HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19973
5454
5063
1426
1599
7230
5549
11670
1687

Online 13092 užívateľov

Návody > The Godfather II


Zobrazení:56014
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Nájomná sila

Na pomoc v hre máte spoločníkov, ktorých si môžete najímať na rôznych miestach, no zväčša v podnikoch, ktoré ste obsadili. Pri rozhovore s potenciálnym členom vašej rodiny sa môžete dozvedieť niečo o ňom a pozrieť si jeho štatistiky, kde je popísané, aký je dobrý so zbraňami a čo je jeho špecializácia. Dobrý strelec sa vždy hodí, no vám ide viac o to, čo postava dokáže. Na výber je niekoľko špecializácií.

Zlodej (Safecracker) – dokáže vypačovať trezory a zámky na niektorých zamknutých dverách. Zamknuté dvere sa dajú väčšinou obísť, prípadne si môžete preraziť iný vchod Demolátorom, Technikom, či Bitkárom. No do trezorov sa dostanete jedine pomocou Zlodeja. V trezoroch nachádzate peniaze a vo vedľajších úlohách (láskavostiach) môžete mať za cieľ získať konkrétny predmet z trezoru.

Demolátor (Demolitions) – dokáže umiestniť výbušninu na miesto, ktoré sa na to hodí (dvere, múr, stena). Následný výbuch prekážku zničí a umožní vám tak vstup. Taktiež môže umiestniť výbušninu na plynový rozvod budovy, ktorým zničíte celú budovu – teda spôsobíte výbuch, ktorý ju zdemoluje a vyradí z činnosti, nezničí ju úplne a tým pádom bude začas opäť opravená. Takto môžete zničiť podniky konkurencie, čím ich odstávkou na čas vyradíte prísun peňazí vášmu súperovi a prípadne mu tiež prerušíte bonus plynúci zo Zločineckého okruhu. Demolátor je nutný na zničenie hlavných sídiel hláv konkurenčných rodín. Inak môžete na preniknutie do iných oblastí nájsť alternatívnu cestu, prípadne si vytvoriť iné cesty s inými spoločníkmi.

Technik (Engineer) – dokáže prerušiť vedenie do budovy, čím zabráni, aby si nepriatelia v podniku, ktorý napadnete, zavolali posily. V banke to vyradí poplach. Taktiež dokáže vylamovať pletivá plotov a umožniť vám tak alternatívny vstup. No môžete nájsť alternatívne vstupy aj sami, prípadne si vytvoriť iné cesty s inými spoločníkmi.

Bitkár (Bruiser) – dokáže vyraziť niektoré dvere a vykonávať špeciálne popravy ranených nepriateľov. Inak môžete na preniknutie do iných oblastí nájsť alternatívnu cestu, prípadne si vytvoriť iné cesty s inými spoločníkmi. Tiež dokáže rozbiť telefón, čiže ak neodpojíte drôty s technikom, môže zničiť telefón (ak sa k nemu dostanete skôr, než zavolajú pomoc).

Podpaľač (Arsonist) – môže podpáliť niektoré časti v podnikoch, čím ich poškodí, prípadne spáliť niektoré prekážky. Inak môžete na preniknutie do iných oblastí nájsť alternatívnu cestu, prípadne si vytvoriť iné cesty s inými spoločníkmi a podniky môžete demolovať aj sami. Tiež môže podpáliť niektoré benzínové nádrže a spôsobiť ich výbuch.

Medik (Medic) – dokáže liečiť vás, aj iné postavy. Ostatných členov tímu môžete pri vážnom zranení vyliečiť aj vy. Vás môže vyliečiť len on, no ak máte dosť života, nepriestrelnú vestu a poriadnu výbavu, môžete sa zaobísť aj bez neho.

Koho si vyberiete, je vždy na vás. Ako budete prechádzať príbehovými misiami, budete môcť časom verbovať viac členov, no aktívne môžu byť s vami priamo v hre vždy len traja. Ako som spomínal pri popisoch, alternatívne cesty môžete nájsť aj sami, hoci môžu byť viac bránené nepriateľmi a skratka vytvorená vaším spoločníkom vám umožní ich obísť, alebo vám umožní dostať sa do výhodnejšej palebnej pozície. Taktiež občas potrebujete nejakú tú špeciálnu schopnosť spoločníka, aby ste sa dostali k bonusom (vylepšenia, trezory, munícia), kam by ste sa inak nedostali. Medika som samozrejme mal medzi členmi svojej rodiny, no na začiatku hry som ho na misie nebral takmer nikdy. Neskôr som dal schopnosť Medik povýšenému členovi, ktorý mal už dve schopnosti, pretože v záverečných častiach hry je už pomoc medika značne vítaná. Podpaľač a bitkár mi prišli dosť zbytoční. Osobne by som od začiatku volil (postupne, najprv máte len jedného spoločníka, časom viacerých) Demolátora (aspoň nejaká alternatíva a neskôr samozrejme likvidácia nepriateľských sídiel), potom Zlodeja (neskôr máte peňazí dosť, ale prečo nevypačovať trezory priamo počas hrania, než ich neskôr obiehať. A tiež môžete s ním splniť vedľajšie misie, ktoré vyžadujú vypáčenie trezora, hoci nemusíte takéto misie prijať) a napokon technika (ďalšie alternatívne cesty, likvidácia spojenia, aby si nepriatelia nevolali pomoc.). Toto bola trojica ktorá sa mi zdala vhodná. Neskôr s vyššími šaržami v rodine to už môžete viac kombinovať, keď povýšeným členom rodiny priradíte ďalšie schopnosti.Vaša rodina

Vašu rodinu tvoria štyria vojaci, dvaja Kápovia (Capo), jeden Podšéf (Underboss) a Consigliere. Consigliereho získate počas príbehu a je to len váš poradca. Najprv začínate len s jedným vojakom a postupne získavate ďalších, pri troch si už vyberáte prvého Kápa, neskôr štvrtého vojaka, druhého kápa a Podšéfa. Vojaci sú bežní nájomní pomocníci, presne takí, akých si najmete. Kápo je silnejšia postava vašej rodiny, má viac života, väčšiu odolnosť a keď povýšite ľubovoľného vojaka na Kápa, môžete mu prideliť druhú špecializáciu, čo je veľmi užitočné. Podšéf je samozrejme ešte šikovnejší, má viac života než Kápovia a môžete mu pridať aj tretiu špecializáciu.
Celkovo teda môžete mať až sedem členov rodiny (Consigliereho nerátam). Z nich môžete mať vždy troch priamo pri sebe. Títo vás budú sprevádzať, chrániť, bojovať po vašom boku a vy môžete využívať ich špecializované schopnosti. Členov rodiny môžete tiež posielať útočiť na nepriateľské podniky a chrániť vaše podniky.
Každý člen rodiny, aj obyčajný vojak, je silnejší než nájomná ochranka vašich podnikov. V prehľade na mape vidíte koľko vašich stráži podnik a kto a koľkí nepriatelia ho napadli. Ak podnik napadli obyčajní nepriatelia a je ich menej než vašich, tak to vaši zvládnu. Ale ak pošlú nepriatelia napríklad dvoch členov svojej rodiny, tak tí sú schopní vyradiť aj desať- člennú ochranku, preto je vhodné posielať členov svojej rodiny chrániť podniky. Sami sa takto nemusíte nikdy obťažovať. Posielať môžete neaktívnych členov rodiny, ale aj tých, ktorí sú práve s vami a to kedykoľvek. Aktívni členovia vás stále sprevádzajú sami, no môžete im dávať dva príkazy, choď na miesto a nasleduj ma. Druhý ich samozrejme zavolá naspäť k vám. Prvý môžete využiť, ak ich chcete poslať do miestnosti plnej nepriateľov, aby schytali prvú dávku namiesto vás, no tiež ich takto môžete poslať ďalej od vás, aby neprekážali, ak chcete vykonať popravu, alebo niekoho len mierne zmlátiť a hrozilo by, že váš cieľ zabijú pred vami.
Seba aj členov vašej rodiny môžete vylepšovať a kupovať vám rôzne vylepšenia schopností, či nové zbrane. Všetko to stojí samozrejme dosť peňazí, ale niektoré sa hodia. Najmä väčšie zdravie a prežitie (táto schopnosť umožní, že postava, ktorej odoberú celý život ešte má istý čas, kým ju vy, alebo váš medik oživíte. Vás samozrejme môže oživiť jedine medik). Toto vylepšenie má až tri úrovne. Ak ste v nejakej hustej prestrelke a vaša postava „padne“ viackrát, tak je vyradená úplne. Členovia vašej rodiny však nezomierajú, akurát ak padnú, tak musíte počkať istý čas, kým sa v nemocnici vyliečia a opäť ich môžete používať.Vedľajšie misie

Vedľajšie misie sú všetky viac menej rovnaké. Buď máte niekoho zabiť, či zmlátiť alebo zničiť nejaký podnik, alebo niečo ukradnúť. Čo sa týka zabitia, proste nájdete obeť a zabijete ju. Môže sa nachádzať na ulici, alebo v podnikoch, či už vašich, alebo nepriateľských. Ak máte obeť len zmlátiť, pošlite radšej svojich členov tímu preč, aby ho náhodou nezabili. Potom mu len odoberte dostatočne zo života, kým nedostanete správu, že je úloha splnená.
Zdemolovať podnik znamená dostatočne zničiť jeho zariadenie, takže len mlátite do zariadenia, vitrín, vyloženého tovaru, pokým nedostanete oznámenie, že je misia splnená. Môže sa stať, že máte za úlohu podnik aj zničiť úplne (umiestniť výbušninu), čo je nepríjemné, pokiaľ je ten podnik váš. Čo sa týka posledného typu, krádeže, tak proste musíte vypáčiť trezor a tým automaticky získate daný predmet. Demolácia podnikov aj kradnutie predmetov z trezorov sa môže týkať nepriateľských podnikov, ale aj vašich. V tom druhom prípade to pôsobí trochu smiešne, že ničíte vlastný podnik, alebo sa vlámavate do vlastného trezoru, no na druhej strane tým misiu splníte bez akýchkoľvek problémov. Dôvody pre ciele vašich misií majú postavy rôzne, ale časom sa už opakujú (samozrejme tak, ako misie, sú to generované opakujúce sa úlohy, nič originálne), takže časom nemá ani vyznám počúvať, čo k tomu môžu postavy povedať.

Celkovo môžete prijať vedľajšie úlohy od troch typov postáv. Postava, ktorá má nad hlavou kľúč, vám za odmenu po splnení úlohy dá informácie o členoch nepriateľských rodín (kde sa daná postava nachádza a akým spôsobom ju treba zabiť). Postava, ktorá má nad hlavou prekrížené peniaze, vám zadá túto úlohu a za odmenu vám zaplatí peniaze. Prostý spôsob, ako si privyrobiť, ak potrebujete hotovosť. Tieto dva typy postáv stretávate náhodne na ulici. Nájdete ich kdekoľvek v meste, stačí len hľadať, občas ich je hromada na jednom mieste, občas treba trochu pohľadať. Tretí typ postáv, ktoré vám zadávajú úlohy, sú konkrétne postavy, ktoré zaujímajú nejakú významnejšiu spoločenskú úlohu. Tieto nájdete na konkrétnych miestach, na mapke sú označené dopravnou značkou, uprostred ktorej je postava. Tieto postavy vám za odmenu budú dlhovať láskavosť.Láskavosti

Láskavosti plníte pre konkrétne postavy ako vedľajšie úlohy. Tieto postavy sú na mapke označené malou dopravnou značkou, uprostred ktorej je postava človeka. Sú to právnici, policajti, predáci a podobne. Vy im pomôžete (splníte vedľajšiu úlohu) a oni vám budú dlžní láskavosť. Láskavosti sú rýchlejšia oprava podniku zničeného výbuchom, rýchlejšie prepustenie raneného člena rodiny z nemocnice, zatknutie člena nepriateľskej rodiny, či odvolanie policajtov, ktorí vás prenasledujú po spáchaní zločinu.Ovládanie mesta

Ovládanie mesta spočíva v obsadzovaní nepriateľských podnikov. Plynú vám z toho peniaze, z kompletných okruhov bonusy a oslabujete tým nepriateľskú rodinu. Než sa rozhodnete, kam sa vydať, môžete si pozrieť podniky na mapke. Uvidíte, kto podnik vlastní, koľko ľudí ich stráží, aký biznis sa tam prevádzkuje, akého Okruhu sú súčasťou a aký bonus z celého okruhu plynie.
Ovládnutie podniku je vždy rovnaké. Musíte sa dostať k majiteľovi a cesta väčšinou vedie cez všetkých jeho ochrancov, pretože majiteľ sa väčšinou skrýva v najvrchnejšej/ najspodnejšej / najvzdialenejšej miestnosti. Ak sa vám podarí k nemu dostať aj skôr, kým ešte žijú nejakí strážcovia a presvedčíte ho, aby prijal vašu ochranu, podnik ste ovládli a nemusíte všetkých zabíjať. Už tá cesta k majiteľovi je náročnejšia. Musíte sa prebojovať cez mnoho nepriateľov. Záleží od veľkosti podniku a jeho významu, menšie podniky môže chrániť pár nepriateľov, väčšie aj cez tucet. Zvoľte si vhodný vstup (v závislosti od špecializácie vašich spoločníkov. Je to síce divné, že napríklad demolátor môže odpáliť dynamitom stenu, ale už neodpáli zamknuté dvere, ktoré ani nevypáči zlodej, ale musí ich vyvaliť jedine bitkár, no je to tak.) a prípadne kombinujte. Vyrazte zadný vchod, vybehnite na strechu, kde odpojte vedenie, aby si nemohli zavolať pomoc a nájdite si vhodnú pozíciu na útok. Čo sa týka odpájania vedenia, môže to pomôcť, hlavne pri väčších podnikoch, kde je viac nepriateľov (na pomoc si môžu zavolať ďalšiu ochranku, ale aj nepriateľských členov rodín), no nie je to nevyhnutné. Rovnako môžete postupovať aj potichu, plížiť sa a zabíjať nepriateľov rukami. Pár ich takto môžete vyradiť, no stačí výstrel, alebo aby vás niekto zbadal a ste prezradení. Tichý postup mi tu neprišiel nejako efektívny. No a tiež môžete vojsť hlavným vchodom a začať hneď strieľať. Postup je úplne na vás.
Keď sa napokon dostanete k majiteľovi podniku, musíte ho presvedčiť, aby prijal vašu ochranu, čo znamená, že vám bude platiť. Hneď na začiatku, keď sa na neho pozriete, vidíte dva ukazovatele. Prvý značí, kam až musíte dotlačiť hrôzu majiteľa, aby bol ochotný vašu ponuku prijať. Keď je za ním, môžete ho presvedčiť. Ak sa mu ešte chvíľu vyhrážate, môžete z neho získať viac peňazí. Druhý ukazovateľ značí, kam by ste už zájsť nemali (tento vám pri presviedčaní zmizne, takže si pamätajte, kde bol. Stačí si ho priradiť k písmenu mena majiteľa), ak totiž vystrašíte majiteľa až za hranicu jeho únosnosti, tak ho už nepresvedčíte, pretože jeho hnev preváži jeho strach. Ak to teda preženiete, alebo dôjde k úmrtiu majiteľa, musíte počkať nejaký čas, kým sa podniku ujme nový majiteľ a celé dobýjanie musíte zopakovať. Presviedčať majiteľa môžete rôzne: na niekoho stačí namieriť zbraň, alebo ho len držať pod krkom. Niekoho musíte zmlátiť, alebo mu rozmlátiť zariadenie podniku. Ak budete majiteľa mlátiť, dávajte pozor na jeho život, aby ste ho nezabili.
Keď presvedčíte majiteľa / majiteľku podniku, aby prijali vašu ochranu, stáva sa podnik vaším a každý deň vám z neho plynie zisk. Podnik sa samozrejme môže pokúsiť získať od vás konkurencia, rovnakým spôsobom, ako ste ho získali vy, takže najmite do podniku ochranku. Vždy sledujte svoje príjmy, aby ste nenajali viac členov ochranky, než si môžete dovoliť. Zo začiatku je dobré orientovať sa podľa príjmov daného podniku, neskôr, keď budete mať veľa podnikov, môžete do menších najať viac ľudí, než sú schopné pokryť výnosy z tohto podniku.
V prehľade na mape vidíte, koľko vašich stráži podnik a kto a koľkí nepriatelia ho napadli. Ak podnik napadli obyčajní nepriatelia a je ich menej než vašich, tak to vaši zvládnu. Ale ak pošlú nepriatelia napríklad dvoch členov svojej rodiny, tak tí sú schopní vyradiť aj desať- člennú ochranku, preto je vhodné posielať členov svojej rodiny chrániť podniky. Sami sa takto nemusíte nikdy obťažovať. Posielať môžete neaktívnych členov rodiny, ale aj tých, ktorí sú práve s vami a to kedykoľvek. Len čo hrozba pominie, môžete člena rodiny opäť zaradiť do svojho tímu. Keď odrazíte nepriateľský útok, počet členov ochranky sa automaticky obnoví.

Jednotlivé podniky spadajú do rôznych oblastí podnikania. Každý typ podnikania tvorí takzvaný Zločinecký okruh (Prostitúcia, Drogy, zbrane). Keď získate všetky podniky z daného Zločineckého okruhu, získate tiež bonus, ktorý daný okruh prináša (nepriestrelné vesty, vyšší obrat, atď.). Podniky jednotlivých okruhov sú rozmiestnené rôzne a nemáte hneď prístup ku všetkým a k ďalším sa postupne dostanete neskôr, ako budete odkrývať nové lokácie pri postupe príbehom.

Kedy začať ovládať mesto? Len čo je to možné. New York v druhej kapitole je malý a je to otázka chvíle. Florida je už väčšia, oplatí sa do toho pustiť hneď. Odbudne vám práca neskôr, oslabíte nepriateľov, získate veľa peňazí a bonusy. Kuba je už záverom hry, kedy máte ovládnutie aj za úlohu. Hlavný príbeh si to totiž nevyžaduje, ale už po prvých misiách máte prístup k celému mestu. Vhodné je zbaviť sa na začiatku čo najviac členov nepriateľských rodín (potom budú vaše podniky v relatívnom bezpečí a keď ich budete mať veľa, najmete si veľa stráží a odrážanie útokov vás už nebude musieť zaujímať), potom začať obsadzovať všetky podniky a potom pokračovať v hlavnom príbehu.Hlavné sídlo, bezpečné úkryty a banky

V New Yorku je vaše hlavné sídlo. Môžete tam nájsť zásoby zbraní, chlapov na najatie a zväčša sa tam vraciate kvôli príbehovým misiám pre rozhovor s Donom Michaelom Corleonem.
Bezpečný úkryt je prostý byt, ktorý vám patrí (vždy ho získate príbehovými misiami, v každom meste jeden). V ňom nájdete zásoby zbraní a strasiete sa polície, pokiaľ vás práve prenasleduje. Stačí tam zájsť a prenasledovanie pominulo. Tiež tam občas musíte zaskočiť v rámci príbehových misií.
Banky sú samozrejme neutrálne inštitúcie, ktoré nepatria žiadnej rodine. Môžete ich vykradnúť a prilepšiť si tak svoju hotovosť. Môžete vojsť rovno dovnútra a smerovať k trezoru. Len čo sa však priblížite k trezoru vstupom do zadnej časti, spustí sa poplach a musíte sa prebojovať cez ochranku a potom likvidovať políciu, ktorá dorazí. Najbezpečnejšie je prísť zozadu, s technikom odpojiť alarm, demolátorom vyhodiť do vzduchu zadnú stenu, cez ktorú sa dostanete priamo do trezora a v hlavnom trezore ešte prípadne zlodejom vypáčiť malý trezor. Peňazí je v hlavnom trezore dosť, len ich poberte. Či už vyvoláte poplach, či nie, tieto peniaze sú dosť horúce a nemôžete ich bežne používať. Ak vás náhodou s nimi zatknú, prídete o ne. Preto zájdite do svojho bezpečného úkrytu. Stačí tam vojsť a zbavíte sa prípadného prenasledovania polície a zároveň tam ukryjete peniaze, ktoré sú vám už k dispozícii s vašimi predošlými úsporami na míňanie.Nepriateľské rodiny

Konkurujú vám nepriateľské rodiny. Tak ako vaša, aj ich má istú hierarchiu a členov. Ich členovia sú tak, ako vaši, nesmrteľní, respektíve keď ich zabijete, tak sa po čase opäť objavia zotavení z nemocnice. Ak chcete odstrániť člena ich rodiny natrvalo, musíte ho zabiť istým konkrétnym spôsobom, ktorý odradí iných od toho, aby zaujali jeho miesto. Aby ste získali potrebné informácie, splňte vedľajšie úlohy pre postavy so symbolom kľúča (popis vedľajšie misie) a za odmenu dostanete informáciu, kde sa nachádza člen nepriateľskej rodiny a aj ako ho zabiť. Stačí vám teda zájsť na dané miesto a nepriateľ tam bude (pokiaľ práve neútočí na nejaký váš podnik, alebo sa nezotavuje po porážke v nemocnici). Zvyčajne má pri sebe nejakých poskokov, takže sa musíte postarať aj o nich. Ak dôjde k boju, je lepšie poslať vašich členov tímu preč, aby náhodou pri prestrelke nezabili váš cieľ a vy by ste museli čakať, kým sa opäť zotaví. Keď zostanete sami dvaja, už len vykonajte požadovaný spôsob nepriateľovej popravy.
Keď sa takto zbavíte členov nepriateľských rodín, bude jednoduchšie brániť vaše podniky a aj útočiť na nepriateľské podniky a sídla, pretože tam už nebudú. Ak chcete nepriateľskú rodinu vyradiť úplne, musíte zničiť ich Dona a hlavné sídlo. Prístup do hlavného sídla získate, až keď ovládnete nepriateľské podniky. Keď máte prístup do sídla, tak ho napadnite. Je to podobný postup, ako pri ovládaní väčšieho podniku, akurát že je tam omnoho viac nepriateľov. Keď sa prebojujete dvorom, vstúpte do budovy sídla, prebojujte sa na koniec a zabite Dona. Môžete ešte vypáčiť trezor a pohľadať prípadné zbraňové vylepšenie. Napokon pomocou Demolátora umiestnite výbušninu a zničte nepriateľské sídlo. Len keď ho zničíte výbušninou, je nepriateľská rodina definitívne odstavená.Kapitola 1: Kuba

Na Kube má príhovor na oslave svojich narodenín Hyman Roth a hovorí o budúcnosti, ktorá tu gangstrov čaká. Po scénke si pohovorte s vašim Donom, Michaelom Corleonem. Prehodíte pár slov a pošle vás za Aldom. Na terase sú ešte Hyman Roth a Fredo Corleone s ktorými tiež môžete prehodiť pár slov. Aldo Trapani je dole v hlavnej hale, kde prúdi zábava na oslavu nového roka. Aldo má obavu z miestnych rebelov. Odpovedzte mu ľubovoľne. Po rozhovore s vami si ešte Aldo pokecá s Michaelom a Fredom. Následne začujete odstúpenie prezidenta a vypuknutie revolúcie. Na letisku máte pripravené lietadlo, takže tam musíte dostať svojich šéfov.
Bežte k zadnému východu a vstúpte do kuchyne. Tam vás napadnú prví nepriatelia. Zabite ich a vybehnite na zadný dvor. Prejdite k bráne, ktorá bude rozrazená. Vytiahnite zbraň, ignorujte ľudí na ulici, ktorí všetko demolujú a vydajte sa rovno ulicou pred vami, pomedzi vozíky so zeleninou. Cestou dobehnú dvaja vojaci, tak ich zastreľte. Zbehnite dole schodmi k betónovým zátarasám, za ktoré sa skrčte, postrieľajte pár vojakov pri vrakoch áut pred vami. Prebehnite popri vrakoch k zdvihnutému mostu. Tam v ovládacej kabínke zabite cez okno vojaka. Keď padne, spustí sa most.
Za mostom dorazíte na malé námestíčko, kde sa opäť kryte za zeleninové vozíky a postrieľajte vojakov. Pokračujte za námestím rovno smerom na letisko. Prebehnite okolo fontánky sprava, naľavo vybuchnú dva nákladiaky. Dobehnite k bráne na letisko. Už len sledujte scénku, v ktorej Alda zabijú. Vy s Fredom a Michaelom odlietate späť do New Yorku. Aldo bol silný boss a Michael má obavy, že niektorí z vašich vlastných ľudí začnú vystrkovať rožky, keď je Aldo preč. Vás vymenuje za nového šéfa New Yorku.Kapitola 2: New York

O šesť týždňov neskôr ste naspäť v New Yorku, ktorému máte šéfovať. Tony a Carmine Rosato opustili vaše rady a rozbehli si vlastný biznis. Tony je na Floride, Carmine v New Yorku. Aby ste sa preukázali ako poriadny šéf New Yorku, musíte ho dostať pod kontrolu a zbaviť sa Carmina Rosata. Frank Pentangeli tvrdí, že bratov Rosatovcov podporuje Hyman Roth z Floridy, no Michael tomu nechce veriť. Pohovorte si potom s Frankom Pentangelim. Poviete mu, že budete potrebovať svojich vlastných ľudí, ktorým môžete veriť. Odporučí vám dvoch vo vedľajšej miestnosti. Sú tam Medik Joe Primanti a Podpaľač Roy Giordano. Jedného z nich si zvoľte. Môžete ešte prehodiť pár viet s Michaelom a Frankom, no napokon vyrazte s vaším pomocníkom von.

Prvý podnik
Vonku nastúpte do auta a odvezte sa k neďalekému podniku, malej pekárni Sweet Life Bakery. Prejdite predajňou do zadnej miestnosti a tam si na strážcovi dverí vyskúšajte prvýkrát presviedčanie. Jeb Dougherty je ľahký prípad, stačí ho trochu zmlátiť a priškrtiť. Potom vám otvorí dvere do zadnej časti. Prejdite nimi a odhalíte striptízový klub. V klube sú traja strážcovia, s ktorými si to môžete rozdať. V bočnej miestnosti je šéf klubu, ktorého musíte presvedčiť, aby platil za ochranu vám. Len čo Warren Rizo súhlasí, podnik je váš. Máte z neho denný príjem peňazí, tak nezabudnite hneď najať nejakú ochranku. Potom sa máte pozhovárať opäť s Frankom. Ten vás čaká hore v pekárni.

Prepieranie peňazí
Frank vám povie, že legálne podniky vám síce za ochranu nemôžu platiť veľa, ale zas vám umožňujú prepierať peniaze z nelegálnych podnikov a tak vám každý jeden legálny podnik zvyšuje o 5 percent prínos zo všetkých nelegálnych. Teraz máte obsadiť aspoň dva legálne podniky. Celkovo sú v meste tri, Richieho Taverna, hotel Empire Room a predajňa Appliance King. Získajte dve z nich, prípadne aj všetky tri. Potom nájdite telefón. Volá vám Michael, máte sa s ním stretnúť opäť vo vašom hlavnom sídle.

Nový člen rodiny
Michael vás pochváli za to, ako si vediete. Poviete mu, že by sa vám hodil ďalší človek a pošle vás za Frankom. Ten je tiež v sídle, tak ho oslovte a povie vám, že nových ľudí pre vašu rodinu nájdete hlavne vo vašich podnikoch, kde dúfajú, že si ich všimnete, ale tiež môžete naraziť na osamelého vlka, ktorý sa túla niekde vonku. Za jedným takým zájdite. Je to Demolátor, ktorý postáva na ihrisku. Najmite ho do party. Ešte pred odchodom môžete pokecať s Fredom, ktorý vám povie, že ho Michael posiela na Floridu.

Prvý zločinecký okruh
Keď najmete demolátora menom Bill Bardi, vydajte sa do klubu La Maison Rouge. Tu môžete vyskúšať špecialitu vášho demolátra a odpáliť zadné dvere. Potom len klasicky vojdite dnu, pobite ochranku, nájdite majiteľku podniku a presvedčte ju, že potrebuje vašu ochranu. Tým získate nový podnik a zároveň aj bonus z kompletného ovládania New Yorskej prostitúcie. Bonusom je železný boxer, ktorý máte vy a vaši muži k dispozícii, čím spôsobujete silnejšie poškodenie pri boji bez zbraní.

Útok konkurencie, vlastný úkryt
Len čo ovládnete La Maison Rouge, napadnú nepriatelia Sweet Life Bakery. Môžete tam skočiť osobne a pomôcť pri obrane, ak to chcete vidieť na vlastné oči, ale v podstate sa počas hry nikdy nemusíte osobne zúčastňovať obrany, stačí, aby ste mali k dispozícii pár členov vašej rodiny, ktorých tam pošlete. Pošlite tam teda nejakých a tentokrát tam môžete zájsť aj osobne. Keď bude podnik ubránený, použite telefón a spojíte sa s Frankom. Zájdite za ním a oslovte ho pri obytnej budove. Povie vám, že toto je váš bezpečný úkryt. Vybehnite na poschodie a v byte si pohovorte s Michaelom. Daruje vám tento úkryt a zároveň vám schváli vojnu proti Carmineovi. Najprv by ste však mali vyradiť aspoň jedného člena jeho rodiny. Na chodbe si o tom ešte pohovorte opäť s Frankom. Povie vám, že musíte získať informácie o členovi rodiny, aby ste vedeli, kde ho nájsť a ako ho zabiť.

Útok na nepriateľa
Na ulici nájdite niekoho so symbolom kľúča nad hlavou a splňte pre neho láskavosť. Prvý takýto človek je hneď oproti vášmu domu. Po splnení láskavosti získate informácie o prvom členovi Rosatovej rodiny. Je ním Franklin Credi. Máte ho zabiť tak, že ho uškrtíte. Zájdite za ním, je úplne sám, chyťte ho a medzerníkom zaškrťte.

Stretnutie, útek, odplata
Keď zabijete Franklina Crediho, choďte k telefónu a volá vám samotný Carmine Rosato. Chce sa stretnúť a dohodnúť prímerie. Že je to pasca, je zrejme jasné každému. Môžete sa tam rovno vydať, alebo predtým odpravíte ďalších členov jeho rodiny, či ovládnete ďalšie jeho podniky. Napokon zájdite do Richieho taverny. Vojdete tam spolu s Frankom. Kým budete čakať na drink s Carminom, prepadnú vás jeho ľudia. Pred smrťou vás zachráni len to, že do podniku vojde policajt. Musíte utiecť (počas úteku môžete získať kontrolu aj nad podnikom, ak ste ho nezískali už predtým. Ak ste ho získali, je divné, že mohlo dôjsť k niečomu takému). Vybehnite na strechu a tam zistíte, že aj Dona celého New Yorku zastaví polmetrová drevená debna, cez ktorú sa chudáčik nedostane a preto musí unikať po strechách.
Vybehnite hore po požiarnom schodisku na susednú strechu a po schodoch susednej budovy ešte vyššie. Na strechách vás budú na niektorých miestach napádať policajti, tak buďte pripravení. Hore prebehnite rovno, podľa šípok, doľava cez zábradlie na koniec strechy a dole schodmi. Dole preskočte cez okno a dostanete sa rovno do vášho bytu. Tam vezmite telefón, volá vám Michael. Máte za ním zájsť do sídla.
Michael vám umožní najať tretieho človeka do vášho tímu. Teraz už len musíte ovládnuť zvyšné podniky, ktoré vlastní Carmine a ak si chcete uľahčiť prácu, zbavte sa tiež členov jeho rodiny (láskavosti a konkrétne popravy). Keď budete ovládať všetky podniky v New Yorku, zavolajte Michaelovi a stretnete sa vo vašom dome. Tam vám schváli útok na Carmina a máte sprístupnené Carminove sídlo.

Carmine Rosato
Keď budete mať prístup do Carminovho sídla, tak sa tam vydajte a napadnite ho. Tak ako pri obsadzovaní podnikov, aj tu využite rozličné možnosti prístupu a stratégií. Postupujte hlavne opatrne a držte si pri sebe členov svojho tímu, aby ste o nich neprišli. Pobite stráže na dvore a potom sa už s ľahšou možnosťou krytia presúvajte v dome po miestnostiach, až hore, kde je Carmine. Zabite ho, môžete mu vypáčiť trezor a napokon umiestnite s vašim demolátorom výbušninu k potrubiu. Než bomba vybuchne, utečte von z budovy.

Odlet
Napokon už len nájdite telefón. Volá vám Hyman Roth. Pozýva vás na Floridu, má tam pre vás niečo. Zájdite teda na letisko a od slečny v ružovej uniforme si kúpte lístok na Floridu.


Podniky
 • Legálne podniky:
  • krčma Richieho Taverna, hotel Empire Room, predajňa Appliance King.
 • Nelegálne podniky:
  • Prostitúcia (2/2): pekáreň Sweet Life Bakery, klub La Maison Rouge.
  • Drogy (2/4): skládka SaniCo Dump and Disposal, spaľovňa SaniCo Incineration.
Zbraňové vylepšenia
 • Sawned Off Shotgun: Vylepšenie pušky, druhá úroveň Shotgunu. Nájdete ho v sídle Corleonovcov, teda vo vašom hlavnom sídle. Keď stojíte čelom k vstupnej bráne, napravo sú kríky blokujúce prechod. Spáľte ich s podpaľačom a za nimi nájdete vylepšenie.
 • .44 Magnum Force: Vylepšenie pištole Magnum, druhá úroveň. Nájdete ho v sídle Carmina Rosata, keď ho budete napokon dobýjať. Na poschodí v chodbe vedúcej do miestnosti, v ktorej je Carmino, nájdete toto vylepšenie na malom stolíku.
Kontakty
 • Victor Grosser: Rýchlejšie obnovenie zničeného podniku.
 • Ken Jameson: Odvolanie polície.
 • Leon Brinker: Rýchlejšie vyliečenie členov tímu.
Carmine Rosato a jeho rodina
 • Kápo Rosatovej rodiny:
  • Norman Rossi: Poprava pištoľou. Proste klasická poprava, obyčajnou pištoľou.
 • Vojaci Rosatovej rodiny:
  • Clyde Lando: Zrazte ho autom.
  • Franklin Credi: Treba ho uškrtiť, chyťte ho (pravé a ľavé tlačidlo myši) a škrťte (medzerník).
  • Jimmy Guidalatto: Hoďte ho do rieky. Postáva pri brehu, takže ho len chyťte a prehoďte cez zábradlie.


Kapitola 3: Florida

Na letisku vás čaká Fredo, odvedie vás k autu a načrtne vám, v čom je na Floride problém. Má tu svoj gang Tony Rosato (Carmineov brat), no to sú len malé ryby. Väčším problémom je Rico Granados. Po scénke sa ešte môžete pozhovárať s Fredom, aby ste zistili niečo o Rothovi. Potom zájdite za Rothom. Vysvetlí vám, že vás zavolal, aby ste sa postarali o Granadosovu rodinu, ktorá robí problémy a Rico túži viesť celú Floridu. Sám Roth proti nim nič nepodniká, pretože zajali jedného z jeho ľudí. Aby ste sa preukázali a zároveň pomohli, máte ho zachrániť.

Záchranca
Zájdite na označené miesto. Získali ste aj škrtiacu strunu, ktorú môžete použiť na nepriateľov. Vybehnite po schodoch na strechu a začnite nepriateľov likvidovať. Môžete to vyskúšať aj potichu, pomocou struny. Vybehnite až na najvrchnejšiu časť strechy. Tam je unesený rukojemník a jeho únosca. Keď sa priblížite, tak sa únosca pokúsi uneseného zabiť, takže poriadne zamierte niečím silným a rýchlo ho vyraďte presne mierenou strelou. Na streche inak nájdete aj vylepšenie pre pištoľ. Keď je Steven Ciccoricco zachránený, prehoďte s ním pár slov a choďte k telefónu a zavolajte Rothovi, že ste jeho chlapa zachránili.
Vráťte sa za Rothom do jeho domu. Tam vám za odmenu prenechá tento dom, ktorý sa stáva vaším bezpečným úkrytom na Floride. Tiež vám povie, aby ste povýšil jedného zo svojich mužov. Spravte teda z jedného z nich Kápa, a stane sa silnejším a bude ovládať ďalšiu schopnosť a zároveň tým môžete najať ďalšieho vojaka za člena rodiny. Pred domom sa ešte pozhovárajte s Fredom, ktorý vám povie niečo o tom, ako to tu chodí.

Rozširovanie vplyvu
Za úlohu máte teraz prevziať celý jeden Zločinecký okruh na Floride. Osobne som si zvolil pašovanie diamantov (3 podniky), z ktorých bonusom sú nepriestrelné vesty pre vašu rodinu. Samozrejme nič vám nebráni, aby ste sa do toho poriadne opreli, prevzali všetky podniky v meste, splnili láskavosti pre ľudí, získali informácie o členoch nepriateľských rodín a pozabíjali ich. Je to na vás.
Keď získate jeden zločinecký okruh, použite opäť telefón. Hyman Roth vás volá do vášho domu. Zájdite tam za ním a povie vám, aby ste najal ďalšieho človeka, už piaty člen vašej rodiny.

Štrajk
Keď najmete ďalšieho človeka a obsadíte pár ďalších podnikov, zavolá vás späť do New Yorku Michael. Keď pôjdete na letisko, zistíte, že je tam štrajk. Pohovorte si na letisku s Fredom. Veľa vám nepovie a pošle vás za Rothom. Ten je tiež na letisku, na parkovisku. Len vám povie, aby ste si pohovoril s jeho priateľom. Je to Henry Mitchell, agent CIA. Povie vám, že istý Alejandro Almeida organizuje ľudí do štrajkov. Vám navrhne postarať sa o neho.
Zájdite k štrajkujúcim. Tých tu pred letiskom vedie chlapík Perry Olsen. Chyťte ho, trochu zmláťte a presvedčte, aby vám prezradil, kde sa Alejandro ukrýva. Keď ho dostatočne vydesíte, povie vám, že Alejandro je na vrakovisku. Zájdite tam, prebojujte sa cez jeho ochranku a zabite ho. Potom sa vráťte na letisko, kde si pohovorte s Fredom a agentom Mitchellom.


Podniky
 • Legálne Podniky:
  • Berry´s Pawnbroker, Elite Dinner, Active Electronics, Las Palmas, Corman Drive-In Theater.
 • Nelegálne podniky:
  • Pašovanie diamantov (3/3): Emilio´s Packing Company, Bertolli Thrift Company, Lansky´s Deli.
  • Drogy (2/4 + 2/4 v New Yorku): SaniCo Truck Depot, SaniCo Hauling Depot.
  • Zábava pre dospelých (3/4): Foreplay Pictures, Luscious Entertainment, The Aristocrats.
  • Hazard (2/4): Jersey´s Sports Bar, Ausiello´s Bar and Grill.
  • Stavebníctvo (3/3): Astoria Construction Site, S&L Construction Site, ABF Ltd. Construction Site.
  • Zbrane (4/4): Basso Oil Rafinery, Basso Oil Fill & Go, Basso Oil Express, Basso Oil Depot.
Zbraňové vylepšenia
 • Silenced Pistol: Vylepšenie pištole, druhá úroveň. Nájdete ho na krabici na streche pri záchrane uneseného Stevena, ktorého budete zachraňovať pre Hymana Rotha v rámci hlavného príbehu.
 • Spitzer Centerfire: Vylepšenie ostreľovačky, druhá úroveň pre Sniper Rifle. Nájdete ho na streche podniku Emilio´s Packing Company (pašovanie diamantov). Potrebujete Technika, aby ste sa dostali za pletivo plota, za ktorým sa vylepšenie nachádza.
 • MP38: Vylepšenie samopalu, druhá úroveň pre Tommy Gun. Keď napadnete sídlo Granadosovcov, tak na poschodí vo veľkej miestnosti leží vylepšenie rovno na stole uprostred.
 • Schofield Semi-Auto: Vylepšenie pušky, tretia úroveň Shotgunu. Toto vylepšenie získate na Floride, no až v piatej kapitole (podľa členenia tohto návodu). V rámci príbehovej misie pôjdete na malý ostrov uprostred mapky dobyť nepriateľské skladisko (Global Storage). Skladisko je na ľavej strane ostrovčeka. Napravo, oproti nemu, je malá budova. Vypáčte zámky na dverách zlodejom a vojdite. Vnútri nájdete vylepšenie na stene.
Kontakty
 • Wayne Reisdorf, náčelník polície: Odvolanie policajného prenasledovania.
 • Matthew Tilden, miestny právnik: Zatknutie člena rodiny Granadosovcov.
 • Joey Katz, člen ATF (Oddelenie na kontrolu zbraní, alkoholu, tabaku a výbušnín): Zatknutie člena rodiny Rosatovcov.
 • Pedro Ilievara, súkromný detektív: Odvolanie policajného prenasledovania.
 • Lt. Gov. Robert Rizzo, kandidát na starostu: Rýchlejšie vyliečenie členov tímu.
Tony Rosato a jeho rodina
 • Kápovia Rosatovej rodiny:
  • Leroy Castellani: Poprava zbraňou nablízko. Použite ľubovoľnú zbraň nablízko.
  • Gary Lamberteschi: Poprava holými rukami.
  • Philip Giotti: Zhoďte ho cez zábradlie z výšky.
 • Vojaci Rosatovej rodiny:
  • Clarrence Pucci: Uškrťte ho rukami.
  • Jerry Gallo: Odoberte mu život a poslednú ranu mu zasaďte fľašou. Zdržuje sa pri stoloch, na ktorých sú fľaše, takže proste po ňom hoďte fľašu, keď má málo života, aby ho zabila.
  • Jimmy Vecchio: Zabite ho strelou priamo do hlavy.
  • Richard Ciechi: Popravte ho zbraňou nablízko.
  • Bill Ciompi: Zabite ho uškrtením pomocou škrtiaceho drôtu.
Rico Granados a jeho rodina
 • Podšéf Granadosovej rodiny:
  • Stanley Jimenez: Uškrťte ho.
 • Kápovia Granadosovej rodiny:
  • Anthony Espinoza: Zabite ho z diaľky pomocou ostreľovačky.
  • Johnny Salazar: Zabite ho molotov koktailom.
  • Theodore Ruiz: Popravte ho zbraňou nablízko.
 • Vojaci Granadosovej rodiny:
  • Paul Morales: Musí ho popraviť Bitkár. Najprv sa postarajte o jeho ochranku, aby ste mali pokoj, no neberte si spoločníkov, aby ho nezabili. Potom si priveďte bitkára. Streľte Moralesa do nohy, aby padol na kolená a bol teda v pozícii vhodnej na popravu. Postavte sa za neho a dajte svojmu bitkárovi príkaz vykonať popravu (je to rovnaká špeciálna schopnosť, ako u demolátora dávať bomby a podobne).
  • Thomas Ramos: Zabite ho dynamitom.
  • Harry Reyes: Zabite ho strelou priamo do hlavy.
  • Bruce Rivera: Zabite a popravte ho jedine svojimi päsťami. Bruce Rivera žije na Kube, takže, ak ho chcete popraviť, musíte si počkať až na Kapitolu 8 (skôr o ňom ani nezískať informácie z láskavostí), kedy budete mať Kubu plne sprístupnenú. Je to úplne na vás, ak totiž chcete, môžete zaútočiť na sídlo Granadosovcov už teraz a zničiť ho, čím odstránite celú rodinu, vrátane Brucea.


Kapitola 4: New York (2)

Vráťte sa z letiska do vášho sídla, kde si pohovorte s Michaelom. Povie vám, že Frank Pentangeli žije a že bude svedčiť proti nemu. Máte sa o to postarať. Aby sa trochu chránil, prerušil isté kontakty a aj svojho človeka presúva k vám. Je ním Tom Hagen a stáva sa vašim Consigliorem. Musíte dostať na svoju stranu senátora menom Pat Geary.
Zájdite do podniku La Maison Rouge a v ňom je žena menom Rosa Scarletti. Potrebuje, aby ste pre ňu ukradli isté dokumenty. Je to prekvapivo jednoduché. Zájdite do vládnej budovy, do miestnosti s trezorom, vypáčte ho a utečte. Ak sa k vám náhodou pripletie nejaký člen ochranky, stačí utiecť. Vráťte sa za ňou do podniku. Povie vám, že všetko už pripravila a dohodla s Tomom Hagenom. Ten je na prízemí tu v podniku, tak za ním skočte a oslovte ho. Povie vám, že vám dohodol schôdzku so senátorom. Máte predstierať, že s ním chcete uzavrieť obchodnú dohodu a že máte problémy.
Zájdite teda do Empire Room a oslovte senátora. Veďte rozhovor obchodne, povedzte, že chcete hovoriť o obchode, sľúbte mu podiel zo zisku, prijmite jeho 25 percent, uistite ho, že o tom nik nevie a keď bude chcieť dodatočný benefit, ponúknite mu dievčatá. Ste naspäť v La Maison Rouge. Obetovali ste jedno z Rosiných dievčat. Zabili ste ho, kým senátor spal a nechali ste ho, nech si myslí, že to spravil on. Po scénke oslovte senátora. Povie vám, že na Floride pôsobí ďalšia rodina, Manganovci. Po rozhovore si pohovorte ešte s Tomom. Senátor Geary je už váš, máte ho v hrsti, takže Michaelov problém je vyriešený. Vy sa však musíte postarať o nový problém, Manganovcov. Choďte na letisko a vráťte sa na Floridu.Kapitola 5: Florida (2)

Keď dorazíte na letisko, zistíte, že sem v tajnosti pricestoval aj Michael. Zájdite za ním a pohovorte si. Vie o tom, že sem prišiel Samuele Mangano a jeho rodina. Odporučí vám spolupracovať s ním a neísť s ním do konfliktu. Mangano sa chce s vami stretnúť, tak za ním zájdite a pohovorte si. Súhlasíte s tým, že tu môže podnikať a prijmete jeho ponuku na vytvorenie aliancie.

Nový spojenec
Teraz máte rozšíriť svoj vplyv. Ak ste už predtým neobsadili všetky podniky, tak sa do toho pustite teraz. Keď budete mať pod palcom Floridu, dostanete správu, že chce s vami hovoriť Fredo. Zavolajte mu a stretnete sa. Počas rozhovoru na vás niekto vystrelí. Po scénke Freda oslovte. Ten je presvedčený, že za tým útokom stojí Mangano a nahucká vás, aby ste mu to vrátili. Tiež vám odporučí vymenovať druhého kápa, takže povýšte jedného zo svojich ľudí a ďalšieho môžete prijať.
Zájdite za Charliem Greenom, na ktorého vás nakontaktoval Fredo. Charlie Green chce, aby ste zabili chlapa menom Hector Santos, ten ho totiž pripravuje o prácu a hrá špinavú hru, takže sa vyhráža aj jeho rodine. Potrebujete ho, tak súhlaste s tou to láskavosťou. Nájdite svoj cieľ a zabite ho. Prosté. Tým ste získali prístup na most. Zájdite k mostu, oslovte strážnika pri moste a ten vám most spustí.
Prejdite po moste a dostanete sa k skladu. Pripravte sa, sklad stráži asi 25 chlapov. Napravo v budove oproti skladu (treba ju vypáčiť zlodejom) nájdete tretie vylepšenie na vašu brokovnicu. Naľavo je cieľový sklad. Vonku na dvore a na ochodziach skladu pobite nepriateľov. Pri stene skladu je benzínová nádrž, ktorú môžete odpáliť s Podpaľačom. To spôsobí požiar skladu a vyženie to väčšinu nepriateľov von, na ochodzu a na strechu, kde ich môžete dostať. Na budove nad skladom odpáľte dvere dynamitom, alebo technikom vypáľte plot a vybehnite hore na ochodzu. Po nej môžete prejsť na strechu skladu a cez ňu dovnútra. Pobite nepriateľov a vylezte na žeriav za skladom. Na žeriave nájdete majiteľa skladu. Presvedčte ho, aby tento podnik prešiel pod vašu ochranu. Najmite stráže a môžete odísť, obsadili ste kompletnú Floridu.

Nový nepriateľ
Potom použite telefón, volá vám Mangano. Je na vás naštvaný a tvrdí, že on na vás neútočil. Navrhne, aby ste sa stretli a celé to urovnali. Zájdite teda do starej opustenej fabriky na stretnutie. Vnútri zistíte, že vás tam nečaká Mangano, ale Lorenzo Maini, jeho Consigliore. Je to pasca a pokúsia sa vás odstrániť. Dostanete sa preč a Manganovci napadli vaše podniky. O niekoľko podnikov rovno prídete, nemusíte sa ani snažiť ísť ich zachraňovať, rovno prešli pod vládu Manganovcov. Môžete ich samozrejme dobyť naspäť, no môžete si to nechať na neskôr, čaká vás ešte krátka zastávka na Kube a v New Yorku. Pohovorte si s Fredom. Ten nechce, aby ste do toho miešali Michaela, hoci to vy navrhujete. Odporučí ísť za Rothom.
Zájdite na mólo, kde je Roth a agent Mitchell. Roth vám povie, že to urovná, no mali by ste sa na chvíľu stiahnuť. Agent Mitchell vám presne odporučí aj kam. Na Kubu. Umožní vám tam robiť si vaše nekalé kšefty, ak vy mu na oplátku pomôžete zabiť Castra. Oslovte ešte Mitchella pre detaily a napokon súhlasíte. Potom, čo súhlasíte, si ešte môžete znova pohovoriť s Rothom a potom sa už len vydajte na letisko a šup na Kubu.Kapitola 6: Kuba

Po pristátí použite telefón. Volá agent Mitchell. Zájdite za ním, povie vám, čo máte spraviť a dá vám váš bezpečný úkryt na Kube. Máte zabiť vodcov disidentov, aby ste si získali sympatiu vlády. Stačí pobehať po meste na niekoľko miest označených na mapke. Na každom mieste označenom X je skupinka vojakov a jeden, či viacerí, sú označení na zabitie. Zabite ich. Keď zlikvidujete všetkých disidentov, použite telefón. Volá vám Maria Torresová. Pracuje pre prezidenta, všimli si vaše zásluhy a tak ste boli pozvaný až do prezidentského paláca.
Chvíľu sa porozprávate cestou k vašej izbe. Tam sa s vami rozlúči a odporučí vám nevychádzať z izby. Ráno vás čaká stretnutie. Vy však do rána čakať nechcete, tak hneď vyjdite von. Máte len škrtiacu strunu, pretože vám zhabali zbrane. Plížte sa dole schodmi. Dole zlikvidujte potichu pár vojakov. Preplížte sa cez halu do susednej haly. Ak sa vám nedarí uniknúť pozornosti dvojice stráží v hale, nevadí. Proste k nim dobehnite a rýchlo ich zabite holými rukami. Vždy keď vás niekto zbadá, máte 15 sekúnd, aby ste ho zabili, inak vyvolá poplach a je po vás. Stráže sú idioti, nezačnú strieľať, ani sa nerozbehnú hneď po pomoc, nezačnú hulákať, takže vám to prácu len uľahčí. V susednej hale zabite ďalšieho strážnika, ktorý má u seba pištoľ s tlmičom. S touto zbraňou si môžete pomôcť na dvojicu strážcov pod schodami. Potom vybehnite schodiskom hore, doprava a na balkón, kde nájdete ostreľovačku. Vezmite si ju, zamierte a vystreľte na Castra. Samozrejme, že to prežil, čakali ste snáď niečo iné?
Na scéne sa objaví Esteban Almeida, boss Kubánskej mafie. Vie, že ste za tým útokom stáli vy a pošle na vás všetky stráže. Musíte sa dostať preč. Oproti vám sa otvorí zbrojnica, tak v nej zabite strážcu a získate opäť všetky zbrane. Zbehnite dole a prebojujte sa až k východu. Na ulici utečte späť na letisko a šup späť do New Yorku.Kapitola 7: New York (3)

Po pristátí hneď použite telefón. Volá vám Michael, takže za ním zájdite do hlavného sídla. Vnútri vás už čaká Fredo. Michael je rozhorčený tým, čo sa stalo, ale Fredo aspoň po správnosti vezme vinu na seba. Po scénke oslovte Michaela. Je síce sklamaný, ale verí vám. Poverí vás ďalšou úlohou. Napriek podpore senátora Gearyho to s jeho prípadom nevyzerá dobre. Frank Pentangeli bude svedčiť a potrebuje, aby sa tomu zabránilo. Potom oslovte Toma Hagena, povie vám podrobnosti. Vo vašom úkryte čaká Vincezno, Frankov brat. Máte ho doviesť na súd. Veria, že keď ho tam Frank zbadá, nebude svedčiť. Tiež vám odporučí, že pri všetkých týchto problémoch, máte vymenovať podšéfa. Takže povýšte jedného zo svojich ľudí a môžete najať posledného člena vašej rodiny.
Zájdite do svojho domu a nájdete tam Vinceznovho ochrancu mŕtveho. Vincenzo nikde, takže po ňom musíte pátrať. Zavolajte Hagenovi a potom vybehnite na ulicu, kde sa ľudí v okolí vášho domu pýtajte, či nevideli Vincezna Pentangeliho. Keď sa všetkých popýtate na to, čo vedia, tak sa vám zobrazí pár bodov, kde by teoreticky mohol byť. Prezrite ich a nájdite jeho únoscov v bordeli. Jeden z nich je vhodný na vypočúvanie. Ostatných zabite, aby vás neobťažovali. Je tuhým orieškom, ale postrašte ho, postreľte ho a keď ho zlomíte, tak vám povie, kde držia Vincenza. Zájdite na stavenisko a v spodnej časti pobite pár nepriateľov a nájdete Vincenza. Oslovte ho a rovno sa presuniete do súdnej siene, kde Frank po zbadaní svojho brata stiahne svoju výpoveď.
Po procese oslovte Toma. Ten vás len pošle za Michaelom. Zistíte, že agent Henry Mitchell sa obrátil proti vám. Vedel toho o vás veľa a to nie je dobré. Michael rozhodne. Máte sa postarať o Mitchella, o Almeidasa a ostatné rodiny. Po scénke ešte oslovte Michaela. Presúva sa do Las Vegas a tu to necháva na vás. Potom si ešte môžete pohovoriť so senátorom Gearym a Tomom Hagenom.Kapitola 8: Kuba (2), Florida (3)

Teraz sa máte presunúť hneď na Kubu. Kľudne sa však pustite do oslabovania nepriateľov. začnite zbierať informácie o členoch nepriateľských rodín a likvidovať ich. Cestou na Kubu sa stavte na Floride a získajte späť svoje podniky. A keď dorazíte na Kubu, než prejdete k hlavným častiam, tak ovládnite kubánske podniky konkurenčných rodín.
Potom sa vydajte za agentom Henry Mitchellom. Schováva sa na strešnej terase jednej budovy, ktorá je plná nepriateľov. Prebojujte sa až k nemu a zabite ho. Potom už len máte za úlohu vysporiadať sa so všetkými nepriateľmi. Mitchell padol, ostatné rodiny sú už zrejme tiež odrovnané. Ak nie, tak ovládnite podniky, ktoré vám zostali, aby ste získali prístup do sídiel ostatných rodín, dobyte ich sídla a zničte ich. Ťažšie to bude akurát u Almeida, ktorý je posedným konkurenčným donom a jeho sídlo je najväčšie a najlepšie chránené. Ale pri pomalom a obozretnom postupe nie je problémom. Keď všetkých odstránite, použite telefón. Volá vám Tom, aj s Michaelom je na Floride vo vašom dome. Zájdite tam za nimi.
Zájdite teda do svojho domu na Floride a oslovte Michaela. Je spokojný, že ste všetkých odstránili, no jeden ešte zostáva. Hyman Roth. Síce utiekol, no vďaka vášmu senátorovi Gearymu ste ho dostali späť do štátov. Teraz práve odlieta opäť preč, tak ho máte dostať na letisku. Pohovorte si ešte o detailoch s Tomom Hagenom a vyrazte.
Zájdite na letisko. Použite bočný vchod, podplaťte pri ňom stráže, aby vám dali pokoj. Vyjdite na poschodie letiska. Tam sa už do vás pustí ochranka a je to riadna prestrelka, tak buďte opatrní a majte dobrých spoločníkov. Nečakajte, kým všetkých dostanete, budú prichádzať posily. Keď aspoň trochu preriedite nepriateľov, bežte k nástupišťu, kde nájdete Rotha. Ak ho ešte oslovíte a spýtate sa, prečo vás podrazil, povie, že to bol len obchod. Darebák. Zabite ho.
Teraz vás čaká už len útek. Zoskočte dole na letiskovú plochu, prerazte nákladiakom von. Pred letiskom si presadnite do svojho obrneného auta (máte ho ako bonus z podnikov) a unikajte pred políciou do nového sídla rodiny. Vášho sídla. Keď tam dorazíte, už len sledujte záverečnú animačku, kde vám vzdávajú poctu.


Podniky
 • Legálne podniky:
  • Juan Sizzlio´s
 • Nelegálne podniky:
  • Pašovanie zbraní (4/4): Battaglia Quarry, Battaglia Masonry, Battaglia Cement Factory, Battaglia Cement Depot.
  • Kradnuté autá (3/4 + 1/4 na Floride): Global Towing, Global Imports, Global Crusher, Global Storage (to ste získali na Floride v rámci príbehových misií).
  • Hazard (2/4 + 2/4 na Floride): Casino Imperial, Casino Havana.
  • Zábava pre dospelých (1/4 + 3/4 na Floride): Corazon de Oro.
Zbraňové vylepšenia
 • Delta M1911: Vylepšenie pištole, tretia úroveň. Nájdete ho na stole v kuchyni na prízemí sídla Manganovcov na Floride.
 • Modifier AK-47: Vylepšenie samopalu, tretia úroveň pre Tommy Gun. Na Kube napadnite podnik pašujúci zbrane „Battaglia Masonry“. Keď ho budete dobýjať, tak na prízemí nájdite rebrík vedúci do kanála pod budovou. V kanáli na drevenej krabici nájdete vylepšenie.
 • .501 Magnum Enforcer: Vylepšenie pištole Magnum, tretia úroveň. Na Kube je podnik „Battaglia Quarry“, je to veľký sklad pri móle, kde kotvia dve lode. Keď ho budete dobýjať, všimnite si za loďami na malom výbežku maják. V podstate sa do skladu dostanete zlezením zo strechy menšej budovy nad sklad a tam je napravo cesta do skladu a naľavo k majáku. Zájdite k majáku a pri ňom na stoličke nájdete toto vylepšenie.
 • Vintovka SR-98: Vylepšenie ostreľovačky, tretia úroveň pre Sniper Rifle. Nájdete ho na stole na poschodí v sídle Almeidu na Kube. V miestnosti s trezorom.
Kontakty
 • Marria Torres, vaša známa z návštevy prezidentského paláca: Zatknutie člena rodiny Manganovcov.
 • Juan-Pablo del Monte, vrchný sudca: Oslobodenie člena rodiny z väzenia.
 • Jaime Agassiz, šéf polície: Zatknutie člena rodiny Almeidovcov.
Samuele Mangano a jeho rodina
 • Consigliere Manganovej rodiny:
  • Paulo Riccitello: Zničte sídlo rodiny a zabijete aj jeho.
 • Podšéfovia Manganovej rodiny:
  • Giorgio Strozzi: Popravte ho zbraňou nablízko.
  • Provenzano Porco: Zhoďte ho z výšky.
 • Kápovia Manganovej rodiny:
  • Doffo Spini: Zabite ho tlčením o stenu. Proste ho chyťte a udierajte ním o stenu.
  • Baldo Campi: Zrazte ho autom. Tento chlap je na stavenisku a je obkolesený betónovými mantinelmi, takže sa k nemu priamo autom nedostanete. No pred ním je na stavenisku nános zeminy pred buldozérom. Z cesty sa rozbehnite po tejto prírodnej rampe a preskočte mantinely. Nechoďte príliš rýchlo, aby ste nepreskočili až za ne, ale aby ste dopadli medzi ne, kde ho už môžete autom zraziť.
 • Vojaci Granadosovej rodiny:
  • Guccio Ferrara: Zabite ho tlčením o stenu. Proste ho chyťte a udierajte ním o stenu.
  • Jacopo Vanni: Popravte ho pištoľou Magnum.
  • Giovanni Corbinelli: Zabite ho ostreľovačkou. Stačí si vyliezť po rebríkoch na susednú budovu a odtiaľ máte na neho dobrý záber.
  • Luchino Uliari: Zrazte ho autom. Tento chlap je v podzemnej garáži, priamo ľubovoľným autom sa tam nedostanete, lebo vchod je zablokovaný. No dole pri ňom nájdete odparkované nákladiaky, ktoré na neho použite.
Esteban Almeida a jeho rodina
 • Consigliere Almeidovej rodiny:
  • Angel de la Paz: Zničte sídlo rodiny a zabijete aj jeho.
 • Podšéfovia Almeidovej rodiny:
  • Ramon Valiente: Popravte ho, keď bude na kolenách. Použite na neho pištoľ, streľte ho do nôh. Keď bude na nohách, tak ho popravte, tiež najlepšie pištoľou.
  • Payo Saavedra: Popravte ho brokovnicou.
 • Kápovia Almeidovej rodiny:
  • Juan Mazoni: Popravte ho puškou (ostreľovačkou). Zblízka, poprava, nie ostreľovanie.
  • Raul Limonta: Popravte ho zbraňou nablízko.
  • Jaime Fesser: Zabite ho tak, že mu budete hlavu búchať o stôl, alebo o mramorovú dosku, keďže sa skrýva na cintoríne.
 • Vojaci Almeidovej rodiny:
  • Pablo Benitez de Lugo: Popravte ho samopalom.
  • Baltasar Barreto: Zabite ho molotov koktailom.

Súvisiace hry: The GodfatherDiskusia Príspevkov: 11 Hodnotenie
717 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2021 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |