HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19484
5452
5063
1426
1599
7125
5347
11151
1687

Online 33794 užívateľov

Návody > Watch Dogs


Zobrazení:67043
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Hlavný príbeh | Vedľajšie úlohy


Reputácia

Označuje, ako vás vníma verejnosť. Ak máte dobrú reputáciu, je menšia šanca, že na vás civilisti zavolajú políciu, alebo že sa o vás bude veľa hovoriť. Pri zlej je to samozrejme naopak. Dobrú reputáciu získavate za riešenie zločinov, čím pomáhate obetiam. Taktiež, ak pri havárii / prestrelke pomôžete človeku z auta. Zlú reputáciu získavate za ubližovanie civilistom a aj policajtom. Ak ich zrážate (za zranenie, ešte viac za zabitie), alebo strieľate. Tiež za vykrádanie obchodov. Nemá výraznejší vplyv na hru.


Preprava

Presúvať sa môžete len sami. Nemáte iných šoférov, ani z nejakého dôvodu nemôžete využívať taxíky. Z verejnej dopravy môžete využívať jedine vlaky. Tie chodia klasicky zo stanice do stanice. Ak si kúpite za skúsenostné body schopnosť hackovať vlaky, môžete ich ovládať – teda uviesť do chodu a zastaviť, neovládate kam má ísť.
Rýchly presun môžete využiť jedine medzi vašimi úkrytmi. Pomocou mapy sa môžete presunúť do ktoréhokoľvek úkrytu, ktorý ste už získali.

Sami sa presúvate autami, motorkami a loďami. V mobile si môžete zvoliť možnosť „Auto na vyžiadanie“ a bude vám doručené auto, či motorka podľa výberu. Niektoré autá získavate ako odmenu za splnené úlohy. Ostatné si sprístupníte len tým, že do nich proste nasadnete. Taktiež môžete hacknúť telefóny náhodných okoloidúcich a sprístupniť si tak vozidlo. Nechápem, ako to funguje, v hre som na vysvetlenie nenarazil. Niektoré autá máte cez túto službu prístupné zdarma, niektoré si musíte zakúpiť.
Inak si môžete ako v iných podobných hrách, vziať proste auto z ulice. Ak si vezmete zaparkované, tak rozbijete okno a môžu si to všimnúť okoloidúci a zavolať na vás políciu. V schopnostiach si môžete zakúpiť schopnosť „Odomknutie vozidla“. V tom prípade vypnete alarm (ak ho auto má) a odomknete ho bez rozbíjania skla, čím si nikto nič podozrivé nevšimne.
Môžete si vziať aj auto z cesty, kde vyhodíte pasažiera. Mnohí z nich tiež zavolajú políciu, keďže sa stali obeťou zločinu. Ak tomu chcete zabrániť, tak hneď vystúpte z auta a buď obeti vezmite mobil (F, ako keď likvidujete palicou zločincov), alebo na človeka namierte zbraň a on hovor preruší.


Polícia / prenasledovanie zločincami

Ľudia na vás môžu zavolať políciu, keď kradnete autá, či strieľate na ulici (aj keď strieľate po zlých, dokonca aj keď len strieľajú po vás), alebo sa na vás polícia vrhne kvôli úlohe, ktorú plníte / ste splnili. Čím viac škody narobíte, tým vyššia je úroveň hľadanosti a k pátraniu po vás sa pridáva viac posíl, pri polícii vrtuľníky a na niektorých miestach čakajú policajné autá na ceste s ostňami na prepichnutie pneumatík. Môžete im ničiť a vyraďovať vozidlá. Priame zabíjanie policajtov vám znižuje reputáciu. Ale vyradiť ich palicou môžete v pohode.
Rovnako ako polícia vás v rámci úloh môžu prenasledovať zločinci. Ak idete po niekom z nich, alebo ste im niečo ukradli, tak vás chcú dostať. Zločincov môžete zabíjať bez straty reputácie.
Ak nechcete všetkých likvidovať, treba im uniknúť. Tu vám prídu vhod vaše hackerské schopnosti. Základné sú prepínanie semaforov a otváranie / zatváranie brán a garáží. To je drobná pomoc, prenasledovatelia sa zápche v križovatke väčšinou vyhnú, pokiaľ to presne nenačasujete a bránu si tiež vedia otvoriť.
Už lepšie je dvíhanie mostov a zábran (vyššia úroveň umožňuje dvíhať aj ostne, ktoré prebodnú pneumatiky). Auto, ktoré narazí v plnej rýchlosti do zábran, sa zničí. Prepichnuté pneumatiky tiež vyradia auto, hoci ide, nie je schopné vás prenasledovať. A zdvihnutý most ich úplne odstaví, pretože než ho dajú dole, vy ním presvištíte, aj keď sa dvíha a oni tam uviaznu. Treba si to dobre načasovať, pretože polícia aj niektorí nepriateľskí hackeri majú prístup do siete a vedia si zas spustiť mosty, či zábrany.

Keď sa dostanete z priameho dohľadu prenasledovateľov, tak máte dve možnosti. Môžete utiecť z oblasti, v ktorej po vás pátrajú (je to kruhová oblasť od miesta, kde vás stratili, sivá oblasť na mape) a keď sa dostanete preč, tak je pátranie zrušené. Alebo sa môžete niekde ukryť, ideálne niekde, kde vás nevidia – za plotmi, v podzemných garážach, či budovách. Tam stačí počkať istú chvíľu a pátranie tiež pominie, ak vás tam nik neobjaví. Keď sa takto schováte vo vozidle, môžete sa tváriť ešte aj nenápadne (F), vypnete motor a zaľahnete na sedadle, čo trochu zníži šance na vaše objavenie.
Rovnako môžete utiecť aj po svojich (pokiaľ sa kvôli úlohe nemusíte držať svojho auta). Vtedy je ľahšie utiecť, pretože môžete bežať úzkymi uličkami a preliezať ploty. Hoci po vás idú aj autá, väčšina prenasledovateľov ide za vami pešo (čo je trochu horšie, lebo keď vás vidia, tak po vás strieľajú. Policajti vás tu zabijú aj za dopravnú nehodu). Utečte do nejakého kúta, kde na vás z okolia nie je vidno (za plot, k budove, medzi kontajnery, atď) a tiež počkajte, kým neskončí pátranie.
Ak po vás ide aj vrtuľník, je to horšie, vtedy sa neukryjete len niekde za plotom. Musíte niekam, kam na vás nedovidí zo vzduchu, teda do podchodu, pod most, podzemnej garáže, otvorenej budovy, či do vlakového tunelu. Prípadne do úzkej uličky medzi výškovými budovami, tam sa tiež nie vždy dostane.

Ak ste zmizli polícii, ale pátranie ešte nevzdali, tak využívajú policajné skenery. Nechápem ako to funguje, keďže vás nimi nájdu všade, aj v tuneli, kde nie je elektronika, ani nič, čo by ich na vás upozornilo. Keď zapnú skener, uvidíte na minimapke žltý kruh, ktorý sa začne rozširovať a pod ním percentuálne naplnenie. Keď sa naplní na 100% a vy ste v kruhu, tak vás odhalia a vyrazia za vami. Ak ste v aute, môžete rýchlo utiecť z dosahu žltého kruhu a vyhýbať sa ďalším, ktoré budú spúšťať. Alebo môžete použiť rušičku, ak ju máte v inventári. Tá na chvíľu skenovanie zastaví, aby ste mohli utiecť.

Na útek je vhodný tiež vlak. Zvlášť, ak ho viete ovládať, stojí to len jeden skúsenostný bod. S ovládaním si ho môžete zastaviť kdekoľvek, keď sa dostanete na koľaje. Nastúpte a nechajte sa viesť. Keď zastane na nejakej stanici, tak len znovu použite ovládanie vlaku, aby sa pohol. Je to síce pomalšie, ale bezpečné. Respektíve možno ani nie pomalšie, ale zdá sa to tak, keďže sa len vozíte a nerobíte nič, na rozdiel od hektického úniku po svojich, či v aute. No je to dosť bezpečná forma úniku, najmä pri vyšších úrovniach hľadanosti.


Hackovanie

Keďže je hlavným motívom hry, je aj častou zložkou hrania. V meste vám pomáha hackovanie najmä pri únikoch vo vozidlách, ako je rozpísané vyššie. Základnou schopnosťou je zmanipulovať semafory, čo spôsobí dopravnú nehodu, ak je v okolí viac áut, ale prenasledovateľov to obvykle nezastaví.
Otváranie brán je nielen pomôcka pri útekoch, ale aj pri jazde na rýchlosť. Na mnohých miestach si podzemnými garážami a cestami skrátite jazdu aj o celý uličný blok a ak sa musíte niekam dostať v stanovenom limite, tak to výrazne uľahčí cestu. A tiež si môžete otvárať aj množstvo bežných brán v plotoch, aby ste si nemuseli hľadať inú cestu.
Dvíhanie mostov, kovových zábran a ostňov na prepichovanie pneumatík je už len na zdržanie / vyradenie vozidiel, ktoré vás prenasledujú. Môžete sa naučiť ovládať aj vlaky, čo vám pomôže pri pešom úteku. Pri vyššej úrovni sa môžete naučiť na chvíľu vyradiť vrtuľníky, ktoré vás prenasledujú.
Na vyšších úrovniach môžete tiež ovládať odpálenie transformátorov, kde výbuch môže zabiť nepriateľov v blízkosti a spôsobí výpadok elektriny a vy môžete využiť tmu. Narušenie nepriateľskej komunikácie zas môže poslať vojakovi spätnú väzbu, čo ho na chvíľku ochromí a vy ho môžete doraziť.

Každá akcia (okrem profilovania a hackovania telefónov, či kamier) vás stojí jeden dielik batérie. Začínate s troma dielikmi a cez schopnosti hackovania si môžete aj zvýšiť počet dielov batérie. Batéria sa vám postupne dobíja automaticky.

Od začiatku viete hackovať rôzne drobnosti, ktoré môžete napichnúť bez ohľadu na vaše schopnosti hackovania. Sú to rôzne veci, na ktoré narazíte v prostredí. Môžu to byť rádiá, automaty na nápoje, alebo iné zariadenia, ktoré spôsobia nejaký hluk a zaujmú / prilákajú nepriateľov v okolí.
Takto môžete hacknúť aj elektrické rozvody, ktoré spôsobia výbuch a zabijú nepriateľov / civilistov v ich tesnej blízkosti. Hacknúť môžete malé bariéry, ktoré sa zdvihnú a poskytnú vám krytie. A hacknúť môžete aj výťahové plošiny a vysokozdvižné vozíky, či kontajnerové nosníky. To vám umožní prechod popod ne, alebo cez ne.


Hackovanie kamier a nepriateľov

Kamery môžete hackovať kdekoľvek, ale väčšinou ich nepotrebujete. Jedine aby ste sa dostali pohľadom k spínacej skrinke, ktorá vám otvorí dvere.
Hlavné využitie kamier je v oblastiach s nepriateľmi. Prostredníctvom kamier môžete vidieť ako vyzerá oblasť, do ktorej idete a navyše každého nepriateľa, ktorého kamerou zaznamenáte, máte potom zvýrazneného a vidíte ho aj cez steny bežne, vašimi vlastnými očami, ktoré ma Aiden vylepšené elektronickými čipmi. Takto si môžete označiť všetkých nepriateľov a potom ľahšie plánovať tichý postup. Ale aj ak dôjde k prestrelke, je dobré vedieť, kde sa nachádzajú.
Kamera je ako vaše oči, takže čo vidíte cez kameru, to môžete hacknúť. Môžete sa teda prepínať medzi inými kamerami a aj aktivovať elektronické zariadenia v prostredí (bariéry pre krytie, výťahy, spôsobiť výbuch elektrických rozvodov, atď) a na nepriateľoch.
Niektorí nepriatelia majú na sebe skryté kamery, na ktoré sa tiež môžete napojiť. To vám umožní dostať sa napríklad do budovy, ak nevidíte priamo na kameru v budove a vnútri sa už môžete prepnúť z kamery nepriateľa na kameru na stene a sledovať prostredie vnútri.

Ak majú nepriatelia elektronické zariadenia, môžete hacknúť aj tie. Môžu mať kameru, ako je písané vyššie, ktorá vám umožní presun, ak sa nepriateľ hýbe. Môžu mať telefón a vtedy môžete nepriateľa rozptýliť, keď mu pošlete nejakú SMSku a využijete jeho rozptýlenie, aby ste sa presunuli ďalej, alebo ho vyradili.
Ak má nepriateľ výbušniny, môžete ich aktivovať. To si všimne, chvíľu panikári a potom ich zahodí. To spôsobí rozptýlenie, ale aj podozrenie, na rozdiel od SMSky. Nie každému sa podarí výbušninu včas zahodiť a niekedy ho tým aj zabijete. Ak nepriateľa vyradíte, aj tak môžete odpáliť výbušniny, čo má pri sebe. To môžete využiť na likvidáciu ďalšieho, ak sa nachádza pri jeho tele, ktoré tak prakticky slúži ako mína.
S vylepšenou schopnosťou hackovania môžete poslať nepriateľovi so slúchadlami spätnú väzbu, čo ho na chvíľu ochromí a vy ho môžete vyradiť.


Hackovanie – profilovanie

Vyššie spomínané hackovanie môžete vykonávať hocikedy. Aby ste mohli využívať sieť ctOS pre profilovanie ľudí a hackovanie ich osobných záznamov, musíte najprv v danej štvrti hacknúť centrálu ctOS. V prvých dvoch (Parker Square a Loop) to spravíte v rámci hlavného príbehu. V ostatných to musíte spraviť sami v rámci voľných akcií, alebo postupom v hlavnom príbehu, keď sa budete presúvať do nových oblastí.
Keď hacknete server centrály, stačí vytiahnuť telefón (Y) a zamerať ho na ľudí vo vašom okolí. Dostanete základné informácie o človeku (meno, vek, povolanie, príjem a nejakú zaujímavosť o osobe). Toto je skôr pre zaujímavosť a spestrenie hry. Snáď to bude mať v prípadnom pokračovaní hry väčší význam. Ale aj tak poteší ako sa s tým vyhrali, informácií je tak veľa, že nenarazíte na jednej ulici na dvoch ľudí s rovnakými informáciami. Ešte aj niektoré povolania sedia na to, čo ľudia robia.

Keď takto skenujete osoby v okolí, môžete niektorým hacknúť telefón. Môžete si vypočuť rozhovor, alebo sledovať chat cez mobil, no to je tiež len pre zaujímavosť. Môžete tiež naraziť na komunikáciu zločincov a odhaliť náhodný zločin, alebo úkryt gangu.
Čo je dôležitejšie, u niektorých osôb môžete hacknutím ich telefónu aj niečo získať. Väčšinou je to bankový účet. Keď takú osobu hacknete, môžete si potom istý obnos peňazí vytiahnuť z bankomatu.

Okrem prístupu k bankovému účtu, môžu mať osoby štyri ďalšie veci.
Prístup k novému vozidlu.
Pesničku. Zbierate pesničky pre SongSneak, kde môžete mať 23 pesničiek, ktoré si potom môžete púšťať.
Systémový kľúč, čo potrebujete pre výrobu niektorých vecí (rušičky, skenery) a ktoré nemôžete kúpiť na rozdiel od ostatných surovín.
Rozhovor ohľadne skrytého balíčka. Ak narazíte na toto, odsledujte celú diskusiu a na mapke získate symbol otáznika „?“. Zájdite na dané miesto a nájdete balíček, ktorý môže obsahovať peniaze, alebo súčiastky pre výrobu.Hlavný príbeh

Akt I

1. Koniec ôsmej smeny
Podali ste si chlapa, ktorý je zodpovedný za smrť vašej netere. Hacknite mu potom telefón (Q) a získate prvý zvukový záznam v hre. Vyjdite potom zo šatne na chodbu, kde vám pomôže Jordi Chin, fixer, ktorého si platíte. Dorazia policajti, takže Jordi berie Maricea a vy musíte preč. Len sa preplížte chodbou a na konci pri dverách za krabice naľavo. Keď sa dvaja policajti rozídu, preplížte sa k dodávke a od nej po ceste nahor. Policajta za dodávkou môžete odlákať mobilom na krabici, ale väčšinou je aj tak chrbtom k vám.
Na konci vylezte cez kontajner k zamknutým dverám. Aktivujte svoj mobil (Y), aby ste videli kábel z ovládania dverí a napojte sa na kameru nad vami. Ňou sa prepnite na kameru za dverami. Stačí mať inú kameru na dohľad a na dosah hacknutia a môžete sa do nej napojiť. Z tejto sa prepnite na ďalšiu a nájdite si na stene pod reklamnými zástavami skrinku, ktorú hacknite prostredníctvom kamery.
To vám odomklo dvere, tak vojdite dnu a schovajte sa za stôl. Povyše je policajt, ktorý sleduje cestu, ktorou potrebujete prejsť. Vezmite si zo stola, za ktorým sa skrývate, elektronické súčiastky. Podržte tabulátor pre výber menu zbraní a výbavy a myškou si zvoľte vábničku. Jednu vyrobte z elektronických súčiastok a hoďte ju na stenu napravo od policajta (kde ste hackli aj skrinku od dverí). Vábnička ho priláka a vy môžete prebehnúť poza neho.
Vyjdite hore schodmi a prejdite dverami. Schovajte sa za bar. Plížte sa naľavo poza bar a na konci baru prebehnite do otvorených, dvojkrídlych dvier. Tam choďte ďalej k skleneným dverám, za ktorými sú dvaja policajti. Napojte sa na kameru oproti nim a z nej na kameru napravo. Tam uvidíte ďalších dvoch policajtov, ktorí sa zhovárajú. Jeden z nich má u seba bezpečnostný kód, tak ho hacknite. Potom sa len otočte doľava od nich, stále kamerou, a hacknite skrinku na stene. Dostanete sa do serverovne, kde hacknite server pred vami.
Odpojte sa z kamier, v inventári navoľte výpadok prúdu a aktivujte ho, tak ako predtým vábničku. Vypadne prúd na celom štadióne. Prejdite teda za tmy sklenými dverami a hneď choďte doľava poza vitríny a vyhnite sa policajtom. Na konci miestnosti zbehnite dolu schodmi a vyjdite dverami.

Tým ste von zo štadióna. Teda po telefonáte od Jordiho ohľadne auta už len prejdite druhými dverami a cez bar vyjdite von. Keď vyjdete von, začne po vás pátrať polícia. Môžete si vziať jeho auto, hocijaké iné, alebo utiecť pešo. Zbavte sa prenasledovania polície. Buď sa ukryte, ak vás stratili z dohľadu, alebo utečte z pátracej zóny.
Napokon len choďte do svojho úkrytu v moteli Owl. Po krátkej scénke sa vám ozve Badboy17, váš hackerský kontakt. Získate bod skúseností. Ten rovno udeľte do otvárania brán a garáží. Bude sa to hodiť a iné si teraz ani vybrať nemôžete. Tým ste ukončili úlohu.

Aby ste sa pohli ďalej, tak sa vyspite v posteli. Keď sa zobudíte, môžete si prezrieť byt. Hacknite tu aj zvukový záznam, aby ste neskôr nezabudli. Máte tu pár drobností na výrobu. Tiež sa tu môžete prezliekať. Je to Ubisoft, takže ich predstava rôzneho oblečenia je stále ten istý odev, len v iných farbách. Zrejme to má na starosti nejaký bývalý politik.
Keď vyjdete z izby, tak profilujte ľudí v okolí, kým nenájdete osobu napojenú na zločin. Náhodné zločiny sú vedľajšie úlohy, ale pre posunutie sa máte jeden vyriešiť. Keď nájdete takú osobu, tak jej hacknite telefón a na mape sa vám zobrazí poloha zločinu. Choďte tam, identifikujte páchateľa, alebo obeť telefónom a páchateľa zastavte. Potom vám zavolá sestra a sprístupní sa vám ďalšia úloha.


2. Veľký brat
Len choďte za svojou sestrou Nicky. Jej syn, váš synovec Jackson oslavuje narodeniny. Prvé po smrti Leny. Len vojdite na záhradu, kde si pohovoríte. Potom vojdite do domu. Nicole niekto volá a je z toho vystrašená. Tak hacknite jej telefón, aby ste si vypočuli, že sa jej niekto vyhráža. Nechce, aby ste sa do toho miešali, tak odídete.
Vystopujete volajúceho, tak naskočte do auta a prenasledujte ho. Zničte mu auto a jeho potom dorazte. Hacknite mu telefón. Zistíte, že sa jej vyhrážal na objednávku od niekoho iného. Hovor prišiel zo štvrti Loop, kde ešte nemáte sprístupnené hackovanie, takže sa do toho dajte.


3. Prístup do zákulisia
Než sa pustíte do samotnej úlohy, úlohová značka vás dovedie k obchodu so zbraňami. Kúpte si tam za 1200 dolárov útočnú pušku 416. Potom choďte k budove centrály ctOS v tejto oblasti. Je strážená ozbrojencami a vy sa musíte dostať dnu.
Podíďte k plotu a hacknite kameru. Cez ďalšie kamery sa presuňte až dovnútra a cestou si nezabudnite kamerami označiť všetky stráže, aby ste o nich vedeli. Najprv musíte nájsť strážcu s prístupovým kódom. Ten je v budove na poschodí, v strednej časti pri krabiciach.
Choďte k plotu a hacknite bočné dvere. Prejdite nimi a skryte sa za kontajner. Odtiaľ sa preplížte napravo k výťahu pri budove. Vylezte na výťah a z neho na poschodie. Tu choďte k doskám pri zábradlí nad schodmi a schovajte sa za ne. Poza ne chodieva jeden strážca. Keď pôjde od vás, tak sa k nemu priplížte a omráčte ho.
Prejdite do susednej miestnosti. Napravo sú na doskách elektronické súčiastky. Za nimi sa o ďalšie dosky opiera strážca s prístupovým kódom. Nemusíte ho omráčiť, stačí si hacknúť kameru. Mohli ste to spraviť už aj pri prvom prieskume, než ste vošli do budovy, ale môžete to aj teraz. Len sa dostaňte do kamery, ktorá na neho vidí a hacknite ho na diaľku cez kameru a získate prístupový kód.
Musíte na koniec podlažia. Preplížte sa po ľavej strane, aby si vás nevšimol tento strážca s kódom. Poniže je druhý strážca, ktorý sa prechádza po malej trase za krabicami (takže vyššie na vás nevidel). Len si vystriehnite, kým bude chrbtom a prejdite ďalej. Obďaleč je pri okne posledný strážca. Nevidí vás, ale môžete ho pre pár skúseností naviac omráčiť.

Na konci je na stene panel, ktorý použite s prístupovým kódom. Čaká vás ľahká minihra. Len musíte pootáčať jednotlivé spoje tak, aby viedol cez ne kontakt do cieľovej zámky, ktorú napokon odomknete. Pri poslednej časti máte na to obmedzený čas, ale je to ľahké.
Keď úspešne hacknete systém, máte prístup cez kameru do serverovne. Môžete tu hacknúť tri servery a uvidíte záznamy obyvateľov. ctOS špehuje civilov. Napokon sa zamerajte na stenu oproti a odomknite centrálu ctOS. Tým získate prístup do celej tejto oblasti.
Potom sa len vráťte tak, ako ste prišli. Po pravej strane, pozor na prechádzajúceho sa strážcu. Na opačnej strane dole cez výťah, alebo môžete aj po schodoch a omráčiť pre pár bodov strážcu pod schodmi a z dosiek pod schodmi si vziať elektronické súčiastky. Popri kontajneri vyjdite dverami a potom len odíďte z označenej oblasti a úloha je splnená. Zavolá vám Jordi, že potrebuje službičku, kým sa pre vás stará o Mauricea.

Po tejto úlohe môžete začať skúmať svet a plniť vedľajšie úlohy a zapĺňať zbierky. Pár vecí ešte nie je prístupných, ale môžete splniť väčšinu z nepovinných záležitostí a poriadne si nahnať body za skúsenosti. Než som sa pustil do ďalšej misie, mal som okolo 70 skúsenostných bodov, okolo 500 tisíc zisku a sprístupnených množstvo zbraní z bonusových odmien, či od vyradených nepriateľov.
Ak sa aj nechcete venovať vedľajším veciam, je dobré aspoň hacknúť všetky centrály ctOS pre prístup do ich siete v jednotlivých štvrtiach. Budete to potrebovať aj pre postup v hlavnom príbehu.


4. Backseat Driver
Choďte na miesto prijatia úlohy a nepriateľský hacker vám v tom zabráni. Choďte do vyznačenej oblasti a nájdite hackera. Tam vás začne hackovať, tak ho odhaľte. Telefónom profiluje (Y) ľudí v oblasti a o každej bežnej osobe dostanete správu, že nie je hrozbou. Keď zaznamenáte hackera, tak ho rovno odhalíte a máte ho vyznačeného. Prenasledujte ho a zabite ho.
Týmto sa vám sprístupňujú aj On Line kontrakty, závody s inými hráčmi a hackovanie.
Potom znova choďte prijať úlohu, teraz sa to už podarí. Choďte za svojím klientom. Zavezte sa ku garáži, v ktorej čaká. Tam nastúpite do jeho auta. Hoci ste už mohli prejsť všetky kontrakty fixerov, teraz dostanete inštruktáž k únikom pred prenasledovaním. Musíte sa dostať z oblasti, v ktorej po vás pátrajú. Vyrazte z garáže doprava touto bočnou uličkou, na konci choďte na západ k brehu. Hneď sa tam nedostanete, ale prejdite aj tam zadnými uličkami, aby vás neodhalili policajti, inak končíte. Nimi prejdite po tejto západnej strane po zadných dvoroch a na konci prerazte plot a môžete medzi stromy, ďalej od ulíc. Tam sa dostaňte mimo oblasti pátrania.
Keď pátranie skončí, unikli ste polícii. Už len zavezte svojho klienta do cieľa. Tam na neho čaká Lucky Quinn, miestny boss mafie zvanej Klub. Váš klient robí pre neho a keďže na seba upozornil políciu, nechá ho zabiť.


5. Otvorte si svoj svet
Zavolal vám Badboy17, váš hackerský kontakt. Chce sa stretnúť osobne, tak zájdite na miesto stretnutia. Po prijatí úlohy len zbehnite dolu schodmi pri vás a tam vás nájde Clara Lilleová, ktorá je Badboy. Chce s vami spolupracovať viac, pomôže vám nájsť toho, kto ide po vašej rodine, no potrebuje sa nabúrať do konkrétneho systému.
Týmto ste si sprístupnili druhú úroveň vlastností. Takže ak ste mali hromadu bodov za splnenie všetkých vedľajších úloh, teraz ich môžete minúť.

Zájdite do podzemného vstupu do kancelárií ctOS. Je to zakázaná oblasť, s čím môžete mať skúsenosti z úloh „Úkryty gangov“. Napojte sa na kameru nad vchodom so strážcom a cez ňu a ďalšie kamery si všetkých označte.
Prejdite zľava poza dodávku pri prvom strážcovi a omráčte ho. Schovajte sa za bránou pri dodávke. O ňu sa opiera jeden strážca. Keď druhý poniže pôjde od neho, obehnite si dodávku a omráčte toho, čo sa opiera. Potom sa skryte za osobné auto napravo. Keď sa ten pochôdzkár vráti, zbadá telo a pôjde popred toto auto. Omráčte ho.
Od auta, za ktorým ste sa skrývali, choďte rovno do kúta. Tam je strážca a chrbtom k vám, tak ho vyraďte. Odtiaľto choďte rovno po tejto strane. V hale sú ešte traja, dvaja stoja a chrbtami k tejto strane. Tretí sa tu prechádza, tak sa k nemu priplížte poza krabice a autá. Keď pôjde k vysokozdvižnému vozíku, tak ho omráčte.
Ten pred dverami by si mal telo po chvíli všimnúť. Ak nie, tak ho prilákajte vysokozdvižným vozíkom. Vy čakajte za drevom pri vozíku. Obaja to tu prídu skontrolovať, tak si ich len vystriehnite, keď sa rozdelia a vyraďte ich.
Medzi zaparkovaným autom a vysokozdvižným vozíkom je na stene prepínacia skrinka, ktorú aktivujte a otvoríte si tým dvere. Prejdite nimi do skladu, kde si môžete doplniť materiály na výrobu.

Za dverami prejdite do haly. Je plná stráží, ale nemusíte si ich všímať. Len sa z bezpečia chodby, ktorou ste vošli, napojte na kameru. Označte si stráže a nájdite toho s prístupovým kódom. Je to strážca tu na prízemí, prechádza sa strednou časťou haly. Keď ho identifikujete, hacknite od neho kód cez kameru. Tiež môžete na prvom črepníku pri chodbe v ktorej ste, hacknúť telefón pre audio záznam.
Kamerami sa prepnite na poschodie. Ide to len z týchto prvých kamier pri chodbe, tie majú jediné vhodný uhol. Hore sa napojte na kameru na jednom strážcovi. Ten pravidelne chodieva do zadnej miestnosti. Z jeho kamery môžete naľavo od dverí (keď vojde do miestnosti) hacknúť audio záznam. Ale hlavne ním hacknite terminál.
V termináli zvládnite hackovaciu minihru, ale je ľahká. Keď to zvládnete, napojíte sa na kameru riaditeľa ostrahy. Hacknite kamerou jeho notebook a nahrajte tam vírus. Všimne si to a vyvolá poplach.

Keďže ste to všetko zvládli len cez kamery, so strážami v hale ste ani neprišli do kontaktu. Než zájdu skontrolovať pre poplach chodbu, vráťte sa do skladu a naspäť do garáže, z ktorej ste prišli. Polícia začne skenovať oblasť. Na radu Kláry môžete použiť rušičku (hoci ste ich mohli vyrábať a používať aj predtým). Tá zabrzdí skenovanie, aby ste mohli uniknúť z danej oblasti.
Vezmite si auto a utečte. Ak vás aj skenovaním zachytia, tak len utečte polícii, ako pri klasickom úteku, buď ich vyraďte nástrahami mesta, alebo sa schovajte. Keď sa polície zbavíte, úloha je splnená. Zavolá vám Klára a dá vám polohu bytu chlapa, čo ide po vás.


6. Vďaka za tip
Úlohu začnete v zadnej uličke. Na dvore za ňou je router, ktorý musíte hacknúť. S aktivovaným profilovaním telefónu (Y) vidíte aj smerovanie káblov z cieľových routerov. Jeden kábel vedie na terasu nad vami. Napojte sa na kameru a ňou aktivujte skrinku na terase. Druhý kábel vedie na susedný dvor a tam ďalej. Vy len prejdite na dvor naľavo k výťahu. Spustite si výťah, aby neblokoval výhľad kamere a aktivujte kameru nad výťahom. Ňou uvidíte druhú skrinku. Keď obe aktivujete, hacknite cieľový router.
Hacknite dve ľahké minihry a dostanete sa kamerou do bytu vášho cieľa. Prepnite sa na kameru v notebooku a hacknite zvoniaci telefón. Ozve sa vám váš nepriateľ, Damien Brenks. Chce si pohovoriť, ale najprv sa máte dostať preč, pretože prichádzajú nepriatelia, ktorých priviedol poplach z vášho hackovania.
Kryte sa za zábradlím a napojte sa na kameru napravo. Ňou sa pozrite na ostreľovača na streche a zabite ho výbuchom transformátoru. Prepnite sa na kameru pod ním a výbuchom transformátoru zabite druhého ostreľovača na terase nad vami (kde ste prepínali skrinku). Prepnite sa opäť na kameru nad vami a sledujte dole dvor. Pri schodoch, ktorými sa chystajú ísť za vami hore, je transformátor, tak ním zabite žoldniera, ktorý tam príde prvý.
To ich rozhodí a budú po vás pátrať, ale obvykle to spôsobí, že nepôjdu hore na terasu za vami. Tam si môžete aktivovať protektory po bokoch a presunúť sa za ne. Sledujte kamerou dvor. Mali by tam byť ešte štyria. Na dvore sú ďalšie nástrahy, tak ich len sledujte kamerami a odpáľte výbušné časti, keď sa k nim dostanú. Niektorých môžete odpáliť aj aktivovaním výbušnín v tých, ktorých ste už zabili.
Takto sa môžete zbaviť všetkých. Keď ich dostanete, vyrazia sem posily. Vy zoskočte dole a utekajte uličkou na východ. Môže tam byť jeden nepriateľ, tak si ho počkajte schovaný za rohom, či kvádrom, keď pobeží na dvor. Môžete samozrejme zostať a bojovať, alebo takto pohodlne utiecť.

Keď úspešne utečiete prenasledovateľom, tak choďte k novému cieľu do parku. To je už záver úlohy. Stretnete sa s Damienom, ktorý chce opäť spolupracovať. Vaša posledná spolupráca nevyšla, jeho to stálo nohu a vás neter, takže odmietnete.


7. Spomínanie
Len zájdite na cintorín, kde aktivujte misiu. Je to len spomienka, akú máte aj na ceste do Pawnee, kde si môžete aktivovať spomienku na nehodu, ktorá stála Lenu život. Tu aktivujte spomienku pri Leninom hrobe a zaspomínate si, ako ste sa tu stretli so sestrou, ktorá chcela, aby ste nešli po tých, čo zabili jej dcéru.


8. Žiadny roznášač pizze
Ozval sa Jordi, že z vášho záťahu na štadióne sa našiel niekto, kto by vás mohol identifikovať. Takže ho máte odstaviť. Po prijatí úlohy len prebehnite k balkónu. Po črepníku napravo vylezte hore a stretnete sa s Jordim. Darebáci chystajú plán, ako vás vylákať na prevoz svedka, ktorý vás môže identifikovať, pretože aj oni chcú poznať vašu totožnosť.
Po scénke choďte na roh balkónu. Je tam audio záznam a pištoľ R-33. Potom zoskočte dole a prebehnite po moste na druhú stranu. Darebáci sú dole vo vlakovom depe. Zhora sa môžete napojiť na kamery a označiť si ciele a uvidíte aj ich pohyby.
Potom prejdite bránou a dolu schodmi. Presuňte sa naľavo od schodov za betónové kvádre a za rúry. Popred vás sa tu prechádza jeden strážca a napravo sa prechádza druhý. Keď ten pred vami prejde popred žeriav, ten napravo by mal byť chrbtom. Vyrazte a omráčte ho. Presuňte sa za materiál napravo a keď si ten druhý strážca všimne telo, pôjde ho skontrolovať, tak ho pri tele vyraďte.
Choďte naľavo za plot k vode. Tam sa prechádza jeden strážca. Vyraďte ho pri doskách, aby si ho nik nevšimol. Prejdite k malej budove, na ktorej je ostreľovač. Hore môžete vysokozdvižným vozíkom aj výťahom. Z druhej strany sú aj schody, no choďte z tejto strany. Počkajte si ho za rohom a vyraďte ho. Obvykle ho tu zastrelí aj Jordi.
Keď padne ostreľovač, obvykle Jordi zastrelí aj strážcu stojaceho pri bráne, ktorá je vaším cieľom. Strážca za budovou si zvykne všimnúť ostreľovačovo telo a vyjsť hore. Čakajte za rohom, možno by ho Jordi dostal, ale nechcel som riskovať, tak som ho vyradil, keď vyšiel na schody.
Teraz by ste mohli aj dnu. Ak chcete, zostali vám tu dvaja. Ostreľovač na druhej budove a vojak za ním. K ostreľovačovi môžete vyliezť na balkón a vyradiť ho. Keď ste na balkóne, tiež ho zvykne Jordi zastreliť. Posledný, čo zostal, je už potom v pohode na vyradenie.

Na stene prvej budovy s ostreľovačom je skrinka, tak ju aktivujte a odomknete si cieľové dvere. Prejdite nimi a vyspovedáte šéfa tohto gangu. Po scénke dorazili posily. Pri Brenerovi môžete z telefónu získať systémový kľúč a pár vecí na doplnenie ja na stole. Vyjdite von a vylezte na kontajner žeriavu pred vami. Aktivujte ho a kontajner s vami sa začne presúvať.
Napojte sa na kamery a sledujte nepriateľov. Vedia o vás, no nedostrelia na vás, kým ste hore a kontajner je v pohybe. Z kamier môžete kontajner udržiavať v pohybe a tiež odpáliť výbušniny na nepriateľoch a transformátory na zemi. Takto ich aspoň pár prerieďte. Začnú pobehovať po dvore popod kontajner. Kontajner sa presúva tesne popri prvej budove, kde bol ostreľovač. Keď trochu nepriateľov preriedite a väčšina ich je tu na dvore, skočte z kontajnera na ochodzu budovy.
Z nej zo zadnej strany dole a utekajte k schodom, aby ste sa odtiaľto dostali. Ak máte šťastie, nik si vás nevšimne a hore sa už len schovajte pred vrtuľníkom. Ak o vás vedia, tak naskočte do auta a utečte prenasledovaniu.


9. Škrt cez rozpočet
Klára vám zohnala miesto pobytu Heleny Tucciovej, neter Angela, chlapa ktorý má uniesť vášho svedka. Zájdite teda k Willis Tower a Klára vám dá stručný opis ženy, ktorú hľadáte. Po chvíli hľadania vám povie presne, že je Connelly Square, čo je presklená budova pri vyznačenej zóne, v ktorej ste po nej pátrali. Vojdite a vnútri ju nájdite pomocou profilovania telefónu.
Keď ju identifikujete, hacknite jej telefón a zavoláte jej. Keď sa spýtate na jej strýka, nepovie vám nič, no hneď mu volá, takže jej znova hacknite telefón a lokalizujete polohu jej strýka. Vyrazte za ním. Je to ako vedľajšie úlohy s konvojmi, máte stanovenú trasu, po ktorej pôjde, takže si ho môžete nadbehnúť a na trase využiť prostredie vo svoj prospech.
Dožeňte jeho konvoj a tam ho napadnite. Dá sa hneď na útek, tak ak ho nezabijete, aspoň mu poškoďte auto, či prestreľte kolesá. Prenasledujte ho a zabite. Po jeho zabití sa zbavte jeho ochranky, alebo im utečte a tým je misia splnená.


10. V oranžovej
Rozhodli ste sa dostať do väzenia a vydesiť svedka. Je to len civilista, tak ho nechcete zabiť a preto budete takto riskovať. Zájdite teda na začiatok misie a necháte sa zatknúť. Jordi vám prepašoval do väzenia váš telefón, vašu najlepšiu zbraň.
V cele sa pozrite cez okno na dverách a napojte sa na kameru strážcu. Všetci strážci tu majú kamery, tak sa môžete prepínať medzi kamerami a označiť si ich. Napojte sa na kameru strážcu v miestnosti na druhom poschodí a tam je zvukový záznam.
Potom sa napojte na kameru v notebooku na prvom poschodí. Tam hacknite ovládací panel a otvoria sa dvere vašej cely. Vyjdite von a kryte sa za stĺp. Sledujte stráže, ktoré ste si označili a choďte doľava. Kryte sa za vozíky a stĺpy. Dostaňte sa až ku schodom. Buď sa prešmyknite po podlaží do miestnosti tu na poschodí a z nej zadnými schodmi do miestnosti dolu. Alebo zbehnite rovno dolu schodmi do haly, keď budú stráže vo vhodnej pozícii a rovno vojdite do dolnej miestnosti.
V nej je na bočnom stole zvukový záznam. Tiež tu aktivujte zložky na stole a zistíte, kde je váš cieľ. Je na dvore, takže musíte ďalej. Sledujte stráže a vyjdite z miestnosti dverami do haly (môžete si za miestnosťou aj otvoriť mreže a vojsť tadiaľ, ale takto je to bližšie ku schodom) a bežte sa schovať za schody. Po severnej strane haly prejdite poza stĺpy a vozíky rovnako, ako na poschodí. Na konci hacknite ovládací panel a otvoríte si mreže. Prejdite nimi.

Zájdite ku kontrolnej miestnosti, kde je strážca. Napojte sa na jeho kameru a z nej na kameru kolegu. Ten je najprv na chodbe a potom zájde do druhej kontrolnej miestnosti. Ak ho nechytíte hneď, len si počkajte, kým sa obaja pohnú. Z kamery toho druhého môžete v druhej miestnosti hacknúť ovládací panel, čo vám otvorí mreže pri vás. Tiež hacknite bezpečnostný systém a v ňom zvládnite minihru. Len si nastavte všetky uzly tak, ako potrebujete a potom otočte narušený, ktorý spustí časový odpočet.
Hacknutím systému ste sa dostali do kamier na ihrisku. Kamerou hacknite strážcu napravo, poniže basketbalového koša a vypočujete si jeho telefonát o tom, že stále chcú dostať vášho svedka. Prepnite sa potom na hornú kameru naľavo, ktorou dovidíte za múrik pri plote. Tam leží pri múre váš cieľ. Identifikujete ho a keď si počkáte, uvidíte aj ako ho podplatené stráže odvádzajú preč.
Odpojte sa z kamery. Hakcnite ovládanie výťahu na konci chodby a privoláte si výťah. Predtým ste hackli v susednej miestnosti aj panel na dvere, tak môžete prejsť. Len sa kryte popod okná strážcu, vbehnite do výťahu a zvezte sa.

Z výťahu choďte do bočnej miestnosti, kde je brokovnica M1014. Hacknite tu prístupový panel a dostanete sa do kamery v práčovni. Označte si tam skorumpovaných strážcov a zadnou kamerou hacknite panel pri dverách, aby ste si ich otvorili.
Vojdite dverami a stráže si vás hneď všimnú. Tu to potichu nepôjde, tak ich pozabíjajte. Sú skorumpovaní, takže to nevadí. Stiahnite sa naspäť za dvere, odtiaľ máte dobrú pozíciu. Budú sa presúvať k vám, tak stačí vykúkať a likvidovať ich. Od nich tiež získate brokovnicu SG-90, pištoľ P-9M a útočnú pušku OCP-11.
Keď všetkých zabijete, príde obrnenec. Vbehnite do bočnej miestnosti v rámci práčovne. Niečo ako kontrolná miestnosť s veľkým oknami. Tam je na stene transformátor, tak ho nechajte k nemu prísť, odpáľte ho a výbuch obrnenca zabije. Potom dobehnú ešte dvaja obyčajní strážci, tak ich zastreľte.

Napokon choďte k dverám za práčovňou a hacknite ich. Za nimi čaká Raul Lionzo. Je to člen gangu, nie úplný civil, ale aj tak ho len postrašíte, aby na vás zabudol. Vyjdite dverami a vojdite do výťahu, kde vám Jordi nechal tašku. Než sa zveziete dole, automaticky sa prezlečiete naspäť do svojich šiat a máte naspäť aj všetky svoje veci a zbrane.
Prejdite chodbou k mrežiam a vojdite do kancelárie. Na poličke je zvukový záznam. Cez okno kancelárie hacknite panel na stene a otvoríte si mreže. Vyjdite dverami a ste na strešnom parkovisku, kde už čaká hromada policajtov.
Naskočte do auta a vyrazte naľavo po rampe. Ak máte dostatočnú rýchlosť, tak doskočíte na koľajnice. Už len utečte polícii. Po koľajniciach je to vhodné. Prípadne len dobehnite nejaký vlak a utečte vlakom, ak sa nechcete naháňať.Akt II

1. Vydrž, chlapče
Po prijatí úlohy sa vám ozve Damien, ktorý je v dome Nicky. Odvezte sa do jej domu a tam sa stretnete s Damienom. Povie vám, že ju uniesol, aby ste robili, čo chce, no o Jacksonovi nevie. Idú po ňom darebáci, tak po rozhovore s Damienom rýchlo vyrazte na vlakovú stanicu. Tam smeruje vlak s Jacksonom a tam na neho aj čakajú.
Vyrazte, máte na to obmedzený čas, ale stanica je blízko. Na stanici je zakázaná zóna, pretože sú tam už nepriatelia. Máte tiež obmedzený čas na to, aby ste poslali vlak preč. Nenápadne hacknite vlak a keď opustí stanicu, darebáci sa vydajú po ceste za ním. Naskočte do auta a zlikvidujte ich. Prioritne dve označené autá, ktoré idú priamo po Jacksonovi, potom zničte aj ostatných, ktorí im prišli na pomoc.
Potom sa len odvezte do ďalšej vlakovej stanice, nastúpte do vlaku a odveďte Jacksona k opatrovateľke.


2. Výrobné nástroje / Krehké veci
Ďalší bod vás len vedie k do záložne, kde si môžete suroviny na výrobu vecí, ktoré dokážete vyrábať. Ak máte všetko plné, tak len oslovte obchodníka, odíďte a úloha je splnená. Pre postup musíte hacknúť centrálu ctOS v Brandon Docks (viď vedľajšie úlohy).
Potom v Brandon Docks prijmite Ďalšiu úlohu. Máte sa dostať do skladu spoločnosti Racine. Kamerami si označte nepriateľov. Kamerami sa môžete dostať až dovnútra. V prvej hale je strážca, obrnenec a zvukový záznam. Cez okno sa môžete napojiť na notebook v druhej hale a aj tam si označiť nepriateľov. Strážca na ochodze má prístupový kód, tak si ho hacknite.
Potom choďte k severnej bráne, ako vidíte, tá je menej strážená. Prelezte ju a na terase si za paletami počkajte na strážcu, ktorý sa tu prechádza a vyraďte ho. Mal by si ho všimnúť aj strážca pri aute, tak potom dostaňte aj toho.
Ak si ho nevšimne, tak zavrite garážové dvere a vyraďte ho na mieste. Dvere zavrite tak, či tak, aby ste mali viac priestoru. Potom choďte popri budove oproti k prednej bráne a dostanete sa za stojaceho strážcu. Počkajte si, kým ten pred ním pôjde doľava a môžete ich vyradiť oboch, jedného po druhom.
Ak chcete, môžete ísť na zadný dvor za budovu a tam vyradiť osamelého strážcu. Prejsť do haly, kde je strážca s kódom, ktorý ste ale už hackli. Keď dolný strážca pôjde pod ochodzu, tak vyrazte za ním a vyraďte ho. Potom hore schodmi a aj toho na ochodze.

Choďte napravo od garážových dvier, za ktorými je obrnenec. Tam vylezte na vysokozdvižný vozík, vyvezte sa a vylezte na strechu. Prejdite pred okno a ním dnu. Niekedy začuje obrnenec vozík a vyjde von, kde nájde telá. Len sledujte dvor kamerou a odpáľte cisternu s plynom, aby ste ho zabili. Potom poistky na zemi aj pre likvidáciu druhého strážcu, ak to príde skontrolovať.
Vojdite dnu oknom (alebo schodmi, ak ste vyradili obrnenca s parťákom) a hacknite dvere. Za nimi hacknite počítač a cez kameru uvidíte Roberta Racinea. Hacknite jeho telefón a vypočujete si jeho rozhovor s Damienom.
Vyjdite z dvier a tam čaká obrnenec (aj ak ste všetkých zabili). Hneď hacknite poistky pri ňom a zabijete ho skôr, než stihne vystreliť. Potom len vybehnite do auta a vyrazte za Robertom. Ten sa dá na útek, tak ho dožeňte a zabite. Ak mu dáte čas, zavolá si aj posily. Tie zabite, alebo im utečte.


3. Vedľajšie škody
Choďte do motela Owl, kde ste získali svoj prvý úkryt. Stretnete sa s Klárou, no napadnú vás nepriatelia. Kryte sa za zábradlím na terase a likvidujte ich. Napadli vás, takže ide len o priamy boj. Na streche sú ostreľovači. Je to nízka strecha, tak ich môžete dostať aj z terasy, či už bežnou zbraňou, alebo vlastnou ostreľovačkou. No schodmi na bokoch môžete vybehnúť aj na strechu a tam ich dostať priamo zbližšia.
Než sa budete sústrediť na ostreľovačov, zlikvidujte nepriateľov pri vás na terase. Potom ostreľovačov a pár ďalších nepriateľov príde na parkovisko. Môžete hacknúť kamery, aby ste na nich lepšie videli a využiť aj výbušné miesta na zemi. Hodí sa zvlášť na prvé auto so štyrmi nepriateľmi, ktorých tým zabijete všetkých naraz.
Vaším cieľom je dostať Kláru k jej autu. No neponáhľajte sa. Radšej zlikvidujte všetkých nepriateľov v hoteli, vrátane posíl, ktoré o chvíľu dorazia. Keď je hotel čistý, choďte zaň k jej autu. Klára nasadne a odíde. Z ulice, cez ktorú ušla, dobehnú ešte poslední dvaja. Zabite ich a už len nasadnite do auta a odíďte z označenej oblasti.


4. Jednou nohou v hrobe
Stretnete sa s Klárou, ktorá vám je aj napriek prestrelke ochotná pomôcť. Spomenie, že na neďalekom ostrove by sa malo nachádzať prvé testovacie miesto ctOS zvané Bunker. Je to mestská legenda, ktorej verí. Po rozhovore hacknite kúsok od vás nahrávací disk kamery, ktorá je na stĺpe nad vami. Uvidíte chlapíka, ktorý ovláda most vedúci na ostrov. Z nejakého dôvodu vás nenapadne vziať si čln, takže musíte vypátrať muža.
Tobias Frewer pracoval pre ctOS, no teraz je bezdomovec a vedie pokútny obchod. Nasledujte Kláru, ktorá vás k nemu zavedie, no obchod je zavretý. Neďaleko hacknite telefón bezdomovca, ktorý telefonuje s Tobiasom. Zistíte, že je na partičke pokru a tiež, že po ňom idú Fixeri. Bežte do auta a zničte označené auto fixerov. Pred posilami potom uniknite, alebo ich zabite.
Potom zájdite na poker, hrá sa v pivnici domu, tak tam skočte. Aktivujte hru. Hoci si nezahráte, len si vsaďte a počas hry oslovíte Tobiasa. Ten sa dá na útek, tak ho prenasledujte a vyraďte. Nezabíjajte ho, len ho dostihnite a zložte palicou (F). Keď ho chytíte, dostanete od neho ovládanie mostu a úloha je splnená.
Navyše máte odteraz k dispozícii Tobiasov obchod. Môžete tam nakupovať niektoré predmety, ktoré si sami vyrábate, takže nebudete musieť zháňať súčiastky. Veci ako granáty, lieky a najmä rušičky, skeny ctOS, či výpadky prúdu.


5. Prázdne miesto kdesi v diaľke
Zájdite pred ostrov, kde ste boli predtým s Klárou a aktivujte most, ktorý sa k vám otočí. Prejdite po ňom na ostrov. Ozve sa aj Klára, ktorá je na ceste. Vy musíte najprv nahodiť tri generátory, aby ste dodali elektrinu potrebnú pre fungovanie základne.
Ako vojdete, choďte k budove napravo od vás. Pri budove choďte po jej pravej strane, popri zábradlí nad vodou. Tam je pri stene výťah, tak si ho spustite. Vlezte doň a vyvezte sa vyššie. Tam vylezte po rebríku na strechu a hore druhým rebríkom ešte vyššie. Dvere pred vami sú zamknuté. Spoza plota sa napojte na kameru. Z nej na kameru pred ňou a tou uvidíte skrinku, ktorú aktivujte. Otvorí vám to dvere.
V rohu sú propánové kanistre a poistky. Odpáľte ich na diaľku telefónom a výbuch zničí časť plota, za ktorým je cesta na susednú strechu. Prejdite tam po nej a už len vojdite za ohradu ku generátoru a nahoďte ho. Z tejto strechy sa zvezte výťahom, aby ste si skrátili cestu. Dole vylezte na kontajner a po ňom sa dostanete pred budovu za ostnatý drôt. Dopadnete ku kontajneru pred budovou. napravo od vás, pri stene budovy povyše kontajnera je zvukový záznam (Technici 1).
Choďte k mostu. Než ním prejdete, naľavo pri moste môžete za plot s ostnatým drôtom, popri ktorom ste prišli na ostrov. Prejdite popri plote a kontajneroch medzi dve budovy. Tam sú na budove naľavo tri plošiny. Na tej prvej je zvukový záznam (Technici 5).

Choďte po moste na susednú časť ostrova. Napravo za mostom je voľná plocha pred plotom, kde sa zvykne zdržiavať pár bezdomovcov. Spoza plota môžete telefónom zachytiť zvukový záznam (Technici 4), ktorý je obďaleč za plotom.
Na ľavej strane za mostom, pri kontajneroch je žeriav. Spustite si ho, vojdite do kontajnera a vyvezte sa hore. Vyjdite na kontajnery za ním a po kontajneroch naľavo (severne) vylezte vyššie. Vedľa nich zoskočte nižšie na kontajnery (stále sú vysoko, zo zeme by ste sem nevyliezli) a po kontajneroch za nimi vylezte až hore na strechu budovy.
Tu sú zamknuté dvere. Spoza plota sa napojte na kameru a ňou aktivujte skrinku, na ktorú kamera dovidí. Prejdite dverami za plot a ďalšími von na zadnú stranu strechy k výťahu. Choďte od výťahu napravo na okraj strechy a v uličke dole je zvukový záznam (Technici 2). Zvezte sa dolu výťahom a tu už máte generátor, ktorý nahoďte. Vedľa neho môžete vyliezť na kontajner a skočiť do uličky, kde bol audiozáznam a ňou sa vrátiť späť pred budovu.

Choďte k poslednej časti, kde je generátor. Napravo za bránou sa napojte na kameru. Ňou sa pozrite na žeriav a spustite kontajner. Napojte sa na kameru za kontajnerom. Ňou sa napojte na kameru naľavo, za žeriavom. Ňou opäť aktivujte žeriav, aby vytiahol kontajner, ktorý teraz bránil vo výhľade tejto kamere. Dole uvidíte prepínaciu skrinku, tak ju aktivujte a odomknete si bránu.
Za bránou napravo môžete za plot k audiozáznamu, ktorý som odporúčal získať cez plot, takže tam nemusíte. Ako prejdete bránou, napravo je žeriav. Vylezte na kontajner uchytený v žeriave a aktivujte žeriav. Presunie kontajner aj s vami k ďalším kontajnerom. Zoskočte tam a prejdite otvoreným kontajnerom, ktorý slúži ako most na strechu. Tesne za týmto spojovacím kontajnerom sa otočte a pozrite sa podeň. Je tam zvukový záznam (Technici 3). Prejdite na strechu a tu aktivujte nezamknutý, tretí generátor.
Po kontajneroch zoskočte dolu. Než pôjdete k vstupu do Bunkra, ešte sa otočte na juhovýchod. Prejdite pomedzi budovu s tretím generátorom a susednú budovu. Za nimi sú dva rady kontajnerov. Choďte medzi ne a pri tej rade napravo je zvukový záznam (Technici 6).

Potom len choďte k označenému kontajneru a vojdite do neho. Je to tajný vstup do základne a kontajner vás tam prenesie. Keď zastane, vyjdite a ste v bunkri. Príde sem aj Klára. V strede miestnosti aktivujte počítač, no potrebuje energiu. Napravo vyjdite hore schodmi a aktivujte poistky. S pomocou tohto centra vám Klára nájde miesto, ktoré ste hľadali a misia je splnená.
Zároveň sa z tohto miesta stáva váš úkryt, takže po zničení vašej izby v moteli Owl máte opäť 11 úkrytov.


6. Provizórne riešenie
Trojicu obytných budov a dvor medzi nimi zabrali gangy. Je to hluchá oblasť odrezaná od siete, takže to tam idete preskúmať. Choďte do zakázanej oblasti z juhovýchodnej časti. Tam si otvorte bránu a proste vojdite na dvor. Aj tu je už zakázaná zóna, no na tomto dvore nik nie je. Na dvore nie sú kamery, ale môžete použiť pri plote sken ctOS (z vašich zásob, výroba, alebo nákup u Tobiasa) pre označenie nepriateľov.
Odtiaľto prejdite na dvor k trojici budov. Kryte sa za paletami pri budove naľavo. Popred palety prechádza darebák. Keď pôjde zľava, vyrazte spoza palety a omráčte ho. Potom choďte popred túto budovu naľavo. Kryte sa poza tehly, rúry a až za trámy, pri ktorých je strážca. Keď sa oprie o trámy, vylezte na ne a vyraďte ho. Tu za vami je na stene aj zdrojová skrinka, tak k nej zájdite a aktivujte ju. Je to prvá z troch, ktoré sú vaším cieľom.

Presuňte sa opäť napravo (pred dvor, z ktorého ste prišli) a kryte sa za doskami, aby ste boli bližšie k budove napravo. Na nej je ostreľovač a vidí sem na vás, preto sa stále kryjete. Spoza týchto dosiek ho zastreľte pištoľou s tlmičom. Mierte presne na hlavu a dostanete ho nenápadne jednou ranou.
Choďte k tejto budove, na ktorej bol ostreľovač a tesne popri nej prejdite k vysokozdvižnému vozíku. Za ním sa o betónové kvádre opierajú dvaja strážci. Sú chrbtom a nehýbu sa, tak ich môžete ignorovať (ak ich chcete zabiť, tak strelami do hláv, ale v móde sústredenia, pretože na seba vidia). Prejdite k nim a za nimi je na stene druhá skrinka, ktorú aktivujte.
Než pôjdete preč, choďte povyše nich na kopu kamenia. Odtiaľ dovidíte na hlavu ostreľovača nad vami. Tento druhý vás zatiaľ neohrozoval, ale vidí k tretej skrinke, kam smerujete. Takže ho vyraďte strelou do hlavy. Aj ak telo spadne za tých dvoch, čo sa poniže vás opierajú, tak si ho nevšimnú.

Vráťte sa ako ste prišli na ulicu a obíďte si budovu a choďte k zóne zo severovýchodného rohu. Tam je parkovisko, v jeho rohu maringotka a pri nej môžete preliezť plot. Prejdite za roh tretej budovy a choďte vpred. Tí dvaja pred prostrednou budovou sem nevidia kvôli prívesom a materiálu. Kryte sa pri rúrach pred vami. Na nich je naľavo zvukový záznam.
Od nich sa plížte vpred k otvorenému kontajneru. Za ním sa skryte za materiál. Napravo pri tretej skrinke stále stojí strážca. Druhý sa prechádza od neho popred materiál, za ktorým sa skrývate. Keď pôjde od neho, pištoľou s tlmičom zastreľte toho pri skrinke. Keď ten druhý pôjde naspäť, všimne si telo a pôjde ho skontrolovať. Vy vyrazte za ním a pri tele ho vyraďte. A samozrejme aktivujte tu tretiu skrinku. Jeden z týchto dvoch by mal mať pištoľ D50.

Vráťte sa, ako ste prišli na ulicu a zas choďte na dvor, kde ste začínali. Tam je napravo od vstupnej brány malá miestnosť, do ktorej vedú káble zo všetkých troch skriniek a ich prepnutím ste si miestnosť otvorili. Vnútri je zvukový záznam a veža ctOS, ktorú aktivujte. Už sa len dostaňte z tejto oblasti. Zavolá vám Klára a misia je splnená.


7. Babičkin buldog
Vráťte sa do bunkra, kde sa trochu zblížite s Klárou, hoci len platonicky. Použite počítač a napojíte sa na vnútornú sieť Rossi-Fremo, ku ktorej ste získali prístup v predošlej misii. Celá misia je len o postupe cez kamery, keďže vy ste v bezpečí bunkra.
Napojte sa na kameru v notebooku za mrežami a z nej do skrinky ctOS. Hacknite ju cez minihru. Máte jednu minútu, no stačí pootáčať dva uzly hore pre odomknutie zamknutého a potom tieto tri na druhý zamknutý uzol a do cieľa.
Kamera zachytáva halu s výťahom. Pod vami sedí chlapík a na múriku za ním je zvukový záznam. Chlapík pri výťahu mal u mňa aj pesničku na stiahnutie. Hacknite kamerou výťah a keď sa otvorí, napojte sa na kameru vo výťahu.
Zvnútra aktivujte výťah a odvezie vás na poschodie. Napojte sa na kameru oproti výťahu a na chlapíka s kamerou na poschodí nad vami. Ten zájde za roh chodby. Tam sa napojte na kameru na konci a ňou na skrinku ctOS. Opäť vás čaká ľahká minihra na hackovanie.
Ste v miestnosti s hracími automatmi. Napojte sa na kameru v rohu miestnosti oproti. Ňou zas na kameru v notebooku na stole napravo. Z notebooku na kameru o poschodie vyššie, kam dovidíte dierou v strope.

Ste v miestnosti, kde díler preťahuje unesenú ženu. Na stole pri nich je zvukový záznam. Na druhej strane stola môžete hacknúť notebook pre mail od Iraqa a v druhom notebooku sa napojte na kameru. Z nej sa napojte na kameru na chodbe a tam na kameru na konci chodby, ktorou hacknite skrinku ctOS s ďalšou minihrou.
Ste v miestnosti, kde unesené ženy riedia drogy. Na stole medzi nimi je zvukový záznam. Napojte sa na kameru vzadu a ňou na kameru v susednej miestnosti. Cez dieru v stene sa napojte na kameru na chodbe. Tam sa napojte na kameru strážcu. Ten zájde za roh do miestnosti s kamerou a notebookom. Napojte sa tu na kameru v notebooku a ňou budete v uhle, aby ste sa napojili na kameru vonku za dierou v stene.
Z nej sa napojte na poslednú kameru na chodbe a už len sledujte scénku, kde sa vám predstaví Iraq, vodca tohto gangu. Odsledujte scénku, automaticky sa odpojíte a úloha je splnená.
Len pre zaujímavosť, v bunkri môžete hacknúť 11 obrazových záznamov. Štyri na každej strane serverov, jeden v dolnej, osvetlenej časti a dva v hornej, osvetlenej miestnosti. Medzi rôznymi videami bude aj príprava jedla kanibala a chlapec, ktorý hrá Assassin´s Creed. Potom opustite bunker, z nejakého mysteriózneho dôvodu tu nefunguje rýchly presun.


8. Toto nie je práca pre Tyrona
Videli ste Tyronea „Bedbuga“ Hayesa, na ktorého je Iraq naštvaný za jeho prešľapy. Chcete ho nachytať pri ďalšom a vydierať ho, aby vám pomohol. Choďte k jeho domu a hacknite jeho router. Zvládnite ľahkú minihru s hackovaním a keď budete vidieť Bedbuga cez kameru, hacknite jeho telefón.
Keď odíde z domu, tak ho sledujte. Len naskočte do auta a choďte pomaly za ním. Stačí pomaly, on sám sa vlečie. Po chvíli vojde do zakázanej oblasti, tak si ju len obíďte cez susednú ulicu naľavo a držte sa v jeho úrovni. Na konci vystúpi z auta a pôjde dnu, takže ho sledujte aj tam.
Vystúpte z auta a choďte k plotu. Keď prejdete poza plot Bedbug, presuňe sa k drevu a k plotu za ktorým je strážca a keď sa ten otočí, tak naľavo k zmrzlinárskej dodávke. Choďte popred ňu a ukryte sa za plotom medzi búdkou a smetným kontajnerom. Odtiaľto si vypočujete rozhovory pri vás.
Keď pôjde potom Tyrone ďalej, tak sa len napojte na kamery a sledujte ho. Majú dobré pokrytie, tak ho sledujte, ako sa stretne s Gary „Rabbitom“ Diggsom. Pokúsi sa ho zastreliť, tak hacknite potrubie za Tyroneom a výbuch poskytne Rabbitovi šancu na útek.

Rabbit sa len skryl za neďaleké dosky. Hacknite mu cez kameru telefón a keďže ste mu pomohli, je ochotný vás počúvať. Preveďte ho do bezpečia v hornej časti dvorov. Len si prepínajte pohľad kamerami, aby ste si označili nepriateľov a sledujte ich. Vždy mu povedzte, kam má ísť a on sa tam presunie. Ak ho náhodou zabijú, musíte sa dostať k jeho telefónu a hacknúť ho.
Ak ho chcete previesť, tak ho pošlite doľava ku generátoru pri búde naľavo. Pozor na strážcu pred ním. Tu je druhý strážca pred paletami. Keď bude chrbtom, pošlite Rabbita za palety a keď sa strážca otočí, pošlite ho spoza paliet za dodávku nad paletami.
Prepnite sa na kameru na dvore, kde už je východ pre Rabbita. Pošlite ho sem za zadné palety a prepnite sa na kameru tesne nad východom. Tu vidíte dobre na palety pred Rabbitom a na strážcu. Pošlite ho za zadné palety napravo. Strážca sa presunie k prostredným. Keď sa otočí, pošlite Rabbita za tieto palety pri strážcovi a ďalej. Tam už sám dobehne na ulicu.
Zistili ste, že Iraq dal Bedbuga zabiť. Ak to však Bedbug dokáže prežiť, získa si Iraqovo uznanie a možno ho aj povýšia, čo sa pre vás hodí. Potom sa len dostaňte z oblasti.


9. Bez pozvánky
Zájdite na miesto úlohy, kde vám Jordi poskytne výbušniny. Aby ste sa s nimi naučili robiť, tak hoďte jedno výbušné zariadenie na zmrzlinársku dodávku, ktorú tu Jordi nechal a odpáľte ho mobilom. Nie je jasné, prečo sa musíte učiť robiť s výbušninami, ktoré ste už hodnú chvíľu mohli vyrábať a od Tobiasa aj nakupovať. Potom vyrazte do cieľovej tehelne. Vnútri je naľavo za vysokozdvižným vozíkom úložisko nahrávok kamier, tak ho aktivujte. Naľavo od neho je na poličke aj zvukový záznam.
Keď ste si pozreli nahrávky, tak sa spustí dvojminútový odpočet. Môžete tu rozmiestniť výbušniny. Vidíte na zemi stopy, kde by sa mohli zdržiavať stráže a najmä kde parkujú autá. Hoďte výbušniny na vhodné miesta a aktivujte žeriav. Ten presunie kontajner na opačnú stranu. Vyjdite hore po schodoch a vylezte na kontajner, kde sa kryte.
Z kontajnera máte dobrú pozíciu na likvidáciu nepriateľov. Keď prídu, odpáľte výbušninami ich autá (využívajte kamery) a potom zlikvidujte ostatných. Môžete proste hádzať po nich ďalšie výbušniny (výbušné zariadenia, nástražné výbušniny a granáty), alebo ich postrieľať.

Keď sú všetci mŕtvi, hacknite telefón v strede haly, ktorý vyzváňa. Šéf zabijakov čakal vonku a teraz sa dá na útek. Vybehnite za ním, naskočte na motorku a sledujte ho. Buď si vymeňte voz, alebo z motorky využite prostredie, aby ste mu zničili auto a potom ho zabite.
Po jeho likvidácii sa len odvezte do Loopu za Bedbugom. Je v parku a okolo neho sú stráže. Z nejakého dôvodu neviete používať svoj vlastný telefón na telefonovanie, takže sa priplížte k múrikom pri parku a hacknite mu telefón. Keď dohovoríte, hacknite neďaleký terminál a premietnete mu na veľkej obrazovke, čo na neho máte. Týmto vydieraním ste si ho získali.


10. Omrvinky
Potrebujete zoznam účastníkov tajnej aukcie, na ktorej sa zúčastní aj Iraq. Pôjdete na miesto, kde si majú vymeniť jeho ľudia kufríky. Sledujte cieľ a vymení si jeden kufrík s chlapom pri plote. Ten potom pôjde hore schodmi, tak sa schovajte pod schody. Nepriatelia si vás tu nesmú všimnúť. Potom cieľ len sledujte odtiaľto z terasy, pôjde okolo nej, takže nikam bližšie nemusíte.
Keď si vymení posledný kufrík, tak nastúpi do člna a vyrazí preč. Pod novinovým stánkom je motorka, tak na ňu naskočte a sledujte ho. Najprv ale nechajte vyjsť na terasu chlapa, ktorý bol posledný pri ňom, aby vás nevidel. Potom ho sledujte po pobreží. Stačí ísť po týchto peších častiach, po schodoch a zas po brehu popri zábradlí. Nejde závratnou rýchlosťou, takže môžete jazdiť opatrne a nehnať sa.

Napokon zastaví pri budove na móle. Je tam zakázaná oblasť a vy musíte po kufrík. Zájdite na koniec móla z brehu. Tam vlezte do člnu zaveseného na žeriave a kryte sa v ňom. Aktivujte žeriav a ten vás prenesie na bok k budove. Počkajte si, kým strážca, čo sa tu prechádza nepôjde ďalej doprava. Strážcovia pri vás by sa mali obaja opierať o zábradlia. Vyskočte z člna a omráčte najprv toho na terase pri zábradlí a potom toho dole.
Schovajte sa za krabice pri člne a keď príde ten tretí a pôjde skontrolovať telá, tak ho vyraďte. Ďalej napravo sa tu po terase prechádza ešte jeden. Nezachádza príliš doľava, takže si telá nevšimne. Počkajte si pod zábradlím, kým bude nad vami a keď sa otočí, vyrazte a zložte ho.
Prejdite za roh budovy a kryte sa za palety. Vychádza tu jeden strážca na plošinu pre spúšťanie člnov. Keď zájde potom doľava, popod zavesený čln, tak tam za ním vyrazte a zložte ho. Tu ste už pri kufríku. Dvaja strážci napravo od vás sú stále chrbtom, rovnako ako aj dvaja obďaleč. Len jeden sa prechádza na plošine pod vami, ale má dlhú trasu, tak keď zájde, aktivujte kufrík a spravte si kópie. Teraz už len stačí odísť. Môžete si podať zvyšných, alebo sa vráťte tak, ako ste prišli, máte tam voľnú cestu.


11. Pohľad do priepasti
Musíte zabiť Crispina. Je to darebák a nikomu chýbať nebude a navyše využijete jeho identitu, aby ste sa dostali na aukciu. Po spustení misie choďte oproti a hacknite skrinku ctOS. Vyhrajte ľahkú minihru a dostanete sa do kamerového systému autosalónu.
Je to zakázaná oblasť a nepriatelia sledujú všetky vstupy. Najlepšia je tu priama akcia. Ak začnete prestrelku hocikde, Crispin naskočí do rýchleho auta a dá sa na útek. Môžete ho prenasledovať a vyradiť takým spôsobom. Ak si chcete naháňačku ušetriť, tak sa postavte z bočnej strany ku sklu. Zastreľte strážcu pri vás a hneď potom Crispina, ktorý pobeží k autu. Môžete spustiť sústredenie, aby ste ho neminuli. Zlikvidujte zvyšných troch v hale s autom. Hacknite jeho mobil, naskočte do auta, ktorým chcel utiecť a utečte v ňom vy pred posilami darebákov.

Keď ste z dosahu nepriateľov, Klára vám povie, že Crispin mal naplánované stretnutie v klube Infinite 92. Zájdite teda na označené miesto na zadnom dvore a schodmi zbehnite dolu do bordelu. Už vás nečaká žiadna akcia, takže nevadí, že vám vzali zbrane. Len prejdite bordelom a na konci v scénke spoznáte Poppy, ktorej sa rozhodnete pomôcť. Hoci ju tu momentálne necháte a vôbec ju nepoznáte, prezradíte jej svoje meno. Napriek tomu, že sa snažíte udržiavať svoju identitu v tajnosti. Logika!
Po scénke len zas prejdite bordelom a vyjdite von. Zavolá vám Klára a úloha je splnená. K dispozícii máte ako odmenu Crispinovo auto Luciano. Bordely do takýchto druhov hier zapadajú v pohode, ale tu to celé pôsobí zbytočne a nasilu. Nič tu nezbierate, nič tu nespravíte, žiadna naháňačka, prestrelka, minihra, nič. Ani sa sem len nemôžete potom vrátiť. V rámci úlohy sa tam premávate úplne zbytočne, mohli to celé odbiť scénkou bez nutnosti tam jazdiť a potom chodiť dnu a von.


12. Riskantná ponuka
Zájdite na aukciu. Pri vstupe vám vezmú zbrane. Prejdite do chodby. V druhej miestnosti naľavo je zvukový záznam. Môžete hacknúť rozvádzač na strope a dostať sa do kamery v jednej izbe a napojite sa na kameru za zamknutými dverami, no to len pre zaujímavosť. Inak nasledujte ochrankára do haly. Tam sa môžete zdržať ak chcete, no akurát tu môžete hacknúť pár telefónov a z SMSiek vidieť, aký úchyláci kupujú ženy na aukcii. Prejdite do zadnej časti a hore schodmi, kde stretnete Lucky Quinna a Iraqua, ktorému oskenujte jeho známky na krku. Potom vám pošlú Poppy, ktorú zbavíte sledovacieho zariadenia.
O ostatné unesené ženy, ktoré tu predávajú do otroctva sa „ochranca“ Pierce nestará, takže už len musíte preč. Prejdite ochodzou do bočnej miestnosti s figurínami. Môžete tu vyradiť strážcu a vziať mu pištoľ P-9MM, ale zatiaľ vás prestrelka nečaká. Pod schodmi je zvukový záznam.
Prejdite pod schody a skočte dolu do kanála. Tu sú dvaja strážci, oboch môžete vyradiť, majú dosť veľký rozptyl. Majú Ak-47, no o chvíľu máte späť svoje zbrane. Na konci kanála vylezte rebríkom hore za pletivo v aukčnej hale. Tu prejdite dverami a choďte vpred na juh. V chodbe pred vami sa prechádza strážca. Keď pôjde od vás, tak ho vyraďte. Na konci je jeden strážca, ale ostatní sem nedovidia, tak ho ľahko vyraďte.
Tu prejdite otvorenými dverami a hore schodmi, nad ktorými si vezmite naspäť svoju výbavu. Za dverami sa napojte na kameru a ňou aktivujte skrinku pre otvorenie dvier. Prejdite dverami a napadne vás strážca a zhodí vás dolu.

Ste vonku, ale hneď si vás všimli vonkajšie stráže. Hacknite poistky za strážami pri vás a výbuch ich všetkých zabije. Pri stene máte útočnú pušku MP5 a aj skrinku, ktorú aktivujte pre otvorenie dvier. Presuňte sa bližšie k dverám. Na ochodze nad vami sú dvaja strážci, no tiež sú tam poistky, ktoré hacknite a výbuch ich oboch zabije.
V uličke medzi budovami za rohom na vás čaká väčšia skupina nepriateľov. Napojte sa na kamery a sledujte ich. Väčšinu z nich môžete zabiť na diaľku. Odpáľte výbušniny, ktoré majú pri sebe a odpaľujte výbušné plochy, ventily a poistky rozmiestnené dole aj na ochodze. S trochou trpezlivosti ich vyradíte väčšinu. Zvyšok potom zastreľte. Stále môžete s tlmičom, takže na seba nepritiahnete ich paľbu. Hoci totiž o vás vedia, že ste tu, nevedia po prvých výbuchoch, že kde. Keď ich pobijete, prejdite uličkou. Na konci je napravo na hornej ochodze, kam sa priamo nedostanete, ešte jeden. Zastreľte ho zdola a prejdite za roh.

Tu uvidíte, ako z brány vyjdú posily vrátane obrnencov. Preskočte zábradlie a kryte sa za paletami pred vami. Napojte sa na kamery. Aj keby ste mali nutkanie vyradiť ich potichu (hoci o vás vedia), je tu zas toľko poistiek a transformátorov, že sa tomu nedá odolať. Počkajte si kým príde obrnenec pod kameru a tam ho odpáľte. Povyše môžete spustiť kontajner zo žeriavu, keď budú nepriatelia pod ním. Ostatných len sledujte a odpaľujte. Zľava zo schodov prídu výbuchy skontrolovať niekoľkí, vrátane druhého obrnenca. Na schodoch a pod schodmi sú ďalšie poistky. Jedny sú aj na pravej strane pod schodmi, nad ktorými je ostreľovač a aj ten to niekedy ide preveriť dole, tak sa ho môžete zbaviť. Obrnenci mali u seba ľahké guľomety U100.
Po výbuchoch využite prostredie a dostaňte zvyšných. Na priame vyradenie mi zostali len dvaja na dvore a ostreľovač v zadnej časti haly. Ak chcete, na pravej strane môžete použiť výťah a dostať sa hore k ostreľovačovi, ak nezišiel dolu a odtiaľto môžete tiež do haly.
Z haly môžete dole bránou, alebo z ochodze dverami na boku. Vonku za halou sú ešte traja, vrátane jedného obrnenca. Môžete otvoriť dolu bránu, niečo odpáliť, aby to šli skontrolovať a vyjdite vrchom. Alebo si ich podajte. Po týchto troch vám už len stačí opustiť oblasť.


13. Vzor
Zavolala vám pani, ktorá strážila vášho synovca Jacksona. Stratil sa, no vy ho samozrejme hneď vysledujete. Zrejme pátral po svojej mame a dostal sa na miesto s gangstrami, takže vyrážate po neho. Budova je samozrejme zakázané miesto. Vyrazte na parkovisko a schovajte sa za prostredné osobné auto. Jeden strážca zachádza až sem, tak ho vyraďte.
Potom sa v kľude napojte na kamery a označte si ostatných. Jeden sa opiera o auto povyše vás, tak ho vyraďte. Vybehnite hore schodmi (pozor na stráž napravo) a hore vyraďte dvoch na terase. Obaja sú na opačných stranách a nevidia na seba, takže je to len o vhodnom vystriehnutí momentu.
Na západnej strane sú traja. Dvaja stoja na svojich miestach, tretí občas zájde pod schody, tak keď tak spraví, zbehnite dole a vyraďte ho. Schovajte sa povyše jeho tela za stĺp. Tam zachádza jeden z východnej trojice. Keď príde, vyraďte ho a opäť sa schovajte za stĺp. Druhý z tejto trojice si po chvíli všimne telo a keď príde, tak sa ho zbavte. Na východe zostal posledný, tak ho vyraďte. Choďte k tým dvom na západe. Vidia na seba, tak ich len zlikvidujte zbraňami s tlmičom. Môžete najprv streliť do auta pri nich, aby sa tam obaja pozreli a kým na seba nevidia, tak ich zastreľte.
Prídu posily, hoci ich nik nevolal. Jedno auto zastane na južnej strane a druhé tu na západnej. Ak ovládate paravody, tak môžete toto auto pri vás rovno odpáliť hacknutím paravodu a zbaviť sa jeho osadenstva.
Potom utekajte naspäť hore schodmi. Na zvyšných, ktorí sú už v strehu, použite čokoľvek. Môžete odpáliť výbušné poistky v ich okolí a tí, čo sa pri nich nezdržiavajú, len zastreľte s tlmičom. Zhora máte vhodné krytie.
Keď sú všetci nepriatelia vyradení, z terasy len vyjdite schodmi do hornej miestnosti. Hacknite dvere a vnútri nájdete Jacksona, ktorého odvediete preč.


14. Umiestnenie ploštice
Bedbugovi ste dali plošticu, aby ste ho mohli naviesť do Iraquovej neprístupnej miestnosti. Musíte ale naspäť k ich vežiakom, aby ste ho mohli navádzať. Choďte k bráne. Dvor tesne za ňou je zakázaná zóna, ale zvyšok dvora medzi vežiakmi už nie. Príďte zboku spomedzi vežiakov, alebo ak ste pred bránou, tak naľavo pomocou vysokozdvižného vozíka prelezte za plot s ostnatým drôtom.
Tu zboku si vystriehnite stráže. Jeden sa občas oprie o materiál rovno pred vami. Vtedy sa zaň skryte aj vy. Keď sa pohne, presuňte sa doľava za dosky. Chlap, čo stojí čelom k vám, vás zaregistruje, ale nie natoľko, aby si vás všimol. Spoza dosiek sa presuňte naľavo za betónové kvádre. Tu počkajte, kým strážca prejde popri vás a vráti sa opäť oprieť. Odtiaľto už len vbehnite dverami naľavo, ktoré si hacknete skrinkou pri stene.

Napojili ste sa opäť na kamerový systém v budove a sledujete Bedbuga. Musíte ho navádzať tak, ako predtým Rabbita. Len tu ho nesmú chytiť. V prvej chodbe je len jeden strážca, tak keď prejde, pošlite poza neho Tyronea.
Na konci chodby sa dajte do kamery v notebooku a z nej do kamery za dverami. Sem pošlite Tyronea za kus rozbitej steny. V miestnosti pred ním sa prechádza jeden chlap. Napojte sa na kameru za stolom. Keď pôjde chlap doprava, vy pošlete Bedbuga za stôl.
Potom sa prepnite na kameru v rohu susednej miestnosti. Pri stole s notebookom stále stojí jeden strážca. Z notebooku môžete vytiahnuť mail. Napravo povyše neho aktivujte telefón, čo odláka jeho pozornosť. Vtedy pošlite Bedbuga sem pod notebook s mailom.
Prepnite sa na kameru pri rozbitej stene a ňou sa dajte do kamery za dierou v stene, aby ste sa dostali ďalej. V chodbe sa pozrite na okno, za ktorým sa prechádza strážca. Keď pôjde odprava, pošlite Bedbuga pod okno. Prepnite sa do kamery za oknom a z nej do kamery za dierou v stene, aby ste dobre videli do tejto miestnosti. Strážcu môžete odlákať napravo telefónom, alebo naľavo spustením rolety na okne. Keď nesleduje dolnú časť, tak sem do chodby pošlite Bedbuga.

Tu v chodbe je už prístup do zamknutej časti. Hacknite skrinku pri dverách a potom kameru umiestnenú na Bedbugovi, aby ste sledovali jeho postup. Podíde k ďalším zamknutým dverám, tak hacknite skrinku pri nich. Prejde k posledným dverám. Tam sa napojte na kameru napravo nad ním a z nej na susednú. Z nej hacknite router.
V prvej minihre len otáčajte tri stredné, aby ste ich nasmerovali na štvrtý, uzamknutý uzol a potom spustite narušený, pred dodanie prúdu a zas ho po odomknutí odpojte, aby ste zastavili odpočet. Opäť ich nastavte na dolný zamknutý uzol a z neho už len smer do cieľa.
Natočte spodnú, aby šla energia do dvoch uzlov povyše. Z nich smerujte energiu oproti sebe a nahor a horné uzly do uzamknutého. Opäť len otočte tieto stredné, aby ste odomkli bočné, zamknuté uzly. Keď sú odomknuté bočné, tak do nich prúdi energia priamo, tak ich len nasmerujte na cieľ a spodnú priamo hore do cieľa.

Hacknite vnútri z kamery skrinku pri dverách a Bedbug vojde dnu. Začnete sťahovať údaje, no spustí sa poplach a Bedbuga dostanú. Vyjdite na dvor. Všetky stráže sú prekvapivo preč a aby vám dali férovú šancu, nechali vám tu auto. Môžete do neho naskočiť a utiecť. Budú vás prenasledovať, tak im môžete utiecť, alebo ich zničiť. Alebo môžete zostať tu na dvore. Postupne budú prichádzať nepriatelia kontrolovať to aj sem. Kým ich je pár, môžete sa kryť za všetky veci na dvore a likvidovať ich po jednom a keď príde zvyšok skupiny, tak ich vyradiť pár dobre umiestnenými výbušninami.
Síce ste nestiahli všetky údaje, ale Klára získala aspoň stopy vedúce ďalej. Po jej telefonáte misia končí. Tiež vám zavolá Bedbug, prežil to a prihodí aj nejaké info, aby ste si boli konečne kvit.


15. Úplne mimo siete
Vráťte sa do Bunkra, kde Klára našla požadovaný súbor, ale nevie ho rozkódovať ani ona. Mohol by to zvládnuť Raymond Kenney, bývalý zamestnanec Blume, ktorý navrhol toto kódovanie. Mohli ste o ňom už počuť správy, spôsobil výpadok prúdu, pričom zomrelo 11 ľudí, preto sa teraz skrýva. Chcel len poukázať na chyby v systéme a na špinu v Blume.
Zvezte sa na posledné známe miesto Kenneyho. Budova je zakázaná oblasť, v ktorej je päť nepriateľov. Dvaja, čo sú vonku, sú ľahké ciele; sú osamotení. Zlikvidujte ich a v zadnej časti sa vyvezte hore výťahom. Zo striešky môžete dnu oknom na ochodzu, kde sa zdržiava tretí, tak ho vyraďte. Potom si už len podajte dvoch dole. Jeden má cestu okolo celej haly, takže tiež bez problémov.
Potom hacknite počítač. Je to starý stroj, takže musíte počkať, kým z neho Klára stiahne údaje. Zároveň musíte byť v dosahu počítača. Ak sa vzdialite, nič sa nedeje, len sa zastaví sťahovanie, ktoré zas pokračuje, keď sa vrátite do dosahu. Dorazia posily. Budú sa dopĺňať, takže zlikvidujte prvých pár, ktorí vbehnú do budovy. Tu sa aj vzdiaľte od počítača, aby ste ich preriedili. Potom sa k nemu vráťte, kryte sa za stolmi a len likvidujte všetkých, ktorí sem vbehnú. Na krabici pri stĺpe je aj G106, granátomet.
Všetci vedia kde ste, pokiaľ nevybehnete niekam von a neschováte sa, takže žiadny tichý postup, len sa kryte a strieľajte. Ak po vás hodia granát, len sa presuňte ďalej a vráťte sa na vhodnú pozíciu. Keď stiahnete údaje, tak zlikvidujte všetkých v okolí. Tu už žiadne posily nedostanú.

Keď všetkých vyradíte, máte vymazať harddisk počítača, aby sa o Kenneym nik ďalší nedozvedel. Než to spravíte, môžete si doplniť muníciu od padlých, alebo z muničnej bedne na stole v prednej časti. Potom vymažte disk a uvidíte, že jeden Fixer získal údaje o Kenneym. Vybehnite von, naskočte do auta a sledujte ho.
Je v hasičskom voze, čo je silné auto, takže ho len tak nevyradíte, preto ho sledujte a využite vhodne prostredie, bariéry, semafor, či parovod. Zamieša sa do toho aj polícia, lebo sa dozvie o naháňačke na ceste (aj keď tam nie ste – zle som odbočil, bol som na úplne inej ceste a polícia zistila, že po ňom idem). Keď mu vyradíte auto, zabite označeného Fixera a potom len utečte pred políciou.Akt III

1. Nádej je smutná vec
Zájdite do Pawnee, kde ste získali polohu pre Kenneyho. Choďte k budove cez cestu a v bočnej miestnosti cez okno hacknite počítač. Ten zachytil narušenie a odoslal nové heslo správcovi pre obmedzenie prístupu. Vo vyznačenej oblasti nájdite v odpočinkovej oblasti na brehu zamestnanca s heslom. Jeden zamestnanec sedí v altánku a druhý je poniže na dolnom móle. Ten dole má heslo. Hacknite mu telefón a potom znova hacknite počítač za oknom. Získali ste signál na starú vežu ctOS.

Choďte k veži, kde je to funkčná, satelitná stanica. Napojte sa na kameru za dverami a ňou aktivujte skrinku vedľa dverí, aby ste sa dostali dnu. Choďte dolu schodmi do podzemnej časti. Za dverami je veža, no sú zamknuté.
Hacknite kameru za dverami a ňou skrinku v miestnosti s vežou. Tá vás presmeruje na chodbu v podzemí. Tam aktivujte skrinku pri dverách, čím odomknete dvere v podzemí, ku ktorým sa však dostanete až o chvíľu.
Vráťte sa hore a aktivujte anténu v strede. Tá otáča všetky tri satelity aj s ich plošinami. Keď sa satelity otočia, napojte sa na kameru toho pred bránou. Ňou teraz uvidíte na skrinku na streche budovy naľavo, tak ju aktivujte a odomknete zadné dvere.
Choďte k týmto dverám. Buď na plošinu satelitu nad nimi a znova aktivujte anténu, aby sa otočila k dverám, alebo proste po skalách zbehnite priamo. Za dverami vylezte hore rebríkom. Zo strechy vyjdite na plošinu satelitu pri budove (ak nie je pri nej, tak znova aktivujte anténu). Keď ste na plošine, napojte sa na kameru a znova aktivujte anténu, aby otočila satelitom aj s vami. Plošina tohto a susedného satelitu sa spoja. Prejdite teda na tú druhú a znovu aktivujte anténu. Plošina sa s vami otočí do uzavretej časti dvora.
Tu si privolajte výťah a zvezte sa ním dolu. Dole vojdite schodmi do podzemia. Dovnútra vojdete dverami, ktoré ste si otvorili predtým, cez kameru pri veži. Na konci chodby je zvukový záznam a notebook s mailom.
Pri dverách, ktorými ste vošli sú druhé, zamknuté. Postavte sa tesne k nim a na konci chodby hacknite poistky. Dôjde k výbuchu potrubia a to zničí dvere. Prejdite chodbou a za rohom aktivujte skrinku. To otvorí dvere k veži a aj tu dvere na konci chodby v ústí jaskyne.
Jaskyňou môžete vyjsť, aby ste nemuseli späť schodmi a výťahom. Zbehnite k veži a aktivujte ju.

Zistili ste, že by mohol byť v miestnom bare, tak tam zájdite. Vnútri len zájdite k zadnému stolu a v scénke stretnete Raymonda, ktorý si teraz hovorí T-Bone. Automaticky zahájite pijácku súťaž. Musíte ju vyhrať a máte neobmedzene pokusov, tak si aspoň môžete natrénovať túto minihru.
Potom v scénke sa dohodnete na spolupráci. T-Bone chce niečo od vás a na oplátku vám pomôže s dekódovaním vašich údajov. Po scénke ho len nasledujte k robotovi a aktivujte ho, aby ste si to vyskúšali. Získate prístup k týmto hračkám. Potom ho nasledujte ďalej a povie vám, čo od vás chce ešte v rámci tejto úlohy. Po rozhovore si môžete vziať nejakú výbavu z jeho šrotoviska.

Chce, aby ste mu priviezli dodávku, ktorú mu zabavila miestna domobrana. Zájdite teda k miestu, kde sa dodávka nachádza. Otvorte si garáž a keď sa bude o auto nepriateľ opierať, obíďte si voz, a vyraďte ho. Spredu pri pneumatikách môžete vyliezť na malú striešku a z nej hore na strechu a vyraďte ostreľovača. Vráťte sa dole a choďte sprava k plotu. Keď pôjde nepriateľ pomedzi vysokozdvižný vozík a čln, tak ho vyraďte. Potom aj osamoteného povyše neho. Vráťte sa ku garáži a kryte sa za betónovým valom. Aktivujte alarm na aute a keď tam pôjde strážca, tak ho vyraďte za malým autíčkom. Choďte za autobus a keď sem príde strážca k vysokozdvižnému vozíku, tak ho vyraďte. Povyše čakajte za paletami. Posledný strážca si všimne telo pri autobuse a keď ho pôjde pozrieť, tak ho vyraďte. Môžete vyradiť aj posledných dvoch, jeden stojí stále chrbtom v hornom východe a druhý je s ostreľovačkou na vodnej veži. Ak pobijete všetkých, zavolajú posily, pretože nemajú kontakt s nikým. Nemusíte dostať všetkých, prípadne ani vôbec postupovať potichu, stačí vraziť k dodávke, naskočiť a utekať, ak vám to tak viac vyhovuje.
Ak aj všetkých pobijete, tak pri jazde v dodávke dorazia ďalší nepriatelia. Smerujte k priehrade, kde je jedna T-Boneova socha. Dorazte k nej a aktivujte ju. Rozstrieľa pár nepriateľov. Za ňou odstavte dodávku. Teraz je to už len klasika, môžete pozabíjať všetkých nepriateľov, alebo utiecť.


2. Priepasť paranoje
Po prijatí úlohy skočte na motorku, ktorá pri vás už čaká. Máte sledovať vrtuľník. Stačí ísť priamo, po tejto ceste, potom po hornej ceste popri obchode so zbraňami a vašom úkryte, na konci zahnúť k priehrade a pokračujte po hlavnej k autokempu.
Nad autokempom začne vrtuľník krúžiť. Hacknite ho a sledujte kemp. Aspoň si pooznačujete všetkých nepriateľov z jeho kamery, ale hlavne označte dvoch šéfov bezpečnosti. Jeden je v dolnej časti, povyše bazéna, medzi dvoma budovami, pred ktorými je osobné auto. Druhý je v hornej časti za budovou, kde je len jeden vstup, druhý je predelený plotom.

Keď máte všetkých označených, odpojte sa z vrtuľník a vyrazte do zakázanej oblasti. Vyjdite popri bazéne a tam vylezte medzi dva prívesy, medzi ktorými je šéf bezpečnosti. Vrtuľník vás tiež môže odhaliť, takže pozor. Vystriehnite si, keď pôjde vrtuľník doprava a ostreľovač oproti k vám. Než ostreľovač dorazí na okraj, vyraďte veliteľa a pripravte si zbraň s tlmičom a zastreľte ostreľovača.
Naľavo je jeden vojak. Všimne si telo veliteľa, tak ho vyraďte, keď poň pôjde, alebo ho tiež potichu zastreľte kde je, nik si jeho telo nevšimne. Prejdite popri ňom vyššie a schovajte sa za plot. Za rohom plotu je už cesta popod budovu, za ktorou je druhý cieľ. Po ceste chodieva jeden obrnenec. Trvá mu, než príde blízko k vám, ale príde tam, tak vtedy ho vyraďte, keď pôjde vrtuľník inam (sem za plot vrtuľník nedovidí).
Len čo je vyradený, vyrazte hore za cieľom. Obďaleč je ešte jeden obrnenec, ale chvíľu mu trvá, než príde a objaví telo parťáka. Pri cieli pozor, ak vás zbadá, alebo ak aj skôr vyvoláte poplach, dá sa na útek. No keď ste sa dostali až k nemu, tak už len dobehnite a vyraďte ho, alebo ho pre istotu tiež potichu zastreľte.
Prípadne môžete obrnenca dole vynechať. Spoza plota môžete naľavo vybehnúť na lesnú cestičku, ktorá vedie nad dvor s cieľom. Takto sa vyhnete obrnencovi. Hore sa kryte pri skale a brvne, tam vás nezbadá ani vrtuľník. Zastreľte cieľ, zbehnite k nemu a hacknite ho.
Napokon máte buď všetkých pobiť, alebo utiecť. Kvôli vrtuľníku volím radšej utiecť. Po tejto lesnej cestičke môžete aj preč. Ak ste nevyradili obrnenca, nik o vás nevie a môžete ňou naspäť za plot a dolu k bazénu a preč.


3. Nezastaviteľná sila
Máte narobiť problémy v Pawnee, aby sem poslali viac ľudí z Blume. Úloha je prostá, je to obyčajná konvojová misia. Len sa dostaňte pred cieľové vozidlo a držte sa pred ním než dôjde k parovodu. Je to tretia kapitola, tak by ste mali mať body na zakúpenie ovládania parovodu. V tom prípade ho len odpáľte, keď bude voz nad ním a je to. Inak ho môžete zničiť klasickými prostriedkami.


4. Budúcnosť je v Blume
Zájdite k centrále Blume. Tu musíte nepozorovane k ich serverom. Choďte napravo od brány. Úplne napravo sú zamknuté dvere. Cez sklo v múre pri bráne sa môžete napojiť na kameru vo vrátnici, z nej na kameru v notebooku a z nej môžete zdvihnúť vysokozdvižný vozík a aktivovať skrinku na stene za ním pre otvorenie dvier. Alebo si vezmite nákladiak v rohu parkoviska, zájdite s nim k múru, vylezte naň a na skrinku dosiahnete sami.

Spoza dverí choďte za krabice pred vami. Povyše sú dvaja strážci, jeden v búdke. Keď pôjde pochôdzkár od vás a bude povyše chlapa v búdke, aktivujte vysokozdvižný vozík. To priláka chlapa v búdke. Schovajte sa za vozík a keď príde, tak ho vyraďte. Buď si počkajte, kým si telo všimne pochôdzkár, alebo ho dobehnite a vyraďte.
Prejdite dozadu. Pri stene tam vidíte stáť strážcu. Počkajte si, druhý k nemu príde a pohovoria si. Keď odíde, tohto vyraďte a dobehnite aj toho druhého. Ak ho nestihnete dobehnúť, tak si ho obíďte zozadu poza okná so zatiahnutými okenicami.
Bežte k západnému rohu. Tam sú na terase so solárnymi panelmi dvaja strážci. Čakajte pod schodmi a napojte sa na kameru. Otočte oba solárne panely. Priláka to obe stráže. Začnite dolným panelom pri schodoch, aby ten strážca skôr odišiel. Pôjde dozadu, tak vyrazte hore a krytý panelmi zlikvidujte strážcu pri hornom paneli. Ak sa už otočí aj ten, tak sa za solárnym panelom aspoň môžete kryť. Strážcu môžete nalákavaním odlákať do strážnej miestnosti tu na terase. Alebo si len počkajte, kým bude tento pred strážnicou a druhý pôjde za transformátor pri paneloch. Presuňte sa spoza panelu za transformátor, s tlmičom zastreľte toho vzadu a aj toho vpredu. Tu v strážnej búdke na terase máte zvukový súbor. Poniže môžete vbehnúť do jedálne hlavnej budovy. Tam je v jednom boxe zvukový súbor.

Zostali traja strážci pri cieli a jeden na vrátnici. Strážca tesne pri cieli sa prechádza a dáva vám šancu ho vyradiť, ale keď som zlikvidoval väčšinu ostatných, tak zostal stáť na mieste. V takom prípade sa vráťte dookola a choďte k vrátnici. Spoza auta aktivujte vysokozdvižný vozík, strážca z vrátnice to príde skontrolovať a keď sa otočí, tak ho vyraďte.
Prejdite popred hlavnú bránu a bežte dozadu. Tu v dolnom rohu je jeden strážca. Občas vyjde dole z osvetlenej časti za žalúziami. Keď sa vráti dnu, tak vyrazte popri múre pod neho. Počkajte si na neho, kým nevyjde von a vyraďte ho. Na okne je tu nalákavač, tak ho aktivujte. To priláka strážcu, ktorý sleduje cieľový panel. Čakajte pod stenou s nalákavačkou. Keď zbadá telo a pôjde ho pozrieť, vyraďte ho. Zostal posledný pri cieli, takže k nemu len príďte zozadu a vyraďte ho. Aktivujte panel a získate prístup.

Po prístupe máte nájsť skrinku ctOS. Máte ju vyznačenú v jedálni, tak ju len označte profilovaním telefónom. Aktivujte dve súvzťažné skrinky. Jedna je na terase so solárnymi panelmi a druhá v opačnom rohu dvora. Keďže ste sa zbavili všetkých stráží, máte to ľahké. Dobehnite, aktivujte ich a potom naspäť do jedálne a aktivujte hlavnú skrinku.
Hacknite dve minihry. Obe sú ľahké a jednoznačné. Pri druhej si môžete nastaviť prúd do oboch zamknutých uzlov a potom len otáčať na rušený. Keď hacknete úspešne zdroj, tak sa dostanete do kamery v serverovni. Hacknite server a nahráte T-Boneov vírus.
Začuli ste, že sa sem chystá Damien Brenks, tak si počkajte a keď príde strážca s kamerou, tak sa na ňu napojte. Strážca prejde chodbou a za ňou sa napojte na kameru v hale s Charlotte Gardnerovou. Tá sa stretne s Brenksom, ktorý jej zradí T-Bonea a chystá sa zradiť aj vás.

Keď sa odpojíte od kamery, vypukne poplach. Utekajte na terasu so solárnymi panelmi. Potom sa presuňte na východnú stranu, ako ste prišli. Spoza rohu zastreľte strážcu, ktorý sleduje túto časť. Presuňte sa nižšie k vysokozdvižnému vozíku. Pri ňom sú traja strážci. Spoza vozíka zastreľte zbraňou s tlmičom vzdialenejšieho strážcu a potom aj dvoch pri vás. Ak potrebujete, použite sústredenie. Ak nestihli zareagovať, tak už máte pokoj.
Stačí vybehnúť týmito bočnými dverami, ktorými som radil vojsť a popred hlavnú bránu prejdite k lesnej ceste, kde čaká pár motoriek. Tam ukončíte úlohu.


5. Pre portfólio
V predošlej úlohe vyslali Blume domobranu na T-Boneove šrotovisko, tak tam zájdite, aby ste mu pomohli. Na šrotovisku sú už nepriatelia. Je tu ale toľko jeho pascí, že sa človeku ani nechce skúšať tichý postup. Navyše si aspoň natrénujete uhly kamier a pasce, pretože to o chvíľu budete potrebovať. Napojte sa na kamery a keď si vystriehnete nepriateľov, môžete aktivovaním všetkých pascí naraz vyradiť takmer všetkých. Osobne mi zostal len ostreľovač na vyvýšenom mieste. Vyraďte nepriateľov a choďte za T-Boneom.
Nasledujte ho k strednej plošine. Objaví sa pár nepriateľov, tak sa kryte za haraburdy. Môžete si pomôcť pascami, no týchto je len pár, aby vás zdržali. Keď sa dostanete na strednú plošinu, rýchlo aktivujte protektory, aby ste sa tu mohli lepšie kryť a napojte sa na kameru, aby ste videli príjazdovú cestu a pasce pri nej.
O chvíľu dorazí väčšia skupina. Vy obaja ste tu blbo uprostred, tak využívajte pasce. Aj ak ste si nie istý, či sú pri nej nepriatelia, proste ich aktivujte stále dookola, aby ste ich preriedili. Začnite s tými pri ceste, aby ste zničili auto, z ktorého vyjde obrnenec, ten by mohol narobiť škody. Potom elektro pascu naľavo, kde zastane druhé auto. Potom už len pasce dookola a sami likvidujte tých, ktorí sa vyhýbajú pasciam, alebo sa dostanú blízko k vám.
Po tejto vlne sa stiahnite s T-Boneom na bočnú plošinu. Stále čakáte, pretože nastavuje výbušniny, nechce, aby presnorili jeho miesto. Tu máte lepšiu pozíciu na krytie a tiež máte naľavo elektro pascu a napravo guľometnú, tak nimi nešetrite.

Po tejto vlne prejdite dverami na zadný dvor. Tam sa hneď kryte, napojte sa na kamery, aby ste dovideli na zadné pasce. Tu sú len dve, ale nepriatelia sú v ich blízkosti, tak ich aktivujte niekoľkokrát, aby ste ich preriedili. Zvyšných (obvykle to prežijú tak dvaja) dostaňte sami. Pozor hlavne na ostreľovača na konci tohto úseku. Použite na neho vlastnú ostreľovačku. Môžete si zdvihnúť protektora naľavo a dostať ho spoza neho. T-Bone sa akosi nevie kryť a ostreľovač ho pomerne rýchlo dostane.
Keď sú všetci zlikvidovaní, už len bežte za T-Boneom do člnu. Môžete si doplniť muníciu od padlých, ak chcete, už vás čas netlačí. Naskočte k nemu do člna a riaďte ho. Mal tu únikový čln rovno pri priehrade. Len sa začnite viezť po vode, alebo aj kľudne čakajte. Po pár vetách od T-Bonea sa automaticky presuniete do bunkra, kde sa Kenney pridá ku Kláre vo vašej skrýši. Hoci keď sa vrátite dnu, zistíte, že pozval Kláru niekam na kávu.


6. Všetkými možnými prostriedkami
Vyrážate naspäť k panelákom Rossi-Fremont. Choďte k prednej bráne a naľavo. Tam prelezte plot a pri budove môžete preliezť druhý plot poza plot s ostnatým drôtom. Tam si počkajte pri dlhej rade trámov a keď príde strážca, ktorý sa tu prechádza, tak ho vyraďte. Choďte doľava. Tam popred maringotku prechádza jeden strážca. Zložte ho pri potrubí.
Obíďte maringotku a choďte doľava za palety pri hromade zeminy a kamenia. Odtiaľ si vystriehnite dvoch ostreľovačov na budove a zlikvidujte ich presnou strelou do hlavy zbraňou s tlmičom. Teraz už vlastne máte prístup do budovy voľný.
Ak chcete vyradiť ostatných, tak si počkajte, kým strážca naľavo od obrnenca pôjde na obhliadku. Vyraďte obrnenca zblízka a potom sa preplížte k strážcovi a aj toho. Z ľavej strany choďte vpred. Tam zastreľte strelou do hlavy strážcu naľavo od rozbúranej vežičky. Podajte si strážcu uprostred a potom posledného pri vstupnej bráne. To je už na vás.
Keď budete pred vchodom do budovy, povedia vám Kenney a Klára, že výpadok prúdu by mohol pomôcť. Použite teda pred dverami z vašej ponuky výbavy výpadok prúdu a dvere sa otvoria.

Keď vojdete do vnútornej miestnosti, hneď sa schovajte naľavo za múrik. Nad vami sú dvaja strážci. Vyraďte ich strelou do hlavy, za tým napravo sú aj poistky, ak si chcete pomôcť. Pripravte si výbušninu a hoďte ju do výťahu, keď sa otvorí. Vnútri sú traja vojaci, tak ich tým naraz zlikvidujete.
Nastúpte do výťahu a vyvezte sa hore. Vedia o vás, takže koniec nenápadnému postupu. Hneď na chodbe vás čakajú dvaja a dvaja ďalší sú o poschodie vyššie, tak ich zastreľte. Pod prepadnutou časťou podlahy aktivujte skrinku pri dverách, čím ju otvoríte. Vnútri je zvukový súbor. Zľava vybehnite hore po prepadlej časti chodby a zastreľte ďalšie dve posily.

Prejdite chodbou do ďalšej časti. Tu je na kresle zvukový súbor. Hacknite schránku pri dverách a prejdite nimi. Ste v časti s automatmi a oproti vás čakajú pripravení nepriatelia. Jeden príde k vám, tak ho zastreľte. Ak sa rýchlo napojíte na kameru, môžete stihnúť druhého, ktorý pôjde popri poistkách a ich hacknutím ho zabijete. Problémom je obrnenec. Ak máte narušenie komunikácie v schopnostiach, môžete mu ju vyradiť, keď sa priblíži a než sa preberie zo šoku, tak ho zastreľte silnou zbraňou, alebo ho odpáľte výbušninou. Mal by mať u seba aj zbraň ATSG-12.

Na konci miestnosti vylezte po rebríku vyššie. Tu vás zvyknú čakať dvaja na chodbe za dverami, alebo za stolom pred vami. Ak sú na chodbe, hoďte im tam výbušninu, inak ich len zastreľte. Na chodbe čakajú ďalší. Nie je tu veľa poistiek, čo by ste mohli využiť, no môžete to skúsiť. Vyjdite na chodbu a naľavo si ich môžete obísť cez susednú miestnosť. Zlikvidujte ich.

Vojdite na konci chodby do miestnosti s televízorom. Pri ňom je aj telefón, v ktorom je zvukový súbor. Odtiaľto prejdite do ďalšej miestnosti a za kúpeľňou vylezte dvakrát hore rebríkom. Hneď sa kryte za rozbitú stenu pred vami. Za ňou sú nepriatelia, ktorých postrieľajte. Jeden pôjde popri vás, toho môžete potichu, než vás zbadajú. Za nimi sú aj poistky na odpálenie.
Za touto miestnosťou na triedenie drog prejdite do chodby. Hacknite skrinku pri bočných dverách a za nimi nájdete na stole nejaké bankovky a zvukový súbor.

Pokračujte chodbou k posledným dverám. Hacknite skrinku pri nich a ďalšiu v miestnosti za nimi a prejdite do miestnosti so serverom. Hacknite ho a konečne ste stiahli všetky údaje. Objaví sa Iraq a keď vás v scénke prerušia, bežte von za ním.
Zoskočte dole. Pod vami je krabica so zásobami výbušnín. Choďte do zadnej časti. Po pár vetách od Iraqa sa objavia traja nepriatelia. Sú bežní, tak sa ich zbavte. Kým o vás nevedia, môžete si počkať a prvého dostať ručne a ostatných potom postrieľať.
Pripravte si hneď výbušniny, za chvíľku sa objaví obrnenec. Ak máte schopnosť priameho vyradenia obrnencov, tak sa o neho môžete postarať hneď. Ak nemáte, tak čakajte schovaný tak, aby mal v trase transformátor v podlahe. Odpáľte ho, potom nejakú tú výbušninu a páľte do neho najsilnejšou zbraňou. Snažte sa ho dostať čo najskôr. O chvíľu potom dobehne sám Iraq. Ten nie je silný, len ak je tu aj obrnenec, je to ťažšie. Iraqa zabijete pár strelami. Delford Wade, alias Iraq skončil a vy ste úspešne splnili poslednú misiu tretieho aktu.Akt IV

1. Niekto klope
Toto je misia len do počtu. Choďte do Bunkra, kde Klára a T-Bone spracúvajú údaje, čo ste získali. Napadne vás ale neznámy hacker, tak ho musíte zablokovať. Prvá minihra je ľahká. Len pootáčate uzly pre smerovanie prúdu, vedú priamo bez nejakých obchádzok. Druhá a tretia minihra sú rovnaké, len v druhej máte narušené dva uzly a v tretej ich máte narušených niekoľko. Nič sa nedeje, netreba nimi začínať. Pootáčajte si všetky ostatné uzly tak, aby smerovali správne a napokon otočte len tie narušené a než sa im minie odpočet, otočte ak treba niečo ďalšie.
Je to hacker Defalt, ktorý vás práve dostal. Hoci ste tu traja šikovní ľudia, dvaja hackeri a fixer, nikoho nenapadlo spraviť off line zálohu tak vzácnych údajov, ktoré ste tak ťažko získavali. Tiež vám pošle dôkaz o tom, že vašu a Brenksovu totožnosť odhalila práve Klára a na základe toho, že túto informáciu predala, ste prišli o neter a Brenks o nohy. Nevie, kto si ju najal, tak ju vykopnete. O stroje sa ide postarať T-Bone, vy musíte zamestnať Brenksa, keďže ste práve stratili údaje, ktoré od vás chcel.


2. Na očiach
Stretnete sa s Brenksom a len sa jeden druhému navzájom vyhrážate, no nikam to nevedie. Až na hovor s Nicky, kde zachytíte zvuk v pozadí. Po rozhovore zverejní Brenks vaše zábery z akcie, aby na vás pritiahol pozornosť. Utekajte preč a nezdržiavajte sa, ľudia si vás začnú všímať a mohli by na vás upozorniť. Než dostanete úlohu, bežte si nájsť nejaké silné a rýchle auto.
Zachytíte fixera v spravodajskom voze WKZ, ktorý tie zábery vysiela, tak ho máte vyradiť. Zničte mu auto a zabite ho. Využívajte nástrahy mesta, aby ste to spravili čím skôr. Po chvíli totiž na vás poštve Brenks aj políciu, ktorá začne skenovať oblasť. Môžete ich pribrzdiť rušičkami, ale skôr, či neskôr vás odhalia a bolo by horšie likvidovať fixera a zároveň si dávať pozor na políciu.
Keď ho zlikvidujete, tak už len uniknite polícii a misia je splnená.


3. Krysie hniezdo
Úlohu začnete v podzemí, pri malej kaviarni pri východe. Po prijatí máte nájsť prístupový bod. Len sa otočte, prejdite cez križovatku a napravo pri stopke hacknite skrinku na stene. Nastavte správne uzly v ľahkej minihre a uvidíte T-Bonea, ako vykráda Defaultovo miesto. Dorazia nepriatelia a uviazne medzi nimi.
Vyjdite hore po ceste, nie po schodoch pre chodcov, tak by ste sa dostali hneď do zakázanej zóny. Tam na boku sa schovajte za vystavené auto, ktoré je ešte mimo zakázanej zóny. Kamerou si označte nepriateľov. Keď bude strážca na vašej strane dole hľadieť smerom ku schodom, vyrazte naľavo a tam sa schovajte za ozdobné kvádre pred kvetináčom.
Jeden strážca prechádza aj tadiaľto, no má dlhú trasu. Počkajte si, kým pôjde na opačnú stranu. Keď strážca tu pri vás príde pred kvádre, za ktorými sa schovávate, tak ho vyraďte. Presuňte sa povyše za vystavené auto pod schodmi. Poza auto prechádza ten, čo má dlhú trasu, takže keď pôjde popri vás, tak ho vyraďte a ani neobjaví telo. Potom si len podajte tretieho, čo sa prechádza. Všetci ostatní stoja stále chrbtami. Dvoch dole si môžete podať pre pár bodov naviac, hoci to už nepotrebujete.
Kenneymu z nejakého dôvodu nemôžete povedať vlastnými ústami, že je cesta voľná, aj keď stojíte tesne pri ňom. Tak sa napojte na kameru a pošlite ho ku schodom, tak ako ste už kamerami navádzali ľudí predtým.
Len čo odíde, tak povie vám T-Bone, že má Default prístup do ctOS. Ozve sa SMSkou aj Default a poštve na vás nepriateľov. Pre ukončenie úlohy im len utečte, alebo ich zabite. Dobré je hneď utekať schodmi do podzemia a tam naľavo. Ďalej naľavo je podzemné parkovisko, z ktorého vedie cesta aj von. Tam sa môžete schovať, alebo odtiaľ zlikvidovať nepriateľov, alebo si tam aspoň nájsť auto na útek. No pri úteku má Default prístup k pasciam mesta, takže pozícia v podzemnej garáži mi pri šla celkom vhodná.


4. Defaultov stav
Choďte ku klubu. Musíte sa dostať dnu a máte dve možnosti. Napravo za rohom pri rade ľudí je na stene skrinka. Hacknite ju, dostanete sa do kamery vo vnútornej chodbe a tam hacknite skrinku pri dverách, čím ju otvoríte. Môžete vedľajšími dverami dnu. Alebo si postojte pred hlavným vchodom a hacknite telefón vyhadzovača. Keď stratí signál, podíde kúsok vpred, aby našiel signál a vy môžete priamo poza neho dovnútra.
Vnútri hacknite tri telefóny napichnuté Defaultom. Ten sa teda dostal do profilovacieho systému a zvláštne správy dostávate z profilovania, alebo z hackovania iných telefónov. Postavy s telefónmi Defaulta som mal naľavo za stĺpom, napravo na gauči a na konci napravo osamelá postava pod schodmi.
Keď máte tri telefóny, tak sa máte napojiť na jeho server. Na poschodie nemôžete, pretože tam stojí neozbrojený civilista, ktorého vás nenapadne odstrčiť. Hacknite kameru hore nad hlavnou sálou a z kamery s vhodným uhlom hacknite server.
Teraz zvládnite dve minihry hackovania. Vyzerajú zložito, ale to je tak všetko. Prekvapivo sú ľahké, zväčša s priamymi uzlami, kde len stačí jednoducho naviesť energiu. Druhá vyzerá zvlášť komplikovane, ale tiež nie je. Narušené uzly ani nepoužijete, len ich môžete nakrátko aktivovať pri otáčaní blízkych uzlov. Po úspešnom hacknutí ste v kamere za DJom. Napojte sa na kameru pred ním a chvíľu ho sledujte. Všimne si vás a spôsobí výpadok prúdu.

Utekajte dozadu ku schodom, nepreniknuteľný civilista je preč, tak vybehnite hore schodmi, vylezte na poschodie a na konci hore po rebríku. Prebehnite hore na strechu, kde vás čaká pár nepriateľov. Dvaja pred vami, jeden ostreľovač napravo, jeden na vyvýšenom mieste pred vami a druhý za ním na ešte vyššej pozícii. Hneď sa kryte naľavo, zbavte sa najprv tých otravov pri vás a potom ostreľovačov. Môžete sa napojiť na kamery a pomôcť si pár výbušnými transformátormi a inak na vzdialených ostreľovačov použite vlastnú sniperku.
Potom zbehnite dole schodmi na konci strechy, prebehnite uličkou a naskočte do auta. Sledujte Defaulta. Najprv ho nevyraďujte, len ho sledujte a držte sa dosť blízko na to, aby ste mu stiahli všetky údaje. Je to hacker, tak môže využívať pasce mesta proti vám, no vy si ich viete zas vypnúť naspäť.
Keď stiahnete údaje, tak ho zničte. Je rýchly, takže tu je najlepšie si vystriehnuť parovod, alebo zábrany, aby ste mu vyradili auto a potom zlikvidujte aj samotného Defaulta. Tým je misia splnená, bez ďalších naháňačiek, či boja s posilami.


5. Malá sestrička
T-Bone prečistil zvukový záznam telefonátu s Nicky a tak ste určili, že by mohla byť v čističke vo Wards. Zájdite na miesto, choďte k budove a hacknite router, aby ste sa dostali do kamerového systému. Z kamery na stene sa prepnite do kamery v laptope pri dverách. Odpáľte poistky na stene, čo zabije strážcu pri Nicky. Hacknite jeho telefón a spojíte sa s Nicky, ktorú prevediete preč.
Napojte sa na kameru pred jej celou a pošlite Nicky k drevu pri strážcovi. Aktivujte vysokozdvižný vozík povyše strážcu. Ten ho pôjde skontrolovať, tak pošlite Nicky cez most k otvorenému kontajneru za mostom. Tam ju pošlite dovnútra kontajnera.
Prepnite sa na kameru na druhej strane, aby ste mali výhľad zboku. Pred kontajnerom s Nicky je jeden strážca stále chrbtom a druhý sa prechádza. Keď zájde pred kontajner pošlite Nicky povyše k zatvorenému kontajneru, pred ktorým sú drevené dosky. Nech sa schová za tie dosky.
Tu sa prechádza jeden strážca. Keď pôjde nahor, pošlite Nicky do otvoreného kontajnera, ktorý je len pár metrov nad ňou, nad doskami, za ktorými sa skrýva. Z ďalšej kamery ju pošlite cez tento kontajner vyššie, k jeho horným, otvoreným dverám.
Prepnite sa na kameru na brehu. Za týmto priestorom je pri stĺpe hromada paliet a pri nich pár rúr. Keď pôjde strážca opäť dopredu, počkajte si, kým zas nepôjde dozadu a vtedy pošlite Nicky sem, nech sa schová za tie rúry.
Prepnite sa na kameru na boku, nad východom. Z nej dovidíte pekne za neďaleké rúry pri tenkom stĺpe. Oproti nim sa občas postaví strážca. Keď bude preč, pošlite za ne Nicky. Keď sa strážca vzdiali, pošlite ju vyššie, k paletám za strážcom, ktorý stojí pred únikovým autom. Odtiaľ už len pošlite Nicky bližšie k autu. Naskočí do neho a utečie.
To vyvolá poplach, začnú prehľadávať priestranstvo a o chvíľu vás nájdu. Takže na nich nečakajte, odpojte sa a utečte. Môžete samozrejme bojovať, ale je ich tu dosť. Môžete naspäť na cestu a utiecť tade, ale jednoduchšie je, ak pôjdete pred budovu k vode. Je tam čln, tak do neho naskočte a na vode vás nevedia sledovať bez vrtuľníka, takže im takto ľahko uniknete.


6. Duchovia minulosti
Zájdite po Nicky a Jacksona a musíte ich odviezť do bezpečia. Pátra po vás polícia, ktorá po meste rozostavila aj hliadky. Stačí sa im vyhnúť, nevedia, kde ste presne a skenery ich nenapadne použiť. Len choďte rovno ulicou a zahnite doľava a doprava. Prejdite ulicou popri predajni so zbraňami a choďte nakoniec takmer až k prístavu. Tam zahnite doľava. Prejdite ponad diaľnicu a lekáreň a zahnite doprava. Choďte nahor po ľavej strane štadiónu a tam už len priamou cestou do Pawnee. Tam už sa len rozlúčite so sestrou a synovcom, ktorých už zrejme nikdy neuvidíte, pretože sa musia stratiť po všetkom chaose, ktorý ste na seba pritiahli.


7. Niet cesty späť
T-Bone zistil, že Lucky Quinn má charitatívnu akciu v hoteli Merlaut, takže si ho môžete konečne podať a vyčítať si, že ste ho nezložili, keď ste ho stretli v prvých misiách. Po prijatí misie vám zavolá Klára, aby sa ospravedlnila a dodá, že chce dať veci do poriadku. Potom len choďte smerom k hotelu a pri malej budove, pri ktorej parkuje spravodajská dodávka, hacknite router.
Uvidíte cez kameru prejav starostu Donovana Rushmorea, v ktorom chváli Quinna „Luckyho“ Dermota. Prepnite sa na kameru za ním. Po chvíli odíde Quinn do dverí napravo a starosta o chvíľku pôjde za ním. Prepnite sa na kameru naľavo od dverí a potom na susednú kameru, aby ste videli dvere na tejto strane. Pri nich hacknite router na stene a dostanete sa do kamery vnútri, kde odsledujte rozhovor starostu s Quinnom. Môžete hacknúť Quinnov telefón a uvidíte, ako posiela svojich ľudí na Kláru.
Prepnite sa na kameru nad dverami. Keď sa rozídu, napojte sa na kameru napravo v bočnej zasadačke. Na stole je zvukový záznam. Napravo za stolom hacknite skrinku a zvládnite hackovaciu minihru. Opäť ľahká, len nasmerujte dva uzly nad zdrojom na zamknutý uzol napravo. Tie už len na druhý zamknutý a do cieľa. Dostanete sa do kamery v bezpečnostnej miestnosti. Napravo môžete hacknúť notebook pre mail. Z neho zistíte, že si Klára neprevzala peniaze za vaše nájdenie a odmieta ďalšiu spoluprácu, preto sa jej chcú zbaviť. Hacknite kontrolný panel bezpečnosti a odpojíte ju.

Môžete sa rovno odpojiť od kamier, alebo sa napojiť na strážcu a keď vyjde, trochu sa rozhliadnuť po vnútri. Skôr, či neskôr sa odpojte a bežte k hotelu. Napravo popri bankomate zbehnite dole schodmi k bočnému vchodu. Hacknite skrinku pri dverách a prejdite nimi do chodby. Tam sa kryte za automat, zachádza sem jeden strážca. Presuňte sa bližšie a kryte sa za črepník. Čakajte, strážca zájde až k vám, tak ho vyraďte a telo si tu ani nik nevšimne. Môže si teda nejaký civilista, ale nikomu nič nepovie.
Teraz sa musíte dostať k výťahom. Napojte sa na kamery, aby ste si označili ochranku a tiež aby ste videli, ako sa pohybujú. Keď ste v kamerách, tak sa napojte na kameru nad recepciou. Na recepčnom pulte naľavo je zvukový záznam.
Presuňte sa vyššie za črepník naľavo pri dverách. Je to na vás. Môžete zahájiť útok, alebo vyradiť pár stráží hackovaním výbušných zariadení cez kamery. Môžete tiež použiť výpadok prúdu a proste tam prebehnúť. No ide to aj bez vecí a nenápadne. Spoza črepníka vám stačí prebehnúť dverami napravo do miestnosti, v ktorej chystajú pódium a tam hneď napravo k výťahom. Pozor na strážcu, ktorý zachádza pred dvere, za ktorými sa skrývate, no keď odíde, má dlhú trasu. Napravo si vystriehnite v miestnosti s pódiom, keď sa strážca medzi krabicami otočí a druhý čo zachádza k výťahom, pôjde k nemu. Vtedy prebehnite dverami doprava a schovajte sa za krabice. Keď sa nepozerajú k ceste k výťahom, tak tam zbehnite. Jeden z nich zachádza až sem a prechádza popred výťahy. Ak stíhate, môžete vbehnúť do bezpečnostnej miestnosti. Ak nestíhate, môžete ho tu vyradiť, alebo sa plížiť tesne popri výťahu a potom mu prejsť poza chrbát.
Hacknite výťah a privolajte ho. Vnútri je jeden strážca. Ak ste neovalili strážcu pred výťahom, stačí si počkať v miestnosti bezpečnosti a on sám odíde. Ak ste strážcu pred výťahom vyradili, tak čakajte pri dverách výťahu a vyraďte aj toho, čo vyjde von. Napokon sa vyvezte výťahom.

Tam sa vás chopia Luckyho muži a prehodíte pár viet s Luckym. Keď odíde, tak dvojicu čo vás drží vyraďte (F) a v automatickom sústredení zastreľte strážcu pri dverách. Schovajte sa za stôl, na ktorom je pištoľ M8-M. Keď strážca skontroluje dvere, vráti sa von.
Vyjdite von, kryte sa za zábradlie a napojte sa na kameru. Môžete zlikvidovať stráže, alebo použiť výpadok prúdu, prebehnúť na opačnú stranu strechy, za schody, tam vyliezť hore a prebehnúť do dverí. Ak chcete bojovať, tak si pomôžte prostredím. Môžete vyradiť dosť nepriateľov odpaľovaním ich výbušnín a transformátorov v prostredí. Ak sa príliš dlho zdržíte na streche, objaví sa nepriateľský vrtuľník. Buď zastreľte ostreľovača vo vrtuľníku, alebo sa stiahnite do miestnosti, z ktorej ste prišli.

Keď prejdete strechou, vojdite na terase do dverí a za nimi prejdite cez dvojkrídle dvere. V prvej miestnosti naľavo je na stole posledný zvukový záznam. V druhej miestnosti naľavo potom môžete hacknúť notebook na stole, telefón naľavo na poličke a pod stolom zo zadnej strany sledovacie zariadenie.
Ním sa napojíte na kameru v bezpečnej miestnosti, kde sa schováva Quinn. Môžete hacknúť notebook pri ňom pre email. Inak hacknite ovládanie rolety a uvidíte ho priamo cez nepriestrelné sklo. Keď si trochu pohovoríte, sprofilujte ho telefónom a zistíte, že má kardiostimulátor. Hacknite ho a Quinnovi príde zle. Poviete mu, že ho zabíjate a ešte chvíľu si znovu pohovoríte. Po scénke znovu hacknite jeho kardiostimulátor a zabijete ho.
Zistili ste, že starosta Rushmore zabil Rose Washingtonovú (ktorej nahrávky ste mohli nájsť) a keďže to bolo na videu, Quinn ho tým vydieral. Myslel si, že idete po tomto videu, preto poslal Iraqua na vás a Brenksa. Keď Quinn zomrie, hacknite jeho zdroj, aby ste stiahli toto video.

Už počas sťahovania videa sa začnite presúvať k dverám s nápisom Exit. Keď video stiahnete, o chvíľu prídu dvaja ochrankári. Nečakajte na nich a rovno vybehnite dverami na schody a vybehnite von na strechu. Tam sa zvezte dolu výťahom a utekajte pred políciou. Vedľa výťahu je aj malá strieška, aby ste sa výťahom nezdržovali, môžete na ňu rovno zoskočiť a z nej dolu na zem.
Môžete vyradiť vrtuľník, ak to ovládate (už by ste mali mať viac, než dosť bodov. Všetky vlastnosti, ak ste si už prešli vedľajšie úlohy) a prípadne aj spôsobiť výpadok prúdu, aby ste zmiatli políciu na zemi. Môžete utekať doprava od výťahu. Zvykne tam byť auto. Ním pokračujte doprava a na konci je poniže cesty, ktorá končí pri vode, pár člnov. Na nich môžete ľahko uniknúť.
Prípadne môžete zoskočiť zo strechy rovno vedľa malej striešky. Síce si ublížite, ale prežijete to. Tam sa schovajte hneď vedľa za stĺp a ak si vás nevšimol vrtuľník, mali by ste byť v pohode. Tam len počkajte, než polícia uzná, že ste im ušli a odvolajú pátranie a máte to bez úteku.

Misia ale ešte nekončí. Zavolá vám Brenks s tým, že sa Klára ponúkla na výmenu za vašu sestru, keďže nevedela, že ste ju už zachránili. Lokalizujete Kláru na cintoríne v Parker Square, tak tam vyrazte. Prišla dať kvety Lene, ako to robila už od jej pohrebu. Brenks sem na ňu poštval Luckyho mužov, ktorí ju našli tesne pred vami a zastrelili. Zlikvidujte ich. Idú priamo po vás, tak ich zlikvidujte v klasickej prestrelke za náhrobnými kameňmi. Samozrejme si môžete pomôcť výbušninami. Potom si len vypočujete správu, ktorú Klára zanechala a končíte misiu aj tento Akt.Akt V

1. Niekedy aj tak prehráš
Zájdite do Bunkra. Tam sa rozlúčite s T-Boneom, ktorý odchádza. Spravil pre vás čo mohol a teraz chce zmiznúť. Nahráte korupčné súbory na sieť a pre spravodajstvo a vydávate sa za Brenksom, aby ste uzavreli poslednú kapitolu. Brenks sa vám ozve, podarilo sa mu nabúrať kompletne do systému ctOS a ovláda ho. Zavoláte T-boneovi a ten vám povie, že nechal zadné vrátka v systéme, vďaka ktorým ho môžete odstaviť.
Choďte na označené miesto. Cestu vám bude Brenks sťažovať, má prístup, takže ovláda všetky vychytávky, ktoré ste mohli predtým využívať vy, teda semafóry, bariéry, mosty a parovody. Nie je problém sa im vyhnúť, stačí nejazdiť v najvyššej rýchlosti v rýchlom aute. Na mieste len vojdite do vstupnej chodby budovy a na konci hacknite skrinku. Len čo otočíte narušený uzol, systém sa uzavrie. Aby ste to prekonali, máte nahrať T-Boneov vírus na troch konkrétnych miestach.
Brenks vám sťaží aj toto. Na mape sa vám začne objavovať hromada cieľových bodov, ktoré sa objavia a zmiznú a budú vás tak miasť. No stačí sa dobre pozrieť na minimapu a uvidíte, ktoré body nikdy nemiznú a k tým sa vydajte. Zároveň na vás poštve políciu. Tej kvôli skenerom len tak neutečiete, tak sa proste s políciou v pätách dostaňte na miesta, kam treba.

Prvý bod je na juhu Loopu, v budove pri vlakovej stanici Adams / Wabash. Je to budova, kde ste odomykali prvú centrálu ctOS v misii „Prístup do zákulisia“. Len vybehnite na poschodie a nahrajte vírus do skrinky na stene. Musíte počkať v jej blízkosti, než sa nahrá na 100%, no netrvá to dlho. Ak ste vbehli dnu, než vás zbadala polícia, tak vás budú hľadať len na dvore.
Druhý bod je na juhozápade Mad Mile. Je tam malý ostrovček a na jeho juhozápadnej strane, na stene pri parkovisku je skrinka, kam nahrajte vírus. Tu ste dosť na očiach, no môžete si to obehnúť za roh a trochu sa skryť, než sem polícia dorazí.
Posledný bod je na východe Mad Mile, v budove ctOS, ktorú ste aj museli navštíviť pre aktivovanie siete ctOS v rámci Mad Mile. Tam je skrinka vo vstupnej, krytej časti pred zavretým vchodom. Vbehnite z juhu, vyvezte sa výťahom a vbehnite k skrinke. Tam ste krytý, keďže je to tak trochu interiér a keď nahráte vírus, môžete si tu počkať krytý pred vrtuľníkom, kým neskončí pátranie po vás.

Nahratím všetkých troch častí víru ste Brenksa odstavili od siete ctOS. Zbavte sa polície a potom sa vráťte znova k budove, kde ste chceli využiť T-Boneove zadné vrátka systému. Opäť hacknite skrinku a teraz je to už ľahké. Žiadne nakazené uzly, takže proste len hacknite ľahkú hru. V serverovni sa prepnite na druhú kameru napravo a ňou do routeru oproti. Odpojíte systém a celé mesto upadne do tmy. Nemáte ani vy už prístupné vychytávky mesta, no už ich ani nepotrebujete.
Brenks sa skrýva v majáku, ktorý je na maličkom ostrovčeku východne od časti Loop. Zavezte sa na breh, vezmite si čln a odvezte sa na ostrov. Tam sa pri budove vyvezte hore výťahom. Vojdite do majáka, vybehnite hore schodmi a vylezte hore rebríkom. Tam nájdete Brenksa, ktorý na vás čaká bez zbrane, zrejme chcel, aby ste ho dostali. Než sa rozhodnete čo s ním, objaví sa Jordi Chin, váš fixer, ktorého ste platili. Niekto ho zrejme preplatil a ide teraz po vás. Ukončite to len rýchlym sledom stláčania príslušných tlačidiel. Najprv odpáľte poistky mobilom (Q), zhoďte z majáku Jordiho (F) a zastreľte Brenksa. To je koniec.

Na záver uvidíte pár správ. Starosta Rushmore zomrel, hoci sa nevie, či ho zabili, alebo to spravil sám po odhalení jeho škandálov. Charlotte Gardner, riaditeľka vzťahov s verejnosťou pre Blume vychváli systém ctOS, ktorý podľa nej odolal ťažkým útokom hackerov. Yolanda Mendezová, ktorá sa starala o Jacksona píše knihu o „ochrancovi“ Pierceovi, keďže je z nej hviezda, ktorá jediná Piercea pozná osobne. DedSec vydá ďalšie prehlásenie, ako budú bojovať s tými, čo chcú sledovať ostatných.
Napokon sa vám ozve Jordi. Žije a hoci ste teraz proti sebe, povie vám, kde je Maurice- chlap, čo po vás vystrelil a spôsobil Leninu smrť. Začal hovoriť a za to ste Jordimu zaplatili, takže vám ho dá. Už sa len rozhodnite, či ho zabijete, alebo nie.

Potom nasledujú titulky a po nich ešte uvidíte reklamu Blume. Po úspechu ctOS v Chicagu sa chystajú zaviesť ctOS 2.0 aj do ďalších miest sveta, čo v podstate naznačuje, že prípadné pokračovanie sa môže odohrávať kdekoľvek.
Snáď dobrý potenciál tejto hry využijú v prípadnom pokračovaní lepšie. Je to prvý diel, tak sa im dá dosť vecí prepáčiť. Chybou je, že je toho málo. Iste, je tu dosť vedľajších vecí, ale hoci sa ich snažia zaobaliť do rôznych označení, celkovo je to pár vecí a ich variácie. Navyše sú bez nejakého významu a príbehu. Kľudne by po vzore RPGčiek mohli dať vedľajšie úlohy, alebo série vedľajších úloh, kde by to bolo obalené príbehom, rozhovormi s postavami, snáď aj nejakými voľbami. Takto máte napríklad cez štyridsať úloh pre Fixerov, ale osobne to bola pre mňa nuda. Správa od Fixera: doručte autá. Správa od Fixera: Zlikvidujte cieľ. Niekoho to možno baví, ale pre mňa to bez príbehu nikam nesmeruje a sú to len nezmyselné aktivity. Vyšetrovania sa snažili predstaviť ako niečo iné, ale v podstate sú to len obyčajné zbierky. Zozbieraj krabice s bedňami, či mŕtve telá a vyšetril si sériu zločinov. Hotovo. Bez príbehu, scénok, nejakej aktivity mimo „zbierania“, čohokoľvek naviac a záverečné „bonusové“ misie sú opäť klasické misie (náhodný zločin a úkryt gangu) bez čohokoľvek navyše.
Tiež je aj pár bezvýznamných drobností, ktoré by sa mohli vylepšiť. Napríklad ste jediný, kto jazdí na motorke. Na zastávkach čakajú ľudia, no autobus nikdy nepríde. V autách nikdy nejazdí viac, ako jeden človek, až na nepriateľské a policajné autá. Keď vyrazia hasiči so sirénou, nikdy nikam nedorazia, len jazdia bezhlavo po meste. Žiadne doriešenie príbehu Poppy.


Hlavný príbeh | Vedľajšie úlohy

Súvisiace hry: Watch Dogs: Legion
Watch Dogs 2
Watch Dogs: Bad BloodDiskusia Príspevkov: 6 Hodnotenie
119 hlasov

100
60
20

80
40
0
34
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |