HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20446
5454
5063
1436
1599
7286
5725
12160
1687

Online 34467 užívateľov

Návody > The Godfather


Zobrazení:120964
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Úvod


Mapa
Kompletná mapa mesta - DOWNLOAD (1.2 MB)


Vzhľad
V menu, kde si nahrávate uložené pozície, máte vždy položku "Edit" a môžete si zmeniť vzhľad vašej postavy. Mimo klasického, fyzického vzhľadu môžete vašej postave dokupovať nové obleky, okuliare, klobúky, ktoré neslúžia len na okrasu, ale aj zvyšujú váš rešpekt. Čím drahšie, tým ste viac rešpektovaný.


Schopnosti
Dosahovaním rešpektu postupujte po leveloch. Pri ukazovateli rešpektu máte vždy číslo vášho momentálneho levelu. Za každý level máte jeden skúsenostný bod, ktorý môžete investovať.
Máte päť položiek, do ktorých môžete investovať a taktiež si môžete pozrieť, čo ktorý bod na danej úrovni vylepší a tak môžete vopred plánovať, kam budete investovať svoje body.

Fighting - zvyšuje silu vašich úderov, dlhšie môžete niekoho držať pod krkom a lepšie aj ľudí presviedčate pomocou pästí k spolupráci.
Shooting - zvyšuje rýchlosť mierenia, presnosť streľby a šancu na odzbrojenie protivníka.
Health - zvyšuje samozrejme výšku vášho života, rýchlosť jeho obnovovania a šancu blokovať údery.
Speed - zvyšuje dĺžku doby, počas ktorej vládzete šprintovať a vylepšuje beh so zbraňami, či prebíjanie počas behu.
Street Smart -
táto položka zahŕňa vašu šikovnosť, ako sa viete obracať na ulici. Umožňuje vám uniesť viac výbušnín, dynamitov a molotov koktailov. Znižuje, respektíve zabezpečuje nižší nárast položiek Heat (ako veľmi poburujú políciu vaše prehrešky ako zabíjanie, kradnutie a podobne) a Vendeta (ktorá sa zvyšuje pri likvidovaní členov nepriateľských rodín). Špecialitkou je, že na štvrtom leveli už viete kradnúť zaparkované autá tak, aby si to polícia vôbec nevšimla (0 Heat).


Polícia
Môžete podplácať policajtov. Vtedy sa vám pri minimape zobrazí ukazovateľ, ktorý sa pomaly míňa. Počas jeho trvania sú vám odpustené niektoré drobné prehrešky, prípadne skôr stratia policajti o vás záujem, ak spravíte zločinov viac. Taktiež, ak máte do troch hviezdičiek hľadanosti, tak sa ich podplatením policajta zbavíte. Podplatiť môžete za pár stoviek bežných pochôdzkarov, alebo na policajnej stanici seržanta za 1000 dolárov, kedy sa vám toho prepečie viac.


FBI a Vojna mafiánov
Keď zabíjate členov ostatných rodín, preberáte ich podniky a proste robíte akcie proti nim, tak za každý váš akt proti ich rodine vzrastá level ich nenávisti k vám, takzvaná Vendeta. Keď dosiahne svoj maximum, tak vám vyhlásia vojnu. To znamená, že než sa vojna skončí, budú na vás členovia rodiny, s ktorou vojnu vediete, útočiť, len čo vás zbadajú. Vojnu môžete ukončiť dvoma spôsobmi. Prvý je ten, že zájdete do hlavného sídla ich rodiny a výbušninou zničíte jednu z ich dvoch budov. Druhý spôsob je, že nájdete podľa mapky skorumpovaného agenta FBI, podplatíte ho pár tisíckami a ten stiahne Vendetu a vojnu tak zastaví. Oba spôsoby sa vám rátajú ako zvíťazenie vo vojne.


Zarábanie

Nákladiaky
Po meste jazdia nákladné autá, ktoré prevážajú peniaze ostatných rodín. Ak si chcete zarobiť, tak zastavte takýto nákladiak. Môžete ho doničiť svojím autom, no väčšinou mi tak ušli, takže najjednoduchšie je vytiahnuť zbraň a trochu ich nákladiak rozstrieľať. Vystúpia dvaja členovia ochranky a šofér. Ochranku zabite a šoféra môžete vypočuť a prezradí vám, kde je nejaký nelegálny biznis rodiny pre ktorú pracuje, no to nie je potrebné. Z nákladiaku si vezmite peniaze a na boku sa vám zobrazí symbol vaku s peniazmi. Pokiaľ s nimi vbehnete do svojho Safe Housu, tak sa vám získaná suma pripíše na účet.

Banky
Môžete vykrádať banky. Tie sú na mapke zobrazené symbolom dolára ($). Jednoducho vstúpte do banky, položte pred trezor výbušninu, ustúpte pred výbuchom a po výbuchu si vezmite obsah trezoru. Samozrejme, že v banke je ochranka, ktorú treba zlikvidovať, alebo byť príliš rýchly. Vhodné je podplatiť nejakého policajta, alebo samotného seržanta, aby ste cestu domov nemali príliš náročnú, pretože tak, ako pri peniazoch z nákladiakov, aj tieto sa vám pripíšu na účet, až keď s nimi dobehnete do Safe Housu.

Obchody: legálne a nelegálne
Tak ako si to nacvičíte aj na začiatku hry v tréningovej misii, tak tak môžete potom získavať pod vplyv svojej rodiny ďalšie podniky. Ono práve táto činnosť tvorí podstatnú časť hry, keďže misií nie je ani dvadsať a pre zvýšenie vplyvu a vášho príjmu treba preberať podniky.
Keď sa prvýkrát priblížite k obchodníkovi a buď na neho namierite, alebo ho zameriate pravým tlačidlom myši, tak sa vám zobrazí jeho ukazovateľ stavu. Ukazovateľ musíte zaplniť modrou farbou za zelenú čiarku. Vtedy je obchodník ochotný pristúpiť na vaše podmienky. Ak to dotiahnete až do červeného pásma, tak je to prehraté, pretože vtedy ste na neho tlačili príliš a už s vami nebude spolupracovať, ani keď ho zabijete. Sledujte to pásmo pozorne, pretože, keď ho začnete presviedčať, tak červené pásmo už neuvidíte a idete po pamäti. Prečo to však píšem, keď sa stačí dostať po zelenú čiarku? Pretože tam sa vám zobrazí suma, ktorú bude týždenne platiť. Môžete ho presviedčať aj viac, ďalej za zelenú čiarku a čím viac naplníte ukazovateľ modrou farbou, tým viac peňazí týždenne dostanete, no práve preto, ak by ste boli príliš chamtiví, je tu aj ten červený ukazovateľ sprava, za ktorý sa nesmiete dostať. Sú tu rôzne typy podnikov, obchodníci s cigaretami, rybami, pekárne, mäsiarne, hotely, reštaurácie, krčmy, holičstvá, krajčírstva, kvetinárstva a na každého majiteľa platí niečo iné. Na niekoho stačí vytiahnuť zbraň a mieriť mu do tváre, niekomu treba dať pár rán päsťou, či ho prehodiť cez okno. Na niekoho zaberie, keď mu rozmlátite zariadenie (výklady, pokladne, váhy, skrinky) a na niekoho, keď pred ním zastrelíte civilistu. Niekoho len stačí chytiť a trochu s ním pomykať a násilie ani nebude potrebné. Uvidíte, čo najviac zaberá. Dávajte však pozor, pri násilnom presviedčaní, aby ste postavu nezabili. Neskôr v hre, keď už máte značný rešpekt, tak väčšinou už má ukazovateľ zaplnený na zelenej čiarke, takže ho stačí osloviť a je to, no stále ho môžete trochu preplesknúť, pre vyšší výnos (dosť pomôže, ak má vaša rodina pod palcom dané územie - to dosiahnete obsadením strategických bodov rodiny, ktorá územie ovláda).
V mnohých legálnych podnikoch sú dvere, ktoré vedú do zadnej časti, skladu, či na poschodie, kde sa vedie nelegálny podnik (otvoria sa vám, až keď presvedčíte majiteľa legálneho podniku k spolupráci). Môže ísť o sklad kradnutého tovaru, kasíno, falšovateľňu peňazí, či nevestinec. Keď nájdete prevádzkovateľa daného podniku, tak mu môžete zaplatiť, aby sa z vás stali obchodní partneri, no tak isto ho môžete násilne presvedčiť, ako aj obchodníkov (rovnakými taktikami) k spolupráci a získať tak väčší podiel zo zisku.
Mimo obchodov sú tu ešte skladiská. Sklady prinášajú najväčší zisk, no aj sa najťažšie získavajú. Už cestou k nim narazíte na zátarasy, pri ktorých sú nepriatelia. Keď prekonáte zátarasy, dorazíte na dvor, kde sa musíte prestrieľať k budove. Keď pobijete dostatok nepriateľov, tak otvoria dvere tí, čo sú vnútri a musíte sa prebojovať aj vnútornou časťou cez ďalších nepriateľov. Napokon sa dostanete k majiteľovi skladu, ktorého presvedčite k spolupráci tak ako obchodníkov, či prevádzkovateľov nelegálnych biznisov.
Ešte poznámka - zisk z podnikov ide Donovi a rodine. Vy z neho získavate iba isté percento, takže čím viac podnikov vlastníte, tým lepšie. A čím máte vyššiu hodnosť v rodine, tým väčšie percento z výpalného získavate.

Ovládnutie územia
Na prekvapenie vaša rodina neovláda na začiatku hry žiadne územie a celé mesto je rozdelené medzi ostatné rodiny. Ak chcete územie ovládnuť, tak zájdite do hlavného sídla danej rodiny a zničte ho. Ľahko sa povie, ťažko urobí. Tak ako pri skladoch, aj tu vás čakajú zátarasy na cestách smerujúcich k sídlu. Keď sa dostanete cez zátarasy, tak vás čaká armáda mafiánov na dvore a v oboch domoch sídla. Všetky sídla vyzerajú rovnako, takže si môžete obzrieť vaše a budete sa vedieť pohybovať aj v cudzích. Tam, keď sa prebojujete do budovy, zbehnite v nej do pivnice, kde nájdete výbušninu, ktorú tam umiestnite a než vybuchne, vybehnite z budovy. To spravte aj v druhej budove. Keď zničíte obe budovy, rodinu ste tak oslabili, že celé územie spadá pod váš vplyv. Viac peňazí a väčšia miera rešpektu od ostatných.
Inak, toto platí pre všetky oblasti, okrem Little Italy. Rodina Tattaglia totiž ovláda aj toto územie, aj Brooklyn a hlavné sídlo majú v Brooklyne. Pre ovládnutie Little Italy musíte obsadiť ich sklad (Warehouse) v severnej časti oblasti.
Príbehové misie


1. The Alley
Luca Brasi prichádza a zachráni vás od trojice výtržníkov. Jedného sám odpraví. Aby ste sa naučili ako bojovať, tak si precvičte údery podľa rád na druhom z nich a napokon ho dorazte. Potom na vás Luca pustí tretieho, aby ste si otestovali svoje novo naučené schopnosti v praxi. Zabite ho, choďte za Lucom a oslovte ho. Vysvetlí vám, ako používať mapu a pošle vás domov - do vášho Safe House, kde si môžete ukladať pozíciu. Zájdite tam a použite save.
Odmena: Rešpekt - 500, Doláre - 500.


2. The Enforcer
Zdvihnite dole v chodbe telefón a vyjdite von za Lucom. Zájdite s ním pred mäsiareň, ktorej majiteľ odmieta platiť za ochranu, tak mu máte vysvetliť, načo je ochrana dobrá. Vstúpte do mäsiarne, kde už je majiteľ Emilio Brunetti. Zobrazí sa vám v pravom hornom rohu ukazovateľ. Aby ste ho presvedčili, musíte naplniť ukazovateľ za zelenú čiarku, no ak ho dostanete až do červeného pásma, je to stratené. Trochu mu porozbíjajte zariadenie, alebo mu dajte pár rán a keď ukazovateľ máte tam, kde potrebujete, tak ho oslovte. Je ochotný platiť. Obchod je teraz pod ochranou vašej Rodiny. Tu zistíte, že niektoré podniky sú len kamuflážou pre nelegálnu činnosť (Rocket). Prejdite zadnými dverami a vybehnite na poschodie. Tam nájdete kasíno. Zájdite za jeho prevádzkovateľom a odkúpte od neho jeho spoluprácu s vašou rodinou, alebo ho k tomu prinúťte. Ak by bol proti, tak ho tiež treba trochu presvedčiť. Potom sa vráťte dolu do obchodu a vo dverách čaká policajný seržant. Podplaťte ho a uvidíte zelený ukazovateľ, ktorý sa pomaly míňa. Počas tohto obdobia sa vám prepečú menšie zločiny, keďže ich páchate v oblasti s podplateným policajtom. Potom už len vybehnite von a odovzdajte peniaze Lucovi.
Odmena: Rešpekt - 750, Doláre - 1000.


3. A Grave Situtation
Zájdite do Falconite Social Clubu, kde vás čakajú Paulie Gatto a Marty "Monk" Malone. Nejakí študenti si podali dcéru majiteľa pohrebníctva a tak sa im máte pomstiť. Keď dorazíte na miesto, tak sa prikrčte a prebehnite popri múre s oboma vašimi parťákmi. Na dvorčeku pred cintorínom sú dvaja mladíci. Bežte k nim. Prvého otrieskajte o stenu. Chyťte ho, dotiahnite k stene a hoďte ho o stenu. Druhý je pri hroboch, tak ho tiež chyťte a otrieskajte mu hlavu o náhrobky, aby ste mu začali odoberať zo života. Keď ich domlátite, tak sa s jedným z nich v animačke zahráte a poriadne ho vydesíte. Potom ešte oslovte Monka, ktorý vám povie, že Luca vás čaká v Little Italy.
Odmena: Rešpekt - 2500, Doláre - 1500.


4. Sleeping with the Fishes
Zájdite za Lucom a dostanete krátky tréning v streľbe. Pravým tlačidlom myši zapnete automierenie na cieľ, no myškou môžete zameriavačom pohybovať. Streľbou do nôh zabránite postave v pohybe, streľbou do ramena postavu na chvíľu odzbrojíte. Potom sa pritlačte k stene (caps look) čo je veľmi výhodná vec pri streľbe na cieľ za rohom. Pritlačený k stene stlačte pravé tlačidlo myši, čím zameriate cieľ a až keď stlačíte ľavé tlačidlo pre streľbu, tak vykuknete spoza rohu, aby ste strieľali. Po tréningu nasadnite do auta a odvezte Lucu na stretnutie s členom rodiny Tattaglia, aby predstieral, že sa k nim chce pridať. Odvezte ho do Midtownu v časovom limite, no netreba sa nijako hnať, stíhate to v pohode, cesta je celkom priama. Tam uvidíte, že prekuknú Lucovu hru a zabijú ho. Máte ho pomstiť a zabiť jeho vraha. Postrieľajte nepriateľov pri vás, pritisnite sa k stene a strieľate po ďalších, ktorí vybiehajú z dvier. Potom vstúpte dovnútra a postrieľajte zvyšok nepriateľov, vrátane Lucovho vraha. Po jeho zabití sa vám spustí časový limit, v ktorom sa máte dostať do Safe Housu. Vybehnite von, nasadnite do auta a vracajte sa cestou, ktorou ste prišli. Polícia sa vás bude snažiť zastaviť, no nemusíte sa s nimi zdržovať. Proste utekajte, prípadne sa držte popri ostatných autách a policajné do nich s veľkou pravdepodobnosťou vrazia. Vbehnite do svojho domu a je to.
Odmena: Rešpekt - 3500, Doláre - 2000.


5. The Don is Dead
Zájdite na dohodnuté stretnutie s Monkom do holičstva. V scénke uvidíte, ako sa pokúsia Dona zavraždiť. Monka postrelia a jeho sestru Frankie vezmú ako rukojemníčku. Postrieľajte nepriateľov vo svojej blízkosti, vybehnite von a zamierte na muža, čo drží Frankie. Nespoliehajte sa len na automierenie a namierte si aj myškou a streľte ho do hlavy. Potom naskočíte do auta a budete chrániť sanitku prevážajúcu Dona do nemocnice. Z vášho auta strieľa Fredo po nepriateľoch, no hlavná práca zostáva na vás. Môžete ich trochu vytláčať z cesty, alebo ísť popri bežných autách, aby do nich narazili, tak ako policajti v predošlej misii. Keď dorazíte na most, tak tam je zátarasa gangstrov. Postrieľajte nepriateľov a posledného (čo má nad hlavou symbol ruky ovládajúcej bábku) vypočujte. Spomenie Sollozzu. Trochu ho dotlčte, aby bol ochotný hovoriť. Potom naskočte do sanitky, keďže ju nemá kto šoférovať a odvezte rýchlo Dona, než zomrie do nemocnice na Bleeckerovu ulicu. Zastavte pred nemocnicou, kde sa už o neho postarajú doktori.
Odmena: Rešpekt - 5000, Doláre - 2500.

- Keď je Don bezpečne v nemocnici, tak zájdite do hlavného sídla rodiny Corleone a oslovte tam Toma Hagena. Povie vám, že potrebujú ľudí, ako ste vy. Ste povýšený a získavate hodnosť Enforcer.
Odmena: Rešpekt - 5000, Doláre - 7500.


6. Intensive Care
Pete Clemenza na vás čaká, tak za ním zájdite a povie vám, aby ste dozreli na Dona. Zájdite teda do nemocnice. Pri vstupe stretnete Francescu, ktorá vám poďakuje za záchranu. Vstúpte do nemocnice a strážnikovi pri vchode odovzdajte svoje zbrane. Vybehnite hore a choďte na izbu č. 7, kde leží Monk. Oslovte tam jeho sestru a objaví sa vrah v susednej miestnosti. Keďže nemáte zbraň, tak tam bežte a zabite ho, najlepšie uškrtením. Vezmite si jeho pištoľ. Máte sa postarať o Frankie a dostať ju do bezpečia. Na chodbe stretnete Michaela Corleoneho. Ten pôjde dávať pozor na otca. Spoza dverí izby č. 6 si môžete vypočuť ich rozhovor. Zbehnite dole schodmi. Napravo je v miestnosti s označením Pharmacy život, ak budete potrebovať neskôr. V miestnosti naľavo je brokovnica. Pokračujte do podzemných garáží (Basement). Tam sa prestrieľajte cez pár nepriateľov. Máte málo nábojov, tak mierte presne a neplytvajte na tých, čo nemajú strelné zbrane. Prebojujte sa až do garáže so sanitkou, ktorou utečie Frankie. Vráťte sa hore, kde vás už čaká Michael. Než ho oslovíte, skočte na izbu č. 6, kde leží Don a nájdete tam vrecko, v ktorom je 2000 dolárov. Vráťte sa za Michaelom a oslovte ho. Máte kryť predný vchod, no keď vyjdete von, tam vás už čaká polícia.
Odmena: Rešpekt - 6000, Doláre - 5000.


7. Fireworks
U krajčíra vás čaká Clemenza. Zájdite za ním a pošle vás do Rosinho bordelu. Zájdite tam a oslovte pri vchode Rose. Vybehnite hore a pohovorte si s Pauliem, Monkom a Sonnym. Objaví sa policajný seržant a odvedie Rosu na "výsluch". Zbehnite dolu a podplaťte policajta vo dverách a pustí vás von. Plížte sa bočnou uličkou. Sú v nej policajti a ak vás zbadajú a rýchlo ich neumlčíte, tak vypukne poplach a idete odznova. Vždy sa k nejakému priplížte, chyťte ho (pravé a ľavé tlačidlo myši) a uškrťte ho (x). Ako vám poradil policajt, môžete sa aj preplížiť, ale je to náročnejšie a zbytočné. Takto sa dostaňte až do budovy, v ktorej zlikvidujte ďalších troch. Na poschodí oslovte Rose. Je O.K., no máte sa zbaviť seržanta. Vyvezte sa výťahom na strechu, kde je seržant Galtosino a rovno vás napadne. Môžete mu dať pár rán, no nezabíjajte ho, musí to vyzerať ako nehoda. Choďte ku kraju strechy, tam ho chyťte a zhoďte dole. Tak to vyzerá, že opitý spadol zo strechy. Cestou z budovy oslovte Rose a povie vám, aby ste sa zastavili v Corleonovom sídle.
Odmena: Rešpekt - 7500, Doláre - 7500.

- Ako vám poradila Rose, zájdite do sídla Corleonovcov. Tam si pohovorte s rôznymi ľuďmi a dozviete sa nové veci, ktoré už síce môžete poznať, no takto je to oficiálne (ako napríklad, že dobyť sklad - Warehouse prináša poriadne zisky). Vstúpte do budovy a Tom Hagen vás povýši na spojenca rodiny - hodnosť Associate.
Odmena: Rešpekt - 10000, Doláre - 7500.


8. Death to the Traitor
Zájdite do Brooklynu za Clemenzom do jeho domu. Povie vám, že Paulie Gatto je tým, kto zradil Dona. Najprv sa však musíte postarať o jeden podnik patriaci rodine Tattaglia. Vstúpte do reštaurácie, pred ktorou ste zastali a vybehnite na poschodie, kde si vezmite časovanú nálož, ktorú tam schoval Clemenza. Zhora uvidíte, že v sklade ohrozujú dvaja Tattagliovci kuchára. Zbavte sa ich a oslovte kuchára. Ten vám z vďačnosti odomkne dvere na poschodí, za ktorými je život a nejaká výbava. Vráťte sa na ulicu a oslovte Clemenzu. Bežte s ním k podniku Tattagliovcov. Prestrieľajte sa na poschodie a tam umiestnite výbušninu. Než vybuchne, musíte sa dostať von. Za dverami pri schodoch, z ktorých vybehne nepriateľ, sú balíčky s peniazmi v hodnote 2000, tak ak stíhate, tak si ich vezmite, no hlavne rýchlo vybehnite von. Nasleduje výbuch a vy odchádzate. Zastavíte pri sklade a Clemenza povie, že si musí odskočiť. Vy sa pokúsite zlikvidovať Paulieho, ktorý to však prekukne a utečie. Vydajte sa za ním a dorazte ho. Pozor na výbušné kontajnery, ktoré bude odstreľovať. Prenasledujte ho a zabite ho. Keď sa vrátite k autu, dorazí k vám aj polícia. Clemenza nasadne a vy šoférujete. Tak ako predtým, opäť raz unikajte polícii a dostaňte sa do zadnej uličky za Paulieho bytom, kde to odparkujete v garáži a tak sa strasiete polišov.
Odmena: Rešpekt - 17000, Doláre - 10000. Paulieho byt ako Safe House v Brooklyne.


9. Horseplay
Zájdite za Monkom Maloneym a ten vás pošle za Tomom Hagenom do sídla Corleoneovcov. Odlietate s Tomom do sídla Jacka Woltza, aby ho Tom presvedčil, nech obsadí vo svojom filme Donovho krstného syna. Tom pri vyjednávaní neuspeje, tak odchádza a dá vám signál, aby ste sa o to postarali. Na začiatok sa musíte dostať do stajní. V celej misii nesmiete vyvolať poplach. Ak vás nejaký strážnik zbadá, máte zase ako predtým, keď ste sa plížili uličkou s policajtami pár sekúnd na jeho umlčanie. No zo začiatku nemusíte robiť nič iné, než sledovať Rocca. Presúvajte sa, keď aj on, proste držte sa tesne pri ňom - on dohliadne, kedy sa stráže nepozerajú a bezpečne vás dostane až do stajne. Tam vás pošle strážiť dvere, tak dozrite, prípadne sa zbavte jedného strážcu a Rocco sa vráti aj s balíčkom. Teraz sa musíte dostať do Jackovej spálne. Stále sa plížte. Vyjdite hore schodmi a zabite strážcu pri zadnom vchode. Vstúpte do budovy. Tu bude komorník. Nesmiete zabíjať nevinných. Netrápte sa, pôjde do vedľajšej izby. Počkajte si, kým po chodbe prejde strážnik ku schodom a zabite ho. Vyjdite hore schodmi a uškrťte ďalšieho. V ďalšej miestnosti je slúžka. Počkajte, kým pôjde do chodby. Tam prehodí pár slov so strážnikom a pôjde do bočných miestností. Vtedy vyrazte a zbavte sa strážnika. Dojdite k Jackovej spálni a počkajte, kým sa k vám pridá aj Rocco. Ten umiestni Jackovi hlavu jeho obľúbeného koňa na posteľ. Tým ste skončili a vyplížiť sa už nemusíte. Automaticky sa ocitáte v sídle rodiny Corleone. Oslovte chlapíka čo stojí pri vás a povie vám, že tom na vás čaká v Midtowne. Zájdite tam a povie vám, že Don posiela svoje pozdravy a za vaše služby vám dáva k dispozícii byt v tomto hoteli. Teraz sa máte vrátiť do sídla Rodiny.
Odmena: Rešpekt - 12500, Doláre - 15000. Safe House v Midtowne.


10. A Recipe for Revenge
Bola dohodnutá schôdzka so Sollozzom a McLuskeym. Chcete sa ich zbaviť, takže treba na záchode v reštaurácii ukryť zbraň. Schôdzka bola práve dohodnutá, takže keď sadnete do auta, máte pár minút, aby ste to stihli, než dorazí Sollozzo. Stačí ísť po hlavnej ceste cez Broadway a väčšinou pôjdete rovno na 4 avenue a ste v Midtowne. Zastavte pred reštauráciou. Priamo dnu ísť nemôžete, tak choďte bočnou uličkou za reštauráciu a cestou potichu zabite dvoch strážcov. Pri dverách presvedčte chlapíka, aby vám otvoril zadný vchod. Vstúpte a choďte na záchod, kde schováte zbraň. Potom nasleduje animačka, v ktorej dôjde k stretnutiu. Michael Corleone pôjde na záchod, vráti sa a oboch mužov zastrelí. Utečie do auta. Utekajte za ním. Zastreľte len tých, čo vás bezprostredne ohrozujú a nezdržujte sa likvidáciou všetkých. Nastúpte do auta a odvezte Michaela do dokov v Hell´s Kitchen. Michael odíde a vy oslovte chlapíka, ktorý stojí neďaleko vás a pošle vás za Tomom Hagenom do klubu. Cez telefón sa tiež môžete spojiť s Clemenzom, ktorý vás volá do klubu.
Odmena: Rešpekt - 15000, Doláre - 20000.

- Zájdite teda do klubu, ako vám bolo povedané a oslovte Toma. Pozve vás dovnútra, kde už čaká rodina. Samotný Don vás povýši do hodnosti Soldier a tým pádom ste členom rodiny Corleone.
Odmena: Rešpekt - 17500, Doláre - 20000.


11. Now it´s Personal
Frankie vám zatelefonuje, aby ste sa za ňou zastavil, tak sa vráťte do vášho apartmánu v Midtowne. Frankie chystala pre vás romantický večer, keď sa objavia Tattagliovci a unesú ju. Pobite tých, čo sú pri vás a na chodbe. Dole chyťte ich vodcu a dostaňte z neho, kam ju uniesli. Zistíte, že do kostola, tak použite telefón v chodbe a zavolajte jej brata Monka. Máte ísť po neho. Je len pár blokov ďalej, tak po neho dojdite. Potom uháňajte do Brooklynu a zaparkujte to tam pred kostolom. Vstúpte do kostola bočným vchodom cez kryptu. Tam vás čakajú nepriatelia, tak sa prestrieľajte až hore do kostola, kde nájdete zomierajúcu Frankie.
Odmena: Rešpekt - 20000, Doláre - 30000.


12. The Silent Witness
Zájdite za Sonnym. Vyjdite na poschodie v sklade a vypočujte kápa Tattagliovcov. Proste mu dajte pár rán, aby ste ho presvedčili k spolupráci a potom ho vypočujte. Zistíte, kde sa skrýva Bruno Tattaglia, zodpovedný za smrť Frankie. Vyjdite teda von a zájdite k pohrebníctvu v Midtowne. Dnu vstúpte hlavným vchodom, alebo cez garáž a pobite nepriateľov. Zvezte sa výťahom do podzemnej spaľovne, kde vás čaká Bruno. Zabite ho tak, že ho hodíte do pece. Proste ho pri peci chyťte a hoďte smerom k nej, ako keď hádžete nepriateľov o stenu.
Odmena: Rešpekt - 25000, Doláre - 35000.


13. Sonny´s War
Zájdite do sídla rodiny, kde oslovte Sonnyho. Povie vám, aby ste ho vyzdvihli na dohodnutom mieste, tak tam po neho zájdite. Odvezte ho v časovom limite pred reštauráciu v Hell´s Kitchen. Stíhate to v pohode, pretože väčšinou pôjdete po rovnej ceste, takže sa stačí vyhýbať okoloidúcim autám. Máte zistiť, kto zásobuje nelegálny biznis v tejto reštike. Vstúpte do nej a prestrieľajte si cestu do podzemia, kde vypočujte majiteľa. Ak nechce hovoriť, tak ho päsťami trochu presvedčte. Prezradí vám to a vtedy uvidíte, ako chlapík, čo viedol tento nelegálny obchod, uteká preč. Vybehnite preto z baru, nasadnite do auta a sledujte ho. Utečie na niečo ako odstavenú vlakovú stanicu, či stavenisko. Proste na konci ulice pod mostom je cesta naľavo, ktorá vás tam dovedie. Zájdite pred budovu, v ktorej sa ukryl a vystúpte. Prestrieľajte sa k nemu a vypočujte ho. Prezradí vám skladisko, odkiaľ vozia tovar. Ešte sa môžete vyviezť výťahom na strechu, kde sú za pletivom balíčky s peniazmi v hodnote 2000. Vráťte sa so Sonnym do auta a odvezte sa tam. Sú to doky, kde ste predtým vysadili Michaela. Už ste zrejme nejaké skladiská získali, takže viete, ako na to. Najprv pobiť nepriateľov na dvore, kde si môžete pomôcť výbušnými kontajnermi. Potom sa prestrieľať v sklade do hlavnej budovy a v nej presvedčiť majiteľa, aby s vami spolupracoval. Potom to tu už ovládnu vaši chlapci. Oslovte neďaleko vás stojaceho chlapíka a povie vám, že vás Sonny čaká v rodinnom sídle.
Odmena: Rešpekt - 30000, Doláre - 40000.


14. Change of Plans
Zájdite do rodinného sídla a oslovte Sonnyho. Vyráža na akciu, tak ho sledujte. Je to naozaj skvelý šofér a nemôžete sa mu rovnať, tak sa aspoň snažte byť dosť blízko na to, aby ste vedeli, kam máte ísť. Keď Sonny dorazí na most, tak tam je na neho pripravená pasca, z ktorej nevyviazne živý. Vy dorazíte neskoro, takže sa vydajte prenasledovať vrahov. Je pravdepodobné, že vám cestou dostatočne poškodia auto, tak sa nezdráhajte vymeniť si ho za iné, no nech to dlho netrvá, aby sa vám vrahovia nestratili. Keď dorazíte do skladu, v ktorom sa ukryli, tak vystúpte a prestrieľajte si cestu až k strážnikovi z mosta, ktorého vypočujte a povie vám o klube v Hell´s Kitchen. Zájdite tam v časovom limite a pripravte sa na ďalšiu prestrelku. Pobite nepriateľov a vstúpte do podzemia. Tam pobite pár ďalších a potom sa vám odomknú dvere, za ktorými je vodca týchto mafiánov. Nepresvedčíte ho mlátením, ani streľbou. No oslovte jeho slečnu Patriciu a tým ho presvedčíte k spolupráci. Povie vám, kto je zodpovedný za Sonnyho vraždu. Teraz máte 5 minút, aby ste túto informáciu doručili do Corleoneovho sídla. Vezmite to cez Broadway a máte dve minúty k dobru, keď dorazíte do ich sídla. Tam Tom oznámi Donovi, čo sa stalo so Sonnym.
Odmena: Rešpekt - 40000, Doláre - 45000.

- Zájdite do sídla rodiny a tam vás čaká Michael Corleone. Povýši vás a stáva sa z vás ich rodinný Capo.
Odmena: Rešpekt - 60000, Doláre - 50000.


15. Order to Kill
Oslovte Michaela a ten vám povie o stretnutí s agentom FBI. Máte zájsť na miesto stretnutia a tam sa spojiť s Monkom. Dorazte tam a Monk vám povie, že plány sa zmenili a máte nájsť informátora. Vstúpte do hotela a prestrieľajte si cestu až nahor, kde Monk zabije agenta FBI. Vtedy sa objaví Michaelov človek, ktorý sa telefonicky spojí s Michaelom. Je to tak, Monk je zradca a vy ho máte zabiť. V časovom limite vybehnite z hotela, nasadnite do auta a zájdite k hotelu v ktorom sa skrýva Monk. Vnútri už časovo obmedzený nie ste, tak sa pomaly prestrieľavajte cez množstvo mafiánov, až napokon k samotnému Monkovi, ktorého zabite.
Odmena: Rešpekt - 75000, Doláre - 50000.


16. It´s Only Business
Tessio zradil a prichystal na Michaela pascu. Zájdite do Brooklynu pred bar, kde ste predtým mohli od Tessia prijímať objednávky na vraždy. Tam vás už čaká Willie Cicci. Vstúpte aj s Tessiom do podniku. Keď pôjdete chodbou, objavia sa dvaja Barziniho muži a Tessio sa dá na útek. Zbavte sa ich a pár ďalších v chodbe za rohom. Výťahom sa vyvezte hore. Objaví sa vám aj časový limit, no stíhate to v pohode. Prestrieľajte sa cez hromadu nepriateľov až do horného baru, kde už čaká Tessio. Nemá zbraň, takže keď pobijete nepriateľov, zabite ho ľubovoľným spôsobom. Vyjdite z budovy, kde vás čaká Tom Hagen a jeden z vašich ľudí. Obaja vám povedia, že vás Michael čaká v kostole v Little Italy.
Odmena: Rešpekt - 125000, Doláre - 50000.


17. Baptism by Fire
Zájdite do kostola, kde na vás čaká Michael Corleone. Povie vám, že nadišiel deň D. Máte vyraziť do kvetinárstva v Midtowne a vyzdvihnúť tam Clemenzu. Spustí sa vám časový limit na prvý cieľ. Zájdite tam a oslovte ho. Nasadnete spoločne do auta a odvezte ho hotela St.Alban v Midtowne. Je to kúsok poniže vás. Odvezte tam Clemenzu, vstúpte do hotela a vybehnite hore schodmi, kde oslovte strážcu rodiny Stracci. Otvorí vám dvere. Prejdite k dverám, za ktorými je Don a oslovte strážcu. Ten vás vpustí dovnútra. Oslovte Dona a povedzte mu, že stretnutie je pripravené. Odprevaďte ho do výťahu a vo výťahu ho zabite. Dole vám Clemenza pomôže s ostatnými. Prvý cieľ - Don Stracci - je vybavený.
Spustí sa vám nový časový limit. Oslovte Clemenzu a povie vám, že Willie Cicci na vás čaká v Hell´s Kitchen. Zájdite tam na označené miesto, vstúpte do holičstva a oslovte Willieho. Máte zájsť do hotela Savannah v Midtowne. Zastaňte pred hotelom a Willie pôjde dovnútra poslať Dona na stretnutie. Čakajte pred dverami a nevyťahujte zbraň, inak spoznajú pascu. Keď sa vo dverách objaví Don, tak ho zabite a rýchlo odpravte aj strážcov pri dverách. Druhý cieľ - Don Cuneo - je vybavený. Vbehnite ešte dnu, pomôžte to Williemu dočistiť od nepriateľov a oslovte ho.
Spustí sa vám nový časový limit. Willie vás pošle za Roccom do Brooklynu. Cestou vás budú až po Brooklyn prenasledovať mafiáni, takže pozor, využívajte ostatné autá ako prekážku pre vašich prenasledovateľov. Zájdite do podniku v ktorom vás čaká Rocco a oslovte ho. Nevie, kde presne je Don, no vie, že v nejakom luxusnom nevestinci. Vyjdite von a pred podnikom stojí dievčina so známym symbolom nad hlavou. Oslovte ju a povie vám o bordeli St. Sebastian. Zájdite tam a pri schodoch podplaťte jeho strážcu. Vybehnite hore, vstúpte do izby, pobite pár nepriateľov a zastreľte samotného dona. Tým je vybavený tretí cieľ - Don Philip Tattaglia. Keď nie sú nablízku nepriatelia, oslovte Rocca a pošle vás za Al Nerim.
Al Neri vás čaká pri policajnej stanici v Little Italy, tak tam za ním zájdite. Oslovte ho, je v prestrojení za policajta. Aby ste sa dostali dosť blízko, tak sa takto maskujete. Takže odvezte Ala pred budovu súdu na juhu Little Italy. Keď odparkujete auto, počkajte si, kým Al nezačne strieľať. Pomôžte mu, no prioritne sa zamerajte na Dona. Zabite ho. Tým je vybavený váš posledný cieľ - Don Barzini.
Vraždou rovno pred súdom ste na seba poštvali všetkých policajtov. Spustí sa vám časový limit troch minút, počas ktorého sa máte polície striasť. Safe Housy sú vám momentálne neprístupné, takže len jazdite po okolí a v prípade potreby meňte autá. Keď vám skončí časový limit, polícia vás nechá tak. Máte ďalšie tri minúty, aby ste sa vrátili ku kostolu, v ktorom je Michael. Ten čas máte pre prípad, že ste polícii utiekli mimo Little Italy. Len zaparkujte pred kostolom a oznámite v animačke Michaelovi splnenie úlohy. Potom ešte oslovte pri kostole stojaceho člena vášho klanu a pošle vás za Michaelom do rodinného sídla.
Odmena: Rešpekt - 200000, Doláre - 150000.

- Zájdite do sídla rodiny Corleone. Tam už čakajú chlapci, čo vám pomáhali s poslednou úlohou. Michael je uznaný za nového Dona a vás povýši na svojho zástupcu, stáva sa z vás Underboss.
Odmena: Rešpekt - 250000, Doláre - 150000. Safe House v sídle Rodiny.
Vedľajšie misie


Don
- Clemenza vám pred domom povie, aby ste sa postarali o hlavné sídla ostatných rodín. Mohli ste to spraviť už aj skôr, ale vzhľadom na to, že je to naozaj náročné, pretože každé sídlo stráži armáda mafiánov, predpokladám, že aspoň jedno vám zostalo. Zájdite teda obsadiť všetky sídla tým, že do oboch budov v sídle umiestnite v pivniciach výbušninu a vybehnete samozrejme skôr, než to buchne. Potom sa vráťte naspäť do sídla rodiny Corleone a tým, že ste zbavili rodinu rivalov, tak ste povýšený na Dona rodiny Corleone.
Odmena: Rešpekt - 500000, Doláre - 250000.


Don of NYC
Pred sídlom sa znovu môžete pozhovárať s Clemenzom. Poradí vám, ako postúpiť vyššie. Musíte mať pod palcom všetko (a aj keď ste Don, vaši ľudia na vás kašlú, tak to musíte získať všetko sami). Takže musíte ovládať všetky podniky - legálne aj nelegálne, všetky skladiská, musíte mať získané (kúpené) všetky Safe Housy, splnené všetky úlohy nájomného vraha a vylúpiť polovicu všetkých trezorov (zrejme preto stačí polovica, že je to hrozne nudné. Ja som predtým trezory ignoroval a potom som len chodil po vlastných podnikoch a vyhadzoval do vzduchu vlastné trezory. Hrozne nudné). Či treba mať aj všetky tipy popráv neviem, pretože som ich mal hotové dávno pred dokončením hlavného príbehu (no spraviť ich nie je problém). Keď teda máte všetko na 100 % a zozbieranie vecí z trezorov na 50 %, dostanete správu, že máte dôležité stretnutie v hoteli Alioto. Zájdite tam a v mini animačke uvidíte, ako sa z vás stane Don New Yorku. (Som zvedavý, čo sa stalo s Corleonem).
Odmena: Rešpekt 934000 (ale tu to bude zrejme individuálne a dostanete toľko bodov, koľko vám chýba na level 50, aby ste si mohli kúpiť všetky upgrady), Doláre - 1 000 000. Neobmedzená munícia do strelných zbraní.


Hit List
Medzi vedľajšie úlohy patrí aj zahrať sa na nájomného vraha. Dostanete cieľ, ktorý musíte zlikvidovať a dostanete odmenu. Ak cieľ zlikvidujete podľa špecifických požiadaviek zadávateľa, tak získate bonusovú odmenu.
Tieto úlohy nemusíte robiť presne v tom poradí, ako som ich spísal. Neskôr si môžete vybrať zadávateľa. Prvé vám zadáva Sal, neskôr ďalší chlapík v kostole v Hell´s Kitchen, ďalší v parku v Midtowne a napokon Clemenza v podzemí vášho rodinného sídla.

1. Mikey Saleri
Sal Tessio v sídle Corleoneovcov vám zadá túto úlohu. Za Emiliovou mäsiarňou obťažuje Emilia, tak ho máte zabiť. Bonus je, ak ho zabijete holými rukami, bez použitia zbrane.
Odmena: Rešpekt - 500, Doláre - 2500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 5000, Doláre - 5000.

2. Donnie Marinelli
Tessio chce, aby ste sa zbavili Donnieho, ktorý chce odhaliť polícii niektoré donove praktiky. Máte ho umlčať. Bonus je, ak ho zabijete baseballovou pálkou.
Odmena: Rešpekt - 1000, Doláre - 500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 1000, Doláre - 2500.

3. Toni Bianchi
Toni je nervózny, lebo sa obáva, že je na rade a je naštvaný za vraždu Marinelliho, takže sa ho treba zbaviť. Bonus je, keď ho zabijete škrtiacou strunou. Na to treba chytiť človeka odzadu a zároveň ho začať škrtiť (a strunu už mať v rukách ako zbraň). No nepriatelia od vás utekajú málokedy, aby sa otočili, takže sa plížte. Má dvoch strážcov. Jedného na chodbe a jedného v izbe pred ním. Priplížte sa k nim a uškťte ich (aj keď ich nemusíte zabiť potichu). Vstúpte v plíživom móde do izby, kde je Toni, ktorý hľadí na štetku stojacu pred ním. Rýchlo ho odzadu uškrťte a máte bonus.
Odmena: Rešpekt - 1500, Doláre - 500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 15000, Doláre - 2500.

4. Freddie Nobile
Freddie je Consigliere rodiny Tattaglia. Schováva sa, no má slabosť pre ženy, takže ho môžete odrovnať, keď sa ukáže v hoteli st. Martin. Tessio nechce, aby táto vražda bola spojovaná s vašou rodinou, takže bonus je za to, ak nebudú žiadni svedkovia. Tu máte viacero možností. Keď vstúpite do hotela, tak Freddie je v podzemí. Vplížte sa tam. Môžete počkať schovaný, kým slúžka odíde a kým nebude nablízku jeho strážca a potom ho uškrťte. Druhá možnosť, ako zabezpečiť, aby neboli žiadni svedkovia, je nabehnúť tam, zabiť najprv slúžku, potom jeho bodyguarda a napokon Freddieho.
Odmena: Rešpekt - 3500, Doláre - 4000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 35000, Doláre - 20000.

5. Johnny Tattaglia
Johnny je Tattagliov syn a po smrti Freddieho vzrástol jeho vplyv a chystá útok proti vašej rodine, takže sa ho treba zbaviť. Bonus je, ak zomrie v plameňoch. Keď prídete k miestu, kde sa skrýva, sú tam výbušné kontajnery, tak si môžete nimi pomôcť, ak by to nestačilo, tak na neho hoďte molotov koktail.
Odmena: Rešpekt - 4000, Doláre - 4000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 40000, Doláre - 20000.

6. Plinio Ottavian
Plinio predáva výbušniny rôznym gangom a tiež Stracciovcom, takže sa ho zbavte. Vzhľadom na jeho biznis máte bonus, keď zomrie v plameňoch. Použite molotov, alebo dynamit, alebo ho trochu doráňajte zbraňou a odpáľte pri ňom výbušný kontajner.
Odmena: Rešpekt - 2000, Doláre - 1500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 20000, Doláre - 7500.

7. Leon Grossi
Leon je Capo rodiny Stracci a chystá bombový útok na vašu rodinu. Treba ho zastaviť. Bonus je ak ho hodíte do pekárenskej pece. Zájdite teda do pekárne a odstreľte dvoch jeho ľudí. Jeho dotiahnite k peci a hoďte ho do nej. Môžete ho predtým streliť do kolena, alebo ramena, aby ste ho oslabili. Do pece ho hodíte rovnako, ako prehadzujte ľudí oknami, či zhadzujete zo striech.
Odmena: Rešpekt - 2500, Doláre - 1500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 25000, Doláre - 7500.

8. Oscar Zavarelle
Toto je osobné, Oscar ublížil sestre chlapíka, čo vám zadáva úlohu, takže ho máte zabiť a musí trpieť. Preto bonus získate, ak ho najprv strelíte do ramena, potom do kolena a napokon do čela. Zájdite si dlhú cestu do New Jersey a tam ho nájdete v zadnej uličke. Postrieľajte jeho chlapov a snažte sa stratiť čo najmenej života, aby ste nejaký mohli obetovať pri mierení na neho, aby ste ho nezabili skôr. Trafte ho podľa pokynov, čím ho zabijete.
Odmena: Rešpekt - 3000, Doláre - 1500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 30 000, Doláre - 7500.

9. Bobby Marcolini
Je to vojak rodiny Cueno a zabil jedného z Clemenzových ľudí. Berie to osobne, takže aby to nebolo spájané s rodinou musí to vyzerať ako nehoda. Preto ak chcete bonus, zhoďte ho z mostu, alebo strechy. Zájdite na most v Hell´s Kitchen, kde nájdete Bobbyho pri dopravnej nehode. Postrieľajte jeho ochranku a zbehnite dole schodmi na plošinu pod most. Tam chyťte Bobbyho a zhoďte ho cez zábradlie dolu z mosta.
Odmena: Rešpekt - 4500, Doláre - 1500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 45000, Doláre - 7500.

10. Jaggy Jovino
Jaggy pracoval pre vás, no zradil, tak sa ho máte zbaviť. Keďže nevie, že je cieľom, tak si užíva v Rosinom nevestinci. Bonus získate, ak nezraníte žiadne z dievčat. Naozaj jednoduché, len tam prídite a postrieľajte nepriateľov. Vojdite do miestnosti, kde je Jaggy, namierte si presne, aby ste netrafili jeho rukojemníčku a streľte ho rovno do hlavy.
Odmena: Rešpekt - 7000, Doláre - 7500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 70 000, Doláre - 37500.

11. Mario DeBelli
Je to Capo rodiny Cueno a s jeho vlastnou miniarmádou predstavuje hrozbu, tak sa ho treba zbaviť. Bonus je, ak ho prejdete autom. Schováva sa v New Jersey v starej vlakovej stanici. Najprv polikvidujte jeho ochranku, môžete autom, alebo ich postrieľať. Mario sa ukrýva vo vagóne. Vedie k nemu rampa a môžete cez vagón prefrčať na auta, no Mario sa vám vždy uhne, nebude predsa čakať na zrazenie. Môžete ho streliť do kolena, keď vykukne a prejsť ho, kým sa nemôže hýbať, alebo si ho jednoducho chytiť pod krk a zhodiť z rampy dole. Než sa dostanete naspäť, tak ho prejdite autom.
Odmena: Rešpekt - 5000, Doláre - 1500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 50000, Doláre - 75000.

12. Jack Fontana
Jack je Consigliere rodiny Stracci. Je brutálny a dobre strážený. Zlikvidujte ho. Bonus je, keď ho uškrtíte holými rukami. Zájdite do jeho domu v New Jersey a spokojne k nemu zájdite. Ak nemáte v rukách zbraň, nik vás nenapadne. Chyťte ho a uškrťte (X). Potom môžete ostatných dostrieľať, alebo utiecť, no misia je splnená.
Odmena: Rešpekt - 6000, Doláre - 5000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 60000, Doláre - 25000.

13. Salvatore Stracci
Je to syn Dona rodiny Stracci a chce dokázať svoje kvality tým, že odpáli váš sklad v Hell´s Kitchen. Máte ho zlikvidovať a bonus je, ak to zvládnete predtým, než sklad odpáli. Dorazte do skladu a pobite nepriateľov na dvore. Vstúpte do pravej budovy a pobite pár nepriateľov tam, Salvatore utečie cez dvor do budovy naľavo. Prejdite tam, no nechoďte hore. Dole pobite pár nepriateľov, ale nie všetkých, aby Sal neušiel. Snažte sa zamerať ho zdola a zabiť. Ak to náhodou nezvládnete a on umiestni bombu, utekajte von, než to vybuchne a skúste ho vonku zložiť ešte pred výbuchom, kvôli bonusu.
Odmena: Rešpekt - 6500, Doláre - 5000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 650000, Doláre - 25000.

14. Big Bobby Torro
Máte zlikvidovať Bobbyho skôr, než dorazí do väzenia, kde by bol chránený. Je to totiž Capo rodiny Barzini, po ktorom vaša rodina ide. Ak chcete bonus, tak nesmiete zabiť žiadneho policajta, aby ste ich zbytočne nedráždili voči vašej rodine. Pomerne jednoduché. Zájdite na policajnú stanicu a na dvore je pár policajtov a Bobby, nabehnite tam a pár presne mierenými ranami ho zabite. Ak aj utŕžite pár rán, misia je splnená a potom môžete policajtov doraziť, alebo utiecť.
Odmena: Rešpekt - 7500, Doláre - 7500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 75000, Doláre - 37500.

15. Pietro Testa
Pietro je Capo rodiny Barzini a postaral sa o to, aby si ich rodina naklonila políciu. Máte to zmeniť a poslať im odkaz v tej podobe, že ho zastrelíte, keď si bude podávať ruku s policajným šéfom. To je zároveň aj podmienka pre bonus. Zájdite na miesto schôdzky, vyberte si zbraň a namierte na Pietrovu hlavu. Počkajte si, keď vykročí k policajtovi a keď si podajú ruky, tak ho odstreľte. Dovtedy si vás ostatní nevšímali, teraz začne prestrelka, tak utečte.
Odmena: Rešpekt - 8000, Doláre - 5000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 80000, Doláre - 25000.

16. Domenico Mazza
Toto je Consigliere Barziniovcov, bohatý, no paranoidný a platí si armádu bodyguardov. Aby ste sa cez nich dostali, máte podplatiť jedného z nich. To je podmienkou Bonusu. Je to jednoduché. Prídite k parku, v ktorom je Domenico so svojou bandou a oslovte prvého strážcu pri ceste. Podplaťte ho sumou 10000. Je to dosť, ale odmena za to stojí. Potom sa už len prestrieľajte a zabite Mazzu.
Odmena: Rešpekt - 9000, Doláre - 10000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 90000, Doláre - 50000.

17. Emilio Barzini Jr.
Emiliu, nový nižší boss chystá pohreb Mazzu. Máte ho zabiť a aby ste oslabili ich rodinu a získali tiež bonus, máte predtým, než ho odpravíte, zabiť všetkých ostatných Barziniovcov na pohrebe. Dobehnite teda na cintorín pri kostole a všetkých pobite. Keď zostane Emilio sám, dá sa na útek z cintorína, tak ho dorazte.
Odmena: Rešpekt - 9500, Doláre - 10000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 95000, Doláre - 50000.

18. Ronnie Tosca
Ronnie je najlepší Capo rodiny Cuenos. Snaží sa vás odstaviť od dodávok na čierny trh. Máte ho zabiť a pre efekt a bonus jedinou guľkou do hlavy. Zájdite do holičstva v Hell´s Kitchen. Najprv ľubovoľne pobite jeho ochranku a potom prejdite do zadnej miestnosti, kde je on, presne si namierte a jedinou guľkou do hlavy ho zabite.
Odmena: Rešpekt - 5500, Doláre - 4000.
Bonusová odmena: Rešpekt - 55000, Doláre - 20000.

19. Luciano Fabbri
Luciano je consigliere rodiny Cueno. Má u svojich ľudí veľký vplyv a chystá niečo proti vašej rodine, preto ho treba zlikvidovať. Aby ste získali bonus, máte sa mu pred zabitím ešte vysmiať. Takže si ho nájdite v Hell´s Kitchen a postrieľajte jeho ochranku. Potom ho chyťte pod krk (normálne chyťte, ako keď chcete niekoho škrtiť, alebo hádzať o stenu) a vtedy ho oslovte (medzerník), čím splníte podmienku bonusu. Keď s ním prehodíte pár viet, tak ho môžete zabiť.
Odmena: Rešpekt - 10000, Doláre - 7500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 100000, Doláre - 37500.

20. Marco Cueno
Marco je syn Dona rodiny Cueno, zodpovedný za smrť mnohých členov klanu Corleone. Máte ho zabiť. No musí to vyzerať ako nehoda. Zájdite do Hell´s Kitchen. Marco postáva neďaleko zábradlia, pod ktorým je železnica. Postrieľajte najprv jeho ochranku, čo ho trochu vydesí a bude pobehovať a skôr sa dostane k zábradliu. Tam ho už len chyťte a zhoďte dole k vagónom.
Odmena: Rešpekt - 15000, Doláre - 7500.
Bonusová odmena: Rešpekt - 150000, Doláre - 37500.


Popravy
V hre môžete nepriateľov nielen bežne zabíjať, ale aj popraviť istými štýlmi. Niektoré sú bežné a na niektoré musíte stlačiť klávesu V, keď má nepriateľ minimum života a tým ho dorazíte. Iné popravy súvisia s prostredím. Vždy to nepíšem, ale to je snáď jasné, že aby sa to rátalo ako poprava, tak musí nepriateľ zomrieť, pretože niektoré akcie ho priamo nezabijú.
Keď uskutočníte každú z popráv aspoň raz, získate bonus vo forme odmeny: Rešpekt - 100000, Doláre - 50000.

1. Blackhand Execution
Zabite nepriateľa holými rukami. Neškrtiť, nechytať, nehádzať o stenu ani nič podobné, proste ho dobite na smrť.

2. Blackhand Grapple Execution
Keď má nepriateľ málo života, stojí na nohách a vy nemáte v rukách žiadnu zbraň, tak stlačte V - chytíte ho za krk a zlomíte mu väzy.

3. Last Gasp Execution
Chyťte nepriateľa rukami a škrťte ho (X) až kým nezomrie.

4. Traffic Accident Execution
Hoďte nepriateľa pod idúce auto.

5. Stained Glass Execution
Prehodíte nepriateľa oknom, alebo výkladom v obchode. No keď už má málo života, aby pri páde zomrel. Musí preletieť na druhú stranu, nie udrieť sa do steny.

6. Wallpapered Execution
Umláťte nepriateľa o stenu. Nie hádzaním, ale keď ste pri stene, tak ho o ňu tlčte jeho chrbtom. Musíte byť dobre nastavený, inak mu dáte ranu len päsťou.

7. Watch Your Step Execution
Zhoďte nepriateľa buď zo strechy, alebo z poschodia v skladoch.

8. Shure Shot Execution
Priamou ranou guľkou do hlavy zabite nepriateľa.

9. Kneecapped
Streľte nepriateľa do kolien.

10. Hats Off Execution
Keď je nepriateľ na kolenách, tak k nemu prídite s pištoľou v ruke a popravte ho (V) streľbou z blízka.

11. Firearm Execution
Proste nepriateľa zastreľte.

12. Hard Head Execution
Keď má nepriateľ málo života, tak mu obúchajte hlavu o kus nábytku. Keď ho držíte a ste bokom k nábytku, tak šípkami do boku ním mláťte.

13. Disarmed
Streľte nepriateľa do ramien, aby mu vypadla zbraň a tak ho odzbrojíte a potom ho popravte.

14. Pistol Execution
Keď má nepriateľ málo života, tak ho popravte pištoľou streľbou zblízka, no na rozdiel do popravy č. 10, tak tu musí stáť.

15. Gut Shot Execution
Streľte nepriateľa do žalúdku a keď padne, tak ho popravte.

16. Faceoff Execution
Tak ako pri poprave č. 10, keď je nepriateľ na kolenách, tak k nemu prídite a popravte ho, no tentokrát s brokovnicou.

17. Grand Slam Execution
Keď nepriateľ padne na kolená, tak ho ubite baseballovou pálkou.

18. Road Rage Execution
Prejdite nepriateľa autom.

19. Over Cooked Execution
Hoďte nepriateľa do pece buď v pekárni, alebo v spaľovni v pohrebníctve. Hoďte ho tam tak, ako prehadzujete nepriateľov cez okná.

20. Bombs Away Execution
Zabite nepriateľa pomocou dynamitu, alebo výbušniny.

21. Cocktail Hour Execution
Zabite nepriateľa pomocou Molotov koktailu.

22. Silent Assassin Execution
Zabite nepriateľa pomocou škrtiacej struny (Garrote). Priplížte sa k nemu odzadu a použite strunu, než vás zbadá a potom ho už len zaškrťte.

Súvisiace hry: The Godfather IIDiskusia Príspevkov: 357 Hodnotenie
925 hlasov

100
60
20

80
40
0
63
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |