. Je to presne pri mieste, kde je čln, ktorým ste sa dostali na palubu tankera. Zájdite tam (môžete tam zliezť po potrubí priamo od mostíka).

- Predná paluba.
Prejdite od člnu, ktorým ste sa dostali na palubu cez miesto, ktoré predtým blokoval kontajner a zahnite hneď doprava k potrubiam. Všimnite si totiž v strede vežu žeriavu, na ktorej hliadkuje vojak. Nekrytého by vás mohol ľahko zbadať. Plížte sa ku kontajneru a sledujte priestor naľavo, pri zábradlí. Pôjde tadiaľ jeden vojak. Keď sa nebude vaším smerom pozerať ten na veži žeriavu, priplížte sa za tohto vojaka, chyťte ho, odveďte z dohľadu toho na veži a omráčte. Potom sa zase popri potrubí presuňte vpred až ku schodom. Dávajte opäť pozor na toho na veži a keď sa pozerá inam, vyjdite po schodoch hore k jeho veži a po rebríku až nahor. Hore si ho len obíďte a omráčte. Na palube je už len posledný vojak na druhej strane. Keďže nikde nikoho niet, preplížte sa k nemu bez problémov a omráčte ho. Potom na tejto druhej strane paluby nájdete pod pri strednej časti s vežou vchod do podpalubia. Zlezte tam rebríkom.

- Podpalubie.
Dole prejdite dverami pri ventilátoroch a dostanete sa do podpalubnej haly. Choďte naľavo a na konci haly vypnite na ovládacom paneli svetlá. Námorník, ktorý tu hliadkuje, ich príde zapáliť a vy ho môžete vyradiť (ak ste vyradili aj všetkých ostatných, splnili ste zadanie „Disable the Supertanker´s Crew“). Zbehnite do spodnej časti haly a prejdite cez dvojo dverí do susednej haly.
Tu hliadkuje jeden námorník na v dolnej časti pri vás a jeden v hornej. Oboch si v tme môžete ľahko obísť, priplížiť sa k nim, chytiť ich a omráčiť. Nie je to problém. Z tejto haly vedie dvojo dverí, jedny z hornej časti a druhé z dolnej. Obe vedú ku kapitánovi. Ten drží v ruke svetlicu a v blízkosti je palivo, takže musíte byť opatrný, nesmie vás zbadať. Ak pôjdete spodnou cestou, dostanete sa do haly s vrtuľou. Tú vypnete panelom pri vás. Skočte popri vypnutej vrtule do vody a preplávajte potrubím do haly s kapitánom. Ste pod ochodzou po ktorej sa prechádza. Môžete vyliezť do stredovej časti, zachytiť sa plošiny nad vami a preliezť cez zábradlie. Horná cesta z predošlej haly vedie rovno na plošinu s kapitánom. Zvoľte si cestu, ktorá vám viac vyhovuje, priplížte sa kapitánovi za chrbát a omráčte ho (Keď ste sa zbavili aj ostatných námorníkov a strážcov, tak ste splnili úlohu „Seize the Supertanker“; +JBA;. Ak ste počas celého času stráveného na lodi nevyvolali poplach, splnili ste aj misiu „Seize the Rublev Without Alerts“).
Teraz už len máte utiecť. Z haly, kde ste dostali kapitána vedie rebrík na palubu. Vylezte ním hore a vyjdite na pristávaciu plochu. Tu vás už čaká váš vrtuľník, ktorý vás odváža na ďalšiu misiu (dosiahnutím vrtuľníka ste splnili poslednú úlohu „Reach Landing Pad for Extraction“).5. Šanghajský Hotel
Shanghai, Čína

- Cesta strechou.
Váš nový šéf prichádza na stretnutie a pre NSA máte zistiť, o čo ide. Choďte k malej budove pred vami a naľavo od dverí,za rohom vylezte na drevené palety a z nich hore na strechu. Na streche je strážca, ktorý sa zhovára s ďalším poniže. Musíte vyliezť ešte vyššie k anténe. Môžete spredu po rebríku, alebo zozadu po tyči. Hore vyskočte na kábel vychádzajúci z antény a spustíte sa po ňom na strechu budovy poniže. Na nej vylezte na ventilačné potrubie a z neho zase na druhú stranu, dole na strechu. Prejdite po doskách zo strechy na kontajner a na jeho koniec. Z jeho konca skočte na potrubie na stene budovy pri vás. Dole je zlomené, tak by ste zo zeme nevyliezli (ale môžete za roh prejsť aj po zemi, no takto je to istejšie). Vylezte po potrubí hore a tam rúčkujte doprava, za roh budovy, kde sa spustite k ovládaciemu panelu. Otvorte ho, hacknite a použite.

- Žeriav a cesta po stene budovy.
Použitím hacknutého panelu ste vypli svetlá na žeriave a natavili ste ho podľa svojej potreby. Vylezte po rebríku na žeriav (strážca sa pôjde pozrieť, čo sa stalo) a prejdite po jeho ramene nad voľný priestor vedľa budovy. Tam sa zachyťte lanom a zlezte až dole na plošinu žeriavu. Z nej prejdite na rímsu a choďte doľava. Na konci, v rohu sa zachyťte rímsy rukami, lebo inak neprejdete. Prerúčkujte ďalej doľava na svetelnú tyč, po ktorej zlezte o poschodie nižšie. Tam sa zachyťte rímsy na tomto poschodí. Vylezte na ňu a prejdite po nej doprava, až na koniec, kde vám už cestu blokuje anténa.

- Nahratie rozhovoru a vstup do budovy.
O ňu sa zachyťte lanom a začnite liezť nadol. Pôjdete popri okne, za ktorým vidíte nejakých mužov. Je tam Moss a Emile, ktorý jedná s Aswatom. Ako visíte za oknom, vytiahnite laserový mikrofón, mierte na nich a odpočujte celý rozhovor (čím splníte úlohu „Record the Secret Meeting“, +NSA). Keď donahrávate rozhovor (pri ktorom ste si mohli zaspomínať na gruzínske ministerstvo obrany zo starých dobrodružstiev), objaví sa vrtuľník, ktorý začne skúmať reflektorom stenu budovy. Preto len čo dostanete hlásenie o splnení úlohy s nahratím rozhovoru, tak zlezte dole na rímsu pod vami a po nej začnite liezť doľava. Svetlo najprv začne zameriavať priestor nad rímsou, tak sa spustite a postupujte rúčkovaním, keď sa svetlo presunie pod rímsu, tak zas na ňu vylezte. Na konci rímsy, úplne naľavo sú drevené okenice. Prerúčkujte pod ne (tam sa už svetlá vrtuľníka báť nemusíte) a počkajte si. Strážca v miestnosti otvorí okenicu (vtedy ho môžete vyhodiť von z okna). Keď sa stiahne, vlezte dovnútra. Čakajte medzi strojmi a keď pôjde doprava, vy sa plížte doľava a v rohu miestnosti vlezte do ventilačky v podlahe. (vstupom do miestnosti ste splnili úlohu „Infiltrate Hotel“, +NSA. Ak ste cestou nevyvolali žiadny poplach, tak ste splnili aj úlohu „Infiltrate the Hotel Without Alert“, +NSA).

- Cesta na poschodie.
Musíte sa dostať do susednej miestnosti. Priamejšie by to bolo dverami, no takto prelezte šachtou, na druhej strane vylezte von a ste v susednej miestnosti bezpečne bez povšimnutia. Musíte sa dostať o poschodie vyššie do haly, kde je váš šéf. Môžete si zvoliť dve cesty. Tá jednoduchšia je ísť doľava. Tam na stene medzi oboma prechodmi k práčkam môžete prerezať kábel vedenia a pri práčkach zhasne svetlo. Preplížte sa k nim a naľavo za práčky. Za nimi je v stene otvor, ktorým vstúpte do šachty, vlezte hore po rebríku a hore sa preplazte šachtou do miestnosti za ňou. Z nej otvorte dvere a vstúpte do haly. Keď pôjde strážca naľavo, tak vy vstúpte do miestnosti napravo, kde je strážca pri počítači.
Druhá cesta na poschodie vedie (potom, čo vyleziete zo šachty pod podlahou) napravo. Tam prelezte oknom v stene, aby ste sa vyhli osvetlenému prechodu. Za oknom otvorte dvere a vstúpte do chodby k výťahu. Tam si dajte pozor na strážcu a keď sa nedíva, privolajte si výťah, vstúpte a vyvezte sa na poschodie. Hore vyjdite na chodbu a choďte k dverám doprava. Uistite sa, že v kúpeľni za nimi strážca nie je a vstúpte. Strážca je už vedľa pri počítači.

- Otvorenie trezoru.
Oboma cestami som vás naviedol k strážcovi s počítačom. Je dobré v počítači v ňom vypnúť kameru. Ak stále chcete postupovať tichým spôsobom, je to trochu obtiažne a láka to strážcu zložiť. Priplížte sa k nemu a vypnite svetlo. Vstane a prejde sa po miestnosti, čo niekedy stačí, aby ste hackli počítač a niekedy nie a keď pôjde zapáliť, tak vás objaví. Preto keď zhasnete, streľte do kúpeľne a pôjde to skontrolovať. Vtedy hacknite počítač a než sa vráti, tak sa stiahnite. Keď vás nesleduje, prejdite do susednej miestnosti. V nej choďte popri ľavej stene, aby ste sa vyhli strážcovi. Vstúpte do vedľajšej miestnosti.
Tu sledujte kábel na ľavej strane. Postupujte, keď bude strážca v miestnosti pri okne a ďalej pozor, aby ste nevrazili do Emilea, ktorý po chvíli odíde. Kábel vás dovedie k dverám, vedľa ktorých je trezor. Vypáčte trezor a prezrite si jeho obsah (tým splníte úlohu „Sample Red Mercury“; +NSA).

- Cesta do Aswatovej izby.
Teraz vstúpte do kúpeľne, je hneď pri trezore, za dverami, kam vedie kábel. Vnútri vyskočte a vlezte do ventilačnej šachty. Prelezte ňou na koniec. Vyleziete do malej miestnosti s počítačom. Hneď pri nej je chodba s výťahmi a strážcom, no to ignorujte, prejdite na koniec tejto miestnosti a tam vylezte hore rebríkom. Na plošine, na ktorú vyleziete, sa zachyťte lanom o kovovú konštrukciu a zlezte dole na plošinu pod vami, nad drakom. Počkajte si na ľavom konci plošiny a vyvezie sa k vám výťah. Postavte sa na jeho strechu a nechajte sa zviezť o poschodie nižšie. Tam prejdite na ďalšiu plošinu a na jej druhú stranu. Tam si opäť počkajte na výťah, keď príde, choďte na jeho strechu a zvezte sa ešte o poschodie nižšie. Tu už prejdite na plošinu a z nej vbehnite do chodby. K plošine si inak príde pofajčiť strážca, tak sa presuňte na druhú stranu plošiny a do chodby sa preplížte poza jeho chrbát. Ďalej na chodbe je ešte jeden strážca s baterkou, tak si na neho dajte pozor. Zájdite k miestnosti č. 2406, čo je Aswatova izba. Preplížte sa k dverám a vstúpte do nej (a tým splníte úlohu „Reach Aswat´s Room 2406“; +JBA).

- Záver: Trezor a útek z hotela.
Teraz vás čakajú už len posledné úlohy. Ukradnúť dokumenty z Aswatovho trezoru pre JBA a zabiť Aswata pre NSA. Vzhľadom na to, že po ukradnutí dokumentov máte málo času a nestíhate dostať Aswata nejako elegantne v utajení, môžete si tým poškodiť hodnotenie na konci misie, no taktiež nemusíte tú úlohu plniť a len si mierne pohoršíte u NSA. Čo sa týka prvej úlohy, tak tu som mal tiež problémy. V Aswatovom apartmáne sú dvaja chlapíci v spálni naľavo a dvaja v miestnosti napravo. V spálni je aj trezor a nedarilo sa mi ich od neho odlákať. Zrejme nejaká chyba, lebo som im mohol hvízdať priamo do ucha, aj tak nereagovali, pokiaľ ma nezbadali. Takže som ich musel omráčiť, čo znížilo hodnotenie misie. Keď ich omráčite, nie je časový problém, tak môžete vypáčiť trezor a vziať si z neho dokumenty (čím splníte úlohu „Get Aswat´s Notes from his Room“; +JBA). Potom vám ohlásia z NSA, aby ste zabili Aswata. Ten sa práve objaví pri výťahoch, takže keď sa rýchlo presuniete k dverám, môžete ho zamerať SC20kou a zastreliť (čím splníte úlohu „Kill Dr. Aswat“; +NSA). Máte však na to len chvíľku, pretože sa vám zároveň ozve Emile a parťáci z JBA. Objavia sa za oknom susednej miestnosti na vrtuľníku. Okno vyrazia a strelia dnu lano, na ktoré máte vyskočiť a spustiť sa k nim. Čím dlhšie otáľate, tak vám začne postupne u nich klesať dôvera. Ak ste nezložili chlapov v tejto miestnosti, nevadí, stačí sa dostať nenápadne k lanu, vyskočiť naň a ak si vás aj všimnú, už je to jedno, lebo sa spustíte a ukončíte misiu (čím splníte úlohu „Extract Via Emile´s Helicopter“; +JBA. Zároveň, ak ste doteraz nevyvolali poplach, tak vám to nepoškodí ani konflikt s poslednými nepriateľmi a splníte tak úlohu „Complete Mission Without Alerts“; +NSA. A tiež ak ste nezabíjali, máte splnenú aj úlohu „Don´t Kill Civilians“; +NSA).6. Centrála JBA
New York City, USA

- Príchod, míny, hlasy.
Po rozhovore s Lambertom choďte ku kontajneru, vylezte naň a prelezte stenu. Vstúpte do budovy a tam ste už vo voľnej zóne. Choďte k dverám, kde na vás čaká Enrica. Nasledujte ju do dolnej časti budovy. Tu vám povie, aby ste trénovali, spustí sa vám odpočet 25 minút a Enrica odíde za dvere, kde sa na schodoch stretne s Emilem. Vašou úlohou je nahrať tiež hlasy členov JBA. Teraz máte vhodnú príležitosť nahrať dva z piatich. Stiahnite sa do tieňa, nech vás nezbadajú, vytiahnite laserový mikrofón a nahrajte hlasy oboch (ak ste boli rýchly a šikovný, Enricu ste mohli nahrať už cestou sem. Jeho hlas vám umožní prístup, „Record Voice to Access Locks“; +NSA).
Potom prejdite k stroju, kde vás čaká mínový test. Stroj drží článok, ktorý musíte vložiť doprostred spodnej časti. Stlačte ľavé tlačidlo myši a držiak sa začne s článkom posúvať nadol. Pohybovými klávesami ho musíte naviesť, aby sa trafil priamo do stredu. Na to vám slúži zameriavanie napravo, kde sa musíte snažiť udržať zameriavač uprostred terčíka. Keď pustíte tlačidlo myši, tak sa držiak prestane posúvať nadol, aby ste mohli v prípade potreby viac vyrovnať. Máte 15 pokusov a pre úspešné zmontovanie mín to potrebujete zvládnuť správne 10 krát (keď to zvládnete správne 10 krát, splnili ste úlohu „Assemble Mines for Kinshasa“, +JBA).

- Stredná časť centrály.
Máte nahrať aj ďalšie hlasy. Moss sa prechádza medzi začiatkom haly, v ktorej ste sa hrali s mínami a miestnosťou s počítačmi (za miestnosťou, kde minule držali zajatca z vrtuľníka). Na oboch koncoch svojej cesty sa zastaví a podá hlásenie do vysielačky a práve vtedy môžete nahrať jeho hlas (vhodnejšia sa mi zdá miestnosť s počítačmi). Ďalej je tu Jamie. Môžete ho vystriehnuť, keď sedí v centrálnej časti na gauči a rozpráva sa s niekým a z bočnej chodby ho nahrať. Taktiež keď vyjdete hore schodmi, vyjde aj on a pôjde napravo hore schodmi nad vchodom (kde ste minule začali misiu). Hore sa bude rozprávať so strážcom pri dverách a vy si spod schodov môžete nahrať jeho hlas.
Taktiež môžete rovnako ako v predošlej misii v centrále JBA absolvovať praktický tréning a prejsť tréningovou cestou a na konci otvoriť trezor („Complete Training Course“; +JBA) a tiež môžete rovnako ako predtým absolvovať strelecký tréning, kde musíte nastrieľať aspoň 90 bodov („Practice at Firing Range“; +JBA). Obe tieto tréningové úlohy vám však odoberú nejaký čas a nie sú zvlášť podstatné, takže ich plnenie je vaša voľba.
Taktiež zájdite do miestnosti, kde ste v minulom leveli v centrále stretli prvýkrát Enricu (miestnosť pri rebríku vedúcom na strechu) a v miestnosti nájdete mŕtve telo pilota vrtuľníka. Vezmite si to telo, zídite dole schodmi v centrálnej časti a choďte doprava, popri miestnosti, kde držali zajatca a na konci doprava oproti miestnosti s počítačmi (kde ste mohli nahrať Mossov hlas). Tam zídite dole schodmi a dole položte jeho telo k druhému na plošine pri schodoch (tým splníte túto zvláštnu, jednoduchú úlohu „Dispose of the Pilot´s Body“; +JBA).

- Zakázaná oblasť.
Vráťte sa k stroju, kde ste sa hrali s mínami. Otvorte si dvere, ktorými predtým prešla Enrica a vybehnite hore schodmi. Dvere pri schodoch zatiaľ ignorujte a otočte sa doľava. Chodbu sleduje kamera. Aby ste sa jej vyhli, vyskočte na potrubie nad vami, zachyťte sa ho aj nohami a prelezte popred kameru. Za ňou zlezte opäť dole a hacknite zámku pri dverách. Vstúpte do malej miestnosti s Enricou. Prejdite popri stole, aby ste nešli tesne poza ňu a v rohu miestnosti v šuplíku je prvá zložka s profesnými údajmi. Keď ich získate, vráťte sa na chodbu, opäť prejdite po potrubí, aby ste sa vyhli kamere a pri schodoch zlezte.
Teraz prejdite dverami pri schodoch, ktoré ste predtým ignorovali. Za nimi vybehnite hore schodmi a ďalšími dverami prejdite do stráženej oblasti. Strážcu a dvere napravo ignorujte a choďte rovno. Za rohom bude gauč a pri ňom sa prechádza strážca. Keď pôjde smerom od vás vyrazte vpred a na stene pred vami zhasnite svetlo. V tme, kým pôjde strážca zapáliť, prejdite popri ňom za gauč, do tmy vedľa zamknutých dverí. Keď pôjde strážca po zapálení preč, vypáčte zámku na dverách a vstúpte. Tu nájdete dve skrinky a v nich teda dve zložky s osobnými údajmi. Tiež tu na posteli spí Dayton, čo je posledný z hlavných členov, od ktorého potrebujete vzorku hlasu. Hovorí zo sna, tak si stačí počkať a nahrať si jeho hlas (čím získať piatu vzorku pre „Get JBA Member Voice Samples“).
Vráťte sa opäť do haly s gaučom a teraz choďte do chodby naľavo (keď je gauč pred vami). V nej na pravej strane sú zamknuté dvere, ktoré vypáčte. Vnútri nájdete v skrinke tretiu zložku s osobnými údajmi. Vylezte z tejto miestnosti von oknom a zo striešky dole na dvor. Tam choďte k budove oproti a vylezte na balkón (buď sprava po krabici na nákladiak a skočiť na balkón, alebo zľava po krabici a vyšplhať po odkvape). Z balkóna vstúpte cez dvere do miestnosti.
Ste v Emileovej pracovni. Najprv prejdite dverami naľavo do jeho spálne, kde má skrinku, ktorá obsahuje druhú zložku s profesnými údajmi (čím ste získali druhú túto zložku pre „Get Professional Bakground Info“). Potom v jeho pracovni prezrite ďalšiu takúto skrinku, ktorá obsahuje štvrtú zložku s osobnými údajmi (čím ste získali štvrtú vzorku pre „Search Quarters for Personal Info“).
Potom choďte k stolu v pracovni a schovajte sa podeň. Vojde Emile a Jamie. Pozrú si veci z trezora a Jamie odíde. Emile sedí chrbtom k vám. Vylezte spod stola a vypáčte trezor. Prezrite si pozorne jeho obsah a zase trezor zavrite (čím ste splnili úlohu „Scan Blueprints in Emile´s Safe“; +NSA).
Teraz sa už len vráťte na miesto, kde vás zanechala Enrica. Môžete prejsť dverami priamo z pracovne. Za nimi ďalšími pred vami a v miestnosti, do ktorej sa dostanete, použite zase dvere naľavo. Len si tam dajte pozor na strážcu. Za dverami ste opäť vo voľnej zóne a môžete zbehnúť k stroju s mínami a počkať si na Enricu.7A. Výletná loď
Pobrežie ostrova Cozumel, Mexiko

- Cesta do herne, herňa.
Na dvere vám búcha stráž, aby ste neopúšťali izbu. Zo stola si môžete vziať dva Sticky Shockery a vyjdite na balkón. Na balkóne prelezte zábradlie a tam lezte doprava na potrubie, po ktorom prelezte o poschodie vyššie. Tam lezte po rímse znovu doprava až na balkón. Počkajte si, kým stráže odídu z balkóna a vylezte naň. Vstúpte do herne.
Vnútri Enrica spustí jeden automat, čo môže na chvíľu zaujať jedného, až dvoch strážcov, no aj bez toho sa dá postúpiť. Choďte popri ľavej stene a do strenej časti. Tam je pomerne tma, tak sa dá potichu postupovať. Prejdite do zadnej časti a tam k miestnosti s nápisom „Counter“. Neďaleko sa zabáva pri automate jeden strážca a o chvíľu prídu k miestnosti dvaja strážci, tak si na nich buď dajte pozor, alebo počkajte. Vnútri je trezor, ktorý môžete vypáčiť pre dodatočnú výbavu, no nemusíte sa s ním zaoberať. Na konci, oproti kamere je skrinka, ktorú môžete vypáčiť a na ističoch vyradiť svetlo, čo na chvíľu zaujme stráže. Svetlo pri vás nezhasne, tak ho na chvíľu vyraďte druhým módom pištole a do ventilačnej šachty na stene oproti kamere vhoďte dymový granát (ak by ste nevypli svetlo, videla by vás Enrica, ktorá sa napojila na kamery a znížili by ste si tak dôveru u JBA, pretože vhodením granátu varujete posádku a splníte tak úlohu od NSA „Place Smoke Bomb“; +NSA).

- Cesta na poschodie a barom k výťahu.
Potom sa vráťte opäť do herne a choďte doľava od miestnosti s trezorom. Sú tam zamknuté dvere, ktoré vypáčte. Stráže pôjdu skontrolovať ističe, keďže ste vypli svetlo, takže by sa nemali pozerať vaším smerom. Vypáčte dvere a vstúpte. Vyjdite hore schodmi. Na schodoch je jeden námorník, ktorý kontroluje svetlá a trochu zmätene chodí po schodoch. Môžete sa hore preplížiť, alebo sa zachytiť na medziposchodí zábradlia a počkať, kým zájde za vás, rýchlo vyliezť a vybehnúť hore. Hore vstúpte dverami naľavo do baru.
V bare sú hneď napravo od vás dvaja strážcovia, ktorí si prezerajú akvárium. Môžete počkať, kým sa rozídu a potom sa preplížiť, no ľahšie je preplížiť sa poza nich hneď do stredu za pult, pred ktorým stojí pri dverách na balkón ďalší strážca. Odtiaľ postupujte ďalej ku kvetinám pri druhých dverách na balkón. Nazrite, či sa strážca na balkóne nepozerá dovnútra a ak nie, tak prejdite popri dverách ďalej, do tmavej chodby. Na jej konci čakajte, kým sa dvaja strážci vnútri nedorozprávajú. Potom vyjdú von. Vy vstúpte dovnútra, privolajte si výťah, nastúpte a zvezte sa ním (Ak ste cestou nevyvolali žiadny poplach, tak ste splnili úlohu „Reach Pool Deck Without Allerts“; +JBA).7B. Výletná loď
Pobrežie ostrova Cozumel, Mexiko

- Prienik do sauny.
Keď zastane výťah, Enrica vám oznámi, že sa k vám blíži stráž. Vylezte preto otvorom nad sebou na výťahovú kabínku. Počkajte si, kým stráž odíde a zlezte naspäť. Vyjdite von a ste na palube s bazénom. Keď sa priblížite, Sam si posťažuje na stráže a Enrica zapne fontány, aby ich trochu zabavila. Môžete si zvoliť postup po oboch stranách, alebo preplávať bazénom. Mne sa najľahšia zdala cesta po ľavej strane. Prejdite poza stráže a po ľavej strane, ale stále sa kryte za stoly, lehátka a všetko, čo sa naskytne. Na konci, keď sa nik nedíva, vybehnite hore schodmi. Na terase je len jeden strážca, tak sa mu vyhnite a prejdite do jej stredu, kde sú sklené dvere. Prejdite nimi.
Za dverami použite na stene pred vami vypínač, čím vypnete v chodbe obďaleč svetlo. Vedú tam dve chodby, vy si zvoľte tú pravú. Vyhnite sa stráži a vstúpte do sauny. Enrica vám pridá pary, aby vás trocha kryla. Musíte sa dostať na plošinu, z ktorej vyteká voda. Môžete vyliezť na nádrž s vodou a z nej priamo na túto plošinu, alebo môžete vyliezť po potrubí, ktoré je zo zadnej strany na stĺpoch a hore prerúčkovať po ďalšom potrubí priamo nad túto plošinu. Tam otvorte ventilačnú šachtu a vlezte do nej.

- Umiestnenie bomby a útek.
Do kajuty, do ktorej ústi šachta, vojde námorník, tak si chvíľu počkajte a keď vyjde von, vlezte dovnútra. Vyjdite dverami za ním. Išiel napravo, tak kým sa vráti, otvorte si vpredu dvere (hacknite ich, alebo použite kód 2112, ktorý môžete získať zo skrinky naľavo, alebo z počítača v kajute naľavo). Za dverami vyskočte na lano a spustite sa po ňom dole na palubu.
Poniže vás sú dvaja námorníci. Jeden stojí vonku pri dverách a rozpráva sa s tým, čo je v malej miestnosti. Zatiaľ si ich môžete obísť sprava a zliezť po zábradlí za krabice. Počkajte si, kým sa dorozprávajú. Potom ten zvonku odíde hore k stožiaru a ten zvnútra vyjde strážiť von. Ak ste rýchly a tichý, môžete zachytiť dvere, z ktorých vyšiel a vojsť dnu, inak ich musíte vypáčiť. Vnútri prejdite do zadnej časti, kde umiestnite bombu (čím splníte úlohu „Place the JBA´s Bomb“; +JBA). Potom ju hacknite, aby ste pre Lamberta získali detonačnú frekvenciu bomby (čím zas splníte úlohu „Get Detonation Frequency“; +NSA).
Potom vyjdite opäť von a samozrejme pozor na strážcu, čo sa prechádza pred dverami. Von choďte hneď napravo. Tam vidíte uzavreté dvere a malý panel s červeným svetlom. Vypáčte panel a použite ho, čím otvoríte dvere. Vyjdite nimi von a skočíte do vody, čím ste ukončili misiu (a splnili úlohu „Dive to Extraction“; +JBA. Ak ste cestou nezabíjali, tak ste splnili tiež úlohu „Don´t Kill Civilians“; +NSA. Za jedno zabitie ste túto úlohu nesplnili a za každé zabitie ste si znížili dôveru u NSA).8. Centrála JBA
New York City, USA

- Dešifrovanie správy.
Nasledujte Emilea a zavedie vás do miestnosti s počítačom pod schodmi. Máte mu tam dešifrovať správu, aby zistil, či ho jeho partner zradil, alebo nie, respektíve, či mal prsty vo vražde jeho pilota, ktorý zomrel cestou k Šanghajskému hotelu v Číne. Použite počítač a objaví sa pred vami virtuálna kocka. Každá jej strana má štyri políčka, do ktorých môžete ukladať číselné kódy zložené z jednotiek a z núl. Vyplniť musíte každé políčko. Ide o to, že v rade ani v stĺpci (myslené dookola celej kocky. Teda stĺpec prechádza hornou, spodnou a dvoma bočnými stranami a rad prechádza všetkými štyrmi bočnými stranami, aj keď záleží od uhla pohľadu) nesmú byť rovnaké znaky. Keď dáte znak, ktorý môže byť, je svetlý, ako pri prvom zadávaní, no keď vložíte opakujúci sa znak, tak sa vyfarbí, aby vás upozornil na to, že tam nepatrí. Treba skúšať kombinácie. Správnou kombináciou dešifrujete správu (a splníte úlohu „Decrypt Email Message“; +JBA).
Kombinácia, ktorú som použil ja:

Prvá
strana
Napravo
od prvej
Napravo
od druhej
Napravo
od tretej
Horná strana
nad prvou bočnou
Spodná strana,
nad prvou bočnou
000 001
110 111
010 011
000 001
100 101
010 011
110 111
100 101
010 000
001 011
100 110
111 101

- Odtlačky prstov.
Keď skončíte s dešifrovaním, začnite zbierať odtlačky prstov do zložiek členov organizácie. Vyberte si prístroj na skenovanie a zoskenujte stôl pod počítačom. Na stole, napravo od počítača sa opieral Emile a tam získate aj jeho odtlačky.
Vyjdite hore schodmi a choďte na strelnicu. Zoskenujte pult pod zbraňou a tam získate odtlačky Mossa.
Vojdite do ošetrovne, kde ste prvýkrát stretli Enricu. Tam vypáčte zadné dvere a zoskenujte stôl oproti dverám. Získate Enricine odtlačky.
Teraz choďte do kuchyne. Je to pri miestnosti, kde vás Jamie pri prvej návšteve centrály zaviedol, aby vám ukázal, kde budete spať. V kuchyni zoskenujte chladničku a získate Jamieho odtlačky.
Zbehnite dole schodmi a choďte smerom k miestu, kde ste trénovali s mínami. Pôjdete popri dverách, za ktorými ste získavali údaje pri prvej návšteve centrály. Zoskenujte priestor pri číselnom paneli dverí a získate Daytonove odtlačky. (Získaním Emileho odtlačkov ste získali prístup, čiže ste splnili úlohu „Scan Fingerprint To Access Lock“; +NSA. A zozbieraním všetkých odtlačkov splníte úlohu „Scan JBA Member Fingerprints“).

- Prienik do zakázanej zóny.
Zbehnite dole k miestu, kde ste pri stroji trénovali s mínami (kúsok od miesta, kde som vás naviedol získať Daytonove odtlačky). Tam použite hlas na skener pri dverách a prejdite nimi do zakázanej zóny. Tu ste už boli a než sa pôjde do novej oblasti, trochu sa vrátime. Vybehnite hore schodmi a naľavo. Tam obíďte kameru tak ako minule, pomocou potrubia pri strope. Na konci otvorte dvere (hacknite ich, alebo použite kód 1337, ktorý má vo svojom počítači Emile. Mohli ste ho získať už v minulej misii v centrále, keď ste boli v Emileovej kancelárii) a vstúpte. Je tu Enrica. Preplížte sa po pravej strane dozadu k počítaču a hacknite ho. Získate tak jej dekódovací signál pre vypnutie bomby (tým splníte úlohu „Obtain Enrica´s Disarm Code“; +NSA) a tiež kód 1269.
Vráťte sa von (Enrice zavolá Emile a ona pôjde k počítaču, tak sa ponáhľajte) a rovnako ako predtým sa vyhnite kamere. Ste opäť nad schodmi. Prejdite dverami pri vás a za nimi po schodoch ešte vyššie. Opäť ste v známej oblasti. Tak ako minule, aj teraz sa dostaňte k stene oproti a doľava popri gauči a do chodby doprava (kde ste predtým vypáčili dvere a preliezli cez okno na dvor). Teraz však choďte na koniec chodby a použite získané odtlačky prstov na skener. Vstúpte.

- Nová oblasť zakázanej zóny.
Za dverami sa zhovára Moss a Jamie. Keď dohovoria, pôjde Moss doľava do chodby. Choďte tam aj vy, no po pár metroch sa zastavte a vypáčte dvere napravo. Prehľadajte tam zásuvku a získate zložku s osobnými záznamami („Search Quarters for Personal Info“; +NSA). Hneď na to si vlezte do skrine a schovajte sa tam. Vojde Moss a začne boxovať do vreca. Keď skončí, vyjde von. Vyjdite aj vy a sledujte ho, respektíve pokračujte ďalej chodbou. Pôjdete popri miestnosti, kde sú dvaja chlapíci pri tabuli. Ignorujte ich. Pokračujte. Pôjdete popred sklad, kde sedí chlapík za stolom a má výhľad na chodbu, tak choďte pomaly a nenápadne (alebo prejdite dovnútra k nemu dverami oproti miestnosti s tabuľou a vnútri vylezte na skrinku a prelezte plot). Za ním pokračujte chodbou na koniec k dverám, ktoré otvorte (hacknite, alebo otvorte kódom z Enricinho počítača. 1269).
Za dverami je chlapík pri počítači napravo a ďalší naľavo, ktorý sa zhovára s Mossom. Keď dohovoria, Moss pôjde dozadu, do svojej pracovne. Nasledujte ho tam, keď sa chlap, s ktorým sa rozpráva, otočí. Vnútri si počkajte v tieni pri dverách, kým si sadne na stoličku a choďte doprava. Prejdite poza police a dostanete sa k jeho stolu. Prezrite zásuvky v skrinke v rohu a získate zložku s pracovnými záznamami („Get Professional Background Info“; +NSA). Taktiež hacknite jeho počítač a získate kód 1234. Potom sa vráťte do predošlej miestnosti.
Pozor, chlapík od počítača si dal prechádzku okolo miestnosti. Keď sa posadí, prejdite na druhú stranu. Ešte nechoďte von. Choďte k výklenku, kde je druhý chlap, ktorý sa predtým zhováral s Mossom. Pokiaľ stojí, je to fajn, ak sedí pri počítači, tak sa k nemu priblížte veľmi opatrne. Nesedí priamo pri ňom, takže máte prístup. Hacknite ten počítač a pozriete si záznam kamery, ktorá sníma bombu (a tým splníte úlohu „Obtain Visual Proof of Bomb“; +NSA).

- Záver.
Vráťte sa opäť na chodbu. Choďte opäť okolo skladu obohnaného plotom uprostred haly. Z dverí vyjde strážca, tak vy zase vojdite dnu, pretože sa nedá ísť okolo, tak ako ste prišli, lebo na rohu stojí ďalší strážca. Prejdite vnútrom a ďalšími dverami von. Vráťte sa tak, ako ste prišli. V hale za gaučom môžete vyjsť dverami naľavo a hneď sa tak dostanete zo zakázanej zóny. Teraz, ak máte čas, môžete si tiež splniť opäť tréning s trezorom („Complete Training Course“; +JBA), strelecký tréning („Practice at Firing Range“; +JBA), alebo zbehnúť dole a zopakovať si tréning s mínami („Assemble Mines for Kinshasa“; +JBA). Tieto úlohy sú však sekundárne a pokiaľ máte dobrú dôveru u JBA, nemusíte si ju zvyšovať a zdržiavať sa s týmito úlohami.
Takže sa už len napokon vráťte k počítaču, kde ste dešifrovali správu a počkajte si, kým sa vráti Emile. Keď zhodnotí vašu prácu, pôjde do centrálnej miestnosti. Nasledujte ho. Tam sú už všetci zhromaždení. Príprava na veľkú show, ide odpáliť bombu, ktorú ste umiestnili na výletnej lodi. Máte pár sekúnd na rozhodnutie. Môžete ho nechať odpáliť bombu („Allow Cruise Ship Explosion“; +JBA), čo vám zvýši dôveru u JBA, no zníži u NSA, alebo tomu môžete zabrániť a deaktivovať bombu sami („Stop Cruise Ship Explosion“; +NSA), čo vám zníži dôveru u JBA, ale zvýši u NSA. Ak chcete výbuchu zabrániť a získali ste počas tejto misie kód z Enricinho počítača, tak ho môžete použiť na deaktiváciu bomby a vina padne na ňu („Frame Enrica“; +NSA). Či to hodíte na ňu, alebo výbuch zastavíte sami, tak, či tak z toho Emile obviní Enricu a zastrelí ju, takže to radšej hoďte na ňu a nestratíte u nich zbytočne dôveru.9A. Kinshasa
Demokratická Republika Kongo, Afrika

- Cesta na strechu.
Emile vás nechá čakať v garáži a odíde. Prejdite do zadnej časti garáže, napravo za plot. Presuňte sa za krabicu pri vysokozdvižnom vozíku. Pred ním sú dvaja vojaci, ktorí odídu k nákladiaku, ktorý dorazí na plochu pri plote, ktorou ste sem prišli aj vy. Keď ste šli popri plote, mohli ste zhasnúť svetlo, čo by ich ešte viac zaujalo. Proste keď odídu, presuňte sa spoza krabice na vyvýšenú plošinu, kde sú dvere výťahu. Otvorte si ich, nastúpte a vyvezte sa.
Vystúpte z výťahu. V kuchyni vedľa sú dvaja vojaci. Ak idú k vám, tak sa schovajte do skrinky oproti dverám, alebo za stolom pri výťahu (zdá sa mi, že k vám pôjdu, len ak budete blízko pri dverách, inak sa rovno poberú preč). Keď pôjdu z kuchyne preč, sledujte ich. Prejdú vedľa do reštaurácie a začnú strieľať. Keď vás nebudú vidieť, vstúpte do reštaurácie za nimi a choďte napravo, popri stene. Vzadu sú za stolmi okná a jedno z nich je rozbité. Prejdite ním von na rímsu a po nej choďte doľava. Na konci zlezte a zachyťte sa. Prerúčkujte po potrubí na druhú stranu. Pôjdete popri diere v stene, no tú ignorujte, prelezte na druhú stranu a tam vylezte hore po zvislom potrubí.
Hore sa zachyťte spodku balkónu. Počkajte si, kým na balkón vyjde vojak. Ak ho nechcete zhodiť dole, tak čakajte, kým zájde viac napravo a potom vylezte na balkón. Prelezte otvoreným oknom pred vami. Z miestnosti vyjdite otvorenými dverami napravo. Za nimi je na chodbe vojak, ktorému sa dá ľahko vyhnúť. Prejdite dvojkrídlymi dverami pred vami. V miestnosti sú dvaja vojaci. O chvíľu pôjde jeden do spálne a druhý k stolu pri vás (ak by sa náhodou pozeral k vám, môžete sa schovať do šatníka). Toho pri stole ľahko obídete, tak choďte k spálni. Vojak sa pozerá pod posteľ a do kúpeľne. Keď je takto zaneprázdnený (najlepšie kúpeľňou), preplížte sa poza neho na balkón. Naľavo prelezte zábradlie a zoskočte na rímsu pod vami. Prejdite po nej ku konštrukcii na ktorej je nápis „Heaven“ a vylezte popri písmenách hore.

- Na miesto stretnutia.
Hore vyskočte z konštrukcie a zachyťte sa okraja strechy. Prerúčkujte doprava a vylezte na strechu. Hore choďte napravo a vylezte po rebríku vyššie. Hore bojujú traja vojaci. Prvý je napravo od vás, tak sa schovajte za box pred vami. Druhý je v zadnej časti, no o chvíľu pobeží k rebríku, ktorým ste vyšli, tak sa rýchlo presuňte za box naľavo. Od neho potom choďte k budove za ním. Z jej pravej strany si ju obíďte a tam narazíte na schody. Neďaleko nich je tretí bojujúci vojak. Vystriehnite si, aby sa pozeral opačným smerom a vybehnite hore schodmi. Vnútri vypáčte skrinku na stene a v nej hacknite počítač. Potom v ňom odpojte míny a lasery a tiež otvorte poklop.
Skočte do otvoru, ktorý ste otvorili cez počítač. Dole zlezte rebríkom ešte nižšie a prejdite popri mrežiach na druhú stranu. Posledný úsek musíte preliezť popod potrubie. Na druhej strane vylezte hore po bielom potrubí a hore sa prechyťte na druhé, rovnaké potrubie, po ktorom prelezte až nad stredovú miestnosť, kde sa má odohrať stretnutie. Zoskočte na vrch miestnosti, prejdite k poklopu a hacknite ho.

- Stretnutie.
Keď hacknete poklop, otvorte ho a vlezte dnu. Zachyťte sa na potrubí pod vami. V miestnosti je pár laserových blokov, ktoré sa zapínajú a vypínajú. Nebudem ich zakaždým popisovať, proste pamätajte, že si na ne treba dávať pozor. Rúčkujte po potrubí doľava a zlezte na malú plošinu. Z nej prejdite po rímse pri stene na susednú plošinu. Tu opäť vylezte na potrubie a vylezte po ňom hore. Hore rúčkujte ďalej až nad vchod do miestnosti a tam sa napája potrubie prechádzajúce stredom. Zachyťte sa ho a prerúčkujte nad stred miestnosti, nad stôl. Pri lampách máte možnosť zachytiť sa lanom o potrubie, tak to spravte a spustite sa dole k stolu. Umiestnite tam mikrofón a vráťte sa naspäť hore na potrubie (tým ste splnili úlohu „Bug the Secret Meeting Room“; +NSA. A ak ste cestou nevyvolali poplach, tak aj úlohu „Avoid All Alerts“; +NSA). O chvíľku vstúpi Emile a jeho spoločníci. Počkajte si, kým stretnutie neskončí a neodídu. Potom sa opäť po lane spustite dole na stôl.

- Návrat.
Musíte sa dostať rýchlo naspäť do garáže, pretože Emile sa tam vracia. Vyjdite dverami, tak ako pred chvíľou aj ostatní. Za dverami choďte doľava k rozbitému oknu, zachyťte sa tam lanom a zlezte dole na dvor pod vami. Na dvore bežte do dverí napravo a vstúpte na záchod. Tam vlezte do ventilačnej šachty a prelezte ňou na druhú stranu. Tam už len zlezte otvorom do miestnosti pod vami a vybehnite von k nákladiaku a k Emilemu (A tým ste splnili úlohu „Return to Parking Lot“; +JBA). Potom, po zadaní úlohy už len vybehnite hore cestou z garáže.9B. Kinshasa
Demokratická Republika Kongo, Afrika

- Príchod. Poprava.
Objavíte sa za autom. Choďte k pravej strane plota pred vami a buď ho prelezte, alebo prerežte pletivo a tak prejdite. Za plotom sa schovajte za krabicami. V pozadí začnú dvaja vojaci strieľať do vozidla, ktoré zničia a potom budú hliadkovať. Môžete si vystriehnuť, keď je prvý naľavo a druhý ďalej v ulici napravo a presunúť sa za roh, alebo si počkať, kým sa obidvaja dostanú naľavo, kým vy sa presuniete o krabicu vyššie a vtedy vyrazíte rýchlym plížením za roh a tam sa schováte za vrak auta.
Od auta sa presuňte ďalej za ďalšie krabice a sledujte ulicu pred vami. Vojak pobeží ulicou vpred a zastaví sa pri budove, na poschodí ktorej je ďalší vojak a budú sa chvíľu rozprávať. Vy nechoďte ulicou za ním, ale hneď pri múre choďte doprava do zadnej uličky. Tu sa chystajú dvaja vojaci popraviť troch civilistov. Dostanete za úlohu ich zachrániť. Nemusíte sa s tým zaoberať a môžete len prejsť okolo, no ak máte v sebe trocha citu, tak ich zachrániť chcete a v takom prípade sa ponáhľajte okolo hromady krabíc. Z poza navešaného prádla pôjde k civilom vojak. Chyťte ho odzadu, odtiahnite za roh a uspite. Keď tento nepríde strieľať, druhý sa vydá smerom od vás, porozhliadnuť sa. Priplížte sa za ním a tiež ho chyťte a uspite (vyradením oboch týchto vojakov ste splnili úlohu „Prevent the Execution“; +NSA). Druhá možnosť je samozrejme ich zastreliť a tak zabrániť poprave.

- Postup ulicami.
Od zachránených civilistov choďte na koniec tejto uličky (tú, kde ste nechali dvoch rozprávajúcich sa vojakov ignorujte) a prejdite doprava a do ulice pred vami. Tam uvidíte ženu ako prebehne do budovy napravo. Vstúpte tam za ňou. Z miestnosti s touto ženou vyskočte von oknom. Počkajte si, kým z priestoru napravo vybehne vojak na hlavnú ulicu, kde sa pustí do boja. Potom vyjdite vy z tejto bočnej uličky a choďte doprava. Tam vlezte naľavo hore rebríkom. Prejdite balkónom až na koniec a zahnite za roh. Tam na konci balkóna môžete vyskočiť na drôt a spustiť sa po ňom bezpečne na druhú stranu ulice.

- Prevrátený autobus. Ďalší postup.
Tu môžete pokračovať poza dom a ulicou ďalej, ale dostanete tiež dobrovoľnú úlohu zachrániť ženu z horiaceho autobusu. Ak teda opäť prevládne vaša dobrá stránka, tak sa vráťte ulicou na opačnú stranu k nákladiaku a tam skočte do rozbúraného potrubia. Prejdite ním takmer na koniec, no hneď sa neukazujte, pretože nad vami, na pravej strane zvykne bývať jeden vojak. Keď zmení pozíciu, tak vylezte hore napravo, čiastočne ste krytý autom a vlezte do prevráteného autobusu. V ňom zdvihnite sedadlo, ktoré privalilo ženu a tým ju zachránite (čím splníte úlohu „Save Woman on the Bus“; +NSA). Teraz poľaví oheň v zadnej časti. Žena tadiaľ prebehne na ulicu a do budovy napravo. Môžete ju tam nasledovať a získať nejakú výbavu.
Potom sa vráťte na ulicu a choďte ňou rovno, smerom k nákladiaku. Za ním sa objavia vojaci, ktorí začnú kontrolovať okolie vozidla a nazrú aj pod vozidlo. Keď skontrolujú podvozok, tak sa priplížte a vlezte si pod nákladiak (Nech vás vojaci ani nezazrú, stalo sa mi, že keď odbehli od činnosti, už auto nedokontrolovali a potom sa už ani nepohlo. Preto je možno lepšie vrátiť sa cestou popred autobus a obísť si budovu dookola a dostanete sa za krabicu kúsok za týmto nákladiakom). Keď ste pod nákladiakom, tak sa len držte a vozidlo prejde do tábora a vy sa tam takto bezpečne dopravíte bez rizika.

- Vojenský tábor.
Keď nákladiak zastane, počkajte si, kým vystúpi šofér. Keď odíde, vylezte na jeho strane spod auta. Pristáva vrtuľník. Ak budete rýchly, stihnete úlohy, čo vás čakajú bez komplikácií vojakov z vrtuľníka. Bežte za krabice pred nákladiakom a spoza nich za stan napravo. Jeho zadnú časť rozrežte a vstúpte do stanu. Schovajte sa naľavo za krabice. Pri počítači sedí vojak, ktorý vybehne von k vrtuľníku. Vtedy choďte k počítaču, hacknite ho a získajte z neho plány (pre úlohu „Retrieve Plans From the Camp“; +NSA).
Vyjdite opäť von za stan, ako ste vošli a choďte k susednému stanu. Ten tiež rozrežte a vstúpte doň. Prejdite ním a normálnym vchodom vyjdite von. Choďte hneď naľavo za krabice a od nich ďalej ku generátorom. Musíte sa dostať k veži za plotom, no v plote je prúd. Z druhej strany jedného generátora je vedenie, tak ho prerežte nožom a prúd z plota tak odstavíte. Dávajte si pozor, dvaja vojaci pôjdu hliadkovať sem, ku generátorom, no ak ste rýchly, tak tu ešte nie sú. Keď ste odstavili prívod prúdu, choďte k plotu a buď ho prerežte, alebo prelezte, no proste sa dostaňte na druhú stranu. Tam choďte k rebríku. Spodná časť rebríka je krytá, tak si počkajte a ak nie ste na dohľad vojakom, vylezte hore na vežu.
Hore vás čaká ostreľovačka, tak ju použite a sledujte budovu pred vami. Tam sa začne biť Hisham s vojakom (jeho nájdením je splnená úloha „Find CIA Agent Hisham Hanza“). Teraz nadišla chvíľa vášho rozhodnutia. Ak necháte vojaka, aby ho zabil, alebo ho zabijete sami, tak ste pridali k JBA (splnili ste úlohu „Kill Hisham“; +JBA). Tým táto misia končí a môžete sa rovno presunúť k misii č. 10. Ak ste sa rozhodli zostať verným NSA, tak zastreľte vojaka, čo napadol Hishama (a splníte úlohu „Do Not Kill Hisham“; +NSA). Ak ho zachránite, tak pokračujte ďalšou časťou tejto misie.9C. Kinshasa
Demokratická Republika Kongo, Afrika

- Cesta k Hishamovi.
Veža, na ktorej ste boli, dostala zásah, no prežili ste to. Vyskočte na lano a spustite sa po ňom dole, do rozborenej budovy. V nej prejdite do susednej miestnosti a cez dieru v podlahe skočte na ulicu. Tam choďte hneď naľavo a vstúpte do autobusu. Dierou v jeho stene vyjdite za autobus a choďte ku kontajneru. Pobeží k vám vojak, ktorého zabije výbuch. Kým to tam kryje dym, tak prebehnite k zničenému nákladiaku. Prelezte popod vozidlo a počkajte si. Keď začne pri vás horieť malé osobné auto, prebehnite k havarovanému vrtuľníku pred vami. Vstúpte do neho zadnou časťou.

- Záchrana Hishama.
Z vrtuľníka vyjdite pravou stranou a vstúpte do budovy. Vnútri je napravo zohnutý vojak. Kým je zohnutý, preplížte sa poza neho von z budovy cez okno. Tam pokračujte na koniec popri budove, až k blokáde. Tam opäť vstúpte do budovy, aby ste po pár krokoch vyšli opäť napravo von. Tu bežte popri stene tejto budovy, kde sú okná zahatané vrecami s pieskom. Na konci zahnite za roh a choďte až k vstupu. Tam je zviazaný Hisham. Keď pôjde stráž od neho, tak sa prikradnite a rozviažte ho („Rescue Hisham“; +NSA). Choďte von, bude vás nasledovať (Hisham je inak debil a občas zostane stáť na mieste, alebo sa neprikrčí, alebo proste pôjde úplne inam, než vy. Pre tento prípad je vhodné omráčiť aj strážcu, ktorý chodí popred neho). Choďte k múru oproti. Je v ňom diera a za ňou vojak, tak čakajte pri diere. Ten by mal vybehnúť do paláca, keď tam vypukne poplach po úteku Hishama. Niekedy sa však aj on zasekne a proste nejde. Vtedy ho buď omráčte, alebo sa skúste prešmyknúť poza neho. Na konci choďte k plotu naľavo a tam pomôžte Hishamovi dostať sa za plot („Help Hisham Escape“; +NSA).10A. Centrála JBA
New York City, USA

Nasledujte Emilea do vypočúvacej miestnosti. Tentokrát je zajatcom váš šéf Lambert. Dostanete zbraň a máte ho zabiť. Je tu tiež Jamie Washington. Voľba je vaša, no ak ste dobrák a nenechali ste vybuchnúť výletnú loď, ani ste nezabili Hishama, tak sa opäť preukážte a zastreľte Jamieho. Tým vám klesne dôvera u JBA na nulu a ste u nich odpísaný – budú na vás útočiť, len čo vás zbadajú. Choďte k Jamieho telu a zoskenujte mu očnú sietnicu, čo je bonusová úloha, získať sietnice členov JBA. Potom sa schovajte za dvere. Po chodbe pôjdu strážci. Počkajte si, kým prejdú popri vás a vyjdite na chodbu. O Lamberta sa nemusíte báť.
Na chodbe choďte doprava, za roh a dole schodmi. Tam leží telo Enricy (ak ste teda dobrák, nenechali ste vybuchnúť loď a Enrica je teda mŕtva). Zoskenujte jej sietnicu. Potom vylezte hore rebríkom z tejto miestnosti a dostanete sa do garáže. Z nej prejdite cez chodbu a vľavo vstúpte do strelnice (už ste boli v ich centrále viackrát, takže sa tu už určite vyznáte). Na strelnici si vezmite vaše špeciálne okuliare a zbraň SC-20K.
Potom prejdite do centrálnej časti. Tu sú dvaja strážcovia, jeden hore pri vás a druhý dole pod schodmi. Potichu sa im vyhnite, zbehnite dole schodmi a prejdite dverami oproti schodom. Za nimi napravo choďte do miestnosti so serverom (dvere otvorte kódom 6278, ktorý už viete z predtým). Vnútri je Dayton. Vyjdite po schodoch a naľavo vlezte poklopom pod plošinu a tak sa dostanete Daytonovi za chrbát (ako pri prvej návšteve tejto miestnosti). Chyťte ho, omráčte a zoskenujte mu sietnicu.
Teraz sa vráťte k miestu, kde ste pri minulej návšteve centrály prešli ďalej do zabezpečenej oblasti. Takže od miestnosti so serverom choďte napravo k miestu, kde ste sa hrali s mínami. Tam otvorte dvere nahraným hlasom a vybehnite hore schodmi. Hore prejdite dverami napravo, ďalšími schodmi a hore ďalšími dverami. V miestnosti si dajte pozor na stráže, no pravidelne sa pohybujú, tak sa im dá vyhnúť. Prejdite rovno, doľava popri gauči a doprava na koniec chodby. Tam otvorte dvere odtlačkom prsta. No a za nimi ste šli naľavo do Mossovej kancelárie. Teraz sa otočte napravo, otvorte dvere pomocou zoskenovanej sietnice a vstúpte do výťahu.10B. Centrála JBA
New York City, USA

- Za bombou.
Z výťahu vyjdite hneď na chodbu a napravo vo výklenku zhasnite svetlo. Strážca v chodbe sa otočí a pôjde ho zapáliť. Predtým sa presuňte o výklenok ďalej, aby ste sa s ním nestretli a keď prejde popri vás, choďte ďalej. V prechodovej miestnosti zhasnite svetlo a vstúpte do miestnosti s vedcami. Vojak pôjde zapáliť svetlo. Vy zatiaľ preskočte zábradlie napravo (na poličke, ku ktorej dopadnete, je munícia) a dole choďte k dverám za rohom pri schodoch. Otvorte ich kódom 1234 a vstúpte. Ľudia z predošlej miestnosti vás môžu zbadať aj tu, takže buď zhasnite svetlo a schovajte sa pred kontrolou, alebo zatvorte dvere a dávajte si pozor. V miestnosti prehľadajte šuplík a nájdete zložku s profesnými údajmi (čím ste získali poslednú zložku pre „Get Professional Bakground Info“). Môžete tiež hacknúť počítač pre získanie kódu 2112. Potom otvorte dvere do susednej, prázdnej miestnosti a v nej skočte dole cez dieru v podlahe.
Dole vylezte na krabice a z nich do otvoru v stene, ktorým prelezte na druhú stranu, do zatopenej haly. V nej sa schovajte napravo a počkajte, kým popri vás prejde strážca s baterkou. Len čo vás minie, vyrazte, prejdite halou na koniec, hore schodmi a cez dvere. Za dverami prejdite ešte druhými dverami napravo pri vás. Za nimi prejdite chodbou a dostanete sa k bombe. Máte 10 minút.

- Bomba.
Choďte k dverám napravo a keď príde strážca, tak ho omráčte. Prejdite dverami a dole schodmi. Schovajte sa v tieni a prejdú okolo vás dvaja ďalší vojaci (videli, že sa niečo deje za sklom, keď ste omráčili toho prvého. Ak ste sa mu vyhli, aj oni zostanú v miestnosti a musíte ich buď zabiť, alebo odlákať inak). Vstúpte do miestnosti, z ktorej vyšli a v nej choďte napravo k rebríku. Vylezte hore dvoma rebríkmi. Dostanete sa hore do poslednej miestnosti, kde je Emile a štyria vojaci. Jeden je neďaleko plošiny a pohybuje sa po tme, tak sa k nemu dá priplížiť a omráčiť ho. No čo sa týka ostatných, tak som neprišiel na to, ako ich dostať potichu a v stanovenom čase. Takže navrhujem proste z tieňa zaútočiť a postrieľať ich, než sa spamätajú. Keď ich zložíte, zoskenujte sietnicu aj Emilemu (a máte všetky štyri pre úlohu „Scan Retinas of JBA Members“; +NSA).
Potom, keď ste sa zbavili osadenstva v miestnosti, prejdite k ovládaciemu panelu. Vypáčte ho, tak ako trezory a potom otvorený panel ešte hacknite. Napokon vás čaká úloha podobná tej s vkladaním mín. Teraz musíte obsah vytiahnuť. Takže ľavým tlačidlom myši poháňate chňapku, ktorá uchytí obsah a vytiahne ho hore a šípkami sa snažte udržať zameriavač v strede. Keď obsah úspešne vytiahnete, zneškodnili ste bombu a misia je hotová („Defuse the Bomb“).11. Pobrežie New Yorku
New York, USA

Ak ste hrali ako dobrák a teda nenechali ste Emileho vyhodiť do vzduchu výletnú loď, pomohli ste Hishamovi utiecť a zachránili ste Lambertovi život, tak sa po deaktivovaní bomby v desiatej misii presúvate do bonusovej jedenástej. Je to kratučká minimisia. Vylezte rebríkom na loď a počkajte, kým sa Moss a ostatní členovia JBA dorozprávajú. Keď sa rozídu, tak choďte pomaly za Mossom. Vyjde hore schodmi a na mostík. Schovajte sa z ľavej strany pri dverách a keď z nich vyjde chlapík, tak ho chyťte a uspite (častokrát ma tam zbadal, ale nie vždy, takže sa len treba správne nastaviť. Prípadne vyliezť z krabíc hore k dverám, až keď vyjde von a chytiť ho, keď pôjde dole schodmi). Keď ho zložíte, vojdite dverami na mostík, priplížte sa k Mossovi a zabite ho. Môžete aj jemu zoskenovať sietnicu, aby ste mali kompletné zložky hlavných členov JBA. Potom vypáčte kryt na ovládači bomby. Hacknite počítač a bombu ste deaktivovali („Disarm the Bomb“). Posádka zistila, čo sa deje a spustila na lodi samodeštrukčné zariadenie, takže máte po deaktivovaní bomby pár sekúnd. Vybehnite von a tam už Sam Fisher sám skočí do vody, čím sa zachráni a ukončí misiu.
Koniec. Nič viac. Proste záver, aký ponúkajú, je svetelné roky vzdialený od dôstojného záveru v porovnaní s inými hrami.8, 9, 10. Bad Boy
Ak ste sa rozhodli byť sviniarom a plne podporiť JBA, tak vás čaká pár zmien, aj keď väčšinou je postup rovnaký ako za dobráka. Na konci ôsmej misie necháte Emilea odpáliť bombu, čím zničí loď a zachránite tým Enricu. V deviatej misii ku koncu, keď budete na veži, zabijete Hishama, alebo necháte vojaka, nech ho zabije a tým pre vás hneď deviata misia končí a odpadá cesta do paláca a Hishamova záchrana (čo je logické). V desiatej misii je postup rovnaký ako za dobráka, akurát máte naviac zo začiatku voľný pohyb po voľných zónach. Zastrelíte teda Lamberta a Jamie odíde. Daytona nájdete pri serveri, ako píšem vyššie v návode. Potom prejdite k výťahu, kde treba očný sken (stačí vám aj Daytonov) a tam stretnete Enricu. Čaká na vás a sama vám dobrovoľne otvorí výťah. Umožní vám tak vstup preto, lebo Emile chce odpáliť bombu a ona nechce zomrieť. Potom sa vydá do svojej kancelárie, kde ste tiež boli zháňať nejaké zložky a hacknúť jej počítač. Takže tam ju nájdete, ak chcete aj jej sken, no nato ju musíte omráčiť. V podzemnej časti je tiež postup rovnaký, akurát v miestnosti pred tunelom (ktorý vás už dovedie k časti, kde Emile spustí odpočet) sa pohybuje Jamie, takže tam môžete získať jeho sken.

Súvisiace hry Splinter Cell 2018
Splinter Cell: Blacklist
Splinter Cell 5: Conviction
Splinter Cell 3: Chaos Theory
Splinter Cell 2: Pandora Tomorrow
Splinter Cell: Mission Pack
Splinter CellDiskusia Príspevkov: 49 Hodnotenie
962 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |