HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21276
5455
5063
1438
1600
7345
6092
13028
1687

Online 21314 užívateľov

Návody > Alan Wake's American Nightmare


Zobrazení:3777
Autor návodu:kaake

Epizóda 1: Odpočívadlo

Stránky rukopisu: 9; Rádio: 1

Po prevzatí kontroly si zo zeme zober baterku a pokračuj vľavo. Tam znič temnotu pomocou svetla baterky. Následne si zober zo zeme pištoľ. Pred tebou sa zhmotnia postupne dvaja nepriatelia, tak ich najprv oslab pomocou baterky a následne zastreľ. Pokračuj k prvej stránke rukopisu a vezmi ju (1/53). Choď k svetlám motela. Tam bude animácia a vpravo od teba sa zhmotnia nepriatelia. Utekaj k motelu. Cestou pri aute nájdeš brokovnicu a náboje. V lampe motela máš save a zároveň sa zbavíš aj nepriateľov. Potom pokračuj smerom k ťažobnej veži a tam nájdeš ďalší rukopis (2/53). Odtiaľ choď k reštaurácií, obíď ju zľava a nájdeš svetlice, náboje a stránku rukopisu (3/53) . Vráť sa k motelu. Za lampu je kufrík, ktorú otvoríš, len ak máš 3 stránky rukopisu. Tam nájdeš samopal. Prejdi doprava, kde je v garáži žena. Je to Emma. Porozprávaj sa s ňou. Dá ti stránku rukopisu (4/53) a tiež ti povie, že treba nájsť tri predmety na prepísanie reality. Zobrazia sa ti ich polohy na mini mape. Je tu aj zbraň. Môžeš si zameniť samopal za nitovačku. Z garáže choď doľava k rádiu a zapni ho (1/9). Vedľa garáže je aj skrinka z muníciou (priebežne sa dopĺňa). Vráť sa k lampe. Napravo od nej je benzínka. Choď smerom k nej a pri lampe je auto so signálnou pištoľou a munícia. Naľavo od teba sú kamióny a za nimi je stránka rukopisu (5/53). Cestou ťa ale napadnú nepriatelia. Vráť sa k ceste a pokračuj vľavo k vlakovému priecestiu. Za ním je ďalšia stránka rukopisu (6/53). Naľavo od teba je starý železničný vozeň. Cestou k nemu je kanál, kde je kufrík, ale treba na jej otvorenie 10 stránok rukopisu. Za vozňom na skale je rukopis (7/53). Cestou ťa ale napadne nepriateľ. Keď ho osvetlíš rozpoltí sa. Vráť sa k lampe, za ňou je modré auto a za ním je plot, na ktorom je rukopis (8/53). Za plotom tiež môžeš zapnúť televíziu. Od nej sa vydaj na juh podľa mapy a nájdeš uzáver ventilu. Napadnú ťa traja nepriatelia. Potom pokračuj k vozňu, kde bol rukopis a vojdi do budovy, odkiaľ na teba vyskočil muž so sekerou. Prejdi do druhej miestnosti, kde si zameň brokovnicu za karabínu, zober náboje a samozrejme CD. Potom pokračuj k nákladiakom, kde nájdeš batériu. Je ale prázdna. Choď teda za Emmou a požiadaj ju o nabitie.

Keď ti Emma batériu nabije choď k vrtnej plošine. Po ceste a pri ropnej plošine na teba budú striehnuť nepriatelia. Po ich likvidácií, si prečítaj rukopis, aby si vedel, čo máš spraviť. Najprv teda vlož ventil a otoč ním, potom za vežou pripoj batériu a zapni svetlá a nakoniec spusti CD. Vychutnaj si animáciu.

Po animácií utekaj späť za Emmou. Cestu ti budú hatiť plamene. Pri Emme zlikviduj posadnutých a potom sa s ňou porozprávaj. Dá ti kľúče. Choď k reštaurácií a pred ňou na teba zaútočí poltergeist, ktorý po tebe bude hádzať reklamnú tabulu. Baterkou ju zničíš. Odomkni si a vojdi dnu. Tam napravo zober kľúče od izieb a vráť sa smerom k motelu. V animácií uvidíš ako si temnota zoberie Emmu. Po animácií ťa napadne pár posadnutých. Sú tu tri izby, ktoré máš preskúmať. V tej naľavo nič nie je. V tej za garážou je stránka rukopisu na posteli (9/53) a v poslednej, oproti garáži, je mŕtvola človeka. Preskúmaj jeho telo a nájdeš kľúče.


Epizóda 2: Observatórium

Stránky rukopisu: 5; Rádio: 1

Vojdi bránkou dnu. Napravo je hasičské vozidlo a na jeho prednom blatníku je stránka rukopisu (10/53). Potom si pober veci v búdke pri bráne. Nájdeš tam brokovnicu a náboje. Je tu tiež rádio (2/9). Najprv pokračuj po ceste doľava a choď až k ďalšiemu parkovisku. Tam ťa napadnú traja posadnutý. Na parkovisku nájdeš rukopis (11/53), náboje a svetelný granát. Po zobratí vecí sa vráť k búde. Pokračuj od nej druhou cestou. Napravo je „Deliveries“. Tu ťa napadnú aj traja posadnutý. Na ľavej strane je rukopis (12/53) a na pravej je kufrík, ale treba na ňu 15 stránok rukopisu. Oproti „Deliveries“ je schodisko, po ktorom sa vydaj. Hore ťa napadne posadnutý a naľavo na sude je aj rukopis (13/53). Okolo tejto budovy nájdeš aj kufrík, na ktorej otvorenie potrebuješ 40 rukopisov. Je tu aj ďalší rukopis (14/53), ktorý sa nachádza na skale za kontajnerom. Po vzatí sa vydaj k dverám a zazvoň. Ozve sa ti Dr. Rachel Meadowsová. Zozadu ťa napadne pár posadnutých. Po ich likvidácií ťa Rachel pustí dnu.

Napravo zapni TV a pozri si príbeh, potom pokračuj po schodoch hore. Tam nastúp na výťah a pokračuj za Rachel, s ktorou sa porozprávaj o všetkom. Dá ti úlohu priniesť jej snímač z jej auta. Pokračuj teda von z observatória a podľa mapy choď k jej autu. Tam zober snímač a napadnú ťa pavúky. Tie sa dajú zabiť ako konvenčnými zbraňami, tak i svetlom. Postupuj do observatória. Tam si nastúp na strednú plošinu a namontuj snímač. Rachel spustí teleskop, ale začne sa prehrievať, pošle ťa teda aktivovať chladiace systémy. Jeden je hneď pri budove. Pri ďalších dvoch ťa napadnú i posadnutý. A po aktivácií všetkých začne po tebe poltergeist hádzať predmety. Choď späť za Rachel. Cestou ťa napadnú ďalší posadnutý a v observatóriu znovu. Po ich likvidácií ťa Rachel zavolá sa sebou sa porozprávať. Po rozhovore si zober výtlačok a pozri animáciu.


Epizóda 3: Auto kino

Stránky rukopisu: 6; Rádio: 1

Hneď na začiatku sa otoč a choď späť. Naľavo na skale je rukopis (15/53). Jeden rukopis dostaneš automaticky (16/53) po prejdení 2. epizódy. Pokračuj podľa mapy k budove, ale nevstupuj. Choď okolo nej vľavo a pri smetiaku nájdeš ďalšiu stránku (17/53). Vojdi do budovy. Vnútri je žena, ktorej sa dotkla temnota. Porozprávaj sa s ňou a následne pokračuj do ďalšej miestnosti. Tam si zober náboje, zapni rádio (3/9) a nezabudni ani na kľúče, ktoré visia naľavo od neho. Vydaj sa z domu smerom na severovýchod a zlikviduj posadnutých. Je tu tiež kufrík, ale potrebuješ 30 stránok rukopisu na otvorenie. Od kufríka pokračuj severozápadne a na skale nájdeš stránku rukopisu (18/53). Po vzatí pokračuj podľa mapy a narazíš na pána Scratcha. Zlikviduj posadnutých, ktorých zavolá a po boji choď k žltému autu, ktoré bliká svetlami. V jeho kufri nájdeš stránku rukopisu (19/53). Prejdi okolo lampy do malej budovy a kukni si TV. Po pozretí pokračuj už podľa mapy. Dolu schodmi a kaňonom. Napravo pri zhrdzavenom aute je i kufrík, ale potrebuješ 20 stránok rukopisu. Takže pokračuj k bránke a odomkni ju. Prejdi okolo budovy na opačnú stranu k lampe, kde nájdeš i stránku rukopisu na zemi (20/53). Predtým ťa napadnú posadnutý. Po vzatí rukopisu vojdi do budovy.

Tam na konci je brokovnica a náboje. Sú tu i tri spínače. Zapni len ľavý a pravý. Stredný nechaj tak. To spustí elektrinu. Následne zlikviduj posadnutých, ktorí ťa prišli pozrieť. Cestu von si načasuj, aby si sa dostal pomedzi elektrické vlny. Pokračuj von bránkou a otvor kufrík, ktorý si míňal predtým. Je tam útočná puška. Vráť sa k dievčine v strážnej búdke a cestou samozrejme likviduj posadnutých. Sú tu i posadnutý, ktorý po tebe hádžu granáty. V strážnej búdke rozsvieť a porozprávaj sa so ženou. Volá sa Serena a dá ti kód k premietacej kabíne. Keď sa k nej priblížiš, tak sa postupne vynoria tri fontány, ktoré budeš musieť zničiť. Okolo fontán budú i posadnutý. Keď sa ti to podarí zadaj kód na dverách a vstúp do kabíny. Vnútri si prečítaj rukopis, aby si vedel zmeniť veci podľa neho. Naľavo je kalendár, kde nastav august a napravo od neho sú hodiny, kde nastav čas 2:36. Animácia


Epizóda 1: Odpočívadlo

Stránky rukopisu: 7; Rádio: 1

Opäť sa nachádzaš na začiatku. Tam kde bola baterka, je teraz stránka rukopisu (21/53). Pokračuj ako na začiatku a po ceste si zober zbraň na svetlice. Prejdi kaňonom a napadnú ťa nepriatelia. Sú to vrany formujúce sa do nepriateľa. Napravo pri sudoch nájdeš i stránku rukopisu (22/53). Pokračuj k reštaurácií , kde na stole nájdeš stránku rukopisu (23/53). Potom pokračuj k motelu, kde nájdeš rádio (4/9) na tom istom mieste ako predtým. Zapni ho. Po vypočutí prejdi za Emmou do garáže. Porozprávaj sa s ňou o všetkom a zistíš, že stačí zohnať len batériu, lebo ostatné veci už pozbierala ona. Vybehni z garáže a choď k televízoru, ktorý je za garážou, a zapni ho. Na starom rozpadnutom autobuse je stránka rukopisu (24/53). Pokračuj juhozápadným smerom a na plote nájdeš ďalšiu stránku rukopisu (25/53). V kanáli vedľa vlakových koľají je kufrík, ktorý teraz už môžeš otvoriť. Potom podľa mapy choď do jaskyne a zober batériu. Po jej vzatí ťa napadnú pavúky. S batériou sa vráť za Emmou, aby ti ju nabila. Od Emmy choď k ropnej plošine, ale cestou sa zastav u budovy, kde predtým bola brokovnica. Za ňou nájdeš stránku rukopisu (26/53). Pri ropnej plošine zlikviduj posadnutých, potom otoč ventilom ako naposledy, zapoj batériu a pusti CD. Opäť sa zrúti satelit. Pokračuj ku garáži. Pred ňou je niekoľko posadnutých. Zlikviduj ich a choď za Emmou, ktorá ti dá kľúče od izieb. Najprv si pozri izbu vpravo od garáže, potom vľavo a nakoniec tú oproti garáže. V pravej izbe je stránka rukopisu (27/53). V tej naľavo je svetlica do pištole a v tej oproti je mŕtvola ako naposledy. Zober si kľúče vedľa nej a nasleduje animácia.


Epizóda 2: Observatórium

Stránky rukopisu: 6; Rádio: 1

Opäť sa nachádzaš pred bránou observatória. Za bránou v búde naľavo je rádio (5/9). Pober si aj náboje. Oproti búde za prostrednou nádržou je stránka rukopisu (28/53). Odtiaľ pokračuj na parkovisko na sever, kde za budovou je ďalšia stránka rukopisu (29/53). Pri Deliveries je kufrík, ktorý tiež už môžeš otvoriť. Je v ňom lovecká puška. Oproti kufríku je i stránka rukopisu (30/53). Pokračuj podľa mapy k autu, kde je snímač. Za autom je tiež diera v plote, ktorou sa dostaneš k stránke rukopisu (31/53). Zober snímač a choď s ním k observatóriu. Tam pri kufríku, ktorý ešte neotvoríš je stránka rukopisu (32/53). Ďalšia je v dodávke pri vstupe do budovy (33/53). Vstúp do budovy a zapni TV. Po pozretí pokračuj namontovať snímač. Potom treba obnoviť chladiaci systém. Ten sa nachádza pri troch veľkých nádržiach pri vstupe. Po aktivácií pokračuj za doktorkou, ale cestou si dávaj pozor na posadnutých a aj na poltergeista, ktorý po tebe bude hádzať veci. Porozprávaj sa s ňou a zober si výtlačok. Opäť pokračuje animácia.


Epizóda 3: Auto kino

Stránky rukopisu: 8; Rádio: 1

Ako predtým aj teraz máš jednu stránku rukopisu automaticky (34/53). Choď k budove, kde je Serena. Vedľa budovy je stránka rukopisu (35/53). Vojdi a porozprávaj sa so Serenou. Potom prejdi do vedľajšej miestnosti, kde zapni rádio (6/9) a zober si kľúče. Následne vyjdi z budovy a pokračuj na sever a medzi stromami uvidíš malú búdku. Na strome vedľa nej nájdeš kušu. Naľavo od búdku na drevenej plošine je stránka rukopisu (36/53). Po vzatí pokračuj k bodu na mape smerom na parkovisko. Zlikviduj nepriateľov. Napravo pod plátnom je stránka rukopisu (37/53). Potom pokračuj k búdke, zober si muníciu a ulož si hru. Napravo sú schody, ktorými pokračuj okolo kufríka, ktorý si už predtým otvoril k bráne. Odomkni ju a prejdi do budovy. Tam napravo na palete je stránka rukopisu (38/53). Prejdi k spínačom, kde aktivuj tentokrát prostredný z nich a zlikviduj prišle pavúky. Choď von z budovy a doprava, kde pri transformátoroch je na stole stránka rukopisu (39/53). Po jej vzatí choď smerom podľa mapy do premietacej kabíny. Je tu ešte jeden kufrík, nachádza sa medzi premietacou kabínou a vstupnou budovou pri lampe. Je tam dvojhlavňová brokovnica a treba 30 stránok na otvorenie. To len ak chceš. Pri premietacej kabíne opäť zlikviduj tri fontány temnoty. Keď pôjdeš od kabínu na juhozápad na sklade nájdeš stránku rukopisu (40/53) a ešte ďalej v drevenej búde nájdeš ďalšiu (41/53). Potom vojdi do premietacej kabíny a znovu nastav kalendár na august, čas na 2:36. K tomu ešte otoč plagát a v druhej miestnosti otoč lampu, aby osvetľovala hasiaci prístroj. Animácia.


Epizóda 1: Odpočívadlo

Stránky rukopisu: 5; Rádio: 1

A opäť sa vraciaš v čase. Choď ku kaňonu, ale cestou ťa napadne veľký posadnutý s pílou. Po jeho likvidácií je naľavo stránka rukopisu (42/53). Prejdi ďalej, kde už je na mieste batéria, CD i ventil. Zatiaľ prejdi okolo a choď po ceste na severozápadne až k bráne. Tam nájdeš ďalšiu stránku rukopisu (43/53). Vráť sa k plošine, kde spusti svetla, otoč ventilom a pusti CD. Po animácií pokračuj k motelu. Tam ťa napadnú ďalší posadnutý. Ako vždy si vypočuj rádio (7/9) a za ním nájdeš schody, ktoré ťa privedú k stránke rukopisu (44/53). Odtiaľ pokračuj k TV, ktorý si pozri a napravo od neho je tiež stránka rukopisu (45/53). Posledná stránka rukopisu (46/53) v tejto oblasti je na stĺpe, ktorý drží tabulu „Desert Shore Motel“. Prejdi za Emmou a porozprávaj sa s ňou. Povie ti o skrini s poistkami. Choď teda k nej a zlikviduj pri nej posadnutých. Potom ju otvor a potiahni páku. Vráť sa za Emmou, ktorá ti dá kľúče od izieb. V dvoch nájdeš len muníciu a v tej oproti garáže mŕtvolu a pri nej kľúče. Epizódu zakončíš animáciou.


Epizóda 2: Observatórium

Stránky rukopisu: 2; Rádio: 1

V budove pri bráne zapni rádio (8/9) a vypočuj si vysielanie. Pokračuj k nádržiam kde zlikviduj posadnutých a zatiahni páku. Pokračuj smerom na parkovisko a napadnú ťa ďalší posadnutý. Za veľkým s pílou je stránka rukopisu (47/53). Pokračuj hore k observatóriu. Tam je kufrík, ktorý potrebuje 40 stránok rukopisu a je v ňom automatická brokovnica. Potom prejdi na opačný koniec a zostúp po cestičke dolu. Tam nájdeš ďalšiu stránku rukopisu (48/53). Potom pokračuj do observatória. Tam zapni TV a v hale likviduj posadnutých. Po ich úspešnej likvidácií sa vyvez za doktorkou. Porozprávaj sa s ňou a potom si zober výtlačok. Animácia.


Epizóda 3: Auto kino

Stránky rukopisu: 5; Rádio: 1

Na začiatku opäť dostaneš jednu stránku rukopisu (49/53). Hneď po vstupe bránkou ťa napadne veľký posadnutý s pílou. Následne vbehni do budovy k trom spínačom a aktivuj len ten vpravo. Vyjdi následne z budovy a zlikviduj posadnutých. Utekaj podľa mapy k plotu, kde sa ti zjavia dvaja veľký s pílami. Po ich likvidácií pokračuj ku schodom. Nechoď nimi hore, ale pokračuj po ceste a na konci na skale nájdeš stránku rukopisu (50/53). Potom vyjdi schodmi a choď do budovy, kde bol naposledy TV. Tam nájdeš ďalšiu stránku rukopisu (51/53). Choď k strážnej budovy, kde si vždy v tejto oblasti začínal a na skale kúsok od žltého auta nájdeš stránku rukopisu (52/53). Posledná stránka rukopisu je za strážnou budovou až mimo auto kina (53/53). Tiež sa nachádza na skale. Potom vojdi do strážnej budovy, zasvieť a porozprávaj sa so Serenou. Prejdi do druhej miestnosti a vypočuj si rádio (9/9). Potom choď k premietacej miestnosti, kde znič fontány temnoty a vojdi do nej. Nastav kalendár na august, otoč plagát, natoč lampu na hasiaci prístroj, nastav čas na 2:36 a pusti film. Vychutnaj si záverečnú animáciu.

Súvisiace hry Alan Wake II: Night Springs
Alan Wake II
Alan Wake Remastered
Alan WakeDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
3 hlasy

100
60
20

80
40
0
47
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |