HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21245
5455
5063
1438
1600
7336
6076
12997
1687

Online 3533 užívateľov

Návody > Z: Steel Soldiers


Zobrazení:14040
Autor návodu:Tomáš Koza (www.berserk.sk)

Samozrejme sa nebudem obťažovať zbytočným úvodom a miesto toho si preberieme taktiku. Na začiatku sa snažte obsadiť čo najviac území a dobre ich opevniť protitankovými (neskôr lepšími heavy gunmy) a protileteckými delami. Pokiaľ váš oponent nezíska raketové helikoptéry stačí vám k skupinke kanónov jeden max. dva protiletecké kanóny. Nestavajte bunkre zbytočne zaberajú veľa miesta. Akonáhle budete môcť stavať raketových vojakov nastavte robot factory na nekonečnú výstavbu týchto skvelých jedincov, dostanú vás z každej kaše a pokiaľ nezískate mortar a medium tanky postačia vám iba oni. Toľko k všeobecnej taktike teraz sa vrhneme na kompletný návod.

1.misia

Prvá misia by vám nemala robiť žiadne väčšie problémy, máte v nej oslobodiť Brada a Clarka a odviesť ich do svojej základne. Počas misie dostanete tiež za úlohu zničiť nepriateľove veliace centrum. Na západ od vašej základne je neobsadená továreň na robotov, tak ju hneď na začiatku obsaďte.

2. misia

Teraz máte pre zmenu zničiť nepriateľskú radarovú stanicu, ktorej polohu visíte na minimape. Hneď na začiatku obsaďte východné teritórium je tam radar a továreň na robotov. Do vašej základne vedú dve cesty, ktoré stačí zatarasiť vojakmi.

3. misia

Okamžite obsaďte priľahlé teritóriá. Začnite vyrábať psycháčov a pyromanov v pomere 2:1. V tejto misii musíte zničiť všetky trosky lietadla a odniesť čiernu skrinku do vašej základne. Je dobré svoju armádu rozdeliť na 3 tými a snimi potom koordinovane postupovať.

4. misia

Opäť to bude niečo iné, tento krát musíte doviesť Lassara do komunikačnej veže, ktorej polohu vidíte na minimape. Ako obvikle postavte niekoľko stavačov, tentokrát im dajte za úlohu opevniť vaše územia protitankovými vežami. V strede blízko opevnenia blízko základne sa nachádza 6 opustených džípov a jedno apc (keďže apc ešte nemôžete vyrábať bude sa hodiť)

5. misia

Neľakajte sa keď po odpočítavaní času vaša základňa vyletí do vzduchu. Preto si na začiatku postavte dosť veľa stavačov keďže neskôr ich nebudete môcť vyrábať. Dôležité je opevniť tri mosty vedúce k vašej základne a zničiť ich. Potom keď budete pripravený ich jednoducho opravíte. Ešte aby som nezabudol na úlohu musíte doviesť Zoda a Lassara na pristávacia plochu v strede mapy.

6.misia

V tejto misii začínate bez základne, a preto musíte technikmi prekonvertovať nepriateľskú základňu ležiacu južne od miesta pristátia. Vaším cieľom je obsadiť nepriateľský hangár v samom srdci počítačovej základni, dávajte pozor aby ste ju nezničili. V kaňone blízko základni sa nachádza pár opustených vozidiel, takže vyrobte pár psycháčov a obsadte ich.

7.misia

Hneď na začiatku sa zmocnite priľahlých teritórií, na niektoré budete potrebovať apcčka. Veľkú úlohu hrá plošina pred vašou základňou, je to hlavný obranný bo a zároveň je tu dosť miesta pre budovy. Vašou úlohou je obsadiť pár budov označených na minimape a zničiť nepriateľskú centrálu.

8.misia

Uff opäť tu máme prácu pre technikou, ktorí musia obsadiť nepriateľské laboratórium v strede mapy na ostrove. Je dobré rýchlo obsadiť mosty a v prípade núdze ich zničiť. Budete potrebovať hordu jednotiek ale napriek tomu vám postačia iba vojaci z raketometom.

9. misia

V tejto misii musíte dostať Zoda bezpečne domov, s kufríkom v ruke, po ceste obsaďte všetky územia. Mne na cestu domov stačili vojaci čo mal Zod pri sebe, keď s tým budete mať problém pošlite mu nejaké posily z vašej základni. Samozrejme začnite donekonečna vyrábať rakeťákov. Akonáhle dostanete Zoda do bezpečia musíte ho odviesť k pristávacej plošine v severovýchodnom rohu mapy. Na to aby transport priletel musíte mať obsadené priľahlé teritóriá.

10. misia

Zod bude zase cestovať tentokrát ho musíte dostať na miesto stretnutia s generálom Howitzerom. Mapa je rozdelená vodou na dve časti, snažte sa preto rýchlo obsadiť svoju polovicu. Na miesto stretnutia sa dá dostať aj z apcéčkom ale je to veľké riziko, lebo obrana je silná. Najlepšia cesta je aj tak kompletným vyhladením mapy a následným dopravením Zoda na miesto stretnutia.

11. misia

Zod padol do zajatia, a samozrejme kto iný ako vy ho má oslobodiť. V tejto misii musíte konať a nenechať veci náhode, inak by sa všetko obrátilo proti vám. Hneď obsaďte bunker na severe a pokračujte každým smerom od vašej základne. Samozrejme bleskurýchle opevnite všetky priechody do vašej základne protitankovými vežami. Na juhovýchode si môžete postaviť prístav, ale nie je nutný, postavte si ho len ak ste v tejto hre ešte nevideli lodičky. Brnkať na nervy vám budú hlavne Mortar tanky, pozor aby vám neničili základňu z poza kopcov. Je to pekné svinstvo a behom pár sekúnd môžete prísť o svoju armádu, hlavne ak je tvorená robotmy. Ako náhle zničíte všetky budovy, dozviete sa, že Zoda nájdete až v ďalšej misii.

12. misia

Hneď na začiatku narazíte na skupinku Medium tankov, pokúste sa vyradiť ich Snipermi a obsadiť, mne to príliš nešlo a tak nezúfajte ak ich neobsadíte všetky. Blízko od prvého stretnutia s Medium tankami je základňa, ktorú obsaďte. Pošlite pár vojakov do Ápecéčiek a obsaďte zaplavené teritóriá. Nebude na škodu pripraviť si silnú obranu, tento krát aj niečo proti helikoptéram. Zod sa ukrýva vo vypočúvacom centre, ktoré musíte obsadiť. Zoda potom pošlite do Severovýchodnej časti mapy, ale predtým však ešte musíte zničiť nepriateľské budovy.

13. misia

No a máme tu nešťastnú trinástku. Táto misia je obvzlášť náročná na nervy, musíte v nej totiž prepadnúť konvoj a pritom nezabiť ani jedného Powa. Severovýchodne od vašej základni je územie s robot factory a kúsok od nej je aj hangár. Začnite vyrábať Thoughtov, kým príde konvoj stihnete ich urobiť asi tak troch. Potom celú svoju armádu "zgrupnite" severne od základne a keď sa ozve hláška "I can see the convoy now!" vyrazte a ničte všetky tanky, ako som už hovoril dajte pozor aby ste nezabili ani jedneého z Pow špecialistov (mne sa to podarilo niekoľkokrát). Potom ich musíte dopraviť na miesto učené na mape, predtým ich ale ukryte vo vašej základni a začnite s výstavbou armády.

14. misia

Tak a máme tu jednu zdĺhavú misiu, ktorá je rozdelená na niekoľko ostrovov, takže kľúč k výhre je loďstvo. V tejto misii budete konečne môcť vyrábať ťažké veže, ktoré však obraňujte niekoľkými protitankovými delami, kôli ich minimálnemu dostrelu. Powáci, ktorých máte oslobodiť sú uväznený na centrálnom ostrove, ktorý je dobre opevnený zo všetkých strán, našťastie je na južnej strane plošina na vylodenie. Preto si pripravte transportné helikoptéry, do ktorých môžete (našťastie) napchať aj ťažkú techniku. Dúfam, že máte dobrú koordináciu, pretože ju budete potrebovať, na to aby ste vyhrali je nutné zapojiť všetky tri druhy jednotiek, teda pozemné, letecké a námorné. Predtým než oslobodíte Powov je dobré všetko vyhladiť aby ste o nich náhodou neprišli. Keď ich už oslobodíte, nájdite komunikačné veže a prekonvertujte ich.

15. misia

Konečne sme sa dostali do polovici hry. V 15. misii musíte pre zmenu poslať Lassara do jednej z komunikačných veží aby mohol začať svoje pirátske vysielanie. Veží je 5 každá v jednom rohu a posledná v krátery uprostred mapy. Pred dokončením vysielania vás niečo začne rušiť a tak musíte ostatné veže zničiť. Veľmi dôležité v tejto hre sú mosty, zničte ich všetky. Pripravte sa na dosť silné letecké nálety, takže protiletecká obrana príde vhod.

16. misia

Zmena je život a mi tu máme opäť nové prostredie, tento krát našim robotom omrznú pozitrónové obvody. Dávajte si pozor na čo útočíte pretože, musíte obsadiť nepriateľskú továreň. Obsaďte si svoju polovicu mapy, dobre ju opevnite a zničte mosty. Na druhú stranu sa pustite až keď budete mať viac jednotiek. Vždy najprv ničte ťažké veže, a až potom to ostatné. K nepriateľovi vedú tri cesty, takže veďte koordinovaný útok každou z nich.

17. misia

Ako obvykle sa zmocnite priľahlých neutrálnych teritórií, dávajte pozor na mosty, nepriateľ si ich dobre stráži. V juhozápadnom rohu sa nachádza Carver, ktorého máte poslať do večných lovísk a z jeho tela zobrať dôležitý kufrík. Ten potom musíte v stanovenom limite odniesť, na pristávaciu plochu v strede mapy. Dávajte si pozor na rýchle útoky, nepriateľ u vás bude ani sa nenazdáte. V tejto misii nie je ani jedno prístavisko, takže si nerobte starosti loďstvom.

18. misia

A znova tu máme Lassara, tento krát ho musíte poslať do nepriateľského technologického centra, ktoré ale musíte najprv obsadiť. Lassar je v opevnení na severe. Najlepšie je vypustiť ho až keď všetko vyhladíte (samozrejme okrem tech-centra), pretože má tendenciu sa púšťať do každého boja. Nepriateľská základňa je symetricky k vašej. Keď sa opevníte, upgradnite si všetko čo sa dá, pretože na to aby ste to tam všetko zamietli potrebujete tvrdých chlapcov. Samozrejme príde vhod použitie všetkých troch typov jednotiek.

19. misia

Jeden z vašich vojačikov bude mať Omega device, ktorý musíte doniesť až na plošinku v severovýchodnom rohu. Ako každý objekt, môžete aj tento položiť a zobrať silnejšou jednotkou, čo príde vhod. Na obsadenie niektorých území budete potrebovať APC. Pristávacia plocha je dobre chránená protivzdušnou obranou. Nie je na škodu postaviť pár lodí a Apcéčiek, pretože voda poskytuje mnoho skratiek.

20. misia

Lassara vystrieda Clark, ktorého musíte tiež niekam dostať. Pre zmenu to bude nepriateľský archív, ktorý si budete musieť najskôr prefarbiť na svoju stranu (ako inak než technikom). Archív je v severovýchodnom rohu a cesta po súši k nemu nevedie. Pred tým než ale zbadáte archív, nájdete nepriateľskú základňu, ktorú bez milosti zničte. Mortar tankami alebo ťažkými vežami, zabavte obranu pri archíve dovtedy pokiaľ už nebude koho zabávať. Archív spoznáte podľa toho, že takú budovu ste ešte nikdy nevideli.

21. misia

Dostali ste sa až sem takže táto misia by mala byť v pohode. Musíte zajať pár nepriateľských budov, ktoré vidíte na minimape. Plochu na stavanie lodí nájdete severovýchodne od vašej základne. Lode sú kľúčovou súčasťou tejto misie. Námorníctvo pošlite do stredu mapy aby ste nepriateľské lode zničili skôr ako zbadajú vašu základňu. Najväčšie bitky sa opäť strhnú o mosty, preto ich neváhajte zničiť.

22. misia

Tak a máme tu opäť misiu kde sa bez lodí neobídeme. Pohyb v tomto členitom teréne je veľmi zdĺhavý preto na začiatku naložte vojakov do Apcéčiek a obsadte čo najrýchlejšie priľahlé teritóriá. Z nepriateľského letectva si ťažkú hlavu nerobte, väčšinou bude slúžiť ako cvičný cieľ pre vaše lode (samozrejme len v tom prípade ako ich máte dosť). Cieľ misie je jednoduchý máte oslobodiť Generála Howitzera a doviesť ho na pristávaciu plošinku. Má to ale jeden problém, chudáčik je zamínovaný takže sa neobídete bez experta na výbušniny.

23. misia

V predchádzajúcej misii ste Howitzera oslobodzovali, tento krát ho budete posielať do komunikačnej veži aby si niekam zavolal. Ale tak rýchlo sa tam nedostanete takže ho odpracte niekam do bezpečia, pretože ako všetci hrdinovia trpí hrdinským sindrómom, a to je, že útočí na všetko čo sa hýbe. Na severe od vás je územie s radarom, ako náhle ho obsadíte, ukáže sa vám na minimape poloha Howitzera a komunikačnej veže. Mapa je dosť rozsiahla takže, udržať všetky prístupové cesty je zložité, ale nie nemožné. Komunikačná veža je strážená ťažkou a protileteckou vežou, vedú k nej dve prístupové cesty, ktoré je nutné zaistiť. Po krátkom telefonáte, získate dodatočnú úlohu, zničiť nepriateľovi základňu. Ta je na sever od komunikačnej veže, doporučujem ísť západnou cestou.

24. misia

V dvadsať štvorke je úloha jasná a to zničiť nepriateľskú základňu. Nepriateľská centrála je na ostrove na severe, veľa budov nájdete v juhovýchodnom rohu mapy. Odporúčam získať totálnu dominanciu na vode, ak sa vám to nepodarí misia je v ťahu. Hlavný ostrov najprv ochromte letectvom(zničte mu obranné veže) a potom tam pošlite svoje jednotky, či Apcéčkom alebo transportnými helikoptérami to už nechám na vás.

25. misia

Opäť sa nám sem priplietol Zod, ktorého máte dostať do Viperskej základne. Dúfam, že už viete čo som hovoril o hrdinoch, takže ho odpracte niekam do bezpečia. Začnite obsadzovať územia (niektoré pomocou apc) a začnite STAVAŤ, veľa, veľa jednotiek a to hlavne protiletecké a ťažké. Prístav si môžete postaviť východne od vašej základne. Lode používajte predovšetkým na obranu. Cieľ vašej snahy je na polostrove na severe mapy. Obrana je masívna, preto treba postupovať viacerými smermi. Centrálu prekonvertujte a až potom do nej pošlite Zoda.

26. misia

Začnite zo zaberaním území, zamerajte sa na juh a západ, pričom dobre opevnite juh, odtiaľ k vám totiž budú prúdiť nepriateľské jednotky. Ako aj v predchádzajúcich dvoch aj v tejto misii musíte dokonale ovládnuť vodu takže smelo do toho. Nepriateľská základňa je na dobre stráženom ostrove vedie k nemu iba zopár ciest, jedna cez most a dve cez plošiny. Akonáhle sa dostanete k výskumnému stredisku, musíte do určitého času lokalizovať a skonvertovať správnu budovu. Z nej potom získate plány, ktoré stačí odniesť do vašej základne.

27. misia

Ďalšia misia je jedna z tých ťažších, Nepriateľ vás dokáže rozdrtiť aj napriek tomu, že budete ovládať viac územia. Na začiatku vyrábajte rakeťákov, pomôžu vám získať zopár vlajok. Bojujte na viacerých frontoch, ale dávajte pozor aby ste mali sily rovnomerne rozložené. V tejto misii musíte zničiť zopár budov, vidíte ich na minimape(pokiaľ ešte nemáte radar jeden je na severovýchode). Cieľové budovy sú prepojené, čo znamená, že stačí zničiť jednu a reťazová reakcia sa postará o zbytok.

28. misia

Opäť budete ničiť všetky budovy, od letísk cez prístavy až po základnú budovu. Letisko je na severozápadnom ostrove, základňa v severozápadnom rohu a prístavy na malom ostrovčeku na východe mapy. Keďže aj v tejto misii je dosť vodnej plochy stavajte prednostne lode, ale neupustite od stavania ťažkej techniky pretože tá tu hrá tiež veľkú úlohu. Prosté a jednoduché.

29. misia

Už, už nám na dvere klope posledná misia predtým ale treba ešte dokončiť túto. Najprv musíte lokalizovať Ufónsku základňu, použite na to niečo rýchle. Základňa bude za chvíľu napadnutá omega vírusom, vďaka ktorému vám nebude fungovať polovica vecí. Nepriateľská základňa je na severe mapy. Bohužiaľ vám nefunguje ani radar, takže prídu vhod špióni, ktorých majte všade. Keď dostanete posily, pošlite ich na sever. Nepriateľ bude využívať štít, akonáhle ho zapne, stiahnite sa a počkajte až sa vypne. Cieľom vášho snaženia je nepriateľská základňa, ktorú máte ako inak zničiť.

30. misia

Tramtadadá, fanfáry, gratulujem dostali ste sa až do poslednej misie. Keďže ste sa dostali až sem nemala by biť táto misia pre vás zložitá. Mapa je symetrická, vy ste v jednom rohu a nepriateľ aj zo senátom, ktorý mate zničiť, v rohu presne opačnom. Ostatné rohy obsaďte tiež sú dôležité. Misia je navrhnutá tak aby ste využili všetky typy jednotiek. Jedná sa o férovú misiu bez nejakých špinavostí. Dúfam, že ste sa za tých 29 misií už niečo naučili takže to všetko dajte dokopy a bojujte na vašich ramenách leží osud všetkých robotov. A teraz už naozajstné fanfáry, prešli ste perfektnú stratégiu ktorou Z2 bez pochyby je !

Súvisiace hry Z Steel Soldiers
Z: The Game
Z And Z Expansion Kit
ZDiskusia Príspevkov: 2 Hodnotenie
640 hlasov

100
60
20

80
40
0
51
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |