HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19760
5453
5063
1426
1599
7188
5457
11448
1687

Online 39746 užívateľov

Návody > Aliens vs. Predator 2: Primal Hunt


Zobrazení:35949
Autor návodu:Lukáš "-[SS]- Scorpio" Černý

Úvod:

V AvP 2 sa nachádza veľký počet potvor, za ktoré môžete hrať, alebo proti nim bojovať. V texte opíšem všetkých hratelných alienov spolu sich výbavou a možnosťami v multiplayeri. Ďalej tu nájdete popis zbraní predátora a mariňákov.


A. Aliens (Votrelci)

Táto rasa je najlepšia v celej hre. Alieni sú veľmi rýchli a spôsobujú ničivé zranenia v boji na blízko. V singleplayeri to nieje tak vidieť, ale v multiplayeri je to znateľné. Liečia sa vykusovaním mozgu (či už zaživa, alebo mŕtvole) a trhaním mŕtvol na kusy.


1) Facehugger (tá malá chobotnička) - Táto malá sranda na prvý skok zabije hocijakého nepriateľa (okrem alienov). Jej funkcia je do nepriateľa naklásť embryo votrelca, aby sa z neho po čase vyliahol chestbuster. V multiplayeri je to najlepší príklad skrytého života alienov (najnechutnejšie, keď hráte v noci a ste mariňák - radar píska, nikde nič, radar píska, nikde nič - a po chvíli počujete silnejšie zapískanie a už máte na k sichte túto potvoru). Výhodné na naštvanie spoluhráčov. Môžete za neho hrať, len keď zapnete aliení life cyclus v multiplayeri pri nastaveniach serveru.

Výbava: Skok do ksichtu, beh po stenách, veľká rýchlosť.
Hodnotenie: 9/10


2) Chestbuster - V tomto štádiu je alien najzraniteľnejší. Nevie ani behať po stenách a je strašne pomalý. Jeho slabé zuby sa nehodia na ničenie nepriateľov. Našťastie sa po čase premení na skutočného aliena. Aby ste za neho mohli hrať, musíte sa vykúsať z tela nepriateľa. Potrebujete mať samozrejme nastavený aliení life cyclus.

Výbava: zuby, skok
Hodnotenie: 4/10


3) Runner - jednoznačne najlepšia potvora v celej hre. Behá najrýchlejšie z alienov a navyše je prilepený na zemi - nebeží totiž po dvoch, ale po štyroch (horšie ho trafíte, lebo beží nízko nad zemou). Má síce menej životov ako drone, ale je stokrát efektívnejší. Poznáte ho z Aliena 3.

Výbava: drápy, chvost, vykusávač hlavy (nič iné ma nenapadlo), ďaleký skok, beh po stenách, vysoká rýchlosť.
Hodnotenie: 10/10


4) Drone - Normálny alien vyskytujúci sa vo filmoch. Je síce viac obrnený ako runner, ale o dosť pomalší a tím menej účinný. Zatiaľčo s runnerom prebehnete jednoducho vojaka so smartgunom, s dronom sa o to radšej nepokúšajte.

Výbava: drápy, chvost, vykusávač hlavy, ďaleký skok, beh po stenách,
Hodnotenie: 7/10


5) Predalien - Votrelec skrížený s predátorom. Je odosť silnejší ako drone, ale taktiež pomalší. Stále vie loziť po stenách, nevie však už vykusnúť hlavu. Vydrží v paľbe dostatočnú dobu, ale pokiaľ chcete dačo obrnenejšie, vezmite jednoznačne Praetoriana.

Výbava: drápy, chvost, ďaleký skok, beh po stenách.
Hodnotenie: 7/10


6) Praetorian - Tento alien je niečo ako malá kráľovná. Je silne obrnený (vydrží chvíľu dokonca minigun), ale nevie loziť po stenách a jeho rýchlosť nieje vôbec uspokojivá. Taktiež nevie na obäť skákať. Jeho jediná výhoda je zmienená odolnosť. Pokiaľ chcete niečo, čo vydrží a nepotrebujete tradičnú alieniu rýchlosť, je to dobrá voľba.

Výbava: drápy, chvost, pancier, vykusávač hlavy.
Hodnotenie: 8/10


7) Queen - Kráľovná je najsilnejšia potvora v celej hre. Jej pancier udrží dokonca stretnutie s exosuitom (ten robot). Je dvakrát vyššia ako všetky ostatné postavy. Jej nevýhodou je samozrejme pomalosť a často sa vám stane, že sa s ňou niekde zaseknete, lebo je obrovská. Dá sa za ňu hrať len v multiplayeri a musíte mať nastavenú hodnotu pre alienov "molt into queen“ na nejaké číslo. To znamená, že pokiaľ alien zabije určitý počet nepriateľov (to číslo), tak sa zamení na kráľovnú. Nesmú vás však do vtedy zabiť.

Výbava: drápy, chvost, super-pancier
Hodnotenie: 9/10


B. Útoky Alienov:

1) Drápy - najpoužívanejší útok alienov. Má dobré poškodenie a je rýchly. Najlepší na ľudí a druhých alienov. Na predátora doporučujem najskôr útok chvostom, ktorý ho omráči.

2) Chvost - aliení chvost sa používa na ochrnutie nepriateľa. Pokiaľ len ťuknete do pravého tlačidla, alien chvostom otrávi nepriateľa a ten sa chvíľu nemôže hýbať. Ak dlhšie držíte tlačidlo stlačené, alien silno buchne do nepriateľa.

3) Zuby - používa ich len chestbuster. Nepredstavujú ohrozenie pre žiadnu potvoru, lebo sú slabé a pomaly nimi útočí. Namiesto používania tohto útoku sa radšej poriadne schovajte.

4) Vykusnutie hlavy - najsilnejší útok aliena. Musíte však presne do stredu obrazovky dostať hlavu obete. Akonáhle to urobíte správne, objavia sa vám na monitore zuby, a keď stlačíte ľavé tlačidlo, alien zaútočí. Výhodné pri útoku na kempujúceho nepriateľa zo zadu.

5) Skok - tento útok na prvý krát zabije alienov, alebo ľudí. Alien do nich skočí a rozfláka ich po celej miestnosti. Pokiaľ takto zabijete nejakého nepriateľa, nemôžete si však doplniť životy, lebo z neho nič nezostane. Taktiež je to vynikajúce na uhýbanie paľbe a skoky na strop.

6) Skok do hlavy - útok facehuggera. Pokiaľ sa crosshairom trafíte na hruď, alebo hlavu, vaša malá chobotnica sa na nepriateľa prisaje a nakladie embryo. Funguje dobre a je ťažko sa netrafiť.


C. Zbrane predátora:

1) Pästné nože - slúžia na ničenie nepriateľov zo zadu, alebo keď vám dojdú náboje. Sú silnejšie ako nôž, ale stále nedostačujúce

2) Kopija - oveľa silnejšia zbraň na blízko, musíte sa však k nepriateľovi dostať na malú vzdialenosť. Využívajte ju keď nemáte náboje, alebo chcete zo zadu zapichnúť nepriateľa.

3) Sniperka (šípkomet) - najlepšia predátorská zbraň. Zamaskujete sa a keď sa postavíte dakde do rohu, tak nič okolo nemá šancu. Stačí jeden headshot a zabijete hocičo, okrem preatoriana a kráľovnej. Potrebujete však náboje.

4) Ramenný kanón - podobná zbraň ako sniperka. Zameriava sa automaticky, keď máte nastavené videnie na potvoru, ktorú chcete zabiť. Dobíja sa z centrálnej energie a nepotrebuje náboje. Pokiaľ dlhšie podržíte tlačidlo na streľbu a potom ho pustíte, strela bude silnejšia. Nepoužívajte, pokiaľ ste maskovaní, lebo protivník zbadá zameriavací laser.

5) Plazmový kanón - kanón, ktorý má predátor pripevnený na zápästí. Je to prvá zbraň z datadisku Primal Hunt. Nieje silný proti alienom a predátorom, zato však pôsobí veľké zranenia ľuďom. Žere však veľa energie a tím stráca veľa efektívnosti.

6) Pištoľ - plazmová pištoľ je druhá najlepšia zbraň predátora. Primárne vystrelí rovno jeden výboj, ale sekundárne naraz tri, ktoré okrem toho, že silno poškodzujú, navyše vypnú elektrické systémy protivníkovi (detektor pohybu, maskovanie).

7) Sieťomet - srandovná zbraň, ktorá chytí nepriateľa do siete. Pokiaľ je to alien, pazúrmi sa rýchlo dostane von. Mariňák si musí dať nôž a predátor pästné nože. Ideálne, pokiaľ chcete dakoho znehybniť a následne vychutnať.

8) Míny - tieto míny majú ostré nože, ktorými sa zaryjú do podkladu. Sekundárnym módom streľby ich predátor odpaľuje. Spôsobujú nepríjemné zranenia, pokiaľ okolo nich prejdete. Pokiaľ sa predátor mínou presne trafí do protivníka, má veľkú šance zabiť ho.

9) Disk - známa zbraň z filmu. Naprvý krát zabije všetko okrem obrnených alienov. Zameriava sa presne tak, ako ramenný kanón. Disk sa k vám bude snažiť vrátiť, ale pokiaľ sa tak nestane, prepnite na predátorské videnie a nájdete ho.

10) Kamikadze - klasické samozničenie známe z filmu Predátor 1. Pokiaľ vám nepriateľ ubere väčšinu životov, aktivujte klávesu a vyhodíte ho do vzduchu spolu s vami. Klávesu si nastavíte v options a suicide.


D. Výbava predátora:

1) Lekárnička - aktivuje ju definovanou klávesou a vylieči vám všetky zranenia. Buďte však na pozore pred nepriateľmi, lebo proces liečenia chvíľu trvá a počas neho sa nedá brániť.

2) Nabíjacie zariadenie - to isté ako lekárnička, len to dobije energiu. Používajte to skryto, lebo okolo vás začnú lietať blesky.

3) Tepelné videnie - klasické infračervené videnie, ktoré vám umožní vidieť dobre ľudí. Obrazovka sa vám zafarbí na modro. Pohľady si meníte nadefinovaným tlačidlom.

4) Elekrovidenie - toto videnie umožní zistiť nástražné guľomety a alienov. Obrazovka sa zafarbí na červeno.

5) Predátorské videnie - tento druh videnia je vhodný na hľadanie predátorskej techniky, alebo samotných predátorov. Pokiaľ sú zamaskovaní, aj tak ich uvidíte.

6) Maskovanie - maskovacie zariadenie je najlepšia výhoda predátora. Pokiaľ sa nehýbete, nikto vás nezbadá. Alieni a predátori s predátorským videním vás však zbadať môžu. Ľudia si vás ani nevšimnú pokiaľ stojíte, nesmiete sa však hýbať. Dobré na tiché snajprovanie.


E. Zbrane mariňákov a corporatov:

1) Kudla - obdoba predátorských nožov, ale slabší. Používajte len keď už nemáte náboje a situácia je beznádejná.

2) Pištoľ - prekvapivo dobrá zbraň. Môže strieľať obyčajnými a prieraznými nábojmi. Ak bojujete s kráľovnou, praetorianom, alebo predátorom, používajte prierazné a ak s dronmi a mariňákmi, tak obyčajné.

3) 2x pištoľ - ďalšia zbraň datadisku Primal Hunt. To isté ako jedna pištoľ, len ich máte dve.

4) Pulzná puška - základná zbraň mariňákov. Táto rýchlopalná zbraň je vhodná na ničenie cieľov bez panciera ako ľudí a alienov. Pokiaľ narazíte na predátora, sekundárnym útokom to vystrelí granát, vybuchujúci pri dopade.

5) Brokovnica - klasická brokovnica vhodná na húfy alienov. Podobne ako u pištole, sekundárnym tlačidlom si zmeníte náboje na prierazné a môžete sa sňou postaviť i predátorovi.

6) Smartgun - absolútne najlepšia zbraň na alienov. Jej zameriavací systém automaticky mieri na pohybujúci sa cieľ. Druhé tlačidlo slúži na vypnutie zameriavania - mierite teda sami. Táto zbraň vie nájsť maskovaného predátora, pokiaľ má zapnuté mierenie - pokiaľ vidíte červenú guľu ukazujúcu na nejaké miesto a nič tam nevidíte, určite sa tam nachádza predátor.

7) Minigun - rotačák. Najsilnejšia zbraň vôbec, len žere veľa nábojov a pohybujete sa s ňou pomaly. Nevýhoda je, že sa jej musí pred streľbou roztočiť hlaveň. Pravým tlačidlom si ju môžete nechať roztočenú, ale vtedy vás počuje celá mapka.

8) RPG (SADAR) - raketomet strieľajúci výbušné rakety. Ich obyčajná varianta je neriadená, ale pokiaľ nájdete riadené, raketa môže vyhľadať i maskovaného predátora. Ľavým tlačidlom normálne vystrelí a pravým si meníte typ rakety.

9) Granátomet - kombinovaný granátomet strieľajúci rôzne typy granátov. Pravým tlačidlom si ich meníte. Na výber sú výbušné, časované, inteligentné (pokiaľ okolo nich prejde nepriateľ, aktivujú sa), EMP (ochromia svaly a techniku) a pavúčie míny (pri pohybe sa aktivujú a priletia až k nepriateľovi).

10) Plameňomet - dobrá zbraň na každú potvoru, len problém je v tom, že keď zapálite nejakých alienov chvíľu potom žijú a môžu vás podpáliť. Používajte ho preto opatrne.

11) Sniperka - nevhodná zbraň pre tento typ hry. Aliena s ňou netrafíte a predátora zas neuvidíte. Je však dosť silná, a preto pokiaľ trafíte, nepriateľa zabijete.


F. Výbava mariňákov a corporatov:

1) Detektor pohybu - máte ho v ľavom dolnom rohu obrazovky. Má za úlohu vás informovať o pohybe a vzdialenosti nepriateľov. Pokiaľ dačo nájde, zapíska a na chvíľu vyhodí vzdialenosť cieľa.

2) Ramenná lampa - Dobrá vec na osvietenie tmavých priestorov. Má však veľkú nevýhodu. Pokiaľ ju zapnete, tak nepriateľ uvidí, že sa na danom mieste nachádzate. Zapnete ju tlačidlom, ktoré si nastavíte v options.

3) Nočné videnie - vylepšená varianta predchádzajúcej veci. Existuje v nej taktiež nevýhoda. Pokiaľ strieľate zbraňou s veľkou kadenciou (jednoducho tá, čo osvetľuje celý priestor okolo vás), alebo plameňometom, tak vás to oslepí a nič chvíľu neuvidíte.

4) Svetlice - ďalšia osvetľovacia záležitosť. Keď ich vyhodíte na danom mieste, vytvoria jasné svetlo. Je to zvlášť vhodné hodiť do šachty, kde radi bývajú alieni.

5) Nástražné guľomety - Pokiaľ nájdete neaktívny guľomet, tlačidlom (options) ho položte a rozloží sa Sentry gun. Najlepšie je to v multiplayeri, kde obkolesíte slepú uličku guľometmi (spawnujú sa) a potom len beriete fragy za prechádzajúcich nepriateľov.

6) Exosuit - Obrnený robot vyzbrojený laserom, minigunom, raketometom a plameňometom. Môže do neho vstúpiť len mariňák, alebo corporate. Najlepší na likvidáciu predátorov, kráľovien a praetorianov. Zapnete ho v nastaveniach serveru pri multiplayeri (položka Max exosuits, kde nastavíte číslo a toľko exosuitov sa bude v danej mape objavovať).


Prajem dobrú zábavu pri hraní tejto hry.

Súvisiace hry: Aliens: Fireteam Elite
Predator: Hunting Grounds
Alien: Isolation - The Trigger
Alien: Isolation - Lost Contact
Alien: Isolation - Safe Haven
Alien: Isolation - Trauma
Alien: Isolation - Corporate Lockdown
Alien: Isolation
Aliens: Colonial Marines - Stasis Interrupted
Aliens: Colonial Marines
Aliens vs Predator: Bughunt Map Pack
Aliens vs Predator: Swarm Map Pack
Aliens vs Predator
Aliens vs. Predator 2
Aliens vs. Predator: Gold Edition
Aliens vs. Predator (1999)
Aliens vs. Predator (Bundle Version)Diskusia Príspevkov: 9 Hodnotenie
1438 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |