HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19280
5452
5063
1426
1599
7062
5252
10942
1687

Online 28621 užívateľov

Užívateľ > lacikeman > Hodnotenia

| Užívateľ | Hry | Hodnotenia | Priatelia |

Hra je postavená na engine ktorý bol zastaraný už pri OFP, aj keď ďaleko prevyšujete odporúčané požiadavky, pripravte sa na sekanie. Máte síce ostrov o rozlohe 400km2 no pri kampani a misiách reálne využijete tak 10% z neho a spôsobuje len ďalšiu zbytočnú zátaž PC. Všetky misie sú postavené na skriptoch ktoré neustále zlyhávajú, čo Vás dorazí keď už končíte misiu, no kvôli zlyhaniu skriptu vám ju "nezoberie". V kríkoch sa dá schovať asi tak, že vy z kríka nevidíte nič, no nepriateľ ktorý nemá reálnu šancu Vás tam zbadať Vás trafí z 250 metrov, inokedy Vás ignoruje aj keď vystrieľate polovicu jeho družstva a on sa len bezmocne prihliada, neschopný Vás zamerať aj keď stojíte pár metrov pred ním. V rámci "realistickosti" nedokáže napríklad preskakovať ploty a spôsob hádzania granátov je naozaj otrasný. Zasmejete sa napríklad keď Vám kvôli nedostatku paliva spadne lietadlo a následne vybuchne, to ma fakt dostalo. Nech sa už autori snažili o čokoľvek, realizmu sa to vôbec nepribližuje. Pokiaľ to neplánujete hrať online, ani si to nesťahujte, nekupujte to už vôbec, nerozumiem drzosti autorov pýtať za toto peniaze. Body dávam len za online módy a balistiku.
Oproti jednotke množstvo zlyhaní. Hra je nevyvážená a plná chýb. Škaredú grafiku (oproti minulému dielu je to skok vzad) ešte predýcham, nie je to niečo čomu venujem veľkú pozornosť. Nemožnosť hýbať s kamerou zarazí, najmä pri taktizovaní a rozmiestňovaní jednotiek. Najhoršie je debilné správanie jednotiek, sú absolútne nesamostatné. Napríklad ak ich aj pošlete do krytu, vybiehajú z neho s puškami proti tankom, zatiaľčo protitankové delo nevypáli na tank, ak je čo len o stupeň mimo od rozsahu paľby a nechá sa so stoickým pokojom rozstrieľať. Jednotky sú strašne ťažkopádne, hýbu sa pomaly, neskoro reagujú, prípadne ak im vydáte rozkaz (presunúť sa, hodiť granát, doplniť mužstvo, ustúpiť z boja, obsadiť mínomet...) tak ak sa aj rozhýbu, tak sa kľudne v polovici zastavia, čo je pre boj, kde rozhodujú desatiny sekúnd, fatálne. Pathfinding je tiež biedny - nabiehajú do ostnatých drôtov, popred nepriateľské guľometné hniezda, krížom mínovými poľami atď. Nevýrazné vyberanie jednotiek (svetlo modrou sú neoznačené a belasou označené), nemožnosť vytvárať družstvá... Radšej si zahrajte jednotku s módmi.
+samotný nápad hry (tzn. záchranné a bezpečnostné zložky),
+grafika
+dĺžka a náročnosť kampane
+zvuk

-úbohá AI
-dosť BUGov, ktoré neopravujú ani oficiálne patche
-stereotypnosť kampane
-málo typov vozidiel a postáv
-interface
Skvelá "hra", je to iba demo na ukážku HDR efektov (použitých v HL2 E2), ale pekné, rýchle, brutálne, prepracované,...
klasika na ktorej som vyrastal :) so súrodencami a sesternicou sme ju prešli toľkokrát, že škoda o tom hovoriť...svojho času jedna z najznámejších hier, podľa ešte známejšieho filmu...čo mi vtedy vadilo bolo, že sa nedalo voľne pohybovať po hrade a chýbal tomu aspoň malý RPG nádych...
Na to ako to bolo ohlasované a očakávané, je to veľké sklamanie. Atmosféru pôvodnej hry absolútne nevystihli, ovládanie je strašne kostrbaté, množstvo nezmyselných obmedzení (nemôžete behať v budovách, nemôžete tasiť zbrane u Salieriho... a to nehovorím o preskriptovaných a fast button scénach, ktoré svojou ťažko uveriteľnou "akčnosťou" zaujmú nanajvýš tak 10 ročné dieťa s downovým syndrómom.
Dosť dobrá hra - ponúka množstvo možností, hrateľných kráľovstiev (prekvapilo ma napríklad Uhorsko, na druhej strane absencia Českého kráľovstva, alebo Srbského kniežatstva), napriek očividnej snahe autorov o zachytenie vtedajších reálií, stále dosť historických nepresností, hra je určená zväčša pre komerčný americký trh...
Takže aj najmenšia recenzia by bola dosť zdĺhavá, preto to zhrniem v bodoch:
+rozľahlosť sveta
+kombinácia RPG a stratégie
+rôznorodosť jednotiek, zbraní, zbrojí, koní,...
+množstvo postáv a úloh
+nepoznám inú hru ktorá by toto všetko kombinovala
+možnosť určiť si svoj vlastný osud, voľnosť
+systém bojovania

-zastaralá grafika
-bojová AI aj na najvyššom stupni náročnosti kríva
-málo možností a prvkov
-čudný systém turnajov
-zvuky
-žiadna interaktivita s postavami

naštastie, mnohé z týchto vecí budú vylepšené v "datadisku"
Takže dizajn hry je dosť zaujímavý - prostredie a hudba, horšie je to so samotnou hrateľnosťou - 1. level síce normálne logicky postupujete, všímate si detaily, no potom je to už len metóda pokus omyl, point and click (accidentally)...trvala mi asi 7 hodín bez návodu...koniec som vôbec nepochopil (to asi nikto)...jediné čo je dobré je dizajn a zápletka, len kvôli nej to budete chcieť dohrať...
Vynikajúca hra, na svoju dobu geniálne efekty, trošku krívajúca AI, 4 rôzne zakončenia, plno vedľajších úloh, kvalitné RPG prvky, interaktivita, super ťažká, dobrý príbeh,...zvuky sú trochu nekvalitné, nezmyselné obmedzenia (možnosť mať len 12 vojakov, ku mnohým predmetom sa nedá dostať). Žiaľ podceňovaná, nemala totižto žiadnu reklamnú kampaň, určitým spôsobom ostala nedopracovaná...
Strhujúci príbeh mladej študentky, organizátorky univerzitnej expedície, ktorá sa vydáva do Dračieho trojuholníka - menej známeho brata toho Bermudského. Ničnetušiac sa však vrhá priamo do náruče dravého ostrova plného ostrých skál, jedovatého plynu, pascí, okultistov a monštier - strážcov tajomstiev prastarej civilizácie Yamatai. Máte dve možnosti - sadnúť si do kúta jaskyne a ticho čakať vo vlastnej krvi, moči a slzách, alebo prejsť 25 hodinovú krvavú a traumatizujúcu cestu za slobodou. Prvá možnosť je tá ľahšia, no Lara si vybrala tú druhú a postupom času sa z neskúseného dievčaťa mení na skýtsku amazonku.

Začínate s trstinovým lukom a pár šípmi, musíte uloviť zver, preskúmať okolie tábora. So súmrakom prichádzajú vlci, ktorým sa musíte ubrániť, čoskoro nachádzate prvých preživších. Dostávate prvé skúsenostné body, nádych RPG prvkov, ktoré investujete do nových schopností. Postupne trstinový luk meníte za reflexný laminovaný a s prvým zabitým okultistom máte aj modernú a účinnejšiu strelnú zbraň - pištoľ ráže 9mm.
Neskôr samopal T100 a pumpovacia brokovnica. Vrcholom sú už kladkový luk, AK47 a SPAS12 a taktická pištoľ. Zbrane si vylepšujete podľa svojho gusta za použitia súčiastok, ktoré nachádzate po celom ostrove.

[pokračovanie recenzie nižšie]© 99-2019 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |