HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19182
5451
5063
1425
1599
7023
5206
10833
1687

Online 27245 užívateľov

Návody > Fallout 3


Zobrazení:648188
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Úvod | Hlavné úlohy | Vedľajšie úlohy | Skryté úlohy | Lokácie


Lokácie

Mapy

Oficiálna mapa územia (2,3 MB), oficiálna mapa metra (2,2 MB), zjednodušená mapa metra.


Springvale

Springvale je prvé mestečko, na ktoré narazíte hneď po opustení Vaultu. Takmer všetky domy sú zničené, ale v ruinách každého domu nájdete nejaké skrine, chladničky, či trezory a môžete si prilepšiť nejakou výbavou. V schránkach domov môžete nájsť listy od Vault-Tecu (o prijatí, či neprijatí rodiny do Vaultov). Tiež je tam automat Nuka-Cola.

Obyvatelia: V jedinom zachovalom dome žije Silver, bývalá prostitútka z Moriartyho salónu z Megatonu.

Cennosti: V jednej zo schránok pred domami sa pravidelne nachádza kniha Pugilism Illustrated.

Springvaleská škola: Za mestom je základná škola Springvale. Na mape je označená ako samostatná lokácia. V okolí školy sa objavuje pár Nájazdníkov a občas sa zatúlajú až do mesta. Za školou je ohrada so sudmi plnými rádioaktivity. V škole sú samozrejme ďalší nájazdníci. Škola je rozdelená na dve časti, dvojposchodové horné podlažie a suterén. V škole nájdete hromadu zničených kníh, ale aj nejaké chemikálie a stimpacky. Na poschodí nájdete u jedného nájazdníka kľúč od knižnice (Springvale Library Key). S ním môžete vstúpiť do knižnice (ťažký zámok na vypáčenie), kde u ďalšieho nájazdníka nájdete kľúč od pivnice (Springvale Basement Key). U nájazdníka nájdete správu o ich pokuse vykopať tunel. V počítači v knižnici sa tiež dozviete, že prepadávali karavány a ich bývalý šéf sa pokúsil napadnúť aj Megaton, no zabil ho šerif Simms. Tunel sa pokúšali vykopať, aby sa dostali do Vaultu. V suteréne môžete odomknúť (alebo vypáčiť, ťažký zámok) dvere k tunelu. Môžete preskúmať aj tunely, kde však narazíte na obrovské mravce, ktoré zhatili plány na výkop tunela aj nájazdníkom.

Korisť:
 • Na prízemí vo vstupnej hale je na klietke s mŕtvolami Nuka-Cola Quantum. Z poschodia môžete skočiť na klietku.
 • V knižnici na poschodí je pri počítači kniha Duck and Cover!.
 • Na prízemí je v jednej triede (oproti nej sú na stene písmená ABCDEFG) je na prevrátenom učiteľskom stole Hudobná kniha (Sheet Music Book).
 • V tuneloch pod suterénom nájdete pri dvoch mŕtvolách Útočnú pušku, muníciu, stimpack a knihu „Chinese Army: Sepc. Ops. Training Manual“. V hromade mravčích zvyškov (Ant Refuse Pile) nájdete mravčí nektár (Ant Nectar).

Megaton

Korisť:
 • V dome šerifa Simmsa nájdete Bobblehead - Strength.
 • Moira Brownová predáva schému Rock-It-Launcher.
 • V dome Jericha nájdete knihu „Grognak the Barbarian“. Vziať ju je krádež.
 • V dome Billyho Creela sú na stole pri vchode tri predvojnové knihy a štvrtá je na stole na poschodí. Vziať ich je krádež.
 • Vonku, za Megatonom je skala označená ako „Hollowed-Out Rock“. Je tesne pri meste, nejakých pätnásť metrov od múru mesta. Okolo skaly sú tri vyschnuté pahýle stromov. Západne od skaly vidíte zvyšky mostu diaľnice. Musíte ju nájsť, pretože nie je nijak špeciálne vyznačená a jej názov sa vám zobrazí, až keď budete tesne pri nej. Vnútri nájdete nejakú výbavu a ostreľovačku s muníciou a aj list, kde nejaký „S“, píše pre „E“, že mu tu necháva veci, ktoré chcel.

Minefield

Do oblasti Minefield môžete zájsť v rámci úlohy „Wastelander Survival Guide“ a aj „Strictly Business“. Ako napovedá názov, je to oblasť s mínovým poľom. Je to bývalé mestečko, ktoré je zničené, zachovalé sú tam len štyri domy, do ktorých sa dá vojsť. Cesty popri domoch aj trávnaté plochy medzi nimi sú posiate mínami. Môžete ich deaktivovať a vziať si ich, ak máte dostatočnú úroveň Výbušnín. Domy sú zamknuté, no môžete ich vypáčiť. Ak zabijete alebo zotročíte Arkansasa, tak od neho môžete získať kľúč k týmto domom. V domoch okrem pár kníh nájdete len nejaké hračky, rôzne drobnosti a prípadne aj pár predvojnových šiat. V Gibsonovom dome je na stolíku model domčeka, ktorý môžete otvoriť Gibsonovým kľúčom, ktorý môžete nájsť pri jeho mŕtvole v Capitol Poste v oblasti L'Enfant Plaza. V domoch môžete nájsť aj trezory ukryté za poličkami. Treba ich samozrejme vypáčiť. V domoch nájdete aj pár mŕtvol nájazdníkov a pustinárov.

Obyvatelia: Miesto obýva jediná osoba, bláznivý starec Arkansas. Je nepriateľský voči každému a ak vás zbadá, začne po vás hneď strieľať zo svojej ostreľovačky. Môžete sa po meste plížiť, alebo ho rovno zabiť. Neodporúčam ho zabiť, pretože s ním súvisí úloha „Strictly Business“.

Korisť:
 • V Gillian House je na stolíku predvojnová kniha a na posteli je kniha „Grognak the Barbarian“.
 • V Gibson House je na stole pri schodoch predvojnová kniha, ďalšia je na poličke na poschodí, na stolíku pri posteli a štvrtá vo vani. Na stole pri zničenom počítači je kniha „Tumblers Today“.
 • V Benson House je na poličke predvojnová kniha a na stole pri zničenom počítači je druhá predvojnová kniha a kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“.
 • V Zane House je na poličke predvojnová kniha a na posteli pri mackovi kniha „Pugilism Illustrated“.

Anchorage War Memorial

Vojnový pomník na počesť boja v Anchorage je pomník zobrazujúci víťazných vojakov (v prídavku Operation: Anchorage sa o tom dozviete viac) a pod ním je malý komplex, ktorý tvoria štyri časti. Pomník je na ostrovčeku v rieke. Most k pomníku je zamínovaný, tak môžete prebehnúť, pokúsiť sa míny deaktivovať, alebo preplávať cez vodu. Pri pomníku postáva pustinársky obchodník. Pod pomníkom je malý komplex, ktorý tvoria štyri časti služobných tunelov a kancelárií, ktoré sú teraz sídlom Mirelurkov. Každá z týchto štyroch častí má zvonku aj vlastný vstup. Do tejto oblasti pôjdete v rámci úlohy „Wastelander Survival Guide“ a ak chcete splniť bonusovú časť tejto úlohy, tak nesmiete zabiť žiadneho Mirelurka. V tom prípade pre preskúmanie oblasti sem zájdite pred touto úlohou, alebo až po nej.
Komplex tvoria „Memorial Facility Bay“, „Memorial Service Entrance“, „Memorial Facility Offices“ a „Anchorage Memorial Facility“. V Memorial Service Entrance je v severnej časti, v tuneloch miestnosť s pokazenými dverami. Ak máte schopnosť Opravovanie na úrovni 95, tak ich môžete rovno opraviť a otvoriť. Ak nie, musíte nájsť súčiastku k dverám a s ňou ich otvoríte, ak máte Opravovanie len na úrovni 35. V západnej časti „Anchorage Memorial Facility“ je miestnosť s mŕtvym Pustinárom a vedľa je lekárska miestnosť s röntgenmi na stene. Na stole tu nájdete knihu a v trezore druhú knihu aj súčiastku k dverám. Za dverami je pár cenných kúskov koristi a kľúč „Anchorage Stash Key“. V Memorial Service Entrance je v juhovýchodnej časti (spodná časť, tunel pod vstupnou časťou) miestnosť s troma chladničkami. V jednej z nich je zamknutá malá časť (nedá sa vypáčiť, potrebujete Vnímanie minimálne na úrovni 5, aby ste si ju všimli). Kľúčom z miestnosti s pokazenými dverami si otvoríte túto schránku a nájdete v nej cez 200 viečok a špeciálny recept „Recipe - Mirelurk Cakes“.

Korisť:
 • V západnej časti „Anchorage Memorial Facility“ je v jednej miestnosti na zemi pod stolom trezor, v ktorom je kniha „Dean´s Electronic“ a súčiastka k pokazeným dverám. V tejto istej miestnosti je na stole kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“.
 • V časti „Memorial Service Entrance“ je za pokazenými dverami, ktoré môžete opraviť Nuka-Cola Quantum, kniha „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“, unikátne kladivo „The Tenderizer“, záznam „Anchorage War Memorial Stash“ a kľúč „Anchorage Stash Key“.

Museum of Technology

Múzeum techniky je na južnej strane Promenády (The Mall), kam vás zavedie úloha „Galaxy News Radio. V múzeu sa tiež skrýva skrytá úloha „Cudzia korisť“, pre ktorú musíte aktivovať tri informačné počítače v správnom poradí so správnymi kódmi. Splnením tejto úlohy získate aj kľúč od zbrojnice, ktorá je v malej miestnosti za planetáriom (Gun Cabinet). Dá sa aj vypáčiť, no zámka je ťažká. V múzeu sa pripravte na pár super mutantov.
Vstupná časť je len vstupná hala s pár počítačmi poskytujúcimi informácie o múzeu. Schodmi na severe môžete prejsť do kontrolnej miestnosti, kde nájdete knihu a kde môžete hacknúť počítač.. Schodmi naľavo sa dostanete na poschodie, kde je výstava Vaultu. Prejdite imitáciou Vaultu a dostanete sa na druhú stranu poschodia, odkiaľ môžete prejsť do západného krídla múzea. Západné krídlo je v podstate rozdelené na tri časti, niektoré sú blokované zamknutými dverami, ktoré môžete vypáčiť, no môžete nájsť aj kľúč. Voľnou cestou sa môžete dostať do spojovacej servisnej chodby, kde v stolíku s počítačom nájdete kľúč (Key- Custodian Key for Tech Museum). V jednej časti západného krídla je vystavená raketa Delta, druhá časť má lunárny modul (potrebný pre úlohy „Galaxy News Radio“) a tretia planetárium.

Korisť:
 • Vo vstupnej hale vybehnite hore schodmi, ktoré sú pri počítačoch (nie tými, čo vedú do výstavy Vaultu) a dostanete sa do kontrolnej miestnosti, kde je pri počítači kniha „Nikola Tesla and You“.
 • Vo vstupnej hale sú na dvoch podstavcoch vystavené Stealth Boye.
 • V malej miestnosti pri planetáriu (v západnom krídle) je na poličke Nuka-Cola Quantum.
 • V jednej hale je vystavená raketa Delta. Veľká raketa, okolo ktorej sú dve poschodia schodov. Na dvoch medziposchodiach pri informačných počítačoch si všimnite priestor pod schodmi. Nedá sa tam priamo dostať, ale tesne od zábradlia vedie popri stene (stene pod schodami) rímsa, ktorá vás dovedie k tomu priestoru pod vyšším medziposchodím. Zábradlie plošiny s počítačmi tam ani nie je spojené so zábradlím schodov. Na jednom tomto mieste nájdete knihu „Guns and Bullets“, na druhom stimpack a útočnú pušku.

RobCo Facility

Budova spoločnosti, ktorá pred vojnou vyrábala robotov, je len kúsok od Tenpennyho veže. Cielene sem môžete ísť v rámci úlohy „Wasteland Survival Guide“. V budove sú všade deaktivovaní roboti. Okrem nich sú v budove len Mole Rats a šváby, takže nie je žiadny problém, už po pár leveloch sú to už len veci, čo otravujú, ale nepredstavujú hrozbu. Môžete preto smelo preskúmať budovu. Na prízemí sú len rozličné drobnosti. Na poschodí rovnako, no tam sa nachádza aj centrálny počítač spoločnosti potrebný pre spomínanú úlohu.

Korisť:
 • Vo vstupnej časti je na pulte kniha „Lying, Congressional Style“. Na poličke za pultom je predvojnová kniha. V severozápadnej časti je na stole pri zničenom počítači Stealth Boy. V južnej časti je v hale malá plošina s troma schránkami na robotov. Oproti nim je počítačový pult, na ktorom je položená kniha „Big Book of Science“.
 • Na poschodí (Office and Cafeteria) je na stole v južnej časti kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“ a na ďalšom stole v tej miestnosti je pri zničenom počítači Stealth Boy. V severozápadnej miestnosti je na poličke Stealth Boy a na stole so šípkami kniha „Nikola Tesla and You. V miestnosti s centrálnym počítačom je na stole pri dverách predvojnová kniha a Stealth Boy.

Arlington Library

Arlingtonská knižnica je voľne prístupná budova v juhovýchodnej oblasti, na ľavom brehu rieky, južne pod troskami mesta. Doviesť vás sem môže úloha „Wasteland Survival Guide“ a „Stealing Independence“. Je to stará knižnica, v ktorej je však väčšina kníh zničená rovnako ako inde vo svete. Po vstupe narazíte na pisárku Yearling. Ak na ňu budete drzí, urazí sa a viac s ňou nemôžete hovoriť. Ak však budete milý, pohovorí si s vami a ešte vám aj ponúkne, že od vás bude kupovať predvojnové knihy (Pre-War Book). Predvojnových kníh (kompletne zachované, nepoškodené knihy) nie je veľa, no pri podrobnom prieskume ich zopár nájdete a za každú z nich vám zaplatí 100 viečok.
Pri pisárke sú dvaja paladinovia, no tí tu s ňou strážia vchod. Ak pôjdete ďalej dozadu, narazíte na dvoch ďalších paladinov, ktorí sa vydali zlikvidovať nájazdníkov rozlezených po zvyšných častiach budovy. Môžete využiť ich pomoc, hoci pomoc skôr potrebujú oni. Ak nezasiahnete, tak sotva prežijú len prvú miestnosť s nájazdníkmi. No ak im pomôžete, pôjdu zo vstupnej časti najprv do detského krídla a potom do mediálnych archívov, takže spolu s nimi môžete vyčistiť od nájazdníkov takmer celú budovu. Okrem enormného množstva zničených kníh a nejakých drobností tu nájdete pár zachovalých kníh. V Mediálnych archívoch je na zemi aj pár mín a v niektorých miestnostiach sú pripravené aj automatické strieľne. Budovu tvorí hlavná vstupná časť (Arlington Public Library Lobby), Detské krídlo (Arlington Public Library Children´s Wing) a Mediálny archív (Arlington Public Library Media Archive).

Korisť:
 • Na terase nad schodmi oproti vstupným dverám do budovy je pri zničenom počítači Stealth Boy. Z tejto terasy prejdite dverami napravo do bočnej chodby a v nej hneď do prevej miestnosti napravo. Vnútri je na stole s lampou a telefónom kniha „Big Book of Science“. Pokračujete rovno chodbou do haly, kde bojujú nájazdníci s členmi Bratstva. Na prvom stole pri vstupe z chodby je predvojnová kniha. Na druhej strane haly, pri dverách vedúcich do Detského krídla sú v poličkách ešte dve predvojnové knihy.
 • Pri budove je aj schránka (PPS), v ktorej je pištoľ, pár nábojov a kniha „Guns and Bullets“.
 • V Detskom krídle po vstupe zahnite doprava, prejdite popri automate na Nuka-Colu a vstúpte do miestnosti oproti vám. Tam je predvojnová kniha a aj hudobná kniha (Sheet Music Book). V spojovej chodbe medzi západnou a východnou chodbou je malý oddychový výsek s automatom na Nuka-Colu a kávovarmi. Nájdete tu predvojnovú knihu a knihu „Lying, Congressional Style“.
 • V mediálnych archívoch vybehnite hore schodmi a po vstupe do chodby choďte do prvej miestnosti napravo. Za biliardovým stolom je pri kávovare kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“. V severovýchodnej časti (kde končí púť členov Bratstva) je predvojnová kniha a v krabici aj kalamár (ktorý môžete použiť pre úlohu „Stealing Independence“). V juhozápadnej miestnosti (kde je aj počítač pre bonusovú časť úlohy „Wasteland Survival Guide“) je na stole napravo od dverí kniha „Thumblers Today“. Na malom okrúhlom stolíku s dvoma lebkami je v zadnom rohu Nuka-Cola Quantum a na stole pri počítači uprostred miestnosti je predvojnová kniha.
 • Z Media Archive môžete prejsť priamo do Children´s Wing. Táto cesta vás dovedie do miestnosti, ktorá je dve poschodia nad hlavnou časťou detského krídla, ktoré ste mohli preskúmavať zo vstupnej časti knižnice. Nájdete tu v poličke brokovnicu, nejakú muníciu, tri predvojnové knihy a knihu „Guns and Bullets“. O poschodie nižšie je zamknutý trezor, ktorý môžete vypáčiť a ešte o poschodie nižšie ste už v známej oblasti. Hore sa dostanete jedine z Media Archive.

Germantown

Germantown je bývalá policajná stanica, ktorú teraz okupujú super mutanti. Vydať sa sem môžete v rámci úlohy „Big Trouble in Big Town“. Pri tejto úlohe treba zachrániť doktorku Red. V celej budove si dávajte pozor na nastražené míny. Na poschodí sú dvaja supermutanti. Môžete sa k nim priplížiť a vypočuť si rozhovor o väzenkyni, o ďalších útokoch a o ich plánoch. Potom ich môžete zabiť. Keď prezriete poschodie, zídite na prízemie. Neďaleko vás je super mutant a v zadnej časti je supermutant brute, ktorý má aj kľúč od väznice (Germantown Jailors Key). Vo väzení nájdete doktorku Red. Môžete vypáčiť jej celu, môžete ju otvoriť získaným kľúčom, alebo hacknutím počítača vedľa jej cely. Môžete ísť rovno preskúmať suterén, alebo sa pozhovárať s doktorkou a ak sa jej spýtate, či tu ešte niekto je, spomenie Shortyho. Vojdite teda do suterénu, kde zabite mutanta strážiaceho Shortyho a chlapca osloboďte.

Korisť:
 • Na hornom poschodí je v konferenčnej miestnosti na dlhom stole pri lekárničke kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“. Pozor, pri stole je na zemi mína.
 • Na prízemí je na stole s počítačom, vedľa cely, v ktorej je Red, položená predvojnová kniha. V Cele vedľa Red je popísaný list „Flying Bananas Cant Talk. V miestnosti s troma radami pospájaných lavíc je v jednom rohu polička a tabuľa a oproti nim v druhom rohu lavica, na ktorej je kniha „Lying, Congressional Style“.
 • V Suteréne je v malej miestnosti za kuchyňou (v ktorej je mutant a Shorty) na zemi vedľa krabice Nuka-Cola Quantum. V malej, zamknutej miestnosti vedľa strelnice je Fat Man a kniha „Thumblers Today“.

Jury Street Metro Station

Toto je lokácia neďaleko vášho Vaultu 101. Je tam pár budov, časť starého metra a bistro. V bistre môžete nájsť mŕtvolu chlapíka menom Prime s unikátnou zbraňou, ale len v rámci skrytej úlohy „Cudzia korisť“. Bez tejto úlohy ho tu nenájdete. Pri bistre sa zvyknú zdržiavať regulátori, alebo žoldnieri Talon Company. Pri budovách zase zvyknú bývať nájazdníci, alebo super mutanti.
Môžete vstúpiť to tunela starého metra (Jury Street Station). Po vstupe sa dostanete do hlavnej haly. Na plošine je nájazdník a aj pracovný stolík, na ktorom je kniha „Dean´s Electronics“ a Bottlecap Mine. Dole v tuneloch nájdete ešte pár nájazdníkov a dva prechody do nižších tunelov (Jury Street Tunnels). Tu vás čakajú ďalší nájazdníci a zmutované krysy. V severnej časti tu narazíte aj na chlapíka menom Ryan Brigg. V najjužnejšej časti nájdete jeho počítač, v ktorom si môžete prečítať jeho záznamy. Je to vedec, ktorý sa pokúšal vylepšiť mäso krýs, pretože je ľahko dostupné a ak by ho vylepšil, zbohatol by. Usadil sa tu, začal sa vydávať za nájazdníka, postupne sa stal ich vodcom a popri tom si sám navykol na ich agresívne správanie. Okrem tohto počítača (treba ho hacknúť, ak chcete čítať) tu už nič nie je. V severnej časti tunelov je samotný Brigg a keďže strávil veľa času s nájazdníkmi, nie je s ním rozumná reč a hneď vás napadne. Zabite ho. Z jeho tela môžete získať kľúč od jeho trezoru, šatku na hlavu (Bandana), okuliare (Tinted Reading Glasses) a šaty Wastelan Surgeon Outfit (+5 k medicíne). Tu nájdete tiež počítač, ktorý keď hacknete, sprístupní vám súbory, no prečítať si tu môžete len posledný, ostatné sú poškodené (sú to tie, čo si môžete prečítať v južnom počítači).
Z poslednej správy v počítači ste zistili, že vytvoril zmes krysieho mäsa, ktoré je výživnejšie a chutnejšie, stačí na to krysie mäso (Mole Rat Meat) a lepidlo (WonderGlue). Zmiešaním týchto dvoch prísad vznikne Úžasné krysie mäso (Mole Rat Wonder Meat). V miestnosti nájdete aj toto úžasné mäso, aj obyčajné krysie mäso a aj lepidlo. Na stole je prístroj, ktorý umožňuje zmiešať tieto dve ingrediencie (Wonder Meat Maker). Stačí jedno mäso a jedno lepidlo a je to. Oplatí sa to, pretože krysie mäso obnoví len 5 bodov života (6, ak máte Food Sanitizer od Moiry Brownovej) a Úžasné krysie mäso obnoví 20 bodov života (24, ak máte Food Sanitizer). Ak budete chcieť takéto mäso vytvárať, budete sa musieť so surovinami vždy vrátiť sem, pretože prístroj je neprenosný.
V klietke je tu aj zavretá krysa menom Pumpkin, zrejme Briggov miláčik. Nie je nepriateľská a klietka sa nedá otvoriť, takže len také spestrenie. Pri počítači nájdete Nuka-Cola Quantum a na trezore knihu „Lying, Congressional Style“.

Pri vstupe do metra sú dve budovy, za ktorými vidieť vodný rezervoár. Prvá je neprístupná, do druhej (Gold Ribbon Grocers) môžete vstúpiť. Vnútri je zábavka pre hráča. Na zemi sú šípky, ktoré vás vedú k nášlapnej pasci (ak ju nemôžete aktivovať stupením na ňu kvôli perku „Ľahký krok“, hoďte na ňu závažie z pultu pri dverách). Ak ju aktivujete, baranidlo drgne do krabíc na regáli. Krabice ako domino začnú padať. Posledná padne na ďalšiu nášlapnú pascu, ktorá aktivuje stroj vrhací baseballové loptičky. Jedna z nich zasiahne hasiaci prístroj, ktorý padne na pascu na medvede. Prístroj vybuchne, čím uvoľní pascu s granátmi. Tie padnú na zem, vybuchnú, odpália zadný generátor a oheň z výbuchu spôsobí následný výbuch plynu nahromadeného v zadnej časti obchodu. Proste zábavka. Ak sa náhodou niečo preruší, môžete sami aktivovať ďalšie časti tohto domina, alebo proste odpáliť plyn v pozadí streľbou. Hlavný výbuch spôsobí, že z diery v strope v rohu miestnosti vypadnú kostry a pár zaujímavostí: Mini Nuke, tri rakety, kniha „Tumblers Today“ a kniha „Nikola Tesla and You“.

Oproti týmto dvom budovám je na kopci, povyše bistra pár zničených domov a nad nimi sa týči vysielacia veža. Ak zájdete až k nej a vypáčite dvere na pletive, môžete aktivovať na elektrickom rozvádzači spínač a ten dodá veži šťavu a tá začne vysielať signál „Oscar Tango Signal“ vysielajúci morzeovku. Pred vežou, medzi budovami na ceste (priamo na asfaltovej ceste, nejakých 20 metrov od veže) je poklop kanála, do ktorého sa dá vojsť (Manhole to Drainage Chamber). Vstúpte a vnútri v miestnosti nájdete rádio vysielajúce signál, ktorý ste hore aktivovali. Pri rádiu je predvojnová kniha a kniha „Big Book of Science“. V miestnosti je na stene tiež tlačidlo, ktorým môžete otvoriť ďalšiu miestnosť pod touto. V nej nájdete mŕtvoly ľudí. Zrejme banditi nalákavali ľudí na signál, tu ich prepadli, olúpili, mučili a zabili.

Priamo z centra (budova, vstup do metra, bistro) ešte choďte na západ. Tam v diaľke vidíte na kopci malý kostolík a ďaleko, ďaleko za ním môžete vidieť Tenpennyho vežu. Od centra teda zájdite na západ nejakých 50 metrov a pod vami uvidíte výjazd z metra, pár zničených vlakových vozňov a dvoch super mutantov. Ak ste splnili prvú časť skrytej úlohy „Pátranie po pátračoch“, tak pri jednom z vozňov vidíte aj telo muža, je to Manny Koch, ktorý pátral po svojej sestre Cheryl. Mutanti ho zabili, výnimočne môžete doraziť vtedy, keď ho práve zabíjajú. Ak ste tu boli už predtým a zabili ste oboch super mutantov, tak narazíte na Mannyho Kocha živého. Pokiaľ nebojuje s Behemothom, tak sa len prechádza v okolí vozňov. Z nepochopiteľných príčin je voči vám nepriateľský, tak že ak sa priblížite, napadne vás a musíte ho sami zabiť. Zrejme mu z toho pátrania preskočilo. Nemá pri sebe nič výnimočné. V podstate odmenou, alebo ako to nazvať, za túto skrytú úlohu je pre vás Super Mutantský Behemoth (ktorý sa objaví tak ako Manny jedine pri splnení skrytej úlohy „Pátranie po pátračoch“). Ten sa objaví, keď sa približíte k vozňom a napadne vás. Pri jeho likvidácii si môžete pomôcť tak, že vyleziete zboku na vozne. Obvykle sa zasekne pri nich, na vás nedočiahne a vy ho môžete v pohode zabiť.
Keď ste už tu, môžete zaskočiť aj do toho neďalekého kostolíka. Je to síce už ďalej od Jury Street Metro Station, ale je to oblasť nezaznačená na mape, tak som ju spísal spolu s touto. Občas sa pri kostolíku objaví nájazdníčka s plameňometom, ktorá zabije Pustinára. Pod kostolíkom sú ruiny nejakej dediny. V kostole môžete nájsť v kazateľovom pulte knihu „Lying, Congressional Style“, pri záchode knihu „Pugilism Illustrated“ a pri stole a matraci Mini Nuke. Dole v troskách dediny sú okrem pár drobností tiež dve knihy. Na západnej strane, v budove pri ceste, pri ktorej je auto a kosačka, tam je na poličke kniha „Nikola Tesla and You“. Na východnej strane je na konci dediny pri ceste kamión. V ňom je pri krabičke so šípkami kniha „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“.


Hubris Comics

Budova nakladateľstva Hubris, ktoré vydávalo aj známeho Grognaka Barbara sa nachádza v Mason Districte. Môžete sem zájsť v rámci úlohy „Superhuman Gambit“, ale to je len taká bonusová lahôdka k úlohe, ktorá vás priamo sem nesmeruje. No môžete budovu kľudne preskúmať kedykoľvek dorazíte do Mason Districtu.
V budove si dávajte pozor na dosť pascí (míny, elektrozáchody, granáty v počítačoch a nastražené šnúry). V celej budove si dávajte pozor na divokých ghulov. Vo vstupnej časti je na recepcii počítač, kde si môžete pozrieť pár zaujímavostí (pre spomínanú úlohu potrebujete prečítať akurát list pre nakladateľa „Letters to the Editor“). Prvá časť, v ktorej sa nachádzate, je nakladateľstvo (Hubris Comics Publishing). Odtiaľto vedú dva vstupy do podzemnej chodby (Hubris Comics Utility Tunnels), ktoré vás vyvedú až von k rieke, tesne k Wilhelm´s Wharf a neďaleko je aj vstup do metra (Arlington/ Wasteland Metro a povrchové Flooded Metro 1). Prejdite zadnou chodbou (s nastraženou pascou / vrhačmi baseballových loptičiek) do zabarikádovanej miestnosti a tu je výťah, ktorý vás dostane do tlačiarenskej časti budovy (Hubris Comics Printing).
V tlačiarenskej časti vás v podstate čaká len veľká hala s tlačiarenskými strojmi. V riadiacej miestnosti nad halou je Mad Johnny Wes, pustinár vyzbrojený minigunom, čiže ozbrojený, šialený a nebezpečný. Na pomoc má aj dve automatické strieľne na strope nad ním. Útočia aj proti divokým ghulom v hale, no aj proti vám. Nič s ním nenariešite, takže ho zabite. Ovládanie strieľní je pri ňom, takže sa neoplatí nejako sa tam pokúšať dostať skôr, než ich zničíte. Keď vyčistíte halu, môžete vybehnúť po schodoch k miestu, kde stál Wes. Dvere buď vypáčte, alebo ich otvorte počítačom v oddelenej časti veľkej haly na prízemí. Tam len môžete vyrabovať terasu, ktorú okupoval a môžete odísť.
- V časti „Publishing“, na recepcii pri vstupe je vzadu pri počítači (nastražená pasca s granátmi) na poličke na stene kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“. Na hŕbe haraburdia, naľavo od steny s nápisom Hubris Comics (za recepciou) je v poličke skrinky predvojnová kniha.
- V časti „Printing“, na prízemí veľkej haly prejdite spodnou chodbou doľava a do oddelenej časti veľkej haly. Tam je na poličkách pri fúznych batériách a lekárničkách predvojnová kniha. Na terase, na ktorej stále Mad Johnny Wes, je na stole pri počítači kniha „Grognak the Barbarian“ a Nuka-Cola Quantum. Pod jednými schodmi na prízemí veľkej haly je mŕtvola, lekárnička, dve muničné debny a Magnum 44 so zameriavačom.
- Tunely pod budovou (Utility Tunnels) sa tiahnu do viacerých smerov. Vy postupujte na severozápad. Tam sa tunel rozdeľuje na dve chodby. Pravá vás dovedie do slepej miestnosti, kde nájdete pri mŕtvole s útočnou puškou lekárničku a Stealth Boy. Ľavá chodba vedie k východu z tunelov (v oblasti Wilhelm´s Wharf). Tam hneď po vstupe do haly je napravo na stolíku kniha „Dean´s Electronics“.


Kaelyn´s Bed & Breakfast

Toto je malá lokácia, na ktorú môžete naraziť, keď pôjdete (v rámci úlohy „Blood Ties“) do Arefu, či už pôjdete z Vaultu 101, alebo z Jurry Street Metro Station. Je pri ceste juhovýchodne od Arefu. Je tu len jedna budova, za ktorou je rozpoltený most. Na moste aj v budove je niekoľko nájazdníkov, ktorí zvyknú mať pri sebe aj psa. Jeden z nich býva ozbrojený silnou zbraňou, plameňometom, alebo raketometom. Ak tadeto prechádzate zo začiatku hry, tak sa miestu radšej vyhnite, no na vyšších úrovniach ho ľahko rozprášite. V budove je pár pascí (vrátane výbušnej poštovej schránky), ale inak tu nie je nič zaujímavého, ani cenného.


Moonbeam Outdoor Cinema

Toto je jedna z troch lokácií, ktoré sa vám zobrazia na mape ako potenciálne miesta úkrytu Rodiny v úlohe „Blood Ties“. Tento amfiteáter je prázdne miesto. Opustené autá a stoly s pár drobnosťami (foťák, poháre, cigarety). Na jednom zo stolov, bližšie k autám nájdete knihu „Pugilism Illustrated“. Toto miesto je v blízkosti Big Townu, takže v jeho okolí pri ceste môžete naraziť aj na supermutantov. Inak sú tu len nejaké škorpióny a krysy.


Hamilton´s Hideway

Toto je jedna z troch lokácií, ktoré sa vám zobrazia na mape ako potenciálne miesta úkrytu Rodiny v úlohe „Blood Ties“. Toto je podzemná oblasť, ktorej vstup je ukrytý medzi skalami. Nad vstupom aj neďaleko neho nájdete loď a pár člnov, pri ktorých sú krabice s rozličným obsahom. Inak vstúpte priamo do Hamilton´s Hideway. Je to veľká jaskyňa, ktorú tvorí spleť chodieb. Väčšinou sú na seba napojené a tvoria akýsi okruh až na pár slepých chodieb. V jednej takejto slepej zo začiatku je južne v miestnosti pracovný stôl a Bottlecap Mine. V juhozápadnej časti vojdete do miestnosti, kde je pár nájazdníkov. V ich miestnosti je na stole pri Cherry bombách kniha „Duck and Cover!“ a vedľa knihy je v prepravke s prázdnymi fľašami aj fľaša Nuka-Cola Quantum. Tiež tu nájdete rozličné drobnosti a chemikálie.


Rockbeaker´s Last Gas

Pokiaľ túto čerpaciu stanicu neodhalíte sami, tak sa vám na mape zjaví ako odmena od Karen Schenzy po splnení úlohy „Blood Ties“. Samotná táto oblasť je len čerpacia stanica a nič iné, no môžete sa tu porozhliadnuť. Priamo na stanici sú dva automaty na Nuka-Colu a na jednom z nich je Nuka-Cola Quantum.
Západne, severozápadne od čerpacej stanice sa na týčiacom kopci nachádza stará chatrč. Zo západnej, juhozápadnej strany môžete na kopec vyjsť. Od chatrče máte dobrý výhľad dole na čerpaciu stanicu, jazierko pod kopcom a cestu okolo neho, na ktorej môžete niekedy zbadať super mutantov. Vojdite do chatrče. Vnútri sú v klietke zavreté dva malé šváby, Jitters a Fluffy. Ak klietku otvoríte, napadnú vás. Na stolíku pri posteli sú vedľa foťáka predvojnová kniha a pod ňou kniha „Guns and Bullets“. Na stole je tiež krabička so 14timi spinkami. Na pracovnom stolíku je nahrávka (4 z 5 nahrávok rodiny Kellerovej), Bottlecap Mine a v krabici s kladivom v spodnej časti pracovného stola je kniha „Dean´s Electronic“. Treba vytiahnuť krabicu von. Na poličke v skrinke (nie v inventári skrinky) naľavo od vstupu je Stealth Boy. V skrinke pri posteli (zamknutá na maximum) je unikátna ostreľovacia puška Victory Rifle.
Východne od čerpacej stanice „Rockbeaker´s Last Gas“ je malý tábor ghulských pustinárov. Nie je zaznačený na mape, no je veľmi blízko čerpacej stanice, tak ho pridávam k nej. Je to oblasť troch chatrčí, do ktorých sa dá vojsť, pár provizórnych zlátanín a vraky. Je to celkom priestranná, improvizovaná dedinka na to, že nie je na mape. Z neznámych príčin sú ghulovia pri chatrčiach nepriateľskí, takže ak to tu chcete preskúmať, musíte ich zabiť. Vo východnej chatrči nájdete na zemi bojovú brokovnicu, laserovú pušku, Mini Nuke a knihu „Duck and Cover!“. V prostrednej chatrči nájdete na stole bojovú brokovnicu a v zničenej chladničke vonku, vedľa chatrče je kniha „Tumblers Today“. V západnej chatrči je na stole kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“ a Stealth Boy.


Five Axel Rest Stop

Pokiaľ toto odpočívadlo neodhalíte sami, tak sa vám na mape zjaví ako odmena od Karen Schenzy po splnení úlohy „Blood Ties“. Toto miesto tvoria štyri nákladiaky aj s prívesmi spojené dokopy, do štvorca. V okolí nákladiakov sú nastražené míny. V jednom z prívesov zvyknú odpočívať nájazdníci. V tomto ich prívese nájdete nejaké chemikálie, drobnosti, ale aj Mini Nuke a knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“. V druhom prívese, v ktorom je hromada pneumatík, je aj nahrávka „partial CB Radio backup“.


Shalebridge

Pokiaľ oblasť Shalebridge neodhalíte sami, tak sa vám na mape zjaví ako odmena od Karen Schenzy po splnení úlohy „Blood Ties“. Toto miesto je vlastne len prázdna pláň a na nej dva vstupy do mravčích tunelov. Už vonku vás môže napadnúť pár obrích mravcov. Na južnej strane oblasti je vchod do „Shalebridge Tunnels“. Je to malý kopček pod skalami a okolo vstupu do tunelov rastú svietiace huby.
V týchto tuneloch žijú malé mravce, ktorú sú k vám priateľské. Preskúmajte ich tunely a na konci nájdete ich vajíčka, ktoré napadli veľké mravce. Malé mravce sa bránia, tak im môžete pomôcť zabiť veľké mravce. Po boji preskúmajte ich vajcia (Large Ant Egg Pile) a môžete do nich vstreknúť stimpack, aby ste ich podporili. Keď preskúmate veľké mravce, dostanete hlášku, že sú očividne z inej kolónie, ktorá sa snaží túto vyhladiť a ak by ste sa o ňu postarali, mohli by mať tieto priateľské mravce šancu na prežitie. Oproti ich vajciam je v malom jazierku mŕtvola človeka, výskumníka mravcov. Telo má pri sebe knihu „Big Book of Science“. Oproti jazierku je obrovská kopa mravčieho kompostu, pri ktorej sú malé kopy zvyškov jedál. Celkom sa tu môžete nabaliť mravčím nektárom.
Keď ste preskúmali tunel, vráťte sa na povrch. Severne od tunelu je kopec, na ktorom je ďalší vstup do tunelov „Shalebridge Hill“. Okolo tohto vstupu sú žiariace kamene. Len prebehnite od tunelov s hubami na sever, naprieč mokraďami a suchými stromami, nie je to ďaleko.
V týchto tuneloch vás čaká celkom riadna spleť tunelov a treba sa riadne obzerať, ak chcete všetky preskúmať. Je tu mnoho obrích mravcov, ktoré sú samozrejme voči vám nepriateľské. V centrálnej jaskyni nájdete obrovskú mravčiu kráľovnú (podobne ako pri úlohe „Those!“). Zabite ju a získate z nej Feromóny mravčej kráľovnej (tie získate jedine z tiel mravčích kráľovien). Mimo toho tu môžete nájsť pár mŕtvol a rozličné vybavenie (kovové brnenie, chemikálie, pištoľ, granáty, nájadznícke brnenie, kožené brnenie, loveckú pušku a muníciu), ale nič unikátne.


Abandoned Car Fort

Abandoned Car Fort je samostatná oblasť, ktorá sa nachádza tesne pri Shalebridge, pár desiatok metrov severne, severovýchodne. Je to len opustené útočisko na starej diaľnici, kde sa niekto obrnil naskladaním niekoľkých áut na seba a tam medzi nimi si zriadil mini obydlie. Nájdete tam dva matrace, pár krabíc s rozličnými predmetmi a pri krabici s Cherry Bombami je na zemi pri spálených knihách aj kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“. Poniže je rieka, pri ktorej môžete nájsť pár Mirelurkov.
Medzi Shalebridge a Abandoned Car Fort je malá mokraďová oblasť. Proste pár mlák medzi mŕtvymi stromami. Nad cestou s autami sú koľajnice a rovno nad „Car Fortom“ z koľají visí aj zničený vlak. Odtiaľ smerom na juh sú spomínané mokrade. Tam sú dva trsy mravčích vajec (Ant Egg Clutch). Medzi nimi je mŕtvola nájazdníka, pod ktorou je Stealth Boy a kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“.


Fort Bannister

Pokiaľ túto pevnosť neodhalíte sami, tak sa vám na mape zjaví ako odmena od Karen Schenzy po splnení úlohy „Blood Ties“. Táto bývalá vojenská pevnosť je teraz hlavnou centrálou žoldnierov Talon Company. Je to priestorná oblasť s pozostatkami starých budov, raketových síl, stanmi a strážnymi pozíciami. Celý priestor stráži niekoľko žoldnierov so psami. Po vstupe dovnútra sa pripravte na poriadne množstvo žoldnierov a dosť automatických strieľní, takže sem zájdite radšej až na vyššej úrovni. Keď už však budete čistiť pevnosť Bannister, nezabudnite oberať žoldnierov, majú mnoho dobrých zbraní, čo môžete použiť na opravy alebo na predaj. Z povrchovej oblasti máte vstup do troch častí. Centrála je zamknutá (ľahko). Bunker je zamknutý (ťažko). Naľavo od starého sila je v kráteri stan, v ktorom je ukrytý vstup do kanálu do veliteľských ubytovní.

Commanding Officer´s Quarters
Ak vstúpite cez kanál, prejdite krátkou chodbou a vstúpite do haly raketového sila. Vstupná časť z kanála má mierny prístrešok a aj výstupná časť zo sila, dole pod vami má prístrešok. Na tom prístrešku nad východom je pár vriec s pieskom, krabica na muníciu a kniha „Nikola Tesla and You“. Doskočiť tam môžete zo schodov zhora. Potom pokračujte ďalej. Chodba vás vedie nadol a chodbu lemuje viacero bočných miestností s rozličnými drobnosťami. Na konci pri prechode do bunkra je miestnosť, v ktorej je Komandér Jabsco. Je to silná a vytrvalá postava, dobre vyzbrojená. Je to hlavný vodca žoldnierov spoločnosti Talon. Zabite ho a oberte. Má u seba kľúč k bunkru, aj k jeho súkromným krabiciam poniže. Má u seba unikátny nôž „Occam´s Razor“ a unikátnu prilbu „Talon Combat Helmet“. Prilba je unikátna hlavne svojím menom, inak je celkom obyčajná. Potom v miestnosti s komandérom zbehnite dole schodmi. Pod schodmi je na spodnej poličke za kovovou krabicou Nuka-Cola Quantum. Krabicu aj trezor tu dole otvoríte komandérovým kľúčom. Potom sa vráťte hore a neďalekými dverami prejdite do bunkra.

Fort Bannister Bunker
Toto je malá oblasť, len niekoľko miestností naľavo aj napravo, ktoré sa stretávajú v hale vedúcej naspäť von z podzemia. Keď pôjdete ľavou stranou, vybehnite do miestnosti s generátorom uprostred. Od nej chodbou, popri požiarnej hadici a za rohom vstúpte do bočnej miestnosti. V nej je skrinka na zbrane (Gun Cabinet) a na nej je hore položená kniha „Guns and Bullets“. Inak vás tu čakajú už len nepriatelia a drobnosti. Môžete sa vrátiť hore na povrch.

Fort Bannister Main
Napokon môžete preskúmať hlavnú budovu. Tá je prístupná len z povrchu, cez zamknuté dvere, ktoré však ľahko vypáčite. Hlavná časť je úplne malá. Zlikvidujte niekoľko žoldnierov a prejdite do najzadnejšej miestnosti. Vypáčte dvere a za nimi v malej miestnosti na vás čaká Fat Man, Mini Nuke a kniha „Big Book of Science“.


Dickerson Tabernacle Chapel

Pokiaľ tento kostolík neodhalíte sami, tak sa vám na mape zjaví ako odmena od Karen Schenzy po splnení úlohy „Blood Ties“. Je to len osamelý, malý, zdevastovaný kostolík s malým cintorínom. V kostole nájdete na zemi pár krabíc s muníciou a pri týchto krabiciach je na zemi aj kniha „Guns and Bullets“. Na vyvýšenom mieste pri čelnom okne je ostreľovač Drifter. Je voči vám nepriateľský a tak ho musíte zabiť. Na miesto, kde je, sa nedostanete, takže musí padnúť k vám, alebo aspoň časť jeho tela. Niekedy sa stane aj pri boji, že spadne rovno dolu. Na zhodenie samozrejme môžete použiť raketomet, či granát, ale stačí aj obyčajná zbraň a pár pokusov na to, aby padol. Prezrieť ho chcete kvôli jeho výbave, má totiž unikátnu ostreľovačku „Reservist´s Rifle“, má tiež druidskú kapucňu a má koordináty k miestu zvanému Oáza, ktoré sa vám zobrazí na mape.


WKML Broadcast Station

Juhovýchodne od kostola „Dickerson Tabernacle Chapel“ je stará vysielacia stanica. Je to neďaleko, dovidíte na ňu aj z kostola, je to malá budova s troma obrovskými vysielačmi. Poniže tretieho vysielača na juhu je pod skalami vstup do podzemného úkrytu (Sealed Cistern). Vysielač je len pre orientáciu, stačí vám ísť po obvode kopca, na ktorom je vysielacia stanica a nájdete ho, len si treba dobre všímať, je to malý otvor medzi skalami. Pomôžte si detailnou mapou. Vnútri nájdete mŕtvolu pri rádiu a niekoľko vecí, zbraň, chemikálie, Stealth Boy a hlavne Bobblehead - Explosives. Vnútri v samotnej stanici toho veľa nie je. Pár drobností a môžete spustiť spínačom na stene vysielanie frekvencie „Radio Signal Kilo Bravo“.


The Silver Lining Drive-In

Juhovýchodne od vysielacej stanice „WKML Broadcast Station“, neďaleko kostola „Dickerson Tabernacle Chapel„ je toto autokino. Je to len stará premietacia stena a pár vrakov áut. Poniže autokina, medzi ním a vysielacou stanicou WKML je malá plechová búda. V nej na pár zničených knihách nájdete aj knihu „Grognak the Barbarian“.


Red Racer Factory

K tejto továrni sa dostanete pri skrytej úlohe „Tajná Formula“. Nachádza sa neďaleko továrne na Nuka-Colu. Vnútri narazíte na množstvo ghulov rozličných typov. Prízemie tvorí niekoľko pracovných hál. V prvej hale uvidíte, že je to továreň na trojkolky. V prvej hale vidíte hore na žeriave zavesenú trojkolku s medvedíkom. Vylezte na stroj za ňou. Zľava môžete hore vyskákať po sudoch. Hore je francúzák, čistá voda, kladivo, kufrík na náradie a kniha „Dean´s Electronic“.
Prejdite do severovýchodnej haly. Je to menšia hala, na prízemí ktorej je len jeden dopravný pás medzi stenami, na oboch stranách stien sú červené svetlá. Pod schodmi vedúcimi hore na ochodzu, vidíte pri turbínach pár vecí. Je tam Sledgehammer, kladivo, francúzák. Skočte tam zo schodov a prejdite medzi dve turbíny. Tu je čistá voda, kladivo, terpentín a za kufríkom na náradie je pod vedrom schovaná kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“.
Potom prejdite do riadiacich kancelárií. Tu si v rôznych počítačoch môžete prečítať, že tu robili výskumy a pokusy na ghuloch a super mutantoch s cieľom ich ovládať. V hornej kancelárii nájdete aj chirurga, pankáča v laboratórnom obleku, ktorý vás hneď napadne raketometom. Z neho si môžete vziať Surgeon´s Lab Coat (+10 Medicína, +5 Veda) a kľúč, ktorým otvoríte klietku, v ktorej je Štefan, žiariaci ghul, ktorý bol chirurgov úspech, ghul, ktorého dokázal ovládnuť. Voči vám je ghul nepriateľský, takže ak k nemu prídete, napadne vás. V jeho klietke je aj Nuka-Cola Quantum.


Fort Constantine

Do pevnosti Constantine sa môžete dostať pri úlohe „You Gotta Shoot ´Em in the Head“, pri ktorej môžete získať aj jej polohu na mape. Do pevnosti môžete zavítať aj skôr, ale len v rámci spomínanej úlohy získate tri kľúče, ktoré vám umožnia vstúpiť do zamknutých častí pevnosti. Pevnosť strážia roboti, prevažne Protectroni.
Vo vstupnej časti je malý domček a vysoká budova. Budova sú kancelárie personálu. V budove okrem rôznych drobností nájdete v zadnej časti pri schodoch, neďaleko zadného východu v zamknutej miestnosti (treba ju vypáčiť) knihu „Grognak the Barbarian“.
Podstatnejší je malý domček (CO Quarters), v ktorom je ukrytý vstup do bunkru. V dome vás čaká tiež jeden protectron. Naľavo v zničenej chladničke je Nuka-Cola Quantum. Vo vstupnej miestnosti je na prevrátenej poličke predvojnová kniha. V obývačke je na posteli kniha „Guns and Bulltes“ a na malom stolíku s telefónom pri posteli je predvojnová kniha. V dolnej časti pri vstupe do bunkra je v otvorenom trezore Bobblehead - Big Guns, pištoľ, náboje, pár viečok a odpaľovacie kódy k Pevnosti Constantine. Na tehle pod trezorom je kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“, na ňom je Stealth Boy a na zemi sú predvojnové peniaze. Vstúpte do bunkra.
V bunkri postupujte nadol. Vojdite do miestnosti plnej počítačového vybavenia. Na stole pri zničenom počítači je kniha „Big Book of Science“. Na stole pri funkčnom počítači je kniha „Duck and Cover!“. Tento funkčný počítač (Fort Constantine Launch Control) môžete použiť s kódmi na odpálenie riadenej strely. Strela bude odpálená, no v počítači dostanete správu o poruche navigácie, takže strela odletí, ale neviete, kde skončí. V nižšej časti pri posteliach je stolík s rádiom, na ktorom nájdete predvojnovú knihu a Stealth Boy.
Prejdite do spodnej časti do Bombového skladu. Tam nájdete mŕtvolu Tary, ktorá má u seba ďalší kľúč (Warhead Storage Key) k prechodu z tejto časti. Za dverami za ňou je T-51b Power Armor a T-51b Power Helmet (v podstate súčasť odmeny za spomínanú úlohu). Na stole tu tiež nájdete Fat Man, dve Mini Nuke a knihu „D.C. Journal of Internal Medicine“. Oproti tejto miestnosti sú dve zamknuté miestnosti. Ak ich vypáčite, či hacknete, tak v tej napravo nájdete knihu „Guns and Bullets“, nejakú muníciu, samopaly, pištole, granáty, ostreľovačku a útočné pušky. Môžete pokračovať ďalej a dostanete sa do budovy na kopci povyše kancelárií personálu a domčeka, do ktorého ste vošli. Môžete prezrieť aj túto časť, no okrem robotov a Mini Nuke na stole tu nie je nič zaujímavé. Je to sklad bômb s hromadou radiácie po bokoch a skratka von.


Paradise Falls

Mesto otrokárov, do ktorého sa môžete dostať pár spôsobmi. Môžete presvedčiť stráž, aby prijala úplatok a zaplatíte 500 viečok, môžete splniť úlohu „Strictly Business“ a vpustia vás, môžete pomôcť otrokárom v misii „Head of the State“ a vpustia vás, alebo vás vpustia, ak máte veľmi zlú karmu. Pokiaľ si otrokárov nepoštvete proti sebe, nemáte sa tu čoho báť a môžete tu splniť dve vedľajšie a dve skryté úlohy.
V barákoch nájdete na poličkách za biliardovým stolom unikátny oblek z Vaultu 77. Zvyšuje síce boj bez zbrane a s chladnými zbraňami, no unikátny je hlavne svojim číslom, ktoré inde nezoženiete. Tiež je pri ňom holodisk, v ktorom zistíte, že ten oblek by mal byť spálený, pretože sa otrokári obávajú, že ho nosil legendárny Bábkar. V ľavom rohu za reflektorom je vo vedre Power Fist. Pred domom, v ktorom žije šéf otrokárov, Eulogy Jones je na biliardovom stole unikátne tágo The Breaker. Vnútri v Eulogyho dome nájdete na malom okrúhlom stolíku kľúč od schránky pri otrokoch. Na veľkom stole pri trezore (ktorý tiež môžete vypáčiť, alebo hacknúť) je Bobblehead - Speach. Na malom stolíku nájdete aj unikátny klobúk Eulogyho „Eulogy Jones´ Hat“. Pod schodmi vedúcimi na poschodie je v krabiciach 5 kusov Nuka-Cola Quantum.


Little Lampligt

Jaskyňa, ktorú obývajú nesmrteľné deti, do ktorej zavítate v rámci hlavného príbehu cez „Picking up the trails“ a čaká tu na vás aj vedľajšia a skrytá úloha. Pri vstupe je kancelárska budova, v ktorej jedna miestnosť slúži ako učebňa a druhá ako ošetrovňa. V ošetrovni na stole nájdete dva holodisky „Journal of Carrie Delaney, Entry 1“ a „Journal of Carrie Delaney, Entry 2“. V obchode so suvenírmi môžete obchodovať. Knick Knack má na predaj aj Schému - Bottlecap Mine. Na poličke oproti registračnej pokladni má dva holodisky „My Diary, by Jason Grant, Entry 1“ a „My Diary, by Jason Grant, Entry 2“. Vo veľkej hale, v severozápadnej časti je na jednom odpočívadle biliardový stôl a na ňom je holodisk „January 26, 2077 - Little Lamplight“.
Lucy pôsobí ako ošetrovateľka a Eclair ako zásobovač stravy. Zistíte, že sa tu kŕmia Mungusom, hubami, ktoré rastú z vody, v ktorej pochovávali ľudí. Tiež zistíte, že Zvláštne mäso (Strange Meat) podporuje rast tých húb (keď odhalíte z čoho pochádza to mäso, zistíte súvislosti). Sú ochotní s vami meniť tieto huby za zásoby, no musí to povoliť starosta mesta MacCready. Ak ho presvedčíte rečníctvom tak, že sa mu budete vyhrážať, dostanete 10 kusov mungusu a obchodovať ďalej nemôžete a bude na vás naštvaný a získate aj zlú karmu. K obchodovaniu ho môžete presvedčiť pomocou schopnosti Obchodovanie (3 kusy Buffout za jeden kus mungusu u Lucy a 3 kusy zvláštneho mäsa za kus mungusu od Eclaira), alebo pomocou schopnosti „Child at Heart“ (1 kus Buffout za kus mungusu a 1 kus zvláštneho mäsa za 1 kus mungusu).
V jaskyni je aj malý chlapec menom Biwwy, čiže šušlavý Billy. Povie vám, že ho vykopli z prieskumného tímu, takže už zrejme nepotrebuje svoju pušku a je ochotný vám ju predať. Môžete ju kúpiť za 500 viečok, za 250 ak ste dobrý obchodník, alebo vám ju dá zadarmo, ak máte perk „Children at Heart“. Je to unikátna laserová puška „Wazer Wifle“.


Warrington Station

Počas úlohy „Tenpenny Tower“ pôjdete do tunela metra, kde žijú ghulovia a ich vodca Roy Phillips. Najprv pôjdete z Warrington Trainyard cez Warrington Tunels, kde sú diví ghulovia a z koristi len rozličné drobné predmety. Potom prejdete do Warrington Station. Tu žijú Royovi ghulovia. Zájdite do časti, kde bývajú. Vedľa poschodovej postele je za krabicami s panvicami Nuka-Cola Quantum. Oproti, kde spáva Michael Masters, je na poličke vedľa postele, v krabici kniha „Pugilism Illustrated“. Na rozdiel od Nuka-Coly je ich majetkom a vziať ju je krádež. Odtiaľto prejdite dverami, dole tunelom a vojdete do miestnosti s dvoma dverami. Tie napravo vedú ďalej, tie naľavo vedú do malej miestnosti s červeným svetlom. Okrem hromady iných vecí je tu na poličke aj kniha „Dean´s Electronics“, no vziať ju je tiež krádež. Ak budete pokračovať chodbou druhými dverami oproti, dostanete sa do malej miestnosti, z ktorej sa dá prejsť do miestnosti s generátorom pod Tenpennyho vežou (Metro Access and Generator, má tiež súvis s úlohou). Oproti dverám do miestnosti s generátorom je na stolíku kniha „Big Book of Science“.
Vyjdite von z tejto časti s Ghulmi a dostanete sa von do povrchovej časti Warrington Station. Na severovýchode vidíte Tenpennyho vežu. Na severozápade vidíte trosky domov a Warrington Trainyard a na juhovýchod vidíte dve malé, zachovalé budovy. Zájdite k nim. Vyššia z nich je označená ako „Lucky´s. Je to malý obchod, v ktorom nájdete zásoby rozličných drobností. Obchod obýva Scavenger a okrem knihy sú všetky ostatné veci označené ako jeho a teda vziať ich je krádež. Pod pultom s registračnou pokladnicou nájdete knihu „Pugilism Illustrated“. V rozbitej chladiacej časti je Nuka-Cola Quantum. V koši pod figurínou sú tri rakety a basketbalová lopta. Na figuríne držiacej kladivo sú unikátne okuliare „Lucky Shades“, ktoré vám zvyšujú +1 šťastie, keď ich máte na očiach.


Tenpenny Tower

Do Tenpennyho veže zájdete samozrejme v rámci úlohy „Tenpenny Tower“. Na poschodí, naľavo v izbe Susan Lancaster, nájdete na stole (na ktorom je aj ľúbostný list, ktorý môžete využiť v spomínanej úlohe) je kniha „Tales of a Junktown Vendor“, no vziať ju je krádež. Úplne hore, v Tenpennyho izbe je na stole pri autíčku a fľašiach kniha „Lying, Congressional Style“.
Keď stojíte pred vstupom do veže, tak na západe vidíte trosky domov. Jeden je celkom zachovalý, no nedá sa doň vstúpiť. Pred ním, bližšie k veži sú len úplné trosky domu a v nich v poličke nájdete knihu „Duck and Cover!“. Keď sa spred vstupu do veže pozriete na východ, juhovýchod, tak vidíte dve budovy. Jednu zrúcanú poschodovú budovu a povyše nej menšiu pri logu „Red Rocket“. Tá menšia je obchod „Willy´s Grocer“. Vnútri okrem pár švábov nájdete na pulte pri registračnej pokladnici knihu „Tales of a Junktown Vendor“. V tej poschodovej, zničenej budove poniže, vybehnite na trosky poschodia a tam v rohu pri poličke nájdete na zemi Magnum .44 a knihu „Tumblers Today“.


Dukov´s Place

Dukov obýva starú, celkom zachovalú budovu v blízkosti Anchorage Memorial, pri troskách Washingtonu. Za jeho budovou je na juh, juhovýchod ešte jedna budova a za ňou je malý tábor nájazdníkov, sú tam asi štyria, piati. Na malom okrúhlom stole pri poschodovej posteli je kniha „Duck and Cover!“. V budove žije Rus Dukov a dve jeho sexuálne otrokyne, Cherry a Fantasia. Dostanete sa sem v rámci vedľajšej úlohy „You Gotta Shoot ´em in the Head“ a so Cherry sa spája aj jedna skrytá úloha. Na poschodí v Dukovovej spálni nájdete na poličke za posteľou Nuka-Cola Quantum a v poličke za posteľou knihu „Pugilism Illustrated“. Oba tieto predmety, ako aj všetko ostatné v budove patrí Dukovovi a vziať ich je krádež. Inak tu ešte môžete nájsť pištoľ, útočnú pušku, upilovanú brokovnicu, predvojnové peniaze, drogy a hromadu prázdnych fliaš.


Republic of Dave

V severovýchodnej časti mapy je Republika Davea, kam sa môžete dostať v rámci vedľajšej úlohy „You Gotta Shoot ´em in the Head“ a je tu aj skrytá úloha „Voľby“. V Daveovom dome je trezor, v ktorom má unikátnu loveckú pušku, Ol´ Painless. Tú môžete získať v rámci oboch spomínaných úloh, takže bližší popis nájdete tam, alebo mu proste ukradnite kľúč. Na trezore je Nuka-Cola Quantum, patrí však Daveovi, takže zlá karma za bratie. V múzeu Davea, kde prebieha aj výučba detí, sú tiež nejaké predmety, no okrem Bobblehead sú všetky cudzím majetkom. Je tu čínska pištoľ, čínska útočná puška, čínsky dôstojnícky meč, dve predvojnové knihy a pri basketbalovej a bejzbalovej lopte je Bobblehead - Perception.
Každý deň o druhej robí Shawna prehliadku múzea, takže tam stačí byť v tom čase a vypočujete si prednášku o hrdinstvách Davea. Tiež ju môžete presvedčiť Rečníctvom, že máte ďalšie predmety z Daveových ciest a bude ochotná ich od vás kúpiť. Má 700 viečok za ktoré chcela nakúpiť knihy pre deti, ale relikvie Davea sú pre nich podstatnejšie. V podstate jej môžete predať hocičo z inventára.


Vault 108

Polohu Vaultu 108 získate pri hlavnej úlohe „Picking up the Trail“. V starom počítači o Vaultoch v Citadele Bratstva Oceli sa môžete dočítať o experimente, ktorý prebiehal v tomto Vaulte. Vo Vaulte narazíte na klonovaných ľudí, každý sa volá Gary, akurát má každý iné číslo. Z holodisku o klonovaní zistíte, že klony začali prejavovať agresivitu voči neklonovaným ľuďom a zrejme sa to s vyššou úrovňou klonovania zvyšovalo, takže sú všetci voči vám nepriateľskí a musíte ich zabiť. Nie sú nejak silní, väčšinou sú ozbrojení len nejakými palicami a trúbkami a majú na sebe len oblek vaultu 108.
Po vstupe prejdite naľavo do prvej miestnosti, odkiaľ je prechod do Living Quarters. Na stole pri dvoch zničených počítačoch je Stealth Boy. Na zemi je pištoľ s tlmičom. V druhej miestnosti poniže je prechod do Cloning Lab. Tu je naľavo pozorovacia časť plná krabíc a zničených kníh. Vyskočte na krabice a za nimi v rohu je na mini rebríku Nuka-Cola Quantum. Zvonku ju neuvidíte, len keď vyskočíte na krabice. Pod rebríkom je kniha „Tumblers Today“, no je tak nešikovne umiestnená, že sa k nej normálne nedá dostať. Prejdite do obývacej časti.
Vo vstupnej hale len vojdite napravo do Kafetérie a tam na obslužnom pulte pri chladničke je kniha „Pugilism Illustrated“. Môžete presnoriť zvyšok obývacej časti, no nič vzácne tu už nie je, len bežná výbava. Prejdite do klonovacích laboratórií (dá sa odtiaľto aj zo vstupnej časti).
Tu sa zamerajte na veľkú halu, ktorá prakticky vypĺňa celú severovýchodnú časť. Hala je rozčlenená na niečo ako medzi-miestnosť. V hornej časti haly sú operačné stoly a povystavované röntgeny . V tej stredovej časti, kde je niečo ako interná miestnosť, sú oproti sebe, pri oknách dva stoly, na každom je mikroskop. Na jednom je kniha „Lying, Congressional Style“ a na druhom oproti je Bobblehead - Charisma.
Keď budete v západnej časti klonovacích laboratórií a pôjdete dolu chodbou (z Obývacej časti), tak vojdite do prvej miestnosti napravo. Je tam zamknutý trezor a na zemi pri tele je holodisk „Cloning Log“ s nejakým infom o tom, čo sa tu stalo.


Vault 106

Polohu Vaultu 106 získate pri hlavnej úlohe „Picking up the Trail“. Nachádza sa tesne pri Kaelyn´s Bed & Breakfast. Po vstupe vojdite do chodby a za prvými zamknutými dverami napravo môžete hacknúť počítač a dočítate sa výzvu a varovanie Dozerateľa tohto Vaultu. Pokračujte a narazíte na šialeného preživšieho. Napádať vás tu budú títo šialenci, no ľahko ich porazíte, majú len chladné zbrane (trúbky, meče, nože, kladivá) zbrane a na sebe majú len oblek Vaultu 106.
Pripravte sa na vízie, ktoré budete dostávať a všetko uvidíte vo fialovom svetle. Uvidíte nepoškodené miestnosti Vaultu, pôvodných obyvateľov, svojho otca, Dozerateľa tohto Vaultu, alebo narazíte na funkčné počítače, v ktorých je správa „pre vás“ a stojí v nej, aby ste si tu zvykli, pretože je tu dobre ako nikde inde. Keď budete vo vedeckých laboratóriách, tak v jednej chvíli vás aj napadnú prízraky Butcha, Wallyho a Paula, ktorí vás šikanovali za mladi. Stačí jedna rana a zmiznú, keď zmiznú všetci, objaví sa preživší vaultu (nie je označený ako „šialený“, tak ako ostatní a má na sebe aj laboratórny plášť na rozdiel od ostatných), ktorý vás tiež napadne. Keď mu odoberiete väčšinu života, použije Stealth Boy, aby vám ušiel, no aj tak ho môžete doraziť.
Zo vstupnej časti prejdite do Obývacej časti, inde sa ani nedá. Po vstupe sa ocitáte na poschodí. Hneď napravo pri vás sú dvere, za ktorými sú schody vedúce nadol. Najprv prejdite na opačnú stranu terasy a vojdite do učebne. V triede sú na učiteľskom stole (oproti premietačke) tri drevené krabice. Horné dve zhoďte a v spodnej nájdete dve plechovky a knihu „Nikola Tesla and You“. Vráťte sa na terasu a prejdite do susednej miestnosti. Popri lekárskych paravánoch prejdite do zadnej miestnosti, ktorá má po bokoch okná s výhľadom na nejakú jaskyňu. Tu na poličke pri zničených knihách nájdete Bobblehead - Science. V poslednom rohu na poschodí je Dozerateľova kancelária. Dvere sú zamknuté, no ak ich neviete vypáčiť, môžete k nim nájsť neskôr kľúč. Vnútri je jeho počítač, no vyžaduje na hacknutie Vedu 100.
Potom prejdite do laboratórnej časti. Od vstupu zbehnite dole schodmi, na druhej odbočke choďte vpravo, dolu schodmi a v prvej miestnosti napravo je na prevrátenej skrini pri štyroch veľkých generátoroch kniha „Tumblers Today“. Pokračujte ďalej nadol a na konci narazíte na preživšieho v laboratórnom plášti (popis vyššie). Za ním je už len slepá jaskyňa, v ktorej na poličke nájdete Mini Nuke.
Vráťte sa na začiatok laboratórnej časti a choďte prvou odbočkou napravo a hore schodmi. Tam je prechod do Obývacej časti, do miestnosti, okolo ktorej ste mohli ísť predtým, no nedá sa do nej vstúpiť z Obývacej časti, ale len odtiaľto, z laboratórií. Nájdete tu funkčný počítač, bezpečnostný terminál, v ktorom je ďalšia správa od Dozerateľa, ktorá toho obsahuje viac o nejakom plyne, ktorý bol do Vaultu vpustený. Na stole pri tomto počítači je aj bezpečnostná karta (Vault 106 Master Key).
S touto kartou sa vráťte zo vstupnej časti do Obývacej časti a môžete si ňou otvoriť dvere do Dozerateľovej kancelárie, no počítač musíte aj tak Hacknúť, pokiaľ teda chcete, nie je to nevyhnutné. Dozviete sa ďalšie info o víruse vo Vaulte.


Old Olney

Old Olney je malé mesto plné zrúcanín na severe. Môžete sa doň dostať v rámci skrytej úlohy „Voľby“, alebo keď budete preskúmavať Vault 92 (buď na vlastnú päsť, alebo pri vedľajšej úlohe „Agátina pieseň“), pretože sa nachádza tesne pri vstupe do Vaultu.
Ešte než pôjdete do zrúcanín, môžete zamieriť na západ od Vaultu 92. Rovno pod kopcom je zničená farma, na ktorej je pár nájazdníkov. Na prízemí farmy nájdete v poličke Mini Nuke a pod poličkou pri dverách knihu „Dean´s Electronic“.
Priamo v ruinách Old Olney si dávajte pozor na Deathclawov, takže sa sem vyberte radšej až neskôr, keď budete na vyššej úrovni a s dobrou výbavou. Pred požiarnou stanicou v meste nájdete kostru a pri nej list „Nuka-Cola Accident Report“, kde sa dočítate, že šofér s nákladiakom Nuka-Coly nabúral pri čerpacej stanici neďaleko Old Olney. Rovno spoza požiarnej stanice sa otočte na východ, sverovýchod. Vidíte tam zrúcaniny diaľnice. Za kopcom vidíte trčať raketu, symbol čerpacích staníc „Red Rocket“. Zájdite tam a pri stanici je odstavený kamión. Nájdete v ňom hromadu prázdnych fliaš, dosť plných fliaš Nuka-Coly a aj päť fliaš Nuka-Cola Quantum. Dve sú vysypané na podlahe kamióna, zvyšné sú v debničkách s ostatnými fľašami. Nejakých dvadsať metrov severne od kamióna je poštová schránka, v ktorej nájdete knihu „Guns and Bullets“.
V ruinách mesta je ešte pár mŕtvol, ktoré môžete obrať, no nič iného, ale ešte môžete zájsť do kanálov pod mestom. V meste sú dva vstupy, jeden si zvoľte. V severnej časti nájdete v jednej miestnosti zavretého Protectrona. Ak hacknete terminál pri ňom, môžete ho aktivovať. Rovno oproti nemu je na opačnej strane miestnosti kostra a identifikačná karta, na základe ktorej vás Protectron rozpozná ako zamestnanca. V kanáloch na vás čakajú ďalší Deathclawy. V centre môžete ísť na východ, kde sú zamknuté dvere. Za nimi sa nachádza Mini Nuke. Potom už len pokračujte na juh. Na juhu sú tri miestnosti. Jedna je na konci chodby, v nej nájdete pri posteli Nuka-Cola Quantum, na posteli raketomet a pod troma zamknutými trezormi v stene nájdete na zemi Fat Man. V druhej miestnosti, úplne na juhu nájdete tri mŕtvoly, Pustinára, žoldnierku a novicku Bratstva oceli. Tú prezrite, má na sebe prototyp brnenia Medika (Prototype Medic Power Armor) a aj manuál k brneniu. Z tejto miestnosti môžete ešte prejsť dierou v stene do slepej chodby jaskyne. Na jej konci je pri kostre kniha „Duck and Cover!“. Tretia miestnosť (oproti tej s mŕtvolami) je len magnum .44 so zameriavačom, pracovný stôl a Bottlecap Mine.


Dunwich Building

O tejto budove ste sa dozvedeli v Girdershade ak ste sa pýtali na okolie. Stačí sa odtiaľ vydať na juh a narazíte na veľkú budovu s parkoviskom. Vojdite dnu. Už v Girdershade hovorili, že je to zvláštne miesto a vy sa môžete pripraviť na rôzne zvuky, dvere otvárajúce sa sami, vidiny a na hromadu ghulov. Tiež rátajte s rôznymi rádioaktívnymi časťami v budove. Po vstupe je hneď naľavo na okrúhlom stolíku päť denníkov (Jaime´s Personal Journal: Entry 01 - 05), z ktorých sa dozviete ako Jamie pátral po svojom otcovi a pátranie ho doviedlo až sem. Ďalej naľavo je veľká hala s ghulmi. Na jej konci je na stole pri zničenom počítači a pri rádiu ďalší denník (Jaime´s Personal Journal: Entry 06). Vráťte sa do vstupnej chodby a choďte napravo. Pri schodoch choďte do malej miestnosti pod nimi. Na poličke vnútri nájdete Nuka-Cola Quantum. Potom pokračujte schodmi nahor. Môžete preskúmať horné podlažie a v jeho zadnej časti sa schodmi opäť vrátite dole, do časti na prízemí, kam sa od vstupu nedostať. Keď zbehnete dolu schodmi, prejdite o dve miestnosti ďalej. Na stole nájdete deník (Jaime´s Personal Journal: Entry 07). Tiež je tu prechod do ďalšej časti budovy, do Forsaken Dunwich Ruins.
Prejdite chodbou do veľkej miestnosti. V nej nájdete stolík so zaheslovaným počítačom (v ktorom sa môžete po hacknutí dočítať niečo z pôvodnej spoločnosti) a aj denník (Jaime´s Personal Journal: Entry 08). Z haly vyjdite hore schodmi. Hore pôjdete popri malej údržbárskej miestnosti. V nej na poličke nájdete knihu „Dean´s Electronics“. Na poschodí môžete vojsť tiež do veľkej haly s deravou podlahou. Tam je len jedna zamknutá miestnosť, v ktorej je mŕtvola a počítač, ktorý ak hacknete, zistíte, že sa tu ten chudák skrýval pred ghulmi a čakal na kamoša Billyho s posilou granátov (čo je zrejme mŕtvola pri vstupe do budovy so zásobami granátov aj munície). Inak len prejdite chodbou na opačnú stranu a tam zbehnite dole do prízemia a dverami do poslednej časti budovy, do Virulent Underchambers.
Vojdite do miestnosti a na stole oproti vám je posledný denník Jamieho (Jaime´s Personal Journal: Entry 09). Pozoskakujte cez diery v podlahe o niekoľko podlaží nadol. Prejdite chodbou k schodom. Ak vybehnete schodmi hore, dostanete sa do miestnosti, z ktorej prejdete naspäť do vstupnej časti budovy a tak sa môžete vrátiť von. V tejto miestnosti je aj Bobblehead - Meele Weapons. Ak chcete preskúmať tajomstvo budovy, tak pokračujte chodbou pod schodami. Na konci chodby nájdete čudesný rádioaktívny oltár, okolo ktorého sú divokí ghulovia a aj Jamie. Je to ghul, no nezdivel, pretože má na sebe šaty a používa aj samopal. Keď sa priblížite, tak vás všetci napadnú. Za zabitie Jamieho získate dobrú karmu (ak máte perk „Lawbringer“, tak získate aj jeho prst, takže je to zlá postava).


Evergreen Mills

O tejto oblasti ste sa dozvedeli v Girdershade, ak ste sa pýtali na okolie. Stačí sa vydať na východ od Smith Casey´s Garage. Je to dosť veľká oblasť, ktorá zahŕňa starú továreň, skupinky chatrčí a vlakových súprav. Celú oblasť obývajú nájazdníci, takže sa budete musieť cez všetkých prebojovať, ak chcete oblasť preskúmať. Povedľa továrne majú dokonca zajatého Behemotha. Ak odpálite generátor pri jeho klietke, otvoria sa dvere a Behemoth vybehne von. Pravdepodobne ho nájazdníci zabijú, no trochu ich preriedi, čo vám uľahčí postup. Keď vonkajšiu oblasť vyčistíte, môžete ju preskúmať. Pozor na pár pascí. Nájdete tu rôzne drobnosti, muníciu, zbrane, v južnej chajde v poličke pri stene aj knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“, raketomet a plameňomet a v severnej chatke Battlecap Mine a nájazdníčku v sexy spodnom prádle. Kúsok za Behemothovou klietkou je aj pár zajatých otrokov, ktorých môžete oslobodiť. Ich klietku môžete vypáčiť, alebo otvoriť kľúčom (jeden má pri sebe jeden z nájazdníkov v okolí klietky, druhý nájdete v budove strážnice nad klietkami v skrinke). Za ich oslobodenie máte dobrú karmu, hoci oni sa nejako vďačne netvária. Po prieskume môžete navštíviť aj samotnú továreň.
Vstupná časť továrne je len hala a hore je pár miestností a čakajú tu ďalší nájazdníci. V jednej na pracovnom stolíku nájdete Nuka Granát. Pod schodmi je na kovovej strieške jasne viditeľná mŕtvola. Musíte tam zoskočiť z ochodze, inak sa tam nedostanete. Pri tele je kniha „Duck and Cover!“. Na poschodí je jedna zamknutá miestnosť. V izbe oproti je v stolíku s rádiom kľúč od tej zamknutej miestnosti, v ktorej nájdete Fat Man.
Odtiaľto môžete vojsť do poslednej časti, do bazáru. Tu sú ďalší nájazdníci. Po vstupe je napravo malá oblasť s pultom. Za pultom je pri dvoch chladničkách na poličke v krabici s dvoma prázdnymi fľašami aj Nuka-Cola Quantum. Všetkých tu musíte pobiť, okrem Smiling Jacka, je to obchodník v severovýchodnej časti. Jack je však braný ako zlá postava, takže ho môžete zabiť bez straty karmy (dokonca má aj „prst“ ak máte perk „Lawbringer“) a získať tak kľúč od jeho skrinky s vecami, ktoré mal na predaj a priamo od neho unikátnu brokovnicu Terrible Shotgun. Ak ho nechcete zabíjať, môžete mu ukradnúť náboje, opustiť lokáciu a po návrate by ju mal mať v inventári a k dispozícii na krádež (prípadne mu dajte inú dobrú zbraň s nábojmi).Napravo od Jackovho obchodu je ešte malá chodba, na konci ktorej je pult s pracovným stolom. Na stole je Bottlecap Mine a pod pultom je trezor. Za pultom je na poličke Bobblehead - Barter. Chodba s dvoma figurínami, ktoré majú miesto pŕs červené svetlá, vedie do malej oblasti s pár ďalšími nájazdníkmi. Jeden z nich má u seba kľúč (Madame´s Key). Je tu zamknutá miestnosť, ktorú ak vypáčite, alebo otvoríte kľúčom, tak v nej na spodnej časti poschodovej postele je kniha „Nikola Tesla and You“. Kľúčom otvoríte aj trezor a registračnú pokladnicu oproti zamknutej miestnosti.


Jocko´s Pop & Gas Stop
VAPL-66 Power Station
VAPL-84 Power Station


Pár ľahko nájditeľných a na prieskum nenáročných oblastí na jednej trase. V rámci vedľajšej aj skrytej úlohy zájdete do Girdershade. Odtiaľ sa vydajte popri hlavnej ceste na východ. Hlavnú cestu tvoria trosky diaľnice. Neďaleko od Girdershade narazíte na chatrč pri čerpacej stanici. Vojdite do chatrče (Jocko´s Pop Stop) a vnútri nájdete na pracovnom stolíku schému - Bottlecap Mine, jednu Bottlecap Mine a na pulte knihu „Nikola Tesla and You“. Na poličke pri Mentatoch je aj Nuka-Cola Quantum.

Vybehnite na skaly za chatrčou, smerom na juhozápad. V údolí poniže vidíte malú rozvodňu, spája elektrické drôty vedenia z okolitých stĺpov. Je to VAPL-66 Power Station. Vnútri v budove je rozbitý generátor a pár drobností, opasok, mentaty, psycho, Med-X, Stimpacky, lekárske náradie, časti z motoriek a kniha „Dean´s Electronics“. Na zemi pri stole je aj Mini Nuke. Pri rozvodni sa zvyknú objavovať nájazdníci.

Pokračujte od Jockovej chatrče popri hlavnej ceste ďalej na východ. Poniže vás uvidíte energetickú rozvodnú stanicu. V diaľke južne za ňou vidíte RobCo Facility (vedľajšia úloha). Táto rozvodňa je VAPL-84 Power Station. Tvorí ju len pár transformátorov, za ktorými parkuje nákladiak, v ktorom nájdete Mini Nuke.


Bethesda Ruins

V hre nájdete dokonca aj túto budovu. Nachádza sa severozápadne od ruín Washingtonu. Jednoducho sa tam dostanete, keď pôjdete zo Springvale a z Vaultu 101 po hlavnej ceste na sever, prejdete rieku a stále sa držiac diaľnice dorazíte ku komplexu budov. Ulice obsadili nájazdníci. V centre komplexu sú dve budovy spojené mostom. Môžete do nich vojsť.
Prvá je západné kancelárie (Bethesda Offices West). Vo vstupnej časti je na recepčnom pulte, pri počítači ovládajúcom strieľne, kniha „Big Book of Science“. V slepej chodbe naľavo je pri fontánke pod krabicou schovaný Stealth Boy. Na prvom poschodí sú v bočnej miestnosti na skrinke dve predvojnové knihy. Na druhom poschodí je na stole v rohu krabica, v ktorej je pod kladivo položená kniha „Dean´s Electronics“. V rohu je pri mraziacom boxe pár krabíc. Pod nimi je Mini Nuke.
Prejdite buď mostom z poschodia, alebo z ulice do východných kancelárií (Bethesda Offices East). Na poschodí je miestnosť s dvoma stolmi, na jednom je počítač na ovládanie strieľní, na druhom je pod trezorom položená Bobblehead - Lockpick. Jeden z nájazdníkov tu má u seba knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“ a tiež kľúč od trezoru. Na poschodí v miestnosti pred tou s dverami na spojovací most je časť miestnosti zasypaná troskami. V troskách sú tri kovové skrinky. Na jednej z nich je položená Mini Nuke.
V oblasti je ešte aj podzemie (Bethesda Underworks). Vstúpiť sa tam dá dvoma vchodmi. Jeden vstup do metra je severovýchodne od kancelárskych budov, druhý, ktorý tvorí len poklop kanála na ulici, je juhozápadne od kancelárskych budov. Sú to v podstate susedné ulice, nie je to ďaleko. V podzemí vás čaká len jeden Glowing One. V južnej časti podzemia je malý sklad. Ak vojdete z kanálu na ulici, tak len vybehnite chodbou a uvidíte miestnosť v niečom ako podpornom stĺpe. Vnútri je pár granátov, drobnosti, na poličke Nuka-Cola Quantum, na susednej poličke je kniha „Grognak the Barbarian“, pri mŕtvole na zemi je Stealth Boy. V poličke je aj krabica, v ktorej je ukrytá Mini Nuke, stačí krabicu vytiahnuť. V severnej časti je nástupište metra. Na hornej plošine, odkiaľ je druhý vstup do podzemia, je na lavičke pri mŕtvolách, na vedre položená kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“.
Ešte môžete napokon prezrieť okolie ruín. Veľa tu toho nie je, no ak sa vydáte na východ, uvidíte neďaleko vás na kopci ruiny budov. Niektoré sú dokonca kompletne zachované, no vstúpiť nemôžete do žiadnej. Jediná medzi nimi je opevnená. Nejaký umelý plot, dva vraky áut a príves (v ktorom je Buffout a nejaká munícia). Stráži tu pár nájazdníkov. Toto je jediná budova, do ktorej môžete vojsť, je to niečo ako hliadka nájazdníkov (The Raid Shack). Stačí vám ísť od Bethesdy po ceste, na križovatke rovno (na východ) a je to druhá budova napravo. Vnútri čakajú ďalší nájazdníci. Nájdete tu dosť vecí na domácky robené zbrane, chemikálie, alkohol a na poschodí na stolíku pri telefóne aj knihu „Tales of a Junktown Jerky Vendor“. Jeden z nájazdníkov v dome má pri sebe unikátny nôž Stabhappy.


Deathclaw Sanctuary
Mount Mabel Campground
Broadcast Tower KB5


Zájdite do Dickerson Taberancle Chapel, ktorej lokáciu môžete získať pri úlohe „Blood Ties“. Od kostola sa pozrite na západ. Vidíte kopec predelený kaňonom, nad ktorým obe časti kopca spája most. Napravo na vrchnej časti kopca vidíte vysielaciu vežu. Naľavo dole pod kopcom vidíte malý tábor s prívesmi. Môžete ísť napravo hore do kopca po ceste, obísť si hlavný kopec a dostať sa hore k vysielaču, od ktorého môžete pozoskakovať k Svätyni Deathclawov. Môžete ísť dole k táboru, cez ktorý sa dostanete na prostrednú časť kopca a z nej cez spojovací most priamo k Svätyni Deathclawov. Tiež môžete ísť strednou časťou, priesmykom a tiež sa dostanete k jaskyni Deathclawov.

Ak pôjdete spodnou časťou pod kopec na juhozápad, narazíte na tábor s piknikovými stolmi a prívesmi. To je Mount Mabel Campground. Nájdete tu len nejaký alkohol, cigarety, rozličné drobnosti, v prevrátenom prívese lekárničku a v prívese pri griloch muníciu, lekárničku a matrac. Odtiaľto pokračujte smerom do kopca na západ. Po pár metroch uvidíte pod vami pri koryte rieky na ceste zasypaný podjazd. Tu sa zvrtnite smerom naspäť a vyjdite ešte vyššie do kopca, dostanete sa nad kempingový tábor. Odtiaľto prejdite po spojovacom moste a dostanete sa k jaskyni.

Pri jaskyni Deathlclawov má tábor pár vojakov Enklávy (ak ste už splnili úlohu „The American Dream“) a tesne pred vstupom do jaskyne je pár Deathlawov. Je možné, že ak sa tieto dve skupiny už stretli, tak je jedna z nich mŕtva. Deathlclawov samozrejme treba očakávať aj v jaskyniach, takže sa sem oplatí ísť až s lepšou výbavou na vyššej úrovni. Pred vstupom do jaskyne je zamknutá truhlica, v ktorej je kniha „Duck and Cover!“. Vojdite a hneď vo vstupnej jaskyni vás dole čakajú hromady mŕtvol. Pri telách mravca a pár ľudí je Nuka-Cola Quantum. Pri tele Brahmina je na sude Mini Nuke, kniha „Nikola Tesla and You“ a Bobblehead - Endurance. Ďalej sa vydajte preskúmavať jaskyne. Všetky sú pospájané a celkovo sú tu tri väčšie jaskyne spojené menšími a tunelmi, no oblasť je tvarovaná tak, že nie je problém zablúdiť. V jaskyniach nachádzate rôzne hromady mŕtvol a pozostatkov tiel. Nájdete tu telá vojakov enklávy, žoldnierov, nájazdníkov, obchodníkov, pustinárov, takže ich všetky môžete obrať a získate rôzne zbrane, chemikálie a brnenia (Roving Trader Hat, Roving Trader Outfit, Leather Armor, Raider Armor, Tesla Armor, Tesla Helmet, Brahmin-Skin Outfit, Enclave Officer Uniform, Enclave Officer Hat, Wasteland Wanderer Outfit). V juhovýchodnej časti úplne dole na juhu je krvavé jazierko, pri ktorom nájdete na brehu nad hromadou kostí unikátny Rotačný Laser Vengeance. Prehľadajte centrálne jaskyne. V prostrednej, centrálnej jaskyni, viac na juhu. Je tu jedna dôstojníčka Enklávy (len ak ste už splnili úlohu „The American Dream“, po ktorej sa objavia v pustinách tábory vojakov Enklávy). Ak ste tu boli už predtým a pobili Deathclawov, tak môže žiť, ale najčastejšie býva mŕtva. Prezrite si ju, má totiž pri sebe unikátny energo-nôž zvaný Jack. Potom sa vráťte von.

Napokon sa vydajte k vysielaču Broadcast Tower KB5. Od jaskyne Deathlclawov môžete ísť na západ po druhom spojovacom moste. Obíďte odspodu kopec. Pôjdete ponad dve opevnené strážne pozície nájazdníkov. Okrem nepriateľov je tam pár drobností a v tom väčšom opevnení z áut je na poličke aj kladivo Super Sledge a v krabici pod stolom je pod plechovkami ukrytá kniha „Grognak the Barbarian“. Cestou ďalej hore na kopec sa dostanete priamo k vysielaču. Ak pri ňom aktivujete elektrický spínač, získate rádiový signál Alfa Lima. Tesne pod vysielačom, smerom na juh je vstup do kanála (Drainage Chamber). Vnútri nájdete pri zamknutých dverách mŕtvolu s pištoľou, spinkami a knihou „Tumblers Today“. Ak vypáčite dvere, za nimi sú len nejaké potraviny, alkohol, RadAway, čistá voda a matrac. Dole pod kopcom s vysielačom vidíte smerom na severozápad osamelú zrúcaninu domu. Je tam pár nájazdníkov. Vnútri je na poličke kniha „Tumblers Today“ a vo vani nájdete Mini Nuke. Juhozápadne od tohto domu vidíte na diaľničnom moste príves nákladiaku. Vnútri je laserová puška a Mini Nuke. Keď sa priblížite, v prívese dôjde k výbuchu. Je tu nejaká chyba, keď sa blížite z východnej strany, dôjde len k výbuchu, keď sa blížite z druhej, západnej strany spoza rieky, tak pri výbuchu vyletí von telo vedca, ktoré má u seba Scientist Outfit a „Big Book of Science“ (aj z tejto strany sa telo občas neobjaví). Severne, severozápadne od vysielača, v údolí pod osamelou zrúcaninou je pár vrakov. Najprv dva a poniže nich jeden vrak auta s nákupným košíkom. Pri nich leží mŕtvola Pustinára, ktorá má u seba nahrávku „Almost Home...“. Občas sa tu to telo neobjaví, chyba hry. Od tohto miesta sa dajte na severovýchod, nahor do kopca smerom k veľkej veži so satelitom (SatCom Array NW-05a), ktorú vidíte v diaľke. Cestou pri skale a suchom strome narazíte na vaňu, v ktorej je kostra a tá má medzi nohami Mini Nuke. Od osamelej zrúcaniny s nájazdníkmi sa dajte dole kopcom na severozápad. Zbehnite dole k vraku auta a od neho pokračujte na západ k trom vrakom áut. Pri nich sú tri krabice s muníciou a kniha „Duck and Cover!


Yao Guai Tunnels

Tunely Yao Guaiov sú severozápadne od Smith Casey´s Garage (kam pôjdete v hlavnom príbehu). Od garáže sa dajte na západ, severozápad. Severne vidíte vysielaciu vežu, tú ignorujte a postupujte hore kopcom. Na kopci sa dostanete k hromadám skál. Tu už len postupovať na severozápad. Je dosť ťažké to opísať, pretože tu nie je nič výrazné, čo by poslúžilo ako orientačný bod. Jedine trojica suchých stromov povyše vstupu do tunela. Ak sem prichádzate po postupe v hlavnom príbehu, kedy ste sa už konfrontovali s Enklávou, tak povyše tunela bude tábor Enklávy, ktorý je jediným spoľahlivým orientačným bodom. Hneď oproti nemu je v malej skupine skál vstup do tunelov.
Vnútri hneď po vstupe pôjdete popri stole, na ktorom je hromada drobností a predvojnová kniha. Pokračujte ďalej a dôjdete na križovatku. Na západe, aj na juhu sú slepé jaskyne, môžete ich preskúmať. Pokračujte na sever. V malej jaskyni nájdete dva stoly, na jednom je rádio a na druhom Nuka-Cola Quantum. Odtiaľto pokračujte na západ a dole k vstupu do Yao Guai Den. Vojdete do veľkej jaskyne. Naľavo prejdite popri pár kostrách za stĺp, pri ktorom sú poličky a za stĺpom je pri stene krabica, na ktorej je postavená Bobblehead - Sneak. Oproti krabici je malé jazierko. V ňom sú dve mŕtvoly osadníkov a jedna má u seba list „Yao Guai Den Note“, v ktorom sa dočítate, že si tu skupina osadníkov zriadila domov a dúfali, že tu budú v bezpečí pred hrôzami vonkajšieho sveta. A ako dopadli, je jasné. Nevracajte sa, kade ste prišli. Za jazierkom je tunel, ktorý vás dovedie naspäť do predošlej oblasti, Yao Guai Tunnels. Dovedie vás však na jednu hornú plošinu, kam by ste sa normálne nedostali. Tu je telo nájzadníka a kniha „Grognak the Barbarian“.


Greener Pastures Disposal Site
MDPL-13 Power Station


Toto je bývalá skládka odpadu. Teraz je to značne rádioaktívna oblasť, takže sa vyzbrojte nejakým vhodným oblekom, alebo aspoň chemikáliami. Radiácia nie je vysoká, ale zato sústavná. Oblasť je južne od Vaultu 92. Môžete tam ísť od Temple of the Union. Choďte na sever popri diaľnici a keď budete na úrovni bistra Grisly Diner, tak sa dajte západ po ceste (ktorú vidno len na mape, fyzicky nie je) a po chvíli dorazíte nad údolie, v ktorom vidíte rôzne kontajnery, sudy a jednu budovu. Toto je oblasť skládky. V západnej časti je pri kamióne so sudmi kontajner, v ktorom je mŕtva vedkyňa, ktorá má na sebe Protiradiačný oblek a pri sebe knihu „Big Book of Science“. Na východnej strane je osamotený kontajner. Vojdite do neho, berie sa ako budova (Makeshift Shack, načítavanie pri vstupe). Vnútri je mŕtvola (Wasteland Recluse). Telu má u seba Protiradiačný oblek, pod posteľou má knihu „D.C. Journal of Internal Medicine“, vo vedre pár stimpackov a v koši niekoľko RadAway. Napokon vojdite do kancelárskej budovy. Vnútri je len jedna miestnosť, kde je na zemi pri stole Nuka-Cola Quantum a na stole pri počítači, vedľa trezora Bobblehead - Agility.

Od skládky sa dajte na juhozápad, západ. Potrebujete sa dostať na kopec nad skládkou. Dovedie vás tam asfaltová cesta, stačí sa jej držať od skládky a zahnúť hore do kopca. Cesta vedie k budove s troma vysokými komínmi. Keď budete na kopci, zachytíte rádiový signál Theta Beacon. Nad cestou bude vrak auta a zrúcanina domu. Choďte tam, za zrúcaninou domu je havarovaná mimozemská loď. Pri mŕtvom mimozemšťanovi nájdete Alien Blaster a energetické články, ktoré sú muníciou do mimozemského blasteru.

Potom pokračujte na juh. Ak ste boli pri havarovanej lodi, tak len pokračujte cestou, prejdite mostom a dostanete sa k budove s troma vysokými komínmi, ktorú vidno už z diaľky. Je to MDPL-13 Power Station. Komplex tvorí väčšia budova (Derelict Power Plant) a menšia (Power Substation). Väčšia je plná ghulov. Na poschodí je na stole unikátna bojová päsť Fisto! a inak sú tu len drobnosti. V menšej budove je na pracovnom stole Bottlecap Mine, Nuka-Cola Quantum a Schéma - Railway Rifle.


MDPL-05 Power Station

Choďte do Raven Rock (dovedie vás tam hlavný príbeh). Vyjdite vstupnou bránou a choďte smerom k reklamnej tabuli. Pred ňou zahnite doľava, choďte na okraj kopca. Poniže vidíte stĺp elektrického vedenia. Zoskočte k nemu a káble vás dovedú k rozvodni. Za plotom pri transformátoroch nájdete telo opravára, jeho krabičku na náradie (jeho vlastnú „Workman´s Toolbox), ktorá obsahuje kľúč od brány (ktorý vám je vcelku zbytočný, keďže je v pletive diera), tiež je tam kniha „Dean´s Electronics“ a pri náradí schéma - Dar Gun.


The Overlook Drive-In
Cliffside Cavern (Raider Outpost, Yao Guai Cave)


Choďte do Andale (kde ste mohli zájsť pri skrytej úlohe „Zvláštne mäso“). Na začiatku mesta pri moste je vedľa domu auto. Za ním choďte po asfaltovej ceste nahor do kopca na západ. Nechajte sa viesť cestou na kopec a dovedie vás k plošine, kde vám padne do očí veľká premietacia plocha. Je to autokino „The Overlook Drive-In“. Žije tu pár nájazdníkov. Okrem pár krabíc s muníciou, pekného výhľadu na Tenpennyho vežu a možnosti odpáliť hromadu áut jedným výbuchom, tu nie je nič zaujímavé.

Od autokina pokračujte popri odpadkovom kontajneri po lesnej ceste na severozápad, ktorá sa po chvíli stočí na západ a povedie vás dole pod kopec po okraji brala. Cestou môžete naraziť na pár nájazdníkov a skalnú rímsu, po ktorej pôjdete budú lemovať mŕtvoly. Na konci cestičky objavíte Cliffside Cavern, no tieto jaskyne tvorí nájazdnícka základňa (Raider Outpost). Vojdite. Chodbou sa dostanete do centrálnej jaskyne. Napravo sú dva generátory a medzi nimi na malom okrúhlom stolíku je Nuka-Cola Quantum. Odtiaľto sa dá ísť nahor a dole. Zbehnite do dolnej jaskyne. Je to malá, slepá jaskyňa, sú v nej dve postele, za ktorými je na poličke kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“. Poniže je stan, v ktorom je na stole predvojnová kniha a na jednom z dvoch trezorov je Mini Nuke. Vybehnite nahor. V centrálnej jaskyni sú tiež dve horné plošiny. Na jednej je muničná krabica pri stole a oproti nim je generátor a svetlo. Za generátorom je na zemi kniha „Grognak the Barbarian“. Potom prejdite do severozápadnej časti, kde bojuje pár nájazdníkov s Yao Guaiom. Tu je prechod do Yao Guai Cave. Vojdite a prebehnite jaskyňou plnou Yao Gauiov. Na konci jaskyne je pri hromade kostí schéma - Nuka-Grenade.


F.Scott Key Trail & Campground

Zájdite k Dunwich Building. Spred parkoviska sa dajte na severozápad, proste dole po vyšľapanej ceste, na rázcestí doprava, hore kopcom a hore doľava. Tam už uvidíte na kopci povyše Dunwich Buildingu piknikové miesto. Môžete tu naraziť na Deathclawov, aj Yao Guai. Piknik tvorí pár stolov a dva prívesy. Na stole povyše je lekárnička, na stoloch poniže je kniha „Duck and Cover!“. V prívese je schéma - Deathclaw Gauntlet.


SatCom Array NN-03d
MDPL-21 Power Station


K skupine satelitov môžete orientačne ísť od Oázy, alebo od Pevnosti Constantine. Zájdite k Fort Constantine (ktorú môžete objaviť pri vedľajšej úlohe). Vybehnite na kopec nad veľkú budovu oproti menšej (dá sa sem prejsť aj po doskách zo strechy väčšej budovy). Otočte sa na východ a uvidíte tri satelitné veže. Zájdite k nim. SatCom Array NN-03d-A je odomknutá, SatCom Array NN-03d-B je zamknutá a SatCom Array NN-03d-C je neprístupná. Vojdite do „Áčka“. Prejdite hore vežou až do satelitu. Z jeho vrchu vedú dosky, po ktorých prejdete do satelitu susednej veže „Béčka“.
Vnútri na poschodí je na stole zaujímavá šachovnica. Trpaslíci sú pešiaci, veľká a malá fľaša Škótskej ako kráľ a kráľovná, energetické články sú kone, vína sú strelci a vodka je veža. Všetko na šachovnici je samozrejme zmenšené. Pri šachovnici je aj Super Sledge. Dole na prízemí je za zadebnenými dverami obrovský medvedík. Proste klasický medvedík, len veľkých rozmerov. Je možnosť ho získať, ak chcete. Tesne pred barikádu nahádžte na stolík trieštivé míny, hromadu mín, cúvnite a odpáľte ich svoju zbraňou. Výbuch občas dostane medvedíka von. Má rovnaké vlastnosti ako ostatné, malé medvedíky, takže si rozvážte, či obetujete míny pre zberateľskú raritu. Ak máte v inventári aj iných medvedíkov, alebo ak tohto viackrát vyložíte a zas vezmete do inventáru, môže sa zmenšiť na klasickú veľkosť.
Chodbou prejdite do tretej veže do „Céčka“. V nej vyjdite úplne hore na satelit. Tam je „strašiak“, ktorý má miesto rúk dve Mini Nuke. Vráťte sa dole. Na prízemí je na toalete kniha „Pugilism Illustrated“. Aby ste sa nemuseli vracať, prejdite k dverám (zamknuté na ťažkú zámku) a môžete ich otvoriť hacknutím počítača (ľahké heslo).
Pozrite sa juhozápadne pod kopec, je tam chatrč. Zvyknú sa pri nej zdržiavať členovia Bratstva Vydedencov. V nej nájdete na stole schému - Shishkebab. Na streche chatrče je aj Nuka-Cola Quantum. Stačí ju zostreliť.
Južne od veží je dole v otvorenom priestranstve opustený stan (Abandoned Tent). V ňom je pri rádiu Nuka-Cola Quantum a na poličke je kniha „Nikola Telsa and You“.
Severovýchodne od veží je ďalšia elektrárenská rozvodňa MDPL-21 Power Station. Satelity môžete vidieť aj od Oázy a vybrať sa k nim odtiaľ. Cestou iste pôjdete okolo tejto rozvodne. Je tam len jedna malá budova, v ktorej je na pracovnom stolíku Bottlecap Mine a kniha „Nikola Tesla and You“. Ak sa vám chce ešte si zájsť, tak sa odtiaľto vydajte na sever popri stĺpoch elektrického vedenia. Keď dôjdete k pozohýbanému stĺpu, tak zahnite doprava a držte sa popri skalnej stene (aby bola po vašej ľavej ruke). Dostanete sa pod skalnatý kopec, (na ktorom je posledný stĺp vedenia, za ním je už koniec mapky) kde je malé rádioaktívne jazierko. V ňom je mŕtvola nájazdníka, pustinára a vedca v protiradiačnom obleku. Na stole za jazierkom je kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“ a tiež Mentats, Buffout, Jet a štyri RadAway.


Clifftop Shacks

Od Vaultu 92 (pri Old Olney, úloha „Agátina pieseň“) sa dajte na západ k farme pod kopcom. Od farmy pokračujte na západ, juhozápad ďalej dole kopcom k jazierku s malou chatrčou. Odtiaľ pokračujte hore kopcom, rovnakým smerom k osamotenému stĺpu elektrického vedenia. Keď budete nad stĺpom, tak už uvidíte nad sebou hore na kopci nejakú stavbu. Keď sa priblížite, uvidíte barikády s ostnatým drôtom. Hore sú dve chatrče a pri nich pár super mutantov. Tiež tu majú zajatca, ktorého môžete za dobrú karmu prepustiť. V jednej chatrči je napravo od dverí, na druhej poličke kniha „Grognak the Barbarian“. Na stolíku pri posteli je predvojnová kniha a kostra na posteli drží Board of Education, je to unikátna verzia obyčajnej palice s klincami. V druhej chatrči je tiež jeden supermutant, druhá zajatkyňa, ktorú môžete za dobrú karmu oslobodiť. Tiež je tu mŕtvola pustinárky a nájazdníka. V poličke za krvavou hromadou je kniha „Pugilism Illustrated“.


MDPL Mass Relay Station

Choďte k Five Axles Rest Stop (pár odparkovaných kamiónov, lokáciu môžete získať pri úlohe „Blood Ties“). Tam sa otočte na východ a uvidíte obďaleč vedľa seba dva stĺpy elektrického vedenia. Zájdite k nim a za nimi je hneď elektrárenská rozvodňa. Je opevnená a nájdete v nej nájazdníkov. Vnútri je len jedna miestnosť s pár ďalšími nájazdníkmi. Jeden z nich sa volá Torcher a má plameňomet a unikátnu masku Torcher´s Mask. Na stole tu ešte nájdete knihu „Guns and Bullets“ a v trezore zvykne bývať Nuka-Cola Quantum.METRO

Ide v podstate o opis miest ktoré navštívite, alebo môžete navštíviť tak ako v časti „Lokácie“, no tu je to trochu komplexnejšie. Ide o opis juhovýchodnej časti mapy. Tú celú tvoria ruiny Washingtonu a narozdiel do zvyšku mapy, ktorá je celá prístupná sú tu len určité lokácie obmedzené nepreniknuteľnými troskami a do týcht lokácií sa dostanete jedine pomocou tunelou metra. Aj mnohé časti metra sú tiež zasypané, takže do niektorých častí musíte ísť pomocou niekoľkých tunelov mera a niekoľkých nástupíšť (tak som označil oblasti so vstupom do metra). Keď už nejakú oblasť objavíte, tak samozrejme môžete použiť rýchle cestovanie, ale samotné objavenie oblasti sa tam musíte prepracovať povrchovými a podzemnými časťami. Voľne prístupné sú len niektoré okrajové oblasti (Frragut West Metro Station, Friendship Heights, Flooded Metro, Grayditch, Irradiated Metro, Dukov´s Place a Anacostia Crossing). Ide v podstate len o stručný opis, aby ste vedeli, čo môžete v konkrétnych častiach očakávať, kam vás môžu doviesť, na akých nepriateľov sa pripraviť a akú korisť tam môžete získať (v súvislosti s korisťou uvádzam niekedy pojem „Schránka PPS“. Ide o kryty, ktoré sú v hre označené ako „Pulowski Preservation Shelter“). Na mapke sú vyznačené Nástupištia (zelenou farbou), podzemné časti metra a spojenia medzi nimi. Červenou je hlavná trasa metra, ktorou sa dostanete v podstate najďalej, čiernou farbou sú označené len krátke spojovacie tunely metra, či kanálov.

Mapa metra.


Nástupištia

Farragut West Metro Station

Na túto stanicu pôjdete v rámci hlavnej úlohy. Z Megatonu sa vydajte na východ smerom k Super-Duper Martu. Pri tomto obchodnom dome je most, ktorým sa môžete dostať za rieku. Samozrejme môžete aj preplávať, ale voda je rádioaktívna. Tam za mostom pokračujte po brehu smerom k mestu pred vami. Z cesty k vám môže zbehnúť pár nájazdníkov. Pri brehu nájdete vstup do metra. Pri neďalekom rozpadnutom moste sa zvyknú zdržiavať dvaja nájazdníci.

Vstup: Do Farragut West Station.

Korisť:
 • Pod mostom vedúcim cez rieku od Super-Duper Martu je mini tábor, v ktorom nájdete na zemi knihu „Duck and Cover“.

Friendship Heights

Pri tomto nástupišti majú malý tábor štyria nájazdníci, pozor jeden z nich má obvykle raketomet. V ich tábore nájdete okrem zbytočností pár granátov, pištolí, samopal a nejaké chemikálie. Ak pôjdete mierne na juhozápad, stačí sa držať cesty, tak narazíte na centaura, super mutanta a zajatkyňu. Ak ju oslobodíte, získate dobrú karmu a nejaké zásoby (ak zásoby odmietnete, získate viac dobrej karmy).

Vstup: Tenleytown / Friendship Station.


Chevy Chase (Chevy Chase North, Chevy Chase East, GNR Building Plaza)

Na toto nástupište pôjdete v rámci hlavného príbehu. Čaká vás tu skupinka Bratstva Oceli, paladin Vargas, Novicka Reddin a ich veliteľka Sarah Lyons. V schránke (PPS) napravo od schodov môžete nájsť očistenú vodu a pár drobností. V rámci postupu hlavným príbehom tu narazíte ešte na mŕtveho paladina (možnosť získať Power Armor) a získate aj Fat Man a pár nábojov. Získate tiež prístup do oblasti GNR Building Plaza, kde sídli Galax News Radio. Mimo hlavného príbehu môžete preskúmať aj východnú časť, kde je ďalší vstup do metra, inak nič zaujímavé.

Vstup: Tenleytown / Friendship Station, Metro Junction.


Dupont Circle (Dupont Station, Dupont East, Dupont Northeast, Dupont West)

Je to okruh niekoľkých blokov, uprostred ktorých je námestie s fontánou. Na svetovej mape sa vám zobrazia až štyri body tejto časti, kam môžete cestovať. No všetky tvoria jeden menší okruh. Okolo fontány sú rozmiestnené míny. Pri fontáne aj v priľahlých blokoch je niekoľko skupiniek nájazdníkov. Pri prechode do Dupont Circle Station je aj pár divokých Ghulov. V jednej štvrti je obchod s odevami, Lady Frumerton´s Fashions. Môžete tam vojsť a vyrabovať ho.

Vstup: Metro Junction (dva vstupy), Collapsed Car Tunnel (dva vstupy), Dry Sewer (kanály), Sunken Sewer (kanál), Foggy Bottom Station.

Korisť:
 • V jednom zo zničených domov, kde sú nájazdníci, je na poličke Predvojnová kniha a pár chemikálií.
 • V obchode Lady Frumerton´s Fashions je dosť kusov predvojnového oblečenia (obleky, opasky, okuliare, klobúky) a na trezore je položená kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“.

Vernon Square (Vernon Square Station, Vernon Square East, Vernon Square North)

Tak ako Dupont Circle, aj toto je väčšia oblasť z tých menších blokov. Tvorí ju niekoľko blokov, celkovo tri body na svetovej mape a zároveň tri ďalšie body na mape, pretože tu nájdete aj tri špecifické budovy, Hotel, Nemocnicu a centrálu Vault-Tecu (Vault-Tec Headquarters, Statesman Hotel a Our Lady of Hope Hospital). Do centrály môžete zabehnúť pri úlohe „Agatha´s Song“. Do hotela a nemocnice pôjdete pri úlohe „Reilly´s Rangers“.
V zborených budovách na severe a pri cenrále Vault-Tecu sú skupiny super mutantov. V zborených budovách nájdete na poliach rôzne zbrane, granáty a chemikálie. V oblasti sú aj dva kanály. V jednom zrejme kedysi niekto býval, sú tam postele, zariadenie a nejaká tá korisť. Druhý kanál je pri centre oblasti. V centre je havarovaná raketa a je tam extrémne silná radiácia. V kanáli je rovnako radiácia a ešte aj dvaja supermutanti. Nájdete tam však nejaké protiradiačné lieky a chemikálie.

Vstup: Metro Junction (dva vstupy), Vernon East / Takoma Park, Freedom Street Station.

Korisť:
 • V schránke (PPS) pri schodoch vedúcich k Freedom Street Station je v schránke Radiačný oblek.
 • V kanáli (severný, nie v rádioaktívnej oblasti) je za zamknutými dverami kniha „Dean´s Electronics).
 • V kanáli uprostred (v rádioaktívnej oblasti) nájdete na poličke knihu „D.C. Journal of Internal Medicine).

Pennsylvania Avenue (Pennsylvania Avenue North, Pennsylvania Avenue East, Pennsylvania Avenue South, Pennsylvania Avenue Northwest, White House, Metro Central)

Opäť väčšia z malých oblastí, ktorá zahŕňa štyri body na svetovej mape. Toto je oblasť v blízkosti Bieleho Domu. V jednej časti sa zdržujú super mutanti, v druhej majú malý tábor rytieri Bratstva Oceli. V oblasti je aj kanál, ktorý vás dovedie do oblasti Seward Square North Metro. V kanáli sú super mutanti a super mutant Brute. Inak sú kanály dosť prázdne. Neďaleko vstupu do kanálov je Scavenger. Pri Bielom dome je ešte jeden kanál, či skôr servisná šachta, ktorá vás dovedie do zrúcanín pod Bielym domom. Tam nájdete dvoch žiariacich ghulov a na poschodí trosiek je Fat Man a tri náboje. Nezdržujte sa tu, pretože je tu silná radiácia. Pri Bielom dome je aj tábor Bratstva ocele a sídlo majú v Hoteli, do ktorého sa aj dá vstúpiť.

Vstup: Pennsylvania Avenue / Georgtown Metro, Freedom Street Station, Pennsylvania Avenue / The Mall Metro, Pennsylvania Avenue / Seward Square Metro, Metro Central.

Korisť:
 • V kanáli, ktorý vedie do Seward Square North Metro, nájdete pár mŕtvol, pri nich laserovú pištoľ, muníciu a správu „Hidden Stash Note“ o ukrytej výbave. V juhovýchodnej časti kanálu nájdete pri kope trosiek, v diere v stene pod potrubím knihu „Tumblers Today“.
 • V Hoteli, kde táboria členovia Bratstva Oceli, je kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“. Avšak tak, ako všetko v hoteli, patrí členom Bratstva a jej zobratie je krádež.

Takoma Park, Takoma Industrial

V parku na vás čaká niekoľko vĺn super mutantov. Neďaleko výstupu z metra je obchod Nifty Thrifty´s, kam sa dá vojsť. Povyše obchodu je stan s pár skrinkami a druhou vlnou mutantov. Na konci je cesta zatarasená, no dá sa prejsť cez dom a jeho záhradkou s trpaslíkmi prejdete až na nádvorie starej továrne. Tam bojujú spolu žoldnieri Talon Copmany a Super Mutanti. Pobite ich. Naľavo od továrne je parkovisko a garáž „Takoma Motor“, kam môžete vojsť. Na parkovisku je pár super mutantov a Super Mutant Behemoth. Ak nemáte Fat Mana, tak je zložiť Behemoth riadna drina.
No našťastie je tu aj iný spôsob. Pred parkoviskom je nákladné auto, na ktoré môžete vyliezť po doskách. Hore je mŕtvola žoldniera a ovládací panel. U mŕtvoly nájdete list, v ktorom sa píše, že táto stará fabrika bola kedysi sídlom žoldnierov Talon Company a teraz ju chcú získať od Super Mutantov späť. Majú pripravené delostrelectvo, ktoré čaká len na pokyny. Ovládačom na stolíku môžete spustiť paľbu na parkovisko. Paľba sa pri každom opakovanom strieľaní mení a celkovo sú asi štyri pozície, na ktoré pália. Po pár výstreloch sa ovládač pokazí, no môžete ho opraviť, ak máte dostatočnú úroveň opravovania a potom môžete páliť donekonečna.
Napokon môžete ešte preskúmať továreň. Očividne slúžila na výrobu čistiaceho prostriedku Abraxo, ktorého tu nájdete desiatky kusov. V továrni je aj pár mutantov. Na balkóne nájdete ostreľovačku. Vnútornými schodmi sa môžete dostať zadnými dverami za továreň.
Za továrňou zbehnite dole a popri vode prejdite až na koniec k troskám, pri ktorých je stan a pár super mutantov. Vo vode je železná konštrukcia, po ktorej preskočte na druhú stranu, na rímsu budovy oproti. Po rímse prejdite za roh budovy a tam už pokračujte po ceste. Dostanete sa k jazeru s pár Ghulmi a stanom. V stane nájdete protiradiačné lieky (hodia sa, z jazera stúpa neustále radiácia) a protiradiačný oblek. Je to tábor Isabel Proudovej, ktorá tu robila výskum s nejakým Jasonom. V počítači si môžete pozrieť jej záznamy. Keď si ich prečítate, tak sa objaví žiarivý (Glowing One), ktorý je však označený ako Samuel. Tak nazvala Isabel ghula, ktorý viedol skupinu, ktorú pozorovali. Zrejme ju, aj Jasona zabili.

Vstup: Vernon East / Takoma Park.

Korisť:
 • V obchode Nifty Thrifty´s je na vešiaku šiltovka Takom Park Little Leaguer Cap. Je to unikátny predmet, zvyšuje vám (+5 výbušniny a +5 zbrane na blízko).
 • V garáži „Takoma Motor“ pri parkovisku nájdete na stole knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“.
 • V továrni „takoma Industrial“ nájdete na prízemí v poličke knihu „Lying, Congressional Style“.
 • V továrni choďte schodmi do hornej rozhľadne s pokazeným počítačom. Tam vedie drevný rebrík na nižšiu časť, kde je generátor a za ním v krabici pri mŕtvole je Nuka-Cola Quantum.

Georgetown (Georgetown West, Georgetown East, Georgetown North, Georgetown South)

V tejto oblasti sa to hemží Super Mutantmi, vrátane ich silnejších verzií. V severnej časti sú dve budovy, do ktorých môžete vojsť, obchody Cornucopia Fresh Groceries a Radiation King. Grocieries boli potraviny, kde môžete nájsť dosť rozličných zvyškov. Radiation King bola predajňa televízorov. Teraz v nej sídli Scavenger. V centre je dom, do ktorého sa dá vojsť. Označený je ako Townhome (na dome je nápis „The McClellan Family, 2026 Bradley Place). Vnútri je robot a pri ňom počítač, ktorým môžete zadať robotovi pár príkazov. Za riekou oproti vstupu do DCTA tunelu je lekárnička, krabica a útočná puška. V meste je kanál (Tepid Sewer), do ktorého môžete zaskočiť v rámci úlohy „Wasteland Survival Guide“. Týmto kanálom sa dostanete priamo k Dukovovmu sídlu „Dukov´s Place“. V kanály sú krysy a pár nájazdníkov. Vedie ich tu Rocksalt, ktorého keď zabijete, môžete mu vziať kľúč a tým otvoriť zamknutú miestnosť, trezor a pár krabíc. V južnej časti medzi južnými vstupmi do metra je v Gerogetowne La Maison Beauregard. Je to zničená budova len so vstupnou halou a dvoma mutantmi.

Vstup: DCTA Tunnel 014-B Potomac, Tepid Sewer (kanál), Foggy Bottom Station, Georgetown / The Mall Metro, Pennsylvania Avenue / Georgetown Metro.

Korisť:
 • V dome „Townhome“ je na stole kniha „Lying, Congressional Style“.
 • V schránke (PPS) vedľa obchodu Groceries je v krabici Nuka-Cola Quantum.
 • V ruinách domu oproti obchodom Groceries a Radiation King je na poschodí na poličke kniha „Grognak the Barbarian“ a Stealth Boy.
 • V kanály (Tepid Sewer) je v jednej miestnosti predvojnová kniha a v južnej časti je v miestnosti s veľkou turbínou priamo za ňou kniha „Dean´s Electronic“.
 • V budove „Le Maison Beauregard“ nájdete naľavo za pultom s registračnou pokladnicou knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“. Na poschodí nájdete za pultom pri chladničke na zemi Nuka-Cola Quantum. Na biliardovom stole nájdete Stealth Boy, rakety a Mini Nuke.

Seward Square (Seward Square North Metro, Sewqrd Square Southwest, Seward Square Northwest, Ranger Building)

Toto je vcelku priestranná oblasť, hoci toho veľa neponúka. Na niektorých miestach narazíte na Super Mutantov, ktorí bojujú s žoldniermi Talon Company. V tejto oblasti je aj vstup do budovy Kapitolu, ktorej hlavná časť aj predný vstup je v oblasti Promenády (The Mall).
V juhozápadnej časti je vstup do kancelárskej budovy (Office Building). Vnútri si môžete pozrieť počítač a z poschodia môžete prejsť na spojovaciu terasu, kde nájdete ovládač a list, ktorý popisuje, že spoločnosť Talon Company chce obsadiť toto územie (tak ako aj v Takoma Park) a pripravila si delostrelectvo. Ovládačom aktivujete paľbu delostrelectva. Tú môžete spustiť na Supermutantov a žoldnierov, ktorí spolu dole poniže vás budú bojovať. Neďaleko budovy nájdete v prívese trezor. Viac na juhovýchod je ďalší príves s mŕtvolou a pár schránkami.
V stredovýchodnej časti je blok budov. V jeho okolí počujete rôzne výkriky a recitovania viac-menej nezmyselných viet. Zo západnej strany tam od námestia vedie ulička s detskými preliezkami a východnej strany sa tam dostanete od zasypaného obchodu Cornucopia Fresh Groceries, z tejto strany narazíte aj na Wastelandera, ktorý vás prosí, aby ste umlčali toho šialenca, ktorý tu stále vykrikuje. Môžete ho presvedčiť (ak máte dostatočnú charizmu), že sa s ním bude vedieť iste rozumne dohodnúť. Chudák vám uverí, vydá sa za ním a ten šialenec ich oboch odpáli. Šialenec totiž rozmiestnil v tejto uličke podzemné míny a ak niekoho uvidí, tak ich odpáli. Na povrchu nájdete medzi hubami a šmýkačkou päť mín a tiež je tu päť Mini Nuke (náboje do Fat Mana. Na kolotoči; pri nákupnom vozíku pod šmýkačkou; na troskách pri budove oproti šmýkačke; dve sú medzi sudmi povyše šmýkačky). Ak šialenec spustí výbuch, zničí všetky tieto veci a ak nie ste niekde na okraji výbuchu, tak vás zabije. Môžete tie veci pobrať, ak sa budete plížiť, veľmi opatrne (použite aj Stealth Boy) a neukážete sa mu. Môžete sa priplížiť, aby ste na neho videli (je na poschodí budovy oproti šmýkačke, hore sa nedostanete) a zastreliť ho skôr, než odpáli výbušninu. Alebo ho nechajte ju odpáliť, no prídete o Mini Nuke.
V severovýchodnej časti povyše bloku budov so šialencom je sídlo Rangerov. Stačí vám pri budovách sledovať symboly skrížených mečov a dostanete sa tam. Ak ste nesplnili úlohu „Reilly´s Rangers“, tak tam zatiaľ nenájdete nikoho.

Vstup: Pennsylvania Avenue / Seward Square Metro, Anacostia Crossing Station, Sewer (kanál).

Korisť:
 • Trochu na juh, pri budove, v ktorej je vstup do Kapitolu, je v schránke (PPS) kniha „Lying, Congressional Style“ a predvojnové peniaze.

The Mall (Mall Northwest, Mall Southwest, Mall Northeast)

Promenáda je veľká plocha medzi Linkolnovým pamätníkom a budovou kapitolu. Okrem troch oblastí promenády tu získate aj ďalšie záznamy na hlavnú mapu a to: Museum of History, Museum of Technology, Lincoln Memorial, National Archives, The Capitol Building a Washington Monument.
Do väčšiny týchto oblastí zavítate v rámci úloh, tak ich nebudem zbytočne rozpisovať. Miesto sa dosť hemží super mutantmi a ich silnejšími verziami. Mutantov je naozaj veľa, takže sa s nimi neoplatí bojovať. Ak sa rozhodnete na vyšších leveloch so silnejšími zbraňami, môžete ich pobiť a preskúmať aj ich bunker, ktorý je uprostred zákopov medzi múzeami. Nie je v ňom nič špeciálne, akurát mŕtvola člena Bratstva s Power Armorom. Aby ste sa vyhli mutantom, máte sem až päť vstupov z metra, ktoré vás dovedú k múzeám, neďaleko Lincolnovho pamätníka a k budove Národného Archívu. Pred budovou Kapitolu sa odohrá súboj medzi žoldniermi Talon Company a Super mutantmi. Pri vodnej ploche medzi Lincolnovým pamätníkom a Washingtonským Pomníkom je Mirelurk Nesting Hole. Je to len jaskyňa plná Mirelurkov.

Vstup: Georgetown / The Mall Metro, Museum Station (dva vstupy), Pennsylvania Avenue / The Mall Metro, Hazmat Disposal Site M5.

Korisť:
 • V bunkri Super Mutantov nájdete na stole knihu „Duck and Cover“.
 • V Mirelurk Nesting Hole nájdete knihu „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“ a Nuka-Cola Quantum. Obe sú vo veľkej jaskyni na juhu, neďaleko seba. Nuka-Cola je v juhozápadnom rohu. Môžete tam vyskákať z dolnej časti jaskyne. Hore je pár krabíc a mŕtvola. Kniha je v sverozápadnom rohu tejto južnej jaskyne. V podstate je to kúsok od Nuka-Coly, no je to v hornej časti, zdola sa tam dá vyskákať, no veľmi obtiažne. Skôr choďte od vstupu do tejto veľkej jaskyne, vyskáčte na skaly, kde je mŕtvola žoldniera a brahmina. Odtiaľto sa držte pravej steny a preskáčte k jaskyni, kde nájdete mŕtvolu s útočnou puškou a krabicu s knihou.

L'Enfant Plaza (L'Enfant Plaza, L'Enfant South)

Oblasť je plná Super Mutantov, ktorí sú tu naozaj v hojnom počte, vrátane najsilnejších verzií. Tí sú hojne najmä v severnej časti a potom v centrálnej, kde je križovatka ciest. Z centrálnej časti postupujte na juh. Na pravej strane je za blokom budov obchod „Madame Jealle´s“. Nájdete v ňom Mentaty, nejaké stipmacky, trezor (vypáčiť, alebo otvoriť hacknutím počítača) a dva kusy sexy nočného prádla. Je to z druhej strany holičstva.
Oproti cez ulicu je bistro s mŕtvymi nájazdníkmi a povyše neho je Capitol Post, budova novín. V nej je trezor (vypáčiť, alebo otvoriť hacknutím počítača) a niekoľko počítačov, v ktorých si môžete prečítať články o tom, čo sa dialo ešte pred veľkou vojnou. V prízemí je mŕtvola Gibsona, u ktorej môžete získať kľúč od Gibsonovho domu v Minefielde.
Neďaleko Capitol Postu je vstup do ďalšieho metra a oproti Capitol Postu je pri jednom dome hrob, z ktorého môžete získať záznam „Search Party Log #1”.

Vstup: Hazmat Disposal Site M5, Irradiated Metro.

Korisť:
 • Od vstupu do metra Hazmat choďte na juh a pod budovou na východ. Neďaleko schodov tam narazíte na schránku (PPS), v ktorej sú okuliare, víno a kniha „Big Book of Science“.
 • Z križovatky ciest uprostred oblasti choďte na sever (východne od metra Hazmat) a tam pod zasypaným cestným tunelom nájdete maličký tábor. V ňom nájdete pri šachovnici ostreľovačku a na poličke vojenskú prilbu a knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“.
 • V budove Capitol Post nájdete v suteréne mŕtvolu Gibsona. Má u seba kľúč od svojho domu, ktorý nájdete v oblasti Minefield, kam vás môžu zaviesť aj dve vedľajšie úlohy.

Irradiated Metro

Toto nástupište je naozaj len malé nástupište na okraji mesta, z ktorého môžete ďalej pokračovať a nie ste obmedzený cestovaním tunelmi. Je tu vstup do tunela metra, ktoré má rovnaký názov ako nástupište, teda „Irradiated Metro“. Neďaleko vstupu do metra sú dvere, ktoré vás dovedú do chodby, ktorá vás zas cez schody zasypanej budovy dovedie do spojovacej terasy medzi budovami, ktorá je nad cestou. Na tejto terase sú dvaja super mutanti a nemáte sa sem ako inak dostať. No a samozrejme po vás budú títo mutanti strieľať. V dome oproti vstupu do metra, za cestou sú ďalší super mutanti.

Vstup: Irradiated Metro.


Anacostia Crossing

Opäť jedno z malých nástupíšť. Jeho cieľom je doviesť vás k Rivet City. Je to nástupište na okraji mesta, takže máte od neho ďalej voľný pohyb. Tu pri vstupe do metra je jedno z pravidelných miest, kde na vás čakajú žoldnieri Talon Company, alebo Regulátori (v závislosti od vašej karmi).

Vstup: Anacostia Crossing Station.


Flooded Metro 1

Toto miesto je na severnej časti mestských ruín. Má rovnaký názov ako nástupište na juhu, ktoré je tiež označené ako Flooded Metro a vedie do tunelu s názvom Flooded Metro, takže tento názov je trochu nie najvhodnejší. Je to voľne prístupné nástupište pri rieke, ktoré vás priamo dovedie na Arlingtonský cintorín. Poniže pri rieke je Wilhelm´s Wharf, niečo ako reštaurácia pri rieke. Spravuje ju stará Sparkle, s ktorou môžete obchodovať. Južne od vstupu do metra je zrútený most, pod ktorým má tábor skupina nájazdníkov. Majú tam pár krabíc a trezor, čo môžete vyrabovať.

Vstup: Arlington / Wasteland Metro.


Arlington Cemetery (Arlington Cemetery North, Arlington Cemetery South, Mama Dolce´s)

Arlingtonský cintorín je vcelku veľká oblasť, no je dosť prázdna. Na severnej strane je malá skupinka nájazdníkov a inak tu nenarazíte na nikoho. Pri vstupe do severného metra „Arlington Utility“ je v schránke (PPS) pri figuríne víno a sexy spodné prádlo.
Uprostred cintorína je na kopci osamotený dom „Arlington House“. Dom je prázdny a môžete ho vyrabovať. Pokiaľ máte perk „Lawbringer“, tak sa v dome objaví Junders Plunkett a hneď vás aj napadne. Zabite ho a získate jeho špeciálny prst („Junder´s Plunkett´s Finger“, ktorý môžete v centrále Regulátorov predať za 1000 viečok) a Plunkett´s Valid Points (unikátny boxer).
Na južnej strane je továreň „Mama Dolce´s“. Vnútri sú ghulovia, nie divokí, normálni ghulovia so zbraňami, no sú voči vám hneď nepriateľskí. Sú to pozostatky čínskych špehov a na vás sa vrhli zrejme preto, že ste domorodec. Môžete tu získať ich uniformy a dosť čínskych útočných pušiek. Celkovo sa budova delí na tri časti, „Food Distribution“, „Processed Food“ a dvor „Loading Yard“. V časti „Food Distribution“ je Chinese Remnant Captain. Zabite ho a vezmite si „Mama Dolce´s Encryption Key“. Na poschodí je nezaheslovaný počítač, v ktorom si môžete pozrieť pár súborov. Posledný je šifrovaný. Keď máte tento dekódovací kľúč, tak si s ním môžete prečítať správu pre čínskeho agenta Huanga, čím zistíte, že továreň bola pred vojnou zásterkou pre čínsku špionáž.

Vstup: Alrington Utility, Arlington / Falls Church Metro, Arlington / Wasteland Metro.

Korisť:
 • Pred budovou „Mama Dolce´s“, pred časťou „Food Distribution“ sú dva nákladiaky. V prívese pri ľavom je nejaké jedlo a pri pravom je v kontajneri s hromadou sudov na zemi kniha „Tales of a Junktown Jerky Vendor“.
 • V budove „Mama Dolce´s“ v časti „Food Distribution“ je na prízemí pri počítači ovládajúcom strieľňu Stealth Boy. Na hornom poschodí je na stole s počítačom predvojnová kniha a Nuka-Cola Quantum. V juhozápadnej časti zbehnite dole o niekoľko poschodí a v tuneli za prevrátenými stolmi sú dva zamknuté trezory a pri nich na zemi kniha „Tumblers Today“.
 • „Food Distribution“ a „Processed Food“ spájajú dve spojovacie terasy, ktoré vedú ponad „Loading Yard“. Na oboch spojovacích terasách nájdete ostreľovača a knihu. Na jednej je na zemi kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“ a na druhej je na zemi kniha „Guns and Bullets“.
 • V budove „Mama Dolce´s“ v časti „Processed Food“ je na poschodí pri vstupe zo spojovacej terasy predvojnová kniha. Na prízemí je pri východe z budovy na stole Stealth Boy. Na záchode na prízemí je kniha „Guns and Bullets“. Na schodoch vedúcich k západnej spojovacej terase je na polici pri telefóne a zničenom počítači aj kniha „Dean´s Electronics“.
 • V Arlingtonskom dome na cintoríne môžete získať Plunkett´s Valid Points (unikátny boxer, popis vyššie). V kuchyni je na stole kniha „Big Book of Science“ a v pivnici je na poličke Bobblehead - Luck. Na pracovnom stole je tiež Bottlecap Mine.

Falls Church (Falls Church North, Falls Church Metro, Falls Church East)

V tejto oblasti narazíte aj na dvoch paladinov bratstva, s ktorými súvisí skrytá úloha „Záchrana novica Peka“. Pokiaľ sa sem chcete zastaviť len tak, aby ste si aktivovali značku na mape, tak vedzte, že obaja paladini môžu zomrieť a ak vám ich zabijú, úloha nebude prístupná.
V tejto oblasti máte za nepriateľov super mutantov, no niektorých vám môžu pomôcť zlikvidovať paladinovia Bratstva. Sú tu dve kancelárske budovy. V jednej bude zachraňovať novica paladinov, druhú môžete len proste preskúmať. Sú v nej dve mŕtvoly členov bratstva (a teda Power Armor) a jeden počítač s predvojnovou správou.
Ešte je tu neďaleko vstupu z Arlingtonu budova L.O.B. Enterprises. Tá sa delí na tri časti, L.O.B. Enterprises, L.O.B. Enterprises Archives a L.O.B. Enterprises East Wing. Vnútri sú vašimi nepriateľmi roboti. V počítačoch zistíte, že táto spoločnosť tiež konala nekalú činnosť a všetci sa pripravovali na potenciálny zásah amerických úradov. Vo východnom krídle je len pár miestností na prízemí a na poschodí. Na poschodí je jedna miestnosť zamknutá (veľmi ťažko), no dá sa v pohode obísť cez susednú miestnosť, cez zvyšky podlahy v zničených miestnostiach a takto sa dostanete za trosky blokujúce chodbu a cez dvere pri nich rovno do miestnosti za zamknutými dverami. Vnútri nájdete kľúč, ktorým ich otvoríte. V chodbe oproti je ťažko zaheslovaný počítač, ktorý, ak hacknete, tak sa dozviete niečo o výrobe unikátnych zbraní „Zhu-Rong“. V archívoch spoločnosti je len nejaká korisť, ale inak nič zaujímavé.

Vstup: Arlington / Falls Church Metro, Marigold Station, Falls Church / Mason Dst Metro.

Korisť:
 • V budove, kde budete zachraňovať Peka, v druhej miestnosti, je na stole, pod ktorým je trezor, položená kniha „Tumblers Today“.
 • Vo vstupnej časti L.O.B. Enterprises nájdete v západnej miestnosti na poličke pri starých knihách Nuka-Cola Quantum. Vo východnom sklade, v miestnosti plnej políc, je na jednej z políc kniha „Publism Illustrated“.
 • V časti L.O.B. Enterprises East Wing je hneď po vstupe na stolíku s počítačom Stealth Boy. Na poschodí na stolíku s ťažko zaheslovaným počítačom sú dve predvojnové knihy. V miestnosti za zamknutými dverami (dajú sa obísť cez zvyšky zničenej podlahy) je zamknutý kufrík. V stole, na ktorom leží, je kľúč (LOB Enterprises CEO Key, tým otvoríte kufrík, aj dvere kancelárie). V kufríku nájdete unikátnu pištoľ „Zhu-Rong v418 Chinese Pistol“. Pri kufríku na stole je tiež kniha „Tumblers Today“. V záchode pri tejto kancelárii je nad toaletou Mini Nuke.
 • V časti L.O.B. Enterprises Archives je v severozápadnej miestnosti na stole pri počítači kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“. V južnej časti nájdete na polici Stealth Boy.

Mason District (Mason District South, Hubris Comics)

Posledná uzavretá oblasť na západnej strane rieky. Na námestí čaká hojná skupina super mutantov. Ak ich pobijete, môžete za dobrú karmu oslobodiť ich zajatca. Inak je oblasť vcelku prázdna. Je tu ešte budova Hubris Comics, ktorú môžete preskúmať pre ďalšiu korisť.

Vstup: Falls Church / Mason Dst Metro, Flooded Metro.

Korisť:
 • Pri vstupe do Mason Dst Metro je v schránke (PPS) kniha „Dean´s Electronics“ a niekoľko kusov rozličného náradia.
 • Za námestím s mutantmi a zajatcom je rozborený dom. Na poschodí je ostreľovačka, mŕtvola a na stolíku pár granátov a kniha „Guns and Bullets“.

Flooded Metro 2

Toto miesto je v južnej časti mestských ruín. Má rovnaký názov ako nástupište na severe, ktoré je tiež označené ako Flooded Metro. Toto nástupište vedie do tunelu s názvom Flooded Metro a to horné do tunelu Arlington / Wasteland Metro. Je to voľne prístupné nástupište. V jeho okolí sú len ruiny. Neďaleko majú akurát za cestou tábor nájazdníci.

Vstup: Flooded Metro.

Korisť:
 • Pri vstupe do metra je v schránke (PPS) kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“.
 • V neďalekom tábore nájazdníkov nájdete na pulte pri dvoch chladničkách knihu „Pugilism Illustrated“. Vedľa nej je na poličke krabica s prázdnymi fľašami a medzi nimi je aj Nuka-Cola Quantum. Na vyvýšenej plošine tábora nájazdníkov je na podlahe kniha „Tumblers Today“.

Grayditch, Marigold Station, Sewer Waystation

Nástupište stanice Marigold je priamo v ruinách mesta Grayditch, takže sa ani nedá veľmi považovať za samostatnú oblasť, hoci na mape máte Grayditch a Marigold Station osobitne. V tejto oblasti váš obťažujú ohnivé mravce. Práve nich sa týka úloha „Those!“, ktorú budete v tejto oblasti, aj v tuneli metra plniť. V rámci tejto úlohy sem s vami príde malý Bryan Wilks, ktorý sa schová do schránky (PPS) pri bistre. V meste je päť budov, do ktorých sa dá vstúpiť. Dva opustené domy (Abandoned House), dom Wilksovcov, dom Brandiceovcov a chata doktora Leška.
Dom Bryanovho otca a doktora budete skúmať v rámci úlohy. Môžete prezrieť aj dom Willa Brandicea. Na poschodí môžete hacknúť počítač, kde nájdete Brandiceov denník. Aj z neho môžete zistiť, že za chladničkou v kuchyni má krabicu, v ktorej nájdete nejakú zbraň a muníciu. V dome je inak pár chemikálií (Mentats, Buffout). Má tu aj zamknutú skrinku. Kľúč k nej nájdete v metre pri jeho mŕtvom tele. Za bistrom je zamknutý kontajner s nejako výbavou, kľúč môžete získať od Bryana Wilksa.
Vo Wiksovom dome nájdete okrem tela Freda Wilksa aj čínsku útočnú pušku, pištoľ, muníciu a pár schránok. Z tela získate kľúč od doktorovej chaty. V opustených domoch nájdete loveckú pušku, nejaké chemikálie a predvojnové peniaze.
V západnej časti mesta (alebo skôr na okraji mesta), za mostom, popod ktorý vedie cesta, sú posledné tri veľké osamotené budovy. Jedna z nich slúži ako tábor spoločnosti Talon Company. Na svetovej mape je ten tábor akoby západne od mesta, no nemá svoju vlastnú značku a v reáli je to len neďaleko bistra, pri ktorom sa skrýva Bryan. Vnútri nájdete pár členov Talon Company, nejakú muníciu a zbrane.
Za hromadou trosiek je, medzi táborom Talon Company a bistrom v meste, aj budova Sewer Waystation, ktorá vedie do kanálov (County Sewer Mainline). Vnútri to vyzerá ako malá továreň na medvedíkov. Tých si rozhodne všimnite, jeden je gangster, ďalší sfetovaný a dvaja si to spolu rozdávajú.

Vstup: Marigold Station.

Korisť:
 • V jednom z opustených domov nájdete vo vstupnej hale v krabici v poličke knihu „Guns and Bullets“.
 • V zadnej miestnosti budovy tábora Talon Company je na poličke kniha „Tumblers Today“.
 • V budove Sewer Waystation je v chladničke s mŕtvolou Nuka-Cola Quantum.


Podzemie

Farragut West Station

V bočnej miestnosti nájdete robota Protectrona, ktorého môžete aktivovať, ak hacknete počítač. Bude likvidovať neďaleké krysy, ale je slabý a rýchlo ho dostanú. Pokračujte metrom ďalej, až dôjdete k miestu, kde sú za pletivom divokí ghulovia. Oproti zamknutému pletivu sú dvere, vojdite nimi do kancelárie. V Lekárničke nájdete kľúč od brány (Metro Utility Gate Key). Použite tam počítač a môžete ním otvoriť trezor, v ktorom nájdete knihu „Nikola Tesla and You“, laserovú pištoľ a pokyny k nej (DCTA Laser Firearms Protocol). Môžete tiež z počítača vypustiť paru ku ghulom za pletivom a odpáliť tam generátory. Následný výbuch ich zabije. Potom si kľúčom otvorte bránu, prejdite ďalej.

Nástupištia: Farragut West Metro Station.
Prechody do metra: Tenleytown / Friendship Station.

Korisť:
 • V trezore, v miestnosti s počítačom, je kniha „Nikola Tesla and You“.
 • Pri vstupe do Tenleytown / Friendship Station sú zamknuté dvere. Za nimi nájdete Útočnú pušku, muníciu, knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“ a tri predvojnové knihy. Pokračujte do ďalšej oblasti.

Tenleytown / Friendship Station

V tejto oblasti sú šváby, divokí ghulovia a jeden super mutant. Celá oblasť sa delí na severnú a južnú časť.

Nástupištia: Chevy Chase North, Friendship Heights.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • V prvej spojovacej chodbe medzi traťami, v severnej časti je miestnosť s rôznymi vecami na policiach, vrátane knihy „Lying, Congressional Style“.
 • V spojovacej chodbe medzi zavalenými traťami úplne na severe za nástupišťom sú pri mŕtvom tele míny, Mentaty a Laserová puška.
 • Na poschodí nástupišťa v severnej časti je na lavičke Nuka-Cola Quantum.
 • Pri východe do Friendship Heights môžete v servisnej miestnosti hacknúť počítač a otvoriť si trezor (alebo ho rovno vypáčiť) a vziať si ďalšiu laserovú pištoľ. Na policiach pri ňom sú nejaké chemikálie a RadAway. V skrinke je kniha „Gronak the Barbarian“. Možno ju veľmi ľahko prehliadnuť, nie je „v“ poličke ako v inventári, ale v nej položená.

Collapsed Car Tunnel

Ako napovedá názov, toto je cestný tunel, nie súčasť metra. Umožňuje však vstup do metra, do Dupont Circle Station. Tiež umožňuje vstup do dvoch častí Dupont Station. Do časti za budovou rádia Galaxy News (a pri nej je vstup do metra: Metro Junction), ktorá je oddelená od zvyšku Dupont Station a do druhej časti Dupont Station, kde je malé námestie. Je to v podstate len spojovacia chodba s pár ghulmi, v ktorej nie je nič zaujímavé.

Nástupištia: Dupont Station.
Prechody do metra: Dupont Circle Station.


Dupont Circle Station

V týchto tuneloch má pár malých táborov skupina nájazdníkov. Narazíte aj na pár ghulov a psov a dvoch super mutantov. Pri vstupe z Collapsed Car Tunnel je miestnosť, kde môžete aktivovať robota ochrancu. Neďaleko prechodu do Metro Central nájdete nejakú výbavu pri mŕtvole nájazdníka.

Nástupištia: Collapsed Car Tunnel.
Prechody do metra: Metro Central.

Korisť:
 • V miestnosti s počítačom a robotom je na stole položený odpadkový kôš a v ňom je kniha „Lying, Congressional Style“.

Metro Central

Pri prechode do Dupont Circle Station má tábor skupina nájazdníkov, ktorých napadne pár Ghulov. Pri prechode do Pennsylvania Avenue je na záchodoch čínska útočná puška a tiež kancelária, v ktorej môžete aktivovať Protectrona a stiahnuť si do Pip-Boya mapu metra.

Nástupištia: Pennsylvania Avenue.
Prechody do metra: Dupont Circle Station, Museum Station, Foggy Bottom Station, Freedom Street Station.

Korisť:
 • Vo východnej a západnej časti z centrálnej haly nájdete mŕtvoly žoldnierov Talon company. Obe majú pri sebe Čínsku útočnú pušku a Talon Combat Armor.
 • V malej zamknutej miestnosti s generátormi, neďaleko prechodu do Foggy Bottom Station je kniha „Dean´s Electronics“.
 • V malej servisnej miestnosti oproti východu do Museum Station je kniha „Puglism Illustrated“ a nejaké chemikálie.

Museum Station

Krátka oblasť, v ktorej vás čaká len pár nájazdníkov. Centrálna hala a štyri bočné tunely vedúce na dve nástupištia a do dvoch ďalších tunelov.

Nástupištia: Museum of Technology, Museum of American History.
Prechody do metra: Metro Central, Anacostia Crossing Station.

Korisť:
 • Pri prechode do Metro Central je na stole kniha „Grognak the Barbarian“.
 • Na dámskych záchodoch pri prechode do Múzea Histórie je na zemi mŕtvola a pri nej je krabica, v ktorej je kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“.

Freedom Street Station

Krátka oblasť, ktorá je však dosť zamotaná a množstvom chodieb a schodov je trochu mätúca na orientáciu. V oblasti je celkom dosť divokých ghulov. Pri prechode do Metro Central je Scavenger, s ktorým môžete obchodovať a ktorý aj opravuje predmety.

Nástupištia: Vernon Square, Pennsylvania Avenue.
Prechody do metra: Metro Central.

Korisť:
 • Pri Scavengerovi je na stole kniha „Tumblers Today“. No kniha, ako aj ostatné veci v miestnosti s ním, sú jeho majetok a tak je to krádež.

Foggy Bottom Station

Spojovací tunel, v ktorom na vás čakajú nájazdníci. V jednej miestnosti je aj možnosť aktivovať Protectrona. Tento tunel vás cez ďalšie svoje prípojky dostane popod rieku až do Arlingtonu. Pozor na pár medvedích pascí.

Nástupištia: Dupont Circle, Georgtown North.
Prechody do metra: Metro Central, DCTA Tunnel 014-B Potomac.

Korisť:
 • V severnej časti, na termináli pri počítači, ktorým aktivujete Protectrona je kniha „Nikola Tesla and You“.
 • V centrálnej časti, vo veľkej hale, na jej východnej strane (neďaleko prechodu do „Metro CentraL“ je pri lavičke na zemi kniha „Danielle´s Book“. Hoci je to unikátny predmet, je to len zbytočnosť.
 • V západnej časti, v spojovacej chodbe pri generátoroch je na stene Nuka-Cola Quantum.

DCTA Tunnel 014-B Potomac

Táto oblasť má niekoľko zatopených tunelov a vašimi nepriateľmi sú tu obojživelní Mirelurkovia. V chodbách narazíte aj na ich vajcia, z ktorých môžete vyberať mäso značne obnovujúce život. Arlingtonská šachta z tohto tunela vás dovedie až za rieku do Arlingtonu.

Nástupištia: Georgtown West.
Prechody do metra: Foggy Bottom Station, Arlington Utility.

Korisť:
 • V najjužnejšej miestnosti je na ovládacom paneli kniha „D.C. Journal of Internal medicine“. Chodba vedúca do tejto miestnosti je pod vodou, takže ju musíte preplávať. Vo vode pozor na radiáciu a Mirelurkov.

Arlington Utility

V južnej časti týchto tunelov sú ešte Mirelurkovia, ktorí sem naliezli z tunela DCTA. V ostatných častiach narazíte na nájazdníkov. Inak je toto len nerozvetvený tunel vedúci popod rieku do Arlingtonu.

Nástupištia: Arlington Cemetery North.
Prechody do metra: DCTA Tunnel 014-B Potomac.

Korisť:
 • V severnej časti (prvé schody napravo, keď prejdete z tunelov do budovaných chodieb) na poschodí nájdete na poličke knihu „U.S.Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“.

Metro Junction

Toto je naozaj len spojovací uzol. Nič tu nie je, pár mŕtvol nájazdníkov, niekoľko Ghulov a prázdne chodby. Táto časť ani nie je napojená na žiadne metro, zato spája tri nástupištia.

Nástupištia: Dupont Circle (dva vstupy), Vernon Square (dva vstupy), Chevy Chase.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • V severovýchodnom rohu centrálnej mapy je hromada trosiek. Vyjdite na stredovú plošinu, k chodbe vedúcej do prechodu „Vernon Square North“. Tam je pri zábradlí doska opretá cez sud a zábradlie. Odtiaľto vidíte pod vami na troskách plošinu, kde aj svieti lampa. Doskočte tam a pri lampe je kniha „Grognak the Barbarian“.

Anacostia Crossing Station

Nájdete tu pár malých skupiniek Nájazdníkov. Celkom krátke tunely spájajúce sa v centrálnej hale. V pár miestnostiach na východe pri prechode do Seward Square je Protectron, ktorého môžete aktivovať hacknutím počítača.

Nástupištia: Seward Square Southeast, Anacostia Crossing.
Prechody do metra: Museum Station.

Korisť:
 • V centrálnej hale je na plošine niekoľko stolov pri Nuka-Cola automate. Na jednom zo stolov je kniha „Pugilism Illustrated“.

Vernon East / Takoma Park

Prostá spojovacia chodba medzi Vernonským námestím a parkom Takoma. V chodbách na vás číha pár super mutantov v južnej časti a v severnej je viac Mirelurkov.

Nástupištia: Vernon Square East, Takoma Park.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • V južnej časti, tesne pri prechode do Vernon Square East je na búdke položená kniha „Lying, Congressional Style“.
 • Južnej časti zbehnite na západ do zavaleného tunelu. Tam v spojovacej chodbe je na poličke Nuka-Cola Quantum.

Hazmat Disposal Site L5

Prostý spojovací tunel medi Promenádou a námestím L'enfant. V tuneli na vás čakajú Ghulovia a pri východe na námestie párik Super Mutantov. V tuneli nenájdete nič zaujímavé, ani rabovania si neužijete. Jedine pri jaskyni môžete použiť počítač na spustenie automatických strieľní Mark III, no potrebujete Vedu na úrovni 75.

Nástupištia: L'Enfant Plaza, The Mall.
Prechody do metra: ---


Irradiated Metro

Krátky spojovací tunel medzi námestím a nástupišťom, ktoré má rovnaký názov ako tento tunel, teda „Irradiated Metro“. Vnútri čakajú Ghulovia a jeden Glowing One.

Nástupištia: L'Enfant Plaza, Irradiated Metro.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • Keď od vstupu z L'Enfant Plaza prejdete chodbou a zbehnete dolu schodmi, vstúpite do miestnosti s vodnou nádržou. Na prvom ovládacom pulte oproti chodbe, z ktorej ste prišli, je kniha „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“.

Pennsylvania Avenue / Seward Square Metro

Krátky tunel spojujúci dve oblasti. Pár ghulov vám tu bude robiť spoločnosť.

Nástupištia: Pennsylvania Avenue East, Seward Square North Metro.
Prechody do metra: ---


Pennsylvania Avenue / The Mall Metro

Krátky tunel spájajúci dve oblasti. Pár ghulov vám tu bude robiť spoločnosť.

Nástupištia: Pennsylvania Avenue South, Mall Northeast.
Prechody do metra: ---


Pennsylvania Avenue / Georgetown Metro

Krátky tunel spojujúci dve oblasti. V centrálnej hale je dole malý tábor nájazdníkov. Tunel je prázdny, no ak pôjdete dole preskúmať ich tábor, prídu zhora traja nájazdníci so psom.

Nástupištia: Pennsylvania Avenue Northeast, Georgetown East.
Prechody do metra:


Georgetown / The Mall Metro

Krátky tunel spájajúci dve oblasti. Až na pár ghulov a jednu knihu tu nie je nič zaujímavé.

Nástupištia: Georgetown South, Mall Northwest.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • Pri vstupe z promenády (The Mall) nájdete v búdke na lístky na zemi pri pokladnici knihu „Chinese Army: Spec. Ops. Training Manual“.

Arlington Wasteland Metro

Krátky tunel spojujúci dve oblasti. Pár divých ghulov, nič zaujímavé.

Nástupištia: Flooded Metro, Arlington Cemetery.
Prechody do metra: ---


Arlington Wasteland Metro

Krátky tunel spojujúci dve oblasti. Pár divých ghulov, nič zaujímavé.

Nástupištia: Arlington Cemetery, Falls Church.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • V centrálnej hale pri chodbe vedúcej od Arlington Cemetery je odpadkový kontajner. Skočte doň a v ňom nájdete na stoličke knihu „U.S. Army: 30 Handy Flamethrower Recipes“.

Falls Church / Mason Dst Metro

Krátky tunel spojujúci dve oblasti. Čaká vás tu malá skupinka nájazdníkov a zopár Ghulov v centrálnej hale. Okrem dvoch nástupíšť, ktoré tento tunel spája, je to tiež jediné miesto, z ktorého sa môžete dostať do tunela Franklin Metro Utility, ktorý nikam nevedie, no možno tam trocha nalúpiť koristi.

Nástupištia: Falls Church, Mason District.
Prechody do metra: Franklin Metro Utiliy.

Korisť:
 • V centrálnej hale je na hornej plošine zabarikádovaná búdka na lístky. Vnútri nájdete na pulte knihu „Duck and Cover“.
 • Na záchode pri prechode do „Mason District“ je na skrinke prvej pomoci kniha „D.C. Journal of Internal Medicine“.

Franklin Metro Utility

Tento tunel je plný ghulov. Je to uzavretý tunel, ktorý nikam nevedie a jediný dôvod, pre ktorý sa oplatí sem ísť, je ten, že tu hráč nájde hromadu rôznej koristi (súčiastky na zbrane, munície, zbytočnosti na predaj) a aj pár špecialitiek. Dostať sa sem dá jedine z „Falls Church / Mason Dst Metro“. Oblasť tvorí v podstate len vstupná časť s niekoľkými miestnosťami a dva tunely, severný a južný. Do severného sa môžete dostať jedine cez časť zatopeného južného tunelu. No zo severozápadného rohu severného tunelu môžete cez dieru v podlahe skočiť rovno do vstupnej časti tohto tunela.

Nástupištia: ---
Prechody do metra: Falls Church / Mason Dst Metro.

Korisť:
 • Vo vstupnej časti nájdete v skrinkách dva Stealth Boye. Neďaleko sú na ďalšej poličke dve predvojnové knihy.
 • Zo vstupnej časti zbehnite dole schodmi k automatickej strieľni. Za plotom v rohu pri nej je na krabičke s mínami pod poličkami kniha „Tumblers Today“.
 • Keď vstúpite z miestnosti s automatickou strieľňou do veľkej haly, tak neďaleko dverí je pri turbíne na stole Stealth Boy, bojová brokovnica, rakety a kniha „Guns and Bullets“.
 • Na konci južného tunela je pod vodou krabica, v ktorej je pokročilý Radiačný oblek a na krabici je položená Mini Nuke.
 • Pár krokov na západ od prechodu, ktorý spája severný a južný tunel je na polici pri barikáde kniha „U.S. Army: 30 Handy Flametrhower Recipes“.
 • Na západnom konci severného tunelu sú na poličke dva Stealth Boye. Na východnom konci severného tunela je pri sudoch so silnou rádioaktivitou a pri dvoch Glowing One položená Nuka-Cola Quantum a Burnmaster (unikátny plameňomet).

Flooded Metro

V týchto chodbách na vás čakajú Mirelurkovia a divokí ghulovia. Oblasť nie je dlhá, no rozľahlejšia je do výšky a niekoľko podlaží, po ktorých sa pohybujete, môže byť trochu mätúcich, zvlášť so slepými cestami, z ktorých sa treba vracať.

Nástupištia: Flooded Metro, Mason District South.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • Na konci jednej slepej chodby je miestnosť, v ktorej je mŕtve telo pustinára. Na skrinke je položená Nuka-Cola Quantum. Na sude je aj Shocker (Power Fist) a manuál (Shocker Glove).
 • Od východu (Flooded Metro) choďte chodbou do prvej miestnosti a tam naľavo od schodov je generátor. Za ním je mŕtvola, pri ktorej je Magnum, náboje a kniha „Guns and Bullets“.

Marigold Station

Tieto tunely plné ohnivých mravcov navštívite hlavne v rámci úlohy „Those!“. Narazíte tu aj na skrytú úlohu „Gradyho dodávka“. Od vstupu z Grayditchu choďte na juh do veľkej haly a na plošine v búdke na lístky je mŕtvola, pri ktorej nájdete nahrávku „Grady´s Last Recording“. Zistíte, že kľúč od svojej dodávky schoval pri požiarnej hadici. Z veľkej haly choďte južným tunelom a pri prvej možnosti zahnite vpravo na juh. V miestnosti kde ste, je malá bočná miestnosť, v ktorej je požiarna hadica označená ako „Grady´s Fire Hose Box“ a v nej je okrem hadice aj kľúč „Grady´s Safe Key“. Vo východnom tuneli (od vstupu z Falls Church do prvého tunela na juh) je pri vlaku malá bočná miestnosť, v ktorej nájdete trezor a špeciálny nôž „Ripper“.
Pár granátov a pištolí s muníciu tu ponachádzate v skrinkách (v nich, nie v ich inventári). V juhovýchodnej časti sú dva prechody k východnému tunelu. V hornom prechode je pri generátore mŕtvola Williama Brandicea (má na sebe unikátny oblek „Wasteland Surgeon Outfit“ a kľúč k skrinke vo svojom dome.). V dolnej spojovacej miestnosti je doktor Lesko.

Nástupištia: Grayditch / Marigold Station.
Prechody do metra: ---

Korisť:
 • V miestnosti s Mravčou Kráľovnou je na stole pri počítači kniha „Big Book of Science“ a za počítačom je Nuka-Cola Quantum.

Úvod | Hlavné úlohy | Vedľajšie úlohy | Skryté úlohy | Lokácie

Súvisiace hry: Fallout Online
Fallout 5
Fallout 76
Fallout 4: Game of the Year Edition
Fallout 4: Nuka-World
Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Fallout Shelter
Fallout 4: Contraptions Workshop
Fallout 4: Far Harbor
Fallout 4: Wasteland Workshop
Fallout 4: Automatron
Fallout 4
Fallout Anthology
Fallout: New Vegas Ultimate Edition
Fallout: New Vegas - Lonesome Road
Fallout: New Vegas - Old World Blues
Fallout: New Vegas - Honest Hearts
Fallout: New Vegas - Dead Money
Fallout: New Vegas
Fallout 3: Game of the Year Edition
Fallout 3: Mothership Zeta
Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Broken Steel
Fallout 3: The Pitt
Fallout 3: Operation Anchorage
Fallout Collection
Fallout: The Ultimate Collection
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Fallout 2
Fallout
Fallout 3: Van BurenDiskusia Príspevkov: 50 Hodnotenie
1819 hlasov

100
60
20

80
40
0
46
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |