HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20049
5454
5063
1426
1599
7230
5569
11751
1687

Online 68898 užívateľov

Návody > Half-Life 2


Zobrazení:447644
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

1. časť | 2. časť | 3. časť


Chapter 1: Point Insertion

Víta vás tajomný úradník, ktorý vás sprevádzal príbehom v prvom dieli. Na konci vám dal na výber. Vstúpiť do teleportu, čím súhlasíte, že budete pracovať pre neho, alebo nenastúpite a odmietnete. Odmietnutie znamenalo teleportáciu na Xen k celej armáde mimozemšťanov. Takže za predpokladu, že ste sa po slobodnom rozhodnutí rozhodli prijať jeho ponuku, ste prebratý k práci, ktorú môže vykonať jedine správny muž na nesprávnom mieste.

Prichádzate vlakom do City 17. Cesta je krátka (len aby sme mohli zaspomínať na dlhý príchod v prvom dieli). Keď vlak zastane, vystúpte s ostatnými cestujúcimi. Pokračujte cestou naľavo (no napravo, za pletivom si všimnite, ktože to tam zametá podlahu). Pokračujte jedinou cestou ku kontrole. Niečo sa im nepáči a nasmerujú vás do prechodu naľavo. Tam počkajte, pokým sa pri vás neotvoria dvere s nápisom Security. Objaví sa v nich strážnik, ktorý vás volá za sebou. Nasledujte ho a vstúpte do miestnosti, ktorú vám otvorí. Vnútri počkajte, kým vypne bezpečnostné kamery. Potom si zloží masku. Je to starý známy Barney Calhoun, člen ochranky z komplexu Black Mesa. Teraz pracuje v prestrojení. Spojí sa s doktorom Kleinerom, ktorý je potešený, že vás vidí. Máte sa k nemu dostať. Počas tohto spomienkového stretnutia niekto zaklope na dvere, čo Barneyho rozruší. Otvorí vám zadný východ a pošle vás za doktorom. Musíte si zatiaľ poradiť sami, spojí sa s vami neskôr. Vylezte po rebríku a preložte pod okno jednu krabicu (aj keď je v hre veľmi malá efektívnosť predmetov, pohybovať môžete naozaj mnohými predmetmi. Tlačidlo použiť "E"). Vyskočte na ňu a z okna dole na dvorček pod vami. Dopadnete na krabicu dole, takže si neublížite. Otvorte dvere (E) a prejdite ďalej.

Okľukou ste sa vrátili na nádražie. Keď dorazíte ku dverám, tak dôjde k malej šikane. Vojak zhodí na zem plechovku a prikáže vám ju zdvihnúť. Poslúchnite a zdvihnite ju. Potom ju máte hodiť do koša. Spravte to, on sa vám vysmeje a pustí vás ďalej. Pokračujte doľava k dvojkrídlym dverám. Za nimi sa dostanete na námestie. Krása, čo? Môžete sa poobzerať, no nič sa tu zatiaľ spraviť nedá, takže z dverí zahnite doprava a pokračujte do bočnej ulice. Táto ulica je na konci tiež zablokovaná, ale to nevadí. Ešte pred blokádou je napravo odbočka k plotu. Pred plotom vyskočte na kontajner a vylezte po požiarnom rebríku. Hore prejdite po balkóne za plot a zídite opäť dole na ulicu. Tam je naľavo ďalšia blokáda, tak znova smerujte doprava až k budove, pred ktorej vchodom sú dvaja strážcovia.

Vonku si inak môžete roztočiť detský kolotoč a povoziť sa na ňom. Tiež môžete rozhojdať hojdačky (tak, že ich posuniete vlastným telom), vyskočiť na ne a pohojdať sa. Pod nimi je plačúca bábika. To len pre zábavu. Vstúpte do otvorených dverí naľavo.

V budove vyjdite na prvé poschodie. Teda, budova je plná vojakov, ktorý strážia všetky vchody, takže vás ani nepustia inam, než kam sa máte dostať. Na poschodí prejdite chodbou, na ktorej práve začala razia. Na druhej strane choďte do dverí, do ktorých vás volá nejaký muž. Pošlú vás na strechu. Prejdite pár miestnosťami a na konci vybehnite po schodoch až na povalu. Tam za vami dvere zavrie ďalší muž, ktorý sa tu ukrýva a začne ich blokovať pred nepriateľmi. Nevydrží však dlho, takže sa nezdržujte a prejdite povalou k diere, ktorou vyjdite na strechu. Pokračujte rovno po streche až k stene, zahnite doprava a zbehnite dole, po doskách na rímsu. Po rímse postupujte až k dvom otvoreným oknám. Skočte nimi dovnútra. V miestnosti zbehnite dolu schodmi, kde vás napadnú vojaci. Buďte pokojný, síce vás dostanú, ale vzápätí budete zachránený. Predstaví sa vám, Alyx Vance, dcéra doktora z Black Mesa. Nasledujte ju do výťahu a dole do tajnej chodby.Chapter 2: A Red Letter Day

Stále sledujte Alyx až do tajnej skrýše, kde stretnete aj Dr. Kleinera, aj Barneyho. Počkajte si, kým dokončia svoje rozhovory a malú príhodu so starou známou potvorkou. Potom vám uvoľnia váš unikátny HEV oblek. Má nejaké vylepšenia. Všimnite si ukazovateľ energie. Tá sa míňa pri všetkom, čo na ňom používate, tak nepoužívajte viacero vecí naraz, ak nemusíte. Máte k dispozícii zrýchlenie (shift), batérku (F), kyslíkový zásobník (automaticky sa začne míňať pod vodou) a priblližovací mód (Z). Potom prejdite do vedľajšej miestnosti. Tam odskúšajú teleport a prvá cestujúca je Alyx. Keď nastúpi a spustia sekvenciu, tak si počkajte. Prúd vyrazí jeden kábel zo zásuvky (napravo od vás, od dverí). Len ho chyťte a posuňte k zásuvke. Potom vám doktor povie, aby ste prepli spínač. Ten je vedľa zásuvky. Alyx je preč. Teraz ste na rade vy. Nastúpte do teleportu. Keďže vieme, že pracovníci Black Mesa nemajú šťastie na teleporty, teraz sa to opäť pokazí. Po návštevách na rôznych miestach ste nakoniec teleportovaný priamo za budovu, v ktorej je Kleiner s teleportom. Zídite dole z balkóna a napravo za generátory. Prejdite hore schodmi a dverami. Tam v bočnej uličke sa na balkóne nad vami objaví Barney. Musíte sa dostať za Alyx a jej otcom. Barney sa musí postarať o doktora, takže s vami nemôže. No hodí vám páčidlo. Použite ho na dosky blokujúce východ a zbehnite dole schodmi.

Prejdite do temnej chodby pred vami (odsuňte, alebo rozbite krabicu) a prejdite. Spadnete dolu, k vlakom. Sprava na vás pália vojaci. Bežte doľava a skočte do otvoreného vagónu. Rozbite krabice vnútri a prejdite na druhú stranu von. Pozor, prichádza vlak, tak nech vás nezrazí. Keď prejde, prejdite vy pár krokov napravo a keď budete môcť, zahnite doľava, medzi vlaky, kde je ďalší otvorený vagón. Vstúpte do neho a vylezte na jeho strechu. Skočte z nej na susedný vagón a z neho sa rozbehnite a doskočte za plot, ktorý je pred vami. Vstúpte dnu. Ak potrebujete, napravo je v tme na zemi lekárnička. Inak len pokračujte priamo ďalej, až do kanálov.Chapter 3: Route Kanal

Dole máte naľavo na stene lekárničku, ak potrebujete. Keď pôjdete ďalej, začujete ženský krik. Vybehnite do chodby a naľavo uvidíte dvoch vojakov, ako zabijú nejakého muža. Zaútočte a zabite ich. Máte 9mm pištoľ. Na konci chodby rozbite dosky blokujúce cestu a vybehnite hore schodmi. Cestou zabite dvoch vojakov. Hore sú tri výbušné sudy, no zatiaľ si ich ponechajte vcelku. Zbehnite na schody smerujúce nadol. Po koľajniciach príde vlak. Keď zastane, skočte naň zo schodov a z neho na plošinu s rebríkom. Po ňom vylezte hore. Keď budete na druhej strane, tak z kanálov, z ktorých ste prišli, vybehnú ďalší vojaci. Môžete ich ignorovať, alebo ich postrieľať a vrátiť sa po náboje. Vojakov bude okolo 6. Neskôr, keď budete postupovať po druhej strane, tak sa objavia ďalší, tých už potom ignorujte. No pokiaľ by vás veľmi štvali, tak sa ich zbavte, tiež ich bude len niekoľko.

Na druhej strane za vlakom rozbite dosky a vstúpte do domu. Naľavo je na podlahe lekárnička a náboje. Prejdite na dvor za domom. Napravo hore na rímse sú dvaja vojaci pri výbušných bareloch. Zbavte sa ich. (Ak vypálite na sudy skôr, než sa ukážete vojakom, tak nestihnú utiecť pred výbuchom). Tiež už narazíte na prvé bedne s nápisom Supply. Tie rozbíjajte, obsahujú zásoby. Pokračujte cez plot k ďalšiemu pletivu. Dvere sú zavreté, no pletivo je napravo porušené, tak preskočte na druhú stranu. Tam len utekajte stále vpred a na konci napravo sa zohnite a vlezte do malého tunela pred vami. Prelezte ním na druhú stranu. Tam len dojdite napravo a zoskočte dole na koľajnice (dopadnite na drevenú paletu). Ste za bariérou, cez ktorú prichádzal vlak.

Postupujte do tunela. Pozor, bude prichádzať ďalší vlak. Napravo je pár vojakov, ktorých postrieľajte. Nebežte k nim hneď, spustia na vás horiaci, výbušný sud. Potom k nim vybehnite hore a pobite ich. Máte tu aj lekárničku, tak pohoda. Pokračujte vrchom, dole na koľajniciach je ďalšia bariéra. Môžete si k nej nachystať barel, lebo keď pôjdete popri veľkých oknách, vybehnú spoza nej dvaja vojaci. (Inak, môžete preskočiť oknom, pokiaľ je sklo puknuté). Normálne vyjdite hore schodmi, prejdite po mostíku. (Z diaľky po vás pália traja vojaci. Z miesta, odkiaľ ste prišli. Nebojte sa, prídu bližšie a z druhej strany tunela prichádzajú ďalší traja.) Na druhej strane zbehnite dole schodami a vráťte sa na koľajnice. Vyjdite z tunela a napravo skočte do kanála s vodou. Prejdite kanálom na druhú stranu. Tam vylezte hore po rebríku na vagón a otvorom skočte dnu. Tam je človek a váš prvý Vortigaunt, ktorého stretnete zoči voči. Vortigaunt vám trochu doplní energiu a otvoria vám dvere von. Vyjdite. Rozbite drevenú paletu, ktorá vám bráni v ceste a pokračujte.

Dojdete k drevenej barikáde, ktorú tiež rozbite. Zohnite sa a podlezte vraky. Za nimi vás čaká ďalší známy z jednotky. Prísavník stropný (Barnacle), ktorý spúšťa dlhý jazyk a čo sa naň prilepí, to k sebe vytiahne a zje. Však vidíte úbohú vranu. Nechajte sa pritiahnuť a drisnite mu po hlave páčidlom, jednoduché riešenie a ušetríte aj muníciu. Pokračujte ešte ďalej. Spoza mreží napravo volá muž o pomoc. Choďte za roh a v stene je otvor, ktorý vás dovedie do šachty k tomu mužovi, ktorého zastrelia vojaci. Ponáhľajte sa dnu, aby ste sa vyhli streľbe z guľometu. Touto šachtou prejdite na koniec a vylezte hore rebríkom. Tam zabite dvoch vojakov a chopte sa guľometu. Ním likvidujte novoprichádzajúcich nepriateľov, až sa na ceste hore nad vami objaví vozidlo, ktoré po vás začne páliť rakety. Vtedy opustite guľomet. Postupujte po rímse napravo. Ak ste si predtým nezničili výbušný sud na vyzdvihnutej časti, tak to spravte teraz a cesta sa zníži. Postupujte až do tunelu pred vami. Prejdite ním pomedzi odpad (pozor na prísavníkov).

Na konci nájdete ukrytú ženu, ktorá vám povie, že počká na ďalších preživších. Pokračujte tunelom naľavo. Keď dôjdete do zatopenej miestnosti, tak si počkajte. Vojaci hore na vás zhodia pár výbušných sudov. Posledný je zapálený. Ponorte sa, aby vám výbuchy neublížili. Výbuchy zničia mreže tunelu napravo. Vlezte do neho a pokračujte. Keď vyleziete von, zabite dvoch vojakov naľavo a jedného, čo k vám zoskočí napravo. Na moste pred vami sa objavia ďalší vojaci. Len streľte do výbušných sudov pod mostom. Zničia most, aj vojakov na ňom. Prejdite popod zničený most a zabite ďalších dvoch vojakov. Vlezte do kanála pred vami a odsuňte barely, ktoré vám bránia pri vstupe. Zabite dvoch prísavníkov. Ďalej dojdete k výbušným sudom. Napravo uvidíte viacero jazykov spustených na zem. Tu sa prísavníci chopia všetkého, čo im ponúknete, nielen živé organizmy, preto, aby ste si ušetrili čas, im hoďte jeden výbušný barel a keď ho pritiahnu, tak doň streľte. Prejdite do vody. Opäť na vás budú zhadzovať výbušné sudy, tak zostaňte pri dne, aby vám neublížili. Je dobré postrieľať troch vojakov, ktorí po vás pália zhora. Preplávajte na koniec k mrežiam a napravo je rebrík, po ktorom vylezte hore. Preskočte za mreže do druhej časti nádrže a preplávajte na koniec. Tam vylezte po šikmej, drevenej plošine hore a popreskakujte po plošinách až do ďalšieho otvoreného, kanálového tunelu.

Dostanete sa do ďalšieho kanála. Pred vami je cez oblúk položená doska, ktorá funguje ako hojdačka. Cesta ďalej je vysoko a nedostanete sa k nej. Na zemi si všimnite rozhádzané tehly. Na ľavú stranu dosky naukladajte aspoň 6 tehál, čo ju preváži na túto stranu. Pravá strana je teda v úrovni cesty ďalej, tak vyskočte na dosku, rozbehnite sa a preskočte na plošinu pred vami. Pokračujte. Uvidíte pred vami útočnú helikoptéru. Zatiaľ nemáte šancu ju zničiť, tak počkajte, kým odletí. Potom bežte dole briežkom a zahnite doprava. Tam dobehnite do dverí a za nimi do budovy. Pri behu používajte Shift, aby ste unikli helikoptére, ktorá po vás bude strieľať. Vnútri máte napravo otvor s rebríkom, po ktorom môžete zliezť po nejakú výbavu. Inak pokračujte ďalej a cestou pozor na prísavníkov. Môžete si pomôcť výbušnými sudmi (sú tu tri), alebo sa im jednoducho vyhnúť tak, že im hodíte na jazyk nejaké haraburdy. Proste sa dostaňte na koniec k ďalším dverám. Nimi vyjdete opäť von k helikoptére. Tam bežte hneď naľavo a na konci vybehnite hore schodmi.

Pokračujte tunelmi, až sa dostanete do miestnosti k nejakému chlapíkovi. Povie vám, že ste asi posledný, čo to prežil a chce vás vypustiť von. Vtedy vás napadnú malé lietajúce roboty (Manhack). Muž si vezme kus potrubia a začne ich mlátiť. Vy môžete tiež kľudne použiť páčidlo a pobiť ich. Potom po rebríku napravo vylezte hore a vezmite si vybavenie, čo je pri mužovej posteli a za krabicami na plošine za doskami. Pokračujte ďalej dverami, ktoré otvoril. Prejdite chodbami a pobite ďalších manhackov, až dôjdete na otvorené priestranstvo. Tam sú Manhacky a zhora po vás pália vojaci, tak len prebehnite do dverí pred vami. Opäť v kanáloch. Než zleziete dolu rebríkom, všimnite si naľavo poklop ventilácie nad potrubím. Skočte na potrubie, rozbite ho a vlezte dnu. Prelezte do malej miestnosti, kde je dosť vybavenia. Potom sa vráťte a zlezte dole rebríkom. Pobite vojakov a získate od nich samopal (SMG). Ako pôjdete tunelom, všimnite si napravo výbušný sud a za ním rozbité mreže. Môžete vliezť do tohto tunela a na konci zabiť zombie. Okrem toho je tam aj energia a granát. Prejdite na koniec hlavného tunela a skočte do vody. Sú tam pomaly sa točiace lopatky. Na ľavej strane je pod vodou otvor. Vplávajte do neho a preplávajte na koniec podvodného tunela, kde vylezte hore.

Prejdite popri potrubí (naľavo pri dverách život a prísavník) a na konci zabite dvoch vojakov. Za pletivom (poza ktoré ste predtým bežali vy) sú ďalší dvaja vojaci. Keď to tu vyčistíte, vybehnite na potrubie a prejdite po ňom. Keď sa stáča doľava, tak pozor, syčí tam para a sú tam prísavníci. Skočte doprava na malú plošinu. Keď nebude syčať para, dajte prísavníkom výbušný sud a zapáľte ho. Potom vás už ohrozuje len para, tak si to načasujte a pokračujte po potrubí (naľavo od potrubia vybavenie). Na konci sú napravo drevené dosky, ktoré rozbite (a zastreľte Manhacka za mrežami). Zoskočte za ne z potrubia dole, otočte sa a zájdite popod potrubie do miestnosti za mrežami, kde je vybavenie (napr. granát pre samopal). Potom sa vráťte na miesto, kde ste zoskočili z potrubia a napravo skočte do vody. Preplávajte do nádrže za mreže a po rebríku vylezte hore. Vojaci nad vami na vás zhodia pár zapálených výbušných sudov, tak sa schovajte do vody (alebo ich odstreľte, než sa k vám dokotúľajú). Potom postrieľajte vojakov a pokračujte ďalšími chodbami, cez niekoľko Manhackov, až k výbave pred šachtou. Vlezte do nej a na jej konci rozbite pod sebou poklop. V miestnosti, do ktorej sa dostanete, sú opäť Manhackovia. Pobite ich a pomôžte si aj výbušnými sudmi. Potom vyskočte na bočnú plošinu. Vyskočte na zábradlie a z neho vyskočte na potrubie, ktoré šikmo prechádza celou miestnosťou. Po nej prejdite na susednú ochodzu. Z nej prejdite do susednej miestnosti. Tam pozoskakujte po potrubiach a pri najnižších je ventil, ktorým otočte (Obr. 1). Je v úrovni spodnej plošiny pri rebríku, no z nej sa sem nedostanete, preto musíte pozoskakovať po potrubiach zhora. Otočenie ventilu zdvihne hladinu vody. Vráťte sa do predošlej miestnosti (kde ste bojovali s Manhackmi) a vplávajte popri rebríku dole pod mreže v podlahe, tam do tunela a na druhej strane sa nadýchnite. Ste vedľa potrubí, na ktorých ste otáčali ventilom. Plávajte úplne na dno a rozbite dosky v podlahe. Z pod nich vyplávajú drevené náradia. Vylezte na ne a z nich skočte na breh, kam by ste z vody nevyskočili. Pokračujte von.

Vylezte po rebríku a skočte na dosky za vami. Po nich prejdite za plot a skočte dole do vody pod vami. Rozbehnite sa naľavo a zastreľte dvoch vojakov, čo sa k vám spustili. Pobite Manhackov a vyskočte na plošinu naľavo. Tam pokračujte chodbou. Na konci sú prísavníci a výbava. Odbočte napravo, vylezte po rebríku a prejdite po doskách. Na ich konci je výbava. Inak skočte dole a prejdite k chlapíkovi. Pozor, mláky na zemi sú toxické. Pri ňom si môžete otvoriť truhlicu a doplniť muníciu. Pokračujte tunelom. Na konci vás čakajú Headcraby (tie potvory, čo skočia na hlavu človeku a spravia z neho zombie, starí známi). Vždy ich likvidujte, aby vás neohrozovali odzadu. Prejdite jedinou možnou cestou pomedzi trosky. Na konci pozor na elektrický kábel, prebehnite, keď bude bokom. Ďalej je zelektrizovaný celý kontajner. Jednoducho prejdite stredom a nedotýkajte sa stien. Pokračujte po doskách cez toxický odpad až do budovy, kde vám žena prenechá vznášadlo a otvorí bránu. Nasadnite a postupujte až k zavretej bráne. Odparkujte si blízko vznášadlo a vybehnite k ovládaciemu panelu. Keď budete pri ňom, za vami sa objaví Headcrab, tak bacha. Potom len držte ventil, až kým neotvoríte bránu celkom. Potom naskočte na vznášadlo a prefičte tunelom za bránou.Chapter 4: Water Hazard

Pokračujete na vznášadle. Po pár metroch je napravo výklenok s rebríkom. Hore je nejaká výbava. Inak pokračujte ďalej. Zastavte sa pri prvej budove napravo. Na jej ochodzi uvidíte vášho šéfa, ako zájde dovnútra. Vybehnite hore a zistíte, že z posádky stanice 12 sa stali zombie, tak ich pobite. Vybehnite hore schodmi a po doskách prejdite z trámu na trám až k rebríku. Vylezte hore a pozor na Headcraba. Tam je žeriav a jeho kolo je zakliesnené sudom. Vyrazte ho páčidlom a náklad spadne do vody. Je tam vybavenie, tak si ho choďte zobrať. Pokračujte ďalej a barikádu preskočte pomocou šikmej, drevenej plošiny. Zahnite doprava a dorazíte k mostu, z ktorého vám člen odporu zhodí zásoby. Za mostom končí cesta. Máte tam plošinu, po ktorej, keby ste sa rozbehli (so vznášadlom), tak by ste doskočili hore, kde cesta pokračuje, lenže je šikmo a treba ju nadvihnúť. Všimnite si neďaleko modrý sud. Taktiež naľavo je otvorený tunel, na konci ktorého sú dva ďalšie modré sudy. Pod plošinou, ktorú chcete nadvihnúť, je klietka, v ktorej už pláva a nadnáša celú plošinu jeden modrý sud. Preneste tam aj zvyšné tri a plošina je v polohe, v akej ju chcete (Obr. 2). Prefičte po nej hore. Hore len pokračujte kanálom. Cestou po vás bude páliť niekoľko vojakov. Máte tri možnosti: Prefrčať rýchlo okolo a ignorovať ich; zraziť ich; alebo zosadnúť a zastreliť ich. Nič podstatného sa neudeje (akurát pri prvej skupine vojakov sú napravo tri kanály. Jeden je otvorený. Doneste si k nemu neďaleko stojaci sud a po ňom vyskočte do kanála. Na konci vás čaká zombie a munícia). Pár vojakov bude na drevených mólach. Vám stačí preraziť vznášadlom ich piliere a vojaci spadnú do vody a utopia sa. Dojdite týmto spôsobom až k zavretej bráne. Tam kúsok pred ňou odparkujte vznášadlo pri rebríku, ktorým vylezte hore.

Vstúpte do budovy. Na monitore práve vodca informuje, aké nebezpečenstvo predstavujete vy ako Free Man, pán Gordon Freeman. Prvé dve miestnosti pred vami obsahujú vybavenie, vrátane granátov. Prejdite ďalej, k miestu, kde parkujú vozidlá a zabite dvoch vojakov. Pri druhom vozidle je sklenené okno. Rýchlo k nemu dobehnite a všimnite si ním ďalšie okno a za ním vojaka, ktorý sa chystá niečo spraviť na ovládacom pulte. Rýchlo ho cez okná zastreľte. Ak to nestihnete, tak vypustí štyroch Manhackov. Ak to stihnete, tak si k nim môžete doniesť výbušný sud spred okna a streliť doň. Následný výbuch zabije Manhackov. V krabici pri nich je veľmi veľa granátov. Na strope pred oknom je ešte kamera. Môžete ju zničiť streľbou, no treba trafiť priamo do objektívu. Pokračujte cez dvere von. Tam je guľometčík. Vybehnite a kryte sa hneď za malý vozíček priamo pred vami. Keď sa doň opriete, môžete ho tlačiť smerom ku guľometčíkovi. Hoďte mu tam pár granátov, v krabici sú ďalšie. Potom vstúpte do dverí za ním. Tam sú traja vojaci. Pobite ich, opäť si môžete pomôcť granátmi. Po boji vylezte na dve turbíny napravo, je na nich energia a granát do samopalu. Potom vyjdite hore schodmi naľavo. Dostanete sa k ovládaciemu panelu dverí, no je poškodený. Smola, no všimnite si za pletivom pár výbušných sudov. Streľte do nich. Následný výbuch uvoľní náklad, ktorý prerazí dvere a otvorí ich pre vaše vznášadlo. Vráťte sa naspäť. Cestou sa chopte guľometu, ktorý zostal po guľometčíkovi a likvidujte nepriateľské posily. Ďalšie posily vás budú napádať cestou k vznášadlu. Prebojujte sa a nastúpte.

Teraz využite svoje šoférske schopnosti a prefrčte po vode. Nezdržujte sa pri ničom, pretože dookola je mnoho vojakov, ktorí po vás strieľajú a tiež majú aj vozidlá s raketami, čo mení situáciu v ich prospech. Tiež sa vyhýbajte prísavníkom, ktorých jazyky vás môžu zachytiť aj na vznášadle (môžete sa oslobodiť ľahko, ale opakujem, nezdržiavať sa). Na konci vplávate do tunela, v ktorom bude zahradená cesta troskami. Dajú sa obísť sprava, tam si všimnite na stĺpe známy znak. Pri stĺpoch sú dva košíky spojené jedným lanom. Ten, čo je dole, je zaťažený dvoma tehlami. Zložte ich, košík sa zdvihne a druhý s vybavením (vrátane energie) sa spustí k vám. Pokračujte vznášadlom až do ďalšej uzavretej časti. Tam choďte napravo a vystúpte pri dverách. Odstreľte z nich zámok a vstúpte. Vnútri nájdete Magnum .357. Výborná to zbraň. Pokračujte ďalej. Doteraz to bola pohoda a z ničoho nič začne prituhovať. Hore sa prebojujte pomedzi krabice jedinou možnou cestou až do budovy. Helikoptére sa vyhýbajte a kryte sa pred ňou cestou. V budove pobite vojakov a vybehnite hore schodmi na plošinu. Z nej popreskakujte po kontajneroch na plošinu oproti. Tam sa prebojujte von z tejto časti budovy a vonku k rebríku do veže. Je to priama akcia, netreba nič popisovať. Vo veži máte k dispozícii guľomety, tak nimi konečne zničte vrtuľník. Tiež tu vo veži aktivujte panel, ktorý otvorí bránu pre vznášadlo. Vráťte sa k vznášadlu a prejdite bránou.Za ňou vás napadne ďalší vrtuľník. Nezostáva vám než utekať. Postupujte jedinou cestou až k šikmej stene, na ktorej sa prehoďte do susedného kanála (Obr. 3). Ďalej pokračujte dlhou cestou vodnými kanálmi. Popisovať ich nemá cenu, niet kam zablúdiť. Cestou bude veľký skok (Obr. 9), po ktorom pristanete na ochodzi domu, do ktorého môžete vojsť aj so vznášadlom (Obr. 10). Vojdite, vnútri sú na stene zásobníky života a energie (určite sa hodia). Potom pokračujte až do poslednej slepej uličky. V nej máte napravo plot a plošinu (Obr. 13, bod 4) na jeho preskočenie, no zatiaľ je vodorovná. Tiež je tam výťah fungujúci ako závažie pre plošinu (Obr. 13, bod 3). Potiahnite pri ňom páku, ktorá ho uvoľní. Naľavo sú duté valce. Choďte k nim, pri nich je rebrík. Vylezte ním hore na plošinu (Obr. 13, bod 1), skočte na valec a z neho prejdite až na poslednú plošinu nad výťahom - závažím. Zhoďte naň práčku (Obr. 13, bod 2), ktorá sa sem nevieme ako dostala. To ho dostatočne zaváži a dá plošinu do šikmej polohy, takže môžete plot preskočiť na vznášadle. Za nm zahnite doľava. Tam vystúpte u skupiny vzbúrencov. Choďte s mužom k mape, nech vám vysvetlí, čo vás čaká. Vortigaunt vám zatiaľ primontuje guľomet na vaše vznášadlo (potom s ním môžete pokecať). Keď je to hotové, nastúpte a vyrazte. Otvoria vám bránu a môžete pokračovať. Keď vyjdete z tunela, konečne sa môžete zbaviť otravného vrtuľníka svojim vlastným guľometom.

1. V tejto budove si môžete doplniť energiu a život.
Prejdite cez trosky komína.

1. Vylezte po rebríku.
2. Zhoďte práčku.
3. Zhoďte ju sem.
4. Zdvihne sa táto plošina.
5. Skočte cez ňu za plot.

Pokračujte po vode. Keď dorazíte do ďalšieho menšieho komplexu, tak uzavrú bránu pred vami, aj za vami, aby vás uväznili. Postrieľajte vojakov, ktorý na vás vybehnú. Zdá sa, že ste v pasci, ale o pravý breh je opreté spadnuté pletivo, po ktorom naň vyjdite (Tu za jedinými dverami je energia a život). Pokračujte tadiaľto za zavretú bránu a ďalej (Obr. 14). Ďalej pokračujte jedinou možnou cestou opäť dlho (bude len jedna odbočka doprava, no to bude slepá cesta s vybavením) až k miestu, kde je horiaca stena ohňa na vode. Obíďte ju sprava a vyjdite hore. Pozor, zhadzujú na vás výbušné sudy. Tam zahnite doľava a na ľavý breh, popri ktorom ste teraz prešli. Na ňom pokračujte do tunela. Za ním sa dostaňte až na koniec, do slepej uličky, kde sú dve vozidlá s raketometmi. Zničte ich. Všimnite si, že plošina na skok do tunela, ktorý vedie ďalej, vychádza spod móla. Popod mólo sa môžete dostať bez problémov pešo, ale nie so vznášadlom. Všimnite si tiež červený kontajner, ktorý prerazil dolnú obranu móla. Prejdite do neho odzadu a streľte do výbušných sudov v ňom. Ich výbuch otvorí dvere. Môžete prejsť aj so vznášadlom pod móla a po plošine preskočiť do tunela vedúceho ďalej.

1. Správna cesta.
2. Len pár zásob.
1. Za touto loďou vplávajte cez červený kontajner pod mólo.
2. Popod mólo sa dostaťe na mostík.
3. Z mostíka do tunelu.

1. Vo veži otvorte túto bránu.
2. V budove si doplňte muníciu a prejdite mostom za ňou.
3. Tu otvorte bránu priehrady.
4. Odrazte sa cez tieto kmene.
5. Preskočte otvorom, ktorý ste predtým otvorili.
Na koniec sa dostanete do ďalšej uzavretej oblasti. Tu sa konečne vysporiadate s tým otravným vrtuľníkom raz a navždy. Buď na vás páli zo svojho guľometu, alebo robí nájazdy a vypúšťa míny. Stačí na neho robiť nájazdy a strieľať. Tak ho dostanete. Po okolí sa tu povaľuje v krabiciach dosť energie. Po zničení vrtuľníka choďte k bráne (Obr. 18, bod 1). Vylezte po rebríku na vežu a tam otáčajte ventilom, kým neotvoríte bránu. Vráťte sa do vznášadla. Hneď za bránou je poborené mólo, ktoré tvorí skákaciu plošinu, tak po ňom vyskočte hore, k budove. Zabite dvoch vojakov pred budovou a dvoch v budove. V budove si môžete doplniť výbavu (Obr. 18, bod 2). Potom prejdite za budovu a tam po moste na druhú stranu. Tam už len priamou cestou dojdite k ovládaciemu pultu, na ktorom prehoďte páku (Obr. 18, bod 3). Môžete sledovať, ako sa pod vami otvára brána priehrady. Vráťte sa po vznášadlo a s ním k tejto novootvorenej bráne. Pred ňou je vo vode kontajner a oň opreté stromy (Obr. 18, bod 4). Použite ich ako mostík a odrazom preskočte do novootvorených dverí priehrady (Obr. 18, bod 5).Chapter 5: Black Mesa East

Doplavte sa k mólu. Odparkujte a vylezte po rebríku hore. Obíďte si budovu a odzadu vstúpte dovnútra. Tam vás uzavrú, počkajte si, kým vás dekontaminujú. Potom nasledujte doktorku až k doktorovi Elimu Vanceovi. Keď pospomínate na udalosti zo starej Black Mesy, pridá sa aj jeho dcéra Alyx. Keď sa dorozprávate, nasledujte Alyx na dvor, kde vám dajú novú zbraň - Gravity Gun. Máte ju hneď aj vyskúšať. Ľavým tlačidlom odstreľujete predmety (v zmysle odhadzujete). Pravým ich uchopíte a môžete ich prenášať. Keď ich držíte, tak ich môžete opäť ľavým odstreliť, alebo znovu stlačením pravého položiť. Keď sa vyzabávate, vylezte hore za Alyx. Poprenášajte si krabice, aby ste sa k nej mohli dostať. Pokračujte na zadnú časť dvora, kde sa zoznámite s jej psíkom. Toho jej vytvoril otec, aby ju chránil, keď bola malá. S ním si lepšie precvičíte narábanie so zbraňou. Bude vám hádzať krabice, ktoré Gravity Gunom zachytávajte. Potom vám bude hádzať svoju loptu. S ňou sa pozabávajte, chytajte ju a hádžte mu ju naspäť. Táto zbraň však nie je len zábavka na dlhé zimné večery. Môžete ju použiť ako zbraň, keď chytíte niečo ťažké a hodíte to do nepriateľa. Keď takto hodíte výbušné predmety (tlakové bomby, výbušné sudy), tak explodujú. Keď sa pozabávate, napadnú vás nepriatelia. Bežte s Alyx a psom do budovy. Tam sa klasickým, dramatickým zvratom rozdelíte s Alyx. Nasledujte psa, ktorý vám otvorí dvere. Prejdite a nechá vás samého. Pokračujte ďalej a cestou si zbraňou poodhadzujte predmety, ktoré vám blokujú cestu. Keď sa dostanete k rebríku, odstreľte zámku, ktorá drží blokádu rebríka a vylezte hore.

1. časť | 2. časť | 3. časť

Súvisiace hry: Half-Life 3
Half-Life 2: Episode Three
Half-Life: Alyx
Black Mesa
Black Mesa (2012)
They Hunger: Lost Souls
The Orange Box
Team Fortress 2
Half-Life 2: Episode Two
Fortress Forever
Poke646: Vendetta
Half-Life 2: Episode One
Half-Life 2: Lost Coast
Half-Life 1: Anthology
Half-Life: Survive in Catacombs 2
Half-Life: Survive in Catacombs 1
Half-Life 2: Deathmatch
Codename: Gordon
Half-Life: Cthulhu
Half-Life: Invasion
Half-Life: Generation
Half-Life: Poke646
Sweet Half-Life
Half-Life: Blue Shift
Half-Life: Opposing Force
Half-Life: Game of the Year Edition
Half-Life
Team Fortress Classic
Half-Life: Vampire Slayer
Half-Life: USS Darkstar
Half-Life: They Hunger 3: Rude Awakening
Half-Life: They Hunger 2: Rest in Pieces
Half-Life: They Hunger 1
Half-Life: The Specialist
Half-Life: The Gate
Half-Life: Sven Co-op
Half-Life: Science And Industry
Half-Life: Redemption
Half-Life: Mistaken Identity
Half-Life: Life/2 Add-On
Half-Life: Chickenmix
Half-Life: Half-Time Level CD
Half-Life: Further Data
Half-Life: Conundrum
Half-Life: Bestseller Series
Half-Life: Azure Sheep
Half-Life: 1986
Action Half-LifeDiskusia Príspevkov: 123 Hodnotenie
2140 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |