HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19011
5448
5063
1423
1599
6978
5150
10662
1687

Online 5801 užívateľov

Návody > Beyond Good and Evil


Zobrazení:31767
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

V hre, okrem hlavných misií máte možnosť chodiť značne nelineárne. Preto, aby v tom bol aspoň nejaký prehľad, som rozdelil návod na osem častí. Štyri časti sú konkrétne misie, ktoré plníte v rámci príbehu (Black Isle, Nutripilis Factory, Slaughterhouse, Moon). V druhých štyroch častiach (Hillys 1,2,3,4) som rozpísal všetko, čo sa dá spraviť v jednotlivých lokáciách planéty Hillys, vždy medzi misiami (pretože niektoré veci môžete uskutočniť až časom). Týka sa to samozrejme zbierania perál, Mdiskov a fotenia.
V hre mimo posúvania hlavného príbehu musíte tiež zbierať Perly, ktoré slúžia na výmenu za technické súčiastky do vášho vznášadla, ktoré ho vylepšujú. Niektoré Perly nemôžete minúť, ani keby ste chceli, no niektoré treba hľadať. Je ich až 88. Ich umiestnenia uvádzam v návode, no pre lepšiu orientáciu som na záver spísal čisto zoznam perál a miesta, kde ich môžete nájsť.
Okrem zbierania perál je v hre dôležité ešte aj fotenie. Za fotky všetkých živých tvorov na planéte dostávate peniaze - od 100 až po 3500 a to už stojí za námahu. Taktiež, ako pri perlách, tak niektoré zvieratá nevyhnutne stretnete (nielen zvieratá, aj humanoidov treba fotiť), iné zase musíte hľadať. Pre lepší prehľad uvádzam na záver zoznam so všetkými druhmi, ktoré môžete odfotiť. Po dofotení filmu získavate perlu.
Mimo fotenia zvierat tiež môžete odfotiť mapy. Keď nájdete nejakú mapu na stene, tak ju len cvaknite, počítač ju zanalyzuje a vy tým získate v inventári mapu danej oblasti.
Okrem fotenia môžete získať peniaze už len dvoma spôsobmi. Zbieraním Materia Crystals, no za každý kryštál je len 5 kreditov. Tieto kryštály sú rozmiestnené kade-tade po planéte. Druhý spôsob je hrať o peniaze dve minihry. Obe hry si môžete zahrať v bare.
Keďže perly sú na výmenu za techniku, peniaze vám slúžia na bežné nákupy, ako potraviny na dopĺňanie života, PA1 na zvyšovanie života, veci na opravu vznášadla a taktiež môžete kúpiť aj niektoré perly.1. Hillys (1)

Lighthouse

Ste Jade, mladé dievča, ktoré vychoval Pey´j, prasačí majiteľ majáku na planéte Hillys. V tomto príbytku žijete s ďalšími súrodencami, čo sú tiež siroty, o ktoré sa Pey´j postaral.
Po úvodnej animácii zaútočia na maják, v ktorom bývate (teda Jade)-zlý DomZ. Jeden ich meteor zasiahne vašich súrodencov a pohltí ich do takých krabicoidných tiel, ktoré na vás zaútočia. Nie je o čom premýšľať, treba ich zachrániť, takže vezmete zo zeme horiacu vetvu a zaútočíte. Prvý boj nie je nič náročné, len zničte každého nepriateľa, aby dieťa, ktoré v sebe drží, mohlo ujsť. Po boji vás stiahnu nejaké chápadlá do diery, ktorú spôsobil ten meteor.
Dole vás omámila podivná potvora. Na pomoc prichádza Pey´j, ktorý vám tiež priniesol vašu bojovú palicu Dai´jo. Keď ste sa už prebrali a máte aj palicu, tak zbadáte, že ste v ohrade z nejakých ostňov. Podržte tlačidlo na útok, tým sa vám nabije energia na silný útok a po uvoľnení tlačidla bude bum-bác, ktoré rozbije ostne. Potom si to bežte vybaviť s týmto nepriateľom. Z oka strieľa útočné lúče a okolo seba necháva tiež občas narásť tie ostne, kvôli ochrane. Máte ho udierať do oka a keď sa chráni, rozbiť tie ostne. No úplne stačí, keď sa k nemu postavíte sprava, aby ste mali čas, kým sa k vám dostane s útočným lúčom a neustále dávajte len silný útok. Nemusíte sa nikam premiestňovať, či nejako útočiť, týmto ho spoľahlivo a bezpečne odrovnáte.
Po boji zostane z nepriateľa len perla, ktorú si vezmite. Potom prídu vojaci z Alpha Section, vaši hrdinskí záchrancovia a oznamujú, že už je to všetko bezpečné. Len vstúpte do lúča prichádzajúceho zhora a ten vás vynesie von.

Po prvom boji v majáku
V úvodnej animačke sa Jade pokúšala zapnúť ochranný štít majáku, no chýbalo im 350 kreditov, ktoré treba zaplatiť, aby mali dostatok energie. Teraz treba nejako zarobiť. Na radu Secunda (Jadein osobný hologram) zistíte, že isté vedecké centrum má záujem o zdokumentovanie všetkých foriem života na planéte a je ochotné za to zaplatiť. Takže si vezmite váš foťák a vydajte sa fotiť všetko živé. Aby ste odskúšali foťák, tak odfoťte najprv taký malý lietajúci hmyz v miestnosti (Adalia Octopunctata), za to sú hneď nejaké kredity. Potom odfoťte súrodencov a psa v majáku a hneď máte dosť na zaplatenie účtu. Secundo pošle 350 kreditov pre Optima Service a váš maják začne opäť chrániť energetický štít.
Fotiť inak môžete ďalej a foťte všetko živé, čo stretnete, lebo za to sú peniažky.
V kuchyni si vezmite Starkos - jedno je na polici a tri v chladničke a jedno v piecke. Na poschodí je Woof, váš pes. Môžete ho odfotiť. Má v papuli Box of K-Bups. Skúste mu ho vziať. Utečie von. Pred majákom ho chvíľu poobháňajte a pravým tlačidlom na neho skočte a zastavte ho. Potom si ho môžete vziať. Otvorte si miestnosť na poschodí a tam si vezmite PA1, pridá vám jedno srdiečko. V susednej miestnosti s fotkami je ďalší Starkos. Ďalšími dverami sa môžete dostať na strechu majáka. Na vyššej strieške sa prechádza Lutra Erecta, ktorého môžete odfotiť, ale až keď získate na foťák zoom. Vyjdite von. Tam môžete odfotiť oranžovú jaštericu a v noci svetlušky, pri strome.
Keď máte všetko hotové, tak vojdite do jaskyne, pred ktorou vás čaká malý robot. Vnútri vojdete do hangára a potom zahnite doprava do Pey´j´s workshop.


Pey´j ´s Workshop

Priblížte sa k Pey´jovi, ktorý opraví počítač na čítane diskov. Tu si môžete prvýkrát uložiť svoju pozíciu a potom ďalej v hre vždy v podobných mašinkách. Pey´j vám povie, že máte ponuku na prácu. Zo stolíka napravo si vezmite Mdisk, ktorý použite v počítači a uvidíte správu od Mr.De Castellaca. Potom choďte za Pey´jom do hangára.


Hangar

Vezmite si z políc dve POD repairy a dve Boost capsules. Potom sa postavte ku generátoru, ktorý je za Pey´jom a začnite ho tlačiť. Pey´j vám príde na pomoc. Keď ho dotlačíte k vznášadlu, tak mu dobijete energiu. Vo vode ešte môžete vyfotiť rybu. Potom nastúpte do vznášadla a vyjdite von z hangára. Inak, fotiť môžete aj zo vznášadla, ak by bolo niečo zaujímavé.


Hyllis, Mammago Garage

Vydajte sa na obhliadku krajiny, no poškodí sa vám vznášadlo. Príde po vás odťahovka a odtiahne vás do garáže (Mammago Garage). Tu si môžete vyfotiť nosorožcov. Za 1 perlu kúpte nový motor. Pri druhom nosorožcovi je stroj, kde vložte vašu perlu a oni vám sami namontujú nový Speedcraft motor. Tiež tu majú na predaj rôzne ďalšie veci, ale zatiaľ vám za pozornosť stojí len Meca Impulser, ktorý zvyšuje život vášmu vznášadlu. Nemusíte ho však hneď kupovať, môžete sa sem kedykoľvek vrátiť.
Keď opustíte Mammago Garage, tak nastane poplach, pretože prichádza ďalší útok DomZ. Na vodu dopadne veľký vodný had. Skúste ho vyfotiť za 2000, inak ho zabite. Najlepšie je dostať sa mu za chvost a stále ho sledovať, aby sa neotočil a pritom nonstop strieľať. Vaše vznášadlo je vybavené zbraňami, takže ho zničte a vezmite si perlu, ktorá po ňom zostane.
Keď je kľud, tak pred Mammago Garage môžete odfotiť ryby, ktoré na chvíľu vyskakujú z vody. Potom sa presuňte do Black Isle. Nemusíte tam ísť hneď a kľudne sa poobzerajte po okolí. Keďže ma však Mr.Castellac pozval, tak som sa tam vybral hneď.2. Black Isle

Black Isle

Keď vystúpite na Black Isle, tak dobehnite k mužovi v obleku. Je to zamestnanec pána De Castellaca a chce od vás, aby ste vyfotili potvoru DomZ, ktorá sa tu nachádza. Ide o druh Pterolimax a chce, aby ste vyfotili aj samčeka, aj samičku. Jade súhlasí. Kúsok od neho máte možnosť uložiť si pozíciu.
Vydajte sa do jaskyne. Po pár krokoch máte križovatku. Dajte sa najprv napravo. Je tam potrubie, do ktorého vyskočte a vlezte dnu. Tam nájdete Stracos, Boost a tiež nový druh na vyfotenie (Astacus Erectus).
Potom sa vráťte na križovatku a prejdite vedľa. Tam sú dve tlačidlá so šípkami, postavte sa na jedno a povedzte Pey´jovi, nech sa postaví na druhé (preddefinované E), to vám otvorí dvere. Prejdite ďalej.


Ancient Mine

Po vstupe môžete vyfotiť muchu. Tu vám tiež Pey´j povie o svojom vynáleze, tryskových topánkach. Na zemi sú dve tlačidlá. Postavte sa na jedno a povedzte mu, nech skočí na druhé a to vás vyhodí hore, kde sa zachytíte. Vylezte hore a dojdite k žltému koliesku, ktoré stlačte. To spustí dve rampy. Po jednej vybehne Pey´j a po druhej spolu pokračujte ďalej. Všimnite si Evacuation Map. Odfoťte ju, aby ste získali mapu prostredia. Obďaleč na zemi je niečo ako kráter s energetickými balónmi. Je to živé, tak to môžete vyfotiť (Lycoperdon Fugiferus). Za ním sú dve krabice dynamitu. Povedzte Pey´jovi, aby vyskočil. To spôsobí otras a z Fugifera vyletí balón. Vtedy stlačte útok. Na chvíľu sa hra spomalí, aby ste mohli nasmerovať, kam chcete balón odpáliť. Odpáľte dva balóny, každý do krabíc s dynamitom. Za jednou sa otvorí cesta ďalej, za druhou jaskyňa, kde je Boost a dve Strakos. Vezmite si ich a pokračujte cestou ďalej.
Tu máte v ceste niečo veľké, ako divná sasanka. Vyfoťte to (Anemonia Mutabilis). Potom na to zaútočte, vypadnú z toho Materia Crystalsi, za každý, ktorý získate, máte 5 kreditov. Kým to žije, tak sa rozhodne nedotýkajte jeho chápadiel. Pokračujte ďalej do jaskyne naľavo. Tam je zase Fugiferus. Na stene sú kryštály a pred vstupom je vozík s výbušninou. Odpáľte z Fugiferusa dve gule, jednu do kryštálu na stene (druhý rozbite sami) a vypadnú Materia crystalsi a druhú guľu odpáľte do vozíka. Jeho výbuch uvoľní rampu, po ktorej prejdete ďalej.
Za ňou vás napadne Crochax Velox, taká lietajúca potvora. Skúste ju vyfotiť za 1000 kreditov. Potom ju zabite. Napravo je banský vozík. Odtlačte ho dopredu, až k zátarasu. Pey´j vám s tým pomôže. Potom na stene za ním použite žlté koliesko. To spustí malú rampu nad vozík. Vyskočte po vozíku a po nej hore.


Secondary Shaft

Tu vás čaká pár nepriateľov. Nezabudnite si ich predtým, než ich zabijete, vyfotiť. Sú to také medúzy, medúzy s pancierom. Tiež si odfoťte nejakých hadov sasankovitých, ktorí sú na stenách, kam na nich nedočiahnete, ale dovidíte. (Sú to Cyanea Urtica, Alicia Splendens, Pelagia Pachydermis). Po boji sa na konci postavte s Pey´jom na dve tlačidlá so šípkami a to vám otvorí dvere.


Ancient Mine (druhá časť)

Ste v odľahlej časti Ancient Mine Doskočili ste tam cestou zhora. Vedie sem aj priama cesta zo Secondary Shaft, ale tú použijete na návrat. Prehľadajte skrinky; nájdete v nich: Boost, Box of K-Bups a Cutting Piliers, čo je pracovný nástroj pre Pey´ja. Ním bude teraz schopný otvárať ploty z pletiva. Tiež tu máte predajný automat na Starkos a mašinu na ukladanie pozície. Prestrihnite pletivo a vyjdite von. Cestou máte Evacution Map. Ďalej vás čaká na podlahe hromada niečoho, po čom prejdite na druhú stranu, no predtým to odfoťte (Spongus Gluanteus). Oproti vykukuje z ulity Helix Rupestris, tak vyfoťte aj jeho. Potom sa vráťte k Evacution Map a napravo od nej vyskočte a pokračujte cestou hore. Prejdite opäť cez Secondary Shaft a vráťte sa do Ancient Mine.


Ancient Mine (prvá časť)

Keď prejdete prvou rampou nižšie, tak si naľavo všimnite časť uzavretú pletivom, kam ste sa predtým nemohli dostať. Teraz to už ide, tak povedzte Pey´jovi, nech vám otvorí. Za nimi máte automat na Starkos, no tiež už môžete kúpiť PA1, ktoré vám zvýši život. Potom prejdite ďalej. Dieru prekonajte po drevenom tráme napravo pri stene. Na druhú stranu sa Pey´j za vami nedostane. Vybehnite hore, k vrcholu rampy. Pri nej je vozík s výbušninou. Dotlačte ho na okraj. Potom zbehnite kúsok nižšie k Fugiferusu a nechajte Pey´ja použiť super skok a odrazte energetickú guľu do vozíka s výbušninou. Výbuch uvoľní rampu, po ktorej Pey´j pribehne za vami. Na stene naľavo, nad priepasťou je modrý kryštál. Odpáľte jednu guľu aj do neho a Materia crystali sa vysypú k vám. Než budete pokračovať, vybehnite ešte po rampe, ktorú ste spustili pre Pey´ja a na jej konci môžete za skalami vyfotiť Amoeba Polypodia.
Potom sa postavte na jedno z dvoch tlačidiel za vami a nechajte Pey´ja, nech skočí na druhé. Tak ako na začiatku, aj teraz vás to vyhodí hore. Prelezte na druhú stranu. Tam mu tlačidlom otvorte dvere. Môžete sa tu Savenúť. Nech vám Pey´j uvoľní pletivo a môžete ním prejsť ďalej.
Než sa však vydáte do ďalšej lokácie, tak si všimnite malý prístroj so symbolom blesku. Kopnite do neho a na chvíľu sa zhasne svetlo. To využite, lebo sa nad vami objaví svietiaci Planaria Rupestris.


Main Shaft

Budú tu na vás útočiť Palinurus Rupestries, také prerastené, dvojnohé potvory s klepetami. Okrem nich tu tiež môžete vyfotiť lietajúce ryby (Nautilus Fluoreus). Po druhom boji použite žlté koliesko na stene. Spustí vedľa vás drevenú plošinu, po ktorej vyskočte hore. Prejdite chodbou, kde likvidujte tie prísavné sasanky. Jedna vám bude brániť v prechode celým telom. Tam nech Pey´j použije svoje Jet boots a udupe ju, aby ste mohli po nej prejsť. Keď dorazíte na poslednú plošinu, tak si všimnite dve malé pohybujúce sa tyčinky napravo. Upozorní vás na ne aj Pey´j. Odfoťte ich tak, aby boli na obrázku obe. Potom ten obrázok pošlite Mistrovi De Castellacovi. Tým je práca pre neho hotová, no teraz ešte musíte zabiť potvoru Pterolimax Gigantea. Tiež sa ju môžete pokúsiť odfotiť (3000 kreditov).
Poraziť ju môžete jediným spôsobom. Na ploche, kde bojujete, sú diery, z ktorých vykúka. Vždy, keď vykukne, použite Pey´jov super skok. On jej skočí na hlavu, čo ju na chvíľu omráči. Potom ju bite, kým sa nepreberie. Jej útok spočíva v pľutí nejakej energie. Neskôr, keď ju trochu pobijete, sa občas naštve, vyletí nad vás, bude krúžiť a chŕliť oheň, no po chvíli sa opäť vráti a bude vykukovať z dier. Tiež sa občas stane, že jej prídu na pomoc slabší protivníci. Vy ju porazte Pey´jovým dupaním a udieraním palicou. Keď ho porazíte, získate z neho ďalšiu perlu.
Potom za vami priletí šofér pána Castellaca. Prešli ste testom a prezradí vám pravdu. Žiadny Castellac nie je. Tento chlapík sa volá Hahn a je to člen IRIS, rebelskej organizácie. Prezradí vám, že Alpha Section v skutočnosti nebojuje proti DoomZ, no v skutočnosti je s nimi spojená. Ak sa k nim chcete pridať, tak sa máte ukázať v Akuda Bare. A tiež vám dá odmenu 3000 kreditov.


Black Isle

Počas rozhovoru vás Hahn previezol vo svojom taxíku opäť ku vstupu na ostrov. Teraz sa vydajte doprava k vodopádu a vlezte do potrubia. Už ste tam mohli ísť predtým, no v ceste ďalej vám vadila mreža. Teraz ju už bude Pey´j schopný odstrániť, tak sa choďte za ňu pozrieť. Na konci cesty si najprv odfoťte červa v diere v stene oproti (Papilio Pilosus) a potom skočte dole, na plošinu pod vami. Je tam PA1.
Potom, ak už nič nechcete na ostrove, tak naskočte na vznášadlo a choďte do Pedestrian District.3. Hillys (2)

Pedestrian District

Na ulici môžete vyfotiť mrožieho a vtáčieho človeka (Walrus Sapiens, Aquilus Sapiens). Vtáčí muž je v novinovom stánku, a môžete si od neho nechať posielať maily so správami The Hillyan World - propaganda vlády za 50 kreditov.
Oproti vtáčiemu mužovi sú dvere, do ktorých vojdite. Z vchodu sa nedostanete ďalej, kvôli ochranným lúčom, no môžete na zemi vyfotiť pavúka (Arachnis Viridis)
Obchodníčka Nouri má na predaj zopár vecí, vrátane perly a PA1.


Akuda Bar, Iris Den

Potom zájdite do Akuda Baru. Tam vyfoťte barmana s býčou hlavou (Taurus Sapiens) a medzi hosťami žraločích mužov (Carcharodon Sapiens).
Žralok Rufus sedí pri stole so Seven a rozprávajú sa. Na stole má list s kódom od dverí. Prezrite si ho z istej vzdialenosti, lebo keď sa veľmi priblížite, tak ho Rufus zakryje rukou. Keď ho zistíte, tak choďte na poschodie do stredných dverí, otvorte si ich a v skrini nájdete Perlu a tri Boosty.
V prvej miestnosti na poschodí je kozľací muž. Oslovte ho. Je nešťastný, lebo mu odviedli rodinu. Dá vám papier s kódom. No k tomu až neskôr.
Pri hracom stole je žralok Francis. Môžete si s ním zahrať hru o peniaze. Rozhodne si s ním však zahrajte o perlu. Vklad je 1000 kreditov. Ak prehráte, nevadí. Dajte Load a skúste to znova. Podstatou hry je odraziť všetky žetóny na súperovu polovicu stola. Keď vyhráte, je perla vaša. Tiež si s ním môžete zahrať o peniaze. Vyhrajte perlu a choďte na poschodie.
Na poschodí oslovte Peepersa, chlapíka s čiernymi okuliarmi. Povedzte mu heslo a on vám ponúkne hru. Musíte uhádnuť, pod ktorou miskou je gulička. Toto nie je ťažké. Keď to uhádnete, dá vám kartu s heslom. Použite ju na tretie dvere a vojdite. Inak môžete si tú jeho hru zahrať aj o peniaze. Keď vojdete, postavte sa do skrine a zvoľte možnosť použiť. Tajným prechodom sa dostanete do skrýše skupiny IRIS. Tam zbehnite dole a zoznámite sa s členmi skupiny. Majú pre vás úlohu. Treba zistiť, čo sa stalo s ich agentom, ktorý pátral vo Fabrike Nutripils (Factory). No podstatné je vyfotiť, čo sa tam skutočne deje, aby ste mohli ľuďom ukázať pravdu. Po rozhovore si vezmite Mdisk, na ktorom sú posledné hlásenia agenta Double H. Tiež si môžete odfotiť Mei, členku odboja (Felis Sapiens). Tiež vám dali City Pass, priepustku, s ktorou sa dostanete do zadnej časti Pedestrian District, kam by vás inak vojaci nepustili. Pri odchode sa vás ešte Hahn spýta na vaše krycie meno - Shauni. (Inak, slovo Shauni použil prvý boss, s ktorým ste sa v hre stretli.)


Ming-Tzu´s Shop

Potom vybehnite opäť do ulíc a choďte do zadnej časti s priepustkou. Vojdite do obchodu mrožieho muža menom Ming-Tzu. Má na predaj Animal Detector, Pearl Detector, PA1 a iné veci. No tiež má perlu. Okrem toho mu tiež povedzte heslo IRIS. Otvorí vám zadné dvere. Tam si vezmite dva Mdisky. Tiež mu môžete povedať, že máte záujem o správy, ktoré vydáva IRIS a budú vám ich posielať mailom. U neho si tiež odfoťte jeho rybku v akváriu (Koi Kumonryu).
Keď ste už v meste, tak než sa pustíte ďalej, tak sa môžete staviť na jednom mieste, kde majú perlu.


Transit

Naľavo od Ming-Tzu´s Shopu sú malé schody vedúce k dverám. Prejdite nimi a tam popod a ponad ochranné lúče. Za nimi je krabica. Rozbite ju a máte pár Materia kryštálov. Pri stene je skriňa, za ktorou vidíte dieru. Odtlačte skriňu a prejdite dierou. Ste vo veľkej hale, kde je množstvo bežiacich pásov. Na jednej z plošín je perla. Aby ste sa tam dostali, musíte popreskakovať po pásoch. Jednoducho, keď ste na páse, tak nájdite pri ňom drevenú plošinku a z nej skočte na pás pod ňou. Vyvezte sa vyššie a zopakujte skok z plošinky. Na niektorých pásoch sú laserové lúče. Keď sú červené, tak sa prejsť nedajú. Keď sú žlté, tak ich môžete buď podliezť, alebo preskočiť. Na iných sa pohybujú sudy. Tam máte viac plošiniek, no len jednu, z ktorej sa dá skočiť. Tie ostatné slúžia na to, aby ste sa vyhli idúcemu sudu a kým pôjde ďalší, aby ste prebehli časť pásu. Nemáte kam zablúdiť, lebo naspäť sa ísť nedá, vždy len ďalej. Keď dorazíte k väčšej plošine s dvoma krabicami Materia kryštálov, tak tam skočte. Na vrchu je perla. Za perlou je pás, na ktorý naskočte. Odvezie vás priamo nad vstupnú miestnosť, kde vás čaká Pey´j. Zoskočte dole a vyjdite von.


Races 1 a 2

Keďže je to neďaleko a máte peniaze a už časť hry za sebou, čo tak ísť si zazávodiť. V tejto lokácii sú dve pretekárske dráhy. Samozrejme 1 a 2. Za víťazstvo na každej z nich získate perlu a 1000 kreditov a to už stojí za to. Takže keď získate dve perly a 2000 kreditov, tak sa vydajte do Hillys pri vašom majáku.


Looter´s Cavern 1

Naľavo od majáka, keď ste k nemu chrbtom, je pláž, na ktorú sa môžete normálne dostať s vaším vznášadlom. Je na nej aj jaskyňa. Vstúpte do nej. Po pár metroch prídu Lootersi, vezmú vám 100 kreditov a začnú utekať. Prenasledujte ich. Ako utekajú, tak každé dvere, cez ktoré prejdú, nechajú zatvoriť. Nezatvárajú sa rýchlo, no ak ste vy dosť pomalý a oni majú náskok, tak vám dvere zavrú úplne a skončili ste. Takže buďte rýchly a sledujte ich. Vyhýbajte sa všetkým červeným laserovým lúčom, ktoré vás aj zraňujú, aj spomaľujú. Keď sa s nimi dostanete do malej jaskyne, tak vám Pey´j povie: páľte. Tak ich rozstrieľajte na kusy a získate Perlu. Potom choďte do Mammago garage, už v rámci questu, ktorý vás čaká.


Mammago Garage

Určite sa vám už predtým stalo, že ste zašli do niektorých častí Hillysu a strážne stroje vaše vznášadlo preniesli preč, pretože tam bol zakázaný prístup. Takýto stroj stráži aj vstup do Factory, kam sa chcete dostať. Takže si v Mammago Garage kúpte za 5 perál Neutralizing Cannon a s ním ich zlikvidujete.


Vorax´s Lair

Táto jaskyňa je na pláži za Mammago Garage. Vstúpte dnu. Otvorte stojan a vezmite si z neho PA1 a dva Boosty. Tiež tu odfoťte žaby (Bufo Erectus). Prejdite ďalej, Pey´j nech vylomí mreže a obďaleč likvidujte nepriateľov. Budú sa objavovať, kým nespravíte dve veci. Za prvé, použiť Pey´jov skok, a odpálkujte jedného nepriateľa do zdvihnutej rampy, aby ju zhodil. Za druhé, odpálkujte ďalších dvoch, každého do jednej skupiny kryštálov, ktoré sú na stenách. Keď je po nich, tak prejdite po rampe ďalej. Tam zlikvidujte ďalších nepriateľov. Keď je po sasankách, tak opäť použite jeho skok, aby vám vyrazil energetický balón z Fugiferusa a odrazte dva, každý do jednej zdvihnutej rampy. Za tou naľavo to zopakujte a odrazte balón do rampy č.3 oproti a jeden do kryštálu na stene. Po tej rampe napravo prejdite a ďalej prejdite po rampe č.3, čo ste spustili naposledy.
Potom skočte ešte do Looter´s Cavern 2.


Looter´s Cavern 2

Za Mammago Garage, popri Vorax´s Lair sa dostanete do ďalšej zakázanej zóny. Keďže už by ste mali mať kúpený Neutralizing Canon, tak ním zlikvidujte automatického, strážneho droida, ktorý by vás inak do tejto oblasti nepustil. Keď je po ňom, tak na vode rozstrieľajte pár krabíc a vezmite si z nich Materia Crystaly. Na pláži napravo je jaskyňa. Je to Looter´s Cavern 2. Vnútri vás čaká to isté, čo v Looter´s Cavern 1, len samozrejme, bude to tu trochu ťažšie. Ponaháňajte Looterské auto a na konci ho zničte a vezmite si Perlu.
Teraz ste si prezreli väčšinu voľných vecí, takže sa vydajte do Factory. Pred vchodom zničte Neutralizing Canonom strážneho droida a vojdite dnu.4. Nutripils Factory

Factory Entrance

Vyskáčte hore a pobite pár nepriateľov. Potom skočte do vstupného otvoru a tam odfoťte červený kód. Ten automaticky pošlete guvernérke. Tá ho dekóduje a pošle vám len výsledný vstupný kód. Zadajte ho a môžete vojsť.


Elevator Room

Po vstupe nech Pey´j nastrihne pletivo, vy ho potom vykopnite. Za ním odfoťte krysy a zabite ich. Napravo preskočte a podlezte červené laserové lúče a v miestnosti za nimi ich vypnite tlačidlom na stene. Je tu veľká krabica. Odtlačte ju s Pey´jom pred elektrický výboj, ktorý vám bráni v ceste. Potom ju zatlačte do neho. Teraz môžete vyliezť na krabicu a prejsť na druhú stranu. Tu máte možnosť save. Pozrite sa na motor výťahu a spýtajte sa Pey´ja (E), či by to vedel opraviť. Pozrie sa na to, no potrebuje poistku. Prejdite cez dvere s nápisom Laboratory. V chodbe pod vami (West Wing) si otvorte ďalšie dvere napravo a vstúpte.


Laboratory

Hneď na začiatku vám zase bránia v prechode dve cievky s elektrickým výbojom. V miestnosti máte dve veľké kapsule. Odtlačte každú k jednej cievke. K pravej sprava, k ľavej zľava. Tým preskočí výboj na tie kapsule a vy môžete prejsť. Na mŕtvole kravy si všimnite malého komára, vyfoťte ho (Aedes Raymanis, 800). Na konci miestnosti stlačte tlačidlo a otvorí sa schránka. Vybehne z nej krysa, no podstatné je, že vnútri je perla. Potom len vybehnite von z laboratórií.


West Wing

Otvorte dvere s nápisom Service Elevator. Vyhrnie sa na vás kopa malých a veľmi nepríjemných robotov. Pobite ich a nastúpte do výťahu. Keďže je to hyper moderný výťah, má tlačidlo len vonku, takže povedzte Pey´jovi, aby vás odoslal hore. Na poschodí prejdite k dverám, ktoré sú zase blokované energetickým výbojom medzi dvoma cievkami. Napadne vás tu robot. Zatlačte ho k cievke. Výboj ho zasiahne a výbuch zničí aj robota, aj cievku. Môžete prejsť. Tam narazíte na agenta Double H, ktorého drží nejaký DomZ. Odfoťte zajatého agenta a fotku pošlete IRIS. Potom na stroji v rohu odfoťte kód. Ten pošlete guvernérke, ktorá vám vzápätí pošle vstupný kód. Použite ho na ten stroj. Otvorí sa schránka. Vezmite si odtiaľ Gyrodisk Launcher. Potom s ním strieľajte do oka, z ktorého šľahajú lúče na agenta. Tým zničíte stroj a zachránite agenta. Vezmite si Perlu, ktorá zostala v stroji. Potom sa postavte k mrežiam a požiadajte agenta o pomoc (E). Rozrazí mreže a šikovník spadne dole. Vy tade prejdite a po potrubí sa dostaňte až naspäť do Elevator Room.


Elevator Room (boss)

Keď sa sem teraz vrátite, napadne vás boss, ktorý chytí Pey´ja. (Jeho fotka je za 3500). Najprv na neho zaútočte palicou. Potom odskočí na vyvýšené miesto a bude po vás strieľať. Streľte mu Gyrodiskom do oka. Zoskočí dole. Nepribližujte sa k nemu. Streľte mu aj tu gyrodiskom do oka. Na chvíľu ho to oslepí. Pribehnite a bite ho, než znova odskočí. Toto opakujte, kým nepadne. Potom sa vráťte k vášmu vznášadlu. Nastúpte a prejdite tunelom vpredu. Dostanete sa na spodok Elevator Roomu, kde si vezmite perlu, ktorá zostala po nepriateľovi. Po boji tiež dostanete správu od IRIS, že Double H je v poriadku.
Potom choďte do Electrical closet.


Electrical Closet

Prebehnite pomedzi drôty so sršiacou energiou. V miestnosti s nimi máte tlačidlo pri dverách, no nemá energiu. Všimnite si hore, nad vami, energetickú tyč, na ktorej je krysa. Vystreľte do nej z Gyrodisku a otočte ju tak nad tlačidlo. Teraz má energiu, tak ho stlačte. Za dverami je veľký generátor. Za ním je prístupová karta. Skúste ju vziať. Jej držiak sa zmení na robota. Poraziť ho je úplne jednoduché. Dobehnite pred energetický výboj medzi dvoma cievkami. Keď tam príde robot, tak použite Pey´jov skok a keď to robota nadhodí, tak ho odrazte do výboja. To zničí aj jeho, aj cievky. Zo zvyškov robota si vezmite kartu (Triangular Key) a spoza cievok PA1.
Potom sa vydajte k prednej strane generátora. Zaútočia na vás roboti. Tých už je ťažšie poraziť. Využívajte Jet-Boots. Keď je po nich, tak na prednej strane generátora použite kartu, čo ste získali z robota. Na chvíľu to generátor vypne. To využite na to, aby ste z neho vzali dve poistky. Vráťte sa do Elevator Room.


Elevator Room (oprava výťahu)

Teraz opäť pošlite Pey´ja opraviť výťah a vy založte do otvoru napravo poistku. Vraj by to už malo fungovať, no potrebuje to ešte energiu. Všimnite si, že kábel, ktorý vychádza od poistky, je pretrhnutý. Prestreľte Gyrodiskom to, čím je upevnený k stropu. Stačí najkrajnejší úchyt pri mieste pretrhnutia. Kábel spadne na energetickú cievku a energia je zabezpečená. Nastúpte a vyvezte sa.


Upper Hall

Dojdite pred veľké vráta. Na oboch stranách je jedno tlačidlo. Postavte sa k jednému a povedzte Pey´jovi, aby stlačil druhé. Stlačte ich naraz a otvoria sa. Za nimi vás napadnú DomZ. Odfoťte ich a zabite. Potom vylezte po krabici hore, na rúru. Tam sami vykopnite mriežku a prejdite ďalej.


X-Ray Verification (vrchná časť)

Prejdite po plošine, na ktorej ste. V prvej miestnosti je pod vami dopravný pás, voziaci nejaké krabice. Na pravej strane si všimnite rontgen s obrázkom kostry. Tá tam je len vtedy, keď je pod ním krabica. Odfoťte ho a pošlite do IRIS. Potom prejdite do ďalšej miestnosti. Tam zoskočte na rampu pod vami. V tej, z ktorej zoskakujete, je zamrežovaná diera. Za mrežami je nový druh krysy, ktorú odfoťte. Potom sa vráťte do Upper Hall. Prepadnú tam Pey´ja a unesú. Poberte si zo zeme jeho PA1. Potom dotlačte krabicu, ktorú zrútili pri boji a dotlačte ju k dverám pod okienko. Potom na ňu vylezte a cez okienko streľte Gyrodiskom do otváracieho panelu na stene. Za dverami si môžete pozrieť rozlúčkový disk od Pey´ja a uložiť si pozíciu.
Pred laserovou bariérou je v stene mriežka. Vylomte ju a prejdite ňou.


Shipping Room

Tu sú na stráži vojaci z Alpha Section. Nemáte šancu ich poraziť v rovnom boji. No všimnite si, že každý má na chrbte žltú nádrž. Väčšinou sú na stráži po dvaja, tak sa priplížte odzadu a streľte jednému do nádrže. Druhý ho pribehne skontrolovať a tak streľte do nádrže aj jemu. Potom, kým im uniká z nádrží plyn, tak k nim dobehnite a nakopnite ich. To ich zničí. Ak nič nespravíte, tak sa im nádrže po chvíli napravia. Ak vám táto finta nevyjde a začnú na vás útočiť, tak sa bežte schovať. Popri ceste budete nachádzať diery do kanála. Stačí sa tam schovať a počkať, kým skončí poplach. Potom pokračovať.
No nemusíte to robiť takto. Dá sa to prejsť aj potichu a nerobiť zbytočný rozruch.
Prejdite až von z kanála. Cestou stretnete Double H Keď vyjdete von, tak po úzkej rímse prejdite k dvom vojakom Buď ich zlikvidujte, alebo prejdite pomedzi nich. V ďalšej miestnosti sú zase dvaja a ďalej v chodbe je jeden pochôdzkár. Kľudne môžete zohnutý prejsť popri tých stojacich. A tí dvaja, čo sa hýbu..., pri prvom buďte zohnutý za múrikom, neuvidí vás a keď sa otočí chrbtom, prejdite. U druhého si počkajte za stenou a keď sa otočí, tak choďte pomaly za ním a na konci odbočte do dverí. Za týmito dverami už narazíte na Double H. V ceste ďalej mu bráni oheň. Pod troma plameňmi sú tri tlačidlá. Postláčajte ich, ale rýchlo, lebo oheň, čo zahasíte, sa o chvíľu rozhorí. Potom, keď agent prejde na druhú stranu, si tu uložte pozíciu. Potom mu povedzte, nech vám otvorí. Stlačí tlačidlo a vy prebehnite cez chodbu, skôr než sa blokovacie lúče objavia znova.
V ďalšej miestnosti je za rohom strážca. Na boku môžete vyliezť hore, prejsť po plošine a zoskočiť za ním. Teraz ho v pohode môžete doraziť, alebo nechať tak a pokračovať. V ďalšej miestnosti sú zase dvaja. Jeden stojí naboku a otáča sa dookola. Priplazte sa k nemu, popred múrik. Len čo sa otočí vhodne, tak sa preplazte do chodby pred vami. Teraz môžete pokračovať.
Ak sa však rozhodnete zabiť práve týchto dvoch, má to väčšie výhody, než zabíjať iných vojakov. Títo strážia schránku, v ktorej nájdete Set of PODs, PA1 a Box of K-Bups - všetko skvelé veci.


X-Ray Verification (spodná časť)

Len čo vojdete, tak vypnite laserovú ochranu pred vami. Za ňou je cesta do Upper Hall, k miestu, kde uniesli Pey´ja a kde si môžete uložiť pozíciu. Inak tu máte dopravný pás, po ktorom chodia krabice. Musíte urobiť len jedno. Prejsť halou tak, aby medzi vami a zrakom vojaka za pásom bola vždy krabica. Prejdite na koniec dopravníka. Za ním je vojak, ktorého sa už môžete zbaviť. Preplížte sa dozadu a bum. Než tu spravíte viac, tak sa vydajte pomedzi naskladané krabice do Closet.


Closet

Prebehnite do jedinej miestnosti. Pozor na krysy. Tam otvorte skrinku. Je prázdna, ale niečo tam je. Keď na to zamierite, nájdete stopy po Blabere, vzácnom hmyze (Blabera Gregaria). Položte do skrinky jedno vaše Starkos (inak, je tu aj automat na Starkos a K-Bups). Vzápätí na to vyštartuje pár mravcov a odnesú ho do svojej diery. Musíte ich stihnúť vyfotiť naozaj rýchlo, inak prídete o Starkos a budete tam musieť dať ďalší, ak ich teda chcete vyfotiť (ich hodnota je 700).
V tejto istej miestnosti vylezte po krabiciach hore a na mriežkach nad vami odstreľte Gyrodiskom zámku. Potom vyskočte hore a prejdite ďalej. Ste v Upper Halls, v horných častiach. Sú tu dve mreže, ktoré môžete vyvaliť a zoskočiť dole. No to teraz nepotrebujete. Dôvod, prečo som vás sem posielal, je to, že sú tu na zemi dve Box of K-Bups. Keď ich vezmete, tak sa vráťte do Closet.
Vybehnite na chodbu a tam tiež povyskakujte po krabiciach. Hore máte voľnú cestu do ďalšej lokácie.


Nutripils Vat

Vyleziete pred veľkým strojom. Napravo je tlačidlo. Stlačte ho, to vyláka strážcu. Vy si zatiaľ obíďte stroj zľava. Teraz buď môžete pokračovať v ceste, alebo odzadu zabiť strážcu. Ak ste to nespravili už v Pedestrian District, tak vyfoťte na zemi pavúkov. Pri nich si zo skrinky zoberte Pey´jove topánky (na ich podrážkach si všimnite kódy, tie sa hodia neskôr) a Starkos. Pri skrinke tiež stlačte tlačidlo na stene a vysunie sa vám Mdisk (Surveillance Camera). Zobrať. V susednej miestnosti vás napadnú dva roboty. V oboch miestnostiach sú cievky s energetickým výbojom. Tak jedného robota dotlačte do jednej a druhého k druhej a tak sa zbavíte aj robotov, aj cievok. Jedna cesta vedie do Computer Room a druhá do Routing.


Computer Room

Tu si len vezmite druhý Mdisk (Hillyan Army Databank). Tiež si tu uložte pozíciu.


Routing

Vyhýbať sa lúčom už je pre vás hračka, tak sa dostaňte k mostu. Stlačte tlačidlo vo vchode a otvoria sa dvere. Prejdite nimi, než sa zavrú. Za ďalšími lúčmi buďte prikrčený. Na plošine je vojak. Sledujte ho a keď je chrbtom, tak prejdite najprv k múriku, potom do chodby pod ním. Keď vyleziete z chodby, vyskočte na plošinu. Ste za ním, tak to využite a zbavte sa ho. Potom vstúpte do vlečného lúča. Vyvezie vás o poschodie vyššie. V najbližšej miestnosti sú dvaja vojaci, ktorých sa zbaviť je úplne jednoduché. Potom sa dostanete do haly, kde sú traja vojaci a to už je ťažšie ich dostať. Tu je naozaj jednoduchšie to prejsť potichu. V strede haly je dopravný pás, po ktorom chodia krabice. Schovajte sa za jednu takúto krabicu a kráčajte zároveň s ňou, aby vás vojak za lasermi nevidel. Na konci krabica zastane a bude zdvihnutá. Len čo zastane, tak na ňu vyskočte a zachyťte sa okraja. Ak ste sa až ku krabici priplížili, tak si vás nik nevšimol a tak to aj zostane. Stroj vás zdvihne aj s krabicou a prenesie nad ďalší dopravný pás. Zoskočte dole.


Control Room

Vyhnite sa elektrickej obrane a naľavo si uložte pozíciu. Za strojom prejdite po rímse popod okno, za ktorým je prvý vojak bez masky. No z tejto pozície ho nemôžete odfotiť. Prejdite, kým sa dá. Oproti vám je na stene tlačidlo. Streľte do neho Gyrodisk. Príde k vám plošina. Postavte sa na ňu, opäť streľte do tlačidla, aby sa s vami preniesla na druhú stranu a nezabudnite sa zohnúť, kvôli výboju. Tam podlezte do vedľajšej miestnosti. Tam je vojak, ktorého ľahko zlikvidujete. Za ním prejdite cez laserove lúče, ktoré sa síce pohybujú, ale dá sa to jednoducho stihnúť. Za nimi vás čaká Double H. Chce, aby ste odfotili toho vojaka. Samozrejme, veď kvôli tomu sme tu. Stadeto máte na neho dobrý výhľad a vidíte, že to už nie je človek, ale že je ovládaný DomZmi.
Potom prejdite chodbou vedľa agenta. Za ňou je miestnosť s dvoma vojakmi. Tých len tak neobídete, tak ich zlikvidujte. Najprv streľte do nádrže toho vzdialenejšieho a potom aj toho, čo sa priblíži. V druhej miestnosti je len jeden vojak, tak ho kľudne zlikvidujte. V tretej sú opäť dvaja. Dostať týchto dvoch je trochu ťažšie, ale nie ťažké, takže sa do toho dajte. Keď je po nich, tak si dole vezmite zo skrinky prístupovú kartu (Square Key). Ňou deaktivujte laserovú obranu a opustite miestnosť,aj lokáciu.


Routing, X-Ray Verification

Vrátili ste sa do Routingu. Ste oproti zavretým dverám. Teraz, keď už máte prístupovú kartu, tak ich otvorte a vojdite. Za nimi ste v X-Ray Verification. Deaktivujte aj tu laserovú bariéru a za ňou zabite vojaka, ak ste to už neurobili (alebo ho obíďte). Na stene je kód. Odfoťte ho a odošlite. Za chvíľu vám príde jeho dekódovaná forma, ktorú použite v počítači pod ním a prejdite dverami.


Loading Dock

Vstúpte do haly a zamierte objektív pred seba. Uvidíte, ako odvážajú Pey´ja. Potom na vás zaútočí ďalší DomZ Boss. Príde vám na pomoc už aj agent Double H. Boss je dvojnohá potvora s perlou vnútri. Použite agentov útok hlavou (E) na jednu nohu a vy udrite do druhej. Vtedy potvora spadne (nezabudnite odskočiť, aby vás pri páde nezadlávila). Bežte pred ňou a Gyrodiskom strieľajte do perly. Po zásahu sa opäť postaví. Toto opakujte, kým nepadne. Po boji si vezmite Perlu. Potom prejdite cez prechod, kde mŕtvy boss zničil energetické cievky. Tam si vezmite PA1, privolajte výťah a uložte pozíciu.


West Wing, Elevator Room, Factory Entrance (odchod z Factory)

Keď sa zveziete výťahom, ste vo West Wing. Len vybehnite schodmi do Elevator Room. Stade odíďte tak, ako ste prišli s Pey´jom, cez krabicu a tunel. Keď sa vrátite do Factory Entrance, tak choďte k mrežiam, ktoré predtým Pey´j nevedel otvoriť. Požiadajte Double H a on ich vyrazí. Vnútri si môžete kúpiť dve Boost a Box of K-Bups. Tiež je tam poškodený stroj, do ktorého vložte poistku. (Keď ste potrebovali jednu do výťahu, tak ste z generátora vzali dve). Zasadením poistky ste otvorili dvere a môžete opustiť Factory.
No pri odchode príde agentovi zle. Z toho, ako ho mučili, mu niečo je a cíti, že ak ho nedoveziete k IRIS za 4.30, tak to neprežije. Vydajte sa teda o stošesť do Pedestrian District a ...., však viete kam. Vonku, pred fabrikou ešte zničte strážneho droida a preč pomedzi míny.5. Hillys (3)

Pedestrian District, Shan

Rebeli zachránia agenta, ktorý je teraz vašim parťákom. Za odmenu dostanete 5 perál. Poďte si pozbierať ďalšie.
Keď ste tu boli predtým, tak vám kozí muž v prvej miestnosti na poschodí v Akuda Bar dal kartu (Alpha Section Ticket) s kódom (ak nie, tak si po ňu skočte teraz). Potom choďte na námestie a nad obchodom, kde predáva Nouri, sú dvere. Vojdite dnu (lokácia Shan). Pobite pár krýs a na skrinku použite kód z lístka. Získate tak Perlu.
Po ďalšiu perlu skočte k Nouri, má na predaj jednu opäť za 3000.
Zájdite aj za Ming-Tzuom. Ten má tiež znova perlu za 3999. Už u neho kúpte aj detektor perál, ak ste to nespravili predtým. Rovnako mu povezte heslo a otvorí vám prechod do zadnej časti. Predtým ste tu vzali dva Mdisky. Teraz si tu vezmite jeden nový.


Alpha Sections und Quarters (v Pedestrian District)

Choďte pred Akuda Bar. Oproti vchodu, naľavo od podchodu z ulice, sú dvere, ktoré sa vám teraz otvoria. Vnútri je krabica s Materia Crystalmi. Odtlačte veľkú bedňu pri stene. Nedá sa odtlačiť úplne, tak odkryje len časť prechodu za ňou, takže sa tade prepcháte len vy. No čo už, vstúpte.
Na konci cesty musíte pozoskakovať úplne dole, no sťažuje to ochranný systém. Prvýkrát, keď sa zachytíte, je to ľahké. Počkajte, kým sa lasery vypnú, skočte a prebehnite na kraj. Pod touto plošinou je to už ťažšie. Lúče sa nevypínajú, len sa premiestňujú. Keď budú v takej pozícii, že bude voľná plocha pod vami, tak zoskočte a na bezpečný kraj preskočte ponad lúče. Nižšie sú dva otáčavé lúče. Na každej strane ochodze máte malú prekážku, ktorá bráni lúčom, aby vás zasiahli. Tu si jednoducho počkajte, kým sa otočia a prejdite za ďalšiu prekážku. Zase počkajte a tak postupujte, až kým nebudete na konci, kde sa rýchlo zachyťte okraja. Nižšie je len jeden pár lúčov, tak počkajte, kým zhasnú, vlezte medzi ne, opäť počkajte a prejdite ďalej. Poniže musíte prejsť po úzkej rímse. Keď na ňu vyjdete, tak spoza vás vyštartuje lúč, ktorý pôjde za vami. Ide pomaly, tak sa to dá stihnúť. Postupujte k nepohyblivým lúčom, ktoré na chvíľu zhasínajú. Túto chvíľu využite a prejdite ďalej. Toto zopakujte dvakrát a ste v bezpečí na druhej strane. Ďalej sú pod vami tri plošiny a ponad každú prechádza jeden lúč. Počkajte si, kým bude lúč na opačnej strane a zoskočte. Keď pôjde oproti vám, tak ho preskočte a zachyťte sa okraja. Toto spravte trikrát a zoskočte dole na sklo, pod ktorým sú už vojaci.
Tu prejdite malým tunelom a zhupnite sa dole na podlažie s vojakmi. Preskočte modré lúče a v miniscénke uvidíte obranné vežičky. Neútočia na vás, no keď vyvoláte poplach, tak vás hneď zabijú na prvú ranu a odznova. Preto tu nedoporučujem zabíjať žiadneho vojaka.
V miestnosti pred vami sú dvaja vojaci a chodia dookola. Ochranné lúče sa vypínajú len pred nimi. Prejdite si, keď vojak zájde za roh, pred krabicu, za ktorou vás nezbadajú. Odtiaľ si vystriehnite a keď pôjde ďalší vojak, tak sa plížte za ním, tesne za ním. Na druhej strane vyskočte do otvoru v stene a tade pokračujte. Tu vo ventilácii dôjdite až na koniec Cez dieru v okne sa pozrite von a Gyrodiskom streľte do tlačidla. Potom sa vráťte kúsok naspäť, tu môžete vyliezť von. Tiež tu streľte do tlačidla, tým ste vypli ochranné lúče. Zoskočte dole a vezmite si tri perly. Prejdite dverami.
Tu je len jeden vojak, tak ho kľudne zlikvidujte. Je to potrebné, lebo sa budete musieť ponáhľať a nebude čas sa mu vyhýbať. Podlezte lúč a naľavo stlačte tlačidlo. Potom ich podlezte naspäť, lebo ste ním otvorili dvere, hneď vedľa tých, ktorými ste prišli. Tie sa pomaly zatvárajú, tak sa neflákajte.
Za dverami sa preplazte za krabicu. Výťah sa s vami pohne hore. Presuňte sa pred krabicu oproti. Proste nesmú vás zbadať vojaci, no ich polohy sa menia. To, kde vás čaká vojak, zistíte podľa svetelných bodov na stene. Vždy nad nimi je chodba s vojakom, tak sa snažte schovať za krabice tak, aby vás nezbadali. Snažte sa dostať za krabicu, ktorá je bližšie k obrazovke. Jeden vojak totiž po pár poschodiach nastúpi na výťah. Hore z neho vystúpi. Robte si s ním, čo chcete, lebo naľavo, nad krabicou už máte východ. Prejdite tade, vyrazte mreže a zoskočte. Tu vás už čaká Double H. Vypnite lúče a vyjdite von (ešte si tu vezmite Box of K-Bups). Vychádzate z dverí oproti vtáčiemu mužovi v novinovom stánku, takže aj záhada týchto dverí je vyriešená.
Potom choďte do prvej časti mesta, kde vystúpite zo vznášadla. Sú tam jedny dvere, ktoré môže Double H vyraziť. Tak ho o to požiadajte (E) a vstúpte.


Alpha Section Warehouse

Prejdite cez dvor do výťahu a požiadajte agenta, nech vás spustí dole. Tam je v hale jeden vojak, tak ho pokojne zlikvidujte. Naľavo skočte nižšie, pobite krysy a vylezte popri rúre do miestnosti, okolo ktorej ste prechádzali, ale bola zavretá. V skrinke sú dve Sets of PODs. Potom prejdite miestnosťou, kde ste zlikvidovali vojaka. V ďalšej je zase len jeden, tak sa ho zbavte. Pozor na lietajúce senzory. Dobehnete do ďalšej miestnosti, kde sa otáča červený laserový lúč. Pred ním, poniže, je tlačidlo so šípkou. Keď sa naň postavíte, otvoria sa dvere obďaleč. Musíte sa k nim dostať, než sa zavrú. Sťažuje to ten lúč, pred ktorým sa musíte zohnúť. Stačí sa poriadne rozbehnúť, raz sa zohnúť pred lúčom a bežať ďalej. Za dverami máte desať krabíc s Materia crystalmi a Perlu.
Za ňou máte dva lasery, točiace sa pri sebe. Opäť stúpte na tlačidlo, ktoré vám otvorí dvere opodiaľ. Zopakujte predošlý spôsob. Bežte, zohnite sa, bežte, zohnite sa a až do dverí. Za nimi máte osem krabíc s Materia crystalmi a dve Perly. Vyvezte sa výťahom a deaktivujte laser pred vami. Keď však vstúpite na ulicu, zbadá vás vojak. Tu už nič nepomôže, tak len utekajte a utekajte. Na konci narazíte na otočku (uhol kamery vás berie ako blbý spredu), tak zahnite a utekajte zase jedinou možnou cestou, až na koniec ulice, kde vyskáčte po krabiciach. Cez ne sa dostanete naspäť k agentovi, takže bohatší o tri perly môžete odísť.


Alpha Sections Und Quarters (v jaskyni pri mori, neďaleko Black Isle)

Ešte zájdite na vznášadle k jednej jaskyni v Hillys, v časti, kde je aj Black Isle. Keď pôjdete z časti s majákom popri jaskyni Looter´s Caven 2, tak ďalej je strážny robot a časť s Black Isle. Predpokladám, že toho robota ste už zničili, ak nie, tak to spravte. Skôr než z tohto bočného kanála vyjdete, tak naľavo je vchod do skaly. Spokojne tam vojdite.
Hneď na začiatku sú na zemi červy, ktoré odfoťte (Macropodia Omnivora). Pozor, tak ako krysy, aj oni hryzú. Ďalej uvidíte Crochaxa, ktorý preletí a drží perlu. Je tu len jedna veľká chodba, v ktorej je kopec energetických cievok. Na ich prekonanie sú tu roboti. Houble H má schopnosť ako Pey´j, no nie skákať, ale buchne kladivom. To vám umožní zase odrážať nepriateľov nadhodených do vzduchu. Takže robotov, čo tu sú, odrazte do cievky a to ich oboch zničí. Keď nie sú voľní roboti, tak sa len poobzerajte a stlačte tlačidlo na stene. Každé stlačenie vám pošle jedného robota. Takto zničte cievky a dostanete sa k trom Crochaxom. Zničte ich a máte tri Perly. Tiež si tu nezabudnite prezrieť skrinku, v ktorej je Meca Impulser a dva Boosty.


Mammago Garage

V garáži kúpte za 15 perál Jupm Kit. To vám umožní nadskakovať s vašim vznášadlom. Takže energetické bariéry, ktoré vás obmedzovali v pohybe, sú passé, pretože ich preskočíte.


Hillys

So skákaním sa vyberte k vášmu majáku. Preskočte bariéru a za ním poletuje Manta, iný druh, ako pri Factory, tak ju cvaknite (Manta Magnificens, 850). Tiež je tu veľryba, ktorá sa občas vynára, tak vyfoťte aj ju (Megaptera Borealis, 2000). Teda maják je len orientačný bod, vynára sa viac ďalej, pri ostrovčeku za majákom. Buďte trpezlivý a odmena vás neminie.
Potom sa vydajte k Black Isle. Tiež preskočte bariéru a sledujte hladinu. Vynára sa tu tiež veľká veľryba (Megaptera Purpurea), ktorej fotka je za 2200. No neoplatilo sa to?


Looter´s Cavern 3

Za Mammago Garage je malý ostrov. Napravo od neho je váš maják. Preskočte bariéru a obíďte si ostrov. Z jeho druhej strany je vchod do jaskyne. Robte tu to, čo v predošlých dvoch Looter´ských jaskyniach, akurát tu to bude ťažšie. Keďže už máte skákanie, tak občas musíte preskočiť energetické výboje, ktoré vám inak odoberú zo života a vychýli vás to z dráhy. Nakoniec dostrieľajte Lootersov a vezmite si perlu.


Looter´s Cavern 4

Najvzdialenejší ostrov za majákom skrýva tiež jednu jaskyňu. Vnútri opakujte to, čo už trikrát. Prenasledovanie Lootersov vám tu naviac sťažujú míny. Je to posledná jaskyňa Lootersov, takže je prirodzene najťažšia, ale dá sa to zvládnuť. Nakoniec ich dostrieľajte a vezmite si Perlu.
Teraz tu už nemáte nič viac na práci, takže sa vydajte za maják a v útesoch napravo je vchod.6. Slaughterhouse

Races 3 a 4

Za vašim majákom je v útesoch napravo vchod na Race 3 a 4. Práve na to, aby ste sa sem dostali, ste nevyhnutne potrebovali Jump Kit, aby ste mohli preskočiť bariéru pri majáku. Z pretekárskej dráhy vedie tajný prechod do Slaughterhause. Keď ste však už tu, tak najprv vyhrajte obe preteky. Získate 2000 kreditov a 2 perly.
Keď máte po závodoch, tak choďte opäť na trasu č.3. Tam po pár zákrutách si na ľavej strane všimnite prechod, v ktorom je energetická zábrana. Preskočte ju a vojdite dnu.


Slaughterhouse Road

Tu rýchlo prejdite po ceste, na ktorej ste. Sťažovať vám to bude fakt, že cesta sa rozpadá, na mnohých miestach sú diery, čo treba preskočiť a tiež po vás bude páliť veľký robot. Jednoducho choďte na plný plyn a preskakujte diery a prekážky. Akurát ku koncu si dávajte pozor na šľahajúci oheň. Ak práve šľahá na cestu, tak si radšej počkajte a keď zhasne, tak vyštartujte.


Slaughterhouse Quarter

Hneď po príchode môžete vo vode odfotiť vodného hada (Anguilla Bifida). Nad vodnou hladinou sa premáva robot. Ak sa dostanete do plochy, ktorú osvetľuje, vypustí za vami samonavádzacie torpédo. Cesta ďalej vedie cez jaskyňu, v ktorej sú tri míny. Prvé dve ľahko obídete, no tretia vám bráni v prechode. Jeden spôsob, ako ju zničiť, je nalákať na seba torpédo z robota a dobehnúť až pred mínu. Ono udrie do nej a zničí ju. Problém je však v tom, že cestou sa torpédo vrhne na prvé dve míny, takže to musíte zopakovať trikrát. Druhý spôsob je dotlačiť jedinú krabicu na vode až k tretej míne. Keď sa krabica míny dotkne, vybuchne aj mína, aj krabica. No musíte sa vyhnúť prvým dvom. Keď je po poslednej míne, tak preskočte potrubie a zaparkujte. Na brehu máte automat a povyše Materia crystaly a možnosť uložiť si pozíciu. Dobehnite hore k veľkým vrátam. Napadnú vás Sarcophagus DoomZii. Pobite ich a otvorte bránu. Vy odtlačte jednu časť a Double H druhú. Potom sa vráťte do vznášadla. Preskočte cez skaly a dostaňte sa na plošinu. Prejdite cez otvorenú bránu.


Exterior Moats

Tu prechádzajte na vznášadle jednotlivé miestnosti. Cesta je vždy priama, no musíte sa vyhýbať laserovým lúčom a mínam. Prechádzajte až do poslednej miestnosti, odkiaľ vedú tri tunely. Do toho naľavo sa zatiaľ nedá, lebo je v ňom mína. Ten pred vami vás opäť dovedie na Race 3. Tade teda môžete chodiť hore, dole.
V miestnosti máte krabicu. Dotlačte, alebo dostrieľajte ju do míny. Mína vybuchne. Za ňou je ešte jedna. Ten tunel naľavo vás dovedie na poschodie, odkiaľ zhoďte krabicu. Touto druhou krabicou zničte druhú mínu. Za ňou sú už len malé míny, ktoré zničíte streľbou. Tade pokračujte ďalej.


Slaughterhouse Entrance

Zaparkujte vznášadlo a vystúpte. Na kope trosiek naľavo je Trilobites Saltans, tak ho odfoťte (1100). Za vami, na poschodí je tlačidlo. Streľte do neho Gyrodiskom a otvorí sa brána. Prejdite ďalej. Brána sa zavrie a máte smolu, až do konca misie sa nedostanete von.


Surveillance Room

Zaparkujte a vystúpte. Prepchajte sa poza potrubie. Double H zostáva pri vznášadle, lebo sa neprepchá. Vylezte hore. Tam zničte robota. Musíte mu streliť Gyrodiskom do oboch žltých nádrží. Keď spadne, tak sa postavte na kraj, aby ste sa mohli rýchlo vrátiť do vznášadla. Streľte Gyrodiskom do tlačidla na stene, na plošine za lúčmi. Občas vám bránia vo výhľade zuby kolesa, tak si len počkajte. Keď sa trafíte, tak rýchlo zbehnite dole a preprarkujte vznášadlo za mreže, ktoré ste tlačidlom zdvihli, ale len na chvíľu. Z tejto strany vyskáčte hore spolu s agentom. Môžete si tu uložiť pozíciu. Potom vedľa počítača vyskáčte hore po potrubiach na stroji označenom O1. Keď budete hore, preskočte na vrch brány a povedzte agentovi, aby stlačil tlačidlo. To zdvihne bránu aj s vami. Preskáčte tu hore pred okno a skočte dovnútra. Potom prebehnite pomedzi lúče do dverí. Stačí byť zohnutý a neublížia vám.


Trolley Entrance

Spustite sa z potrubia a zatlačte robota k energetickým cievkam, aby ich to zničilo. Zo skrinky si vezmite Set of PODs a Meca Impulser. Vedľa skrinky vyskočte k potrubiu a prechodom prejdite do druhej miestnosti. Odfoťte si mapu na stene a vyjdite dverami opäť do Surveillance Room. Počkajte si len na schodoch a agent k vám pribehne. Vráťte sa do miestnosti s mapou. Spoločne odtlačte krabicu doľava, pod prechod, z ktorého ste predtým vyliezli. Teraz sa tam spolu s agentom pomocou krabice vráťte. V miestnosti, kde ste zabili robota, použite agentovu hlavu, aby ste sa dostali cez mreže. Za nimi je jeden vojak, tak ho krásne v tichosti zlikvidujte strelou do nádrže. V miestnosti je aj malý chrobák, z ktorého stúpajú bublinky. Odfoťte ho (Timorea Saponifera, 800). Schováva sa za krabicami, tak do nich streľte. Rozbehne sa k druhej hromade krabíc. Cestou ho cvaknite. Ak to nevyjde, tak streľte do druhej hromady krabíc a opakujte to, kým ho nevyfotíte. Potom stlačte tlačidlo a privolajte si trolejbus. Nastúpte a odvezte sa.


Central Hall

V prvej miestnosti si môžete niečo kúpiť z automatu. Pri čísle 35 je tlačidlo. Keď ho stlačíte, tak spoza stroja vyskočí na chvíľu žltá améba. Požiadajte teda agenta, aby ho stlačil a vy sa pripravte a odfoťte ju (Amoeba Saltans).
V susednej miestnosti poodrážajte troch robotov do troch energetických cievok a tým ich zničte. Za cievkami máte Perlu a tiež možnosť uložiť pozíciu. Z tretieho porazeného robota by ste mali získať Triangel Key.
Lenže hra môže mať vážny Bug a to taký, že roboti síce vypadnú, ale karta zostane hore, na mieste, odkiaľ vypadávajú. Tlačidlom na stene si môžete spúšťať ďalších robotov donekonečna, no kartu nezískate. Tu je jediná pomoc, aspoň podľa mňa: stiahnite si trainer na upravovanie savov (uložených pozícií). Nakopírujte ho k vašim savom a spustite. Vyberte si Save, ktorý chcete upraviť. Teraz si tu môžete nastaviť všetky možné veci, ale túto hru si netreba kaziť cheatovaním. Jediné, čo spravte, je že si zvýšite počet Triangel Key na 2. Uložte a vráťte sa do hry.
Keď už máte dve prístupové karty, tak jednu dajte agentovi. Pred zavretými dverami sú dve tlačidlá. Povedzte mu, nech použije kartu na jedno a vy ju použite na druhé. Tým otvoríte dvere. Za nimi je chodba, v ktorej niekoľkokrát narazíte na lúče, hradiace vám cestu. Tu využite to, že Double H má brnenie, ktoré prejde cez tieto lúče. Vždy sa postavte na kraj pred lúče a pošlite ho, aby stlačil tlačidlo na stene za nimi. Keď to spraví, červené lúče sa na chvíľu vypnú. Modré zostanú, no tie môžete preskočiť, alebo podliezť. Pohnite si s tým, lebo červené sa o chvíľu znova zapnú. Takýmto spôsobom prejdite až do haly, kde sú dvaja vojaci. Pozerajú sa na miestnosť za sklom, kde je mučený človek. Vy to musíte odfotiť. Buď sa preplížte za nich, odfoťte to a odíďte, alebo ich zlikvidujte. Tým pádom môžete preskúmať skrinky, v ktorých sú dva Boosty a dva PODy. Hlavne nezabudnite na tú fotku. Potom si otvorte dvere pred touto miestnosťou. Dostanete sa na miesto, kde vás napadli traja roboti. Potom sa vráťte tak, ako ste prišli do Surveillance Room.

Ak ste mali problém predtým s Triangle Key a museli ste použiť trainer, tak teraz budete mať problém opäť. Pri odchode z miestnosti vás to bude vyhadzovať z hry. Po spravení fotky dobehnite aspoň do miesta, kde ste vzali perlu a uložte si pozíciu. Potom znova použite trainer a v danom Save si zmeňte miesto uloženia. Je tam zoznam všetkých možných miest, kde sa dá uložiť. Vy si tam zvoľte miesto Surveillance Room. Potom si Loadnite pozíciu, ktorá stále bude mať meno Central Hall, no objavíte sa v Surveillance Room.


Surveillance Room, Ventilation

Vybehnite po stroji pri počítači opäť hore na bránu, ako keď ste išli do Trolley Entrance. No teraz prejdite po vrchu brány na druhú stranu. Povedzte zase agentovi, aby stlačil tlačidlo a vytiahol tak bránu vyššie. Z nej skočte do chodby nad vami. Prejdite do časti Ventilation. Tam pobite krysy a pozrite sa na stenu nad ohňom. Je tam tlačidlo, tak do neho streľte Gyrodiskom. To zavrie vráta pece a oheň zmizne. Na potrubí oproti, kam ste predtým nevideli pre oheň, je malá potvorka, ktorú odfoťte (Ignis Ignifera, 700). Vráťte sa do Surveillance Room. Znova povedzte agentovi, aby stlačil tlačidlo. Keď sa vysunie brána, tak na ňu zoskočte a vráťte sa dole k nemu. Spolu sa vráťte do vznášadla a pokračujte vodným kanálom ďalej.


Interior Moats

Dostanete sa do veľkej haly. Obíďte si komplex v strede a zozadu má vchod. Chránia ho ale veľké míny. Dotlačte k nim krabice a zničte ich. Vplávajte dnu. Tam prejdite pomedzi malé míny a na konci zakotvite. Vyskočte von a prejdite ďalej.


East Wing

Nechajte agenta vyvaliť dvere. Naberie aj vojaka, tak ho dorazte. Potom si všimnite savovací stroj, no je pred ním energetický prúd. Vedľa je malý generátor, so znakom blesku. Nechajte agenta, nech ho rozrazí. Na chvíľu prúd vypadne. Rýchlo si uložte pozíciu. Nech to potom zopakuje, aby ste sa dostali von. Naľavo od vchodu vylezte na plošinu a na nej vykopnite pletivo. Vlezte do ventilácie a na druhej strane zase von. Dostanete sa pred halu, v ktorej je vojak pred tlačidlom. Streľte do tlačidla a otvoria sa dvere. Rýchlo, než sa zavrú, alebo, než vám vojak ublíži, do nich dobehnite. Prípadne ho kľudne zlikvidujte a potom operujte s tlačidlom. Za dverami pokračujte chodbou. Budete míňať skrinku s dvoma Boostmi. Ďalej ste na moste v miestnosti a pod vami sú traja vojaci. Traja je veľa, takže potichu. Dojdite až k miestu, kde sa môžete zachytiť. Tam si počkajte, kým sa vojaci neotočia tak, ako potrebujete. Zoskočte dole a preplížte sa doprava. Tam popri stene, za prvú kapsulu, za druhú kapsulu a odtiaľ tesne, poza chrbát vojaka vo dverách. Za ním, keď prejdete cez dvere, tak zahnite doľava.
Vbehnite do portálu, ktorým sa vyvezte o poschodie vyššie. Tam zabite troch vojakov. Je to dosť, tak ak s tým máte problémy, najprv zabite dvoch (dá sa dvom streliť do nádrží a kopnúť do nich), alebo len jedného a utečte naspäť dole. Zvyšní sa po chvíli upokoja a je to. Keď je po nich, tak si zoberte perlu. Ak zabijete vojakov, tak si na konci deaktivujte silové lúče a tade sa dostanete do haly pod vami. Ak nie, tak sa vráťte portálom.
Dole sa dajte napravo do miesta vstupu. Tam dotlačte krabicu na výťah a zvezte sa dole. Choďte ku kontrolnému panelu označenému bleskom a kopnite do neho. Na chvíľu vypadne prúd. To využite a vezmite poistku. Keby šiel prúd, tak vás potrasie. Teraz sa vráťte hore. Bez prúdu nejde ani výťah, takže vylezte po krabici, čo ste naň dotlačili. Prejdite až k miestu, kde môžete vložiť poistku. Vložte ju tam. Stlačte tlačidlo, ktoré sa rozsvietilo a pootvoria sa vám dvere. Prejdite popod ne.
Vyjdete na miesto, kde sú prekladané bedne. Na jednu vyskočte a zachyťte sa okraja. Keď vás prenesie nabok, tak sa spusite dole. Prejdite popod nakladaciu plochu a v skrini máte Boost a PA1. Vráťte sa naspäť a prejdite na koniec, k červeným lúčom. Tlačidlom ich vypnite a ventiláciou sa vráťte hore.
Teraz prejdite jedinými dverami. Za nimi sa dajte doľava. Pri energetickom prúde kopnite do zdroja so symbolom blesku a na chvíľu sa vypne. Prejdite zaň a spustite sa dole. Tam vás čaká Double H a možnosť pre Save.
Prejdite bočnou chodbou pomedzi míny. V miestnosti za nimi vás napadnú nepriatelia. Keď je po nich, tak vylezte po potrubí. Zostaňte zavesený na tom, nad ktorým je energetický výboj. Nech Double H buchne do zdroja so symbolom blesku. Na chvíľu to vypne a vy rýchlo prejdite. Hore pobite troch vojakov a prejdite do Central Hall


Cenral Hall

Za chodbou streľte do nádrže vojakovi na stráži. Oproti nemu je na stene tlačidlo, ktoré použite. Prejdite ďalej a zostreľte takto ešte jedného vojaka na plošine. Potom prejdite až k miestu, kde sú dvaja vojaci na stráži a oproti nim je výhľad na DomZ. Zlikvidujte ich, vezmite si poistku a vyfoťte DomZské sarkofágy.
V chodbe, tesne pred touto plošinou, je priestor pre poistku, tak ju tam vložte. Zaktivuje sa tlačidlo. Otvorte ním tunel, ktorým prejdite. Za ním deaktivujte červené lúče, postavte sa na plošinu, aktivujte tlačidlo a odvezie vás na začiatok.


East Wing, Interior Moats
Ste vo vstupnej časti East Wingu. Vráťte sa k vznášadlu a vyjdite von z konštrukcie. Prejdite pred ňu a tam vyjdite hore po nejakých kostiach, na plošinu, z ktorej vyteká malý vodopád. Pri dverách zakotvite a vystúpte. Prejdite dnu.


North Wing

Prejdite popri potrubí, kade sa agent neprepchá. Za ním dojdite na okraj plošiny. Na druhej strane streľte Gyrodiskom do tlačidla. Príde k vám malá plošina. Stojí na nej vojak, ale nečakaný pohyb ho zhodí dole. Postavte sa na ňu, opäť streľte do tlačidla a cestou prvý prúd energie preskočte a pred druhým sa zohnite.
V miestnosti pred vami je hromada vojakov (nie zas tak veľa, ale na fotografku dosť). V hmle vás však nevidia. Zostaňte teda prikrčený a postupujte pomedzi nich do chodby na druhej strane. Dávajte pozor, keď sa nepozerajú a vtedy prekonávajte vyvýšené plochy. Inak, keď ste v hmle, tak vás nezbadajú, ani keď ste tesne pri nich. Nie je to problém.
V ďalšej chodbe nakopnite zdroj a kým je vypadnutý prúd, tak prebehnite cez bočnú chodbu s modrými lúčmi a na jej konci vezmite poistku. Vráťte sa s ňou k zdroju. Vedľa umiestnite do otvoru získanú poistku. Tým pustíte energiu do výťahu. Vyvezte sa.
Hore vás napadnú dva roboty. Strčte každého do jednej z dvoch energetických cievok a zničia sa navzájom. Za jednou máte skrinku, kde si vezmite Box of K-Bups a Starkos. Za druhou pokračujte. Predtým však prejdite malým otvorom napravo. Z neho môžete krásne zlikvidovať dvoch vojakov. Potom si tam môžete zobrať Boost a PA1. Inak pokračujte cestou napravo. Prejdite pomedzi míny (alebo ich odstreľte Gyrodiskom).
Na konci vstúpte do miestnosti. Strážia tu štyria vojaci. Dvaja sú stále chrbtom a dvaja sa prechádzajú. Keď sa ten bližšie pri vás otočí a pôjde smerom od vás, tak sa prikrčený vydajte za ním. Sledujte ho a na konci, keď sa bude pred dierou otáčať, tak si ho obíďte zľava a vojdite do diery. Tam si vezmite Starkos a Perlu. Tiež tam deaktivujte červené lúče a môžete tade odísť.
Teraz buď prejdite pomedzi vojakov potichu do dverí napravo od diery, za ktorou ste vzali perlu, alebo ich z diery postrieľajte. (Je to paráda, tam na vás nevidia a vy môžete krásne mieriť na ich nádrže). Za tými dverami napravo máte stroj na ukladanie pozície. Pri ňom je pri stene krabica. Odtlačte ju. Za ňou je diera. Ešte si všimnite na stene zdroj, do ktorého kopnite. Tým na chvíľu vypadne prúd. Prejdite dierou a v miestnosti za ňou zoberte poistku. Pozor na zemi sú míny. Ak chcete, tak ich najprv zničte a až potom kopnite do zdroja a bežte po poistku. Tým ste vypli energetický prúd v chodbe pred vami. Prejdite tam a zvezte sa výťahom.
V miestnosti pred vami je jeden vojak, tak ho ľahko zlikvidujete. Je tu dvoje dverí. Tie za ním skrývajú Boost a PA1. Tie druhé prechod v stene, ktorým sa dajte.
Za prechodom ste na plošine, ktorá ďalej nevedie. Vedľa je malá pohyblivá plošina, nad ktorou je tlačidlo. Počkajte si, kým bude vojak, ktorý tu hliadkuje, na tej plošine a streľte do tlačidla. Plošina sa pohne a jeho zabije energetický lúč. Teraz sa vy postavte na tú plošinu, opäť streľte do tlačidla a zohnite sa. Na druhej strane už len prebehnite do poslednej miestnosti, kde zabite troch vojakov. V chodbe za nimi vložte do otvoru poistku a prejdite dverami. Za nimi prejdite do Central Hall.


Central Hall

Tu sa len postavte za dvoch vojakov a odfoťte ako z lode vynášajú krabice s unesenými. Vojakov tu na plošine nemusíte zabíjať, ale aj môžete, ako chcete. Keď máte fotku, tak sa vráťte do predošlej miestnosti v North Wing. Tam deaktivujte červené lúče a prejdite tade k vášmu vznášadlu.


Interiors Moats, Surveillance Room, Slaughterhouse Entrance, Exterior Moats

Len nastúpte do vznášadla a prejdite do Surveillance Room. Tu vojdite do chodby vedľa brány. Tam vyrazte mreže a preskočte von. Ste za bránou a tak prejdite do Slaughterhouse Entrance. Tam vystúpte. Odfoťte kód na monitore a pošlite ho guvernérke. Tá vám o chvíľu pošle vstupný kód. Ten zadajte a otvorí sa brána. Prejdite do Exterior Moats. Tam len zahnite do tunela naľavo a dostanete sa tak skratkou na Race 3 a 4. Vráťte sa domov.7. Hillys (4)

Hillys

Keď vyjdete z jaskyne, dostanete správu od Francisa. Získal novú perlu a chce si s vami zahrať. Poriadne trénoval a teší sa, aký vám dá výprask. Vzápätí nato opäť zaútočí DomZ vodný had, s akým ste bojovali už na začiatku. Porazte ho a nezabudnite si vziať perlu.
Teraz sa choďte ohlásiť dom.


Main Canal

Cez kanál musíte prejsť, keď idete do Iris Den, tak si cestou vezmite jednu perlu. Keď do Main Canalu vstúpite z časti Hillys, kde je maják a Mammago garáž, tak si po ľavej strane všimnite dva prechody. Obďaleč je už prechod na Races 1 a 2. Tieto prvé prechody majú energetickú bariéru. Keďže už máte namontovaný Jump Kit, tak ju preskočte. V uličkách nájdite krabicu, rozstreľte ju a vezmite si perlu.


Pedestrian District, Akuda Bar, Iris Den

Vojdite do Akuda Baru. Francis vám poslal mail, že má novú perlu. Tak si s ním o ňu zahrajte. Keď ju vyhráte, tak choďte do vašej tajnej skrýše. Tam sa stretnete osobne s guvernérkou. Z vďaky za vaše úspechy vám dá Star Key. Tiež zistíte, že šéfom IRISu je váš strýko Pey´j. To je prekvapko. Uniesli ho na mesiac a od vás chce, aby ste našli loď schopnú tam doletieť. Po animácii si choďte zobrať odmenu dvanásť perál, ktoré pre vás nazbierali obyvatelia Hillysu.
Zájdite za Ming-Tzu. Má na predaj novú perlu. Kúpte ju a tiež mu opäť povedzte heslo. Vpustí vás do zadnej miestnosti, kde si môžete vziať ďalší Mdisk.


Alpha Sections HQ

Z Ming-Tzuovho obchodu len vybehnite von, k fontáne. Sú tu jedny dvere, v ktorých sú červené lúče brániace vám v prechode. Teraz, keď máte Star Key od guvernérky, tak ich môžete vypnúť. Prejdite nimi.
Privolajte si výťah a nastúpte. Nechajte Double H, nech spustí výťah. Keď vystúpite, tak ste v oblasti plnej vojakov. Preplížte sa pri stene popod most, po potrubí až k rebríku. Vojaci na plošine si vás nevšimnú. Vyskočte hore. Tam sú vojaci chrbtom, až na jedného, ktorý sa prechádza. Keď pôjde od vás, tak sa plížte za ním a schovajte sa za stenu, pri ktorej sa bude otáčať. Keď prejde za vás, vy sa preplížte pár krokov ďalej a vyskočte na plošinu pred vami. Vyskočte na ňu a z nej ešte o plošinu vyššie. Tam sú ďalší vojaci. Keď budú pochôdzkári chrbtom, tak choďte. Za prvým sa schovajte pod potrubie a keď bude chrbtom druhý, tak prejdite ďalej. Tretí je chrbtom stále, tak sa pri ňom schovajte a odtiaľ skočte na plošinu nad vami. Po nej prejdite ďalej a na konci počkajte za stenou, kým nebudú vojaci za rohom otočení. Keď sa nepozerajú, tak k nim skočte a prejdite poza nich. Za nimi vyskočte na kôš, na striešku a z nej na rímsu nad vami. Na ňu vylezte a prejdite na plošinu s ďalším vojakom. Ten je chrbtom stále, tak pohoda, akurát si dávajte pozor, aby vás nevidel vojak v budove cez okno. Keď prejdete po rímse až na balkón, tak si počkajte kým bude vojak ďalej od vás, preplížte sa k tlačidlu. Stlačte ho a vbehnite dnu.


East District

V miestnosti, kam sa dostanete, sú perly, tak si ich vezmite. Je ich rovných desať. Potom prejdite do ďalšej miestnosti. Skokom preskočte dve potrubia, blokujúce vám cestu. Za nimi vás čaká sám generál Kehck a horda vojakov. Nezostáva nič iné, než útek. Bežte a nezastavujte sa, ak vám je život milý. Vyhýbajte sa dieram, preskakujte prekážky a tiež skáčte z budovy na budovu. Nemáte kam zablúdiť, akurát je tu zase ten hlúpy pohľad spredu, keď neviete, čo vás čaká pred vami. Na konci len voľne skočte, Double H vás zachytí.
Tak, teraz máte dostatok perál (ak ste sa držali návodu) a tiež máte za sebou všetko, čo sa doposiaľ spraviť dalo. Vráťte sa na maják, no cestou sa stavte v garáži.


Mammago Garage

Už vám je jasné, že skôr, či neskôr získate vesmírnu loď. Do nej budete nevyhnutne potrebovať Flight Stabilizer, tak si ho u nosorožcov kúpte za 20 perál.


Lighthouse

Vráťte sa na váš maják. Už cestou uvidíte, čo spravili tí bastardi. Zničili vám maják a uniesli deti. Vybehnite rýchlo hore a uvidíte animačku, kde si Jade začne zúfať. No pozbiera sa, treba ich zachrániť, ak je šanca, že žijú. Vybehnite pred maják, napadne vás pár lietajúcich robotov. Rozstreľte im žlté nádrže a zničte ich. Potom sa začnite pripravovať na záchranu.
V inventári si pozrite Pey´jove topánky, ktoré ste vzali v Nutripilis Factory. Na podrážkach sú dva štvormiestne kódy. V majáku nájdite jednu tabuľu s popismi na poschodí a druhú v Hangári. Obe odtlačte a nájdete za nimi počítače. Do každého vložte jeden kód. Potom stlačte červené tlačidlo na počítači v hangári a otvorí sa vám tajná miestnosť, kde je Pey´jova vesmírna loď. Vezmite si Mdisk a Flight Stabilizer. Vložte oba stabilizátory do príslušných otvorov v lodi. (jeden ste kúpili v Mammago Garage). Potom nastúpte na skúšobnú jazdu.


Hillys

Keď vyštartujete, tak sa pravým tlačidlom myši spojte so vznášadlom. Teraz máte možnosť lietať. Ak budete chcieť ísť do Main Canalu, alebo Pedestrian District, tak sa pred vstupom odpojte, pretože loď tam nedostanete. Nebojte sa, počká vás, kým sa nevrátite so vznášadlom.
Inak, keď teraz prvýkrát vyletíte, tak vás napadne tretíkrát Sea Serpent. Keďže obaja lietate, tak si vychutnajte vzdušný súboj. Po jeho zničení si z neho vezmite Perlu.
Zaleťte po posledné perly k Black Isle.


Volcano´s Treasure

Býčí barman Mo vám spomínal (ak ste s ním hovorili) o poklade v starej sopke. Prileťte nad Black Isle. Na vrchu je kráter a v ňom voda. Dostaňte sa nad ňu a odpojte sa so vznášadlom od lode. Vojdite dnu, zakotvite a vystúpte. Napravo si vezmite zo skrinky dva Boosty a Meca Impulser a naľavo na stene odfoťte veľké svietiace čosi (Aurelia Magnificens). Môžete si tu uložiť pozíciu.
Vstúpte do jaskyne. Prejdite po tráme naľavo. Za zdvihnutou rampou je Fugiferus. Nech použije Double H super úder. To nadvihne energetický balón, ktorý odrazte do plošiny, to ju spustí. Toto budete musieť spraviť ešte raz neskôr v jaskyni. Inak už len postupujte vpred a likvidujte Crochaxov. Každý jeden drží perlu, takže keď zlikvidujte všetkých, získate 15 perál a ak ste sa držali návodu, mali by ste mať teraz všetky. Z Mammago vám Isus pošle Mdisk.


Hillys, Mammago Garage

Tak a tým ste spravili, čo sa dalo. Ak vám niečo uniklo, tak to choďte spraviť. Poberte chýbajúce perly, a pofoťte chýbajúce živočíšnej druhy. Mal by vám chýbať len jeden. Toho ešte cvaknete neskôr. Tiež, ak chcete, tak si pokúpte K-Bupsy, alebo, čo chcete a vydajte sa do Mammago Garage. Teraz pristaňte zhora, aj s loďou. Kúpte si Stellar Motor za 30 perál. Už vám nič nebráni opustiť planétu. Rozleťte sa hore a keď budete mať možnosť aktivovať nový motor, urobte to.8. Moon

Space

Po objavení sa vo vesmíre vás začnú bombardovať kusy ľadu, tak pozor. Všimnite si veľký kus ľadu, v ktorom evidentne niečo je. Strieľajte do neho, až kým neodpadnú všetky kusy. Uvidíte veľrybu, ktorú odfoťte (Megaptera Anaerobia). To by mal byť posledný druh, ktorý vám chýbal. Za odmenu dostanete Mdisk: Animal Species.
Potom už len doleťte na Mesiac.


Slene, Transmitter Entrance

Vleťte do Transmittera (zariadenie nad základňou). Po pristátí si môžete niečo kúpiť v automate. Potom si odfoťte mapu a uložte pozíciu. Pred loďou je stroj označený G-1. Stlačte na ňom tlačidlo, čo prisunie krabicu. Potom naň povyskakujte a hore sa zachyťte tej krabice. Povedzte agentovi, nech stlačí gombík a prenesie vás to aj s krabicou nad loď. Pustite sa. Vyjdite na vrch lode. Na druhej strane je v diaľke druhé tlačidlo. Streľte do neho Gyrodiskom a druhá krabica príde k vám. Znova do neho streľte a než disk doletí, vyskočte rýchlo na krabicu. Prenesie vás to k tomu tlačidlu. Tam napravo použite koliesko, čo spustí rampu, po ktorej môžete prejsť naspäť k lodi. Sú tu síce tri tlačidlá v podlahe, ale vy s agentom ste len dvaja, takže zatiaľ nič. Choďte do poslednej miestnosti a postavte sa na jedno tlačidlo a agenta pošlite na druhé. Výťahom sa tak zveziete dole.


DomZ Base

Vbehnite dnu a naľavo od lúča si vezmite zrkadlo. Napravo je držiak. Položte zrkadlo do neho. Vysunie sa s ním stĺp. Bežte k tomu stĺpu, z ktorého vychádza lúč a natočte ho, aby smeroval do zrkadla. Potom stĺp zo zrkadlom natočte tak, aby odrazený lúč smeroval do kryštálu nad dverami, ktoré sú za výťahom, ktorým ste prišli. Za nimi vezmite druhé zrkadlo. Potom znova ten stĺp otočte, aby odrazený lúč smeroval do dverí oproti. To ich otvorí, prejdite. Tam umiestnite na podstavec druhé zrkadlo, čo vytvorí ďalší stĺp odrážajúci lúč. Najprv ho natočte napravo. Tam otvorí dvere, za ktorými si vezmite Materia Crystaly. Potom ho otočte, aby odrážal lúč naľavo. Uvidíte, keď sa trafíte, bude sa tam odrážať. Prídite tam a Gyrodiskom ponastavujte tie stĺpy tak, aby lúč prechádzal cez kryštál nad dverami a smeroval von. Prejdite tade aj vy.


Cloister

Dobehnite do miestnosti pred vami. Našli ste Pey´ja. Ak ste v DomZ Base nastavili všetko tak, aby odtiaľ smeroval lúč von, tak teraz prichádza práve sem, na prvý stĺp. Otočte ním, aby smeroval odrazený lúč doprava. Potom len všetky stĺpy nastavte tak, aby lúč smeroval na najbližší stĺp a zároveň prechádzal kryštálom. Keď bude lúč prechádzať všetkými kryštálmi, tak prvá bariéra zmizne. Potom len otáčajte prvým stĺpom pred vchodom, aby ste presmerovaním lúča zlikvidovali aj druhé dve bariéry. Potom nech Doble H rozrazí schránku s Pey´jom. Je zachránený, no neskoro. Prejdite ďalej a uložte si pozíciu. Prejdite poza dvere, no prepcháte sa len vy. Nastúpte do portálu a nechajte sa vyviezť. Hore zlikvidujte vojakov napravo, poberte si Materia crystaly a tunajším portálom sa zvezte dole. Tam sa dajte naľavo a nájdite vchod do ďalšej lokácie.


The Great Crypt

Tu prejdite pomocou viacerých portálov do posledného zeleného. Ním sa zvezte dole a dôjdite ku sklu, za ktorým uvidíte Generála a DomZa ako sa zhovárajú. Odfoťte to a pošlite do IRIS. Potom sa vráťte za Double H. Zistíte, že Pey´j je nažive. Spoločne sa vráťte do Transmitter Entrance.


Transmitter Entrance, Radio Transmitter Room

Po návrate k vašej lodi sa postavte na tie tri tlačidlá v podlahe, čo ste videli už predtým. To otvorí dvere pred vami. Je tam automatická ochrana, tak pozor na streľbu. Prebehnite chodbou a nastúpte do lanovky. Zavezie vás do Radio Transmitter Room. Odfoťte kód a obratom dostanete od guvernérky dekódovanú správu so vstupným kódom. Zadajte ho na termináli pred vami. Začnete vysielať globálne informácie, čo ste získali o Alpha Sections a DomZ. Pokúsia sa vás zablokovať, no generál Secundo to vyrieši. Keď odvysielate pravdu, vypukne povstanie. Vám to ale môže byť vcelku jedno, lebo generál spustil autodeštrukciu stanice. Máte 1:30 nato, aby ste sa vrátili na loď, takže rýchlo bežte.


Selene

Keď ste vyleteli zo základne, tak vás chytila generálova loď do vlečného lúča. Ťahá vás za sebou a pokúša sa vás zničiť. Jediné, čo musíte spraviť, je vyhýbať sa jej strelám a strieľať do červených bodov na lodi. Pri streľbe používajte len Neutralizing Canon, strely si sami nájdu cestu. Likvidujte červené body a uhýbajte sa. Najťažšie je, keď vytvorí medzi zadnými krídlami energetický prúd, vtedy treba obísť celú loď a nie manévrovať medzi nimi ako predtým, ale to sa stane len dvakrát. Inak sa to dá v pohode zvládnuť.
Keď jeho loď dostatočne poškodíte, stroskotá, no vás stále držia vo vlečnom lúči. Odpojte sa od vašej lode a manévruje len so vznášadlom. Pred vchodom do lode je veľká mína. Z lode po vás posielajú malé torpéda. Dožeňte jedno k míne, aby ju zničilo. Za ňou prejdite do otvoru a zakotvite. Vyjdite von a uložte si pozíciu. Vstúpte do lode. Tam porazte pár vojakov a vstúpte do portálu. Hore stretnete zomierajúceho generála, ktorý vám vraví, že nemá zmysel bojovať, keď všetci, na ktorých vám záležalo, sú mŕtvi - deti, rodičia, prasa.
Keď dohovorí, stlačte tlačidlo a tým uvoľníte svoju loď. Vráťte sa do vznášadla a spojte sa s loďou. Keď vzlietnete, napadnú vás nepriateľské stíhačky. Chvíľu ich likvidujte a potom vám prídu na pomoc Hillysania. Využite ich krytie a pristaňte. Ste na známom mieste, tak si len uložte pozíciu a dobehnite na plošinu s troma tlačidlami. Stlačte ich a zvezte sa do Great Crypt.


The Great Crypt

Tu vás čaká už len posledný súboj. Najprv pobite sargofágusov. Potom bude po vás strieľať trojoká potvora. Pred jej laserom sa schovávajte za Double H, má štít, čo to vykryje. Snažte sa mu streliť do očí. Keď sa vám to podarí, zaútočia na vás klony Pey´ja. Používajte agentov super úder, aby ste ich mohli odrážať do bossa. Keď to vyjde, tak zlikviduje Double H a trojoká potvora zaútočí na vás. Bite ju, ako sa dá. Pozor, po každom zásahu sa teleportuje na inú pozíciu, no vždy v tesnej blízkosti pri vás. Nesnažte sa preto o žiadne bojové kúsky, máte vždy čas len na jeden úder, preto si pekne počkajte. Úder, čakám, úder atď. Keď sa objaví nad vami, tak uskočte, ale reagujte rýchlo a určite ho po jeho presune. Keď ho dobijete, pobite ešte pár agentov a sargofágusov. Potom vás boss nejako ovplyvní a zmení sa vám vnímanie. Podstatnejšie je, že sa vám zmení ovládanie (šípka doľava ide doprava a tak). Nejako to zvládnite (alebo si otočte klávesnicu) a zlikvidujte trojokú potvoru, ktorá na vás opäť zaútočila. Zničte ju tak, ako predtým. Úder, počkať, kde sa objaví, úder a zase čakať. Keď ju dostatočne domlátite, Jade jej vrazí palicu do oka a je po nej. Koniec.
Skončilo to Happyendom, čo dokazujú fotky, ktoré uvidíte počas titulkov. Ale aj nie, ak si ich dopozeráte do konca.FOTOGRAFOVANIE

Toto je zoznam všetkých bytostí, ktoré môžete v hre vyfotiť. Každú môžete cvaknúť len raz. Vždy máte film na osem obrázkov. Po dofotení prvého filmu dostanete Zoom, na približovanie, inak by ste niektoré druhy nemohli odfotiť. Po dofotení filmov 2 až 6 dostanete zakaždým jednu Perlu. Po dofotení posledného filmu získate Mdisk: Animal Species.
Jednotlivé druhy uvádzam v takom poradí, v akom som ich našiel ja pri písaní návodu, takže ak sa návodu nedržíte, je pravdepodobné, že niektoré nájdete skôr, alebo neskôr.
Pri každom druhu uvádzam len prvé miesto, kde sa s ním dá stretnúť. Mnohé však nájdete na viacerých miestach (okrem niektorých a najmä tých, za ktoré sa platí najviac).

01.Homo Sapiens150ktorýkoľvek človek, no prvých ľudí máte hneď v majáku, súrodencov: Pablo, Kip, Zaza, Yoa.
02.Capra Sapien350to sú druhí dvaja vaši súrodenci pripomínajúci kozacích ľudí: Fehn a Oumi.
03.Adalia Octopunctata200malý lietajúci chrobák, na ktorom si máte vyskúšať fotenie, hneď po zobratí kamery.
04.Canis Canis100Woof, veľký pes, ktorý s vami žije v majáku.
05.Larus Albus400čajka. Pred majákom vybehnite na útes a cvaknite jednu z nich letiacu okolo.
06.Vorax Nocturnus500lietajúca dravá ryba. Môžete ich nájsť okolo majáka, keď je štít vypnutý, no len zo začiatku. Neskôr sú v Nutripilis Factory, vo Factory Entrance.
07.Priodontes Campestris150oranžová jašterica, ktorú môžete nájsť pri májáku.
08.Lampiris Campestris300na útese pred majákom lietajú v noci svetlušky.
09.Lutra Erecta1000dvojnohé čudo, ktoré behá po streche majáku. Keďže sa na strechu nemôžete dostať, tak ho môžete vyfotiť z vrchu majáku, až keď získate na foťák zoom.
10.Sus Sapiens600Pey´j.
11.Dipneustes Trilineatus400ryba, ktorá pláva v Hangári, vo vode, okolo móla.
12.Rhinoceros Sapiens300nosoroží chlapíci v Mammago Garage, kde si dokupujete veci pre vznášadlo.
13.Teratosaurus Imperator2000hadovitý boss DomZ, ktorý vás napadne po prvom odchode z garáže (Mammago Garage)
14.Rascax Caerules300ryby vyskakujúce z vody pred Mammago Garage
15.Astacus Erectus400niečo ako väčšia modlivka. Po vstupe do Black Isle máte križovatku. Dajte sa doprava a tam vlezte do potrubia. Za ním ich pár nájdete.
16.Musca Aprophagia150mucha, akých lieta po Hillyse dosť. Najskôr som sa s ňou stretol v Ancient Mine, hneď po vstupe.
17.Lycoperdon Fugiferus400tvor pripomínajúci malý kráter, v ktorom sú akési energetické balóny, ktoré môžete odrážať, potom, čo ich Pey´j svojím super skokom nadvihne. V Ancient Mine, na Black Isle.
18.Anemonia Mutabilis500taká veľká zvláštna sasanka, ktorá je prisatá na stene. Jednu stretnete v Ancient Mine, na Black Isle. Po zásahu z nej vypadávajú Materia crystali.
19.Crochax Velox1000je to lietajúci útočný hmyz, vyzerajúci ako veľká zelená osa. Jeden vás napadne v Ancient Mine na Black Isle.
20.Cyanea Urtica700biela medúza. Napadnú vás v Secondary Shaft na Black Isle.
21.Pelagia Pachydermis800zmutovaná zelená medúza. Napadnú vás v Secondary Shaft na Black Isle.
22.Alicia Splendens300dlhá hadovitá sasanka, prisatá na stene. Nájdete ju v Secondary Shaft na Black Isle.
23.Spongus Gluanteus500taká zelená guča vo vode. Prejdete po nej v Ancient Mine, potom, čo prejdete cez Secondary Shaft, na Black Isle.
24.Helix Rupestris500za Spongus Gluantenus v Ancient Mine je pri stene veľká ulita, z ktorej občas vykukne taký červený čertík.
25.Amoeba Polypodia750keď v Ancient Mine spustíte rampu pre Pey´ja, aby ste mohli ísť do Main Shaft, tak po tej rampe vybehnite. Hore spoza skál vykukujú dve mále améby.
26.Planaria Rupestris500v Ancient Mine, pred prechodom do Main Shaft je prístroj so symbolom blesku. Kopnite do neho a na chvíľu zhasne svetlo. Vtedy sa nad vami objaví svietiaci, lietajúci úhor, ktorý sa ukazuje len v tme.
27.Palinarus Rupestris900tieto potvory na vás zaútočia v Main Shaft na Black Isle.
28.Nautilus Fluoreus500lietajúce ryby, či krevety v priestoroch Main Shaftu.
29.Pterolimax Gigantea3000DoomZ bos, na konci úlohy na Black Isle, v časti Main Shaft.
30.Papilio Pilosus300keď prejdete potrubím pri vodopáde napravo, v Black Isle, tak na konci cesty je v stene pred vami diera. Tade sa plazí veľký červ. Pey´j už musí mať schopnosť ničiť pletivá, aby ste sa tam dostali.
31.Walrus Sapiens300mroží humanoid. Xiao sa prechádza po uliciach v Pedestrian District, druhý tam má obchod - Ming-Tzu.
32.Aquilus Sapiens300v jednej ulici v Pedestrian District je v novinovom stánku vtáčí muž.
33.Tarus Sapiens350býčí barman v Akuda Bar, v Pedestrian District.
34.Carcharodon Sapiens400žraločí muži, zákazníci v Akuda Bar, v Pedestrian District.
35.Felis Sapiens400mačacia žena. Mei, ktorá je členkou odboja IRIS, v ich skrýši v Akuda Bare, v Pedestrian District.
36.Arachnis Viridis350pavúk. Jedného môžete nájsť za dverami, ktoré sú oproti vtáčiemu mužovi v novinovom stánku.
37.Koi Kumonryu350v Ming-Tzu´s Shope v Pedestrian district si môžete odfotiť rybku v akváriu.
38.Bufo Erectus450žaby na móle, kde vstupujete do Vorax´s Lair. Jaskyňa na pláži za Mammago Garage.
39.Rattus Giganteus200krysy. Napríklad v Elevator Room, v Nutripilis Factory.
40.Aedes Raymanis800malý komár, ktorý je na mŕtvole kravy v Laboratory, v Nutripilis Factory.
41.Cyclopeus Palustris3500veľká potvora, ktorá vás napadne v Elevator Room, v Nutripilis Factory. Až keď zachránite agenta Double H.
42.Sarcophagus Domzii900nepriatelia, ktorí hneď na začiatku zajali deti z majáka. No foťák získate až neskôr a potom najbližšie stretnutie s nimi je v Upper Hall, v Nutripilis Factory.
43.Rattus Albus750iný druh bielej krysy. V X-Ray Verification, v Nutripilis Factory prejdite do druhej miestnosti. Tam zoskočte na rampu pod vami. V tej, z ktorej zoskakujete, je zamrežovaná diera. Za mrežami je tento nový druh krysy. Tiež je na sude v Alpha Sections und Quarters (Jaskyňa medzi Black Isle a Looter´s Cavern 2), kde nájdete perly č. 39-41.
44.Blabera Gregaria700Vstúpte do časti Closet, v Nutripilis Factory. Vojdite tam do jedinej miestnosti. Otvorte tam skrinku, je prázdna, ale sú tam stopy po Blabere, čo vám prezradí zameranie na ne foťákom. Položte do skrinky jedno vaše Starkos. Vzápätí na to vyštartuje pár mravcov a odnesú ho do svojej diery. Musíte ich stihnúť vyfotiť naozaj rýchlo, inak prídete o Starkos a budete tam musieť dať ďalší. Tiež to môžete spraviť na mieste, kde vezmete perlu č. 13.
45.Manta Cyanea700je to lietajúca manta, ktorá lieta nad Nutirpilis Factory. Zvonku ju môžete vyfotiť zo vznášadla.
46.Macropodia Omnivora400sú to červy, ktoré sa plazia na zemi pri vstupe do Alpha Sections und Quarters, kde nájdete perly č 39-4. Jaskyňa medzi Black Isle a Looter´s Cavern 2.
47.Manta Magnificens850ďalšia lietajúca manta. Táto lieta okolo vášho majáka. Odfotiť ju môžete, až keď získate vznášadlo Jump Kit a preskočíte bariéru, pretože poletuje za majákom, kam by ste sa inak nedostali.
48.Megaptera Borealis2000veľryba, ktorá sa vynára vo vode za majákom. Teda viac pri ostrovčeku za majákom, treba ju vystriehnuť. Aby ste sa sem dostali, musíte mať Jump Kit, aby ste preskočili bariéru pri majáku.
49.Megaptera Purpurea2200táto veľká veľryba sa vynára za Black Isle. Aby ste sa tam dostali, potrebujete Jump Kit, aby ste preskočili bariéru pri ostrove.
50.Anguilla Bifida600vodný had vo vode, kde pristanete po príchode do časti Slaughterhouse Quarter.
51.Trilobites Saltans1100tento trilobit sa nachádza v Slaughterhouse Entrance. Keď vystúpite zo vznášadla, tak si pozrite kopu trosiek naľavo.
52.Timorea Saponifera800V lokácii Trolley Entrance v Slaughterhouse. Keď vojdete do miestnosti, kde je prvý vojak, s ktorým sa tu stretnete, tak si všimnite chrobáka, z ktorého stúpajú bublinky. Schováva sa za krabicami, tak do nich streľte. Rozbehne sa k druhej hromade krabíc. Cestou ho cvaknite. Ak to nevyjde, tak streľte do druhej hromady krabíc a opakujte to, kým ho nevyfotíte.
53.Amoeba Saltans500V lokácii Central Hall, v Slaughterhouse, máte v prvej miestnosti pri čísle 35 tlačidlo. Keď ho stlačíte, tak spoza stroja vyskočí na chvíľu žltá améba. Požiadajte preto agenta Double H, aby ho stlačil a vy sa zatiaľ pripravte a odfoťte ju.
54.Ignis Ignifera700Dostaňte sa do časti Ventilation zo Surveillance Room, v Slaughterhouse. Objavíte sa na potrubí, kde pobite krysy. Potom sa pozrite na stenu nad ohňom. Streľte Gyrodiskom do tlačidla, to zavrie vráta pece. Pozrite sa na potrubie oproti, kam ste predtým nevideli cez oheň. Je tam malá, červená potvorka.
55.Aurelia Magnificens500na stene prisaté žiariace čosi. Nájdete to jedine v sopke na Black Isle, lokácia Vocano´s Treasure. Dostanete sa tam, až keď budete môcť so vznášadlom lietať.
56.Megaptera Anaerobia800Keď sa prvýkrát dostanete do vesmíru, všimnite si veľký kus ľadu, v ktorom evidentne niečo je. Strieľajte do neho až kým neodpadnú všetky kusy. Uvidíte veľrybu, ktorú odfoťte. To by mal byť posledný druh, ktorý vám chýbal.PERLY

Toto je zoznam všetkých perál, ktoré môžete v hre nájsť. Ich číselné označenie, aj názov je dané hrou. Ja som spísal miesta, kde ich môžete nájsť. Perly nezískavate zaradom, ale rôzne, čo je dané aj vaším štýlom hrania, ale aj samotnou hrou, preto sa nečudujte, keď vám nejaká nová perla preskočí pár voľných miest a zaradí sa ďaleko od tých prvých.
Za získanie všetkých perál získate Mdisk Pearl Game.

01. DomZ Lighthouse Monster - prvý boss v hre. Stretnete ho hneď na začiatku a nie je ťažké ho poraziť.

02. DomZ Sea Serpent - po prvom odchode z Mammago Garage vás napadne vodný had z vesmíru. Po jeho porážke máte druhú perlu.

03. Looter´s Booty - Naľavo od majáku, keď ste k nemu chrbtom, je pláž, na ktorú sa môžete normálne dostať s vaším vznášadlom. Je na nej aj jaskyňa. Vstúpte do nej. Po pár metroch prídu Lootersi, vezmú vám 100 kreditov a začnú utekať. Prenasledujte ich. Ako utekajú, tak každé dvere, cez ktoré prejdú, nechajú zatvoriť. Nezatvárajú sa rýchlo, no ak ste vy dosť pomalý a oni majú náskok, tak vám dvere zavrú úplne a skončili ste. Takže buďte rýchly a sledujte ich. Vyhýbajte sa všetkým červeným laserovým lúčom, ktoré vás aj zraňujú, aj spomaľujú. Keď sa s nimi dostanete do malej jaskyne, tak vám Pey´j povie páľte. Tak ich rozstrieľajte na kusy a získate Perlu.

04. Science Center: Film of Animals 2 - Tretiu perlu získate po dofotení druhého filmu. Čiže po ôsmich zvieratkách pre vedecké centrum.

05. Victory in the Disc Game - túto perlu má žraločí muž Francis. Je v Akuda Bare, v Pedestrian District. Musíte mať minimálne 1000 kreditov, aby ste ich mohli použiť ako vklad do hry. Podstatou hry je odraziť všetky žetóny na súperovu polovicu stola. Keď vyhráte, perla je vaša.

06. Rufus´ Booty - Túto perlu nájdete v druhej miestnosti na poschodí v Akuda Bare, v Pedestrian Districte. V bare sedí pri stole (Seven) človek a žralok (Rufus). Na stole má list s kódom od dverí. Prezrite si ho z istej vzdialenosti, lebo keď sa veľmi priblížite, tak ho Rufus zakryje rukou. Keď ho zistíte, tak choďte na poschodie do stredných dverí a v skrini je perla.

07. Science Center: Film of Animals 3 - táto perla je za ďalšie dofotenie filmu.

08. Race 1 Victory - z Main Canalu sa môžete dostať do Races 1 a 2. Keď vyhráte preteky vznášadiel č. 1, tak získate perlu.

09. Race 2 Victory - z Main Canalu sa môžete dostať do Races 1 a 2. Keď vyhráte preteky vznášadiel č. 2, tak získate perlu.

10. DomZ Pterolimax. Na jej získanie musíte poraziť DomZ bossa, ktorý vás čaká v Main Shaft, na Black Isle.

11. Science Center: Film of Animals 4 - štvrté dofotenie filmu.

12. Pearl Corachax - vstúpte do jaskyne Vorax´s Lair. Popis je pri tejto lokácii. Na konci porazte troch Corachaxov a jeden z nich má perlu, ktorú si vezmite.

13. Taken Back From Alpha Section - kozí muž v prvej miestnosti na poschodí v Akuda Bar vám dá kartu (Alpha Section Ticket) s kódom. Potom choďte na námestie a nad obchodom, kde predáva Nouri, sú dvere. Vojdite dnu. Pobite pár krýs a na skrinku použite kód z lístka. Získate tak Perlu.

14. Bought From Nouri - v Pedestrian District je obchodníčka Nouri. Od nej môžete kúpiť túto perlu za 3000 kreditov.

15. Bought From Ming-Tzu - v Pedestrian District má svoj obchod mroží muž - Ming-Tzu´s Shop. U neho si môžete kúpiť túto perlu za 3999 kreditov.

16. Taken Back From the Alpha Section - v Pedestrian District, naľavoo od Ming-Tzu´s Shopu vstúpte do lokácie Transit. Popis pri danej lokácii.

17. Science Center: Film of Animals 5 - piate dofotenie filmu.

18. Looter´s Booty 2 - Za Mammago Garage, popri Vorax´s Lair sa dostanete do ďalšej zakázanej zóny. Keďže už by ste mali mať kúpený Neutralizing Canon, tak ním zlikvidujte automatického, strážneho droida, ktorý by vás inak do tejto oblasti nepustil. Na pláži napravo je jaskyňa. Je to Looter´s Cavern 2. Postupujte tam rovnako ako pri získaní Looter´s Booty 1.

19. Taken Back From the Alpha Section - keď budete v Nutripilis Factory, tak v časti Laboratory otvorte schránku za elektrickou bariérou. Tam je perla. Bariéru prekonáte zatlačením kapsulí na obe strany cievky, popis pri Laboratory.

20. DomZ Robot at the Factory - V lokácii Loading Dock, v Nutripilis Factory vás napadne tento boss, ako posledný. Boss je dvojnohá potvora s perlou vnútri. Použite útok hlavou (E) agenta Double H na jednu nohu a vy udrite do druhej. Vtedy potvora spadne (nezabudnite odskočiť, aby vás pri páde nezadlávila). Bežte pred ňou a Gyrodiskom strieľajte do perly. Po zásahu sa opäť postaví. Toto opakujte, kým nepadne.

21. DomZ Torture Machine - keď sa v lokácii West Wing, v Nutripilis Factory dostanete k mučiacemu stroju, ktorý má v zajatí agenta Double H, tak tam získate Gyrodisk Launcher. S tým mu streľte do oka. Tým je stroj zničený a zostane po ňom perla.

22. Repear - Keď sa sem vrátite do Elevator Room, v Nutripilis Factory, potom, čo zahránite agenta Double H, napadne vás boss, ktorý chytí Pey´ja. Najprv na neho zaútočte palicou. Potom odskočí na vyvýšené miesto a bude po vás strieľať. Streľte mu Gyrodiskom do oka. Zoskočí dole. Nepribližujte sa k nemu. Streľte mu aj tu gyrodiskom do oka. Na chvíľu ho to oslepí. Pribehnite a bite ho, než znova odskočí. Toto opakujte, kým nepadne. Potom sa vráťte k vášmu vznášadlu. Nastúpte a prejdite tunelom vpredu. Dostanete sa na spodok Elevator Roomu, kde si vezmite perlu, ktorá zostala po nepriateľovi.

23 - 27. Hillyans´ Donations (Collected From IRIS) - Týchto päť perál dostanete ako odmenu, keď splníte vašu misiu v Nutripilis Factory a privediete agenta Double H do Iris Den.

28. Science Center: Film of Animals 6 - bez komentára.

29 - 38. Taken Back From the Alpha Section - týchto desať perál získate v lokácii East District. Keď získate Star Key (po prejdení Slaughterhouse), tak si ním otvorte prechod v Pedestrian District. Preplížte sa časťou Alpha Sections HQ a dostanete sa do East District.

39-41. Taken Back From the Alpha Section - tieto tri perly získate v jaskyni, kde majú sklad. Keď pôjdete z časti s majákom popri jaskyni Looter´s Caven 2, tak ďalej je strážny robot a časť z Black Isle. Predpokladám, že toho robota ste už zničili, ak nie, tak to spravte. Skôr než z tohto bočného kanála vyjdete, tak naľavo je vchod do skaly. Spokojne tam vojdite. Popis je pri časti Alpha Sections Und Quarters v časti Hillys 3. (len prekonáte bariéry a zabijete Crochaxov).

42 - 44. Alpha Sections HQ - tieto tri perly získate v lokácii Alpha Section Warehouse a HQ. Vchod je na začiatku Pedestrian District. Dvere vám môže rozraziť len agent Double H. Popis je pri lokácii Alpha Section Warehouse v časti Hillys 3.

45. Victory in the Disc Game - potom, čo sa vrátite zo Slaughterhouse, Francis vám pošle mail, že má novú perlu. Zájdite za ním do Akuda Baru a vyhrajte ju.

46. Bought From Nouri - v Pedestrian District je obchodníčka Nouri. Od nej môžete kúpiť túto perlu za 3000 kreditov. Toto je už druhá perla, ktorú u nej môžete kúpiť.

47. Bought From Ming-Tzu - v Pedestrian District má svoj obchod mroží muž - Ming-Tzu´s Shop. U neho si môžete kúpiť túto perlu za 3999 kreditov. Toto je už druhá perla, ktorú u neho môžete kúpiť (po Factory).

48. Taken back Form the Alpha Section - získate ju v East Wing, v Sloughterhouse.

49. Looter´s Booty 3 - za Mammago Garage je malý ostrov. Napravo od neho je váš maják. Preskočte bariéru a obďdte si ostrov. Z jeho druhej strany je vchod do jaskyne. Je to Looter´s Cavern 3. Robte to, čo pri predošlých dvoch.

50. DomZ Sea Serpent - potom, čo sa vrátite zo Slaughterhouse, opäť napadne mesto vodný had z vesmíru. Po jeho porážke získate perlu.

51. Looter´s Booty 4 - pri vašom majáku preskočte bariéru. Za ním je ostrov. Je dosť ďaleko, takže ako najvzdialenejší ostrov ho nemôžete minúť. Tam vás čaká to, čo v predošlých troch Looter´s jaskyniach.

52. Taken Back From the Alpha Section - túto perlu získate v lokácii Central Hall v Slaughterhause, keď zničíte energetickú blokádu pomocou toho, že do nej odrazíte robotov.

53 - 64. Hillyans´ Donations (Collected From IRIS) - týchto dvanásť perál dostanete za odmenu, keď splníte misiu pre IRIS - Slaughterhouse.

65. Taken back From the Alpha Section - túto perlu môžete získať v Main Canale. Keď do neho vstúpite z časti Hillys, kde je maják a Mammago garáž, tak si po ľavej strane všimnite dva prechody. Obďaleč je už prechod na Races 1 a 2. Tieto prvé prechody majú energetickú bariéru. Keď už máte namontovaný Jump Kit, tak ju preskočte. V uličkách nájdite krabicu, rozstreľte ju a vezmite si perlu.

66. Bought From Ming-Tzu - v Pedestrian District má svoj obchod mroží muž - Ming-Tzu´s Shop. U neho si môžete kúpiť túto perlu za 3999 kreditov. Toto je už tretia perla, ktorú u neho môžete kúpiť (po Slaughterhouse).

67-69. Taken Back From the Alpha Section - tieto tri perly získate v Alpha Section und Quarters. Vchod je oproti vstupu do Akuda Baru, naľavo, keď vojdete z ulice. Potrebujete na dvere vstupnú kartu z Factory. Popis je pri lokácii Alpha Section und Quarters v časti Hillys 3.

70. Taken Back From the Alpha Section - túto perlu získate v lokácii North Wing, v Slaughterhause.

71. Race 3 Victory - pri majáku preskočte bariéru a vojdite do jaskyne v útesoch naľavo. Tam vyhrajte preteky vznášadiel č.3.

72. Race 4 Victory - pri majáku preskočte bariéru a vojdite do jaskyne v útesoch naľavo. Tam vyhrajte preteky vznášadiel č.4.

73. DomZ Sea Serpent - túto perlu získate z tretieho hada, ktorý je DomZ boss. Napadne vás potom, keď získate vesmírnu loď. Keď ju prvýkrát vezmete na skúšobnú jazdu, napadne mesto. Zlikvidujte ho a získate perlu.

74 - 88. Volcano Crochax - všetky tieto perly nájdete v časti Volcano´s Treasure. Je to spoka na Black Isle. Dostanete sa tam, až keď získate Flight Stabilizer a budete môcť lietať. Tam len zabite všetkých Crochaxov a poberte si perly.Mdisky

Počas hry môžete zozbierať niekoľko Mdiskov, na ktorých sú väčšinou len doplňujúce informácie. Nie je nutné zozbierať všetky disky.

1. Game Save - tento disk máte od začiatku hry a umožňuje vám ukladať si pozície.

2. Mr. De Castellac - tento disk získate krátko po začiatku v Pey´j´s Workshope. Je na ňom správa od De Castellaca, ktorý má pre vás úlohu v Black Isle.

3. The Pearl and the Currents - tento disk vám dajú členovia odboja v Iris Den, v Akuda Bare, keď sa s nimi stretnete a poveria vás úlohou. Sú na ňom informácie o Nutripilis Factory, ktoré zozbieral ich agent Double H.

4. For Jade - tento disk vám dá Pey´j v Nutripilis Factory.

5. Surveillance Camera - tento disk si vezmite v Nutripilis Vat, v Nutripilis Factory. Je na ňom záznam, ako prevážajú zajatcov.

6. Hillyan Army Databank - tento disk si vezmite v Computer Room, v Nutirpilis Factory. Je na ňom zoznam všetkých jednotiek armády Alpha Section.

7. Beluga Check-Up - tento disk si vezmite v Hangare, v Lighthouse. Ziskate ho však až potom, keď si otvoríte časť jaskyne, kde je ukrytá vesmírna loď. Obsahuje informácie o lodi.

8. Animal Species - tento disk dostanete od vedeckého centra potom, čo im pošlete všetkých 56 obrázkov živočíšnych druhov planéty. Sú na ňom zachytené všetky druhy, čo ste odfotili.

9. Iris 511 - tento disk si môžete zobrať v Ming-Tzu´s Shope. Všetky disky Irisu obsahujú propagandu cielenú proti Alpha Sections. Neskôr vrátane fotografií, ktoré spravíte na misiách.

10. Iris 512 - tento disk si môžete zobrať v Ming-Tzu´s Shope.

11. Iris 513 - tento disk si môžete zobrať v Ming-Tzu´s Shope. Až po splnení úlohy v Nutripilis Factory.

12. Iris 514 - tento disk si môžete zobrať v Ming-Tzu´s Shope. Až po splnení úlohy v Slaughterhouse.

13. ?

14. Pearl Game - tento disk získate, keď zozbierate všetkých 88 perál. Obsahuje minihru pre dvoch.

Súvisiace hry: Beyond Good and Evil 2Diskusia Príspevkov: 16 Hodnotenie
797 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |