HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19151
5449
5063
1423
1599
7007
5188
10800
1687

Online 6294 užívateľov

Návody > Dungeon Siege II


Zobrazení:201961
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Akt I | Akt II | Akt III | Sekundárne Questy


Akt II

Chapter 1: The Town of Aman´lu
 • Speak with Celeb´hel the Elder in Alt´orn Hall in the town of Aman´lu.
Prvá kapitola tohto aktu je veľmi krátka, no môžete tu začať množstvo vedľajších questov.
Neďaleko vás je Magic Shop, v ktorom je predavač prísad, enchantovateľ a predavačka kúziel. Práve ju, Mage Lyssandore, oslovte. Pohovorte si s ňou o duchoch a získate quest "Dark Ohm". Na poschodí si u nej vezmite knihy Zaramoth´s Ascendance and Downfall a Symbology of the Azunites.
Potom zájdite do krčmy. Pri stole sedí Roland. Ak máte v parte Lothara, tak ho oslovte a on obviní Lothara z krádeže. Lothar chce dokázať svoju nevinu, tak súhlaste, že mu s tým pomôžete a získate quest "Lothar´s Innocence". Pohovorte si s barmanom, ktorý by rád počul vaše historky, no povedzte mu, že ste nebojovali s ničím z toho, čo spomína a navrhne vám zlepšiť svoje dobrodružné schopnosti v aréne, do ktorej sa môžete dostať výťahom, ktorý je za dverami za ním. Pri bare tiež stojí elf Amren, ktorého môžete pribrať do party (Ranger). Ďalej je tu Athelas, ktorý vám povie o Thestrinovi, ktorý sa snaží vypustiť démona (ak ste splnili quest Family Heirloom). Ak Athelasovi ponúknete pomoc, získate quest "A Family Heirloom, Part II". Ešte vybehnite na poschodie, kde si vezmite knihu Elandir´s Life and Teachings.
Vedľa krčmy je zničený dom, pri ktorom je predavačka zbraní a predajca brnení. V dome je kováčsky učeň Fyrndolf - je to brat kováča Feldwyra. Ak ste pre neho splnili quest, tak oslovte Fyrndolfa a dá vám za odmenu Feldwyrom vyrobenú zbraň.
Zájdite do obchodu so zvieratami pri teleporte a oslovte predavača Galerona. Spýtajte sa, či nemá niečo špeciálne. Niečo by chcel, no mohol by v tom pomôcť akurát čarodej Khartos the Wise. Sľúbte, že ho pohľadáte a máte quest "Mythrilhorn".
Vedľa obchodu so zvieratami je opustený dom, do ktorého vstúpte a zo stola si vezmite Liantir Stone. Následne sa vás pokúsi zabiť tajomný vrah. Objaví sa Dandel a vysvetlí vám, že ten kameň označí človeka ako cieľ pre tajomný klan vrahov, čoho sa samozrejme chcete zbaviť, tak získate quest "Mark of the Assassin".
V juhovýchodnom výbežku na okraji mesta postáva Prospector Albain. Ak máte v parte dryádu Deru, tak ho oslovte. Je to lovec pokladov, no nemá úspech. Deru je chtivá po dobrodružstve, tak navrhne, aby ste ten poklad hľadali vy. Súhlaste a dostanete od Albaina mapu, kľúč a quest "Deru´s Treasure Hunt".
Na východ od obchodu so zvieratami má dom Eolanda, čarodejka. Vypočujte si príbeh o legendárnom čarodejovi a jeho palici, ktorá bola rozlomená na tri kusy. Súhlaste, že sa ju pokúsite nájsť a získate quest "Arinth´s Legendary Staff". Dostanete od nej knihu The Legend of Aritnth The Mad. Tiež si vezmite knihy Dryads and their customs a Fables of Ancient Artifacts.
Pri dome Eolandy je elfka Eumenidie. Ponúknite jej pomoc pri zháňaní prísad, ktoré potrebuje a získate quest "Viperclaw". Potrebuje pero z grifa (Griffon Feather), Jagged Arrowhead a Onyx Fragment. Tieto veci môžete nájsť na rôznych miestach, alebo kúpiť. Možno už niektoré aj máte, takže tento quest nemá význam viac rozpisovať. Len buďte pozorný, nezabudnite naň a keď všetko nájdete, tak jej to doneste.
V severovýchodnej časti mesta má dom čarodejka Tywlis. Chcela by sfunkčniť magickú palicu svojho starého otca, no nevie ako. Bolo na nej niečo, čo žiarilo dúhovými farbami, no je to preč. Sľúbte, že jej niečo pohľadáte a máte quest "Tywlis´ Broken Staff". Môžete si pri nej vziať knihu Valdis and his Armies. Potrebuje konkrétne Rainbow Trinket. Ten môžete nájsť, alebo kúpiť. Je pravdepodobné, že už ste nejaký aj našli, tak jej ho môžete dať. Odmení sa vám, ak odmietnete peniaze, dá vám predmet.

Keď ste si už obehali celé mesto, tak zájdite do jeho stredu. V budove si môžete vziať knihu Turmanar and its aftermath. Je tu Historian Bidelia, ktorá vám môže porozprávať rôzne príbehy o elfoch. No hlavne tu oslovte vodcu, elfa menom Celeb´hel.


Chapter 2: Finala and the Broken Bridge.
 • Find Finala, the town´s engineer, in the Hills north of Aman´lu.
 • Convince Finala to return to Aman´lu and repair the broken bridge.
Potrebujete nájsť Finalu, aby opravila most, ktorým pôjdete ďalej. V meste ešte môžete v severovýchodnej časti mesta pohľadať elfku Drianjul, ktorá vám odovzdá list (Letter from Drevin) od jej brata Drevina (s ktorým ste začínali celú hru).
Než sa vydáte na prieskum tohto sveta, môžete si odskočiť v rámci questu pre Deru. Teleportnite sa do Southern Jungle a nad teleportom vstúpte do Rashka´s Ruins. Uprostred sa zvezte dole výťahom. Tam sa prebojujte k dverám, ktoré otvoríte kľúčom, ktorý ste dostali pri prijatí questu. Vyprázdnite bočné miestnosti za dverami a v miestnosti pred vami otvorte truhlu (môže len Deru). Získate nejaké zlato, medzi knihy Razka´s Riddle a predmet s hádankou, ktorá vás má doviesť k ďalšiemu pokladu. No to až neskôr. Vráťte sa do Aman´lu.

Zájdite k svernej bráne, ktorou prejdite von. Tu sa prebojúvajte stále na sever. Kľudne si prezrite všetky bočné oblasti, no až na nejakú tú korisť v opustených domoch a nepriateľov tam nie je nič podstatné. Cestou sa dostanete až k Finale. Oslovte ju a prehovorte, aby sa vrátila do mesta opraviť most.


Mapa

 1. Miesto, kde prvýkrát stretnete Finalu.
 2. Teleport - Aman´lu Hills.
 3. An Ancient Elven Reliquary - elfský relikviár (quest Arinth´s Legendary Staff)
 4. Teleport - Elen´lu Isles.
 5. Ruiny chrámu "The Temple of Istaura and Isteru" (quest Arinth the Mad).
 1. Prvý kryštál
 2. Druhý kryštál
 3. Tretí kryštál
 4. Štvrtý kryštál
 5. Prvý reaktor
 6. Druhý raktor
 7. Tretí reaktor
 8. Štvrtý reaktor
 9. Centrálny ostrov s pyramídou, na ktorý musia smerovať všetky štyri lúče.


Chapter 3: The Elen´lu Isles
 • Travel to Elen´lu Isles.
 • Find the replace the prism´s four small refractor crystals.
 • Find the prism´s large refractor crystal and activate the prism.
 • Return to Aman´lu and speak to Finala.
Prebojujte sa ešte kúsok na sever, kde si aktivujte teleport. Pokračujte dlhou cestou vpred. Keď dorazíte k Incantion Shrine, tak pokračujte na východ. Na západe je malá jaskyňa. Na severe je malé údolie, na konci ktorého je vstup do Elfského relikviára, tam sa pôjde neskôr. Takže pokračujte na východ a na juh. Pôjdete popri strome, do ktorého sa dá vojsť. Vstúpte doň a na ľavej stene je tlačidlo, ktorým si privoláte truhlu s korisťou. Pokračujte až k teleportu. Za ním ďalej na sever už končí oblasť, je tam akurát ďalší strom s dverami, za ktorými je truhla s korisťou. Pokračujte cez chrám a východne.

Vstúpte na ostrovy Elen´lu. Prejdite na prvý, zabite nepriateľa a získate prvý kryštál. Choďte na ostrov pred vami (na východ). Potom na sever, východ, sever a západ. Tam sa zvezte výťahom, prebojujte sa podzemím k ďalšiemu výťahu, ktorým sa opäť vyvezte hore. Tam nájdete Griffhon Feather pre quest Viperclaw. Teraz choďte smer juh, východ, sever, východ, východ. Tam zabite nepriateľa s druhým kryštálom. Potom choďte smer juh, juh, juh, tam prejdite susedným mostom naľavo, teda naspäť na sever, ale na vedľajší ostrov. Tam je Beam Focus Device. Umiestnite do zariadenia kryštál a sfunkčnite ho (kliknite naň dvakrát).
Vráťte sa na predošlý ostrov, teda na juh a z neho choďte dvakrát na západ, kde od nepriateľa získate tretí kryštál. Choďte na susedný ostrov na sever, kde je ďalšie zariadenie, do ktorého vložte kryštál a sfunkčnite ho.
Vráťte sa na južnú stranu tohto ostrova a prejdite na susedný ostrov na juhu (nie na ten, z ktorého ste prešli predtým, ale na ten vnútorný). Z neho choďte na ostrov na východ. Tam je tretie zariadenie. Umiestnite kryštál a otočte stroj na sever (celkovo kliknite naň štyrikrát). Vráťte sa na ostrov, kde bolo druhé zariadene, kde ste umiestnili kryštál (západ, sever) a z neho choďte na sever, kde získajte od nepriateľa štvrtý kryštál. Odtiaľ choďte na sever a na východ, kde je posledné zariadenie, do ktorého umiestnite posledný kryštál a sfunkčnite ho (štyrikrát kliknúť).
Keď lúče zo všetkých štyroch zariadení smerujú do centrálneho ostrova, tak sa naň vydajte. Vráťte sa na ostrov so zariadením, ktoré ste našli, ako druhé (západ, juh, juh) a z neho prejdite na východ, na centrálny ostrov. Zabite tam nepriateľa a získate veľký kryštál. Umiestnite ho na vrchol pyramídy na tomto ostrove a v animačke uvidíte, ako sila kryštálu uhasí ohne v meste. Potom už len zvládnite nápor nepriateľov, ktorí vás napadnú a je to. Už sa len vráťte do mesta.
Tam už len zájdite na severnú časť mesta, kde vás pri opravenom moste čaká Finala. Oslovte ju a povie vám o oprave mosta a ponúkne vám tiež svoje služby, tak ak chcete, môžete ju prijať (Combat Mage).


Chapter 4: The Royal Caravan
 • Locate the Caravan.
 • Find the Vai´kesh sanctuary.
 • Find the leader of the Vai´kesh.
Ak ste si vzali Finalu do party, tak sa vráťte do mesta Eirulan. Ak si spomínate, tak v Kithraya Caves bol pokazený výťah. Teleportujte sa z mesta do Kithraya Valley a choďte všetci do horných Kithrayaských jaskýň. Tam pohľadajte výťah, označte si Finalu a s ňou kliknite na výťah. Povoľte jej ho opraviť a zvezte sa dole výťahom. Týmto zároveň získate quest "Finala´s Contemtp". Tam s Finalou otvorte truhlu, v ktorej nájdete mapu so zaznačenými štyrmi tajnými Mordenskými vežami. Vráťte sa naspäť do jaskyne, naspäť k teleportu a preneste sa do Southern Jungle. Tam choďte trocha na západ a naľavo sú ruiny, ktoré ste už mali možnosť predtým preskúmať (Some Abandoned Ruins). Teraz v nich Finala objaví tajný vchod, ktorým prejdite. Prejdite tajnou chodbu, na konci ktorej sa vyvezte výťahom a ste v údolí, ktoré ste mohli zhora vidieť už predtým, no nemohli ste sa k nemu dostať. Tu zničte Mordenskú vežu, tak ako ste ich už pár zničili v prvom Akte (rozbite klietku, použite úlomok z nej ako fakľu, tú pripáľte o oheň a podpáľte ňou vežu). Vráťte sa naspäť k teleportu a preneste sa do Northern Jungle. Tam len zájdite pár krokov na sever a napravo máte stenu, ktorá vám doteraz bránila v ceste na východ. Finala v nej objaví tajný prechod. V kopcoch za stenou len pobite nepriateľov a zničte tri ďalšie Mordenské veže. Po zničení poslednej Finala objaví ďalšiu mapu a súčiastku z výťahu. To je nateraz všetko. Vráťte sa späť do mesta Aman´lu.

V meste choďte na juh a prejdite opraveným mostom. Napravo je dom, v ktorom je Alar´ithil, ktorý má pri sebe elfskú vodu, neskôr sa za ním vrátime kvôli Lelani´s Sorrow. Môžete si tu vziať knihu Downfall of the Manu Ostar. Oproti v dome na východe býva Eldorath Wilwarin, od ktorého môžete získať quest "A Servant´s Haunt". Chce, aby ste dokázali nevinu jeho mŕtveho strýka. Dostanete záznam zločinu, z ktorého ho obvinili - Guard´s Report. Popri dvoch strážnikoch pokračujte ďalej na juh za bránu mesta.
Na východe nájdete vypálený dom, v ktorom je Chant of Strength. Cesta od neho na juh je ďalej slepá, takže sa vráťte na hlavnú cestu a ďalej na juh. Po chvíli odbočte na západ, vybehnite hore schodmi a v dome sa naučte Chant of Dexterity a Chant of Intelligence. Vráťte sa na hlavnú cestu a pokračujte na juh. Na širšom priestranstve sa bude dať odbočiť na východ a pomedzi kopce k Margusovmu domu. Zatiaľ sa doň nedá vstúpiť. Vráťte sa na hlavnú cestu a na sever. Pôjdete popri strome, do ktorého sa dá vstúpiť. Na ľavej stene je tlačidlo, ktoré vysunie truhlicu s korisťou. Pokračujte hlavnou cestou až k teleportu pri moste. Spred mosta ešte môžete ísť do údolia na východ, kde sú však len nepriatelia a pár truhlíc. Inak prejdite mostom.
Keď prejdete mostom, držte sa západnej strany a narazíte na jaskyňu (Watery Cavern). Je v nej dosť silných nepriateľov, tak nebojujte bezhlavo. Prebojujte sa na koniec jaskyne, na jej hornej časti, kde je poloobor Margus pestujúci huby. Oslovte ho a Lothar ho obviní z krádeže, z ktorej bol obvinený on. Margus to prizná, no utečie. Úplne náhodou mu však vypadol kľúč od jeho domu. Vyjdite z jaskyne a choďte naspäť na sever, na východ do Margusovho domu. Tam ho znova oslovte a napadne vás. Bojujte s ním, pokým sa nevzdá. Sľúbi, že sa vráti do mesta a povie pravdu. Vráťte sa do mesta teda aj vy a zájdite za Rolandom do krčmy. Tam už čaká Margus, ktorý mu povedal pravdu. Roland sa Lotharovi ospravedlní a dá mu aj nejaké odškodné. Quest je tým kompletný.

Vráťte sa naspäť do lesa (Southern Vai´lutra Forest). Na východe od druhého vchodu do Watery Cavern je malá jaskyňa plná nepriateľov, ktorú môžete preskúmať. Inak pokračujte ďalej na juh. Dorazíte k stavbe pripomínajúcej veľkú svätyňu. Uprostred nej je však výťah, ktorým sa zveziete do Levreth Estate, no tam sa pôjde až neskôr. O kúsok ďalej nájdete zničenú karavánu. Keď dohovoríte s raneným elfom, pokračujte ďalej. Cestou budete môcť odbočiť do kopca na východ. Tam je strom, do ktorého môžete vstúpiť a zviezť sa dole výťahom. Dole zabite nepriateľa a napravo kliknite na lampu na stene, čo otvorí tajný prechod. Tam sa naučíte Mysterious Chant (Rando Conjurum). Vráťte sa na hlavnú cestu a pokračujte ďalej. Dorazíte k bráne, cez ktorú vás nechcú pustiť, tak od nej choďte na sever. Na konci zbehnite dole schodmi, oslovte chlapíka, ten vám otvorí dvere a vstúpte do Vai´kesh Sanctuary. Pohovorte si s Vai´kesh Prophetom, ktorý vezme Aegis a utečie.


Mapa

 1. Dom v meste Aman´lu. Alar´ithil (quest Lelani´s Sorrow).
 2. Dom v meste Aman´lu. Eldoriath (quest A Servant´s Haunt).
 3. Margusov dom (quest Lothar´s Innocence).
 4. Teleport - Southern Vai´lutra Forest (North).
 5. Kruh z húb (quest Amren´s Vision).
 6. A Watery Cavern
 7. Margus (quest Lothar´s Innocence)
 8. Levreth Estate (quest A Servant´s Haunt).
 9. Teleport - Southern Vai´lutra Forest (South), zničená karavána, Ranený vojak Mylindril (quest Evangeline´s Folly).
 10. Vstup do Vai´kesh Forest.


Chapter 5: The Vai´kesh and the Aegis of Death
 • Follow the Vai´kesh Prophet.
 • Continue following the Vai´kesh Prophet.
 • Follow the Vai´kesh Prophet along Arinth´s Ravine.
 • Defeat the Vai´kesh Prophet and his followers.
 • Find the Aegis of Death.
 • Defeat the Knotted Shambler.
 • Claim the Aegis of Death.
 • Talk to Azunite Scholar.
Pobite všetkých Vai´keshov a preskúmajte to tu trocha. Na južnej stene sú dvere, ktoré vyžadujú Prírodného mága levelu 22. Na východnej strane sú dva spínače. Jeden na stene a druhý na schodoch za stĺpom. Obe vám otvoria skryté miestnosti. V nich sa naučte Chant of Mage Power a Chant of Fighter Power. V tej naľavo ešte môžete kliknúť na svietnik a otvorí sa ďalšia miestnosť, s truhlou. V miestnosti napravo je spínač za dverami a otvoríte ním ďalšiu miestnosť s Mimicom. Na severnej stene je miestnosť, ktorá vyžaduje Rangera levelu 22 a mimo truhle je v nej aj Chant of Ranger Power. Potom sa vráťte do stredu svätyne a prejdite dverami, ktorými utiekol Prorok. Hneď za nimi máte Chant of Casting. Prejdite tunelmi (Cestou si vezmite pri schodoch knihu The Dark Wizards) na ich koniec, až sa opäť dostanete do lesa. Budete za bránou, za ktorú vás predtým nechceli pustiť (môžete ju zájsť otvoriť). Pokračujte až k teleportu.
Za ním je jaskyňa, ktorou sa prebojujte. Krátko pred teleportom máte na severe dvere. Naľavo od nich je páka, ktorou ich otvoríte a môžete to za nimi vyrabovať. Pokračujte až k teleportu. Od neho sa vydajte na juh, kde nájdete vchod do malého väzenia. V ňom sa objaví Thestrin a vypustí démona. Bojujte teda s démonom a zničte ho. Potom len oslovte Athelasa a ukončíte quest A Family Heirloom, Part II.
Pokračujte v lese na sever a dobehnete Proroka. No postaví vám do cesty svojich verných a zas utečie. Po boji choďte ďalej na sever do malej jaskyne. V jej zadnej časti budete svedkami tajomného rituálu. Po rituáli všetkých pobite a naučte sa v jaskyni Chant of Fortification. Vráťte sa do Aman´lu za čarodejkou Lyssanore. Oznámte jej, čo ste videli a splníte tak quest Dark Ohm a zároveň sa naučíte Chant of the Dead, ktorý vám umožní rozprávať sa s duchmi, ktorých ste už mali možnosť veľakrát stretnúť.
Vráťte sa do lesa a pokračujte hlavnou cestou. Za druhým mostom odbočte doprava, kde je malá jaskyňa. Na jej konci sú dvere, ktorými zatiaľ neprejdete. V tejto, alebo v ďalších jaskyniach tu v okolí, by ste mali byť schopní nájsť Onyx Fragmet pre quest Viperclaw (ostatné prísady by ste už mali mať, tak keď ho získate, choďte do mesta za Eumenidie ukončiť quest. Za odmenu dostanete Viperclaw). Cestou budete mať po pravej strane ešte jednu jaskyňu a nad ňou strom, v ktorom je na ľavej stene tlačidlo, čo vám privolá truhlu. Po ceste dorazte až k teleportu.
Od neho pokračujte ďalej. Pred ďalším mostom máte naľavo jaskyňu, v ktorej sú tiež dvere, za ktoré vás zatiaľ nepustia. Keď prejdete mostom, napravo je Frozen Cave, v ktorej pokračuje Quest Deru´s Treasure Hunt. Ak ju nemáte, tak zatiaľ nechajte jaskyňu tak, ak je Deru s vami a prezreli ste už aj prvé miesto s pokladom, tak do nej vstúpte. Strieborným kľúčom si otvorte bránu a s Deru otvorte truhlicu. Získate nejaké zlato, zlatý kľúč a ďalšiu hádanku (Razka´s Second Riddle).
Vráťte sa do lesa a pokračujte. Opäť stretnete Proroka, no zase utečie a nechá vám pár svojich bojovníkov v ceste. Pobite ich. Ďalej na východe je zatiaľ neprechodná jaskyňa, takže pokračujte cez most za prorokom. Popri teleporte a ďalej, až ho znova stretnete. Tentokrát sa vám už postaví, aj so svojimi bojovníkmi, tak ich všetkých pobite.
Už vás čakajú len dve jaskyne. Preskúmajte si tú na severe a potom choďte do tej na východe. Tam vás čaká boss - Knotted Shambler. Najprv zlikvidujte všetky rastliny vykukujúce zo zeme, ktoré podporujú samotného bossa. Keď je po nich, tak sa pustite do neho samotného. Keď ho po ťažkom boji zabijete (pomáhajte si ohňom, ak máte mágov), zoberte kúsok štítu - Aegis of Death. Potom zájdite k Azunite Scholarovi a pohovorte si s ním.


Mapa

 1. Vstup do Vai´kesh Forest. Brána do lesa.
 2. The Vai´kesh Sanctuary - pri prvom vstupe do oblasti ňou musíte prejsť.
 3. Teleport - Vai´kesh Forest (North).
 4. Teleport - Vai´kesh Forest (South).
 5. Malé väzenie "A Small Vai´kesh Prison" (quest A Family Heirloom, Part II).
 6. A Small Vai´kesh Cave - malá jaskyňa, v ktorej sa koná tajomný rituál (quest A Dark Ohm).
 7. Jaskyňa s väzením, do ktorého sa vstúpi len v rámci questu (quest Evangeline´s Folly).
 8. Teleport - Western End of Arinth´s Ravine.
 9. Zmrznutá jaskyňa "A Frozen Vai´kesh Cave" (quest Deru´s Treasure Hunt).
 10. Teleport - Eastern End of Arinth´s Ravine.
 11. Duch č. 9 (quest Spirits of Aranna)
 12. Jaskyňa v ktorej je Aegis of Death a boss.
 13. Teleport do Garden of the Ancients.


Chapter 6: Princess Evangeline
 • Find the Azunite burial grounds.
 • Look for the Death Masks of Champion Rahvan´s brothers.
 • Enter the Azunite catacombs.
 • Find Princess Evangeline.
 • Rescue Princess Evangeline.
Azunite Scholar vám otvoril dvere vedúce k portálu, ktorý vás prenesie do novej oblasti. Vstúpte do portálu a ten vás prenesie do Garden of the Ancients. Hneď pri vás je krypta, v ktorej na južnej stene kliknite na sochu a otvoríte si tajný prechod, za ktorým sa naučte Chant of Master Self Awareness. Vráťte sa von a postupujte na juhozápad, kde máte teleport.

Keďže už máte aktívny teleport tejto oblasti, môžeme sa vrátiť postúpiť v pár vedľajších questoch. Zájdite k teleportu a preneste sa do Southern Vai´lutra Forest (South). Pri teleporte je Incantation Shrine, tak v nej použite Chant of the Dead, aby ste sa mohli zhovárať s duchmi. Potom choďte na východ a v stavbe pripomínajúcej svätyňu sa zvezte výťahom do Levreth Estate. Tam sa zvezte ďalším výťahom a dole nájdete ducha Threnitha Wilwarina. Oslovte ho a povedzte mu, že ste prišli očistiť jeho meno (ak vám aj vyprchá Chant, po prvom oslovení s ním môžete hovoriť stále). Otvorí vám dvere na juhu. Najprv choďte do dverí na severe a naučte sa Chant of Fighter Health. Potom do miestnosti na západ, kde sa naučte Chant of Ranger Health a Chant of Mage Health. Tiež tu môžete na západnej stene použiť tajný spínač na otvorenie miestnosti s nejakou korisťou. Potom choďte do miestnosti s duchom, vezmite si portrét lady Levreth a znovu oslovte ducha. Otvorí vám ďalšie dvere, za ktorými si vezmite prameň zlatých vlasov. Znovu oslovte ducha a zistíte že Levreth mal milenku. Nasledujte ho do ďalšej miestnosti, kde vezmite spálený list (A Burned Letter). Oslovte ducha a zistíte, že aj Levrethova milenka bola zavraždená. On odniesol majstrovo telo, aby nebolo pošpinené jeho meno tým, že mal milenku a preto bol od krvi, keď ho našli a preto ho aj obvinili a popravili. Duch vám otvorí poslednú miestnosť, v ktorej vezmite drahokamy Levrethovho sídla, aby ste dokázali, že Threnith nekradol a tiež si vezmite zlato pre seba. Máte tu na stene aj spínač, ktorým si otvoríte tajné dvere vedúce do miestnosti s výťahom, čo vám trocha skráti cestu. Vráťte sa k teleportu a choďte do mesta. Tam zájdite za Eldoriathom, od ktorého ste aj získali túto úlohu. S dôkazmi, ktoré ste získali, môže očistiť Threnithove meno a quest je splnený. Potom oslovte Threnithovoho ducha, ktorý sa tu tiež objavil a ponúknite mu pomoc, keďže stále nenašiel kľud a získate quest "A Servant´s Haunt, Part II".
Zájdite teda teraz do Dryádskeho mesta Eirulan a tam do krčmy. Oslovte tam Lady Levreth. Prizná sa, že vrahom bol jej brat, veliteľ stráží v Aman´lu. Po jej priznaní sa objaví Dryáda, ktorá ju zatkne. Ak chcete, môžete ju navštíviť vo väzení, kde ste boli na začiatku hry aj vy. Než sa vrátite do mesta, odskočte si po časť Arinthovej palice. Teleportujte sa do Western Cliffs of Azunai. Tam prejdite do Isteru´s Cavern a na južný koniec jaskyne. V neďalekej Incantation Shrine použite Chant of the Dead a zvezte sa dole výťahom (spínač je ukrytý na schodoch pri výťahu) do elfského relikviára. Dole oslovte ducha a ten vám otvorí truhlu, z ktorej získate časť Arinthovej palice. Vráťte sa hore výťahom. Než odídete, máte tu dva ventily, ktorými môžete vypustiť vodu. To otvorí tajné dvere s nejakou korisťou. Potom sa vráťte do Aman´lu.
Tam zájdite do centrálnej budovy, kde je Guardian Commander Wethril, brat lady Leverth. Oslovte ho a zabite v nasledujúcom boji. Po boji oslovte Celeb´hela a dostanete odmenu a ukončíte aj quest.
Teraz sa teleportujte do Elen´lu Isles a choďte na západ do Incantation Shrine, kde použite Chant of the Dead. Potom choďte na sever, do malého údolia, kde sa na jeho konci zvezte dole výťahom. Je tam ďalší elfský relikviár, v ktorom oslovte ducha a ten vám otvorí truhlu, z ktorej si vezmite druhú časť Arinthovej palice. Tiež tu máte na východnej strane tajný spínač, ktorý otvorí miestnosť s nejakou korisťou.

Takže ste postúpili v plnení vedľajších questov, ktoré sa zatiaľ dali. Teleportujte sa naspäť do Garden of the Ancients (North). Pokračujte na juhozápad k druhému teleportu, neďaleko ktorého je duch Champion Rahvan. Je to duch bojovníka, ktorý dávno bojoval v boji so Zaramothom. Nepustí vás do pohrebiska, ktoré stráži, pokým mu neprinesiete pohrebné masky jeho troch bratov, aby vedel, že po smrti boli náležite pochovaní. Takže sa trochu vrátime. Celkovo sú masky štyri, ak chcete aj vedľajší quest.
Vracajte sa po ceste k predošlému teleportu a popri ceste, po pravej strene budete míňať dve hrobky. Od teleportu pokračujte ďalej na východ a po pravej strane bude tretia hrobka (končí pri nej bočná cesta) a úplne na konci na východe je posledná, štvrtá hrobka. V strede každej hrobky je maska, ktorú si vezmite. V každej hrobke sú tiež vždy tri tajné miestnosti. Spínače sú na všetkých stranách hrobky, okrem tej, na ktorej je vchod (jedna stena, jeden spínač). Keď získate všetky štyri masky, tak sa vráťte za Rahvanom. Keď mu ukážete masky, pustí vás ďalej. Keď donesiete všetky štyri, tak si spomenie, čo sa stalo. Bojovali tu a narazili na Licha, ktorý ich zabil. Jeho dušu uväznil a spravil z neho strážcu jeho katakomb. Aj keď si teraz na všetko spomenul, nemôže nájsť pokoj, kým je tu Lych, tak mu ponúknite pomoc. Naučí vás Mysterious Chant (Letiso) a získate tak quest Rahvan´s Curse.

Vstúpte do Azunite Burial Grunds. V prvej miestnosti si všimnite na zemi štyri symboly, ktoré si zapamätajte. Pokračujte ďalej. Budete míňať miestnosť pre Rangera levelu 25. Prejdite do veľkej haly, kde padá zo stropu ľad. Tu sa cesta rozdvojuje, no obe cesty vedú do druhej takejto veľkej haly. Dolná cesta vedie cez normálny most a horná cez prírodný most tvorený ľadom. Zájdite k tomuto mostu a než ním prejdete, zabočte doľava. Za kusmi ľadu, je tam v rohu pri stenách Chaotic Chant of Might. Za týmto mostom je cesta na západ, ktorá vedie opäť na povrch, na susednú plošinu, vedľa tej, kde je Champion Rahvan a hrobky (na tejto plošine je pár nepriateľov, korisť a v severnej časti veža, ktorou sa môžete vyviezť a naučiť sa hore Chant of Melee Awareness a Chant of Ranged Awareness). Cesta na juh vedie ďalej k teleportu, tak ňou choďte.

Za teleportom prejdite cez dve plošiny. Na druhej sú štyri stĺpy so symbolmi. Otočte ich podľa symbolov, ktoré ste mohli vidieť na dlážke cestou sem. Takže zľava doprava: Purpurový strom (smrť), červené zavreté oko (slepota), žlté otvorené oko (videnie) a zelený strom (život). Objaví sa vám výťah, ktorým sa zvezte do katakomb.
Pri prvej možnosti odbočte doľava, na juh. Tam pobite nepriateľov v svätyni a postavte sa k východnej stene na symbol purpurového stromu. Funguje ako Incantation Shrine, tak na ňom zarecitujte Mysterious Chant, ktorý vás naučil Rahvan. Otvorí sa tajná miestnosť, v ktorej vás čaká Letiso the Shadow Lich a ďalší nepriatelia. Pobite ich a získate kameň s dušou Rahvana. Tiež sa tu naučte Chant of Purity. Buď teraz, alebo neskôr skočte za Rahvanom odovzdať mu jeho dušu a ukončiť quest.
Potom už len postupujte ďalej až na koniec tejto oblasti. Cestou máte pár zákutí s nepriateľmi a korisťou, ale je to tu celkom malá oblasť. Na konci vás čaká Valdisov Dark Wizard. Má okolo seba tri kryštály, ktoré ho chránia, tak zničte najprv tie, plus nepriateľov, ktorých vyvoláva a potom dorazte aj jeho. Keď nemá štíty, tak sa teleportuje okolo vás, no len na krátke vzdialenosti, takže sa veľa nenabeháte. Keď ho zabijete, tak oslovte zachránenú princeznú Evu. Po rozhovore sa presunie a otvorí vám severné dvere. Tam ju oslovte znova a ukončíte kapitolu. Eva sa vám ponúkne do party, tak si ju môžete vziať (bojovník).


Mapa 1. Portál z Vai´kesh Grotto (Arnith´s Ravine).
 2. Teleport - Garden of the Ancients (North).
 3. Hrobky s posmrtnými maskami (hlavný quest a quest Rahvan´s Curse)
 4. Kruh z húb (Amren´s Vision).
 5. Teleport - Garden of the Ancients (South).
 6. Prechod z Garden of the Ancienst do Azunite Burial Grounds.
 7. Teleport - Azunite Burial Grounds.
 8. Prechod do Azunite Catacombs.
 9. Lich Letiso (quest Rahvan´s Curse)
 10. Temný čarodej a Princezná Evangelina.
 11. Výťah do hornej časti katakomb, z ktorých je priamy prístup do Snowbrook Valley.
 12. Teleport Snowbrook Valley
 13. Duch č. 12 (quest Spirits of Aranna).

Chapter 7: The Siege of Snowbrook
 • Enter Snowbrook Haven through the servant´s quarters.
 • Find the throne room and acquire the display case key.
 • Locate the Snowbrook Haven Commander.
Prejdite dverami, ktoré otvorila a prebojujte sa k výťahu. Vyvezte sa ním a prebojujte sa pár miestnosťami až vonku. Tam pokračujte na sever k teleportu. Keďže máme aktívny teleport a princeznú, tak sa poďme na jej vedľajší quest.
Preneste sa do Southern Vai´lutra Forest (South), kde je zničená karavána. Oslovte raneného Milindrila a povie princeznej, že temní elfovia Vai´kesh uniesli ostatných vojakov. Získate tak quest "Evangeline´s Folly". Potom sa preneste do Western End of Arinth´s Ravine. Tam sa vydajte cestou na západ až k mostu. Pred mostom choďte do jaskyne na západ/juhozápad. Keď ste tadeto prechádzali prvýkrát, tak ste mohli naraziť na pár jaskýň, v ktorých boli dvere, cez ktoré vás nechceli pustiť. Teraz sa cez dvere dostanete. Za nimi pobite všetkých nepriateľov, získajte bronzový kľúč, otvorte mreže a oslovte vojaka za nimi. Povie vám, že princezninho priateľa držia v inom väzení a prezradí vám heslo. Vráťte sa k teleportu, ktorým ste sem pred chvíľou prišli a choďte od neho na východ. Keď budete môcť, odbočte na sever do veľkej jaskyne. Na jej konci vám opäť otvoria dvere, za ktorými zase všetkých pobite, získajte strieborný kľúč, otvorte mreže a oslovte vojaka, len aby ste zistili, že Jessic je v inom väzení. Vráťte sa von na cestu a pokračujte ďalej na východ. Za mostom stále na východ, až k ďalšiemu mostu, čo sa stáča na juh. Ignorujte ho a pokračujte na východ až do poslednej jaskyne, v ktorej prejdite zatvorenými dverami. Tu už len zase všetkých pobite, získajte zlatý kľúč, otvorte mreže a zachránite Jessica. Tým ste splnil quest.

Vráťte sa naspäť do Snowbrook Valley. Tam pokračujte na západ, až za most. Za mostom je na juhu malá jaskyňa (Fridge Cave). Na severe môžete zbehnúť dole schodmi k rieke a tam je výťah do efského relikviára. No najprv pokračujte na západ a pôjdete popri veži, v ktorej sa vyvezte hore a tam máte Chant of Magic Awareness. Ešte ďalej na západ a tam nájdete Incatation Shrine, v ktorej použite Chant of the Dead. Vráťte sa k mostu a dole na severe sa zvezte výťahom do Relikviára. Oslovte ducha, ktorý vám otvorí truhlicu. Z nej si vezmite poslednú časť Arinthovej palice. Pri truhlici máte tiež tajný spínač, ktorý vám otvorí miestnosť s korisťou. Vráťte sa na povrch a k Incatation Shrine, pri ktorej ste boli pred chvíľou. Ďalej na západe cesta končí, takže sa vydajte na juh, hore do kopcov.
Keď hore v kopcoch vstúpite do Snowbrook Foothills, tak sa môžete dať na východ a vstúpiť do hornej časti Fridge Cave. V nej sa zvezte dole výťahom. Tam prejdite k druhému výťahu, ktorý váz vyvezie do dolnej časti Fridge Cave. No tam nepotrebujete ísť. Je tu pri výťahu aj tlačidlo na stene, ktoré vám otvorí tajnú miestnosť. V nej pri truhlici s korisťou je druhé tlačidlo, ktoré otvorí tajnú miestnosť. Po preskúmaní sa vráťte s Snowbrook Foothills. Na západe je vchod do Snowbrook Grotto, sú to jaskynné tunely, ktoré spájajú jednotlivé miesta oblasti. Zatiaľ tam nemusíte ísť. Pokračujte na juh, až k teleportu.

Menšia odbočka. Vráťte sa do Aman´lu a keďže už máte všetky tri časti Arinthovej palice, zájdite za Eolandou. Je potešená vašim úspechom, hneď sa pustí do práce a zloží naspäť Arinthovu palicu. Za odmenu vám nechá túto unikátnu palicu vhodnú pre bojového mága. Taktiež ste zistili, že keďže bola skutočná legenda o Arinthovej palici, tak môže byť skutočná aj legenda o ňom samotnom. Eolonda vás varuje, aby sa palica a Arinth nestretli. No vy ste dobrodruh, takže sa teleportujte do Eirulanu a z neho do Lost Valley of Azunites. Tam choďte na východ a v ruinách popri východnej strane nájdite skrytý výťah. Zvezte sa ním dole, spínač je ukrytý na stene ruín. Už ste to tu mohli preskúmať pri prvej návšteve údolia. Ak nie, tak si pootvárajte niekoľko miestností, pomocou ukrytých tlačidiel v stenách, až sa dostanete k dlhým schodom. Nimi zbehnite dole, kde je za mrežami zavretý samotný Arinth. Dajte bojovému mágovi do rúk Arinthovu palicu a rozbite s ňou pilier medzi mrežami. Tým ho oslobodíte a Arinth utečie. Než odídete, tak kliknite na lampu, na stene pri dverách, ktorými ste sem vstúpili zo schodov. Otvoríte tajnú miestnosť pri schodoch, kde je Myserious Buckler. Vráťte sa do Aman´lu a preneste sa do Elen´lu Isles. Tam choďte len kúsok na východ, kde vás v chráme Istauru čaká Arinth. Bojujte s ním a zabite ho. Mimo predmetov, ktoré z neho vypadnú, získate tiež skill pointy naviac. Quest je kompletný. No aj tak ešte zájdite za Eolondou, ktorá vám dala predošlý quest Arinth´s Legendary Staff. Je potešená, že ste natrvalo zbavili svet Arinthovej hrozby a tiež vám dá odmenu.

Vráťte sa teleportom do Snowbrook Foothills. Vydajte sa po ceste na západ a pokračujte ňou až k veži, v ktorej sa naučte Chant of Ranged Skill. Pokračujte ďalej cestou až ku kamennému mostu, ktorým prejdite do Snowbrook Mountain. Tam pokračujte dlhou cestou, až k ďalšiemu teleportu za zničeným táborom. Za ním vstúpte do Snowbrook Haven Servant´s Quarters.
Vnútri môžete prezrieť bočné miestnosti, no nemajú nič podstatné. Prejdite na koniec haly. Dvere naľavo vedú k Incantation Shrine. Dvere napravo hore schodmi. Hore máte dvojo dverí. Naľavo je jaskyňa, ktorú zatiaľ nechajte. Choďte doprava. Tam v bočnej miestnosti sa naučte Mysterious Chant (Requo Amicum) a pokračujte ďalej mostom, za ktorým si vezmite knihu The Kings and Queens of the Northern Reaches. Pokračujte k výťahu a zvezte sa ním dole. Do prednej časti Living Quarters. V bočnej miestnosti pri výťahu máte Mysterious Chant (Requo Malum). Potom prejdite do trónnej sály. Kliknite na trón a získate kľúč (Diplay Case Key). Prejdite ďalej, dverami za trónom do Living Quarters. Postupujte priamo ďalej, až k teleportu. Od neho choďte na juh do miestnosti s výťahom. Na západ pri nej je séria ďalších miestností, v ktorých sú nepriatelia a korisť. Inak sa vyvezte výťahom.
Dostanete sa na nádvorie, kde pobite všetkých nepriateľov. Potom choďte ku schodom, nad ktorými je veliteľ. Ešte predtým vstúpte do jedálne pri schodoch. Oslovte tam vojaka Kiernana. Je zúfalý z tejto situácie. Dajte mu pre šťastie sošku Xeria a on vám na oplátku dá Mordenskú hlavu. Vráťte sa na nádvorie a vyjdite hore schodmi, kde už je Snowbrook Haven Commander. Oslovte veliteľku pevnosti.


Chapter 8: The Siege of Snowbrook Haven, Part II.
 • Destroy the Brall on top of the Snowbrook Haven Inner Keep.
 • Meet the Commander at the North Gate.
 • Destroy the Morden enemies that have broken through the North Gate.
 • Speak to Commander at the North Gate.
 • Defeat the Dragon.
 • Report to the Commander.
 • Finish off the Dragon.
 • Retrieve the Aegis of Blindness.
 • Finish Off the Dragon.
 • Escape from Snowbrook haven.
 • Travel to the Town of Kalrathia and speak with the town lord there.
Musíte pomôcť obrancom pevnosti. Prejdite poza plošinu s veliteľkou a vstúpte do dverí. Vnútri sa prebojujte až na úplný vrchol veže. Hore na hradbách pobite Brallov, ktorí zhadzujú kamene na nádvorie. Keď je po nich, len sa zvezte neďalekým výťahom dolu a vráťte sa za veliteľkou, ktorá je teraz pred severnou bránou. Keď sa s ňou budete zhovárať, prerazia nepriatelia bránu, tak ich pobite. Potom ju oslovte znovu. Objavil sa dráčik. Vráťte sa na hradby výťahom, ktorým ste predtým zišli dole. Na južnej strane je balista, ktorého použite. Pomocou bočných koliesok ho môžete otáčať. Drak lieta okolo hradieb a chrlí oheň. Vždy, keď si na chvíľu sadne, otočte balistu jeho smerom a vystreľte. Po dostatočnom množstve zásahov padne. Vráťte sa za veliteľkou, ktorá je už na hradbách. Tam sa ukáže, že celý odpor bol zbytočný, keďže obrancovia nemajú šancu proti duchom. Po boji sa vydajte na východné hradby a kľúčom, ktorý vám pred smrťou dala veliteľka, si otvorte dvere. Vstúpte do haly s Aegisom. Vezmite si Aegis of Blindness a opustite halu druhými dverami.
Keď budete odchádzať, objaví sa ranený Talon - drak, ktorého ste zostrelili na hradbách. Zvládnite tuhý zápas, konečne ho nadobro zabite.
Po boji prejdite napravo, kde vás čaká Azunite Scholar. Pohovorte si s ním a prejdite do miestnosti za ním, kde aktivujete teleport. Dostali ste od neho teleportačný kameň, ktorý vám umožní preniesť sa do mesta Kalrathia. Ešte predtým si tu vezmite Greater Chant of Intelligence, Greater Chant of Dexterity a Greater Chant of Strength. Potom sa teleportujte do Kalrathie. Tam len od teleportu dobehnite do radnice a oslovte miestneho vodcu, ktorým je malý chlapec.


Mapa 1. Azunite Catacombs.
 2. Teleport - Snowbrook Valley
 3. Elský relikviár (quest Arinth´s Legendary Staff).
 4. Vstup do Snowbrook Grotto.
 5. Stone Table Fragment (quest The Legendary Mace of Agarru).
 6. Teleport - Snowbrook Foothills.
 7. Teleport - Southern Face of Snowbrook Mountain.
 8. Teleport - Eastern Face of Snowbrook Mountain.
 9. Vstup do Snowbrook Haven Servant´s Quarters zo Snowbrook Mountain.
 10. Duch č. 8 (quest Spirits of Aranna)
 11. Jaskyňa Mrazu "Cavern of Frost" (quest The Kalrathian Nexus)
 12. Výťah do nižšej časti, do Snowbrook Haven Living Quarters.
 13. Trónna sála.
 14. Teleport - Snowbrook Haven Living Quarters.
 15. Výťah priamo do pevnosti z dolnej časti Haven Living Quarters.
 16. Nádvorie pevnosti Snowbrook Haven.


Akt I | Akt II | Akt III | Sekundárne Questy

Súvisiace hry: Dungeon Siege III: Treasures of the Sun
Dungeon Siege III
Dungeon Siege II: Deluxe Edition
Dungeon Siege II: Broken World
Dungeon Siege: Legends of Aranna
Dungeon SiegeDiskusia Príspevkov: 112 Hodnotenie
838 hlasov

100
60
20

80
40
0
55
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |