HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21277
5455
5063
1438
1600
7345
6094
13028
1687

Online 3389 užívateľov

Návody > Mafia 2


Zobrazení:357672
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Kapitola 1: Domovina

V úvode vám hlavný hrdina Vito Scaletta porozpráva stručne o svojom živote. Po tvrdom živote v Taliansku prišli za vidinou lepšej budúcnosti do Ameriky. No sen sa rýchlo rozplynul, keď zistili, že krásne americké mesto má aj svoje chudobné štvrte, v ktorých žijú práve takí emigranti, ako rodina Scalettovcov. Vitov otec robil v dokoch, no väčšinu z toho, čo zarobil, prepil. Vito sa spriatelil s chalanom menom Joe Barbaro a občas si spoločne privyrábali nekalými kšeftíkmi. Práve pri jednom takom Vita zatkla polícia. Aby sa vyhol väzeniu, vstúpil do armády. Zostrelili ich výsadok a Vita s dvoma ďalšími vojakmi zachránili partizáni. Teraz sa im vojaci snažia na oplátku pomôcť.

Začínate hneď zostra, aby ste si osvojili ovládanie. Pravým tlačidlom myši zamierite pre presnejšiu streľbu a samozrejme ľavým strieľate. Vypáľte na vojakov na schodoch a postrieľajte ich. Pomocou klávesy „ctrl“ sa kryjete a aj opúšťate úkryt. Keď vojakov pobijete, vyjdite hore. Pozor na hlavné dvere, spoza ktorých páli guľomet. Choďte doľava a vylezte do okna (medzerník). Vnútri sa presuňte k ďalšiemu oknu, za ktorým je vstupné nádvorie s guľometom. Vyberte granát (klávesa „1“) a zmerajte si nepriateľskú pozíciu (opäť pravým tlačidlom myši) a hoďte granát, ktorý odpáli guľometné hniezdo. Po výbuchu si opäť dajte pušku (klávesa „3“) a prejdite na koniec miestnosti, kde si môžete vziať ďalšiu pušku, pištoľ a samopal.
Potom sa kryte pri dverách, kde stoja aj vaši dvaja spojenci. Keď sa začnete kryť (ctrl), tak jeden z nich vykopne dvere. Za nimi zabite dvoch nepriateľov. Vyjdite hore schodmi a choďte doľava. Tam v ďalšej miestnosti zabite dvoch vojakov kryjúcich sa pri stole. Vaši dvaja sa presunú k dverám. Teraz je rada na vás, tak ich vykopnite (Q). Za dverami drží vojak rukojemníka, tak si poriadne zamerajte a zabite ho streľbou do hlavy. Pozor na streľbu z dverí za rukojemníkmi. Keď je vojak mŕtvy a skončí streľba, nasledujte vášho spojenca na balkón a zabite troch vojakov na ulici pod vami. Postupujte vpred a zabite vojaka, ktorý vybehne z druhých dverí a zabije vášho spojenca. Vojdite dnu dverami, ktorými vyšiel a tam na ďalšom balkóne sa chopte guľometu (E). Máte neobmedzene nábojov, tak začnite s paľbou a už len likvidujte vojakov na námestí pod vami, kým neskončí misia.

Časopisy Playboy:
---

Úspechy:
Viva La Resistenza! - za dokončenie prvej kapitoly.Kapitola 2: Domov, sladký domov

O dva roky neskôr sa po zranení v boji vraciate domov do Empire Bay na mesačnú dovolenku. Na stanici vás už čaká váš kamoš Joe a odváža vás preč. Cestou v aute si pokecáte a vy sa pritom môžete rozhliadať po krásach okolia (myškou, pomocou „Shift“ aj dozadu a kolieskom prepínate kameru). Dáte si pivo a taxík vás vysadí v domovskej štvrti. Podľa radaru sa zorientujte a vydajte sa k bodu označujúcom váš dom. Cestou môžete prehodiť pár slov s predavačom novín a babkou nad schodmi. Potom zájdite domov, kde sa navečeriate s mamou a sestrou Francescou. Po večeri si môžete ešte s oboma osobitne pohovoriť. Potom choďte do svojej izby a ľahnite si spať.
Ráno, keď vstanete, tak choďte ku skrini, oblečte sa a vyjdite von. Máte ísť za Joeom, no cestou uvidíte chlapíka, ktorý vymáha peniaze od vašej sestry a hneď sa do toho zastaráte. Naučte sa ako bojovať bez zbrane. Je to len kombinácia bežných úderov (ľavé tlačidlo myši), tvrdých úderov (pravé tlačidlo) a krytia/ uhýbania sa (medzerník). Dorazte ho. Sestra Frankie vám povie, že než váš otec umrel, požičal si dvetisíc dolárov a teraz úžerník od nich vymáha tie peniaze. Takže nutnosť navštíviť Joea sa ešte zvýšila.
Joe nebýva ďaleko, tak tam dobehnite. Cestou pôjdete popri pokazenom aute, kde sa chlap, snažiaci sa ho opraviť, háda s manželkou a po hádke odíde. Keď je preč, môžete auto opraviť za neho a vyslúžiť si vďačnosť paničky.

Zájdite k Joeovi do domu a na poschodí do jeho bytu. Po rozhovore si zo stola vezmite časopis Playboy (Playmate 1). Potom vyjdite na chodbu, dole a zadným vchodom z domu. Nastúpte do auta a odvezte Joea na cieľové miesto na mape. Keď budete v cieli, automaticky vystúpite aj s Joeom. Choďte za Giuseppem, od ktorého si vezmite vaše prepúšťacie dokumenty z armády, ktoré vám zaistil Joe. Tým pádom ste z armády vonku. Tiež si kúpte pakľúče a rovno si ich skúšajte na cvičebnom zámku vo zveráku. Zobrazia sa vám západky zámky. Stačí do nich ťukať (hore a dole, klávesami W a S) a keď je v správnej polohe a rozžiari sa, tak ju zaistite (klávesa E). Najjednoduchšie je vytlačiť západku vyššie a keď sa potom začne sama zosúvať dole, tak len zaistiť v momente, keď sa rozžiari v správnej polohe. Pomôže to pri zložitejších zámkoch.

Vyjdite z budovy a vonku choďte k bielemu Jeffersonu, ktorý ste obdivovali už pri príchode. Vypáčte ho tak, ako ste sa to naučili teraz u Giuseppeho. Keď zámku vypáčte, nastúpite aj s Joeom, no objavil vás policajt a máte hľadanosť dve hviezdičky, tak sa dajte na útek a straste sa hľadanosti. Keď sa zbavíte polície, tak zájdite do autodielne, ktorú vám určí Joe. Pred garážou zatrúbte (E) a automaticky vojde dnu. V nej si môžete opraviť auto, ak ste ho poškodili, zmeniť značky aj farbu vozidla (oboje vám legalizuje auto, aby nebolo evidované ako kradnuté), zmeniť kolesá a nechať si ho vytuningovať. Kľudne to všetko spravte, tentokrát platí Joe, nabudúce si už platíte sami. Keď skončíte, tak sa odvezte s Joeom na Mikeovo šrotovisko v Riverside.

Mike Bruski vedie šrotovisko a samozrejme má aj kšeft s kradnutými autami. Povie vám, že mu môžete kedykoľvek doviesť ukradnuté autá a dostanete z nich podiel. Momentálne potrebuje na náhradné diely konkrétne vozidlo, Walter Coupe. Než odídete, dá vám Joe pištoľ. Máte si to s ňou hneď vyskúšať na vraku. Najprv rozstreľte obe pneumatiky, ktoré sú smerom k vám. Potom streľte do nádrže, čím auto zničíte. Než odídete, otočte sa. Pri malom pickupe je Mikeove kancelária. Povyše nej je lis na autá (kam treba doručiť kradnuté autá, ktoré mu chcete predať). Oproti jeho kancelárii cez cestu je budova s ďalšou menšou miestnosťou. V nej je napravo na poličke časopis (Playmate 3).

Keď ste pripravení, tak naskočte do auta a odvezte sa s Joeom k cieľu. Tam vás Joe opustí s tým, že toto je vaša skúška. Môžete preskočiť plot, alebo prejsť na dvor cez bar naľavo. Na dvore je chlapík, ktorý sa do vás pustí, tak ho zbite, alebo zastreľte. Keď sa priblížite k autu, objavia sa traja černosi, ktorí už po vás budú hneď strieľať. Môžete rýchlo rozbiť okienko, či vypáčiť zámku, nastúpiť a utiecť, alebo sa môžete kryť a zastreliť ich. Keď nastúpite do auta, tak vybehnú z baru o chvíľu aj ďalší černosi, čo po vás budú páliť a objaví sa aj polícia, takže po nastúpení do auta sa dajte hneď na útek a zbavte sa prenasledovateľov. Keď je kľud, tak zavezte auto do Mikeovho šrotoviska a tam mu ho v scénke odovzdáte.
Naskočte do svojho auta a odvezte sa s Joeom naspäť k jeho apartmánu. Zaparkujte v jeho garáži, tam budete mať odteraz k dispozícii autá, ktoré tam necháte. Potom choďte hore do bytu, dajte si niečo z chladničky (jedlo samozrejme dopĺňa váš život) a vyspite sa na gauči v jeho kuchyni, čím ukončíte kapitolu.

Časopisy Playboy:
Playmate 1: Na stole pred gaučom v Joeovom byte, potom, čo sa tam zastavíte prvýkrát za Joeom.
Playmate 3: Na Mikeovom šrotovisku, v dielni oproti jeho kancelárii, pred ktorou postáva a pred ktorou parkuje aj pickup.

Úspechy:
Veľký Brat - ochráňte Francescu pred úžerníkom.
Skutočný Gentleman - cestou za Joeom pomôžte žene opraviť auto.
Zberateľský predmet - získanie prvého zberateľského predmetu v hre. V tomto prípade to bude časopis Playboy v Joeovom byte.
Vytuningovaná kára - vylepšiť si auto o jednu úroveň. Keď zájdete s ukradnutým autom do autodielne, aby ste ho opravili, tak využite to, že platí pri prvej návšteve Joe a rovno si ho nechajte vytuningovať.
Späť v kšefte - dokončenie prvej úlohy pre Mikea Bruskiho.
Domov, sladký domov - dokončenie druhej kapitoly.
Zberné suroviny - doručiť Mikeovi Bruskimu na šrotovisku päť áut. Tento úspech môžete dosiahnuť aj neskôr, no nie je to nič zložité a dá sa to už v tejto kapitole. Len dovezte päť ľubovoľných áut, ktoré umiestnite do lisu povyše Mikovej kancelárie a zlisujete ich.Kapitola 3: Nepriateľ štátu

Keď sa prebudíte, zdvihnite v predsieni telefón, volá mama. Potom sa prezlečte v skrini oproti telefónu a vyjdite von. Máte ísť do dokov za pánom Pappalardom, pre ktorého kedysi pracoval aj váš otec. Môžete si vziať auto z Joeovej garáže, alebo si nejaké ukradnúť. Zájdite do dokov, odparkujte pri cieli a vyjdite hore schodmi do kancelárie, kde je Derek Pappalardo. Dostanete od neho prácu, tak nasledujte dole Stevea, ktorý vám ukáže, čo treba robiť. Len čo vyjdete z dvier kancelárie, tak na zemi si vezmite časopis (Playmate 18). Zbehnite za Stevom dole schodmi a ten vám povie, aby ste naložili krabice do nákladiaku. Keď naložíte prvú krabicu do nákladiaku, otvoria sa dvere a máte správu, že môžete odísť, ak vám poctivá práca nevonia. Ak by ste aj chceli nakladať, tak po piatich naložených krabiciach sa na to Vito automaticky vykašle a nemôžete ďalej nakladať, takže choďte von. Cestou von stretnete Steva, ktorý keď zistí, že pracujete pre Joa Barbaru, tak vám ponúkne inú prácu. Vráťte sa s ním hore do kancelárie a Derek vás pošle vybrať od robotníkov príspevok na holiča. Každý má dať 10 dolárov, vybrať máte aspoň 150. Choďte dole a vyberte vzadu pri krabiciach peniaze od troch robotníkov. Dvaja zaplatia v pohode. Tretí sa štorcuje, ale keď do neho strčíte, zaplatí. Potom zoskočí statný černoch, ktorý otvorene odmieta zaplatiť, takže sa pobijete. Zbite ho a v zákulisí vám všetci hneď vyplatia, čo majú. Odneste peniaze hore do kancelárie Derekovi. Dostanete odmenu 100 dolárov a pri odchode vám povie, že volal Joe, aby ste sa za ním zastavili.

Zájdite do Freddieho baru, kde už čaká Joe. Stretne sa s vami Henry Tomasino. Ten chce lístky na benzín z úradu pre administráciu cien, no musí to byť čistá práca, aby o vás nik nevedel. Sľúbi vám 600 dolárov, ale len tretinu, ak niekoho zabijete. Vašou ďalšou zastávkou je Maria Agnello, sestra jedného zo spojencov, ktorá tam pracuje. Vojdite do budovy a pri poličke rovno oproti dverám je časopis (Playmate 4). Zaklopte na susedné dvere s jej menovkou. Nastúpte do auta a Maria vám cestou povie, čo vie. Odvezte Máriu k nemocnici, kde vystúpi a vy sa odvezte k budove oproti nemocnici, ktorá je vaším cieľom.

Zaparkujte a prejdite uličkou za budovu. Tam prelezte bránu pri plote. Prejdite dvorom a vlezte otvoreným oknom do záchodov. Vyjdite zo záchodov na chodbu a na konci otvorte dvojité dvere. Za nimi je hlavná hala, kde je strážca, ktorý sa práve vydá na obchôdzku. Druhý zostáva sedieť na recepcii. Preplížte sa (C) k nemu a z boku recepčného pultu si vezmite časopis (Playmate 40). Preplížte sa poza neho na druhú stranu a tam zahnite doľava a otvorte ďalšie dvojité dvere. O stráže sa príliš starať nemusíte, nevidia veľmi dobre, nevzrušujú ich ani otvorené dvere, ktoré po vás zostanú, tak sa len snažte vyhnúť blízkemu očnému kontaktu. Vďaka baterkám, ktorými si svietia, ich vidíte prichádzať. Môžete ich omráčiť, keď sa k nim priplížite, ale môžete to prejsť aj podľa požiadaviek a úplne potichu. Za dverami prejdite k malým dverám naľavo, za ktorými zbehnite dole do skladov. Zbehnite dole schodmi a vojdite do pivničných priestorov. Tu môžete byť pokojný, stráže tu nie sú. Z dverí sa dajte doľava a vojdite do druhých dvier. Za nimi je na stene ovládanie alarmu trezoru, ktorý odpojte. Vojdite do ďalších susedných dvier a medzi poličkami je tu na zemi časopis (Playmate 6). O dvojo dverí ďalej je malá miestnosť, z ktorej zbehnite ešte nižšie k peci a tu môžete po hromade uhlia vyjsť opäť von na dvor, cez šachtu na uhlie.
Ste von, pri okne, ktorým ste vliezli dnu, do záchodov. Teraz choďte naľavo od okna a po krabiciach vylezte na prístrešok, z neho na strechu a posledným oknom pri streche, keďže je otvorené, vlezte dnu. (mohli ste sa vrátiť aj do vstupnej haly a ísť hore schodmi, no takto ste sa vyhli strážam). Vyjdite dverami z kancelárie na chodbu, prejdite popred schodisko a zahnite doľava, pri zadnej časti schodiska doprava a zas doľava. (Pozor aj na poschodí na stráže). Tu je pri bočnom schodisku kancelária riaditeľa aj s označením. Vojdite a vezmite si kľúče od trezoru zo stola, ktoré tam dosť neopatrne nechal ležať. Potom choďte do kancelárie rovno oproti riaditeľovej (Priemyselný špecialista) a na okne napravo je časopis (Playmate 5). Vráťte sa opäť k hlavnému schodisku. Keď ste čelom k schodom, tak choďte do kancelárie napravo (Distribučné stanovisko). V nej vypáčte mreže do druhej časti kancelárie s trezorom a kľúčmi od riaditeľa si otvorte trezor a vezmite lístky na benzín. Z kancelárie už len prejdite naľavo popred schody a rovno do kancelárie s otvoreným oknom, ktorou ste aj vošli. Zoskočte zo strechy po krabiciach, prejdite dvorom a prelezte opäť dverami na plote.

Vráťte sa do Freddieho baru za Henrym Tomasinom. Ten si pozrie zmenky na benzín a zistí, že je na nich dátum platnosti, takže sú bezcenné. Jediná možnosť je, že by ste ich doručili na benzínové stanice do polnoci, aby ich stihli opečiatkovať s dnešným dátumom. Máte na to čas do polnoci, tak sa ponáhľajte, presúvajte sa rýchlo a dobre si to naplánujte - všetky pumpy máte zobrazené na mape. Najprv choďte k najbližšej pumpe pri bare, mierne južne od baru. Potom k druhej nad barom, mierne na severovýchod. Potom k tretej na juhu pod barom. K štvrtej juhovýchodne od tretej (trochu sa vrátite po ceste, ktorou ste prišli k tretej) a k piatej, ktorá je západne od štvrtej. Od nej choďte hore diaľnicou na most (keďže ste obehli všetky pumpy na tomto ostrove), prejdite mostom a napravo je posledná, šiesta pumpa. Táto trasa aspoň vyhovovala mne, môžete si naplánovať aj inú. Mapa je váš priateľ, plánujte si postup vhodnými ulicami. Na pumpe vám stačí zastať pri okienku, zatrúbiť a vybavíte to priamo z auta. Za každú pumpu máte stovku, tak sa pokúste stihnúť všetkých šesť. Keď obehnete všetky pumpy, alebo nastane polnoc, tak sa už len vráťte do Joeovho bytu.

Časopisy Playboy:
Playmate 18: Na zemi za kanceláriou Dereka Pappalarda, pri schodoch.
Playmate 4: V chodbe, rovno oproti dverám, v dome, kde býva Maria Agnello.
Playmate 40: V úrade pre administráciu cien, na prízemí, na recepčnom pulte vo vstupnej hale, pri ktorom sedí strážca.
Playmate 6: V pivnici úradu pre administráciu cien, na zemi medzi policami v sklade vedľa miestnosti, v ktorej sa dá odpojiť alarm.
Playmate 5: V úrade pre administráciu cien, na okne v kancelárii oproti kancelárii riaditeľa.

Úspechy:
Ten, čo platí holiča - vyzbierajte peniaze od robotníkov v dokoch na holiča.
Dobre oblečený - tento úspech môžete dosiahnuť aj neskôr, ale keďže už máte peniaze a pôjdete okolo... Keď pôjdete od Dereka z prístavu za Joeom, pôjdete cez Midtown. Tam sa vám zobrazí obchod s oblečením Vangel´s (v hornej časti Midtownu, pod veľkým parkom v East Side). Môžete tam vojsť a kúpiť si luxusný oblek aspoň za 90 dolárov a získate tento úspech.
Profesionál - ukradnite lístky na benzín bez vyvolania poplachu.
Poštár - zvládnite rozniesť lístky na benzín do šiestich čerpacích staníc v časovom limite.
Cena benzínu - dokončenie tretej kapitoly.Kapitola 4: Murphyho zákony

Keď vstanete, nájdete si odkaz od Joea. Máte ísť za ním do Freddyho baru, vziať si páčidlá a zbraň. Tak sa oblečte a vyrazte do baru. Tam má pre vás Tomasino ďalšiu fušku. Prezlečiete sa s Joeom za opravárov a máte ísť vybrať klenotníctvo v nákupnom stredisku, ktorého majiteľ dlhuje peniaze Tomasiniho šéfovi. Po rozhovore sa prezlečiete a automaticky počkáte do večera, tak vyrazte k cieľu.

Vypáčte dvere na obchode a vojdite. Zvrtne sa to, pretože do klenotníctva vrazí banda Írov, ktorí ho chcú tiež vykradnúť a ich prístup priláka políciu, s ktorou začnú prestrelku. Utekajte za Joeom do kníhkupectva. Tam sa kryte za pult a likvidujte Írov, alebo policajtov, ak vás budú obťažovať. Keď Joe otvorí ďalšie dvere, bežte za ním. Za dverami je na zemi pri krabici nad schodmi časopis (Playmate 9). Za ďalšími dverami čaká Joe nad schodmi. Najprv skočte dole pod schody, kde je na zemi ďalší časopis (Playmate 2). Vybehnite hore schodmi za Joeom a kryte ho pred políciou, kým neotvorí ďalšie dvere. Vyjdite na strechu a tam sa hneď budete kryť. Zabite troch ďalších policajtov a choďte na rímsu za Joeom.

Presuniete sa na strechu za klenbou. Tu prejdite za Joeom na susednú strechu a na tej, z ktorej ste prišli, sa objavia traja policajti, tak ich zabite. Presuňte sa k dverám a kým ich Joe otvorí, zabite ďalších troch policajtov na susednej streche. Môžete sa k nim vrátiť po brokovnicu a revolver, inak bežte cez dvere za Joeom. Vnútri je na zemi pri druhej poličke časopis (Playmate 8). Potom len zbehnite s Joeom dole požiarnym schodiskom a rozdelíte sa.

Teraz sa vám stačí vrátiť naspäť do Joeovho bytu. Ste hľadaní políciou, tak ak nechcete riskovať, skočte sa prezliecť do najbližšieho obchodu. Potom sa len odvezte do Joeho domu. Najprv choďte dole schodmi k zamknutej pivnici a tam je na zemi časopis (Playmate 7). Napokon už len vojdite do bytu a vyspite sa.

Časopisy Playboy:
Playmate 9: Na zemi pri krabici nad prvými schodmi za kníhkupectvom, cez ktoré utekáte s Joeom.
Playmate 2: Pod schodmi, nad ktorými čaká Joe, keď vybehnete z kníhkupectva.
Playmate 8: Na zemi pri poličke v miestnosti na susednej streche kam utečiete a odkiaľ už sa len pustíte dole požiarnym schodiskom.
Playmate 7: Pod schodmi v Joeho dome na konci kapitoly.

Úspechy:
Ťažko ho zabiť - tento úspech patrí k tým, ktoré môžete dosiahnuť kedykoľvek, no môžete si ho odbaviť už teraz. Po úteku zo strechy máte hľadanosť, tak len prilákajte pozornosť polície, ktorá razom vyskočí na štyri hviezdičky. Utečte sa schovať do čerpacej stanice, ktorá je len kúsok od miesta, kde ste skončili po úteku zo strechy. Dvaja policajti sa zvyknú dostať blízko k vám, tak ich zabite, ale tretí sa obvykle kryje za rohom budovy, tak vy sa zas kryte za pult v pumpe a len občas vykuknite, pretože nech vás hľadajú, ako chcú a aj keď o vás vedia, keď vás priamo nevidia, začne vám klesať hľadanosť. Musíte takto pri štyroch hviezdičkách vydržať 10 minút a nezomrieť. Toto ukrývanie sa je zdĺhavé, nudné, trápne, ale bezpečné, ak chcete mať ďalší úspech.
Vymáhač - zabiť 50 nepriateľov. Bez nejakej snahy o zabíjanie naviac som to dosiahol automaticky v tejto kapitole, ale samozrejme ho môžete dosiahnuť aj neskôr.
Kaderník - taktiež úspech, ktorý môžete dosiahnuť kedykoľvek, ale keď som sa tu pokúšal o úspech „Ťažko ho zabiť“, splnil som rovno aj tento. Treba zabiť po sebe päť nepriateľov strelou do hlavy.
Nočná Šichta - dokončenie štvrtej kapitoly.Kapitola 5: Píla

Už klasické prebudenie v Joeho byte. Oblečte sa a vyrazte za ním do Freddieho baru, ako vám povedala jeho priateľka, ktorá práve odišla. Vyjdite z budovy zadným vchodom, ku garáži. Tam uvidíte, ako odchádzajúca Joeho priateľka narazí do iného auta, ktorého vodič na ňu začne ziapať. Zastarajte sa do toho a zbite chlapíka, aby vedel, ako sa chovať k ženám.
Potom len zájdite do baru, kde spoznáte Henryho šéfa, ktorým je Luca Gurino. Henry potrebuje pomôcť s jednou vraždou. Najprv máte vyzdvihnúť zbraň, tak choďte za Harrym, bývalým vojakom, ktorý má obchod so zbraňami. Zazvoňte a keď vás vpustí, tak si len vyzdvihnite MG-42. Odneste krabicu s guľometom von a naložte do dodávky, tá je v cene. Odvezte sa za Joeom a Henrym. Jazdite opatrne, aby ste auto nezničili.

Keď dorazíte do cieľa, automaticky sa presúvate o dve hodiny neskôr do bytu, kde už všetci traja čakáte na váš cieľ. Keď dorazí, chopte sa guľometu a pobite ochranku pri dvoch autách. Streľbou do nádrží áut si môžete pomôcť. Potom vyjdite za Joeom a Henrym na schodisko. Najprv vybehnite hore, na zemi o poschodie vyššie je časopis (Playmate 11). Potom s nimi zbehnite dole na ulicu, kde sa hneď kryte za autom pred dverami. Vonku sú ešte dvaja nepriatelia, tak ich odpravte. Prejdite ulicou k dverám, vykopnite ich a vojdite. Vnútri postrieľajte pár nepriateľov medzi krabicami. Zľava si dávajte pozor na hodený molotov koktail. Pobite nepriateľov a choďte ku schodom. Oproti schodom je v kancelárii na poličke časopis (Playmate 10).
Potom vybehnite hore schodmi, kde je pár ďalších nepriateľov. Prebojujte sa k výťahu, z ktorého vystúpia dvaja nepriatelia. Odpravte ich a vyvezte sa výťahom hore. Keď vystúpite z výťahu, hneď sa kryte naľavo, pretože za bránou pred vami sú traja chlapi so samopalmi. Obíďte si ich dverami zľava, poza krabice a zabite ich. Nad schodmi, ktorými musíte hore, je ďalší so samopalom, tak pozor. Vyjdite hore schodmi a hneď sa kryte za krabice kvôli ďalšiemu samopalníkovi. Prejdite vpred.

Nájdete váš cieľ a zabijete ho, no Henry to schytá, takže Joe ho odnáša preč. Rovno pri vás, na zemi pri troch stoličkách, je časopis (Playmate 12). Teraz zbehnite dole k výťahu, ten však nejde, tak zbehnite po schodoch ešte o poschodie nižšie. Prejdite podlažím po výbuchu k dverám, z ktorých vybehnú dvaja nepriatelia. Zabite ich a tretieho za dverami pri policiach. Potom už len zbehnite dole schodmi a na prízemí prejdite pomedzi horiace krabice vonku k vášmu autu.
Všetci traja nastúpite a vy šoférujete. Jazdite opatrne, nabúranie zníži Henryho život. V časovom limite sa dostanete k El Grecovi, doktorovi pre mafiánov. Prerazte najprv dva ploty a vyrazte. Auto je hľadané políciou, takže vám budú strpčovať cestu. Keď prejdete mostom, pôjdete popri autodielni, ak by ste si chceli prefarbiť auto a zbaviť sa polície, no od mostu to už do cieľa nie je ďaleko, takže to nie je potrebné.

Keď vysadíte Henryho u El Greca, tak dostanete aj odmenu, 2000 dolárov, takže teraz choďte domov a dajte peniaze sestre, aby vyplatila otcove dlhy. Po stretnutí s Francescou už len štandardne choďte do Joeovho bytu a vyspite sa.

Časopisy Playboy:
Playmate 11: Po streľbe z guľometu na nepriateľov na ulici vybehnite z bytu o poschodie vyššie, časopis je na zemi.
Playmate 10: V liehovare v kancelárii oproti schodom, na prízemí.
Playmate 12: Na zemi pri troch drevených stoličkách, po zabití vášho cieľa.

Úspechy:
Lekcia slušného chovania - zbite chlapa, ktorý si vyskakuje na Joeho priateľku pri garážach za Joeho bytom.
Zbohatni, alebo zomri v lete - opäť úspech, ktorý môžete dosiahnuť kedykoľvek a na rôznych miestach. Ale tu ho môžete dosiahnuť priamo pri plnení úlohy. Keď pôjdete z Freddieho baru za Harrym, tak pôjdete z Uptownu podzemným tunelom. Keď budete vychádzať z tunelu do oblasti Kingstone, tak len pridajte (stačí ísť nejakou 60tkou, aj na obyčajnom aute) a vybehnite do kopca. Je to strmá cesta, takže keď ňou vyletíte rýchlo, tak pofičíte chvíľu vzduchom. Cieľom je dostať auto aspoň na 5 sekúnd do vzduchu.
Kvalitný chľast - dokončenie piatej kapitoly.Kapitola 6: Dobre strávený čas

Po prebudení vás hneď zatýka polícia. Udal vás jeden z pumpárov za predaj ukradnutých lístkov na benzín, ktoré ste roznášali v tretej kapitole. Súd vás odsúdil na 10 rokov a práve prichádzate do väzenia. Po úvodnej scénke príchodu len nasledujte bachara do vašej cely a ľahnite si na posteľ. O tri dni neskôr ste dostali správu od Joea. Váš kontakt je Leo Galante, mal by vám byť schopný pomôcť. Ste na väzenskom dvore. Napravo od vás spí za lavičkami na zemi jeden väzeň a má pri nohách časopis (Playmate 13). Prejdite basketbalové ihrisko a za ním je naľavo nejaká kôlňa. Medzi ňou a plotom je na zemi časopis (Playmate 14).
Prejdite dvorom smerom k mužovi, čo hrá šachy. Tam vás zastaví Brian O´Neil, člen írskeho gangu, ktorého ste stretli, keď ste prepadli klenotníctvo a on sa ho pokúšal vykradnúť tiež. Zavreli ho a teraz si chce zgustnúť na vás. Čaká vás tuhý súboj na päste s Brianom. Po zápase vás oboch zavrú na samotku. O dva dni neskôr vás Leo Galante vytiahne zo samotky, aby ste trénovali s Pepem Costou, ktorého čaká boj s Brianom.

Naučíte sa protiúdery. Uhnite sa úderu súpera (medzerník) a hneď udrite aj vy, čím zasadíte tvrdú ranu. Keď vám to vyjde, Leovi sa to zapáči a máte trénovať obaja. Trikrát zopakujte protiúder. Tým tréning skončí a Leo si s vami pohovorí trochu viac o vás a možnosti vášho pripojenia sa do rodiny. Keď odíde, môžete si pohovoriť s ostatnými väzňami v telocvični a s Alom (chlapíkom, čo boxuje do vreca) si môžete dať cvičný zápas. Potom sa pokúste opustiť telocvičňu a objaví sa pán Wu, ktorý chce za nejaký prehratý zápas odmenu. Nasadí svojho borca a Leo nasadí vás. Porazte v zápase čínskeho bojovníka.

Po zápase sa presúvate o týždeň neskôr. Nasledujte bachara, ktorý vás odvádza do práce, no preruší to Galanteho chlap, ktorý vás odvedie do práčovne na ďalší zápas. Porazte černocha s využitím toho, čo ste sa naučili. Keď už má dosť, môžete ho chytiť (pravým tlačidlom) a domlátiť. Po boji si vezmite z čistiaceho stroja, pri ktorom drhne väzeň podlahu, časopis (Playmate 15). Potom nasledujte bachara, máte návštevu. Pohovoríte si so sestrou, ktorá sa ide vydávať.

O týždeň neskôr opäť nasledujte bachara do práce. V záchodoch vyčistite dva pisoáre a potom sa choďte osprchovať. V sprche vás napadne skupina chlapov, ktorým odopierate potešenie, takže opäť bojujte. Porazte dvoch po sebe a opäť skončíte na samotke, kde sa dozvedáte z listu, že mama zomrela.
Keď ste opäť von, tak zistíte, že Pepe dostal nakladačku od skupiny Brianových poskokov. No zariadili, aby bol v telocvični sám, takže tam pošlú vás. Bojujte s Brianom a porazte ho. Vytiahne nôž, tak ho zabijete. Máte priazeň Lea, skončíte v jeho cele, kde máte pohodu a kľud. Leo vám povie, že okrem Alberta Clementeho (pre ktorého ste pracovali, ktorý chcel od vás proti zvykom peniaze za vstup do rodiny a ktorý zrejme nechal právnika, aby vás dostal do basy) sú tu dvaja ďalší šéfovia, Carlo Falcone a Franco Vinci. Leo je totiž Vinciho consigliere. Po šiestich rokoch vám zaistil prepustenie z basy.

Časopisy Playboy:
Playmate 13: Na zemi pri spiacom väzňovi za lavičkami, napravo od vás, keď začínate na väzenskom dvore.
Playmate 14: Na zemi medzi kôlňou a plotom. Kôlňa je za basketbalovým ihriskom.
Playmate 15: Na stroji v práčovni, kde budete bojovať s černochom.

Úspechy:
Dobre strávený čas - dokončenie šiestej kapitoly.Kapitola 7: Spomienka na Francesca Potenzu

Leon Galante vám zariadil skrátenie trestu o štyri roky a prichádzate do Empire Bay novšej doby. Zájdite do Joeovho bytu a stretnete sa s Joeom, ktorý vám dá nejaké peniaze do začiatku, zbraň a ide vám ukázať byt, ktorý vám zohnal. Po scénke vybehnite o poschodie vyššie, na zemi je tam na konci chodby časopis (Playmate 50). Nastúpte do auta a odvezte sa k vášmu novému domu. Máte tam tiež garáž, kde si môžete nechávať autá. Vojdite do budovy a vybehnite hore. Na druhom poschodí je na skrinke časopis (Playmate 17). Na treťom poschodí vám váš domáci, Richard Beck, ukáže byt.
V byte sa prezlečte do lepších šiat a vyjdite von. Než pôjdete za Joeom, môžete ako zberateľ skočiť do Harryho obchodu so zbraňami. Vnútri pri pulte má na zemi časopis (Playmate 16). Inak choďte za Joeom do jeho bytu, kde sa k vám pridá aj jeho nový kamoš, Eddie Scarpa. Odvezte ich oboch no vychýreného bordelu v meste, kde si všetci užijete.
Po návšteve sú Joe a Eddie na mol, takže opäť šoférujete vy. Pri pátraní po zdroji zápachu v aute sa Eddie zdôverí, že má v kufri telo Frankieho Pottsa. Takže sa nejde domov, ale odvezte všetkých mimo mesta k observatóriu. Tam v scénke zakopete mŕtvolu. Potom len oboch odvezte k Joeovi domov. Tam ich vysadíte, rozlúčite sa a automaticky tým ukončujete kapitolu.

Časopisy Playboy:
Playmate 50: Na zemi, na konci chodby na poschodí nad Joeoho bytom.
Playmate 17: Na skrinke na druhom poschodí v budove, kde je váš nový byt.
Playmate 16: Na zemi pri pulte v Harryho obchode so zbraňami.

Úspechy:
Posledné pomazanie - dokončenie siedmej kapitoly.Kapitola 8: Divosi

Ste vo svojom byte a budia vás Joe a Marty, ktorí vás čakajú na ulici. Z kuchynského stola si vezmite časopis (Playmate 46) a oblečte sa pri skrini v predsieni. Zbehnite dole a nastúpte do nákladiaku, ktorý priviezol Joe. Odvezte ho do Riverside, kde zájdite za domy a tam začnete predávať cigarety. Vy vyleziete hore a hádžte Joeovi také, aké si zákazníci pýtajú (máte modré, červené a biele). Keď dopredávate, nastúpte a odvezte nákladiak na ďalšie miesto, do South Millville. Tam mu zas hoďte pár cigariet, no kšeft vám skazí skupina masniakov, ktorí vám podpália tovar. Vydáte sa prenasledovať jedno ich auto, ale stratia sa vám. Máte to ohlásiť, tak si nájdite telefónnu búdku. Tie nemáte na hlavnej mape, ale zobrazia sa vám na radare, keď ste v ich blízkosti, tak si jednu nájdite a zavolajte Eddiemu. Ten je naštvaný a pošle vás, aby ste sa stretli so Stevom z dokov pri podniku Crazy Horse.

Zájdite tam. Steve, Marty a pár ďalších už na vás čakajú. Dostanete samopal, máte rozstrieľať bar, v ktorom sa stretávajú masniaci. Nemusíte strieľať, ušetrite si náboje, ostatní ho rozstrieľajú. Potom si z kufra Stevovho auta vezmite dva Molotovy. Jeden hoďte do baru, ďalší hodí Marty. Bar je zničený. Teraz sa presuňte za Stevom do oceliarne.

Po vstupe do oceliarne sa spustí prestrelka, tak sa kryte a postupne s vašimi parťákmi postupujte vpred dvorom, likvidujúc nepriateľov. Na konci prvého dvora, za dvoma autami, za ktorými sa kryjú nepriatelia, sú na kvádri hamburger s colou pre doplnenie života a puška M1. Tu sa otočte doprava a pozrite sa vpred. Týmto priestorom budete pokračovať. Naľavo je tam malá kôlňa, popri ktorej pôjdete. V nej je na sude časopis (Playmate 19). Môžete si obísť kôlňu poza, popri vlakovom vagóne a dostať sa tak zboku k ďalšej skupine nepriateľov, kým vaši pôjdu priamo na nich. Na konci tohto priestranstva zabočte a prebojujte sa dlhým a užším prechodom pomedzi odstavené vozne a popod pár ochodzí, na ktorých tiež môžete naraziť na nepriateľov. Na konci tohto dlhého prechodu opäť zabočte a tu sa budete kryť za nejakým motorom. Napravo od neho sú schody na ochodzu a pred ním sú dva sudy, za ktorými sa kryje nepriateľ. Pred sudmi je na zemi časopis (Playmate 21). Prejdite posledný úsek, na konci ktorého sa zhromaždia vaši spojenci. Tam zahnite naľavo, popri schodoch a pri ohni, pod posteľou je časopis (Playmate 20). Tam sa so Stevom rozídete.

Vy ešte musíte zistiť, ako splatiť dlh Eddiemu. Rozhodnete sa predať športové autá masniakov. Jedno odvezie Joe, druhé si vezmite vy (Smith 34 Hot Rod). Odvezte ho do dokov Derekovi. Ak ho cestou riadne nabúrate, tak ho nechajte opraviť v autodielni neďaleko dokov a potom ho doručte. V dokoch ho odparkujte na nákladnú plošinu žeriavu pri lodi. Naskočte do iného auta a zaneste Eddiemu do podniku Maltézsky sokol jeho 2000 dolárov. Potom len zájdite domov a ľahnite si spať.

Časopisy Playboy:
Playmate 46: Na stole vo vašej kuchyni, na začiatku.
Playmate 19: V malej kôlni, na sude. Kôlňa je v oceliarni, za prvou vlnou nepriateľov.
Playmate 21: Na zemi pri dvoch sudoch, v úzkom prechode po dvoch dvoroch. Takmer pri konci.
Playmate 20: Na konci oceliarne, kde sa zhromaždia vaši spojenci. Naľavo od nich, za schodmi, pod posteľou.

Úspechy:
Divosi - dokončenie ôsmej kapitoly.Kapitola 9: Drsniak a Účtovník

Zdvihnite telefón, volá Eddie, má problém a vy sa máte za ním zastaviť u Maltézskeho sokola. Tam sa s vami stretne sám Carlo Falcone. Uniesli jeho účtovníka a myslí si, že v tom má prsty Luca. Máte ho sledovať spred Freddieho baru a zistiť, či je za to zodpovedný a ak áno, tak ho zabiť. Po rozhovore si vezmite z barového pultu časopis (Playmate 41), vyjdite von a choďte pred Freddieho bar.

Tam nastúpi Luca do auta, tak ho sledujte. Snažte sa, aby sa vám nestratil (inak vďaka hlúpemu systému ukladania budete začínať zase v reštaurácii u Eddieho), ale aby ste tiež neboli príliš blízko. Sledujte ho až po Clementeho bitúnok. Musíte sa dostať dnu. Napravo je diera v plote, ktorou prejdite a vojdite do kanála pod plotom. Postupujte vpred kanálom. Keď vás opláchne voda, tak v slepom kanáli naľavo je na zemi časopis (Playmate 23). Na konci vylezte hore rebríkom. Hore sa hneď schovajte, pretože pes čo na vás šteká, priláka strážcu, ale keď nič neuvidí, tak odíde. Zostaňte na mieste a uvidíte, ako Falconeho ľudí vyložia z nákladiaku. Musíte sa dostať dnu.

Choďte na opačnú stranu dvora, vylezte na kontajner, na plošinu za ním, na nej na potrubie a z potrubia na plošinu nad dvorom. Z nej vojdite do bitúnku. Vnútri sa preplížte popri spiacom chlapovi. Naľavo medzi odpadkami a kopou uhlia je na zemi časopis (Playmate 22). Vyjdite na chodbu a kryte sa pri stene. Obďaleč stoja strážci. Z miestnosti napravo vyjde mäsiar. Keď odíde, vojdite do miestnosti, z ktorej vyšiel. V nej prejdite napravo zavretými dverami, vyjdite na chodbu a znova doprava. V tejto miestnosti je na zemi pri stene, vedľa poličky, rovno oproti dverám časopis (Playmate 24). Preplížte sa poza dopravný pás po obvode miestnosti. Vojde strážca, ktorý pošle preč oboch mäsiarov. Keď odídu, vy prejdite dverami povyše tých, ktorými odišli. Prejdite touto miestnosťou na chodbu. Povyše vás sa zhovárajú dvaja nepriatelia, ale nevidia vás. Preplížte sa poza nich k dvojitým dverám napravo, ktorými prejdite.

Za nimi narazíte na Lucu aj Falconeho chlapov. Po scénke bojujte na päste s mäsiarom. Je silný, tak používajte hlavne protiúdery a dorážacie chvaty. Keď ho porazíte, opäť máte pištoľ, tak zabite nepriateľa. Kryte sa a pobite troch nepriateľov, ktorí vbehnú do miestnosti. Potom vyjdite na chodbu a kryte sa pri okne. Na dvor dorazí pár vozidiel s nepriateľmi, tak ich likvidujte. Keď je po nich, choďte k dverám, za ktorými sa zabarikádoval Luca a už len odsledujte scénku.
Potom naskočte do Lucovho auta a choďte za Eddiem. Dá vám odmenu za splnenú prácu a pošle vás prezliecť sa, keďže z kanála smrdíte. Choďte sa prezliecť buď domov, alebo si proste kúpte nové šaty v najbližšom obchode. Vráťte sa naspäť za Eddiem a tam vám oznámia, že vás priberajú do rodiny.

Časopisy Playboy:
Playmate 41: Na barovom pulte v Maltézskom Sokolovi.
Playmate 23: V kanáli pod Clementeho Bitúnkom. Po ušpinení sa vodou je na zemi v kanáli naľavo.
Playmate 22: Na zemi medzi odpadkami a kopou uhlia, pri spiacom chlapovi v prvej miestnosti bitúnku.
Playmate 24: Na zemi pri poličke oproti dverám v miestnosti, kde sú dvaja mäsiari, čo sa bavia o tom, že by to skúsili v dabingu.

Úspechy:
Muž cti - dokončenie deviatej kapitoly.Kapitola 10: Hotelová služba

Začínate v novom dome, ktorý ste si kúpili potom, ako sa vám začalo dariť vo Falconeho rodine. Zavolá vám Eddie, tak zdvihnite telefón, oblečte sa a vyjdite von. Choďte do Joeovho bytu, kde je Joe, Eddie a Falcone. Máte zabiť Alberta Clementeho, keďže vaša minulá akcia ukázala, že šiel proti Falconeho rodine.
Naskočte do auta a odvezte Joea a Martyho k hotelu Empire Arms. Choďte opatrne, máte v aute výbušniny. Zaparkujte v podzemnej garáži. Kým Joe čaká na svoj kontakt, vy choďte naľavo a prejdite práčovňou. Prejdite dverami s nápisom Exit a na koniec chodby. V miestnosti naľavo je na stole časopis (Playmate 25). Potom prejdite dverami napravo a dostanete sa za dvere, pri ktorých čaká Joe, ktorému práve jeho kontakt otvára. Choďte za Joeom a prezlečte sa do uniforiem zamestnancov hotela.

Choďte k výťahu a tam vám jeden gangster káže upratať podlahu, tak sa do toho dajte. Keď odíde, nastúpte do výťahu a vyvezte sa hore. Keď vystúpite, nasledujte chlapa, ktorý vás odvedie do konferenčnej miestnosti. Chvíľu vás tam nechá samých, tak pomôžte Joeovi umiestniť výbušninu. Potom sa chopte a vyčistite škvrnu od krvi, kvôli ktorej vás sem hlavne vpustili. Keď je čistá, tak zas nasledujte Joea preč z konferenčnej miestnosti ku schodom. Vydá sa nahor. Vy najprv zbehnite o dve poschodia nižšie a zo zeme si vezmite časopis (Playmate 27). Potom choďte za ním hore schodmi až na strechu.

Vyjdite na strechu a hneď sa kryte. Strážia to tu Clementeho ľudia, tak ich všetkých zlikvidujte. Vyjdite hore na vyššiu časť strechy, dorazte posledných nepriateľov. Vydajte sa smerom k výťahu umývačov okien a vybehne pár nepriateľov z dvier, ktorými ste na strechu vošli aj vy. Zabite ich a potom v kľude zájdite k ovládaniu výťahu. Pri ovládači je na zemi aj časopis (Playmate 26). Privolajte si výťah. Zviažte upratovača, ktorý bol na ňom, nastúpte si a zvezte sa dole pred konferenčnú miestnosť. Tam sa chopte stierky a začnite umývať okno, nech to nevyzerá podozrivo, kým Joe zapojí drôty od výbušniny.

Keď bomba vybuchne, zveziete sa opäť dole pozrieť sa na dielo skazy. Clemente bol počas výbuchu na záchode, takže prežil a dal sa na útek. Sledujte ho. V druhej miestnosti sa zbavte gangstra za piánom a hneď sa schovajte potom za bar. Zlikvidujte pár gangstrov so samopalmi. Choďte ľavými dverami na chodbu. S Joeom sa vydajte pravou, no tú vám zablokujú molotovom, takže sa presuňte ľavou chodbou a zlikvidujte tam jedného nepriateľa. Na konci nastúpte do výťahu a zvezte sa naspäť dole do práčovne. Prestrieľajte sa práčovňou do garáže. Nepriatelia sú na vašej úrovni a pár je ich aj na ochodziach nad vami. Prebojujte sa až do garáže, kde narazíte na mŕtveho Martyho a Clemente uteká.

Ihneď ste nasadli, tak prenasledujte Clementeho. Ak sa autá rozdelia, prenasledujte Clementeho auto. Ak sa rýchlo dostanete k druhému autu, rozstrieľa ho Joe skôr, než sa oddelí. Potom sledujte už len Clementeho a držte sa dosť blízko, aby Joe zabil jeho strelca a potom aj vodiča. V scénke dorazíte Clementeho a automaticky sa presúvate do Joeovho bytu. Joea vzala Martyho smrť, tak ho nechávate samotného. Vráťte sa do svojho vlastného domu. V kúpeľni pri spálni nájdete na zemi vedľa vane časopis (Playmate 48). Ľahnite si spať.

V noci vás prebudí telefón, tak ho vezmite. Volá vám barman z podniku Lone Star. Vraj je tam Joe opitý a máva zbraňou. Máte si ho prísť odviezť, tak sa oblečte, naskočte do auta a vyrazte tam. Vojdite do baru a keď sa ho snažíte presvedčiť k odchodu, tak viac-menej nechtiac zastrelí barmana. Odtiahnite telo do auta za barom a strčte ho do kufra. Nastúpte a odvezte najprv Joea domov. Tam Joe vystúpi, teraz sa treba zbaviť tela. Zájdite na Bruskiho šrotovisko, dajte auto s telom do lisu a zapnite lis. Potom sa už len vráťte domov a opäť si ľahnite spať.

Časopisy Playboy:
Playmate 25: V práčovni pod hotelom, v miestnosti naľavo, keď prvýkrát prechádzate práčovňou.
Playmate 27: Na zemi pod schodmi, ktorými pôjdete hore na strechu z konferenčky.
Playmate 26: Pri ovládači výťahu čističov okien na streche.
Playmate 48: Vo vašom dome na zemi pri vani v kúpeľni.

Úspechy:
Exportér - tento úspech môžete dosiahnuť od deviatej kapitoly po trinástu. Treba doručiť Derekovi do dokov päť áut. Na rozdiel od Bruskiho šrotoviska berie Derek len drahé autá. Medzi tých päť sa ráta aj auto, ktoré ste mu odviezli v rámci misie z oceliarne. Prvé máte hneď k dispozícii, je to Shubert Frigate, auto, ktoré ste vzali od Lucu v predošlej kapitole. Choďte na parkovisko v East Side (je to tesne pod Little Italy, západne od obchodu s oblečením). Je tam Lassiter Series 75 Hollywood, objavuje sa tam pravidelne, takže môžete odviezť niekoľko kusov tohto druhu vozidla. Občas sa na tom parkovisku objaví aj Berkley Kingfisher, ďalšie vozidlo, ktoré prijme. Samozrejme môžete tieto autá nájsť aj inde a poskytnúť mu aj pár ďalších, luxusných vozov, ktoré je ochotný kúpiť.
Kára snov - vylepšiť si auto na maximálnu úroveň. Peňazí už máte dosť a napríklad Lucov Shubert Frigate si môžete vylepšiť až na športovú úpravu. Ale určite ju získate pri plnení úspechu „Pedál až na podlahu“, tak si môžete počkať.
Hej, Joe - postarajte sa o Joea a o neplechu, ktorú narobil keď sa opil v bare.
Hotelový hosť - dokončenie desiatej kapitoly.Kapitola 11: Náš priateľ

Zobudí vás zvonček. Oblečte sa a vyjdite von. Je tam Henry Tomasino. Nastúpte do auta a odvezte ho do Maltézskeho sokola. Cestou vám povie, že by sa chcel pridať k vašej rodine, keďže je teraz bez práce a bol by rád, keby ste sa za neho prihovorili, lebo má tiež strach, aby nešli aj po ňom, keďže pracoval pre Clementeho. Zájdite do podniku a vnútri si pohovorte s Eddiem. Ten má novú prácu. Verí, že rodina Vinci ide po Falconem. Priberie na vaše odporúčanie Henryho a dá mu prvú úlohu. Má zabiť Lea Galanteho. Keďže Leovi za veľa vďačíte, nechcete, aby sa to stalo, tak hneď po scénke naskočte do auta a v rámci časového limitu sa dostaňte do Leovho domu skôr, ako tam dorazí Henry. Pokiaľ nepoblúdite, či sa veľa nezdržíte búračkami, tak sa to dá stihnúť v pohode. Keď tam dorazíte, stihnete len varovať Lea, ale Henry už dorazil.

Keď preberáte ovládanie po scénke, tak sa musíte nenápadne dostať z domu. Vybehnite na chodbu a choďte k dverám oproti. Z parapety okna pri dverách si vezmite časopis (Playmate 47) a prejdite dverami do spálne. Zo spálne prejdite ďalšími dverami do prechodovej miestnosti a z nej doľava do kúpeľne. Z koša si vezmite časopis (Playmate 29). Potom si z prechodovej miestnosti vezmite plachty a v scénke sa po nich spustíte dole z balkóna. Ak sa vám nepodarí utiecť včas a objaví vás Henry, tak ho presvedčíte, aby Lea nezabil a stále môžete utiecť.
Keď ste v aute, tak už len odvezte Lea na vlakovú stanicu. V jeho veku už nechce bojovať a tak odchádza do Lost Heavenu.

Keď vystúpi a odíde, tak sa zavezte domov. Tam vás čaká sestra Francesca. Posťažuje sa vám, že jej manžel Erik veľa pije, podvádza ju a prizná, že ju aj bije. Zájdite do jeho domu. Vojdite do bytu, pred ktorým leží opitý chlap. Vojdite do dverí rovno oproti vchodu a tam je na zemi spiaci chlap, ktorý má medzi nohami časopis (Playmate 28). Erik v kuchyni obrába nejakú ženskú, tak ho oslovte a aby sa poučil, že má byť dobrým manželom, tak ho zmláťte. Potom sa vráťte domov a vezmite zvoniaci telefón. Volá Frankie, ktorej sa vrátil domov zmlátený manžel a ospravedlnil sa (vaša lekcia zabrala), no je namrzená, že ste ho zmlátili a povie, aby ste sa im už radšej do života neplietli. Trúba, ako všetky ženské, čo znášajú zlých manželov a sú zaslepené. Čo s ňou bolo ďalej, už v hre nezistíme. Potom si ľahnite spať.

Počas noci dorazia Íri a podpália vám dom. Vyskočte z okna von. Teraz sa môžete dať buď hneď na útek, utiecť poza susedný dom, ukradnúť auto a ísť preč, alebo môžete hneď bežať za váš dom a tam rýchlo zmlátiť nepriateľa, vziať mu pištoľ a s ňou potom zabiť aj ostatných. Vzhľadom na požiar a prestrelku sa objaví aj polícia, takže pozor na nich, keď budete strieľať po Íroch, pôjde polícia aj po vás. Keď pobijete nepriateľov, tak si aj tak ukradnite nejaké auto a odvezte sa k Joeovi.

Trikrát zazvoňte, kým vám otvorí. Poviete mu, čo sa stalo a je hneď pripravený vám pomôcť. Zavolá si, aby zistil, kde sa Írovia ukrývajú. Zatiaľ si môžete prezrieť byt, ktorý si sám nanovo zariadil. Pri posteli má časopis (Playmate 49). Potom si vezmite niečo z Joeovej skrine na seba a ak potrebujete doplniť život, dajte si niečo z chladničky. Potom choďte do auta. Cestou vám Joe povie, že Írovia majú nového šéfa, ktorým je Mickey Desmond, bratranec Briana O´Neila, ktorého ste odpravili v base. Zájdite k baru Hill of Tara, v ktorom sa schádzajú.

Po vstupe sa hneď po krátkej scénke kryte a zabite piatich nepriateľov vrátane barmana so samopalom. Prejdite krídlovými dverami povyše baru a za nimi je na zemi časopis (Playmate 30). Môžete tiež vziať peniaze z pokladne (keďže ste prišli s domom o všetky peniaze a zbrane, čo ste získali. Už zase.). Potom choďte do chodby oproti baru a vyjdite zadnými dverami von. Mickey sa dá na útek. Môžete sa pokúsiť mu rovno streliť do nádrže a tak ho zabiť. Ak sa netrafíte, tak naskočte do svojho auta a prenasledujte ho. Držte sa blízko, aby ho mohol Joe dostať. Môže sa vám aj stať, že vám utečie, no misia tým nekončí.
Potom vám dá Joe kľúče od Martyho bytu, keďže ste prišli o svoj dom. Odvezte Joea domov a potom zájdite do svojho nového domu. Je to riadna diera, nemáte prachy, zbrane, obleky, nič (okrem áut v garáži). Ľahnite si spať.

Časopisy Playboy:
Playmate 47: V Leovom dome, na parapete v hale nad schodmi, pri dverách do spálne.
Playmate 29: V kúpeľni na koši, v kúpeľni za spálňou, v Leovom dome.
Playmate 28: Na zemi v spálni, v miestnosti rovno oproti vstupu do Erikovho bytu.
Playmate 49: Na zemi pri posteli v Joeovom byte.
Playmate 30: V bare Írskeho gangu, za krídlovými dverami pri bare, na zemi.

Úspechy:
Nečakaná návšteva - pomôžte Leovi utiecť z domu bez toho, aby vás pristihol Henry.
Pedál až na podlahu - treba dosiahnuť rýchlosť 200 km/h. Ďalší z úspechov, ktoré môžete dosiahnuť kedykoľvek. No v misii získate Leovo auto Acton Bailey, ktoré je riadne rýchla mašinka. Ak to chcete, tak si zaskočte do Autodielne, kde si nechajte opraviť auto, aby bolo v dobrom stave, vytuningujte si ho na maximum, na športovú úpravu (ak ste to ešte nespravili, tak tým získate aj úspech „Kára snov“) a môžete kúpiť aj najlepšie kolesá (pre istotu som ich vzal). Za najvhodnejšiu trasu mi prišiel most vedúci z Hunters Point do Uptownu. Je to dlhá a rovná trasa bez zatáčok, križovatiek a chodcov. Autá tam idú v dvoch pruhoch len jedným smerom, takže to je jediné, na čo si treba dávať pozor, ale ak idete stredom, tak sa im ľahko vyhnete. Roztúrujte to na maximum a dosiahnete skvelú rýchlosť, čím splníte tento úspech. Je celkom pravdepodobné, že na konci vyletíte (čím splníte aj úspech „Zbohatni, alebo zomri v lete“, ak ste ho ešte nedosiahli) a zabijete sa, pretože požadovaná rýchlosť sa dosiahne až niekedy ku koncu mosta, ale úspech získate.
Koniec dúhy - postarajte so o Írsky gang. Treba pobiť členov gangu a hlavne na konci Mickeyho Desmonda, ktorý sa vám pokúša utiecť.
Náš dobrý priateľ - dokončenie jedenástej kapitoly.Kapitola 12: Morský dar

Vezmite telefón, volá Henry, chce sa stretnúť v parku kvôli nejakej akcii. Oblečte sa a zájdite za ním do Lincolnovho parku. Tam už čaká on aj Joe. Henry vám povie, že Carlo Falcone obchoduje s drogami. Alberta Clementeho zabil preto, že sa mu pchal do kšeftu a teraz chce zabiť Franca Vinciho, ktorý je proti obchodu s drogami. Henryho napadne, že by ste s nimi mohli obchodovať aj vy, z iných zdrojov, od Číňanov. Joe a Henry vás presvedčia, aby ste sa na to dali. Nasadnite a odvezte ich oboch za úžerníkom Brunom, ktorý vám má požičať peniaze na prvý nákup drog. Dostanete od neho peniaze, tak teraz odvezte vašich do skladu Morský dar.

V sklade vystúpte a nasledujte Číňana, ktorý vás zavedie za svojím šéfom. Od neho kúpite drogy. Potom sa vracajte k autu, no prepadnú vás falošní policajti. Dajte sa na útek hore schodmi a prebehnite do miestnosti v budove oproti. Tam je na zemi časopis (Playmate 33). Prejdite na koniec miestnosti, otvorte dvere a vstúpte do skladu. Kryte sa na ochodze za krabicami (nie za dreveným zábradlím, to rozstrieľajú), presúvajte sa pomaly po ochodze, kryjúc sa ďalej a likvidujte nepriateľov dole v sklade, ktorí sa zas kryjú za hromady bední. Zlikvidujte ich postupom na druhú stranu ochodze a tam zbehnite dole schodmi. Vbehnú sem ďalší z dvora, tak sa opäť prebojujte k východu zo skladu.
Na dvor dorazia dve autá s ďalšími nepriateľmi. Môžete si pomôcť streľbou do ich nádrží. Pobite všetkých nepriateľov na dvore, väčšinu zvládnete pri krytí sa za krabicami pred východom zo skladu. Keď všetkých pobijete, choďte naľavo od dverí, ktorými ste vyšli, je tam v slepej uličke, pri múre za kontajnerom na zemi časopis (Playmate 31). Potom choďte k čerpacej stanici na opačnej strane dvora. Napravo od nej parkuje nákladiak s logom spoločnosti a za ním je na zemi časopis (Playmate 32).

Potom si nastúpte do auta, prerazte bránu a vydajte sa preč. Začnú vás prenasledovať tri nepriateľské autá. Henry a Joe po nich budú strieľať, ale aj tak radšej pridajte a straťte sa im. Ak prestrelku zachytia policajti, tiež po vás pôjdu, ale dá sa utiecť všetkým. Keď sa strasiete prenasledovateľov, len zavezte vašich spoločníkov na cieľové miesto, kde predáte drogy ďalej. Nasleduje scénka, ako sa vám začne dariť s predajom a bez nutnosti vracať sa domov je misia automaticky ukončená.

Časopisy Playboy:
Playmate 33: Na zemi v miestnosti, do ktorej vbehnete po schodoch tesne potom, ako vás prepadne falošná polícia.
Playmate 31: Na zemi za kontajnerom, pri stene, v slepej uličke, naľavo od východu zo skladu.
Playmate 32: Na zemi za kamiónom spoločnosti Seagift Fishing Company, na dvore skladu, napravo od čerpacej stanice.

Úspechy:
Naháňačka za Drakom - dokončenie dvanástej kapitoly.Kapitola 13: Odísť od draka

Zobúdzate sa v Joeovom byte aj s dvoma kočkami. Zazvoní telefón, tak ho zdvihnite. Volá Henry, Falcone sa dozvedel o vašom obchode a Eddie má prísť po podiel. Chce, aby ste sa stretli v parku. Oblečte sa, vezmite Joea a vyrazte do parku. Keď tam dorazíte, uvidíte ako štyria Číňania zmasakrujú Henryho. Zastreľte ich. Uvidíte, ako okolo prechádza pán Wong, ktorý vám predal drogy. Sledujte ho v aute, ale opatrne, aby si vás nevšimol (tak ako ste sledovali Lucu). Sledujte ho až k reštaurácii, do ktorej vojde. Ak potrebujete, odskočte si kúpiť lepšie zbrane a keď ste pripravený, choďte do reštaurácie.

Hneď sa kryte za stĺpmi a akváriom. Zabite pár chlapov na prízemí, ktorí sa kryjú za barom a stĺpmi a ďalších dvoch so samopalmi na poschodí nad barom. Keď sa presuniete smerom k baru, tak sa pár ďalších objaví na poschodí nad miestom, pod ktorým ste sa ukrývali pri vstupe. Zabite ich a vyjdite schodmi na poschodie a cestou zabite posledných dvoch na schodoch a jedného za oknom. Vybehnite schodmi naľavo nad bar a pri poslednom stole je na lavici časopis (Playmate 34).
Potom choďte dole schodmi do kuchyne. Kuchári na vás tiež zaútočia, tak ich zabite. Prejdite poza kuchyňu a choďte k dverám na konci chodby. Za dvermi sú traja, ktorí začnú páliť už cez dvere. Jeden je na schodoch a dvaja dole za paletami. Zabite ich cez dvere tiež a vojdite. Vybehnite hore schodmi a ďalšími zbehnite dole do ópiového brlohu. Keď zídete dole, tak choďte naľavo do malej miestnosti za plachtou popri stole a tam je na krabici časopis (Playmate 36).
Prejdite na koniec brlohu a zvezte sa dole výťahom. Preplížte sa do haly, kde triedia drogy a tam Joe zabije potichu jedného chlapíka. Vojdite do miestnosti, pri ktorej ho zabil, vnútri je na krabici časopis (Playmate 35) a sú tam aj pušky, samopaly, pištole, granáty a molotovy. Potom sa postarajte o nepriateľov v hale, môžete si pomôcť granátmi. Keď všetkých na tomto podlaží pozabíjate, tak nastúpte do výťahu na konci haly. Dole už len nájdete Wonga, ktorý vám tvrdí, že Henry bol vládny informátor.

Keď zabijete Wonga, vyvezte sa naspäť hore výťahom a z haly, kde sa spracovávali drogy vybehnite schodmi cez (teraz už) otvorené dvere naspäť na ulicu. Na ulici je už kopec policajtov. Utečte naľavo, kde je menej policajtov, naskočte do auta. Straste sa policajtov a aby ste mali pokoj, vymeňte aj auto a kúpte si nové šaty. Potom odvezte Joea domov a kapitola automaticky končí.

Časopisy Playboy:
Playmate 34: Pri poslednom stole na poschodí nad barom v čínskej reštaurácii.
Playmate 36: Na krabici v prvej miestnosti naľavo od schodov v ópiovom brlohu.
Playmate 35: Na krabici v miestnosti s granátmi, pri ktorej Joe potichu zabije nepriateľa, pod ópiovým brlohom.

Úspechy:
Šup, šup - dokončenie trinástej kapitoly.Kapitola 14: Schody do neba

Preberáte sa vo svojom poslednom dome. Zdvihnite telefón, vola Joe, má pre vás kšeft, aby ste mohli splatiť dlh Falconemu. Oblečte sa a vyjdite von. Joe je už tam aj s autom. Nastúpte a vyrazte k cieľu do Greenfieldu. Auto nesmiete poškodiť, tak opatrne. Cestou vám Joe povie, že máte zabiť nejakého chlapa, ktorý udal polícii celú svoju mafiánsku rodinu. Dlho ho hľadali a teraz nechcú, aby sa im opäť stratil, tak ho máte zabiť vy čo najskôr. Zájdite na označené miesto a celé sa to udeje len v scénke, aby sa nič nepokazilo a aby ste si mohli zaspomínať. „Pán Salieri vás pozdravuje“, áno, Vito a Joe zabili Tomasa Angela. Tomas bol stále pod ochranou polície a hneď po vašom zásahu sa na vás vrhnú, tak utečte a straťte sa im. Dostanete od Joea podiel, 3000 dolárov. Odvezte ho preč, do Kingstonu. Ak vás polícia moc spoznala, tak vymeňte auto a prezlečte sa.

Teraz máte zájsť za Derekom, či nemá nejakú prácu, tak sa odvezte do dokov. Má pre vás prácu, ale sú tu naliehavejšie veci. Chlapi sa vyhrážajú stávkou, tak máte ísť s ním a s pár jeho mužmi a tváriť sa drsne, aby ste ich pohnali späť do roboty. Zájdite s Derekom k robotníkom. Keď sa zdá, že má Derek vyhrané, tak chlapi zistia, kto ste a povedia vám, že Derek poveril Steva, aby zabil vášho otca. To vás vyburcuje a pár robotníkov so zbraňami sa k vám pridá. Postupujte mólom, kryte sa za krabice a zabíjajte Derekových chlapov. Na konci móla sa objaví auto s pár posilami, no máte výhodnú pozíciu, tak ich pozabíjajte. Zabite aj Steva, buď ho dostanete ešte na móle, alebo až pred skladom.
Keď všetkých pobijete, tak vojdite do skladu a dvere sa za vami zatvoria. Na ochodze aj dole pri vás sa objavia nepriatelia, tak sa opäť kryte a likvidujte ich. Pozor na Dereka, ktorý na vás hádže molotovy. Keď pobijete nepriateľov, vybehnite hore schodmi, stále pozor na molotovy a schovajte sa v jeho kancelárii, aby ste nabrali dych. Odtiaľ, či z ochodze, zastreľte Dereka, ktorý sa presunie na ochodzu oproti vám a strieľa po vás. Pripadne sa priblížte, ale máte dosť zbraní od zabitých nepriateľov, aby ste ho dostali. Potom prezrite jeho kanceláriu a získate dvadsať tisíc.

Aby ste splatili dlh Brunovi, potrebujete 27500 dolárov. Ak ste v predošlých misiách nerobili voľné fušky, či nenosili drahé autá Derekovi (na tom sa dobre zarábalo), zožeňte zvyšné peniaze. Buď vozte autá Bruskimu (no platí menej, než Derek, ktorému už nič voziť nemôžete), alebo vykrádajte obchody. Keď máte dosť peňazí, tak choďte za Joeom do jeho bytu, no nie je doma. Choďte za Eddiem do Maltézskeho sokola a spýtajte sa, či ho nevidel. Nič nezistíte, tak choďte za Giuseppem. Ten vám povie, že si Joea odviedli Vinciho chlapi, tak sa vydajte do podniku Mona Lisa.

Keď sa preberiete po stretnutí s Vincim, ktorý chcel vedieť, čo sa to v meste deje, tak si vezmite zbraň od chlapa, ktorého Joe omráčil. Na podlaží s vami sú traja strážci, no všetci sú ohľaduplne chrbtom k vám, tak sa priplížte ku každému z nich a potichu ich zabite (Q), ale môžete ich aj zastreliť. Keď ich vyradíte, choďte ku schodom. Oproti schodom, medzi nimi a strážcom, čo bol povyše nich, je malý tehlový zásek pri kraji budovy. Na zemi je tam časopis (Playmate 44).

Potom zbehnite dole schodmi. Na poschodí pod vami čakajú ďalší nepriatelia, tu sa už musíte prestrieľať cez nich. Na konci podlažia zbehnite po schodoch o pár podlaží dole. Dávajte si pozor, na dvoch medziposchodiach bude po jednom nepriateľovi s pištoľou a úplne dole pod schodmi je tretí s brokovnicou. Pri ňom na palete naľavo je časopis (Playmate 37). Dvere vám tu zahatá oheň, tak preskočte cez lešenie a okno a pobite ďalších nepriateľov na tomto podlaží. Pomôžte si lepšími zbraňami, čo od nich získate. V prvej miestnosti napravo za horiacimi dverami, v miestnosti, kde je len sud, je na zemi časopis (Playmate 38). Po boji prejdite na koniec tohto podlažia. Pri schodoch je tam na vreciach s cementom pár granátov.

Potom zbehnite dole schodmi. Dostanete sa do vstupnej haly budovy, kde čaká posledná, ale zato početná skupina nepriateľov. Kryte sa za stĺpmi a likvidujte ich. Pár ich je dole v hale, pár na terase oproti vám a dvaja aj pod terasou, na ktorej ste. Keď ich pobijete, doplňte si muníciu a vyveďte Joea von. Joe je na tom po nakladačke dosť zle, tak ho odvezte k El Grecovi, kam ste kedysi viezli aj Henryho. Nemáte časový limit, takže v kľude. Potom zaneste peniaze od vás a Joea Brunovi. Po vyplatení vášho dlhu kapitola automaticky končí.

Časopisy Playboy:
Playmate 44: Na zemi, na podlaží na ktorom začínate v rozostavanej budove, v záseku oproti schodom.
Playmate 37: Na palete naľavo od chlapa s brokovnicou, ktorý na vás čaká pod schodmi v rozostavanom dome.
Playmate 38: Na zemi v prázdnej miestnosti so sudom, napravo od horiacich dverí v rozostavanom dome.

Úspechy:
Mafia nikdy nezabúda - splňte prvú úlohu štrnástej kapitoly s Joeom.
Spravodlivá odplata - pomstite smrť otca. Splníte v rámci príbehu.
Lúpežník - ak budete zháňať dodatočné peniaze pre splatenie dlhu, tak je pravdepodobné, že splníte tento úspech v tejto kapitole, ak ste to nespravili už predtým. Vykradnite päť obchodov za 5 minút. Čas tu nie je problém, len si treba dať pozor, aby ste si príliš nepoštvali políciu, alebo aby nezabili vás, občas sú v obchodoch a reštauráciách aj ozbrojení ľudia a predavači zbraní na vás hneď mieria, ak vojdete so zbraňou do obchodu. V centre je dosť obchodov, takže je to pohoda a ak aj vás polícia uvidí so zbraňou, pokiaľ nezabijete policajtov sú to len dve hviezdičky a ľahko sa ich zbavíte. Vykrádať môžete reštaurácie a obchody s oblečením, no najľahšie sú pumpy a predajne zbraní (nie je tam nik, len predavač, akurát predavača obchodov so zbraňami musíte zabiť, inak on zabije vás). Autoopravovne a podniky známych majiteľov (Giuseppeho náradie, Harryho zbrojárstvo a Freddieho bar) vykrádať nemôžete.
Pracujúci muži - dokončenie štrnástej kapitoly.Kapitola 15: Per Aspera Ad Astra

Preberáte sa vo svojej posteli. Telefonuje vám Eddie, máte sa stretnúť s Carlom Falconem v planetáriu. Vyjdite von a tam stretnete Lea a pána Chu. Leo vám chce oplatiť láskavosť, že ste mu zachránili život. Všetci v meste sú na vás nabrúsení, pretože Henry bol naozaj informátor a teraz po Číňanoch aj po Talianoch ide federálna polícia. Vašou jedinou šancou ako to napraviť je zabiť Carla Falconeho.

Po stretnutí si nájdite auto a choďte do observatória. Tam v scénke zabijete ochranku, čo vám chce vziať zbrane, takže sa za Carlom pokojne nedostanete. Kryte sa za kvetináče a zabite gangstrov na terase pri vás (pár ich vybehne až k vám) a ďalších na schodoch. Vyjdite hore schodmi a na ochodze čakajú ďalší. Viacerí tu pobežia smerom k vám, tak využite samopaly.
Keď budete vchádzať do prvej miestnosti, pozor na granát, čo po vás hodia. Je tam pár nepriateľov, jeden je aj nad otvorom v streche. Keď ich vyradíte, odstráňte zátarasu a zbehnite dole schodmi. Na zemi je tam časopis (Playmate 45). Potom vybehnite hore schodmi, z balkóna si vezmite granáty a vybehnite ďalšími schodmi vyššie na terasu, kde sú ďalší nepriatelia, dvaja hneď pri schodoch, dvaja za kvetináčmi a dvaja na terase obďaleč. Tam kde sú poslední dvaja je kupola s teleskopom. Keď je kupola naľavo, choďte napravo na roh terasy, tam je na zemi časopis (Playmate 39). Potom vojdite do kupoly.

Vojdite do kupoly. Na zemi za teleskopom, pod ochodzou, je časopis (Playmate 43). Na ochodze môžete otvoriť strechu kupoly, no to len pre zaujímavosť. Pokračujte dole schodmi a v hale pod schodmi zlikvidujte skupinu nepriateľov. Hneď sa kryte pri dverách a prípadne im tam hoďte aj granát. Keď vojdete, v susednej hale sa objaví pár ďalších nepriateľov. Pobite zvyšných nepriateľov a prejdite dverami.
V poslednej sále na vás čaká Falcone. Je tu aj Joe, ktorý vám pomôže. Pobite prvých nepriateľov a presuňte sa do centra miestnosti, kde sa môžete celkom vhodne kryť a kde je aj posledný časopis (Playmate 42). Kryte sa a likvidujte všetkých nepriateľov, hlavne nech sa vám nedostanú za chrbát z vyššej pozície. Po prestrelke vyjdite von z observatória.

Časopisy Playboy:
Playmate 45: Na zemi pod schodmi v prvej miestnosti observatória.
Playmate 39: Na terase, v rohu, pred kupolou s teleskopom.
Playmate 43: Na zemi za teleskopom.
Playmate 42: Uprostred sály, kde povediete finálny boj.

Úspechy:
Miláčik žien - nájdite všetky časopisy Playboy. Všetky polohy sú uvedené v návode.
Dokonči, čo si začal - dokončite hru.
Mafián - dokončite hru na strednej obtiažnosti.
Tvrdý oriešok - dokončite hru na ťažkej obtiažnosti.

Ostatné úspechy dosiahnuteľné v hre:
Skúšobný jazdec - prevezte sa aspoň v 30 rôznych druhoch vozidiel.
Ustálená jazda - jazdite aspoň 5 minút nepretržite na rýchlosti 48 km/h (30 míľ/h), alebo viac. Pre tento úspech je vhodné vziať si výkonné auto, aby vám zaberalo, ale zároveň si nastaviť obmedzovač rýchlosti, aby ste nešli viac, než 40 po meste a 60 mimo mesta - tak môžete neustále pridávať plyn a nemusíte sa báť, že vám rýchlosť klesne, ale zároveň nepôjdete príliš rýchlo, aby hrozilo, že sa niekde vybúrate. Nájdite si nejakú vhodnú trasu, najlepšie po diaľnici, aby bolo málo úzkych ulíc a ostrých zákrut a jazdite po nej.
Tvrdý bojovník - zabite 30 nepriateľov v boji bez zbraní. V rámci príbehu zmlátite okolo 20 ľudí, takže zvyšných si nájdite niekde na ulici. Nie všetci sa s vami chcú biť a niektorí utečú. Keď sa bijete, tak sa snažte byť niekde mimo hlavných chodníkov, aby si vás nevšimli policajti.
Opatrný majiteľ - jeden z tých hlúpejších úspechov (no našťastie nie tak hlúpych, ako si žiadajú niektoré hry). Máte odjazdiť 50 míľ (niečo cez 80 kilometrov) v jednom aute. Auto si môžete nechávať v garáži a keď si ho tam pozriete, tak vidíte, koľko ste už na ňom najazdili. Je to veľa jazdenia a prezerania si mesta. Vozením sa na misie najazdíte pár míľ a riskujete tiež zničenie auta, takže je to skôr na voľné jazdenie.
Zbierka plagátov - nájdite všetky plagáty so zatykačmi.

Súvisiace hry Mafia IV
Mafia: Definitive Edition
Mafia: Trilogy
Mafia III: Definitive Edition
Mafia II: Definitive Edition
Mafia 3: Sign of the Times
Mafia 3: Stones Unturned
Mafia 3: Faster, Baby!
Mafia 3
Mafia 2: DLC Pack
Mafia 2: Betrayal of Jimmy
Mafia 2: Special Extended Edition
Mafia 2: Joe's Adventures
Mafia 2: Jimmy's Vendetta
Mafia: Mission Pack
Mafia: The City of Lost HeavenDiskusia Príspevkov: 101 Hodnotenie
995 hlasov

100
60
20

80
40
0
79
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |