HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18959
5449
5063
1423
1599
6969
5130
10604
1687

Online 25459 užívateľov

Návody > Fallout 3


Zobrazení:642175
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Úvod | Hlavné úlohy | Vedľajšie úlohy | Skryté úlohy | Lokácie


Hlavné úlohy

1. Baby Steps

Túto prvú úlohu získate až po prvých minútach hrania, ale v podstate je súčasťou vášho začiatku. Sú to vaše detské krôčiky na ceste k dospelosti. Hru začínate originálne, vaším narodením vo Vaulte 101. Narodili ste sa vašim rodičom, Catherine a Jamesovi. Po pôrode sa váš otec pozrie, či ste chlapec alebo dievča. Teraz si vyberiete pohlavie, za aké chcete hrať. Čaká vás ešte pár výberov, no netreba sa báť, na konci štvrtej úlohy, keď pôjdete „do sveta“, si môžete ešte raz skontrolovať a upraviť všetko, čo ste si zvolili, rovnako, ako keď ste v TESIV: Oblivion opúšťali štartovaciu jaskyňu. Po radostných slovách sa otec zamyslí nad vhodným menom pre vás a tak si zvoľte meno. Napokon ešte zapne genetickú projekciu, ktorá odhalí, ako budete vyzerať v dospelosti. Tu si upravte váš vzhľad, tvár, účes a farbu vlasov. Potom nastávajú komplikácie vašej matke. Vás odvážajú a Catherine umiera. O rok neskôr.
Máte už rok a učíte sa poznávať prostredie okolo seba. Zájdite za otcom, ktorý je pár metrov pred vami. Je hrdý na to, ako dobre chodíte. Zavrie vás do ohrady a odíde. Otvorte ohradu a vyjdite von. V krabici pri stene máte svoje hračky (medvedík, kocka, hrkálka a autíčko), na ktorých si môžete vyskúšať manipuláciu s predmetmi (Y). Potom si prezrite knihu ležiacu na zemi pred krabicou. Je to SPECIAL (Strength, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility a Luck) a kniha vám umožní nastaviť si základné hodnoty vašich vlastností. Potom sa vráti váš otec. Ešte chvíľu pospomína na vašu matku a vyjde von zaviesť vás za vašou priateľkou Amatou. Nasledujte ho. O deväť rokov neskôr.


2. Growing Up Fast

Máte desať rokov a práve je oslava vašich narodením. Od správcu Vaultu dostanete váš vlastný Pip-Boy 3000. Hneď potom vás osloví vaša priateľka Amata. Má pre vás darček. Na odpovediach tu na oslave príliš nezáleží, nemajú žiadny vplyv, takže uvážte len podľa svojho presvedčenia. Od Amaty dostanete darček bez ohľadu na odpoveď, je to komiks Barbar Grognak č. 14. Ak ho prečítate, zvýši vám o bod boj s chladnými zbraňami (alebo si počkajte na perk, ktorý vám umožní získavať z čítania o bod naviac).
Na oslave sú aj traja chalani, Paul Hannon (ktorý je k vám celkom slušný, za čo si ho zvyšní dvaja doberajú), Butch a Wally Mack. Poslední dvaja sú dosť namyslení a nemajú vás v láske. Okrem nich je tu ešte strážnik Gomez, Stanley, váš otec, Dozerateľ a stará pani Palmerová. Môžete si s nimi všetkými pohovoriť. Gomez vám len popraje všetko najlepšie. Pani Palmerová vám daruje sladký koláč. Chvíľu nato sa robot Andy pokúsi prekrojiť vašu tortu a zničí ju. To naštve Butcha a keď budete pri ňom, bude chcieť váš koláč od pani Palmerovej. Môžete sa nechať zastrašiť a dať mu ho, alebo odmietnuť. Ak odmietnete, tak vás napadne, no strážnik Gomez ho zastaví. Či ste mu ho dali, alebo nie, hneď na to sa vás Amata spýta, že o čo išlo. Ak ste sa dostali s Butchom do konfliktu a oslovíte potom strážnika Gomeza, spýta sa tiež, že o čo išlo, tak mu buď požalujte, alebo povedzte že o nič a ukážte, že sa nenecháte šikanovať. Stanleymu sa poďakujte za opravu Pip-Boya a daruje vám ešte aj detskú baseballovú čiapku.
Keď absolvujete pokec s vašimi hosťami, zájde váš otec k Interkomu a spojí sa s Jonasom. Povie vám, že aj tam na vás čaká darček, otvorí vám dvere na chodbu a pošle vás za Jonasom. Na chodbe stretnete Beatrice, je veselá, praje vám všetko najlepšie a ako dar vám dá báseň, ktorú si môžete pozrieť v Pip-Boyi (a tam zistíte, že je celkom v depresii). Pokračujte chodbou ku schodom. Napravo vedie cesta dole k Jonasovi. Môžete vybehnúť hore schodmi k zamknutým dverám, ktoré stráži dôstojník Kendall. Môžete mu ukradnúť 2 stimpacky (a neprídete ani o karmu). Ak si chvíľu počkáte, pôjde do svojej pracovne Dozerateľ a pri rozhovore s Kendallom okomentuje, čo si naozaj myslí o vašej oslave. Potom vás tu už nič nečaká, tak bežte dole za Jonasom.
Jonas s vami prehodí pár slov a povie, aby ste počkali na vášho otca. Keď dorazí má pre vás prekvapenie. Keď ste už dosť starí na Pip-Boy, tak ste dosť starí aj na zbraň. Dostanete BB Gun. Prejdite s otcom a Jonasom do susednej chodby, kde si môžete zbraň vyskúšať. Môžete ešte poďakovať Jonasovi a pokračovať. Pred vami sú tri ciele, trikrát sa trafte. Je jedno, či do každého raz, alebo trikrát do toho istého. Keď sa trikrát trafíte, objaví sa za krabicami pod terčmi šváb. Zabite ho. Otec je na vás hrdý, ešte sa necháte Jonasom s otcom vyfotiť a ide sa ďalej.


3. Future Imperfect

Sme o šesť rokov ďalej. Čaká vás G.O.A.T. (Generazlized Occupational Aptitude Test, alebo K.O.Z.A., Kategorizačný optimalizovaný zápis absolventov). Je to test, ktorý podstupuje každý vo Vaulte 101 a test má určiť, na čo sa hodíte a tým pádom vám na základe výsledkov testu bude pridelená práca, takže žiadne slobodné povolania. S otcom si môžete pohovoriť o živote vo Vaulte a mimo neho a o vašej matke. Napokon sa rozlúčte s otcom. Príde za ním Jonas a s vami sa už nebavia, len vám poprajú šťastie pri teste. Už sa môžete obzerať a pobrať si veci. Väčšinou sú tu len zbytočnosti, no vedľa na ošetrovni nájdete jeden stimpack a na otcovom stole nájdete Bobblehead - Medicine (Bobblehead sú unikátne figúrky, z ktorých každá vám zvýši jednu konkrétnu schopnosť o 10 bodov, či jednu vlastnosť o 1 bod). Môžete si ešte prezrieť otcov počítač, kde sú záznamy o niektorých jeho pacientoch a o dvoch experimentoch.
Po prehliadke ošetrovne sa vydajte na test. Pred triedou uvidíte, ako miestny gang Tuneloví Hadi (vaši známi Butch DeLoria, Wally Mack a Paul Hannon) obťažujú vašu priateľku Amatu. Môžete sa do toho zamiešať. Môžete im poradiť, aby svojimi poznámkami zaútočili na jej váhu, čo vám prinesie zlú karmu a rozmrzenie Amaty. Ostatné možnosti sú pozitívne. Môžete presvedčiť Butcha, že šikanovanie Amaty im narobí problémy u Dozerateľa, keďže Amata je jeho dcéra, čím získate dobrú karmu. Môžete nahovoriť Wallymu, že Butch ich využíva len ako svojich poskokov, čím zasejete rozpor do ich radov a odídu - dobrá karma. Môžete sa pustiť s Butchom do boja. Keď jednému z vás klesne život pod polovicu, tak boj skončil - dobrá karma.
Napokon vojdite do triedy, kde vás privíta váš učiteľ, pán Edwin Brotch. V teste ide len o to, aby ste získali 15 bodov k trom vlastnostiam. Môžete povedať pánovi Brotchovi, že nechcete robiť ten test a keďže pozná vášho otca, umožní vám to. Tým preskočíte celý test a rovno môžete rozdeliť body. Ak chcete robiť test a zhliadnuť vtipné otázky, tak pokračujte do triedy a posaďte sa. Uvidíte desať otázok a pri každej si zvoľte odpoveď. Keď budete hotoví, odovzdajte svoj test pánu Brotchovi a ten vám povie na základe vašich odpovedí, aká práca vám bude pridelená a uvidíte, aj kam padli vaše bonusy (ešte to budete môcť zmeniť). Potom ešte môžete počkať pri stole pána Brotcha a vypočuť si, aká práca pripadla ostatným (Amata Almodovar má dráhu velenia, zrejme samozrejmé, keď jej tatko je hlavný šéf. Butch bude kaderník, hoci ho to štve, lebo chcel byť holič. Paul Hannon má dráhu strojára. Christine Kendall dúfa vo vedu alebo ekonomiku, no čaká ju práca údržbárky. Susie Macková bude učiteľka. Wally Mack nechce vedieť čím bude a len odovzdá test a odíde. Freddie zostáva robiť test a neodovzdá ho, kým neodídete). Napokon len odíďte z triedy.


4. Escape!

Sme opäť ďalej, tentokrát o tri roky. Naliehavo vás prebúdza Amata. Váš otec ušiel, muži jej otca zabili Jonasa a teraz idú po vás. Musíte utiecť. Má plán, ako vám pomôcť. K východu z Vaultu vedie tajná chodba z kancelárie jej otca. Aby ste sa mohli vlámať do jeho kancelárie, dá vám 10 spiniek. Tiež vám ponúka pištoľ, môžete ju prijať, alebo jej povedzte, nech si ju nechá, aby mala sama nejakú ochranu. Keď odíde, čaká cesta von aj vás, no najprv sa poobzerajte po izbe. Na stole máte pušku BB Gun, 50 nábojov, baseballovú loptu, rukavicu a najmä baseballovú pálku. V skrinke máte baseballovú šiltovku, ktorú ste dostali k desiatim narodeninám a z tej istej udalosti aj komiks Grognak the Barbarian (ak ste ho už predtým neprečítali). V lekárničke na stene je Med-X a 10 stimpackov.
Postup je len na vás. Môžete ísť akčne a všetko likvidovať, môžete proste prebehnúť a všetkému sa vyhnúť, alebo sa preplížiť okolo nebezpečenstiev. Keď vybehnete na chodbu, je tam dôstojník Kendall a tri šváby, ktoré ho napadli. Môžete teda utiecť okolo, počkať si na víťaza, alebo niekomu pomôcť. Tu je to jedno, pretože šváby aj Kendall sú voči vám nepriateľskí.
Pokračujte ďalej a narazíte na Butcha. Prosí vás, aby ste pomohli jeho mame, ktorú u nich napadli šváby. Môžete odmietnuť. Môžete ho presvedčiť, že jeho mama je už stratená a nech utečie sám do bezpečia. Môžete ho tiež presvedčiť, aby jej šiel sám pomôcť, hoci sa bojí švábov a vrhne sa na nich so svojím nožom. Ak ho nepresvedčíte, môžete mu požičať vašu pušku BB Gun a s ňou už sa vrhne mame na pomoc. Alebo môžete proste vyraziť a pomôcť jej sám. V miestnosti je len Ellen DeLoria a tri šváby. Či už jej pomôžete vy sami, alebo pošlete Butcha (presvedčením, alebo požičaním zbrane), je za to dobrá karma. Po boji môžete vylúpiť ich byt (dve fľaše vodky a zbytočnosti) a od Butcha dostanete ako vďaku za pomoc ich bundu tunelových hadov (Tunnel Snake Outfit). Ak sa s nimi nechcete zaoberať, môžete Butcha zabiť a získať tak jeho bundu aj jeho špeciálny nôž, no radšej to nerobte, môžete na Butcha ešte neskôr naraziť.
Pokračujte ďalej a pôjdete popri kantíne, kde je telo starkej Taylorovej a traja šváby. Môžete ich zabiť kvôli skúsenostiam, inak tam nie je žiadna cenná korisť.
Pokračujte ďalej nahor a stretnete dôstojníka Gomeza. Ten bol na vás dobrý, už keď ste boli dieťa a zostalo mu to. Môžete mu pomôcť zabiť švába a môžete si pokecať. Nechce vás zastaviť. Prejdite do miestnosti, kde je robot Andy a nájdete na zemi 2 stimpacky. V kancelárii vášho otca tu nájdete aj Figúrku - Medicína (ak ste ju nezobrali pri minulej úlohe). Je tu aj Stanley, no nič vám nepovie.

Pokračujte dverami do Átria. Pri vstupe narazíte na dve postavy, Mary a Tom Holdenovci. Pokúšajú sa tiež dostať z Vaultu. Rozbehnú sa do chodby, kde ich však dôstojníci O´Brian a Richards zabijú. Môžete ich zachrániť jedine tak, že sa vrhnete k obom dôstojníkom, aby začali páliť najprv po vás. Tým získajú Mary a Tom čas a utečú preč. Takto sa musíte pustiť do boja, ktorému by sta sa mohli vyhnúť. No zas získate od dôstojníkov materiál na neskorší predaj.
Od nich pokračujte hore schodmi, kde vás čaká skupinka asi ôsmich švábov. Prejdete popri okne, za ktorým je Allen Mack a jeho žena Gloria. Allen vás a vášho otca viní zo všetkého tohto nešťastia. Prejdite ďalej a v miestnosti je šéf bezpečnosti Paul Hannon, ktorý je k vám nepriateľský, takže sa mu buď vyhnete, alebo ho zabijete. Je tu tiež mŕtvola údržbára Floyda Lewisa a nejaké veci na predaj.
Pokračujte chodbou a dorazíte k miestnosti, kde dôstojník Mack (zodpovedný za vraždu Jonasa) a Dozerateľ vypočúvajú Amatu. Ak ste jej predtým nechali pištoľ a necháte ich chvíľu ju vypočúvať, vytasí ju a chce ísť preč. Mack pôjde k nej, tak ho zabije a utečie. Ak nemá zbraň, alebo ak vstúpite do miestnosti skôr, než zabije Macka, tak utečie a Mack automaticky napadne vás. Zabite ho a oslovte Dozerateľa. Potrebujete od neho kľúč k jeho pracovni a heslo k jeho počítaču (pracovňu inak môžete vypáčiť a počítač hacknúť, alebo mu kľúč a heslo ukradnúť, alebo vziať z jeho mŕtvoly, ak ho zabijete). Jediná možnosť, ako vám ich dá, je, ak sa budete vyhrážať ublížením jeho dcére Amate, čo je však podlé, keďže je to vaša priateľka. Ak sa budete vyhrážať smrťou jemu, tak vás napadne a budete ho musieť zabiť. Ak mu poviete, že si poradíte aj sami, tak ho necháte žiť a môžete vyraziť, pokiaľ mu teda tie veci neukradnete. Pred odchodom prezrite miestnosť, nájdete tu muníciu, zbrane, stimpack a predvojnové peniaze.
Pokračujte chodbou na koniec a vojdite do miestnosti, kde je telo mŕtveho Jonasa. Prehľadajte ho a mimo doktorského plášťa a stimpacku si od neho vezmite aj nahrávku so správou od vášho otca, ktorú si môžete v Pip-Boy vypočuť. Prezrite ešte okolie, nájdete nejaké predvojnové peniaze a spinky. Vedľa nájdete Amatu. Oslovte ju a pošle vás k východu z Vaultu, aby ste sa dostali preč. Ak ste jej predtým nechali pištoľ, teraz vám ju vráti, aby nespravila niečo, čo by mohla ľutovať. Ak nemáte kľúč od Dozerateľovej pracovne a nechcete vypáčovať dvere, kľúč nájdete v zadnej miestnosti v skrinke. Tak isto vnútri, ak nemáte heslo a nechcete hackovať počítač, heslo nájdete v skrinke pri počítači (spolu s tabletkami, muníciou a stimpackmi). V počítači si môžete pozrieť rôzne údaje Dozerateľa, info o prieskume a podobne a zvoľte tam možnosť otvoriť tajný tunel. Otvorí sa vám tunel, ktorým prejdite.
Napokon sa dostanete k východu z Vaultu. Použite ovládací panel a brána sa začne otvárať. Dobehne vás tu Amata a rozlúči sa s vami, buď v dobrom, alebo nie najlepšom podľa vašich skutkov. Keď sa rozlúčite, dobehnú ešte dvaja dôstojníci Wolve a Park. Ak nechcete, nemusíte bojovať a môžete utiecť, nebudú vás prenasledovať von z Vaultu. Ak však chcete, môžete ich zabiť, obrať o cennosti a ešte preskúmať miestnosť, z ktorej prišli a vyrabovať aj tú. Pred dverami Vaultu nájdete mŕtvoly nešťastníkov, ktorí tu hľadali útočisko, no nikto ich nevpustil dovnútra. Keď sa napokon vydáte von a vzdialite sa od brány Vaultu, tá sa za vami zatvorí.
Presuňte sa k posledným dverám. Za nimi vás už čaká voľnosť pohybu po celom hernom svete. Keď kliknete na dvere, máte poslednú možnosť zmeniť si vzhľad, štatistiky a vlastnosti. Tu je vhodné spraviť si pevný save a môžete tak začínať nanovo hru s rôznymi postavami bez opakovaného prechádzania začiatku (rovnako ako v TES IV: Oblivion). Keď vyjdete von, dostanete dávku skúseností a automaticky budete povýšený o úroveň vyššie, takže môžete rozdeliť aj prvé body navyše.


5. Following his Footsteps

Teraz treba pátrať po vašom otcovi. Trosky mesta rovno pod vami sú mestečko Springvale. Môžete ho presnoriť a nájsť nejakú výbavu, ale narazíte tam aj na pár Nájazdníkov a ak ste pobrali z Vaultu všetko, čo sa dalo, zrejme ste už preťažený a potrebujete predať pár vecí, takže smerujte do Megatonu. Megaton je mesto na kopci nad Springvale. Šípky s názvom mesta vás navedú. Keď dorazíte k veľkej zlátanine z plechu, vstúpte do mesta. Hneď po vstupe vás privíta miestny šerif Simms. Varuje vás, aby ste v meste nerobili žiadne problémy. Môžete sa ho spýtať na vášho otca, no nepamätá sa. Ak pre neho začnete plniť úlohu „The Power of the Atom“, tak si spomenie a nasmeruje vás na Moriartyho. No môžete sa to dozvedieť aj od iných obyvateľov.
Vybehnite do Moriartyho salónu. Tam oslovte barmana Goba. Pamätá si na vášho otca. Ak ho slovne presvedčíte, tak vám poradí, že Moriarty si drží záznamy o svojich hosťoch vo svojom počítači. S touto informáciou môžete ísť za Moriartyho prostitútkou Novou. Ak ju slovne presvedčíte, tak vám povie heslo do jeho počítača. Ak ste muž a máte perk „Lady Killer“, tak sa jej s týmto perkom spýtajte na svojho otca a rovno vám povie o Moriartyho počítači a tiež pridá aj heslo. V zadnej miestnosti má Moriarty počítač. V skrinke pri ňom je tiež ukryté heslo (skrinku môžete vypáčiť, alebo ukradnúť Moriartymu kľúč). S heslom môžete použiť počítač, alebo ho môžete hacknúť aj bez hesla. Ukradnutie hesla a použitie / hacknutie počítača vám dá zlú karmu. V počítači nájdete informácie o svojom otcovi, ktoré vás posunú ďalej.
Druhý spôsob je osloviť priamo Moriartyho. Colin Moriarty si na vás spomína, tvrdí, že tu s vami bol váš otec, keď ste boli ešte mimino. Povedzte mu, že celý život žijete vo Vaulte a vysmeje vás, že do vás otec tlačil klamstvá. Teraz máte možnosť povedať mu, že ste iba žartovali a že otec o Moriartym často hovoril. Ak uspejete v tomto slovnom presviedčaní, tak Moriartyho dojme, že ho váš otec spomínal a prezradí vám, kam šiel.
Ak ho nepresvedčíte, stále je tu ďalšia možnosť. Povie vám to za 100 viečok. Povedzte, že toľko nemáte a dá vám inú možnosť. Povie vám, že istá Silver si od neho požičala peniaze a teraz ich nevracia a zrejme ich míňa na drogy. Chce, aby ste sa o ňu postarali a priniesli mu tie peniaze. Ak chcete, môžete ho hneď znova osloviť a povedať, že ste to vybavili a dať mu zo svojich úspor, no to je zbytočné. Silver žije v Springvale, cez ktorý ste šli do Megatonu. Je to jeden z mála nezničených domov, oproti autobusovej zastávke. Zájdite tam a nájdete Silver. Od nej môžete zistiť, že pre neho predtým pracovala namiesto Novy a rozhodla sa odísť a vziať si svoj podiel. Môžete ju zabiť a vziať si z jej tela 400 viečok, no za to máte zlú karmu. Môžete jej povedať, že ak vám dá peniaze, poviete Moriartymu, že ste sa o ňu postarali. Dostanete od nej 300 viečok (400, ak ju úspešne presvedčíte). Vráťte sa za Moriartym. Dajte mu 100 viečok (ak ste predtým úlohu odmietli, požaduje 300, no môžete ho presvedčiť, aby nebol lakomec a vzal iba požadovaných 100). Za odmenu vám povie, že sa váš otec vydal do centra rádia Galaxy News Radio.


Farragut West Metro Station
Z Megatonu sa vydajte na východ smerom k Super-Duper Martu. Pri tomto obchodnom dome je most, ktorým sa môžete dostať za rieku. Samozrejme môžete aj preplávať, ale voda je rádioaktívna. Tam za mostom pokračujte po brehu smerom k mestu pred vami. Z cesty k vám môže zbehnúť pár nájazdníkov. Pri brehu nájdete vstup do metra. Vstúpte doň.
V bočnej miestnosti nájdete robota Protectrona, ktorého môžete aktivovať, ak hacknete počítač. Bude likvidovať neďaleké krysy, ale je slabý a rýchlo ho dostanú. Pokračujte metrom ďalej, až dôjdete k miestu, kde sú za pletivom divokí ghulovia. Oproti zamknutému pletivu sú dvere, vojdite nimi do kancelárie. V Lekárničke nájdete kľúč od brány (Metro Utility Gate Key). Použite tam počítač a môžete ním otvoriť trezor, v ktorom nájdete knihu „Nikola Tesla and You“, laserovú pištoľ a pokyny k nej (DCTA Laser Firearms Protocol). Môžete tiež z počítača vypustiť paru ku ghulom za pletivom a odpáliť tam generátory. Následný výbuch ich zabije. Potom si kľúčom otvorte bránu, prejdite ďalej.
V jednej miestnosti narazíte na zamknuté dvere. Ak ich vypáčite, nájdete za nimi Útočnú pušku, muníciu a knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“ a tri predvojnové knihy. Pokračujte do ďalšej oblasti.

Tenleytown / Friendship Station
Tu máte dva smery. Preskúmať môžete samozrejme oba. Južný smer je kratší a dovedie vás k cieľu, no severný prináša ďalšiu korisť a skúsenosti za nepriateľov. Väčšinou tu narazíte len na šváby a divokých ghulov. Choďte naj sever, v prvej spojovacej chodbe medzi traťami je miestnosť s rôznymi vecami na policiach vrátane knihy „Lying, Congressional Style“. Pokračujte ďalej na sever, prejdite nástupišťom a v spojovacej chodbe medzi zavalenými traťami sú pri mŕtvom tele míny, Mentaty a Laserová puška. Vráťte sa do nástupišťa a vybehnite hore na poschodie. Tam nájdete na lavičke Nuka-Cola Quantum. Môžete prejsť k východu a cestou sa zastaviť v servisnej miestnosti. Tam môžete hacknúť počítač a otvoriť si trezor (alebo ho rovno vypáčiť) a vziať si ďalšiu laserovú pištoľ. Na poličke je aj „Grognak the Barbarian“. Odtiaľto máte východ do Friendship Heights.

Friendship Heights
Môžete vybehnúť na toto nástupište, ak už pre nič iné, tak, aby sa vám zobrazila na mape a mali ste tak možnosť rýchleho cestovania. Ak chcete, môžete toto nástupište preskúmať. Majú tu malý tábor štyria nájazdníci, pozor, jeden z nich má obvykle raketomet. V ich tábore nájdete okrem zbytočností pár granátov, pištolí, samopal a nejaké chemikálie. Ak pôjdete mierne na juhozápad, stačí sa držať cesty, tak narazíte na centaura, super mutanta a zajatkyňu. Ak ju oslobodíte, získate dobrú karmu a nejaké zásoby (ak zásoby odmietnete, získate viac dobrej karmy).
Váš cieľ je zabarikádovaný troskami, takže sa potom vráťte do Tenleytown/ Friendship Station a pokračujte do južného tunela.
Postupujte južným tunelom. Dorazíte na nástupište, kde bojuje super mutant a pár ghulov. Môžete si počkať na víťaza, alebo ich napadnúť rovno všetkých. Vybehnite hore schodmi a už len vyjdite z metra von.

Chevy Chase North
V schránke napravo od schodov môžete nájsť očistenú vodu. Vydajte sa naľavo medzi dve veľké budovy. Tam vás napadnú dvaja super mutanti, no objaví sa skupina Bratstva Oceli, paladin Vargas, Novicka Reddin a ich veliteľka Sarah Lyons. Pohovorte si s ňou. Nie je nadšená z prítomnosti civilistu, pretože ich čaká boj so super mutantmi. Vy teraz len sledujte túto skupinu. Môžete im pomôcť v boji, no zvládnu to aj sami, takže vám stačí oberať mŕtvoly. Keď dorazíte ku Colvinovi, tak môžete obrať mŕtvolu novica Jenningsa. Cez dvoch super mutantov s nimi pokračujte do základnej školy Early Dawn. Tam je skupina super mutantov, ale Bratstvo si s nimi poradí. Potom spoločne dobehnete na námestie pred budovou Galaxy News Radia. Pri pomníku leží mŕtvola rytiera bratstva. Rýchlo ju oberte, Power Armor je zatiaľ ľubovoľný, keďže ho nemôžete nosiť, ale vezmite si zbraň Fat Man a náboje do nej, mini nuke. Je to extra silná zbraň, ktorá sa vám o chvíľu hodí. Reddin a Vargas idú preskúmať námestie. Reddin ide k dvom autobusom, ktoré o chvíľu prerazí Behemoth a zabije ju. Pomôcť sa jej zrejme nedá. Behemoth je mega veľký a mega silný super mutant. Použite na neho Fat Mana a pár zásahmi ho zložíte. Keď potom oslovíte Sarah, tak vám poďakuje za pomoc a povie, že ak potrebujete hovoriť s Three Dogom, môžete vojsť do budovy rádia.

Galaxy News Radio
Použite interkom a otvoria vám dvere do rádia. Vstupnú časť môžete prehľadať, ale nič zaujímavého tam nie je. Vstúpte na poschodie, tam už sa bratie vecí považuje za krádež, tak pozor. Hore je len Three Dog, moderátor rádia Galaxy News. Pohovorte si s ním a spýtajte sa na svojho otca. Povie vám, že tu bol, no ak chcete pomoc od nich, musíte prispieť k správnemu boju, ktorý vedú. Proste vám to nepovie, ak pre neho niečo nespravíte.
Ak máte dostatočné rečníctvo, tak ho môžete presvedčiť, aby vám povedal, kam sa váš otec vydal a tým je táto úloha kompletná a môžete preskočiť rovno k úlohe „Scientific Pursuit“. Aj potom môžete prijať úlohu „Galaxy News Radio“, no už nie je súčasťou hlavnej línie. Ak ho nepresvedčíte, tak prijmite jeho úlohu.
Chce, aby ste našli v Múzeu Techniky vysielač a umiestnili ho na Washingtonský pamätník, pretože ten, čo tam mali, rozstrieľali super mutanti.


6. Galaxy News Radio

Three Dog Chce, aby ste našli v Múzeu Techniky vysielač a umiestnili ho na Washingtonský pamätník, pretože ten, čo tam mali, rozstrieľali super mutanti. Odporučí vám ísť do múzea metrom z miesta Dupont Station, konkrétne zo Zasypaného automobilového tunela (Collapsed Car Tunnel). Od Three Doga choďte zadnými dverami (pred prijatím tejto úlohy boli zamknuté na kľúč) a vstúpite do Dupont Circle.
Vonku vás čaká pár divokých Ghulov. Poniže vidíte pri troskách autobus. Neďaleko neho sú dvere, ktorými vstúpte do Tunela.
V tuneli vás čaká pár Ghulov. Môžete odpáliť autá a následný výbuch by ich mal zlikvidovať. Prejdite odtiaľto do Dupont Circle Station. Tu už ghulov vystriedali nájazdníci a narazíte aj na pár psov. Pri vstupe je počítač, ktorý môžete opäť aktivovať robota ochrancu. V odpadkovom koši na stole je kniha „Lying, Congressional Style“. Pokračujte k jaskynnej časti, kde zbehnite po schodoch a prebojujte sa cez nájazdníkov, až napokon prejdite do Metro Central.
Táborí tu skupina nájazdníkov, ktorých napadne pár ghulov. Celá táto časť je veľký uzol vedúci do viacerých častí. Vám stačí postupovať stále na juh. V centrálnej časti si môžete odskočiť do bočných chodieb a nájdete mŕtvych žoldnierov Talon Company s útočnými puškami a brneniami. V jednej miestnosti s generátormi je kniha „Dean´s Electronic“. Inak smerujte len stále na juh k Museum Station. V malej servisnej miestnosti oproti východu do Museum Station je kniha „Puglism Illustrated“ a nejaké chemikálie. Prejdite do Museum Station.
Aktivujte elektrický spínač a otvorte si cestu nahor. Toto je krátka časť, len priama cesta do veľkej haly, z ktorej vedú dva východy do Múzea Histórie a do Múzea Techniky. Vy vyjdite tým, čo vedie do múzea Techniky. Keď vyjdete, hneď kúsok od vás je vstup do múzea. Vonku sa veľmi nezdržujte, pretože je tam značná skupina silných Super mutantov. Keď budete mať vyšší level, môžete sa o nich postarať, no je to zdĺhavá akcia.

Múzeum techniky
V múzeu sa pripravte na ďalších pár super mutantov. Vstupná časť je len vstupná hala s pár počítačmi poskytujúcimi informácie o múzeu. Schodmi na severe môžete prejsť do kontrolnej miestnosti, kde nájdete knihu „Nikola Tesla and You“. V múzeu inak narazíte aj na skrytú úlohu „Cudzia korisť“. Schodmi naľavo sa dostanete na poschodie, kde prejdite výstavou Vaultu a cez túto výstavu sa dostanete na druhú stranu poschodia, odkiaľ môžete prejsť do západného krídla múzea. Západné krídlo je v podstate rozdelené na tri časti, vy sa potrebujete dostať do haly s lunárnym modulom. Niektoré prechody sú blokované zamknutými dverami, ktoré môžete vypáčiť, no môžete nájsť aj kľúč. Voľnou cestou sa môžete dostať do spojovacej servisnej chodby, kde v stolíku s počítačom nájdete kľúč (Key - Custodian Key for Tech Museum). Keď budete v hale s lunárnym modulom, tak z neho vezmite vysielač (Virgo II Communications Dish).

Vysielač
Keď máte satelit vysielača z lunárneho modulu, tak sa vráťte von na Promenádu. Naľavo od vás je Washingtonský pomník. Túto známu stavbu vidíte už z veľkej diaľky, takže ju nemôžete minúť. Stále sa nemusíte prebojovávať cez super mutantov v centre oblasti, stačí sa preplížiť po boku, popri budovách okolo mutantov. Úspešnosť je značná aj pri nižších úrovniach plíženia. Okolo pomníka je ohrada a pri bráne sú dvaja rytieri Bratstva oceli (ak ich medzičasom nezabili mutanti). Aktivujte terminál, otvorí sa brána, vstúpte do pomníka. Vnútri sa vyvezte výťahom hore. V pomníku v podstate nič nie je, len na zemi pár nábojov a železná helma. Samozrejme je tu aj vysielač Galaxy News Radia. Len ho aktivujte a umiestnite naň satelit Virgo. Opravili ste tým vysielač a získali dobrú karmu. Odteraz chytíte toto rádio v celej oblasti Pustatín.
Vráťte sa naspäť do GNR a oznámte Three Dogovi splnenie úlohy. Ak ste ju plnili v rámci hlavného príbehu, tak vám teraz povie, že váš otec išiel do Rivet City za doktorkou Li a ak ste tam neboli, zaznačí vám na mape aj polohu Rivet City.


7. Scientific Pursuit

Keď ste konečne našli Rivet City, môžete pokračovať vo svojom pátraní. Rivet City ste mohli nájsť aj sami, bez predošlej úlohy. V meste nájdite vedecké laboratórium a v ňom oslovte doktorku Li. Tá vo vás hneď spozná Jamesovho potomka. Pohovorte si s ňou, môže vám povedať niečo o vašich rodičoch, o projekte, na ktorom s vaším otcom pracovali a hlavne o tom, kam šiel váš otec. Šiel do starého laboratória, kde kedysi pracoval jeho tím na projekte Čistota. Tento labák je v Jeffersonovom pamätníku. Zaznačí vám ho na mape. Ešte sa jej môžete spýtať, či vám môže nejako na cestu pomôcť. Ak ju slovne presvedčíte, nech vás podporí, dá vám pár stimpackov. Po rozhovore si prezrite doktorkin stôl. Nájdete tam Bobblehead - Intelligence.
Vydajte sa do Jeffersonovho pamätníka. Je to neďaleko Rivet City, už od mesta dovidíte na tú budovu. Cestou pôjdete popri ruinách, kde majú malý tábor Super mutanti. Môžete ich pozabíjať a prehľadať ich tábor. V zadnej časti pri spacákoch nájdete knihu „Lying, Congressional Style“ a tiež tu nájdete ich väzňa, ktorého keď oslobodíte, získate dobrú karmu.
Zájdite potom k pamätníku. Na železnej konštrukcii, ktorou môžete prejsť, vás čaká pár super mutantov. Pobite ich a za konštrukciou nájdite vchod do obchodu so suvenírmi.

Jeffersonov pamätník
Vnútri vás čakajú ďalší super mutanti. V prvej miestnosti je aj automatická strieľňa. Pred vchodom je počítač, ktorým ju môžete odstaviť, alebo si počkajte a mutanti ju zničia. Potom ich všetkých pozabíjajte. Môžete zájsť aj do suterénu. Hoci tam momentálne nemusíte ísť, neskôr sa sem ešte v rámci hlavných úloh vrátite, takže tam môžete zájsť rovno a pozabíjať super mutantov, ktorí tam čakajú.
V suteréne zbehnite dole chodbou do haly s generátorom. Naľavo sú (zatiaľ) uzavreté dvere. Choďte napravo do chodby vedúcej nadol. V prvej miestnosti naľavo nájdete na stole dve nahrávky (Project Purity Journal: Entry 7 a Project Purity Journal: Entry 8). Pokračujte chodbou nadol, na prvej križovatke sa dajte doľava (smer Flood Control) a vojdite do prvej miestnosti napravo. Na stolíku je jedna nahrávka (Better Days) a na veľkom stole sú štyri ďalšie nahrávky (Project Purity Personal Journal, Project Purity Personal Journal: Entry 1, Project Purity Personal Journal: Entry 2, Project Purity Personal Journal: Entry 3).
Vráťte sa naspäť do časti s obchodom so suvenírmi a prejdite do Rotundy. Tu zabite posledných pár mutantov. Hore na ovládacom paneli nájdete posledné tri nahrávky (Project Purity Personal Journal: Entry 5, Project Purity Personal Journal: Entry 8, Purity Personal Journal: Entry 10). Tieto nahrávky sú záznamy vášho otca (a Better Days aj vašej matky) a hovoria o jeho výskumoch. Podstatná je nahrávka č. 10, z ktorej zistíte, kam sa váš otec vydal. Chcel sa niečo dozvedieť o zariadení G.E.C.K., ktoré malo obnoviť život po atómovej vojne a niektoré valuty ním boli vybavené. Tvorca G.E.C.K.u bol umiestnený do Vaultu 112, takže sa vydal tam, aby našiel nejaké jeho poznámky či pokusy.

Smith Casey´s Garage a Vault 112
Zistili ste, že Vault 112 sa nachádza niekde na západe. Zobrazí sa vám poloha na mape. Smer na mape vás dovedie k starej Caseyho autodielni. Vnútri za pultom v otvorenom trezore nájdete knihu „Tumblers Today“ a v rohu oproti, neďaleko pultu, za krabicou s prázdnymi plechovkami je Nuka-Cola Quantum. V zadnej časti použite na stene elektrický vypínač a otvorí sa vstup do podzemia.
Zbehnite dole a narazíte na dvere Vaultu 112. Otvorte ich a vojdite. Vnútri vás v miestnosti naľavo osloví robot, poznamená, že meškáte 202 rokov, ale že je všetko pripravené a dostanete oblek miestneho vaultu (Vault 112 Jumpsuit). Oblečte si ho a prejdite do veľkej haly, kde sú boxy s ľuďmi napojené na spoločný počítačový panel.
Jeden z boxov je prázdny, tak ho použite a napojíte sa na virtuálnu realitu, ktorú zdieľajú aj ostatní. Tým je táto úloha splnená a hneď začína ďalšia.


8. Tranquility Lane

Ste vo virtuálnej realite, na ktorú sú napojení všetci ľudia, ktorých ste predtým videli v hale Vaultu 112. No nik z nich nevie o čo ide, myslia si, že je to skutočnosť a ak im aj poviete pravdu, považujú to len za vaše detské fantazírovanie (pretože sa tu objavíte ako dieťa). Na začiatku si pohovorte s Betty. Je to dievčatko, ktoré sa hrá uprostred námestia. Sľúbi vám odpovede, ak budete hrať sadistické hry podľa jej pokynov. Okrem Betty vyhľadajte ešte starú pani Dithersovú. Tá tiež vie, že toto je simulácia a že Braun, ktorý vystupuje ako Betty, sa zahráva s ich životmi. No verí, že tu má ukrytý terminál s núdzovým programom. Zrejme je ukrytý v opustenom dome, kam nechce, aby chodievali. Teraz sa rozhodnite, čo ďalej.

Úchylná hra s Betty - zlá karma
Betty vám dá pár úloh. Po splnení každej z nich vám odpovie na jednu, dve otázky a dozviete sa, že váš otec je pes Doc, ktorý je pri Betty, že Betty je Stanislaus Braun, vedec, vynálezca G.E.C.K.u a že sa tu zahráva s virtuálnymi životmi obyvateľov Vaultu 112.

Prvou úlohou je, aby ste rozplakali Timmyho Neusbauma. Máte na to pár možností. Môžete ho párkrát udrieť a rozplače sa. Môžete zabiť jedného, alebo oboch jeho rodičov (George a Pat). Timmy dobehne k ich telám a rozplače sa. Môžete ho slovne presvedčiť, že kvôli nemu sa budú jeho rodičia rozvádzať a to ho rozplače. Napokon môžete vziať zo stola v kuchyni v ich dome brožúru do vojenskej školy (dala ju Mable Timmyho mame Pat, no tá ho do vojenskej školy nechce poslať) a dajte mu ju s tým, že ho posielajú preč. To ho tiež rozplače.

Druhou úlohou je zničiť manželstvo Rogera a Janet Rockwellovcov. Opäť máte pár možností. Nesmiete ich zabiť, to by nebola zábava. Stačí slovne presvedčiť Janet, že ste videli Rogera bozkávať sa s inou. Uverí vám a opustí ho. Zájdite do domu Marthy Simpsonovej a vezmite z jej postele spodné prádlo (Lacy Underwear). S ním zájdite do domu Rockwellovcov, do ich pivnice a položte prádlo na stolík. Potom povedzte Janet, aby šla s vami do pivnice. Tam jej ukážte prádlo a môžete jej povedať, že jej bol Roger neverný, alebo jej poviete, že je Roger transvestita. Obe verzie zničia ich manželstvo. Ešte je tu aj posledná možnosť, tentokrát zameraná na Rogera. Na poschodí v ich dome si prečítajte Janetin denník. Verí, že Martha Simpsonová ide po jej manželovi a píše tam, že má občas chuť zabiť ju valčekom. V kuchyni si vezmite valček na cesto, zájdite do domu Simpsonovej a zabite Marthu. Povedzte Rogerovi, že to spravila Janet a manželstvo je v troskách.

Treťou úlohou je zabiť Mabel Hendersonovú. Nesmiete ju zabiť priamo, musí to byť kreatívny spôsob. Prvou možnosťou je využiť jej robota. Keď bude v dome, tak použite počítač v kuchyni. Zapnite bezpečnostný program, čo uzamkne dvere, takže nemôže utiecť. Potom odpojte bezpečnostné parametre, takže robot nespozná domácich a nepriateľov a aktivujte ho. Schovajte sa a počkajte si, kým zabije Mabel. Potom opäť zapojte bezpečnostné protokoly a deaktivujte bezpečnosť domu, aby sa dvere odomkli. Hotovo. Druhá možnosť je preložiť kolieskovú korčuľu. Je pri zábradlí nad schodmi. Preložíte ju pred schody a keď pôjde po schodoch, Mabel sa šmykne a zabije. Tretia možnosť je uvoľniť luster nad vchodom do kuchyne. Keď pôjde Mabel popod luster, spadne na ňu a zabije ju. Posledná možnosť je uvoľniť plyn na sporáku. Potom poproste Mabel, aby vám upiekla koláč. Zapne sporák a je po nej.

Poslednou úlohou je, aby ste sa vydávali za vraha z povestí, Pint-Sized Slashera. Zájdite za opustený dom a zo psej búdy si vezmite nôž a masku klauna. Keď si ju raz nasadíte, nemôžete si ju dať dole. Všetci vo vás spoznajú vraha z povestí, tak sa dajú na útek. Váš cieľ je jednoduchý, všetkých zabiť. Teda okrem Timmyho, ten niekam zmizol. Vďaka mutácii sú všetky deti do istého veku nesmrteľné a to isté platí aj o Timmym, takže ho Braun - Betty poslal preč.

Keď všetkých zabijete, pohovorte si s Betty. Dostanete posledné informácie a otvoria sa vám dvere vedúce z programu. Vy aj váš otec môžete odísť. Braun - Betty zostáva s ostatnými v programe. Za tieto úchylné hry od Betty máte zlú karmu. Hoci ste v podstate nikomu neublížili, pretože je to všetko len simulácia a Betty vždy všetkých oživí. Ten „dobrý“ spôsob výstupu zo simulácie má omnoho drastickejšie následky.

Nájdenie núdzového vypínača - dobrá karma
Po rozhovore so starou pani Dithersovou zájdite do opusteného domu. Vnútri nájdete vo vstupnej hale pár predmetov rozložených do kruhu. Prázdnu fľašu od nuka coly, rádio, krčah, tehlu a záhradného trpaslíka. Keď kliknete na niektorý z týchto predmetov, začujete melódiu. Ak po melódii zaznie niečo ako cvaknutie, tak je to nevhodný tón. Musíte teda poklikať na predmety v správnom poradí, aby ste vylúdili správnu melódiu. Pokus omyl funguje v pohode, keďže máte len päť predmetov. Ak sa nechcete trápiť, tu je správne poradie: rádio, krčah, trpaslík, krčah, tehla, trpaslík, fľaša.
Po správnej aktivácii sa objaví terminál vaultu 112. V ňom si môžete prečítať záznamy doktora Brauna o predošlých simuláciách, ktoré vytvoril a ktoré ho už omrzeli. Tiež si prečítajte o núdzovom programe. Zistíte, že núdzový program vypne všetky bezpečnostné opatrenia a tým pádom ľudia, ktorí zomrú v simulácii, zomrú aj naozaj. Spustite núdzový program, čo do simulácie privolá čínskych komunistických vojakov, ktorí napadnú toto miesto a všetkých pozabíjajú. Získate za to dobrú karmu - za to, že ste všetkých odsúdili na definitívnu smrť. Ťažko povedať, čo by bolo lepšie, či ich nechať napospas úchylným hrám Brauna. Keď ich vojaci pozabíjajú, objavia sa pri Betty výstupné dvere. Môžete si s ňou pohovoriť, na ňu/ neho sa núdzový program nevzťahoval, takže teraz bude až do svojej fyzickej smrti uväznený v simulácii a úplne sám. Kruté. Môžete ho ešte vyspovedať a potom vyjdite dverami von.

Odchod z Tranquility Lane
Keď opustíte simuláciu, preberáte sa opäť vo Vaulte 112. Váš otec James dobehne za vami a dáte sa do reči. Vysvetlite si, že ste ho hľadali, pohovorte si o jeho zisteniach a o projekte. Napokon vám povie, že musí do Rivet City, aby dal dokopy s Madison Li starý výskumný tím. Môžete ísť rovno s ním, alebo mu povedať, že máte ešte niečo iné na práci a nech ide sám. Môžete ísť kľudne s ním a nemusíte sa trepať celú cestu pešo. Proste použite rýchle cestovanie a otec sa tam objaví s vami. Zájdite do laboratórií, kde si váš otec a doktorka Li pohovoria.


9. The Waters of Life

V laboratóriu v Rivet City si váš otec pohovoril s doktorkou Li. Potom ho oslovte vy. Chce sa vrátiť k projektu Čistota, verí že tamojšie počítače mu pomôžu lokalizovať G.E.C.K. Súhlaste a povedzte mu, že môžete vyraziť. Váš otec, doktorka Li, Anna Holt a Garza vyrazia z Rivet City do Jeffersonovho pamätníka. Je to neďaleko, boli ste tam o jednu úlohu dozadu. Ak ste cestou pobili všetkých supermutantov, tak sa tam dostanú bez problémov. Vojdite s nimi do vnútra, každý sa tam pustí do svojej práce. Sú tam aj ďalší členovia ich starého tímu, ktorý pred dvadsiatimi rokmi pracoval na tomto projekte a to Daniel Agincourt, Alex Dargon a Janice Kaplinski. Môžete si s každým pohovoriť, aby ste sa dozvedeli niečo naviac.
Otec potrebuje, aby ste aktivovali pumpy. Zájdite do suterénu. Ak si nebudete vedieť rady, použite kdekoľvek interkom a otec vás bude navigovať, kde ste a čo treba robiť. Len vojdite dole, na križovatke zahnite doľava (smer Flood Control), prejdite do zadnej miestnosti s generátorom a na stene pri interkome aktivujte vypínač. Ozve sa otec, ktorý vás pochváli za dobrú prácu. Máte sa za ním vrátiť.
Vráťte sa za ním a dá vám poistky, ktoré treba namontovať. Vráťte sa opäť dole do suterénu. Choďte na križovatke opačne, vpravo, popri vodných nádržiach dolu chodbou. Tam je na stene poistkový panel. Vložte doň poistky od otca. Vráťte sa teraz hore, do vstupnej časti suterénu a choďte naľavo k dverám, ktoré boli doteraz nepreniknuteľné. Po namontovaní poistiek sa vám dvere otvoria. Za nimi aktivujte vypínač hlavného zdroja, čo obnoví energiu do budovy.
Použite interkom, aby ste sa spojili s otcom. Má pre vás ešte jednu úlohu. Treba uvoľniť zaseknuté potrubie. Vráťte sa do vstupnej časti s obchodom so suvenírmi. Oproti chodbe, ktorou ste vstúpili do budovy zvonku, pokračujte na koniec chodby, kde je pri rozvalinách vstup do potrubnej šachty (Grate to Pump Conntrol). Vlezte dnu a prejdite potrubím do jeho vonkajšej časti v pustinách. Pri pletive, cez ktoré vidíte von, je ventil. Aktivujte ho, čím uvoľníte potrubie. Dvere za vami sa zamkli a tie pred vami sa odomkli. Cez pletivo v potrubí uvidíte, ako pristanú dve helikoptéry a vybehnú z nich vojaci Enklávy. Pokračujte potrubím ďalej. Vyjdite naspäť v suteréne budovy pamätníka. Tu narazíte na prvého vojaka Enklávy, zabite ho. Vráťte sa hore a pobite ďalších nepriateľov.
Potom vojdite do rotundy. Centrálna časť je uzavretá a vidíte za ňou vášho otca, Janice Kaplinski, dvoch vojakov enklávy a plukovníka Autumna, ktorý požaduje od Jamesa všetky veci ohľadne projektu. Keď váš otec zdržuje, tak plukovník zabije Janice. Vidiac, že nie je šanca na záchranu, spôsobí váš otec preťaženie systému a to vyšle do uzavretej časti vysokú dávku radiácie. Vojaci Enklávy, aj váš otec, zomrú. Zdanlivo aj plukovník, ktorý si ešte stihol vpichnúť protiradiačnú injekciu. Doktorka Li vám povie, že musíte utiecť, aby obeť vášho otca nebola zbytočná.

Útek podzemím
Vybehnite do vstupnej časti pamätníka. Sledujte doktorku Li, vstúpi do podzemnej šachty (Taft Tunnels). Tento prechod tam bol aj predtým, len si vyžadoval kľúč. Nezobrazuje sa ani na mape, je to tajná chodba. Vstúpte a spolu s Li tam na vás čakajú aj Garza, Agincourt a Dargon. Agincourtovi môžete dať ľahkú zbraň, ale radšej to nerobte, len sa zbytočne zapletie do bojov a zomrie. Dokorke Li môžete dávať príkazy pre celú skupinu, aby vás nasledovala, alebo aby čakali na mieste.
Prejdite tunelom a choďte k zavretým dverám. Pri nich je miestnosť s vojakmi Enklávy. Nemusíte tam chodiť, môžete sa preplížiť okolo. Ak tam vojdete, zbavte sa skupiny vojakov a aj dvoch na poschodí (kam sa nemáte ako dostať). Za stĺpom na stole v tejto miestnosti je čínska súprava, kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“, čínska pištoľ, čínska útočná puška, čínska uniforma aj čínska čapica.
Dvere vonku na chodbe sú zavreté a ovládací počítač vyžaduje maximum bodov hackovania. No stačí chvíľu počkať a doktorka Li počítač hackne a dvere otvorí. Pokračujte s ostatnými až do ďalšej časti podzemných tunelov.

Keď prejdete do novej časti tunelov, prejdite k najbližším dverám a doktorka Li vás zastaví s tým, že si musíte oddýchnuť, pretože Garza už nevládze, má problémy so srdcom. Ak máte tri Buffouty, môžete presvedčiť Li, nech mu ich dá, aby sa vládal pohnúť ďalej. Dobrú karmu získate, keď Li dáte 5 stimpackov, ktorými dá Garzu trochu do poriadku. Zlú karmu máte, ak presvedčíte Li, aby tu Garzu nechala, alebo ak presvedčíte Garzu, aby tu zostal sám, prípadne, ak ho zabijete.
Pokračujte hore schodmi. Na plošine nad vami sa objavia dvaja vojaci enklávy. Zabite ich a pokračujte hore schodmi. Nad schodmi nájdete na stolíku prilbu Eyebot Helmet.
Tu teraz odporúčam nechať váš sprievod na chvíľu čakať, kým sa vysporiadate s ghulmi. Vybehnite hore do poslednej chodby. Cestou vás čaká pár ghulov. V hornej chodbe si naľavo všimnite stôl, na ktorom je generátor a na ňom doska s fľašou whisky. Na stole je aj Nuka-Cola Quantum aj kniha „Nikola Tesla and You“. Na opačnej strane chodby sú zamknuté dvere, ťažký zámok. Môžete ho vypáčiť a za ním narazíte na pár ghulov a rôzne drobnosti. Potom vám zostávajú už len posledné dvere, za ktorými je rytier bratstva oceli. Len čo k nemu vojdete, vyrúti sa z chodby pár ghulov. Ak ste nevypáčili zamknuté dvere, otvoria sa a vybehnú z nich ghulovia. Ak ste dvere vypáčili a ghulov za nimi pozabíjali, aj tak sa objavia noví. Rytier sa do nich pustí plameňometom. Pomôžte mu a keď všetci padnú, vráťte sa po svoju skupinu a priveďte ich k rytierovi. Za nim povyše je rebrík, ktorým vylezte hore.
Objavíte sa rovno pri citadele bratstva, ktorú tvorí bývalá budova pentagonu. Dobehnite k dverám s vašou skupinou. Doktorka Li sa ohlási vodcovi citadely a ten vás vpustí. Vojdite spoločne dovnútra.


10. Picking up the Trail

Po vstupe si vypočujte rozhovor doktorky Li a starešinu Owyna Lyonsa. V citadele nájdete aj jeho dcéru, Sarah Lyons, s ktorou ste sa už mohli stretnúť. Tu sídli ona aj celý jej tím, Lyon´s Pride (Kapitán Colvin, Kapitánka Dusk, Kapitán Gallows, Glade, Kodiak a Vargas). Keď dohovoria, oslovte Lyonsa vy. Pohovoríte si trochu o vašom otcovi. Spýtajte sa ho na to, či vás tu niekto môže naučiť používať Power Armor. Učí to rytier Gunny. Je to dovolené len členom bratstva, no za týchto okolností vám Lyons udelí špeciálnu výnimku. Stačí tu potom nájsť Gunnyho, ktorý sa zdržiava na nádvorí a požiadať ho, aby vás to naučil. Získate perk Power Armor Training, ktorý vám umožní nosiť power brnenia (Enclave Armorm, Tesla Armor, T-51b Power Armor, Brotherhood Power Armor, atď.).
Tiež si nájdete pisárku Jameson a pohovorte si s ňou. Povie vám, že ak na svojej ceste narazíte na mŕtvych členov bratstva, alebo len na ich holoznámky, tak jej ich máte doniesť. V súčasných ťažkých časoch nemôžete poveriť touto úlohou členov bratstva, pretože ich treba inde, no vy by ste si na to mohol nájsť čas, aby mohla ona patrične opísať život aj smrť každého člena. Proste jej doneste holotagy, ktoré nájdete a za každý dostanete 100 viečok.
Nájdete tu aj zbrojnicu, v ktorej výbavu predáva kapitánka Durga. Odmieta s vami jednať, keďže nie ste člen bratstva. Stačí si pohovoriť so starešinom Lyonsom a ten vám dá povolenie obchodovať s bratstvom rovnako, ako vám dal povolenie na tréning zbroje. Vráťte sa za Durgou a môžete s ňou obchodovať.

Napokon nájdite v laboratóriách pisára Rothchilda. Hľadáte G.E.C.K., ktorý chcel do projektu zahrnúť váš otec. Nevie o ňom, no odporučí vám preštudovať počítač o Vaultoch, mohli by ste sa tam niečo dozvedieť. Počítač nájdete v časti Ring A, je to starý počítač o Vaultoch (Vault-Tec Terminal). V ňom máte informácie o viacerých Vaultoch, vy si však pozrite tie o Vaulte 87, najmä o ich výbave. Zistíte, že majú, čo hľadáte. Vráťte sa za Rothchildom a povedzte mu, čo ste zistili. Nasledujte ho k nástennej mape, na ktorej vám zobrazí polohy všetkých známych Vaultov, takže okrem 87 máte na mape aj 106, 92 a 108. Povie vám, že dostať sa tam môže byť problematické, pretože vchod do Vaultu 87 je zamorený smrteľnou úrovňou radiácie, no počul, že by sa ďalší prechod do Vaultu mohol nachádzať v Little Lamplight. Takže sa tam vydajte.
Môžete teda zájsť aj priamo k vstupu do Vaultu 87, no pri dverách je radiácia okolo 3000 radov za sekundu, takže tam prežijete nanajvýš pár sekúnd. S dobrým protiradiačným oblekom a antiradiačnými chemikáliami môžete dobehnúť aspoň pred dvere (kde je mŕtvy vedec v pokročilom protiradiačnom obleku), no akurát sa presvedčíte, že sú neotvoriteľné.

Little Lamplight
Little Lamplight je jaskynná usadlosť, ktorú obývajú len deti. Síce sú slabé, ale zabarikádované, takže sú tu v podstate v bezpečí, pretože kvôli radiačnej mutácii v pustinách sú všetky deti nesmrteľné do istého veku života. Akonáhle dieťa v tejto usadlosti dovŕši vek smrteľnosti, musí odísť (zväčša do Big City). Na nesmrteľné deti ste mohli naraziť už na mnohých miestach, zvláštne, že ich nik z dospelých nevyužil pre bojové účely.
Zájdite teda k hlavnej bráne, kde vás osloví starosta MacCready. Odmietajú vpustiť všetkých dospelých, smrteľných ľudí. Ak sa chcete dostať dovnútra, musíte im preukázať pomoc a preto musíte oslobodiť pár zajatých detí v rámci úlohy „Rescue from Paradise“ (popis medzi vedľajšími úlohami). Ak máte dostatočné rečníctvo, môžete ho presvedčiť, aby vás vpustil a rovnako ho môžete presvedčiť s perkom „Child at Heart“.
Po vstupe si pohovorte znova so starostom. Povie vám, že do Vaultu sa dá dostať cez Murder Pass, no to neodporúča, pretože je to cesta plná super mutantov. Ak sa spýtate na alternatívnu cestu, povie, že sú tu ešte jedny dvere, no sú zablokované a ani technik Jozef si s tým nevie rady. Povedzte mu, že chcete prejsť Murder Pass. Nasledujte ho k zadnej bráne, kam sa rozbehne a otvorí ju. Potom pohľadajte Jozefa. Povie vám, že nik nevedel spojazdniť počítač ovládajúci dvere, tak ho vypli. Poproste ho, nech vám ho zapne. Zájdite s ním teda k počítaču, ktorý je rovno pri dverách Vaultu a on vám ho spojazdní. Ak máte Vedu na úrovni 50, môžete ho hacknúť a týmito dverami sa dostať priamo do Vaultu. Teraz je na vás, kade sa vydáte. Murder Pass je plný super mutantov, nájdete tam dve knihy, dvere sú priama cesta.

Murder Pass
Po vstupe sa cesta rozdvojuje. Naľavo je veľká jaskyňa a pred vami menšia. Obe sa neskôr chodbou spájajú do jednej. Vo veľkej jaskyni naľavo je na konci v krátkom slepom tuneli na stole kniha „U.S. Army: 30 Handy Flametrhower Recipes“. V malej jaskyni na severovýchode je za nejakou drevenou búdou na malom záchode kniha „Tales of Junktown Jerky Vendor“. Na konci sa cesty spájajú do poslednej chodby, ktorá vedie k vstupu do Vaultu. Pred vstupom je miestnosť s policami, na ktorých nájdete Stealth Boy a Nuka-Cola Quantum. Prehľadávanie miesta je len na vás, ale celé miesto sa hemží množstvom super mutantov.
Či už prejdete do Vaultu 87 priamo z Little Lamplight, alebo cez Murder Pass, vstupom do Vaultu je táto úloha kompletná a hneď automaticky získavate ďalšiu.


11. Finding the Garden of Eden

Po vstupe do Vaultu 87 automaticky získavate túto úlohu. Oproti dverám z Little Limplight prejdite chodbou a na konci sú dvere, za ktorými je prechod zavalený skalami. Pred skalami je figurína a v krabici pod ňou je kniha „Nikola Tesla and You“.
Prejdite cez skupiny super mutantov na poschodie. Jedny dvere sú tam zamknuté na maximum, no nemusíte ich páčiť, pretože z druhej strany terasy poschodia sa dostanete do miestnosti za nimi odomknutými dverami. Ďalšie dvere sú tu zamknuté na strednú obtiažnosť. Ak ich vypáčite, za nimi nájdete laserovú pušku, pár granátov a knihu „Pugilism Illustrated“ a Nuka-Cola Quantum.
Ešte vyššie nájdete testovacie komory. Za niektorými sú centari, za jednou je človek s menom Sid. No zrejme mu z testov preskočilo a je voči vám tiež nepriateľský. Pri všetkých komorách sú počítače, ktoré ak hacknete, môžete nimi otvoriť dvere a vypustiť nepriateľov, alebo môžete spustiť vyčistenie ohňom, čo obyvateľov komory zabije. Za jednou komorou je super mutant Fawkes. Keď vás zbadá cez sklo, volá na vás. Použite interkom pri skle a pohovorte si. Je to mutant s inteligenciou a prosí vás, aby ste mu pomohli dostať sa von a sľúbi, že na oplátku vám pomôže získať G.E.C.K., po ktorý ste sem prišli. Ak hacknete počítač pri jeho komore, môžete ho ním jedine zabiť za zlú karmu. Otvoriť mu musíte inak. Prejdite na koniec chodby s testovacími komorami a tam použite konzolu kontroly požiaru. Spustite požiarny poplach a to otvorí všetky cely (takže ak ste nezabili ich osadenstvo, čaká vás na chodbe). Voľný je aj Fawkes, ktorý vám poďakuje a bude vás sprevádzať po zvyšok cesty Vaultom.
Pokračujte s ním ešte pár chodieb nahor a cestou spoločne zlikvidujte ďalších nepriateľov. napokon dorazíte k chodbe, ktorá je extrémne zamorená rádioaktivitou. Ak ste Fawkesa neoslobodili, môžete ňou prebehnúť aj vy, no vyžaduje to kvalitný protiradiačný oblek a hromadu chemikálií. Pokiaľ je Fawkes s vami, tak vám povie, že tam zájde, pretože jemu rádioaktivita nevadí. Len počkajte pri dverách a keď sa vráti, tak vám odovzdá G.E.C.K. Rozlúči sa s vami a vy môžete pokračovať. Získaním vášho cieľa je táto úloha splnená. Vydajte sa von z Vaultu. Cestou zaznie výbuch a vy ochromený padáte na zem. Objavia sa vojaci Enklávy a plukovník Autumn, ktorý nariadi, aby vás previezli na ich základňu.


12. The American Dream

Raven Rock - Level 3
Preberáte sa zajatý a spútaný v základni Enklávy zvanej Havrania Skala. Zistíte, že obsadili Jeffersonov pamätník a plukovník Autumn chce od vás kód k spusteniu čistiaceho zariadenia vášho otca. Ak mu prezradíte kód (261), tak ho oznámi svojim ľuďom a vás s poďakovaním zastrelí. Takže to nerobte. Odmietnite mu vydať kód a keď sa rozčúli, tak ho prezident odvolá k sebe. Keď Autumn odíde, prihovorí sa prezident k vám. Chce, aby ste za ním prišli a aby ste si pohovorili. Vaše putá budú uvoľnené a vy môžete odísť. Zo skrinky v miestnosti si vezmite všetky svoje veci a vyjdite na chodbu.
Tam vás zastaví dôstojník Enklávy. Nechce vás pustiť. Môžete ho presvedčiť slovne, alebo pomocou Charizmy, alebo pomocou Sily. Alebo ho budete musieť zabiť. Keď pôjdete ďalej, ozve sa prezident a oznámi vojakom, aby vás nechali na pokoji, pretože vás osobne pozval k sebe. Chvíľu môžete chodiť voľne, ale netešte sa, po chvíli sa ozve plukovník Autumn, ktorý zruší prezidentov rozkaz a nariadi, aby vás zabili, len čo vás zbadajú. Takže vás potom čaká súboj s osadenstvom základne.
Ešte voľne môžete preskúmať okolité cely a hlavnú chodbu. V neďalekej cele nájdete zajatého Nathana z Megatonu, no nemáte mu ako pomôcť. Zrejme mu preskočilo. Z hlavnej chodby môžete prejsť na juhu hore schodmi do jedálne a v severnej časti do vedeckého bloku. Obe cesty vedú na druhé podlažie základne. Ak sa chcete vyhnúť aspoň začiatočným bojom, prebehnite do jedálne, až tam sa ozve plukovník Autumn a vybehnite ďalej. Ak sa na to cítite, pobite všetkých a preskúmajte základňu poriadne. Nájdete v nej dosť krabíc s rozličnou muníciou a samotní vojaci enklávy poskytujú tiež dobrý zdroj premetov a zbraní. V niektorých častiach nájdete krabice enklávy (tie obsahujú vždy lepšie veci než obyčajné krabice) za silovým poľom. Pri silových štítoch je vždy počítač, ktorý keď hacknete, môžete silové pole vypnúť, je to jediný spôsob, ako sa ku krabiciam dostať.

Raven Rock - Level 2
Na druhom podlaží je pár výskumných blokov, ktoré sa spájajú do okruhu. Okrem pár vedcov je tu samozrejme mnoho ďalších vojakov. V najzápadnejšej miestnosti nájdete Annu Holt. Bola to asistentka doktorky Li, ktorú uniesli vojaci enklávy. Pri rozhovore však zistíte, že jej to vyhovuje, že je unesená z technológie, ktorú jej poskytli a tak zradila vášho otca a Li a pridala sa k nim. Môžete ju zabiť no z nevysvetliteľných príčin za to máte zlú karmu. Stačí k nej však prilákať pár vojakov a keď sa dá pri prestrelke, ktorú s nimi započnete, na útek, tak ju pri úteku zastrelia. Zrejme je stále v pozícii zajatca, ktorý nesmie opustiť svoju izbu.
Pokračujte na sever, kde je aj východ z tohto podlažia. Na konci chodby na severe je napravo schodisko, ktoré vedie k východu. Naľavo, oproti schodom je miestnosť, ktorá je izbou plukovníka Autumna. Na stole nájdete Bobblehead- Energy Weapons a v skrinke pri posteli nájdete deštrukčnú sekvenciu ZAX. Nezabudnite na Bobblehead, pretože sa sem už po odchode nedostanete. Vybehnite hore schodmi a prejdite do kontrolnej miestnosti.

Raven Rock - Control Room
Po vstupe uvidíte ako dvaja Sentry boti zabijú vojakov Enklávy, aby vás ochránili. Sú neutrálni a neútočia. Ak ich zabijete, získate zlú karmu. Prejdite dverami a vybehnite až hore k mega počítaču. Zistíte, že tento super počítač je prezident Eden, hlas a vodca Enklávy. Pohovorte si spolu. Chce od vás pomoc. Ponúka vám upravený FEV (Forced Evolutionary Virus). Pôvodný FEV vírus bol zdrojom niektorých mutácií a vytvoril napríklad Super Mutantov, hoci mnoho ďalších mutácií bolo spôsobených pôsobením rádioaktivity. Tento upravený vírus máte dať do čističky vody a vírus spôsobí, že čistá voda, ktorá vyjde z čističky, bude ničiť všetkých nakazených mutáciami, pretože Enkláva chce, aby zostali len čistí, pôvodní, nezmutovaní ľudia, pretože Eden verí, že ak by vyhynuli mutanti, tak by ľudia mohli opäť obnoviť svoju pôvodnú moc. Či už vírus použijete, alebo nie, musíte si ho po rozhovore vziať, inak vám Eden neotvorí dvere. Na konci rozhovoru môžete Edena presvedčiť, že jeho zasahovanie do ľudstva nie je správne a mal by sa zničiť. Môžete ho presvedčiť pomocou Rečníctva, pomocou vysokej úrovne Vedy, alebo proste zadáte deštrukčnú sekvenciu ZAX, ktorú ste mohli nájsť v krabici v izbe plukovníka Autumna. Po rozhovore si teda vezmite vírus a odíďte do prvej úrovne základne.

Raven Rock - Level 1
Postupujte chodbou vpred. Cez okná môžete vidieť odchádzajúce Vertibirdy. Roboty a automatické strieľne podliehajúce Edenovi likvidujú v chodbách vojakov Enklávy poslúchajúcich Autumna. Pod podlahou nájdete pár krabíc s výbavou a dve lekárničky. V jednej časti nájdete kontajner s uväzneným Deathclawom. Môžete ho pomocou počítača vypustiť, no samozrejme je nepriateľský a ak vás zbadá, napadne vás, ak vás nezbadá, tak sa pustí do robotov, alebo do vojakov. Inak len pokračujte k východu, prebojujte sa cez posledných nepriateľov a vyjdite von.

Raven Rock
Ste vonku na základni Raven Rock. Ak ste presvedčili Edena, aby sa zničil, tak spustil autodeštrukciu celej základne, takže po východe zo základne uvidíte výbuch a zničenie celej základne a tým pádom sa už do nej samozrejme viac nedostanete. Vonku je váš známy mutant Fawkes, ktorý na dvore zabil pár vojakov Enklávy (ak ste ho neoslobodili, tak tu samozrejme nie je). Keď ho oslobodíte, tak vám povie, že vám chcel oplatiť to, že ste ho zachránili. Ak máte dobrú karmu, môžete ho naverbovať ako svojho spoločníka.
Teraz sa máte vrátiť do Citadely Bratstva Oceli.


13. Take it Back!
14. Project Impurity


Pripravte sa na veľké finále. Vedzte, že keď ho začnete, nebude už cesty späť a tak dokončite, čo ešte máte v pláne. Vráťte sa do Citadely a choďte rovno do laboratórií. Tam už je nastúpená Sarahina jednotka a tá sa snaží presvedčiť svojho otca, aby ich poslal dobyť späť Jeffersonov pamätník. Owyn jej to nechce dovoliť. Potom sa obráti na vás a chce vedieť, či ste získali G.E.C.K.. Oznámte mu smutnú novinu, že ho má Enkláva. Ešte sa vás spýta, či mu chcete povedať niečo, čo by im pomohlo. Môžete povedať o zničení Raven Rocku (ak ste ho zničili), o rozdrobení Enklávy alebo o víruse, ktorý prezident Eden chcel, aby ste nainštalovali. Ak spomeniete vírus, tak sa naň spýta viac. Môžete mu klamať, že ho nemáte, alebo mu ho môžete dať a získate dobrú karmu. Potom, keďže vie, že Enkláva má G.E.C.K., tak rozhodne, že je nevyhnutné získať projekt naspäť. Poverí pisára Rothchilda, aby aktivoval ich tajnú zbraň, mega robota.
Potom vás ešte osloví Sarah a povie vám, že po rozhovore s jej otcom sa rozhodli, že sa stanete čestným členom jej skupiny Lyon´s Pryde. Ako člen dostanete brnenie, máte na výber, či chcete ľahšiu verziu (Recon Armor), alebo ťažšiu (Power Armor). Potom sa už len spýta, či ste pripravený, tak samozrejme povedzte, že áno.
Takže veľký robot, vy Sarah Lyons a jej čata (Kapitán Gallows, Kapitánka Dusk, Glade, Kodiak a Vargas) vyrážate. Vyjdite na nádvorie, kde uvidíte, ako žeriavom presúvajú robota von. Vyjdite z citadely a len sa s tímom pridajte k robotovi. Robot sa postará o Vertibirdy aj väčšie skupiny. Vy sa v podstate nemusíte starať o nič, robot a vaši to všetko zvládnu. Bojujte, len ak chcete zaistiť, že všetci vaši spoločníci prežijú. Budete postupovať cez neďaleký most, cez dlhú ulicu a dostanete sa až k pamätníku. Robot zničí silové bariéry, ktoré vám predtým bránili v tom, aby ste sa tam dostali. Keď dorazíte k pamätníku, už len pobite nepriateľských vojakov Enklávy na plošine pri pamätníku. Keď všetci padnú, vaši to tu zostanú zaisťovať a vy so Sarah vojdite do pamätníka.

Vnútri vás čakajú ďalší vojaci Enklávy a keďže ste tu už len vy a Sarah, tak sa zapojte. Pobite ich a vojdite do rotundy. Tam vás čaká plukovník Autumn a dvaja jeho vojaci. Osloví vás. Môžete ho presvedčiť, aby to vzdal (buď a odvolajte na to, že prezident nie je človek, alebo na zničenie ich základne). Ak uspejete, tak on, aj jeho ochranka odídu. No vzhľadom na to ako, postupoval som radšej za boj a jeho zabitie, zaslúži si to. Ak ho zabijete, tak si môžete vziať jeho unikátny oblek (Colonel Autumn´s Uniform) a zbraň (Colonel Autumn´s Laser Pistol).
Po boji vás čaká už len rozhodnutie, čo spravíte. Je potrebné vložiť kód pre spustenie, inak to celé vybuchne. Ak odmietnete Sarah dať kód a budete čakať, tak je to prosté, celá budova vybuchne a obaja zomrú a hra končí.
Keď ste dorazili k pamätníku, tak sa vám zároveň aktivovala úloha„Project Impurity“. Jej podstatou je dať do zariadenia FEV vírus, ktorý vám dal prezident Eden (ak ste ho teda neodovzdali Owynovi Lynsovi). Viete, čo ten vírus spôsobí, zabije všetkých „nie čistých“ ľudí. Ak ho chcete vložiť, tak ho dajte do zariadenia v prechodovej komore (Auxiliary Filtration Input). Potom už len musí niekto vložiť kód (216), no pri ovládacom mechanizme je tak silná radiácia, že ten, čo tam vojde, to zrejme neprežije. Nik z vašich spoločníkov to spraviť nechce (ani Fawkes, hoci tomu radiácia nevadí, ani robot RL-3, hoci je robot. Všetci tak nejako cítia, že musí prísť váš koniec. Inak sa to vysvetliť nedá. No ak máte Broken Steel, tak môžete poslať robota, alebo Fawkesa miesto vás a súhlasia.). Buď teda môžete ísť vy, alebo pošlite Sarah, ktorá síce okomentuje vašu zbabelosť, ale je ochotná to urobiť. Ak to spravíte vy, získate veľkú dávku dobrej karmy. Nech to už spraví ktokoľvek, výsledok je rovnaký, aktivovali ste systém, je tu čistá voda pre každého, no vy ste zahynuli (aj ak ste čakali vonku). Tým pádom nemôžete pokračovať a hra pre vás definitívne končí.


15. Koniec?

Vaše posledné rozhodovania pri aktivácii čistiaceho systému nemali veľký význam, ak hráte len základnú hru. K hre vyšlo päť prídavkov. Štyri z nich môžete (a bez piateho aj musíte) hrať kedykoľvek potom, ako ich nainštalujete, takže pred dohratím základného hlavného príbehu. Môžete sa teda pokochať novými miestami, užiť si nové predmety a podobne, ale skôr, než splníte úlohu „Take it Back!“. No ak máte aj prídavok Broken Steel, tak ten rozširuje hlavný príbeh hry a umožňuje vám pokračovať (samozrejme len ak ste si nezvolili v úlohe „Take it Back!“ nespraviť nič a nezadať kód. To spôsobilo výbuch, zabilo vás a končíte). Nadväzuje v hlavnom príbehu tam, kde ste skončili a môžete hrať ďalej (a aj po dokončení príbehu tohto prídavku môžete hrať ďalej bez obmedzenia). Takže teraz už vaše voľby v závere majú zmysel. Preberáte sa dva týždne potom, ako ste v Jeffersonovom pamätníku aktivovali čistiaci systém. Medzi živými vás víta Owyn Lyons a povie vám, čo sa zatiaľ dialo. Čistá voda tečie a začínajú ju distribuovať obyvateľstvu pustín. Ak ste systém aktivovali vy, tak je tu aj Sarah, je síce v bezvedomí a ranená, ale žije. Ak ste poslali ju aktivovať systém, tak je Sarah mŕtva. Ak váš tím prežil pri ceste k pamätníku, tak všetkých nájdete opäť živých, buď pri pamätníku, alebo už naspäť v Citadele. Chýba akurát Vargas, ktorý niekam úplne zmizol, aj ak bol ešte živý, keď ste vchádzali do pamätníka. Ak ste nevložili vírus FEV od prezidenta Edena, tak je voda, ktorá vyteká čistá a pitná pre všetkých. Ak ste vírus vložili, tak je nebezpečný pre všetkých, ktorí nie sú plne čistí a to sú väčšinou len tí, čo sa narodili vo Vaultoch a aj tam vyrastali. V rieke nájdete napríklad mŕtvych Mirelurkov. Na ošetrovniach v mestách nájdete ranených, ktorí trpia záhadnými problémami z vody. A navyše, je táto voda jedovatá aj pre vás. V prvom rade ste sa nenarodili vo Vaulte a v druhom rade ste pri svojich dobrodružstvách mnohé zažili, boli ste mutovaný perkami, ožiarený, ranený, takže už nie ste „čistý“. Napitie z takejto vody vám hneď znižuje niektoré štatistiky a opakované pitie vám spôsobí smrť. Owyn Lyons vás za vaše hrdinské skutky menuje Rytierom Bratstva Oceli, takže už nie ste len čestný, ale plnohodnotný člen. Ak ste aj nezničili Raven Rock, tak zistíte, že ho zničilo bratstvo s ich super robotom Liberty Prime. Predtým sa s Enklávou tolerovali a nepúšťali sa do otvoreného boja, no teraz sa to zmenilo a okrem super mutantov majú teraz problém aj s nimi. Naďalej bojujú proti Enkláve, v čom im môžete pomôcť aj vy. No to už až v prídavku Broken Steel.

Úvod | Hlavné úlohy | Vedľajšie úlohy | Skryté úlohy | Lokácie

Súvisiace hry: Fallout Online
Fallout 5
Fallout 76
Fallout 4: Game of the Year Edition
Fallout 4: Nuka-World
Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Fallout Shelter
Fallout 4: Contraptions Workshop
Fallout 4: Far Harbor
Fallout 4: Wasteland Workshop
Fallout 4: Automatron
Fallout 4
Fallout Anthology
Fallout: New Vegas Ultimate Edition
Fallout: New Vegas - Lonesome Road
Fallout: New Vegas - Old World Blues
Fallout: New Vegas - Honest Hearts
Fallout: New Vegas - Dead Money
Fallout: New Vegas
Fallout 3: Game of the Year Edition
Fallout 3: Mothership Zeta
Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Broken Steel
Fallout 3: The Pitt
Fallout 3: Operation Anchorage
Fallout Collection
Fallout: The Ultimate Collection
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Fallout 2
Fallout
Fallout 3: Van BurenDiskusia Príspevkov: 50 Hodnotenie
1814 hlasov

100
60
20

80
40
0
46
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |