HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19964
5454
5063
1426
1599
7226
5544
11664
1687

Online 2693 užívateľov

Návody > Gothic 3


Zobrazení:1088190
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Myrtana 1 | Myrtana 2 | Nordmar | Varant | Hlavný príbeh | Ostatné


GELDERN

Geldern je mesto na západe Myrtany, v oblasti bohatej na nerastné suroviny. Preto je to banské mesto s najväčšou produkciou zlata a síry, popri iných kovoch vyskytujúcich sa v menšom množstve. Po obsadení orkami sa mesto zároveň stalo centrom hľadania, získavania a predaja artefaktov, ktoré inak orkovia zháňajú po celom svete.
Teleportačný kameň sa nachádza pod južnou bránou mesta. Od mesta sa vydajte dole a napravo pri žiariacom kryštáli je truhlica, mŕtvola a na skale je položený kameň. Druhý má obchodník Mirzo s ktorým sa v rámci dvoch questov pobijete, tak keď ho premôžete, môžete ho obrať o jeho osobné veci, vrátane kameňa.
Ohnivý kalich. Od ohnivého mága Mariusa sa dozviete, že jeden kalich by sa mal nachádzať v tunajšej bani. Je to baňa priamo v meste, vchod má poniže arény. Prehľadajte ju a na jej konci v najhlbšej chodbe nájdete kalich.
Bundle of Weapon. V tomto meste balíky so zbraňami nepotrebujete, ale budete ich ešte potrebovať, tak upozorním na pár tých, čo sa nachádzajú v tomto meste. Jeden balík je v obchode Mirza. Druhý je v dome pri severnej hradbe, vedľa stráženej pokladnice. Tretí balík je na krabiciach pri kováčskej vyhni, ktorá je pri severnej hradbe. Štvrtý balík je vonku za bodovou, v ktorej sídlia traja šamani, priamo pri chráme šamana Groka.
Bonus:
- V jaskyni na zlato, severne od mesta (navštívite ju v queste pre Samuela), pri ceste nájdete na balvane zvetranú kamennú dosku (Weathered Stone Tablet): +10 Ancient Knowledge.
- Za zápasy v aréne môžete vyhrať zvetranú kamennú dosku: +10 Ancient Knowledge a jednu kamennú dosku (Stone Tablet): +5 Ancient Knowledge.
- Pri kamennej, poschodovej budove pred chrámom je mlynský kameň: +5 Strength (vyžaduje silu 250).
- Kniha v strede miestnosti v dome dvoch šamanov pri južnej bráne: +5 Alchemy.
- Kniha v rohu v dome dvoch šamanov pri južnej bráne: +5 Alchemy.
- Kniha v dome ohnivého mága Mariusa: +5 Alchemy.
- Kniha v sále šamana Groka: +5 Ancient Knowledge.
- Kniha v sále šamana Groka: +5 Ancient Knowledge.
- Kniha v sále šamana Groka: +5 Alchemy.
- Kniha pri stene v miestnosti troch šamanov v chráme: +5 Alchemy.
- Kniha pri okne v miestnosti troch šamanov v chráme: +5 Alchemy.

1. Open Up the Mine North of Geldern and Kill All Vermin There
V meste je vodcom žoldnierov Samuel. Ponúknite mu svoje služby a poverí vás úlohou znovu otvoriť baňu na severe. Máte ju teda prezrieť a v prípade potreby zbaviť všetkých dravcov. Od severnej brány sa vydajte dolu po ceste a poniže pri ceste narazíte na baňu. Zabite v nej asi šesť minecrawlerov a potom to ohláste Samuelovi.
Odmena: 1500 xp, 1000 xp a 300 zlatých od Samuela
Reputácia: +6 Geldern

2. Aréna v Gelderne
Aréna je juhovýchodne dole v meste, neďaleko bane. Spravuje ju ork Agenak. U neho si pýtajte zápasy a vyzdvihujte odmeny.

2.1. Defeat Dimitar in the Arena
Dohodnite si s Agenakom prvý zápas, vstúpte do arény a porazte Dimitara. Potom si vezmite výhru od Agenaka.
Odmena: 1500 xp, +1 Strength (Sila), 500 xp a kamenná doska (+5 Anc.Know.) od Agenaka
Reputácia: +6 Geldern

2.2. Defeat Gembak in the Arena
Dohodnite si s Agenakom druhý zápas s lepším bojovníkom, vstúpte do arény a porazte Gembaka. Potom si vezmite výhru od Agenaka.
Odmena: 1500 xp, +1 Strength (Sila), 500 xp a zvetraná kamenná doska (+10 Anc.Know.) od Agenaka, možnosť prijať quest „Gembak Wants To Rough Up Ivan, the Renegade Mercenary“ od Gembaka
Reputácia: +6 Geldern

2.3. Defeat Kulak in the Arena
Dohodnite si s Agenakom tretí a posledný zápas s momentálnym šampiónom Kulakom, vstúpte do arény a porazte Kulaka. Potom si vezmite výhru od Agenaka.
Odmena: 1500 xp, +1 Strength (Sila), 500 xp a prsteň sily (+5 Strength) od Agenaka, možnosť prijať quest „Teach Mirzo a Lesson“ od Agenaka
Reputácia: +6 Geldern

3. Gembak Wants To Rough Up Ivan, the Renegade Mercenary
Keď porazíte Gembaka, tak ho oslovte a povie vám, že sa mu nepáči boj v aréne, lebo sa nebojuje o česť, ale len o kamenné artefakty. Čestné by bolo napríklad zabiť odpadlíckeho žoldniera Ivana. Pred týmto questom si pohovorte s miestnym mágom Mariusom a splníte zároveň aj quest „Kill the Unohly Mercenary Ivan“. Súhlaste, že Gembakovi pomôžete a vydajte sa spolu s ním severne od mesta. Stačí ho nasledovať. Vybehne na kopec pred mestom a hore narazíte na tábor banditov. Pozabíjajte ich a zároveň aj ich vodcu Ivana. Keď je po boji a neotravujú ani banditi, tak si len pohovorte s Gembakom, ktorý ocení vašu pomoc a vydá sa do mesta.
Odmena: 1500 xp
Reputácia: +2 Geldern

3.1. Kill the Unholy Mercenary Ivan
V meste sa od mága Mariusa dozviete o žoldnieroch a najmä o Ivanovi, ktorý je najhorším, pretože za peniaze zabíja aj svojich vlastných ľudí. Keď orka Gembaka porazíte v aréne, tak splňte jeho quest „Gembak Wants To Rough Up Ivan, the Renegade Mercenary“. V rámci tohto questu sa vydáte zabiť Ivana a keď ho zabijete, splníte zároveň aj tento quest. Povedzte o smrti Ivana Gembakovi. Potom sa vráťte do mesta a oznámte Mariusovi, že je Ivan mŕtvy. Taktiež to neskôr oznámte aj Dawsonovi, ktorý spravuje baňu nad vlčou baňou.
Odmena: 2000 xp, 500 xp od Gembaka, 500 xp a 3 liečivé nápoje od Mariusa, 500 xp a 10 zlatých nugetov od Dawsona
Reputácia: +8 Geldern, +2 u Orkov

4. The Secret of Mazin, the Hashishin Merchant
Neplňte quest „Teach Mirzo a Lesson“ pred týmto questom, inak ho nebudete môcť dokončiť. Z južnej brány sa vydajte napravo od mesta. Pozor na tábor ogrov, obíďte ho a za ním je v skalách jaskyňa. Preskúmajte ju a nájdete v nej kopať hashishina Mazina. Spýtajte sa ho, čo tam robí, no povie vám akurát, že ho máte nechať na pokoji, pretože v meste je jeho brat významným obchodníkom. Vráťte sa do mesta a neďaleko arény má dom obchodník Mirzo. Spýtajte sa ho, odkiaľ berie veci, ktoré predáva. Odmietne prezradiť svoj zdroj, no vy to už viete, tak ho konfrontujte, že v bani drie jeho brat Mazin a on tu profituje. Prizná sa, no poprosí vás, aby ste o tom, že baňa je funkčná, nehovorili orkom a dá vám aj úplatok. Nie je mi síce jasné prečo, no pre úplné ukončenie questu sa ešte vráťte do bane za Mazinom a povedzte mu, že poznáte jeho brata.
Odmena: 2000 xp, 500 zlatých od Mirza, Quest „Tell the Orcs About the Abandoned Mine In the North“
Reputácia: +4 Geldern

5. Teach Mirzo a Lesson
Tento quest môžete získať od Agenaka, šéfa arény potom, čo porazíte šampióna arény Kulaka. Neplňte tento quest pred splnením questu „The Secret of Mazin, the Hashishin Merchant“, inak ho nebudete môcť splniť. Po jeho splnení už s vami Mirzo nebude chcieť obchodovať, tak ak niečo od neho chcete, kúpte si to predtým. Agenak chce, aby ste dali príučku Mirzovi, obchodníkovi, ktorý si vždy nechá zložiť svoj tovar pred jeho arénou. Keďže uzavreli orkovia alianciu s hashishinmi, tak ho nemôže len tak napadnúť, ale vy môžete. Ak chcete, tak choďte za ním a povedzte mu, že ste ho prišli zmlátiť pre Agenaka a napadne vás. No ak splníte quest „The Secret of Mazin, the Hashishin Merchant“ a potom aj quest „Tell the Orcs About the Abandoned Mine In the North“, tak prezradíte orkom Mirzovo tajomstvo a keď ho potom oslovíte, napadne vás sám a môžete ho rovno zložiť. Oznámte to Agenakovi.
Odmena: 1500 xp, +1 Strength (Sila), 500 xp a 500 zlatých od Agenaka
Reputácia: +4 Geldern

6. Tell the Orcs About the Abandoned Mine In the North
V queste „The Secret of Mazin, the Hashishin Merchant“ ste zistili, že baňa na juhu je plne funkčná a ťaží v nej Mazin, brat mestského obchodníka Mirza. Ten vás prosí, aby ste o tom nehovorili orkom. Prečo však pomáhať hashishinovi? Zájdite za orkom Nemrokom. Spýtajte sa ho na bane na juhu a povie, že tam už nepôsobia, lebo sú tam bane vyťažené. Takže ho vyveďte z omylu a povedzte mu o hashishinoch, ktorí z tej bane profitujú. Nemrok vás odmení a zruší Mirzov obchod. Mirzo vás pri oslovení napadne a už s vami nebude obchodovať. Môžete Mirzovo zruinovanie oznámiť tiež orkovi Agenakovi, ktorého to poteší.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých, 200 zlatých a 500 xp od Agenaka
Reputácia: +4 Geldern

7. Nemrok Expects a Delivery of Sulphur from the Sulphur Mine
Nemrok je ork postávajúci pred chrámom, ktorý sa stará o potreby šamana Groka a o správu baní. Ponúknite mu svoje služby. Požaduje, aby ste sa postarali o dodávku tridsiatich kusov hrúd síry z bane (hruda nespracovanej síry – Lump of Sulphur, nie konkrétnej síry – len Sulphur). Vyjdite severnou bránou z mesta a dajte sa doľava. Popri hradbách a skalách dôjdete až k bani. Ork Sulfock vám povolí zozbierať síru. Splňte pre neho quest „Kill the Threatening Snappers Outside the Sulphur Mine“ a dostanete za odmenu 9 kusov. 1 kus nájdete pri ňom, 1 pri ohnisku, 3 na voze, 1 napravo medzi hubami vo vstupnej chodbe bane, 5 pri otrokovi v prvej časti bane, 1 pri orkovi strážiacom prechod do druhej časti, 9 v druhej, poslednej časti bane. Napokon odovzdajte Nemrokovi 30 kusov.
Odmena: 2000 xp, 500 zlatých
Reputácia: +6 Geldern

8. Kill the Threatening Snappers Outside the Sulphur Mine
Z mesta sa dajte severnou bránou doľava, popri hradbe a skalách, až dorazíte do bane na síru. Ork Sulfock má pre vás úlohu. V okolí sú snapperi, ktorí ohrozujú robotníkov z bane, tak sa ich zbavte. V údolí pod baňou pohľadajte asi desať hrozivých snapperov (Threatening Snapper) a všetkých ich zabite. Potom to oznámte Sulfockovi.
Odmena: 1500 xp, 9 hrúd síry (Lump of Sulphur)
Reputácia: +6 Geldern

9. Kill the Tunnel Wolves In the Wolf Mine
Nemrok je ork postávajúci pred chrámom, ktorý sa stará o potreby šamana Groka a o správu baní. Ponúknite mu svoje služby. Požaduje, aby ste sa postarali o znovu spojazdnenie vlčej bane a na to musíte najprv vyzabíjať vlkov, ktorý ju obsadili. Keď sa dáte z mesta od severnej brány doľava, tak pokračujte okolo kopca a dole smerom k rieke. Po ľavej strane bude menší tábor, ktorého centrom je práve baňa. Môže vás sem doviesť aj otrok v queste „Follow the Particularly Eager Slave To the Wolf Mine“, no často sa mi pri bani zasekol v bojovom postoji, keď sa chystal na vlkov a potom sa mi jeho quest nedal splniť. Takže si môžete uložiť hru, nechať sa doviezť otrokom k bani, aby ste ju našli a znovu si nahrať hru. Pri a v bani zabite osem tunelových vlkov (Tunnel Wolf) a potom to ohláste Nemrokovi.
Odmena: 1500 xp, 500 xp, 300 zlatých od Nemroka
Reputácia: +6 Geldern

10. Find Some Eager Slaves for the Wolf Mine
Máte nájsť horlivého otroka, ktorý by vás zaviedol do vlčej bane v rámci questu „Kill the Tunnel Wolves In the Wolf Mine“. Kvôli chybe, ktorú popisujem pri tom queste, splňte najprv ten a potom tento a po ňom nasledujúce. Zájdite k ubytovniam otrokov nad arénou a tam (alebo v bani poniže arény) pohľadajte horlivého otroka (Particularly Eager Slave) a povedzte mu, aby vás odviedol k vlčej bani.
Odmena: 1250 xp, Quest „Follow the Particularly Eager Slave to the Wolf Mine“
Reputácia: +6 Geldern

10.1. Follow the Particularly Eager Slave to the Wolf Mine
Splnením questu „Find Some Eager Slaves for the Wolf Mine“ ste našli otroka, čo je ochotný vás zaviesť do vlčej bane. Teraz otrok vybehne, tak ho len sledujte a dovedie vás až priamo k vlčej bani. Predtým si radšej vyčistite cestu a na kopci pobite pár Ripperbeastov a pri bani vlkov v rámci questu „Kill the Tunnel Wolves In the Wolf Mine“. Držte sa pri otrokovi a keď dorazíte k bani, quest je splnený. Tam vám však ešte povie, že baňu sám nesfunkční a potrebuje ešte pár pomocníkov.
Odmena: 1500 xp, Quest „Bring More Eager Slaves to the Wolf Mine“
Reputácia: +2 Geldern

10.2. Bring More Eager Slaves to the Wolf Mine
Splnením questu „Follow the Particularly Eager Slave to the Wolf Mine“ ste doviedli otroka k bani, no aby sa v nej začalo pracovať, potrebuje pomocníkov. Vráťte sa do Geldernu a choďte k aréne. Nad arénou majú otroci svoje chatrče a poniže arény je baňa, v ktorej pracujú. Musíte nájsť troch horlivých otrokov (Eager Slave). Tí teda budú buď v tábore otrokov, alebo pracovať v bani. Pri práci sa striedajú, preto ich treba pohľadať. Každého z tých troch oslovte a pošlite pracovať do vlčej bane. Keď tam pošlete tretieho, quest je hotový. Potom sa ešte zastavte pred chrámom za orkom Nemrokom, oznámiť mu, že baňa už funguje.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých a 500 xp od Nemroka
Reputácia: +2 Geldern

11. Talk to the Samuel About the Destroyed Mine
Naľavo od severnej brány mesta a dolu pomedzi kopce smerom k rieke, narazíte na ľavej strane na vlčiu baňu (kde ste mohli byť v rámci questu „Kill the Tunnel Wolves In the Wolf Mine“). Nad ňou pokračujte hore do kopca, je to kúsok a uvidíte pri stene chlapíka menom Dawson. Zistíte, že odpadlícky žoldnier Ivan (už ste sa s ním mohli vysporiadať v predošlých questoch) zničil túto baňu a pozabíjal osadenstvo. Dawson by potreboval pomoc z mesta. Vráťte sa teda do mesta a informujte vodcu žoldnierov, Samuela. Ten tam pošle pár otrokov s výbavou a chrániť baňu sa tam vydá sám osobne s dvoma svojimi pomocníkmi (pravá a ľavá ruka). Neskôr sa zastavte v tej bani a prijmite Dawsonovo poďakovanie.
Odmena: 1750 xp a 500 zlatých od Samuela, 500 xp a 10 zlatých nugetov od Dawsona
Reputácia: +4 Geldern

12. Bring Nemrok the Artifact from the Ruin in the North
Nemrok je ork postávajúci pred chrámom, ktorý sa stará o potreby šamana Groka a o správu baní. Ponúknite mu svoje služby. Požaduje, aby ste pre neho našli aj nejaký ten artefakt. Od severnej brány sa dajte doľava a dole pomedzi kopce, až k rieke (poniže vlčej bane, v ktorej ste boli v rámci vyššie spomínaných questov). Pri rieke zahnite doľava a pokračujte hore kopcom na sever, smerom k vodopádom. Na konci sa cesta rozdvojuje. Naľavo vedie nahor, do strmého kopca a napravo vedie mierne do kopca a do údolia za ním. Vy sa dajte naľavo a vyjdite hore až na vrchol kopca (kopec nad táborom orkov pátrajúcich po druidovi). Hore sú ruiny, v ktorých sú štyri Shadowbeasty. Môžete ich pobiť, alebo len prebehnúť dovnútra ruín, vziať si artefakt zabalený a položený na sude (Shadow Scepter) a utiecť. Napokon sa vráťte do mesta a odovzdajte artefakt Nemrokovi. Nepáči sa mu a pochybuje o jeho hodnote, takže si ho môžete nechať. No aspoň vie, že už do tých ruín nemusí nikoho posielať.
Odmena: 2000 xp, 1000 xp a 100 zlatých Dawsona, Tieňové žezlo (Shadow Scepter)
Reputácia: +4 Geldern

13. Nemrok Excepts a Delivery of Gold from the Mines
Nemrok je ork postávajúci pred chrámom, ktorý sa stará o potreby šamana Groka a o správu baní. Ponúknite mu svoje služby. Požaduje, aby ste pre neho zozbierali vydolované zlaté nugety zo severných baní, celkovo 50 kusov. Ak viete dolovať nerasty z horninových žíl v stenách, tak vám stačí krompáč a môžete si vydolovať vlastné nugety. V bani južne od mesta, kde kope Mazin, môžete naťažiť 24 nugetov; 24 nugetov v bani na severe, ktorú ste otvárali na žiadosť Samuela; 16 vo vlčej bani a 24 v Dawsonovej bani, nad vlčou. Ak nechcete dolovať, tak zozbierajte len to, čo nájdete na zemi (aby boli nugety na zemi, je potrebné splniť questy súvisiace s danou baňou, aby akože začala produkciu). Teda v bani na severe, ktorú ste otvárali na žiadosť Samuela, je na zemi 19 nugetov a v Dawsonovej bani je 24 nugetov na zemi a v bani južne pod mestom, kde kope Mazin, je 6 nugetov po zemi. Keď máte všetkých päťdesiat kusov, tak sa vráťte do mesta a odovzdajte ich Nemrokovi.
Odmena: 2000 xp, 1000 zlatých
Reputácia: +6 Geldern

14. Find the First Paladin´s Helmet
Tento quest získate od chlapíka menom Shawn, ktorý je v Okare (alebo v pevnosti Gotha, ak ste splnili quest s jej obnovou). Je to v podstate len informácia o tom, že v Gelderne sa nachádza helma prvého paladina. V meste je napravo od južnej brány dom dvoch orkských šamanov. V ich dome je napravo na skrinke položená práve táto prilba. Prikradnite sa dnu v noci, keď šamani spia. Pri dverách sú však stráže, takže potrebujete nejaké body do zlodejčiny. Ukradnite tú prilbu. Heliem je v hre celkovo dosť málo, tak si ju môžete nechať. Quest je jej získaním kompletný. Môžete ju predať za dvetisíc zlatých miestnemu obchodníkov Jaredovi (sídli vo veľkej budove nad domom šamanov), ktorý zbiera a predáva artefakty. (Potom, ak chcete, ho môžete zmlátiť a vziať si prilbu naspäť). Quest je hotový, tak s ňou spravte, čo uznáte za vhodné.
Odmena: 500 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), možnosť získať 2000 zlatých a 1000 xp od Jareda
Reputácia: --

15. Bring Renwik the Rare Plant King´s Sorrel
V dome pod kamennou budovou oproti chrámu je sklerotický alchymista Renwik. Spýtajte sa ho, či pre neho môžete niečo urobiť a povie vám, že potrebuje pre svoje pokusy vzácnu rastlinu King´s Sorrel. Kráľovský šťaveľ je pomerne vzácna rastlina, no nejaký by ste už mohli mať, ak zbierate všetko, na čo narazíte. Ak nemáte, tak sa ho spýtajte, kde by ste mohli takú rastlinu nájsť. Odporučí vám opustenú baňu na juhu. Už ste v nej mohli byť, aj splniť quest „The Secret of Mazin, the Hashishin Merchant“. Od južnej brány sa dajte doprava a v skalách nájdete baňu. Pri jej vchode rastie táto rastlina. Potom ju len odovzdajte Renwikovi.
Odmena: 1000 xp, 3 liečivé nápoje, možnosť učiť sa od Renwika alchýmii a ochrane pred chorobami (konkrétne slabosti – weakness)
Reputácia: +2 Geldern

16. Bring the Shaman Grimboll Some Sulphur
Napravo od južnej brány je kamenný dom, v ktorom bývajú dvaja šamani. Ten menej schopný si meno ešte nevyslúžil, ten schopnejší dostal meno Grimboll. Oslovte ho a rovno vám povie, že potrebuje síru a máte mu ju zohnať. Nejakú síru môžete mať z rôznych miest. V prípade, že žiadnu nemáte, tak choďte od severnej brány naľavo a popri hradbe a kopci sa dostanete k sírovej bani. Už ste v nej mohli byť v rámci dvoch questov. Tam nájdete hromadu síry. Potom odovzdajte Grimbollovi 5 kusov síry (čistá síra – Sulphur, nie nespracovaná – Lump of Sulphur) a je to.
Odmena: 1000 xp, Liečivý nápoj (Healing Potion)
Reputácia: +2 Geldern

17. Jared the Artifact Trader Wants To Meet Lares
Oproti chrámu je kamenná budova a na jej prízemí býva Jared, obchodník s artefaktmi. Povedzte mu, že je zrejme dobrý v zlodejine, no to odmieta, ale povie vám, že sa dopočul, že je v meste Lares, jeden z najlepších zlodejov Myrtany. Keďže je to váš starý známy, tak mu povedzte, že mu ho predstavíte. Potom zájdite za Laresom, ktorý je poniže pri dome alchymistu Renwika. Povedzte mu, že sa sním chce Jared stretnúť a on súhlasí. Potom už len oznámte Jaredovi, že sa s ním Lares stretne.
Odmena: 1000 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), 500 xp a 1000 zlatých od Jareda
Reputácia: +2 Geldern

18. The Seven Ancient Rings of the Alchemists
Oproti chrámu je kamenná budova a na jej prízemí býva Jared, obchodník s artefaktmi. Povie vám, že má značný záujem o sedem prastarých alchymistických prsteňov, ktoré sa nachádzajú v meste a sú veľmi cenné. Ak chcete splniť quest, musíte ich všetky ukradnúť. Môžete si počkať na noc a plížiť sa, keď bude väčšina postáv spať, alebo sa pokúsiť niektoré ukradnúť aj cez deň; dá sa to, keď sú postavy zaujaté nejakou činnosťou.
Prvý prsteň je v budove poniže Jaredovho domu. Je to ubytovňa žoldnierov. Na poschodí je na poličke pri posteli, napravo od dverí.
Druhý prsteň je v dome alchymistu Renwika. Je to dom vedľa Jaredovho. Prsteň je na podstavci s knihou.
Tretí prsteň je v dome naľavo od severnej brány, ktorý strážia dvaja orkovia. Musíte vypáčiť dvere a vnútri nájdete prsteň naľavo za dverami na podstavci s knihou.
Štvrtý prsteň je v dome orka Gunocka. Často nájdete tohto orka pri svojom dome. Je to dom pri severnej bráne. Prsteň je na skrinke so zbraňami.
Piaty prsteň je v dome ohnivého mága Mariusa. Ten býva v dome pod Jaredovým domom. Prsteň je na podstavci s knihou.
Šiesty prsteň je v dome dvoch šamanov (šaman Grimboll a šaman Šaman), ktorý je pri južnej hradbe, tiež poniže domu Jareda. Prsteň je na podstavci s knihou.
Siedmy prsteň je na poschodí Jaredovho domu, kde býva alchymista Peratur. Prsteň je na podstavci s knihou.
Odmena: 1500 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), 1000 xp a 3000 zlatých od Jareda
Reputácia: --

19. Golden Plates For Lares
Za budovami poniže chrámu sa poneviera váš starý priateľ Lares. Môžete si s ním pohovoriť o vašej lodi a o tom, čo tu robí. Je to skvelý zlodej a môže vás aj dosť toho naučiť. Práve je tu na výprave za šiestimi zlatými čašami (Gold Bowl, nie Gold Goblet, hoci vyzerajú veľmi podobne). Tie sú však v chráme a on sa tam nemá ako dostať. Má za ne dostať dosť zlata, že by vydalo pre vás oboch. Keď budete mať reputáciu v meste aspoň 75 (čo už máte, ak sa držíte návodu), tak vám bude umožnený prístup do chrámu. Ak chcete splniť quest, musíte ich všetky ukradnúť. Môžete si počkať na noc a plížiť sa, keď bude väčšina postáv spať, alebo sa pokúsiť niektoré ukradnúť aj cez deň; dá sa to, keď sú postavy zaujaté nejakou činnosťou. Väčšina ich je v miestnosti troch šamanov v chráme naľavo, pri hlavnej sále šamana Groka.
Prvý je na okne nad truhlicou. Druhý na okne medzi alchymistickým stolíkom a posteľou. Tretí na podstavci s knihou pri stole s knihami. Štvrtý na stole s knihami. Piaty na druhom alchymistickom stolíku pri policiach. Šiesty a posledný je v sále šamana Groka, na podstavci s knihou, hneď napravo vedľa dverí. Keď ich všetky ukradnete, len ich zaneste Laresovi.
Odmena: 2000 xp, +2 Thieving (Zlodejstvo), 10 000 zlatých
Reputácia: --

20. Gunock, the Lazy Orc
V meste je ork Gunock. Väčšinou je pri severnej bráne v okolí svojho domu. Keď si s ním pohovoríte, zistíte, že bol poverený vypátraním druida Torna, no nič nerobí a len sa fláka po meste. Povedzte mu teda, že je lenivec a že ho nahlásite šamanovi Grokovi. Napadne vás, tak ho zbite. Potom to choďte nahlásiť do chrámu Grokovi (pustia vás tam, keď máte aspoň 75 reputáciu v meste, čo už isto máte). Keď mu to oznámite, quest je splnený. Keď sa potom znovu zastavíte za Gunockom, opäť vás napadne, tak ho znova zbite. Dodám, že ak sa chcete pridať k povstalcom, tu respektíve k rangerom, tak si počkajte s plnením tejto úlohy na quest „Kill the Leader of the Southern Druid Search Party“.
Odmena: 1500 xp, 200 zlatých
Reputácia: --

21. Hamil, the Audacious Artifact Trader Among the Slaves
Nad arénou, v časti pre otrokov, je v jednej chatrči otrok Hamil. Pri rozhovore vám ponúkne na predaj nejaké artefakty. Spýtajte sa ho, odkiaľ má tie artefakty, no nechce vám to prezradiť. V meste choďte ku kamennej budove oproti chrámu. Na poschodí je alchymista Peratur. Spýtajte sa ho, či pozná Hamila a zistíte, že Hamil pre neho kradne artefakty, aby ich mohol predávať. Nebojí sa, že ho udáte, lebo je pre orkov ako alchymista dôležitý. Quest je týmto odhalením splnený. Ak chcete, môžete ich udať orkovi Nemrokovi, ktorý stojí pred chrámom a dostanete dodatočnú odmenu. No zradíte tak Hamila a ten už s vami nebude obchodovať, keďže sa bude musieť vrátiť k práci v bani.
Odmena: 1500 xp, možnosť získať odmenu 500 xp a 300 zlatých od Nemroka
Reputácia: +4 Geldern

22. Find the Orcs´ Druid Search Party
Keď sa dostanete k šamanovi Grokovi, tak vám popri ďalších úlohách zadá aj úlohu zistiť, ako postupuje skupina orkov, ktorú vyslal pátrať po druidovi a rangeroch na sever. Vydajte sa ich hľadať. Od severnej brány sa dajte doľava a dole pomedzi kopce, až k rieke (poniže vlčej bane, v ktorej ste boli v rámci vyššie spomínaných questov). Pri rieke zahnite doľava a pokračujte hore kopcom na sever, smerom k vodopádom. Na konci sa cesta rozdvojuje. Naľavo vedie nahor, do strmého kopca a napravo vedie mierne do kopca (popred vodopády) a do údolia za ním. Dajte sa napravo a choďte do údolia. Bude tam aj cesta dole pod kopec k vodopádom, tam sú Rangeri, teraz tam nemusíte ísť. Prezrite si údolie pred vami. Je zo všetkých strán obohnané horami, takže ho nemôžete opustiť a teda ani zablúdiť. V údolí je skupina orkov, ktorých vedie ork Ballock. Stačí ho osloviť a dá vám odkaz pre Groka. Potom to už len nahláste Grokovi.
Odmena: 1500 xp, 200 zlatých a 500 xp od Groka
Reputácia: +4 Geldern

23. Mobilize the People in Geldern for Torn´s Druid Stone
Od južnej brány sa dajte po ceste dole na juh až k rieke. Pred mostom sa otočte doprava a vybehnite na kopec, kde už z cesty vidíte chatu. Pri nej je skupina rangerov a vnútri je druid menom Torn. Spýtajte sa ho, či by vás niečomu nenaučil, no najprv si musíte získať jeho dôveru, tak mu povedzte, nech si vás vyskúša. Chce vedieť, či by vás ľudia v meste nasledovali v boji proti orkom. O tom si v Gelderne musíte pohovoriť s ohnivým mágom Mariusom. Najprv vám povie, že potrebuje istotu, že v chráme nie je ohnivý kalich (ten je v bani). Vám stačí, keď po získaní reputácie 75 vojdete do chrámu a o čomkoľvek si pohovoríte so šamanom Grokom. Potom povedzte Mariusovi, že v chráme ste nenašli po tom kalichu žiadne stopy. To mu stačí a povie vám, že ak začnete povstanie, pridajú sa k vám ľudia verní kráľovi (veľa ich nie je). To druidovi stačí, tak po tomto zistení zájdite naspäť za Tornom a je ochotný vás učiť. Tiež vám daruje svoj kameň premeny na Snappera.
Odmena: 1500 xp, Kameň premeny na Snappera, Torn je ochotný vás učiť sile behu a druidskému vedeniu
Reputácia: +15 u RangerovZáver v GELDERNe

A. Orkovia

1. Discover the Secret of the Druid Runak
Šaman Grok vám dá za úlohu zistiť tajomstvo moci druida Runaka, pretože ak ho odhalia, budú môcť účinnejšie proti druidom a rangerom bojovať. Na splnenie úlohy mu musíte doniesť kameň premeny na Shadowbeast, ktorý patrí Runakovi. Môžete ho od Runaka získať aj po dobrom a to plnením jeho questov, no tie zahŕňajú zabíjanie orkov a to teda patrí skôr do spolupráce s povstalcami. Preto ak to nehráte na obe strany, tak ho musíte buď zbiť, alebo zabiť, čo spravíte v queste „Kill the Druid Runak“. Nech už od neho kameň akokoľvek získate, pokiaľ si ho nechcete nechať, odovzdajte ho Grokovi.
Odmena: 2000 xp, 1000 zlatých
Reputácia: +2 u Orkov

2. Kill the Druid Runak
Keď sa dostanete ku skupine orkov pátrajúcich po druidovi Runakovi v rámci questu „Find the Orcs´ Druid Search Party“, tak si pohovorte s ich vodcom Ballockom. Ponúknite sa, že pre neho zabijete druida Runaka. Od orkov choďte smerom k vodopádom a poniže údolia s orkami je chata, okolo ktorej stoja rangeri. V chate je aj druid Runak. Zabite ho. Nezabudnite si vziať jeho kameň premeny na Shadowbeast. Potom sa vráťte oznámiť to Ballockovi. Keď budete v meste, oznámte to aj šamanovi Grokovi.
Odmena: 2500 xp, 500 xp a 300 zlatých od Ballocka, 1000 xp a 5 mana nápojov od Groka
Reputácia: +4 Geldern, +4 u Orkov

3. The Orc Shaman Grok Wants All the Fire Chalices
Keď dosiahnete v Gelderne reputáciu aspoň 75, tak vás pustia za šamanom Grokom. Ak chcete plniť tento quest, tak ho musíte prijať predtým, než získate všetkých 12 kalichov, inak ho nebudete môcť prijať. Pohovorte si s ním a máte možnosť mu povedať, že ohniví mágovia hľadajú ohnivé kalichy. Aby im zabránil v obnovení moci, tak vás požiada, aby ste mu priniesli všetkých 12 kalichov (quest „Find All the Fire Chalices of the Fire Mages“).
Kalichy nájdete: V Cape Dun od Wenzela, respektíve od Urkrassa. V Montere od otroka Bengerda. V Okare od mága Rakusa. V Sildene v dome orka Zapoteka. V Mora Sul od obchodníka Masila. V púšti severovýchodne od Mora Sul, od paladina Cruza. V priesmyku do púšte Varant od odpadlíckeho paladina Kurta. V Nemore od mága Treslotta. V Trelise od paladina Konrada. V Gelderne, tam ho nájdete v bani v meste. V kláštore (Monastery), dostanete ho od Miltena. Vo Vengarde vám ho dá paladin Markus pre mága Karrypta.
Keď ich nájdete, musíte sa rozhodnúť. Ak mu ich odovzdáte, nebudete môcť splniť úlohu „Throw the Fire Chalices Into the Sacred Fire“, teda hodiť kalichy do svätého ohňa v kláštore na severe. Tým by ste obnovili magickú moc ohnivých mágov a paladinov. Aj ak by ste potom Groka zbili a kalichy mu vzali, už by boli bezcenné a nemohli by ste ich hodiť do ohňa a Milten aj ostatní by to brali tak, že ste ich odovzdali orkom. Takže sa rozhodnite. Ak chcete splniť tento quest, tak ich odovzdajte Grokovi.
Odmena: 10000 xp, 10000 zlatých
Reputácia: +7 u Orkov

4. Kill the Druid Torn
V meste je vodca druhej skupiny orkov, ktorá má pátrať po druidovi na juhu. Je to Gunock. No pravda je taká, že sa len poflakuje po meste. Keď vám povie, čo je jeho úlohou, povedzte mu, že sami zabijete druida Torna. Od južnej brány sa dajte po ceste dole na juh až k rieke. Pred mostom sa otočte doprava a vybehnite na kopec, kde už z cesty vidíte chatu. Pri nej sú Rangeri a vnútri žije druid Torn. Zabite ho a oznámte to Gunockovi. Potom sa tým tiež pochváľte aj šamanovi Grokovi.
Odmena: 2500 xp, 500 xp a 300 zlatých od Gunocka, 500 xp a 5 mana nápojov od Groka
Reputácia: +4 u Orkov

B. Povstalci
V tejto oblasti povstalcov reprezentuje pár jedincov s vami sympatizujúcich v meste a dve skupiny rangerov, každá chrániaca jedného druida.
Prvá skupina je na severe. Od severnej brány sa dajte doľava a dole pomedzi kopce, až k rieke (poniže vlčej bane, v ktorej ste boli v rámci questu „Kill the Tunnel Wolves In the Wolf Mine“). Pri rieke zahnite doľava a pokračujte hore kopcom na sever, smerom k vodopádom. Na konci sa otočte vľavo a cesta sa rozdvojuje. Naľavo vedie nahor, do strmého kopca a napravo vedie mierne do kopca popred vodopády a do údolia za ním. Dajte sa napravo a choďte do údolia. Naľavo je údolie uzavreté strmými stenami kopcov, napravo je cesta dole, priamo k vodopádom. Pod cestou je chata, okolo ktorej sú rangeri a v chate žije druid Runak.
Druhá skupina je na juhu. Tá je podstatne bližšie a nájdete ju aj podstatne jednoduchšie. Od južnej brány sa dajte po ceste dole na juh až k rieke. Pred mostom sa otočte doprava a vybehnite na kopec, kde už z cesty vidíte chatu. Pri nej je druhá skupina rangerov a vnútri je druhý druid menom Torn.

1. Kill the Druid Hunting Party From Geldern
Keď sa budete zhovárať s druidom Runakom, tak sa ho spýtajte, s čím mu môžete pomôcť. Povie vám, že z Geldernu bola vyslaná skupina orkov, aby našla jeho úkryt a zabila ho. Bol by rád, keby ste sa ich zbavili. Len vybehnite na kopec nad Runakovou chatou a hore neďaleko vás majú tábor orkovia. Je to pod kopcom rovno oproti ceste, ktorou ste vybehli sem. Je tam šesť orkov lovcov druidov (Druid Hunter) a ich vodca Ballock. Pozabíjajte ich a oznámte to Runakovi.
Odmena: 1500 xp, 1000 xp a 3 mana nápoje (Mana Potion) od Runaka
Reputácia: +10 u Rangerov

2. Kill the Leader of the Southern Druid Search Party
Povedzte druidovi Runakovi, že by ste sa chceli naučiť jeho moc. Súhlasí, no niečo za niečo. Máte zabiť vodcu druhej skupiny orkov, ktorá pátra na juhu pod Geldernom po druidovi Tornovi. Tým vodcom je Gunock, ork, ktorý sa poneviera po meste. Dom má pri severnej bráne a tam ho aj často nájdete. Pri plnení questu „Gunock, the Lazy Orc“ vás sám napadne, čo je dobrá príležitosť ho odlákať. Inak ho proste napadnite sami. Buď ho zabite v noci v jeho dome, alebo ho pri boji odlákajte za mesto a tam mimo pohľadov ostatných ho zabite, či to prenechajte divej zveri (napravo pod južnou bránou majú na kopci tábor ogri). Potom to ohláste Runakovi a dá vám za odmenu svoj kameň premeny na Shadowbeast.
Odmena: 2000 xp, 500 xp a Kameň premeny na Shadowbeast od Runaka
Reputácia: +15 u Rangerov

3. Liberate Geldern from the Orcs!
V Gelderne sa spýtajte ohnivého mága Mariusa, či by vás ľudia podporili v boji proti orkom. Najprv vám povie, že potrebuje istotu, že v chráme nie je ohnivý kalich (ten je v bani). Vám stačí, keď po získaní reputácie 75 vojdete do chrámu a o čomkoľvek si pohovoríte so šamanom Grokom. Potom povedzte Mariusovi, že v chráme ste nenašli po tom kalichu žiadne stopy. To mu stačí a povie vám, že ak začnete povstanie, pridajú sa k vám ľudia veriaci v slobodu. Je to len pár jedincov, takže si opäť musíte pomôcť hlavne sami. Napadnite orkov a začnite ich systematicky zabíjať. Nezabudnite zabiť vodcu mesta, šamana Groka. Keď zabijete dostatočný počet orkov a žoldnierov, mesto je oslobodené. Pohovorte si o tom s vašim priateľom Laresom. Oznámte oslobodenie mesta Mariusovi. A keď sa neskôr dostanete do kláštora v Nordmare, tak tam je chlapík menom Innostian, ktorý ako môžete z rozhovoru s ním zistiť, pochádza z Geldernu, takže aj on ocení správu o jeho oslobodení.
Odmena: 7500 xp, 1000 xp od Laresa, 1000 xp a 10 mana nápojov do Mariusa, 500 xp od Innostiana
Reputácia: +5 u RebelovNEMORA

Po Okare a Reddocku je Nemora posledným táborom rebelov v Myrtane. Združuje rebelov zo západnej oblasti krajiny. Nachádza sa v kopcoch nad mestom Trelis. Dostanete sa tam jednoducho. Ak pôjdete z Geldernu, choďte cestou dole od mesta na juh smerom na Trelis. Keď prejdete mostom rieku, hneď zahnite doprava a lesnou cestou sa vydajte nahor. Cesta vedie na konci do jaskyne. Tam nechoďte. Dajte sa od jaskyne doľava a pri prvej príležitosti vylezte na kopec nad vami a dajte sa ním napravo nahor (smerom nad jaskyňu, ktorú ste zatiaľ obišli). Tam poniže veľkej kostry draka je ukrytý tábor rebelov. Ďalšia možnosť je splniť quest „Cole the Farmhand Wants to Go to Nemora“ pri meste Trelis a v rámci neho vás robotník Cole dovedie k Nemore.
Teleportačný kameň je ukrytý v truhlici pri tábore. Truhlica je medzi kameňmi tesne nad táborom, poniže kostry draka. Nie je zamknutá, tak si môžete spokojne privlastniť jej obsah vrátane teleportačného kameňa.
Ohnivý kalich. Tu môžete získať až dva ohnivé kalichy. Jeden od ohnivého mága Treslotta za splnenie jeho úlohy a druhý zabitím odpadlíckeho paladina Kurta, za ktorým sa vydáte v rámci úlohy pre paladina Karlena, ktorý je neďaleko tábora.
Bonus:
- V dolnej časti tábora, v jaskyni kde je ohnivý mág Treslott je kniha: +5 Alchemy.

1. Kill the Three Monsters North of Nemora
Pri hornom vstupe do tábora stráži rebel Rendell. Povie vám o troch beštiách, ktoré sa ponevierajú povyše tábora a ohrozujú ľudí. Ponúknite sa, že ich zabijete. Pri týchto troch beštiách rastie aj päť vzácnych rastlín, ktoré potrebujete pre quest „Bring Treslott the Rare Plant Herbaceous Lobelia“, tak môžete splniť oba questy naraz. Vydajte sa na hor nad tábor a smerom doľava. Pri druhej kostre draka sú tri beštie. Sú to menšie verzie Tyranosaura a sú pomerne silní. Snažte sa ich nalákavať po jednom. Prvá je zväčša sám pri kostre, ale zvyšné dve bývajú spolu pri skalách. Keď ich zabijete, tak to oznámte Rendellovi.
Odmena: 1500 xp, 500 xp a 500 zlatých od Rendella, možnosť učiť sa od Rendella lovu
Reputácia: +20 Nemora

2. Bring Treslott the Rare Plant Herbaceous Lobelia
V spodnej časti tábora je vstup do jaskyne, v ktorej žije ohnivý mág Treslott. Pohovorte si s ním a zistíte, že sa pokúša pripraviť istý elixír, no potrebuje naň päť kusov rastliny zvanej Herbaceous Lobelia. Nájdite ich pre neho. V mieste, kde rastú, žijú aj tri beštie, ktoré máte zabiť v rámci questu „Kill the Three Monsters North of Nemora“, takže môžete splniť oba questy naraz (no samozrejme môžete len natrhať rastliny a utiecť pred beštiami). Rastliny rastú nad táborom. Od horného vstupu, kde stráži Rendell sa dajte nahor a doľava ku kostre draka. Napravo od kostry, obďaleč pri skupine stromov je prvá táto rastlina. Druhá je pri hlave kostry. Tretia je pri nohách kostry. Štvrtá je naľavo od kostry, pod skalami. Piata je poniže kostry, v rohu pri truhlici. Keď máte všetkých 5, odneste ich Treslottovi. Hoci to nie je súčasťou úlohy, preukázali ste sa ako dôveryhodní chlapík, tak si od neho môžete vypýtať aj ohnivý kalich a dá vám ho.
Odmena: 1000 xp, +1 Alchemy (Alchýmia), 5 liečivých nápojov a 3 mana nápoje, ohnivý kalich
Reputácia: +15 Nemora

3. Bring Russel the Goods from the Desert
V tábore si pohovorte s Russelom. Očakával dodávku z púšte, no karavánu napadli Snapperi. Bol by rád, keby ste priniesli krabicu, čo očakával. Je vhodné tento quest plniť spolu s questom „A New Man For Nemora“, respektíve s questom „The Renegade Paladin at the Pass to Varant Must Die“, pretože v rámci nich pôjdete do priesmyku vedúceho do púšte. No môžete tam ísť kľudne aj rovno bez tých questov. Stačí sa vám držať cesty vedúcej do priesmyku a po ľavej strane cesty, pred vstupom do priesmyku je stan, zvyšky karavány a skupina snapperov. Pobite snapperov a vezmite si krabicu zo stanu. Tú potom odneste do Nemory Russelovi.
Odmena: 1000 xp, 300 zlatých
Reputácia: +15 Nemora

4. A New Man For Nemora
V Nemore si pohovorte Russelom a povie vám, že sú dosť oslabení a potrebovali by nejakého silného bojovníka. Povedzte, že im niekoho nájdete. Juhovýchodne od Nemory táborí paladin Karlen. Ak pôjdete po ceste do priesmyku, tak keď po pravej strane cesty bude zničená budova, paladin je na kopci nad ňou. Keď si s ním pohovoríte, zistíte, že nie je proti spojeniu s rebelmi, no musí najprv dokončiť svoje poslanie. Pomôžte mu a splňte jeho questy „The Renegade Paladin at the Pass to Varant Must Die“, „Cross the Pass To Varant With Karlen“ a „Karlen the Paladin Shows You the Desert“. Zabite spoločne banditov, odpadlíckeho paladina Kurta a napokon na kopci nad púšťou sa ho spýtajte, či sa pridá k rebelom a on súhlasí. Potom sa vráťte do Nemori a oznámte to Russelovi.
Odmena: 1500 xp, 3 liečivé nápoje od Karlena, 500 xp a 400 zlatých od Russela
Reputácia: +10 Nemora

4.1. The Renegade Paladin at the Pass to Varant Must Die
Juhovýchodne od Nemory táborí paladin Karlen. Ak pôjdete po ceste do priesmyku vedúceho do púšte Varant, tak keď po pravej strane cesty bude zničená budova, paladin je na kopci nad ňou. Povie vám, že paladini boli síce porazení orkami, no majú svoju česť. No našiel sa jeden, jeho bývalý druh v zbrani menom Kurt, ktorý zradil a dal sa k banditom. Medzi rečou spomenie, že by mohol mať aj ohnivý kalich, no o tom Karlen viac nevie. Ponúknite mu pomoc a nasledujte ho cez priesmyk. Ako sa cesta zvŕta, tak sú v priesmyku tri skupiny banditov. V prostrednej je aj Kurt. Zabite ho a samozrejme pomôžte Karlenovi zabiť aj ostatných banditov. Nezabudnite si vziať od Kurta ohnivý kalich. Po boji vám Karlen navrhne, že keď ste už v priesmyku, tak vám ukáže púšť. Súhlaste.
Odmena: 1500 xp, 1000 xp a 1000 zlatých od Karlena, ohnivý kalich z mŕtvoly Kurta, možnosť získať quest „Karlen the Paladin Shows You the Desert“
Reputácia: +1 u Rebelov

4.2. Cross the Pass to Varant with Karlen
Keď prijmete úlohu „The Renegade Paladin at the Pass to Varant Must Die“, tak súhlasíte, že budete sprevádzať do priesmyku paladina Karlena a získate aj tento quest. Keď dorazíte do prostredného tábora banditov, kde zabijete Kurta, tak sa Karlen zastaví. Tam ho oslovte a úloha, aby ste s ním vstúpili do priesmyku je splnená.
Odmena: 1500 xp
Reputácia: +1 u Rebelov

4.3. Karlen the Paladin Shows You the Desert
Keď splníte úlohu „The Renegade Paladin at the Pass to Varant Must Die“, tak si po zabití odpadlíckeho paladina Kurta pohovorte s Karlenom, paladinom, s ktorým ste túto úlohu plnili. Povie vám, že keď ste už v priesmyku vedúcom do púšte Varant, tak vás tam môže rovno zaviesť, aby ste videli púšť. Súhlaste. Už ho len nasledujte na koniec priesmyku a v prípade, že ešte žijú nejakí banditi z predošlého questu, tak ich dorazte. Keď prídete na kopec nad púšťou, pod ktorým cesta z priesmyku vchádza do púšte, tak sa Karlen zastaví. Tam si už len pohovorte, pokochajte sa pohľadom na púšť a quest je ukončený. Ešte môžete poslať Karlena za rebelmi v rámci questu „A New Man For Nemora“.
Odmena: 1500 xp
Reputácia: --

5. Weapons For Nemora
Dudley vám povie, že potrebujú výbavu. Vhodných by bolo 10 batohov so zbraňami. Tie zoženiete v Trelise a v jeho okolí. 3 batohy sú v jaskyni s goblinmi nad Derecovou farmou (quest „Kill the Thieving Goblins Near Derec´s Farm“); 2 batohy sú v tábore pred chrámom južne od mesta, kde robia orkovia vykopávky; 1 batoh je v jaskyni s ogrami kúsok južne od Trelisu (quest „Kill the Sneaking Ogres in the Woods“); 1 batoh je v pokladnici pod hradnou budovou v Trelise; 1 batoh na farme západne od Trelisu, napravo od južnej brány za cestou (quest „The Suspicious Cave Near the Farm“); 1 batoh je v miestnosti v hradbe naľavo od južného vchodu do Trelisu; 1 batoh je v hrade, v hlavnej sále, kde je aj vodca Vak; 1 batoh je v miestnosti nad hradom, vstúpite tam z hradby, z pravej strany; 4 batohy ste mohli nájsť v meste Geldern (popísané pri začiatočnom popise Geldernu). Keď ich máte, tak mu ich len odovzdajte.
Odmena: 1000 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), 500 zlatých
Reputácia: +15 Nemora

6. Who´s Boss in Nemora?
Keď sa budete v Nemore pýtať, kto je vodcom tohto tábora rebelov, tak zistíte, že vám to nepovedia, pretože v prípade útoku na tábor by šli nepriatelia po vodcovi a tak zo strachu to nepovedia nikomu, komu nedôverujú. Dôveru si získate samozrejme plnením questov. Takže keď získate reputáciu aspoň 75 (čo už máte, ak sa držíte návodu), tak zájdite za rebelom menom Russel a spýtajte sa ho, kto je vodca. Prejaví vám dôveru a povie vám, že on je vodcom.
Odmena: 2500 xp, 2000 zlatých
Reputácia: +2 u Rebelov

7. Rebels Stole the Rent From Farmon´s Farm
Južne pod mestom Trelis je Farmonova farma. Stačí sa vydať od južnej brány Trelisu na juh po ceste a narazíte na túto farmu. Od Farmona sa dozviete, že ho vraj okradli nejakí rebeli, ktorých viedol chlap menom Hengley. Zájdite do Nemory a choďte v dolnej časti tábora do jaskyne, v ktorej žije aj ohnivý mág Treslott. Na konci jaskyne je Hengley. Spýtajte sa ho na to a prizná sa. Dá vám aj svoj lup, len vás prosí, aby ste o tom nehovorili vodcovi rebelov. Potom sa ešte môžete zastaviť u Farmona a povedať mu, že mal pravdu, že ste zistili, že ho naozaj okradol. Ak ste aj dobrák, nemáte žiadnu možnosť, peniaze mu vrátiť.
Odmena: 1000 xp, 1000 zlatých, Quest „Hengley the Farm Raider“, 500 xp od Farmona
Reputácia: +2 u Rebelov

7.1. Hengley the Farm Raider
Keďže už viete po queste „Who´s Boss in Nemora?“, že vodcom rebelov v Nemore je Russel, tak za ním zájdite. Len mu oznámte, že Hengley je lump, keďže okradol Farmona. Poďakuje vám za informáciu a povie, že ho z tábora vyhodí. Quest je týmto hotový.
Odmena: 1000 xp, 200 zlatých
Reputácia: +2 u Rebelov

8. Karlen the Paladin Wants His Magic Back
Či už ste priviedli paladina Karlena do tábora Nemora, alebo je stále juhovýchodne od Nemory pri ceste vedúcej do priesmyku, tento quest môžete prijať bez ohľadu na miesto. Karlen je oslabený tým, že stratil svoju runovú mágiu a ocenil by, keby sa mu vrátila. Keď splníte úlohu „Find All the Fire Chalices of the Fire Mages“, v ktorej nájdete všetkých dvanásť ohnivých kalichov a potom splníte úlohu „Throw the Fire Chalices Into the Sacred Fire“, čiže v kláštore (Monastery) vhodíte všetky kalichy do posvätného, očistného ohňa, získate za ne dvanásť posvätených kalichov. Napitie sa z takéhoto kalicha neobnoví runovú mágiu, ale obnoví zabudnutú, prirodzenú mágiu paladinov. Jeden takýto kalich dajte Karlenovi, čím obnovíte jeho mágiu a splníte tento quest.
Odmena: 2500 xp, 10 liečivých nápojov
Reputácia: +1 u Rebelov

9. A Message For the Rebel Charles
V Trelise môžete prijať quest „Tell the Leader of Nemora About Rebel´s Situation at the Temple of Trelis“ v rámci ktorého máte doniesť správu od Charlesa, vodcu rebelov pri Trelise pre Russela, vodcu rebelov v Nemore. Keď ho odovzdáte, Russel po vás pošle odpoveď, že mu nemôže poskytnúť posily. Odpoveď je questom patriacim k Nemore. Stačí vám zájsť naspäť za Charlesom, ktorý je v jaskyni, v tábore rebelov na kopci nad chrámom, v ktorom robia orkovia vykopávky a odovzdať mu odkaz.
Odmena: 1000 xp, 300 zlatých
Reputácia: --Záver v NEMORe

A. Orkovia
Môžete sa spojiť s orkami a zničiť Nemoru, no to som popísal pri questoch Trelisu.

B. Rebeli

1. Clear the Orcs Out of the Farm West of Trelis
V dolnej časti tábora si pohovorte s rebelom menom Kippler a povie vám, že jedna hliadka orkov je dosť blízko a ohrozuje rebelov, preto ich treba zlikvidovať. Sú na farme neďaleko Trelisu. Západne, za cestou od južného vchodu do Trelisu. Je tam pár orkov a ich vodca Kapoth, pre ktorého môžete splniť questy „The Suspicious Cave Near the Farm“ a „Did Rangers Devastate the Farm?“, pokiaľ o ne máte záujem. Keď ich splníte, tak ich proste napadnite a pozabíjajte. Potom to oznámte Kipplerovi.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých a 500 xp od Kipplera
Reputácia: +20 Nemora, +1 u Rebelov

2. Finley Gets All Set to Attack Trelis
Keď dosiahnete reputáciu v meste aspoň 75 a viete už, kto je vodcom, tak si pohovorte s rebelom Finleym a povedzte mu, aby vám pomohol pri útoku na Trelis. Rozbehne sa k mestu, tak ho nasledujte. Mal by ísť s vami aj Tyler, jeho spolubojovník, neraz sa mi zasekával, tak som ho na útok nebral. Len bežte s Finleym k mestu a neďaleko južnej brány Trelisu zastane a quest je splnený.
Odmena: 1000 xp, Quest „Finley Attacks Trelis“
Reputácia: --

3. Finley Attacks Trelis
Tento quest súvisí s dobýjaním Trelisu a teda questom „Conquer the Castle of Trelis!“. Pozrite si podrobnosti pri tom queste. Ide o to, že môžete povedať Finleymu, aby napadol Trelis spolu s vami. Zaútočte teda a dobyte ho. Po dobytí Trelisu si pohovorte s Finleym. Upozorním, že sa mi tu neraz objavila chyba a Finley mi po dobytí Trelisu začal vyčítať že som obvinený z vraždy a napadol ma. Taktiež sa mi občas nedalo splniť quest s dobytím Trelisu. Preto si pred plnením tohto questu uložte hru.
Odmena: 1250 xp
Reputácia: +2 u RebelovTRELIS

Mesto Trelis je skôr len vojenskou pevnosťou neďaleko priesmyku spájajúceho Myrtanu s Varantom, ktorá dozerá na priesmyk a pár fariem vo svojom okolí. Udržuje styky s Hashishinmi, keďže je blízko k púšti a dozerá na vykopávky v prastarom chráme, ktorý je neďaleko. Dostanete sa tam jednoducho cestou na juh z Geldernu, alebo na západ z Montery. No z Geldernu je to bližšie. Stačí sa držať cesty a dostanete sa k mestu.
Teleportačný kameň sa nachádza v truhlici pri svätyni Beliara. Táto svätyňa je pár metrov od južnej brány, pri ktorej stráži aj váš starý známy Thorus (strážil vstup k Ravenovi u banditov v oblasti Jharkendar).
Ohnivý kalich. Kalich v tomto meste dostanete priamo, bez questu od paladina Konrada.
Bonus:
- Kniha v pracovni alchymistu Avogadra, napravo od južného vchodu: +5 Alchemy.
- Kniha v pracovni alchymistu Avogadra, napravo od južného vchodu: +5 Ancient Knowledge.
- Khabi, hashishinských obchodník v Trelise má na predaj Stone Tablet: +5 Ancient Knowledge.

1. The Orc Warrior Pranck Needs Healing Potions
Keď budete prechádzať mestom, narazíte na orka Prancka. Ten vás sám osloví a chce od vás liečivý nápoj (Healing Potion). Jeden mu proste dajte a quest je splnený.
Odmena: 500 xp, možnosť získať quest „Find the Runaway Alchemist Avogadro“
Reputácia: +4 Trelis

2. Find the Runaway Alchemist Avogadro
Keď sa budete zhovárať s orkom Pranckom pri queste „The Orc Warrior Pranck Needs Healing Potions“, tak vám povie, že im ušiel ich alchymista a teraz majú nedostatok liečivých nápojov. Potrebujú ho naspäť, tak povedzte, že sa po ňom poobzeráte. Nie je to žiadny problém. Avogadro je na Joshovej farme severne od mesta. Je to rovno na kopci nad mestom. Keď ho nájdete, tak si s ním pohovorte a zistíte, že je to on. Pranckovi potom môžete oznámiť, že ste ho našli. No čo ďalej sa musíte rozhodnúť. Avogadro vám povie, že ho v meste dosť šikanovali a nechce sa tam vrátiť. Dokonca vám ponúkne nejaké zlato, ak ho necháte odísť. No ak ste poskok orkov, tak im budete chcieť vyhovieť a odvediete ho do mesta.
Odmena: 1000 xp, 500 xp od Prancka
Reputácia: +4 Trelis

2.1.A. Take Avogadro the Alchemist to Trelis
Keď nájdete alchymistu Avogadra na Joshovej farme nad mestom v rámci questu „Find the Runaway Alchemist Avogadro“ pre orka Prancka, tak máte možnosť ho nechať na úteku, alebo priviesť naspäť. Ak ho pošlete do mesta, tak vám povie, aby ste aspoň dozreli, nech sa tam dostane v bezpečí. Je to krátka cesta, tak ho len odveďte z farmy do mesta. Keď vstúpi do svojej pracovne, quest je kompletný. Môžete si ešte od neho vypýtať pár liečivých nápojov. Potom privedenie alchymistu oznámte Pranckovi.
Odmena: 1000 xp, +1 Alchemy (Alchýmia), 3 liečivé nápoje od Avogadra, 500 xp a 500 zlatých od Prancka
Reputácia: +8 Trelis

2.1.B. The Orc Warrior Pranck Wants Twenty Healing Potions
Keď nájdete alchymistu Avogadra na Joshovej farme nad mestom v rámci questu „Find the Runaway Alchemist Avogadro“ pre orka Prancka, tak máte možnosť ho nechať na úteku, alebo priviesť naspäť. Nechajte ho na farme a odmení sa vám. Keď potom oznámite Pranckovi, že ste ho síce našli, ale že sa nevráti, tak je naštvaný a poverí vás jeho prácou. Máte mu do dvoch dní doniesť 20 liečivých nápojov (Healing Potions). Môžete ich nakúpiť vo viacerých mestách. No po dlhom hraní by ste už mali mať dostatok týchto nápojov. Do stanovených dvoch dní mu odovzdajte 20 nápojov pre splnenie questu.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých, 150 zlatých a 500 xp od Avogadra (za to, že ho neodvediete)
Reputácia: +4 Trelis

3. Ransack the Castle of Trelis
Severne od mesta je Joshova farma. Je rovno na kopci nad mestom. Na nej za domom, pri prascoch sedí chlapík menom Peer. Je to zlodej a poradí vám, že dobrý lup sa nachádza v pokladnici pod zámkom. Na to by ste zrejme prišli aj sami, no takto je to questovo. V meste si všimnite naľavo pri hlavnej budove dvoch orkov, ako strážia schody, ktoré vedú pod budovu. Skočte jednoducho na koniec schodov z boku a tak sa vyhnete strážam. Preplížte sa dovnútra a otvorte truhlicu s mestským pokladom (City Treasury). Ukradnite z nej peniaze. Tým je quest ukončený. Môžete samozrejme pokradnúť aj ďalšie cennosti, no to už len pre vlastné potešenie (obohatenie). Ešte sa môžete zastaviť za Peerom a pochváliť sa mu svojim úspechom.
Odmena: 2500 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), 500 xp od Peera, možnosť učiť sa od Peera zlodejine
Reputácia: --

4. Kill the Grunting Creatures Below Josh´s Farm
Severne od mesta je Joshova farma. Je rovno na kopci nad mestom. Pohovorte si s jej majiteľom Joshom a posťažuje sa vám, že v okolí zavíjajú nejaké beštie a desia ho. Ponúknite sa, že ich zabijete. Sú v jaskyni rovno pod kopcom, na ktorom je farma. Vedú do nej dva vchody. Zdola z pod kopca je vchod napravo, ktorý vás dovedie priamo do centra jaskyne k dravcom a naľavo je zas vchod, ktorý vás dovedie do hornej časti jaskyne, odkiaľ môžete po nich strieľať. V jaskyni sú celkovo tri ripperbeasty. Zabite ich a potom to choďte oznámiť Joshovi.
Odmena: 1000 xp, 500 xp a 1000 zlatých od Josha
Reputácia: +8 Trelis

5. Ransack the Farms!
Tento quest môžete získať v tábore rebelov, v Nemore. Tam si pohovorte s rebelom menom Dudley a povie vám, že Farmonova farma je zrelá na vykradnutie. Táto farma je južne pod mestom Trelis. Od južnej brány sa dajte po ceste a narazíte na ňu. Vnútri, v budove farmy je truhlica. Priplížte sa k nej, nech vás nevidia, otvorte ju a vezmite si z nej 500 zlatých. Tým je tento kváziquest splnený.
Odmena: 1250 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), 500 zlatých
Reputácia: --

6. Cole the Farmhand Wants to Go to Nemora
Južne pod mestom Trelis je Farmonova farma. Stačí sa vydať od južnej brány Trelisu na juh po ceste a narazíte na túto farmu. Na farme je aj Farmonov pomocník Cole. Pohovorte si s ním a zistíte, že by sa chcel pridať k rebelom v Nemore. Dokonca vie, kde majú úkryt, no nikdy nenabral odvahu. Ponúknite sa, že ho budete sprevádzať a vydáte sa spoločne do Nemory. Len sa ho držte a dovedie vás priamo k rebelom. Cestou pozor na pár snapperov a vlkov. Cole je dosť slaboch, takže ho v prípade potreby chráňte. Pri tábore sa vám poďakuje a quest je kompletný.
Odmena: 500 xp, 2 x Stew
Reputácia: +1 u Rebelov

7. Kill the Sneaking Ogres in the Woods
Thorus, ktorý stráži pri južnej bráne vám dá úlohu zabiť pár ogrov, ktorí sa v okolí potulujú. Tí sú celkom blízko. Napravo od brány (smerom na západ), pár metrov od Beliarovej svätyne je v zemi veľká diera. V nej je päť ogrov (Sneaking Ogre), ktorých zabite. Snažte sa, aby na vás neútočili naraz, sú to silné potvory. Keď ich zabijete, tak to oznámite Thorusovi.
Odmena: 1250 xp, 500 xp a 1000 zlatých od Thorusa
Reputácia: +8 Trelis

8. Sneaky Goblins Raid on Derec´s Farm
Zájdite na Derecovu farmu. Tá je východne od mesta. Môžete ísť po ceste z mesta, alebo popri rieke. Farma je na brehu rieky pod kopcom. Oslovte Dereca a pohovorte si s ním. Počas rozhovoru, keď sa bude sťažovať na goblinov napadne farmu skupina goblinov. Pomôžte osadenstvu farmy ich pozabíjať, je ich celkovo päť. Po boji len oslovte Dereca.
Odmena: 750 xp, quest „Kill the Thieving Goblins Near Derec´s Farm“
Reputácia: +4 Trelis

8.1. Kill the Thieving Goblins Near Derec´s Farm
Keď ste pomohli Derecovi zlikvidovať goblinov, ktorí napadli jeho farmu v queste „Sneaky Goblins Raid on Derec´s Farm“, tak vás požiada, aby ste zlikvidovali aj ich skrýšu, odkiaľ sa vydávajú na svoje nájazdy. Od farmy choďte severne nahor popri rieke a napravo sledujte kopec popod ktorý pôjdete. Po chvíli tam narazíte na jaskyňu. V nej pozabíjajte všetkých zlodejských goblinov (Thieving Goblin) a potom to len oznámte Derecovi.
Odmena: 1000 xp, 300 zlatých a 500 xp od Dereca
Reputácia: +8 Trelis

9. Hothead Ben Needs to be Taught a Lesson
Zájdite na Derecovu farmu. Tá je východne od mesta. Môžete ísť po ceste z mesta, alebo popri rieke. Farma je na brehu rieky pod kopcom. Tam si pohovorte s Derecovým pomocníkom Benom. Je dosť drzý, tak buďte aj vy a povedzte mu, že by potreboval príučku. Napadne vás, tak ho proste zbite. Keď sa preberie, tak ho oslovte.
Odmena: 500 xp, +1 Strenght (Sila), 250 xp od Bena
Reputácia: +8 Trelis

10. Ben the Servant Needs His Shovel
Zájdite na Derecovu farmu. Tá je východne od mesta. Môžete ísť po ceste z mesta, alebo popri rieke. Farma je na brehu rieky pod kopcom. Tam si pohovorte s Derecovým pomocníkom Benom, no predtým ak chcete, splňte quest „Hothead Ben Needs to be Taught a Lesson“. Potom si pohovorte o jeho stratenej lopate, ktorú nechal niekde pri chráme, pri vykopávkach. Zájdite teda k chrámu. Je to južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. Tam vojdite do vstupnej časti chrámu. Nemusíte ešte bojovať s nemŕtvymi ak neplníte ďalšie questy, stačí vám vziať si lopatu, ktorá je v ľavej zadnej časti, nad schodmi vedúcimi do podzemia. Tam je zapichnutá medzi vrecami pri hromade zeminy. Vezmite si ju a odneste ju Benovi. Keď poďakuje, tak sa ho spýtajte na sľúbené informácie o skrytých peniazoch. Povie vám, že pri svätyni Innosa si Derec schováva svoje cennosti. Svätyňa je rovno za domom a za sochou Innosa je Derecova truhlica, ktorej obsah si môžete privlastniť.
Odmena: 1000 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), informácie o skrytých zlatkách
Reputácia: --

11. Milok Is Looking for His Old Sword
V Trelise je ork Milok, ktorý je miestnym kováčom. Pohovorte si s ním a spomenie svoj starý meč, ktorý síce nebol kvalitný, no obľúbil si ho. Zistite viac a povie vám, že ho zrejme musel omylom vziať Tempeck, ork dozerajúci na vykopávky pri chráme. Zájdite teda k chrámu. Je to južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. V tábore pred chrámom je Tempeck, no ak sa ho na meč spýtate, len vám odsekne, že ho to nezaujíma. Prezrite si vozík v tábore a v ňom je zabodnutý Milokov meč (Krush Milok). Vezmite si ho a zaneste ho Milokovi.
Odmena: 1000 xp, 400 zlatých, možnosť učiť sa od Miloka za 500 zlatých kováčstvu
Reputácia: +4 Trelis

12. Find Out What Is Wrong With the Western Farm
Thorus, ktorý stráži pri južnej bráne vám zadá úlohu zistiť, čo sa deje na západnej farme, pretože z nej už dlho nedostal žiadne správy. Zájdite teda na západ od južnej brány a za cestou leží zničená farma, na ktorej je pár orkov. Ich vodcom je Kapotth, ktorý vám povie, že niečo, alebo niekto zabil všetkých na farme. Oznámte to Thorusovi.
Odmena: 1500 xp, 200 zlatých
Reputácia: +8 Trelis

13. The Suspicious Cave Near the Farm
Zájdite na západ od južnej brány Trelisu a za cestou leží zničená farma, na ktorej je pár orkov. Pohovorte si s ich vodcom, ktorým je Kapotth. Povie vám, že všetkých na farme niekto, alebo niečo zabilo. Teraz pátra po tom, čo sa stalo. Spomenie neďalekú, podozrivú jaskyňu. Ponúknite sa, že ju preskúmate. Jaskyňa je rovno za farmou, za budovou pod kopcom. V nej sú tri podozrivé šabľozubé tigre (Suspicious Sabertoogh Tiger). Zabite ich a oznámte to Kapotthovi vrátane toho, že sa vám nezdá, že sú zodpovedné za masaker na farme.
Odmena: 1250 xp, 500 xp od Kapottha, možnosť prijať quest „Did Rangers Devastate the Farm?“
Reputácia: +8 Trelis

13.1. Did Rangers Devastate the Farm?
Keď splníte pre Kapottha na farme západne od Trelisu quest „The Suspicious Cave Near the Farm“, tak zistíte, že dravce z neďalekej jaskyne nie sú zodpovedné za masaker na farme. Kapotth vám povie, že podozrieva neďalekých rangerov. Vydajte sa po ceste smerom na mesto Geldern (už ste sa s nimi mohli stretnúť v rámci questov pre Geldern) a keď prejdete rieku, tak rovno za mostom zabočte doľava a na kopci je tábor rangerov. V chate je druid Torn. Povedzte mu, že ho orkovia podozrievajú a povie vám, že majú pravdu. Je to dosť extrémista, povie vám, že ľudia pracujúci pre orkov veci len zhoršujú a radšej nech sú mŕtvi, ako by mali slúžiť orkom a Beliarovi (zrejme no nenapadla alternatíva oslobodiť ich a vziať k sebe, či umiestniť k rebelom – toľko k druidskej múdrosti). Tým je quest splnený. Ak chcete, môžete Torna zabiť (na to je v Gelderne quest „Kill the Druid Torn“), no to len v prípade, že chcete spolupracovať s orkami. Ak ho zabijete, dostanete do Kapottha dodatočnú odmenu. Inak ho zabíjať nemusíte, quest je hotový tak, či tak.
Odmena: 1000 xp, 300 zlatých a 500 xp od Kapottha, 500 zlatých a 500 xp od Kapottha (ak ste zabili Torna)
Reputácia: +8 Trelis

14. The Paladin Konrad Wants His Magic Back
V meste je paladin Konrad, ktorý vám povie, že po porážke orkami a po strate runovej mágie verí, že ich Innos opustil a tak odmieta bojovať za ľudí. Ibaže by sa mu jeho mágia vrátila. Keď splníte úlohu „Find All the Fire Chalices of the Fire Mages“, v ktorej nájdete všetkých dvanásť ohnivých kalichov a potom splníte úlohu „Throw the Fire Chalices Into the Sacred Fire“, čiže v kláštore (Monastery) vhodíte všetky kalichy do posvätného, očistného ohňa, získate za ne dvanásť posvätených kalichov. Napitie sa z takéhoto kalicha neobnoví runovú mágiu, ale obnoví zabudnutú, prirodzenú mágiu paladinov. Jeden takýto kalich dajte Konradovi, čím si získate jeho priazeň, obnovíte mu mágiu a splníte tento quest.
Odmena: 2500 xp, 500 zlatých
Reputácia: +1 u Rebelov

15. Tell the Leader of Nemora About Rebel´s Situation at the Temple of Trelis
Zájdite k chrámu, pri ktorom robia orkovia vykopávky. Je to južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. Na kopci nad chrámom je malý tábor rebelov. Ich vodca je Charles a požiada vás, aby ste doručili správu vodcovi tábora Nemora o ich situácii. Zájdite teda do tábora Nemora. Aby ste vedeli, kto je vodcom tábora, musíte mať splnený quest „Who´s Boss in Nemora?“ (čo už máte, ak sa držíte návodu a prešli ste si questy Nemory). Potom zájdite za vodcom Russelom a povedzte mu, že Charles potrebuje posily. Tie mu nemôže poskytnúť. Dá vám pre neho odkaz, no to je quest, ktorý patrí do Nemory, hoci ho získate tu.
Odmena: 1000 xp, quest „A Message For the Rebel Charles“
Reputácia: +1 u Rebelov

16. Clean Out the Undead Caves
Zájdite k chrámu, pri ktorom robia orkovia vykopávky. Je to južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. Na kopci nad chrámom je malý tábor rebelov. Pre jaskyňou je rebel menom Steve. Povie vám o nemŕtvych, ktorí sa ponevierajú neďaleko. Vydajte sa do jaskyne, ktorá je na kopci nad táborom. Povyše zničenej budovy. Je pred ňou pár snapperov. Vstúpte a v jaskyni objavíte cintorín. Zabite tam pár kvíliacich kostlivcov (Whining Skeleton) a potom to oznámte Steveovi.
Odmena: 1500 xp, 300 zlatých a 500 xp od Stevea
Reputácia: +1 u Rebelov

17. No Deliveries Arriving From the Eastern Temple
Thorus, ktorý stráži pri južnej bráne Trelisu vám zadá úlohu, aby ste zistili, čo sa deje v chráme a ako postupujú vykopávky. Zájdite k chrámu, ktorý je južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. V tábore pred chrámom je dozorca Tempeck, s ktorým si pohovorte. Najprv musíte pre neho splniť quest „Search for Survivors In the Temple of Trelis“ a potom vám dá odkaz pre Thorusa, že čoskoro môže očakávať dodávky z chrámu. Vráťte sa teda do Trelisu a oznámte Thorusovi správu od Tempecka.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých
Reputácia: +8 Trelis

17.1. Search for Survivors In the Temple of Trelis
Zájdite k chrámu, ktorý je južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. V tábore pred chrámom je dozorca Tempeck s ktorým si pohovorte o prácach v chráme a povie vám, že nemŕtvi napadli jeho mužov. Mali by ste sa poobzerať, či to niekto prežil. Vstúpte do chrámu a vo vstupnej časti zabite Strážcu chrámu (Temple Guard), čo je veľký škorpióní kráľ a tiež zničte pár kostlivcov. Potom prebehnite na koniec chrámu, kde je šaman Kamak. Pomôžte mu a splňte quest „Help the Shaman Kamak Leave the Temple“. Potom naspäť v tábore len oznámte Tempeckovi, že ste pomohli Kamakovi, ktorý prežil.
Odmena: 1000 xp, 400 zlatých
Reputácia: +8 Trelis

17.2. Help the Shaman Kamak Leave the Temple
V rámci questu „Search for Survivors In the Temple of Trelis“ budete preskúmavať chrám pri Trelise. V chráme nájdete šamana Kamaka. Poprosí vás, aby ste mu pomohli dostať sa z chrámu. Cestou za ním ste zrejme už vyzabíjali všetkých nepriateľov, takže je to jednoduchá úloha, proste ho odveďte pred chrám.
Odmena: 1000 xp, 5 Liečivých nápojov
Reputácia: +8 Trelis

17.3. Kamak´s Artifact
V tábore rebelov, v Nemore si pohovorte s rebelom menom Dudley a odporučí vám získať do svojho vlastníctva prívesok šamana Kamaka. Kamak je v chráme. Chrám je južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. Šaman je buď vnútri v chráme, alebo v tábore pred chrámom, ak ste už splnili quest „Help the Shaman Kamak Leave the Temple“. No pred týmto questom s ním budete osamote v chráme a to je príležitosť, aby ste ho zbili a vzali mu prívesok. Ak sa chcete pridať k rebelom, tak ho budete musieť zabiť v rámci jedného z ich questov, tak si tiež môžete počkať na tú príležitosť v queste „Destroy the Orcs In and Around the Temple of Trelis“. Prívesok vám zvýši silu o 5 bodov.
Odmena: 500 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo), Kamakov prívesok (Kamak´s Artifact)
Reputácia: +1 u Rebelov

19. The Divine Artifact of Trelis
Tento quest môžete prijať od Khabira, hashishinského obchodníka. Prijmite ho skôr, než prijmete quest „Vak Needs Fifty Thousand Gold Coins for the Hashishin“ inak od Khabira nedostanete odmenu. Od Khabira sa dozviete, že v chráme našli artefakt, ktorý by mohol byť značne mocným a povie vám, kde je ak presvedčíte vodcu orkov Vaka, aby mu zaplatil poplatok orkov za spoluprácu s jeho ľuďmi. Je to práve quest „Vak Needs Fifty Thousand Gold Coins for the Hashishin“, ktorý keď splníte, dostanete artefakt. Artefakt má totiž Vak. Nemusíte plniť tento quest, v ktorom musíte dať Vakovi 50 000 zlatých a môžete ho zbiť a artefakt mu vziať. (Alebo ho zabiť pri dobýjaní mesta, ak sa rozhodnete spolupracovať s rebelmi. No pri prevrate zabijete aj Khabira a odmenu nedostanete). Artefakt je Amulet Adanosa (obrana +20 proti ľadu, energii a ohňu). Keď amulet získate zájdite za Khabirom a povedzte mu, že ste to vyriešili (ak ste splnili Vakov quest) a že už aj máte amulet. Keďže vám sľúbil, že vám povie kde je a to je už teraz zbytočné, tak aby vám nič nedlhoval dá vám Amulet obrany (obrana +5 proti strelám a zásahom).
Odmena: 2500 xp, Amulet of Adanos, 1500 xp a Ring of Defense od Khabira
Reputácia: --

19.1. Vak Needs Fifty Thousand Gold Coins for the Hashishin
Pred plnením tohto questu doporučujem prijať quest „The Divine Artifact of Trelis“, pre vyššiu odmenu. Keď máte aspoň 75 reputácie v meste, tak môžete ísť za vodcom orkov, ktorým je Vak. Pohovorte si s ním o aliancii orkov a hashishinov. Hashishinovia umožňujú orkom robiť v púšti vykopávky a podporujú ich a orkovia im za to platia. Práve teraz im musí zaplatiť 50 000 zlatých. Spomenie tiež artefakt, ktorý našli v neďalekom chráme prastarých a ponúkne vám ho, ak mu zoženiete stanovenú sumu. Je to riadna hromada peňazí. Treba poplniť veľa, veľa questov a popredať veľa vecí, aby ste takú sumu splašili. Po prejdení väčšiny questov, ktoré sú spísané v návode vyššie by ste toľko mali získať (no zrejme ste aj niečo utrácali). Keď ju však máte, môžete zaplatiť za quest. O peniaze nemusíte nevyhnutne prísť. Keďže ste už pri Vakovi, máte dostatočnú reputáciu v meste a tým pádom sa s ním môžete pobiť bez toho, aby to vyprovokovalo ostatných a keď bude ležať na zemi, môžete si tie peniaze vziať naspäť (alebo ak sa pridáte k rebelom, tak ho zabijete a peniaze si môžete vziať potom, no ak to neplánujete čoskoro, tak nemusíte čakať a stačí ho zbiť).
Odmena: 5000 xp, Amulet of Adanos (splnenie questu The Divine Artifact of Trelis)
Reputácia: +7 u OrkovZáver v TRELISe

A. Orkovia

1. Destroy the Rebel Camp Nemora
Keď máte aspoň 75% reputácie v meste, tak môžete ísť za vodcom orkov, ktorým je Vak. Spýtajte sa ho na rebelov a povie vám, že mu starosti robí ich tábor Nemroa. Ponúknite sa, že ho zničíte. Zájdite potom do Nemory, zabite vodcu Russela a rebelov. Zabitím dostatku rebelov zničíte tábor Nemora. Potom to už len zájdite oznámiť Vakovi. (Tento quest patrí oficiálne k Nemore, no logicky patrí sem).
Odmena: 2500 xp, 1500 xp a 3000 zlatých od Vaka
Reputácia: +7 u Orkov

B. Rebeli

1. Destroy the Orcs In and Around the Temple of Trelis
Zájdite k chrámu, pri ktorom robia orkovia vykopávky. Je to južne od mesta Trelis, pri východnom brehu mora, v podstate za kopcom od Derecovej farmy. Na kopci nad chrámom je malý tábor rebelov. V tábore si pohovorte s vodcom rebelov, ktorým je Charles. Povie vám, že orkovia, ktorí robia v chráme vykopávky sú nebezpeční, lebo ak niečo nájdu, môžu to použiť proti nim a zišlo by sa ich zlikvidovať. Zájdite k táboru a zabite tam štyroch orkov. Tri stráže a ich vodcu Tempeka. Taktiež zabite šamana Kamaka, ktorý už môžete byť von v tábore, alebo vnútri v chráme, ak ste ho ešte nezachránili (čo ste mohli vo voľnom queste). Po ich zabití to oznámte Charelsovi.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých a 500 xp od Charlesa
Reputácia: +2 u Rebelov

2. Conquer the Castle of Trelis!
Dobyť pevnosť Trelis môžete aj sami, no pomoc sa hodí. Keď splníte quest pre paladina Konrada „The Paladin Konrad Wants His Magic Back“, tak si získate jeho dôveru a bude ochotný vám pomáhať. No najprv si vraj musíte pohovoriť s vodcom orkov menom Vak. Keď máte reputáciu v Trelise aspoň 75, tak môžete za Vakom a pohovorte si sním. Potom vám Konrad povie, že sa k vám pridá ak zaútočíte na zámok.
Taktiež si môžete vziať na pomoc rebela z tábora Nemora menom Finley. Na to splňte quest „Finley Gets All Set to Attack Trelis“ v rámci ktorého ho privediete neďaleko južnej brány a potom začnite quest „Finley Attacks Trelis“ v rámci ktorého spolu napadnete mesto. Odporúčam najprv napadnúť stráže pri južnej bráne, aby ste si znepriatelili ľudí v meste a potom odbehnite po Finelyho. Keď som začal rovno s Finleym, stalo sa mi, že sa nedal dokončiť quest na obsadenie mesta. Taktiež sa mi tu neraz objavila chyba a Finley mi po dobytí Trelisu začal vyčítať že som obvinený z vraždy a napadol ma. Pre každý prípad si pred začatím tohto questu uložte pozíciu a skúšajte.
Či už bojujete so spojencami, či sami, pozabíjajte hromadu orkov a hashishinov a nezabudnite na vodcu orkov Vaka. Keď zabijete určitý počet orkov, zvíťazili ste a dobyli Trelis. Potom si ešte pohovorte s Konradom a užite si víťazstvo.
Odmena: 7500 xp, 1500 xp od Konrada, ak budete chcieť Konrad vás bude sprevádzať
Reputácia: +5 u RebelovFARING

Faring sa nachádza povyše hlavného mesta Vengard a pevnosti Gotha. Z pevnosti Gotha vám stačí ísť krátkou cestou na východ a po chvíli máte Faring na dohľad. Za mostom stačí ísť do kopca. Faring je v podstate hraničná pevnosť na hraniciach s Nordmarom a malá dedinka pod pevnosťou. Momentálne tu orkovia strážia prechod do Nordmaru. Faring sa stal tiež sídlom vrchného veliteľa orkskej dobyvačnej armády.
Teleportačný kameň nájdete v jaskyni na pravej strane kopca, popri ktorom pôjdete hore do dediny. Rovno oproti vstupu do jaskyne pracuje otrok Rocko. V jaskyni je kameň na jej konci, na ploskej skale.
Bonus:
- Mlynský kameň na nádvorí hradu: +5 Strength (vyžaduje silu 250).
- Koraz, ork na zámku má na predaj Stone Tablet: +5 Ancient Knowledge.
- Ostatné bonusy sú v hornej časti pevnosti, kam sa dostanete až keď máte reputáciu u orkov 75, alebo ak sa tam prebojujete v rámci oslobodenia mesta.
- Kniha v dome šamanov: +5 Alchemy.
- Druhá kniha v dome šamanov: +5 Alachemy.
- Kniha vo veži nad hradom: +5 Alcheym.
- Kniha vo veži nad hradom: +5 Ancient Knowledge.
- Kniha v hradnej budove: +5 Ancient Knowledge.

1. Aréna vo Faringu
Aréna je na plošine medzi dedinou a hradom, naľavo pri vodopáde. Spravuje ju chlapík menom Curits. U neho platíte za účasť na súbojoch a vyberáte si tiež od neho výhru. Zjednajte si s ním zápasy. Keď sa stanete šampiónom a porazíte všetkých ostatných súperov, môžete sa tým pochváliť orkovi Gorokovi.
Odmena: 500 xp od Goroka
Reputácia: --

1.1. Defeat Goran in the Arena
Zaplaťte Curtisovi 100 zlatých a môžete bojovať s Goranom. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 1000 xp, +1 Strenght (Sila), 150 zlatých a 500 xp od Curtisa
Reputácia: +8 Faring

1.2. Defeat Moff in the Arena
Zaplaťte Curtisovi 100 zlatých a môžete bojovať s druhým bojovníkom menom Moff. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 1500 xp, +1 Strenght (Sila), 150 zlatých a 500 xp od Curtisa
Reputácia: +8 Faring

1.3. Defeat Spike in the Arena
Zaplaťte Curtisovi 200 zlatých a môžete bojovať s tretím a posledným bojovníkom arény, ktorým je Spike. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 2000 xp, +1 Strenght (Sila), 300 zlatých a 500 xp od Curtisa, možnosť učiť sa od Curtisa boju
Reputácia: +8 Faring

2. Troll Hunting With Mitch
Pri vstupe do dediny narazíte pod kopcom na Mitcha. Povie vám, že mu bol umožnený vstup do hradu, ale aby sa osvedčil ďalej, má zabiť troch trollov. Je z toho dosť mimo. Ponúknite sa, že mu s tým pomôžete. Zájdite s ním k trollom. Žijú južne od Faringu, je to krátka vzdialenosť poniže Mitcha. V návode som nechal návštevu Faringu ako návštevu predposlednej oblasti v Myrtane, takže ak postupujete aspoň podobne, tak by ste už mali byť schopný zabiť trolla. Aspoň teda jedného, stále nie je vhodné, vrhnúť sa rovno medzi troch. Taktiež ich pár môžete odpraviť predtým, než tam dorazíte z Mitchom. Keď dorazíte na miesto, pobite trollov. Len tým, že ste dorazili na miesto, ste splnili quest. Pohovorte si s Mitchom.
Odmena: 500 xp
Reputácia: +4 Faring

2.1. Kill the Three Trolls in the Hills Near Faring
V rámci questu „Troll Hunting With Mitch“ sa dostanete na čistinku k trom trollom. Všetkých troch ich zabite, či už s Mitchom, alebo bez neho. Ich zabitie oznámte Mitchovi, ktorý je rád a vydá sa do zámku. Inak tento quest môžete získať aj bez Mitcha, keď sa dostanete do zámku, tak požiadajte kováča Zakosha, aby vám predal zbrane. Tie je ochotný predať len skutočnému bojovníkovi a aby ste mu dokázali, že takým ste, máte zabiť troch trollov. Ak ste to spravili na začiatku, tak to potom po vstupe do zámku môžete proste Zakoshovi oznámiť.
Odmena: 2500 xp, 500 xp od Mitcha, 2x 500 xp od Zakosha, možnosť obchodovať so Zakoshom
Reputácia: +12 Faring

3. Distribute Booze to the Orcs
Pohovorte si v krčme s jej majiteľom Flintom. Spomeňte, že sa chcete dostať do hradu a Flint povie, že aj on má o to záujem. Môžete si pomôcť navzájom. Dá vám tri fľaše chľastu, ktoré máte zaniesť trom orkom, ktorí sú mimo hradu a odovzdať im jeho pozdravy. Tak si získate ich priazeň obaja. Súhlaste a vezmite si tri fľaše. Jednu odovzdajte orkovi menom Gorok. Ten je tu, neďaleko krčmy, uprostred dediny. Druhým je Gnar, ten stojí na ceste do hradu. Tretím a posledným je ork Mojok. Ten stráži na kopci nad hradom cestu do Nordmaru. Tento alkohol nechce, chce niečo silnejšie. Získate quest, aby ste mu to priniesli, no odovzdaním všetkých troch fliaš ste túto úlohu splnili. Vráťte sa to oznámiť Flintovi. Môžete si s ním teraz pohovoriť o lovcoch Wilsonovi a Tomovi a o žoldnierovi Curtisovi.
Odmena: 1500 xp, 500 xp od Flinta, informácie o pár obyvateľoch od Flinta
Reputácia: +12 Faring

3. 1. Booze for Mojok
Keď Mojokovi, orkovi strážiacemu nad hradom prechod do Nordmaru, odovzdáte fľašu alkoholu od Flinta v rámci questu „Distribute Booze to the Orcs“, tak vám povie, že chce niečo silnejšie. Dve fľaše alkoholu zvaného Nordmar Nogginfog. Môžete sa na ten alkohol spýtať Flinta. Odporučí vám Tipplera. Jednu fľašu inak môžete získať aj od Mitcha (s ktorým ste mohli loviť trollov) za 200 zlatých. Inak choďte za Tipplerom. Ten žije južne pod Faringom. Pod dedinou choďte popri moste a poniže je osamotená chata, v ktorej žije. Môžete od neho jednu kúpiť, alebo splniť jeho quest „Making Booze with Tippler“ a jednu vám zdarma daruje. Zároveň vám pri tom queste dá recept na prípravu tohto alkoholu, takže si ho v kotlíku nad ohňom môžete pripraviť sami. Keďže potrebujete dve fľaše a pokiaľ ste jednu nekúpili, tak si ju môžete aj tak sami vyrobiť. Potom, keď budete mať obe fľaše, zaneste ich Mojokovi.
Odmena: 1500 xp, 500 zlatých od Mojoka, Mojokov hlas pre váš vstup do zámku
Reputácia: +4 Faring

3.1.1. Making Booze with Tippler
V rámci questu „Booze for Mojok“ sa dostanete za lovcom Tipplerom, od ktorého chcete fľašu alkoholu Nordmar Nogginfog. Ak ju nechcete kupovať, prijmete tento quest a on vám dá recept na prípravu a chce od vás všetky prísady. Potrebujete dve Liečivé rastliny (Healing Plant), 10 alkoholických bobúľ (?) (Boozeberry) a jednu prázdnu fľašu (Bottle). Zrejme už všetky prísady máte. Fľašu môžete kúpiť v meste a rastliny, ktoré potrebujete rastú tu po okolí a je ich dostatok pre recept. Ak ste už zabili trollov, je tu len pár scavengerovi, ktorí otravujú, inak môžete v pohode hľadať. Stačí hľadať medzi jeho chatou, kopcom a riekou. Keď ich máte, tak mu ich odovzdajte.
Odmena: 1000 xp, +1 Alchemy (Alchýmia), nápoj Nordmar Nogginfog
Reputácia: +4 Faring

4. Eliminate the Goblins in the Ancient Ruins of Faring
Južne pod Faringom, dole z pod kopca popri moste poniže je chata lovca Tipplera. Spýtajte sa ho, či by vás neučil niečo o love a nie je proti, pokiaľ sa však postaráte o potvory žijúce v neďalekých ruinách, pretože tam rád zvykne počas lovu táboriť. Ruiny sú južne od jeho chaty, je to len kúsok. Zájdite tam a zabite v nich osem goblinov. Potom to oznámte Tipplerovi.
Odmena: 1000 xp, +1 Hunting (Lov), 500 xp od Tipplera, možnosť učiť sa od Tipplera lovu
Reputácia: +4 Faring

5. Rocko´s Cave
Na ceste do dediny pracuje otrok Rocko. Pohovorte si s ním a povie vám, že zbiera cenné predmety. Rád by prezrel aj jaskyňu nad Faringom, no sú v nej goblini. Ponúknite mu pomoc. Potom vybehnite hore nad zámok. Pri bráne s Mojokom pokračujte popri nej a obďaleč pod kopcom nájdete jaskyňu. V nej zabite dvanásť goblinov a vráťte sa to oznámiť Rockovi.
Odmena: 1500 xp, 500 xp a Magic Ore od Rocka
Reputácia: +4 Faring

6. The Hunters of Faring
V dedine si pohovorte s lovcom Tomom. Už ste mohli zistiť, že orkovia nepustia prechodom do Nordmaru nikoho z ľudí, jedine lovcov, ktorí sa tam vedia o seba postarať. Tom je miestny lovec a môže vás prijať medzi lovcov, no musíte sa osvedčiť. Chce od vás predmet, ktorý vlastní hashishin Ali, ktorý je tu v meste. Splňte pre neho quest „Take Ali´s Gift to Tom“. Potom zájdite za druhým lovcom v dedine, ktorým je Wilson. Pre neho splňte quest „Sell the skin to Gnaar for 500 Gold Coins“. Tým ste získali hlas každého z nich. Napokon sa máte už len preukázať ako lovec a tak splňte pre Wilsona quest „Go Lurker Hunting with Wilson“, v rámci ktorého zabite pár lurkerov. Keď to všetko spravíte, Wilson s Tomom vás oficiálne uznajú za Lovca Faringu a máte možnosť slobodne prechádzať cez Faring medzi Myrtanou a Nordmarom.
Odmena: 2500 xp, 500 xp od orka Mojoka, voľný prechod cez Faring do Nordmaru
Reputácia: +4 Faring

6.1. Take Ali´s Gift to Tom
Keď sa chcete stať lovcom v rámci questu „The Hunters of Faring“, tak vás lovec Tom požiada, aby ste pre neho získali artefakt, ktorý si z Nordmaru priniesol hashishincký obchodník Ali. Ali býva na poschodí v taverne. Tam má aj svoju truhlicu, v ktorej artefakt schováva. Od truhlice má kľúč a ten mu môžete ukradnúť. Buď počas rozhovoru, alebo keď bude sám (prechádza sa po oblasti), tak ho napadnite a keď bude ležať zbitý na zemi, tak mu ho vezmite. Zrejme je to chyba, ale mne sa tú truhlicu podarilo aj vypáčiť (prvý stupeň páčenia zámkov) lokpikom. Keď sa už dostanete do jeho truhlice, tak si kameň predkov (Ancestor Stone) vezmite a ten potom odovzdajte Tomovi.
Ešte poznámka: Keď sa stanete lovcom, môžete povedať Tomovi, že odnesiete ten kameň do Nordmaru a dá vám ho. S tým kameňom sa spája quest „An ancestor stone for Rathgar“ pre Fire Clan v Nordmare.
Odmena: 1000 xp, +1 Hunting (Lov), Tomov hlas pre vaše členstvo u lovcov
Reputácia: +4 Faring

6.1.1. Ali´s Artifact
Tento quest je nejaký ukrytý, bez konkrétneho zadania. Proste, keď v rámci questu „Take Ali´s Gift to Tom“ získate prístup do truhlice hashishinského obchodníka Aliho, tak si z nej vezmite kameň predkov (Ancestor Stone) a získaním tohto artefaktu tento quest splníte.
Odmena: 500 xp, +1 Thieving (Zlodejstvo)
Reputácia: --

6.2. Sell the skin to Gnar for 500 Gold Coins
Keď sa chcete stať lovcom v rámci questu „The Hunters of Faring“, tak vás lovec Wilson požiada, aby ste predali kožu z tieňovej beštie orkovi menom Gnar. Vezmite teda kožu a zájdite za Gnarom. Ten stojí na ceste vedúcej k hradu. Kúpi od vás kožu, no len za 400 zlatých. Ak budete pýtať ďalších sto, máte smolu. Vráťte sa za Wilsonom a dajte mu len tých 400 zlatých (máte možnosť aj celých 500, no on už vie, koľko ste dostali. A od Flinta môžete vedieť, že je poctivka) a hoci pochybuje o vašich obchodníckych schopnostiach, oceňuje vašu pomoc a čestnosť.
Odmena: 2000 xp, hlas pre vaše členstvo u lovcov, možnosť prijať quest „Go Lurker Hunting with Wilson“
Reputácia: +8 Faring

6.3. Go Lurker Hunting with Wilson
Keď sa chcete stať lovcom v rámci questu „The Hunters of Faring“ a splnili ste pre lovca Toma quest „Take Ali´s Gift to Tom“ a pre lovca Wilsona quest „Sell the Skin to Gnar for 500 Gold Coins“, tak máte súhlas oboch lovcov, aby ste sa stali lovcom aj vy. No musíte sa ešte osvedčiť ako lovec, preto musíte na lov s Wilsonom a zabiť pár lurkerov. Choďte spolu s ním, je to neďaleko, pri vodopáde. Tam spoločne zabite asi 10 lurkerov. Potom si o tom pohovorte a môžete tiež ukončiť zastrešujúci quest a stať sa lovcom. Wilson tiež spomínal, že zabitie tých lurkerov si prial ork Gorok, tak mu to môžete zájsť oznámiť.
Odmena: 2500 xp, +1 Hunting (Lov), Gorokov hlas pre váš vstup do zámku
Reputácia: +4 Faring

6.3.1. Kill the Lurkers!
V rámci questu „Go Lurker Hunting with Wilson“ pôjdete k vodopádu a máte tam zabiť skupinu lurkerov. Všetkých ich pozabíjajte a potom o tom povedzte lovcovi Wilsonovi, ktorý vás na tomto love sprevádza.
Odmena: 1000 xp, +1 Hunting (Lov), 500 xp od Wilsona
Reputácia: +8 Faring

7. Wolfskins for Gnar
Gnar je ork stojaci na ceste do zámku. Pri questoch pre lovcov ste sa dozvedeli, že sa zaujíma o kožušiny. Spýtajte sa ho na to a potvrdí to. Chcel by vlčie kožušiny. Ak ste sa naučili schopnosť sťahovať zvieratá z kože, už by ste mali mať hromadu vlčích koží. Ak nie, tak sa vydajte do divočiny medzi mestami a pozabíjajte vlkov. Napokon mu odovzdajte 20 vlčích koží, čo ho poteší.
Odmena: 2000 xp, Gnarov hlas pre váš vstup do zámku
Reputácia: +4 Faring

8. The Castle of Faring
Na vstup do zámku samozrejme potrebujete mať reputáciu na 75. No tiež potrebujete odporúčania od troch významných orkov, ktorí sú v okolí zámku. Sú to Gorok, Gnar a Mojok. Mojok je na kopci nad zámkom a stráži prechod do Nordmaru a mal by záujem o tuhý chľast. Splňte pre neho úlohu „Booze for Mojok“ a máte jeho hlas. Gorok je v centre dediny a oceňuje kvalitných bojovníkov. Povedzte mu, že ste šampiónom v aréne a že ste zabili lurkerov v rámci questu „Go Lurker Hunting with Wilson“, tak mu zaimponujete a dá vám hlas. Posledný je Gnar, ktorý stojí na ceste do zámku. Prineste mu dvadsať vlčích kožušín v rámci questu „Wolfskins for Gnar“ a máte aj jeho hlas. Keď máte všetky tri hlasy, spýtajte sa Gnara, či môžete do zámku a súhlasí, že ste hodný vstupu.
Odmena: 2500 xp
Reputácia: --

9. Aréna v pevnosti Faring
Jedna aréna je v dedine pod pevnosťou, no v pevnosti majú orkovia vlastnú, väčšiu arénu. Dostanete sa tam až, keď máte reputáciu aspoň 75. Túto arénu má na starosti ork Tarok. Ak chcete bojovať v aréne, musíte dokázať, že ste naozaj dobrý bojovník a to prekvapivo nebudete dokazovať bojom v tejto aréne, ale v aréne v púštnom meste Mora Sul. Teda musíte splniť quest „Become Champion of the Arena in Faring“. Potom vám Tarok umožní bojovať s jeho bojovníkmi, tak ich postupne všetkých vyzvite a porazte.

9.1. Become Champion of the Arena in Faring
Aby ste mohli bojovať v aréne, musíte sa stať šampiónom arény v meste Mora Sul. Je to mesto ďaleko v púšti. Ak nechcete plniť tento quest teraz, môžete si počkať, ale zas na druhej strane bojovníci v Mora Sul nie sú príliš ťažkí, takže tam môžete zabehnúť, vyhrať boje v aréne a vrátiť sa. Nech to už spravíte kedykoľvek, keď budete šampiónom arény v Mora Sul, vráťte sa sem do Faringu a oznámte to Tarokovi.
Odmena: 2500 xp, možnosť bojovať v aréne v pevnosti Faring
Reputácia: --

9.2. Defeat Vigo in the Arena
Keď vám Tarok umožní bojovať v aréne, tak si vyžiadajte prvého súpera, ktorým je Vigo. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 2500 xp, 1000 xp od Taroka
Reputácia: +2 u Orkov

9.3. Defeat Tukash in the Arena
Ďalším vašim protivníkom v aréne bude Tukash. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 3000 xp, 1000 xp od Taroka
Reputácia: +2 u Orkov

9.4. Defeat Mortis in the Arena
Ďalším štvrtým protivníkom v aréne bude Mortis. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 3500 xp, 1000 xp od Taroka
Reputácia: +2 u Orkov

9.5. Defeat Rozhov in the Arena
Keď ste porazili prvých troch protivníkov, môžete bojovať so šampiónom, ktorým je Rozhov. Vstúpte do arény a porazte ho.
Odmena: 4000 xp, 1000 xp od Taroka
Reputácia: +2 u Orkov

10. Forging in Faring
V zámku je kováčom ork Zakosh. Spýtajte sa ho, či by vás neučil kováčstvu a súhlasí, pokiaľ mu dokážete, že máte dostatok sily. Musíte zdvihnúť mlynský kameň, ktorý leží tu na dvore. Potrebujete mať silu 250, aby ste ho zdvihli. Keď sa vám to podarí, tak to oznámte Zakoshovi, ktorý je potom ochotný vás učiť.
Odmena: 2500 xp, možnosť učiť sa od Zakosha kováčstvu
Reputácia: +1 u Orkov

11. Bring Ur-Gosh Three King´s Sorrel Plants
V zámku na dvore je aj orkský alchymista Ur-Gosh. Spýtajte sa ho, či by vám niečo nepredal, no odmieta. Obmäkčiť ho môžete jedine tak, že mu prinesiete tri rastliny King´s Sorrel. Kráľovský šťaveľ by ste už mali mať. Ak nemáte požadované množstvo, budete musieť trochu hľadať. Keď ich zoženiete, tak mu ich odovzdajte. Keďže sa jedná o vzácne rastliny, môžete ho potom napadnúť (s vysokou reputáciou v meste vás ostatní orkovia nechajú tak), zbiť ho a rastliny si vziať naspäť.
Odmena: 1500 xp, +1 Alchemy (Alchýmia), možnosť učiť sa od Ur-Gosha alchýmii a obchodovať s ním
Reputácia: +2 u OrkovZáver v FARINGu

Vo Faringu, v hornej pevnosti sídli hlavný vodca celej dobyvačnej armády orkov menom Kan. Jeho úloha je v podstate definitívne vysporiadanie sa s rebelmi, preto sa do nej pustite, až keď si budete istý, že tak chcete pokračovať. Aby ste sa dostali do pevnosti Faring potrebujete reputáciu v meste 75, čo nie je problém, ale aby ste sa dostali do hradnej časti pevnosti s Kanom, potrebujete reputáciu u orkov 75. Na to by ste mali plniť questy pre orkov a bojovať tak proti ľuďom.
Tu je stručný prehľad questov, ktoré vám prinesú reputáciu u orkov v Myrtane. Reputácie je tam viac, ak ste niektoré questy vynechali, alebo ich nechcete plniť (napr. ak ste ohnivé kalichy odovzdali mágom).

Cape Dun
+1 A Plague of Bandits in the Coastal Region
+2 Destroy the Rebel Underground in Cape Dun!
+7 Destroy the Rebel Camp Reddock

Montera
+1 Make Folleck Go Back to Work in the Castle Yard
+3 Yorik Needs Old Weapons
+3 Do Away With Sanford
+7 Take Okara Apart!
+3 Eliminate the Rebel Positions Around Montera

Silden
+1 Improve Your Reputation In Silden
+1 Inog Secretly Helps Slaves Escape
+1 Kill the Slaves Who Escaped from Silden
+7 The Warlord Umbrak Wants Anog the Rebel Leader Dead
+3 Kill the Undercover Rebel

Geldern
+2 Kill the Unholy Mercenary Ivan
+2 Discover the Secret of the Druid Runak
+4 Kill the Druid Runak
+7 The Orc Shaman Grok Wants All the Fire Chalices
+4 Kill the Druid Torn

Trelis
+7 Vak Needs Fifty Thousand Gold Coins for the Hashishin
+7 Destroy the Rebel Camp Nemora

Faring
+2 Defeat Vigo in the Arena
+2 Defeat Tuaksh in the Arena
+2 Defeat Mortis in the Arena
+2 Defeat Rozhov in the Arena
+1 Forging in Faring
+2 Bring Ur-Gosh Three King´s Sorrel Plants

A. Orkovia

1. Break the Last Resistance of the Morras!
Keď sa dostanete za vodcom orkov Kanom, tak ocení vaše schopnosti bojovníka a podotkne, že by ste mu mohli pomôcť rozdrviť zvyšky odporu ľudí v Myrtane. Máte zabiť všetkých vodcov rebelov. Ak spolupracujete s orkami a máte reputáciu na to, aby vás pustili za Kanom, tak už ste ich zrejme väčšinu zabili. Takže treba zabiť Javiera, vodcu rebelov v Reddocku; Rolanda, vodcu rebelov v Okare; Anoga, vodcu rebelov v lesoch nad Sildenom; Russela, vodcu rebelov v Nemore a napokon kráľa Rhobara II v hlavnom meste, vo Vengarde. Keď ich všetkých pozabíjate, zájdite za Kanom a oznámte mu to. Dostanete za odmenu Orkské brnenie, čo je obdoba paladinského brnenia za dobrákov. Taktiež je ochotný vás učiť sile a regenerácii. Tým ste odsúdili ľudí v Myrtane na otroctvo v službách orkov.
Odmena: 5000 xp, 3000 xp a Orkské brnenie od Kana, možnosť učiť sa od Kana sile a regenerácii
Reputácia: +7 u Orkov

B. Rebeli

1. Liberate Faring from the Orcs!
Vo Faringu som nenašiel nikoho, kto by sympatizoval s rebelmi a pomohol vám s prevratom. Všetci ľudia sú tam orkskí pätolízači. Preto ak rebelom pomáhate vy, je to na vás. Napadnite nejakého orka, zabite ho a bojujte s ostatnými. Zabite ich veliteľa Kana a toľko orkov a žoldnierov, koľko bude treba na oslobodenie celého Faringu.
Odmena: 10000 xp
Reputácia: +5 u RebelovVENGARD

Vengard je hlavné mesto Myrtany, v ktorom sídli aj kráľ Rhobar II. Keď orkovia dobyli väčšinu kráľovstva, kráľ sa musel stiahnuť do hradu vo Vengarde a mágovia hrad odrezali od okolitého sveta magickou bariérou. Kráľ so svojimi mužmi sa stiahli do zámku a v Innosovej svätyni je pár ďalších rytierov oddelených od ostatných orkami, ktorí zostali pod bariérou uväznení spolu s obrancami. Takže priama cesta nevedie a dostať sa doň môžete jedine teleportom.
Teleportačný kameň do mesta nájdete v pevnosti Gotha, v podzemnom cintoríne v jaskyni pod pevnosťou. Tento kameň vás teleportuje do mesta, do Innosovej svätyne.
Keď sa dostanete cez orkov z Innosovej svätyne do zámku, tak vo veži nad hlavnou sálou je mág Karrypto. Pri ňom sú ďalšie dva kamene, ktoré vám uľahčia cestovanie v tejto oblasti. Jeden teleportačný kameň vám umožní priamu cestu do hradnej sály ku kráľovi Rhobarovi. Druhý teleportačný kameň vás premiestni vonku za bariéru, neďaleko vstupu do mesta Vengard.
Ohnivý kalich. V meste môžete získať ďalší ohnivý kalich. Dá vám ho paladin Markus, ktorý je hneď na začiatku v svätyni Innosa, kam sa teleportujete pri prvom príchode do mesta. Máte ho zaniesť mágovi Karryptovi, ktorý je vo veži nad trónnou sálou v hrade. Keď zájdete na hrad, len sa s ním o tom porozprávajte a kalich si môžete nechať.
Bonus:
- Mlynský kameň pri ohnisku, kde táborí pár orkov, medzi svätyňou Innosa a severnou bránou: +5 Strength (vyžaduje silu 250).
- Mlynský kameň pod mostom vedúcim do hradu pri budovách, kde sídli druhý orkský komandér: +5 Strength (vyžaduje silu 250).
- Kniha v dome šamana pod mostom vedúcim do hradu, pri budovách, kde sídli druhý komandér: +5 Alchemy.
- Mlynský kameň pri studni pred domom štvrtého orkského komandéra: +5 Strength (vyžaduje silu 250).
- Mlynský kameň pod južným vstupom do hradu, pri dome piateho orkského komandéra: +5 Strength (vyžaduje silu 250).

1. Eliminate the Five Leaders of the Orc Siege Inside the Barrier
Keď sa prvýkrát teleportujete do Vengardu, objavíte sa v Innosovej svätyni, kde je aj paladin Markus. Keď sa ho popýtate na situáciu v meste, zistíte, že je zlá, pretože pod bariérou je spolu s ľuďmi uväznená aj hromada orkov, ktorých vedie päť komandérov. Aby ste pomohli ľuďom a oslabili orkov, bolo by dobré, aby ste tých komandérov zabili. Čaká vás celkom pekná kopa bojov s množstvom orkov (preto som aj nechal Vengard na návštevu v Myrtane na koniec). Nie je nutné zabiť všetkých orkov, podstatné je zabiť len tých piatich komandérov, no bojom s väčšinou orkov sa nevyhnete. Ak chcete, môžete si vziať na pomoc paladina Georga z questu „Take the Paladin Georg to Cobryn, the Commander-in-chief of the Paladins.“, no aj keď je silný, občas musíte dozrieť na jeho zdravie a pomôcť mu. Môžete tiež vylákavať menšie skupinky orkov a naviesť ich k svätyni, kde sa do nich pustia spolu s vami viacerý obrancovia. Zvoľte si spôsob, aký vám vyhovuje. Komandéri sú rozmiestnení po meste. Každý má vlastnú skupinu orkov, veľký dom v dobrom stave (čo v tom spálenisku nájdete ľahko) a v dome trón, na ktorom po večeroch hovie. Jeden je teda poniže svätyne Innosa, mierne napravo. Ďalší poniže svätyne Innosa, smerom naľavo, pod mostom vedúcim k zámku. Tretí je nad týmto mostom, pri hradbe zámku. Štvrtý je poniže hradu, pod druhým mostom. No a piaty je nad štvrtým, pri južnom vstupe do hradu. Keď všetkých pozabíjate, môžete sa tým pochváliť v hrade Cobrynovi a neskôr aj Markusovi.
Odmena: 5000 xp, 2000 zlatých a 500 xp od Cobryna, 4000 zlatých a 1000 xp od Markusa
Reputácia: +15 Vengard, +2 u Rebelov

2. Take the Paladin Georg to Cobryn, the Commander-in-chief of the Paladins
V Innosovej svätyni, kde sa objavíte, keď sa prvýkrát teleportujete do Vengardu, nájdete aj paladina Georga. Povie vám, že sa musí dostať za veliteľom paladinov pri hrade. Ponúknite mu pomoc, že ho tam odprevadíte. Môžete tento quest plniť spolu s questom „Eliminate the Five Leaders of the Orc Siege Inside the Barrier“ a vziať ho so sebou, nech vám pomôže v boji, no môžete ho tiež vziať aj po boji, keď ste sa zbavili orkov a len s ním prebehnúť. Od svätyne choďte nadol, doľava k mostu, za mostom pred hrad a dookola hradu k uvoľnenému mostu do hradu. Na dvore pred hradom oslovte Cobryna a povedzte mu, že ste mu doviedli Georga. Potom oslovte aj Georga, ktorý vám poďakuje.
Odmena: 2000 xp, 5000 zlatých od Cobryna, 5 liečivých nápojov a 500 xp od Georga
Reputácia: +15 Vengard

3. Take Markus´s Fire Chalice to the Head of the Fire Mages
Keď sa prvýkrát teleportujete do Vengardu, objavíte sa v Innosovej svätyni, kde je aj paladin Markus. Markus spomenie, že má u seba ohnivý kalich, ktorý treba doručiť vodcovi ohnivých mágov. Povedzte, že ho doručíte a dostanete tento quest aj kalich. Potom, keď sa dostanete do hradu (ak neplníte predošlé úlohy, stačí tam dobehnúť pomedzi orkov), tak vybehnite do veže nad trónnou sálou a tam je mág Karrypto. Stačí mu povedať o kalichu, ktorý posiela Markus a kalich si môžete nechať. Odporučí vám ísť s ním do kláštoru v Nordmare. Neskôr sa zastavte za Markusom oznámiť mu splnenie úlohy.
Odmena: 2000 xp, Ohnivý kalich, 500 xp od Markusa
Reputácia: +5 Vengard, +1 u Rebelov

4. Find the Lost Paladin Thordir
V meste je pri vstupe do hradu paladin Cobryn. Spýtajte sa ho, ako by ste mu mohli pomôcť a povie vám, že pri minulej potýčke sa stratil ich druh, paladin Thordir. Máte ho nájsť. Pod južným vstupom do mesta sídli piaty komandér orkov. V hradbe za jeho domom je veža. Schody má síce blokované, ale prekážku ľahko preskočíte. Hore na vrchole veže nájdete Thordira. Môžete mu pomôcť dostať sa do mesta a získate tak quest „Help the Paladin Thordir to Get to the Castle!“. Quest je kompletný a to, že ste ho našli oznámte Cobrynovi.
Odmena: 1500 xp, 500 xp od Cobryna
Reputácia: +15 Vengard

4.1. Help the Paladin Thordir to Get to the Castle!
Tento quest môžete začať aj samostatne, hneď keď nájdete Thordira, no pripravíte sa tým o quest „Find the Lost Paladin Thordir“, takže začnite najprv ten a v rámci neho získajte aj tento. Keď nájdete Thordira vo veži hradby poniže južného vchodu do zámku, tak mu povedzte, že mu pomôžete dostať sa do mesta. Potom sám vyrazí. Ak ste už pobili orkov, nie je problém a ak nie, tak vám aspoň pomôže. Stačí, aby ste s ním dobehli do hradu, čo je neďaleko. Tam vám poďakuje. Potom môžete povedať paladinovi Cobrynovi, ktorý je jeho veliteľom, že ste mu priviedli muža naspäť.
Odmena: 2000 xp, 3 liečivé nápoje, 500 zlatých a 500 xp od Cobryna
Reputácia: +15 Vengard

5. Destroy the Orcs´ Ring of Siege Outside of the Barrier
Vonku za bariérou, ktorá obklopuje Vengard sú orkovia obliehajúci mesto. Sú na juhozápadnej strane, pri ceste do Vengardu z Ardey, povyše miesta, kam sa môžete teleportovať teleportačným kameňom, ktorý získate v hrade. Keďže ste orkov v meste oslabili zabitím komandérov, môžete to spraviť rovnako aj vonku. Je tam pár stanov s hromadou orkov a medzi nimi sú aj štyria komandéry. Zabite ich. Potom to oznámte kráľovi Rhobarovi.
Odmena: 5000 xp, 10000 zlatých a 5000 xp od kráľa Rhobara
Reputácia: +2 u Rebelov

6. Bring Keldron Weapons for the Castle
Napravo pri zámku je kováč Keldron. Keď sa ho spýtate, ako môžete pomôcť, povie vám, že potrebujú zbrane, aspoň 20 vriec, aby mohli lepšie vyzbrojiť ľudí v hrade. Vrecia so zbraňami ste už mohli nájsť veľakrát, ale aj rozdať, no netreba sa báť, dosť ich nájdete aj tu v meste.
2 sú poniže svätyne Innosa nad severou bránou, pri ohníku, kde táborilo pár orkov. Poniže ohniska je mlynský kameň; 2 sú pri ohnisku poniže svätyne, ktorý je medzi zrúcaninami, pred domom prvého komandéra; 5 ich je v dome komandéra napravo, poniže svätyne (2 na prízemí, 3 na poschodí); 2 sú v malej budove pri severnej bráne vonkajšej hradby mesta; 2 sú povyše západnej brány, poniže mosta vedúceho k hradu, pri dome druhého komandéra; 1 sú v sklade napravo od budovy tretieho komandéra, nad mostom pod hradbou hradu; 1 sú v chatrči oproti kováčskej dielni, pri zablokovanom vchode do hradu, medzi tretím a štvrtým komandérom; 2 sú v dome štvrtého komandéra pod druhým mostom, poniže hradu; 1 sú v dome šamana pri štvrtom komadnérovi; 1 sú pri bubnoch pred kamenným domom oproti sídlu štvrtého komandéra; 2 v budove u piateho komandéra pri južnom vstupe do zámku; 2 sú hore na veži, na ktorej je aj paladin Thordir.
Odmena: 1500 xp, 4000 zlatých
Reputácia: +10 Vengard, +1 u Rebelov

7. Bring Hammers to Vandorn for the Castle
Naľavo od zámku je obchodník Vandorn. Povie vám, že na opravu v meste nutne potrebujú náradie. Konkrétne čakany, píly a kladivá. Máte mu priniesť 10 kladív. Chce kladivá (Hammer), nie kováčske kladivá (Smith´s Hammer). Nájsť tieto obyčajné kladivá je trochu problematické, ak ich chcete nájsť voľne, alebo kúpiť. No môžete nájsť ľudí opravujúcich svoje domy (napríklad v Sidlene, pár žoldnierov a otrokov). Tých môžete zbiť (pokiaľ máte vysokú reputáciu v meste, tak vás ani ostatní nenapadnú) a kladivo si vziať. Aby ste veľa nemuseli behať, môžete to spraviť na jednom mieste. Postava, ktorá opravuje dom je totiž naprogramovaná, aby to robila, takže aj keď jej vezmete kladivo, o chvíľu sa jej objaví nové a vy postavu môžete opäť zbiť a kladivo si vziať. Je to trochu podvod, ale ušetrí to dosť času. Keď máte 10 kladív, vráťte sa za Vandornom a odovzdajte mu ich.
Odmena: 1500 xp, +1 Smithing (Kováčstvo), 300 zlatých
Reputácia: +5 Vengard

8. Bring Saws to Vandorn for the Castle
Naľavo od zámku je obchodník Vandorn. Povie vám, že na opravu v meste nutne potrebujú náradie. Konkrétne čakany, píly a kladivá. Máte mu priniesť 5 píl. Nájsť píly (Saw) je trochu problematické, ak ich chcete nájsť voľne, alebo kúpiť. No môžete nájsť pracujúcich ľudí, konkrétne tých, čo pília kmene stromov. Sú na rôznych miestach (napr. Silden, Montera, atď). Stačí zbiť takú osobu a vziať jej pílu. Aby ste nemuseli veľa behať, môžete využiť rovnaký trik, aký opisujem pri získavaní kladív v rámci questu „Bring Hammers to Vandorn for the Castle“. Píl musíte získať 15, nie päť, ako vám povie Vandorn aj ako vám uvádza zadanie. Zrejme je to chyba, ale (pokiaľ to neskôr neopraví nejaký patch) je to tak. Takže keď budete mať pätnásť píl, odovzdajte ich Vandornovi.
Odmena: 1500 xp, +1 Smithing (Kováčstvo), 500 zlatých
Reputácia: +5 Vengard

9. Bring Pickaxes to Vandorn for the Castle
Naľavo od zámku je obchodník Vandorn. Povie vám, že na opravu v meste nutne potrebujú náradie. Konkrétne čakany, píly a kladivá. Máte mu priniesť 20 krompáčov (Pickaxe). Krompáče má na predaj skoro každý, s kým môžete obchodovať. Minimálne každý kováč. Stačí teda obehať mestá a pokúpiť ich. Tiež ich môžete nájsť u otrokov pracujúcich v baniach, alebo len voľno pohodené v baniach. Musíte ich mať 21, nie 20, ako vraví Vandorn. Zrejme je to chyba, ale (pokiaľ to neskôr neopraví nejaký patch) je to tak. Teda môžete mu odovzdať aj len 19, no dostanete akurát finančnú odmenu a quest nesplníte. Takže, keď máte dvadsaťjeden krompáčov, tak ich odovzdajte Vandornovi.
Odmena: 1500 xp, +1 Smithing (Kováčstvo), 1000 zlatých
Reputácia: +5 Vengard

10. Bring Abe Bread for the Castle
Poniže zámku, na nádvorí s prvými obrancami je zásobovač Abe. Povie vám, že ľudia hladujú a potrebujú nové zásoby, aspoň chlieb a mäso. Máte mu priniesť 30 kusov chleba. Chlieb nájdete v mnohých budovách na stoloch a poličkách, pretože je to bežná potravina. Takže ho môžete nakradnúť. Tiež ho majú u seba rôzne postavy, či sa nachádza v truhliciach (ktoré budete rabovať na miestach, kde ste bojovali). Taktiež môžete chleba kúpiť od obchodníkov. Nie je príliš častou položkou, ale nájdete ho. Keď máte 30 kusov, tak sa vráťte k Abemu a odovzdajte mu ich.
Odmena: 1000 xp, 5 mana nápojov
Reputácia: +5 Vengard

11. Bring Abe Roast Meat for the Castle
Poniže zámku, na nádvorí s prvými obrancami je zásobovač Abe. Povie vám, že ľudia hladujú a potrebujú nové zásoby, aspoň chlieb a mäso. Máte mu priniesť 30 kusov opečeného mäsa. To už zrejme máte, alebo ak máte len surové, tak ho opečte. Potom tridsať kusov odovzdajte Abemu.
Odmena: 1500 xp, 5 liečivých nápojov
Reputácia: +5 VengardZáver v VENGARDe

A. Orkovia

1. Destroy Vengard, the Capital of the Humans
Nenašiel som nikoho, koho by zaujímal tento quest. Dokonca sa o to nestaral ani Kan, vrchný vodca orkov vo Faringu. Takže je to zrejme dobrovoľný quest pre tých, čo sympatizujú s orkami. Jeho podstatou je tak, ako ste predtým zlikvidovali ostatné rebelské tábory, tak môžete zlikvidovať aj poslednú baštu ľudstva v Myrtane. Proste v zámku napadnite jeho osadenstvo a zabíjajte ich. Keď zabijete dostatok stráží, oslobodených otrokov a iných pomocníkov, tak ste zničili odpor vo Vengarde.
Odmena: 10000 xp
Reputácia: +7 u Orkov

B. Rebeli
Všetky voľné questy vo Vengarde robíte v podstate pre rebelov, takže žiadny konkrétny záver s nimi sa tu nenachádza.

Myrtana 1 | Myrtana 2 | Nordmar | Varant | Hlavný príbeh | Ostatné

Súvisiace hry: Gothic REMAKE
Risen 3: Titan Lords
Risen 2: Dark Waters - Air Temple
Risen 2: Dark Waters - Treasure Isle
Risen 2: Dark Waters
Gothic Complete Collection
Arcania: Gothic 4 - Fall of Setarrif
Gothic 3: Forsaken Gods Enhanced Edition
Arcania: Gothic 4
Risen
Gothic 3: Forsaken Gods
Gothic 2: Gold Edition
Gothic 2: Night Of The Raven
Gothic 2
GothicDiskusia Príspevkov: 358 Hodnotenie
2061 hlasov

100
60
20

80
40
0
56
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2021 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |