HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21245
5455
5063
1438
1600
7336
6076
12997
1687

Online 1199 užívateľov

Návody > The Elder Scrolls 3: Tribunal


Zobrazení:24282
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Tribunal prináša nový hlavný príbeh a cestu z ostrova na pevninu. Na rozdiel od Bloodmoonu, v Tribunale nemáte celé územie, teda sa vám nezobrazí na Svetovej mape, ale len v lokálnych mapách. Celá oblasť Mournhold je hlavné mesto s kráľovským palácom a preto prináša pre spestrenie lokality mestského prostredia. Taktiež sa tu stretnete s ďalšími bohmi, ako bol Vivec. Veľa opisu netreba, každý uvidí sám, o čom Tribunal je. No musím povedať, že aj keď bojov príliš veľa nebude, nepriatelia budú naozaj silní. Nepotrebujete mať prejdený hlavný príbeh Morrowindu, aby ste mohli hrať Tribunal, ale rozhodne doporučujem získať aspoň stredne vysoký level (20-30) a nevrhnúť sa tam s nízkymi hodnotami - dlho by ste neprežili.


1.1 Začiatok - Útok Temného Bratstva

Po nainštalovaní Tribunalu vás skôr či neskôr pri odpočívaní napadne vrah z Temného Bratstva. Samozrejme ho musíte zabiť. Potom oslovte oficiálneho strážcu v ktoromkoľvek meste a spýtajte sa ho na Dark Brotherhood. Povie vám, že je to spolok vrahov a odporučí vám navštíviť muža menom Apelles Matius, ktorý je v Ebonhearte. Skočte tam a spýtajte sa na neho. Dobehnite na západný koniec mesta a vystúpte na hradby. Pred mostom vedúcim ku Grand Council je Apelles Matius. Keď mu poviete o útoku Temného bratstva, tak vám povie, že o nich síce veľa nevie, lebo na ostrove nezvyknú operovať, ale poradí, aby ste to preskúmali priamo na pevnine. Spýtajte sa na ňu a opäť vám poradí. Napriek tomu, že je teraz ťažké opustiť ostrov, mohla by vám pomôcť Asciene Rane, ktorá sa nachádza v Grand Council Chambers. Len prejdite mostom za ním a vstúpte do budovy. Oslovte Asciene, spýtajte sa na transport na pevninu a povedzte jej o útoku na vás. Pochopí, že to potrebujete prešetriť a odteraz sa u nej môžete kedykoľvek teleportovať na pevninu do oblasti Mournhold. Keď sa objavíte v Mournholde, tak pri vás stojí argonian Effe-Tei, ten vás potom, keď budete potrebovať, teleportuje naspäť na Morrowind.


1.2 Mournhold - Pátranie po Temnom Bratstve

Keď sa dostanete do kráľovského mesta, tak začnite pátrať po Bratstve. Oslovte niekoho, najbližšie máte vojakov. Spýtajte sa na Dark Brotherhood a odporučia vám kanále v Great Bazaar (ak vám nič nechcú povedať, tak si zvýšte obľúbenosť). Vybehnite z hradu na nádvorie (Courtyard) a z neho na Plaza Brindisi Dorom. Naľavo sú dvere vedúce do bazáru. V bazáre je množstvo obchodníkov, tak si môžete prezrieť ich tovar, ale nikto vám nepovie nič bližšie o Bratstve, tak sa vydajte do spomínaných kanálov. Pri múre, ktorý obkolesuje každú lokáciu, nájdite padacie dvere na vstup do Sewers a vstúpte. Vnútri nájdite vchod do oblasti Old Mournhold: Manor District. Takéto vchody sú tam dokonca dva, tak si jeden zvoľte. Po vstupe získate záznam do denníka, že ste objavili tajný úkryt Bratstva. Postupujte jaskyňou a likvidujte členov Bratstva. Na konci nájdete dva vchody: Moril Manor: East Building a Moril Manor: North Building. V East Building sú len ďalší nepriatelia. Vstúpte do North Building. Vnútri za dverami je Dandras Vules, je to vodca Temného Bratstva. Zabite ho. Potom jeho telo prehľadajte a vezmite si hlavne Kontrakt Temného Bratstva na vašu hlavu, ktorý má pri sebe. Potom sa vráťte opäť na povrch, von z kanálov. (ak máte nejaké kúzlo na lietanie, či vysoké skoky, tak skočte do Moril Manor: Courtyard. Je tam len kruhová jaskyňa, v ktorej strede je skalný stĺp. Na jednej z nižších plošín sú nejaké šaty a Adamantiové topánky a náramky /Boots a Bracer/. Nedá sa sem bez kúzla dostať. Tiež je tam list na rozlúčku. Je jasné, kde je majiteľ vecí. Prezrite dno a nájdete jeho telo a v truhličke pri ňom nejaké peniaze. Pred touto jaskyňou môžete vyletieť hore na most v chodbe, ktorý je nad vami. Tam okrem pár nepriateľov nájdete vo vode aj Adamantiovú prilbu).

Vonku vyhľadajte príslušný orgán, v tomto prípade niektorého zo strážcov a oznámte mu novinky o Dark Brotherhood. Nie že by vám veľmi verili, že ste zabili vodcu Bratstva, ale odporučia vám ísť za miestnym predstaveným v chráme menom Fedris Hler. To vám odporučia Ordinatori. Ak sa spýtate Royal Guardov, tak tí vám odporučia ísť za Tieniusom Delitianom, kapitánom stráží.


2.1 Zvesti o smrti kráľa Llethana

Tienius Delitian, kapitán kráľovskej gardy je v trónnej sieni v paláci (Royal Palace, Throne Room). Oslovte ho, no veľa od neho nezistíte, chce hovoriť len o oficiálnych záležitostiach. Ak sa opýtate na ne, má pre vás ponuku. Kráľ Athyn Llethan zomrel a Tenius chce, aby ste zistili, čo o tom hovoria ľudia. Celá úloha sa dá vyriešiť jednoducho prinesením listu The Common Tongue a ak ste ho už náhodou našli, úloha je splnená. Ale poďme na to poporiadku. Ak sa spýtate na smrť kráľa Royal Guardov v paláci, tak vám povedia, ale len niektorí, a aj u tých musíte mať vysokú obľúbenosť, že existuje dokument The Common Tongue, v ktorom sú isté pochybnosti o tom, že zomrel prirodzenou smrťou. Opäť, od niektorých strážcov, u ktorých máte vysokú obľúbenosť, ale teraz v oblasti Plaza Brindisi Dorom zistíte, že síce oficiálna verzia tvrdí, že zomrel prirodzenou smrťou, ale v Llethan Manore na to asi majú iný názor. Samozrejme sa to môžete dozvedieť aj od iných (Ordinator, civilisti), ale títo sú najbližšie. Potom skočte na Temple Courtyard a stade do Godsearch. Tam nájdite spomínaný Llethan Manor. Vnútri býva Ravani Llethan, vdova po kráľovi. Oslovte ju a spýtajte sa, prečo si myslí, že kráľa zavraždil súčasný kráľ Helseth. Povie, že preto, lebo ho z vrážd a travičstva podozrievajú aj v liste The Common Tongue. Teraz treba jeden tento list nájsť. Jeden výtlačok je na balkóne a druhý na bare v krčme The Winged Guar, ktorá je neďaleko od Llethan Manoru. Ďalší je v Great Bazaar pri obchodníkovi menom Roner Arano. Tento dokument potom odneste Tieniusovi.


2.2 Chrámový informátor

Ďalšia úloha, ktorú má pre vás Tienius, je zistiť, aký má Almalexin chrám názor na kráľa, či ho budú podporovať, alebo budú proti nemu. Skočte teda do Chrámu v Temple Courtyard. Vnútri môžete hovoriť s kým chcete, ale jediný váš cieľ je Galsa Andrano v časti Infirmary. Zvýšte si u nej obľúbenosť a potom sa jej spýtajte na nepokoje v chráme. Keď sa rozreční, tak sa hneď nepýtajte na vzťah ku kráľovi, ale najprv si vypočujte jej príbeh (listen patiently and ...) a potom sa spýtajte, či si s ňou môžete prísť pohovoriť zase nabudúce (if you can come speak another time) a až potom sa spýtajte na kráľa a chrám. Potom vám prezradí, že s kráľom rozhodne nie sú spokojní. Bežte ju udať a povedzte to Tieniusovi.


2.3 Neloajálnosť v Kráľovskej Stráži

Tienius Delitian vás teraz požiada, aby ste zistili, kto zo stráží bývalého kráľa nie je loajálny k novému kráľovi Helsethovi. Môžete sa rozprávať so strážami v miestnosti, istá obľúbenosť nutná. Rozhovor začnite na tému, že sa chcete stať členom kráľovskej stráže. Oslovte s touto témou strážcu za Delitianom, je to Ivulen Irano. Spýtajte sa na starého aj nového kráľa a potom spomeňte svoje spojenie s Hlaalu. Povie vám, aby ste si pohovorili s Aleriou Aren, ale aby ste o tom nehovorili s Delitianom. Aleri je v Guards Quarters, má na sebe Royal Guard brnenie. Tiež jej spomeňte vašu spojitosť s Hlaalu. Všetko poprie, tvrdí, že Ivuelen nie je najbystrejší a asi sa pomýlil, že určite muselo dôjsť k nedorozumeniu. Choďte Tieniusovi oznámiť aspoň to, čo ste zatiaľ zistili . Rád by vedel viac a pošle vás preskúmať veci patriace Ivulenovi, no dodá, že vás nik nesmie pristihnúť pri krádeži, takže, keď budete niečo brať, nech vás nik nevidí. V Guards Quarters nájdete pri prvej posteli jeho truhlu. Je zamknutá na level 50, no nič v nej nie je (ani v truhle Aleri Aren), tak ju nemusíte otvárať. Spod vankúša si zoberte Iranovu kópiu dokumentu The Common Tongue. No podstatnejší dokument, ktorý si vezmite, je za jeho truhlou, medzi ňou a posteľou. Je to rozpis stráží na najbližšie obdobie. Choďte o tom informovať Tieniusa. Ten si je vedomý, že si na nich musí dávať pozor.


2.4 Dôkaz o sprisahaní

Tentokrát máte pre Delitiana získať dôkaz o tom, že v Llethan Manore chystajú zradu voči kráľovi Helsethovi. Už viete, kde to je (Godsreach), tak sa tam vydajte. V miestnosti, kde je Ravani Llethan, je na stole list (handwrittern Letter). Vezmite ho, ale samozrejme tak, aby vás nik nevidel. List zaneste Tieniusovi. Ten vás teraz požiada, aby ste zabili troch ľudí, ktorí sa podieľali na pripravovanej vražde kráľa. Dostanete na to jeho povolenie, takže sa netreba báť rozporu so zákonom. Prvý je Forven Berano. V oblasti Temple Courtyard, napravo od chrámu, postáva tento Dunmer. Oslovte ho a zabite (tiež máte možnosť nechať ho utiecť, utiecť budete môcť nechať aj ostatných, takže, ako chcete. Ale vedzte, že za každého, ktorého zabijete, dostanete potom ako odmenu 1000 zlatých, takže dokopy 3000. Ak ich pustíte, tak vám to Tienius uzná, ale nedostanete nič). Druhý je Hloggar the Bloody. Keď ste už tu, tak sa spýtajte na neho, aj na Bedal Alena strážcu (High Ordinatora) a povie vám, že prvý je vo West Sewers a druhý bude určite v kníhkupectve. Takže choďte do Godsreach, tam do Residental Sewers a z nich do West Sewers. Tam v chodbe napravo od vchodu nájdite a postarajte sa o Hloggara. Potom skočte do Great Bazaar a v kníhkupectve, kde predáva Sanaso Sarothran, je na poschodí Bedal Alena. Keď ste s ním hotový, tak sa vráťte to oznámiť Tieniusovi Delitianovi.


2.5 Neznámy autor

V ďalšej úlohe máte zistiť, kto je autorom výtlačkov The Common Tongue a presvedčiť ho, aby prestal písať tie "klamstvá" o kráľovi. Oslovte niekoho u koho máte vysokú obľúbenosť a spýtajte sa na autora. Poradí vám pátrať u ľudí, ktorí majú čo dočinenia s písaním, knihami a zvitkami, ako kníhkupec a pawnbroker. Dunmerka Sanaso Sarothan, predávajúca knihy v Great Bazaar vám síce nič nepovie, ale pawnbroker Ten-Tongues vám prezradí, že autorom je muž zvaný Trels Varis, no nič bližšie o ňom nevie, len to, že by mal byť niekde v Craftsmen´s Hall. Táto budova je v Godsreach, tak tam skočte. V celej tejto oblasti nezistíte o Varisovi nič bližšie, ale v Craftsmen´s Hall nájdete zamknuté dvere (70) označené Keep Out, na mape ale vidíte, že vedú do Secret Office. Otvorte ich, no nech vás nevidia. Potom vstúpte, dole v tajnej kancelárii nájdete Trels Varisa. Ak sa rozhodnete ho zabiť, tak tak učiňte a zbavte života aj jeho spoločníkov. Potom to ohláste Tieniusovi. Dostanete za odmenu 5000 zlatých a povie vám, že by si s vami rada pohovorila kráľovná. No myslím, že viac, než tých 5000 sa oplatí druhá možnosť. Ponúknite Trelsovi Varisovi dar 3000 zlatých na vdovy a siroty (nedávajte mu úplatok 1000 zlatých, zle si to vysvetlí). On to prijme a súhlasí so zastavením ďalších písomností. Vráťte sa za Tienusom a oznámte mu výsledok. Nepýtajte si odmenu, len povedzte, že to bola malá obeť pre svojho kráľa. Tienus je potešený vašou oddanosťou a dá vám nielen 3000 zlatých, čo ste minuli, ale aj fajný obojručný meč King´s Oath (mne sa tu viac pozdával meč BiPolar Blade, z vedľajšieho questu).


2.6 Lady Barenziah

Komnata kráľovnej Barenziah je v časti Imperial Cult Services (za Throne Room). Od kráľovnej sa nedozviete nič nevyhnutné, ani questové, len rôzne informácie k príbehu, tak si s ňou pohovorte o nových témach. Spomenie muža menom Plitinius Mero, s ktorým by ste si mohli pohovoriť. Mero je vonku pred palácom Courtyard. Od neho sa tiež dozviete len rôzne informácie o tom, ako je verný kráľovnej a ako napísal knihu, za ktorú nezískal veľkú popularitu. Teraz sa vydajte do chrámu, kde budete pokračovať v hlavnom príbehu.


3.1 Goblinia armáda

Choďte do chrámu v Temple Courtyard a v prvej miesnosti oslovte Fedrisa Hlera. Chvíľu si s ním pohovorte a potom prijmite jeho úlohu. Požiada vás, aby ste vypátrali a zastavili budovanie Goblinej armády. Nato potrebujete zabiť dvoch Warchiefs a dvoch Altmer Trainers. Od ľudí zistíte, že by sa mohli nachádzať v kanáloch v časti Godsreach. Tam vstúpte do Residential Sewers, z nich prejdite do West Sewers a tam už vstúpte do Old Mournhold: Battlefield. Pokračujte na koniec, kde sú dva prechody do City Gate a Abandoned Passageway (aby ste tam mohli vstúpiť, potrebujete lietanie, ale dá sa tam dostať aj inakade).

Vstúpte do City Gate, tam sú opäť dve cesty Armory Ruins a Residential Ruins (tie sú zamknuté na level 100, ale dostanete sa tam cez Armory). Takže vstúpte do Armory Ruins. Tam okrem nepriateľov, môžete z rudy na stenách získať aj nejaké adamantium. Na konci vstúpte do Tears of Amun-Shae. Tu je Warchief Kurog a v chodbe za ním je Warchief Durgoe. Oboch zlikvidujte. Od druhého získate Durgok´s Key, ktorým otvoríte jeho truhlu, v ktorej je zlato a magický gobliní štít. (ak cestou sem pri vodopáde vyletíte na plošinu pri ňom, tak tam nájdete adamantiovú sekeru). Odtiaľto vstúpte do Residential Ruins. Napravo sa môžete vráťiť do City Gates, cez dvere, ktoré sú z druhej strany zamknuté. Naľavo máte dve cesty: Teran Hall a Teran Hall, East Building. V Teran Hall nájdete Gatekeeper´s Key a tiež je tam pasca - ukryté prepadlisko. Ak sa prepadnete, čaká vás pár nepriateľov a tiež je tu prechod do Teran Hall East building. Jednou z ciest do nej vstúpte. Tu sú obaja Altmerskí tréneri Armion a Yarnar. Zabite ich. Tým ste splnili podmienky questu. Odtiaľto môžete skočiť prechodom do Abandoned Passageway. Ak ste doskúmali, čo ste chceli, tak sa vráťte do chrámu a oznámte splnenie Fedris Hlerovi. Ten je zrejme priveľmi prekvapený tým, že ste to prežili, že vám dá za odmenu 15 000 zlatých.


3.2 Shrine of the Dead

Ak sa spýtate na ďalšiu službu, tak Fedris Hler teraz pre vás nič ďalšie nemá, ale pošle vás za Gavas Drinom. Skočte za ním a spýtajte sa aj jeho na službu pre Lady. Povie vám o oltári Shrine of the Dead, ktorý je pod chrámom. Bol znesvätený a musí byť očistený. Spýtajte sa na to očistenie (must be cleansed) a povie vám, že očistiť ho má Urvel Dulni. Je to temný Elf, v tejto miestnosti. Môžete mu dávať príkazy poď a stoj. Najlepšie je vždy po vstupe do novej lokácie ho nechať pri dverách, vyčistiť cestu a potom ho vziať so sebou do ďalšej lokácie, pretože je dosť slabý. Zbehnite tu v chráme do Hall of Ministry, do Basement a tam do Temple Sewers. Odtiaľ choďte na východ, do Temple Sewers East a tam na západe vstúpte do Temple Catacombs. Tam do Temple Shrine. Dobehnite na miesto, kde je oltár a zabite všetkých lichov, ktorí su v jeho okolí. Keď zabijete posledného, tak sa vám to zapíše do denníka. Potom sem doveďte Urvela. Chvíľu počkajte, kým očistí oltár. Keď je to hotové, tak to tu opustite a vojdite to Temple Gardens (Ešte predtým môžete odtiaľto preskúmať Temple Crypt). Z Temple Gardens choďte naspäť do Temple Sewers East a známou cestou opäť za Gavas Drinom. Ten vám za odmenu dá Blessed Spear.


3.3 Barilzar´s Mazed Band

Teraz vás Gavas pošle naspäť za Fedrisom. Ten má pre vás úlohu. Sama Lady Almalexia si žiada, aby bol nájdený artefakt Barilzar´s Mazed Band. A vy ste tým poverený. Ešte vám povie, že pre bližšie informácie skočte za Gavasom. Ten vám však povie akurát bližšie informácie o artefakte. Takže choďte tak, ako povedal Fedris do kanálov pod chrámom a tam vstúpte do Abandoned Crypt. Ak ste tam už boli predtým, tak bola cesta zablokovaná skalami. No ako vám Fedris povedal, sama Lady chce ten artefakt a tak odpratala skaly a uvoľnila vám cestu. Prebojujte sa jednoducho na koniec a tam nájdete Barilzara. Porazte ho, nie je to najjednoduchšie, ale ide to (najhoršie je, že používa kúzlo slepoty). Potom si vezmite všetky veci, ktoré sa vám hodia a nezabudnite na jeho prsteň (to je Barilzar´s Mazed Band). Ten zaneste naspäť Fedrisovi. Pošle vás s ním za Gavasom. Gavas Drin vás pošle za samotnou Lady Almalexiou, aby ste jej prsteň odovzdali. Teraz môžete vstúpiť do svätyne, ktorá bola predtým zavretá. Odovzdajte jej prsteň a za odmenu získate kúzlo Almalexia´s Light (obnoví vám všetky atribúty o 25 bodov).


4. Útok na Mournhold, Preskúmanie Bamz-Amschendu

Keď splníte predošlý quest pre Fedrisa Hlera v chráme, teda, keď dohovoríte s Almalexiou, tak počkajte jeden deň a oslovte hocikoho. Zisíte, že došlo k útoku na námestí. Choďte teda na Plaza Brindisi Dorom a uvidíte ako mesto napadli Hulking Fabricants a Verminous Fabricant. Bojujú s nimi stráže, tak im môžete pomôcť, ale nie je to nutné, zvládnu to aj sami. Po boji ich oslovte a každý vás pošle za svojim veliteľom (High Ordinary za Fedrisom a Royal Guardi za Tieniusom). Je jedno za kým pôjdete, ďalšia úloha je rovnaká, ale je lepšie ísť za Tieniusom Delitianom. Ďalšia úloha je preskúmať miesto, odkiaľ prišiel útok. Tak sa vráťte na námestie a choďte doprostred k soche. Pri soche je diera, do ktorej vedie rebrík. Vlezte dnu. V chodbe len dobehnite k jaskyni, aby ste uvideli, ako fabricanti bojujú s trpasličími robotmi. Zapíše sa vám to do denníka a tak sa vráťte oznámiť, čo ste zistili. Tienius vám poďakuje a pošle vás porozprávať sa s kráľom. Ten je už teraz tiež tu, v trónnej sále. Od kráľa dostanete ospravedlnenie, pretože zistíte, že to on na vás poslal Temné Bratstvo (milé - sorry, že som ťa chcel zabiť, ale pracuješ pre mňa dobre, tak už sa to nestane), pretože dostal mylné informácie, že predstavujete hrozbu pre trón. No teraz má pre vás úlohu.


5.1 Pokus o vraždu

Kráľ Helseth vás pošle za svojim orkským informátorom do krčmy The Winged Guar, ktorá je v časti Godsreach. Tam oslovte orka Bakh Gro-Shama a povedzte mu heslo, ktoré viete od kráľa "uncle farm". No aby ho prijal, musíte mať u neho obľúbenosť aspoň 60 (a na lichôtky bol, aspoň u mňa, natvrdlý, takže som ho podplatil). Ten vám povie, že kráľ je paranoik, no spiknutie sa chystá, ale na kráľovnú matku. Choďte to zvestovať kráľovi. Ten pripraví plán, ako ju ochrániť. Máte sa schovať v kráľovninej predsieni a vyčkať na vrahov. Postavte sa pred kráľovninú spálňu za stenu, denník vám napíše, keď budete v správnej pozícii. Zavrite aj vstupné dvere, aj dvere ku kráľovnej. Tam počkajte na vrahov. Okolo 8., 9. hodiny sa ukážu traja členovia Temného Bratstva. Ukážte sa, zabite ich a prehľadajte (adamantiový meč). Potom sa choďte pochváliť kráľovi. Dá vám za odmenu Helseth´s Collar (zvyšuje Sneak, Speed a Security).


5.2 Helsethov Šampión

Kráľ je vašimi skutkami potešený a preto vám dá možnosť dokázať, čo vo vás je. Ak dokážete svoju silu a um, tak vám vyjaví, aké plány má s vami. Aby ste to dokázali, musíte poraziť kráľovho šampióna Karroda. Od neho nič nezistíte, ale keď oslovíte kráľovnú Barenziah, tak vám povie, že Karrod sa často zdržuje v krčme The Winged Guar. Tam je barmanom Ra´Tesh. Oslovte ho a pohovorte si o Karrodovi. Povie vám, že ak sľúbite, že mu príliš neublížite, tak vám pomôže a pošle mu na noc dievča, čo ho unaví a vy máte šancu. Súhlaste, prečo nie? Na druhý den oslovte kráľa a ten odsúhlasí súboj. Urobia vám miesto a môžete začať bojovať s Karrodom. Keď ho porazíte, tak vám dá kráľ Dagger of Symmachus. Potom vám prezradí, že potrebuje zistiť, kto je za útokmi na mesto. Podozrieva niekoho z Tribunalu a preto najvhodnejšou osobou, ktorá by to mohla objasniť, je práve Lady Almalexia. Preto choďte za ňou.


6.1 Okolnosti útoku na Mournhold, Ukážka Sily

Keďže vás sám kráľ Helseth poslal za bohyňou Almalexiou, tak sa za ňou vydajte. Tá má pre vás úlohu. V meste vznikol nový kult End of Times, ktorý vedie Eno Romari. Niektorí členovia kultu boli nájdení mŕtvi, otrávení. Meralyn Othan je sestrou jednej z obetí, tak si s ňou choďte pohovoriť. Je v časti Great Bazaar. Pohovorte si s ňou a povie vám, že Eno Romari je pred vchodom do krčmy The Winged Guar. Tú už poznáte, tak tam za ním zájdite. Ten vám prezradí, že kult verí, že Tribunál stráca svoju moc a jeho členovia radšej volia sebevraždu (spýtajte sa na očistenie - Cleansing). Choďte svoje zistenie oznámiť Almalexii. Tú to podráždi a rozhodne sa ukázať svoju silu (samozrejme s vašou pomocou) a rozpútať Prašnú Búrku. Vy sa teda musíte vydať do Bamz-Amschedenu (diera pri sochách na námestí Brindisi Dorom Plaza) a aktivovať Karstangz-Beharn, prastarý trpasličí vynález na ovládanie počasia. Dostanete Powered Dwemer Coherer, aby ste ten stroj mohli aktivovať. Začínate v Heartfire Hall. Nepriatelia sú tu naozaj tuhí, takže veľký pozor. Vstúpte do Passage of Whispers a tam do Radac´s Forge. Tu nájdite jedny dvere zamknuté na level 100. Vniknite dovnútra a vezmite si veci, ktoré chcete, ale najmä dve Dwemer Satchel Pack. Na konci tejto lokácie je prechod do Passage of the Walker. Prechod je ale zavalený skalami. Keď ste pri skalách, môžete na ne použiť Dwemer Satchel Pack. Keď tak učiníte, začne sa 5 sekundové odpočítavanie (stiahnite sa) a následný výbuch uvoľní cestu. Vstúpte tam a z tejto lokácie prejdite do King´s Walk a nakoniec do Skybreak Gallery. Vnútri v strede je stroj, ktorý hľadáte. Do otvoru Duter Dwemer Junction vložte Powered Dwemer Coherer (od Almalexie). Pred vami sú tri páky. Stlačte pravú. Na stene pred vami sa začnú točiť obrázky a zastavia sa na obrázku sopky. To je správne. Napíše sa vám to aj do denníka. Vráťte sa.

Inak, v Passage of Walker je aj vchod do Norenen-Dur. Druhým Dwemer Satchel Packom tu tiež treba vyhodiť do vzduchu zosypané kamene. V nasledujúcich lokáciách toho veľa nezískate a sú len na prieskum, netreba tam ísť. Vnútri máte na výber The Grand Stair a The Teeth That Gnash. Z tej druhej prejdite do Citadel of Myn Dhrur - tam je Deadra menom Khash-Ti Dhrur (samozrejme vás napadne). V tejto jaskyni je prechod do Basilica of Divine Whispers (tam buď nič nie je, alebo som nič nevedel nájsť) a do The Wailingdelve. Aby ste sa tam dostali, potrebujete vyletieť ku vchodu. Ak tam vstúpite, stále potrebujete lietanie. Celá táto lokácia je jedna hlboká jaskyňa, ktorá klesá a potrebujete zletieť dole a potom samozrejme opäť vyletieť hore. Vnútri nájdete zopár vecí a dole pri vodopáde je medzi hubami sekera Dwemer Pneuma-Trap. Cez vodopád sa dá dostať ešte nižšie, kde je ďalších pár vecí a kniha The Black Arrow, Volume II (zvýši Marksman).

Keď sa vrátite, tak vonku už zúri Prašná búrka, ktorú ste vyvolali. Choďte za Almalexiou.

(Poznámka: Ak chcete plniť vedľajšie questy, tak jeden vyžaduje 10 kusov Scrap-Metal a 3 Dwemer Cogs. Ak ich nemáte, tu je vhodné miesto, kde si ich obstarať).


6.2 Chýbajúci strážca

Bohyňa Almalexia má osobných strážcov, ktorí si hovoria Almalexiina Ruka. Jeden z nich ju však opustil a ako sama tvrdí, zbláznil sa. Vy ho máte zabiť. Volá sa Salas Valor a pohybuje sa v lokácii Godsreach. Len ho oslovte a napadne vás. Nečakajte, že to bude ľahký súper, veď je to bývalá ochranka bohyne. Keď ho porazíte, tak mu môžete vziať komplet Her Hand´s Armor. No prilbu, ani Cuirass nenoste pred Ordinatormi, tak ako Indroliskú pred Ordinátormi vo Vivecu (je nato plugin, ktorý vám umožní nosiť ich legálne, keď získate v chráme najvyššiu hodnosť), pretože je to trestné a napadnú vás zato. No ostatné časti brnenia sa hodia. Oznámte Almalexii jeho zabite a tá vám za odmenu ponúkne jedno kúzlo. Skin like Iron - Železná koža (zvýši schopnosť každého brnenia o 5 bodov, Light, Medium, Heavy), Protect Against Paralysis (odolnosť voči paralýze 20%) a Warm Reflected Glory (zvýši zdravie o 10).


6.3 Meč Nerevarina

Almalexia je presvedčená, že ste Nerevarin (a nevadí, ak ste neprešli Hlavnú dejovú líniu Morrowindu). Povie vám o meči Trueflame Blade. No meč bol rozlomený na tri časti počas boja za dávnych čias pri Red Mountain. Jednu vám dá sama Almalexia, no druhé dve musíte nájsť sami. Zájdite za kráľovnou Barenziah. Pošle vás za Karrodom. Ak ste ho už porazili v súboji, tak vám dá druhú časť meča. Na získanie tretej vás kráľovná odporučí za Plitiniusom Merom. Je na nádvorý (Courtyard, už ste ho stretli). Ten je presvedčený, že tretiu časť by mohli mať v Múzeu (Godsreach). Tam oslovte správkyňu Torasu Aram. Povie vám, že má jednu časť, ktorá odpovedá tej dobe, ale nedá vám ju len tak. Musíte na oplátku darovať múzeu dve unikátne veci. Na lavici pri stene je kniha Famed Artifacts of Tamriel, kde sú popísané názvy všetkých vecí, ktoré by v múzeu radi videli. (Taktiež si otázkou o múzeu môžete sprístupniť niečo ako vedľajší quest. Predávať do múzea tie predmety). Popis vecí, ktoré teda môžete darovať, či predať, je na konci návodu.

Keď darujete múzeu dva artefakty, tak si vypýtajte svoju odmenu a dostanete Trpasličí štít. Teraz, keď máte všetky tri časti, treba ich spojiť. Od hocikoho sa môžete dozvedieť, že najlepší majstri sú v Craftsmen´s Hall v Godsreach. Zájdite tam a oslovte Yagak Gro-Gulka. Ukážte mu štít z múzea a oddelí od neho tretiu časť meča. Potom sa spýtajte, či by vám meč neopravil. Súhlasí s opravou, tak sa za dva dni vráťte a vezmite si hotový meč. Ešte ho potrebujete očarovať (enchant). Yagak vám odporučí nájsť trpasličieho mystika. Aj keď sú všetci mŕtvi, počul, že duch jedného z nich prebýva v Bamz-Amschend, kde ste už boli. Tam zájdite do časti Radac´s Forge a tam nájidte ducha menom Radac Stungnthumz. Nemá nič proti tomu, aby vám očaroval meč, no na očarovanie potrebuje Pyroil Tar. Ten nájdete v časti Cytadel of Myn Dhrur (cesta cez Norenen-Dur, The Teeth That Gnash). Od Deadry. Ďalšie dve sú v časti The Wailingdelve (podrobnejší popis pri queste 6.1 Okolnosti útoku na Mournhold, Ukážka Sily). Zaneste potom Radacovi nájdený Pyroil Tar. Bez problémov vám zbraň očaruje (je to fakt super zbraň). Teraz už máte svoj meč Trueflame a tak sa môžete vrátiť k Almalexii.


6.4 Sotha Sil, Šialený boh

Keď už máte svoj skvelý meč, tak má pre vás Almalexia poslednú úlohu. Povie vám o treťom bohovi, ktorý tvorí spolu s ňou a Lordom Vivecom Tribunal. Je to Sotha Sil. No napriek jeho postaveniu sa vraj zbláznil, chce všetko zničiť a vrátiť starých bohov. Vraj má na svedomí aj útok na Mournhold. Musí byť preto zastavený. Keď súhlasíte s touto úlohou, tak budete prenesený do Clockwork City, reality, kde prebýva Sotha Sil. Keď budete prenesený, tak sa nemôžete vrátiť, až kým nesplníte úlohu, preto si dávajte pozor a čo potrebujete, spravte ešte pred cestou.

Objavíte sa v časti Outer Floods Halls. Teraz prejdite cez niekoľko miestností, až do poslednej. Všetky sú krátke a v podstate jednoduché: Inner Flood Halls, Hall of Delirium, Central Gearworks, Hall of Theuda, Dome of Kasia (musíte prebehnúť do dverí a vyhnúť sa pritom otáčavému zariadeniu, ktoré vás inak zabije na jedenkrát. Potrebná je rýchlosť. Fľaštičky, ktoré môžete získať z menších Fabricantov, vám zvýšia rýchlosť, ak potrebujete.), Dome of Serlyn (ste pri stroji, v ktorom vyrábajú fabricantov. Keď začne stroj hučať, potiahnite pravú páku a prebehnite cez stroj ďalej), Hall of Sallaemu, Dome of Udok, Hall of Mileitho, Dome of the Imperfect (tu vás čaká boj s veľkým a nepríjemne silným robotom Imperfectom), Dome of Sotha Sill.

V poslednej časti nájdete mŕtve telo Sotha Silla. Preskúmajte ho. Potom sa vydajte k dverám, ktorými ste prišli. Objaví sa Almalexia. Postupne vám vysvetlí, že sa rozhodla stať hrdinkou a zachránkyňou svojho ľudu, ktorý sa bude modliť iba k nej. Stane sa vládkyňou všetkých a preto odstránila Silla, teraz odstráni vás a neskôr aj Lorda Viveca. Presteň, ktorý ste jej predtým priniesli, jej umožnil teleportáciu do Clockwork City a zabiť tak Silla a tu si vzala aj fabricantov, aby napadli mesto. Po jej monológu zaútočí. Aj keď máte Trueflame a zrejmej aj Her Hand´s brnenie, nie je to vôbec ľahký súper. Keď ju porazíte, tak ju prezrite. Má u seba druhý unikátny meč, o ktorom už vravela - Hopesfire a prsteň Barilzar´s Mazed Band. S týmto prsteňom sa môžete kedykoľvek teleportovať do Clockwork City, Mournholdu a Vivecu. (tiež získate amulet +15 šťastie). Takže použite prsteň a vráťte sa do chrámu v Mournholde. Nepokúšajte sa nikomu hovoriť o tom, čo sa stalo s Almalexiou a Sillom. Za prvé vám neuveria, za druhé to každého rozčúli a klesne vám tak u danej osoby obľúbenosť. Vyjdite z chrámu a tam sa vám zjaví Azura. Povie vám, čo už v podstate viete od Almalexie a požehná vám na dlhú cestu, ktorá vás ešte čaká. Na záver už len skočte za kráľom Helsethom. Poveril vás vyšetriť, čo sa stalo, tak mu všetko povedzte. Jediný vám uverí váš príbeh a ocení, čo ste vykonali. Poďakuje vám a daruje vám komplet brnenie kráľovskej stráže (Royal Guard armor). Tým ste ukončili hlavný príbeh Tribunalu.


The Black Dart Gang

V lokácii Bazaar Sewers môžete na západnej strane nájsť temnú elfku menom Narisa Adus. Keď ju oslovíte, tak sa vám zdôverí, že ju okradli a zabili jej manžela Varinera. Spýtajte sa, či nepotrebuje pomoc. Nie je si istá, či by ste gang, ktorý ich napadol, zvládli, preto vás požiada len o to, aby ste našli ducha jej manžela a priniesli jej od neho nejakú správu. Vydajte sa do Temple Sewers a v nich do západnej časti. Tam nájdete Variner´s Ghost. Oslovte ducha, ktorý vám povie, že vám musí predať správu. Vypočujte si ho. Vyjaví, že ho zabili členovia Black Dart Gangu a skrývajú sa v Temple Sewers West. Tiež vám prezradí trik, ako sa s nimi vysporiadať. Na severe sa nachádza prechod do západnej časti Temple Sewers West, tak vstúpte. Pri snorení v kanáloch ste iste našli nejakú fľaštičku na dýchanie pod vodou. Len čo vstúpite, pri dverách si všimnite prázdny držiak na fakľu (Torch Lever). Použite ho a celá oblasť sa zatopí vodou (dobré je členov gangu utopiť, sú to totiž silácki protivníci). Potom použite dýchanie pod vodou (budete potrebovať viac než jednu fľaštičku) a doplávajte na koniec chodby. V zatopenej jaskyni plávajú štyri telá mŕtvych členov gangu a vy ich môžete olúpiť. Potom sa vráťte do Temple Sewers. Ešte tu máte prechod do Temple Sewers East. Duch túto časť nespomínal, ani na prejdenie tohto questu to nie je nutné, ale pre poriadok tam môžete nakuknúť. Za dverami je ešte jeden člen gangu a dosť blízko pri vás, takže kým po vás strieľa, sa k nemu môžete dostať a zabiť ho (nepotrebujete to, ale keď už likvidujeme gang, tak poriadne). Napokon sa vráťte za Narisou a odovzdajte jej správu od ducha manžela. Potom jej povedzte, že ste pomstili jeho smrť a z vďačnosti vám dá Variner´s Ring (Charm).


Gaenor

Gaenor je elf v časti Temple Courtyard. Postáva tam a keď ho oslovíte, tak sa spýta na láskavosť. Ak sa ho na to spýtate, bude si chcieť od vás požičať peniaze. Ak mu aj požičiate, bude chcieť ďalšie, postupuje to po 50, 100, 1000, 10 000 a milión zlatých. Ak mu odmietnete požičať, tak sa rozčúli a ukončí rozhovor. Keď sa vrátite za pár dní, tak má na sebe komplet Ebony brnenie a zaútočí na vás. Ale pozor, je to naozaj neuveriteľne silný nepriateľ, takže pokiaľ nie ste na fakt vysokom leveli, tak si s ním ani nezačínajte. Ak ho však porazíte, máte celé Ebony brnenie a jeho amulet šťastia.


Thurd a Dilborn

V časti Godsreach postáva nord Thurd. Keď ho oslovíte, posťažuje sa, že zmizol jeho priateľ, čarodej Dilborn. Ponúknite mu pomoc. Povie, že naposledy bol videný, ako vstupoval do Residetal Sewers. Vydajte sa tam, Thurd vás bude nasledovať. Vchod je priamo tu v Godsreach. V strednej časti sú traja muži a medzi nimi je Dilborn v putách. Oslovte vodcu tejto bandy menom Drathas Nerus. Povie vám, že mu Dilborn dlhuje 3000 zlatých. Ak ste u neho obľúbený, tak vám zľaví na 1000. Môžete zaplatiť jeho dlh a Nerus ho prepustí a tým ste to splnili. Tiež môžete povedať Nerusovi, že nezaplatíte, ale vyprovokujete ho k boju. Tým pádom stačí všetkých troch zabiť a Dilborna oslobodiť, ale musíte byť dosť rýchly, lebo tí dvaja pri Dilbornovi majú príkaz ho zabiť, v prípade útoku. Je ale malá pravdepodobnosť, že by ste to stihli, preto buď zaplaťte a potom ich napadnite a vezmite si peniaze naspäť, alebo ich napadnite rovno a bez rečí. Keď už Dilborna oslobodíte tak, alebo tak, poďakuje vám a Thurd vám dá za odmenu svoju obľúbenú knihu Trap.


Dohadzovač pre Marenu Gilnith

Marena Gilnith sa poneviera po Great Bazaar. Zdôverí sa vám, že by sa rada zoznámila s niekym novým. Môžete jej dohodiť jedného z troch mužov, ktorí sa zaujímajú o novú známosť. Pritom robíte poslíčka a beháte hore dole, osloviť jedného, potvrdiť to u druhého a tak. Po dohodnutí rande, nejaký čas počkajte a potom ich oslovte opäť.

1. Fons Beren - tiež ho nájdete v bazáre. Je to starý sukničkár so zlou povesťou, ale napriek tomu rande dopadne dobre, aspoň to tvrdia, no nič vám za odmenu nedajú.

2. Goval Ralen - je v Temple Courtyard. Je tu nový, tak súhlasí s novou známosťou. Dojednajte to a za pár dní sa stavte za nimi. Goval vám poďakuje, je šťastný, že ste ich zoznámili a z vďačnosti vám dá Ralen Family Belt (zvyšuje Personality a Speechcraft).

3. Sundel Hlas - je to obchodník (Trader) tu v bazáre. Tu musíte zasiahnuť. Keď Marena súhlasí a oznámite mu to, tak súhlasí aj on, že sa teda stretnú, ale veľa si od toho nesľubuje. Neukončujte rozhovor a spomeňte jej meno ešte raz. Teraz máte možnosť mu poradiť. Dajte mu prvú radu, aby nebol deprimovaný, uvoľnil sa a možno prekvapí sám seba. Potom počkajte pár dní a vráťte sa do jeho obchodu. Vzali sa a sú šťastní. Sundrela sa spýtajte potom na Marenu a z vďačnosti vám daruje BiPolar Blade.


Dwemer Warbots, Robot Arena

Choďte v časti Godsreach do Ignatius Flaccus House a oslvote tam Ignatius Flaccusa. Má arénu s trpasličími robotmi a požiada vás o prinesenie 10 kusov Scrap-Metalu. Ak ich nemáte, tak ich môžete nájsť v rôznych trpasličích jaskyniach na ostrove, alebo aj tu v Mournholde, v rámci questu 6.1 (Okolnosti útoku na Mournhold, Ukážka Sily), prípadne, majú ich aj nietorí obchodníci. Tak isto zožeňte aj tri Dwemer Cogs, ktoré bude chcieť potom, čo mu donesiete tých 10 kusov Scrap-Meatalu (pozor, všetky tie veci vážia pekne veľa, takže ak nevládzete, odložte si niekam brnenie. Ale myslím, že ak ste zvládli boje v hlavnom príbehu, máte sily dosť). Keď mu všetko odovzdáte, tak povie, že za chvíľu to bude mať opravené. Vyjdite z budovy, vráťte sa a je to. Môžete si vsadiť na robota peniaze a v prípade, že vyhrá, získate dvojnásobok (u mňa to vždy vyhral centurion). Po súboji robotov sa vzdiaľte. Vonku sa od ženy menom Vneasa Sarano dozviete, že sa chcela ísť pozrieť na arénu robotov, no dvere boli zavreté a zvnútra počula divné zvuky. Vráťte sa a dvere sú naozaj zamknuté (50). Otvorte ich a vstúpte. Roboty prelomili magickú bariéru. Všetky zničte a potom oslovte Ignatiusa, ktorý sa schováva za stolom. Poďakuje vám za záchranu života a dá vám odmenu 1000 zlatých.


Zlodej a Goldena Sadri

Zájdite do budovy Sadri Manor v Godsreach. Oslovte Godenu Sadri. Tá vás obviní, že sa jej pokúšate niečo urkadnúť. Oslvote ďalšiu postavu v dome, Alvan Llarysa. Ten vám povie, že takto zvláštne sa chová už istý čas, odkedy navštívila Erberta Nermaca. Obáva sa, že sa zbláznila, preto so sebou aj priviedli Ordinatora. Skočte za ním, je v Craftsmen´s Hall. Ten vám povie, že za ním chodila kvôli nejakým záhadným trpasličím zariadeniam, ktoré sú dosť nebezpečné. Po rozhovore sa vráťte k Sadri Manoru. Vonku stojí Alvan Llarys, tak ho oslvote. Vyšiel sa nadýchať a vymkli ho. Dvere sú naozaj zamknuté (90), tak ich otvorte. Vnútri nájdete mŕtvolu Ordinatora a taktiež padacie dvere do časti Residential Sewers. Dole nájdete mŕtvolu Tadery Andules, ktorá predtým bola v dome s Goldenou. Vstúpte a prejdite z kanálov do časti Forgotten Sewer. Tam uprostred miestnosti, pod mlákou sú padacie dvere, ale blokujú ich bedne. Obďaleč visí zo stropu ventil, tak ním otočte. Miestnosť sa zaplní vodou, tá zdvihne bedne a vy môžete vstúpiť. V ďalšej časti preplávajte krátky úsek a vyjdite (máte tu aj páku na odčerpanie vody, ale cestou späť vám budú krabice opäť blokovať cestu, takže vodu odpumpovávať nemusíte). V poslednej časti, kde ste, si dávajte pozor na nastražené zariadenia, ktoré vás magicky zraňujú. Na konci sa cesta rozvetvuje. Na východe sú truhly s nejakými pokladmi (ale aj dosť tých nástrah) a na západnej strane je Goldena Sadri v sklenenom brnení. Napadne vás, takže ju zabite. Má pri sebe Mace of Slurring. Je dosť silná, tak pozor. Keď ju zabijete, tak sa vráťte a keď vyjdete so Sadri Manor, tak opäť oslovte Alvana. Povedzte mu, čo sa stalo. Je mu Goldeny ľúto, ale vie, že ste nemali na výber, takže to pochopí. Tým je quest hotový.


Crimson Plague

Keď budete v rámci hlavného príbehu prechádzať cez kanály pod chrámom, tak v časti Temple Gardens nájdite vchod do Gedna Ralvel´s Tomb (zamknutá na level 100, odomknúť. Bližší popis cesty pri queste 3.2 Shrine of the Dead). Vnútri ju aspoň trochu preskúmajte (dostanete poznámku o smrade smrti, alebo tak nejak). Potom sa vráťte do chrámu. Od ľudí zistíte z Lateste rumors, že by ste to mali povedať Nerile Andaren. Nerile je v chráme, v Hall of Ministry. Tá vás najprv požiada o láskavosť. Potrebuje, aby ste zaniesli jedno liečivo pre Geona Aulineho. Je v Godsreach, v Geon Auline´s House. Dajte mu liečivý nápoj a vráťte sa za Nerile. Je pri nej zopár nakazených krýs, tak všetky pobite a opäť ju oslovte. Máte zaniesť ešte jeden nápoj. Prijímateľ je Athelyn Malas a je pred chrámom, tak mu ho zaneste. Vráťte sa na Nerile. Chce od vás ešte jednu láskavosť a to nájsť zdroj moru, ktorý napadá ľudí. Zbehnite nižšie, do Basement a tam nájdete Khajitku menom Shunari Eye-Fly. Povie vám, že ak jej pomôžete, tak vám poradí, kde hľadať zdroj nákazy. Keď ste skúmali hrobku Gednu Ralvela, tak sa tam po vás vydala aj ona a nakazila sa. Skočte teda naspäť za Nerile a povedzte jej o Shunari. Dá vám scroll, ktorým ju máte vyliečiť. Keď sa vrátite do Basement, tak tam už nie je. Shunari teraz nádete ešte nižšie, v kanáloch, v časti Temple Gardens, priamo pred vchodom do Temple Shrine. Zakúzlite na ňu zvitok od Nerile a tým ju vyliečite. Potom vám povie, že za tú nákazu je zodpovedný Lich Gedna Relvel. Spýtajte sa na neho a povie vám o tajnej ceste, ktorou sa dá k nemu dostať. Vstpúte teda zase do hrobky Gedna Ralvel´s Tom a vydajte sa chodbou. Keď vyjdete z chodby, pred vami je rebrík. Naľavo sú kamenné dvere, ktoré však nejako nie sú označené. Pred nimi je na zemi kameň. Postavte sa naň, ten sa potlačí nižšie a dvere sa otvoria (ak ste to skúšali predtým, než vám o tom povedala Shunari, tak to nešlo). Za nimi okrem pár kostlivcov nájdete aj Licha Ralvela. Zabite ho. Má pri sebe Robe of the Lich. Potom sa stavte u Shunari a povie vám, že sa máte vrátiť za Nerile. Samozrejme. Nerile Andaren je samozrejme rada a z vďačnosti vám daruje novú Silu, (použitie raz denne, ako Sily Zanamení) Grace of Almsivi (Restore Health 30 to 80 points, Restore Fatigue 60 to 100 points, Cure Common Disease) - fajné kúzlo.


The Warlords

V časti Godsreach vstúpte do Vacan Manor. V dolných priestoroch stoja tri postavy. Najprv sa s vami bude baviť len ich vodca Dovor Oren. Povie vám, že sú to bojovníci za slobodu, proti aristokracii. V podstate sú to však len zlodeji a vrahovia. Snažím sa to hrať za klaďasa, tak som tomuto questu nevenoval príliš veľkú pozornosť. Aj tak je dosť primitívny: choď, zabi, prines. Budete musieť zlikvidovať pár ľudí, no s tými bude problém, že sa s vami nebudú chcieť rozprávať, takže ich nemôžete vyprovokovať. Použite na nich nejaké Frenzy kúzlo (ja som si ho vytvoril v gilde mágov v Sadrith Mora), to ich rozčúli a zaútočia sami. Alebo ich rovno napadnite a zaplaťte pokutu. Najprv vás Dovor pošle zabiť muža menom Soscean. Nájdete ho v krčme The Winged Guar, v Godsreach. Je za zamknutými dverami (level 10) oproti barmanovi. Keď ho zabijete, vezmite mu meč a brnenie (cuirass) a vráťte sa za Dovorom. Vezme si od vás jeho veci a dá vám 5000 zlatých. Potom vás pošle za Felvanom. Felvan Ienith stojí vedľa a ten chce zase veci od Elenande. Táto elfka sa pohybuje v časti Godsreach, zväčša za Manormy, popri kanáli. Zabite ju a vezmite jej róbu a sekeru. Odmena 1000 zlatých. Dovor vás pošle teraz za Olvyne. Olvyne Dobar tiež stojí pri ňom a ona chce veci od Bels Uvenima. Ten postáva z ľavej strany pri chráme, v Temple courtyard. Zabite ho a vezmite mu Helmu a kopiju. Odmena 1000 zlatých. Za poslednou obeťou vás pošle opať Dovor Oren. Je to Sulderni Salandas. Ona postáva v Great Bazaar. Zabite ju a vezmite jej palcát (mace) a amulet. Odmena 4000 zlatých.


Vyhadzovač (Bouncer)

V časti Godsreach, v krčme The Winged Guar nájdite elfku Hession a oslovte ju. Ponúkne vám prácu, dozrieť na poriadok v podniku a vyhodiť opilcov. No nechce prísť o zákazníkov v tom absolútnom význame, takže nechce, aby ste niekoho zabili, preto tu potrebujete mať rozvinutú schopnosť Hand-to-Hand. Nájdite v krčme postavu Denegora. Oslovte ho-opilca a pokúste sa ho vyhodiť. Napadne vás. Takže ho porazte v pästnom súboji. Ak ho zabijete Hession nebude rada a vyplatí vám len 100 zlatých. Ak ho porazíte na päste, dostanete odmenu 500 zlatých. Ale keď ho porazíte, ešte si ju nevyberajte. Skočte dole, pohovorte si s barmanom a potom oslovte dunmera menom Galms Seles. Ponúka hru s mušľami (mincu schová pod jednu a potom ju zamieša medzi tri). Spýtajte sa na hru a tam máte možnosť mu povedať, že podvádza ľudí a aby s tým prestal. Sľúbi, že ak mu dovolíte zostať a hrať, tak bude hrať férovo (obľúbenosť dôležitá pri tejto úlohe). Potom až povedzte Hession, že je všetko v poriadku a dostanete odmenu 1000 zlatých.


Hot-Pockets

Pred barom The Winged Guar postáva malý elf Hot-Pockets. Keď ho oslovíte, bude sa rozčulovať na jedného Norda. Zistíte, že ho naposledy vyhodil z krčmi a ponížil ho. Teraz chce pomstu. Ak mu sľúbite pomoc, tak vás bude nasledovať do krčmi. Tam nájdite Norda Holmara. Oslovte ho a vyzvite na súboj. Pockets vám bude pomáhať. Môžete ho poraziť v pästnom súboji Hand-to-Hand a keď padne, splnili ste úlohu a od Pocketsa dostanete 250 zlatých a Ring of Icegrip. Tak isto splníte úlohu, aj keď Holmara zabijete. A úloha je rovnako splnená, keď ho pozvete na drink a za 60 zlatých (z vášho vrecka) ho opijete do nemoty. Takže si vyberte.


Kováčov učeň

V Godsreach zájdite do Craftsmen´s Hall. Tam oslovte chlapíka menom Ilnori Faustus. Ten je učňom u kováča, no zdôverí sa vám, že je predurčený na väčšie veci, než títo prostí plebejci. Preto sa rozhodol odísť a stať sa dobrodruhom. Keď prídete o deň neskôr, tak už ho v budove nenájdete. Kováčom je tu Bols Indalen. Ten nie je nadšený z toho, že prišiel o učňa a povie vám, že by potreboval ďalšieho. Choďte do krčmy The Winged Guar a oslovte redguarda menom Therdon. Ten sa vám posťažuje, že je bez práce a robil výrobcu vankúšov a aj spracovával kože, no teraz nič. Poviete mu, že Bols Indalen zháňa učňa. Okamžite sa toho chytí. Keď sa potom stavíte opäť v Craftsmen´s Hall, tak tam už bude a z vďaky vám daruje 2 Master Armorer´s Hammers a 2 Repair Prongs.

Bez ohľadu na to, či spravíte tento quest, alebo nie, môžete sa pozhovárať s kováčom Bolsom Indalenom. Ten vám povie, že je schopný vám ukuť rôzne brnenia, keď mu donesiete materiál. Dá vám aj list, na ktorom je zoznam jednotlivých častí brnení (Ebony, Adamantium, Glass) a koľko by vás to stálo zlatých. Ak teda chcete, doneste si materiál, zaplaťte a na druhý deň máte tú ktorú časť brnenia. Adamantium nájdete hlavne v dungeonoch tu, v Mournholde a Ebony a Glass je v hojnom počte v baniach na ostrove Morrowind.


Champion of Clutter

Detritus Caria žije v Craftsmen´s Hall. Je to zberateľ a keď ho oslovíte, tak vám navrhne pomôcť mu s jeho zbierkou. Je samozrejmé, že veci, ktoré tu popíšem, môžete nájsť aj na iných miestach, možno aj jednoduchšie. Ako prvé chce látku z krysích chlpov a strieborný krčah. To prvé je obyčajná látka (bolt of Cloth). Má ju elfka Belwen, ktorá má obchod v Great Bazaar. No nemá ju na predaj, tak ju budete musieť ukradnúť. Strieborný krčah je Silverware Pitcher a ten je v Great Bazaar u Pawnbrookera. Keď mu to doručíte, tak dostanete odmenu 300 zlatých.

Ďalšia úloha je priniesť mu ďalšie tri veci. Prvá je Redware pot. Sú dva druhy týchto džbánov s rovnakým názvom. On zháňa ten, čo má ako dekoráciu zvislé pruhy. Ten má na predaj u obchodníka (Trader) Hlasa. Druhá vec je Imperiálny strieborný tovar - príbor. Teda nôž, lyžica a vidlička. Tieto sú v budove oproti, vo Velas Manor. Je síca zamknutá, ale vnútri nikto nie je. Tretia vec je tanier so slnkom v jeho strede. Tento je napríklad v Balmore, v Council Clube.

Poslednými vecami do jeho zbierky sú trpasličie veci. Sú to Ornate Dwemer Goblet (väčší aj menší), Ornate Dwemer Pitcher, Dwemer Mug a Ornate Dwemer Bowl. Tieto veci nájdete v trpasličích ruinách. Napríklad aj v rámci hlavného príbehu Tribunalu, v podzemných trpasličích jaskyniach Bamz-Amscheden. Za toto dostanete 2000 zlatých.


Zrodila sa hviezda

Meryn Othralas stojí pri pódiu v Great Bazaare. Majú mať predstavenie a jeden z hercov ochorel. Ponúknite mu pomoc a súhlaste, že ho zastúpite. Dostanete scenár hry The Horror of Castle Xyr. Keď sa ho naučíte, znovu oslovte Meryna a pošle vás na javisko. Postavte sa tam a hra začne. Voľte správne odpovede svojej postavy:
  • Good Evening. Is your master at home?
  • Possibly. Would you mind if came in?
  • No thank you. What´s yoru name?
  • Anara, when did your master leave Scath Anud?
  • Yes, there is. Do you know an Ashlander by the name of Sul-Kharita?
  • Then you aren´t likely to know. He´s dead. He was found a few hours ago dying of frostbite in the ashlands. He was hysterical, nearly incomprehenisible, but among his last words were castle adn Xyr.
  • That is your master´s library? Would you mind if I looked in.
  • As I hear, are all Telvanni.
Keď poviete poslednú repliku, tak vás napadne vrah. Zbavte sa ho a oslovte Meryna Othralasa. Povie vám, že pravý herec mal pletky s dcérou rodu Telvanni a tí najali vraha, aby ho zabil. Dostanete odmenu 2000 zlatých. Za každé pomýlenie sa počas vystúpenia vám strhne 200 zlatých. Tiež dostanete Amulet of Verbosity (zvýši Speechcraft o 20 bodov na 30 sekúnd).


Artefakty pre múzeum

V múzeu na lavici je kniha Famed Artifacts of Tamriel, v ktorej sú popísané veci, ktoré múzeum zháňa. Platí za ne naozaj skvele.

Sú štyri veci z Mournholdu, ktoré od vás prijmú tiež, no nie sú napísané v knihe.

Dagger of Symmachus - túto dýku získate v rámci hlavného príbehu Tribunalu od kráľa Helsetha.

BiPolar Blade - je to schopný meč, ktorý získate pri plnení vedľajšej úlohy Tribunalu Dohadzovač pre Marenu Gilnith.

Mace of Slurring - palcát, ktorý získate pri plnení vedľajšieho questu Tribunalu Zlodej a Goldena Sadri.

Robe of the Lich - túto róbu získate od Licha, ktorého zabijete pri plnení vedľajšej úlohy Tribunalu, Crimson Plague.

Ostatné predmety, ktoré sú zapísané v knihe, nájdete na ostrove Morrowind. Nenašiel som všetky, tak sa s niektorými musíte potrápiť sami.

Lord´s Mail - toto brnenie je v svätyni, v Grand Council Chambers, v Ebonhearte. Získate ho v rámci predposledného questu (č.18) pre Imperiálnu Légiu.

Chrysamere - tento meč získate v jaskyni Abanabi , juhozápadne od mesta Sadrith Mora. Podľa svetovej mapy je na západ od Wolverine Hall jeden ostrov. Pod ním je jeden mini a jeden väčší. Na tom väčšom je hľadaná jaskyňa. Tento meč potrebujete pre splnenie predposledného questu (č.18) pre Imperiálnu Légiu.

Staff of Magnus - získate ju v rámci questu č. 21 pre mágov. Spísal som to v návode na Morrowind.

Warlock´s Ring - získate ho v rámci questu č. 22 pre mágov. Pozrite návod na Morrowind.

Ring of Phynaster - vydajte sa po ceste juhovýchodne od Dagon Fel. Popri veži Sorkvild´s Tower až do Senim Ancestral Tomb. Vnútri na konci hrobky otvorte zamknuté dvere (50) a za nimi na oltári je telo. Pol Je už prsteň nebude potrebovať, tak si ho vezmite.

Ring of Khajiit - vydajte sa do Vivecu, časti Arena. Tam vstúpte do Arena Canalworks a do Arena Storage. Tam sú jedny zavreté dvere (75), za ktorými sú taktiež zamknuté (50) padacie dvere, vedúce do Arena Hidden Area. Vstúpte, je to sídlo Morag Tong. Oslovte chlapíka menom Taros Dral. Povie vám, že sú tu isté záležitosti pre Mephalu, bohyňu oltára, pri ktorom stojí. Jeden člen ich bratstva ich opustil a to sa im nepáči. Ak súhlasíte, že im pomôžete, dostanete jed (Treated Bittergreen Petals) a máte ho otráviť. Je to Balyn Omavel žijúci v Balmore. Do budovy vstúpte vchodom na streche, je to najistejšie (zamknuté sú oba vchody). Vnútri kliknite na jeho hrniec (Balyn´s Cauldron) a otrávte mu jedlo. Tým je úloha splnená. Vráťte sa za Tarosom Dralom a ten vás pošle za Mephalou. Kliknite na oltár. Dostane sa vám nielen slovného poďakovania, ale aj daru vo forme prsteňa.

Mace of Molag Bal - od Tel Aruhnu sa dajte na západ. Sú tam dva ostrovy, za nimi je už pevnina. Na tom väčšom, pred pevninou je Yansirramus Shrine. Vstúpte do svätyne a oslovte sochu Molag Bala. Povie vám, že jedna nižšia Daedra zlenivela a schovala sa do jaskyne Kora-Dur a nevykonáva svoje povinnosti (rozsievať zlo), tak ju máte zabiť. Dostanete aj kľúč od jej jaskyne. Na severovýchod od Maar Ganu, za kopcom je pevnosť Kogoruhn (na západ od nej je Falasmaryon). Od Kogoruhnu sa dajte na východ. Najprv narazíte na stan Mamshar-Disamu Camp a odtiaľ zájdite ešte kúsok na východ a mierne na juh. Tam narazíte na jaskyňu Kora-Dur. Vnútri ju prezrite a zabite potvoru menom Menta Na. Vráťte sa do svätyne Yansirramus a dostanete odmenu - palcát Molag Bala.

Masque of Clavicus Vile - len pár krokov na východ od Dagon Felu je veža Sorkvild´s Tower. Vnútri je pár nepriateľov a jeden z nich je Sorkvild the Raven. Zabiť ho je súčasťou jednej úlohy pre Imperial legion. Zabite ho a vezmite si z neho Masku Clavicusa Vileho.

Merhunes Razor - Severozápadne od Gnisisu sú na západnom poloostrove ruiny Arkngthunch-Sturdumz. Ešte západnejšie je Yasammidan Shrine. Je to na najzápadnejšom ostrove zo všetkých, takže ho možno určiť aj na svetovej mape. Vstúpte do tejto svätyne a oslovte sochu Mehrunes Dagona. Dá vám na výber, či chcete dokázať svoju cenu, alebo len to vzdať. Súhlaste s tým, že sa preukážete a pošle vás po svoj Merhurnes Razor. Má byť v Alas Ancestral Tomb, na sever od Molag Maru. Je to dosť ďaleko, ale naozaj priamo na sever od mesta. Nad mestom sú dve cesty. Vydajte sa po tej napravo, čo vedie popri Healn Ancestral Tomb a držte sa potom ľavej steny kaňonu (to len pre orientáciu, rýchlejšie je ísť cez kopce). Vstúpte do hrobky a nájdite na oltári telo Varner Hlerasa. Vezmite si z neho A Rusty Dagger. S touto starou dýkou sa vráťte za Dagonom. Ten ju premení naspäť na magickú dýku Merhunes Razor a za odmenu si ju môžete nechať.

Cuirass of the Savior´s Hide - zájdite do Tel Fyr (juhozápadne od Sadrith Mora). Tam vyleťte do pracovne Fyra. Otvorte zamknutú skriňu (100) a v nej nájdete tento Cuirass.

Spear of Bitter Mercy - choďte do Vivecu, do časti St. Delyn. Tam v najnižších kanáloch, Underworks nájdite svätyňu Ihinipalit Shrine. V nej oslovte sochu Sheogorada. Daedra vám dá úlohu nájsť Fork of Horripilation od jedného pustovníka a zabiť ňou obrovského Netcha. Vydajte sa do Dagon Felu, to je najbližšie mesto, kam vedie doprava. Najsevernejší ostrov (alebo skôr najseverozápadnejší) na mape je vaším cieľom. Doplávajte tam a na ňom nájdite chatrč Big Head´s Shack. Vnútri je argonian Big Head. Je to pustovník, ktorému trochu preskočilo, ale dovolí vám zobrať si vidličku. Fork of Horripilation je na stole. Toto je jeden z väčších ostrovov. Na východ od neho je jeden naozaj maličký. Je to kúsok, doplávajte tam. Tam sa nachádza Giant Bull Neth (obrovský chrobák, plávajúci vzduchom, s chápadlami nadol, pancierom nahor). Napadnite ho. Dobite ho čím chcete, predsa len tá vidlička je dosť slabá, ale na koniec použite vidličku a ňou ho dorazte. Potom sa vráťte do svätyne a za odmenu dostanete kopiju of Bitter Mercy.

Deadric Scourge - zájdite do Tel Fyr (juhozápadne od Sadrith Mora). Tam vyleťte do pracovne Fyra. Priamo pri Fyrovi je zamknutá truhla (100). Otvorte ju a vnútri nájdete Scourge. (Keď ste už tu, môžete získať aj Daedric Crescent Blade - pri truhlici, kde bol Scourge je malá zamknutá truhlička na polici. Otvorte ju a vezmite si z nej Daedric Sanctuary Amulet. Použite ho na seba a teleportujte sa do Magas Volar. Tam porazte Lorda Dregasa Volara. Po jeho porážke budete teleportovaný naspäť do Tel Fyr a budete mať nový meč).

Bow of Shadows - choďte do Zainab Campu. Na sever odtiaľ je Venim Ancestral Tomb. Vstúpte a otvorte si dvere, ktoré sú zamknuté na level 100, za nimi pobite pár nepriateľov. Hlavným je tu Goris the Maggot King. Keď máte kľud, tak si zo stolíka v poslednej miestnosti vezmite luk.

Fist of Randagulf - skvelé rukavice, ktoré sú v jaskyni Ilunibi. Dostanete sa do nej v rámci hlavného príbehu Morrowindu. Bližší popis v návode.

Ice Blade of the Monarch - tento meč má u seba Llaren Terano. Je to otrokársky čarodej, takže vás sám napadne a nie je oštara s vyprovokovaním. Nachádza sa v Pevnosti Rotheran, v časti Arena. Pevnosť Rotheran je na najjužnejšom cípe ostrova, na ktorom sa nachádza Dagon Fel.

Ring of Surroundings - tento prsteň je odmena za úlohu, ktorou vás poverí Larrius Varro v pevnosti Moonmoth Legion Fort (pri Balmore). Je to voľný quest a cieľom je zabiť 5 členov Morag Tong. Podrobnejšie som to spísal medzi voľnými questmi v návode na Morrowind.

Boots of Apostle - juhovýchodne od mesta Gnisis je pevnosť Berandas. Vstúpte do nej a v najspodnejšej časti Underground nájdite pri dvoch harpyách telo mŕtveho hrdinu. Ten má pri sebe Apoštolove topánky. (inak v tejto miestnosti sa vám oplatí vyletieť na skaly nad vami).

The Mentor´s Ring - zo Seyda Neen sa vydajte na severozápad po ceste. Keď bude cesta vchádzať medzi kopce, zabočte naľavo, k moru. Pod kopcom na pobreží je Samarys Ancestral Tomb. Vnútri nájdite urnu označenú ako Urn labeled "Lord Brinne". V nej nájdete prsteň.

Ring of the Wind - z mesta Tel Aruhn sa vydajte na západ, cez pár ostrovov až na pevninu. Tam na pobreží je vchod do jaskyne Nammu. V nej zabite Galmis Drena a vezmite si od neho prsteň.

Vampiric Ring - choďte do Ald Redaynia. Je na dlhom ostrove západne od ostrova na ktorom je Dagon Fel. Vstúpte do Ald Redaynia Tower. Napravo sú zamknuté dvere (75). Pri mŕtvole, v nižšej časti veže nájdite kľúč (Chest Key) a otvorte si tie dvere. Za nimi je Skeleton War-Wizard. Zabite ho a vezmite si prsteň. (tiež tu nájdete Bittercup, ktorý potrebujete pre Gildu zlodejov, tak ak ho chcete využiť, nepite z neho).

Bloodworm Helm - pár krokov na západ od Erabenimsun Campu je Maren Ancestral Tomb. Vstúpte a neďaleko mŕtvoly je kľúč od dverí. Vnútri sa poobzerajte a na konci vás čaká Crazy Batou. Keď ho zabijete, tak si môžete vziať túto helmu. No napísalo mi, že som zabil dôležitú postavu a mal by som sa Loadnúť. Nepamätám sa, že by hral nejakú úlohu v hlavnom príbehu, ale aj tak som ho radšej nezabíjal.

Dragonbone Mail - vydajte sa na juh z Ebonheartu. Na okraji mapy sú tam tri malé ostrovy. Na jednom z nich je pod vodou vstup do jaskyne Mudan Grotto. Preplávajte cez ňu do časti Lost Dwemer Checkpoint. V ňom najprv zájdite do veže a pri mŕtvole nájdite kľúč. S ním sa vráťte do Checkpointu a otvorte ním stolík, z ktorého vezmete ďalší kľúč. Tým si otvorte dvere (zamknuté inak na 100) do Central Vault. V central Vault otvorte skriňu (100) a v nej máte hľadané brnenie.

Goldbrand - Mierne na severozápad od Hla Oad je Daedrická svätyňa Ashurnibibi Shrine. A len veľmi mierne na severozápad od nej sú daedrické ruiny, no sú pod vodou. Keď budete plávať, tak ich uvidíte aj na mape, aj pod sebou vo vode. Ponorte sa k potopeným ruinám a kliknite na odpadnutú hlavu sochy. Je to socha Boethiana. Požiada vás, aby ste znovu pomohli vybudovať jeho chrám. Odporučí vám nájsť sochára v Caldere. V meste vás ľudia pošlú za obchodníkom Verickom Gemainom. Ten vám povie, že sochárstvo síce nie je veľmi rozšírené, ale venuje sa mu jeden ork v Ghorak Manor. Je to budova hneď oproti, tak tam skočte a v nej úplne na vrchu stojí Duma gro-Lag. Keď ho oslovíte, súhlasí s tým, že pre vás spraví sochu, ale potrebuje 2000 zlatých na výdaje a knihu o sochárstve. Skočte do Vivecu, Foreign Quarter, do Jobashovho kníhkupectva. Ten má vždy všetko a tak od neho kúpte knihu Boethiah´s Glory. Potom dajte orkovi knihu aj peniaze a on vám povie, že sa do toho hneď pustí, ale bude to trvať pár týždňov. Vybral sa do lokácie Kartag Point. Je to severozápadne od Gnaar Moku, ale je to aj na mape. Ja som tam za ním prišiel za niečo vyše dvoch týždňov a sochu mal postavenú. Keď teraz kliknete na sochu, tak vám dá za odmenu meč Goldbrand.

Helm of Oreyn Bearclaw - na dlhom ostrove, ktorý je na západ od ostrova, na ktorom je Dagon Fel (a na juh od Vasu) je Daedrická svätyňa Assurdirapal Shrine. Vnútri nájdite sochu Malacatha. Požiada vás o službu. Povie vám príbeh o elfskom hrdinovi menom Oreyn Baerclaw, ktorý sa stal hrdinom, no v skutočnosti všetky činy jemu pripisované vykonal jeho orkský priateľ Kharag gro-Khar. Máte zabiť posledného Oreynovho potomka. Hľadať ho máte vo Vivecu. Keď sa tam spýtate, tak vám povedia, že je to Farvyn Oreyn a odišiel do Gnaar Moku. Tam vám zas prezradia, že im prišiel pomôcť s nakazenými Netchmi. Je južne, kúsok pod mestom. Tam ho nájdite a oslovte. Povedzte, že vás posiela Malacath a Farvyn vás sám napadne. Zabite jeho, aj jeho dvoch strážcov a vráťte sa za Malacathom. Odmení vás helmou Oreyna Bearclawa.

Aj keď som nenašiel všetky veci z knihy, sú tu ešte ďalšie dve, ktoré v knihe nie sú, ale kúpia ich od vás.

Auriel´s Bow - v Ghostgate, v Tower of Dawn nájdite Ralyn Othravel. Tá ho má pri sebe. (inak, tento luk budete potrebovať v jednom queste, pre House Telvanni).

Auriel´s Shield - v Ghostgate v Tower of Dusk má tento štít pri sebe Drelyne Llenim. Vyprovokovať, zabiť a zobrať.

Súvisiace hry The Elder Scrolls VI
The Elder Scrolls Online: Gold Road
The Elder Scrolls: Blades
The Elder Scrolls Online: Necrom
The Elder Scrolls Online: High Isle
The Elder Scrolls V: Skyrim - Anniversary Edition
The Elder Scrolls Online: Blackwood
The Elder Scrolls Online: Greymoor
The Elder Scrolls Online: Elsweyr
The Elder Scrolls Online: Summerset
The Elder Scrolls Online: Morrowind
The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Orsinium
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Imperial City
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Anthology
The Elder Scrolls V: Skyrim - Legendary Edition
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn
The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard
The Elder Scrolls 5: Skyrim
The Elder Scrolls IV: Oblivion (5th Anniversary Edition)
The Elder Scrolls 4: The Shivering Isles
The Elder Scrolls 4: Knights Of The Nine
The Elder Scrolls 4: Oblivion
The Elder Scrolls 3: Bloodmoon
The Elder Scrolls 3: Morrowind - Game of the Year Edition
The Elder Scrolls 3: Morrowind
The Elder Scrolls 3: Morrowind - Collector's Edition
The Elder Scrolls Adventures: Redguard
An Elder Scrolls Legend: Battlespire
Daggerfall
The Elder Scrolls 2: Daggerfall
The Elder Scrolls: ArenaDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
956 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |