HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21271
5455
5063
1438
1600
7345
6091
13023
1687

Online 30926 užívateľov

Návody > Blood Omen 2


Zobrazení:18696
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

V hre ste upír, ktorého terajší upíry povolali na pomoc, pretože sú utláčaní a likvidovaní súčasným vládcom Sarafanom. Neviem, či je to spôsobené dlhým spánkom, či čím, ale ako upír nie ste schopní preskočiť ani priemerné ploty, prechádzať stenami, dokonca ani nevyvalíte dvere (ani ich častokrát neotovríte z druhej strany, keď vojdete). Taktiež vás zabíja voda. Už v hre BloodRayne som sa tomu čudoval, predtým som o tom nikdy nepočul. To akože upíry sa dlhé stáročia neumývali a potom ich vyhladilo vynájdenie vodného dela?!?.
Máte tri základné ukazovatele. Prvý je život, alebo množstov krvi, ktorú v sebe máte. Tvorcovia hry asi spravili nejakú chybu a nádrž na krv vám netesní a krv vám občas vyteká. Preto, keď sa niekde dlho zdržujete, dávajte si pozor, aby ste nevykrvácali úplne. Ďalej máte Lore bar. To je ukazovateľ, ktorý si dopĺňate bud z magických truhiel, alebo sa vám po mini kúskoch dopĺňa pri vysávaní krvi z obetí. Keď ho naplníte celý, zvýši sa vám o kúsok život a o väčší kúsok sa vám aj zvýši a znova vyprázdni Lore bar. Takto ho napĺňajte po celú hru, aby ste si zvyšovali život. Posledný ukazovateľ je mana (asi). Tú potrebujete na používanie špecialnych schopností Dark Gift, ale len na tie bojového zamerania (Fury, Immolate, Berskerk). Dopĺňate si ju v boji, tým, že sa kryjete a nepriateľ do vás seká. Za každé úspešné vykrytie sa vám zvýši.
Dark Gift sú špeciálne schopnosti upírov. Tie nebojové môžete používať kedykoľvek, na bojové potrebujete manu, ktorú som už spomínal. Na začiatku máte len pár schopností, neskôr získavate ďalšie.
Fury. To je silný, nevykryteľný úder.
Mist môžete využiť, keď je na zemi rozprestrená hmla. Táto schopnosť vás zneviditeľní. Vtedy sa stačí dostať k nepriateľovi od chrbta. Nad hlavou sa mu zjaví smrtka a vtedy ho zabijete jednou ranou čímkoľvek. Ale keď sa dostanete aj takto zneviditeľnení pred nepriateľa do tesnej blízkosti, tak vás zbadá.
Jump. Umožní vám preskakovať na veľké vzdialenosti. Väčšinou vám umožnuje len skok do diaľky, len párkrát s ním vyskočíte smerom dohora.
Berserk. Toto určite poznáte. Malé bojové šialenstvo, čo zvyšuje silu útoku.
Telekinesis. Telekinézu môžete použiť len na špeciálne symboly, ktorých aktiváciou sa vám sprístupní cesta ďalej (buď vydvihnete most, otvoríte dvere, alebo podobne).
Charm. Týmto môžete ovládať ľudí, ale len obyčajných, nebojujúcich civilov. To je dôležité, keď už neviete ako ďalej. Vtedy nájdite nejakého civila, ktorý je na mieste, kam sa nemôžete dostať a ovládnite ho. Potom hráte z jeho pohľadu a môžete nájsť nejakú páku, ktorá vám sprístupní cestu ďalej.
Immolate. Posledná a najsilnejšia schopnosť. Spotrebujete na ňu všetku manu, ale stojí za to. Spálite tým a samozrejme hneď aj zabijete každého nepriateľa.

V tomto hernom svete využívajú mágiu ako elektrinu, preto častokrát musíte nájsť zásobník mágie, ktorý ju vedením pošle ďalej. V návode ho označujem ako zdroj, lebo až keď aktivujete tento zdroj, môžete potom používať niektoré iné páky, či ventily. Poprípade vám vypnú magické bariéry, ktoré bránia v prechode len upírom.
Hra sama o sebe je vcelku jednoduchá a lineárna (úprimne, niekedy v siedmom, ôsmom leveli pomaly začína nudiť), ale obsahuje pár logických hádaniek, bez ktorých sa nedostanete ďalej. Zväčša tipu, ako nastaviť krabicu, čo a kam posunúť, alebo jednoducho, kde nájsť páku. Preto je aj návod dosť stručný a venujem sa skôr týmto veciam, pri ktorých sa dá na chvíľu zaseknúť.


CHAPTER 1: The Slums
Welcome to Meridian

Preberáte sa po dvestoročnom spánku a Uhma vás zasväcuje do príbehu. Je členkou upírskeho odporu, ktorý bojuje proti lordovi Sarafanovi. Ten zotročil ľudí a likviduje upírov. Vy ste bývalý generál armády upírov, ktorý bol porazený práve Sarafanom. Upíry, ktorí prežili, vás teraz žiadajú, aby ste im pomohli a tým máte zároveň príležitosť na pomstu.

Prvá kapitola je viac-menej tréningová. Na úvod vám Uhma vysvetľuje základné vlastnosti pomocou Šepotu, čo je prirodzená upríska vlastnosť, pomocou ktorej môžu spolu potichu komunikovať aj na väčšie vzdialenosti.
Bežte za ňou. Najprv prejdite Checkpointom a na konci ulice vyskočte za ňou na strechu. Potom pomaly zoskočte dole. Jednoducho vyskočíte a vo vzduchu stlačíte skok ešte raz a podržíte ho, až kým nedopadnete. Dole pokračujte pred bránu, ktorú otvoríte pákou. Na konci chodby prejdite cez dvere napravo a za miestnosťou vás čaká väzeň, na ktorom si môžete pochutiť. Vysajte ho pomocou klávesy ALT. V ďalšej chodbe zabite pripútaného väzňa a tiež ho vysajte. Tým sa vám zvýši nádrž krvi.

Za ďalšou bránou vám prezradí, že vás zabíja voda. Tiež sú tu dve truhlice, ktoré vám dopĺňajú váš Lore Bar - ukazovateľ Lore (znamená to vedomosť, alebo tradícia, ale budem tomu hovoriť Lore). Tento ukazovateľ si dobíjate najviac z truhlíc. Tiež aj z vysatia kohokoľvek, ale to vám pridá len minimum, no veľa vysatých spraví svoje. Aktivujete ich tlačidlom, ktorým vysávate krv. Na konci vám vysvetlí, že mnohé brány v meste majú magickú bariéru, ktorá však účinkuje len na upírov. Nasledujte ju bočnou chodbou.

Tu vás naučí niečo o boji. Najprv len blokujte jej útoky. Potom na ňu párkrát zaútočte. Ešte si máte vyskúšať chytenie nepriateľa. V bojovom mód stlačte vysatie (ALT) a chytíte protivníka pod krk. Keď potom dáte úder, tak mu ubližujete a nemôže sa brániť. Keď dáte šípku dopredu a úder, tak ho odhodíte (alebo inak, ak máte zbraň). Skúste na nej oboje.

Prejdite novootvorenou bránou. Na konci ventilom odpumpujte vodu. Na druhej strane máte prvého protivníka, ktorého treba zabiť a vysať. Môžete na ňom vyskúšať schopnosť Fury. Ďalej na cintoríne máte vyskúšať schopnosť MIST. Vojdite do hmly a aktivujte Temný Dar MIST. Zahalí vás hmla a protivník vás na diaľku nevidí. Dostaňte sa takto za chrbát protivníka. Nad hlavou sa mu ukáže lebka (keď ste v bojovom móde) a zabijete ho jednou ranou. Za hrobkou je Lore truhla. Pokračujte ďalej. Tam sa zoznámite s historickou elektrinou. Je to magická energia, ktorá spôsobuje funkčnosť pák a iných zariadení. Stlačte páku pri zdroji (napravo od nej je Truhla) a potom páku pri bráne. Za bránou sa vydajte najprv rovno a na konci aktivujte ďalší zdroj. Potom sa vráťte pred bránu a pokračujte hore po schodoch. Na konci otvorte bránu.

Za bránou vypnite ventilom paru a pokračujte až k Uhme. Tam sa s ňou nútene rozdelíte. Musíte nájsť cestu do Lower City. Kontakt, ktorý vám pomôže, vás čaká v taverne. Po animačke prejdite malým prechodom napravo. Tam za chlapíkom vylezte po rebríku. Hore vyskočte naľavo na strechu. Po strechách skáčte pokiaľ sa dá. Na konci skočte na terasu oproti, je tam civilista. Prejdite cez jeho izbu. Z druhých dverí preskočte na ďalšiu terasu oproti (pred dverami je na zemi dýka). Za dverami odtiahnite krabicu a prejdite druhými dverami. V uličke vstúpte do domu naľavo a zvezte sa výťahom. Dole aktivujte páku, vráťte sa hore a prejdite cez otvorené mreže. Keď skočíte dole, na konci otvorte bránu. Tá sa otvorí, lenže druhá sa zavrie. Dotlačte krabicu pod otvorené mreže a znova potiahnite pákou. Otvorené mreže sa zaseknú a druhé sa otvoria - môžete prejsť. Na konci vás čaká človek, ktorý vám pomôže, ale odmeny sa mu za to nedostane.


Chapter 2: The Den
Creatures of the Night

Za mostíkom napravo aktivujte zdroj a pred mostom potom kolesom otvorte mreže. Zabite dvoch zlodejov a vylezte po rebríku. Za dverami zbehnite dole schodmi a stále doľava. Na konci aktivujte zdroj, čo otvorí most. Vráťte sa hore, prejdite po moste a vstúpte do dverí.

Vnútri vybehnite na poschodie, kde aktivujte zdroj. Vráťte sa dole, kolesom otvorte mreže a aktivujte ďalší zdroj. Vybehnite hore a na ulicu. Tam deaktivujte bariéru. Na konci ulice otvorte mreže a pokračujte až k Taverne. Pred vchodom je Checkpoint a nad vchodom nápis "Tavern".

Vnútri vás na schodoch čaká váš kontakt. Keď vám vyjaví, čo treba, pokračujte na poschodie a odtiahnite knižnicu. Za ňou pokračujte, až kým nevyjdete von. Tu pri dvoch banditoch dotlačte krabicu k mrežiam, za ktorými je Checkpoint. Pomocou nej preskočte mreže. Po pár krokoch uvidíte animáciu, v ktorej zlodej naháňa civilistu. Povyskakujte hore a dostaňte sa na to miesto. Za mŕtvolou civila sa zvezte výťahom.

Pokračujte a za checkpointom vypnite ventilom paru. Naľavo za dverami je truhla. Vy sa dajte vpravo. Za mostíkom pokračujte hore schodmi (v miestnosti napravo je ďalšia truhla). Nad schodmi vám chlapík zavrie dvere. V miestnosti vedľa neho pákou otvorte dvere a použite schopnosť MIST a neviditeľne prejdite cez otvorené dvere, inak by vám ich znova zavrel. Za dverami naľavo aktivujte tri páky. Potom otočte ventilom oproti dverám a to usmaží dvoch civilov, ktorí by vás dnu nepustili. Potom stlačte páku vedľa ventilu a vstúpte. Pokračujte až do miestnosti, kde para syčí do nejakej šachty v zemi. Tu vylezte po rebríku.

Hore pákou v strede vypnite paru pred dverami a druhou pákou pri nich ich otvorte. Vnútri na druhej strane pri zavretých dverách prehoďte páku a otvoríte ich. Rýchlo cez ne prejdite do časti, z ktorej ste práve prišli a stlačte páku v strede, aby ste vypli paru pri rebríku a znova ju zapli pri dverách. Vráťte sa dverami, ktorými ste teraz prešli a vylezte po rebríku. Hore prepnite páku, ktorá vypne celý stroj. Vráťte sa dole a skočte do šachty.

BOSS
Za šachtou na vás čaká bývalý Kainov bojovník, teraz zradca upírov a služobník Sarafana. Faustaces (alebo tak nejako).
Keď zaútočí, len sa kryte, aby sa vám dobila mana. Keď jej máte dosť, používajte na neho len útok FURY. Keď sa kryjete, dávajte si pozor na jeho útok zo skoku, tomu sa nedá vykryť. Keď ho pomocou Fury zasiahnete trikrát, tak sa presunie a vy bežte za ním.
Ste v miestnosti, kde sú štyri pece. On sa vždy usadí na jednej a hádže na vás výbušniny. Pri každej peci je pás hmly, tak do nej vbehnite a použite kúzlo MIST. Neviditeľný prejdite k páke pod pecou a použite ju. To spôsobí veľký únik ohňa, ktorý na chvíľu zrazí vášho protivníka na zem. Pozviecha sa a skočí na inú pec. Toto zopakujte trikrát.
Po treťom zásahu ohňom vyskočí na horné trámy. Bude po nich pobehovať a po chvíli skočí dole. Tam sa pokúsi zasiahnuť vás tým svojim nevykryteľným kopancom. Kým je hore, tak ho sledujte, ale aj keď vám zmizne, tak budete počuť, keď skočí dole. Tu máte krátku chvíľu, kým zaútočí kopancom. Uhnite sa mu a on dopadne na zem. Kým sa pozviecha, tak k nemu dobehnite a mláťte ho normálne pazúrmi. Toto tiež zopakujete párkrát a vyhrali ste. Získate od neho schopnosť JUMP.

Po boji vybehnite von a aby ste si vyskúšali schopnosť SKOK, tak preskočte zborený most. Za ním sa dajte doľava a je koniec.


Chapter 3: The Lower City
In Darkness We Gather

Všimnite si, kam skočila Uhma na konci animačky. Za jednými dverami dole je truhla. Vy sa dajte bočnými schodíkmi, na ktorých je tiež truhla. Za ňou doprava a na konci pomocou SKOKU preskočte k Checkpointu.

Pokračujte až na hlavnú ulicu. Tam na moste pri spustených mrežiach bude od vás strážca chcieť, aby ste povedali, za kým idete, inak vás nepustí. Skočte na koniec ulice do krčmy u Červeného havrana a tam vám krčmárka prezradí, čo máte strážcovi povedať. Keď sa teraz za ním vrátite, tak vás pustí.

Za bránou uličkami dobehnite zase na hlavnú ulicu. Tu vyskočte do stredu na podstavec, kde je truhla. Z podstavca použite SKOK a skočte k zdroju napravo od brány. Zapnite ho a na konci vedenia použite páku. Vnútri si všimnite, že vedenie spájajú akési zariadenia, so svietiacou guľou na vrchu. Guľa v tom oproti je vyhasnutá. Vytiahnite ho odtiaľ a dotisnite tam funkčné, ktoré je hneď vedľa dverí, ktorými ste prišli. Potom aktivujte zdroj v miestnosti naľavo a páku pri dverách.

Za dverami je pri mrežiach stráž a zase vás nechce pustiť. Potrebujete heslo. Bočnými uličkami prebehnite na hlavnú ulicu a tam vám chlapík v stánku s novinami povie heslo. Teraz sa môžete vrátiť a strážnik vás vpustí cez mreže. Za ním vylezte po rebríku hore, použite SKOK aby ste preskočili k Checkpointu.

Zo strechy preskočte na strechu vedľa, kde sú dvaja banditi. Tu pokračujte, až kým nebudete môcť zliezť na nádvorie so strážcom a zdrojom. Aktivujte zdroj, vylezte naspäť hore a skočte na balkón nad zdrojom. Tam otvorte dvere a vstúpte. Ste v akomsi sklade. Zbehnite dole a na konci druhými schodmi zase hore. Tam použite páku, ktorá uvoľní bedňu a tá vám spraví v podlahe prechod, ktorým prejdite.

Na konci chodby ste v ďalšom sklade. Vybehnite v ňom na prvé poschodie. Tam pákou otvorte mreže za bedňou. Odtlačte ju až do malého výťahu. Potom odsuňte rampu, po ktorej ste bedňu tlačili a výťahom pošlite bedňu hore. Vybehnite za ňou hore a odtlačte ju z výťahu dole, aby vám prebúrala v podlahe ďalší otvor.

Dobehnite na koniec chodby, kde ventilom napustite vodu do nádrže pred vami. Pomocou SKOKU preskočte na drevo na opačnej strane a z neho hore rebríkom. Na ulici na konci vľavo aktivujte zdroj, ale predtým zabite dvoch strážcov. Potom prejdite bránou, ktorú vám to otvorilo.

V kanáloch prejdite mostom a použite páku, ktorá otvorí veľkú bránu. Skôr než sa zavrie, tak preskočte za vodu pomocou SKOKU. Potom vyjdite na ulicu a otvorte si mreže naľavo. Tam vás napadnú dvaja strážcovia. Keď ich porazíte, tak choďte dozadu a tam povyskakujte hore. Pomocou SKOKU preskočte až nad bránu k truhle a odtiaľ k novému rytierovi. Ten spustí poplach a vybehne mu na pomoc stráž. Skôr než sa pustíte do boja, tak pákou vypnite poplach, aby neprišlo viac vojakov. Potom ich porazte. Keď ich porazíte, tak si otvorte prechod k ďalšiemu checkpointu.

V bočnej uličke si otvorte bránu, za ktorou sa stretnete s ďalším upírom, ale k boju ešte nedôjde, len si pokecáte. Keď vás opustí, tak ho sledujte. Keď sa s ním opäť stretnete, tak vám vyskočí na strechu a už ho nedoženiete. Zahnite doprava a dole, je tam checkpoint. Na ulici bežte na jej koniec. Tam napravo vyskočte na bedne a preskočte bránu s magickou bariérou.

Vbehnite do kanála. Prvou pákou stiahnite most. Na konci zatlačte krabicu do kanála a odtlačte ju na miesto, kade vedie most. Potom na opačnej strane ventilom vpustite vodu. Preskočte k páke a vytiahnite most. Potom skočte znova k ventilu a odpumpujte vodu. Bedňu odtlačte na koniec mosta, to otvorí dvere za nimi. Tam vypnite zdroj a vráťte sa na ulicu. Prebehnite cez cestičku vedúcu nahor a tam vstúpte do dverí, vedľa ktorých je nápis Blue Lady.
Tam stretnete upírsky odpor. Vedie ho starý vampír Vorador. Dozviete sa, že Uhma bola zajatá a má informácie, ktoré sú dôležité, preto sa ju vydávate zachrániť.


Chapter 4: The Upper City
A Question of Faith

Vchádzate do horných častí mesta a tomu sa prispôsobí aj váš odev. Od sochy sa dajte doprava a smerujte do podzemia. Tam za bránou vás čaká Markus, váš starý známy. Po rozhovore na vás poštve dvoch strážcov. Keď sa s nimi vysporiadate, tak prejdite bránou za Markusom. Vo veľkej hale bežte napravo, kde zabite dvoch strážcov. Za nimi prepnite páku. Potom bežte do vežičky v strede, ktorá sa otočila a keď ste v nej, otočte ju naspäť. Vybehnite znova na ulicu. Bežte doprava a na koniec ulice, tam si otvorte bránu.

Za bránou si dotiahnite kamenný kváder pod rebrík a vyskočte naň. Z balkóna vylezte ešte vyššie a oknom skočte do budovy. Tam si otvorte balkón a z neho skočte do miestnosti v dome oproti. Zídite úplne dole a znova vyjdite na ulicu. Na jej konci vbehnite do domu so svätými symbolmi. Z neho prejdite za plot, ktorý, aj keď ste upír, nepreskočíte. Tam aktivujte zdroj. Potom sa zahaľte hmlou, aktivujte páku, ktorú napája a prejdite cez otvorené mreže. (Ak nemáte MIST aktívny, strážca vám bránu zavrie.)

Dostanete sa na malé nádvorie. Najprv naľavo zastavte tečúcu vodu. Napravo vyjdite po schodoch a preskočte pomocou SKOKU na miesto, odkiaľ tiekla voda. Tam za fontánou otočte kolom a to vypne tečúcu vodu, ktorá dole ukrývala prechod ďalej. Prejdite ním.

Otvorte si bránu a zabite rytiera za ňou. Otočte ventilom na pravej, aj na ľavej strane. Premiestni sa voda z predných nádrží do zadných. V predných nádržiach aktivujte zdroj, aj páku. Potom znova odčerpajte vodu z nádrže, do ktorej spadol kváder. Ten odtlačte pred bránu, ktorou ste sem vstúpili. Potom prehoďte páku, ktorou ste túto bránu otvorili a prejdite ďalej.

Na ulici vbehnite do veže s hodinami. Hneď za dverami odtlačte krabicu, aby nezavadzala závažiu. Na poschodí najprv otočte ventilom a potom použite páku. Prejdite cez bránu, ktorú otvorili robotníci potom, ako ste spustili hodiny. Na konci sa vyvezte výťahom. Z neho preskočte SKOKOM do otvoreného okna. Z budovy vybehnite na ulicu.

Tu máte na konci znovu zavretú bránu. Oproti sú dve miestnosti s energetickým blokmi, ktoré ste už používali. Vylezte pri nich po rebríku a použite ventil. Dole vytiahnite funkčné spájacie zariadenie. Znova hore použite ventil, aby sa uvoľnilo miesto na druhej strane a tam zasuňte toto zariadenie, aby mohla prejsť energia ďalej. Potom si len pákou otvorte bránu. Za ňou sa dajte do budovy oproti.

Keď prebehnete bodovou, uvidíte animačku s Markusom. Prebehnite na koniec ulice, hore po schodoch, doprava a hore po rebríku. Z okna SKOK do okna oproti. Zbehnite v budove dole do knižnice a zabite nového nepriateľa. Má väčší počet útokov než ostatní, ale je v pohode. Akurát pozor, keď sa rozbehne, nedá sa to vykryť. Po jeho porážke sa objaví človek, s ktorým si pokecáte a prejdite ďalej.

Na ulici prebehnite na cintorín. Tam je diera v stene, spred ktorej odtiahnite kváder. Z ďalšej časti cintorína prebehnite do hrobky, kde zatlačte tri kvádre a otvorí sa vám brána. Za ňou už len prebehnite za pár hrobov a dverami vstúpte do katedrály. Tam nájdete biskupa, ktorého hľadáte, ale je pod Markusovou kontrolou. Po animácii prenasledujte Markusa.

BOSS
Keď ho doženiete, tak sa prepadnete do katedrály. Markus sa zneviditeľní. Na ľavej, aj pravej strane je páka, ktorá rozozvučí zvony. Keď sa tak stane, Markus na chvíľu zastane a vy ho môžete napadnúť. Toto opakujte, až kým nezavolá dvoch vojakov, ktorý zničia zvony. Vybehnite na poschodie. Tam behá dookola a často sa zneviditeľňuje. Len ho prenasledujte a bojujte s ním. Keď bude mať už málo života, bude neviditeľný takmer stále. Musíte ho len vystriehnuť a doraziť.


Chapter 5: The Sarafan Keep
House of My Enemy

Zabite rytiera a na konci použite novú schopnosť CHARM na človeka za oknom. Keď ho ovládnete, otvorte dvere pákou a vojdite. Vnútri použite ventil a to vypne paru pred dverami vedľa druhého checkpointu. Prejdite tade dole. Tam stlačte páku na stroji. Posuvná chňapka vloží niečo do pece. Medzi pec a krabicu, ktorá blokuje dvere, zatlačte energetické zariadenie. Potom použite páku hore, oproti stroju. Oheň vyhodí zariadenie do vzduchu. To vám uvoľní prechod ďalej.

Dole za checkpointom aktivujte zdroj naľavo a páku pri dverách. Potom, až dobehnete do miestnosti s vodnou nádržou, vylezte k páke na plošine vpravo. Vypnite ňou vodu a preskočte na plošinu vedľa, kde spravte to isté. Ešte je tu tretia plošina, kam sa nemôžete dostať, ale je tam človek. Ovládnite ho a nech použije páku. Keď potom odtečie voda, skočte dnu a prejdite kanálom.

Keď dorazíte do väzenia, skočte o poschodie nižšie a na konci vylezte po rebríku hore. Tam prehoďte ventil. Skočte dole z druhej strany, kde ste vypli energiu a do miestnosti pod ventilom. Tam použite páku a to otvorí dvere. Znova hore prehoďte ventil a prejdite tými dverami, čo ste otvorili. Za nimi sa zvezte výťahom.

Keď sa vyveziete, choďte do chodby rovno pred vami. Napravo použite páku a v chodbe prejdite dverami ďalej. Oproti zabite dvoch veľkých rytierov. Potom ovládnite postavu na poschodí a s ňou potiahnite pákou, čo vypne magickú bariéru. Prejdite do novej časti. Tam v chodbe oproti vám žena za zavretými dverami povie, že vás pustí ďalej, ak zabijete jedného muža. Uvidíte ho v animácii. Zabite ho a vráťte sa k nej a ona zruší magickú bariéru.

Keď vás vpustí, prebehnite na koniec chodby a vyvezte sa výťahom. Dôjdite k balkónu s rozbitým zábradlím a preskočte na druhú stranu. Tu preskočte ponad sieň a dobehnite na koniec k páke vedľa dverí. Otvorte ich a vstúpte.

Po animácii skočte dole, prepnite páku a po rebríku sa vráťte hore. Tam prejdite dverami, kde ste zrušili bariéru. V ďalšej miestnosti sa vyvezte výťahom a naľavo vybehnite po schodoch a pákou otvoríte mreže vedľa výťahu. Vráťte sa cez ne, kým sa zavrú. V miestnosti s rytierom a civilom použite páku, ktorá otvorí tajný prechod. Za ním použite Charm na civila za dverami a ním použite páku na otvorenie dverí.

Keď sa dostanete na nádvorie, zabite troch strážcov. Naľavo od vchodu do veže je ventil, ním vypnete bariéru. Vstúpte a nájdete tam Uhmu, ale pred ňou je ďalšia bariéra. Tu vo veži je jediná socha, potiahnite ju. Otvorí sa nový vchod. Vonku znova použite ventil, čo zavrie hlavný vchod do veže. Vojdite tým, čo ste si otvorili a dobehnite k Uhme.


Chapter 6: The Industrial Quarter
The Nexus Stone

V zadnej časti aktivujte zdroj a použite ventil. V prednej potom pákou otvorte dvere. Než nimi prejdete, vráťte sa a znova použite ventil. Potom postupujte až na strechu. Po animácii skočte dole a aktivujte zdroj pri bráne. Potom napravo vylezte po rebríku a vyskočte na stroj. Odtiaľ pomocou SKOKU skočte na krabice oproti. Z nich na krabice na druhej strane (je na nich truhlica). Po nich povyskakujte hore a na most. Tam si pákou otvorte dvere. Vnútri naľavo aktivujte zdroj a napravo za checkpointom sa zvezte výťahom.

Skočte dole a použite všetky štyri páky. Vráťte sa hore a tam použite hlavnú páku, ktorá spustí stroj. Potom skočte dole na dopravný pás a prejdite dverami, cez ktoré pás prenáša energetické kocky. Za nimi vybehnite von. Po výbuchu v animácii vbehnite do budovy a hore pákou privolajte lanovku. Nastúpte do nej a odvezie vás ďalej.

Tu je dosť lineárna cesta. Keď vystúpite, pokračujte stále nahor a vnútri sa vyvezte výťahom. Prebehnite ochodzou a zase sa zvezte výťahom dole. Porazte dvoch rytierov a na konci preskočte za vodu. Tu dobehnite až k stroju. Použite páku naľavo od neho a prejdite po páse. Keď dorazíte na koniec, tak spoza okna ovládnite človeka a s ním použite páku, čo spôsobí výbuch a vy môžete prejsť. Zase bežte lineárne, až uvidíte animačku s upírom, ktorého ste už stretli. Potom znova ovládnite postavu za oknom, nech vám otvorí dvere. Potom ešte dvakrát ovládnite postavy za oknom, aby vám umožnili prejsť. Na konci sa vyvezte výťahom.

Vo veľkej sále si pákou otvorte dvere a za nimi ovládnite osobu za sklom. Potom postavu za ďalším sklom a s tou prehoďte tri páky. Vypnete stroj a spustíte vláčiky. Prejdite do novo- otvorenej časti, kam vedú koľajnice. Tam sa vyvezte výťahom. Hore sú koľajnice vedúce do kruhu. Odtiahnite z nich zábranu. Druhú zábranu, ktorá je odtiahnutá, zase zatlačte na koľajnice. Potom pákou spustite vlak. Keď sa zastaví pred druhou zábranou, vybuchne a môžete pokračovať.

BOSS
Tu sa stretnete so Sebastianom. Najprv s ním normálne bojujte. Môžete ho tiež chytiť pod krk a hodiť do pary. Keď mu odoberiete časť života, tak začne behať po stenách a do stredu miestnosti bude udierať energetický výboj. Sebastian sa po čase behania zastaví a skočí na vás. Snažte sa, aby vtedy bol ten výboj v strede medzi vami a ním. Keď skočí do toho výboja, tak ho to zraní. Toto zopakujte trikrát. Potom sa pokúsi zničiť kameň Nexus. Vyskočte hore a dorazte ho. Tiež môžete ovládnuť postavu v kontrolnej miestnosti a pomocou nej spustiť paru. Potom Sebastiana chyťte a hoďte do pary. Získate od neho novú schopnosť Berserker.


Chapter 7: The Canyons
Wild Places

Bežte lineárne až k mlynu. Tam ovládnite chlapíka za oknom a otočte s ním ventilom na poschodí. Potom vybehnite po schodoch za mlyn a zasuňte krabicu pod mreže, ktoré sa otvorili. Vráťte sa a zase ovládnite mlynára a znova otočte ventilom. Potom na ľavej strane vyskočte na nejaké závažia, ktoré mlyn otáča. Vynesú vás hore a potom skočte na drevenú ochodzu. Tam prejdite pod mreže, ktoré ste zaistili krabicou.

Za checkpointom popreskakujte cez vodu a na vrchole vodopádu použite SKOK a skočte naľavo na lešenie k truhlici. V budove prejdite na jej opačný koniec. Dole potiahnite páku, ktorá otvorí veľkú bránu von. Vyjdite z budovy a prejdite tou bránou. Keď pred mostom pobijete útočníkov, vojdite do budovy a tam úplne hore aktivujte zdroj. Pred dverami prehoďte ventil a páku vedľa neho. Prejdite bránou, ktorá sa otvorí a pokračujte zas lineárne.

Keď dorazíte na koniec, kde voz zastal, vylezte naň a preskočte na skaly. Po nich vylezte hore a skočte k táboru dvoch bojovníčok. Od nich postupujte do jaskýň.

Keď sa dostanete do slepej uličky, kde je ďalší nákladný voz, tak ovládnite človeka napravo za oknom. Nech stlačí páku, tá vypustí človeka zavretého vo vedľajšej miestnosti. Potom ovládnite toho. Otvorte ním dvere a použite ventil, aby ste spustili rebrík. Potom vylezte hore a na opačnej strane ochodze si pákou otvorte dvere, ktoré sa zatiaľ zavreli. Vnútri prejdite chodbu a v kaňone sa stretnete s novým druhom nepriateľa, s pavúkmi.

Na konci kaňonu vbehnite do horiacej veže, popreskakujte diery v schodisku, niektoré so SKOKOM. Hore prebehnite na druhú stranu a zase dole. Vonku máte checkpoint uprostred koľajnice. Ovládnite človeka v budove, nech stlačí páku. To vypustí vláčik. Vylezte odzadu na budovu, v ktorej je ten človek. Z nej použite SKOK a dostaňte sa na plošinu oproti. Tam použite ventil a prehoďte ním výhybku. Potom naskočte na vlak, ktorý vás odvezie ďalej.

Aktivujte zdroj pri vlaku. To spustí pohyblivý pás. Prehoďte ventil hneď vedľa pásu a to ho vypne a otvorí dvere. Potom choďte na námestie použiť žeriav. Ľavá páka ho otáča doľava, pravá doprava a prostredná je na zdvíhanie a skladanie. Zoberte rudu z vozu pred vami a zhoďte ju na dopravný pás. Potom prejdite cez dvere, ktoré ste predtým otvorili. Za nimi otočte ventil, čo zavrie dvere a spustí pás. Ten vedie do drvičky kameňov. Tesne pred strojom je páka, ktorá na chvíľu vypína drvičku. Keď bude ruda pred strojom, tak ho vypnite. Ruda vyjde na druhej strane. Použite žeriav na tejto strane a rudu preneste nad energetický zdroj na voze a spustite ju naň. Následný výbuch vám otvorí cestu.

Pokračujte kaňonom. Za vodou povyskakujte na skaly naľavo a hore SKOKOM sa dostaňte k checkpointu. Tam pokračujte cez bránu. Na ďalšom nádvorí vylezte po lešení pred bodovou. Hore preskočte SKOKOM do dverí budovy. Vnútri zbehnite dole a ovládnite chlapa za mrežami, nech vám aktivuje zdroj. Vybehnite hore a keď bude prichádzať vedením energia, prehoďte ventil a presmerujte ju do vedenia napravo. Potom znova preskočte na lešenie a keď bude prichádzať energia, použite tu ventil, aby ste spojili medzeru vo vedení. Potom rýchlo zídite dole z lešenia a dole prehoďte ešte posledný ventil, aby šla energia správnym smerom. Na konci vedenia použite páku, čo vypne bariéru.

Na konci kaňonu vbehnite do domu a tam vás čaká bytosť, ktorú ste hľadali. Po animačke budete teleportovaný pred bránu. Získali ste novú schopnosť -telekinézu. Použite ju na symbol nad bránou a vstúpte dnu.


Chapter 8: The Eternal Prison
Bad Blood

V minulom leveli ste získali schopnosť telekinézy. Všímajte si na mnohých miestach symbol, na ktorý ju môžete použiť. Zväčša vám to otvorí dvere, či sprístupní mosty.
Prejdite až pred dvere, ktoré zase otvorte pomocou telekinézy. Vyskočte na operadlo stolca, z ktorého rozprával tvor v animačke. SKOKOM skočte doprava, pred zrúcaný stĺp. Tam rebríkom hore a do brány s checkpointom. Za ním skočte dole a pákou uvoľnite dieru v podlahe. Skočte do nej. Ste v miestnosti s hodinami, z ktorej budete teleportovaní inam. Vyskočte z jamy a SKOKOM sa dostaňte na ďalší ostrov, kde telekineticky otvorte dvere. Toto zopakujte niekoľkokrát, až sa vrátite do hodinovej sály, kde prehoďte páku na stroji uprostred, čo otvorí dvere. Za nimi pokračujte ďalej. Na poborených schodoch je znova symbol, ktorého aktiváciou sa schody opravia. Hore budete teleportovaní k veľkému stroju. V jeho spodnej časti prehoďte páku, čo rozmiestni plošiny okolo neho. Po týchto plošinách povyskakujte pomocou SKOKU až hore, kde je ďalší teleport.

Skočte na krabicu, ktorá spadla a z nej na prvé podlažie. Tam prehoďte páku. Potom po ďalších dvoch krabiciach vyskáčte na tretie podlažie. Tam ovládnite postavu za oknom, nech ho otvorí. Ďalej v hale použite telekinézu na znak, čo spustí krabicu a vypustí pavúkov. Potom vylezte až úplne hore, pomocou rebríkov. Tie sú umiestnené v niektorých celách, tak ich pohľadajte. Občas musíte niekoho ovládnuť, aby vám otvoril cestu ďalej. Hore použite páku, čo vytiahne krabicu, po ktorej môžete vyskočiť k checkpointu. Keď v ďalšej hale vyleziete úplne hore, zasa ovládnite postavu za mrežami, nech vám ich otvorí. Za dverami, ktoré telekineticky otvoríte, rovnakou schopnosťou vysuňte most cez rieku. Potom prejdite za most a pákou posuňte krabicu visiacu nad mostom. Vráťte sa a znakom, čo ste vysunuli most, teraz zhoďte krabicu do vody. To otvorí bránu. Za ňou vás napadne nezničiteľný upír s horiacim sudom na chrbte. Nebojujte s ním a utečte, dostanete ho neskôr. Po nej skočte na ochodzu a pokračujte cez chodbu pri truhlici.

Pokračujte cez mučiarne, až na konci narazíte na mreže, za ktorými je ten nezničiteľný upír. Ovládnite postavu za mrežami, nech potiahne pákou, ktorá otvorí prechod nad ňou. Vráťte sa rebríkom a prejdite tým prechodom. Potom bežte k teleportu. Na moste bude animačka, po ktorej sa objavíte za mostom. Otočte symbolom, čo zruší most, po ktorom za vami beží ten upír a tiež to otvorí teleport.

Pokračujte, až k stroju uprostred veže. Skočte k nemu. Nad miestom, z ktorého ste skočili, je symbol, ktorý aktivujte. To vyvolá most. Prejdite po moste a pákou ho posuňte doprava. Preskočte do stredu a prejdite po moste. Za mostom je ďalší symbol, ktorý aktivujte. To napraví zborený stĺp naľavo. Vráťte sa k páke a presuňte most tam. V tejto miestnosti prehoďte páku, ktorá spustí ihlan, z ktorého vyjde väzeň, ktorého vypočujete. Po animačke stlačte páku na stroji v strede. Budete presunutí.

Po prenesení pokračujte rovno. Cestou vás napadne znova upír. Utekajte a pri vode spustite most. Prejdite ním a keď bude upír na moste, tak ho z druhej strany vypnite. Pokračujte do ďalšej časti. Tu ste v oblasti, kde sa spúšťajú mreže, ktoré vám zabraňujú v prechode a nútia vás ísť jedným smerom. Bežte, kade môžete. Ak sa stane, že sa spustia mreže zo všetkých strán, tak použite telekinézu a aktivujte symbol, ktorý je vždy neďaleko za mrežami. Na konci, keď dorazíte k ďalšiemu checkpointu, príde boss.

BOSS
Magnus stojí uprostred jazierka a má schopnosť zničiť vás úplne svojim kúzlom, preto sa schovávajte za sochy okolo. Len čo socha vybuchne, musí sa chvíľu spamätať. Vtedy použite telekinézu a zhoďte ho do vody a zase sa schovajte za sochu. Toto zopakujte niekoľkokrát, kým sa nepresuniete. Tam sú štyri sochy držiace kosy s červenými čepeľami. Magnus v rámci útoku, sa na vás občas rozbehne, čomu sa nedá vykryť, len uhnúť. Nalákajte ho, nech tým útokom rozbije všetky štyri kosy. Za každou rozbitou sa objaví symbol, ktorý môžete telekinézou aktivovať. Keď aktivujete všetky štyri, tak sa zloží rozbitá socha uprostred.
Snažte sa ho teraz nalákať, nech rozbije palicu, ktorou sa socha podopiera a potom nech pár -krát udrie do podstavca a socha ho zavalí.


Chapter 9: The Device
Into the Depths

Vydajte sa stále rovno, kým nenarazíte na nového nepriateľa. Po jeho likvidácii si otvorte novým panelom prechod ďalej. V chodbe vojdite do dverí naľavo. Tam preskočte na plošinu pred rozbitým oknom. Za oknom skočte dole a aktivujte dva panely. Za jedným je cesta naspäť, za druhým nepriateľ. Tam kde bol nepriateľ, vojdite a na plošine aktivujte telekinézou prepínač, čo spustí výťah. Vyvezte sa hore, za výťahom použite SKOK a preskočte na plošinu k zdroju, ktorý aktivujte. Potom sa vráťte na hlavnú chodbu a aktivujte panel.

Bežte až k ďalším zavretým dverám. Pozrite sa cez okno a použite telekinézu na dva prepínače. Potom sa trochu vráťte a odbočte do vedľajšej chodby. Na jej konci spoza skla ovládnite človeka a použite ho, nech aktivuje zdroj. Potom môžete otvoriť zavreté dvere. Za nimi nepriateľ vyvolá v ďalšej chodbe magickú bariéru, no keď zabijete pavúka, bariéra zmizne. Vydajte sa za ním a zabite ho. Na konci zlezte dole a aktivujte zdroj. Potom sa vráťte hore a ovládnite človeka za sklom, nech aktivuje panel. Dva valce sa začnú hýbať. Skočte zhora na pravý, z neho na druhý a z neho len doskočte na most až ním. Tam pokračujte.

Ďalej sa dostanete k vode. Preskočte ju a otočte sa. Pod miestom, z ktorého ste skákali je ventil, ktorý telekineticky otočte. Vypustí to vodu. Skočte dole, aktivujte zdroj a vráťte sa hore a aktivujte panel. V ďalšej miestnosti je most, na ktorom je za bariérou nepriateľ. Skočte dole, aktivujte panel, vráťte sa hore a aktivujte panel na moste. Potom môžete pokračovať. Na konci chodby ovládnite človeka za sklom, nech aktivuje panel v jeho chodbe. Potom prejdite cez rozbité okno napravo a preskočte na plošinu k oknu, ktoré ovládnutý človek uvoľnil.

Pokračujte, až dorazíte na sklenený most. Tam použite telekinézu na symbol, čo prenesie krabice a uvoľní tým most pod vami. Ovládnite človeka a prejdite s ním po moste. Potom znova preneste krabice na ich pôvodné miesto. Potom zase ovládnite človeka a nech vám na druhej strane aktivuje panel. To vám otvorí dvere na moste, kde stojíte.

V ďalšej miestnosti preskočte naľavo na plošinu vyššie a aktivujte zdroj. SKOKOM to ide. Potom zídite dole a preskočte cez vodu na plošinu s panelom, ktorým dopumpujete vodu. Skočte na suché dno a odtiahnite jediný panel, ktorý sa dá. Potom sa vráťte hore rebríkom, zabite pavúka a prejdite cez chodbu, ktorou sa teraz dá prejsť. Na konci aktivujte panel. Potom sa vráťte a preskočte znova na plošinu, kde ste v tejto časti aktivovali zdroj. Tam prejdite cez vypnuté pole. Na konci popreskakujte cez plošiny a pokračujte chodbou za nimi.

V miestnosti s checkpointom skočte dole, tam máte prechod. V ďalšej chodbe vám uzavrie východ nepriateľ a začne do chodby napúšťať vodu. Ovládnite človeka, ktorý je pri ňom a ním si uvoľnite východ. Potom skočte nižšie a nastúpte do výťahu. Keď sa zveziete, dole aktivujte panel, ktorý privolá druhý výťah, na ktorý naskočte.

Hore telekineticky otočte symbolom, aby ste zrušili bariéru. Potom len postupujte po plošinách stále vyššie. Úplne hore potom zničíte toto zariadenie, ktoré využíva Sarafan. Potom sa stretnete s prastarým vampírom, s ktorým si dlho pokecáte.


Chapter 10: The Wharves
Betrayal

Na konci cesty ovládnite ženu za mrežami, nech vám ich otvorí. Potom keď vstúpite do mesta, zistíte, že na prechod ďalej potrebujete heslo. Prejdite za trh a na konci si otvorte bránu. V prístave sa dajte doprava a vstúpte do budovy so znakom kotvy a ryby. Tam aktivujte zdroj a na každom poschodí otočte ventilom, aby ste spojili vedenie a úplne hore potom prehoďte prepínač. Zapnete tým maják a odpláva jedna loď.

Vráťte sa dole a pomocou SKOKU môžete teraz preskočiť na mólo za domom, kde vám predtým bránila v skoku loď. Tam začujete heslo. Teraz sa vráťte na trh a strážnik pri bráne vás po vyslovení hesla vpustí dnu. Prejdite za ďalším checkpointom.

Za bránou vyskočte naľavo na móle na krabice, otočte sa a telekinézou otočte symbolom. Spustíte ďalší maják a odpláva ďalšia loď. Preskočte cez vodu, kde stála. Tam sa dajte hore rebríkom a vstúpte do dverí. Vnútri si všimnite prasknutú podlahu pred dverami. Dotlačte na ňu bedňu a tá vám prerazí otvor. Dole tú bedňu dotlačte za ďalšie dvere, na miesto označené X. Potom môžete dvere otvoriť. Ďalej lineárne až k ďalšiemu checkpointu. Za ním pokračujte do budovy, v ktorej máte naľavo zapínanie majáku a napravo jeho otáčanie. V prostriedku je prepínač, ktorý otvára buď dvere naľavo, alebo napravo. Najprv prehoďte vypínač, vypnite maják, prehoďte vypínač, otočte maják, prehoďte vypínač a zase zapnite maják. V animácii pripláva loď a otvoria vám bránu. Len vyjdite z budovy a vstúpte.

Tam pokračujte tiež lineárne až do veľkej haly, kde môžete pákami posúvať zavesenú krabicu. Ľavá páka ju posúva doľava, pravá doprava a prostredná dopredu. Posúvajte krabicu až na koniec, aby vypadla, tak ako tá, čo predtým zabila dvoch žoldnierov. Z tejto vypustíte pavúka, ktorý prerazí bránu na opačnej strane, cez ktorú môžete prejsť.

Pokračujte až k bráne, za ktorou stojí rytier, ktorý vám ju nedovolí otvoriť. Ovládnite civila za ním a s ním použite dve páky. Jedna otočí žeriav a druhá spustí krabicu, ktorá zabije rytiera. Môžete si otvoriť bránu. Potom pokračujte jedinou možnou cestou, kým nedorazíte k rieke, cez ktorú premáva loď. Nájdite si vhodné miesto a preskočte SKOKOM na druhý breh. Takto ešte párkrát popreskakujte cez rieku, kým sa nedostanete k ďalšiemu checkpointu.

V krčme vybehnite hore, doľava a dole. Tade sa dostanete von. Zahnite doľava a hore rebríkom. Tam preskočte na plošinu s dverami oproti. Dvere sú zavreté, tak vyskočte naľavo ku krabiciam a tam sa zvezte výťahom. Dole ovládnite postavu za mrežami. Použite páku a vypustíte démona, ktorý pozabíja rytierov. Potom nastúpte do krabice, z ktorej démon utiekol a prinúťte chlapa, nech krabicu zdvihne. Umiestni vás na loď, ktorá vás zavezie do Sarafanovej pevnosti.


Chapter 11: The Hylden City
The Living End

Preskočte cez loď a vydajte sa po moste. Tam si pohovoríte so Sarafanom. Potom zahnite doľava a hore pokračujte na opačnú stranu, kde skočte do diery. Vnútri spoza skla použite telekinézu na symbol a vypustíte démona, ktorý vám prerazí cestu. Vráťte sa teda von a prejdite cez dvere, ktoré vyrazil. Vnútri aktivujte panel, ktorý vám otvorí dvere. Nastúpte do výťahu.

Po animačke, v ktorej vám dvaja otroci vysvetlia čo a ako, sa dajte doľava. Je tam checkpoint a dvere, cez ktoré prejdite. Za nimi prejdite jedinými dverami, ktorými sa dá. Ocitnete sa na moste. Skočte dole a aktivujte dva spínače. Prúd energie spôsobí výbuch. Prejdite cez trhlinu.

Tam pokračujte jedinou možnou cestou. Keď dorazíte k preborenému mostu, skočte dole a po skalách na druhej strane povyskakujte hore. Tam prejdite cez checkpoint a na druhej strane si to obíďte, až budete v budove, kde je za sklom civil. Cestou uvidíte zdrojové zariadenie, ktoré posuňte raz smerom dopredu. Potom ovládnite civila, ktorým aktivujte panel. To vypustí démona. Potom prejdite o miestnosť vedľa a panelom vypnite stroj za sklom. Keď sa démon postaví na miesto, kde je stroj, tak ho znova zapnite. Následný výbuch vyrazí sklo a môžete skočiť dnu. Tam použite oba prepínače a energia vyhodí do vzduchu zariadenie dole, čo vám prerazí cestu ďalej (len ak ste to zariadenie cestou posunuli, ak nie, stále to môžete spraviť).

Ďalej ovládnite robotníka, nech vypustí vodu. Odtiahnite krabicu pod miesto, kde je hore prebúranú zábradlie. Potom sa vráťte, znovu ho ovládnite, nech napustí vodu. Potom SKOKOM skočte na krabicu a z nej na poschodie, cez dieru v zábradlí. Tam aktivujte panel. Odpumpujete vodu a zastavíte jej prúd. Potom sa presuňte pred plošinu, na ktorej ste začínali. Je tam kovová plošina, ktorá sa dvíha hore. Vyskočte na ňu a zoskočte o poschodie vyššie.

V ďalšej časti s nádržou vypustite vodu. Skočte dole a nastavte tri krabice tak, aby ste mohli doskočiť na plošinu s dverami v druhej časti. Prvú krabicu zatlačte k stene, aby ste mohli z miesta naľavo od vstupu do tejto časti na ňu skočiť. Druhú dajte viditeľne pred ňu a do línie cieľovej plošiny. Tretiu len dotlačte pred cieľovú plošinu. Potom napustite vodu a popreskakujte cez krabice. Pri cieľovej plošine ovládnite človeka za oknom, nech vám otvorí dvere a skočte dnu. Zase odpumpujte vodu. V novej časti, kam ste sa dostali, zhoďte krabicu dole. Potom cez vypustené dno prejdite na opačnú stranu v tretej časti. Cestou tam stretnete troch pavúkov. Na konci zhoďte dole druhú krabicu. Tieto posledné krabice, štvrtú a piatu, nastavte tak, aby ste cez ne mohli doskočiť k poslednej plošine úplne na konci, kde sú veľké dvere, cez ktoré budete pokračovať. Potom napustite vodu a učiňte tak. Za nimi je checkpoint.

Ďalej pokračujte lineárne. Vyvezte sa výťahom, vyskočte na krabice a SKOKOM popreskakujte cez tri plošiny, z ktorých vychádza nejaký plyn. Za nimi je checkpoint. Za ním vyskáčte z ľavej strany na plošinu k panelu. Aktivujte ho. Potom dole a v bočnej miestnosti aktivujte druhý. To vysunie kovový panel, ktorý sa zastaví pred vyvýšenými dverami. Vyskočte naň a potom do dverí. Na konci skočte dole a vydajte sa ľavým tunelom za krabicami. S démonom nebojujte. Na konci aktivujte panel, ktorý otvorí dvere v chodbe s démonom. Vráťte sa tam, prejdite za dvere, porazte nepriateľa a v animácii nastúpite do kapsule, ktorá vás prenesie ďalej.

Za checkpointom aktivujte telekineticky štyri symboly, čo zničí mechanického nepriateľa. Keď vás potom vampír teleportuje pred veľké dvere, tak si ich obíďte sprava. Preskočte vodu a vniknite dnu cez dieru v stene.

Dorazíte k poslednému checkpointu, tak si ďalej dávajte pozor. Ovládnite človeka za sklom a odpumpujte vodu. Presuňte krabicu pod panel, ktorý je pripevnený vyššie na stene. Potom skočte na krabicu, znovu ovládnite človeka, nech napumpuje vodu a sami aktivujte panel. Voda opäť opadne. Napravo, kde je mlyn, čo poháňa vodu, je diera v zábradlí. Vyskočte tade hore a prejdite nad vodu k mlynu. Tam preskočte cez vodu na druhú stranu a tam aktivujte panel. Vráťte sa dole. Teraz môžete vyskočiť na vysúvajúce sa kovové plošiny, ktorými sa vyvezte o poschodie vyššie. Tam zabite dvoch nepriateľov, prejdite mostom a čaká vás sám Sarafan.

Boss
Strieľa po vás z meča. Vystrelí tri rany a potom si musí na chvíľu dobiť energiu. To využite na to, aby ste ho zasiahli Telekinézou. To ho na chvíľu znehybní. Potom rýchlo použite SKOK a dopad si namierte až na neho. To ho zhodí. (Skúšajte to, stačí to spraviť len raz.)
Potom na vás zaútočí sám. Jediné, čo na neho platí, je Immolate. Blokujte sa a keď sa vám dobije mana, tak použite túto schopnosť. Po pár zásahoch získate jeho zbraň Soul Reaver. Potom si počkajte. Blokujte sa, kým vám dá päť rán. Potom sa zaženie na silný uder a vtedy použite Berserk, aby ste ho dosekali Soul Reaverom. Toto spravte párkrát a ste víťaz.

Súvisiace hry Nosgoth
Legacy of Kain: Defiance
Soul Reaver 2: The Legacy of Kain Series
Legacy of Kain: Soul Reaver
Blood Omen: Legacy of KainDiskusia Príspevkov: 2 Hodnotenie
792 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |