HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21211
5455
5063
1438
1600
7336
6058
12961
1687

Online 32474 užívateľov

Návody > Desperados 2: Cooper's Revenge


Zobrazení:40865
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Popisovať v návode detailne každú jednotlivú akciu by bolo príliš zdĺhavé a zároveň zbytočné, pretože po chvíli hrania každý dostane ovládanie do krvi a bude vedieť robiť jednotlivé úkony spamäti, preto venujte pozornosť prvej misii, ktorá je zároveň výučbovou misiou, aby ste sa dobre oboznámili s hrou. Návod na túto hru by mal byť len sprievodcom, istým oporným bodom pre prehľad, pretože hra sama poskytuje hromadu možností, ako jednotlivé akcie zvládnuť - niekedy zrejme aj jednoduchšie, než je odporúčané v návode. Hra má dve obtiažnosti: ľahkú a ťažkú. Návod je písaný pre ľahkú obtiažnosť, no to je asi samozrejmé.Pár rád:

- Ukladanie hry
Veľmi dôležitý prvok, zvlášť pri tomto type hry. Hra často na vhodných miestach (zvyčajne po splnení nejakej úlohy) využíva automatické ukladanie, no spoliehať sa len naň by bolo príliš riskantné (ba až šialené). Môžete používať klasický, pevný save z menu, alebo quicksave F5 a quickload F8. V prípade, že sa zle uložíte, môžete stlačiť Shift a F8 a medzi uloženými pozíciami sa vám objaví záloha predošlého rýchleho uloženia (Quicksave Backup). Tú si môžete z menu potom normálne nahrať.

- Pohyb a pohľad
Pohľady na hraciu plochu tu máte dva. Prepínate si medzi nimi tabulátorom.
Klasický z prvého dielu a známy aj z Commandos - pohľad zhora, kedy klikaním ľavým tlačidlom myši po hracej ploche pohybujete postavami. Z ikoniek v ľavom hornom rohu si môžete vyberať ich jednotlivé akcie (alebo skrátene klávesami F1-F4) a tie potom vykonávate tiež ľavým tlačidlom. Pravým akciu rušíte. V tomto pohľade máte dobrý prehľad o situácii na veľkom území a môžete sledovať množstvo postáv vo vašom okolí. Kamerou pohybujete pohybom kurzora do strán, alebo klávesami A,S,D,W. Pohľad si môžete otáčať - podržaním pravého tlačidla myši, alebo klávesami E,Q; a taktiež si pohľad môžete približovať a odďaľovať - klávesami + a -. Prípadným kliknutím na symbol kompasu v dolnej časti obrazovky sa vám kamera automaticky zvrtne na sever.
Druhým pohľadom je 3D pohľad, kedy kameraman behá za chrbtom aktívnej postavy. Vtedy máte dosť obmedzený výhľad, no jednoduchšie sa vám tak vykonávajú niektoré akcie a vychutnáva prostredie. Postavou pohybujete klávesami A,S,D,W. V tomto móde sa napríklad hodí streľba, kedy sa pri rýchlej akcii ľahšie zameriava, než pri pohľade zhora.
Postavy môžu kráčať a behať (dvojkliknutie na miesto, kam má postava dôjsť, alebo klávesou Caps Lock). Postavy sa naviac môžu pohybovať v troch módoch. V státí (teda klasická chôdza/ beh - klávesa T), v plížení (klávesa G, postavy sú menej viditeľné, aj robia menší hluk pri pohybe) a v plazení (klávesa B, postavy sú ešte menej viditeľné, aj robia ešte menší hluk pri pohybe). Pri plazení však nemôžu vykonávať niektoré akcie, ktoré môžu robiť v státí/ plížení.
Ak sa chcete hýbať s vytasenou zbraňou, tak pri pohľade z tretej osoby sa stále hýbete klasicky (A,S,D,W), no pri pohľade zhora musíte pred kliknutím ľavým tlačidlom podržať klávesu Ctrl.
Klávesami Q a E, ktorými pri pohľade zhora otáčate kamerou, pri pohľade 3D vykúkate s postavou do strán, čo sa hodí pri nazeraní za dvere, či rohy budov. Pri takomto nazretí bokom môžete aj strieľať.

- Označovanie postáv
Postavy zaktívňujete jednoducho kliknutím na portrét postavy v dolnej časti obrazovky alebo stlačením tlačidla 1-6 (1 - John Cooper, 2 - Kate O´Hara, 3 - Doc McCoy, 4 - Sam Williams, 5- Pablo Sanchez, 6 - Hawkeye). Ak chcete označiť viac postáv, tak stlačte Shift a príslušnú klávesu (1-6), alebo ak sú postavy pri sebe, tak môžete pri pohľade zhora kliknúť ľavým tlačidlom myši, podržať a označiť si želané postavy. Odznačujete pravým tlačidlom myši, alebo Shift a klávesa 1-6, ak chcete odznačiť len konkrétnu postavu.

- Automaticky vykonané, plánované akcie
Máte možnosť si naplánovať nejakú akciu tým, že kliknete na symbol presýpacích hodín. Vtedy pauznete svoju postavu (ale nie hru, všetko okolo vás sa hýbe ďalej) a môžete jej dať jeden až päť príkazov. Napríklad bež na označené miesto, zastreľ postavu, bež sa skryť a ľahni si. Jednotlivé príkazy máte vypísané nad portrétom postavy. Pod plánovačom máte dva symboly rúk - jedna s palcom nahor a druhá nadol a ak ste spokojný s naplánovanými príkazmi, tak kliknite na ruku s palcom nahor a zobrazí sa vám symbol s rukou s hodinkami. Ním spúšťate naplánovanú akciu. Takže si môžete vystriehnuť vhodný chvíľu (napríklad, keď je postava, ktorej sa chcete zbaviť sama), vtedy kliknete na tie hodinky a vaša postava začne plniť všetky naplánované príkazy. Ak nie ste spokojný s niektorými zadanými príkazmi, tak ich mažete odspodu nahor po jednom klávesou backspace.

- Zrak a sluch
Nepriateľské postavy vás môžu nielen vidieť, ale aj počuť. Ak chcete vedieť, kam sa postava pozerá, tak kliknite na symbol oka v pravej dolnej časti obrazovky a kurzor sa vám zmení na symbol oka. Teraz ním stačí prísť na postavu, ktorej zrak chcete znázorniť a zobrazí sa lúč znázorňujúci jeho pohľad, dohľad a veď viete čo. Jednoduchšie je to spraviť s klávesou Alt - keď ju podržíte, tak je z kurzora symbol oka a pri pustení opäť kurzor. Je to pohodlnejšie, než potom odznačovať opäť stlačením symbolu oka, alebo pravým tlačidlom.
Tiež môžete umiestniť na nejaké miesto - o ktorom by ste mali radi prehľad - symbol otáznika. Ten umiestnite jednoducho kliknutím ľavého tlačidla myši, keď máte kurzor zmenený na symbol oka. Nad otáznikom je číslo, ktoré zobrazuje, koľko nepriateľov ho práve vidí. Otáznik zrušíte kliknutím na symbol nad okom (Delete Question Mark).
Tak isto si môžete nechať znázorniť mieru hluku, ktorú spôsobujete. Stačí kliknúť na symbol ucha, alebo stlačiť klávesu N. Vtedy sa pri pohybe bude okolo vašej postavy objavovať do istej vzdialenosti kruh. V rámci tohto kruhu vás nepriatelia začujú, mimo kruhu už nie. Čím viac hluku robíte (beh, streľba) tým je kruh pochopiteľne väčší.Pár tipov:

- Páčenie zámkov
To len ako pripomienka. Jednoduchá záležitosť. Mnoho zamknutých dverí pri použití vypáči Doc McCoy.

- Nepriatelia, omračovanie, zväzovanie, prenášanie
Nepriateľov samozrejme rozoznáte podľa zbraní. No ak ste si niekedy pri pohľade zhora nie istí, tak ho jednoducho zamerajte kurzorom. Objaví sa jeho život - nepriatelia ho majú červený, spojenci a civilisti modrý. Omračovať môžete postavy úderom. Niektoré toho znesú viac. Omračovať vie každá postava. Všetky útočia päsťou, akurát Kate kope a Doc udiera svojou aktovkou. Katine kopance sú slabšie a nemusia postavu vždy zložiť. Ak vás postava nevidí, môžete k nej dôjsť a udrieť ju. Ak je v móde so zbraňou v ruke a prípadne po vás pátra, tak k nej dobehnite, namiesto chôdze, aby nestihla zareagovať a zastreliť vás. Sledujte si tiež zvuk, ktorý pri chôdzi/behu vydávate. Ak nechcete byť hneď spozorovaný, tak k nepriateľovi najprv dokráčajte, aby vás hneď nezačul a potom bežte a zložte ho. Ak je niekto v okolí, kto by váš beh mohol začuť, tak spravte to isté, akurát sa k nemu priplížte (dostanete sa bližšie, než pri chôdzi) a potom kúsok od neho vstaňte a dokráčajte ho zložiť. Nepokúšajte sa dať príkaz na omráčenie, keď ste v plíživom móde - než vstanete, postava stihne zareagovať.
Telá (omráčené, mŕtve, zviazané) môžete prenášať. Toto zvládnu len siláci ako John Cooper, Pablo Sanchez a Hawkeye. Zviazať omráčenú postavu vedia zas len Doc McCoy, Sam Williams a Kate O´Hara (hanba John, tromfne ťa žena). Aj zviazanú postavu môžete dodatočne zabiť. Pokiaľ postavu nezviažete a je omráčená, zobrazia sa jej nad hlavou hviezdičky. Tie postupne ubúdajú a keď zmizne posledná, postava sa preberie. No ešte aj potom je chvíľu omámená, tak ak máte niekoho nablízku, môžete k nej dobehnúť a znova ju omráčiť. Po zásahu uspávacím plynom a po úderoch od Sancheza a Hawkeyea sa však postavy nepreberú a sú omráčené trvalo. Všetky omráčené, či uspaté postavy však môže iná postava, ktorá ich nájde, prebrať, prípadne rozviazať, takže telá vždy skrývajte.
Pozor pri prechode dverami. Väčšinou nie sú postavy schopné otvoriť si s telom na pleciach, tak telá pri otváraní dvier zhadzujú na zem.

- Efektívna streľba
Streľba nie je jednoduchá ani pri pohľade zhora a ani pri ľahšom zameriavaní z pohľadu tretej osoby. No pokiaľ máte možnosť dostať sa nebadane k nepriateľom na dostrel, využívajte plánovanú akciu. Keďže do plánovanej akcie môžete dať až päť príkazov, tak si tam môžete naplánovať aj rýchly útek, prípadne likvidáciu viac protivníkov naraz (o to hlavne ide, jedného zvládnete bez problémov). Proste zadajte zastrelenie viacerých protivníkov ako plánovanú akciu, spustite ju a vaša postava bez námahy a rýchlo zastrelí označených protivníkov. Jedine dávajte pozor na pohybujúcich sa, aby neprerušil akciu v polovici, preto že na niekoho nedostrelí.

- Zvádzanie s Kate O´Hara
Kate je krásna žena, ktorá vie dobre využívať svoje pôvaby. Môže nimi zaujať takmer každého muža. Keď sa mu dostane do zorného poľa a má aktivované zvádzanie, tak muža zaujme, ten ju začne sledovať a pôjde jej dvoriť. Keď Kate odíde, bude ju sledovať. Takto môžete nepriateľa odlákať na tiché miestečko, kde sa o neho ostatní postarajú, kým on sleduje Kate. Môže ho zastreliť, alebo pre menej hluku zabiť nožom. Ak ho nechcete zabiť, tak stačí s niekým pribehnúť a jednu mu vraziť. Než sa otočí, tak nestihne zareagovať a padá omráčený do bezvedomia. Ak by ste s postavou nebežali, ale sa plížili, tak sa nepriateľ stačí otočiť a zareagovať. Taktiež ho môže kopnúť aj Kate a tak omráčiť, no jej údery sú slabšie, než údery mužov. Ak vám podmienky neumožňujú beh, tak môžete ešte využiť Katinu pudrenku. Fúknite nepriateľovi do očí púder (obmedzené použitie), čo ho na chvíľu oslepí a vtedy ho môžete zložiť, napríklad aj kopancami od Kate.
Taktiež sa takto môžete postarať o viac postáv naraz. Ak zaujmete naraz aspoň dve a viac postáv, tak sa nehýbte a počkajte si, než sa vám začnú dvoriť. Nepriatelia nemajú radi konkurenciu, tak sa kvôli Kate navzájom pobijú. Zostane stáť len jeden a ostatní sú omdletí - no len s jednou hviezdičkou a za chvíľu sa preberú, takže ak sa ich chcete zbaviť, musíte jednať rýchlo. V takomto momente príde vhod jej pudrenka, alebo rýchly zásah päsťou, či vrhacím nožom. Ak nie je nik na okolí, tak ho môže dokopať, alebo zastreliť aj samotná Kate. Ostatných, než sa preberú, nezabudnite doraziť, alebo zviazať.
Pokiaľ nemáte na dosah niekoho, kto vie odnášať telá, tak si dávajte pozor, aby nepriateľa Kate neviedla k mŕtvole, či zviazanému chlapovi, inak si telo nepriateľ všimne a Kate v lepšom prípade omráči, v horšom zastrelí. No muž, zaujatý Kate, ju sleduje priamo a pohľadom neblúdi po ničom inom, takže ak ho potrebujete odviesť na iné miesto, môžete ho vodiť okolo tiel a ani si ich nevšimne.
Inak, keď je Kate v mode zvádzania, tak sa môže pohybovať medzi nepriateľmi (čo je logické, ako by ich inak zvádzala), ale len v tomto móde. Takže medzi nepriateľmi, keď vás vidia, nebehajte, ani inak nerušte mód zvádzania.

- Tequila a hodinky; odlákavanie
Ak chcete odlákať postavu ďalej zo zraku a sluchu ostatných a nemáte po ruke Kate, tak môžete využiť tento spôsob. Umiestnite Johnove hodinky tak, aby ich nepriateľ začul (najlepšie len jeden, ak vám ide o tichú akciu). Neďaleko hodiniek umiestnite Tequilu, ktorú nepriateľ, vďaka tomu, že prišiel za zvukom hodiniek, zbadá. Tým ste ho dostali ďalej na požadované, odľahlé miesto a tam ho môžete zložiť nožom, či kameňom, alebo inak, podľa okolností.

- Munícia a dopĺňanie zásob
Len pre informáciu - všetky zbrane používajú rovnaké strelivo, takže náboje, ktoré nachádzate, môžete rozdeliť podľa potrieb vašich postáv. Jedine Docova ostreľovačka vyžaduje špeciálne náboje. No a samozrejme, Hawkeye používa luk, do ktorého potrebuje šípy. Na liečenie nachádzate balíčky prevej pomoci pre Doca a liečivé rastliny pre Hawkeyea. Ostatné veci, ktorými si dopĺňate výbavu, sú už presne špecifické podľa použitia: Make-up, dynamit, tequila atď.Postavy:

Niektoré akcie, ktoré môžete vykonávať s vašimi postavami, som popísal už pri tipoch. No ešte sa pozrime na konkrétne špecifiká postáv.

John Cooper
Colt - Johnov šesťranný kolt je dobrou zbraňou strieľajúcou celkom presne a veľmi rýchlo na kratšiu vzdialenosť. Nôž - umožňuje tiché zabíjanie. Môžete ho použiť ako bodnú zbraň (bodnutie nožom prebehne rýchlejšie, než úder päsťou) s ktorou sa musíte dostať do blízkosti protivníka, tak ako pri údere. Môžete ním tiež podrezávať zviazaných, či omráčených nepriateľov. No jeho najväčšou výhodou je, že ho môžete hádzať. Takto sa potichu môžete zbaviť každého nepriateľa v dosahu hodu noža. No máte len jediný nôž a pre opätovné hodenie ho znovu musíte vziať zo zeme pri tele (alebo pri prekážke, o ktorú sa zastavil, ak vám stála v ceste). Poslednou fintou Johna sú hracie hodinky, ktoré môže natiahnuť na 10 sekúnd, položiť na zem a po uplynutí nastaveného času začnú hrať, čím prilákajú nepriateľov v dosahu ich zvuku (rozsah zvuku nastavíte pred ich položením na zem).

Kate O´Hara
Derringer - je to miniatúrna pištoľka, ktorú si môže Kate schovať do šiat. Je len na tri náboje a ich účinok je slabší, než pri ostatných zbraniach. Má krátky dosah, no je presná a pomerne tichá. Make-up - je to pudrenka, z ktorej môže pri zvádzaní fúknuť nepriateľovi do tváre púder, čím ho na chvíľu dezorientuje (prakticky vyradí z prevádzky, než sa opäť nespamätá). Zvádzanie - na prilákanie postáv; bližší popis medzi tipmi. Simulácia odpadnutia - Kate odpadne a vykríkne (možno nastaviť intenzitu výkriku). To priláka postavy, ktoré výkrik začujú a keď dorazia na miesto, tak chvíľu obstávajú okolo Kate.

DocMcCoy
Buntline (špeciálny druh koltu s dlhou hlavňou, s možnosťou pridania zameriavača, krátko vyrábaný v obmedzenom množstve koncom 19 storočia) - je podobná zbraň ako má John. Tiež má zásobník na šesť rán a pomerne rýchlu streľbu. Sniper - v tomto móde má ostreľovaciu zbraň, ktorá mu umožňuje strieľať na naozaj dlhé vzdialenosti. Nádoby s plynom - obsahujú uspávací plyn, ktorý môže hádzať na zem a uvoľnený plyn, ktorý rýchlo vyprchá uspí každého v jeho dosahu - vrátane vašich postáv, ktoré sa buď o chvíľu preberú samé, alebo ich môže prebrať Doc. Veľmi vhodné na väčšie skupiny nepriateľov. Liečenie - jeho posledná špeciálna schopnosť, ktorá mu umožňuje, ak má k dispozícii výbavu, liečiť vaše postavy zo zranení.

Sam Williams
Winchester - jeho puška na dvanásť nábojov má pomerne dlhý dostrel, silný účinok, no pomalú streľbu a prebíjanie. Dynamit - klasický dynamit, ktorý môže hádzať do diaľky a ten krátko po dopade vybuchne. Postavy v jeho blízkosti zabije a tie, čo sú ďalej, ale stále v dosahu výbuchu, omráči. Plechovka s nitroglycerínom - môžete ju umiestniť na ľubovoľné miesto a keď sa k nej dostanú nepriatelia, tak ju pekne z diaľky a bezpečia odstreľte a želaný výbuch už spraví svoje. TNT - túto silnú výbušninu môžete použiť len niekoľkokrát a na vopred určených miestach na zničenie nejakých predmetov, či prekážok.

Pablo Sanchez
Shotgun - brokovnica na dva náboje. Obmedzený dostrel aj zásobník sú vyvažované silou, ktorá osobu rozhodne ihneď po zásahu usmrtí a je tu šanca zasiahnuť aj ďalších nepriateľov v tesnej blízkosti cieľa. Kameň - zaujímavé, že Sanchez je jediný, kto vie hádzať obyčajné kamene. Kameň má väčší dosah než Johnov nôž a väčšinou ich aj máte v zásobe viac, takže takto môžete potichu a bezpečne likvidovať nepriateľov na vzdialených, či vyvýšených miestach. Kameň omračuje, ale nezabíja, tak sa ešte treba postarať o telo. No môžete ním likvidovať postavy, ktoré nesmiete zabiť, čo sa s nožom nedá. Tequila - fľašu tequily môžete položiť na zem, niekam, kde ju nepriatelia nájdu. Vezmú si ju, opijú sa a potom sa už o nich môžete veľmi jednoducho postarať. Pasca na medvede - doplnok, ktorý je podľa mňa úplne zbytočný a nemá praktické využitie.

Hawkeye
Luk - luk je veľmi vhodná zbraň. Strieľa totiž presne do značnej vzdialenosti, no najpodstatnejšie je, že nehlučne. Takto sa môžete zbaviť nepozorovanie viacerých nepriateľov v diaľke. Nevýhodou je, že dosť dlho trvá založenie ďalšieho šípu, takže ani menšia prestrelka neprichádza do úvahy. Tomahawk - tak ako Johnov nôž. Tento Indián ho síce nevie hádzať, ale môže ním zabíjať a podrezávať. Bojový pokrik - krik napodobňujúci vytie vlka (intenzitu možno nastaviť), ktorý zaujme tých, čo ho začujú. Výhodou je to, že na rozdiel od ostatných zvukov, sa za ním nerozbehnú, len zastanú a na chvíľu sa započúvajú. Liečenie - tak ako Doc, aj Hawkeye má možnosť liečiť zranené postavy, pokiaľ má dostatok liečivých rastlín.Návod:

1. Santa Fe

Prvá misia je podľa očakávaní tutoriál. Na začiatku sa John stretne s Kate. Najprv hráte len za Johna. Kate začne obťažovať nejaký opilec, tak ho ukľudnite - zložte ho päsťou. Potom choďte k strelnici poniže, kde si vezmite muníciu do koltu. Kate chce pudrenku, ktorá je cenou pre víťaza, tak jej urobte radosť, vytaste kolt a odstreľte všetky plechovky za prevádzkovateľom strelnice. Keď ich všetky odstrelíte, pudrenka je vaša a automaticky sa presúvate k salónu.
Najprv sa máte potichu zbaviť Mad Dogga, Dillonovho strážcu. Vojdite do salónu, vezmite si z podlahy nôž, priblížte sa na dostrel (dohod) a hoďte ho do Dogga. Tým ho zabijete. Vezmite si nôž naspäť, mŕtvolu si naložte na plecia a vyneste ju bočnými dverami von ku Kate, kde ju zhoďte za voz.
Teraz preberá úlohu Kate. Druhý strážca sa prišiel pozrieť, čo je s Doggom. Vojdite do salónu a začnite strážcu zvádzať. Keď vás zbadá, podíde bližšie. Vtedy mu fúknite do tváre púder zo svojej pudrenky. To ho na chvíľu oslepí. Bežne to budete musieť robiť sami, no tentokrát pribehne John automaticky a sám zloží strážcu. Ak ho nechcete zabiť, tak ho nezabudnite s Kate zviazať, aby sa neprebral.
Teraz sa máte postarať o ďalších dvoch strážcov na poschodí. Najjednoduchšie je použiť Kate. Odlákať jedného a nechať, nech ho John zloží a potom nech zloží aj druhého, alebo nalákať na Kate oboch, nech sa pobijú a toho, čo zostane stáť, doraziť s Johnom. Nenarobte však pri tom hluk (takže ak zabíjať, tak len nožom), aby ste nevyplašili Dillona. Keď sa stráží zbavíte, otvorte si s Johnom dvere do Dillonovej izby, rozbehnite sa k nemu a vrazte mu päsťou. Keď ho zložíte, tak ho s Kate zviažte.

Dillona ste odovzdali spravodlivosti za slušnú odmenu. Dozvedeli ste sa, že je v meste Johnov brat, šerif Cooper. Idete ho navštíviť, no má nejaké problémy. Pridá sa k vám aj Doc McCoy. Zhromaždili ste sa na malom dvore a v šope nad vami je nejaká výbava, vrátane uspávacieho plynu pre doktora, takže sa tam musíte dostať. Najjednoduchšie, aj keď trocha zdĺhavé, je nalákať všetkých s Kate na dvor a s Johnom ich uspať, s Kate zviazať a opäť s Johnom poodnášať do tieňa. Najprv nalákajte dvoch pri bránke - oboch naraz a nech sa pobijú, potom strážcu spred šopy. Ďalej strážcu naľavo a napravo od šopy a potom aj dvojicu, čo chodí k stajni napravo. Tým ste si to okolo šopy celé vyčistili a môžete si s Docom pokojne zájsť po výbavu.
Teraz sa máte presunúť do stajní a zachrániť Johnovho brata Rossa. Za domom, pri ktorom ste sa schovávali, na dvore je jeden strážca, na ktorého je uspávadla škoda, tak ho známym spôsobom nalákajte na Kate (už nemusíte až na dvor, keďže je okolie čisté) a zbavte sa ho. Teraz vás čaká už len pár skupín nepriateľov. Trojica pri dverách stajne, trojica pri boku stajne, traja vzadu a pár vo vnútri. Ak ste si už zvykli, môžete ich pekne nalákať na Kate a jednoducho sa ich zbaviť. No máte aj pár fliaš s uspávacím plynom, takže pomocou nich a pár presne mierených rán sa zbavíte jednoduchým spôsobom všetkých strážcov. Traja za stajňou nebývajú pohromade, pretože jeden chodí na obhliadku, tak toho jedného si môžete odstrániť s Kate a ostatných už pokojne uspite po skupinkách. Potom len vojdite do stajne, kde je však už pre Johnovho brata neskoro. John od neho získa hodinky a chuť na pomstu. Pošle Doca, aby zohnal Sama a Sancheza.


2. Eagle´s Nest

A. Do pevnosti
(Trouble at Eagle´s Nest)

Začínate len s Docom, ktorý sa vydal na žiadosť Johna po Sama a Sancheza. Tí sú však zajatí v pevnosti Orlie Hniezdo. Úplne tichý postup nie je možný, tak sa pripravte trénovať streľbu.

- začiatok
Otočte si pohľad pre lepšiu orientáciu na juh, teda vy ste dole a pevnosť nad vami. Najprv choďte napravo, poza skalu k trojici vojakov. Postrieľajte ich. Ak máte problémy, tak najprv streľte z diaľky, aby sa rozutekali, alebo vydali za vami. Prípadne sa im ukážte a nalákajte ich za skalu. Keď je po nich, choďte ďalej a zbavte sa ďalšej trojice. Jeden je osamotený neďaleko vás a dvaja stoja nad cestou pri skale, kde máte aj muníciu do pušky. Potom prejdite po ceste popod ranč (keď ste na ceste a plížite sa, tak vás nezbadajú) až k malej skale pri ceste na ranč. Odtiaľ zastreľte strážcu pri brale. Druhý, čo je pri bránke, to začuje a pribehne sa pozrieť, čo sa deje. Zastreľte aj jeho.

- stajne s ohradou a blízke okolie
Teraz zájdite k ohrade a zostreľte stoh slamy zavesený nad vstupom do stajne. Minimálne traja strážci, čo sa hrajú s koňom v ohrade, sa prídu pozrieť, čo sa stalo. Ak ste si to dobre načasovali, bude tam aj štvrtý. Hoďte im tam uspávací plyn. Keď spinkajú, tak vstúpte do ohrady a zastreľte strážcu na poschodí v stajni (na toho plyn zdola nedočiahne). Vstúpte do stajne a zabite vnútri posledného strážcu. Na poschodí máte náboje do pušky.
Potom choďte naľavo, kde sú dvaja strážci strieľajúci do plechovíc. Zastreľte ich oboch, najlepšie plánovanou akciou. Pri nich máte uspávací plyn. Vráťte sa do stajne. Otvorte dvere a keď bude prechádzajúci sa strážca hore, tak zastreľte priamo z dverí toho, čo je oproti, pod bralom, pri uspávacom plyne, ktorý si neskôr nezabudnite vziať. Keď bude prechádzajúci sa strážca hore, vyjdite von, zastreľte ho a aj druhého, čo je pri ňom. Tretí nad nimi to dobehne skontrolovať, tak zabite aj jeho.
V tesnej blízkosti máte ešte troch strážcov napravo. Jeden je na skale, toho zastreľte, máte na neho výhľad, že vás ostatní nevidia. Potom zlikvidujte tých dvoch pod skalou. Ak si to všimnú aj dvaja hore na skalách, tak je dobre, ak nie, tak ich zalarmujte streľbou. Keď budú liezť dole, tak ich zastreľte, ale dostrelíte na nich aj zdola. Potom vyjdite hore na skaly prejdite po nich až nad tábor. Cestou máte nejakú muníciu, lekárničku a náboje do pušky.

- menší nájazd na tábor
No netrepali sme sa sem len kvôli výbave. Keď budete na skale nad táborom, tak si prepnite 3D pohľad, vytiahnite pištoľ a zabite dvoch strážcov na streche budovy pod vami naľavo a štyroch na streche napravo. Ak budete čakať, alebo sa sem v pravý čas o chvíľu vrátite, tak si ďalší všimnú týchto mŕtvol. Taktiež dostrelíte aj na schody, ktorými sa ide na terasu medzi budovami. Takto som zlikvidoval až desať nepriateľov v tábore. Výhodou je to, že si vás nevšimnú, napriek tomu, že im strieľate tesne nad hlavami. Dvaja sa teda vybrali za zvukmi streľby, ale dookola celého tábora a keď liezli za mnou na skaly, stali sa z nich ľahké terče. Ak chcete, môžete využiť aj pušku, ktorou dostrelíte takmer do celého tábora, no načo si míňať náboje. Týchto všetkých som dostal len pištoľou.
Poznámka: Odtiaľto môžete puškou odstreliť lano, na ktorom visí Sanchez. Tým ho oslobodíte a získate v pevnosti spojenca. Na mieste, kde dopadne, má kameň a brokovnicu. No nemá príliš veľa možností, keďže je priamo v jame levovej. Nemal som problém ďalej pokračovať len s Docom, takže som Sancheza nevyužíval. No to nebráni tomu, aby ste ho oslobodili a v prípade potreby využili.

- priestor pred pevnosťou
Potom sa vráťte dole a smerujte pred pevnosť. Za veľkou skalou stoja oproti sebe dvaja nepriatelia. Zájdite nad nich a zastreľte ich. Dvaja (niekedy traja) nepriatelia vybehnú von z pevnosti. Stačí sa vám schovať za skalu, počkať si, než dobehnú a keď budú na mieste, tak ich postrieľajte. Potom sa presuňte k hlavnej bráne a zastreľte nepriateľa so zlým výhľadom. Ak nevybehol predtým, mal by aspoň teraz vybehnúť nepriateľ z vežičky nad bránou, tak si ho počkajte a zabite ho.

- priestor pred vstupom do pevnosti medzi skalami
Teraz si treba vyčistiť oblasť napravo, pred vstupom zo skál, kde je vchod do pevnosti. Vráťte sa na miesto, kde ste začínali level. Stačí si to obehnúť okolo jazera. Prejdite k dvom veľkým skalám, na ktorých na každej je dvojica strážcov. Z tej nižšie položenej dvojice jeden pravidelne chodí medzi skaly. Keď pôjde dole, tak na tú vyššiu dvojicu hoďte uspávací plyn. Toho, čo zišiel dole, rýchlo zastreľte a aj toho druhého na skale. Medzi skalami získavate aspoň isté krytie. Dvaja na skale povyše a aj dvaja na koňoch by mali zaregistrovať mŕtvoly a streľbu. Ak si to chcete zjednodušiť, tak sa pár nepriateľov zbavte puškou z diaľky.
Ak vytvoria skupinku, použite uspávadlo, ak pôjdu po jednom, tak ich prosto strieľajte. Niekedy vašu akciu zaznamenajú aj dvaja povyše, ktorí strieľajú do plechovíc. Ak áno, tak to využite pre ich likvidáciu. Ak nie, tak ich zaujmite streľbou, alebo rovno uspite. Ešte sú tam dvaja, jeden pri skale a druhý pri vstupe medzi skaly. Tých nie je problém zastreliť.

- vstup do tábora
Vstúpte do úzkeho prierezu v skalách, v ktorom sú traja strážci. Vystriehnite si moment, keď budú pri sebe a uspite ich. Teraz choďte k diere v stene domu, ktorá tvorí vstup do tábora. Ak je tam nejaký nepriateľ, tak ho zastreľte, ak nie, tak streľte len tak, aby vás počuli. Začnú sa hrnúť nepriatelia z tábora. Čakajte pri diere v stene a jedného po druhom ich likvidujte. Nie vždy to vyjde, ale dva, trikrát save/load a je to. Tým ste si zabezpečili vstup do tábora a zároveň ste sa zbavili väčšiny nepriateľov.

- postup táborom. Sam a Sanchez.
V budove za mrežami je civilista, tak ho nezabite. Máte tam aj uspávací plyn. Už vám stačí len zlikvidovať osadenstvo pevnosti. Veci, čo ste získali, sa vám ďalej neprenesú, takže nemá význam šetriť. Otvorené dvere sú sledované strážami, tak vypáčte dvere smerujúce na priedomie, kde je slečna so sliepkami. Ak ešte niekto žije pri hlavnej bráne, tak sa ho zbavte. Potom polikvidujte pár ďalších pri koňoch. Prejdite popri koňoch a hoďte strážam pri slečne pod terasou upávací plyn.
Teraz už len postupujte pomaly hore táborom. Ak ste sa riadili mojimi radami a ak vám vyšli, väčšina stráží už je mŕtva. Zvyšok jednoduchým vykúkaním spoza rohov strieľajte, prípadne niektorým hoďte uspávací plyn. Tu už je podrobnejší popis zbytočný, zlikvidujte pár stráží a osloboďte Sancheza. Vybehnite hore, vypáčte s Docom dvere na cele a osloboďte aj Sama.


B. Z pevnosti
(Sanchez Sees Red)

Do pevnosti dorazil Rodriguez so svojimi mužmi. Doc navrhuje ústup, no Sanchez chce ukázať, že on je jediným pravým pánom pevnosti. Ocitáte sa schovaní za krabicami a v obkľúčení banditov s početnou prevahou. Všetka výbava, ktorú ste si pracne nazbierali cestou do pevnosti, vám zmizla pričinením neznámeho čarodeja, ktorý vám tak chce situáciu sťažiť.

- z prvotného obkľúčenia
Začínate v naozaj tesnom obkľúčení. Možno sa to bude zdať ako plytvanie v takej ťažkej chvíli, ale najviac sa mi osvedčilo zbaviť sa prvých nepriateľov masovo. So Samom si pripravte dynamit a hoďte jeden kus medzi nepriateľov pod vami. Snažte sa medzi toho, čo je úplne naľavo pri stojacich a medzi barikádu, za ktorou sú ďalší traja. Tým by ste mali dostať všetkých naraz. Vždy mi to prežil len ten, čo bol pri dverách budovy, no toho ľahko zastrelíte. Druhý dynamit hoďte k dvom strážcom na terase nad vami. Najlepšie je medzi nich a vyššiu terasu, keď na nej niekto bude. Prípadne preživších jednotlivcov, alebo odvážlivcov, čo dobehnú zhora, postrieľajte vašimi skromnými zásobami nábojov. Teraz máte relatívne trocha kľudu. Ešte sú dve veľké skupiny nepriateľov dole na dvore. Ak vás nezbadajú, tak zájdite k domu (cez ktorý ste v predošlej časti vstúpili do pevnosti), a odtiaľ na nich hoďte s Docom uspávací plyn. No väčšinou ma zbadali, alebo zrazu (aj keď si to predtým nevšimli) zbadali mŕtvoly a pustili sa k nim. V takom prípade bežte so všetkými troma na prvú terasu do záseku medzi budovy, kde sa môžete schovať. Počkajte si, kým sa zhromaždia pri mŕtvolách a aj tam na nich hoďte uspávací plyn.

- ďalší postup pevnosťou
Teraz máte k dispozícii celý dvor. Ešte sú teda dvaja strážci za koňmi a dvaja v dome (dvere vypáčte s Docom), ale tých už dostanete bez problémov. Minuli ste si takmer všetky zásoby, no na prázdnom dvore si ich môžete ľahko podopĺňať. Uspávací plyn, munícia, dynamit a v budove je aj výbušnina. Prejdite za kone a vylezte po rebríku na strechu budovy. Tam postrieľajte nepriateľov na strechách nad vami. Tých vzdialenejších zložte Docovou puškou. Zvyšok nepriateľov by už nemal byť problém. Podobne ako pri prvom postupe pevnosťou ich likvidujete aj teraz. Teraz máte naviac dvoch parťákov. Na väčšie skupiny použite dynamit, či uspávadlo a ostatných postrieľajte. Takto sa dostaňte až hore k veži.

- veža s Rodriguezom Keď pobijete všetkých nepriateľov (netreba šetriť zásobami, akurát si nechajte aspoň zo dva dynamity, či uspávadlá), tak vyjdite hore k veži. Dvere vypáčte s Docom a hoďte im tam nejaký výbušný pozdrav. Zvyšok dostrieľajte. Medzi tými, čo sa pohrnú von, bude aj Rodriguez, tak sa ho zbavte a jeho likvidáciou misia končí. Odchádzate z pevnosti.


3. Eye of the Needle

A. Pomoc osadníkom
(The Narrow Pass)

Doc, Sanchez a Sam sa spojil s Johnom a Kate. Cestou sa pridali k skupine osadníkov, na ktorých v kaňone nastražili Indiáni pascu. Vy sa im samozrejme pokúsite pomôcť.

- vyčistenie brala nad vozmi
Na začiatok sa chopte Doca. Počkajte si, kým sa Indiáni uhniezdia na brale. Na najbližších troch hoďte uspávací plyn (nemáte dosť nábojov, aby ste hneď pálili, alebo by to chcelo veľa save/load). Ostatných v tesnej blízkosti postrieľajte. Nezabudnite sa postarať o tých spiacich. Poberte si muníciu a postrieľajte aj ďalších Indiánov na brale až po dve skaly, nad ktorými máte pod stromami uspávací plyn.

- vyčistenie kaňonu
Keďže na skalách nad vozmi už nik nie je, môžete sa voľnejšie pohybovať. S Johnom zlikvidujte dvoch Indiánov stojacich nad vozmi a ďalšieho neďaleko nich. Kľudne aj pištoľou. Obďaleč je skupina piatich Indiánov stojacich pri TNT. Zhora im dobre mierenou ranou hoďte s Docom uspávací plyn a všetkých ich to zlikviduje. S Johnom ešte dorazte posledných dvoch pri hromade dreva. Nezabudnite sa tiež postarať o tých uspatých. Tým ste si vyčistili kaňon. Teda aspoň tú časť, v ktorej sa nachádzate.

- presun ďalej
Keďže ste sa dole o všetkých postarali, nie je tam nik, kto by reagoval na streľbu na kopci. Presuňte sa s Docom ďalej a poibte pár Indiánov pri kríkoch, za ktoré sa nemáte ako dostať. Využite príležitosť a zastreľte aj dvoch, ktorí hliadkujú tesne pri tých kríkoch, no z druhej strany, kam nemôžete. Potom si poberte všetky zásoby, ktoré máte k dispozícii (poväčšine je to len munícia), pretože sa o chvíľu automaticky presuniete a bolo by škoda ju nechať nevyužitú. Potom choďte so Samom medzi dva veľké balvany na kopci nad hromadou dreva. Tam umiestnite pod skaly blokujúce cestu TNT. Z diaľky do neho streľte a odpálite tak tie skaly. Tým ste uvoľnili cestu vozom, ktoré sa presunú o kus ďalej.


B. Presun vozov

Dorazili ďalší Indiáni. Sam, John, Sanchez a kočovníci sú opäť schovaní za vozmi a Doc s Kate sú za kríkmi, za ktoré sa predtým nemohli dostať. Pokračujte ďalej v čistení kaňonu.

- dočistenie západného kopca
John s partiou sú naozaj v nepríjemnej situáciu, no opäť sa mi zdalo jednoduchšie začať postupovať s Docom a Kate, než prioritne oslobodzovať Johna. Dúfam, že dvoch strážcov pri kríkoch ste zastrelili už v prvej časti tohto levelu. Ak nie, tak ich odlákajte s Kate k Docovi (áno, je to divné, že Indiáni, ktorí prišli belochov vyvraždiť, nie sú prekvapení, že zbadajú sexi ženu, no pre vás je to len výhoda, že môžete využiť Katino zvádzanie). Za stromami, pri ktorých sa schovávate, sú až štyria Indiáni naraz, tak im hoďte uspávací plyn. Indiána stojaceho pri neďalekej skale zastreľte, ostatní by to nemali začuť (alebo odlákajte s Kate). Ďalej za skalou je prechádzajúci sa Indián. Zaujmite ho s Kate a odveďte k dvom ďalším hliadkujúcim poniže. Nech sa pobijú a víťaza dorazte. Nad vami sú pri stromoch štyria ďalší. Jeden je osamelý, tak ho odlákajte s Kate dole a zbavte sa ho. Potom s ňou choďte zaujať trojicu a zbavte sa ich. Rovnakým spôsobom sa zbavte aj dvojice za stromami, aj neďalekej trojice strážiacej muníciu do Docovej pušky.
V podstate sa mi jednoducho podarilo s Kate a Docom vyčistiť celý tento kopec. Ďalej je viacero Indiánov, no v menších skupinkách medzi skalami. Tam sa mi nedarilo, pretože sa nechceli navzájom pobiť. No nevadí, stále sa nechajú aspoň nalákať na ženské telo. Nalákajte takto viacerých Indiánov na hromadu a hoďte im tam s Docom uspávací plyn. Že zasiahnete aj Kate, nevadí, Doc ju bez problémov opäť preberie. Na konci kopca je ďalšia skupina Indiánov, ktorých likvidácia je jednou z hlavných úloh. No aj tí sa nechajú namotať na Kate. Na začiatku traja, hore jeden osamotený a na konci piati naraz. Tých môžete nechať, nech sa pre Kate pobijú, alebo im tiež hodiť uspávací plyn. Teraz môžete ísť pomôcť Johnovi.

- záchrana a presun ďalej
Teraz sa môžete presunúť na kopec na druhej strane kaňonu. Tam sú na brale nad východom z kaňonu piati vojaci. Vašou úlohou je vyčistiť oba konce, aby ste splnili túto časť misie. Jednu stranu ste už zvládli pred chvíľou. Druhú stranu nie je problém. Tu to tvorcovia trochu nedomysleli, zrejme predpokladali, že každý bude najprv zachraňovať Johna. Na bralo k Indiánom sa dostanete jedine prechodom, ktorý strážia dvaja Indiáni. No tých Kate zvládne hravo. No a tých piatich môžete nechať na Kate, alebo uspať s Docom. Len čo sa o nich postaráte, hra sa posúva ďalej.
No ak chcete silou mocou oslobodiť vozy, tak tých Indiánov na brale samozrejme nechajte zatiaľ na pokoji. To však už tiež nie je nič ťažkého. Na západnom kopci bežte s Docom oproti miestu, kde sú Indiáni a z tejto strany ich jednoducho likvidujte puškou. Nábojov by ste mali mať dosť. Na všetkých nedostrelíte, tak na zvyšných hoďte so Samom dynamit a zvyšok už s Johnom dostrieľajte. Tentokrát to nielenže znie jednoducho, ale jednoduché to aj je. No a potom sa už so zvyškami vecí a mužov postarajte o Indiánov na brale, čím ste splnili úlohu.


C. Špehovanie vojakov
(Masquerade)

Keď ste oslobodili osadníkov od Indiánov, dorazila kavaléria. Niečo sa vám na nich nezdá. O niečom sa dohodujú s Indiánmi, tak sa John rozhodol, že musí zistiť, o čom. Neznámi čarodej vám opäť odčaroval všetku výbavu, tak ako v Eagle´s Nest. No tentokrát to až tak nevadí, pretože nesmiete nikoho zabiť a nesmú vás ani zbadať, keďže nechcete mať za pätami celú armádu. Možno to bude vyzerať, že Katin šarm využívam ako perpetuum mobile, ale je to najjednoduchší spôsob likvidácie.

- postup k stretnutiu pri chatke
Ako som naznačil, nesmiete nikoho zabiť a keďže nemáte Sancheza s kameňmi, tak musíte využiť jedine nalákavaciu techniku. Na to sa hodia Cooperove hodinky, alebo Katin šarm. Využite, čo chcete, ale s Kate môžete odlákať nepriateľov veľmi želaným smerom. Vojaci sa mi zdali trochu podozrievavejší než chlapi v Santa Fe a Indiáni, takže ich radšej odlákavajte po jednom. Zdĺhavé, ale takto som sa zbavil úplne všetkých. Najprv si musíte vypočuť rozhovor chlapov pri neďalekej chatke. Zbavte sa s Kate a Johnovou päsťou všetkých vojakov na ceste. Telá schovávajte za stromy k Docovi. Keď sa dostanete k chatke, tak prejdite poza kríky za hromadu dreva. Tam si vypočujete rozhovor.

- cesta za špicľovaním ďalších dvoch rozhovorov
Skupinka sa presunie ďalej. S Kate a Johnom sa postarajte o vojakov pred chatkou. Telá schovávajte do húštin za drevo, kde ste sa schovávali aj vy. Keď máte vyčistenú oblasť pri chatke, tak sa preplazte s niekým ku kríku pri skale, rovno pod chatkou. Za kríkom sú dvaja chlapi, ktorí sú tak ohľaduplní, že čakajú s rozhovorom, až kým sa nepriblížite. Keď dohovoria a odídu, tak sa musíte dostať ešte k poslednej skupine. Už dobre známou taktikou sa zbavte vojakov na ceste pod skalou, aby ste si uvoľnili cestu až k ohnisku s poslednou skupinou. Tam sa preplazte poza stromy, pred ktorými táboria, aby ste si ich vypočuli. Sú to banditi a zajali práve Indiána Hawkeyea. Odvedú ho do pevnosti a Kate sa ich vydá sledovať (prečo nemohol ísť Doc a prečo tu nie sú aj Sam so Sanchezom).


D. Cesta k osadníkom cez nepriateľských banditov
(The Meeting)

Kate aj so svojim šarmom odcválala, no zistili ste, že toto sú banditi, takže ich môžete zabíjať. Zo začiatku sa k slovu zrejme dostane aj Johnov nôž, pretože neznámy čarodej vám zase odčaroval takmer všetku výbavu, čo ste mali. Vrátane uspávacieho plynu, ktorý som si ako debil šetril.

- cesta k chatke nad mostom
Najpriamejšia cesta cez brod a medzi lesy je preplnená nepriateľmi, takže použijeme rovnakú cestou, ktorou sme sem v predošlej časti prišli. Poniže je medzi stromami niekoľko nepriateľov. Nalákavajte ich hodinkami k vám po jednom a tam ich zabíjajte hádzaním noža. Telá schovávajte. Keď sa zbavíte tých v blízkosti, tak môžete ísť k trom vojakom pri ohni pred stromami, za ktorými sa schovávate. Tých už pokojne postrieľajte, nik to nezačuje. Takto postupujte až ku skale pod chatkou. Pod skalou spí jeden nepriateľ a druhý sa prechádza k nemu a od neho. Keď pôjde preč, zbavte sa najprv spiaceho, schovajte telo a potom toho druhého. K chatke nemusíte ísť priamo, ale dá sa prejsť poza skalu. Takto ste už pri nej.

- cesta k mostu
Najprv si treba vyčistiť okolie chatky. Prejdite k nej a sledujte, kadiaľ chodia nepriatelia. Väčšinu môžete dostať úplne jednoducho, len dávajte pozor, nech vás nik nezbadá. Najprv sa zbavte nepriateľa pri strome vedľa chatky. Telá môžete schovávať za chatku. Potom sa zbavte toho, čo stojí pri dverách chatky. Keď schováte jeho telo, tak sa rovnako zbavte nožom aj dvoch, ktorí chodia k chatke a na druhú stranu. Zostali tu na dvore dvaja spiaci. Nôž hoďte do toho poniže, čo spí pri sude (ak by sa zobudil, privolal by tých poniže) a toho nad ním zložte päsťou. Potom ho môžete podrezať. Telá schovajte. Teraz máte v tesnom okolí ešte pár nepriateľov. Jedna štvorica je pod skalou pod vami. Medzi stromami pod nimi je jedna dvojica (tú si nechajte na koniec, ak si dávate pozor, tak vás nezbadajú pri žiadnej akcii) a dve dvojice po oboch stranách cesty k mostu. A jeden osamotený na ceste k miestu, kde ste minule začínali.
Najprv si vylákajte toho, čo stojí nad spiacim nepriateľom hodinkami hore na dvor a zabite ho. Obíďte si to poza drevo (za ktorým ste minule odpočúvali nepriateľov) a toho, čo chodí na východ po ceste nalákajte hodinkami za stromy a zabite. Predposledného zo štvorice (už len dvojice) zabite nožom. Toho spiaceho zatiaľ nechajte tak. Prejdite si to zase poza drevo a dole zabite osamoteného nepriateľa. Telo schovajte ďalej medzi stromy. Potom choďte dole za krík pri dvojici nepriateľov, za ktorý nevidno. Tam položte hodinky a nalákajte ich za krík. Tam ich zabite (nôž a pištoľ, alebo len streľba). Tým ste sa zbavili jednej dvojice pri ceste k mostu. Jeden z druhej dvojice sa prechádza, tak keď je ďalej od svojho partnera, tak ho zabite nožom, preplížte sa po nôž a zabite aj druhého. Už zostala len posledná dvojica a spiaci pod skalou. Všetkých troch jednoducho zastreľte, nie je tu nik, kto by im pribehol pomôcť.

- most
Pred mostom sú štyria nepriatelia. Jeden osamotený pod stromami, dvaja pri moste a tretí chodí medzi nimi a stromami. Toho pochodujúceho odlákajte hodinkami hore za stromy a zabite ho nožom. Teraz sa s Johnom presuňte na dohod nožom nad toho osamoteného. S Docom choďte za stromy nad tou dvojicou. Počkajte si, kým k nim príde nepriateľ, ktorý sa prechádza po moste a keď bude pri nich, hoďte im tam uspávací plyn, aby ste sa zbavili všetkých troch naraz. Potom sa rýchlo prepnite na Johna a hoďte nôž do toho osamoteného nepriateľa, aby nezastrelil Doca. Táto strana mostu je vaša. Teraz sa stiahnite a z diaľky použite Docovu pušku a zastreľte dvoch chlapíkov na druhej strane mosta, ktorí ho strážia. Už o chvíľu končíte, preto šetriť netreba, tak pomíňajte všetky náboje pušky na ďalších, ktorí sa dobehnú pozrieť na mŕtvoly. Keď vám dôjdu náboje, tak vytiahnite pištoľ a choďte k mostu. Pomaly odstreľujte nepriateľov, ktorí obhliadajú mŕtvoly a zájdu až na most. Keď ich bude menej, presuňte sa po moste bližšie k nim a postrieľajte posledných. Kľudne po nich hoďte aj posledné zásoby uspávacieho plynu. Keď pobijete všetkých nepriateľov za mostom, tak sa preplížte pri stromoch (aby vás nevidela hlavná skupina banditov) až k ceste preč.


E. Záchrana - osadníci pod paľbou
(Protecting Settlers)

Dorazili ste do tábora, v ktorom odpočívajú Sam, Sanchez a osadníci. Prichádzajú banditi, takže zoradíte vozy do kruhu a čakáte na útok. Nesmú zabiť žiadneho z osadníkov, inak končíte. Osadníci sa schovávajú, no niekedy aj po okrajoch, kde ich pomerne ľahko trafia. Niektorých ranených, ktorí sa mi takto hlúpo motali (a stále zomierali), som jednoducho omráčil päsťou a preniesol do stredu tábora, aby boli v bezpečí.

- odrazenie útoku
Celý záver tohto levelu je zvládnutie pár nájazdov banditov. Vhodné je postaviť si vašich ľudí na rôzne strany opevnenia, prepnúť 3D pohľad a prepínať si medzi nimi a likvidovať banditov, ktorí sú v ich blízkosti. Každému podľa chuti, ale mne sa veľmi nedarilo likvidovať ciele v pohybe pri pohľade zhora. Hojne tu využívajte Quicksave a Quickload. Nie je to hanba, je to hlúpa úloha, tak si takto pomáhajte, aby ste čo najrýchlejšie a najefektívnejšie likvidovali nepriateľov. Keď pobijete všetkých v poslednej vlne, tak misia končí, presúvate sa ďalej.


4. Fort Wingate

A. Zbytočný prienik do väzenia
(The Prisoner)

Kate vysledovala vojakov so zajatým Indiánom až do pevnosti Wingate. Z pevnosti ju samozrejme poslali preč a dali jej aj jedného sprievodcu. Pudrenka v akcii. Bude to trochu náročnejšie, alebo skôr zdĺhavejšie, pretože nesmiete nikoho zabiť. Omračovať môžete, ale keďže Kate nevládze odpratávať telá, tak ich musíte zväzovať vždy len tam, kde padnú a ostatní si ich nesmú všimnúť. V pevnosti sú vojaci v svetlých uniformách, v tmavých a dôstojníci s klobúkom. Dôstojníkom sa vyhýbajte. Vojakov v svetlých uniformách zložíte jedným, dvoma kopancami. Tých v tmavej zložíte viacerými kopancami, no nie vždy to vyjde, preto na nich používajte na omámenie púder a potom ich skopnite.

- získanie väčšej slobody pohybu a make-upu
Na začiatku sa musíte zbaviť Millera, ktorý vám bol pridelený ako doprovod. Začnite ho zvádzať a choďte do rohu ku kôlni pri ohrade. Keď tam príde za vami, tak ho skopnite a zviažte. Teraz nalákajte dole do kôlne vojaka, čo sa prechádza po ohrade nad vami a nad kôlňou. Tam ho skopnite a zviažte. Teraz si všimnite neďaleko pri krabiciach dve pudrenky. V tejto časti sa vám púder hodí, tak si po ne zájdime. Ak vám vadí vojak chodiaci dole od stromu k rieke a naspäť, tak ho nalákajte a omráčte. Nechajte si však voľné miesto (rozumej bez tiel) pri dverách do pevnosti. Taktiež si nalákajte k ohrade, skopnite a zviažte vojaka pred malou budovou. Pri nej stoja traja v rade za sebou, no tí si vás nevšimnú. Prejdite šikmo pod krabice. Nech si vás nevšimne seržant za budovou. Taktiež pozor na dvoch pri rieke, no ak nebudete hlučný, tak sa neotočia. Pri pudrenkách sú aj dvaja vojaci. Jedného vojaka vylákajte pod krabice a tam ho skopnite a zviažte. Môžete aj druhého, no dá sa vystriehnuť moment, keď drieme a keď sa seržant nepozerá a vtedy si vezmite pudrenky. Rovnakou cestou, ako ste prišli, sa vráťte k ohrade.

- prienik do pevnosti
Za dverami v ohrade sa prechádza vojak. Postavte sa pred dvere, aby si vás všimol a nalákajte ho vonku k ohrade. Tam ho skopnite a zviažte. Vstúpte dverami a zvádzajte vojaka, ktorý stojí hneď pri nich. Vylákajte ho vonku, k ohrade (ale na druhú stranu, než leží telo predošlého vojaka) a tam ho zložte. Zrejme na neho budete potrebovať púder. Znova vstúpte do pevnosti. Choďte napravo (pri krabiciach je jedna pudrenka) a zaujmite dvoch vojakov stojacich medzi krabicami a budovou. Je tam aj tretí, ale spí. Odlákajte ich za krabice. Počkajte si, než sa pobijú a víťaza zložte. Tak isto môžete nalákať aj vojaka z vežičky pri hlavnej bráne (uľahčí to postup). Toho nalákajte pred krabice (aby nevidel telá) a zložte ho.

- prienik do väzenia
Takže máte svoje postavenie v pevnosti. Teraz sa ide do väzenia. Pozor, nech si vás nevšimne dôstojník pochodujúci pred nastúpenou jednotkou a ani nikto z jednotky. Všimnite si, že okolo väzenia obchádzajú dvaja vojaci. Keď sa budú blížiť k hlavnej bráne, tak popred ňu prejdite a choďte k dverám do väznice (tieto sú zamknuté). Keď budú obaja dosť blízko, ukážte sa vojakovi stojacom pri dverách a o chvíľu nech vás zbadajú aj oni. Keď sa pobijú, zložte víťaza. (Ak sa vám to nedarí, tak najprv zložte samotného vojaka pri dverách a potom tých dvoch, čo obchádzajú budovu, ale nech si jeho telo nevšimnú). Potom musíte prejsť pomedzi dvoch vojakov, čo hľadia smerom k sebe, takže sa im nevyhnete. Zvádzajte ich buď oboch naraz, nech sa pobijú, alebo ich k sebe nalákajte každého osamote. Môžete do toho skúsiť zapojiť aj vojaka povyše pri ohrade, no tomu sa môžete vyhnúť. Potom už len sledujte ostatných vojakov, obíďte si väznicu dookola a z druhej strany vstúpte odomknutými dverami. Je tu vojak, ktorý je v budove a občas chodí von. Čakal som, že sa ho bude treba zbaviť, ale stačí vám zájsť k Indiánovej cele a postupujete ďalej.


B. Celá skupina vstupuje do pevnosti
(Hawkeye´s Liberation)

Kate našla Indiána, no sama mu nevedela pomôcť, tak sa vrátila do vstupnej časti pevnosti, kde sa stretla so zvyškom Johnovej bandy. John rozhodol, že Indiána zachránia. No je zranený a Doc nemá so sebou žiadnu výbavu (to je sklerotik), takže vašou prvou úlohou bude preniknúť do tábora a v ňom do budovy, v ktorej je lekárnička. Dávajte si pozor na dôstojníkov, tí len čo vás zbadajú, spúšťajú poplach.

- príprava pôdy pre vstup (čistenie salóna)
Toto je naozaj veľká oblasť, značne preplnená nepriateľmi. No môj popis bude dosť stručný, pretože máte univerzálnu vábničku Kate, s ktorou som vyčistil takmer celý tábor. Je to síce pomalý postup (asi dve hodiny hrania), ale je bezpečný a naviac - nesmiete nikoho zabiť. Kate získala novú schopnosť omdlieť (to jej trvalo, než sa naučila švacnúť o zem), čím upúta pozornosť civilistov. V prvej časti tábora, kde ste (salón, dvor s dostavníkom) sa môžete pohybovať voľne, to je vstupná časť pre civilistov. Omdlievanie s Kate som nevyužíval, na začiatok som sa rozhodol spraviť si zo salónu hlavný tábor. S Docom som sa presunul do miestnosti s dvoma civilistami (do zvyšných nesmiete vstupovať a ak vás zbadajú, tak vyvolajú poplach). Keď sa nepozerajú, vypáčte dvere do miestnosti, do ktorej chodí žena v červených šatách. Zavrite za sebou a keď vojde, tak ju omráčte a zviažte (je tu pudrenka a tequila). Potom vojdite s Kate a Johnom k civilom a zavrite dvere do salónu, nech sem vojaci nevidia. Využite Katin šarm, zbavte sa civilov a zviazaných ich odpracte do tej bočnej miestnosti. Potom si počkajte, prídu sem zvonku ešte dvaja ďalší civili. Tých tiež zložte a odpracte do tej bočnej miestnosti (pozor, cez okná vidno a niekto vás môže pri akcii zbadať). Potom už len nalákavajte s Kate vojakov dozadu a s niekým z vašich ich omračujte, zväzujte a schovávajte do bočnej miestnosti. Takto sa zbavte všetkých, vrátane barmana. Možno to bolo trochu zbytočné, ale uľahčí to úvodný postup. Teraz môžete jednoducho nalákavať na Kate všetkých z dvora, odlákavať ich do salónu a tam postupne omračovať. Takto som sa zbavil všetkých vojakov a civilov na dvore a vojakov z hradieb. V strážnici pri bráne do pevnosti je dôstojník. Toho nalákať nemôžete, ale ak sa ho chcete zbaviť, stačí k nemu rýchlo dobehnúť, keď bude otočený chrbtom a omráčiť ho.

- cesta za lekárničkou
Teraz vstúpte do tábora. Stredovému priestoru s vlajkou a nastúpenou jednotkou sa vyhýbajte. Postupujte dookola, teda popri troch ubytovniach pri stanoch na severnej strane. Postupujte na východ popri malom poli a cez rieku k budove pri veternom mlyne. V podstate sa držte popri opevnení (a nezabudnite sa zbavovať aj stráži na opevnení). Vedľa tejto budovy je ďalšia, pred ktorou parkujú kone. V nej nájdete lekárničku. Cesta je to dlhá, ale s Kate a likvidačnou skupinou Cooper/Sanchez to zvládnete bez problémov. Vojaci totiž na vás hneď neútočia, ale skôr sa rozbehnú vyvolať poplach, takže máte možnosť trénovať aj likvidáciu viacerých protivníkov pri Kate naraz. Stačí k nim dobehnúť a ovaliť ich a aj keď vás iní zbadajú, nezačnú hneď strieľať a ak ste vyštartovali aj s ďalšou postavou zároveň, tak sa nestihnú ani rozbehnúť k dôstojníkovi. Keď získate lekárničku, dostanete ďalšiu úlohu a to, ako ste predpokladali - zachrániť Indiána.

- záchrana Hawkeyea
Teraz sa máte dostať do väzenia, ktoré je neďaleko. Najjednoduchšia cesta sa mi zdala cez opevnenie. Najprv sa zbavte vojakov v juhovýchodnej ohrade s koňmi. Nalákavajte ich na Kate a telá schovávajte v dome, kde bola lekárnička. Potom sa zbavte vojakov na opevnení. Vyjdite naň a cez vežičku neďaleko brány sa dostanete do vnútorného opevnenia časti s väznicou. Zbavte sa vojakov na opevnení a dvoch dvojíc pochodujúcich okolo väznice. (Sú schopní preliezť za Kate až do ohrady s koňmi). Potom sa už len zbavte pár vojakov pri dverách väznice a vstúpte dnu s Docom. Vypáčte dvere na prostrednej cele a zachráňte Hawkeyea.


C. Získanie usvedčujúcich dokumentov
(Headquarters)

Zrejme ste si počkali pár týždňov, kým sa Hawkeye zotaví, pretože všetci vojaci sú naspäť na svojich miestach. No Hawkeye sa stal novým členom vašej party (neviem, ale Mia mi bola viac sympatickejšia. Nemuseli ju dávať do sirotinca). Teraz musíte získať dokumenty, ktoré sú v hlavnom veliteľstve pevnosti. Všimnite si, že v salóne sú uvoľnené dvere v bočnej miestnosti, ktoré boli v predošlej časti zablokované. Tadiaľ povedie vaša cesta.

- opäť čistenie salóna (prístup k tajnej chodbe)
Teraz postupujte podobne, ako som odporúčal aj v predchádzajúcej časti. Takže sa zbavte všetkých v salóne. Opäť úplne všetkých nemusíte, ale zdá sa mi to istejšie. Odlákajte pozornosť civilistu, ktorý má v zadnej časti výhľad na dvere a nalákajte ho na Kate do rohu. Doc nech vypáči dvere a vnútri nech omráči obe ženy, ktoré potom zviaže. Civila, čo hľadí na Kate, omráčte s Johnom a odneste ho do tej bočnej miestnosti. Ešte sú tu dvaja civili. Zložte ich plánovanou akciou, aby nestihli vyvolať poplach. Telá schovajte. Občas dnu vchádza civilista zvonku, tak sa zbavte aj jeho. Potom sem dozadu nalákajte dvoch vojakov pri bare a zbavte sa ich. Potom, keď pôjde barman vedľa baru (ak vás zbadá za barom, tak vyvolá poplach), tak ho ovaľte. Ostatní sa pozerajú mimo. Potom sa zbavte aj zvyšku osadenstva salónu. V miestnosti za barom máte dvere, ktorými sa dostanete priamo k hlavnej budove.

- zabezpečenie prechodu zo salónu
Dverami prejdite s Kate a nalákajte do salónu chlapa pri dverách do budovy a potom aj dôstojníka, čo cvičí malú jednotku šiestich vojakov. Tých sa dnu zbavte. Potom nalákajte aj druhého vojaka pri budove. Teraz zostala jednotka. Môžete ich nalákavať dovnútra postupne, alebo ich nalákať všetkých naraz a uspať s Docom, ktorý potom uspatú Kate preberie. Potom ich rýchlo zviažte a odpracte telá. K budove chodí ešte jeden vojak od hlavnej brány. Asi je teplý, lebo sa na Kate nenamotal, ale nereaguje ani negatívne na jej prítomnosť (keď je v móde zvádzania), tak ho kľudne skopnite a telo odpracte. Dvere na tejto strane sú zvnútra zaistené, takže ich nevypáči ani Doc (a sklá sú zrejme nepriestrelné). Do budovy teda musíte dverami na druhej strane.

- dvor a hradby okolo hlavnej budovy; veliteľstvo
Teraz, keď máte bezpečný prechod, môžete sa sem ľahko presúvať. Pri prechode zo salónu máte aj schody vedúce na hradby. Tam nalákavajte vojakov na Kate. Niektorí sú ochotní ísť za ňou až do salónu, kde majú vaši voľný pohyb (mimo baru), čo vám uľahčí prácu. Vojakov na hradbách nie je veľa a mnohí sú aj osamelí, takže ich zložíte v pohode s kýmkoľvek. Vyčistite si hradby aj pred budovou. Buď zo zadných schodov, alebo cez striešku pri predných hradbách, zbehnite dole s Kate k šiestim vojakom trénujúcim na tejto južnej strane. Tak ako pri predošlej skupine máte možnosť odlákavať ich postupne, alebo ich aj s veliteľom nalákať všetkých naraz ku Kate a uspať s Docom. Teraz máte voľný prístup k dverám na tejto južnej strane, ktoré vypáčte s Docom. Ak máte záujem, teraz , keď na nich nik nedovidí, môžete sa zbaviť aj veľkej cvičiacej jednotky pred budovou. Kate alebo viacero fľaštičiek uspávacieho plynu. No je to celkom zbytočné. Teraz, keď vstúpite do budovy, stačí sa zbaviť jednoduchým spôsobom pár vojakov vnútri a vstúpiť do miestnosti naľavo, ktorú v nasledujúcej scénke prehľadáte a nájdete dokumenty, ktoré usvedčujú poručíka Clarka.


D. Dobytie pevnosti
(The Revolt)

S dokumentmi ste sa hneď vydali za generálom pevnosti. Ten sa postavil na vašu stranu a za pomoci Sancheza ste zatkli Clarka. No jeho muži sa nemienia vzdať a bojujú s vojakmi generála. Máte viacero úloh, medzi ktorými je záchrana rukojemníkov, generálových vojakov a pomoc pri znovunastolení poriadku v pevnosti. Vašou základňou sa stáva veliteľstvo. Generálových vojakov samozrejme nesmiete zabíjať, ale nepriateľov konečne môžete likvidovať do sýtosti. Dobrí vojaci sú tí v svetlomodrých uniformách a zlí tí v tmavých uniformách. Streľba je tu prípustnejšia než inde, keďže sa všade strieľa. Ak zastrelíte vojaka v tesnej blízkosti iných, tak si to všimnú, ale ak postrieľate vojakov o kus ďalej od iných a nevidia telá, tak na to príliš nereagujú.
Návod je písaný pre ľahkú obtiažnosť, takže neviem, či na ťažkej musíte splniť všetky úlohy, no na ľahkej po splnení troch misia končí a posúvate sa ďalej. Je na vás, v akom poradí a ktoré splníte. Ja spíšem postupne všetky.

- a opäť čistenie salóna (vstupná časť pevnosti a rukojemníci)
Prvou z vašich úloh je záchrana rukojemníkov vo vstupnej časti pevnosti. Nemusíte plniť úlohy podľa poradia, ale je to najbližšie. Prejdite do salónu tajným prechodom, ktorým ste v minulej časti vnikli na veliteľstvo. V miestnosti za barom (do ktorej vstupujete) je vojak, tak ho zastreľte. Prejdite k dverám do baru a za barovým pultom postrieľajte pár vojakov, ktorí si vás nevšimnú. Prejdite do malej miestnosti za barom a tam hoďte nôž do vojaka. Vráťte sa do salónu. Preplazte sa k oknu pri vstupných dverách, aby vás nevideli vojaci z bočných miestností. Tam cez okno zastreľte nepriateľa, ktorý drží v poštovej kancelárii dvoch rukojemníkov. Taktiež môžete cez okno zastreliť vojaka na ulici, pri strážnici oproti. Potom sa presuňte k zadnej časti a cez dvere zlikvidujte nepriateľov. Jeden zostal v strážnici, tak k nej zájdite a bezpečne ho môžete zastreliť cez okno. Vráťte sa do zadnej časti salónu a choďte k oknu. Posledných pár nepriateľov je pri stajni. Zastreľte niekoľko cez okno. Na zvyšok, na ktorý nedovidíte, tak na ten vykukujte z dverí a postupne ich likvidujte. Týmto ste splnili prvú úlohu, vyčistili si menšiu časť pevnosti a získali nejaké vybavenie k dobru.

- záchrana vojakov v barakoch
Tu si treba dávať pozor na umelú inteligenciu. Keď v niektorých skupinách niekoho zabijete a člen tej skupiny odbehne preč, tak privolá vojakov z iných skupín. Tí potom chodia pomedzi generálových vojakov a v pohode ich postrieľajú. Neviem, čo sa stane, ak by ich pozabíjali všetkých, to som nikdy nepripustil (už len zo zásady). Taktiež generálovi vojaci pri streľbe a zabíjaní vybehnú z budovy, ako keby to tam strážili a nebojovali o holý život a obzerajú okolie, ako keby som nebol ich spojenec (raz mi dokonca prebrali nepriateľov, ktorých som omráčil).
Najprv sa zbavte vojakov pri stanoch. Prvú skupinu tvorí sedem vojakov. Dvaja sledujú južnú stranu. Jedného z nich, ktorý je k vám najbližšie, zložte nožom. Potom si navoľte plánovanú akciu s aspoň troma pištoľníkmi (každý nech zabije dvoch nepriateľov a potom utečie), keď budú všetci šiesti otočení, tak sa presuňte za nich a spustite akciu. Podobne to spravte aj s ďalšou skupinou. Dvoch sledujúcich južnú stranu zabite nožom, ale po jednom a telo hneď odpracte, aby si ho nevšimli ostatní. Potom naplánujte akciu (opäť jeden pištoľník zastrelí dvoch nepriateľov a utiecť), keď sa nik nepozerá, presuňte sa za nich a zastreľte ich.
Teraz sa presuňte k budove, v ktorej sú nepriatelia. Dostaňte sa dnu a väčšinu ich pozabíjajte nožom. Treba zostať potichu a je tu pár nepriateľov, čo tvoria dvojice. Tých nech zastrelí lukom Hawkeye. Tak isto nech zastrelí dvoch na hradbe pri dome. Potom si opäť spravte plánovanú akciu a postrieľajte všetkých pred domom. Nech vám žiadny neutečie, aby neprivolal nepriateľov, ktorí sú pod posledným domom.
Už vám zostali len tí dole pod domom, v ktorom sa skrývajú generálovi muži. Tu sa mi najčastejšie stávalo, že útok na jednu skupinu popudil tú druhú, aby vybehla a pozabíjala generálových vojakov. Ak taký problém nemáte, tak pohoda. Ak áno, tak si naplánujte akciu. Pod vežičkou sú traja vojaci. Prikrčený sa k nim Hawkeye dostane nebadane. Naplánujte akciu, nech ich všetkých zastrelí lukom. Takisto aj dvoch vo vežičke, alebo tam pošlite ešte niekoho a ten nech zabije tých dvoch vo vežičke. Nedostrelíte tam, ale o chvíľu vybehnú von na hradbu a tam ich trafíte. So Samom hoďte dynamit medzi druhú skupinu vojakov a vtedy spustite Hawkeyeovu akciu. Dynamit zlikviduje jednu skupinu a Hawkeye (prípadne s niekým) druhú. Ak niekto výbuch prežil, tak tam len nabehnite a zastreľte ho.

- zabezpečenie nádvoria
Toto je pomerne jednoduchá záležitosť. Stačí sa dostať z boku k vojakom za krabicami a postupne ich likvidovať. Z bokov môžete tiež postrieľať vojakov vo vežičke, alebo ich postrieľať s Docovou ostreľovačkou bezpečne z diaľky.

- oslobodenie dôstojníkov z väzenia
Prejdite k ohrade časti s väzením, z ktorého ste zachraňovali predtým Hawkeyea. Aj toto je celkom jednoduché, hoci to vyzerá zložito. Najprv z brehu postrieľajte vojakov na hradbách. Stačí sa pomaly približovať a likvidovať ich jedného po druhom. Potom prejdite bočným vchodom dovnútra a zabite dvoch nepriateľov naľavo, aby ste sa mohli kryť za budovou. Potom postupujte doprava, v podstate po obvode opevnenia a strieľajte nepriateľov. Zajatcov neohrozujete - nik ich nebude chcieť zabiť, aj keď začujú streľbu. Postrieľajte pár skupiniek vojakov a prejdite za druhú budovu. Väčšej skupine trénujúcich vojakov môžete hodiť dynamit. Potom zlikvidujte zvyšok a vstúpte do väznice. Oslobodení dôstojníci pôjdu za vami, takže sa vôbec nemusíte zapodievať vojakmi pri bráne, ale stačí ich vyviesť rovnakou cestou, ktorou ste prišli.

- záchrana kapitána Joyca
Pri prednej bráne držia ako rukojemníka Jamesa Joyca. Ak začnete streľbu, výbuchy, alebo podobne, vyplašíte nepriateľov, tak ho zastrelia a vy tým končíte. Preto mi sem veľmi prišiel vhod uspávací plyn (ten nájdete v časti s väzením, v ktorom držia dôstojníkov). Treba si to vhodne načasovať. Prejdite k zničenému mostu (po ktorom ste v predošlej časti mohli prejsť) a tam vylezte na opevnenie. Prejdite po ochodze cez vežičku na ochodzu pri bráne. Hoci je vežička poškodená, prejdete tadiaľ. Priplížte sa, ako sa vám dá, k hlavnej bráne. Tam hoďte s Docom uspávací plyn na kapitána a mužov, ktorí na neho mieria. Plánovanou akciou zabite ďalších pri vás a pod bránou a zvyšku môžete v prípade potreby hodiť dynamit. Potom kapitána odneste do bezpečia.


5. Santa Fe

A. Usvedčenie Goodmana
(Goodman´s Account Books)

Takže sa vraciate do mestečka Santa Fe. Hoci tu bol tutorial, bolo by neekonomické vytvoriť mestečko a viac ho nevyužiť. Takže ste späť a mesto je plné nepriateľov. Samozrejme aj civilov, ktorých sa báť nemusíte, akurát nie je dobré, keď vás zbadajú s tasenou zbraňou, telom na pleciach, alebo pri mŕtvole, preto sa občas treba zbaviť aj ich, no nezabiť. Banditov môžete zabíjať pokojne. V meste ste navštívili pána Morgensterna, ktorý bol podozrivý so spojenia s dôstojníkom Clarkom. No povie vám, že zodpovedným je obchodník Goodman. V meste sú traja jeho zamestnanci s účtovnými knihami, v ktorých by ste mali nájsť nejaké potrebné dôkazy. Každého účtovníka sprevádzajú dvaja ochrankári. Všetci traja účtovníci chodievajú po rovnakých trasách kontrolovať budovy pána Goodmana a po čase sa stretávajú spoločne neďaleko šerifovho domu.

- sklad a prvý účtovník
Začínate v salóne, kde sa zbavte všetkých a telá (mŕtvoly aj zviazané) schovajte na poschodí. Vyjdite za salón a zbavte sa ľudí pri koňoch. Potom postupujte na sever, popri obchode "Dry Goods" až k skladu. Do neho chodí účtovníčka Goodmana. Môžete si počkať pri obchode a keď budú prichádzať, tak ich nalákajte na Kate a odveďte nižšie, kde sa ich zbavte. Druhou možnosťou je poodlákavať nepriateľov na Kate a poniže obchodu, kde sa ich budete postupne zbavovať. Jeden je pri plote domu oproti, jeden pred zavretou bránou, druhý pri dverách a dvaja oproti pri plote. Vnútri vylákať troch z prízemia. Na poschodí odlákajte jedného od rebríka a toho, čo zostane, zabiť Johnovym nožom. Zvyšných dvoch dorazte a keď príde účtovníčka, tak ju proste ovaľte a zviažte. Ochranku kľudne zastreľte.

- stajňa a druhý účtovník
Západne, severozápadne od skladu, je stajňa s nepriateľmi, do ktorej tiež chodieva druhý účtovník. Tu dovidí k dverám aj pár civilov, tak ich odlákajte a uspite najprv, aby vám nerobili problémy. Potom vylákajte dvoch nepriateľov z malej miestnosti v stajni. Jedného z nich nalákajte na Kate cez okno a druhého už klasicky. Zozadu nalákajte nepriateľa, čo chodí popred dvere a druhého, čo vidí von cez okno. Potom aj ďalšieho zvnútra, ktorý vidí na dvere. Posledného vnútri zabite nožom a dvoch pred otvorenými vrátami zastreľte. Už si len počkajte na účtovníka, ktorého omráčte, zviažte a ochranku zastreľte. Taktiež ich však môžete odlákať preč a tam sa ich zbaviť. No takto aspoň prídete k nejakej výbave.

- sklad a tretí účtovník
Tento posledný sklad je na opačnej strane mesta. Zo stajne je to pomerne ďaleko. Môžete ísť hornou trasou, popri kostole s cintorínom, alebo spodnou trasou, poza salón a po východnej strane rieky popri vlakovej stanici. Aj pri kostole, aj pri stanici máte niekoľko nepriateľov, pár otravných civilistov a nejakú výbavu. Taktiež pozor, oboma trasami prechádza nepriateľ na koni. No Kate, či dobre mierená rana, ho odstavia. Keď sa dostanete k skladu, tak to spravte klasicky, ako aj predtým. Buď odlákajte účtovníka s ochrankou, alebo postupne vylákavajte von osadenstvo skladu a na účtovníka si počkajte. Keď spútate tretieho, posúvate sa ďalej.


B. Záchrana
(The Bookkeeper)

John, Kate a Sam boli za šerifom s dôkazmi o Goodmanovi, no šerif je slizký had a tak skončia zavretí. Hawkeye ich sleduje svojim jastrabím okom. Musí varovať Sancheza a Doca o tom, čo sa stalo. No nik ho, ako Indiána, nesmie v meste zbadať.

- zakrádanie sa mestom
Do salónu sa môžete dostať najlepšie plížením sa po obvode mesta. Môžete ísť popri kostole, sklade, kde ste minule zajali tretieho účtovníka a vlakovej stanici. No mne sa zdalo jednoduchšie ísť k maštali, kde ste zajali druhého účtovníka. K nej aj popri nej sa dostanete bez problémov, treba sa však často plaziť, aby vás nevideli civilisti. Potom sa plazte po tejto severnej strane mesta popri plote až k skladu, kde ste zajali prvú účtovníčku. Vstúpte do skladu a v ňom ľahko zabite dvoch nepriateľov. Ďalší dvaja sú vonku, tak zložte aj ich - najlepšie rýchlo tomahavkom. Potom omráčte civilistu pri neďalekom obchode, ktorý je oproti salónu. Nezabudnite telá schovávať do skladu. Teraz prichádza trochu náročnejšia časť. Na ulici sú štyria vojaci (teda viac, ale len títo sú bezprostredné ohrozenie), dvaja pri palme, jeden pri salóne a jeden, čo chodí medzi nimi. Počkajte si, kým sa ten prechádzajúci začne zhovárať s nepriateľom pod palmou. Vtedy zastreľte lukom toho pri salóne a toho druhého pri palme. Keď dohovoria, tak sa ten prechádzajúci otočí. Vtedy zastreľte druhého pod palmou a napokon aj jeho. Takto si nik nič nevšimne. Akurát sa pripravte, že tadiaľto pôjde civilista, tak ho omráčte, nech vám neskazí peknú akciu. Už je len pár vojakov pri zadnom vchode. Toho, čo chodí pomedzi nich, môžete odlákať vhodne pohodeným telom a rýchlo zastreliť. Potom zastreľte toho pri krabiciach, čo vidí na schody a aj toho na schodoch. Ak ste rýchly, môžete sa preplížiť popri trojici pod schodami. Ak sa už otáčajú, môžete rýchlo postrieľať aj ich. Keďže pri luku nepočuť výstrely, nezaznamenajú hneď, kto strieľa, čo vám poskytne chvíľu na ich likvidáciu. Potom sa už len presuňte hore schodmi do salónu a kontaktujte Sancheza a Doca.

- cesta k šerifovi
Najvhodnejšie sa mi zdalo, vrátiť sa po ceste, po ktorej prišiel Hawkeye. Už ju poznáte a už ju trochu vyčistil. Hawkeyea samozrejme niekam schovajte. Prejdite cez neďaleký sklad hore k stajni. Predtým som odporúčal sa s ňou nezaoberať. Teraz, s Docom a Sanchezom ju kľudne vyčistite. Nie je v nej veľa nepriateľov. Potom sa zbavte civilistov z domu poniže a telá odneste sem do stajne. Taktiež môžete na skrývanie tiel využiť susedný dom - rozpadnutú drevenicu. Strieľať môžete, koľko chcete. Teraz to už nie je také náročné, ako keď bol Hawkeye sám. Civili si chvíľu pobehajú, pozmätkujú a upokoja sa - alebo ich upokojíte päsťou vy. Postrieľajte nepriateľov na ulici poniže stajne a aj na dvore za šerifovou kanceláriou. Potom s Docom hoďte uspávací plyn štvorici pred domom. Zvyšných postrieľajte a vstúpte k šerifovi. Vzadu vypáčte cely, v ktorých sú Kate, Sam a John. S nimi si nezabudnite vziať zbrane (Kolt, Derringer a Vinčestrovku) zo zeme pri šerifovom stole. Podopĺňajte si muníciu, výbavu a pripravte sa na prenasledovanie Morgensterna, ktorého šerif pri zatknutí Johna a spol. samozrejme pustil.

- za Morgensternom
Teraz je to už jednoduché. Mnoho nepriateľov ste pozabíjali pri záchrane svojich druhov a už zostala len jedna väčšia skupinka pri stanici. Ak ste ešte niekoho nechali pri stajniach, tak ho dorazte a rovnako sa zbavte aj pár nepriateľov pri kostole - aby na vás náhodou nevpadli odzadu. Potom sa pomaly presúvajte k vlakovej stanici. Zajatím Morgensterna táto časť končí, takže už kašlite na civilov a jednoducho sa prestrieľajte na stanicu. Využívajte svoju výbavu, občas sa krytie, často ukladajte pozíciu a všetkých postrieľajte. Na stanici už len omráčte a zajmite Morgensterna.


C. Vpád do banky
(The Bank Robbery)

Opäť ste si počkali týždeň, kým sa mesto zase zaplní nepriateľmi a začínate vo vlakovej stanici. Idete po riaditeľovi banky, pretože veríte, že v trezore v banke sú dôkazy proti Goodmanovi.

- okolie vlakovej stanice
V okolí stanice je dosť ľudí a cez veľké okná môžu ľahko nazrieť dnu, preto sa ich všetkých zbavte. Opäť využívajte Kate. Nalákavajte ich dnu a tam ich buď omračujte, alebo zabíjajte. Takto sa zbavte pár nepriateľov a civilistov, ktorí postávajú pri stanici, poniže pri moste a za vlakom. Za vlakom sa tiež zbavte nepriateľov pri malom dome, pri ktorom získate nejakú tú výbavu, vrátane uspávacieho plynu a TNT. Tu ani nemusíte využívať Kate, všetkých ich v pohode dostanete s Johnovým vrhaním noža. Nezabudnite však vždy rýchlo a nebadane odpratať telá.
Neďaleko tejto dolnej časti je sklad (v ktorom ste mohli predtým chytiť tretieho účtovníka) a nad ním je malý domček s kójami pre kone. Je to za kostolom. Tam máte aj voliteľnú úlohu. Zlikvidujte nepriateľov (nalákať na Kate, alebo jednoducho postrieľať) a k vozu pred kójami umiestnite na vyznačené miesto so Samom TNT. Odpáľte ho a voz vybuchne, čo priláka ľudí z okolia. No zdá sa mi to zbytočné. Nečakal som, že sa tam pohrnie celé mesto, ale nie je to veľmi prospešné ani cestou k holičovi, ani cestou do banky.

- cesta k holičovi
O tri domy vyššie nad vlakovou stanicou je holičstvo, v ktorom sedí riaditeľ banky. Jednoduchý postup. Pomaly nalákavajte na Kate, alebo likvidujte s Johnom nepriateľov a telá odnášajte do stanice. Zbavte sa všetkých, ktorí sú pred holičstvom, aby vás nevideli, keď budete s Docom páčiť zámku na dverách. Keď vstúpite do holičstva, posúvate sa ďalej. V scénke zajmete riaditeľa a keďže je neochotný vám pomôcť, musíte sa dostať ešte aj do banky. Zviazaného riaditeľa tam treba preniesť, no nik vás pri tom nesmie vidieť.

- cesta do banky
Ak ste si vyčistili ulicu pod holičstvom, máte slušný základ. Vylákavajte nepriateľov z uličky medzi domami nad vami, likvidujte ich a telá schovávajte do holičstva. Na hlavnej ulici nad vami je banka. Môžete sa do nej dostať aj zadným vchodom, no bolo by to zdĺhavé a zbytočné, keď sa dá ísť hlavným. V banke pozor na ochranku, sú to zamestnanci mesta, tak ich nesmiete zabiť. Môžete ľudí odlákavať z ulice postupne. No ak máte ušetrené fľaštičky s uspávacím plynom, prejdite s Kate ulicou dookola domu pod bankou a väčšina ľudí ju bude nasledovať. Nechoďte ďaleko, aby sa nezastavovali ďaleko od seba. Keď sa zhluknú do jednej skupinky, tak ich uspite. Keď sa zbavíte aj zostávajúcich ľudí na ulici, vstúpte do banky. Tu je dobré si ušetriť jeden uspávací plyn. Totiž po vstupe bol strážnik pri dverách nejaký chybný. Nedalo sa ho omráčiť a nereagoval ani na zvuk, ani na Kate. Možno to časom vyrieši patch, no ak sa vám deje to isté, tak na neho miňte jeden uspávací plyn. Potom s Docom vypáčte mreže pri trezore a odneste k trezoru telo riaditeľa banky.


D. Cesta z mesta
(The Abduction)

Prepadol vás Goodman a jeho muži. Taká trápna chyba. Odváža so sebou Kate a opúšťa vlakom mesto. Vás držia na muške jeho muži priamo v banke.

- únik z banky
Teraz využite plánovanú akciu. Navoľte, aby Sanchez zastrelil dvoch nepriateľov oproti nemu a Sam nech zastrelí dvoch pred ním a Johnom. Johnovi navoľte, aby zastrelil tých, čo sú pred dverami - takže keď vojdú a bude mať na nich výhľad, tak ich rovno zastrelí (začujú streľbu a vbehnú dnu). Dvoch vo vedľajšej miestnosti zastreľte s Docom. Môžete mu to tiež skúsiť dať naplánovane, ale u mňa ho vždy zastrelili - takže som spustil akciu (Sanchez, Sam a John) a Doca som sa ujal osobne a s ním som v 3D pohľade zastrelil dvoch nepriateľov vo vedľajšej miestnosti. Po likvidácii nepriateľov sa ešte môžete prepnúť na Johna a osobne sa postarať o tých, čo sem vbehnú zvonku. Taktiež sa mohlo stať, že streľbu začuli nepriatelia za bankou a vbehnú sem zadným východom. Na to buďte pripravený zasiahnuť opäť s Docom. Keď sa zabezpečíte, tak si ešte chvíľu počkajte, či niekto nezačul hluk, alebo nezbadá telá (párkrát som jedného z tých pred hlavným vchodom zastrelil ešte na ulici). Keď je všetko pokojné, môžete sa pohnúť ďalej.
Inak, ak sa vám nedarí dostať z toho prvotného obkľúčenia, použite Docov uspávací plyn na jednu z dvoch skupín nepriateľov a uľahčí vám to prácu.

- ide sa na vlak
Teraz sa musíte dostať na vlakovú stanicu. Treba predsa zachrániť Kate. V meste už nie sú civilisti, takže sa nemusíte zabávať s tichým postupom. Jednoducho sa na stanicu prestrieľajte. Najprv využite banku. Vykuknite z dverí a likvidujte všetkých, čo pôjdu okolo a aj tých, čo pribehnú za výstrelmi. Tým trochu schladíte okolie. Potom sa už len prebojujte na stanicu využívajúc výbavu, prostredie a získané skúsenosti. No nie na stanicu, kde ste už boli, ale na kopec za ňou, kde je druhá koľaj, na ktorej je pristavený vlak. Tam je aj hromada nepriateľov, ale pár dobre mierených rán uspávacieho plynu a dynamitu spraví svoje. Keď sa prebojujete až k vlaku, tak už len zájdite k lokomotíve a misia je kompletná.


6. Sacred Mountain

Pri úteku zo Santa Fe sa vaša skupina rozdelila. Kate zajal Goodman už predtým. Pri ceste za ňou zajal aj Johna. Doc a Hawkeye dorazili v kajaku a privítal ich Indián, ktorý im oznámil, že členov z Hawkeyeovej osady zajali.


A. Záchrana Indiánov
(Captured Indians)

Toto je vcelku malá a krátka časť. Tábor Indiánov prepadli Goodmanovi muži a držia ich v zajatí, aby nešli pomôcť ostatným, ktorých odvliekli. Vašou úlohou je ich oslobodiť a povzbudiť Hawkeyeovým bojovým pokrikom.

- osada Indiánov
Zrejme nabudený z konca predošlej misie som sa na to vrhol priamo s Docom a jeho zbraňou (porovnateľnou s Johnovou) a všetkých som ich postrieľal asi za desať minút. Takže detailnejší popis je tu zbytočný. Zajatcov ani pri vašom útoku nezabijú, takže o tých sa báť nemusíte. Využívajte prostredie a kryte sa za rôzne prekážky. Obchádzajte nepriateľov cez rôzne cesty, vybehnite na nich, pár ich postrieľajte a stiahnite sa. Ak ich je viac a chcete ich preriediť, využite Docov uspávací plyn, alebo ak sú v nevhodnom postavení, tak Hawkeyeov tichý luk.


B. Uvoľnenie priesmyku
(The Way Over the Pass)

Doc, Hawkeye a Indiáni dorazili priesmykom nad Goodmanov tábor, no cesta je zavalená balvanmi. K táboru dorazili aj Sanchez a Sam, takže musíte s nimi získať výbušninu a odpáliť ňou skaly, aby ste uvoľnili cestu pre ostatných.

- postup popri vlaku
Keď budú dvaja nepriatelia za skalou pri sebe, tak ich zastreľte Sanchezovou brokovnicou. Ak chcete, môžete sa zbaviť aj piatich nepriateľov pri rieke, ktorí strážia Indiánky. Všetkých ich môžete dostať potichu päsťou, stačí si len vystriehnuť ten správny moment a získate nejakú výbavu aj muníciu. Nezabudnite odnášať telá. Potom postupujte nahor popri vlaku. Tiež je tam pár nepriateľov, ktorých dostanete potichu bez vyvolania poplachu. Dvaja poniže s jedným civilistom (toho dostaňte najprv), jeden pri ohrade s koňom a traja pri budove (z toho jeden spí a jeden sa prechádza). Tým ste si aspoň nahromadili nejakú muníciu. Prestrieľať by ste sa zrejme museli aj cez ostrovček a popri skalách druhou cestou a zrejme sa treba aj tu. Máte tu výhodu krytia vlaku. Pomedzi vozne totiž dostrelíte na druhú stranu a na niektorých miestach aj popod vozeň. Využite to a vystreľte na nepriateľov. Náročnejšia je len prvá vlna, takže behajte od jedného prechodu medzi vozňami k druhému a likvidujte prichádzajúcich nepriateľov (nezabudnite Quicksave/ Quickload). Po prvom nápore už len likvidujte prichádzajúcich jednotlivcov. Keď je kľud, zbavte sa ešte aj civilistov, ktorí odstraňujú trosky vykoľajeného vlaku, aby vás nerušili.

- cesta na bralo
Od vlaku choďte nahor k bralu. Pod ním je malý tábor, v ktorom postrieľajte nepriateľov a presuňte sa pod zrúcaniny na brale. Najlepšie so Samom, keďže jeho puška má viac nábojov v zásobníku ako Sanchezova. Tu už je to jednoduché - cesta nahor poskytuje množstvo miest na krytie, spoza ktorých môžete vykúkať na nepriateľov. Taktiež majú len jedinú cestu, po ktorej sa k vám dostanú, takže vás nemôžu obísť. Takto sa prebojujte cez všetkých až na horné zrúcaniny. Úplne hore, kde je aj TNT, je parta nepriateľov. Môžete im tam hodiť dynamit, aby ste sa ich zbavili, no opatrne, pretože hore sú aj civilisti, tak aby ste ich nezabili. Potom tam nabehnite a zbavte sa tých, čo prežili (prípadne sa schovajte pod rebrík, vystreľte a likvidujte tých, čo to prídu skontrolovať). Keď si vezmete TNT, tak zlezte opäť nižšie a presuňte sa k skale blokujúcej cestu po skalnej ceste. Pred ňou sa zbavte posledných nepriateľov (tiež im môžete hodiť dynamit) a na vyznačené miesto umiestnite výbušninu. Predtým odtiaľ odneste (omráčiť a odniesť) dvoch civilistov, ktorí tam pracujú, aby ich výbuch nezabil. Po odpálení skaly sa presúvate ďalej.


C. Záchrana Johna
(The Execution)

Výbuch privolal nepriateľov, ktorí zabrali už vyčistené ruiny. Zaúradoval aj neznámy čarodej a odkúzlil mi takmer 200 nazbieraných nábojov. Na ostrovček pod vami priviedli Johna, ktorého sa chystajú obesiť, takže ho musíte zachrániť. Hawkeye čaká so svojimi mužmi, kým ho zachránite a potom sa pokúsi zaútočiť. (Nechajte si na záver aspoň dve, tri fľaštičky s uspávacím plynom).

- cesta z brala
Tak ako predtým, akurát z druhej strany sa opäť prestrieľajte dole. Vzhľadom na možnosti krytia je zbytočné pokúšať sa o nejaký tichý postup, takže sa rovnako ako cestou nahor prestrieľajte dole. Zo začiatku si dávajte pozor na mužov v kabátoch s puškami, ktorí sú na najvyššej plošine. Tí totiž dostrelia až dole. Najprv sa so Samom prestrieľajte medzi prvé domy, aby ste si trochu vyčistili priestor a tam sa skryte. Potom vybehnite s Docom, vezmite si náboje do ostreľovačky a zastreľte tých mužov na hornej plošine. Ďalej už postupujte klasicky, priamou likvidáciou nepriateľov.

- postup k Johnovi
Keď sa dostanete dole, najlepšie sa javí cesta popod bralo priamo k Johnovi, lebo je najkratšia. No je tam dosť nepriateľov a ak vyvoláte veľký poplach, tak Johna zabijú. Preto sa mi lepšie zdalo postupovať tak, ako ste prišli minule. Takže choďte k prevrátenej lokomotíve. Malý tábor pod ruinami vystrieľajte. Spoza lokomotívy hoďte štvorici nepriateľov postávajúcich pri sebe uspávací plyn a zvyšok postrieľajte. Prejdite pomedzi vlaky na druhú stranu, kde je len zopár nepriateľov. Popri vlaku prejdite na jeho koniec, neďaleko miesta, kde ste začínali level. Tam sa zbavte potichu nepriateľov nad vami. Dvaja sú tesne pri vlaku, šesť ich je pri malej búdke a štyria v jej okolí. Sú však dosť blízko pri sebe, takže si môžete pomôcť pár vhodne namierenými kameňmi do hláv od Sancheza a Docovým uspávacím plynom. Potom ešte dávajte pozor, pár civilistov má tendenciu prechádzať sa po moste, tak ak ste ešte nestihli odpratať telá, omráčte aj civilistov. Keď sa presuniete za búdku, je splnená úloha dostať sa k Johnovi. Toho vyvlečú von a chystajú sa ho obesiť. Teraz ho musíte zachrániť.

- záchrana Johna
Všetci na ostrovčeku sa zhŕkli okolo šibenice, ktorú poctivo sledujú. Jeden strážca akurát obchádza dav dookola. Nechajte mu na moste tequilu a keď si po ňu príde, tak ho zložte kameňom. Väčšina ľudí dookola Johna sú civili a nepriateľov je len pár. Na nich hoďte uspávací plyn. Než sa sem dostanú nepriatelia spoza budov (môžete si na nich počkať a tiež im hodiť plyn, alebo ich postrieľať) preberte Johna a vráťte sa dole cez most k vlaku. Tým je zachránený.


D. Záchrana Kate a konečné zúčtovanie
(Cooper´s Revenge)

Takže celý team, až na Kate, je kompletný. Teraz ju treba zachrániť. Horná časť oblasti pod bralom je už vaša, udržať vám ju pomohli Indiáni. Teraz sa musíte dostať do budovy na konci koľajníc.

- zabezpečenie oblasti pri vlaku
Na začiatok odporúčam tichý postup, aby ste získali nejakú muníciu a výbavu. Nepriateľa, čo chodí popri koľajniciach za prvým vagónom nad vami, nalákajte na hluk behu a keď to príde skontrolovať, zabite ho nožom. Ďalšieho, čo chodí od stanu nadol, nalákajte na tequilu a zabite nožom. Jeden stojí pod stanom a ďalší medzi stanom a koľajnicami - oboch nalákajte po jednom na hodinky a poniže na tequilu a tam ich zabite nožom. Presuňte sa na druhú stranu vlaku, ktorú máte zabezpečenú. Povyše prechádzajú dvaja nepriatelia cez otvorený vozeň na vašu stranu. Zastreľte ich. Tretí chodí do vozňa, tak pozor, nech si vás nevšime, keď budete odpratávať telá tých dvoch. Potom toho tretieho nalákajte na hodinky von. Hodinkami nalákajte aj dvoch, čo stoja za vozňom a potom aj toho, čo sa prechádza medzi nimi a stanmi. Posledných dvoch musíte nalákať do otvoreného vozňa, z iného miesta nezačujú zvuk hodiniek. Ešte je tam jeden, čo chodí dookola stanov, no toho zabijete bez problémov. Poniže, pri stane, kde ste už pár nepriateľov zabili, sú ešte dvaja hľadiaci na seba, no s hodinkami a nožom nie sú problém.
Povyše, kde sa stretávajú oba vlaky, prechádzajú ďalší dvaja pomedzi dva vozne. Odlákajte ich hodinkami na vašu stranu a zabite. Ešte o vagón vyššie sú dvaja nepriatelia. Jeden je za ním a druhý chodí na plošinu medzi vagónmi. Tiež ich nalákajte von a zabite.
Pred bránou sú traja nepriatelia. Keď jeden odbehne k domu, tak toho, čo zostal osamotený, zabite. Schovajte telo a zabite toho, čo odbehol, keď sa vráti. Potom aj posledného pri bráne.

- prvá budova
Tým ste sa potichu zbavili väčšiny nepriateľov. Inak využitím bojového pokriku Hawkeyea môžete poslať jeho Indiánov do útoku na nepriateľov, no je to celkom zbytočné. Skupinu táboriacu za oboma vlakmi môžete ignorovať. Keď ste pri prvej budove, dvorom sa môžete kľudne prestrieľať. Môžete použiť aj získanú výbavu, no niečo si nechajte aj na záver. Nie je to tam veľký problém zlikvidovať osadenstvo dvora a počíhať si na pár nepriateľov, čo vybehnú zvnútra.

- druhá budova; záver
V druhej budove je už schovaný Goodman, Kate a hromada nepriateľov. Musíte byť opatrný, pretože ak vyvoláte poplach, máte pár sekúnd a zabijú Kate. Otvorte dvere s Hawkeyeom, prikrčený zabite nepriateľa v malej miestnosti vedľa a preplížte sa tam. Umiestnite ho pred okno. Potom sa dole schodmi za pár krabíc preplazte s Johnom, Docom a Sanchezom. Teraz si navoľte plánovanú akciu. Hawkeye nech zastrelí lukom troch nepriateľov pri stene oproti oknu, za ktorým stojí. Doc nech hodí uspávací plyn na Goodmana, Kate a dvoch nepriateľov pri nej. Druhý plyn nech hodí na dvoch pod schodmi. John nech zastrelí dvoch nepriateľov, ktorí sú v kútoch pri stene oproti schodom. Sanchez nech zastrelí, alebo omráči kameňom nepriateľa neďaleko schodov, aj ďalšieho na rohu, pre prípad, že ho Hawkeye nestihne zastreliť. Potom spustite akciu a v priebehu chvíľky sa zbavíte všetkých v miestnosti. Už len zachráňte Kate a misia aj celá hra je kompletne prejdená.
Už si len odsledujte záverečnú animačku, ktorá má prísľub pre pokračovanie, ktorý však hráča aj trochu naštve, no aspoň máte druhý diel za sebou.

Súvisiace hry Desperados III
Helldorado
Desperados: Wanted Dead or AliveDiskusia Príspevkov: 5 Hodnotenie
590 hlasov

100
60
20

80
40
0
55
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |